Soud v Brně začne řešit spor o údajnou rakovinu prezidenta Zemana
Městský soud v Brně se dnes začne zabývat žalobou kanceláře prezidenta republiky na bývalého radního Brna-středu Svatopluka Bartíka (za Žít Brno) kvůli jeho tvrzení, že má prezident Miloš Zeman rakovinu, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 07:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Soud začne znovu řešit spor o vlastnictví Slovanské epopeje
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne podruhé projednávat spor o Slovanskou epopej. Žalobu příbuzného autora díla - malíře Alfonse Muchy - justice původně pravomocně zamítla, rozsudky však zrušil Nejvyšší soud. John Mucha tvrdí, že vlastníkem cyklu obrazů se nikdy nestala Praha, protože nesplnila malířovu podmínku, aby pro plátna zbudovala samostatné výstavní prostory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Soud začne řešit spor o dědictví mezi bratry Rathovými
Obvodní soud pro Prahu 6 dnes začne zkoumat platnost závěti Ratmíra Ratha, který odkázal veškerý majetek svému mladšímu synovi Davidu Rathovi, bývalému středočeskému hejtmanovi obžalovanému z korupce. Žalobu na neplatnost testamentu podal Davidův bratr Michal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bartík, který šířil o Zemanovi, že má rakovinu, smlouval o odškodné. U prezidenta ale narazil
Městský soud v Brně dnes zahájil proces s bývalým radním městské části Brno-střed Svatoplukem Pavlíkem. Toho žaluje prezidentská kancelář za pomluvu, kdy před prezidentskými volbami napsal na svém facebooku, že Miloš Zeman má rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života. Hrad požaduje omluvu a odškodné pět milionů korun. Ke smíření mimosoudní cestou na návrh soudce Radka Malenovského nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nejvyššsí správní soud rozhodl: Spor Ošťádala se Zemanem o jmenování profesorem jde znovu k městskému soudu
Spor fyzika Ivana Ošťádala s prezidentem Milošem Zemanem o jmenování profesorem bude znovu řešit pražský městský soud. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud (NSS), výrok zveřejnil na úřední desce. Ošťádalovu žalobu proti nejmenování profesorem městský soud opakovaně odmítl jako opožděnou, nyní se jí musí věcně zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Mimořádně závažné, hlásí Ovčáček k soudnímu sporu o zdraví Miloše Zemana
Právníci prezidenta Miloše Zemana nechali pozastavit civilní spor hlavy státu s brněnským politikem Svatoplukem Bartíkem, který před prezidentskými volbami napsal, že má Miloš Zeman rakovinu a před sebou už jen pár měsíců života. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček počínání právníků vysvětlil takto...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud nařídil kvůli sporu Zemana o Peroutkovi nové projednání
Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu novináře Ferdinanda Peroutky Obvodnímu soudu pro Prahu 1 k novému projednání. ČTK to dnes řekla Peroutkova vnučka Terezie Kaslová. NS výsledek zatím nezveřejnil. Činí tak až ve chvíli, kdy je rozsudek doručen účastníkům sporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Odvolací soud začne řešit dotační korupční kauzu ROP Severozápad
Pražský vrchní soud dnes začne projednávat odvolání v dotační kauze Regionálního operačního programu severozápad (ROP), v níž byl ředitel tohoto úřadu Petr Kušnierz nepravomocně odsouzen k sedmi rokům vězení. Případ se týká ovlivňování projektů za 1,4 miliardy korun, zhruba 922 milionů korun dotační úřad proplatil. Odvolací řízení je naplánováno na tři dny. Soud by měl končit ve čtvrtek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud začne řešit výroky extajemníka SPD Staníka ve Sněmovně
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne projednávat případ bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka, který čelí obžalobě kvůli nenávistným výrokům proneseným ve Sněmovně. Podle obžaloby loni v říjnu posílal příslušníky menšin do plynu. Hlavní líčení je prozatím nařízené jen na dnešní den, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ne. Ústavní soud zamítil stížnost fyzika Ošťádala v profesorské kauze
Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost fyzika Ivana Ošťádala a Univerzity Karlovy. Poukazovali na údajnou nečinnost prezidenta Miloše Zemana, který nejmenoval Ošťádala profesorem. Zeman ale podle ústavních soudců nezůstal nečinný, své rozhodnutí dal najevo nejpozději v dopisu tehdejší ministryni školství Kateřině Valachové. Žaloba na nečinnost proto nebyla odpovídajícím prostředkem k Ošťádalově obraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist