Mobilní aplikace ČHMÚ a ČHMÚ mají nové produkty
Před rokem spustil Český hydrometeorologický ústav dvě mobilní aplikace, které pomáhají uživatelům pohodlněji přistupovat k aktuálním datům a měřením ČHMÚ. Nyní vydává velkou aktualizaci obou aplikací, která zahrnuje nové funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 13:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 09. 10. 2019

Související články

ČHMÚ: Informace o změně formátu výstrah
Dne 29. 5. 2019 8:00 SELČ končí vydávání výstrah SIVS ČHMÚ na nebezpečné jevy v textové formě a ČHMÚ přechází výhradně na formát CAP (Common Alerting Protocol).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Pesticidy v podzemních vodách v ČR
Upřesnění ČHMÚ k údajům publikovaným některými periodiky a zpravodajskými portály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Jak moc ohňostroje a zábavní pyrotechnika znečišťují ovzduší?
ČHMÚ se v letošním roce více zaměřil na kvalitu ovzduší při pořádání ohňostrojů. Kolegové na brněnské pobočce ČHMÚ z oddělení kvality ovzduší toto téma rozšířili a dali si za cíl zjistit, jestli jeden velký ohňostroj znečistí ovzduší více, než jednotlivci hromadně odpalovaná zábavní pyrotechnika v průběhu silvestrovské noci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nové mobilní aplikace Povodí Labe
Povodí Labe na začátku roku 2018 zprovoznilo nové mobilní aplikace Stavy nádrží a Srážkoměrné stanice. Aplikace navazují grafikou i funkčností na mobilní aplikaci Stavy a průtoky z roku 2015 (Android 4.0 a vyšší, iOS a Windows Phone).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČHMÚ s vámi bude mluvit více a častěji
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zřizuje od 1. 10. 2018 tiskové a informační oddělení. Jeho úkolem bude zajišťovat včasné a cílené informace o činnosti ústavu veřejnosti a médiím, vyřizovat jejich dotazy a zpracovávat jejich podněty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Velký zájem o Den otevřených dveří
O víkendu panovalo slunečné a teplé počasí. Možná i díky tomu byl zájem veřejnosti o Den otevřených dveří ČHMÚ napříč republikou nadprůměrný. Účastníci mohli navštívit předpovědní sály s komentářem meteorologů, účastnili se praktických ukázek měření s hydrology a velké množství informací bylo k dispozici také o kvalitě ovzduší nebo klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nová mobilní aplikace ZDRAVÍ V MOBILU je praktickým pomocníkem
Chcete mít vše důležité o svém zdraví vždy u sebe? Pak je nová mobilní aplikace České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) vhodná právě pro vás. Jestli nejste u ČPZP pojištěni, nic se neděje. Tato aplikace je určená také pro širokou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Model Aladin má nyní lepší předpovědi díky vyššímu rozlišení
ČHMÚ vylepšilo aplikaci předpovědního modelu Aladin pro Českou republiku. Statistiky výsledků nového nastavení ukazují zlepšení předpovědí proti předchozí verzi. Numerický model stále počítá předpověď na následující tři dny, nyní však na výpočetní síti se čtyřikrát více body. Změn oproti předchozí verzi je však více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Taxametr nemá být povinný, vláda souhlasí s provozováním taxíků přes mobilní aplikace
Vláda schválila novelu umožňující srovnat podmínky provozování běžných taxislužeb s těmi, které k objednávání i placení využívají výhradně mobilní aplikace jako alternativu k taxametrům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Bude možné se na 1. máje políbit pod rozkvetlou třešní?
Vlivem vyšších teplot rostlinám dříve nastupují různé vegetační fáze. Podle pozorování našich fenologů začínají rostliny i o několik týdnů časněji svojí vegetační aktivitu. Pro leckterou rostlinu, především strom či keř, je fáze kvetení tak energeticky náročná, že ji vynechá a začne se rovnou olisťovat. V ČHMÚ souvisle pozorujeme růstové fáze mnoha druhů rostlin. Jako příklad si uvedeme třešeň ptačí. Otázkou je, bude nám třešeň 1. května ještě někde kvést?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist