Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.918x, což odpovídá cca 204.436-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Legální online casina v Česku a na Slovensku
Rok 2017 znamenal velmi výraznou změnu pro všechny provozovatele hazardních her i pro hráče. O jaké změny vlastně šlo a co to znamená pro hráče?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hnus, lži a rozkrádačky, bude vám zle. Martin Koller se podíval pod pokličku eurovoleb. Našel spoustu špíny a pár statečných
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Za dveřmi jsou volby do europarlamentu ovládaného německými zájmy. Volby mohou přece jen trochu ovlivnit naši budoucnost, takže účast by měla být hojná. Rozhodně to nevzdávat. Jinak půdou k volbám organizovaně, možná se zpěvem Ódy na radost pouze bezmyšlenkovitě věřící voliči těch, kterým nic neříká vlast, národ, jejich historie, rodina tvořená mužem, ženou a jejich dětmi, slušnost a další pojmy, především čest, na nichž stojí lidská civilizace ve své pozitivní vývojové fázi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kubero, distancujeme se od vás! Podepsáni Drahoš, Láska, Smoljak a další. Zcela nová akce
Předseda Senátu Jaroslav Kubera hovořil v neděli na tryzně v Terezíně o nebezpečích, která ohrožují naší svobodu. Varoval před lidmi, kteří by opět chtěli umlčovat své oponenty a zmínil několik hesel a myšlenek, za které by se tito lidé mohli schovávat. A právě tím mnohé vytočil do běla. V samotném Senátu se proti němu rozeběhla petiční akce, které se účastnilo několik častých petentů od Václava Lásky po Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Reakce MHMP na reportáž ČT k rekonstrukci orloje
V reportáži České televize k pražskému orloji v pořadu Reportéři ČT z 20. května zazněly nepřesné až zavádějící informace, které bychom rádi uvedli na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mynář podává trestní oznámení na senátora Lásku kvůli kauze ovlivňování soudců
Rozhodl jsem se aktivně bránit proti směšným pokusům některých aktivistických politiků a pofidérních neziskových organizací, oznámil Mynář.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Operní mafie v Národním divadle. Budete koukat, co se mezi umělci odehrává
V Národním divadle v Praze se prý nejspíš bude stávkovat. Píše o tom slovenský web Denník N, podle kterého již zaměstnanci poslali řediteli Janu Burianovi 31 otázek, na které žádají odpovědi. Hovoří o „kritické situaci“ v divadle. Mezi signatáři přitom jsou umělecký ředitel divadla a šéfka opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přišel, viděl a pak se z toho podělal. Pražský primátor to prý na uzavřeném jednání nezvládnul udržet
Jak může jedno hlasování městské rady změnit vzájemné sympatie či antipatie, to ParlamentníListy.cz ukáží v souvislosti s jednáním o zahájení výstavby metra D. Rada hlavního města totiž na svém pondělním sezení odmítla hlasovat veřejně a uchýlila se k tajné volbě. Důvodem prý byla obava z možné kriminalizace, jaké čelí například v kauze Opencard bývalé vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Drahoš, Majdan a zmlácený Ovčáček? Po konci „Václaváku“ se Česko rozhádalo na internetu. Ale hodně
Demonstranti proti premiéru Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové se přestali motat mezi turisty u Orloje na Staroměstském náměstí a přesunuli své akce na Václavák. Úterní demonstrace se tak měla stát jejich triumfem, dopředu se ozývaly výzvy, že Václavák bude zaplněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Trenky na Hradě, pískání na Zemana! Facka učiteli: Ředitel školy nemlčí. „Zeman za to nemůže.“ O školách se lže a tutlá, je to takhle
ROZHOVOR Českou školní inspekci více zajímá klima ve třídě než výsledky. A pokud má škola více žáků se sníženou známkou z chování, tak se z toho musí zodpovídat. Proto se školy snaží i závažnější prohřešky žáků tutlat a přehlížet, dokud nenastane nějaký exces, jakým byla tragédie na Třebešíně. I o tom v souvislosti s fackou žákyně šesté třídy učiteli v Bílině hovoří Miroslav Šoukal, který děti vnímá nejen pohledem dlouholetého ředitele základní školy, ale i optikou lektora jejich volnočasových aktivit. Zcela mimo realitu je podle něj aktivista a kandidát TOP 09 na senátora Martin Uhlíř, který viníka incidentu našel v prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Svobodní: Největším zastáncem svobody v Evropském parlamentu je Jiří Payne
Několik dnů před volbami do Evropského parlamentu svolal think-tank Liberální institut tiskovou konferenci, na které vystavil skóre všem českým europoslancům, jejichž klíčová hlasování posuzoval liberálním optikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
SFŽP: Na úsporné renovace škol, nemocnic či úřadů míří další čtyři a půl miliardy korun
Z evropských fondů přitékají další peníze na ekologii měst a obcí a jejich úspornější provoz. Ministerstvo životního prostředí pokračuje v mimořádně úspěšných dotacích a nabízí obcím, městům, ale například i ministerstvům a jejich organizacím celkově 4,5 miliardy korun z Operačního programu Životní (OPŽP) prostředí na energeticky úsporné renovace veřejných budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Internetový prodejce přestal brát chleba od Babiše. Kvůli dotaci, kterou na něj čerpal
Internetový prodejce potravin Rohlík.cz oznámil, že přestává nabízet toastový chléb od společnosti Penam z Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Rohlík.cz tak reaguje na stomilionovou dotaci, kterou Agrofert získal z evropských rozvojových fondů. Ministerstvo financí nyní projekty Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, za více než 161 milionů korun, nepředložilo k proplacení Evropské komisi, jelikož čeká na výsledky auditu Evropské komise, zdali český premiér neporušuje pravidla o střetu zájmů. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že dotace byla udělená v souladu se zákonem a že jde o „politiku skrze tousty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Současná právní úprava data retention je ústavně konformní
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 58 poslanců na zrušení některých ustanovení zákona o elektronických komunikacích, trestního řádu, zákona o Policii České republiky a vyhlášky o uchovávání, předávání a likvidaci provozních a lokalizačních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: První modernizované bistrovozy byly uvedeny do provozu
Klimatizovaný interiér s komfortními koženými křesly 1. třídy a gastronomickým servisem na místa cestujících, bistro oddíl s kuchyňkou pro přípravu jídel a nápojů, se zázemím pro minibar, který obslouží cestující ve 2. třídě, a s výdejním pultem pro prodej rychlého občerstvení nabízejí cestujícím první tři modernizované bistrovozy. Zákazníci se s nimi aktuálně setkají ve spojích InterCity „Opavan“ z Prahy do Opavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): Praha podporuje inovace a zajímavé podnikatelské nápady
Začínajícím podnikatelům a inovátorům pomáhá v Praze Podnikatelské a inovační centrum už tři měsíce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Čerstvá zkušenost z Finska - data tu slouží lidem
Komentář na facebookovém profilu k elektronizaci státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Jan Korytář přednesl u soudu řadu spekulací
Vyjádření Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, k dnešnímu průběhu soudu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Prší. To je hrůza, že?
Mám velmi rád přírodu, a tak s ní vnitřně soucítím. V posledních letech s ní často i „trpím“. Zejména suchem. Je mi také líto sadařů, vinařů, jahodářů, zahrádkářů – prostě všech, kteří jsou na ní přímo závislí – a ona jim, z jejich úhlu pohledu, něco „zlého“ provede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Žádáme metodiku konzultací s příslušníky bezpečnostního sboru
Piráti včera zaslali Ministerstvu vnitra žádost o zpracování metodiky týkající se možnosti projevování odborných názorů příslušníků bezpečnostních složek ve vztahu k politikům. Iniciativu Pirátů podpořily odborové organizace Unie bezpečnostních složek a Odborová aliance integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pojď ven! Verhofstadt vyzval Salviniho na souboj. A vznesl závažné obvinění
Bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt na svém Facebookovém profilu vyzývá známého pravicového politika a italského ministra vnitra Matteo Salviniho k debatě a obviňuje ho, že spolu například s francouzskou političkou Le Penovou, rakouským politikem Strachem, který nyní čelí provalení skandální videonahrávky, na níž domlouvá státní zakázky s údajnou příbuznou ruského oligarchy, či s maďarským premiérem Orbánem usilují o zničení Evropy pod taktovkou Putina!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
David Rath: Vážený pane premiére, milý Andreji,
troufám si Vás, oslovit i milý Andreji s ohledem na Vaše přátelské přijetí na Čapím hnízdě, kde jste pro mě, mimo jiné uspořádal i výbornou večeři v kruhu Vašich nejmilejších. Nepíši proto, abych se nostalgicky zabýval vzpomínkami, ale proto, že se blíží volby do Evropského parlamentu a Vaše ANO opakuje chyby z voleb minulých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Na Babiše si brousí zuby ombudsmanka. Ta evropská
Evropská ombudsmanka Emily O’Reilly bude vyšetřovat postup Evropské komise v kauze údajného střetu zájmů Andreje Babiše. Žádost na přezkoumání podal senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti), který upozorňuje na netransparentnost v postupu Komise, zejména v případě nezveřejnění korespondence mezi českým premiérem a eurokomisařem Güntherem Oettingerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Omluvte se mi, nebo vás dám k soudu, hrozí Fajt ministerstvu kultury
Bývalý generální ředitel Národní galerie Praha Jiří Fajt podle webu iDNES.cz požaduje omluvu Ministerstva kultury, jinak se obrátí na soud. Fajt nesouhlasí se svým dubnovým odvoláním ministrem kultury Antonínem Staňkem, ani s protokolem o kontrole galerie, který má jeho okamžité odvolání zdůvodňovat. Informace z protokolu považuje na nepravdivé a zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Institut ekonomického vzdělávání a ČNB: Mladí znají výši kurzu a inflace, méně již ovládají teorii a úrokové počty
Studenti středních škol se většinou orientují v aktuálním ekonomickém dění a mnozí znají výši kurzu koruny vůči cizím měnám či míru inflace. Naopak v základní ekonomické teorii mají největší mezery a pokulhávají i v úrokových počtech a dalších otázkách z finanční gramotnosti. Takové jsou hlavní závěry z analýzy výsledků školních a krajských kol III. ročníku Ekonomické olympiády, která je největší celostátní soutěží ve znalostech o ekonomii a financích pro středoškoláky v Česku. Soutěž pořádá a odborně garantuje nezisková organizace Institut ekonomického vzdělávání z.u´. (INEV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Lentilky! Špatné lentilky! Babiš vtrhl do prodejny a začal nadávat. Bylo proč
Andrej Babiš se před volbami do Evropského parlamentu vydal zkoumat dvojí kvalitu potravin. Na vlastní oči porovnával některé výrobky v českých i německých supermarketech a jeho zjištění dvojí kvalitu potravin potvrdila. Podívejte se, co k tomu natočil za video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Dvojí kvalita sexu? Ne! Eurokandidát trénuje na Brusel v bordelu. Zve i vás
Kandidát do Evropského parlamentu Daniel Konečný, lídr hnutí TVŮJ KANDIDÁT, bude sledovat víkendové sčítání hlasů z netradičního místa – z „bordelu“. Dvojí kvalita nejen potravin, ale i služeb, je podle Konečného problémem, který naše občany skutečně trápí. Proto se rozhodl za vás za všechny otestovat jejich kvality. Konečný k této příležitosti vydal informativní video. Příznivci hnutí TVŮJ KANDIDÁT se o víkendu budou moci s politikem i s výsledky jeho zkoumání seznámit osobně. To jste ještě neviděli!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Studenti chtějí TOP 09. A chtějí, abychom byli v EU a NATO. Jinak poroste vliv Ruska
Do XTV znovu zamířil europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Opět zdůrazňoval význam Evropské unie a její role pro Česko, tvrdil, že vůči ní není alternativy. Ale prý není eurohujer, takže připouští, že migraci EU nezvládla, ale receptem je podle něj společná ochrana hranic. A chlubil se, jaký je zájem o TOPku na středních a vysokých školách. „Oni chtějí, abychom byli v Evropské unii, abychom byli prozápadní, byli v NATO,“ prohlašoval o studentech Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ódéesák nabádající k podříznutí Zemana nebude ve straně potrestán. Omluvil se, takže je všechno v pořádku
Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Ve straně tak zůstává. Informaci serveru iRozhlas.cz o jeho setrvání potvrdil Langův nástupce v čele jesenické ODS Martin Kuruc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusům v hotelu Brioni se zase tolik nestalo
Hudebníci z pražského filharmonického sboru, Rus Vladimír a jeho krajané v ostravském hotelu Brioni mají jedno společné, měli povinně souhlasit s politickou myšlenkou a podpořit „správný“ názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš odmítá trestat Orbána! žalují do EU Piráti. Je to vážné
Belgický časopis MO, věnující se mezinárodní politice, přinesl obsáhlý text. V něm píše o tunelování evropských dotací českým premiérem Andrejem Babišem. V textu vystupují z České republiky poslanci Pirátů Ivan Bartoš a Mikuláš Peksa, kteří vybízejí evropské instituce, aby proti Babišovi zasáhly. Zcela otevřeně vyjadřují víru, že tím dojde ke změně politických poměrů v ČR. Mikuláš Peksa dokonce pro zvýšení efektu belgickým novinářům žaloval, že v Česku Babišovi poslanci odmítají podpořit sankce proti Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Eurovize jako prototyp konce světa
V sobotu, 18. května 2019 proběhlo v Tel Avivu finále této písňové soutěže, ale mě to jako soutěž zpěváků nepřipadalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Reakce na reportáž Českého rozhlasu
NKÚ se důrazně ohrazuje vůči tvrzení Českého rozhlasu, že cesta jeho prezidenta Miloslava Kaly do Peru byla plýtváním peněz daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánek jásal nad Dominikem Haškem. A smál se Jágrovi, až mu na to odpověděli fotkou...
K událostem posledních dnů opět promluvil bývalý premiér Mirek Topolánek. Odsoudil jednak senátory, kteří se vymezili proti šéfovi Senátu Kuberovi za jeho výroky v Terezíně. Prý z toho kouká snaha Kuberu sesadit. Ale zato pochválil Dominika Haška za jeho občanské postoje projevené na demonstraci. Jágra označil za mimoně a poslance Hniličku za kolaboranta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR v rámci kontrol zachraňuje zdraví či životy seniorů
Od ledna do dubna 2019 provedli zaměstnanci Úřadu práce ČR 12 563 sociálních šetření a 58 584 šetření v místě, tj. celkem 71 147 šetření. Na základě takto zjištěných skutečností ÚP ČR zamítl 135 nových žádostí o některou z dávek hmotné nouze a odejmul 195 už vyplácených dávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Ombudsmanka škodí
Glosář k 20. týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šok: Babiš připustil předčasné volby. ,,A držím jim palce," dodal
V úterý odpoledne, zatímco Václavským náměstím zněly výzvy k jeho odchodu, premiér Andrej Babiš hovořil s novináři z MF DNES. A zazněly skutečně zajímavé věci. Například pohrozil komunistům a sociálním demokratům, že jestli nepodpoří státní rozpočet na příští rok, budou na stole předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem
Pod záštitou náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové se sešli ředitelé a učitelé základních, středních a uměleckých škol z regionu na pracovním workshopu, který se zaměřil na sdílení zkušeností z finského, slovenského a českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dnes to nebude o politice. Prezident Zeman na Hradě přijme a ocení záchranáře
Na Pražském hradě budou dnes oceněni lidé za záchranářské činy. Ceny jim již tradičně předá prezident Miloš Zeman. Vyhlášen bude již 20. ročník projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?
Společná tisková zpráva KČ, KONS a SMS k volbám do EP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Kladruby a okolí jsou dokladem pečlivé a vysoce odborné práce
Česká republika by se za čas mohla chlubit další položkou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem představuje unikátní národní kulturní památku, jež dokládá staletý chov a výcvik jedinečného plemene – Kladrubského bělouše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany představí na veletrhu IDET současnou i budoucí techniku
Ve dnech 29. až 31. května se na brněnském výstavišti uskuteční 15. ročník mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. Resort obrany bude i letos největším vystavovatelem, v rámci veletrhu se pak uskuteční řada jednání a schůzek s cílem podpořit český obranný průmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Reklamace v kadeřnictví – lépe jí předcházet
Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČT? Trapný. Ozval se poslanec, na kterého Václav Moravec „zapomněl“. Velmi ostře
Hostem Luboše Xavera Veselého v XTV byl poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher. Ten si hned na úvod postěžoval na „nefér“ chování České televize, která ho rozčílila, když ho nepozvali do Otázek Václava Moravce, v nichž se probíralo téma lichev a exekucí, které sám velmi usilovně řeší a na které došlo v druhé půli pořadu. Občas prý Nacher kvůli tomu „dostane po papuli“ a pak o problematice hovoří jiní. V závěru se Nacher rozhovořil i o nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové a vyjádřil se k právě probíhajícím protestům proti ní: „Určitě bych neprotestoval preventivně proti něčemu, co možná v budoucnu udělá,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
A teď co? Zatímco „Milion chvilek“ bouří proti Benešové, vyplouvají vážná fakta. Zcela opačná
Autor analýzy o možnosti objednání trestního stíhání v Česku advokát Karol Hrádela se rozhovořil o posudku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, na jehož základě prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) prý tvrdí, že si v České republice lze objednat trestní stíhání. Hrádela poukázal na to, že je v Česku dle něj skutečně možné objednat trestní stíhání a zároveň se táže, proč někteří vyvozují, že své výroky o objednání trestního stíhání Babiš se Zemanem opírají právě o tvrzení Benešové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Michálek: Bernard Malamud a mladí idioti, plní síly
I kdybych od Malamuda neznal jinou knihu než povídkový soubor Idioti mají přednost, vlastně i kdybych neznal nic jiného než ten sarkastický název, přece by byl v mém životě tím nejcitovanějším spisovatelem. Tisíckrát mi připomněl, jak to na světě chodí, a tím mi poskytl dílčí úlevu. Je to tak, idioti mají navrch, prostě mají přednost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora zve firmy do podnikatelské delegace, doprovázející prezidenta do Slovinska
Hospodářská komora České republiky vyzývá české firmy k účasti v podnikatelské delegaci, která ve dnech 5. a 6. června doprovodí prezidenta České republiky Miloše Zemana na jeho oficiální návštěvu Slovinska. Podnikatelskou delegaci povede prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Je důležité, aby byl přístup k dávkám na bydlení podmíněn bezdlužností
Ministerstvo spravedlnosti již navrhlo řadu kroků, které mají zlepšit aktuální situaci v oblasti výživného. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová dnes na její žádost přijala šéfku resortu práce a sociálních věcí Janu Maláčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Vymírání druhů není sranda. Pracuju na řešení s Evropskou komisí
Stav přírody se dle světových studií rapidně zhoršuje. Jak na tom ale ve skutečnosti Evropa je? Kvůli zastaralosti a chybějícím informacím nikdo přesně neví. Český europoslanec Pavel Poc proto s Evropskou komisí připravuje robustní přehodnocení, kterým nastaví rámec nové politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Fiala připomněl slova europoslance KDU-ČSL o islámu. Ten reagoval toaletním papírem, jenže tím to neskončilo
Místopředseda SPD Radim Fiala na svém facebooku připomněl slova europoslance KDU-ČSL Tomáše Zdechovského, podle něhož je skutečný islám mírumilovný, což pronesl koncem minulého roku na konferenci týkající se Islámského státu. Netrvalo dlouho a pod jeho příspěvkem se strhla bouřlivá diskuse, které se oba zmínění zúčastnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Olga Matušková a Helena Vondráčková uctily na Vyšehradě památku Waldemara Matušky
V rámci 10. výročí od úmrtí Waldemara Matušky uctily zpěvákovu památku jeho manželka Olga Matušková Blechová a Helena Vondráčková. Zpěvačky spolu přišly k Waldemarově hrobu na Vyšehradě, na který položily pugéty žlutých růží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): K provozování kobek na náplavkách se sešlo 52 nabídek
Od pátku 31. května do neděle 2. června 2019 se na Hořejším nábřeží uskuteční akce pod názvem #nasenaplavka pro celou rodinu. Víkendový program pro všechny věkové kategorie, včetně přímého přenosu koncertu z Pražského jara, pořádá správce pražských náplavek, společnost TRADE CENTRE PRAHA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Rána válečným štváčům
Vlivná část mediálního mainstreamu v Evropě i u nás, poté, co zjistila, že by na filmovém festivalu v Cannes mohl převzít čestnou Zlatou palmu za celoživotní dílo Alain Delon, propadla naprosté hysterii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Přijdou Dominik Hašek a Tomáš Klus! oznámil „Milion chvilek“... a ozvaly se nadávky. Zemanovci si posílají obrázek
Dnes se nehraje jen zápas mezi Českem a Švýcarskem v hokeji, ale i zápas o nezávislost české justice. Alespoň si to myslí pořadatelé další demonstrace proti Andreji Babišovi a ministryni Benešové ze skupiny Milion chvilek pro demokracii. Oznámili, že na akci vystoupí zpěvák Tomáš Klus. Ale reakce nebyly tak radostné, jak možná čekali. Ozvala se slova o skřecích a nesnesitelném patosu. Dorazí také Dominik Hašek a hned se obecenstvo na Facebooku ptalo: „A co Jágr?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Eurovolby: Macrona nechce ani jeho rodiště. Je to s ním vážné. Le Penová chystá pomstu
Jak vypadají přípravy na evropské volby ve Francii. Dle serveru Euronews to s podporovu prezidenta Macrona vázne i v jeho rodném městě Amiens. Konkurence ze zahraničí, Žluté vesty, dotahující republikáni. Současný prezident to nebude mít snadné a Marine Le Penová prohlásila volby za referendum o Macronově dosavadním panování. „Pokud uspěje, tak z toho bude čerpat mylný pocit legitimity na národní úrovni a zahájí druhé dějství svého prezidentsví,“ řekla Le Penová. A dodala: „Proto říkám Francouzům: Postavte se mu, prosím."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Mediální vzdělávání Člověkem v tísni? Další indoktrinace studentů
20. května začaly na českých středních školách tzv. týdny mediálního vzdělávání, které jsou studentům exportovány tzv. nevládní neziskovou společností Člověk v tísni. Její aktivisté, a s nimi spřátelení novináři, se hodlají rozjíždět do českých škol s cílem naučit studenty „orientaci ve světě“ a předat jim „znalosti a dovednosti s mediálním vzděláváním“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Dycky Most! A co dál?
Asi nikdy nebylo jméno našeho města skloňovanější než od začátku tohoto roku. Respektive od chvíle, kdy Česká televize začala vysílat seriál s názvem Most! Tvůrcům musím poděkovat, není slavnějšího města v České republice. Ostatně Richard Müller to na plese města také zmiňoval. Ačkoliv seriál skončil, o placky a trička je stále v turistickém informačním centru zájem. Ale co bude dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Klaus st. u Nigela Farage: Vytrvejte! Nezklamte nás, potřebujeme vás
Vleklá vládní krize ve Spojeném království dala vzniknout nové straně, Straně Brexitu (Brexit Party). Založil ji europoslanec Nigel Farage, bývalý lídr strany UKIP, a požadavkem strany je tzv. tvrdý Brexit bez dohody, tedy že by Británie opustila zónu volného obchodu i celní unii. Na včerejším setkání členů strany hovořil také bývalý prezident České republiky Václav Klaus, jenž své poznámky zveřejnil na svém webu. A jako obvykle nenechal na EU nit suchou: „Politické elity EU Brexit nechtěly přijmout, protože nechtěly dospět k pozitivnímu řešení. Chtěly co nejvíce potrestat, ponížit a odsoudit Velkou Británii. Chtěly ukázat, že není žádná možnost přátelského odchodu z EU, zvláště, že malé země nemají šanci EU opustit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Telička: Rakousko? Třeba špička ledovce. Slyšel jsem přiznání, koho v EU platí Rusové
ROZHOVOR „Dokonce v privátním rozhovoru mimo záznam…“ Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička v souvislosti s rakouským skandálem říká, že podobné praktiky nejsou novinkou: „Není to první případ. My jsme se s tím setkali ze strany, řekněme, krajních politických stran, zastoupených v Evropském parlamentu.“ Varuje před postupy, které rozleptávají politickou kulturu a vytvářejí zásadní problémy na politické scéně. Pozastavuje se nad komentářem europoslance ODS: „Mě překvapuje reakce kolegy Zahradila, téměř jako by mu to bylo líto, téměř jako kdyby to byli partneři, se kterými ODS počítá, a tudíž cítí potřebu vše zlehčovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Hanousek (Zelení): Kostlivci vypadávají ze skříní aneb přehrada Pěčín opět ožívá
Povodí Labe by podle informací přinesených Českou televizí rádo pokračovalo v přípravách projektu přehrady Pěčín na řece Zdobnici v Orlických horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Sluníčka diskutují
Šest set šedesát nebezpečných slov o jedné běžné internetové debatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Baxa z ODS řečnil na milionu chvilek v Plzni, pak zajel do ČT: Strach o nezávislost justice. Benešová omylem vyzradila budoucí plány
Místopředseda ODS Martin Baxa v Interview s ČT kritizoval odcházejícího ministra kultury Antonína Staňka. Označil ho za nekompetentní osobu, která nerozumí problémům české kultury, a také zpochybnil jeho postup při odvolání ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta. Poté přirovnal vládu Andreje Babiše k nekonečnému večírku, kde se „všechno rozdává všem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Nejprve, ty grázle, zloději, estébáku a pak pozvání k jednacímu stolu?
Někomu narostl hřebínek a myslí si, že půlka Václáváku mu umetá cestu do všech státních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vyzývám ministra zahraničí, aby konal ve věci nezákonně zadržených aktivistů na Krymu
Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil ve středu vyzval v otevřeném dopise českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby se sešel se svým ruským protějškem a vyzval ho, ať Rusko propustí 24 politických vězňů ze Simferopolu, kteří byli nezákonně zatčeni Federální službou bezpečnosti (FSB) letos v březnu na Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalému náměstkovi hejtmana zmírnili korupční trest na podmínku
Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500.000 korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Maďarský scénář opozice. Blokády, střety s policií. Už v červnu, obává se Jiří Ovčáček
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru varoval, co se může stát po 4. červnu, kdy končí plán demonstrací pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii, který se dlouhodobě snaží o demisi premiéra Andreje Babiše a v současné době i o demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Prý by mohlo dojít na „maďarský scénář“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC představila nové uniformy zaměstnanců
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes na speciální módní přehlídce na pražském hlavním nádraží představila nové uniformy výpravčích. Nadčasový design, praktický střih, kvalitnější materiál a snadná údržba, to vše stejnokroje s prvky korporátní identity splňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: O integraci debatujme vážněji
Prezident Václav Klaus byl hostem pořadu Interview Plus na stanici Český rozhlas plus a měl to být rozhovor o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skvělý projev, gratuluji, vítal prezident na Hradě Kuberu
Na Pražském hradě se letos podruhé sešli čeští ústavní činitelé na jednání, při kterém koordinují zahraniční politiku. Měli by mluvit o blížících se evropských volbách, sestavování vedení Evropského parlamentu a Evropské komise či chystaných zahraničních cestách. Ústavní činitelé se scházejí k zahraniční politice jednou za čtvrtletí, naposledy jednali na konci ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodní: Přestaňte nálepkovat lidi za odlišné názory
Svobodní, Liberland a Radostné Česko finišují před víkendovými volbami do Evropského parlamentu kampaní, která má změnit zažité vzorce chování. Série videí upozorňuje na zbytečné nálepkování lidí jen za to, že mají odlišné názory na fungování EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Šířil radní za ANO opravdu pomluvy?
Reakce na článek zveřejněný na serveru iDnes: Radní za ANO šířil pomluvy o šéfovi STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení na Lásku. Podává ho kancléř Mynář pro křivé obvinění
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář podává trestní oznámení za křivé obvinění na senátora Václava Lásku. Mynář také zároveň senátora Lásku vyzývá k tomu, aby „neztrácel dosavadní odvahu a po nedávném fiasku v pokusu obvinit prezidentskou kancelář z páchání údajného trestného činu se dobrovolně vzdal své imunity“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Senioři, nevolte Piráty a lidovce
Prohlášení prezidenta spolku Senioři ČR k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Ovčáček před kamerou. Varuje před „nenávistí z Václaváku“
Volby do EU se blíží. Jaká bude účast, je ještě ve hvězdách, ale apely, aby občané šli volit, se ozývají z mnoha stran. Jeden krátký natočil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Pokud nechcete, aby v této zemi zvítězila nenávist z Václaváku, jděte k evropským volbám,“ uvedl jako argument. Ale z komentářů už se ozvalo, že nemá v práci co točit videa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Největší akce sběru mobilů v dějinách ČR „Pomoc na druhou“
V rámci Mezinárodního dne životního prostředí, který každý rok připadá na 5. června, se REMOBIL spojil s Českou poštou a společností ASEKOL s cílem ustanovit český rekord ve sběru starých mobilů a zároveň finančně podpořit agentury domácí péče. Leží vám v šuplíku starý a nepotřebný mobil? Přineste ho v týdnu od 3. do 7. června na jakoukoliv pobočku České pošty a REMOBIL z každého mobilu věnuje 10 Kč na podporu domácí péče prostřednictvím Nadace České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS zve spolu se svými partnery zákazníky na dva odborné semináře
Jak fungují obráběcí stroje vyrobené ve společnosti Kovosvit MAS s nástroji firmy Dormer Pramet a co očekávat od nového řídícího systému od společnosti Heidenhain. Taková jsou hlavní témata dvou odborných seminářů, které Kovosvit MAS ve spolupráci s partnery pořádá ve dnech 29. května a 5. června v showroomu společnosti v Sezimově Ústí. Na obou seminářích se očekává účast až stovky zákazníků a partnerů Kovosvitu MAS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČTÚ zveřejnil výroční zprávu za rok 2018
V mobilních sítích se v roce 2018 přeneslo 368 petabajtů dat. To je více než dvojnásobně než v roce předešlém. Zásluhu na tom má služba fixní LTE. Zatímco přes mobilní službu uživatelé přenesli celkem 135 PB, přes fixní LTE objem přenesených dat překonal 234 PB. Vyplývá to z dat, která ČTÚ zveřejnil v rámci své výroční zprávy za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Gottmannová (Piráti): Děti a důchodci nedostanou přidáno, ale vezmou jim i to, na co měli nárok minulý rok
Vyjádření Kornélie Gottmannové, zastupitelky na MČ Praha 9 za Piráty ke snížení dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč jsou automobilky kritickým motorem německých investic?
Německý průmysl zvedá hlavu z písku, k tomu aby fungoval opět jako tahoun celé eurozóny, má ovšem daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Dvojí kvalita potravin? Věčné téma česka, ale vždy jen před volbami
Dvojí kvalita potravin je téma, o kterém se mluví celá léta. A ačkoliv mělo dojít ke kontrolám již před více, než rokem, stav je stejný. Jen nyní před volbami se na chvíli o tom zase začalo psát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vážný problém. Ondráček v Donbasu bude zneužit, varuje Cyril Svoboda
ROZHOVOR Návštěva komunistického poslance Zdeňka Ondráčka v samozvané Doněcké lidové republice nebyla podle bývalého ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody ostudou, jak řekl současný šéf diplomacie Tomáš Petříček, ale provokací. „Tady jde o vážný problém, protože Ukrajina je v těžké situaci a tato návštěva českého poslance může být zneužita silami, které rozbíjejí její integritu,“ prohlásil Cyril Svoboda. Velké riziko vidí i v návštěvě parlamentní delegace v čele s exministrem zahraničí Luborem Zaorálkem v severní Koreji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Odstřel Klause ml. v ODS? „Cikánka“ nevadila, podřezaný Zeman také ne. Nové informace
Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi, zní staré úsloví. Jak jsme vás již informovali, jediné, co se radnímu Langovi přihodilo, když na Facebooku psal, že prezidenta by bylo nejlepší podřezat jako svini, je, že už nebude předsedou místní organizace ODS. „Když jste v současné ODS dostatečně loajální k vedení, můžete naprosto všechno,“ zní už z internetu. A samozřejmě, vzpomínka na vyhození Václava Klause mladšího je ještě živá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Nechceme žít v orwellovském světě, kde je každý neustále monitorován
Plošné šmírování je podle Ústavního soudu v pořádku, Piráti to budou řešit legislativní cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Babiše smete pouze ekonomická krize, kdy mu dojdou i cizí peníze
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Cesta k nesvobodě v monstrózní knize: Rusko, Evropa, Amerika
Na základě velkoryse pojatého výzkumu a prostřednictvím událostí poslední doby v Rusku, na Ukrajině, v USA i v Evropě ukazuje autor Timothy Snyder podstatu hrozícího nebezpečí. Pomáhá porozumět, proč jsou tradiční politické ctnosti prospěšné a kterou z nabízených možností bychom si měli zvolit: rovnost, nebo oligarchii, individualitu, nebo totalitu, pravdu, nebo lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Milion chvilek“ jako Václav Havel? Silné srovnání
Organizátor akcí Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se rozhodl po sérii demonstrací přikročit k dalšímu kroku. Vyzval premiéra Andreje Babiše, aby se s ním střetl v televizní debatě. Ten to odmítl, ale člen RRTV Vadim Petrov takový postup ocenil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Můj pracovní výpis za posledních 5 let
Posledních pět let jsem se v europarlamentu věnoval tématům jako bezpečnost potravin, sucho, rakovina, dostupnost léků, eliminace chemických látek v životním prostředí, bezpečnost hasičů, ale také ochranou vody, půdy a vzduchu…Co se mi pro Vás podařilo prosadit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To kdyby viděl Havel: Na jeho lavičce natočili Hampl a Konvička VIDEO k eurovolbám
Sociolog a protiimigrační aktivista Petr Hampl se sešel s docentem Jihočeské univerzity a protiislámským aktivistou Martinem Konvičkou, aby poseděli na „lavičce Václava Havla“ v Českých Budějovicích a podebatovali nad nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. Během svého posezení vzpomněli na to, jak Václav Havel udělal „obyčejný podvod“ a svým příznivcům vzkázali, koho určitě nemají volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeská hospodářská komora nabízí firmám bezplatný audit
Bezplatný audit, zaměřený na zjištění stavu digitalizace a stanovení návrhů na jeho zlepšení, nabízí v těchto dnech firmám Jihočeská hospodářská komora (JHK). Audit v hodnotě mnoha desítek tisíc korun nabízí malým a středním podnikatelům z jižních Čech zdarma!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hruška (TOP 09): Společná zemědělská politika EU potřebuje reformu, máme řešení
Stav životního prostředí je velmi závislý na způsobu zemědělství. A naše zemědělství, kde velké agrární firmy nehledí na dlouhodobý (ale ani krátkodobý) stav krajiny a kvalitu půdy a vody, ale na zisky na konci roku, krajinu devastuje, a nikoliv udržuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Fakani, Igora Hnízda na ně!“ Dohra facky, kterou žákyně vlepila učiteli. Pro silné povahy
Případ bílinské šesťačky, která před ostatními spolužáky dala facku svému učiteli, se na facebookové stránce školy svezl až k debatě o fyzických trestech žáků. „Spratek dostane jednu od učitele, druhou o zeď a příště si to rozmyslí,“ i taková vyjádření se objevují jako rada, jak se mělo s nevychovanou dívkou „zatočit“. „Na učitele, který mi dal ukazovátkem přes ruce, vzpomínám s láskou….“ Na profilu základní školy si někteří neodpustili ani komentáře ohledně národnostního původu žačky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šrámek (ADS): České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá
Peníze z rozpočtu Evropské unie přímo ovlivňují životní prostředí, zemědělství a krajinu v České republice. Naše hospodářství jsou na nich závislá. Věnuje se této problematice někdo v Evropském parlamentu za posledních 10 let?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Maturanti se o politiku nezajímají. K volbám ale přijdou
O politiku se nezajímá více než polovina letošních maturantů, k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu ale přijít chtějí. Vyplývá to z dubnového průzkumu vzdělávací společnosti Tutor, který se uskutečnil mezi 548 maturanty všech typů škol z různých regionů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„HRA O TRŮNY už skončila, co kdybys skončil taky?“ Pane Babiši, FOTO transparentů proti Vám
REPORTÁŽ Na demonstraci proti Marii Benešové v úterý 21. května bylo lidově řečeno „hlava na hlavě“. Spolek Milion chvilek pro demokracii tak, zdá se, dostál svým slibům, že Václavské náměstí zaplní. Manifestující požadovali demisi Marie Benešové z pozice šéfky justice a jmenování „nezávislého“ ministra. Rovněž požadovali záruky, že nebude do justice mocensky zasahováno. Jak mezitím sdělil Andrej Babiš prostřednictvím „svých“ médií, na demonstrace si už zvykl. Podívejme se, jak včerejší demonstraci prožívali sami manifestující, například prostřednictvím hesel či výzev vepsaných na své transparenty a cedule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hodečková (Zelení): Překvapení? Nejlepší ekologický program pro eurovolby mají Zelení
Nejvíce ekologický program pro volby do europarlamentu mají Spojenci pro Evropu, na němž kandidují Zelení (volební lístek číslo 26). Následky změny klimatu začínáme pociťovat na vlastní kůži a času jednat ubývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Facka učiteli: Chtěl Zemana zahrabat do hnoje. „Žijeme v blahobytu, všichni si myslí, že jim všechno projde,“ říká ředitel gymnázia v Teplicích
Fackující žákyně má větší společenský přesah než je pouhá nekázeň. „Lidé se cítí bezpečně – v tom smyslu, že si mohou dovolit téměř cokoliv, aniž by se museli bát trestu.“ K incidentu šesťačky z Bíliny, která v pátek dala facku učiteli, se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman. Ten mimo jiné vloni vzbudil pozornost reakcí na vulgarismy Miloše Zemana: Na Facebook tehdy napsal, že školníkovi uložil, ať obrazy prezidenta zahrabe do kompostu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Aňa Geislerová: Vedu kampaň, Babiši! Martha Issová: Dělaj si z nás... Pavel Liška: Voni to neustojej
Na včerejší demonstraci za nezávislou justici nemohli chybět herci, kteří se proti Babišovi a Zemanovi vymezují, jako je Anna Geislerová, Martha Issová, Pavel Liška, Lenka Krobotová a Jiří Macháček. A Anna Geislerová potvrdila slova premiéra. „Ano, my vedeme kampaň,“ přiznala herečka. A dodala s jistotou, že tato kampaň bude úspěšná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Toužíte vybrat europoslance a nebudete doma? Poslední šance vyřídit si voličský průkaz
Poslední šanci k získání voličského průkazu dnes budou mít lidé, kteří z jakýchkoli důvodů nebudou moci volit evropské poslance v místě svého bydliště. Musí si pro něj ale dojít na radnici či obecní úřad v domovské obci. Lhůta pro písemnou žádost skončila minulý pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Myslím, že nám na volby stačí jeden den
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zahraniční agentury si všímají sílících demonstrací v Česku
Dnešní další pražský protest proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti spojený s požadavky demise premiéra Andreje Babiše zaznamenaly zahraniční tiskové agentury. Některé uvádějí, že demonstrace jsou stále početnější, a americká AP píše, že místo dřívějšího Staroměstského náměstí tentokrát organizátoři zvolili pro akci mnohem větší Václavské náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti v hudebním klipu vyzývají: Nezaspěte volby
Piráti včera na sociálních sítích spustili předvolební hudební klip pro volby do Evropského parlamentu. Apelují v něm na všechny občany, aby nepropásli volby, které se budou konat už tento víkend – 24. a 25. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Skutečně v pravý čas jste se, bývalí soudruzi, odkopali
Komentář k vyjádření Martina Langa, radního ODS z Jesenice u Prahy, na adresu prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Čtyřlístek slaví 50 let. I prostřednictvím poštovních známek
Česká pošta představí ve středu 22. 5. 2019 známkový sešitek s výplatními písmenovými poštovními známkami, které připomínají oblíbený český komiks Čtyřlístek. Ten v letošním roce oslaví padesáté výročí od vydání prvního čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se vyjádřil k výzvě demonstrantů k TV duelu: Nevidím důvod na ni reagovat, chtějí se jen zviditelnit
Lidé mají právo demonstrovat a vyjadřovat svůj názor, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) k dnešnímu protestu na pražském Václavském náměstí. Předseda vlády ČTK současně napsal, že nevidí žádný důvod reagovat na výzvu lídra organizátorů ze spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře k televiznímu duelu. Minář podle Babiše využívá demonstrace ke svému zviditelnění, premiér mu doporučil, aby si založil politickou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Drsné! Vytočený Ondráček přešel do protiútoku. Jde o Donbas
Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM), který v posledním týdnu čelí ostré kritice za svou kontroverzní cestu do Doněcké lidové republiky, se nyní tvrdě ohradil i proti našim čtenářům, kteří mu zanechali dotazy. „Byla to soukromá cesta a po té nikomu nic není. Nikdy se nebudu nikomu zpovídat, co a s kým dělám ve svém volnu,“ odpovídá tvrdě čtenářům, kteří chtějí znát detaily ohledně jeho cesty. A jednomu čtenáři vzkazuje: „Buď moc sledujete českou mediální žumpu a neumíte si udělat vlastní názor, nebo jste od přírody méně chápající a s tím se pak nedá v podstatě nic dělat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy
Dnes večer se v Praze uskutečnila již čtvrtá demonstrace v pořadí organizovaná spolkem Milion chvilek pro demokracii za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Tentokrát podle odhadu zaplnilo Václavské náměstí kolem 50 tisíc lidí ze všech koutů České republiky. Na akci vystoupili jak odborníci, kteří promluvili o Babišově střetu zájmů, tak známé osobnosti, např. zpěvák Tomáš Klus či legendární hokejový brankář Dominik Hašek, kteří se ostře pustili do premiéra i do prezidenta. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii vyzval premiéra Babiše k veřejné debatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zjišťovalo stav učitelů v regionálním školství
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy realizovalo na začátku roku 2019 mimořádné šetření ke stavu učitelského sboru v regionálním školství, konkrétně ve všech mateřských, základních, středních a vyšších odborných školách. Základním smyslem celého šetření bylo získat údaje nezbytné pro vzdělávací politiku, s ohledem na tato reálná data nastavit vhodná opatření a ve výsledku pak efektivně řídit vzdělávací soustavu a systém v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nebudeme investovat do ilegálních migrantů. Sorry jako
Komentář na facebookovém profilu k migračním kvótám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klus s Haškem na Václaváku? Vzpomínky na Havla. Za „totáče“ to prý přerostlo v „samet“
Ve vysílání pořadu Názory bez cenzury od TV Primy se dnes řešila právě probíhající čtvrtá demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Na toto téma přišli diskutovat komentátor Bohumil Pečinka a sociolog docent Ondřej Císař. Hosté se shodli na důležitosti demonstrací a také na tom, že demonstrace příliš nezmění, ale má spíše varovný charakter. Organizátoři dnes očekávají účast 40 až 50 tisíc demonstrantů na Václavském náměstí, kam dorazí i zpěvák Tomáš Klus či Dominik Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dvacet minut na řečnění, akčnější interpelace. Šéf sněmovny trvá na změnách jednání
Nelze se divit, že premiér Babiš nemá moc motivaci chodit do sněmovny, když ho opozice často uráží, tvrdí Aktuálně.cz šéf sněmovny za ANO Vondráček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Radek Sárközi: Ministr školství chce umožnit, aby mohl učit každý
Pedagogická komora nesouhlasí s novelou zákona o pedagogických pracovnících
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: On-line finanční úřad usnadní život milionům občanů
MOderní a JEdnoduché daně nebo mírnější sankce. MF představilo novelu daňového řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Pražská strojírna bude vyrábět kolejové konstrukce nejmodernější technologií
Nové zařízení na ohýbání kolejnic využívající nejmodernější technologie získala v těchto dnech od švýcarské společnosti Stierli-Bieger AG Pražská strojírna a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Teče jim do bot? Šmejdí kmotři se zbavují luxusních nemovitostí za desítky milionů
EXKLUZIVNĚ Kontroverzní „podnikatelé“, kteří v minulosti zbohatli na předváděcích akcích pro důchodce, se zbavují nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kdo sedí doma a nejde k volbám do Evropského parlamentu, hlasuje pro migraci a islamizaci. Místopředseda SPD Radim Fiala má zásadní poselství
ROZHOVOR „Pevně doufám, že nikdo z vlastenců nebude sedět doma. Sedět doma znamená hlasovat pro imigraci a islamizaci. Jsme ve stejné situaci, jako byla řada zemí západní Evropy před třiceti lety. Tehdy se zdálo, že takové problémy neexistují a existovat nemohou. Propásly čas a dnes jsou původní obyvatelé těchto zemí v řadě měst cizinci ve vlastní zemi. S postupující islamizací je čeká útlak a konec demokracie a svobody. Tam, kde se nepodvolí, islám ukáže svou pravou tvář. Tvář netolerantní a násilnou. Je nutné jít v pátek či v sobotu k volbám, aby podobná situace nenastartovala u nás,“ upozorňuje místopředseda SPD Radim Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Obyvatelé i návštěvníci Cepu si v kapli opět poslechnou varhany
Obec Cep na Třeboňsku získala od Jihočeského kraje dotaci 70 tisíc korun na opravu varhan v kapli sv. Jana Křtitele. Jedná se již o třetí a zároveň finální etapu rekonstrukce tohoto vzácného nástroje. Obnáší mimo jiné opravu měchu, kompletování a ladění. Lidé by se do jeho tónů mohli opět zaposlouchat v říjnu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Lidovci představili ústavní stížnost kvůli zdanění náhrad církvím
Lidovci představili na úterní tiskové konferenci v Senátu ústavní stížnost proti zákonu na zdanění církevních restitucí. K ústavní stížnosti, kterou inicioval senátorský klub KDU-ČSL, se svými podpisy připojilo 42 senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
AMSP: Maloobchodníci nemohou nést odpovědnost za dvojí kvalitu výrobků
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vítá opatření vlády k zabránění dvojí kvalitě potravin i dalších výrobků, jako je kosmetika prací prášky apod. Zcela jednoznačně je ale proti tomu, aby odpovědnost byla na obchodníkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Volby do Evropského parlamentu, cíle a program republikánů
Otázky, týkající se mé kandidatury a našich cílů, jsou v poslední době stále častější, a proto shrnu velmi stručně naše záměry a základní údaje o nás a naší činnosti v EP, pokud budeme vámi zvoleni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí se blíží
Finanční správa rozešle celkem cca 3,3 mil. obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2019. Lhůta pro zaplacení daně (nebo její první splátky) končí 31. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Euro? Seberou nám naše rezervy, oznámil lídr Vít Jedlička. O EU zaznělo víc
Vít Jedlička, kandidát uskupení Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení, a předseda Strany nezávislosti ČR František Matějka byli hosty předvolební debaty Regionální televize na téma Koruna, nebo euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): EU vede lidi k tomu, že se postaví proti své vlastní zemi
Komentář k žalobě EK na ČR kvůli odmítnutí přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Hejtmani budou jednat se svými slovenskými protějšky
Ve dnech 23. a 24. května 2019 se v Českém Krumlově setkají hejtmani českých a moravských regionů se svými slovenskými kolegy ze Sdružení samosprávných krajů SK8. Společně chtějí jednat o tématech, která řeší kraje v ČR i na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Dalších čtyřicet miliard na rozpočtovém obzoru
Po čtyřech měsících skončil státní rozpočet se schodkem téměř 30 mld. korun, a to si ještě v rámci příjmů pomohl osmnácti miliardami z privatizace. Přitom za celý rok by měl být deficit jen o deset miliard vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Slunečné počasí a nadupaný program na zemi i ve vzduchu přilákaly přes dvacet tisíc návštěvníků
Slunečné počasí ve spojení silných strojů a profesionálů na zemi i ve vzduchu znovu přilákalo na královéhradecké letiště během dvou dnů více než dvacet tisíc návštěvníků. Nejlepší jezdci i nejzkušenější piloti předvedli své umění 17. a 18. května 2019 na letišti v Hradci Králové v rámci nejrozsáhlejší letecké a motoristické show v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Zdanění církevních restitucí je hanebné, přidáváme se k ústavní stížnosti
Senátoři KDU-ČSL a ODS podávají ústavní stížnost na zdanění církevních restitucí, které společně prosadilo hnutí Andreje Babiše, ČSSD, KSČM a SPD. Podle občanských demokratů je návrh na zdanění hanebný a snižuje spravedlnost a předvídatelnost právního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti: Vláda předstírá řešení dvojí kvality potravin, podstatu problému ale přehlíží
Vláda včera, jen pár dnů před volbami do Evropského parlamentu, představila své řešení dvojí kvality potravin. Podle Pirátů je však bohužel stejně bezzubé jako opatření, které bylo před časem schváleno na evropské úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR vrátily potok Vlčinec v Orlických horách do přírodního koryta
Meandry nahradily uměle napřímené betonové koryto potoka Vlčinec v katastru Olešnice v Orlických horách v Královéhradeckém kraji. Faunu i flóru podpořily nové tůně a mokřady. Lesy ČR právě dokončily projekt za 1,3 miliony korun, další v rámci programu VRACÍME VODU LESU. Práce trvaly od září 2018 do letošního dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan David: Drtivá většina českých europoslanců hlasovala pro přijímání všech migrantů
Pro usnesení Evropského parlamentu o základních právech lidí afrického původu v Evropě hlasovali mj. lidovci, ANO, TOP 09-STAN, ČSSD a komunisté…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš nakoupil svůj vlastní chleba za vašich 100 milionů. A oni vám to tají! píše Forum24
Šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr se zaměřil ve svém komentáři na slavný rodičák a 100 milionů pro Penam. Oboje podle něj ukázalo, jak se vláda topí ve svých lžích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Foldyna: Máš sulcovitou prdel, Pavle Novotný. Hňupe Langu z ODS, zastřelí tě. Staněk? ČSSD se zalekla!
ROZHOVOR „Znovu bude protestovat pouze tatáž skupina lidí,“ říká o protestech spolku Milion chvilek pro demokracii poslanec Jaroslav Foldyna. Osoba Marie Benešové prý demonstrantům slouží pouze coby páka na Miloše Zemana s Andrejem Babišem. Politik ODS Martin Lang, který o Zemanovi nedávno uvedl, že je nutné ho podřezat jako svini, se podle Foldyny již dostatečně potrestal sám. „Navždy bude za hysterického a zbabělého tlučhubu. Možná se však mýlím a pan Lang skutečně na prezidenta republiky sám zaútočí s nožem či břitvou v ruce. Pak jej prezidentská ochranka zastřelí a bude o jednoho hňupa méně,“ dodává Foldyna. Méně vybíravý slovník ale používá, když na přetřes přijde jméno Pavel Novotný. Komunální politik ODS si o sobě nepřečte nic pěkného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Čural jsem s Niki Laudou.“ Wollner z ČT smutní nad legendou
Reportér České televize Marek Wollner si v den úmrtí motoristické legendy, pilota formule 1 Nikiho Laudy, vzpomněl na zážitek, který s ním měl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Protiruské sankce? Zrušit!
Protiruské sankce jsou nelegitimní od svého prvopočátku. Pokud měl být někdo sankcionován měly to být Ukrajinské mocenské struktury, které vznikly nedemokratickým násilným převratem a které začaly terorizovat prorusky smýšlející občany Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Nový formát Mikrovlnky autorek jednoho z nejposlouchanějších podcastů
V pátek 17. května zveřejnilo Radio Wave nový podcast Mikrovlnky – týdenní výběr toho nejlepšího z krátkých zpráv Wave News podle Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Švýcarsko, země oné proslavené neutrality a nádherných Alp
Komentář na facebookovém profilu ke vztahům se Švýcarskem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Huawei si dočasně oddychne, americké restrikce se odkládají
Ministerstvo obchodu Spojených států zmírnilo obchodní restrikce vůči společnosti Huawei do 19. srpna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky předá ocenění Zlatý záchranářský kříž
Prezident republiky Miloš Zeman předá ve středu dne 22. května 2019 ocenění za nejlepší záchranářské činy roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Facka učiteli: Inkluze! Děti se nebojí. V 15 jsou jako samci. Došlo i k vraždě, vyložil karty expert
Žákyně šesté třídy v Bílině měla dát facku svému učiteli, kterého tak chtěla potrestat za poznámku, již dostala. Jaké možnosti mají učitelé, když se stanou obětí šikany? A co se bude dít s žáky, kteří se jí účastní? To je téma pro Názory bez cenzury. Hosty byli psycholog Jeroným Klimeš, manažer programu Minimalizace šikany Milan Kotík a exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Vstanou noví bojovníci (proti dvojí kvalitě)
Komentář na facebookovém profilu k předvolební debatě na TV NOVA a boji proti dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: OECD zhoršuje odhad růstu české ekonomiky
Růst české ekonomiky letos podle aktuální prognózy OECD zpomalí na 2,6 procenta. OECD se tak připojuje k dalším institucím, českým i mezinárodním, které dále snižují odhad letošního růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Srážky se zatím uklidnily, řeky stagnují
Od včerejška přechází přes naše území fronta s vydatným deštěm. V reakci na tyto srážky došlo na některých vodních tocích k vzestupům hladin. Na Senici, Veličce a Vsetínské Bečvě byly včera dosaženy i 3. stupně povodňové aktivity (SPA). Situace se v tuto chvíli uklidnila, nedochází k nárůstu hladin vodních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Wagenknecht (Piráti): Babišův střet zájmu je porušováním evropského práva
Evropská ombudsmanka zahájila šetření netransparentnosti komisaře Oettingera a Evropské komise v kauze střetu zájmu českého premiéra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Občane, tvůj hlas neplatí! První skandál eurovoleb: Problém s volebními lístky
Vadné volební lístky komplikují volby v Prostějově. Seznam kandidátů s nejvyššími pořadovými čísly byl natištěn křivě, a tak se pořadová čísla některých kandidátů dostala mimo papír. Není je tak možné označit a hlas by byl neplatný. K volebním lístkům se vyjádřila i kandidátka do Evropského parlamentu Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Konec demokracie. A pak se lidé naštvou. Tereza Spencerová si přehrála video z Rakouska a varuje...
Pokud si zvykneme na likvidaci nepohodlných politiků, pak to není jen konec demokracie, ale navíc evropskou společnost v dohledné době čeká konfrontace s mnohem radikalizovanějšími, protože o něco naštvanějšími a poníženějšími lidmi, vlastními občany, soudí analytička Tereza Spencerová po zveřejnění skandálního videa někdejšího vicekancléře Stracheho. Video Spencerová viděla a říká k němu své. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též glosuje situaci před eurovolbami obecně stejně jako vývoj v Sýrii, kde se opět mluví o „chemickém útoku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
KRNAP: Pojďte s pilou do lesa na dříví
Správa Krkonošského národního parku přichází s výzvou zejména místním obyvatelům – pojďte s pilou do lesa na dříví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Inspekce připomíná prodejcům tabákových výrobků registrační povinnost
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opakovaně upozorňuje maloobchodní prodejce cigaret a tabáku určeného k ručnímu balení cigaret, že od 20. 5. 2019 jim vznikla registrační povinnost pro účely sledovatelnosti tabákových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Zlá krev? Zeman a ČSSD ve sporu: Hrad má člověka na ministra, Hamáček taky. A může být ještě hůř
Kdo obsadí post ministra kultury po odcházejícím ministru kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD)? Před jeho schůzkou na Pražském hradě padají různá jména. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Dominik Hašek do politiky? Neřekl ne. Zeman šikanuje část Česka, uvedl gólman
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek vystoupil na Václavském náměstí při úterním protestu proti jmenování Marie Benešové do čela resortu spravedlnosti. Na paškál si vzal premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. Rozhovor s ním přinesl deníkn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO To je rána: Známý umělec podpořil Kateřinu Jacques. Ale ne ledajaký!
Bývalá poslankyně Kateřina Jacques, která se nyní rozhodla kandidovat do europarlamentu, se na svém facebookovém profilu podělila o video, v němž jí udělil podporu Zdeněk Godla alias Franta ze seriálu Most!. „Dycky Káťa,“ parafrázovala hlášku ze seriálu Jacques.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Každý, kdo zachrání jeden lidský život, zachránil celé lidstvo
Projev prezidenta republiky při předávání ocenění Zlatý záchranářský kříž
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Češi rozhodnou o přeobsazení 21 křesel v Evropském parlamentu
Češi v nadcházejících dvou dnech rozhodnou o přeobsazení 21 křesel ve více než sedmisethlavém Evropském parlamentu. Svými hlasy ovlivní nejen výběr nového předsedy Evropské komise, ale také podobu budoucích evropských předpisů, které budou muset být přetaveny v české zákony. Volby budou zároveň testem spokojenosti občanů s politikou parlamentních, zejména vládních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Vlastenecká třída! Hrušínský a TOPka se zamračí: SPD udeřila
Jak jsme vás již informovali, Starostové a nezávislí spolu s TOP 09 se rozhodli pro svůj volební spot parodovat klasickou scénku z Hřebejkova filmu Pelíšky. A nyní totéž udělal kandidát č. 7 na kandidátce SPD, Robert Vašíček. Jaký je onen nešvar, který se rozšířil? Prý „Vítači“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Pokuta za zveřejnění odposlechů Nečasových byla snížena
Vydavatelství Mafra bude muset zaplatit 140 000 korun za zveřejnění některých informací z odposlechů telefonických hovorů expremiéra Petra Nečase (ODS) s někdejší šéfkou jeho kabinetu a současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou). Rozhodl o tom Úřad pro ochranu osobních údajů. Původní pokuta pro Mafru byla o 100 000 korun vyšší, soud ale případ vrátil k novému posouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Bydlení pro každého? Ne za každou cenu
Dostupné bydlení pro lidi v nouzi určitě řeší řada měst i v našem kraji. V Jihlavě někteří zastupitelé prosazují projekt Housing First, který má za evropské dotace pomoci lidem bez domova a lidem ohrožených bytovou nouzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Skandál s videem zničil Strachemu život. Skončil v politice, utekla od něj i jeho mladá manželka
Bývalý rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache, kterého donutil k demisi skandál točící se okolo videonahrávky, na níž s údajnou příbuznou ruského oligarchy na Ibize jedná o politické podpoře výměnou za zajištění státních zakázek, se nyní ocitá v ještě více nepříjemné situaci. Jeho manželka Philippa Strache se totiž podle nejbližších přátel rozhodla od něho i se synem Hendrikem přestěhovat ke svým rodičům. Informoval o tom Kronen Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
TOP 09 Příbram: Chceme vyvážené rozložení sil na radnici
Po zhruba půl roce Příbram mění populárního starostu, který získal pro hnutí ANO přesvědčivé, ne však většinové, vítězství. Nemění se však rozložení sil v exekutivních postech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Vůl Hřebejk, tupá hovada... Konečná přitvrzuje jak o EU, tak o kavárně a venkovu
ROZHOVOR „Chápu, nemají prezidenta rádi, ale jistě cítíme rozdíl mezi kritikou prezidenta a výzvou k násilí. Ten, kdo ten rozdíl jako Martin Lang necítí, tak by měl žít někde mezi primitivy a, pokud možno, stejně radši mlčet,“ říká k politickému osočování hlavy státu europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornila, že všechny strany budou před volbami hlásat jinou Evropskou unii. Podle Konečné někdo o změně mluví po celou dobu mandátu a někdo narychlo naskakuje na volební vlak změny. Evropská unie podle ní musí dát hlas evropským občanům tak, aby mohli navrhovat legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal ústavní činitele ČR
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 22. května 2019 na Pražském hradě ústavní činitele České republiky. Setkání proběhlo za účasti prezidenta republiky, předsedy Senátu Parlamentu ČR, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, předsedy vlády, ministra zahraničí, ministra obrany a ministra vnitra, aby jednali o zahraničněpolitických tématech vč. voleb do Evropského parlamentu, jež v ČR proběhnou 24. a 25. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh voleb do Evropského parlamentu
ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb do Evropského parlamentu 2019. Společnost zrušila v termínu voleb (24. – 25. 5. 2019) plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené nepříznivým počasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pokuta za zveřejnění odpdlechů Nečasových byla snížena
Vydavatelství Mafra bude muset zaplatit 140 000 korun za zveřejnění některých informací z odposlechů telefonických hovorů expremiéra Petra Nečase (ODS) s někdejší šéfkou jeho kabinetu a současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou). Rozhodl o tom Úřad pro ochranu osobních údajů. Původní pokuta pro Mafru byla o 100 000 korun vyšší, soud ale případ vrátil k novému posouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Promarněná šance
Letošní volby do EP by prý mohly mít pro další fungování EU dosti zásadní význam. Někteří politologové a novináři prohlašují, že kritické nálady vůči EU v jednotlivých členských zemích dosáhly již takového bodu, kdy lze očekávat výraznou změnu ve složení EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SVS dosud nařídila či nařídí mimořádná veterinární opatření 12 příjemcům zásilek drůbežího masa
Státní veterinární správa (SVS) dosud na základě zjištění přítomnosti salmonel v drůbežím mase nařídila či nařídí individuální mimořádná veterinární opatření (MVO) celkem dvanácti příjemcům zásilek masa ze zahraničí. Ve všech případech se jednalo o maso původem z Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kilo brambor za 99 korun. Ať pan Babiš místo řepky zasadí mrkev. Je to habaďura, nenechte se opít rohlíkem, varuje před volbami Okamura
ROZHOVOR „Prázdná habaďúra na voliče těsně před volbami do Evropského parlamentu!“ I takto komentuje českou cestu při řešení problému s dvojí kvalitou potravin předseda SPD Tomio Okamura, který prosazuje závazné české státní normy. Zároveň upozorňuje na zvyšující se ceny. „V Praze na Andělu se o víkendu prodávaly nové brambory za 99 korun za kilo. Kilo petržele bylo v některých supermarketech za 130 korun, někde za 140 korun, zatímco kilo banánů stojí 30 korun,“ popisuje. V tomto kontextu podotýká, že seniorům i při zvýšení důchodů nezůstane nic nebo budou v minusu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót
Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve prospěch imigrace, uprchlíků či kvót. Například lídryně Kateřina Konečná z KSČM kvůli tomu podala na SPD trestní oznámení. ParlamentníListy.cz vyhledaly příslušné „přijaté texty“ a zároveň neskutečně dlouhý zápis s hlasováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Málek (KDU-ČSL): Evropské volby – v sázce je mnoho
Již za pár dní se otevřou volební místnosti a občané všech států EU budou vybírat nové zástupce do Evropského parlamentu. Ten spolu s národními vládami spolurozhoduje o podobě evropské legislativy, která má klíčové dopady i na české občany. Letos je opět v sázce velmi mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici
Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici. Jejich působení je součástí první společné operace agentury Frontex na západním Balkáně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kuba (Soukromníci): Elektronické komunikace? Vláda opět nekoná
Každý řetěz je právě tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. V případě státu se ukázal být jedním ze slabých článků způsob komunikace, který používají úřady pro komunikaci mezi sebou a s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
To může říci jen myšlenkově a charakterově vybavený dement. A k Jakubu Jandovi se nevyjadřuji, musel bych být vulgární, vzkazuje bývalý poslanec Chalupa
ROZHOVOR Nechutně urážlivé a arogantní. Tak hodnotí odměny, které sám sobě vypsal bývalý generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt, exposlanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa, který zastával funkci předsedy sněmovního výboru pro obranu. Chalupa se rovněž zamýšlí nad skandálem, který zničil vládu v Rakousku, a ptá se, proč tak stará nahrávka vyšla až nyní. Na zhoršující se bezpečnostní situaci v Evropě jsou prý ozbrojené složky, navzdory podmínkám, připraveny dobře. Problémem prý ale budou politické elity...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Národ se probouzí?
Včera od 18:30 hodin proběhla v Praze velká demonstrace. Tentokrát na Václavském náměstí, kde se jí zúčastnilo na 50 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SPD: Kdo nejde volit, podporuje politiku EU, imigraci a islamizaci
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek: Těm “pobouřeným” nevěřím ani pozdravení
Komentář na facebookovém profilu k projevu Jaroslava Kubery na tryzně v Terezíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš pryč z vlády. Benešové nevěřím. Takto to na Václaváku rozbalila kandidátka STAN
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na Václavském náměstí přinesla kromě známých osobností, jako byli revoluční konferenciér z roku 1989 Václav Malý nebo herci Anna Geislerová a Pavel Liška, také nové tváře. Jednou z nich byla Anna Dolejská. Moderátorem byla představena jako „právnička“. Zamlčeno bylo, že jde o kandidátku hnutí STAN na Praze 5, kde se potkala třeba s režisérem Janem Hřebejkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR: Řešitelům výzkumných projektů se otevírá příležitost v novém programu TREND
První veřejnou soutěž na výběr projektů průmyslového výzkumu a vývoje k podpoře v novém programu Ministerstva průmyslu a obchodu TREND vyhlásila 15. května 2019 Technologická agentura České republiky (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček dnes navštívil kraj Vysočina. Během této cesty se setkal s vedením kraje a také s představiteli sociální demokracie na Vysočině. Mimo to navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou, Dálniční oddělení Policie ČR ve Velkém Beranově a poklepal základní kámen domova pro seniory v Chotěboři. O své návštěvě informoval na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Přímo organizované debaty z očí do očí jsou pro mě velkým přínosem
Sedm měst, sedm veřejných debat. Senátor Miloš Vystrčil v uplynulých týdnech už pošesté uspořádal sérii veřejných setkání. Pod názvem „Den senátora Miloše Vystrčila“ během 35 dní v dubnu a květnu navštívil všechna města v senátním obvodu 52 – Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nevládní organizace: Senátore Kubero, žádáme vás, abyste se veřejně omluvil
Otevřený dopis České ženské lobby, Amnesty International ČR, Greenpeace a Společnosti pro trvale udržitelný život Jaroslavu Kuberovi kvůli projevu na tryzně v Terezíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Kdy se dočkáme zásadního zvratu? Nízká cena rozhodně není zárukou kvality
Země západní Evropy v porovnání s Českou nebo Slovenskou republikou nezadávají veřejné zakázky na nejnižší cenu v tak velké míře, jako je tomu právě u nás. Z pozice místopředsedy Hospodářského výboru PS PČR vnímám problematiku zadávání veřejných zakázek velmi intenzivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Proč stát hradí nové výrobní linky na toastový chléb a ne sociální práci a ochranu ohrožených dětí?
Vyjádření primátora hlavního města Prahy ke snížení dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Místo sedmi dnů rozhodovaly soudy o budoucnosti dítěte půl roku
Otec se obrátil na okresní soud, aby mu předběžným opatřením svěřil do péče nezletilého syna. V takovém případě má soud rozhodnout bezodkladně, nejpozději do sedmi dnů. Otec však na vydání rozhodnutí čekal půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Koller lže, napsala PL europoslankyně Charanzová
Ve středu 21.května vyšel na ParlamentníchListech.cz článek analytika Martina Kollera s titulkem: Hnus, lži a rozkrádačky, bude vám zle. Martin Koller se podíval pod pokličku eurovoleb. Našel spoustu špíny a pár statečných. V článku mimo jiné kritizoval europoslankyni Ditu Charanzovou, která se proti jeho slovům ohrazuje a označuje je za lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nenechte si to líbit. Přijďte k volbám a pošlete Andreji Babišovi jasný vzkaz
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Radní Prahy svírá strach?
Překvapivá informace o tom, že o výstavbě metra „D“ hlasovali radní Hl.m.Prahy tajně, aby nemohli být v budoucnu trestně stíháni, musela každému právníkovi vyrazit dech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MSp: Ve Vídni se uskutečnila konference o potřebnosti hromadných řízení ve spotřebitelských sporech
Ministerstvo spravedlnosti pokračuje v přípravách návrhu zákona o hromadných žalobách a zástupkyně legislativního odboru Ministerstva spravedlnosti Anežka Janoušková v této souvislosti zúčastnila mezinárodní konference o kolektivní ochraně spotřebitelských práv v soudním řízení. Závěry této konference ukazují, že při přípravě návrhu zákona o hromadných žalobách se ministerstvo vydalo správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pět poslanců a prezident NKÚ vyrazili na Machu Picchu, během služební cesty do Peru
Podle zjištění iRozhlasu celou pracovní cestu platila Poslanecká sněmovna.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Janoušek (KDU-ČSL): Převažují přínosy, či rizika členství v EU?
Jsem pro členství EU hlavně kvůli naší bezpečnosti. Važme si už jen toho, že tu desetiletí nebyla válka. Také volné cestování a obchod jsou pro občany i pro firmy velkým přínosem. A daří se i budovat dobré věci z evropských fondů - například školy, školky, obchvaty měst a obcí. Unie určitě není bez chyb, ale právě proto musíme co nejaktivněji navrhovat dobrá řešení pro naše občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
KRNAP: Krkonošskému národnímu parku je 56 let
17. května oslavil Krkonošský národní park 56 let od svého vyhlášení. V roce 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem. Tenko krok logicky navazoval na vyhlášení Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně hor, které nastalo o čtyři roky dříve (1959). Polský KPN tedy letos slaví své šedesátiny!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ministr kultury straní právu
Ministr kultury Antonín Staněk je kritizován za odvolání ředitele Národní galérie v Praze Jiřího Fajta a Muzea umění v Olomouci Michala Soukupa. Vedením sociální demokracie byl donucen podat demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petra Fialová: Miluju Ortel
Pokud si pokrytečtí mocipáni myslí, že se kapela lidem odcizí, když ji nebudou hrát v televizích či rádiích, tak se mýlí. Pravě naopak. Odcizují se oni nám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhnali jsme komunistické dědky, vyženeme i vás, vzkazuje student z roku 1989 Babišovi, Zemanovi a Kuberovi
Jan Jetmar se představuje na Facebooku jako „odborník na krizovou komunikaci“, s profesní historií zahrnující například práci poradce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Teď se ale rozhodl komunikovat sám za sebe a naložit generaci svých otců, a současně premiéra Andreje Babiše. Prostě těm, co se narodili v padesátých letech, stihli se ještě umazat v KSČ a StB a teď odmítají pochopit, že už by měli vypadnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Praha chce přitáhnout experty na umělou inteligenci
Praha se má do pěti let stát centrem umělé inteligence. Zaslouží se o to iniciativa prg.ai, kterou tvoří akademické instituce, magistrát i české firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Český národní zájem je jako Yetti - všichni o něm mluví a nikdo ho neviděl
Komentář na facebookovém profilu k hlučným politickým bojům o národní zájmy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Odkoupení ArcelorMittalu za 1 korunu? To by byl věru majstrštyk
Komentář ke výroku premiéra Babiše, že stát by mohl koupit hutě ArcelorMittal za korunu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Temelíně cvičili reakci na dopravní nehodu při přepravě jaderného paliva
Bagr naráží do vozidla, vezoucího kontejner s použitým palivem. Takový byl scénář čtvrtého letošního cvičení, které dnes proběhlo v Jaderné elektrárně Temelín. Přestože se jednalo o jedinou vážnější zápletku, trvalo cvičení celé dopoledne a zapojila se do něj padesátka odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Fakta hovoří jasně
Komentář k diskusi o účelových trestních stíháních
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Je zle. Po internetu kolují fotografie předsedy ODS, na které by možná nejradši zapomněl
Na inkriminovaných snímcích je lídr ODS Petr Fiala s předákem Sudetoněmeckého landsmanšaftu a členem Panevropské unie Berndem Posseltem i s Otto von Habsburgem společně s vlajkou Panevropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj letos plánuje stavby za téměř 650 milionů
Investiční projekty pozemních staveb za téměř 650 milionů korun hodlá letos zahájit Královéhradecký kraj. Mezi ty největší patří rekonstrukce Gayerových kasáren nebo výstavba nových laboratoří v trutnovské nemocnici. Na většinu projektů kraj získal příslib evropských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Propastné česko-rakouské rozdíly
Komentář na facebookovém profilu k rozdílu mezi reakcemi rakouských a českých politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Od Klause st. zahřmělo na Člověka v tísni: Jak komunisté!
Bývalý europoslanec Ivo Strejček se v komentáři zveřejněném na serveru Institutu Václava Klause vyjádřil k mediálnímu vzdělávání Člověkem v tísni. Podle jeho slov jde o další indoktrinaci studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOP 09: Představíme to nejlepší z regionů
Vyvrcholení předvolební kampaně Starostové, regionální hnutí a TOP 09 - 22. 5. 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Výluka tramvají v úseku Dvorce – Nádraží Braník
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) si je vědom, že výluky se vždy negativně dotknou Pražanů a návštěvníků města. Proto hledá řešení, které naruší provoz co nejméně. Jako pilotní byla vybrána rozsáhlá výměna kolejnic mezi Nádražím Braník a Přístavištěm, kde je trať umístěna mimo ulici, je tzv. otevřená (tedy bez jakéhokoliv zákrytu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Karel Hvížďala: Volby do EU a nebezpečné lži
Marketing některých politických stran či mocenských center v době globalizace, kdy skutečná politika inkarnovala, jak říká filozof Miroslav Petříček, v globální šachy, které se hrají na šachovnici pokrývající celou planetu, na níž probíhá celá řada šachových utkání, v nichž každý tah v jedné hře ovlivňuje tahy na ostatních šachovnicích, počítá s tím, že pro většinu lidí je tato představa příliš abstraktní.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:41, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. versus Martin Lang a jeho podřezávání prasat
Nemá smysl zapírat, že k napsání tohoto článku mě podnítil, v dobrém slova smyslu, jako vždy brilantní článek pana Nožičky, čímž mu touto cestou děkuji
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Hlasují jinak? Zabijte je!
„Nejsou to lidé a je dovoleno je zabíjet.“ Pokud myslíte, že je to výrok genocidního diktátora, jste vedle. Je to výrok českého politika, zastupitele ODS ... a není důvodem k jeho vyloučení ze strany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Piráti, TOP09 a STAN - prostě příklad marasmu politických stran
Taková malá studie proč je politika fuj, ale proč se jí nevyhneme a o populismu stran, co křičí o populismu jiných a o nemoci naší doby – korektnosti a té jediné pravé povolené pravdě.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Eva Jiřičná: Mějte EU rádi!
Jsem poněkud v rozpacích nad způsobem vedení kampaně před volbami do Evropského parlamentu. Heslo Evy Jiřičné znám ze svého mládí - tehdy nám soudružky učitelky a učitelé říkali, abychom milovali Sovětský svaz.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Automobilky a řidiči, Brusel s vámi pěkně zatočí
Ambiciozní plán EU, který ohrozí automobilový průmysl a bude stát miliardy, sníží globální emise o... neuvěřitelných a obrovských... necelé 1 procento.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Vít Klíma: EU, tlupa šimpanzů a sv. Antoníček
Marx v Čechách vyšel z módy, takže, - abych moc nepobuřoval – vypůjčím si od něj jen jeden termín – imperialismus. Svět se v něm, díky koncentraci a centralizaci kapitálu, rozdělil na silné a slabé (jedince i státy). Ať už se nám to líbí či nelíbí, ve sporech mezi nimi, většinou platí právo silnějšího. Ještě ze školy si možná učený čtenář vzpomene na slavnou Darwinovu větu: „Survival of the fittest“, silnější vyhraje (přežije). V…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Martin Lang versus Václav Klaus mladší
Měří se v ODS všem politiků stejným metrem? Když srovnám nedávnou kauzu Václava Klause mladšího a nynější případ radního z Jesenice Martina Langa, tak tento dojem opravdu nemám…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Šaškárna na Václaváku, premiér Babiš i Benešová znovu na tapetě, aneb lidé zase, jako ovce
Ovlivňování názorů lidí a manipulace s davy lidí má svá pravidla. Je potřeba především najít důvod k protestům, tedy proti komu, proti čemu a odůvodnit, kdo, či co, představuje zlo, které nám všem škodí a stanovit cíl.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Namísto přestavby přístavba
Diskuse o budoucnosti EU zahájená po britském referendu pomalu končí. Kýženou změnu kurzu nepřinesla. Dosavadní přístup „více Unie“ – „více doleva“ byl potvrzen. I Miloš Jakeš byl větší reformátor než dnešní vůdci EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:40, zobrazit podobné
Fotbal ANO versus ČSSD
Politici si opět z lékařů, sester a zdravotní péče uhňácali merunu, aby pomocí ní pokračovali ve svém politickém zápase o naše voličské hlasy.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:40, zobrazit podobné
Nejliberálnějším europoslancem je Payne ze Svobodných, nejhorší je Keller
Nejliberálnějšími europoslanci v právě končícím volebním období 2014–2019 se stali Jiří Payne a Petr Mach ze Svobodných (EFDD), nejméně liberálními naopak Jan Keller a Pavel Poc z ČSSD (S&D). 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Evropské volby
Tak nás čekají volby do Evropského parlamentu. Jako člověk zodpovědný a zajímající se o věci veřejné bych chtěla volit. Jenže koho - koho vybrat? Léta se netajím svým euroskepticismem a nebyla jsem nadšená ani vstupem ČR do EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Život v krabici.
President Václav Havel nazval paneláky králíkárnou. Já ho trochu poopravím. Jsou to krabice. Zvláště menší byty do 30 metrů čtverečních připomínají spíše hotelový apartmán.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Česká justice zatím v ohrožení není
Konstatování, že česká justice momentálně není v ohrožení, může znít kacířky ve světle masových demonstrací, které se konají i kvůli obavám, že ohrožena je. To ovšem neznamená, že demonstrace jsou zbytečné. Upozorňují na skutečnost, že mocenský kartel, jehož páteř tvoří premiér a prezident, by kvůli svým politickým cílům mohl za určitých okolností na justici zaútočit. Není náhodou, že současnou vlnu demonstrací odstartovala arogantní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
František Hastík: Někde seniorům pomohla, nyní chce přitvrdit
Patřím do kategorie nepracujících důchodců a snažím se vyžít z penze, když úspory jsem dal do pořízení střechy nad hlavou. Babišova vláda seniorům pomohla slevami na jízdné, ale chystá se vzít příspěvek na brýle. Pro staré lidi špatná zpráva.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 10:41, zobrazit podobné
TOPlist