Ústřední výbor komunistů večer ukončí hlasování o toleranci vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2021 v 07:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 06. 04. 2021

Související články

KSČM posoudí programové prohlášení vlády a dohodu o toleranci
Obrys toleranční dohody o podpoře menšinové vlády ANO a ČSSD by dnes dopoledne měl širšímu vedení KSČM představit předseda strany Vojtěch Filip. Ústřední výbor probere v pražské centrále strany také programové prohlášení vlády a výhrady komunistů k němu. Na dohodě, která by měla vymezit mantinely spolupráce mezi KSČM a menšinovým kabinetem v případě jednotlivých hlasování, budou podle informací ČTK právníci obou stran jednat ještě příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vedení KSČM posoudí výsledky vyjednávání o toleranci vlády ANO
Ústřední výbor KSČM dnes projedná výsledky programových jednání s hnutím ANO, jehož předseda, premiér v demisi Andrej Babiš, plánuje sestavit svou druhou vládu se zástupci ČSSD a podporou komunistů. Výkonný výbor KSČM minulý týden doporučil schválit postup vyjednavačů. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by tak vedení strany prakticky odsouhlasilo vznik a pozdější toleranci menšinového kabinetu, ať už pouze ze zástupců hnutí ANO, nebo s účastí sociálních demokratů. Je ale možné, že rozhodnutí komunisté posunou na duben, kdy mají naplánovaná další zasedání širšího vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pocheho jsme odstavili, Malá proti nám nikdy nešla... Víme, co se právě teď děje za zavřenými dveřmi jednání komunistů
Ústřední výbor komunistické strany rozhoduje, zda KSČM ve Sněmovně podpoří menšinovou vládu ANO a ČSSD. Komunisté se před dvěma týdny usnesli, že toleranci vlády ANO a ČSSD zváží, pokud její programové prohlášení bude obsahovat sedm základních programových požadavků komunistů. Členové širšího vedení strany nechtěli dnešní jednání příliš komentovat, píše ČTK. Serveru ParlamentníListy.cz se přesto podařilo získat informace ze samotného jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodní dnes ukončí internetové hlasování o novém předsedovi
Strana svobodných občanů dnes večer uzavře internetové hlasování, ve kterém si její členové vybírají nového předsedu. Čas pro hlasování necelým sedmi stovkám členů strany vyprší ve 20:00, vybírat mohou mezi pěticí kandidátů včetně dosavadního šéfa strany Petra Macha, který spolu s celým vedením oznámil rezignaci po neúspěchu ve sněmovních volbách, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Trable u KSČM: Unikly informace o bouřlivém jednání o vládě. Někteří soudruzi nadávali Filipovi
Europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) nechává občany nahlédnout pod pokličku a ukazuje, jak komunisté vyjednávají s premiérem Andrejem Babišem o toleranci jeho vlády. Zdá se, že to pořádně bublá nejen v ČSSD. Také u komunistů to při jednáních o toleranci vlády pořádně jiskří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ústřední výbor ČSSD bude v Hradci řešit jednání o vládě s ANO
Aktuální situaci ve vyjednávání o vládě projedná dnes v Hradci Králové ústřední výkonný výbor ČSSD. Delegáti navážou na diskusi, která se vede ve straně ohledně možného vstupu do vlády s ANO. Proti němu se během tohoto týdne ostře postavili senátoři ČSSD, kteří chtějí lobbovat mezi členy, aby případnou koalici nepotvrdili ve vnitrostranickém referendu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM podepsala dohodu o toleranci vlády s hnutím ANO
Představitelé ANO a KSČM dnes v Poslanecké sněmovně podepsali dohodu o toleranci kabinetu. ČTK to sdělila mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová. Komunisté by na základě smlouvy měli ve středu podpořit vládu ANO a ČSSD v hlasování poslanců o důvěře. Podle textu dohody, který má ČTK k dispozici, by také komunisté neměli v době její platnosti vyvolat sněmovní hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Mise už problém nejsou. Šéf komunistů Filip se zásadně vyjádřil k toleranci Babišovy vlády
Předseda KSČM Vojtěch Filip se vyjádřil k vojenským misím, jejichž další působení schválila včera Poslanecká sněmovna. Spor o ně považuje Filip za problém první Babišovy vlády bez důvěry. Při hlasování o vládě druhé pak podle Filipa však již mise problémem nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Obrovské dusno u komunistů: Trhneme se a založíme vlastní stranu, padla výhrůžka směrem k Filipovi
Šéf komunistů Vojtěch Filip má velký problém. Část strany důrazně nesouhlasí s tolerancí vlády Andreje Babiše. A nesouhlasí s ní dokonce tolik, že údajně uvažují i o odchodu z KSČM a o založení nové konkurenční strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist