nejlepší články ze dne: 12. 09. 2020

Související články

Michálek (Piráti): Stát by se měl dohodnout s Airbnb místo otravování pronajímatelů
Na problematiku sdílených služeb jsem upozornil výbor ZHMP pro legislativu, kde jsem i předložil první konkrétní návrh s cílem zpracovat za hlavní město Praha návrh zákona. S primátorkou jsme se dohodli, že se budeme inspirovat úpravou v Estonsku, kde stát spolupracuje s těmito firmami, ale bohužel Magistrát nebyl ani schopen zpracovat příslušný rozbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kouzla s čísly
Jak se zdá, Ministerstvo financí namísto ekonomů a odborníků, které slibovala současná vládní garnitura při svém nástupu, ovládli zdatní kouzelníci s čísly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Zemědělci dostanou dvojnásobek škody na plodinách
Sněmovna schválila návrh poslanců, jehož cílem je zrychlit přípravu dopravní, energetické i komunikační infrastruktury. Návrh byl podpořen napříč poslaneckými kluby. Pro byla i KDU-ČSL. Té se navíc podařilo prosadit výhodu pro zemědělce – pokud při výstavbě dojde na jejich území ke zničení úrody, mají nárok na dvojnásobek škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
David Rath: S čím do toho jdu
Po dlouhých úvahách jsem se nakonec rozhodl přijmout návrh kandidovat do Senátu za obvod Litoměřice. O důvodech, které mě k rozhodnutí přivedly jsem hovořil s médii a byly více či méně publikovány. Nebyl však zveřejněn můj osobní volební program a proto si jej dovoluji předložit v jeho celistvosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nechcete migranty? Dojde na vás! V ČT vystoupila umělkyně, co u studentů vyvěsila plakáty „Když přišli pro Židy, mlčel jsem“
Slovenská umělkyně Ilona Némethová stojí za plakáty, jež visí již od října na budově Fakulty užitého designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Jsou parafrází známého výroku německého filozofa a teologa Martina Nümelera, který řekl: „Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem. Nebyl jsem přece komunista. Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem, nebyl jsem přece sociální demokrat. Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.“ Némethová nyní o svém díle pohovořila v pořadu Události, komentáře na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist