Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.922x, což odpovídá cca 100.287-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz
NKÚ: Inteligentní dopravní systémy - budování vysokorychlostních vah nabralo zpoždění
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jakým způsobem Ministerstvo dopravy (MD) řídilo a společně s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) zavádělo v letech 2012 až 2018 vybrané silniční inteligentní dopravní systémy (ITS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 09:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 06. 05. 2019

Související články

Správa železniční dopravní cesty a francouzská SNCF budou spolupracovat na přípravě výstavby vysokorychlostních tratí
Slavnostním podpisem dnes byla uzavřena smlouva o spolupráci mezi Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) a Société nationale des chemins de fer français (SNCF) na přípravě výstavby vysokorychlostních tratí v ČR. Předmětem spolupráce je vytvořit Manuál SŽDC pro projektování vysokorychlostních tratí ve stupni Dokumentace pro vydání rozhodnutí o umístění stavby (DÚR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
MPO: Výstavba sítí pro vysokorychlostní internet bude jednodušší
Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila vládní návrh zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací. Návrh převádí do našeho právního řádu směrnici EU o opatřeních ke snížení nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Výstavba sítí pro vysokorychlostní internet bude jednodušší
Poslanecká sněmovna koncem týdne ve třetím čtení schválila vládní návrh zákona o opatřeních ke snížení nákladů na zavádění vysokorychlostních sítí elektronických komunikací. Návrh převádí do našeho právního řádu směrnici EU o opatřeních ke snížení nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: IROP poskytl více než šest miliard na dopravní systémy
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosud rozdělil na podporu inteligentní dopravy celkem šest miliard korun na více než sto projektů z celé České republiky. IROP na své výroční konferenci, která proběhne 24. října 2018 v Ostravě, představí a vyhodnotí právě oblast telematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 06:35, zobrazit podobné
České tratě jsou přetížené. Nové potřebujeme budovat v evropském kontextu, říká vedoucí oddělení koncepce vysokorychlostních tratí a technického rozvoje SŽDC Martin Švehlík
ROZHOVOR Do projektu vysokorychlostních tratí by podle vládního plánu mělo směřovat 650 miliard korun. Rychlé železnice by měly propojit velká česká města a zároveň tuzemskou železniční síť napojit na odpovídající sítě v zahraničí. Podle Martina Švehlíka, vedoucího oddělení koncepce vysokorychlostních tratí a technologického rozvoje Správy železniční dopravní cesty, by se stavbou mohlo začít po roce 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Výstavba vysokorychlostních tratí v Česku se blíží
ROZHOVOR Cestování vysokorychlostními vlaky v České republice není tak vzdálené, jak se ještě před nedávnem mohlo zdát. Díky intenzivní přípravě, kterou zajišťuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), by už za šest let měla začít výstavba prvních vysokorychlostních tratí (VRT). Potvrzuje to generální ředitel manažerské organizace drážní infrastruktury Jiří Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Průzkum: Opilý pilot nebo chybějící posádka. Příčiny zpoždění letu jsou často bizarní
Mezi příčinami zpoždění letů se objevují i bizarnosti typu opilosti pilota, nedostavení posádky nebo přistání na špatném letišti. Pokud je chyba na straně dopravce a zpoždění je aspoň tři hodiny dlouhé, mají cestující nárok na odškodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Japonský HI-LEX postaví v Mostě továrnu na dveřní systémy pro automobily
Do České republiky vstupuje další japonský investor. HI-LEX Corp. vyrábějící díly pro dopravní prostředky, stavební a průmyslové stroje či domácí spotřebiče založil společnost HI-LEX Czech, s.r.o. Ta zde bude vyrábět dveřní systémy pro automobily. Do nové továrny v Mostě firma investuje 1,16 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy nerespektuje parlament, vysokorychlostních vlaků se s ním nedočkáme
Do dnešního dne vláda ČR ani žádná vládní strana neudělala nic pro prosazení zahájení výstavby vysokorychlostních tratí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.5.2017 v 06:40, zobrazit podobné
Je toto v Německu možné? Podivná stavba za dvě miliardy a hromada pochybností
REPORTÁŽ Gigantické monstrum na břehu Dunaje v Regensburgu budí vášně, ještě než otevřelo. Aby ne, vždyť obrovská šedá krabice se vyjímá v historické části nábřeží jako pěst na oko. Stavba za 80 miliónů eur (což jsou téměř dvě miliardy korun) na sebe nechala pěkně dlouho čekat. Zpoždění nabralo řadu měsíců – vlastně už mělo být otevřeno v loňském roce – a vícepráce rovněž nabobtnaly. U nás věc vcelku normální, ale ve Spolkové republice Německo? Časy se mění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist