nejlepší články ze dne: 13. 01. 2021

Související články

ČSSD oprášila některé části neschváleného kariérního řádu učitelů
Na práci začínajících učitelů by mohli ze zákona dohlížet zkušenější kolegové, a to po dobu dvou let. Usnadnil by se také vstup odborníků z praxe, kteří nemají pedagogickou kvalifikaci, do některých oblastí školství. V novele několika zákonů to navrhla skupina poslanců ČSSD. Stejné změny navrhovala zavést bývalá vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL v kariérním řádů učitelů, Sněmovna jej ale nakonec neschválila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Komenský, ochraňuj nás od slibů. Ámos
Tak nějak by mohla znít modlitba českých učitelek a učitelů. Každý rozumný člověk ví, že má-li vzdělávání v zemi fungovat, potřebujete tři věci: silný a stabilní rozpočet, předvídatelné financování a profesní podporu učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT: OP VVV podpoří přípravu budoucích učitelů
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhlásil koncem loňského roku výzvu s názvem Pregraduální vzdělávání určenou českým pedagogickým fakultám. Předložené projekty jsou v tuto chvíli vyhodnocené. Všech devět pedagogických fakult uspělo, podpora zkvalitnění a modernizace přípravy budoucích učitelů může začít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Děláme užitečné idioty Západu. Totální destrukce našeho školství a multikulturní vymývání mozků dětem z dílny ČSSD. Poslanec od Okamury upozorňuje na problémy, které vás tíží
ROZHOVOR „Zavedením takzvaného ŠVP (Školní vzdělávací program) ministryní Buzkovou byla zahájena totální destrukce základního školství v ČR. V poslední době už to vypadá spíše na definitivní ‚vymývání mozků‘ dětí v souladu s politikou multikulturalismu a podpory inkluze. Učitelé i ředitelé škol jsou přehlceni byrokracií a novými agendami, platy stále nízké, takže motivace pro práci ve školství u mladých učitelů varovně klesá... Přišla drtivá rána pro naše školství. Tím bylo zavedení inkluzivního vzdělávání z dílny neomarxistické ČSSD,“ říká poslanec SPD Jan Hrnčíř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podpoří výuku polytechniky na základních a středních školách a pedagogy v práci s nadanými
Tisíce žáků a stovky učitelů se v příštích dvou letech setkají s aktivitami napojenými na projekt Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje I (NAKAP LK I).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Podporujeme projekty pro vzdělávání dětí, učitelů i seniorů
Hlavní město rozdělí školské granty za bezmála 24 milionů korun, pomohou žákům, pedagogům i seniorům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Budeme pokračovat ve zlepšování odměňování učitelů a učitelek
Rád bych u příležitosti Dne učitelů poděkoval všem učitelům, učitelkám a pedagogickým pracovníkům za jejich důležitou a obětavou práci, které si velmi vážím. Práce kantorů stejně jako úroveň školství je důležitá pro budoucnost naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Začínající kantoři by si mohli polepšit. Až o čtyři tisíce měsíčně
Na práci začínajících učitelů by od roku 2020 mohl po dobu dvou let dohlížet zkušenější kolega. Navrhuje to Ministerstvo školství v novele zákona, která je nyní v připomínkovém řízení. Do některých oblastí školství by se podle ní také mohli snadněji zapojit odborníci z praxe, kteří nemají pedagogickou kvalifikaci. Takzvané adaptační období pro začínající učitele předpokládalo už zavedení kariérního řádu učitelů, který ale loni za bývalé vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL Sněmovna neschválila, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist