Armáda ČR: Spojenci se mohou spolehnout na českou minometnou četu z Přáslavic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2021 v 22:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 07. 04. 2021

Související články

Armáda ČR: Hranická minometná četa vyrazila do Lotyšska
Na základě rozhodnutí summitu NATO vysílají členské státy své jednotky v rámci Posílené předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence - eFP) do pobaltských států a Polska. Česká republika se zapojuje do tohoto úkolového uskupení NATO na území Lotyšska, kam hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ vyčleňuje minometnou četu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): V čem se na nás mohou voliči spolehnout
Komentář na facebookovém profilu k programovému prohlášení budoucí vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Západní spojenci v Mnichově nezradili
Přesvědčení, že nás západní spojenci západní spojenci v roce 1938 zradili, je v Češích hluboce zakořeněno. Přesto je to tvrzení nepravdivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Do Mali zamíří další rotace vojáků, tentokrát je většina z Přáslavic
Širší škála úkolů, ale také vyšší teploty nebo třeba jedovatí živočichové čekají na vojáky 2. úkolového uskupení Armády ČR, kteří se v listopadu vydají do Mali. Minulý týden jednotka absolvovala ve Vyškově certifikační cvičení, které prověřilo, jak jsou na vyslání do Afriky připraveni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Tankisté v Boleticích cvičili v extrémně nízkých teplotách
Ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice se až do pátku 2. března koná nepřetržitý výcvik jednotek 73. tankového praporu z Přáslavic nazvaný FORESTEX 2018. Dvě tankové roty a mechanizovaná rota během něj absolvují výcvik z odborné přípravy, střelby a řízení bojových vozidel. Kromě toho projdou ještě taktickou přípravou na stupni četa a rota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Dá se na USA pod vládou Trumpa ještě spolehnout?
Středa byla opravdu smutný den. Turecká armáda vstoupila do Sýrie na území obývané Kurdy. Ti si tam v posledních letech vybudovali semiautonomní státní útvar, který velmi rozumně spravovali. Statečně bojovali spolu s Američany proti silám Islámského státu a prokázali svou spolehlivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Dvanáctá strážní rota je připravena na nasazení do Afghánistánu
Tento týden vyvrcholila několikaměsíční intenzivní příprava 12. strážní roty BAF před nasazením do zahraniční operace v Afghánistánu. Jádro jednotky tvoří příslušníci 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic a vojáci ve vojenském újezdu Hradiště v rámci certifikačního cvičení Shield 1/2019 prokázali sladěnost jednotky a především svoji připravenost pro plnění úkolů, které je v nejbližší době čekají v místě nasazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Paní učitelka jede s dětmi na výlet do Paříže, tak by měla dostat francouzský plat. Užasnete, co v EU zase vymysleli
Všechny členské státy Evropské unie se mohou spolehnout na to, že pro ně platí stejná pravidla o volném pohybu kapitálu, osob, zboží i služeb. Ale jak upozorňuje páteční MF Dnes, i na společném trhu musí Češi počítat s tím, že narazí na podmínky, které musí v té či oné členské zemi dodržovat. Pokud je nedodrží, mohou dostat pokutu, která je zlikviduje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist