Zaorálek půjde na mši za Gotta i na rozloučení s Chramostovou
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se chystá na sobotní zádušní mši za Karla Gotta v pražské katedrále sv. Víta. Pozvánku dostali i další členové vlády. Zástupci ministerstva kultury položí věnec na Žofíně, kde se v pátek uskuteční veřejné rozloučení se zesnulým zpěvákem, řekl dnes Zaorálek novinářům. Věnec na Žofín pošle také prezident Miloš Zeman, řekl ČTK jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 14:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 09. 10. 2019

Související články

Brňané se rozloučí s Chramostovou i v kondolenční knize v divadle
Městské divadlo Brno nabídne veřejnosti od úterý na recepci v Lidické ulici kondolenční knihu pro rozloučení se zesnulou herečkou a brněnskou rodačkou Vlastou Chramostovou. Umístění kondolenční knihy v tiskové zprávě oznámila brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Národní divadlo Brno, kde herečka působila, vyvěsilo na znamení smutku černou vlajku, tak jako brněnská konzervatoř, již Chramostová absolvovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda: Smuteční rozloučení veřejnosti a zádušní mše za Karla Gotta
V pátek 11. října 2019 se v paláci Žofín uskuteční smuteční rozloučení veřejnosti se zpěvákem Karlem Gottem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kvůli Gottovi má vzniknout zvláštní zákon. Má definovat náležitosti pohřbu velikánů, navrhuje Zaorálek
V pátek se od osmi hodin ráno koná pohřeb Karla Gotta v Paláci Žofín na Slovanském ostrově. „Lex Gott určí pravidla pro pohřby velikánů,“ píše k poslednímu rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem komentátor Tomáš Tománek z Lidových novin. Po skončení rozloučení se zesnulým zpěvákem má totiž vláda nově určit pravidla, jak by měl vypadat pohřeb se státními poctami, kterého se dočkají mimořádné osobnosti, pokud s tím jejich rodina bude souhlasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Žádné politické projevy! Zaorálek o státním pohřbu Karla Gotta
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) promluvil ve včerejším pořadu Události, komentáře k úmrtí populárního českého zpěváka Karla Gotta. Řeč byla i o možnosti státního pohřbu, kterou schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rusko! Tomáš Klvaňa ví, proč nechtít státní pohřeb Gotta
Úmrtí Karla Gotta a události s ním spojené začínají u některých vyvolávat znechucení a slova o „neonormalizaci“. To, že premiér Andrej Babiš začal usilovat o důstojné rozloučení s hudební legendou jim připomíná „propojení“, do kterého zamíchávají i prezidenta Zemana a komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
A je to tady! Zneužitý Gott. Jan Ruml promluvil
Chartista a někdejší ministr vnitra Jan Ruml zavzpomínal na herečku, svou kolegyni z disentu Vlastu Chramostovou, ale také na Karla Gotta, jehož smrt podle jeho názoru politici zneužili. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO), který navrhl státní pohřeb pro Karla Gotta, se prý snaží pasovat do role strážce Gottova odkazu, což je nepatřičné. Prozradil také, proč si velice váží Vlasty Chramostové a kde udělali politici chybu v 90. letech minulého století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Jak to bylo s přípravou pohřbu Karla Gotta
Komentář na facebookovém profilu k přípravám pohřbu Karla Gotta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Šílený! Neúcta k disentu!" Tomáš Halík a Michael Kocáb k pohřbu Karla Gotta. Mnozí budou nadávat
Exministr Michael Kocáb a kněz Tomáš Halík se vyjádřili k pohřbu Mistra Karla Gotta. Vláda včera schválila státní pohřeb, dnes premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že půjde o pohřeb se státními poctami. Kocáb prohlásil, že právě státní pohřeb Gotta může rozdělit národ, Halík považuje Gottův pohřeb v katedrále za šílený a nevkusný nápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Stydíte se? Jste sami! Po pohřbu Gotta: Režisér a jeho přítel účtuje a srovnává Schwarzenberga s...
ROZHOVOR „Napadlo mě, jestli cítí zahanbení ti, kteří Karla Gotta pomlouvali a svými nechutnými výlevy uráželi, jestli si uvědomili, jak jsou v této zemi osamocení a jak neměli pravdu…,“ říká režisér Jiří Adamec s tím, že v chrámu sv. Víta sledoval lásku linoucí se ze všech hostů směrem k Mistrovi i pohnutí čelných představitelů státu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl svůj názor k tomu, co řekl Pavel Rychetský ohledně pohřbu pro Vlastu Chramostovou. Vyjádřil se i k různým výrokům na adresu Mistra. Nevynechal kritika Rejžka ani Karla Schwarzenberga. V té souvislosti také připomněl slova jednoho předlistopadového politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Rejžek ztrhal ty, co jedou uctít Gotta. A útok na Jiřinu Bohdalovou. Prý by měla...
Český hudební i filmový kritik a novinář Jan Rejžek v rozhovoru s Danielou Drtinovou zavzpomínal na herečku Vlastu Chramostovou, která opustila tento svět v témže týdnu jako Karel Gott. Disidentku a signatářku Charty 77 popsal jako statečnou ženu, která byla schopna postavit se démonům vlastního selhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist