nejlepší články ze dne: 04. 04. 2021

Související články

Smetanova Litomyšl: Červený večer Soni Červené
Neuvěřitelný příběh velké české umělkyně, světoznámé operní pěvkyně a herečky Soni Červené, představuje v celovečerním dokumentu režisérka Olga Sommerová. Film s prostým názvem Červená bude uveden v rámci Národního festivalu Smetanova Litomyšl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Na zámku Červené Poříčí se sjely jednotky požární ochrany
Na zámku Červené Poříčí se konalo taktické cvičení jednotek požární ochrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jeden z umělců skupiny Ztohoven, známý akcí červené trenky, zemřel. Měl nehodu na motorce
Filip Crhák, člen skupiny Ztohoven a jeden z těch, který vyvěsil na Pražském hradě červené trenky, je po smrti. Poté, co měl před měsícem nehodu na motorce, jej zabila embolie. Píše o tom server Novinky.cz na základě oznámení skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 13:35, zobrazit podobné
THMP: Petřínská rozhledna se na počest dárců krve rozsvítí červeně
Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP) se spolu s hlavním městem Prahou dnes, 14. června, připojuje ke Světovému dni dárců krve. Tento den je poděkováním všem, kteří svým darem přispívají k záchraně lidských životů. Rozsvícením Petřínské rozhledny v červené barvě tak apeluje na nutnost pravidelného neplaceného dárcovství k zajištění dostupné krve a krevních produktů pro potřeby pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: V tzv. červené zóně bylo dosud uloveno 32 divočáků
V tzv. červené zóně zamořené oblasti bylo dosud uloveno 32 divokých prasat a odchyceno do odchytového zařízení bylo 21 kusů. SVS stále eviduje jednoho odchyceného divočáka v katastru obce Lužkovice, u kterého byl potvrzen vyšetřením AMP. K 9. říjnu 2017 má SVS hlášeno 112 případů, při nichž byl u uhynulého divočáka v okrese Zlín potvrzen africký mor prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Na zvýšený příjem soli pomáhá šťáva z červené řepy, vyrovnává krevní tlak
Epidemiologické studie ukazují, že zvýšený výskyt vysokého krevního tlaku je z velké části spojen s vyšším příjmem soli v potravě. Vědci z Fyziologického ústavu AV ČR, Kalifornské univerzity v San Francisku a Michiganské státní univerzity zjistili, že při současném podání roztoku soli a malého množství dusičnanu sodného nebo šťávy z červené řepy nedochází u potkanů ke zvyšování krevního tlaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist