nejlepší články ze dne: 04. 04. 2021

Související články

Porošenkovi se nelíbí návrh na výměnu Krymu za ropu a plyn
Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes ve Štrasburku důrazně odsoudil návrhy českého prezidenta Miloše Zemana na uznání krymské anexe výměnou za ruskou ropu a plyn a varoval před ústupky vůči Moskvě. Aniž Zemana jmenoval, v projevu na Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PSRE) řekl, že "rozhodně odmítá" tvrzení o anexi Krymu jako "hotové věci" a představy o tom, že lze krizi vyřešit výměnou území za peníze nebo suroviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Putin chce celou Ukrajinu, varoval u Šafra ukrajinský velvyslanec a pak se pustil do Zemana
Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis poskytl rozhovor serveru Forum24.cz Pavla Šafra. Domnívá se, že ruský prezident Vladimir Putin chce celou jeho zemi. „Je to opravdová válka,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Aktivista Jakub Janda větří kolem pobytu Babiše ml. na Krymu ruskou stopu. A obává se nejhoršího
Narušil český premiér Andrej Babiš vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, ve které je sám obviněn z dotačního podvodu, když umožnil odvoz svého syna na ukrajinský poloostrov Krym? To je jedna z otázek, které teď rezonují v českém prostoru. Analytik Think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda má však za to, že si musíme klást i jiné otázky. Třeba tu, co se muselo stát, aby se mohl premiérův syn z Krymu vrátit domů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Historik: KGB zaznamenala na Ukrajině tisíc protestů proti invazi
Sovětská tajná služba KGB zaznamenala od 21. srpna do 7. září 1968 na Ukrajině přes tisíc protisovětských incidentů vyvolaných invazí do Československa. V rozhovoru pro ukrajinské vysílání Rádia Svobody to dnes řekl ukrajinský historik Oleh Bažan. Šlo podle něj o letáky a nápisy na budovách „Jsme s Československem“ nebo „Ruce pryč od Československa“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Reportér PL byl přítomen na akci Člověka v tísni a Havlova Fóra 2000 hned po výrocích Zemana na téma Krym. To bylo něco, čtěte
Ke slovům Miloše Zemana k Ukrajině a Krymu se v diskusním pořadu „Krym – tři roky poté“, který v rámci Fóra 2000 uspořádala v pražském Mánesu nezisková organizace Člověk v tísni, nebývale ostře vyjádřil ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis. Servítky si pak již vůbec nebral poslanec ukrajinského parlamentu a představitel Krymských Tatarů Refat Čubarov, který dokonce hovořil o „vypuchlé staré konzervě“ a vzpomínal na proevropského a světově uznávaného Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ukrajinský velvyslanec varuje: Ruská propaganda je zbraň hromadného ničení
Evropa by měla hledat účinný způsob, jak čelit ruské propagandě, řekl v rozhovoru pro ČTK nový ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis. Účinky propagandy diplomat srovnal s používáním zbraní hromadného ničení. Ukrajina je podle něj první obětí informační války, která představuje hrozbu pro všechny státy bez výjimky. Jeho slova přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ukrajinský velvyslanec v ČR vystoupil na pražské konferenci: Nedovolili byste, aby k vám Rusko přivezlo svoje tanky. Tak proč dovolíte...
Rusko nedokáže soupeřit se Západem v atraktivitě svého politického a kulturního modelu, proto vede proti němu hybridní válku. Na pražské konferenci Výzvy pro Evropu to dnes řekl ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis. ČTK napsala, že Evropská unie si podle jeho slov musí přiznat, že je s Ruskem ve válce, a začít podle toho postupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Mattis prohlásil, že USA nikdy neuznají připojení Krymu k Rusku
„Neuznáváme a nikdy nepřijmeme ruskou anexi Krymu," prohlásil ve čtvrtek Mattis na brífinku v Kyjevě na závěr jednání s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Petříčkovi vadí, že byl Babišův syn s vědomím premiéra na Krymu
Ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD) vadí, že byl syn premiéra Andreje Babiše (ANO) s vědomím otce na ukrajinském Krymu okupovaném Ruskem. Česká republika anexi Krymu odmítá. Petříček to chce s premiérem probrat. Okolnosti cesty Babiše juniora chce řešit s ruskou i ukrajinskou stranou. Petříček to řekl Deníku N.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist