NPÚ: Kostel svatého Floriána a Šebestiána v Zákupech a jeho obnova
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2021 v 19:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 02. 04. 2021

Související články

ČVUT: Drony mapovaly kostel svatého Mořice v Olomouci
Ve dnech 14. a 15. května mapovala skupina autonomních dronů z výzkumného týmu multirobotických systémů, který působí pod vedením Dr. Martina Sasky na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze, gotický proboštský farní kostel svatého Mořice v Olomouci. Díky unikátním technologiím se památkáři mohli „podívat“ do těžko přístupných míst a zhodnotit tak stav církevní památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Sv. Florián, patron všech hasičů, dnes slaví svátek
Každoročně si den 4. května hasiči připomínají jako svátek svého patrona, svatého Floriána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zbouráme kostel, na jeho místě postavíme bytovky pro imigranty, naplánovali si němečtí úředníci. Jenže do věci vstoupili polští přistěhovalci a začalo peklo
V německém Essenu stojí kostel, který navštěvuje polská menšina. Vede ho polský kněz, ale zdá se, že už ho nepovede dlouho. Pozemek s kostelem si totiž koupila firma, která chce svatostánek zbořit a na jeho místě postavit ubytovnu pro uprchlíky. Píše to server wolnosc24.pl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
NPÚ: Proč se 31. května rozsvítí zeleně kostel sv. Floriána v Krásném Březně?
Na 31. května letos připadá Světový den roztroušené sklerózy. Jde o zákeřnou nevyléčitelnou nemoc, kterou však lze léčit a potlačovat její příznaky. Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění napadající centrální nervový systém, což ztěžuje řízení řady funkcí. Jako výraz solidarity a účasti s lidmi, kteří trpí touto nemocí, se po celém světě řada veřejných i soukromých budov rozsvěcuje na den roztroušené sklerózy zelenými světly. Činíme tak i my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Dokument o obnově piaristického kostela v Litomyšli bude představen v Českém centru ve Vídni
Piaristický kostel v Litomyšli patří k nejvýznamnějším barokním stavbám ve východních Čechách. Kvůli kritickému stavu budovy bylo téměř celé vybavení interiéru v minulosti demontováno a kostel byl dlouhá léta veřejnosti nepřístupný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Pražský pravoslavný kostel postříkali vzýváním Alláha a výhrůžkami smrtí. Do dvou let budeme schovávat kříže i u nás, obává se Petr Hampl
Pravoslavný kostel na pražských Olšanských hřbitovech se stal terčem vandala. Zatím neznámý pachatel jej posprejoval nápisy v azbuce. Několik hodin předtím přitom na místě zasahovali muži zákona. Informuje o tom server TN.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Poutní kostel na Homoli je třiadvacátou národní kulturní památkou v Královéhradeckém kraji
Poutní kostel na Homoli tvoří spolu s dalšími více než třemi stovkami památek nejvýznamnější součást našeho národního kulturního bohatství. Další čtyři stavby, které letos ministerstvo kultury prohlásilo kulturními památkami, se vyznačují mimořádně dochovanou podobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Obnova Stromovky pokračuje
Rada hl. m. Prahy na doporučení odborné komise schválila vítěze veřejné zakázky s názvem „Obnova centrálního prostoru Královské obory Stromovka“. Dodavatelem bude Společnost PSS Bohemia a Lesopol - Obnova centrálního prostoru Královské obory Stromovka, jejímiž společníky jsou: PSS Bohemia, s r.o., a Lesopol s r.o. Nabídková cena zakázky je přes 24 milionů korun a termín zhotovení 92 kalendářních dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist