Nákladní doprava do ciziny v pololetí klesla o čtvrtinu
Nákladní silniční dopravu v Česku stále více drží vnitrostátní přeprava. Dopravci v pololetí přepravili celkem 226 milionů tun zboží, přičemž domácí přeprava tvořila téměř 94 procent. Mezinárodní doprava meziročně poklesla o čtvrtinu na 14 milionů tun materiálu. Vyplývá to ze statistik Ministerstva dopravy. Dopravci tento týden jednali o situaci na trhu s premiérem Andrejem Babišem (ANO), o možných opatřeních budou dále jednat s Ministerstvem financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 21:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 06. 10. 2019

Související články

Zelení: Vládní koncepce nákladní dopravy přivede víc kamionů na silnice
Zelení nesouhlasí s návrhem koncepce nákladní dopravy. Podle ministerstva dopravy by železniční nákladní doprava měla sloužit jen k převozu ucelených vlaků mezi překladišti, kam by náklad svážely kamiony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČD Cargo zastavilo pokles výkonů a investuje do své budoucnosti
Společnost ČD Cargo, a. s., největší dceřiná společnost Českých drah, a.s., která se zabývá především nákladní dopravou, realizovala za první pololetí roku 2017 zisk před zdaněním dle mezinárodních účetních standardů (IFRS) ve výši 496 mil. Kč. Do konsolidovaného výsledku skupiny ČD pak segment nákladní dopravy přispěl čistým ziskem po zdanění ve výši 384 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Skupina České dráhy loni hospodařila se ziskem 984 milionů korun, v plusu byla i osobní doprava
Bezmála miliardový zisk vykázala v loňském roce Skupina České dráhy. V černých číslech skončila podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) nákladní i osobní doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Marxovy pamflety přímo inspirovaly masové vrahy a diktátory. Juncker urazil čtvrtinu obyvatel EU, píší v Lidových novinách
Komentátor Jan Klesla se v dnešních Lidových novinách zamyslel nad tím, že klanění se marxismu je urážka čtvrtiny občanů Evropské unie. „Co je špatného na Marxovi? Otázka, která nepřekvapí u člena KSČM hřímajícího na Výstavišti, ale poněkud zarazí třeba od mladého vzdělaného intelektuála,“ podotkl Klesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Nákladní doprava je nejvýdělečnějším oborem skupiny ČD
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na privatizaci ČD Cargo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NKÚ: Nákladní vodní doprava v ČR? Množství zboží přepraveného po vodě zůstává mizivé
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo dopravy (MD) a Ředitelství vodních cest (ŘVC) používaly od roku 2014 peníze na rozvoj vodních cest a vodní dopravy v ČR. Konkrétně se kontroloři zaměřili především na to, jak MD přistupuje k rozvoji vodních cest a podpoře nákladní vodní dopravy, a prověřili peníze určené na modernizaci plavidel nebo vybrané infrastrukturní projekty v hodnotě téměř 1,4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Červenka (Svobodní): EU reguluje a reguluje
Zřejmě další oblastí, na které se bohužel eurounijní potentáti rozhodli demonstrovat zhoubný vliv regulací, je nákladní automobilová doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ve Stockholmu vjel nákladní vůz do lidí. Na místě jsou mrtví
Agentura Reuters přináší hrozivé zprávy o nebezpečné události v hlavním městě Švédska Stockholmu. Nákladní vůz tam najel do občanů. Šlo o nešťastnou náhodu nebo o teroristický útok podobný tomu, jaký otřásl Evropou před Vánocemi v Berlíně, kde Tunisan Amri použil nákladní vůz jako zbraň?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vozový park nákladních vozů se rozrostl, Drážní úřad schválil nové typy
Drážní úřad v prvním pololetí schválil dva zcela nové typy železničních vozidel určených pro nákladní dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist