nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

Sehnalová (ČSSD): Nařízení přispěje ke zvýšení ochrany spotřebitelů
Europoslanci schválili posílení pravomocí dozorových orgánů na ochranu spotřebitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
To je povyku: Hrad ukrutně zesměšnil TOP 09 kvůli zdánlivě nevinnému zákonu
Nová pravidla pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě by měla platit bez senátních úprav. Navzdory stanovisku prezidenta Miloše Zemana dnes Sněmovna potvrdila původní verzi novely o ochraně přírody a krajiny. Senát chtěl v předloze například změnit pasáž o účelu národních parků, zvýšit práva tamních obcí a zrušit patnáctileté moratorium na rozdělování parků do jednotlivých zón podle stupně ochrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Novela přináší také 90procentní úhradu léčebného konopí
Sněmovna potvrdila původní verzi novely zákona o léčivech. Přináší sdílený lékový záznam pacienta i úhradu léčivého konopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Před pětadvaceti lety byl přijat zákon o ochraně přírody a krajiny
V neděli, včera, uplynulo 25 let, kdy bylo přijato původní znění zákona o ochraně přírody a krajiny, který dodnes představuje jednu z nejkomplexnějších a nejfunkčnějších norem na ochranu životního prostředí v České republice. Poslední změnu tohoto zákona navrhl jako pozměňovací návrh k původní sněmovní verzi novely zákona a následně odhlasoval Senát PČR dne 18. ledna 2017 a za dva dny o ní budou hlasovat poslanci. Senátní změna zákona má závažné dopady na ochranu přírody v našich národních parcích. Potvrzuje to stanovisko Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Hromadná žaloba po česku. Ničivé důsledky pro firmy, nepatrné zisky pro spotřebitele
Ministerstvo spravedlnosti otáčí a připravuje změny v chystaném zákoně o hromadných žalobách. Po tvrdé kritice, kterou rezort sklidil ze strany odborné veřejnosti, pracuje na nové, pro spotřebitele a firmy přijatelnější verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: „Byla to facka. Ale výchovná.“
Steklačovy Lapálie v původní verzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce varuje spotřebitele před klamavými obchodními praktikami v rámci tzv. direct marketingu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před nekalými obchodními praktikami některých společností využívajících tzv. „direct marketingu“. Jde o nabídky produktů (např. doplňků stravy) prostřednictvím inzerce v tisku, webových stránek, e-mailu, poštou či telefonicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Zákon ještě neplatí, lidé by dál měli zůstat obezřetní
Vláda Bohuslava Sobotky schválila návrh věcného záměru nového zákona o ochraně spotřebitele. Ten vypracovala na pokyn premiéra ministerstva průmyslu a obchodu a spravedlnosti. Cílem komplexního řešení oblasti ochrany spotřebitele je odstranit současnou legislativní dvojkolejnost v této oblasti (spotřebitelská legislativa je součástí občanského zákoníku, zákona o ochraně spotřebitele a několika dalších zákonů), sjednotit terminologii a posílit vymahatelnost práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist