Arnika: Zmizí kolem železnic zbytečně statisíce stromů?
V kritickém ohrožení jsou statisíce stromů, vzácní živočichové a rostliny i cenná příroda chráněná v rámci evropské soustavy Natura 2000. Pozměňovací návrhy zákona o drahách, o kterých v těchto dnech jednají poslanci, umožňují plošné kácení kolem železnic bez ohledu na to, zda stromy skutečně ohrožují železniční dopravu. Nově by nebylo potřeba jakéhokoliv povolení, ani oznámení orgánům ochrany přírody. Arnika proto oslovila zcela všechny poslance, aby plány nesmyslného ničení české přírody zastavili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 20:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 11. 09. 2019

Související články

Arnika: Spory kolem výsadby stromů podél silnic vyřeší zákrok ministerstev
Silničáři se v mnoha případech kvůli výměně starých stromů podél silnic za mladé dostávají do křížku s dopravní policií, která uložené náhradní výsadbě brání kvůli ohrožení bezpečnosti provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Arnika: Za zbytečné kácení stromů hrozí s koncem vegetačního klidu sankce
S koncem vegetačního klidu uplynulo i období vhodné ke kácení stromů. Termín není zákonem pevně stanoven a závisí jen na přírodě. Na mnoha místech však nadále často necitlivým způsobem probíhá odstraňování dřevin, v jejichž korunách už zahnízdili ptáci. Proto je úkolem Ministerstva životního prostředí, aby nejen kvůli ptactvu vyzvalo k zastavení kácení a zamezilo tak porušování zákona o ochraně přírody a krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Arnika: Kolem silnic na Zlínsku zmizelo během roku 2017 dalších 767 stromů
Otevřený dopis žádá představitele Zlínského kraje o změnu přístupu k silničním stromořadím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Arnika: Cyklisté v Poodří šlápnou do pedálů za ochranu stromů
Od dnešního dne se otevírá registrace na Tour de Aleje, kterou pořádá spolek Arnika. Pohodová cyklojízda pro celou rodinu startuje první prázdninovou sobotu 29. června ze Studénky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Arnika: Tragickým následkům dopravních nehod nejlépe zabrání prevence, nikoliv plošné kácení stromů
V roce 2018 došlo na silnicích ke 104 764 dopravním nehodám. Nárazem do stromu skončilo 2565 nehod[i], což jsou 2 % všech případů. Kolize se stromem si vyžádaly 73 obětí. Podle policejních statistik[ii] nehody způsobují především samotní řidiči nepřizpůsobením jízdy stavu vozovky, vjetím do protisměru nebo nevěnování se řízení vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Arnika: Zastupitelům Prahy hrozí za Metropolitní plán soud a náhrada škod
Občanský spolek Arnika vyzval pražské zastupitele, aby na posledním zasedání svého funkčního období projednali skandál kolem Metropolitního plánu (1). Většina městských částí návrh plánu odmítá (2), protože neodpovídá potřebám jejich obyvatel a nezajišťuje zvyšování kvality života (3). A co víc, podle řady posudků je protizákonný (4).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: V Poodří vysadí více než 1500 stromů, včetně tradičních hrušní
Pestrou mozaiku vodních toků, lužních lesů, luk, rybníků, tůní a močálů Poodří, které je chráněným územím evropské soustavy nejcennějších částí přírody Natura 2000, doplní mladé stromky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika zkoumá obsah toxických látek z elektrospotřebičů v prachu z pražských budov
Arnika rozběhla další unikátní výzkum a v patnácti budovách hlavního města odebrala vzorky prachu. Ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze teď bude analyzovat, jestli obsahuje bromované zpomalovače hoření poškozující nervový systém malých dětí. Na základě výsledků vznikne studie, která by měla objasnit, jak nebezpečné látky ve spotřebním zboží znečišťují prostředí kolem nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Arnika posbírala prach po celé Praze. Ukáže se, zda obsahuje těžké kovy
Arnika v těchto dnech dokončila odběr vzorků prachu z interiérů 45 budov po celé Praze. Vzorky nyní Arnika ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze (VŠCHT) analyzuje a bude zjišťovat, jestli obsahují těžké kovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist