FNUSA: Naši odborníci se aktivně podílejí na kampani Ruda běží
Osvětová kampaň nazvaná „Ruda běží“ se týká dystonie, tedy onemocnění mozku, u kterého dochází k mimovolným svalovým křečím a pohybům. Lidské tělo nebo jeho části pak tyto pohyby uvádějí do nechtěných poloh a pro pacienty jsou velmi bolestivé. Kampaň vznikla díky Rudolfu Podskalskému, pacientovi, který se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 20:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 10. 09. 2019

Související články

AV ČR: Nové centrum EPIREC - Na léčbě epilepsie se v Motole podílejí vědci a inženýři
Unikátní platforma propojující výzkum epilepsie s klinickou praxí funguje od ledna ve Fakultní nemocnici v Motole. V multioborových týmech zde pracují vedle lékařů také vědci z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fyziologického ústavu Akademie věd ČR. Inovativní poznatky, na jejichž zpracování se podílejí i odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT, zkvalitní a zefektivní péči o pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Z pašeráků lidí se dělají hrdinové, což je neskutečná hanebnost
Dobře dotované německé neziskovky se aktivně podílejí na přesunu nelegálních imigrantů z afrických zemí do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Američtí novináři vypustili na veřejnost, co vše se prý dělo v pozadí voleb v USA. Kdopak to pomáhal Clintonové
Donald Trump nebyl jediným prezidentským kandidátem, jehož kampani napomáhala země bývalého sovětského bloku. Podle vyšetřování novinářů amerického magazínu Politico se ukrajinská vláda aktivně podílela na prezidentské kampani Hillary Clintonové, kterou Kyjev podporoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sebereflexe komunistů ?
Sjezd KSČM v Nymburku, pěticípá rudá hvězda, dvě rudé třešničky, rudá kravata předsedy Filipa a pětiprocentní duboví staříci podpíraní Martou Semelovou. A projev prezidenta Zemana.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 23.4.2018 v 22:40, zobrazit podobné
FNUSA: Po úspěšné léčbě medicinálním konopím začíná nemocnice s jeho výzkumem
Již po páté se koná konference Konopí a věda V. pod záštitou Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (dále FNUSA), letos poprvé na její půdě. FNUSA nyní přichází s další novinkou, tentokrát v oblasti klinického výzkumu medicinálního konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2019 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Zahraniční experti hodnotili práci vědců v Brně
Hodnocení aktivit vědeckých a administrativních týmů Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) bylo hlavním cílem společného setkání Dozorčí a Mezinárodní vědecké poradní rady (FNUSA-ICRC), které se uskutečnilo 2. a 3. října v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Proč nevládní organizace pomáhají pašerákům lidí?
Nizozemská nadace GEFIRA už loni v prosinci na základě dvouměsíčního sledování pohybu lodí patřících několika nevládním organizacím a s pomocí údajů OSN dospěla k závěru, že se evropské nevládní organizace aktivně podílejí na ilegálním pašování lidí do Evropy, a to s vědomím (přinejmenším) italských úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 09:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC se podílí na vývoji nové technologie, prodlužující život
Americký patent na inovativní technologii pro přesnější diagnózu onemocnění srdce získali vědci z Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR, Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), kardiologické kliniky naší nemocnice a firma M&I z Prahy. Nová technologie, která dokáže určit elektrickou aktivaci srdečních komor a s přesností na jednotky milisekund změřit jejich vzájemné zpoždění, se připravuje k zavedení do praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Trumpovu mluvčí vyhodila majitelka restaurace Rudá slepice. Doktor Macek neodolal a napsal...
Doktor Miroslav Macek nadále se zájmem sleduje dění u nás i ve světě. Zaujala ho nová ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Taťána Malá a jedna „Rudá slepice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist