Europoslanci: patentování přirozeně šlechtěných rostlin ohrožuje potravinovou bezpečnost
Vedle „velkých“ diskusí o opatřeních na ochranu proti klimatickým změnám či společné zemědělské politice se v Evropské unii za mnohem menšího mediálního zájmu debatuje mezi aktéry zemědělské politiky o tématu, které může být pro budoucnost evropského zemědělství také dosti podstatné. Reálně totiž hrozí, že zemědělci budou platit za pěstování konvenčně vyšlechtěných odrůd zeleniny či ovoce, které byly nebo budou patentovány u Evropského patentového úřadu. Proti tomu se však jasně postavily jak členské státy EU, včetně České republiky, tak Evropský parlament a Evropská komise.
zdroj: ekonomickydenik.cz, přidáno 8.10.2019 v 05:49, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 08. 10. 2019

Související články

Kolář (TOP 09): Spolupráce s pražskou potravinovou bankou je velmi pozitivní
Městská část Praha 6 ve spolupráci s Potravinovou bankou Praha z České Federace potravinových bank společně vyhlásili v listopadu akci s názvem „Šestka jídlem neplýtvá“, která navazovala na celostátní Národní potravinovou sbírku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Korejský test rakety ohrožuje bezpečnost ve světě
Páteční test balistické rakety provedený Korejskou lidově demokratickou republikou (KLDR), který byl pravděpodobně testem mezikontinentálním, představuje opakované porušení několika rezolucí Rady bezpečnosti OSN a vážně ohrožuje bezpečnost ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský zakončil roční předsednictví v oblasti přípravků na ochranu rostlin
Předsedající zemí Řídícího výboru střední zóny pro přípravky na ochranu rostlin byla od začátku roku 2016 Česká republika, kterou při jednáních a řízeních zastupoval ÚKZÚZ, Oddělení koordinace odborného hodnocení spadající pod Odbor přípravků na ochranu rostlin. Mezi členské země patří dále Nizozemsko, Německo, Velká Británie, Irsko, Belgie, Rakousko, Maďarsko. Tématem jednání byly především koncepční otázky při povolování přípravků na ochranu rostlin, zpřesnění pravidel pro činnost pracovních skupin, spolupráce s Evropskou komisí a Evropským úřadem pro bezpečnost potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Potravinovou pomoc bude čerpat téměř pět set dětí
Zájem o potravinovou pomoc dětem, na kterou posílá do krajů peníze Ministerstvo práce a sociálních věcí, neustále roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Europoslanci požadují omezení palmového oleje v biopalivech
Za posledních dvacet let dochází v jihozápadní Asii v důsledku zvýšené poptávky po palmovém oleji k ničení deštného pralesa. Odlesňování, vyhubení mnoha místních druhů rostlin a živočichů a devastace životního prostředí je tragédií pro celé komunity, které musí ve zničených oblastech dál existovat. Europoslanci požadují, aby se situace co nejrychleji změnila a tlačí na Evropskou unii, aby se více zabývala dopady na životní prostředí v souvislosti s pěstováním a výrobou palmového oleje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ÚKZÚZ: Úspěšné zakončení ročního předsednictví ČR v oblasti přípravků na ochranu rostlin
Předsedající zemí Řídícího výboru střední zóny pro přípravky na ochranu rostlin byla od začátku roku 2016 Česká republika, kterou při jednáních a řízeních zastupoval ÚKZÚZ, Oddělení koordinace odborného hodnocení spadající pod Odbor přípravků na ochranu rostlin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
DIAMO: Výroční setkání Regulačního fóra pro bezpečnost produkce uranu a NORM
Ve dnech 10. až 14. června 2019 se ve Vídni v sídle Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) uskutečnilo výroční setkání Regulačního fóra pro bezpečnost produkce uranu a přirozeně se vyskytující radionuklidy (REGSUN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Generál NATO vyprávěl divákům ČT, jak jsme v informační válce
Bezpečnost na prvním místě. Téměř všechny parlamentní strany měly tohle téma ve svých volebních programech. Co je ale pro bezpečnost země nejdůležitější, jakou roli v ní hraje armáda a co nás ohrožuje nejvíce, nejen o tom hovořila v pořadu Interview na ČT Světlana Witowská se zástupcem velitele nadnárodní divize NATO v Polsku Karlem Řehkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Zákaz zbraní ohrožuje naši bezpečnost
Rozhodnutí Evropského parlamentu omezit poloautomatické zbraně je útokem na bezpečnost naší země. Česko by tuto směrnici v žádném případně nemělo zavést do svého právního řádu. Řekl to prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek v rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist