Česko příští týden navštíví generální tajemník OBSE
Českou republiku příští týden u příležitosti Ekonomického a environmentálního fóra Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) navštíví generální tajemník organizace Thomas Greminger a úřadující předseda OBSE a slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák. Setkají se s českým ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD). Vyplývá to z dokumentu, kterým se bude příští týden zabývat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 16:35, prečteno: 12x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

Generální tajemník Rady Evropy Jagland navštíví ČR
Generální tajemník Rady Evropy Thorbjörn Jagland se dnes setká s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), několika ministry a představiteli Parlamentu. Se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) bude norský diplomat mluvit o nadcházejícím českém předsednictví Výboru ministrů, což je rozhodovací orgán Rady Evropy. Česko bude v jeho čele od května do listopadu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí hostí Ekonomické a environmentální fórum OBSE
Ve dnech 5. – 7. září 2018 se v Černínském paláci koná 26. Ekonomické a environmentální fórum Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Za italského předsednictví OBSE se fórum zaměřuje na hospodářský pokrok a bezpečnost v oblasti OBSE prostřednictvím inovací, rozvoje lidského kapitálu a dobrého veřejného a korporátního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pražský hrad bude příští týden hostit česko-čínské obchodní fórum
Pražský hrad bude příští týden hostit česko-čínské obchodní fórum. Bude se konat v úterý a ve středu. S účastí na galavečeru počítá i prezident Miloš Zeman, řekl ČTK jeho kancléř Vratislav Mynář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petříček týden před Brexitem navštíví Británii
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) jede příští týden do Británie, kde otevře konzulát v Manchesteru. Řekl to dnes novinářům ve Sněmovně. Podklady k cestě projedná v pondělí vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zemřel bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan
Bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan zemřel. O úmrtí 80letého politika v sobotu informovala BBC s odvoláním na diplomatické zdroje. Zprávu převzal server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí hostí OBSE Security Days
Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Friedrich-Ebert-Stiftung společně pořádají konferenci OBSE Security Days, která se uskuteční ve dnech 18.–19. května 2017 v Černínském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Klaus st.: Ať Gretu sebere Barnevernet. Generální tajemník OSN se zbláznil
Bývalý prezident Václav Klaus exkluzivně pro ParlamentníListy.cz reaguje na projev aktivistky Grety Thunbergové z klimatického summitu OSN v New Yorku. Vůči Gretiným rodičům by podle něho měl zakroči Barnevernet. Generální tajemník, který ji do OSN pozval, se podle exprezidenta asi zbláznil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zemana čeká druhá zahraniční cesta. Přiští týden navštíví Polsko a sejde se s prezidentem Dudou
Prezident Miloš Zeman příští týden poletí na třídenní oficiální návštěvu Polska. Setká se s předními polskými představiteli, včetně prezidenta Andrzeje Dudy. Poslední den návštěvy Zeman zavítá k východnímu pohraničí země do chráněného Bělověžského pralesa. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák. Půjde o druhou zahraniční cestu Zemana po jeho znovuzvolení. V dubnu navštívil Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Před Zemanem bude v Izraeli jednat ministr zahraničí Petříček
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) příští týden navštíví Izrael. Na dvoudenní cestě se setká s tamním premiérem Benjaminem Netanjahuem a zahájí šestý ročník Česko-izraelského fóra, informovalo dnes v tiskové zprávě ministerstvo zahraničí. Koncem listopadu se na cestu do Izraele chystá i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist