Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.922x, což odpovídá cca 100.287-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
Důchodová komise projedná návrhy k dorovnání nižších penzí žen
O opatřeních ke srovnání nižších penzí žen s vyššími penzemi mužů by měla dnes jednat důchodová komise. Zabývat by se měla hlavně návrhem na zavedení fiktivního výdělku za dobu péče o dítě, prodloužením takzvané vyloučené doby a sdílením důchodových nároků obou partnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 06:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 03. 05. 2019

Související články

Důchodová komise projedná návrhy ke srovnání penzí žen a mužů
Návrhy na srovnání nižších penzí žen s penzemi mužů by se měla dnes zabývat komise pro spravedlivé důchody. Ministerstvo práce jí předložilo pět variant řešení ve státním důchodovém systému a dvě mimo něj. Resort navrhuje třeba zvýšit ženám důchod za každé dítě, jinak valorizovat penze žen a mužů či zavést novou sociální dávku. Úplné srovnání by si vyžádalo ročně dodatečně zhruba 32 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Komise projedná dřívější penze pro náročné profese a třetí pilíř
O dřívějším odchodu do penze pro náročné profese a o spoření na stáří v takzvaném třetím pilíři se chystá dnes jednat důchodová komise. Podrobněji by se měla zabývat i návrhem na prodloužení vyloučené doby za péči o dítě a dorovnáním nižších penzí žen, které už v důchodu jsou. Komise pro spravedlivé důchody, v níž zasedají čtyři desítky poslanců, senátorů, úředníků, expertů a zástupců odborů, zaměstnavatelů či seniorů, se sejde počtvrté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Nová důchodová komise si volí špatné priority
Nová důchodová komise si za svoji prioritu klade narovnání podmínek ve vyplácení penzí mužům a ženám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Důchodová komise se shodla na rozpracování modelu reformy penzí
Důchodová komise se dnes shodla na tom, jak by mohla v Česku v budoucnu případně vypadat důchodová reforma. Členové komise jednomyslně souhlasili s tím, aby se začalo pracovat na modelu, který počítá s rozdělením nynějšího průběžného pilíře na dva. Jedna část by byla solidární a platila by se z rozpočtu, druhá by byla zásluhová a plynulo by do ní pojistné. Novinářům to po jednání komise řekla její šéfka Danuše Nerudová, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Maláčová chce do dvou týdnů představit a poslat do práce novou důchodovou komisi
Nová důchodová komise, která by měla projednávat návrhy případných změn v systému penzí, by se mohla poprvé sejít ještě v lednu. Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) by ráda složení týmu a osobu, která ho povede, představila do dvou týdnů. Řekla to novinářům. Už dřív uvedla, že komise by měla řešit jednotlivé problémy v nynějším důchodovém systému. Podle propočtů ministerstev financí a práce bez reformních změn nebude soustava penzí do budoucna udržitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Představíme vlastní návrhy na úpravu důchodového systému
V pátek poprvé zasedala důchodová komise, ve které reprezentuje ODS Jan Bauer. Podle něj nesmějí být výsledkem mnohostranného jednání pouze kosmetické úpravy důchodového systému, proto navrhne ODS vlastní úpravy systému penzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ministryně žádá narovnání penzí žen u mužů. Ony ale nijak pokřivené nejsou
kKomentář k aktuální debatě ohledně nutnosti narovnání penzí mužů a žen, které si za svoji prioritu dala tento týden nově ustavená důchodová komise Danuše Nerudové. Vycházím z dat OECD (Pensions at Glance, 2017).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Důchodová komise jiným úhlem pohledu
Nová, již 4 důchodová komise byla slavnostně prezentována. Jsem rád, že tomu tak je, ale uvědomuje si paní ministryně Maláčová, že ona a vláda mají i jiné významné nástroje v rukách, kterými získají pro své plány zdroje? Asi ne.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 31.1.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Maláčová se chystá dnes představit novou důchodovou komisi
Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se dnes chystá představit novou důchodovou komisi, která by měla projednat návrhy změn v systému penzí. Nový "odborný tým pro spravedlivé důchody" by měli tvořit zástupci politických stran, odborníci z různých oborů či odboráři. Podle Maláčové by se měli zaměřit především na odstranění nespravedlností v nynější penzijní soustavě. Šéfka resortu uvedla problém nižších penzí žen a dřívější důchod pro náročné profese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist