Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.083x, což odpovídá cca 213.045-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Uprchlíci se rozplakali. Proč?
Běženci v Dánsku se prý v úterý rozplakali. Stalo se tak podle serveru Britské listy poté, co se dozvěděli, že parlament schválil „zákon o krádeži jejich cenností dánským státem“. Web přináší reportáž britského listu Guardian s rozhořčenými reakcemi na nejnovější legislativní akt dánských zákonodárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
I dnes někteří vykládají, jak Židé řídí svět a je třeba je zastavit... Ředitel pražského Židovského muzea promluvil z ČT k výročí holocaustu
Ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát pronesl ve středečním Interview ČT24 varovná slova. Téma holocaustu není podle jeho názoru jen tématem pro historii, ale také morálním mementem pro lidstvo. Podle Pavláta jsou bohužel Židé ohroženi i dnes. I dnes totiž lidé často věří, že parazitující Židé řídí svět. Židy ohrožují mnozí muslimové, ale také příznivci radikální pravice nebo levicoví intelektuálové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nejnovější průzkum: Češi věří papeži a prezidentovi, Merkelová se propadá
Důvěra Čechů v německou kancléřku Angelu Merkelovou rychle klesá. Zatímco v dubnu 2014 jí věřilo 55 procent dotázaných, minulý měsíc to bylo už jen 19 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Mezi politickými osobnostmi se největší důvěře u Čechů těší papež František a prezident Miloš Zeman. Podobný průzkum zveřejnila v úterý také agentura STEM, jeho výsledky se příliš neliší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Švédská dívka šla pomáhat běžencům, a ti ji zabili. Rodiče teď posílají zoufalý vzkaz politikům
Představa o Švédsku coby multikulturním ráji se v posledních týdnech bortí jako domeček z karet. Média pravidelně referují o znásilněních a dalších trestných činech, kterých se dopouštějí přistěhovalci. Aktuálně probíhá vyšetřování smrti dvaadvacetileté dobrovolnice, která pomáhala v jednom švédském uprchlickém centru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Petr Piťha u Drtinové o islámu a o tom, kdo řídí rozklad světa
Kněz a profesor Petr Piťha, mimo jiné též bývalý ministr školství, promluvil v internetové televizi DVTV. Ve velmi nezvyklém vystoupení varoval před „režiséry dějin“ páchajícími nakonec jen zvěrstva, a za opomíjeného nepřítele naší civilizace jmenoval „boha konzumu“. Právě on nám prý brání nalézt své kořeny, které bychom tak zoufale potřebovali v probíhající náboženské válce s islámskými radikály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman vykazuje známky poruchy mozku. Vypadá, že neví, co říká. Možná v důsledku pití, sdělil PL advokát Tomáš Sokol
Výrok prezidenta Miloše Zemana na adresu premiéra Bohuslava Sobotky je podle většiny právníků včetně bývalého děkana Právnické fakulty Univerzity Karlovy Aleše Gerlocha sice za hranicí slušnosti a politické etiky, zejména v dnešní vyhrocené době, nicméně není trestným činem. Jednak je prezident trestně neodpovědný z titulu své funkce, jednak každý politik jako člověk ve veřejné funkci musí podle současné české i evropské judikatury snést víc než kdokoli jiný, protože i mnohdy urážlivé výrazy jsou považovány za součást svobody slova a svobody projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Němci si jezdí přes hranice nakupovat padělané cigarety. Celní správa zuří
K neslavnému primátu českého doupěte tabákových padělků směřuje bývalá německá obec Breitenbach, dnes Potůčky na Karlovarsku. Obec s 470 obyvateli sídlí na hranicích s Německem. Potůčky jsou především pro německé občany rájem pro nákup laciných cigaret.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jubilejní ročník soutěže pro děti a mládež o ochraně soukromí byl vyhlášen
Vyhlásit desátý ročník soutěže je příležitost k bilancování i spokojenosti. Platí to bezesporu také o soutěži pro děti „Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!“, jejíž jubilejní ročník vyhlašuje v těchto dnech Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Češi a Američané na Bagrámu cvičili reakci na útok. Vysloužili si pochvalu
Leden 2016, Bagrám, Afghánistán. Konvoj českých a amerických vojáků vyjíždí na pravidelnou patrolu, avšak u hranice základny najíždí jeden z vozů na improvizované výbušné zařízení (IED), které exploduje. Celá kolona se zastavuje. Naštěstí se jednalo o výcvik českých a amerických vojáků s daným scénářem: výbuch IED pod jedním z vozů sestavy, které provádějí patrolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Migranti se chovají jako parazité a obtížný hmyz sající naši krev. Evropu terorizují gangy uprchlíků. Hloupost Sobotky. Robert Fico udeřil a toto nám řekli Babiš, Škromach, Filip či Keller
Slovenský premiér Robert Fico pro Právo řekl, že absolutní většina běženců jdoucích do Evropské unie z Turecka jsou ekonomičtí migranti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hlavní město zlepší propojení MHD s Letištěm Václava Havla
Vedení Hl. m. Prahy chce řešit problematiku kapacitního napojení Letiště Václava Havla Praha ještě předtím, než bude realizován projekt železničního spojení. Proto ROPID v součinnosti s Dopravním podnikem hl. m. Prahy připravuje možnost napojení letiště velkokapacitními autobusy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Věřím, že smlouvy s Norskem pro řešení případů nezletilých Čechů podpoří i vláda
Europoslanec Zdechovský podpořil Zemanův návrh smlouvy s Norskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Není možné, aby někdo přišel a řekl, že uděláme to, to a to, tvrdí na videu ministr Herman
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) v natáčeném rozhovoru s Viktorem Verešem dlouhé minuty odpovídal například na poslední kroky Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Policie obvinila hokejového trenéra Růžičku ze zpronevěry
Pražská policie zahájila trestní stíhání hokejového trenéra Vladimíra Růžičky. Podle informací ČTK si dnes převzal obvinění ze zpronevěry. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let vězení nebo peněžitý trest. Bývalý reprezentační kouč od loňského roku čelil trestnímu oznámení. Policie se zabývala podezřením, že Růžička během působení v pražské Slavii chtěl úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dřevařský pavilon lesnické fakulty se otevře studentům a výzkumným pracovníkům
Slavnostní otevření Dřevařského pavilonu Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) se uskuteční 28. ledna 2016 ve 12. 00 hodin za účasti představitelů veřejného života i akademické sféry z České republiky i zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman se musí omluvit za kalašnikov, chtěla Němcová. Odvezte ji do Bohnic, reagoval Jandák
Sněmovna odmítla zařadit na program schůze bod, ve kterém by se poslanci zabývali výroky prezidenta na adresu premiéra.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.1.2016 v 10:36, zobrazit podobné
Sněmovna probrala téma „Miloš a kalašnikov“. Vystoupili: Němcová, Kalousek... A zejména Jandák, který to rozsekl
Poslanecká sněmovna se ve středu ráno málem zabývala výrokem prezidenta Miloše Zemana na adresu premiéra Sobotky, v němž někteří spatřovali nabádání k likvidaci ministerského předsedy. Prezident totiž pohovořil o „nedemokratické cestě k odstranění jakéhokoliv politika, zvané kalašnikov“ a podle některých opět stanovil nové dno politické kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bomba v ČSSD: Noviny rozmazávají údajnou obří korupci předního činitele strany
Robert Dušek býval vlivným sociálním demokratem z Liberecka. Poslancem, krajským předsedou, pak dokonce europoslancem. A svůj vliv prý neváhal patřičně využít. Tvrdí to policisté, kteří nyní Duška podezírají hned v několika kauzách. A při svém vyšetřování mají prý „atomovou zbraň“. Zabavený deník samotného Duška, do něhož si vše potřebné zaznamenával.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kutil (JIH 12): Kontrolní výbor byl odvolán na základě výsledků své práce
Tiskové prohlášení k odvolání kontrolního výboru města Vimperka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Machýček (STAN): Kdo bude odpovědný?
Od bleskové povodně, která se Novojičínskem přehnala v roce 2009 uběhlo již téměř sedm let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dancso (OMMO): K situaci na MŠ a ZŠ v Lomu
M. Dancso, zastupitel OMMO se ptá starostky Bc. Schwarzové na situaci v MŠ a ZŠ v Lomu. A co dál v jejich dalším vývoji?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura: SPD bude na demonstraci požadovat předčasné volby
Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura přijalo následující usnesení reagující na aktuální politickou situaci v ČR a zahraničí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda podpoří dobrovolné hasiče největší dotací v historii. K čerpání je pro rok 2016 připraveno celkem 395 milionů korun
Vláda Bohuslava Sobotky připravila nový dotační program pro dobrovolné hasiče. Jde o zcela nový dotační titul, který umožňuje všem jednotkám požární ochrany získat dotaci na nákup dopravních automobilů či na výstavbu nebo rekonstrukci požárních zbrojnic. Státní rozpočet počítá pro rok 2016 s částkou 250 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Piráti vyzývají: Březino, odstup!
Karel Březina, předseda klubu ČSSD v pražském zastupitelstvu, neuspěl s dovoláním Nejvyššímu soudu, takže i nadále zůstává pravomocně odsouzeným podvodníkem. Piráti trvají na výzvě Karlu Březinovi k rezignaci ze všech funkcí a jeho odchodu z pražského zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Putin se prý odkopal, definitivně. Historik Zubov, vyhnaný z Ruska, v něm vidí pokračovatele Stalina
Prezident Ruské federace se, řečeno lidově, odkopal. Svým vyjádřením na adresu Lenina ukázal, že pro něj lidská bytost neznamená nic. Lenin podle Putina vedl zemi špatně, zatímco Stalin si počínal skvěle, neboť dokázal sovětský vliv notně rozšířit. Tak alespoň hodnotí mysl nejmocnějšího pána Kremlu ruský historik profesor Andrej Zubov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Praha zvelebí nábřeží Na Františku. Zapojí i občany
„Lokalita Na Františku mohla být velmi atraktivním koutem Prahy. Leží totiž mezi břehem řeky a Petrskou čtvrtí s jejími romantickými uličkami. Dnes jí však návštěvníci vzhledem k zanedbanosti a dopravnímu ruchu příliš nevyhledávají,“ uvedl ředitel IPR Praha Petr Hlaváček. Poté, co se Prahou v letech 2002 a 2013 prohnala povodeň, je vozovka na Dvořákově nábřeží ve velmi špatném stavu. Praha se ji nyní chystá opravit – a obnoví přitom i chodníky a přilehlá veřejná prostranství včetně parčíku. „Chystaná oprava vozovky je příležitostí pojmout proměnu nábřeží komplexně,“ dodává Hlaváček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): Jestli toto nezvládneme, budeme stát před krizí vlastní identity
Projev k migraci na Radě Evropy 26. ledna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Mzdy zaměstnanců v podnikové sféře v České republice vzrostou o 2,4 procenta
Mzdy zaměstnanců v podnikové sféře v České republice, jehož jádro tvoří průmyslové podniky, by se v letošním roce měly v průměru zvednout o 2,4 procenta. Vyplývá to z šetření mezi členskými nefinančními podniky Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR), uskutečněném společně s Českou národní bankou (ČNB) na sklonku loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zavzpomínal na Olgu Havlovou. Dokázala prý stát při manželovi v dobrém i ve zlém
Dnes uplynulo dvacet let od smrti Olgy Havlové, první manželky prvního českého prezidenta Václava Havla. Ústy svého mluvčího Jiřího Ovčáčka se k výročí odchodu někdejší první dámy českého státu vyjádřil i prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Šanghaj byla ve 30. letech jediným místem na světě, které nežádalo vstupní víza
Dnešní mezinárodní den památky obětí holokaustu připomíná nejen židovské oběti hrůzným způsobem zavražděné v plynových komorách vyhlazovacích koncentračních táborů, ale také připomíná hrdinské činy záchrany a odporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat se členy vlády o aktuálním stavu operačních programů
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 28. ledna 2016 setká ke společnému jednání s ministry a ministryněmi k aktuálnímu stavu operačních programů fondů Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Nerozumím obavám, že by se nám nepodařilo vyčerpat miliardy na rychlý internet
Ministr Mládek se vyjadřuje k otevřenému dopisu telekomunikačních operátorů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Obama je za kašpara. Světem se šíří parodie na jeho servilní nadbíhání muslimům
Mnoho let čekal projev amerického prezidenta Baracka Obamy v Káhiře z roku 2009 na to, než se stane terčem tvůrců břitké satiry. Výsledek ovšem stojí za to, byť „sluníčkáři“ se asi nevydrží dívat až do konce. Tříminutové video v každém případě vtipně konfrontuje pasáže tehdejšího Obamova projevu s realitou a koluje internetem po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Abyste v tom neměli guláš: Co vlastně řekl Vladimir Putin o Leninovi
Téměř každé vyjádření ruského prezidenta Putina k sovětským dějinám dostane velký mediální ohlas v zahraničí i v samotném Rusku. Stalo se to i tentokrát, když Putin při dvou příležitostech hovořil o svém hodnocení historické úlohy Vladimira Lenina. Slova ruského prezidenta o Leninovi a sovětské minulosti uvádí pro ParlamentníListy.cz do širšího kontextu současného Ruska Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Chalánková vrací úder spolustraníkům. A pustila se i do Zaorálka
Kauzy norské sociální služby Barnevernet dál hýbou Českem. Poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09) ve středeční Kauze dne Rádia Impuls vysvětlila, v čem vidí zásadní problém např. v kauze Michalákových. Zkritizovala v této souvislosti ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Vymezila se však i proti některým kolegům z TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Poslanci by se měli zabývat výroky prezidenta. Takto s nimi vlastně souhlasili
Miloš Zeman porušil svůj prezidentský slib, že bude jednat v zájmu všeho lidu, když během diskuze s občany řekl, že premiéra Sobotku je možné odstranit nedemokraticky kalašnikovem. Prezident přitom neporušil slib poprvé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce spolupracuje s asociací cestovních kanceláří kvůli zvýšení bezpečnosti klientů
Ústřední ředitel České obchodní inspekce Ing. Mojmír Bezecný a předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky Viliam Sivek dohodli spolupráci obou subjektů s cílem dále kultivovat trh cestovního ruchu, radit snaživým a postihovat černé ovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek seznámil prezidenta s projektem vinařského centra
Prezident zakončil návštěvu kraje na Břeclavsku. Ocenil policisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice hostí urologický workshop
Šest odborníků z celé České republiky se od čtvrtka 28. ledna do pátku 29. ledna zúčastní speciálního workshopu, který pro ně v rámci vzdělávání se v nových metodách při léčbě urolitiázy (močových kamenů), připravila Nemocnice České Budějovice, a. s. Hlavní součástí workshopu bude série živých operací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda: 5. strážní rota v provincii Parwan zapojila do vědomostní soutěže 3000 studentů
Vzdělané obyvatelstvo je jedním ze základních předpokladů fungujícího státu. Toho si je vědoma i 5. strážní rota BAF, která v současné době plní úkoly ochrany letecké základny Bagrám v provincii Parwan. Ve spolupráci s americkým úkolovým uskupením Task Force Buffalo se podílela na organizaci vědomostní soutěže, do které se zapojila většina středních škol z provincie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Sněmovna neschválila nic, čím by bránila české ženy před přicházejícími násilníky
Arabové mají nové slovo pro masové veřejné sexuální násilí na ženách. Tím slovem je taharussh. Během tak zvaného Arabského jara jsme mohli všichni v televizi vidět, jakého se tam dopouštějí masového násilí na ženách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zástupci IT a telekomunikačních odvětví varují premiéra: Čtrnáct miliard na podporu rychlého internetu zůstane nevyčerpáno
Zástupci IT a telekomunikačního sektoru dnes odeslali v pořadí již třetí dopis určený pro premiéra Bohuslava Sobotku, ve kterém ho opět žádají o řešení krize v oblasti čerpání dotací na vysokorychlostní internet v ČR. „Situace se stává kritickou,“ řekla Hana Továrková, členka představenstva HK ČR a předsedkyně Sekce IT a telekomunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ANO na kontrolním výboru podrželo podvodníka Březinu, zuří Piráti. Z ANO přišla reakce
Pražští zastupitelé hnutí ANO Patrik Nacher a Petr Novotný na středečním jednání kontrolního výboru podrželi pravomocně odsouzeného podvodníka Karla Březinu, když odmítli podpořit návrh Pirátů, aby Březinovo setrvání ve funkci předsedy komise pro sportovní granty a výboru pro územní rozvoj projednalo zítřejší zastupitelstvo hlavního města Prahy. ParlamentníListy.cz o tomto informoval zastupitel Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Goodman rozšiřuje plochu Goodman Senec Logistics Centre na Slovensku o dalších 12.680 m2 pro uspokojení poptávky na trhu
Skupina Goodman, světový lídr v oblasti vlastnictví, rozvoje a správy průmyslových nemovitostí rozšiřuje plochu Goodman Senec Logistics Centre na Slovensku o nové spekulativní prostory o celkové rozloze 12.680 m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Merkelová při řešení migrace dělá vyhnívací politiku, říká Bělobrádek
Německá kancléřka Angela Merkelová dělá podle vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) vyhnívací politiku, v přílivu uprchlíků a řešení situace není vidět žádná změna. Řekl to v rozhovoru s ČTK. Německo si podle něj potřebuje odpočinout a začít to řešit. Nepůjde to ale, aniž se zarazí neregulovaný a nekontrolovatelný přísun dalších a dalších desetitisíců a statisíců lidí, uvedl Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Výsledky ankety Sportovec Olomouckého kraje 2015 budou známy už zítra
Vítězové jednotlivých kategorií ankety Sportovec Olomouckého kraje 2015, kterou Olomoucký kraj vyhlašuje ve spolupráci se společností TK PLUS, budou vyhodnoceni už zítra. Letošní ročník je už patnáctý v pořadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Drzá akce velvyslanců
Velice jsem vítal nediplomatická slova prezidenta Zemana a také například místopředsedy vlády a předsedy KDU-ČSL Bělobrádka vůči společné akci velvyslanců USA, Velké Británie, Kanady, Norska a Jižní Koreje, kteří se domáhají tvrdšího boje proti korupci a také větší transparentnosti ve veřejných výdajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Naším úkolem je pokračovat v protikorupční politice a prosadit vládní opatření v Parlamentu
Nesmlouvavý boj proti všem formám korupce a závažné hospodářské kriminality je jedním ze stěžejních bodů vládního programového prohlášení. Jsem velmi rád, že intenzivní práce vlády v této oblasti přináší po dvou letech pozitivní výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pomník k výročí bitvy u Hradce Králové odlijí sochaři z Horní Kalné
Válečný pomník symbolizující vztah jezdce ke svému koni se může brzy začít vyrábět. Královéhradecký kraj chce nechat pomník zhotovit v rámci rekonstrukce válečného hrobu obětí prusko – rakouské války z roku 1866 u Střezetic. Předlohou je existující sádrový model akademického sochaře Petra Nováka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nový dotační program pomůže udržet stavby a památky, které neslouží výdělku
Dneškem se spouští příjem žádostí o podporu z programu na udržování a obnovu kulturního dědictví. Nový dotační program Ministerstva zemědělství pomůže financovat například opravy historických zemědělských staveb a strojů. Letos se mezi žadatele rozdělí 400 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ANO na kontrolním výboru podrželo podvodníka Březinu, zuří Piráti
Pražští zastupitelé hnutí ANO Patrik Nacher a Petr Novotný na středečním jednání kontrolního výboru podrželi pravomocně odsouzeného podvodníka Karla Březinu, když odmítli podpořit návrh Pirátů, aby Březinovo setrvání ve funkci předsedy komise pro sportovní granty a výboru pro územní rozvoj projednalo zítřejší zastupitelstvo hlavního města Prahy. ParlamentníListy.cz o tomto informoval zastupitel Jakub Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Ve Francii bude zavedena novinka pro průjezd motocyklů mezi pomalu jedoucími automobily. I naši řidiči by jí měli věnovat pozornost
Od 1. února 2016 je ve Francii zavedena novinka pro průjezd motocyklů mezi pomalu jedoucími automobily. Jedná se o experiment prováděný v 11 departmentech, ve kterých se obzvláště často vyskytují zácpy v době dopravních špiček. Motocykly o celkové šířce nepřesahující 1 metr mohou na vícepruhových směrově rozdělených silnicích projíždět mezi proudy automobilů. Uvedené opatření by mělo zvýšit průjezdnost nejzatíženějších francouzských dopravních tepen. Současně by mělo zvýšit bezpečnost motocyklistů, kteří i v současné době projíždějí mezi proudy pomalu se šinoucích či stojících automobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sněmovna odmítla návrh ODS, aby se zabývala výrokem Zemana o kalašnikovu
Opoziční ODS dnes neprosadila návrh, aby se sněmovna zabývala výrokem prezidenta Miloše Zemana o použití zbraně v souvislosti s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Návrh podpořilo 75 ze 168 přítomných poslanců včetně některých zástupců sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců. Proti bylo 59 poslanců zejména z řad KSČM. Politici už v úterý prezidentův pondělní výrok o tom, že nedemokratickou cestou, jak se zbavit premiéra, je zbraň kalašnikov, vesměs odsoudili. Někteří pochybují o příčetnosti hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Štětina (Úsvit-NK): Jsem bytostným nepřítelem létajících docentů a profesorů
Projev na 39. schůzi poslanecké sněmovny 27. ledna 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o vysokých školách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ne za pět, ale za tři minuty dvanáct.Lidstvu už moc času na vzpamatování nezbývá. A nepíše to žádný pochybný server, ale...
Podle amerických vědců je pravděpodobnost globální katastrofy velmi vysoká. Půlnoc znamená konec lidstva, hodiny posledního soudu přitom ukazují za tři minuty dvanáct. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Podívejte se na postoje Maďarska, Polska či Slovenska k migrační krizi. A my se chováme jak nějaká bláznivá Belgie, říká Klaus mladší
Návrat do politiky ohlásil Václav Klaus mladší. Jeho rozhodnutí zveřejnil server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Společnost zachvátil strach. Opatření potírají základní lidská práva, říká organizace
Lidskoprávní organizace Human Rights Watch ve své výroční zprávě upozorňuje na skutečnost, že euroamerickou společnost zachvátil strach, který dotlačil západní vlády k opatřením potírajícím základní lidská práva. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Opravená hradecká Galerie moderního umění se začne zařizovat. Veřejnosti se otevře v červnu 2016
Hradecká Galerie moderního umění by se měla veřejnosti otevřít letos v červnu. Po stavební části, která byla zkolaudována loni v listopadu, ji v současné době čeká instalace vnitřního vybavení. Galerie dostane nové depozitáře, nábytek, osvětlení ve výstavních sálech nebo informační a orientační systém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Karamazov (ODS): Potřebuje naše vysoké školství nějakou revoluci? Ještě je co pokazit
Projev na 39. schůzi poslanecké sněmovny 27. ledna 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o vysokých školách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš nám řekl, jak by vyřešil problém s uprchlíky. A Robert Fico... Sluníčkáři, nečtěte
Slovenský premiér Robert Fico pro Právo řekl, že absolutní většina běženců jdoucích do Evropské unie z Turecka jsou ekonomičtí migranti. Andrej Babiš s Ficem souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš nadával mladému Stropnickému, kritizoval Žilkovou za sex a uprchlíky. No a PL uvádějí pokračování
Hádka mezi rodinou ministra obrany Martina Stropnického (ANO) a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) dostává nový rozměr. Čerstvý lídr Strany zelených Matěj Stropnický totiž ParlamentnímListům.cz vysvětlil, z jakého důvodu nedávno kritizoval „manažery“ hnutí ANO na pražské radnici. Z toho, že jej za to nyní kritizuje Babiš, si ale prý vůbec nic nedělá. „Jsou to lidi, kteří nejsou schopni samostatného uvažování, kteří nemají v politice žádné zkušenosti, neumějí ani mluvit a neumějí vysvětlovat své kroky. Neumí prostě nic,“ vysvěluje nyní na jejich konto předseda zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Památkově chráněný domov důchodců v Černožicích čeká rozsáhlá rekonstrukce za více než 80 milionů
Královéhradecký kraj chce letos opravit domov důchodců v Černožicích. Budova z první republiky má celou řadu nedostatků, které komplikují život klientům i personálu. Náklady na rekonstrukci se odhadují na více než 80 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Česká republika patří k pěti státům, které předávají důležité informace Europolu. Přesouvání migrantů po EU je technicky nefunkční řešení
V Amsterodamu tento týden zasedala neformální Rada pro spravedlnost a vnitřní věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanec Birke: Pro narovnání česko-čínských vztahů musela naše vláda vyvinout nemalé úsilí
Poté, co hackeři zveřejnili některé premiérovy e-maily, napadli i e-mail poslance Jana Birkeho (ČSSD). Naši redakci zajímal nejen jeho pohled na kauzu. S bývalým prezidentem Česko-čínské komory vzájemné spolupráce jsme rozebrali i aspekty plynoucí z rozvíjející se spolupráce s Čínou. Řeč přišla také na blížící se krajské volby, v nichž sice nakonec sociální demokracii v kraji nepovede do voleb, přesto věří v dobrý výsledek. A představil nám hlavní investice, na které se mohou těšit občané Náchoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní „Setkání lídrů českého exportu 2016“
Kancelář prezidenta republiky informuje o čtvrtečním programu prezidenta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Nejvýraznějším pozměňovacím návrhem vysokoškolského zákona je problematika jmenování profesorů
Projev na 39. schůzi poslanecké sněmovny 27. ledna 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o vysokých školách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí reaguje na článek ČTK "Právnička zpochybňuje konkurz na šéfa ČIŽP, píše Postráneckému"
Česká tisková kancelář vydala v neděli v podvečer 24. ledna 2016 článek na téma výběrového řízení na ředitele České inspekce životního prostředí. ČTK neoslovila MŽP, aby se k informacím v článku, které se MŽP přímo týkají, vyjádřilo. Proto na webu MŽP vydáváme celé vyjádření ministerstva, které bylo ČTK zasláno během dnešního dne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Matěj Hollan si postěžoval na zlobu a fanatismus fanoušků Miloše Zemana
Občanský aktivista a brněnský zastupitel Matěj Hollan se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke kauze, která se v souvislosti s posledním výrokem rozvířila kolem prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zemanova fanynka: My s děvčaty si ten kalašnikov na Sobotku klidně vezmeme
Lidová tvořivost zapracovala již i v případě nešťastného výroku prezidenta Miloše Zemana ohledně toho, jak se dá zbavit jakéhokoli politika. Hlava státu při besedě v Tišnově odpověděla jedné studentce na otázku, jak odstranit premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), že demokraticky to lze volbami, nedemokraticky kalašnikovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Policie bije v Německu lidi, kteří hájí základní právo na svou zem
Ať už vláda konečně přestane lživě uklidňovat lidi. Spolupráce s Tureckem na řešení imigrantské krize je iluze, žádný Schengen už neexistuje, žádná společná ochrana jeho hranic není. Evropská agentura na ochranu hranic Frontex nebrání hranici, ale naopak organizuje bezpečnou dopravu imigrantů do Evropy. A imigrační proud podporují české i evropské organizace placené EU a českou vládou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V Galerii Středočeského kraje začínají nové výstavy již v lednu
Pestrý výstavní program připravila Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře na celý rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Gabriel (BPP): Lítačka... A co přijde dál?
Tak máme novink... Budeme jezdit na lítačku. Novinka od primátorky Krnáčové, díky níž budeme v Praze jezdit na lítačku a Open card vyhodíme do koše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Nemocnice přihlásily projekty do osmého ročníku soutěže Bezpečná nemocnice
Čtyři projekty, zaměřené na zlepšení bezpečnosti v nemocnicích, přihlásila do osmého ročníku celostátní soutěže Bezpečná nemocnice čtyři krajská nemocniční zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sluníčkářům se hroutí svět? Toto zahřmělo z Bruselu k uprchlíkům
Britské zpravodajské služby se stále více obávají, že teroristické skupiny využívají migrační vlnu k tomu, aby na evropský kontinent propašovali džihádisty. První viceprezident Evropské komise Frans Timmermans potom překvapil svým názorem, podle kterého většina migrantů na získání azyl nemá nárok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice žádá veřejnost, aby kvůli chřipce omezila návštěvu pacientů
Nemocnice České Budějovice, a. s., žádá příbuzné pacientů, aby omezili návštěvu svých blízkých v tomto největším krajském zdravotnickém zařízení. Důvodem je nárůst chřipkových onemocnění v České republice a hrozící nákaza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Do vědy a výzkumu každoročně EU investuje velké peníze
Neurovědec Dr. Stokin bude v patách europoslankyni Martině Dlabajové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Informační povinnost na rok 2014 nesplnilo vůči rejstříkovým soudům 71 procent firem
Informační povinnost za rok 2014 doposud nesplnilo 71 procent tuzemských společností. Základní termín pro vložení finančních výkazů do sbírky listin vypršel koncem července 2015 a nejzazší termín uplynul na konci loňského roku. Nejhorší situace je v Praze a mezi firmami se žádnými nebo nízkými tržbami. Nejméně disciplinované jsou firmy z finančního zprostředkování a maloobchodu. Analýzu zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zemanova fanynka: My s děvčaty ten kalašnikov klidně vezmeme
Lidová tvořivost zapracovala již i v případě nešťastného výroku prezidenta Miloše Zemana ohledně toho, jak se dá zbavit jakéhokoli politika. Hlava státu při besedě v Tišnově odpověděla jedné studentce na otázku, jak odstranit premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), že demokraticky to lze volbami, nedemokraticky kalašnikovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Karla Šlechtová se totálně zastala Zemana: Co že to řekl tak strašně neslušného a nevhodného?
Prezident Miloš Zeman vyvolal bouři svým vtipkováním na adresu premiéra Bohuslava Sobotky a cest k jeho odstranění z funkce. Mezi kritiky, oscilujícími od hodnocení „nepovedený bonmot“ k úvahám o prezidentově příčetnosti, však zazněl i hlas podpory. A to od ministryně hnutí ANO Karly Šlechtové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: 40 let chráněné krajinné oblasti České středohoří
CHKO České středohoří tento rok slaví 40 let od svého vyhlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vyzkoušeli jsme si nástupce Miloslava Ransdorfa ze zahraniční politiky. Pohleďte
„Jazyků, které Míla znal, bylo dvacet. V osobních financích si Míla vedl velmi bezstarostně a dlužno říci, že si této otázky nikdy moc nevšímal. Zato jeho encyklopedické znalosti mu záviděli i nejzavilejší protivníci,“ tvrdí o svém zesnulém kolegovi z KSČM Miloslavu Ransdorfovi jeho nástupce v EP Jaromír Kohlíček. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se pak kromě fungování Evropské unie vyjádřil i třeba k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ohlasy na Zemana: Novináři to chtějí rozesrat, soptí Foldyna. A Petr Štěpánek: Štěch sám mluví jak trouba, který právě vypnul soustruh
Současný mediální rozruch kolem posledních kontroverzních výroků Miloše Zemana má za cíl rozeštvat prezidenta a premiéra. Důvodem je to, že současná vláda ani premiér Bohuslav Sobotka dosud neudělali žádnou zásadní chybu, myslí si sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna. Jeden ze zakládajících členů ODS Petr Štěpánek označil prezidentův výrok o premiérovi a kalašnikovu za nadsázku, „kterou chápe i tydýt s IQ kropicí konve“. A opřel se do šéfa senátu, který Zemanův výrok ostře kritizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: K demonstraci 6. 2. se připojila Velká Británie, Dánsko a Austrálie
K celoevropské demonstraci proti islamizaci Evropy, která proběhne 6. února 2016, se připojila Pegida Dánsko, která se současně s Pegidou ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska připojila k Pražské deklaraci přijaté v sobotu 23. ledna. Z Velké Británie tuto dohodu signoval Tomy Robinson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
To už není prdel, co si to ožralý hovado dovoluje, napsal o Miloši Zemanovi publicista
Velmi nevybíravě se na adresu hlavy státu vyjádřil na sociální síti levicový publicista Daniel Veselý, který je přispěvatelem Britských listů, Českého rozhlasu a serveru Altpress.cz. Miloše Zemana označil v reakci na jeho poslední kontroverzní výroky o premiérovi za „ožralé hovado“ a přirovnal jej k africkému diktátorovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman: Agresor je ten, kdo někoho napadne dříve než USA. Stalin měl pravdu. Kdo bude strkat svůj smrdutý čenich do naší zahrádky...
Do třítisícového Újezdu u Brna přijel prezident Zeman jako do poslední oficiální zastávky svého úterního programu návštěvy Jihomoravského kraje, aby nejprve navštívil nový hospic a poté debatoval s obyvateli malého jihomoravského města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Makroekonom Ungerman, poradce Babiše, pro PL: Do dvou let pravděpodobně dojde k dalšímu kolu ekonomické krize
ROZHOVOR Expert odborů a poradce Andreje Babiše Jaroslav Ungerman se obává, že v průběhu příštích dvou let pravděpodobně dojde k dalšímu kolu ekonomické krize, které se projeví stagnací či poklesem hospodářského růstu a dalšími doprovodnými jevy. Pro letošní rok očekává růst české ekonomiky zhruba kolem tří procent. Váhu jeho prognózám dodává skutečnost, že v roce 2009 předvídal pokles hrubého domácího produktu, i když tehdejší vláda očekávala růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman před lidmi připomněl, za co vděčíme Stalinovi. A varoval před ďábělskými detaily smlouvy s USA. Abychom nedopadli jako v té arbitráži o Novu...
REPORTÁŽ V jednom ze sálů mikulovského zámku se na závěr své oficiální návštěvy Jihomoravského kraje prezident Miloš Zeman setkal s občany města a debatoval s nimi. Na pořad přišly jak aktuální otázky světové politiky, tak problémy, které se dotýkají hlavně příhraničního regionu Mikulovska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vyjádření Zuzany Roithové k článku “Zaplatíme seniorům i dražší vakcínu proti pneumokokům, ohlásila VZP. Ale zkoumá, zda se vyplatí”
V úterním článku publikovaném na Aktuálně.cz je mylně interperetováno mé vyjádření, které jsem poskytla autorce článku na telefonický dotaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj se představí na veletrhu ITF Slovakiatour 2016 v Bratislavě. Nabídne soutěž v golfovém puttování
Už potřetí za sebou se bude Moravskoslezský kraj jako zahraniční partner prezentovat na 22. ročníku největšího veletrhu cestovního ruchu na Slovensku - ITF Slovakiatour 2016 v Bratislavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Spravedlivou a rovnou soutěží lze dosáhnout hospodárnosti ve veřejných investicích
Projev na 39. schůzi poslanecké sněmovny 27. ledna 2016 k Vládnímu návrhu zákona o zadávání veřejných zakázek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Českem se rozlévá žumpa. Lížeme si své prdelní díry. Smrdutá stoka, české krysy. Bratříčku, otevři jim vrátka. Milan Kohout napsal báseň o uprchlících
Přetrvávající odmítavý postoj většiny české veřejnosti k přijímání migrantů rozhořčil kontroverzního umělce Milana Kohouta natolik, že o celé problematice napsal básničku, kterou ironicky pojmenoval Národ sobě a kterou zveřejnil na svém facebookovém profilu. Ve veršovánce plné vulgárních slov si Kohout dělá legraci ze strachu Čechů z imigrantů. Báseň zakončuje výzvou „Musíme otevřít vrátka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká televize? To je jedna z posledních bašt TOP 09. Zeman usedl před studenty a opět bylo veselo
Veřejnoprávní televizi má v hrsti Kalousek. Alespoň to vyplývá z vyjádření hlavy státu ve Valticích: „Ano, vystupoval jsem několikrát vůči České televizi kriticky z toho důvodu, že se domnívám, že je ovládána zájmovou skupinou, která se více či méně soustřeďuje kolem politické strany zvané TOP 09. Dokonce bych řekl, že je to jedna z posledních bašt této strany,“ uvedl prezident Miloš Zeman při debatě se studenty na Střední vinařské škole ve Valticích, kterou navštívil při příležitosti své cesty po Jihomoravském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Z mužského hlediska je plození dětí jedna z nejzajímavějších investičních aktivit. Lidé mě za mé bonmoty někdy proklínají
Projev prezidenta republiky při setkání s občany Slavkova u Brna 26. ledna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj bude významně spolufinancovat nové vybavení dobrovolných hasičů. Mohou získat až 26 milionů korun
Obce mohou modernizovat vybavení pro své jednotky požární ochrany složené z dobrovolných hasičů. Kraj jim ve spolupráci s Generálním ředitelstvím HZS pokryje část celkových nákladů na nové vozy, či požární zbrojnice. Ze svého rozpočtu rozdělí kraj až 10 milionů korun, ministerstvo vnitra by mělo přispět 16 miliony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Budu bojovat, aby se ze zákona o veřejných zakázkách nestal paskvil
Nový zákon, který přinese zjednodušení zadávání zakázek zvláště s ohledem na starosty obcí, jde do druhého čtení v Poslanecké sněmovně ČR. Klíčový zákon prošel všemi výbory, poslanci ho projednají během dneška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman se znovu vrátil ke svému výroku o kalašnikovu
Pokud jsou lidé nespokojeni s politiky v čele státu, mohou je z jejich funkcí odstranit demokraticky tím, že nebudou volit politické strany a hnutí, která reprezentují. Řekl to dnes při setkání se studenty Střední vinařské školy ve Valticích u Břeclavi prezident Miloš Zeman. Vrátil se tak ke svému pondělnímu výroku o premiérovi a kalašnikovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Papež František mi řekl, že církev je služba. A nemyslel tím službu klerikům...
Projev prezidenta republiky při návštěvě domovu s hospicovou péčí v Újezdě u Brna 26. ledna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Prezident je neřízená střela. Ne jen nevkusný křikloun z ulice, který se vás oprávněně dotkl
Projev na 39. schůzi poslanecké sněmovny 27. ledna 2016 k návrhu zařadit bod "Stanovisko Poslanecké sněmovny k výroku prezidenta republiky na adresu předsedy vlády Bohuslava Sobotky":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra začalo připravovat Audit národní bezpečnosti
Jak je Česká republika jako celek připravena čelit současným bezpečnostním hrozbám globalizovaného světa, jak průběžně je náš bezpečnostní systém schopný reagovat a jak dobře je nastavená příslušná legislativa, to má zjistit Audit národní bezpečnosti, který na základě zadání premiéra připravuje Ministerstvo vnitra ve spolupráci s ostatními odpovědnými složkami. Dnes, v úterý 26. ledna 2016, se na Ministerstvu vnitra uskutečnila úvodní organizační schůzka pracovní skupiny, která bude audit připravovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hodně silná slova na adresu Zemana. Přišla od Šafra a Štetiny
Zatímco kupříkladu poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) označil Zemanovo vtipkování na adresu premiéra Bohuslava Sobotky za pouhý šprým a podle senátora Jana Veleby (SPO) není Sobotka chlap, protože jinak by vtip přešel, novinář Pavel Šafr volá po sesazení prezidenta a europoslanec Jaromír Štětina byl ještě mnohem tvrdší. Podle svých slov se za Zemana stydí jako za lháře a za alkoholika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se v ČT dočkal razantního zastání. Pak promluvil Pospíšil
Senátor Jan Veleba se zastal prezidenta Zemana v aféře „Sobotka a kalašnikov“. Hysterie kolem dvou vět prezidenta je podle jeho názoru zcela nemístná. Dnes se premiér útlocitně bojí o děti a přátele, ale když šlo o tak zásadní věc, jako byla standarta prezidenta republiky, Sobotka to ironizoval. Politolog Kamil Švec oponoval, že prezident musí dbát na to, že reprezentuje stát, a pokud to přehlíží, měl by možná rezignovat. A pak znovu promluvil Jiří Dienstbier (ČSSD). Pánové diskutovali v úterních Událostech, komentářích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Uprchlíkům musíme pomáhat, trvá na svém Dienstbier. A dodává ...
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), europoslanec Jiří Pospíšil (nestr. za TOP 09) a člen sněmovního zahraničního výboru Leo Luzar (KSČM) v úterních Událostech, komentářích ČT debatovali o tom, že Evropská unie přitvrzuje v uprchlické krizi. Podle ministra pro lidská práva je to sice pochopitelné, ale nemělo by to vést k rozpadu EU, jinak Česko zapláče. Komunista Leo Luzar byl mnohem razantnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Trest za podvod Nejvyšší soud pražskému zastupiteli Březinovi nezrušil
Pražský zastupitel za ČSSD Karel Březina neuspěl u Nejvyššího soudu s dovoláním, kterým chtěl zrušit rozsudek za podvod v pražském dopravním podniku. Informují o tom dnešní Lidové noviny, kterým to potvrdil jak soud, tak i samotný politik. Za to, že jako předseda dozorčí rady dopravního podniku neoprávněně pobíral odměny v celkové výši 290.000 korun dostal Březina v roce 2014 roční podmíněný trest s patnáctiměsíční zkušební dobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci se spojili pro volby do zastupitelstva Pardubického kraje
Zástupci Strany svobodných občanů a Strany soukromníků ČR podepsali koaliční smlouvu pro krajské volby v Pardubickém kraji. Obrana svobody a soukromí, boj proti bobtnající byrokracii i nesmyslným evropským regulacím či hájení tradičních kulturních hodnot. To jsou teze, na kterých noví koaliční partneři staví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist