Chceme chránit obce a města před zásahy státu hlásá nová Unie
Hájit ústavní práva obcí a měst před nezákonnými zásahy státu a zabránit nedůvodné kriminalizaci členů zastupitelstev chce nově založená Unie sebevědomé samosprávy (USS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 12:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 13. 05. 2019

Související články

Kordová Marvanová: Obce jako účastníci veřejné dražby jsou limitovány financemi
Rada hlavního města Prahy schválila návrh radní Hany Kordové Marvanové na využití zákonodárné iniciativy hlavního města. Metropole tím využije své zákonodárné iniciativy za účelem posílení postavení obcí při nabývání majetku státu. Cílem je, aby obce měly reálnou možnost získat do svého vlastnictví od státu nemovité věci, které se nacházejí na jejich území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Obce budou podevatenácté soutěžit o nejlepší webovou stránku
Odstartoval již 19. ročník soutěže pro české obce a města - Zlatý erb pro nejlepší webové stránky. Své přihlášky mohou do letošního ročníku města i obce zasílat až do 4. února 2017. V průběhu března už budeme znát krajského vítěze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pseudodemokracie
Stát má povinnost chránit občany před zvůlí jiných občanů, institucí a samozřejmě i před zvůlí samotného státu. Případ H-System je důkazem toho, že jsou porušovány základní principy právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman přijel do malé obce, kde prezidenta státu nikdy neviděli. Jednoho konkrétního politika tam vůbec nešetřil
Poprvé v dějinách obce Vápenná do obce přijela hlava státu, Miloš Zeman. Zakončil zde svou třídenní návštěvu Olomouckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM úspěšně zastupuje v majetkoprávních sporech i obce
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně zastupuje obce i organizační složky státu v majetkoprávních sporech před soudy, rozhodčími orgány, správními úřady a jinými orgány. Možnosti zastupování právními zástupci ÚZSVM v loňském a letošním roce využily obce Libotenice a Doksany na Litoměřicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lacina (STAN): Média musíme chránit před přímým politickým vlivem
Chceme poprvé v historii ČR dospět k 1 % ze státního rozpočtu, a to bez plateb církvím. Prostředky budeme rozdělovat transparentně, spravedlivě a systematicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Některé obce a města vyvěsí vlajky za zastřeleného místostarostu
Vyvěšením černého praporu budou dnes v den pohřbu některá města a obce vzpomínat na místostarostu Dražůvek Rudolfa Štose, kterého před týdnem zastřelil jeden z místních obyvatel. Sedmapadesátiletý Štos šel s policisty za občanem řešit spor o studnu. Výstřel padl přes zavřené okno nelegálně drženou zbraní. Muž se pak v domě zabarikádoval a když do domu později vnikla zásahová jednotka, našla ho mrtvého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Labe ukončilo pěstební zásahy u Labe a Orlice v Hradci Králové
V průběhu podzimních a zimních měsíců byly prováděny na břehových porostech v Hradci Králové pěstební zásahy, které přispěly jak k vyšší bezpečnosti osob pohybujících se na komunikačních trasách podél řek, tak i k odstranění míst, která by mohla být potenciálním ohrožením protipovodňové ochrany města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chovatelé mohou získat dotaci na ochranu stád před velkými šelmami
Právě dnes byla zveřejněna nová dotační výzva [1] z Operačního programu Životní prostředí, která pomůže chovatelům hospodářských zvířat chránit stáda před velkými šelmami, jako jsou vlk, rys a medvěd, a také chovy drůbeže před jestřáby. Žádosti lze podávat od začátku prosince. Vyčleněno je na ně 40 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Grant na jarní či podzimní výsadbu alejí pro města a obce
Do konce ledna mohou obce a města obracet na Nadaci ČEZ o příspěvek na výsadbu stromů. Částku 150 tisíc korun lze získat od energetické nadace na obnovu alejí, vybudování nových parků nebo zelených protihlukových stěn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist