Jan Bureš: Týden ve znamení brexitu a ECB
Tento týden pravděpodobně trhy nejvíce rozhýbe opět dění kolem brexitu a posléze ECB. V pondělí má Boris Johnson namířeno do Dublinu a bude vyjednávat o možných změnách v irské pojistce/nových hranicích (irský premiér od schůzky příliš nečeká).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2019 v 22:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 09. 09. 2019

Související články

Jan Bureš: Týden ve znamení několika hlasování o brexitu
Čeká nás týden ve znamení velkých hlasování o brexitu. Ta přichází ve chvíli, kdy obě dvě velké centrální banky (Fed i ECB) předvedly v reakci na poslední várku slabších čísel holubičí veletoč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení brexitu a mizerného evropského průmyslu
Čeká nás týden, kdy si politika může s trhy opět pohrát. Na prvním místě budou evropské trhy sledovat především úterní hlasování o brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení opatrné ECB a zastavení pádu indexu Ifo…
Tento týden bude především ve znamení zasedání ECB. Nečekáme žádnou zásadní změnu v nastavení měnové politiky ani v klíčových “slovních obratech” naznačujících záměry ECB v nejbližších kvartálech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení Fedu a dalších hlasování o brexitu
Čeká nás týden, ve kterém by měly hrát prim centrální banky a samozřejmě opět brexit. Vedle ruské a brazilské centrální banky bude v centru pozornosti zejména americký Fed a Bank of England.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna ve znamení Fedu a brexitu, ČNB jí v nejbližší době nepomůže
Trochu ve stínu brexitu zůstává dnešní zasedání amerického Fedu a čtvrteční návštěva čínského prezidenta Xi Jinpinga na jihu Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Libra sleduje boj Theresy Mayové o přežití…
Tento týden bude v Evropě opět ve znamení politiky. V centru pozornosti bude další vývoj okolo dohody k brexitu na Britských ostrovech. Theresa Mayová se snaží najít podporu pro kompromis, který je kritizován ze všech stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení PMI a polských bank
Tento týden nastartoval lepším výsledkem čínských podnikatelských nálad PMI. To jen potvrzuje, že hlavní obětí současného nárůstu geopolitického napětí nejsou ani Čína ani Spojené státy, ale Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB bude zasedat v období vrcholícího brexitu
V Evropě budou tento týden investoři opět na prvním místě směřovat pozornost k probíhajícím jednáním o brexitu. Zatímco Evropská unie nabízí Británii flexibilní odklad brexitu až o rok, premiérka Theresa Mayová chce odklad pouze do 30. června a nechce se účastnit voleb do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení blížících se prázdnin a České národní banky
Poslední týden před prázdninami se sejde ČNB. Pozornost bude upřená hlavně na debaty ohledně prvního růstu úrokových sazeb. Podle našeho názoru centrální banka zatím nebude nikam spěchat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení brexitu, obchodních válek a slabého českého průmyslu
V uplynulém týdnu čísla z USA ukázala, že geopolitická nákaza pomalu začíná být cítit i v největší světové ekonomice. Mizernou náladu v průmyslu tentokrát doprovodila i horší nálada v sektoru služeb a smíšené zprávy z amerického trhu práce. Poklesy akcií ale v souhrnu nebyly tak výrazné, protože současně rostly sázky na snižování amerických sazeb (v říjnu je pravděpodobnost přes 80 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist