Zaorálek v ráži: Odmítám asistovat umírání říše české kultury!
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr kultury Lubomír Zaorálek (oba ČSSD) a odborářský předák z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula předstoupili před novináře a společně zkritizovali ministryni financí za hnutí ANO Alenu Schillerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2019 v 16:35, prečteno: 14x

nejlepší články ze dne: 03. 09. 2019

Související články

Zaorálek vzkázal ruskému ministru kultury, ať si dostuduje historii
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) by si přál, aby se jeho ruský protějšek snažil vědět něco víc o evropské historii. Reagoval tak na páteční slovní výpad ruského ministra kultury Vladimira Medinského na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), kterého označil za nacistu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Maclová (KDU-ČSL): Domov jako místo pro žití i umírání
Ve sněmovně se čas od času zvedne vlna diskusí o eutanazii. Tomuto tématu je potřeba věnovat náležitou pozornost, ale v intencích původního smyslu toho slova, tj. dobrého umírání, ne v jeho aktuálním pojetí - úmyslného zabití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek vyčinil čínskému velvyslanci za rušení koncertů českých těles
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se při dnešním jednání s čínským velvyslancem v ČR Čang Ťien-minem ohradil proti rušení koncertů českých souborů v Číně. Podle Zaorálka to poškozuje obraz Číny u české veřejnosti a velvyslanec jako zástupce čínské strany v Česku nese za tyto kroky odpovědnost. V tiskové zprávě to uvedlo Ministerstvo kultury, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zaorálek! Ten bude ministr kultury! Přišel vtipný komentář, ale pak zpráva, že je to tak
Lubomír Zaorálek. Muž, jehož jméno se nyní skloňuje v souvislosti s Ministerstvem kultury. Poté, co se své nominace vzdal místopředseda strany Michal Šmarda, hledají sociální demokraté nového kandidáta. A on jim na to kývl. Informace přináší server Seznam Zprávy a Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zaorálek asi neví, o čem mluví
Podle ministra kultury Zaorálka je plán na stavbu vládní čtvrti v pražských Letňanech skandální, především prý proto, že peníze chybí v jiných oblastech. Takto Zaorálek argumentoval v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr kultury by rád, kdyby oceněná ruská filmařka zůstala v ČR
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes na pražské FAMU poděkoval ruské studentce školy Darie Kaščejevové za její mezinárodní úspěch a reprezentaci české kultury. Ve čtvrtek americká akademie oznámila, že studentka katedry animace slavné pražské školy získala studentského Oscara za film Dcera. Kaščejevová uvedla, že by ráda v Česku zůstala co nejdéle a připravovala další filmy. Zaorálek uvedl, že by rád pomohl tomu, aby studentka pocházející z Ruské federace mohla v Česku zůstat co nejdéle, jak si to sama přeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zaorálek půjde na mši za Gotta i na rozloučení s Chramostovou
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se chystá na sobotní zádušní mši za Karla Gotta v pražské katedrále sv. Víta. Pozvánku dostali i další členové vlády. Zástupci ministerstva kultury položí věnec na Žofíně, kde se v pátek uskuteční veřejné rozloučení se zesnulým zpěvákem, řekl dnes Zaorálek novinářům. Věnec na Žofín pošle také prezident Miloš Zeman, řekl ČTK jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zaorálek prý Zemana varoval. Na ministerstvo chce v úterý vtrhnout velmi razantně
Exministr zahraničí Lubomír Zaorálek má být v úterý jmenován ministrem kultury. Ještě den před svým jmenováním však raději vyrazil za prezidentem Milošem Zemanem a požádal ho, aby si dobře rozmyslel, jestli ho chce opravdu jmenovat ministrem kultury, protože se nepochybně bude stávat, že se neshodnou. Vedle toho Zaorálek prozradil, jak chce propojit českou kulturu a českou zahraniční politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD: Kandidátem na ministra kultury je Lubomír Zaorálek
Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček představil nového kandidáta na post ministra kultury. Je jím bývalý ministr zahraničí a předseda poslaneckého zahraničního výboru Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek přijal velvyslance Čínské lidové republiky
Ministr kultury Lubomír Zaorálek dnes přijal v Nostickém paláci mimořádného a zplnomocněného velvyslance Čínské lidové republiky J.E. Zhang Jianmina. V průběhu setkání oba představitelé diskutovali o dosavadní spolupráci v oblasti kultury mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist