nejlepší články ze dne: 29. 03. 2021

Související články

Lesy ČR obnovily v západních Čechách koryta toků a vybudovaly devět tůní
Otevřená zemní koryta přítoků Mlýnského potoka obnovily a devět tůní vybudovaly za 2,3 miliony korun bez DPH Lesy ČR u obce Rájov v Karlovarském kraji. Krajině tak prospívá další projekt z programu #VRACÍME VODU LESU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky obnovily díky dotacím EU bezmála 300 hektarů lesa po kalamitách
VLS dokončily s podporou Programu rozvoje venkova Evropské unie celkem čtyři projekty, které řeší důsledky živelných událostí z uplynulých let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Nad Hejnicemi obnovily Lesy ČR vyhlídku Poustevníkův kámen
Vyhlídku Poustevníkův kámen na lesnatém vrchu u Hejnic v Libereckém kraji obnovily Lesy ČR za 300 tisíc korun. Otevře se v sobotu 5. května ve 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily vodní nádrž a dvě tůně u Letohradu
Historickou vodní nádrž a dvě tůně v navštěvovaném Jablonském lese u Letohradu v Pardubickém kraji obnovily za 774 tisíc korun Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Křížovou cestu svatého Jáchyma v Lipové obnovily Lesy ČR
Historickou křížovou cestu v Lobendavě na vrchu Jáchym ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji obnovily podle vzorů z historických pramenů Lesy České republiky. Podnik investoval jeden a půl milionu korun. V sobotu 26. května veřejně požehná cestě generální vikář litoměřické diecéze římskokatolické farnosti Lobendava Martin Davídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily další tři vodní nádrže, tentokrát na Vysočině
Tři vodní nádrže na Vysočině v katastrech obcí Jackov, Jestřebí u Brtnice a Radkovice u Hrotovic obnovily Lesy České republiky. Roční stavba za 8,9 milionů korun bez DPH skončila letos v srpnu. Vodní díla zadržují na dvou a půl hektarech 37 177 metrů krychlových vody. V době sucha je to významný zdroj vody v krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily boží muka v lesích u Železné Rudy
Původní dřevěná boží muka nazývaná Herrgottsriegel neboli Boží skalka obnovily u lesní cesty k Černému jezeru u osady Špičák na Klatovsku v Plzeňském kraji Lesy ČR. V sobotu 13. května odpoledne památce požehná farář římskokatolické farnosti v Nýrsku Ryszard Potęga. Sraz účastníků je na parkovišti na Špičáckém sedle ve 13.30 hodin. Všichni jsou zváni…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kapli svaté Hildegardy u Velhartic na Šumavě obnovily Lesy ČR
Kapli svaté Hildegardy u Velhartic v Plzeňském kraji nedaleko osady Horní Staňkov letos obnovily Lesy České republiky. Z vlastního Programu 2020 podnik zaplatil bezmála 470 tisíc korun bez DPH. V neděli 17. září ji v 10.30 hodin slavnostně vysvětí a účastníky setkání následně provedou mší českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil a farář velhartické farnosti Vendelín Zboroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovují a zakládají větrolamy v Jihomoravském kraji
Státní podnik Lesy České republiky během letošního roku obnoví v Jihomoravském kraji 15,7 hektarů stávajících a založí 11 hektarů nových větrolamů. Stane se tak na dvanácti katastrálních územích Znojemska, která jsou silně ohrožená větrnou erozí. Projekt spolufinancuje Evropská unie, celkové náklady dosáhnou 12,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky obnovily další rybník na Českokrumlovsku
Na mapu Šumavy blízko Horní Plané na Českokrumlovsku se po desetiletích vrátil další malý rybník. Malé vodní dílo s názvem „Za vodárnou“ ležící u zaniklé německé osady Otice (Ottetstift) ve vojenském újezdu Boletice zde obnovily Vojenské lesy a statky ČR. Investice je součástí programu „Živá voda VLS,“ kterým se státní podnik snaží zadržováním vody v krajině zvýšit ekologickou stabilitu svých lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist