,,Teď už jde jen o USA." Ján Čarnogurský k uprchlíkům v Evropě: Mám jiné informace než Merkelová
„Žádné uprchlíky ze Sýrie bych teď nepřijímal,“ říká v první části rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz Ján Čarnogurský, někdejší předseda první porevoluční slovenské vlády, ministr zahraničních věcí, a především ministr spravedlnosti. Jak řešit problém imigrace? Proč má EU jednat s Bašárem Asadem a kdo je hlavním viníkem válek v uprchlických zemích? I k tomu se vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 13:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Mirko Raduševič: Panuje strach z Ruska a Čarnogurský doporučuje Slovensku vystoupit z NATO
Osm členských zemí EU se podepsalo pod dopis představitelce EU pro zahraniční politiku Federice Mogheriniové. Požadují v něm akce proti ruské propagandě, která nejvíce „kvete“ v zemích západního Balkánu. Jiné názory má slovenský expremiér Ján Čarnogurský, který například ke Krymu říká: Jak byste reagovali, kdyby Husák daroval Moravu Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Šarapatka: Přesně tak, paní kancléřko Merkelová…..
Nově zvolený prezident USA Donald Trump v pondělním vydání listů The Times a Bild prohlásil mimo jiné, že „EU je německým nástrojem a že rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové otevřít hranice Německa uprchlíkům považuje za „katastrofální chybu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš, StB a Čapí hnízdo? Čarnogurský přichází s přesným svědectvím a silným tvrzením
ROZHOVOR „K nadávání na Zemana mě nezískáte,“ říká Ján Čarnogurský, někdejší předseda první porevoluční slovenské vlády, ministr zahraničních věcí a především ministr spravedlnosti. Jak se po letech dívá na rozdělení Československa? Co říká na současnou slovenskou prezidentku? A proč způsobil případ Andreje Babiše zmatek ve slovenském soudnictví?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Německý poradce překvapil: Vítačka Merkelová podlehla panice. Uprchlík stojí 135krát víc než doma. Mladí odvážní muži, co měli na pašeráky
Německé kancléřce je jejími kritiky i po téměř dvou letech vyčítáno její rozhodnutí otevřít hranice uprchlíkům. Naděje na změnu migrační politiky Angely Merkelová se upírají směrem k jejímu poradci Paulu Collierovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Merkelová diktuje Evropě a česká vláda "šoupe nohama"
Německá kancléřka Angela Merkelová, nejvýše to postavená politická figura ve více než osmdesáti milionovém Německu, se opět neblaze projevila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jste mladí a chcete pomoct uprchlíkům? EU vám to umožní
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker oznámil, že se chystá zřídit tzv. Evropský sbor solidarity. Do něj se mohou přihlásit mladí občané EU do třiceti let, pokud chtějí pomáhat uprchlíkům či pomoci řešit jiné problémy. Vše v duchu solidarity, na které podle Junckera EU stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová je kvůli uprchlíkům pod stále větším tlakem. Hrozí prý i konec vlády
Německá kancléřka Angela Merkelová musí řešit spor, který má její CDU s bavorskou CSU pod vedením Horsta Seehofera. Jak píše dnešní MF Dnes, jde o dosud nejvážnější spor, který mezi sebou strany konzervativní unie mají za poslední desetiletí. A nejde o nic menšího než o směřování německé imigrační politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ján Čarnogurský: Socha maršala Koneva v Prahe
Bývalý polistopadový místopředseda vlády a později slovenský premiér Ján Čarnogurský na své osobní stránce zveřejnil článek věnovaný pražským událostem okolo pomníku maršála Koněva. Bývalý protikomunistický disident se otázkou zabývá nejen ze současného úhlu pohledu, ale připojuje i historický exkurz a osobní vzpomínky. Názor J. Čarnogurského je o to zajímavější, že ačkoli je dnes mimo vrcholnou politiku, jeho občasná vyjádření patří vždy k tomu nejmoudřejšímu, co všední politický život překrývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Dvourychlostní Evropa už je realitou, přiznala v Polsku Merkelová
Německá kancléřka Angela Merkelová dnes zavítala do Polska. Ve Varšavě jednala s polskou premiérkou Beatou Szydlovou, mimo jiné o budoucnosti Evropské unie a o vzájemných hospodářských vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Macron a Merkelová jsou tak arogantní, rozčílil se Robejšek. Tvrdě s nimi zúčtoval
Zakladatel strany Realisté Petr Robejšek sepsal komentář, v němž se pořádně obul do států západní Evropy. Ke státům střední a východní Evropy se chovají tak arogantně, že z toho Robejškovi až oči přecházejí. Macron chce postavit do latě Polsko a srovnat české zaměstnance a Merkelová se raději neradila o tom, zda má otevřít hranice uprchlíkům, protože tušila, že by to střední Evropa odmítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.8.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist