nejlepší články ze dne: 21. 07. 2021

Související články

Premiér Babiš odmítl stažení českých vojáků z Afghánistánu
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s tím, aby česká armáda stáhla své vojáky z mise v Afghánistánu. Teror by se podle něj následně přenesl do Evropy. Babiš to uvedl na Twitteru. Reagoval tak na dnešní vyjádření některých politiků. Stažení odmítl i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Čeští vojáci od začátku srpna v Afghánistánu čelili třem vážným útokům, zemřeli čtyři z nich a sedm bylo zraněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.10.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf NATO přesvědčoval z novin, že musíme zůstat v Afghánistánu
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v rozhovoru pro deník Právo na serveru Novinky.cz sdělil, jak jedině se může situace v Afgánistánu vyřešit. NATO se prý v Afghánistánu nevrátí k bojové misi, je ale klíčové, aby pomáhalo afghánským bezpečnostním silám. „Mise v Afghánistánu je i v našem zájmu,“ zdůraznil a nezapomněl vyzdvihnout úsilí České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Viditelná úleva ministra zahraničí. Jde o vojáky v Afghánistánu
V Afghánistánu byli zraněni další čeští vojáci. Šlo snad o pomstu za to, že příslušníci ozbrojených sil z Prostějova dopadli v Afghánistánu jednoho z teroristů, který se podílel na usmrcení tří českých vojáků před pár týdny? Zdroj obeznámený se situací promlouvá...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Neuvěříte, jaká zvěrstva páchají úřady v Evropě
Britský občan Jamal Udeen al-Harith byl Američany zajat v Afghánistánu v roce 2002 a umístěn na Guantánamu. Na svoji obhajobu tvrdil, že byl v Afghánistánu na náboženské dovolené a že ho Tálibán zajal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 32. díl. Úprk rozumu
Dnešní kniha je možná jedním z nejosvícenějších obrazů naší nedávné minulosti, žhavé současnosti, a bojím se, též bezprostřední budoucnosti. Známý britský novinář Anthony Browne se ve svém eseji,výstižně nazvaném Úprk rozumu, zabývá jedním z klíčových fenoménů současného veřejného života - politickou korektností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Další tragédie v Afghánistánu. Tentokrát je mrtvých více
Zatímco Česko stále řeší tři vojáky, které zabil sebevražedný atentátník, válka v Afghánistánu pokračuje. Až 39 vojáků afghánské armády a příslušníků policie zabil Tálibán, když zaútočil na základnu na severu Afghanistánu. A další tragédie se odehrála v Kábulu, hlavním městě. Zde se na univerzitě odpálil sebevražedný atentátník. Počet obětí je zatím 48. Informoval o tom americký New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Další ztráta českého vojáka v Afghánistánu
V posledních několika týdnech zažila česká armáda v Afghánistánu černé dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Úder umělcům do Varů: Hřebejku, Nvotová, Geislerová, Plodková a další. Koho budete kádrovat příště?!
Publicistka Lucie Petrášová spustila palbu do herců, kterým se nelíbí, že mezi sponzory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je i Česká zbrojovka. Novinářka by ráda věděla, kterého ze sponzorů umělci odsoudí příště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist