Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.009x, což odpovídá cca 209.184-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šaškec: Umělec trpí kvůli Zemanovi! padlo. A teď je ostuda. A obrovská sranda
V sobotu večer v Rudolfinu herci napjatě čekali na to, který film získá nejvíc ocenění a tím i sošek Českého lva. Film Toman, který obdržel 13 nominací, nezískal nakonec ani jednu sošku. Server Pavla Šafra Forum24.cz to přičítá tomu, že režisér Ondřej Trojan v minulosti kritizoval premiéra Babiše a prezidenta Zemana. Trojan se proti této úvaze důrazně ohradil a obvinil Šafrův portál, že šíří neověřené nesmysly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Klaus ml. to ohulil…“ uhranul Zahradil. Pomohl si i herečkou Jiráskovou a příběhem před lety
ROZHOVOR „Já jsem Václava Klause několikráthájil a výsledkem je jeho vzkaz přes média, že se k evropským volbám, kde já vedu kandidátku ODS a kde chceme dosáhnout nějaký dobrý výsledek, vůbec nedostaví. To je ilustrace jeho přístupu a pro mě poslední kapka,“ říká europoslanec Zahradil. Celou situaci kolem vyloučení Klause mladšího z řad ODS přirovnal k hudební kapele a skvělému kytaristovi, který však přehluší všechny ostatní. Každá kapela se ho prý nakonec musí zbavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Radní schválili výběr nových provozovatelů veřejné linkové dopravy
Výběr dopravců, kteří budou od 15. prosince 2019 provozovat veřejnou linkovou dopravu ve Zlínském kraji, schválili v rámci realizované veřejné zakázky radní Zlínského kraje. Zakázka je rozdělena na celkem šest částí podle oblastí (Zlín, Uherské Hradiště, Kroměříž, Vsetín, Valašské Meziříčí, Valašské Klobouky).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dlužníkům zůstane více. Vláda zvýšila nezabavitelnou částku pro lidi bez rodiny
Hranice, nad kterou se dlužníkům sráží peníze z výplaty bez omezení, se pro člověka bez rodiny od června výrazně zvedne.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Do záležitosti korunovačních klenotů se vloží prezident
Komentář na facebookovém profilu na téma navrácení korunovačních klenotů do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Distributoři energií podepsali s operátory memorandum o spolupráci při kalamitách
Představitelé vedení společností ČEZ Distribuce, E.ON Distribuce, Česká telekomunikační infrastruktura, O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic podepsali memorandum o krizové komunikaci v době kalamit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj rozdělil dobrovolným hasičům přes 18 milionů
Radní Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválili několik dotací, cílených na zlepšení vybavení a zázemí jednotek sborů dobrovolných hasičů na obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Matzner: Není sporu o tom, kdo může danou licenci udělit a komu se má platit
Komentář JUDr. Jiří Matznera, obhájce paní Fišerové ke kauze KRTEK - dnešnímu rozhodnutí, které pravomocně řeší spory vyplývající z existence paralelních vztahů, na jedné straně smluv se samotným autorem (správkyní dědictví po Zdeňku Milerovi), na druhé straně se společnostmi sl. Karolíny Milerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo nezjistilo podjatost šéfa úřadu v Babišově kauze
Ministerstvo spravedlnosti nezjistilo skutečnosti, které by naznačovaly podjatost ředitele středočeského krajského úřadu Jiřího Holuba v případu podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). ČTK to dnes řekla Helena Frintová z tiskového oddělení hejtmanství. Podnět na ministerstvo dala krajská opozice za STAN. První místopředseda STAN Vít Rakušan i předseda středočeské organizace Věslav Michalik ČTK řekli, že výsledek respektují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Naše dozorové orgány budou nadále intenzivně kontrolovat dovozy
Ministerstvo zemědělství obdrželo dopis od Polska. Po jeho vyhodnocení případně zahájí rušení mimořádných veterinárních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neříkejte, že je máte všechny přečtené
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Konec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Stomatolog, politický komentátor a bývalý místopředseda ODS a vlády Miroslav Macek v rozhovoru pro Český rozhlas Plus prozradil, jak čte dnešní společnost. Neuvědomujeme si prý, že jsme v zájmu velmocí, jak obrovský vliv na nás má Německo a pod jak velký tlakem jsme ze strany Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): V krajské knihovně vyhlásili Čtenáře roku
V sobotu 23. března 2019 se v Krajské vědecké knihovně v Liberci konalo slavnostní vyhlášení Čtenáře roku Libereckého kraje 2019. Soutěž pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Záštitu převzala regionální organizace ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Vláda schválila návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním
Vláda dnes schválila návrh zákona Ministerstva zdravotnictví, který přináší zcela novou možnost odškodnit ty osoby, kterým vznikla újma na zdraví v důsledku povinného očkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TI vyzvala vládu, aby iniciovala odvolání Rafaje z čela ÚOHS
Nevládní organizace Transparency International (TI) dnes otevřeným dopisem vyzvala vládu, aby iniciovala odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje z funkce. Podle organizace Rafaj narušuje důvěryhodnost úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) se k záležitosti nechtěl blíže vyjadřovat, informace má pouze z médií. Podle něj je vyšetření případu především věcí policie. Počátkem března zasahovali v ÚOHS policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Zahraniční zadluženost ČR ustupuje
Zahraniční dluh ČR dosáhl na konci loňského roku 169 mld. EUR a odpovídal tak 82 % HDP. Oproti roku 2017, kdy překročil hranici 90 % HDP, jde o poměrně výrazné zlepšení tohoto ukazatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Na odevzdání přiznání zbývá už jen týden
Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018 je 1. duben 2019. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Volí nevzdělanci, řekla Sommerová. A velí: Kupujte méně věcí! Více na VIDEU
Dokumentaristka Olga Sommerová v poslední době upoutala svým rozhovorem v Prostoru X, kde se vyjadřovala k politice a demokracii. Volby prohlásila za nebezpečné, protože v nich mohou volit i nevzdělaní, a za tento sentiment ji zkritizoval například Petr Žantovský, který její slova označil za hrubá a arogantní. A je zde další VIDEO, ve kterém Olga Sommerová vyzývá k uskrovnění a solidaritě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš vyklopil, co si s Trumpem řekli o Zemanovi a jak jednal s ČSSD. Drsné slovo o ČT
Do pořadu Xaver Live po dlouhém lákání a vnadění přišel premiér Andrej Babiš. Premiér se v interview věnoval jak své návštěvě Donalda Trumpa, tak nedávným problémům s rodičovským příspěvkem. Sdělil, jak má s prezidentem Zemanem rozdělené mezinárodní vztahy. A padlo i pár slov o České televizi a Václavu Klausovi mladším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko
V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, předsedou TOP09. Europoslanec vysvětloval, jak se snaží působit zejména na mladou generaci, aby chodila k volbám do Europarlamentu. "Vy už jste se nenarodili jako Češi, ale jako Evropané," pronesl přitom. "Mé půlroční dítě se rozhodně narodilo jako Čech a bude tak i vychováno. Věřím, že většině rodičů se v ČR rodí primárně Češi a nikoliv Evropané," vzkazuje mu Jan Skopeček z ODS. A přišlo i přirovnání ke kolaborantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Iniciativa NE základnám: Musíme si takové vysílání platit?
10:53 hodin, 25. března, 2019, moderátor ČT24 Tomáš Drahoňovský: Bombardování Jugoslávie bylo ideálním řešením. Své prohlášení následně opravuje, ale tím již nikdy neopraví, jak on myslí, jak myslí ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Návštěva, nebo člen domácnosti? aneb Další osoby v nájemním bytě
Pronajímatel nemůže nájemci zakazovat přijímat v nájemním bytě návštěvy. Souhlas pronajímatele je ale zapotřebí, jestliže má s nájemcem v bytě bydlet další osoba. Jak rozlišit, kdy se jedná pouze o návštěvu a kdy už o osobu, která s nájemcem v bytě bydlí? Jaký počet obyvatel bytu je ještě přijatelný? A co dělat, když je návštěva hlučná nebo jinak obtěžuje ostatní obyvatele domu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zaplatí 15 tisíc Radku Bangovi za slova „Ne*ře, tahle země není tvoje" a další
Lukáš Krupka z Domažlic nakonec k soudu nepůjde, přestože rasisticky urážel zpěváka Radka Bangu. Díky tomu, že se doznal a zaplatil poškozenému 15 tisíc korun, soudce Milan Andrle podmíněně zastavil jeho trestní stíhání. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Miliardy z našich daní mizí v černé díře
Komentář na facebookovém profilu k neprůhlednému financování nestátních neziskových organizací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Profesor Masarykovy univerzity účtuje se Sommerovou a Feničem, ČT i Sorosem. Už se těší, co mu na to řeknou!
ROZHOVOR Nevídanou troufalost při kandidatuře do Evropského parlamentu projevilo hnutí Vědci pro ČR, když vyhlásilo boj politické korektnosti. Profesor Ivan Holoubek, člen Vědecké rady Masarykovy univerzity v Brně a volební lídr tohoto hnutí, vysvětluje, že nejde jen o nějakou mezilidskou slušnost. Je to politická ideologie, a to dost nebezpečná. Jejími typickými protagonisty jsou představitelé politických neziskových organizací i veřejné společenskovědní vysoké školy. Jejich absolventi pak obsazují místa ve veřejné sféře, nevládních organizacích, ale i v médiích. Uznávaný chemik také tvrdí, že jsme zcela ztratili normální respekt k názorům druhých. Ilustruje to na výrocích režisérky Olgy Sommerové, které jsou podle něj příkladem namyšlenosti elit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Proč ? Nálety na Prahu, Kralupy, Plzeň…
Blížil konec války, Velkoněmecká Říše byla v troskách. Naděje obyvatel na přežití válečných hrůz či nacistické perzekuce rostly. Přesto mnohá česká města zažila pár týdnů před koncem války nečekané válečné hrůzy v podobě amerických náletů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Věříte Klausům? Hlupáci, naznačil Fiala. Člověk z Člověka v tísni ještě přitvrdil
Téma Václav Klaus mladší a jeho vyhoštění z ODS zřejmě jen tak neodezní. Ale s tématem se zřejmě rozloučil předseda ODS Petr Fiala. V textu na Forum24 věnoval Klausovi mladšímu jeden odstavec, kde zdůvodnil, proč mu nebude věnovat víc. A trefoval se i do těch, kdo to „myslí upřímně“. „Hloupost bývá někdy nebezpečnější než zlý úmysl,“ říká Fiala. A od pořadatele festivalu Jeden svět na školách přišel obrázek, jak to bude vypadat v nové straně Klausů…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Poslali nahého „bimbálka“ a museli poslouchat. Jen Kuciak nic, takže umřel… Výbušný článek o mafii na Slovensku
Kontroverzní slovenský podnikatel Marian Kočner, obviněný z objednání vraždy Jána Kuciaka, se podle úterní MF Dnes snažil ovlivňovat některé slovenské politiky a další osobnosti. Zavedl si na ně složky. Špínu hledal i na někdejšího slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Slovensko: Kritik Čaputové se vrátil domů a tohle našel. Manželka má strach
Slovenský poslanec Luboš Blaha má strach o rodinu. Kvůli velmi nemilému překvapení, které našel u svých dveří, když se vrátil s rodinou z výletu. Jeho manželku to prý zasáhlo tolik, že se neudržela a použila tvrdá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Mazuch (ODS): Pardubice obhájily titul Město pro byznys
Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí. Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda chce, aby stát odškodňoval poškozené po povinném očkování, rodná čísla na občanských průkazech zatím zůstanou
Vláda Andreje Babiše na jednání včera schválila návrh nového zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním, kterým by měl odškodnění osob, které utrpěly zdravotní újmu v souvislosti s povinným očkováním, převzít stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Manželství pro homosexuály? Poslanci to znovu proberou
Poslanci by se dnes měli vrátit k debatě o možném uzákonění manželství i pro stejnopohlavní páry. Zároveň projednávají také novelu, která by naopak ústavně zakotvila manželství výhradně jako svazek muže a ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Český voják stane před soudem. Kvůli bojům na Ukrajině
Pobočka krajského soudu v Pardubicích se dnes začne zabývat případem Erika Eštu obžalovaného z teroristického útoku. Nynější voják chrudimského výsadkového praporu se podle obžaloby před vstupem do české armády zapojil do bojových akcí na straně takzvané Doněcké lidové republiky, kterou na Ukrajině vytvořili proruští povstalci. V zahraničí pobýval zhruba měsíc v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Matek (KDU-ČSL): Květináče a sloupky omezí vjezd aut do centra města
Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme vybrat variantu, která bude spravedlivá pro většinu matek
Komentář na facebookovém profilu k slíbenému rodičovskému příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Se*u na to? Ne! Ivan David: „Chtějí poškodit SPD.” My víme více
Třenice a spory v hnutí SPD pokračují. Další interní informace probublávají na povrch díky tomu, že někteří naštvaní členové zveřejnili své dojmy ze sobotní konference SPD v Praze. Spory dokonce natolik naštvaly lídra kandidátky do europarlamentu Ivana Davida, někdejšího Zemanova ministra, že z konference znechuceně odešel. Zjišťovali jsme, co dalšího se dělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hečko (ČSSD): Program obnovy venkova doplní program pro větší sídla
Středně velkým sídlům, která kvůli podmínkám nedosáhnou na peníze z krajského Programu obnovy venkova, bude letos k dispozici nový dotační titul. Pro místní části obcí o velikosti 3–10 tisíc obyvatel je v něm připraveno 12 milionů korun uvolněných díky první změně rozpočtu na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Soutěž Zlatý erb je zpětnou vazbou, jak co nejlépe komunikovat s lidmi
Hejtman Martin Půta dnes předal ceny vítězům 21. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Chtěl jsem mít čisté svědomí, říká farmář, který opustil velký agropodnik. Začal „na svém písečku“, ovlivnil i děti z polepšovny
„Nechtěl jsem ve svém svědomí zpracovávat to, zda se zaprodávám,“ prozrazuje farmář z Karlovarska, proč práskl s lukrativní prací v zahraničí a začal dojit ovce na úpatí Doupovských hor. Kydat hnůj nebo vyrábět sýry na jeho statek jezdí dobrovolně lidé z celého světa. Průmyslové zemědělství považuje za „dočasnou deviaci“. Před lety se s dětmi z polepšovny angažoval v pochodu se stádem zvířat napříč Karlovarským krajem. Pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil, proč agrobarona Babiše považuje za kulisu a proč nemáme lamentovat nad tím, že nejsme potravinově soběstační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Důvěra v českou ekonomiku je nejslabší za poslední dva roky, propadá se hlavně mezi spotřebiteli
Česká ekonomika šlape na brzdu – a nohu z brzdného pedálu ještě nesundává. To lze vyčíst z předstihového ukazatele důvěry v českou ekonomiku, který za letošní březen vykazuje svůj nejslabší výsledek od března roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Veterináři dnes opatření vůči polskému hovězímu rušit nebudou
Veterináři dnes nezruší mimořádná opatření, podle kterých musejí dovozci polského hovězího na své náklady testovat maso v certifikované laboratoři na salmonelu, sdělil dnes ČTK za Státní veterinární správu Petr Majer. Polská strana dnes dodala informace o krocích, které učinila v dozoru na svých jatkách, Ministerstvo zemědělství je chce prozkoumat. Pokud budou dostatečné, zveřejní stát zrušení opatření v úterý, platit bude od středy, uvedli zástupci resortu. Intenzivnější kontroly dovozového masa v ČR by ale měly pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Kvůli čemu chtějí riskovat ženy život a zdraví svůj i svého dítěte?
Komentář na facebookovém profilu a téma domácích porodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Tripartita jednala o vodním hospodářství a energetických úsporách
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 25. března 2019 sešli na druhém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Blbečku, srabe. Hovoří starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Jde o Klause
Týdeník Respekt na svém Twitteru sdílel příspěvek odkazující na článek, jenž pojednává o ODS a vyloučení Václava Klause mladšího z této strany. Pod příspěvkem Respektu se strhla velmi ostrá šarvátka mezi bývalým senátorem a ředitelem Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy Zdeňkem Schwarzem a králem bulváru a starostou Řeporyjí Pavlem Novotným, který Schwarze za jeho komentář vyzývá: „Přijeď mi to říct do Řeporyjí na úřad, blbečku… co si to vůbec dovoluješ? No pojeď, pojeď, srabe.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy
Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají. V sobotu to bylo podevatenácté, co oblékli žluté vesty a jako každou sobotu od loňského listopadu vyšli do ulic. Tentokrát se to obešlo vesměs bez násilí na rozdíl od předminulého víkendu. Do pondělního Interview na ČT24 si tak moderátor Daniel Takáč přizval bývalého českého velvyslance ve Francii Petra Janyšku, aby se jej zeptal, jak se ve skutečnosti ve Francii žije a zda chce skutečně ovládnout celou Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice Jindřichův Hradec slavnostně otevře rekonstruované Oddělení následné a rehabilitační péče – stanice „B“
Oddělení následné a rehabilitační péče Nemocnice Jindřichův Hradec (ONRP) slavnostně otevře v pavilonu A (bývalý dětský pavilon) nové rekonstruované prostory pro stanici „B“ a lůžka DIOP. Akce se uskuteční ve čtvrtek 28. března 2019 od 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO hlásí další zlepšení výsledků. Tržby stouply v roce 2018 o více než čtvrtinu
Finanční výsledky ČEZ ESCO se zlepšily zejména díky organickému růstu a zvětšujícímu se zájmu o produkty a služby v oblasti moderní energetiky. Vliv měly i akvizice nových společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vy už jste se nenarodili jako Češi, říká Pospíšil o mladých
Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se v rozhovoru pro server E15.cz, vedeném Jaroslavem Denemarkem, vyjádřil k budoucnosti TOP 09 a její účasti ve volbách do Evropského parlamentu. Obhajoval spolupráci TOP 09 se Stranou zelených, již nespatřuje jako krajně levicovou. Pospíšil též dodal, že necílí na pravicové voliče, ale voliče „proevropské“ a snaží se rovněž působit na mladší generaci, neboť v té se lidé podle něho již „nenarodili jako Češi, ale jako Evropané“. A pár slov měl pro pana Štětinu, ale i pro další europoslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Institut Aleny Vitáskové: Pokusy státních zástupců na občanech v laboratoři zvané naše vlast
Někteří státní zástupci si udělali z naší vlasti laboratoř a my jsme se stali jejich pokusnými králíky. Neznalost zákonů zakrývají zneužíváním své vlastní neomezené moci. Za situaci jsou odpovědni politici, a ti mlčí. Proč bychom jim měli dát svůj hlas v nadcházejících volbách do europarlamentu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Topolánek řádil. Zemanovi naložil, o Klausovi mluvit nechtěl. Babiš prý možná bude sedět, a když ne...
Moderátorka Marie Bastlová v pondělních dvaceti minutách Radiožurnálu přivítala někdejšího premiéra za ODS Mirka Topolánka. Ten si rýpl do Jaromíra Soukupa, uvažoval, kdy by asi tak Andrej Babiš mohl skončit ve vězení, a zadoufal, že nám prezident Miloš Zeman bude co nejméně škodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Čau nácku! Pojď ven! Lubomír Volný byl urážen v hospodě, nenechal si to líbit a přitvrdil
Poslanec Lubomír Volný sice před pár dny opustil hnutí SPD Tomia Okamury a vstoupil do hnutí nového (Jednotní Alternativa pro Patrioty), ale chová se stále stejně. Ještě jako poslanec SPD vyzýval jednoho ze svých poslaneckých kolegů, Jana Birkeho (ČSSD), „pojď ven“ a chtěl si s ním nesrovnalosti vyříkat mimo Sněmovnu. Teď sice už není členem SPD, ale „pojď ven“ volá stejně. Jen tak už nečiní ve Sněmovně, nýbrž v hospodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: V Moravskoslezském kraji se rodí unikátní technické lyceum
V Moravskoslezském kraji vzniká unikátní vzdělávací projekt – tzv. Technická a podnikatelská akademie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): S termínem “genocida” by se mělo zacházet opatrně
Reakce a facebookovém profilu na status Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pitomost. Nic jste nepochopil. Kalousek se chopil klávesnice a ztratil trpělivost s Vondráčkem
V české politice se stále něco děje. Některé spory politiků se občanům zdají takřka dětinské. Připomínají situaci, kdy vaše dítko školou povinné přinese domů pětku z písemky z matematiky a hájí se tím, že jeho spolužáci také dostali pětku. Takhle nějak prý teď vypadá bitva mezi předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem a předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: Globálně na celém světě budeme muset pro snižování emisního zatížení něco dělat
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Co nás čeká po odchodu z EU? Budete se divit, jen lepší budoucnost
Odchodem z EU totiž nezmizíme z Evropy. Budeme v ní dál, stejně jako jsme v ní byli před vstupem do EU. Budeme ale respektovaný stát s normálními a zdravými sousedskými vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ČNB kvůli brexitu a slabému Německu nedostane šanci zvýšit sazby
Tento týden nás čekají zasedání centrálních bank v Chile, Nigérii, Keni, Egyptě, Jižní Africe, Mexiku, na Novém Zélandu, v Maďarsku a v neposlední řadě také v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš vítězí o pět koňských délek, ČSSD posiluje. A kde je TOP 09?
Největší podporu ve volbách do Sněmovny by nadále mělo hnutí ANO, podle volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) by ho v březnu podpořilo 32 procent občanů. Proti předchozímu měsíci je to o 1,5 procentního bodu více. ODS by stejně jako v únoru dostala 14 procent a skončila na druhém místě. Naopak zisk Pirátů klesl o dva body na 12,5 procenta a vyrovnal se podpoře ČSSD, která si meziměsíčně o 1,5 bodu polepšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman a Čaputová: Halík se obává. Je to vážné
Kněz Tomáš Halík se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o slovenských prezidentských volbách. Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič se včera setkal s českou hlavou státu Milošem Zemanem. A to právě Halíka přinutilo k otázce: Šefčovič učněm Zemana?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Jak se jmenuje? Neznám.“ Kromě zástupce ODS v Praze nemají tušení, kdo je chce zastupovat v Senátu
ParlamentníListy.cz získaly exkluzivní výzkum, který se zaměřil na doplňovací volby za volební obvod 24, kterým je Praha 9. Termín těchto voleb stanovil prezident republiky na 5. a 6. dubna 2019, kdy se uskuteční první kolo. V tomto obvodě se rozhodla ze zdravotních důvodů rezignovat Zuzana Baudyšová, jež byla zvolena v roce 2014 jako nezávislá za hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Rozdíly v důchodech mužů a žen považuji za zásadní nespravedlnost
V pátek 22. března 2019 se uskutečnilo II. zasedání Komise pro spravedlivé důchody za účasti ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
12. týden na ČMKBK: Zemní plyn i elektřina zlevnily
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo ve 12. týdnu uzavřeno 765 kontraktů na dodávku 455,7 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 399,1 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ten Zeman má ale moc! Dohra Českého lva: Umělec prý trpí...
Film režiséra Ondřeje Trojana o Zdeňku Tomanovi, který vykonával v letech 1946 až 1948 funkci sekčního šéfa zahraniční rozvědky na Ministerstvu vnitra, byl sice na nominován na Českého lva v mnoha kategoriích, ale neproměnil ani jednu nominaci. Náhoda či šikana na politickou objednávku? Vilém Besser z Fora24 si stojí za tím druhým. Toman prý nevyhrál, protože režisér kritizuje Zemana a Babiše, a není v tom sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Protektorát! Už zas? Od Klause st. zahřmělo k EU jako zatím nikdy
Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigel se obává toho, že by mohl být naší budoucností znovu protektorát. „Šok z Mnichova a okupace jako by navždy podlomil naši sebedůvěru,“ poznamenal v posledním vydání magazínu Reflex.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj má nejlepší chemiky ze čtyř krajů
Slavnostní vyhlášení výsledků 12. ročníku regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika České republiky se uskutečnilo v pardubickém ABC klubu. Ti nejlepší vzešli z klání téměř šesti tisíc žáků 178 základních škol ze čtyř krajů. Mezi nimi jasně dominovali žáci i učitelé z Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
U Soukupa: Víc peněz pro lidi! žádal Okamura. Ale...
„Vláda ANO, ČSSD a KSČM zcela nesmyslně navrhuje zkrácení pracovní doby místo toho, aby prosazovala zvyšování mezd. Hnutí SPD naopak prosazuje zvyšování mezd, jelikož naši občané pracují za třetinové mzdy než v Německu. Tuto situaci je potřeba napravit v prvé řadě. A na veřejnost vyplul další skandál – nové milionové čachry členů ČSSD s dotacemi EU,“ píše lídr SPD Tomio Okamura na svém facebookovém profilu. Poukazuje rovněž na své vystoupení v pořadu Moje zprávy na TV Barrandov Jaromíra Soukupa, kde komentoval aktuální politické dění a navrhoval řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman s premiérem Babišem dnes povečeří v Lánech
Prezident Miloš Zeman dnes v lánském zámku povečeří s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na pravidelné schůzce budou podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka probírat aktuální domácí i zahraniční politické otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: V rámci letního letového řádu se bude létat do 162 destinací
V neděli 31. března vstoupí na Letišti Václava Havla Praha v platnost letní letový řád. Po dobu jeho platnosti bude provozovat svá pravidelná přímá letecká spojení z Prahy celkem 69 dopravců. Létat se bude do celkem 162 destinací v 54 zemích světa. V provozu budou také přímá spojení do 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii Letiště Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Na podporu bydlení šla loni více než miliarda korun
Vláda dnes schválila výroční zprávu Státního fondu rozvoje bydlení. V oblasti bytové politiky v loňském roce pokračoval trend růstu výstavby a rekonstrukce bytového fondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Každá vyspělá společnost by měla být solidární a spravedlivá
Sociální demokracie vždy stála na straně demokracie, svobody, solidarity a spravedlnosti. Proto podporuje soudržnost společnosti. Proto hledá finanční zdroje pro dlouhodobou udržitelnost životní úrovně v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
DPP: Kloubový bateriový trolejbus krátkodobě posílí provoz na lince č. 58
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje projekt elektrifikace autobusové linky č. 140 (Palmovka – Čakovice/Miškovice). V rámci tohoto projektu je testována technologie dynamického nabíjení a bateriových trolejbusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Špatně píšete o Ukrajině! Velvyslanec pokáral českou redakci a vyzval: Pište i hezké věci
Jsou občané řádně informováni o tom, co se děje na Ukrajině? podle ukrajinského velvyslance Jevhena Perebjinise nikoliv. Ohradil se proti serveru iDNES a Mladé Frontě Dnes, která prý tendenčně a negativně informuje o dění v jeho zemi. Vadí mu zejména rozhovory. V jednom z nich prý mluvila poslankyně Janukovyčovy strany a šířila lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
,,Ty ďáble!" Smrt Dana Nekonečného: Už padl politický návrh
Zemřel zpěvák, tanečník a herec Daniel Nekonečný. Bylo mu 52 let. Byl lídrem kapely Šum svistu, hrál v několika filmech. Jeho smrt na svém facebookovém profilu oznámil starosta Prahy-Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), jenž nad jeho odchodem truchlí. K domu Nekonečného následně přijel štáb TV Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lidé si sami určí svůj věk! vymyslel vědec. Jinak diskriminace
Nechovej se jak malej, je ustálená výtka, která nabádá před nevhodným chováním, stejně jako úsloví, cítím se na dvacet. Ale co když se dotyčný skutečně cítí být v jiném věku, než v jakém skutečně je? Měl by se mu zákon přizpůsobit? Joona Räsänen z univerzity v Oslu argumentuje, že by si někteří lidé měli být schopni změnit svůj „legální věk“, protože neodpovídá jejich biologické a emoční vyspělosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odmítáme diktát Bruselu ohledně omezování přístupu na internet
Evropská unie nám chce přikazovat, jak máme nakládat s internetem, s cílem zavést regulaci k informacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Otevřená data veřejných rejstříků již brzy v plném rozsahu
Ministerstvo spravedlnosti pokračuje v dalším zvyšování transparentnosti a k 1. dubnu 2019 zpřístupní otevřená data veřejných rejstříků v plném rozsahu. Vyhledávání usnadní řada kritérií, výsledek pak budou moci uživatelé exportovat v několika formátech. Data bude ministerstvo dodávat postupně, a to v datových sadách podle roků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Konečně aspoň nějaký plán a strategie
Komentář na facebookovém profilu k jednání o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Putin bude mít radost! hlásí Tereza Spencerová. A není sama. Je to vážné
Prezident Spojených států podepsal dekret, kterým Spojené státy uznávají, že Golanské výšiny náleží Izraeli. Analytička Tereza Spencerová k tomu poznamenala, že se tímto krokem Trump střelil do vlastní nohy. Přidal se i český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček, který připomněl jeden velký obchod chystaný Trumpem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: O dotaci na venkovské prodejny je velký zájem
Do dotačního programu Podpora provozu prodejen na venkově podaly obce na přelomu prosince a ledna 63 žádostí za 2,5 milionu korun. Drtivá většina z nich splnila podmínky a kraj jim přidělí podporu v požadované výši. Navíc již v dubnu otevře druhé kolo, v rámci kterého bude možné podávat žádosti do 13. 5. Další žadatelé tak mají šanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní pedagogické muzeum: Historicky první pamětní deska J. A. Komenského v Praze
Ve středu 27. března 2019 (ve 13:30) bude odhalena historicky první pamětní deska Jana Amose Komenského v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Lukáš Nečesaný jde k soudu pro 13. rozhodnutí
Případ Lukáše Nečesaného pokračuje ve středu 27. 3. 2019 a to u Vrchního soudu v Praze. Kauza začala dne 21. 2. 2013 přepadením kadeřnice L. B. v Hořicích a bohužel trvá dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ukrajina? Zamlčujeme neonacisty, abychom nenahráli Rusku, napsal český novinář
Prezident Spojených států Donald Trump si může oddechnout, protože vyšetřovatel Robert Mueller konstatoval, že stávající prezident a jeho lidé v předvolební kampani nespolupracovali s Ruskem. Nabízí se otázka, co teď udělají média, která Trumpa takřka odsoudila předem? Vezmou si z tohoto případu ponaučení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Ochrana autorů ano, ale ne za cenu ohrožení internetu
Důsledná ochrana autorských práv a boj proti internetovému pirátství jsou nezbytné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Matchbanker.cz: Nebankovní online půjčky na trhu – fakta a mýty
Nebankovní půjčky mají hned několik výhod. Jsou rychlé, zahrnují minimum formalit a mají obvykle nižší požadavky na klienty. Můžete o ně zažádat online z pohodlí vašeho domova a peníze mít na účtu během několika minut. O nebankovních půjčkách se říkají různé věci, co z toho je ale pravda a co je mýtus?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Malach (SNČR): Společnou daňovou politiku nechceme
Senát parlamentu České republiky podpořil vládu v její snaze, aby Česká republika nemohla být v rámci Evropské unie přehlasována v daňových záležitostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora připomíná 30 let svobody a svobodného podnikání
Po přemalování Lennovovy zdi na pražské Kampě během pondělka minulého týdne Hospodářská komora České republiky a Senát Parlamentu České republiky včera v prostorách v prostorách Ománského parlamentu v Maskatu slavnostně zahájily výstavu 30 Years Of Freedom, připomínající 30leté výročí Listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Klausi ml., hájit ruské mužiky není pravice. Dostali jste „přes hubu“, tak už nevolte Babiše, vyzývá pravičák a soukromník Baránek
ROZHOVOR Václav Klaus mladší podle zakladatele Strany soukromníků dokáže být týmovým hráčem jen tehdy, když je číslo jedna. „Stejně jako jeho otec. Proto si myslím, že za nějaký čas vznikne nová ‚pravicová‘ strana a v jejím čele bude jméno Václav Klaus. Pravicovou do uvozovek jsem dal proto, že se k tomu nehodí obhajovat ruské mužiky, Čínu a být tolerantní k bolševikům a netolerantní k našim spojencům,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy. cz Rudolf Baránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zvracení z Macrona: Bouře po zmlácení důchodkyně. Toto padlo v Česku
Protesty Žlutých vest proti Emmanuelu Macronovi a jeho politice neutuchají a stávají se pomalu tradicí. Ty poslední, již devatenácté, opět přinesly zraněné demonstranty. Zaujal zejména případ 73leté seniorky, která byla při protestech zraněna policií, zachycený na fotografiích a videu. Emmanuel Macron se o jejím chování vyjádřil přinejmenším nešťastně a teď sklízí kritiku za své výroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman je zdravej jako řimbaba! hlásí Ringo Čech. Jděte do hajzlu, řekl si jednou
František Ringo Čech, politik, publicista a hudebník, se po dlouhé nemoci zotavil a dal krátký rozhovor televizi Nova. V něm vysvětlil, jak se to má se zdravotním stavem prezidenta Zemana a zda by ještě kandidoval na nějakou funkci. „Má bohužel tu bolavou nohu, která je neléčitelná a nedá se s tím nic dělat, takže jediná radost, kterou mají sluníčkáři, je ta noha,“ opřel se do těch, kdo si přejí, aby byl Zeman nemocen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (2)
Glosy sociologa Petra Hampla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Johnová: Ani za zavřenými dveřmi není násilí v pořádku
Počet odhalených případů domácího násilí v Praze se oproti minulému roku zvýšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na epidemii cholery v Keni
S ohledem na nebezpečí epidemie cholery v Nairobi a dalších oblastech Keni (kraje Baringo a Machakos) MZV doporučuje českým občanům maximální opatrnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Začal soud s vojákem viněným z terorismu kvůli boji na Ukrajině
Pobočka krajského soudu v Pardubicích se dnes začala zabývat případem vojáka obžalovaného z teroristického útoku kvůli tomu, že se zapojil do bojů na straně proruských povstalců na Ukrajině. Příslušník chrudimského výsadkového praporu Erik Eštu dnes uvedl, že na Ukrajinu jel za poznáním a cestovat, v uniformě povstalců a se zbraněmi se fotografoval na památku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zahraničí dále „vysává“ ČR, na dividendách loni odteklo 257 miliard, nejvíc do Nizozemska
Zahraniční subjekty, které v Česku realizují přímé investice, loni z těchto investic inkasovaly souhrnný výnos ve výši 414 miliard korun. Vyplývá z předběžných údajů České národní banky. V roce 2017 to přitom bylo 447,3 miliardy korun, tudíž za loňský rok je patrný meziroční pokles v rozsahu osmi procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Nezastavitelný dávkomat
Komentář na facebookovém profilu k politice ministryně Maláčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Za rok nikomu nová noha nenaroste
Komentář na facebookovém profilu k systému posudkového lékařství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Langr (ZpL): Seniorská ombudsmanka Lenka Tarabová je odborně velmi zdatná žena
Kontakt ve spolupráci se statutárním městem Liberec připravuje pro liberecké seniory starší 65 let a osoby pobírající invalidní důchod novou službu, kterou budou moci bezplatně využít od 1. dubna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Stát neměl přesné informace o dotacích, rozdělených neziskovým organizacím
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil dotace ze státního rozpočtu, které rozdělily nestátním neziskovým organizacím (NNO) Úřad vlády ČR a čtyři ministerstva – Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo zemědělství – v letech 2016 až 2017. Státní politika vůči NNO nevycházela z analýzy, jaké služby od těchto organizací společnost skutečně potřebuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sirotci Šojdrové ať přijdou! zaznělo v ČT. A také: Pětileté dítě ušlo 2000 km, zaplatilo pašerákům, samo přeplulo
Volby do europarlamentu se blíží a s nimi také znovu vyvstává otázka přijetí původně 50 syrských dětí bez doprovodu na popud europoslankyně Šojdrové. Senátor Václav Hampl, nestraník zvolený za KDU-ČSL a Zelené, a poslanec SPD Jiří Kobza se na toto téma střetli v Událostech, komentářích. Václav Hampl tvrdil, že návrat do Sýrie je fikce, že se režim začíná mstít. Kobza pro změnu přidal historku, kterou prý vyprávěla pracovnice z neziskovky, jak pětileté dítě samo ušlo 2 tisíce kilometrů, přeplulo moře a zaplatilo pašerákům, aby se dostalo do Řecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lidi zajímá, jak budou žít! Soupeř Čaputové se v debatě neudržel nad otázkami
Denník N přinesl další debatu kandidátů na slovenského prezidenta před druhým kolem voleb, ve kterém se slovenští občané budou rozhodovat mezi Zuzanou Čaputovou a Marošem Šefčovičem. V duelu došlo na několikrát opakované obviňování Čaputové a její koncipientské praxe, ta se vůči těmto obviněním ohradila a tázala se, proč má Šefčovič potřebu stále něco hledat na její osobu. Šefčovič též poukázal na nesmyslnost pokládaných otázek: „My tu v Bratislavě řešíme stále něco jiného, než co zajímá lidi,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš se chce s Hamáčkem sejít s Rafajem, chce vysvětlení k mýtu
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) pozvat šéfa antimonopolního úřadu Petra Rafaje na schůzku kvůli tendru na mýtný systém. Lídři koaličních stran budou chtít od předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže slyšet vysvětlení někdejšího postupu při zadání zakázky firmě Kapsch. Babiš to dnes řekl novinářům po své večerní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Premiér řekl, že hlavními tématy na setkání s hlavou státu byly zahraniční politika a příprava rozpočtu na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Praha se dohodla s Mašínovou na exhumaci ostatků její matky
Praha se domluvila se Zdenou Mašínovou mladší na vyzvednutí ostatků její matky na Ďáblickém hřbitově. Nyní město začne dohledávat nutné dokumenty a poté vyřídí povolení k exhumaci. Kdy přesně by se mohla exhumace uskutečnit, zatím není jasné. Novinářům to dnes řekli představitelé města a Zdena Mašínová mladší. Magistrát původně vyzvednutí ostatků odmítl s odůvodněním, že není možné bez prověření možností, jak by se postupovalo. Zdena Mašínová starší, která byla vězněna nacisty i komunisty, byla pohřbena do hromadného hrobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dluh 1 000 000 000 000 eur, německá past eurozóny. Expert na EU ukazuje, k čemu potichu dochází
ROZHOVOR Třetina Britů je ochotna přistoupit na tvrdý brexit, protože dění kolem něj považují za ponížení Velké Británie. „Katastrofickým scénářům se vyhneme, nejtvrdší forma brexitu nenastane,“ domnívá se odborník na Evropskou unii Jiří Malý. Zároveň upozornil, že Německo má pohledávky ve výši bilionu eur – hlavně vůči zemím jižní Evropy. Pomyslné nůžky se prý nerozevírají pouze mezi lidmi, ale už i mezi státy Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
DPP: Úspěch s T3 Coupé v prestižní mezinárodní soutěži RED DOT DESIGN AWARD
Vyhlídková tramvaj T3 Coupé získala prestižní designérskou cenu RED DOT DESIGN AWARD 2019 v kategorii Product Design. T3 Coupé vytvořili ve spolupráci se studiem Anna Marešová designers během jednoho roku zaměstnanci Opravny tramvají Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) v pražské Hostivaři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Karence zhoršila zdraví lidí. Makáme o deset let déle než Němci... šéf odborů promluvil, i o vás
ROZHOVOR „V Německu proplácejí zaměstnavatelům plnou mzdu prvních šest týdnů nemoci,“ říká předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Podle něj to má dobrý vliv na ekonomiku i zdravotní stav lidí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz si pochvaloval růst mezd v České republice a připomněl, že bez práce odborů by k němu nedošlo. Další prioritou je zkrácená pracovní doba a pět týdnů dovolené pro všechny, nejen pro státní zaměstnance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bylo třeba hájit kosovské životy, říkal Havel. Zeman věc označil za chybu. Včera uplynulo 20 let od bombardování Jugoslávie
Srbsko i nezávislé Kosovo, které Srbové stále považují za své území, si připomněly události staré dvacet let. Připomněly si začátek bombardování Severoatlantickou aliancí. NATO se tímto vojenským aktem prý pokoušelo zastavit genocidu probíhající v Kosovu. Tak to alespoň popisuje většina států Aliance. Srbové to vnímají jinak. Dívají se na NATO jako na agresora, který bezdůvodně zabíjel jejich spoluobčany, a to včetně žen a dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ROP Jihozápad: Unie pomohla městům k dětským hřištím
Řada dětských hřišť vznikla v uplynulých letech ve městech díky finanční podpoře Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nic. Vůbec nic, žádné Rusko! Hysterie, smál se Trump. A pak přiložil pod kotel s Izraelem
Z dopisu amerického ministra spravedlnosti Williama Barra vyplývá, že Trumpův volební tým a jeho poradci před americkými prezidentskými volbami v roce 2016 nespolupracovali s Ruskem. Obviněními ze spolupráce amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho týmu s Ruskem se zabýval zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller. Politici z Demokratické strany nyní žádají o zveřejnění celé zprávy z vyšetřování a požadují, aby Barr o závěrech Muellerovy zprávy vypovídal před výborem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda schválila, aby stát odškodňoval rodiče, kterým zemře či ochrne dítě po očkování
Výše odškodnění za újmu po povinném očkování se bude řídit občanským zákoníkem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:36, zobrazit podobné
Primátor Jiránek: Změny v parkování budou vstřícnější k handicapovaným
V Kladně se zlepší parkování pro hendikepované obyvatele. A to na základě podnětu z posledního Setkání s občany, které se uskutečnilo na Vyhaslém ve středu 20. března 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vodečka, pívo, víno, rumíček, stříček, koktejly… Šéf Sněmovny Vondráček a další svědectví, které jiní novináři radši nevydají
Radek Vondráček, ještě stále šéf dolní komory Parlamentu, má bohaté zkušenosti se zahraničními cestami. Díky své pozici jich navštívil mnoho. A podle našich několika svědků je průběh těchto cest podobný. Po oficiální části programu přichází ta neoficiální. Obvykle bujará, veselá. Prý se i zpívalo a bývalo veselo až do rána, kdy se řada hostů odpotácela na pokoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora formuje podnikatelskou delegaci, která doprovodí premiéra Babiše do Chorvatska
Ještě než se koncem dubna uskuteční cesta prezidenta České republiky Miloše Zemana do Číny, setká se premiér Andrej Babiš se svým čínským protějškem na každoročním setkání předsedů vlád zemí střední a východní Evropy a čínského předsedy vlády v rámci tzv. modelu 16 1, tedy 16 zemí střední a východní Evropy a Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Já to tak nemyslel! Vyhozený šéf muslimů na diktafon prozradil, čeho chtěl videem docílit
Dnes byl z místa předsedy pražské muslimské obce odvolán Leonid Kušnarenko, který ve videu vyzýval, ať se na něj obrátí ti, kdo chtějí získat zbrojní průkaz. Informovaly o tom Lidové noviny. Ještě předtím však Kušnarenko dal rozhovor časopisu Týden, ve kterém vysvětloval, jak vlastně krátké video, které vzbudilo velké pozdvižení, myslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Starou ženu přizabili policisté, Macron pro ni má knížecí radu
Francouzský prezident Emmanuel Macron sklízí kritiku poté, co o třiasedmdesátileté vážně zraněné protestující ženě řekl, že ji přeje „určitou formu moudrosti.“ 73letá Genevieve Legayová byla zraněna při brutálním zásahu pořádkových sil během sobotní devatenácté protestní akce hnutí žlutých vest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kolaja (Piráti): O cenzuře internetu v EU rozhodne zítřejší hlasování europarlamentu
Zítra ve 12 hodin proběhne klíčové hlasování Evropského parlamentu o směrnici, která zásadním způsobem mění autorské právo na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Úsilí řešit problém havarijních staveb završeno – ministerstvo vytvořilo program financování
Několikaleté úsilí o řešení problému odstraňování chátrajících staveb ohrožujících životy a zdraví lidí snad spěje ke zdárnému konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
A je to: Klaus ml. praštil do bombardování Srbska, kde teď byl
Srbsko a Kosovo si v těchto dnech připomínají dvacet let od bombardování Bělehradu letadly NATO. Zatímco Srbové na tuto válečnou operaci pohlížejí jako na akt agrese, za který životem zaplatily tisíce lidí, obyvatele Kosova vojákům NATO děkují za to, že dnes Kosovo může žít svobodné. Poslanec Václav Klaus do Srbska vyrazil a připomněl si všechno, co Čechy a Srby spojuje. Ozval se také předseda ODS Petr Fiala, který si vzpomněl i na prezidenta Zemana a premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Velká Británie zůstane pro ČR významným partnerem i po svém odchodu z EU
Ministr Petříček jednal v Londýně s britským ministrem zahraničních věcí Huntem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SYNOT: Na Kyčerce startuje výstavba Vodního světa
V Resortu Kyčerka ve Velkých Karlovicích začala stavba nového areálu Vodního světa. Jde o další investiční akci skupiny SYNOT, která v této lokalitě investovala již stovky milionů korun a další významné investice plánuje. Na místě se to již hemží řemeslníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Hovno pro Babiše.“ Občané přinesli premiérovi dárek, ten je potěšil slibem
Koalice bude znovu jednat o podobě navýšení rodičovského příspěvku. Rozhodne o ní pak do konce května. Zástupcům nespokojených rodičů to dnes na schůzce slíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Snad ho k dalšímu jednání pohnuly i pokálené plínky, kterému mu takřka pod nos přinesli rozezlení otcové a maminky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?
V Podtrženo, sečteno! na XTV opět účtoval Ondřej Hejma a vzal to hezky od podlahy. Klause mladšího prohlásil za disidenta a Václava Havla naší doby. „No jistě, bojuje proti úřadům, říká, že nemáme svá národní práva, bojuje sám proti větrným mlýnům jako Don Quijote a nikdo mu nevěří, všichni se mu smějou, budou říkat, že je zmanipulovanej, placenej ze zahraničí, zkrachovanec, zaprodanec, to všechno známe z dob Václava Havla,“ tvrdí skladatel a novinář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Věnujte jedličkám budoucnost a vysaďte je s námi do lesa
S jarem se blíží i vyvrcholení našeho projektu Vánoční jedlička s budoucností: V neděli 7. dubna 2019 jej zakončí náš slavnostní Den pro jedličku, během nějž v Kunratickém lese společně vysadíme všechny bývalé vánoční jedličky, které od nás před posledními Vánocemi v květináčích putovaly do vašich svátečně vyzdobených domů a bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Vláda snižuje zásluhovost penzijního systému. Preferuje rovnost v bídě
Vláda v pondělí projedná novelu zákona o důchodovém pojištění. Předmětem novely je navýšení základní výměry důchodů, a tedy další snížení zásluhovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Firmy i spotřebitelé krotí svůj dřívější optimismus
Po pátečním masakru v podobě německých indexů nákupních manažerů tu dnes máme první průzkumy podnikatelských nálad za březen. A rozhodně z nich nečiší žádný velký optimismus, neboť se snížil jak podnikatelský, tak spotřebitelský sentiment.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Primátor Macura: Připravili jsme projekt pro děti v mateřských školách
Velvyslanec Nizozemského království Kees Jan René Klompenhouwer navštívil ve čtvrtek 21. března Ostravu. v prostorách Nové radnice jej přijal primátor Tomáš Macura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Primář: Lidi už nejsou stádo. Nevěří televizi, zjišťují si sami. Prezident podle vzhledu? To ne
ROZHOVOR „Dobrý šéf, který má kolem sebe šikovné lidi, sám je zdatný odborně a manažersky, tak se těch šikovných lidí nebojí. Ba naopak. Využívá je k tomu, aby celý jeho tým podával co nejlepší výsledky. Špatný šéf se cítí ohrožený a toho šikovného se snaží zbavit,“ říká v rozhovoru pro PL.cz psycholog Jiří Brančík. Dnešní volič dle něj nechce skupinu pantátů, kteří si tam vyseděli nějaké místo svými zásluhami a myslí si, že budou proto voleni. „Dnes se děje velký zázrak: lidé mají informace. Tudíž už to není stádo, které musí věřit tomu, co se někde napíše nebo řekne v televizi. Oni proto ocení člověka, který hovoří řečí racionální, a ne hloupou,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Odmítáme politické zásahy do rozhodování nezávislého úřadu
Zastupitelský klub Hnutí ANO považuje za naprosto skandální snahu politiků ovlivňovat rozhodnutí úředníků Středočeského kraje ve věci údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Nevadí, že nemáme zlato, ty dva pátky stály za to
V hustě zakouřeném prostředí se napětí blíží infarktovému stavu, všudypřítomná nervozita je mohutně vybičována, když dvě minuty před koncem Ragulin snižuje na 4:3. Rusové stupňují nátlak a nežádoucí plichta se nebezpečně rýsuje na obzoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Výzva České televizi: Informujte vyváženě a objektivně!
Česká televize dlouhodobě a cíleně v rámci svých zpravodajských pořadů prosazuje zájmy Evropské unie, odlišné názory odsuzuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš je úchylný. Zeman je nahý, řekl umělec a kandidát Gazdíka
Kandidát na senátora David Smoljak, jenž je scenáristou a synem Ladislava Smoljaka, se v rozhovoru pro Reflex.cz velmi zostra vyjádřil proti prezidentu Miloši Zemanovi i proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hanba Havlovi, fuj! znělo poblíž Sněmovny. Na dav dohlížel Foldyna
Včera proběhl pietní akt za oběti náletů států NATO proti Jugoslávii v roce 1999. Konal se před bývalým velvyslanectvím Jugoslávie, nyní velvyslanectvím Srbska. Na Malostranském náměstí, poblíž Poslanecké sněmovny. Řečnil mimo jiné Jan Kavan, tehdejší ministr zahraničí, a Ivan David, bývalý ministr zdravotnictví. Při slovech o humanitárním bombardování se ozývalo: „Hanba Havlovi!“ Ivan David řekl, že EU měla na bombardování také svůj podíl, a nezapomenul zmínit, že EU se prohlašuje za záruku míru v Evropě. A své si řekl i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mořský koník VZP opět vyráží do Bulharska a Černé Hory
Všeobecná zdravotní pojišťovna již od 17. ledna 2019 přijímá přihlášky dětí na léčebně-ozdravné pobyty organizované tradičně pod názvem Mořský koník. Pobyty v délce tří týdnů se budou konat v Bulharsku a Černé Hoře od začátku června do poloviny září a mohou si je užít děti ve věku od 7 do 16 let, které splňují stanovené zdravotní indikace, což je například lupénka, atopický ekzém, bronchiální astma, obstruktivní plicní nemoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): V praxi můžeme zkrátit proces příprav staveb až o pět let
Zákon o urychlení výstavby dopravní infrastruktury je mezi trojicí nejlepších zákonů loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Problémy z Německa se přenášejí do České republiky
„Českou ekonomiku začíná ovládat špatná nálada. Podnikatelé i spotřebitelé ztrácí důvěru v budoucí vývoj, což může negativně ovlivnit výši investic a spotřeby. Ke špatné náladě v ekonomice přispívá i vláda, která na jedné straně mluví o nutnosti úspor a na druhé straně hodlá navyšovat sociální výdaje,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Autoshow a nový asfalt na dráze přilákaly tisíc motoristických nadšenců
Sezonu 2019 mosteckého autodromu přivítalo v neděli při celodenní tradiční akci The Most AUTOSHOW na tisíc motoristických fanoušků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Seniorská obálka může zachránit život
Senior v bezvědomí – kolem zdravotničtí záchranáři, kteří mu chtějí pomoci. Cenné okamžiky v boji o život jim teď může ušetřit například obyčejná obálka přichycená magnetem na ledničce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Troška o seriálu Most! a dalších pořadech. Ne, nechválí
Režisér Zdeněk Troška se v rozhovoru pro server SedmickaTyden.cz velmi kriticky obul do seriálu Most!. Ten jej podle něj doslova nadzvedl ze židle. Vadila mu zejména sprostá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Jednání o pražském okruhu a metru D - konečně!
Komentář na facebookovém profilu k jednání o dopravních stavbách v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Referendum nebude
Komentář na facebookovém profilu ke koalicí navrhovaným úpravám referenda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum Ohrada: Lovecký zámek zahájí sezonu výstavou fotografií exotických zvířat
Národní zemědělské muzeum Ohrada zve návštěvníky na svou první letošní výstavu Do divočiny – soubor velkoformátových fotografií exotických zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
LIGA LIBE: Kdo zaspí v demokracii, může se probudit v totalitě...
Dne 22. března byl ve Sněmovně pořádán zvláštní seminář ke zbraňové legislativě, iniciovaný předsedou bezpečnostního výboru Radkem Kotenem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Slávku, kde jsi? Bohuslav Sobotka vystopován novináři
Expremiér Bohuslav Sobotka je přesně rok z politiky pryč. Neposkytuje žádné rozhovory, aktivní není ani na sociálních sítích, a nikde ani veřejně nevystupuje. MF Dnes se tak pokusila zmapovat u jeho přátel, kde se nyní nachází a co dělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Kam umístit lidi, kteří by ztratili nárok na dávky?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na omezení dávek na bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Orientační běžci z regionu uspěli na Světové zimní univerziádě v sibiřském Krasnojarsku
Letošní největší zimní sportovní svátek, světová univerziáda, proběhl v první polovině března v sibiřském Krasnojarsku. Českou republiku reprezentovala velká skupina sportovců – vysokoškoláků. Mezi nimi poprvé v historii i orientační běžci na lyžích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kauza V. K. junior po týdnu
Uplynul už téměř týden od vyloučení Václava Klause juniora z ODS a téma je stále živé. Slovy klasika – k zbláznění živé. Co je toho příčinou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman proti Čaputové: „A teď můžeme držet hubu,“ utrousil lídr kavárny. A hovořil Drahoš
Již tento týden v sobotu bude Slovensko vědět, kdo bude jeho prezidentem na další volební období. Větší šance má právnička Zuzana Čaputová, který zvítězila i v prvním kole, proti ní stane místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič. A právě jeho přijal včera na Hradě prezident Miloš Zeman. A diplomata Michaela Žantovského v tu chvíli naštvalo, že nemůže říct ani slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nevymýšlejme pitomosti, řešme podstatné věci
Komentář na facebookovém profilu k snahám EU omezit přístup k legálně drženým zbraním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Takový je život s naším premiérem. Alespoň je legrace
Komentář na facebookovém profilu k odpovědím premiéra Babiše na interpelace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Odvolat Moravce? Hovado, žvanilové. Zdeněk Zbořil ostře kritikům Zemana a Klause...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Jen politické rozhodnutí, které má snížit úroveň významu úřadu prezidenta. I takto komentuje hlasování senátorů, kteří neschválili kandidaturu profesora Aleše Gerlocha politolog Zdeněk Zbořil. V reakci na prezidentova slova o vyhladovění Senátu Zbořil podotýká: „Pan prezident ČR, podobně jako prezident USA, má svůj zvláštní humor a ví, že tím jen rozpoutá další kolo láskové, nikoli laskavé excitace.“ K dalším výrokům prezidenta na setkání s občany Karlovarského kraje, které vzbudily rozruch, dodává: „Zejména kritikům prezidenta republiky a předsedy vlády většinou chybí jakýkoli smysl pro humor a tento svůj nedostatek nahrazují zavilým vytím.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Shledání po letech - poštolka v ochranné síti byla naší starou známou
Přísloví o dobrých holubech, kteří se vracejí, všichni důvěrně známe. Pracovníci Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy se však nedávno přesvědčili, že kromě dobrých holubů se mohou vracet například i zraněné poštolky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Co udělali naši politici pro propuštění pana Sagana?
Jiří Sagan, táta od rodiny a slušný člověk, sedí ve Francii v base, jeho rodina strádá a naši vrcholní politici na něj kašlou. Může to potkat i kohokoliv z nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Herec Županič: Zeman? Šestá cenová. Znám národ líp než KSČM a Okamura. Závidím Čaputovou
ROZHOVOR „Slovákům máme co závidět,“ říká k výsledkům zatím prvního kola prezidentských voleb herecká legenda, dabér a bývalý šéf Karlínského divadla Ladislav Županič s tím, že velmi fandí Zuzaně Čaputové. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, co mu vadí na prezidentu Zemanovi, promluvil o jeho slovníku i slibech ohledně Číny. Zhodnotil dobu po sametové revoluci a řekl svůj názor na naše členství v NATO i na vojáky v Afghánistánu. Prozradil také, co si myslí o multikulturalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
České dráhy: Změna času ovlivní dálkové spoje i vlaky nočního pražského rozjezdu
V noci ze soboty 30. na neděli 31. března začne platit letní čas a hodinové ručičky se posunou o hodinu dopředu. Kvůli chybějícím 60 minutám se „zpozdí“ nejen sedm nočních dálkových vlaků Českých drah, které budou tou dobou na své trase, ale také regionální spoje tzv. nočního pražského rozjezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Špatné PMI versus slušné Ifo, čemu věřit v německé ekonomice?
Stále platí, že čísla z největší evropské ekonomiky nejsou zrovna přesvědčivá. Březnová podnikatelská nálada Ifo nám ovšem dává trochu nadějnější obrázek než páteční podnikatelské nálady PMI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Odsuzujeme válečné zločiny USA a NATO, spáchané na srbském národu
Komentář na facebookovém profilu k výročí 'humanitárního bombardování' Jugoslávie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Flora Olomouc: Smetanovy sady budou po dobu jarní výstavy otevřeny pouze návštěvníkům
Jarní květinová výstava Flora Olomouc 2019 se uskuteční ve dnech 25. – 28. dubna. Hanácká metropole se tak v posledním dubnovém týdnu může těšit na tradičně vysoký počet návštěvníků a tudíž i vítaný nárůst cestovního ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Fialová (ČSSD): V Jihlavě vzniká Krajské komunitní a poradenské centrum
V bývalé školní budově na rohu třídy Legionářů a ulice Fritzova v Jihlavě vznikne Krajské komunitní a poradenské centrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Dvacet let lží
Co nám média neřekla...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Michal Šebek: Šaráda, v níž si Andrej Babiš sype popel na hlavu, nikoho neohromí. Je to jen laciné gesto
Doslova v politickou šarádu se proměnilo dnešní chování premiéra poté, co se setkal se zástupci rozhořčených rodičů ohledně rodičovského příspěvku. Jen několik málo hodin poté vystoupil Andrej Babiš v médiích s tím, že si neuvědomili (pozn.: oni jako politici z koaliční rady), že navrhované zvýšení rodičovského příspěvku pro nově narozené děti, jak navrhla ministryně Maláčová, je nespravedlivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Praha zvažuje stavbu městské bioplynové stanice
Rada hl. m. Prahy dnes vzala na vědomí informaci o záměru postavit na území hlavního města bioplynovou stanici. Ta by měla pomoci kvalitně zpracovat a využít biologicky rozložitelné odpady pocházející od obyvatel, živnostníků i z průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Celková důvěra v ekonomiku se snížila
Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti únoru poklesl o 1,2 bodu na hodnotu 97,0. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně snížil o 1,0 bodu na hodnotu 95,5. Indikátor důvěry spotřebitelů se snížil o 1,8 bodu na hodnotu 104,6. Ve srovnání s březnem loňského roku jsou souhrnný indikátor důvěry, indikátor důvěry podnikatelů a indikátor důvěry spotřebitelů nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rosatom: V Novovoroněžské JE-II začalo tlouct srdce 3. bloku generace III v Rusku
Minimálního kontrolovaného výkonu dosáhl 22. března 2019 reaktor druhého bloku jaderné elektrárny Novovoroněžská II. Jde již o třetí reaktor VVER-1200 generace III , v němž ruská korporace pro atomovou energii Rosatom rozběhla řízenou řetězovou štěpnou reakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Dvacet let od zločinné agrese proti Jugoslávii (2. část)
V prosinci 1991 po silné intervenci ze strany německého ministra zahraničí Genschera Evropské společenství uznalo až příliš snadno a rychle a především bez důkladné znalosti situace v tamní oblasti samostatnost Chorvatska a Slovinska. Tuto snahu podpořil i papež Jan Pavel II. Tento akt výrazně urychlil rozpad federativní Jugoslávie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šlechtová (ANO): Takový v uvozovkách svazácký projev už jsme tady dlouho neslyšeli
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
DPP: Hasičský záchranný sbor získal moderní pěnové hasicí zařízení
Hasičský záchranný sbor (HZS) Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) převzal do užívání pěnové hasicí zařízení značky One Seven. Technologie umožňuje dosáhnout vysoké efektivity hašení při minimální spotřebě hasebních látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
„Manželství zoofilů nebo pedofilů“. Poslanci se opět střetli kvůli manželství homosexuálů, k projednání se vrátí nejdříve v dubnu
Sněmovna ani na druhý pokus nedokončila úvodní kolo projednávání novel, které mají uzákonit sňatky homosexuálů, nebo povýšit manželství muže a ženy. Poslanci se k předlohám, které začali projednávat loni v listopadu, vrátí nejdříve na dubnovém zasedání. Spor, zda uzákonit manželství stejnopohlavních párů, by mohly vyřešit úpravy, které by posílily práva registrovaných partnerů především v majetkových otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Dolejš (KSČM): Mně to spíš připomínalo monsignora Piťhu
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Drsný ruský moderátor v českém deníku. Takto v něm naložil Putonovi. Ale i Zemanovi
„Jdi do… ! Slyšíš mě? Hajzle. Zrůdo…“ Ruský moderátor Matvej Ganapolskij, který se nezdráhá své posluchače tvrdě odpálkovat, poskytl rozhovor Deníku N. Přesvědčte se sami, co řekl na adresu dlouholetého pána Kremlu Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Juchelka (ANO): Svoboda, nadefinovaná na úkor skutečnosti, neznamená větší volnost, ale klam
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: S panem Haseloffem sdílíme pragmatický přístup k energetice
V úterý 26. března 2019 se předseda vlády Andrej Babiš setkal s ministerským předsedou Saska-Anhaltska Reinerem Haseloffem. Společně jednali o bilaterálních vztazích, výsledcích jednání tzv. uhelné komise a hospodářské spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Česká televize: Čtení do ouška představí sedmdesát nových dílů
Už v prvním roce svého vysílání přišlo Déčko s unikátním cyklem, který propojil rozhlasový formát s televizním vysíláním. Dvakrát denně vysílaný pořad Čtení do ouška, který chce u dětí podporovat zájem o literaturu a vracet malé diváky zpět ke čtení, letos uvede již sedmistý premiérový díl. Děti se mohou těšit na Pohádky Bedřicha Smetany nebo příběhy z knih Miloše Kratochvíla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Právě zde, na půdě sněmovny, probíhá legální boj proti rodině
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Macron vyzval čínského prezidenta, aby respektoval jednotu EU
Francouzský prezident Emmanuel Macron se v pondělí setkal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem, před kterým se vyslovil pro „silné partnerství“ mezi Evropskou unií a Čínou, které by se opíralo o „silný multilateralismus“ a „poctivou a vyváženou“ ekonomickou spolupráci. Při dnešním jednání s čínským prezidentem chtěli Macron, předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a německá kancléřka Angela Merkelová ukázat jednotnou EU, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Pavle Svobodo, odstupte z kandidátky a omluvte se
Připomínám: Zatčení Miloslava Ransdorfa ve Švýcarsku při pokusu o trestný čin považuji za mezinárodní ostudu naší země, s jakou zatím nenacházím srovnání. Budeme se za to červenat ještě několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Veterináři se i nadále intenzivně zaměří na kontrolu rizikových potravin
Česká republika ruší mimořádná veterinární opatření na hovězí maso z Polska, kontrola dovozu ale bude nadále intenzivní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Cenzura internetu, ohrožení svobody slova? Europoslanci schválili reformu autorského práva na internetu
Poslanci Evropského parlamentu dnes schválili reformu ochrany autorských práv na internetu, jejímž cílem je přizpůsobit evropské autorské právo digitální éře a kterou kritici označují za cenzuru internetu. Kriticky se k ní staví například i česká strana Piráti i někteří občanští demokraté, podle nichž bude ohrožena svoboda internetu. Strany se proto chtějí pokusit, aby se směrnice do českých zákonů promítla v co nejmírnější podobě. Podle zástupců Unie vydavatelů se může v českém právu směrnice výrazně lišit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Špičák (ANO): Gayové jsou stejně nadáni citem a schopností budovat svazek
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Co není kárným proviněním
Česká justice přinesla dne 22. března 2019 článek Petra Dimuna o urážlivém dopisu, jímž mě napadl místopředseda Krajského soudu v Brně Aleš Flídr, a o pokárání, jehož se mu dostalo od předsedy soudu. V této souvislosti konstatuji, že se mne nedotkly Flídrovy úvahy o nedostatku mé inteligence a právnické negramotnosti, ale popudilo mě, že v pracovní době, na pracovišti a za peníze daňových poplatníků dělal cosi, co neměl. K obsahu jeho článku podotýkám, že můj podíl na tlaku proti soudcům Aleši Novotnému a Michalu Kabelíkovi značně zveličuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Útoky na podstatu manželství aktivisté respekt nezískají
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rodičovský příspěvek? Maxová v ČT přiznala: Ať vybereme jakoukoliv variantu, vždycky bude nějaká skupina nespokojená
Komu zvýšit rodičovský příspěvek? Jaký je postoj hnutí ANO k zavedení manželství homosexuálních párů? Na to a mnohé další odpověděla předsedkyně sněmovního sociálního výboru za hnutí ANO Radka Maxová v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Manželství muže a ženy by mělo být chráněno ústavou
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Eva Decroix: EU tu má být pro lidi, ale je pro ně obávanou džunglí. Macron nechtěně rozlévá kyselinu strachu, s jeho cestou nesouhlasím
ROZHOVOR „Souhlasím s pojmenováním výzev, které stojí před Evropou, ale ne s cestou, kterou Macron navrhuje,“ říká advokátka Eva Decroix, která je na šestém místě eurokandidátky ODS. Podle ní existuje riziko, že Macronova cesta naopak způsobí odstředivou reakci. Macronův sen pak přirovnává k legendárnímu výroku Marie Antoinetty, která hladovějícím Pařížanům navrhla, že když si nemohou dovolit chleba, měli by jíst koláče. „Je daleko. Ne možná na kilometry, ale ideově. Je odtržená,“ tak hodnotí Decroix dnešní Evropskou unii ve vztahu k jejím obyvatelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Putin nezuřil, až se třásl. Lež. Třásla se vzteky jen Albrightová, Maruška ze Smíchova.“ Břetislav Olšer předkládá své životní zážitky
ROZHOVOR „Nezávislost Kosova považuje Madeleine Albrightová za svůj největší politický úspěch, ale objevují se i pochybnosti. Zejména vzhledem k jejím obchodním aktivitám, které v Kosovu poté měla,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz Břetislav Olšer při hodnocení bývalé americké ministryně zahraničí narozené v Praze. Vysvětluje i svůj pohled na bombardování Srbska před dvaceti lety, naše působení v NATO, situaci na Ukrajině, kdy zvláštní pozornost věnuje Julii Tymošenkové, či Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lubomír Šimek: Zamyšlení nad naší legislativou
Před pár lety jsem vystoupil na jedné z mnoha mezinárodní konferenci. Standardní průběh, takže po vystoupení odpovědi na dotazy, pak méně formální diskuse a na závěr diskuse neformální. V té odlehčené fázi se mne obrátil předsedající s dotazem, co bych změnil - jedinou věc - měl-li bych tu možnost. No, asi bych zakázal našemu Parlamentu přijímat zákony, a sklidil jsem potlesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Poděkování zachráncům žen, jejichž vůz skončil v požární nádrži
Záchrana lidského života je čin, za který se sluší vždy náležitě poděkovat. Krajský radní Antonín Krák to řekl během setkání s muži, kteří zachránili dvě ženy, jejichž vůz skončil po havárii v požární nádrži ve Strážkovicích na Českobudějovicku. Slavnostní akce, kde se kromě zachránců a zástupce kraje, sešli i představitelé policie či projektu Gentleman silnic, se odehrála v úterý 26. března v Nových hradech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Dnešní rozhodnutí europoslanců omezí svobodu internetu
Evropský parlament dnes schválil Směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Směrnici podpořilo 348 europoslanců, proti bylo 274. O pozměňovacích návrzích se nehlasovalo, protože Evropský parlament o pouhých pět hlasů zamítl možnost do směrnice dále zasáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Společenství muže a ženy má nezastupitelnou hodnotu
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím existuje řada rozdílů
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Ministr Ťok se v Bukurešti zúčastní neformálního zasedání Rady EU pro dopravu
Ministr dopravy Dan Ťok se ve středu 27. března zúčastní v Bukurešti neformálního zasedání Rady EU pro dopravu. Tématem zasedání bude využívání kombinované (multimodální) dopravy, využívání alternativních paliv jako je vodík nebo LNG a financování dopravních staveb zařazených do Transevropské dopravní sítě (TEN-T) z fondu Connecting Europe Facility (CEF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Chceme stejná práva a povinnosti i pro stejnopohlavní páry
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k občanskému zákoníku a Listině základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Proč velká část Čechů nesnáší neziskovky? Neziskovkář dlouho pátral. A pak předložil tento výsledek
Novinář Bohumil Kartous se s šéfem organizace Glopolis a zakladatelem platformy neziskových organizací Měj se k světu Petrem Lebedou rozhovořil mimo jiné o to, proč Češi nemají rádi neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovna se bouří kvůli manželství pro homosexuály. A Šlechtová bouchla do stolu: To mě uráží! Já se řadím také k LGBT
Poslanci se po čtyřměsíční pauze opět střetli kvůli tomu, zda uzákonit manželství stejnopohlavních párů. Spor by podle exministryně spravedlnosti Heleny Válkové (za ANO) mohly vyřešit úpravy, které by posílily práva registrovaných partnerů. Například v otázce společného jmění nebo vztahu k vychovávanému dítěti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Matušovská (KSČM): Kontrola úhrady bude prováděna videodetekcí
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k zákonu o pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Ministři se o návrhy hádají jak na tureckém trhu
Občanští demokraté kritizují nekoncepční a nahodilé rozhodování vlády a jednotlivých ministrů o důchodech a rodičovském příspěvku. ODS naopak na programové konferenci představila konkrétní, a hlavně koncepční návrhy, které chce začít prosazovat co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Dvořákova Stabat mater
Jako předzvěst svátků velikonočních se silným motivem ukřižování Krista a utrpení jeho matky můžeme vnímat program, který rozhlasoví symfonikové přichystali pro své abonenty a další posluchače na pondělí 1. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Z návrhu vypadl alternativní pohon na propan butan
Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 k zákonu o pozemních komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalova ODA jde do evropských voleb spolu se Soukromníky a Nezávislými Liany Janáčkové
Podnikatel a finančník Pavel Sehnal našel do blížících se evropských voleb nečekané spojence. Kandidáti do europarlamentu za jeho ODA se budou o přízeň voličů ucházet na společné kandidátce spolu se Stranou soukromníků České republiky a hnutím Nezávislých Liany Janáčkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nové bezpečnostní prvky vozidel musí řidiči pomáhat, ne ho rozptylovat, uvedla europoslankyně Olga Sehnalová
Vyjednavači Evropského parlamentu a Rady ministrů se dohodli na textu nařízení, které se týká instalace nových bezpečnostních prvků ve vozidlech. Svými návrhy na změny také přispěla europoslankyně za ČSSD Olga Sehnalová, která tuto dohodu za sociální demokraty v Evropském parlamentu vyjednávala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Měli byste se stydět!
V rubrice „zaujalo nás,“ se objevil článek s nadpisem „Umře někdy prezident Zeman?“ Autor asi neví, že se slovy se nehazarduje. V pořádku. A co admini? Neměli by se stydět tento článek dát do rubriky, která každého práskne do očí?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:40, zobrazit podobné
Reforma EU je naprosto nevyhnutelná
Vyšší podpora EU je dobrá zpráva, ale usnout na vavřínech by byla obrovská chyba. Reforma je prostě nutná.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Fau eins, Fau zwei, ...., V4
S čím se ale potýkáme dodnes je relikt zvaný Visegrád. Ten měl skončit vstupem členských zemí do NATO, nebo nejpozději začleněním našich zemí do EU. Dnes působí jako spolek kverulantů, se kterými mají ostatní země EU jen potíže.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 07:40, zobrazit podobné
Je Evropská unie reformovatelná?
Jakmile je v Unii řeč o reformách, většinou to nic dobrého nevěstí. Změna kurzu není v dohledu. „Cesta do Sibiu“ je další promarněnou příležitostí. Z prosazování skutečné reformy slevit nesmíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Kainovo referendum
Petr Kain, komentátor lidovky.cz, se napůl kriticky, napůl nekriticky, vyjadřuje k návrhu zákona o celostátním referendu. Dle mého soudu je referendum z dílny ANO, ČSSD a Pirátů „dortem“ z kuchyně pejska a kočičky.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Slovo ke Golanským výšinám (Doplněno)
Po přemístění amerického velvyslanectví z Tel Avivu do izraelského hlavního města Jeruzaléma se prezident Trump zapsal do historie dalším činem odvahy. Nic pro ty, kdo vzývají politickou korektnost.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
ČR by v rámci EU měla prosazovat konec povinné politické korektnosti
Kolem roku 2022 se prý blíží další české předsednictví Evropské unii. Je jistě hodně věcí, co na EU změnit. Jednou z nich je konec povinné politické korektnosti a znovuobnovení skutečné svobody slova a demokracie.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Umře někdy prezident Zeman?
Jeho mluvčí naznačuje, že neumře. Nikdy. Něco na tom určitě bude. Smrtelné tělo hlavy státu asi přežije duch, který bude strašit ještě několik generací politiků i voličů. Momentálně, ještě zaživa, straší ve slovenských volbách.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Petr Fiala: Musíme znovu bojovat za svobodu a demokracii. Neodradí nás ani proruští trollové, ani populisté
Zklamu všechny, kteří čekají, že budu psát „o Klausovi“. Václav Klaus (zde podstatné jméno hromadné) je pro mě minulost. Ponechám toto téma skupině komentátorů, které posedla zběsilost, jejíž vyléčení by vyžadovalo buďto pokropení svěcenou vodou nebo psychiatra.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 25.3.2019 v 14:41, zobrazit podobné
Lubomír Zaorálek: Nikoho nechceme vidět v pekle
Text Emmanuela Macrona, kterým nedávno oslovil Evropu, začínal docela slibnou větou: „Brexit je symbolem krize Evropy, která nedokázala reagovat na potřebu národů domoci se ochrany vůči velkým otřesům současného světa.“
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 25.3.2019 v 10:41, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Deset let od pádu Topolánkovy vlády
V minulých dnech mě navštívila redaktorka Českého rozhlasu, aby se mnou natočila rozhovor týkající se pádu Topolánkovy vlády před deseti lety. Přiznám se, že pokud by se neozvala, tak bych si na tuto událost vůbec  nevzpomněl.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Nejsou ty reakce na Zemanovo „vměšování“ do slovenských voleb trochu hysterické?
Prezident Miloš Zeman přijal v neděli na zámku v Lánech kandidáta na úřad slovenského prezidenta Maroše Šefčoviče. Setkání, které se uskutečnilo na Šefčovičovu žádost, vyvolalo v českých médiích řadu negativních reakcí…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Proč nová autorskoprávní směrnice?
Jednadvacáté století je stoletím digitálním. Pro dobře fungující digitální vnitřní trh služeb potřebuje Evropa novou autorskoprávní směrnici. Nelze trvat na systémech minulosti. Pro kvalifikované posouzení změn je ale potřeba seznámit se s aktuální podobou návrhu, neohánět se zněním z roku 2016, jak to dělají některé populistické strany a hnutí.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:41, zobrazit podobné
Opět potvrzeno, že premiér měl pravdu
Aneb šokující zpráva serveru Arutz Sheva o pondělním (25/3) raketovém útoku na střední Izrael. Zmíněný web píše, že akci nařídil teroristům v Pásmu Gazy samotný Írán, ve snaze poškodit Netanjahua ve volbách.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Nejzásadnější problém EU dnešních dní vyřešen. Střídání času končí. Hurá...
Tak nám zrušili střídání času. Za dva roky touhle dobou už budíky přetáčet nebudeme. Prý to tak bude lepší. Fakt? Tak předně zrušením střídání času získáme ročně asi 150 - 200 hodin tmy jako bonus.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:40, zobrazit podobné
TOPlist