Svatopluk Otava: Den vítězství je 9. května
Stále ještě většina obyvatelstva této země prošla školstvím založeným na předávání faktů budoucím generacím, kdy příkladně dějěpis popisoval prošlé děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2019 v 08:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 05. 2019

Související články

Svatopluk Otava: Kterak „totalita“ napráskala „hodnotám“
Jsou za námi. Milované, s nadějí a radostí očekávané druhé největší křesťanské svátky – Vánoce. Tradiční měření divácké obliby „totalitních“ a „hodnotových“ televizních a filmových produkcí dopadlo dle očekávání. Jen vítězství „totalitních“ pořadů bylo markantnější. Proč? A proč ty uvozovky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Zmatená Kavárna! Jen co pomohla vyhrát volby Babišovi, pracuje pilně na vítězství Miloše Zemana
Těžko najít v širokém portfoliu mainstreamových euro(j)elit naprosto jednoznačnou špičku novinářského odpadu. Svá „esa“ má nepochybně Ukradená (dříve Česká) televize, vynikající slintálkové se též dobře živí v bakalokanálech, vycházejících dílem tištěnou a dílem internetovou formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Předmajdanovskou frašku prezident rázně uťal
„Zítra podám do rukou prezidenta demisi…, tak tedy ne, až ve čtvrtek…, do konce týdne…, do půli května.., do…?“ Do nekonečna to nejde, ale chaos politické krize bruselského sovětčíka Sobotky měl dát prostor partě jeho profipučistů k totální kanonádě proti Hradu, dokonce i prostřednictvím pseudokauzy cílící do zad úspěšného ministra financí Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Třetí světovou válku se podařilo oddálit. Snad o pět minut
Výsledek amerických prezidentských voleb je pro lidstvo „příznivý“ v nějakém tom kratším časovém horizontu. Pět minut? Den? Týden? Chmurné představy střízlivěji uvažujících obyvatel planety se bohužel začínají naplňovat. Zatímco v případě vítězství Clintonové už bychom se patrně jaderně „slunili“ na troskách našich domovů, Donaldu Trumpovi se apokalypsu podařilo jaksi poodsunout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Pyrrhovo vítězství, nebo geniální tah?
A vyhrál prezident Zeman, či místopředseda vlády Hamáček? „Zachrání“ nominant na ministra kutury Lubomír Zaorálek prebendy ječící „kulturní fronty“? A je tento notorický konjunkturalista „povýšen“ na ministra nebo spíše uklizen na rušný, jinak spíše marginálnější rezort, aby v případě dalších vládních šachů nebyl vyslán na jiný? Kde už by mohl páchat skutečně děsivé škody...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Dne 8. května je Dnem vítězství a bohužel i připomínkou křehké svobody
Dne 8. května si připomínáme Den vítězství. V dobách minulého režimu jsme celé roky jako konec II. světové války slavili den 9. května. Bylo to kvůli tomu, že tak to bylo zvykem v Sovětském svazu a tento den jsme přijali do kalendáře podle jeho vzoru. Proč dnes slavíme už o den dříve?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Trpaslíci vs. Giganti
Komerční megashow největších prodejců čehokoli zpestřené pro oko diváka nejlepšími výkony novodobých gladiátorů je pro nejbližší dva roky u konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.2.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Proč…?!
Je smutné, když příznivec zvoleného prezidenta České republiky musí konfrontovat svou volbu vůči zvolenému prezidentovi přímo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Zrádce národa porušil ústavu své země, přesto si možná vyprosil americkou invazi
Tři flotily amerického námořnictva jsou v plné bojové pohotovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Nadáváte na politiku u piva? Tak jste v odboji
Obludné! Nejen mainstream, „kulturní fronta“ a kolaborantští politici, ale i orgány státní správy se zapojují do boje proti demokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist