Jan Campbell: Staro-nová rizika (1)
Tři samostatné příspěvky, nazvané Staro-nová rizika, popisují konceptuálně tři paradoxy, představující potenciálně osudová rizika pro individuum, rodinu, společnost i mocenské struktury: liberalismus, generace sněhových vloček a sociální kredit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2019 v 17:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 02. 09. 2019

Související články

Jan Campbell: Staro–nová rizika (2)
První část příspěvku pojednávala o paradoxu a příčinách konce liberalismu s krátkou zmínkou o federalismu. Obdržené reakce čtenářů, za které tímto děkuji, indikují potřebu doplnit zmínku o federalismu. Rozlišují tři formy: a) USA, Brazílie. 2) Belgie, Švýcarsko. 3) Ruská federace, jako kombinace typů a) a b).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zbývá 400 dní: Nová ochrana osobních údajů podle EU - General Data Protection Regulation
Globalizace a technologický rozvoj s sebou přinášejí nejen nové výzvy, ale také nová bezpečnostní rizika. Mezi tato rizika patří i problematika ochrany osobních údajů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.4.2017 v 14:40, zobrazit podobné
Jan Campbell: Tichá rizika
Podobně jako lidé, jejichž cit má obrovskou hloubku, ztěžující jim porozumět, protože své city otevřeně nevyjadřují, existují rizika, jež jsou pro mnohé z nás nepřístupná, nenápadná, nebo nepochopitelná. Podobně jako u lidí jsou motivy jednání očím ostatních skryty, protože touha po dominanci a ovládnutí objektu to vyžadují, tichá rizika povýšená ze subjektu taktiky na úroveň operační, nebo dokonce strategickou, skrývají těžko představitelné následky. Pozdě bycha honit, nebo, tichá voda břehy bere, platí i dnes. Jestliže extrovertu zůstávají tichá rizika často skryta, introverta zraňují, a zatahují ho do nitra objektu. V obou případech platí, že tiché riziko jednomu dává, druhému bere. Proto nelze podceňovat tichá rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Co udělala vláda proto, aby eliminovala bezpečnostní rizika spojená s firmou Huawei
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil v reakci na nová podezření kolem čínské firmy Huawei vyzývá českou vládu, aby jasně řekla, co udělala proto, aby eliminovala rizika spojená s firmou Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Pro vyvážení a zvážení
V posledním příspěvku nazvaném Tichá rizika jsem se zmínil o představitelné roli Velké Británie v post Obamově NATO, post brexitové EU a v neposlední řadě při vývoji nových rizik pro Evropu a Ruskou federaci. Dnešní příspěvek je odpovědí na přání čtenářů připomenout něco z historie okupací území Velkou Británií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Evropská armáda
Přípravě evropské veřejnosti na vytvoření evropské armády slouží rusofobie, a tzv. ruské nebezpečí. Přitom se zapomínají připomenout veřejnosti rizika, která představuje založení evropské armády: a) jako paralelní armády k NATO, nebo b) samostatné armády v případě, že by došlo k neočekávanému rozpuštění NATO (ne však jeho HQ), nemluvě již o válce s použitím technologií využívající umělou inteligenci (AI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Vše je jinak. Analytik Campbell vzpomíná na rok 1968
Analytik Jan Campbell ve své vzpomínce na 21. srpen 1968 uvádí, že vše je jinak. Píše to alespoň na serveru VašeVěc.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Nepokoje v Íránu připomínají geopolitická rizika roku 2018
Rok 2018 ještě pořádně ani nezačal a na scéně už máme první připomínku toho, že letošní rok nebude radno podceňovat geopolitická rizika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Moc a bezmocnost Putina a Trumpa
Vzrušující a u mnohých strach vzbuzující zprávy masových médií, ke kterým patří požár v Charkovské oblasti, volání Ukrajinské chunty o zvláštní status s USA vně NATO, smrt oportunisty, bezvýznamného politika, za to významného korupčníka, ex-poslance ruské Dumy Voroněnkova, to vše nevěští nic dobrého, především pro Ukrajinu. Přidám li k tomu bouře, nebo ticho před bouřemi jinde ve světě, a v příspěvku nepopisovaná rizika v bezprostředním sousedství ČR v podobě představitelné sabotáže ukrajinských atomových elektráren, nevěští to nic dobrého pro EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Podle kyberúřadu lze zohlednit rizika Huaweie v zakázkách
Při obměně komunikačních technologií mohou rizika plynoucí z používání systémů čínských firem Huawei a ZTE úřady zohlednit už při zadávání veřejné zakázky. Vyplývá to z metodiky, kterou dnes zveřejnil Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist