Petr Dufek: Nákupy spotřebitelů nepolevily ani v březnu
Obchodníci mají za sebou další měsíc, kdy jim svižně rostly tržby. V meziročním srovnání vydělali reálně o 4,3 % více, po zohlednění vlivu Velikonoc nárůst jejich tržeb statistický úřad odhaduje dokonce na necelých šest procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 11:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Petr Dufek: Kasy obchodníků se plní stále rychleji
Ani v březnu se ochota spotřebitelů utrácet v obchodech nezměnila a tentokrát ponechali v obchodech o 7,8 % více než v předchozím roce. Po zohlednění rozdílného počtu pracovních dnů tržby obchodníků rostly rovněž velmi podobným tempem ( 7 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Spotřeba dál táhne ekonomiku nahoru
Ani v dubnu se zájem spotřebitelů nakupovat rozhodně nijak výrazně neměnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nákupní horečka pokračuje
Jak ukazují listopadové údaje z maloobchodu, chuť spotřebitelů nakupovat nezná mezí. Tržby v obchodech se tentokrát meziročně zvýšily o téměř 8 %, oproti říjnu o více než tři procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Velká očekávání firem i spotřebitelů
Končí třetí měsíc, před námi je mimochodem druhé zasedání bankovní rady ČNB, a doposud zveřejněná data z české ekonomiky stále ukazují, že její výkon zůstává i nadále velmi solidní. Ať už jde o produkční statistiky za leden, nové zakázky nebo o tzv. měkká data z firem i od spotřebitelů. Právě ta byla na pořadu dne včera, kdy se znovu ukázalo, jak silná zůstávají očekávání od dalších měsíců, a to jak na straně podniků, tak domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nákupní horečka zdaleka nekončí
Nejnovější výsledky maloobchodu naznačují, že se na chování českých spotřebitelů nic nezměnilo ani v dubnu. Útraty v obchodech stále svižně rostou, zájem je téměř o vše a internetové obchody pokračují ve své úspěšné dlouhotrvající expanzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nálada v české ekonomice se nemění
Zatímco podnikatelé jsou lehce optimističtější, větší obavy z nezaměstnanosti a inflace zchladily dobrou náladu spotřebitelů. Ve srovnání s loňským červnem je však nálada v ekonomice i tak lepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Optimistické Vánoce českých spotřebitelů
Zatímco celková nálada v české ekonomice mírně uvadá, spotřebitelé hledí do budoucna s optimismem. Jejich důvěra v ekonomiku se v průběhu prosince dále zvýšila s tím, jak se snížily obavy z případného zhoršení finanční situace tuzemských domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Důvěra spotřebitelů je na maximech
Celkově se důvěra v české ekonomice v úvodu letošního roku téměř nezměnila, nicméně spotřebitelé jsou stále optimističtější. Zatímco tedy lidé hledí do budoucna velmi pozitivně a nebojí se zhoršení ekonomické situace, nadšení podnikatelského sektoru je přece jen menší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.1.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Stavebnictví na vlně
Zatímco průmysl stagnoval, stavebnictví v březnu vykázalo další prudké zvýšení produkce ( 11,6 %), a to díky pozitivnímu vývoji jak v pozemním tak inženýrském stavitelství. Dokonce výrazně lepší výsledky zahlásila i bytová výstavba, která dlouhodobě zaostávala za poptávkou na trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Pět dva pro stabilitu sazeb
Stejně jako v prosinci a v únoru dopadlo podle očekávání zasedání bankovní rady i v březnu. A stejný byl i poměr hlasů při hlasování, když se pět členů vyslovilo pro stabilitu sazeb, zatímco dva bankéři opět preferovali sazby vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist