nejlepší články ze dne: 04. 04. 2021

Související články

Radim Uzel: Sexuální výchova v předvolebním čase
Sexuální výchova je téma, které čas od času rozvíří hladinu veřejného mínění. Někdy vzplanou silné emoce z řad konzervativců i liberálů, vášnivě se mohou přít tradicionalisté s pokrokáři, polínko pod kotel obligátně přikládají zejména náboženští fundamentalisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ve světě dnes neplatí mezinárodní právo, ale názor silnějšího, varuje Bašta
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se domnívá, že ve světě opět přestává platit právo silnějšího. Na mezinárodní právo se zapomíná. V dobách teroru v Sovětském svazu se říkalo, že je lepší napřed střílet a teprve potom klást otázku. Bašta má za to, že tuto filozofii dnes přebírá Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Obhajoba genderových stereotypů
V bláznivém světě, který kolem nás levicoví pokrokáři budují, jsou mužská a ženská identita sociálními konstrukty a mezi oběma pohlavími podle nich v zásadě žádné přirozené rozdíly nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Pokrokáři všech druhů, styďte se!
Svět se, naštěstí, nevyvíjí úplně tak, jak by si naši i světoví pokrokáři všeho druhu přáli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta prý ví, kdo opravdu vyhrál letošní slavíky. Raději se podívejte sami
Bývalý diplomat v Rusku a na Ukrajině v komentáři pro První zprávy.cz konstatoval, že letošní anketu Český slavík ve skutečnosti vyhrál sovětský diktátor Josif Vissarionovič Stalin. Jak na to Bašta přišel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
EU se začíná blížit Sovětskému svazu, hrozí diktatura menšin, obává se Jaroslav Bašta. Mnohé už se prosadilo a lidem to ani nepřijde divné
Evropská unie se začíná blížit Sovětskému svazu, tvrdí Jaroslav Bašta ve svém novém komentáři pro server prvnizpravy.cz. Je prý také založena na lži. „Místo proletariátu dnes zaujaly menšiny a nelze vyloučit jejich možnou budoucí diktaturu," obává se bývalý poslanec a disident Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta znepokojeně: Ten znak na zbrani teroristy z Christchurch...U nás ho zpopularizoval Štětina, který s ním pózoval
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro První zprávy.cz zamýšlí nad teroristickým útokem na Novém Zélandu. Pro mnohé možná překvapivě přitom nahlédl i do Ukrajiny a zmínil europoslance Jaromíra Štětinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Katolické náboženství a sex
Stovky náboženských vyznání panující v současné době na celém světě mají často zcela diametrálně rozdílný přístup k lidské sexualitě, realizaci sexuální aktivity a sexuální výchově. Zajímavé je po této stránce srovnání dvou nejrozšířenějších monoteistických náboženství – křesťanství a islámu. Panují zde totiž četné velice nápadné rozdíly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Náboženské války stahují svět do pekla. Jaroslav Bašta připomněl něco, o čem se dnes příliš nemluví
Evropa si před pár stovkami let prošla náboženskou válkou. Mezi lety 1618 až 1648 se vzájemně vybíjeli katolíci a protestanti. V obrovských počtech. Teď se zdá, že se cosi podobného děje v muslimském světě. Dvě odnože islámského náboženství stojí proti sobě. Jejich střet je o to hrozivější, že Rusko jako velmoc podporuje šiity a Západ podporuje sunnity. Jaroslav Bašta se zamýšlí nad dopady této války na Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Macron, Čaputová a Zelenskyj. Jak vyhráli volby a dostali se do úřadu? Bašta nachází shodu
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině se zamýšlí nad tím, jak to může dopadnout, když volby ve Francii, na Slovensku nebo na Ukrajině vyhrávají lidé, kteří mají minimum politických zkušeností, případně nemají zkušenosti vůbec žádné. Podívejte se sami, k čemu Bašta dospěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist