Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.555x, což odpovídá cca 185.495-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kolem obsazení pražského podniku začíná být dusno. Piráti nezasahuji
Z dvě stě dvaceti tří kandidátů vybrali Piráti zhruba třicítku nových zástupců do pražských podniků. Podle materiálu, který dnes publikovaly Novinky.cz je vybírala “pirátská” komise složená ze tří až pěti obvykle stejných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tvrdý Brexit, nastane chaos... Komentátor to s Británií vidí černě
Britské poslance dnes čeká hlasování o dohodě, kterou dokázala premiérka Theresa Mayová vyjednat s Evropskou unií. V tuto chvíli se zdá, že parlament dohodu odmítne a nastane tzv. tvrdý Brexit. Myslí si to šéfkomentátor Seznamu a bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v Británii Jiří Hošek, jenž se obává, že nás po dnešním hlasování čeká chaos, protože nemalá část poslanců sní dokonce o zrušení Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb. Volily za jiné osoby
Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb v obci Chlístovice na Kutnohorsku. Jsou podezřelé, že volily za jiné osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli. A internet už praská ve švech
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Starý Topolánkův skandál. Poslanec se bavil při vzpomínce na nakupování poslanců. Jde i o Klause a Soukupa
Zelení už dlouho nejsou členy Poslanecké sněmovny, ale zřejmě na tento čas rádi vzpomínají. Alespoň si to myslí poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík, když citoval slova předsedy Zelených. V komentářích se pak propírala minulost spojená se Zelenými. A padlo i jméno vlastníka TV Barrandov Jaromíra Soukupa...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily v lesích na Rakovnicku kulturní památku
Barokní sochu svatého Jana Nepomuckého zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky zrestaurovaly na Rakovnicku ve Středočeském kraji v katastru Nový Dům koncem loňského roku Lesy České republiky za 170 tisíc korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Co to kecáte? Luděk Sobota odhalil, jak mu nadávali za medaili od Zemana a kdo „rozděluje společnost“
Hostem Studia 6 Víkend České televize byl komik Luděk Sobota. Vyprávěl nejen o své spolupráci s hercem Miloslavem Šimkem, ale také o tom, jak dostal vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
MMR: V integrovaných nástrojích v IROP zbývá pro žadatele ještě 12 miliard korun
Zájemci o podporu například veřejné dopravy, opravy silnic nebo kulturních památek prostřednictvím integrovaných nástrojů mají stále možnost získat dotaci. Stačí jen sledovat webové stránky nositelů integrovaných nástrojů, kde se zveřejňují všechny podrobné informace, a to nejen k vyhlašovaným výzvám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Chyby vlády a parlamentu
Svoboda slova je zatím tím největším „výdobytkem“ sametové revoluce. Upálení Palacha tenkrát pozvedlo sebevědomí národa. Současné ekonomické zájmy většiny občanů převyšují nad morálkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Kde je největší problém českého zdravotnictví?
Prý nedostatek sester je největší současný problém zdravotnictví v ČR. Údajně se na tom shodli mladý ministr Mgr. práv Vojtěch (ANO) s panem presidentem a jeho týmem poradců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Cestování lékařů přes hranice by mělo skončit, plánuje německý ministr
Za časů ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) lékaři hrozili, že pokud nedostanou přidáno, odejdou do Německa, kde dostanou mnohem vyšší mzdu. Lékařské odbory čas od času vracejí tuto výhrůžku na stůl. Jenže německý ministr zdravotnictví Jens Spahn teď udělal českým doktorům čáru přes rozpočet. V rozhovoru pro švýcarský list Blick am Sonntag konstatoval, že by EU měla podobné přesuny lékařů zarazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
První evropský chalífát. A věci, které se nepíší o „žlutých vestách“. Hovoří nestor novinařiny a znalec Francie Milan Syruček
ROZHOVOR Jak dalece se oddálila současná myšlenka Evropské unie od ideí Churchilla a de Gaulla, kteří viděli Evropu „od Atlantiku po Ural“! Dnes její aparát nabobtnal do počtu 170 000 úředníků a stále roste. Bývalý novinář Milan Syruček se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zabývá také francouzskou Sorbonnou, kterou štědře dotují arabské státy, jež se netají tím, že by Francii chtěly mít jako první evropský chalífát, a kde nedávno bez povšimnutí našich médií proběhl incident mezi studentkou a ředitelem o nošení šátku v hodině. V liberalismu se prý tato univerzita nechvalně proslavila už dříve, a to udělením doktorských titulů třem vedoucím představitelům Rudých Khmerů, kteří způsobili ve své zemi genocidu nepředstavitelných rozměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonom hrozil z Bakalových novin: Hrozné podkopávání našich spojeneckých závazků. Volit by měly i děti, vždyť ony jsou budoucnost
Investiční bankéř Ondrej Jonáš varuje před tím, že Česko jede setrvačností a neinvestuje do budoucnosti. Další krize nás tak podle jeho slov může vážně ohrozit. Uvedl to pro server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Herec Cina nechápe, proč je manželství určeno jen mužům se ženami. Letos chce být uvědomělý člověk a prosadit změnu
Herec Jan Cina patří mezi hlavní tváře iniciativy „Jsme fér“. Na rok 2019 si prý dal za cíl nejen dál prosazovat práva homosexuálů, ale také stát se lepším člověkem, ba dokonce ideálním člověkem. V životě prý měl také etapu, kdy chtěl být malou mořskou vílou, nebo spíš malým mořským princem. Podstatné prý bylo, aby měl ocas. Ocas jako ryba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman znovu nejmenoval dva profesory. A Kalousek toho má dost. Natočil toto VIDEO
Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do kritiky prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát za to, že nejmenoval docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. „Prezident i premiér usilovně pracují na rozkladu právního státu,“ říká Kalousek ve videu umístěném na Twitteru, v němž promlouvá k českým občanům a nabádá je, aby to v dalších volbách pomohli změnit. „To nemá cenu. Polovina voličů evidentně vůdce chce,“ reagovali lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Migrant ohrabával, žena mu zlomila nos. Zdechovský ji chválil a našli se dobráci, kteří... Europoslanec vám poví sám
Napsal jsem, že žena má právo se bránit agresorovi, a už na mě přišly udavačské e-maily do Bruselu, že nejsem loajální k EU, posteskl si europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Modlím se za Klause. Je potrestán tím, že je směšný. Já nejsem průměrný
Kněz Tomáš Halík se rozhovořil pro Seznam Zprávy. Mimo jiné mluvil o tom, jak si lidé do něj promítají své démony. „Modlím se i za Klause,“ řekl také Halík. Tématem rozhovoru však bylo také upálení Jana Palacha, od něhož uplyne 50 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ale, ale. Bohatý sponzor Jiřího Drahoše a KDU-ČSL má průšvih se státní institucí
Národní technická knihovna žene k soudu developera Luďka Sekyru, známého sponzora KDU-ČSL, který dle médií ze zákulisí léta ovládá zejména pražskou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
O „luxusně nejlevnější“ nabídku v tendru na nového provozovatele českého mýta se začne zajímat policie, zjistil Ekonomický deník
Známé rčení anglického miliardáře a bankéře Rothschilda: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věcí,“ u nás zdomácnělo už dávno a řídí se jím kdekdo. Určitě ale ne naši státní úředníci. I proto mají dnes velké problémy s technikou čínské firmy Huawei, kterou si jako nejlevnější koupil snad každý náš vládní úřad, i proto kolabuje rekonstrukce dálnice D1, protože zde pracují stavební firmy, které byly nejlevnější. Výběrová řízení, kde vyhrává jediné kritérium, a tím je nejlevnější cena, přivede tento stát ještě k mnoha problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„CIA a KGB jsou to samé.“ Vlastimil Tlustý k Zemanovi i k církevním restitucím tak, jak se to nebude líbit
ROZHOVOR Exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý se v případě čínské firmy Huawei zastal prezidenta Miloše Zemana. Nebezpečí, která jsou popisována u této čínské firmy, jsou podle něj stejná u všech podobných firem, finské, jihokorejské , americké nebo čínské. „Tajné služby, které mají díky jejich firmám k dispozici naše data, se ve své racionalitě příliš neliší, hájí své zájmy a s těmi, kdo je poškozují, nemají slitování. A já se nechci vtáhnout do fandění jedněch agentů proti druhým, když si myslím, že dělají všichni totéž,“ prohlásil bývalý vlivný politik v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Rizika evropské ekonomiky narůstají
Pozornost nejenom finančních trhů se bude dnes upírat především do Británie, kde má tamní parlament jednat o dohodě o vystoupení země z EU. Šance, že dojednaná smlouva hladce projde, je poměrně malá, a tak nejistota, co se bude dít dál, zůstává ve hře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Přímá volba prezidenta v zrcadle názorů
Několik dnů zpátky to byl rok, co byl Miloš Zeman podruhé zvolen prezidentem České republiky v přímé volbě. Dost nemile jsem byl překvapen, že při hlasování ve Sněmovně PČR v r. 2011 se komunisté hlasování zdrželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nepřijímejme do Evropy žádné další masy nepřizpůsobivých nájezdníků
Komentář na facebookovém profilu k útokům migrantů evropské ženy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Potrefená hUSA se ozvala!
Ještě před měsícem jsem neměl ani tušení o ukrytých čínských špionech přímo v kapse svého saka. Copak já, ale co ti všemocní vládci světa, kteří chodili se svým špionem v kapse po těch nejdůležitějších schůzkách, jak státních, tak i těch s milenkami. Pokud máme všemu věřit, co nám ti „moudří“ bulíkují, tak Pán Bůh s námi. Všechno je vyzrazeno, státní tajemství i ty naše milenky. Nyní se bojíme ukázat na ministerstvu, v úřadě, ale i doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí selhalo v zabezpečení, přišli na něj hackeři. A pak svůj průšvih ještě vyžvanilo
Ministerstvo zahraničí podle expertů další svou chybou pozvalo hackery, píše reportér MF Dnes Lukáš Valášek ve svém textu zveřejněném na serveru iDNES.cz. Analýzu svého mizerného zabezpečení prý zveřejnilo ministerstvo na webu. Byla součástí žádosti o stomilionovou evropskou dotaci, kterou chtělo ministerstvo čerpat na posílení svého IT. Mizerně jsou na tom podle informací MF Dnes i další ministerstva. Zdá se, že skandál kolem Huawei je jen špičkou ledovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura: Vláda by neměla nikoho obviňovat jen tak z plezíru a bez důkazů
Komentář na facebookovém profilu k varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost před výrobky čínských firem Huawei a ZTE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Útok na zvolené politiky je útokem na demokracii
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů k případu webu white-media.info
Vyjádření Úřadu pro ochranu osobních údajů k znepřístupnění webu www.white-media.info.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Martin C. Putna hovoří: Exekutor vtrhl na Kliniku, rozmlátil zařízení, udělal nepořádek. Vždy to tam bylo uklizené, sympatické, bez drog. Doplatili na to, že podporovali uprchlíky
Exekuční vyklizení žižkovské Kliniky začalo ve čtvrtek, po odchodu aktivistů už jsou přízemní prostory budovy prázdné a začaly zabezpečovací práce. Někteří aktivisté však stále zůstávají na střeše Kliniky. Situaci v Interview Plus v Českém rozhlase okomentoval literární historik a pedagog Martin C. Putna, který se řadí mezi zastánce autonomního sociálního centra. „Klinika je fenomén. Politici jí nejprve fandili, zlom přišel s uprchlickou krizí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Smrt Pawla Adamowicze je velkou tragédií
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Monitoring pozůstatků Juditina mostu a vltavského dna v jeho okolí
Ve dnech 14.–16. 1. 2019 proběhne s využitím moderní potápěčské techniky a archeologických dokumentačních postupů monitoring dna řeky Vltavy v bezprostředním okolí gotického Karlova mostu (2. polovina 14. století) a jeho předchůdce, románského Juditina mostu (3. čtvrtina 12. století).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petra Procházková líčila, jak Rusové likvidují nepohodlné novináře. Třeba je pošlou do Afriky...
Novinářka Petra Procházková se na serveru Deníkn.cz rozepsala o tom, jak byla loňská vražda tří ruských novinářů v Africe pečlivě připravenou akcí. Podle jejích slov přišel příkaz z Moskvy. A to od lidí, kteří útočili i na americké volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Singapur je z hlediska HDP na obyvatele de facto lídr na světě
Premiér Andrej Babiš zahájil svou týdenní pracovní cestu po Asii. V Singapuru se setkal s prezidentkou i předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš je z vraždy polského starosty zděšený, Petříček ji odsoudil
Premiér Andrej Babiš (ANO) je zděšený z vraždy gdaňského starosty Pawla Adamowicze. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ji odsoudil jako hanebný čin a označil za tragédii. Oba vyjádřili soustrast rodině zavražděného i Polsku. Čin odsuzují i čeští opoziční politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: V pondělí 21. ledna ráno nastane úplné zatmění Měsíce
V pondělí 21. ledna 2019 před tři čtvrtě na šest ráno se Měsíc ponoří déle než na hodinu celým svým diskem do zemského stínu. Nastane tak úplné zatmění Měsíce, které bude navíc na dlouhá léta poslední svého druhu – další z našeho území spatříme až v září roku 2025. Měsíc během zatmění z oblohy nezmizí, neboť se na jeho povrch budou promítat odstíny pozemských červánků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Do kategorie majetková křivda spadají pouze restituce, a nebo i exekuce?
Exekuce, zlodějny za bílého dne posvěcené předchozími zákonodárci. Problém nejen právní, ale navýsost etický, morální a společensky naprosto devastujicí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk o Grebeníčkově knize: Je možné vyjadřovat různé názory
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Vrátil se ke křtu knihy Miroslava Grebeníčka o církevních restitucích. Moderátorce Marii Bastlové však vyčetl, že by měla věnovat pozornost důležitějším otázkám. Třeba těm, čím prospěl české kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera vyděsil Takáče. Šlo o Huawei a čínského velvyslance
Druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS), byl hostem v pondělním pořadu Interview na ČT24. S moderátorem Danielem Takáčem hovořil o kauze Huawei a ZTE. Prozradil, jak aktuální česko-čínský spor probral s velvyslancem Pekingu, zda si české úřady vymýšlejí a jak tuto situaci řešit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šafrovo forum: Babiš se schovává v Singapuru, aby se nemusel účastnit akcí k Palachovu výročí
Zahraniční cesty vysoce postavených politiků bývají plánovány celé měsíce dopředu. Na jednu z nich v neděli odjel i český premiér Andrej Babiš. Navštíví Singapur či Indii. Server Pavla Šafra Forum24.cz dospěl k závěru, že si Babiš nechal naplánovat cestu na půlku ledna naprosto schválně, aby se nemusel účastnit akcí k uctění památky Jana Palacha a nemusel čelit demonstrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích Krušných hor padají stromy a cesty jsou zaváté, vstup nedoporučujeme
Na větvích a stromech vysoká vrstva mokrého a těžkého sněhu, k tomu silný vítr a neustávající sněžení, zaváté cesty i ukazatele, mlha. Tak vypadají na začátku týdne lesy v Krušných horách. Lesníci varují běžkaře, lyžaře, skialpinisty i pěší a upozorňují na riziko pádu stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Nemůžeme schvalovat koncentrační tábory a loupeže orgánů
Piráti připravují zákon, který má zamezit kupčení s lidskými orgány. Spolupracují se senátorem Markem Hilšerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Novinář poslouchal Pirátku v neděli u Moravce. A z toho co vykládala byl pořádně zmatený
Publicista Petr Pešek se na serveru Reflex.cz rozhodl nahlédnout do duší českých Pirátů. Z toho, co tam našel, ho prý občas až mrazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Budou se přepisovat osnovy dějepisu. Po stížnostech BIS ministerstvo začalo konat
Zástupci Ministerstva školství se sešli s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou kvůli veřejné části výroční zprávy. V té se civilní kontrarozvědka okrajově věnovala právě školní výuce, a to s odkazem na sovětskou interpretaci moderních dějin, kterou je na českých školách podle tajné služby stále poznamenána interpretace moderních dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Návrh nového zákona o zbraních
Ministerstvo v současné době připravuje návrhy čtyř nových zákonů upravujících nakládání se zbraněmi, střelivem a municí v civilní sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: V Německu se vynořila nová politická strana Patriotů
Na německé politické scéně byla ustavena nová krajně pravicová strana Patriotů. Vzešla z útrob Alternativy pro Německo, která o víkendu měla sjezd zabývající se květnovými volbami do evropkého parlamentu. Zakladatelem se stal 44letý André Poggenburg, bývalý ze strany vyloučený dlouholetý předseda její Sasko - Anhalské organizace, kde v tamním zemském sněmu byl vůdcem opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): Liberální demokracii budeme prosazovat a bránit
Části zastupitelů Krajského úřadu byla doručena žádost občana pro ředitele Jihočeské komorní filharmonie pana Otakara Svobody. Důvodem byl veřejně vyjádřený nesouhlas s výroky a chováním bývalého prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Státní vlajku v Afghánistánu musí vojáci měnit každých šest měsíců
Úkolem 18. úkolového uskupení v operaci Resolute Support, které od listopadu působí na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v Afghánistánu, je zajišťovat permanentní logistickou a administrativní podporu pro všechny jednotky nasazené na území Afghánistánu. Kromě pracovních povinností čeká třicet dva vojáků a vojákyň z České republiky i několik ceremonií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pobodaný starosta Gdaňsku zemřel
Pobodaný starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz zemřel. Bylo mu 53 let. Informuje o tom server polského deníku Gazeta Wyborcza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nikdy nesmíme dopustit násilný způsob vyznání politických názorů
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor Piťha do vězení nepůjde. Žalobu ženské lobby odložili
Katolický duchovní Petr Piťha má o starost méně. Trestní oznámení, které na něj podala Česká ženská lobby za kázání o Istanbulské úmluvě, odložil státní zástupce jako neodůvodněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Veřejný dluh ČR je nejnižší od roku 2009
Komentář k vývoji dluhu sektoru vládních institucí ve třetím čtvrtletí 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nové vedení Prahy chce změnit smlouvu s Pekingem. Kvůli Tchaj-wanu
Vedení hlavního města chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Shodli se na tom zástupci pražské koalice složené z Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty v roce 2018 pokračovala v rekonstrukcích tratí, nezapomínala ani na dopravce a cestující
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má za sebou úspěšný rok. Patří mezi největší konečné příjemce finančních prostředků z aktuálního Operačního programu Doprava, ke konci loňského roku měla schválený příspěvek ve výši 99,5 procenta z celkové alokované částky pro SŽDC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Pane ministře, kde jste?!
Naprosto skandálním způsobem se na sociálních sítích zviditelnil ukrajinský velvyslanec v ČR Yevhen Perebyinis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Totální výsměch BIS, která mluví do školství: Rudá armáda nás neosvobodila, nic takového neexistovalo. A Rusko? Neexistuje. Za východní hranicí Ukrajiny spadnete do oceánu!
Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před "ruským vlivem na školství", tedy výuce dějin podle sovětského modelu, nenechala klidnou mediální a politickou analytičku Irenu Ryšánkovou, která s přidanou ironií poskytla pro ParlamentníListy.cz vlastní komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer přednášel o lidech postižených exekucemi. Dostal se ale i k Zemanovi. A to nebylo hezké povídání
REPORTÁŽ Miloš Zeman má svého Bakalu. Exministr Němec jako přítel exekutorů, kterým spolu s právníky vycházel na ruku. Pět milionů exekucí v naší malé republice a tvrdý přístup, který nemá obdoby nikde v západní Evropě. Byznys jako z kouzelnického klobouku. Za deset tisíc půl milionu, za korunu dluhu téměř „dvacka“. Senátor Marek Hilšer představil auditoriu neutěšený stav, na kterém se podílí i současná hlava státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za omezení provozu replik historických vozidel v centru Prahy
Žádost k rukám primátora Hřiba a starosty Prahy 7 Čižinského
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vidíme velmi nezodpovědnou britskou politiku, vypálila v rozhlase europoslankyně Charanzová
Do křesla pro hosta úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu usedla europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová. Na rozhlasových vlnách popsala, jak by to mohlo dál vypadat s Brexitem. Evropská unie se prý připravuje i na situaci, kdy dojde na tzv. tvrdý Brexit a případný chaos. Nejpravděpodobnější se jí však zdá, že Brexit bude odložen. Věnovala se však i českým voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Drsná přestřelka v Českém rozhlasu. Ovčáček a senátor Růžička se pohádali kvůli zabezpečení Hradu
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na vlnách Českého rozhlasu obhajoval zavedení bezpečnostních kontrol na Pražském hradě. Zdůrazňoval, že v žádném případě nebudou zrušeny. Byly prý zavedeny proto, aby chránily návštěvníky Hradu. O prezidenta tady údajně vůbec nejde. Senátor Jiří Růžička zvolený s podporou TOP 09 však hradnímu mluvčímu důrazně oponoval, že by se Hrad měl otevřít veřejnosti, protože už nežijeme v totalitním státě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ruský terorismus? Na Ukrajině Rusko odpálilo dům, stopy vedou přes Polsko až k poslanci AfD, tvrdí Svobodná Evropa
Spiknutí proruských aktivistů sahající od Německa přes Polsko až po Rusko? Rádio Svobodná Evropa přináší příběh, ve kterém figuruje opravdu mnoho evropských zemí. Polští aktivisté měli spáchat na popud německého novináře útok na maďarské kulturní centrum na Ukrajině. A pak se přes Slovensko vrátit do Polska. Referuje o tom Rádio Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Pražský primátor a spolupracovník Českého rozhlasu podporují zloděje
Již od dob starého Říma považujeme vlastnické právo za právo absolutní. Tak jako máme právo vlastněnou věc držet, užívat ji, nakládat s ní, tak máme právo zabránit jiným osobám v užívání věci patřící do našeho vlastnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Rok 2018 opět ve znamení vyššího počtu cestujících i destinací
Letiště Václava Havla Praha od roku 2013 nepřetržitě roste. V roce 2018 odbavilo podle nejnovějších provozních výsledků celkem 16 797 006 cestujících, což znamená 9% meziroční nárůst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová přijede 11. března do Prahy
Bývalá americká ministryně zahraničí českého původu Madeleine Albrightová přijede 11. března do Prahy. Jednaosmdesátiletá pražská rodačka zde představí svou nejnovější knihu Fašismus: Varování. Uvedli to dnes zástupci nakladatelství Argo na setkání s novináři. Knihu vydalo Argo koncem loňského prosince. Albrightová chystá také akce v Brně, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček: ČR preferuje odchod Británie z EU dohodou
Česká republika je připravená na jakoukoli variantu Brexitu. Novinářům to dnes po schůzi senátního výboru pro záležitosti EU řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Nejlepší by podle něj byl odchod Británie z Evropské unie dohodou. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Důležitá pravidla přestávají být vidět, říká Karel Havlíček
V Česku už je tolik nařízení, zákonů, novel a jejich novel, že už to ani nikdo nespočítá. Právo zahlcuje příval nesmyslů, ideologií, důležitá pravidla se vytrácejí a zákon přestává být vymahatelný. O tom všem s právníkem a zakladatelem Stálé konference českého práva (SKČP) Karlem Havlíčkem v nebývale otevřeném rozhovoru pro portál FAEI.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní technická knihovna podala žalobu na společnost Sekyra Goup
V únoru 2017 se uvolnily, roztříštily a spadly dvě skleněné tvarovky z vnějšího opláštění budovy Národní technické knihovny (NTK) v Dejvicích. Podle znaleckého posudku, vypracovaného Kloknerovým ústavem ČVUT, bylo příčinou havárie extrémní namáhání skla v okolí nosného bodu, které bylo způsobené nevhodným kotvením skleněných prvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pravicová politika je sociální
Komentář na facebookovém profilu k dotačním programům pro potřebné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Velký bratr v ledničce i koupelně
Největší světová výstava spotřební elektroniky CES, která právě proběhla v americkém Las Vegas, ukázala takový trend sbližování virtuálního a fyzického světa, že brzy pohltí i nás nebo aspoň naše myšlenky a vaše vzorce chování. Začne to tím, že všechny přístroje budou rozumět hlasovým pokynům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Rád bych napravil chybu, že nemáme v Singapuru velvyslance
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Singapuru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Dočasné omezení přístupu ve stanici metra Hlavní nádraží
Dopravní podnik hlavního města Prahy upozorňuje na dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra C Hlavní nádraží
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Hodnocení stavu životního prostředí v ČR podle názoru české veřejnosti
Nadpoloviční většina českých občanů (57 %) hodnotí stav životního prostředí u nás jako dobrý. Z časové řady výzkumů STEM vyplývá, že v roce 1997 jasně převažoval názor, že životní prostředí v naší zemi není dobré (jen 13 % pozitivních hodnocení).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Čau lidi, a tuto zábavnou historku znáte?
Komentář na facebookovém profilu k dotacím pro velké firmy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Prvním mládětem roku 2019 je antilopa koňská
Druhého ledna zaznamenala liberecká zoo první přírůstek tohoto roku. V brzkých ranních hodinách se narodil samec antilopy koňské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářství: Jde to do kytek. Hlavně Německo. Propadá se to strašně rychle, je to šílené
Ekonom Vladimír Pikora se ve svém pravidelném Eurodeníku zaměřil na pokles evropských akcií, který je v současné době jen lehký. „Přitom když se člověk podívá na nové zprávy, čekal by i větší pokles,“ poznamenal. A věnuje se také Německu, které je podle něj velkým zklamáním, jeho výroba poklesla o 1,9 procenta, zatímco trh čekal růst o 0,3 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Afričané jsou méně inteligentní než my. Kdo je zná, ten to ví,“ řekl nositel Nobelovy ceny. A takhle s ním zametli
„Odvolávám, co jsem odvolal,“ praví se v Pyšné princezně. Stárnoucí americký vědec James Watson, nositel Nobelovy ceny, si okolo roku 2007 nedal pozor na jazyk a spojoval inteligenci s rasovým původem. Po omluvě mu byly ponechány už jen čestné tituly. Na začátku roku byl odvysílán dokument, ve kterém vědec přiznal, že názor nezměnil. A přišel i o to málo, co měl. Informovala o tom britská BBC a deník Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neznamená zkratka BIS „Bolševická Interpretační Správa“?
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Výklad demokracie pana Gemunda odsuzujeme
Vyhození kytic na Národní třídě byl připravený útok proti demokraticky zvoleným státním představitelům. Že šlo o promyšlený a předem plánovaný útok na naší demokracii, není pochyb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Za několik dní vznikne největší zóna volného obchodu
Již v únoru by platnosti měla nabýt obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Japonskem. Vytvoří se tak historicky největší zóna volného obchodu. Dojde k zjednodušení vývozu, ale i poklesu celních tarifů u importovaných japonských aut o 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Velký úspěch sportovců Olympu
V sobotu 12. ledna vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy v rychlobruslařském víceboji Martina Sáblíková, o den později dojela ženská biatlonová štafeta ve světovém poháru třetí, na její výkon navázali čtvrtí čeští muži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: V zaměstnanosti jsme v Evropské unii premianti
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě Úřadu práce o zaměstnanosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Provozní budova tvrze Bouda by měla stát již letos
Tvrz Bouda na Králicku je nejchladnější veřejnosti přístupnou památkou v České republice. Jejím vlastníkem je od roku 2011 Pardubický kraj, který se od této doby snaží vylepšovat nejen návštěvnický, ale také provozní komfort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hučín: Myslel jsem, že dav zaútočí na Sněmovnu a zabrání zvolení Babiše. Holýma rukama už to nepůjde, už se zapouzdřili
„Já se s výsledky voleb neumím a nemohu smířit. My jsme ten režim zažili a já jsem nebyl nějaký pasivním trpitelem,“ říká disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. Zdůraznil, jak těžká je pro něj jako pro předsedu Konfederace politických vězňů skutečnost, že na postu premiéra sedí právě Andrej Babiš. „Pro politické vězně a lidi, kteří poznali, co ten režim tehdy prováděl, je to naprosto nepřijatelné,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Václav Moravec ve vyšetřovací vazbě. Jiří Pospíšil zmizel.“ Tohle vysílala ČT. Nezbláznili jsme se
Jaké pořady dávala ČT v den, kdy se vyklízela Klinika? V pozdních večerních hodinách to byla repríza jakoby britského dokumentu z roku 2011, který vytváří imaginární verzi Česka v roce 2022, kde zvítězila „ultrapravicová“ strana, která zavedla policejní a veřejnou perzekuci homosexuálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Překvapivé výsledky lavinového výzkumu na Fakultě biomedicínského inženýrství
Jak dýchá člověk uvězněný v lavině? Jak rychle dochází k úbytku kyslíku? Tyto a další otázky řeší na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) tým vědců z katedry biomedicínské techniky ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Armádou ČR. V rámci lavinového výzkumu se zaměřují na dýchání obětí pod sněhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na právníky, soudní výlohy, náklady spojené s exekucí, Klinika žádá na Facebooku o podporu
Autonomní sociální centrum Klinika žádá své příznivce o finanční příspěvky na svůj transparentní účet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Antonín Staněk přijal italského velvyslance
Ministr kultury Antonín Staněk přijal v Nostickém paláci dne 14. ledna 2019 velvyslance Italské republiky J.E. pana Francesca Saveria Nisia, který diplomatickou misi v České republice zahájil 22. října loňského roku. Do Prahy se přitom vrací již podruhé, na začátku 90. let působil na italském velvyslanectví jako obchodní rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Dopravní obslužnost průmyslové zóny Liberec JIH
Již několik let řešíme v Liberci napojení průmyslové zóny JIH na rychlostní komunikaci I/35. Důvod je jasný - ze 17 000 automobilů, které denně projíždí ulicí České mládeže, jich většina směřuje právě do průmyslové zóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Projev zoufalství západních tajných služeb
O pozadí hysterie kolem Huawei, o kterém se cudně mlčí, protože představuje totiž hrozbu pro západní tajné služby, které již nebudou mít přístup k datům operátorů, kteří se rozhodnou postavit své sítě na čínské technologii Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
FOTO Kyjev: Ceny západní, platy východní. Do nákupáku se lidé chodí spíš podívat. Už abychom byli v EU, říkají
REPORTÁŽ Kyjev není zrovna destinací, o kterou byste stáli. Poněkud povadlá vzpomínka na doby Sovětského svazu se tu mísí s raketovým boomem oligarchů, kteří podnikají a stavějí o sto šest. Křiklavé barevné západní reklamy v postsovětském metru, bulváry postavené v době SSSR, kdy vše staré a carské muselo pryč... ale stačí stočit zrak do přilehlých dvorků a zákoutí. Ceny západní, platy více než východní. Zvláště novoroční doba (nový pravoslavný rok se tu slaví o pár dní déle než u nás) na vás dýchne směsicí Hollywoodu a Santa Klause, protože ten Mikuláš je takový nějaký promoskevský. V době energetické krize, kdy venkov svítí jen když musí, Kyjev ozdobil svíčkami a zářivkami kdejaký stromeček – to nemluvě o budovách úřadů, bank či obchodů, které tu byly osvícené snad už od sklepa až po nejvyšší patra včetně střechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Průmysl v eurozóně - listopadový šok
Průmysl v eurozóně propadl o 1,7 % meziměsíčně, což reálně srazilo výrobu meziročně o 3,3 %. To je nejhlubší reálný propad průmyslu od roku 2012, který jsme navíc pozorovali napříč všemi velkými ekonomikami eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Pěstujme společenskou atmosféru, která nevede k radikalizaci
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ otevírá výzkumníkům nové SafeCentrum
Český statistický úřad výrazným způsobem rozšiřuje nabídku poskytovaných služeb v oblasti mikrodat. Od 15. ledna 2019 bude pracovníkům výzkumných a vědeckých institucí umožněno samostatně pracovat v nově zřízeném SafeCentru v prostorách Ústřední statistické knihovny. Přístup bude možný za přesně vymezených podmínek s důrazem na vysokou ochranu dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Adámek (STAN): Čím více je Zlín živý, tím lépe
Živý Zlín 2019 zachová to nejlepší z minulých ročníků a chystá novinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace: První dvě konference Implementace METODIKY 2017 proběhnou v tomto roce v Praze a Liberci
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) ve spolupráci s Vysokou školou finanční a správní a Technickou univerzitou v Liberci si Vás dovolují pozvat na další běh konferencí Implementace METODIKY 2017 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Máme sponzorovat Vodičkův svaz bojovníků za svobodu? Ani náhodou. Předložím návrh o neziskovkách
ROZHOVOR V Českém svazu bojovníků za svobodu je spousta lidí s morálním kreditem a členů, kteří pečují o památníky a naše historické dědictví, ale nazval jsem je pofidérním spolkem proto, co z něj udělali pan Vodička s panem Andresem – vedení svazu. Vezměte si, že v roce 2006 měl tento svaz přes 10 tisíc členů, k dnešnímu dni je to polovina. Většina členů odešla po jejich aférách s financováním, poté, co se provalila jejich minulost,“ vysvětluje svou kritiku ČSBS v rozhovoru pro PL.cz poslanec ODS Jakub Janda. Vysvětluje i to, že není nepřítel neziskovek, těch, co mají nějaký společenský přínos. „Což si o gender neziskovkách nemyslím.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Rychnovská průmyslovka patří mezi nejlépe vybavené školy
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola v Rychnově nad Kněžnou získala nejmodernější technické vybavení v učebně pro výuku elektro oborů a diagnostiky motorových vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Ať se jde Hřebejk léčit, udeřil zkušený pozorovatel. A spustil i o Palachovi, Gerebeníčkovi a Ondráčkovi
ROZHOVOR Jan Palach byl podle bývalého komunistického poslance a někdejšího předsedy Levého bloku, advokáta Jaroslava Ortmana hrdina. A nic na tom nezmění ani výroky poslanců KSČM Zdeňka Ondráčka nebo Miroslava Grebeníčka. „Na rozdíl od Palacha na ně nikdo vzpomínat nebude. Po padesáti letech po nich neštěkne ani pes. Když jsem řekl, že Palach je svědomím národa, tak pan Ondráček žádným svědomím národa není. To je opačný případ. On se nechá spláchnout klidně do kanálu a znovu vyleze ven. A to samé je Miroslav Grebeníček,“ prohlásil známý advokát Jaroslav Ortman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Kraj podpoří projekty k zadržení vody v krajině
„Srážkový deficit na území Kraje Vysočina od roku 2015 do konce roku 2018 dosáhl téměř 450 mm, z hlediska srážek byl loňský rok na území kraje horší než suchý rok 2015.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Vítkovický jez je opraven
Nevyhovující technický stav stávajících povrchů jezových polí poškozených při chodu štěrkových splavenin za vyšších průtoků v řece Ostravici byl důvodem rozsáhlé dvouleté opravy vítkovického jezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Ostravští celníci odhalili magnety na tachografu
V sobotu v odpoledních hodinách prováděli ostravští celníci z oddělení Mobilního dohledu kontrolu na dálnici D1, kilometr 368, směr Bohumín. Hlídka zastavila nákladní vozidlo estonské imatrikulace a požádala řidiče, aby předložil doklady. Při kontrole jim mj. ukázal i digitální kartu řidiče, která nevykazovala žádný údaj o činnosti – jízdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Reálně hrozí omezení dostupnosti i kvality zdravotní péče
Personální deficit ve všech zdravotnických profesích vážně ohrožuje dostupnost i kvalitu českého zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Knihovny, které přilákají mladé, si podporu zaslouží
Více než jedenáct a půl miliónu korun uvolní letos Olomoucký kraj na podporu knihoven. Náruživí čtenáři se tak nemusí obávat, že by o svoji oblíbenou zálibu přišli nebo ji museli omezit. Příslušné smlouvy uzavřelo hejtmanství se sedmi pověřenými knihovnami v úterý 15. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: S těžbou štěrkopísku v Uherském Ostrohu kraj dlouhodobě nesouhlasí
Jihomoravský kraj připravuje odvolání proti rozhodnutí báňského úřadu o těžbě štěrkopísku v Uherském Ostrohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: Ples v opere - symbol sociálnej nerovnosti
Každý rok sa stretnú najväčší snobi Slovenska v róbach, za ktoré by sa priemerná slovenská rodina dokázala odstravovať niekoľko rokov. A tvária sa, že to robia pre ľudí. Pánabeka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Do konce ledna je možno požádat o příspěvek na výsadbu stromů
Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se také letos mohou opět obracet na Nadaci ČEZ s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Například o příspěvek na výsadbu stromů je možno požádat do konce ledna. Jen loni podpořila energetická nadace přes tisíc dobročinných projektů za více než 175 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes uskutečnila mše za Jana Palacha
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes v podvečer uskutečnila vzpomínková mše za Jana Palacha, který se 16. ledna před 50 lety zapálil na Václavském náměstí v Praze a o tři dny později zemřel. Mši sloužil katolický kněz Tomáš Halík. Student filozofické fakulty se svým činem snažil probudit národ z letargie po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy a přimět ho k odporu proti nastupující normalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prokeš (SPD): Podvod pod taktovkou města „Dáme na Vás“
V projektu „Dáme na Vás“ zvítězil projekt zastupitele a navrhovatele za ODS Antonína Tůmy - Skatepark v Tuřanech. Tento projekt byl hrazen z veřejného rozpočtu města Brna, tedy z peněz daňových poplatníků, a byl realizován v částce cca 1 350 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Komentátor po odsouzení teroristy Baldy vyhlíží další, kteří ale šíří své myšlenky dál. Zeman, Okamura, Babiš, Piťha
Senior Jaromír Balda dostal od soudu čtyři roky za teroristický akt, který mohl vést k velkému neštěstí na železnici. Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych má za to, že českého občana k teroristickému aktu možná navedli svými výroky i prezident Miloš Zeman či šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. A tito pánové mohou své myšlenky šířit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šimůnek (ODS): Chci obec stmelovat, nikoliv rozdělovat
Patrik Šimůnek (ODS) je ve funkci starosty malé obce teprve měsíc a už jsou za ním vidět změny. Nebojí se jít si tvrdě za svým a lidé to oceňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Stamiliony půjdou letos do oprav a modernizací silnic
Na silnicích Moravskoslezského kraje bude i letos velmi rušno. Přes 800 milionů korun půjde na rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy a mostů. Také Ředitelství silnic a dálnic bude pracovat na „svých jedničkách“. Stavební ruch si vyžádá uzavírky a dopravní omezení. Cesty je však nutné opravit, třetina je ve špatném technickém stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček na jednání s odboráři České pošty: Udělám vše pro zvýšení platů od května
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se dnes sešel se zástupci odborových organizací České pošty. Hlavním tématem jednání byl nárůst platů zaměstnanců České pošty o 10 procent, které ministr prosazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Počet Britů v Česku s blížícím se Brexitem roste. Žije jich tu přes sedm tisíc. Jejich odchod ze dne na den by postihl některé firmy
V Česku žije na 7 100 Britů a Britek. Zhruba 30 procent z nich se v zemi usadilo natrvalo. Lidí z Británie každoročně přibývá. Od roku 2007 se jejich počet téměř zdvojnásobil. Vyplývá to ze statistik Ministerstva vnitra. Podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) v ČR teď pracují asi 4 000 britských občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Liga Libe: Myslivci, rybáři, držitelé zbraní i vojáci se bouří proti zákazu olověných střel a olůvek
Protestní výzvu 1 000 000 občanů převezme ve čtvrtek "velká ústavní trojka": za Senát předseda Jaroslav Kubera, za Poslaneckou sněmovnu předseda Radek Vondráček i vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeské ANO na celostátním sněmu podpoří v předsednické funkci Andreje Babiše
Jihočeské ANO bude na celostátním sněmu hnutí podporovat do funkce předsedy hnutí jeho současného předsedu a premiéra Andreje Babiše. Rozhodl o tom dnešní krajský sněm. Jihočeské ANO rovněž podpoří jako prvního místopředsedu předsedu poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka. ČTK to řekla předsedkyně jihočeského ANO Radka Maxová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Chtěla jsem slyšet názory lidí a názory odborníků z praxe
Poslankyně Kateřina Valachová strávila dnešní den rozhovory s klienty a pracovníky poraden pro předlužené občany v Ústí nad Labem a v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Pražáci, buďte opatrní a nehrajte si na svém písečku...
Vedení hlavního města chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek, obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Pokud to má v plánu pražská koalice učinit, je to ten nejhloupější počin na úrovni „provinciální“ politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Veřejně přístupná daňčí obora ve Veltrusech
V brzké době se do nové části poprvé nastěhují daňci. Tato část obory bude veřejnosti přístupná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Začíná rozsáhlé šetření k úrovni digitalizace jihočeských firem
Všichni malí a střední podnikatelé z jihu Čech mohou v následujících měsících přispět ke zjištění stavu úrovně digitalizace firem v tomto regionu. Stačí, když během několika minut vyplní dotazník, přístupný na internetu. Do budoucna tak budou moci podniky přispět například k přípravě regionální podpory v oblasti digitalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy zmodernizují motoráky pro lokální tratě, dostanou i Wi-Fi
Národní dopravce připravuje modernizaci 19 motorových vozů řady 809 a 810 pro lokálky a vedlejší regionální výkony v Moravskoslezském kraji. V současné době probíhá příprava dokumentace k modernizaci. Samotná přestavba vozů by se měla uskutečnit v letech 2019 a 2020 v dceřiné společnosti Českých drah, firmě DPOV, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ruský soud prodloužil části ze skupiny ukrajinských námořníků vazbu až do konce dubna
Ukrajinští námořníci zadržení při incidentu v Kerčském průlivu se hned tak domů nedostanou. Alespoň část z nich ne. Moskevský okresní soud prodloužil osmi námořníkům vazbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Soud osvobodil policistu, který autem zahradil cestu ujíždějícímu motorkáři
Policistu Šimona Vaice, který předloni svým služebním autem zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu služebním autem a byl viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, zprostil Městský soud v Praze v úterý definitivně obžaloby. Soud zamítl odvolání státního zástupce. Říjnový rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8 je tak pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice, která by mohla vzniknout v Letňanech, by mohla nahradit Bulovku, říká primátor Hřib
Nemocnice, která by mohla podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vzniknout v Letňanech, by měla nahradit Nemocnici na Bulovce. Podle primátora je nevyhovující a rekonstrukce do podoby, kdy by vyhovovala moderním potřebám, je nereálná. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí pražských Pirátů Martina Vacková. Hřib se také spojil se středočeskou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO), která záměr kritizovala, a o projektu bude s krajem dále jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Se Singapurem chceme rozvíjet kooperaci v oblasti vzdělávání, vědy, výzkumu a inovací
Předseda vlády Andrej Babiš pokračoval v úterý 15. ledna 2019 v týdenní pracovní cestě po Asii. Navštívil centrum pro výzkum autonomním vozidel, setkal se s honorárním konzulem ČR v Singapuru, jednal s ministry financí a zahraničních věcí a zahájil Česko-singapurské podnikatelské fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Patnácté kolo Účtenkovky už zná své výherce
V úterý 15. ledna proběhlo už patnácté slosování Účtenkovky, do kterého 350 tisíc aktivních soutěžících zaregistrovalo celkem 15 574 063 účtenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bára Štěpánová promluvila k divákům ČT: Nemalé části společnosti nejde o svobodu. Stačí jim ty jogurty a lepší oblečení. A že jim někdo dá tisícovku k důchodu
Herečka Bára Štěpánová v úterním Interview ČT24 prozradila, v čem vidí největší chybu posledního československého prezidenta Václava Havla. Největší chybou bylo, že "zmetkům" ukázal vlídnou tvář a ti toho okamžitě zneužili. I díky nim prý už dnes nežijeme ve svobodné zemi. Jako svobodná prý jen vypadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Romantici z pražské radnice
Začíná být docela zábavné, sledovat současného primátora Hřiba a jeho družinu, jak se zvolna dostávají do tajů politiky. Primátor Hřib jednal před pár dny s předsedou vlády a z jednání vyšla velmi „závažná“ informace, že stát bude pokračovat ve výstavbě vnějšího (expresního) okruhu kolem Prahy. Pan primátor Hřib to má zřejmě za velké vítězství ducha nad hmotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Za vyšší daňové příjmy z loňska opravíme další silnice
Dosažené daňové příjmy za rok 2018 byly o téměř 354 milionů vyšší, než byl předpoklad. Včerejší mimořádná schůze Rady Libereckého kraje odsouhlasila jejich zapojení do rozpočtu na letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Část Pardubic možná čeká evakuace až tří tisíc lidí kvůli bombě
Pardubický magistrát se připravuje na možnost, že bude muset kvůli nálezu nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války evakuovat část města asi s 3 000 obyvatel, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise prodlouží účinnost předpisů pro veřejnou podporu a zahájí hodnocení
Evropská komise plánuje o dva roky prodloužit sedm předpisů upravujících poskytování veřejné podpory, které by jinak pozbyly účinnosti s koncem roku 2020. Zároveň zahájila proces hodnocení (evaluace) těchto a dalších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kárám Vás, abych Vás nemusel dále trestat. Máme znění toho, jak Dominik Duka napomenul Halíka. A nové informace
Napomenutí kněze Tomáše Halíka ze strany pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky je pravomocné, oficiálně totiž vyšlo v úředním věstníku pražské arcidiecéze Acta Curiae. Platnost napomenutí už Halík nemůže ničím zvrátit, ani odvoláním k papeži do Vatikánu. ParlamentníListy.cz případ podrobně sledují a na základě dalšího patrání zjistily dosud nikde nezveřejněné podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): „Zítra zase tady“
Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Brněnští vědci využili rotaci fotonů k posouvání mikroobjektů
Oddělení Mikrofotoniky Ústavu přístrojové techniky Akademie věd České republiky (ÚPT AV ČR) v Brně přispělo novými cennými poznatky k tématu, za něž byla před měsícem udělena Nobelova cena za fyziku. Práci brněnských vědců o použití fotonů s vlastní rotací nedávno zveřejnil prestižní časopis Nature Communications.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Ciwe, to je parta.“ Marketingový expert si přečetl, co nového napsali u Bakaly o Zemanovi a jeho okolí. A nestačí se divit
Server iHNned.cz vlastněný miliardářem Zdeňkem Bakalou, přinesl informaci, že někteří lidé pohybující se kolem prezidenta Zemana vydělávají na exekucích a na byznysu s chudobou. Článek vzbudil značnou pozornost i na sociálních sítích. Do vzrušené debaty o článku se zapojil např. marketér Jakub Horák, který dopomohl k velkému volebnímu úspěchu Pirátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Povolební agonie v Praze 11
Po říjnových volbách je Praha 11 stále bez nového vedení, přesto chce “stará” Rada bez mandátu schválit ve čtvrtek 17. 1. rozpočet na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Wikimedia: Encyklopedie startuje soutěž v psaní o českém kulturním dědictví
Od 15. ledna až do 15. března 2019 se na české Wikipedii uskuteční soutěž v psaní článků. Nese název Popiš památku a za cíl si klade zvýšení povědomí o našem kulturním dědictví – významných vilách, hradech, pevnostech nebo mostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ostře sledovaný příběh prchající saúdské dívky má šťastný konec. Získala azyl v Kanadě. Ale je zde temné varování
Saúdská dívka, která utekla rodině kvůli týrání do Thajska, získala právo na azyl v Kanadě. Dříve se jmenovala Rahaf Muhammad Kunúnová, ale potom, co se jí rodina zřekla, už rodinné jméno nepoužívá. Informovala o tom televize Al-Džazíra. Doufá, že její příběh bude inspirovat další saúdské dívky a přiměje vládu arabské monarchie změnit legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Neznalost moderních dějin mezi mladými lidmi je alarmující
„Schůzka s ředitelem BIS jenom potvrdila, že v této době hybridních hrozeb je víc než kdy jindy potřeba věnovat pozornost vytvoření dostatečného prostoru pro vyváženou výuku moderních dějin. Měl by to být také jeden z cílů revize RVP.“ Je s podivem, co z tohoto vcelku neutrálního vyjádření ministra školství Roberta Plagy dokázala některá média udělat… Přitom nezaznělo ani slovo o proruských dějinách či bezhlavém naslouchání BIS, což některá média lživě uvádějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt akutních respiračních infekcí
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) bude každý týden v rámci objektivního informování veřejnosti uvádět informace o výskytu hlášených akutních respiračních infekcí (dále jen "ARI") na území hlavního města Prahy. Pod pojmem akutní respirační infekce (ARI) je evidován soubor akutních onemocnění postihujících dýchací cesty a chřipku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocnice Břeclav šetří energie i peníze
Vyhodnocení pilotního projektu kraje v rámci aktivního energetického managementu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák (ANO): Uvítal bych ve společnosti více laskavosti a lidskosti
Náš region mění image, je progresivní, dynamický. Cíle, které jsme si určili, jsou odvážné a náročné. Jedno volební období je však na jejich dotažení málo. Rozhodně bych tak příští rok chtěl mandát obhájit, svěřil se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Zajímalo nás také, nakolik přínosná je pro občany kumulace jeho funkcí, a řeč přišla i na novoroční proslovy našich nejvyšších ústavních činitelů. Co v nich postrádal?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Mayová dnes jde na porážku. Trhy budou napjatě sledovat, jak rychle přijde s plánem B
Britská premiérka Theresa Mayová dnes večer britského času s velkou pravděpodobností nezíská souhlas parlamentu pro svůj plán vystoupení Británie z Evropské unie. Co se bude dít dál a jak zareagují burzy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Chová se jako vůl!“ Známý herec si to jednou pro vždy vyřídil s Hřebejkem, který svolává národ do ulic. A přidali se další umělci
ANKETA Na možné ohrožení demokracie a svobody upozorňují už řadu měsíců někteří umělci. Slova „Co dělat? Pojďme do ulic“ režiséra Jana Hřebejka se objevila v kalendáři Revue Forum na rok 2019. S upozorněním na nutnost postavit se strachu ve společnosti se přidal například zpěvák Tomáš Klus. Svůj názor na toto téma vyjádřili pro ParlamentníListy.cz herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, známý bloger Ladislav Větvička, producent Aleš Trdla i spisovatel Jan Bauer. Mají pocit, že je právě nyní, v roce, kdy si připomínáme 30 let od sametové revoluce, ten správný čas vyjít do ulic?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): V EU nejde pouze o nedostatek demokracie
Komentář na facebookovém profilu k jednání o brexitu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Rok 2018 - deset tisíc projektů, podpořených z EU
Rada pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF) na pracovní úrovni projednala pokrok v čerpání evropských dotací za uplynulý rok. Jen v roce 2018 byla zahájena realizace u více než 10 tisíc projektů. Stranou diskuze nezůstala ani příprava programového období 2021–2027 a další aktuální témata spojená s čerpáním z ESIF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Současný politický konflikt - charakteristika, příčiny a možná řešení
Projev na setkání s příznivci identitářského hnutí 13. ledna 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Manželé Kottovi odmítli obžalobu v druhé Rathově korupční kauze
Bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr Kott dnes u středočeského krajského soudu odmítli obžalobu, která je viní z přijetí úplatku v druhé části korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Také Rath před počátkem soudního jednání novinářům řekl, že úplatky nebral, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Tempo německého hospodářství zpomalilo na 1,5 procenta
Zatímco v letech 2016 a 2017 rostl hrubý domácí produkt v Německu o 2,2 procenta, v roce 2018 došlo k výraznému zpomalení na 1,5 procenta. K mírnému růstu německé ekonomiky přispěla soukromá i vládní spotřeba a investice. Naopak německý zahraniční obchod zpomalil růst hrubého domácího produktu. I přes zpomalení ekonomiky dosáhlo hospodaření německé vlády rekordního přebytku 59,2 miliardy euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Naučte se chránit své osobní údaje hrou
Na internetu hrozí spotřebitelům nástrahy, které si mnohdy ani neuvědomují. Zneužití osobních údajů je přitom čím dál častější. Nezisková organizace dTest připravila ve spolupráci s Evropskou spotřebitelskou organizací BEUC online hru, která má zvýšit povědomí spotřebitelů o tom, jak chránit své osobní údaje na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Diplomat: Irsko věří, že irská pojistka pro Brexit nezačne platit
Irsko věří tomu, že pojistka ohledně pevninské hranice s Británií uvedená v dohodě o Brexitu nikdy nezačne platit. Na semináři o vnitřním trhu Evropské unie na ministerstvu průmyslu to dnes řekl irský velvyslanec v ČR Charles Sheehan. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Autonomní vozidla se chystají vstoupit na evropské silnice
Doprava nejen v Evropě se v posledních letech výrazně mění vlivem čím dál větší digitalizace a automatizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Drobné skalní řícení v Hřensku
Pískovcový blok o objemu zhruba 10 metrů krychlových se v sobotu, 12. ledna 2019, zřítil z výšky zhruba 15 metrů do koryta bývalého náhonu na začátku parkoviště „U vodopádu“ v Hřensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další neuvěřitelné zvěrstvo za hranicemi
Komentář na facebookovém profilu k vražednému útoku afghánského migranta na těhotnou ženu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ŘSD buduje další koridory kooperativních dopravních systémů
Na podzim roku 2018 byly podepsány smlouvy na implementaci kooperativních dopravních systémů na dalších úsecích české dálniční sítě. Konkrétně se jedná o dálnici D1 v okolí Brna (km 180 – km 211) v rámci projektu C-ROADS (DT1) a o dálnice D5 (km 7 – km 150) a D11 (km 0 – km 90) v projektu C-ROADS (DT3). Tyto koridory tak doplní již fungující koridor Mirošovice – Rudná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček: Kvóty na migranty? Já ani nevím, jak by jejich příjezd mohl vypadat
Předseda ČSSD Jan Hamáček se v rozhovoru pro MF Dnes věnoval nejen rušení pošt, ale také migrační krizi. Zároveň uvedl, že by byl rád, kdyby Češi žijící v cizině mohli už v příštích sněmovních volbách hlasovat i korespondenčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hlasování o brexitu ovlivní život desítek tisíc Čechů
Dnešní rozhodnutí britských poslanců o dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie ovlivní život desítek tisíc Čechů v Británii. Odhady jejich počtu se liší, konzulární služba českého velvyslanectví v Londýně hovoří zhruba o 100 000 lidech. Hlasování může ovlivnit i zájem českých studentů o britské univerzity, ačkoli podle ministerstva školství by ti, kteří nastoupí na britské vysoké školy letos na podzim, měli studovat ještě podle pravidel platných před brexitem. Británie by EU měla opustit 29. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vopat (Svobodní): Není to dobré, přesto děkujeme
MVČR zveřejnilo návrh nového zákona o zbraních. Není to dobré, není to dobré, není to dobré.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Být xenofobem není špatné.“ Petr Pelikán zbortí kavárnu slovy o migrantech. A o českých muslimkách
Není nic špatného na tom být xenofobem, zejména je-li člověk členem malého národa, který může zaniknout pod návalem cizorodých prvků. To jsou slova arabisty Petra Pelikána, která řekl v rozhovoru pro server Kupredudominulosti.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Institut Aleny Vitáskové: Politicky pronásledována Ing. Alena Vitásková
Otevřený dopis poslankyním, poslancům, senátorkám, senátorům a členům Vlády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Petříčkovi radí manažer CEFC Sklenář. Čínu s ním neřeším, odmítá kritiku ministr
Sinologové však Sklenářovo angažmá považují za bezpečnostní riziko. Aktiva CEFC loni převzal čínský státní konglomerát Citic Group.
zdroj: aktualne.cz, přidáno v 15:36, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Britské delirium
Přiznávám, že dvou sledování britského rozvalu v přímém přenesu bylo fakt něco nechutného a já automaticky vypínal televizi, když na tuto otázku padla řeč. O nic jsem nepřišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpořil principy fair trade obchodu a zahájil kampaň KrajBezPlastu
V pondělí 14. ledna 2019 se v prostorách brněnského sídla krajského úřadu uskutečnila další akce na podporu principů fair trade obchodu s názvem Zdravá a férová snídaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Koncert italských neofašistů "ve jménu" Jana Palacha považujeme za zneužití jeho odkazu
Vzpomínka na Jana Palacha na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Šéf italské organizace: Palach se obětoval i za svobodu Evropanů
Jan Palach se obětoval nejen za svobodu českého lidu, ale za svobodu Evropanů, a proto je na něj nutné vzpomínat. ČTK to dnes na Václavském náměstí u příležitosti 50 let ode dne, kdy se upálil student Jan Palach, řekl předseda proevropské italské organizace EuropaNow! Eric Jozsef.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO je pro silné povahy: Jiří X. Doležal se šel podívat na Kliniku, na některé věci si troufl sahat pouze holí
Že byl na Klinice pořádek? Jiří X. Doležal s tím nesouhlasí. V článku Pokálená klinika obvinil Martina C. Putnu ze lži. A co víc, Putna prý chce, aby jeho lži byly jediná povolená pravda, tvrdí Doležal. „Představa, že hromadu výkalů, kterou jsme na klinice nafotili, nakáleli na zahradě exekutoři, aby poškodili dobrou pověst anarchistů, je daleko za hranicemi slabomyslnosti, a Putnovy výroky daleko za hranicemi normální politické lži,“ myslí si novinář. Přidal i srovnání s nacisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Většina migrantů je nelegálních, řekla v pořadu Na prahu změn Monika Pilloni
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byla pozvána Monika Pilloni, aktivní členka Ligy Severu Mattea Salviniho a také koordinátorka Ligy pro komunikaci s italskými občany žijícími v České republice a na Slovensku. Čechoitalka Monika Pilloni v rozhovoru s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným diskutovala o současné italské politické scéně, také o fenoménu Ligy a jejím předsedovi M. Salvinim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČSSD chce peníze z našich daní pro nepřizpůsobivé!
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Den otevřených dveří na Fakultě stavební
Zájemci o studium na Fakultě stavební ČVUT mohou v lednu vybírat ze dvou termínů, kdy navštíví Den otevřených dveří. V pátek 25. i v sobotu 26. ledna je pro ně připraveno od 9.30 do 15.00 hodin seznámení se studijními programy, podmínkami přijímacího řízení i možnostmi přípravných kurzů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“
Jací jsou tzv. mileniálové? Lukáš Senft na webu A2larm míní, že jsou vyhořelou generací. A že je to ve skutečnosti dobře. Zkušenosti podle něj mileniálům ukázaly, že tvrdá práce a podnikavost budoucnost nezajistí. A stěžuje si na to, jak mileniály vidí starší generace. „V takové situaci totiž nezbývá než vytvářet novou podobu světa,“ tvrdí autor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Byl prý hrdina jako Mašínové. Nestřílel, ale upálil se. Spolužák Jana Palacha přinesl nové svědectví
Do studia Českého rozhlasu zavítal pan Stanislav Hamr, spolužák Jana Palacha a jeho velký přítel. Rozhodl se promluvit k lidem právě v den, kdy si připomínáme 50. výročí sebeupálení Jana Palacha. Pan Stanislav Hamr nabídl na svého spolužáka tak trochu jiný pohled, než se nám běžně nabízí. Už v minulosti se prý snažil Palacha popsat nejen jako hrdinu, ale také jako obyčejného člověka. „A to se trošku nehodilo zase,“ prohlásil Hamr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Strašlivá rozklíženost britské společnosti
Komentář na facebookovém profilu k výsledku hlasování o dohode v případě brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek se dohodla s odbory na dalším zvýšení mezd
Už potřetí za sebou dostanou zaměstnanci Nemocnice Písek, a. s., od ledna přidáno o 10 procent. Vedení nemocnice po dohodě s odborovými organizacemi opět vyhovělo nařízení vlády a zvýšilo tarifní mzdu, navíc všech svých pracovníků. Už třetím rokem tak budou mít lékaři, zdravotní sestry i další nezdravotnický personál vyšší tarif o celých 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Brexit musí být definitivní, nechť se k němu připojí i ostatní státy Evropské unie
Britští poslanci z řad opozice na mě působí dojmem jakési prodloužené výhružné ruky Evropské unie, která se nechce smířit se svým demokratickým počátkem rozpadu, a tak za každou cenu vyhrožuje Britům přes britskou opozici pro-bruselských alpinistů, což mi připomíná nedávný útěk ze saúdskoarabského islámského područí. Právě britská opozice se v poslední době chová jako zhrzení islámští teroristé!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Dohoda o brexitu padla. Vláda musí zajistit ochranu postavení našich občanů žijících ve Velké Británii
Britští poslanci v úterý odmítli dohodu o odchodu Velké Británie z EU tak, jak ji dojednala premiérka Theresa May a unijní vyjednavači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Ať se jde Hřebejk léčit, udeřil zkušený pozorovatel. A spustil i o Palachovi, Grebeníčkovi a Ondráčkovi
ROZHOVOR Jan Palach byl podle bývalého komunistického poslance a někdejšího předsedy Levého bloku, advokáta Jaroslava Ortmana hrdina. A nic na tom nezmění ani výroky poslanců KSČM Zdeňka Ondráčka nebo Miroslava Grebeníčka. „Na rozdíl od Palacha na ně nikdo vzpomínat nebude. Po padesáti letech po nich neštěkne ani pes. Když jsem řekl, že Palach je svědomím národa, tak pan Ondráček žádným svědomím národa není. To je opačný případ. On se nechá spláchnout klidně do kanálu a znovu vyleze ven. A to samé je Miroslav Grebeníček,“ prohlásil známý advokát Jaroslav Ortman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Katastrofa. A klidně už na jaře, popsal Václav Cílek přesně, co nás čeká
Na webu Kupredudominulosti.cz vyšel rozhovor s Václavem Cílkem, geologem, klimatologem a spisovatelem. A také člověkem, který se připravuje na krize. A právě o nich v rozhovoru hovořil. Hovořil jednak o ekonomické krizi, kterou může způsobit bankovní systém, a pak také o té environmentální. „Dá se tedy velmi jednoduše očekávat, že čínská produkce rýže, i kdyby nebyly nějaké velké klimatické změny, může snadno spadnout o desetinu. Ale 10 procent čínské produkce rýže je kapacita třech největších vývozců,“ varuje geolog. My to prý přežijeme, ale země třetího světa...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Historik Jareš: Překvapuje mě, že se k Palachovi hlásí protikladné osobnosti
Histork Jakub Jareš z Ústavu pro studium totalitních režimů se pro deník Blesk rozhovořil o tom, jak se na Václavském náměstí před 50 lety zapálil dvacetiletý student Jan Palach. Jak uvedl, svým činem chtěl mladík vyburcovat národ z letargie, která nastala po srpnové invazi roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Historická prohra Theresy Mayové. Na co budou trhy citlivé?
Ne, které zaznělo v britském parlamentu při hlasování o brexitu bylo hodně silné. Theresa Mayová prohrála poměrem 432 ku 202 s tím, že proti bylo i 118 poslanců vlastní strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny průmyslových výrobců se v roce 2018 meziročně zvýšily o 2,0 %
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,2 % a ceny stavebních prací o 0,2 %. Ceny průmyslových výrobců klesly o 1,1 % a ceny tržních služeb pro podniky o 0,4 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 3,4 %, ceny průmyslových výrobců o 2,4 %, ceny stavebních prací o 4,1 % a ceny tržních služeb pro podniky o 2,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Palach chtěl svojí obětí vyburcovat společnost proti nastupující normalizaci
Vzpomínka na Jana Palacha na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT vyhlašuje výzvu k přidělení nadačních příspěvků
Stejně, jako v uplynulých letech, i letos Nadace SYNOT podpoří neziskový sektor Zlínského kraje, a to především oblastí Valašska a Slovácka. Pomoc bude jako tradičně zacílena na sektor zdravotní a sociální, školství a zájmové činnosti, sportu a kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Jan Veleba: No nevolte ho, když je tak dobrý..., džentlmen
Reakce na článek „Mayová drtivě prohrála. …“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 60. díl. Psychologie propagandy III.
Již potřetí se zastavujeme u studie Františka Marka (1913-1987) Psychologie propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Proč lidé volí Babiše a Okamuru? NE-úspěch, NE-důvěra, NE-informovanost, NE-kompetence a NE-jistota, píše šéf Milionu chvilek pro demokracii
Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii a student filozofie Mikuláš Minář se rozhovořil pro server Přítomnost.cz o politické situaci i o tom, co bude dál s iniciativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Velká Británie musí přijít s náhradním plánem, uvedl Petříček
Možnost úpravy návrhu smlouvy o odchodu Velké Británie z EU, kterou v úterý britský parlament odmítl, země unijní sedmadvacítky nevidí. Novinářům to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). O případném oddálení lhůty pro odchod je třeba jednat s ostatními zeměmi sedmadvacítky. Míč je přitom podle ministra na straně Británie, která musí přijít s náhradním plánem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
UK odhalila pamětní dlaždici Palacha, jeho čin nesmí být zapomenut
V pražském Karolinu dnes zástupci Univerzity Karlovy odhalili pamětní dlaždici Jana Palacha. Připomíná významný čin, který student Filozofické fakulty UK provedl před 50 lety na protest proti lhostejnosti k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Na dlaždici je uvedeno jeho jméno, datum narození, sebeupálení a smrti. Dlaždice je na místě, kde stála v roce 1969 rakev s Palachovými ostatky. Návštěvníci k ní dnes mohli klást svíčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Zákaz se kamen a krbů netýká
Reakce MŽP na článek v Deníku: Stát zvažuje zakázat chatařům čoudící kamna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Vyhlášení otevřené výzvy v rámci Azylového, migračního a integračního fondu
Ministerstvo vnitra vyhlásilo otevřenou výzvu pro předkládání projektových žádostí v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, finančního nástroje Evropské unie pro podporu společné politiky v oblasti řízení migračních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Čtvrtina restaurací neprošla při kontrole fritovacích olejů
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vyhodnotili fritovací oleje v každé čtvrté kontrolované restauraci nebo rychlém občerstvení za nevhodné k lidské spotřebě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Multifunkční hala nabídne využití pro všechny možné druhy sportů
„Hala by měla vzniknout v Hynaisově ulici místo stávajícího zimního stadionu a zcela využít scelené území pozemků."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Tak to je pecka: Jaromír Soukup prý jde do politiky. Už letos
Moderátor a ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup bude podle všeho kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Informuje o tom server Info.cz s tím, že jeho televizní show tak skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Opilý, ale ten výkon! Zákulisní informace o Miloši Zemanovi. To je něco
Novinář Jaroslav Kmenta se v magazínu Reportér zaměřil na to, proč se prezident Miloš Zeman změnil oproti roku 1989. Učinil tak rok poté, co byl Zeman opětovně zvolen do prezidentského křesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pravičáci! Pozor! Evropou obchází strašidlo druhé šance!
Tak se rychle začněte šikovat, dámy a pánové z pravice. Brusel se nám zase chystá diktovat. Komise si vymyslela „druhou šanci“ pro podnikatele a živnostníky v dluzích. Je třeba se aktivizovat a začít křičet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Voda v nádrži Hubenov pomalu stoupá
Vydatnější srážky v průběhu letošní zimy pomohly ke zvýšení hladiny ve vodárenské nádrži Hubenov nedaleko Jihlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Klinika a filozofie
Levicoví aktivisté, kteří už léta neprávem obývají Kliniku na Žižkově, zcela pochopitelně svoji neomaleností znechucují širokou veřejnost. Zároveň se zde ukazuje, jak dvojí metr stát uplatňuje při uplatňování své moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kvůli pyrotechnickému průzkumu se možná bude Svítkov evakuovat
Aktuální informace pro občany Pardubic a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík: Nějaké spojení s TOP 09 a STAN by nikomu nic nepřineslo. Oni se od nás odklánějí
ROZHOVOR Kvůli volebnímu zákonu, který znevýhodňuje malé strany, je podle některých politiků a odborníků třeba, aby se menší demokratické strany spojovaly. Podle bývalého senátora Daniela Kroupy je dokonce čas na vytvoření jakési obdoby Občanského fóra. Ale lidovci dávají přednost svému konzervativnímu programu před užší spoluprací s dalšími subjekty. „Obávám se, že hnutí STAN a TOP 09 se v poslední době hodně kloní spíš k liberálnímu proudu, takže v těch věcech, které jsou pro KDU-ČSL zásadní, jsme se spíš od sebe vzdálili, než přiblížili,“ vysvětlil místopředseda KDU-ČSL a poslanec Ondřej Benešík a jako příklad rozdílného pohledu uvedl manželství osob stejného pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Na světě je nové vydání Celosvětové plemenné knihy siky vietnamského
Moderní zoologické zahrady hrají mnohdy zcela zásadní roli v případě zvířecích (pod)druhů, které jsou na pokraji vyhubení. Díky záložním populacím chovaným v lidské péči se v řadě případů podařilo zachránit určitý (pod)druh před úplným vymizením z planety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Čínská odveta na zatčení finanční ředitelky Sabriny Wanzhou přišla neuvěřitelně rychle
Čína promptně reagovala na zatčení zatčení Sabriny Wanzhou, finanční ředitelky a dědičky firmy Huawei ve Vancouveru - čínský soud vynesl trest smrti nad Kanaďanem, který byl obviněn z pašování drog. Kanaďan byl původně odsouzen k 15 letům vězení, ale na odvolání čínského prokurátora se vyšší instance přiklonila k trestu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran
Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na školství, tedy výukou dějin podle sovětského modelu, nenechala klidnou mnohé diskutéry na sociálních sítích, a nejen na nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Babišovo zvedání důchodů a jak by se to mělo dělat podle mě
Pan Babiš emotivně zdůvodňoval, proč důchodcům přidal v průměru 900 Kč a příští rok chce zvedat zas o to samé. Je to málo nebo moc, a lze v tom hledat nějakou spravedlnost? Podle TOP09 je jen populista a dělá všechno špatně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Martin Novotný: Zeman nepřítel inteligence
Pan prezident opět vytahuje drápky. Ještě si užijeme, než se dědeček odebere na venkov a bude číst u krbu vybranou literaturu. Jako se vrátil sníh na české hory, tak se znovu vrací kauza jmenování vysokoškolských profesorů
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:41, zobrazit podobné
OTÁZKY(2) V. Moravce ke stavu EU na ČT24 13 .1 .2019
K debatě si tentokrát pozval seriozní osoby – Petra Pitharta, levicového filosofa Bělohradského a profesora politologie na v Leidenu Petra Kopeckého.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman
stále odmítá jmenovat docenty Jiřího Fajta a I. Ošťádala profesory bez ohledu na české zákony a bez ohledu na akademické svobody.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Bez Brexitu Evropská unie nepřežije
Dnešní rozhodování britských poslanců o dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie ovlivní zásadně nejen budoucnost Británie ale také celé Evropské unie.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Náhradní vojenská služba
Nemyslela jsem si, že o tomhle někdy napíšu, ale když je to výročí 30. let od sametové revoluce, myslím, že musím.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Z protiimigračních plánů prý EU couvá
Uprchlická střediska v severní Africe a zvýšení počtu unijních pohraničníků se nekoná, nikdo to neřeší. Vítačům se do toho samozřejmě nechce a nevítači nejsou u moci.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Jan Tománek: Komunismus je zlo a komunisté se opravdu neposlouchají
Prezident Václav Havel se s nimi snažil nemluvit a myslím, že to bylo velice správné. Od těch dob se ale bohužel hodně změnilo. Bylo by prima, kdybychom je pro začátek zase alespoň neposlouchali...
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:41, zobrazit podobné
Jen tak si jde svou cestou
Občas se dějí věci. Soud osvobodí policajta, co dělal jen svoji práci. Británie neví jak bude odcházet z EU. Pubertální holka ve slušné rodině z ničeho nic spolyká prášky. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
Je štěstím v naší zemi žít, a je neštěstím, to štěstí mít
Předseda vlády psychouš, prezident psychouš. Slova básníkova v geniální zkratce dávají odpověď na tzv. českou otázku, kterou si lámal hlavu už i TGM 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Quo vadis, Anglie?
Britský parlament dnes čeká důležité hlasování o dohodě s EU. Očekává se její odmítnutí. Méně zřejmý je další vývoj situace.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Hranice chráněné nemáme a teror dorazil už i k nám
Náš moudrý pan prezident vyhrál volby díky slibu, že nás uchrání před muslimskou invazí a SPD se dostala do parlamentu díky slibu v podstatě tohotéž. Výsledek?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Nejen že jde o všechno, ale taky platí, že i možné je všechno
... jde o Brexit, abyste dlouze netápali. A jde o osud Británie a také o osud EU. Tím spíš, by všichni rozumní a myslící lidé, měli zvážit, co by asi tak mohl přinést Czexit, nejen naší zemi, ale každému jednomu z vás.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Brexit - EU, média i naši politici z nás dělají hlupáky
Jednání o Brexitu v britském parlamentu procházejí svou nejžhavější fází a média na nás chrlí informace, ze kterých zůstává rozum stát, protože člověk musí zákonitě nabýt dojmu, že Velkou Británii zřejmě vede banda imbecilů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Dolejš: Palachiáda a konec rezignace v Čechách
Půl století od upálení studenta Palacha je současně 30 let od represí, kdy se začal drolit minulý režim. Od normalizátorů to byla hloupost a výraz jejich neschopnosti reformovat systém navzdory proklamovaným přestavbovým heslům. I když ani dnes nelze rozhodnout, zda sebevražda je víc tragedii či hrdinství, z připomínky této události by se neměl vytrácet ani pietní rozměr, ani skutečný historický kontext.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
Už i prezident M. Zeman přestal považovat kněze a preláty za elity.
Máme v novodobé ČR  novinku - veřejně se mezi sebou melou špičky české katolické církve. Možná si řeknete, že je nám to fuk. Třeba ano, ale jejich vliv na společnost a zejména univerzity byl hodně zásadní. To se mění.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Přivlastní si pražskokavárníci Palacha stejně jako si přivlastnili 17. listopad?
"Jedině my, pražskokavárníci" máme ten správný patent na demokracii a právo slavit 17. listopad". To jsou zřejmě myšlenky ničitele květin z Národní. Bude se podobně tato sebranka chovat i k odkazu Jana Palacha? Doufám, že ne.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Na obranu premiérky Mayové
Tak, jak se očekávalo, britští poslanci odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 16:40, zobrazit podobné
TOPlist