dTest: Dáte si burčák, nebo částečně zkvašený hroznový mošt?
Na přelomu léta a podzimu se začíná burčák prodávat na každém rohu a nechybí prakticky na žádném trhu, jarmarku či podobné akci. Nabízejí ho také vinárny a další kamenné provozovny. Prodávat se smí od počátku srpna do 30. listopadu. Ne vždy jde ale o pravý nefalšovaný burčák. Na co si dát při nákupu burčáku pozor?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 12:35, prečteno: 10x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

dTest: Falšování burčáku – na co si dát pozor
Běžně začíná sezóna burčáku až v polovině srpna. Díky tropickému počasí a rekordně brzké sklizni vína se letošní burčák objevil na pultech už dříve. Spotřebitelská organizace dTest se podívala na to, jak probíhají jeho kontroly, jaká jsou jejich nejčastější zjištění a na co si dát při nákupu burčáku pozor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Na Facebooku toho na sebe neprozrazujte příliš
Když dáte lajk stránce, příspěvku nebo skupině na Facebooku, tyto informace se na něm uloží. Facebook tak snadno získá data o tom, co vás a vaše přátele zajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Dovolená se psem, nebo bez?
Ne každá dovolená je vhodná pro domácího mazlíčka. Létání se psem nebo kočkou mnoho evropských aerolinek umožňuje, ovšem za různých podmínek. Častokrát je lepší nechat čtyřnohého člena rodiny doma nebo ho dát do zvířecího hotelu. Rozhodující je zdravotní stav a povaha mazlíčka. Na možnosti cestování i hlídání zvířat se zaměřila spotřebitelská organizace dTest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Máme prošlé potraviny sníst, nebo nemilosrdně vyhodit?
Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Dáte jim cejch na šaty, nebo jim ho rovnou vypálíte?
Kterak se "prezident emerický" vytasil s novým složeným slovem. (Poznámky k inovativnímu výrazivu několika neposledních dnů)
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 27.1.2017 v 15:40, zobrazit podobné
dTest: Jak vybrat kufr
Velký, nebo malý? Látkový, nebo skořepinový? A z plastu, nebo z hliníku? Poradíme vám, na co se zaměřit při výběru cestovního zavazadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bude se zdražovat! Z jižních Čech přichází velmi nepříjemná zpráva
„Úroda je letos extrémně špatná, nejhorší za posledních několik let,“ tak si stěžují nejen ovocnáři, ale i provozovatelé palíren nebo moštáren. Zákazníci tak musí počítat s tím, že si připlatí. Dražší ovoce bude v mnoha případech znamenat dražší pálenku a například i mošt. Ovocnářům navíc komplikuje život to, že nemají dostatek brigádníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Barvy Velikonoc, nebo potravinářského průmyslu?
Děti mají rády barevné cukrovinky a výrobci potravin jim rádi vyhoví. Velikonoční perníček s polevou a zdobením vypadá nevinně, ale může skrývat chemické látky vyloženě nevhodné pro děti. Na používání potravinářských barviv se zaměřuje spotřebitelská organizace dTest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Cesta na Zanzibar - díl první
V roce 1989, kdy byla Sametová revoluce a mě bylo necelých 14 roků.Částečně jsem měl rozum z toho co se událo, a částečně mě to v tom věku celkem nechávalo klidným.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.11.2018 v 08:40, zobrazit podobné
dTest: Deset rad, jak houbám prodloužit život
Houbařská sezóna je v plném proudu, houbaři se z lesů vracejí s plnými košíky. Nejobvyklejším způsobem zužitkování přebytků je sušení hub. Časopis dTest přinesl několik tipů na zpracování a uchování hub pro pozdější spotřebu. Abyste si na oblíbených pokrmech mohli pochutnat i mimo hlavní sezónu, zkuste houby zmrazit, prosolit nebo naložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist