Česká televize: Rok, kdy se mezi učebnice dostala i vzdělávací videa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2021 v 16:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 02. 04. 2021

Související články

Průmyslová revoluce na vlastní kůži. Česká televize připravuje druhou řadu úspěšného formátu
Život dělníka na přelomu 19. a 20. století a realistický vhled do fungování společnosti, možností uplatnění, trávení volného času a do celkového dopadu průmyslové revoluce na běžného občana tehdejší doby. To vše nabídne pokračování úspěšného formátu vzdělávací dokureality Dovolená ve starých časech, kterou právě natáčí Česká televize v Žamberku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdy
Česká televize dnes zveřejnila upoutávku na nedělní Newsroom ČT24, v němž redaktorka Tereza Řezníčková bude probírat téma nazvané „Teroristické útoky jako výzva pro novináře“, ve kterém se bude věnovat šíření videa z teroristického útoku na Novém Zélandu, jenž byl spáchán minulý pátek. Upozornila též na postup České televize, která se z etických důvodů rozhodla video neukazovat. My jsme ovšem nalezli několik záběrů odvysílaných Českou televizí, jež z exponovaného videa pocházejí, a útočník v nich dokonce střílí po jedné z obětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Čtyři projekty České televize získaly nominaci na evropského televizního Oscara
Česká televize získala čtyři nominace na největším evropském televizním festivalu Prix Europa. O vítězství v nejsledovanější kategorii TV Fiction bude bojovat dvoudílný televizní film Dukla 61. Interaktivní web k filmu, který mapuje důlní neštěstí minutu po minutě, byl na Prix Europa vybrán i mezi nejlepší on-line projekty. Ve stejné kategorii získal nominaci také vzdělávací web TOTO100LETÍ připomínající důležité milníky našich dějin a v kategorii TV Current affairs soutěží pořad Infiltrace: Obchod se zdravím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Česká televize, etalon objektivity, vyváženosti a slušnosti?
V poslední době probíhá bitevní vřava mezi zastánci a odpůrci stávajícího vedení ČT a statusu ČT jako instituce vůbec. Co Česká televize dokázala divákům nabídnout a kam se posunula pod vedením jejího generálního ředitele Dvořáka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
K čemu je gender na světě? Na dienstbierovském serveru vám to vysvětlí
Český veřejný prostor rozvířila debata nad čítankami pro druhé třídy základní školy. Učebnice obsahuje básničku Jiřího Žáčka o tom, že dívky jsou na světě k tomu, aby se staly matkami. Relativně nevinné verše vzbudily u části veřejnosti pohoršení nad tím, že učebnice podsouvá dívkám budoucí rodinnou roli, což je podle kritiků nepřijatelné. Mezi kritiky se počítá i Petr Bittner z Deníku Referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Tamara Kováčová: Stát zaplatil dva a půl miliónu korun za učebnice, které nejsou veřejně dostupné
Evropské dotace jsou velkou příležitostí, jak zlepšit vzdělávací oblast. Například z operačního programu Vzdělávání a konkurenceschopnost se v programovém období 2007–2013 rozdělilo mezi příjemci přes padesát miliard korun. I přesto, že dotace jdou z peněz daňových poplatníků, nemají z nich užitek všichni, ale jen konkrétní příjemci. Ti nejsou nuceni nijak své výstupy zveřejňovat a sdílení výstupů závisí jen na jejich dobré vůli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Pětadvacet minut řádění Andreje Babiše: Kdybych se tady teď zastřelil, tak všichni budou mít radost. Vy taky. Čelím špíně jak z padesátých let. Sobotkův byt a privatizace OKD
Andrej Babiš (ANO) se znovu dostal před kamery České televize a využil toho k tomu, aby pořádně vynadal premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), rýpl si do Miroslava Kalouska a tentokrát dostala na frak i Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Nejlepší krátká videa k česko-saským projektům jsou připravena na hodnocení
Program spolupráce Česko–Sasko 2014–2020 se ve svém každoročním ohlédnutí tentokrát vydává novým směrem. Nejen nositelé projektů, ale i všichni další zájemci byli vyzváni, aby natočili krátká videa o výsledcích, kterých dosáhli díky poskytnuté dotaci. Videa tak nahradí tradiční „tabulky“ s čísly a popisy a díky tomu mnohem názorněji ukážou, jak se spolupráce mezi Českem a Saskem s podporou Evropské unie stále více rozvíjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Lubomír Man: Dokud se Zdeněk Zbořil a Eric Best nevrátí na obrazovky ČT, je její vyhlašovaná nestrannost jen vtipem
„Česká televize poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře“, praví se v kodexu České televize a na místě jiném se v něm vyhlašuje: „Česká televize si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti“ A jen malý kousek dál se ve stejném kodexu dočtete: „Česká televize přispívá k vytváření prostoru slova, myšlení a tvorby, v němž může vyrůstat demokracie“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist