nejlepší články ze dne: 20. 09. 2021

Související články

Evropská komise chce trestat Čechy. Merkelová s tím nemá problém
Německá kancléřka Angela Merkelová nemá problém s řízením Evropské komise vůči Česku, Polsku a Maďarsku kvůli nenaplňování kvót pro uprchlíky. Komise podle ní dělá, co musí. Kancléřka to dnes řekla v Berlíně po setkání se svým estonským protějškem Jürim Ratasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Evropská komise posuzuje reakci ČR a dalších v řízení kvůli kvótám na migranty
Evropská komise nyní posuzuje odpovědi Maďarska, Polska a České republiky na její měsíc staré stanovisko v pokračujícím řízení kvůli přerozdělování žadatelů o azyl z Itálie a Řecka podle kvót. Novinářům to dnes řekla mluvčí komise Tove Ernstová. Není podle ní nyní možné uvést, kdy a jak bude komise na postoj tří zemí reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Trest od Evropské komise kvůli kvótám by oslabil důvěru Čechů v EU, varuje Chovanec
Pokud se Evropská komise (EK) rozhodne trestat země, které odmítají kvóty na rozdělování migrantů, vyšle tím špatný signál a oslabí důvěru Čechů v Evropskou unii. ČTK to dnes sdělil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), podle něhož praxe ukazuje, že kvóty nefungují. Podle zdrojů ČTK a agentury Reuters EK v úterý kvůli porušení unijní legislativy v otázce kvót zahájí řízení s Českou republikou a dalšími státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise schválila podporu kogenerace a výroby tepla z obnovitelných zdrojů
Evropská komise vydala dne 15. 12. 2017 dlouho očekávané rozhodnutí k provozní podpoře kogenerace elektřiny a tepla ve výrobnách uvedených do provozu mezi lety 2013–2015 a podporu výroby tepla z obnovitelných zdrojů, která je v České republice od roku 2013 poskytována podle zákona č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Evropská komise odmítla řešit rozdílnou kvalitu potravin
Představitelé Visegrádské čtyřky požadovali, aby Evropská komise řešila problém, který je velmi závažný. Týká se výživy obyvatel a může tedy do budoucna ohrozit zdravotní stav celých generací. A to samozřejmě především v zemích střední Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Temná předpověď ekonoma Pikory: Bude zle
Mnoho lidí si pochvaluje, jak skvěle šlape česká ekonomika. Nezaměstnanost je tak nízká, že máme mnohem víc volných pracovních míst než volných pracovníků. Na první pohled to zní opravdu pěkně, ale podle ekonoma Vladimíra Pikory to také znamená, že teď už může být v podstatě jen hůř. Otázkou jen je, jak hrozné to bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
EU pošle miliardu korun do Palestiny, ohlásila komisařka Mogheriniová. Také na zachování palestinského charakteru východního Jeruzaléma
Šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová informovala o tom, že Evropská unie bude pokračovat v podoře palestinské samosprávy. Podle EU prý k řešení situace na Blízkém východě vznikem dvou států, tedy Izraele a státu Palestina, neexistuje alternativa. Evropská komise proto ve středu potvrdila další pomoc, kterou bude více než dvaačtyřicet a půl milionu eur, což je zhruba jedna miliarda korun, pro palestinskou samosprávu, v čemž je zahrnuta i podpora pro východní Jeruzalém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Za opakovaný přestupek vyhoštění. V Boleslavi je problém s cizinci, Čechů se to netýká, říká Nwelati
"Ze zkušenosti vím, že než jsme tady měli zahraniční dělníky, tak problémů bylo minimum," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz mladoboleslavský primátor.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Evropská komise notifikovala úhradu čistých nákladů České poště ze státního rozpočtu
Evropská komise posoudila státní podporu České poště, s.p., za roky 2013 až 2017 jako souladnou s pravidly EU. Komise posuzovala úpravu podle pravidel EU o státní podpoře v oblasti kompenzace veřejných služeb. Ty umožňují státu, aby firmám za určitých podmínek kompenzoval dodatečné náklady na poskytování veřejné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist