Sněmovní rozpočtový výbor přerušil debatu o růstu důchodů
Sněmovní rozpočtový výbor přerušil projednávání vládní předlohy o růstu průměrného důchodu v příštím roce o 900 korun. Členové nyní mohou předkládat případné pozměňovací návrhy, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 13:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Rozpočtový výbor přerušil do dubna debatu o změnách v EET
Sněmovní rozpočtový výbor dnes přerušil projednávání vládní novely zákona o evidenci tržeb (EET), která kromě jiného rozšiřuje evidenci na další odvětví a má snížit daň z přidané hodnoty na některé položky, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Výbor opět přerušil debatu o návrhu, jak zrychlit dopravní stavby
Sněmovní hospodářský výbor dnes opět přerušil debatu o poslaneckém návrhu, který má zrychlit přípravu vybraných, významných, dopravních staveb. Poslanci chtějí ještě dořešit především okruh staveb, kterých se návrh dotkne, protože k původnímu navrhovanému seznamu se sešlo několik dalších návrhů. Výbor by se měl k projednávání novely vrátit 24. dubna, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozpočtový výbor doporučil schválit vládní změny v důchodech
Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil Sněmovně, aby bez připomínek schválila vládní návrh změn v důchodech. Vládní návrh počítá hlavně s tím, že se pevná část důchodů zvýší o procentní bod na deset procent a lidem starším 85 let vzroste měsíční penze o tisíc korun. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Myslíme si, že nárůst platů politiků o 20 procent není přiměřený, zaznělo od Pirátů
Sněmovní rozpočtový výbor dnes přerušil projednávání vládního návrhu, který má od příštího roku zpomalit růst platů ústavních činitelů. Vrátí se k němu 10. října a poslanci budou mít do 5. října čas na podávání pozměňovacích návrhů. Dva návrhy už chystají Piráti. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdanění tabáku a neúspěch Kalouska. Rozpočtový výbor řešil daňový balíček
Sněmovní rozpočtový výbor dnes doporučil s úpravami schválit vládní daňový balíček, který mění deset zákonů týkajících se daní. Zavádí mimo jiné zdanění zahřívaného tabáku spotřební daní, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sněmovní školský výbor chce přidat 100 milionů korun speciálním školám
Sněmovní školský výbor doporučil v návrhu rozpočtu ministerstva školství na příští rok přidat 100 milionů korun speciálním školám. Naopak dnes nepodpořil stamilionové až miliardové návrhy, které směřovaly k vyššímu růstu platů učitelů v regionálním školství a k růstu investic do mateřských škol, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Ředitel finanční správy je nekompetentní dobrodruh
Sněmovní rozpočtový výbor bude dnes projednávat problematiku zajišťovacích příkazů a korunových dluhopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Rozpočtový výbor navrhuje zvýšit daň z tvrdého hazardu
Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny na svém jednání vyslyšel volání odborníků a při projednávání vládního návrhu daňového balíčku schválil pozměňující návrh upravující zdanění hazardních her s ohledem na jejich společenskou škodlivost. Oproti úmyslu vlády nemění daňovou sazbu u loterií a daň z technických her – automatů zvyšuje na 38%.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, zobrazit podobné
Hrad bude mít v rozpočtu o 38 milionů víc než letos, schválil výbor
Kancelář prezidenta republiky by měla mít v rozpočtu na příští rok na své výdaje 475,4 milionu korun. To je zhruba o 38 milionů korun víc, než ji přidělil letošní schválený rozpočet. Návrh rozpočtu na příští rok dnes schválil sněmovní rozpočtový výbor. Rozpočet Hradu je jednou ze šesti kapitol, jejichž návrhy schvaluje výbor, vláda je pak musí zapracovat do návrhu celého rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Výbor nedal doporučení k návrhu SPD zvýšit odpovědnost úředníků
Sněmovní rozpočtový výbor dnes nepřijal usnesení k návrhu poslanců SPD, který má zvýšit odpovědnost zástupců státu za svěřený majetek. V novele zákona o majetku ČR navrhli, aby úředníci svěřený majetek spravovali s péčí řádného hospodáře, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist