ČSSD: Je potřeba už konečně zvednout platy ve veřejné sféře
Komentář na facebookovém profilu k návrhu dalšího navyšování minimální mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 17:35, prečteno: 12x

nejlepší články ze dne: 04. 09. 2019

Související články

ČSSD: Platy ve veřejné sféře porostou všem stejně o 1500 Kč
Sociální demokracie prosadila, aby se platy ve veřejné sféře zvedly všem o stejnou částku 1500 Kč. Koaliční rada se na tom shodla v pátek, stejně jako na zrušení nejnižší tarifní tabulky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
V rozpočtu bude víc na platy, dohodly se ČSSD a ANO
Koaliční hnutí ANO a ČSSD došly k dohodě na růstu platů ve veřejné sféře. Výši růstu na příští rok oznámí po dnešním zasedání vlády. Novinářům to řekl místopředseda vlády a šéf ČSSD Jan Hamáček. Uvedl, že Ministerstvo financí přidá na platy oproti původnímu návrhu dost podstatně, přesnou výši růstu ale nechtěl uvést. Ministři za ANO předtím novinářům řekli, že trvají na zohlednění zásluhovosti při navyšování platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Vláda se shodla na růstu platů, porostou opět rychleji než v soukromé sféře
Vláda se shodla na tom, že platy zaměstnanců ve veřejné sféře porostou příští rok o osm procent. Všechny profese sice nedostanou stejně, půjde však o další rok v řadě, kdy státní zaměstnanci v průměru dostanou přidáno pravděpodobně více než soukromý sektor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poslancům i ministrům porostou platy pomaleji, schválila sněmovna
Platy ústavních činitelů se podle návrhu příští rok sice mají zvýšit, ale pouze v návaznosti na růst průměrné hrubé mzdy v nepodnikatelské sféře.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Maláčová: Češi musí pocítit, že ekonomika šlape. Peníze na platy budou, když se politici dohodnou
Nová ministryně práce Jana Maláčová v rozhovoru pro Aktuálně.cz vysvětluje, proč chce zvednout platy zaměstnancům či dotovat dětské skupiny.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.7.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Zrušíme pošty, abychom mohli zvednout platy pošťákům
V úterý 15.1.2019 byl v MF DNES rozhovor s předsedou ČSSD a s ministrem vnitra, Janem Hamáčkem. Zaujalo mě, co říkal v tomto rozhovoru o poštách.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.1.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme navyšovat platy především zaměstnancům s nízkými příjmy a tam, kde lidé chybí
Platy za minulé i současné vlády významně stoupají, a proto je dnes průměrný plat ve státní sféře podstatně vyšší než celkový průměrný plat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pilný: Nároky na platy učitelů převyšují možnosti návrhu rozpočtu
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) bude v nejbližším období jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) o nárocích na zvýšení platů ve veřejné sféře. Pedagogům na dnešním protestu proti podfinancování školství v Betlémské kapli řekl, že nároky všech profesí na zvýšení mezd v příštím roce nemůže pokrýt. Požadavky ve školství převyšují o pět miliard to, co má k dispozici na zvednutí mezd v celém veřejném sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Na zvýšení platů chce stát příští rok přidat osm procent, podle podnikatelů je to moc
Na růst platů ve veřejné sféře by měl stát příští rok dát průměrně o osm procent peněz víc než letos. Platové tarify ale neporostou plošně. Zvýšení u jednotlivých profesí chce vláda v pátek projednat s odbory. Do platů by mělo putovat o tři miliardy korun víc, než vláda původně plánovala. Navrhovala nejdřív 22,3 miliardy korun. Podle podnikatelských svazů je navrhovaný růst vyšší než v soukromé sféře, nynější dohodu vládní koalice ANO a ČSSD proto kritizují. Analytici upozornili, že vznikne tlak na další růst platů v soukromé sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Růst mezd v prvním kvartále překonal očekávání
Průměrná i mediánová mzda se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila o 7,4 % a reálně se tedy kupní síla zaměstnanců zvýšila o 4,6 %. Růst mezd si udržel svižné tempo nejenom v důsledku přetrvávajícího napětí na trhu práce, ale i díky zvyšování mezd ve veřejné sféře, kde se jen ve školství zvýšily platy o téměř 10 % a ve zdravotnictví o 8,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist