Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 5.119x, což odpovídá cca 267.102-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce
„Pohaslá sluníčka, lítost nad eurosvazáky z Milionu chvilek či hlemýždí státní zástupci!“ I toto zaznělo v anketě ohledně zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše. Pro ParlamentníListy.cz promluvili několikanásobný bloger roku Ladislav Větvička, hudebník Petr Štěpánek, herec Michal Gulyáš, hudební producent Aleš Trdla, hudebník a senátor Ladislav Faktor, spisovatel Bruno Solařík i moderátor Slávek Boura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení trestního stíhání Andreje Babiše v souvislosti s Čapím hnízdem se rozhodl v dnešním Nedělním ránu okomentovat oblíbený herec Ivan Vyskočil. Připomněl i lavičku Ferdinanda Vaňka, kterou před časem na počest Václava Havla odhalili právě na Praze 6. A stála nemalé peníze! Prozradil také, že se mu opět ozval dnes už bývalý kamarád, který mu před časem nabídl milion korun, pokud odmítne vyznamenání od prezidenta. A hezká slova herci rozhodně nenapsal! „Těch vulgarit, pohlavní údy létaly…,“ říká Ivan Vyskočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Názor mladých lékařů je pro nás nesmírně důležitý
Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s absolventy lékařských fakult
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 06:35, zobrazit podobné
ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhorší
Pořad ČT To se ví! o dezinformacích si připravila ČT na nedělní večer. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „EUsoudruzi jedou velkou show!“ okomentoval zaměření pořadu komentátor z konkurenční TV Prima. Dle Vadima Petrova, člena rady RRTV se jedná o pořad, který navazuje na to nejhorší z Československé televize osmdesátých let. Dále padaly narážky, že pořad je pitomý, dá se na něj koukat až po deseti pivech a došlo i na srovnání se zábavou za protektorátu. Ale našel se jeden obhájce. „Ruský trollové zuřej. Nejvíc Ovčáček. Takže záááásah!“ zajásal Topolánkův bývalý poradce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Odporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Oči podlité krví, výhrůžky nejen politickému protivníkovi, investigativní slídění po jeho stopách od Švýcarska po Ukrajinu. To byly poznávací znaky skupin, kterým se v dějepisu říkalo zběsilí maloměšťáci.“ V dnešním Rozjezdu politolog Zdeněk Zbořil komentuje zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše. Podle Zbořila ulice dostává od České televize argumenty k pokračování „třídního boje“ a úraz, který v politickém zákulisí česká demokracie utrpěla je podle něj větší, než si dnes mnozí myslíme. „Vypadá to, že hon na Babiše, jeho rodinu a jeho voliče nabyl takové intenzity, že už to začalo být mnoha lidem, zasvěceným i nezasvěceným, odporné,“ podotýká politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad
Boj proti dezinformacím už nikdy nebude stejný, jako dříve. Česká televize v neděli večer spustila svůj očekávaný pořad To se ví, který si kladl za cíl nasadit do boje proti fake news humor a nadsázku. Tomu odpovídalo i obsazení bavičů Haliny Pawlowské a Aleše Hámy do role kapitánů obou týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnu
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Komentáře typu, že Evropská centrální banka pomáhá ekonomice, maskují stav věcí, říká Markéta Šichtařová. A Evropská komise by udělala nejlíp, kdyby portfolio Jourové zrušila. Jak ekonomka sama přiznává, s údajnými evropskými hodnotami, které má česká eurokomisařka hlídat, se s bruselskou komisí nedokáže vůbec ztotožnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd připravuje na Noc vědců bohatý program
V České republice se 27. září 2019 uskuteční Noc vědců. Celoevropská vědecko-popularizační akce, která zapojuje veřejnost do inspirujícího prostředí vědy, se koná už po čtrnácté. Tématem letošního ročníku Noci vědců je Šetrně k planetě. Akademie věd ČR chystá pro veřejnost program ve svém sídle na Národní třídě v Praze i na dalších místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Doubrava (S.cz): Za Klause to nevadilo, ale Babiš měl být zločincem?
Pokrytci mezi politiky a politikáři dostali ohromnou ránu do nosu. Neboť státní zástupci rozhodli oficiálně, že Babiš je vinen jenom tím, že je liškou podšitou, všemi mastmi mazaný, a až po uši plný vtipné kaše, kterou uvařil již velkoekonom a bývalý
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Třebíč chce opustit světovou organizaci památek UNESCO
Třebíč chce vystoupit z Organizace měst světového dědictví (OWHC), radnice v členství nevidí přínos. Návrh radních ještě musí schválit zastupitelé. Členem OWHC je město od roku 2004. Členy OWHC již nejsou další dvě města na Vysočině s památkami zařazenými na seznam světového dědictví UNESCO, a to Telč a Žďár nad Sázavou. Podle starosty Žďáru Martina Mrkose (Žďár – živé město) je možno sdílet zkušenosti se správou významných památek i jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Maršál Koněv a Mariánský sloup – dvě strany téže mince
A také boj, nikoli jen symbolický. O budoucnost země, o revizi výkladu její historie, o podmanění národa novodobým poddanstvím. Ta mince má jméno Historie. Na jedné straně je symbol Osvobození, na druhé znak Poroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Historik: Koněv byl tvrdý muž bez ohledů na ztráty. Se srpnovou invazí 1968 nejspíš nesouhlasil. Nazývat jej masovým vrahem je nezodpovědné
ROZHOVOR Maršál Koněv byl v roce 1968 starý muž mimo aktivní službu. V srpnových událostech toho roku velkou roli nehrál a osobně se vstupem vojsk nejspíše nesouhlasil jako další veteráni druhé světové války, říká v rozhovoru historik Milan Bárta z Ústavu pro studium totalitních režimů. „Koněv byl velice tvrdý muž, jak ke svým nepřátelům, tak k rodině i k podřízeným. Jeho cílem bylo splnění úkolu za jakýchkoliv obětí," říká Bárta. Nazývat jej masovým vrahem je ovšem podle Bárty „nezodpovědné". Podoby útoku bez ohledu na ztráty používala většina sovětských velitelů, míní historik. Co se týče krvavého potlačení povstání v Maďarsku v roce 1956, každý jiný sovětský velitel by si na Koněvově místě nejspíš počínal stejně, dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Primátor Hřib ničemu nerozumí
Primátor Hřib z pirátské strany je ve své funkci skoro jeden rok. Jeho předešlá kvalifikace pro výkon takové funkce byla nulová. On sám přiznával již před komunálními volbami, že jeho zatímní jediná znalost problematiky práce pražského magistrátu spočívá v tom, že prý sledoval po internetu jednání pražského zastupitelstva. To je opravdu úžasná kvalifikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Poslanecká sněmovna schválila polovičatou novelu lesního zákona
Sněmovna dnes ve třetím čtení schválila novelu lesního zákona. Původní bezzubou vládní novelu doplnilo několik pozměňovacích návrhů. Podle poslance Pirátů Radka Holomčíka však novela v této podobě nijak nepřispěje k řešení kůrovcové katastrofy, ani nijak výrazně neusnadní samotnou obnovu poničených porostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Poprask na Praze 5: Odkud to jezdí pirátský starosta každé ráno do práce?!
Hnutí STAN Praha 5 informovalo na svém facebooku, že starosta Daniel Mazur si krátce před volbami přihlásil své trvalé bydliště do páté městské části, ke svému spolustraníkovi, aby splnil podmínku k účasti u voleb a mohl kandidovat. Přitom podle materiálů, které máme k dispozici, v bytě vůbec nebydlí, bydlet má údajně ve svém bytě na pražském Zličíně. Malou spojitost s Prahou 5 dokazuje i fakt, že ve volbách v roce 2014 kandidoval za Piráty na Praze 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Marek Benda si sype popel na hlavu za přímou volbu prezidenta: Do dětského bazénku byl vpuštěn žralok
Jeden z nejdéle sloužících poslanců v České republice, Marek Benda za ODS, byl hostem pořadu Insider na Info.cz. Jak se staví Benda ke Koněvovi? Je pro ústavní žalobu na prezidenta Zemana? Je snad potřeba zrušit přímou volbu prezidenta? „Topka je mrtvá, nemá smysl ji resuscitovat,“ prohlásil v pořadu. No, a jak je na tom konzervatismus? To si počtete…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU
Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři ParlamentníchListů.cz. Reakce hlavy státu směřovaly k tématům České televize, kde padla jasná slova ke koncesionářským poplatkům. Prezident se nově vyjádřil k našemu členství v EU a možné změně názoru na naše členství v této organizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodinách
Zastupitelé Prahy 5 v úterý odvolali starostu Daniela Mazura (Piráti) a ostatní radní. Starosta podle nich nezvládal vedení radnice. V Praze 5 do té doby vládli Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran ale v pondělí kvůli neshodám s Piráty vypověděly koaliční smlouvu a následovalo právě jednání, na kterém padl starosta. To je ovšem konec celého příběhu. ParlamentníListy.cz byly detailně informovány o tom, co se dělo před tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ti herci tam hopsali a já si říkala... Benešová o Milionu chvilek i stíhání na objednávku
Marie Benešová navštívila Luboše Xavera Veselého v jeho studiu na XTV a rozpovídala se o justici. Kauzu nehodnotila, ale státní zástupce se podle ní určitě dlouho a zodpovědně rozmýšlel. Zopakovala, že v Česku se dá objednat trestní stíhání. Prý je to nový fenomén, dřív se tlačilo na to, aby někdo stíhán nebyl. A utrousila i pár slov o demonstracích proti její osobě: „Někdy jsem se i pousmála, když tam ti herci hezky na té tribuně hopsali a teď tam něco vykřikovali a říkala jsem si, dyť ani nevíte, o co jde.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká justice: ÚOHS by měl mýtnou smlouvu zneplatnit, škody půjdou do miliard
Renomovaný odborný web Česká justice uveřejnil včera zajímavý rozhovor s advokátem Michalem Pokorným, jak mohou dopadnout tahanice kolem českého mýta a o nepodařeném tendru na správce českého mýta. Ještě před ukázkami z rozhovoru je nutné si připomenout, že advokát Michal Pokorný není ani příbuzný ani jinak blízký advokáta stejného jména Radka Pokorného, který byl vlivným lobbistou a nejbližším poradcem dřívějšího premiéra Sobotky, za jehož působení se výběrové řízení na nového správce českého mýta připravovalo. Z rozhovoru s Michalem Pokorným pro Českou justici vybíráme:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: V mělkém rybníce…
Jestliže je pravda, že lidi spojuje buď velká válka, nebo velká vize, tak je budoucnost EU a ČR dokonce víceméně předpověditelná. Do soudného dne si můžeme užívat dnů s politikou a bez, podobně jako posledních dnů léta. Konání politických představitelů v Bruselu, ECB ve Frankfurtu, Soudní dvůr Evropské unie v Luxemburgu, ale i čeští Piráti a společnost Hřib, Kolář, Minář & Co se rozhodli instalovat pro všechny občany Evropy právo na autodestrukci. Předpokládám, že vědí, že ve světě neexistuje strom, který by se nepohnul při větru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Projekt radaru MADR se blíží podpisu, Izraelci potvrzují garanci 30 % pro místní průmysl
V minulém týdnu se v některých médiích objevily nepodložené spekulace na téma akvizice radarů MMR izraelské společnosti IAI/ELTA pro českou armádu, a to s doslova bombastickými titulky. Podařilo se nám získat vyjádření přímo z Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Šok: Saša Vondra napsal o Respektu. A šel na dřeň. V kavárně popraskají hrnečky
Europoslanec Alexandr Vondra poskytl rozhovor týdeníku Respekt. Redaktor Marek Švehla se v něm věnoval hlavně dvěma tématům, cyklistice a právům homosexuálů. Vondra přiznal, že časopis, který pomáhal pojmenovat, už není pro něj. "Posunul se doleva a hodně zezelenal," poznamenal a dodal, že v Respektu není moc prostoru pro humor. Navíc si redaktor na Vondru postěžoval hned po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Politicky motivovaný převrat na ERÚ?
Institut Aleny Vitáskové požádal premiéra Andreje Babiše a současně ministra průmyslu a obchodu Havlíčka o informace k personálním čistkám na ERÚ (změny v Radě ERÚ), které proběhly v srpnu letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Macinka: Klaus, Zeman, Srbsko a Kosovo
Václav Klaus uvítal vyjádření prezidenta Miloše Zemana týkající se sporného a unáhleného uznání Kosova českou vládou v roce 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Analytička Zlámalová k Čapímu hnízdu: Přichází velká chvíle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana
Analytička Lenka Zlámalová se rozepsala o „tvrdém debaklu žalobců“ v případu Andreje Babiše (ANO). Na serveru Echo24.cz píše o pátečních událostech, kdy bylo zastaveno trestní stíhání českého premiéra i členů jeho rodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Tomio Okamura předvídá, co rozpoutá v Evropě nová italská vláda bez Salviniho. Jde o migranty
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Ptám se, proč Evropská unie vyhlašuje dotační programy pro malé a střední firmy, když jakýkoliv miliardářský konglomerát může jakoukoliv firmu z holdingu vyvést a o dotaci požádat? Přitom je oproti malým firmám velice zvýhodněn, protože má obrovské finanční a administrativní nástroje pro vyřízení dotace,“ říká v rozhovoru předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Rozhodnutí státního zastupitelství v případu Čapí hnízdo o zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše nezpochybňuje, ale nedostatky v dotačním systému Evropské unie označil za bezzubé a hloupé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Nechte si vyšetřit mateřská znaménka v Karlových Varech
Česká pošta v rámci svých preventivních programů pravidelně pořádá v různých městech České republiky vyšetření mateřských znamének.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Když nebude po našem, vytvoříme další krizi, my jsme ti nejvyšší z nejvyšších
A musí to být tak, jak si to nadiktujeme my. Protože my jsme ti jediní, kteří budou smět rozhodovat, a to že do smrti, o všem, o každém v tomto státě, my řídíme všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Odvolání Pavla Zemana, který prověřuje verdikt v kauze Čapí hnízdo? V Rozhlasu spekulovali pozvaní novináři
Reportér Seznam Zpráv Vojtěch Blažek a zástupkyně šéfredaktora Hospodářských novin Jana Klímová hovořili v pátek v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu o zastavení trestního stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zelený aktivista: Když blokujeme obchvat, 90 procent řidičů je naštvaných. Ale ta akce je kvůli těm zbylým deseti
REPORTÁŽ Na Den Země v dubnu přemalovali v Praze Lennonovu zeď, v červenci na ještědské sjezdovce roztáhli obří plachty a vytvořili tak velkou instalaci připomínající přesýpací hodiny, ve skutečnosti to byl znak jejich hnutí. Ale mají za sebou i jiné kousky, nejnověji v Curychu nazeleno přebarvili řeku. Na to, že vznikli poměrně nedávno, mají se čile k světu. Jmenují se Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) a těmito akcemi se snaží vyburcovat politiky, aby řešili klimatickou krizi. Pořádají i přednášky, jedna z nich se ve čtvrtek večer konala v libereckém Azylu pod názvem „Změna klimatu. Míříme k vyhynutí?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Havlík (ČSSD): Stavba haly pro cargo je ve skluzu, služby na letišti se zhoršují
Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově bylo loni úspěšné v rámci cargo dopravy. Tu by měla navíc posílit stavba haly pro letecky přepravovaný náklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Spurný z Respektu se rozčiluje: Osvobození Babiše? To musí státní zástupci dovysvětlit, jinak...
Jaroslav Spurný z Respektu komentoval zastavení trestního stíhání Andreje Babiše. „Pokud si chtějí státní zástupci zachovat tvář, toto zdůvodnění bude potřebovat ještě další zásadní dovysvětlení,“ myslí si Spurný. „To si Jaroslav Šaroch tehdy neuměl spočítat to, co si spočítal dnes? Od té doby se nic nezměnilo,“ tázal se ve svém článku. Přečtěte si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nejšílenější prohřešek sedmimiliardové „veřejnoprávní“ ČT za poslední léta. A to děsivé ticho poté. Tomáš Kňourek má jasno
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Prázdniny jsou fuč, a tak se opět po vzoru pořadu Newsroom ČT24 roztáčejí kola naší podobně nazvané rubriky. A protože Česká televize je bezednou studnicí nejen mediálních faulů a přešlapů, bude dnešní vydání věnováno především právě jí, konstatuje v pravidelném příspěvku pro ParlamentníListy.cz rozhlasový radní Tomáš Kňourek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Umí jazyky, dobře vypadá, ale jak promluví... Člověk by popadl nejbližší propisku a zarazil si ji do mozku! Tomáš Vyoral se neudržel kvůli Emmě Smetana
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor Tomáš Vyoral se pozastavil nad tím, jak vypadal nedávný rozhovor Emmy Smetana z DVTV se sourozenci a módními návrháři Ponerovými. Ti oblékli první dámu Ivanu Zemanovou a její dceru na inauguraci Miloše Zemana a ačkoli v rozhovoru odmítli spojovat své podnikání s politikou, pro Smetanu to nebyla odpověď. Vyoral promluvil i k horkým tématům posledních dní, tedy k výrokům prezidenta Zemana o Kosovu, či k boji o sochu maršála Koněva na Praze 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lidi řvali na náměstích, na antibabišovských serverech byly moje fotky... Babiš se rozpálil po dotazu redaktorky ČT
Žádná krize ve zdravotnictví není! A Čapí hnízdo? To není žádné překvapení! zmínil předseda vlády Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vyčůránkovství. Rozčílený výstup Pirátů kvůli Čapáku
K zastavení trestního stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) se vyjádřili také pirátští poslanci v čele s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem a předsedou poslaneckého klubu strany Jakubem Michálkem. Bartoš před kamerami veřejnoprávní televize zdůraznil, že z pohledu běžného člověka nešlo v kauze firmy Čapí hnízdo o nic jiného než o „vyčůránkovství“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Zrychlení, které pomůže rozhýbat ten zatuchlý a rigidní trh
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Administrativní náročnost odstraní platba na hlavu registrovaného sportovce
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – reakce na dotaz poslance Jandy k vyřazení sportovních klubů z výzvy na základě formálního pochybení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Král: Dilema současné měnové politiky ČNB
Česká republika stále odolává ochlazení ekonomického růstu a souvisejícímu protiinflačnímu tlaku, kterému čelí země a jejich centrální banky na západ od nás. Vrchol hospodářského cyklu máme sice za sebou, ale dynamika HDP zůstává nadohled třem procentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Prů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Ekonomka a blogerka Markéta Šichtařová varuje před ekonomickou recesí, která se prý nezadržitelně blíží. Důvodem jsou podle ní i populistické kroky vlády Andreje Babiše a intervence České národní banky. Prezident Miloš Zeman již před časem upozorňoval, že ekonomika půjde do recese, se slovy „mejdan skončil“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Historik: Spojovat Koněva s rokem 68 je nadnesené
O maršálu Koněvovi se hovořilo i v ranním vysílání Televize Seznam. Pro jedny je hrdina, pro druhé zrádce. Hosty byli historik Jan Koura z Ústavu světových dějin FF Univerzity Karlovy a sochař Pavel Karous.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo
Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledoval štáb České televize, vyptávající se na zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Exsenátor Jan Veleba, který vše sledoval zblízka, teď popisuje, co se kolem toho odehrávalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jen velký dobrák platí solárním baronům
Projev prezidenta republiky při jednání vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Na objednávku vás zavřou! A pak si to rozmyslí. Vitásková se s justicí nepárala
Podle expertky na energetiku Aleny Vitáskové se státní zástupce Šaroch původně pokoušel o přepsání politické mapy, která se v demokratických státech může změnit pouze volbami. Státní zástupci to již beztrestně předvedli pádem Nečasovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Babiš je frajer!“ Ta, které se má premiér omluvit, to nemá jednoduché: Respekt zajel k ní domů
Paní Jana Filipová je první ženou, která dokázala dostat českého předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) k soudu. Soud mu nařídil, aby se omluvil za své nepravdivé tvrzení, že demonstranti z Milionu chvilek dostávají za účast na akcích zaplaceno. Spoluobčané z obce Koloveč v západních Čechách však dávají od paní Filipové ruce pryč. Časopis Respekt zjistil, že i navzdory výroku soudu jsou tu někteří přesvědčeni, že lidé demonstrují za peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Pomník armádnímu generálovi?
Současné nedůstojné útoky proti pomníku maršála Koněva v pražské Bubenči a snaha vedení radnice Prahy 6 (TOP 09) o jeho odstranění by překvapivě mohly vést k elegantnímu vyřešení nepříjemné záležitosti. O to spíš, že právě vyšla zpráva, že zastupitelé Prahy 6 rozhodli o přemístění pomníku na jiné místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kdy budou státní zástupci nezávislí? Až nebudou ve funkci Bradáčová či Zeman, soudí bývalý hradní právník
Jsou čeští státní zástupci opravdu nezávislí? Někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf prozradil, kdy podle jeho názoru budou skutečně nezávislí. Ten čas prý přijde, až nebude ve své funkci Lenka Bradáčová, Pavel Zeman, přesněji řečeno, až si všichni státní zástupci budou rovni a nebudou mezi nimi existovat vztahy nadřízenosti a podřízenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Žaluji
V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historii spáchaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Draghiho „bazuce“ tleskají bankrotáři, Trump a levicoví politici
Komentář k rozhodnutí Evropské centrální banky dále razantně uvolnit měnové podmínky v eurozóně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jen dědulové krmící holuby v parku?! Petr Hannig povstal na obranu seniorů
Bývalý prezidentský kandidát Petr Hannig se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozlítil nad tím, že stát chce přitvrdit vůči řidičům seniorům. Proč se žádná z parlamentních stran proti takové nehoráznosti neohradila, ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pád Salviniho? Ale kdepak. Má v rukávu mnoho es. Třeba tyto...
Jak to bude se Salvinim? Britský server The Conversation zveřejnil analýzu o Lize, Salvinim a nové politické situaci v Itálii. Salvini má prý pořád několik schovaných es v rukávu a ti, kdo rychle začali psát nekrology o konci éry Mattea Salviniho, mohou být nepříjemně překvapeni. Co se chystá? Přečtěte si analýzu, kterou převzal i proslulý britský deník Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor zdvihá prst: Tohle ať nezapadne. Bradáčová dohlížela na Šarocha. Až bude kandidovat na prezidentku, vzpomeňte na to
Šéfredaktor serveru Info.cz Michal Půr se na sociální síti vyjádřil k šetření státního zástupce Jaroslava Šarocha a k následnému rozhodnutí zastavit trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. V kontextu s tím nezapomněl upozornit na roli pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
KRNAP: Skautská pomoc Krkonoším byla opravdu znát
Dospívající skauti a skautky z celého Česka v minulých třech měsících pomáhali v Krkonoších s odkorňováním kůrovcem napadených stromů, které musely padnout, ale jejich dřevo v lese zůstalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: A na Bakalu se zapomnělo?
Předseda sněmovní komise k problematice privatizace OKD, pirát Lukáš Černohorský, nechal uniknout do médií informaci, že možná podá trestní oznámení na někdejšího ministra financí Sobotku a někdejšího ministra průmyslu Urbana v souvislosti s prodejem menšinového státního majetkového podílu OKD v roce 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS zrušil tendr na autobusovou dopravu v Královéhradeckém kraji
Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil na základě námitky jednoho z účastníků výběrové řízení na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji pro léta 2020 až 2030. Jde o soutěž na zakázku za 7,7 miliardy korun. ČTK to dnes sdělili zástupci hejtmanství. Královéhradecký kraj proti rozhodnutí úřadu podá rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Čeští právní experti jsou na nohou: Určovat, co se smí říkat a co ne? Velmi nebezpečné! Není divu, že s tím přichází zrovna Čaputová
Na kauzu odsouzeného slovenského poslance za xenofobní výroky na adresu Romů zareagovala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová výzvou, že Slovensko potřebuje mít velmi jasné meze svobody projevu. Podle advokáta Radka Suchého bychom pak už byli jen krůček od toho, aby opět nějaký odborník na pravdu rozhodoval i o tom, co si máme myslet a co ne. Za velmi alarmující a nebezpečné považuje koketování naší politické reprezentace a státních zástupců se zaváděním postihu tzv. předsudečné nenávisti. Advokát Karel Hejný zase připomíná, že výklad skutkových podstat verbálních trestných činů byl u nás vždy dobový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza předraženého obrazu! Fajt se v tisku pustil do sebeobrany
Bývalý ředitel Národní galerie Jiří Fajt poskytl rozhovor Lidovým novinám. Mimo jiné odmítl to, že by manipuloval s vývojem ceny za středověký obraz či že by se o ní domlouval s podnikatelem Richardem Fuxou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Aktivističtí novináři upírají toužebné zraky na Pavla Zemana, zda postaví Babiše před soud. Pokračování zla, varuje Ondřej Neff
K pátečnímu rozhodnutí státního zástupce zastavit trestní stíhání Andreje Babiše a jeho rodiny se vyjádřil i šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
O Babišovi bez Babiše. V ČT se dohadovali šéfové stran. Okamura cupoval dotace z EU
Hosty pátečního vysílání pořadu Události, komentáře na ČT24 byli místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček, místopředseda ČSSD Michal Šmarda, předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, místopředseda ODS Martin Kupka, předseda hnutí SPD Tomio Okamura, místopředseda KSČM Stanislav Grospič, předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, předseda KDU-ČSL Marek Výborný a předseda STAN Vít Rakušan. Tématem pořadu bylo zastavení trestního stíhání v případu Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
ČHMÚ: Počasí v srpnu 2019 bylo k přírodě šetrnější
Srpen 2019 byl teplotně nadnormální a zakončil tak nejteplejší léto (červen až srpen) za dobu pozorování od roku 1961. Samotný srpen 2019 se zařadil na 5. místo historických tabulek, když byl o 1,6 °C teplejší než dlouhodobý normál, oproti loňskému srpnu však byl o 1,7 °C chladnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Lachnit (ANO): Chodníky patří chodcům, ne koloběžkám
Odpověď do rubriky Fórum zářijového čísla Pětky na otázku "Jaký máte názor na boom koloběžek?"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dětem ze znečištěných oblastí pomohou od prachu ozdravné pobyty. MŽP přispěje 40 miliony
Školy, školky a jiné dětské kolektivy z oblastí s nejvíce znečištěným ovzduším se mohou opět ucházet o finanční příspěvky na ozdravné pobyty dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Po verdiktu v kauze Čapí hnízdo si oddechlo až několik stovek lidí, soudí ekonom Zahradník
Hostem pátečního Interview na ČT24 byl ekonom Petr Zahradník. Vyjadřoval se především k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo a jaké s tím budou související dopady na Evropskou unii a poskytování dotací. S dnešním verdiktem si prý u nás v poledne oddychlo několik desítek či až stovek lidí s obdobnými problémy. Došlo i na samotný účel dotací. Zahradník podotkl, že jsou prospěšné, jen je třeba posoudit smysluplný účel. Jako příklad jmenoval polskou infrastrukturu. A ohledně brexitu dodává, že si v Bruselu již dokonce přejí, aby Velká Británie už konečně vystoupila a přestala věci nadále komplikovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnosti
V normální zemi obvykle řídí zahraniční politiku ministr zahraničních věcí. Jenže my nemáme ministra zahraničních věcí, nýbrž Pocheho podržtašku Petříčka, jehož kdokoli svéprávný nemůže brát vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Ohře: Rekultivace zbytkových jam po ukončení těžby uhlí
Ještě před ukončením těžby hnědého uhlí musíme vědět, jak bude probíhat rekultivace zbytkových jam a další provozování těchto území. Způsob rekultivací je nastaven na hydrickou rekultivaci, tedy na zatápění vytěženého území vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš ještě nemá v kauze Čapí hnízdo vyhráno. Na tahu jsou Bradáčová a Pavel Zeman
Kauza Čapí hnízdo, u níž dnes státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání všech obviněných včetně premiéra Andreje Babiše, nemusí být ještě zcela vyřízena. Jak přibližují někteří experti, tak případ nyní ještě posoudí pražské Vrchní státní zastupitelství, které vede Lenka Bradáčová, a poslední slovo v této věci pak bude ještě mít nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Právě k Zemanovi nyní míří spis celého případu a jeho úřad nyní provede přezkum znovu. Zeman má tři měsíce od nabytí právní moci, aby případně nynější rozhodnutí jako nezákonné zrušil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Ani Bém se neodvážil takto uškodit vozíčkářům
Sociální demokraté vyzvali kontrolní výbor pražského zastupitelstva, aby prošetřil zrušení provozu na bezbariérové autobusové lince mezi stanicemi Černý Most a Florenc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hoteliéři a restauratéři vítají změny v DPH a novelu zákona o EET
Podporu podnikání a snížení daňové zátěže si slibuje od schválené novely zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) a změn v dani z přidané hodnoty (DPH) Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR ČR). Česko je podle prezidenta asociace Václava Stárka opět o krok blíže k pomoci pohostinství jasnou formou snížení daňové zátěže, uvedl v reakci na dnešní rozhodnutí Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ruský velvyslanec byl předvolán na kobereček na ministerstvo zahraničí. Ale ne Petříčkem
Ruský velvyslanec Alexandr Zmejevskij byl předvolán do sídla Ministerstva zahraničních věcí, do Černínského paláce. Kvůli výroku ruského ministra kultury, jenž řekl, že (starosta Prahy 6) Kolář je jako nacista. Avšak Zmejevského si nepředvolal ministr zahraničí Petříček... kdo tedy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hlavě státu nadávají, že dělá svou práci, a přitom do zahraniční politiky fušuje kdejaký starosta. V Klausově zámečku jsou z toho znechuceni
Spolupracovník českého prezidenta Václava Klause Jiří Weigl se v kontextu s bouří, kterou vyvolal prezident Miloš Zeman svými výroky o Kosovu a záměru jednat o zrušení uznání jeho suverenity naší zemí, rozepsal o bídě české zahraniční politiky. Zeman, coby hlava státu je podle jeho slov zcela oprávněn provádět vlastní zahraniční politiku a spíše než starostové, má právo korigovat oficiální postoje vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Novela zákona o dráhách přinese jednotné jízdné, spojování vlaků i jednodušší kácení dřevin
Poslanecká Sněmovna dnes projednávala ve III. čtení vládní návrh zákona o dráhách. Z 185 přítomných poslanců se pro schválení zákona vyslovilo 141, proti byl jeden a 43 se hlasování zdrželo. Zákon nyní putuje do Senátu, který má 30 dní na jeho projednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová má opravdu strach: Rudí se přetřeli na zelené. Báchorka o planetě v plamenech. A teď půjde ekonomika do kopru
Ekonomka Markéta Šichtařová si přečetla text kolující po českém internetu a dostala strach. Velký strach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Domácí spotřeba nadále rostla
Ve 2. čtvrtletí 2019 se hospodářský růst udržel na úrovni předchozího čtvrtletí. Českou ekonomiku podpořila zejména domácí spotřeba, pozitivní vliv měl i růst bilance zahraničního obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovna přehlasovala Senát a schválila rozšíření EET
Elektronická evidence tržeb (EET) se rozšíří na zbývající obory, které jí dosud nepodléhaly. Některé služby a zboží, například vodné a stočné nebo audioknihy, se přesunou do nejnižší, desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty. Rozhodla tak Sněmovna, když dnes i přes nesouhlas opozice přehlasovala senátní veto a stvrdila vládní novelu zákona o EET, která tyto změny přináší. Nyní ji dostane k podpisu prezident, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: O bídě české zahraniční politiky
Prezident Zeman na návštěvě v Srbsku rozbouřil českou politiku a média svými výroky o Kosovu a záměru jednat o zrušení uznání jeho suverenity naší zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Staněk se u Ovčáčka rozpovídal o podrazech i Zaorálkovi: Nechtěl jsem dělat, co se po mě chtělo. Kdybych nechal Fajta, sedím na ministerstvu dodnes
Do své Talk show na TV Barrandov si tentokrát Jiří Ovčáček v roli moderátora přizval jako hosta bývalého ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), aby se jej zeptal, jak zpětně vnímá podraz z vlastní strany, zda nelituje, že na post ministra kultury vůbec kývl a jak vidí svou budoucnost v ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Není to pravda, paní redaktorko!“ Veřejnoprávní novinářka vytočila ve vysílání Benešovou
Vládní sociální demokraté, opozice, nejvyšší státní zástupce i protikorupční organizace se ozývají proti vládní novele zákona o státním zastupitelství. Do Dvaceti minut Radiožnálu přišla ministryně spravedlnosti Marie Benešová objasnit, zda chce vláda dostat žalobce pod politickou kontrolu a proč nepřistoupí na připomínky, které předkládá nejvyšší státní zástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Marie Benešová a destruktoři
Nejsem v žádném případě sympatizantem ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Nicméně nemohu nereagovat na některé prvky útoků na ni, a to nikoli kvůli ní osobně, ale kvůli scestnému myšlení kritiků její novely zákona o státním zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Primář Lami: Pojišťovny nejsou žádnými pojišťovnami, ale přerozdělovatelem peněz, které k nim automaticky tečou
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn na Slobodném vysielači si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval primáře Centra nukleární medicíny a bývalého člena dozorčí rady VZP Jana Lamiho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Sjednocené Německo? Navrch huj... východní Němci jdou za AfD, matematik Kechlibar uvádí důvody
ROZHOVOR Německá politická scéna se dlouho dopředu obávala první záříjové neděle. Zemské volby v Sasku a Braniborsku, dvou zemích bývalé NDR, hrozily triumfem Alternativy pro Německo, která je hlavním politickým i mediálním proudem vyobrazována jako extrémně pravicová hrozba demokracii. Ačkoliv nakonec ani v jedné ze zemí nezvítězila, dosáhla v součtu obou nejlepšího výsledku ze všech. Publicista Marian Kechlibar pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, co tento úspěch bude znamenat pro další politický vývoj u sousedů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Změna zákona o korporacích míří ke schvalování
Sněmovna dnes propustila do třetího čtení rozsáhlou vládní novelu zákona o obchodních korporacích a dalších souvisejících zákonů, která reaguje na nedostatky právní úpravy v praxi. Vláda také uvádí, že novelizace zákona bude mít příznivé dopady na podnikatelské prostředí, například na snížení regulatorní zátěže nebo přehlednější právní úpravu. Návrh mění nejen nástupce bývalého obchodního zákoníku, ale také občanský zákoník, zákony o účetnictví, o bankách, o auditorech či o obchodních rejstřících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Reakce na prohlášení P. Bráborce (HNHRM) k sociálním službám
Reaguji na vytržení faktické poznámky z kontextu Pavlem Bráborce (HNHRM) v Karlovarském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
„Dělá se mi špatně.” Úder bojovníkovi s Ruskem: Jde o Vondru, už i o něj... Překvapivý vývoj
Alexandr Vondra si dovolil kritizovat časopis Respekt, protože podle něj uhnul příliš doleva a bere se příliš vážně. Za to byl definitivně zařazen do skupiny „ruských trollů“, u kterých se lidé, kteří se považují za bojovníky proti kremelské hrozbě trumfují, kdo objeví větší „kompro“. Tentokrát vyhrál Jakub Kalenský, bývalý expert EU na boj proti dezinformacím. A mnohým se z jeho vítězství udělalo zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci opět zasednou nad návrhem na vyšší daně z lihu a cigaret
Poslanci z rozpočtového výboru dnes budou opět projednávat vládní daňový balíček, který především zvyšuje spotřební daně z lihu a tabákových výrobků. Proberou poslanecké pozměňovací návrhy, které se k němu sešly. Někteří poslanci budou chtít kromě jiného zachovat současnou výši poplatku za vklad do katastru nemovitostí, zatímco vláda ho chce zvýšit z tisícikoruny na dvojnásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Neustále připomínat, že svoboda a demokratické principy nejsou zadarmo
Hlavní město zahajuje kampaň k letošnímu 30. výročí listopadových událostí roku 1989. Ke spolupráci na vytvoření její vizuální podoby pozvala Praha tři nejznámější fotografy té doby – Jana Šibíka, Karla Cudlína a Tomki Němce. Kampaň Praha slaví Samet! propojí občanské a kulturní projekty věnované výročí, které město podpořilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Policie odposlouchávala tisíce lidí a záznamy neexistují
Pirátský poslanec a předseda komise pro kontrolu odposlechů Tomáš Vymazal otevřel na sněmovním semináři téma kontroly odposlechů. V šestihodinové debatě rozdělené do tří bloků vystoupili jak zástupci politických stran, tak zástupci orgánů činných v trestním řízení a obhájců. Z diskuze vyšlo najevo, že jak soudy, tak státní zastupitelství dlouhodobě nedodržují informační povinnost – vyrozumění občanovi, že jej Policie odposlouchávala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rozpočet v čase výrazných rizik
Státní rozpočet ČR pro rok 2020 jen připraven k projednání ve sněmovně. Vláda jej schválila s varováním, že „makroekonomický rámec je zatížen řadou rizik“, která v úhrnu vnímá jako „výrazně negativní“. Taky se trochu tlučou fiskální a měnová politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Emir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičáků
Srbského filmového režiséra světového formátu Emira Kusturicu českému čtenáři netřeba představovat. Našemu publiku je kromě filmové tvorby znám i svými politickými názory. Kusturica mluví česky, vystudoval totiž pražskou FAMU. A zde začíná náš příběh. Podle zjištění redakce totiž pražská filmová fakulta uvažuje, že se od svého slavného absolventa distancuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: V otázce prodloužení a provozu tramvajové linky číslo 11 město koná. Jak daleko je Liberec?
Reakce primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy na rozhovor s náměstkem libereckého primátora Jiřím Šolcem na portálu LibereckéZpravy.cz ze 17. září 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
První Havel, teď Greta. Podržte se
Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová se dočkala stejné pocty jako třeba bývalý prezident Václav Havel. Na Univerzitě George Washingtona si převzala ocenění organizace Amnesty International. Za své aktivity na ochranu klimatu byla vyhlášena Velvyslankyní svědomí. Do USA, kde se bude účastnit klimatického summitu OSN, přicestovala středoškolačka „ekologickou cestou“ na solární jachtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nikdo normální neuvěří, že vyšetřování kauzy Čapí hnízdo proběhlo v pořádku
Komentář na facebookovém profilu k událostem minulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Letiště Praha slaví Světový den cestovního ruchu a pořádá festival Kolem světa
Letiště Praha se připojuje ke Světovému dni cestovního ruchu a právě v tento den, 27. září, se přímo na letišti uskuteční festival Kolem světa. Na návštěvníky festivalu čeká bohatý program s několika přednáškami od známých cestovatelů či ochutnávky zahraničních kuchyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Americká chamtivost! Od Okamury trochu jinak k výbuchu u Saúdů
Poslanec SPD Jiří Kobza se na svém facebookovém profilu vyjádřil k útoku na ropná zařízení firmy ARAMCO v Saúdské Arábii. Ten sice prý provedli jemenští povstalci, ale podle Saúdů a Američanů za tím stojí Íirán. Americký prezident Donald Trump dokoknce prohlásil, že proti této zemi připraví odvetná opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Z prdu kuličku neuděláš, pravil znalec medií po zhlédnutí pořadu o fake news. Amatérské, jednostranné, vůbec to nemělo vzniknout
„Ten pořad je od začátku špatný a měl by být koncipován úplně jinak. Jestli se inspirovali ze Západu, tak tohle bylo dosti amatérské,“ hodnotí nový pořad České televize s názvem To se ví mediální analytik Jiří Mikeš s tím, že je pokleslý a očekával více odbornosti. Kritizoval také politický výběr témat s tím, že je neobjektivní. Naopak politolog Lukáš Jelínek tvrdí, že mu politická satira na obrazovce chyběla a v tomto formátu je novinka zajímavá i pro příjemce informací, kteří se o politiku nezajímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Letmý pohled na českou kulturní scénu
Umění u nás je prezentováno veřejnosti především teoretiky a historiky umění nebo novináři údajně specializovanými na kulturu, kteří píší a pronášejí komentáře (v závěsu tvoří i publikace) o současném umění. Děje se to nesystematicky, kritiky vycházejí náhodně z libovůle novinářů, především když chtějí někoho „vytáhnout“ nebo jiného „zadupat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Veleba: Pátek třináctého září na Zahradě Čech
Pátek, třináctého září, krátce po desáté hodině, k bráně výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích přijíždí vládní limuzína. Vystupuje předseda vlády ČR Andrej Babiš - plní slovo a přijíždí na pozvání Okresní Agrární komory rovnou ze sněmovny, neoficiálně, soukromě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidal
Kvalitu nového osvětového pořadu nehodnotili jen uživatelé Facebooku, ale i kritici na ČSFD. A ani tam si nebrali servítky, hodnocení „odpad!“ jasně dominovalo. Jeden z hodnotitelů si neodpustil narážku, že i Talk show Jiřího Ovčáčka je lepší. Přišla i výtka, že cílová skupina, kterou by měl pořad vzdělávat, už při vysílání dávno spí. A do pořadu se pustila i kritička na iDNES. „Jedno velké nabádavé trojnásobné N čili Nic Než Nuda,“ zhodnotila pořad s Halinou Pawlowskou a Alešem Hámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Soros není zlý! Přesvědčuje Český rozhlas
George Soros je jedním z nejbohatších lidí ve Spojených státech. A navzdory tomu, že ze svého majetku rozdal 32 miliard dolarů, je pro řadu politiků po celém světě hlavním symbolem zla. Je mu už 89 let, ale tito politici mají pocit, že Soros je hlavní pekelník, který si chce i v tomto pokročilém věku podmanit svět. Jak na to přišli?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Odborář Středula varuje vládu: Od toho požadavku neustoupíme!
Pro odbory je podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly neakceptovatelné, aby učitelé dostali do tarifů jen půlku ze slibovaného desetiprocentního růstu mezd v příštím roce, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
NKÚ: Reorganizace policejních škol nepřinesly očekávané úspory ani větší efektivitu při vzdělávání policistů
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření středních a vyšších policejních škol Ministerstva vnitra (MV) v letech 2012 až 2018. Zaměřil se i na reorganizace policejních škol, které provedlo MV v letech 2013 a 2016. Kontroloři zjistili, že tyto reorganizace nepřinesly ani plánované úspory, ani očekávané zefektivnění policejního vzdělávání. Náklady na policejní vzdělávání naopak v dalších letech rostly. U policejních škol pak kontrola odhalila nedostatky při převodu, inventarizaci a odpisování majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Aktivní a pracovité lidi nenecháme na holičkách
Komentář na facebookovém profilu ke schválenému rozšíření EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Oteplování? Jako Hitler! Český expert se s tím nemaže: Oblbují děti. A ty peníze, co vám ukradli...
Publicista a autor webu Klimaskeptik Vítězslav Kremlík tvrdí, že teorie o globálním oteplování nejsou nic víc než podvod a mladým lidem je tímto podvodem vymýván mozek podobně, jako ho mladým lidem kdysi vymýval Adolf Hitler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Nesouhlasím s (ne)schválením zpráv ČT
Tohle už je poslední příspěvek, který se bude věnovat tématu z minulého volebního výboru. Slibuji. Je to ale mimořádně důležité téma, které se týká nás všech. Proto Vám to musím napsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
A to bude prů...? Tereza Spencerová má vážné zprávy. Připlatíte si za benzín?
Analytička Tereza Spencerová se zamyslela nad tím, co může přijít po útoku na dvě saúdskoarabská ropná pole, ze kterého americký ministr zahraničí Mike Pompeo viní Írán...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM uhájil v soudním sporu částku převyšující 800 milionů korun
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových uhájili v soudním sporu částku přesahující 800 milionů korun. Rozhodnutí soudu je nepravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Jsem rád, že Česká republika konečně nemá trestně stíhaného premiéra
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Strom – přítel člověka
Startuje celonárodní iniciativa Sázíme budoucnost. Cílem projektu je do pěti let vysázet 10 milionů stromů mimo les. Za každého občana Česka jeden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
EU se rozpadá, tvrdí Bašta
Někdejší velvyslanec České republiky v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta soudí, že se pomalu rozpouští a rozpadá celá Evropská unie. Pokud se chceme podívat, co přijde dál, máme podle Bašty nahlédnout za ukrajinské hranice. Prý uvidíme velmi neveselý obrázek toho, co nás může čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Rusnok: Několik poznámek inspirovaných setkáním v Jackson Hole
I letos patřil předposlední srpnový víkend v Jackson Hole centrálním bankéřům. V resortu Jackson Lake Lodge, uprostřed národního parku Grand Teton ve státě Wyoming, se konal již 34. ročník sympozia o makroekonomickém vývoji v USA a ve světě, který tradičně pořádá Federal Reserve Bank of Kansas City.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Wagnerová vyslala od Moravce vážný vzkaz: Ukazuje-li se, že je ohrožena nezávislost justice, běžte do ulic!
Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání všech osob v kauze Čapí hnízdo, včetně trestního stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Znamená to, že spravedlnost v Česku funguje, nebo za časů Babišovy vlády jen sedí v koutě a tiše pláče? V nedělních Otázkách Václava Moravce o tom diskutovali prezident stavovského spolku Unie státních zástupců Jan Lata, předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš a bývalá soudkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Chceme mít zdravotnictví na úrovni Západu, nebo Albánie? Profesor Pafko se špičkoval s ministrem Vojtěchem
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, expert ODS Petr Zimmermann a lékař Pavel Pafko. Je zdravotnictví těsně před zhroucením, jak tvrdí odbory? Profesor Pafko podotkl, že záleží na tom, jak se na to díváme. Pokud chceme zdravotnictví na úrovni Albánie, tak je v systému peněz dost. Ale pokud chceme zdravotnictví na úrovni USA, je jich málo. A Vojtěch se hned ohradil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš osvobozen. Šli by Piráti do příští vlády s hnutím ANO? Ivan Bartoš řekl jasné slovo
Předseda Pirátů Ivan Bartoš v rozhovoru pro server DeníkN.cz velmi rázně řekl, že vytvářet blok proti Andreji Babišovi (ANO) je nesmysl. Zároveň také uvedl, že by šel společně se svou stranou do vlády s hnutím ANO jen ve chvíli, kdy by v něm nefiguroval právě Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zdroje blízké Hradu odhalují strategii Zemana. I vůči Babišovi. Toto zjistil Kmenta
O Čapím hnízdu a situaci kolem něj, stejně jako o premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a o prezidentovi Miloši Zemanovi se obsáhle rozepsal pro ReporterMagazin.cz reportér Jaroslav Kmenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Spisovatel: Rusofobie je dneska in. Kdo má čím menší díru do zadku, ten nejvíc ví, jak nás Rusové ohrožují. Nebo největší díru?
ROZHOVOR „Víte, co mě ale nadzvedává? Že se tvoří komise či co a její členové dohlížejí, zda náhodou nešíříme dezinformace, zda jsme politicky nebo rasově korektní, zda naše výrazové prostředky jsou v souladu s přesvědčením těch komisařů. Že na sociálních sítích dávají uživatelům za jejich názory zaracha. To se mně krutě nelíbí, že někdo razí jedinou správnou pravdu, kterou vnucuje ostatním, nebo se dokonce snaží oponenty ostrakizovat,“ říká spisovatel Jiří Kimla. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zapochyboval o tom, jak student svolává mnohatisícové demonstrace bez podpory a sponzora. Demonstruje se prý za to, že vyhrál volby někdo jiný, než se chtělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ramzer (ODS): Přeji dětem, aby byly ve škole spokojené a úspěšné
Prvňáčci byli přivítáni v obřadní síni frýdlantské radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Vyšetřování Porošenka kvůli zneužívání moci
Národní antikorupční agentura Ukrajiny včera informovala o zahájení vyšetřování bývalého prezidenta Petro Porošenka a bývalého ministra zahraničí Pavla Klimkina. Podle neoficiálních informací je důvodem podezření ze zneužívání moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sametová revoluce se v roce 1989 prohnala i hornickým Sokolovem
Překotnému dění v listopadu 1989 se nevyhnul tehdy ani Sokolov. Občanské fórum zde vzniklo z iniciativy historika sokolovského muzea Ericha Kříže a jeho spolupracovníků, dalšími osobnostmi byli například Milan Pulkert, Jaromír Dvořák, Tomáš Kábrt nebo Jan Hadrava. Stovky lidí jim naslouchaly na náměstí Budovatelů nebo v evangelickém kostele. Méně známá je ale například skutečnost, že jako jedni z prvních si 22. listopadu pozvali několik představitelů strany a města na besedu studenti sokolovského gymnázia, popsal pro ČTK sokolovský historik a gymnaziální pedagog Vladimír Bružeňák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Žádní vrchní a nejvyšší státní zástupci...
Komentář na facebookovém profilu k nezávislosti státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klika (ČSSD): Vedení kraje jednalo s partnery o rozvoji vodíkové ekonomiky v regionu
Ústecký kraj jako tradičně uhelný region a dlouhodobý tahoun české energetiky hledá nové směry svého rozvoje. Na 30 partnerů dané oblasti diskutovalo v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje o další spolupráci při využití vodíku jako zdroje čisté energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hlas sněmovního experta na zahraničí: ČR ztrácí kredit už od 90. let. Víte vůbec, jak se k migrantům chová Saúdská Arábie?
ROZHOVOR „Trikolóra například vyhlašuje záměr zrušit institut minimální mzdy. S tím SPD zásadně nesouhlasí. Považujeme minimální mzdu za jeden ze základních nástrojů ochrany nejslabších příjmových skupin pracujících, za alespoň základní záruku jejich důstojnosti a existenční jistoty. Bez existence a garance minimální mzdy by úroveň mezd stagnovala či klesala, což by poškodilo v první řadě ony nízkopříjmové občany. Na druhé straně Trikolóra navrhuje snížení daně z příjmu pro osoby s měsíčním příjmem nad 100 000 Kč. Z toho je docela patrné, na jaké cílové voličské skupiny míří,“ uvedl v rozhovoru poslanec za SPD Jiří Kobza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zoo Praha chová jako jediná v Evropě největší africkou „rybí sovu“
Tento víkend budou poprvé v České republice k vidění ketupy Pelovy, největší africké „rybí sovy“. Měří až 60 centimetrů, váží přes dva kilogramy a v rozpětí křídel dosahují více než 1,5 metru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Antimonopolní úřad zrušil tendr na autobusovou dopravu. Kraj podá rozklad
Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji v letech 2020–2030 na základě námitky jednoho z účastníků. Kraj podá proti tomuto rozhodnutí rozklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Snaha o zachování venkovských prodejen pokračuje
Už třetím rokem Kraj Vysočina realizuje na svém území podporu venkovských prodejen. V roce 2017 byly na tuto oblast poprvé vyčleněny prostředky ve Fondu Vysočiny ve výši 2 miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): Rekonstrukce náplavek stála téměř 174 milionů korun
Rekonstruované kobky na náplavkách byly předány hlavnímu městu Praze. První s novými nájemci mohou začít fungovat již na podzim
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
České dráhy: Den železnice v Lužné u Rakovníka bude ve znamení oslav 20. výročí ČD Muzea
Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 20. – 21. září Dnem železnice, jehož dějištěm se stane ČD Muzeum v Lužné u Rakovníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Zákony musí platit i pro politiky
Pokud většina lidí přijme skutečnost, že v naší zemi od rozdělení Československa vládne nezákonný režim, bude to mít dalekosáhlé důsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Operátor ICT se stal koordinátorem otevřených dat pro Prahu
Magistrát hl. m. Prahy podepsal smlouvu s Operátorem ICT na zajištění funkce koordinátora otevřených dat. Koordinátor zajistí lepší dostupnost dat z magistrátu i městských společností a usnadní jejich sdílení jak s veřejným, tak soukromým sektorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bláha (ODS): Parkoviště u fakultní nemocnice se začne stavět v pondělí
U hradecké fakultní nemocnice se od pondělí 16. září začne se stavbou parkoviště pro 205 parkovacích míst. Firma je postaví za necelých 11 milionů korun včetně DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Psi i jejich průvodci měli vše v pořádku
Ve Skvrňanech se dohlíželo na dodržování povinností majitelů psů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Technologie hlavního města Prahy: Boxy na klíče nemají na sloupech veřejného osvětlení co dělat
Především v centru hlavního města Prahy se v poslední době můžeme setkat s nešvarem páchaným poskytovateli sdíleného bydlení. Konkrétně hovoříme o umisťování schránek na klíče od pronajímaných bytů na stožáry veřejného osvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Systém jednotných jízdenek na železnici dostal zelenou
Sněmovna schválila novelu zákona o dráhách. Její součástí je také zavedení systému jednotného tarifu jízdenek na železnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Veselo u Plesla: Milion chvilek bude muset oprášit staré heslo Benešové...
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se vyjádřil k dnes zastavenému trestnímu stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) i ostatních obviněných v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Šéf pražského Městského státního zastupitelství Martin Erazím sdělil, že společnost Farma Čapí hnízdo splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Právě pro ně přitom byla určena padesátimilionová evropská dotace, kterou farma v létě 2008 získala. Babišův advokát už rozhodnutí obdržel. Premiér zastavení stíhání nepovažuje za překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Doufám, že nejvyšší státní zástupce Zeman obstojí a Čapí hnízdo nestranně posoudí
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Praze v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Návrat Mallory - po čtyřech letech opět v Jihlavě
Veřejnost, zástupci města, kolegové ze střediska PMS, zástupci Městské policie, soudu, ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou, odsouzená žena, a také samotná Mallory Neradová. Ti všichni se v pondělí 9. září zúčastnili promítání dokumentárního filmu Mallory režisérky Heleny Třeštíkové a následné besedy na téma druhé šance, životní změny a návratu do společnosti. Stalo se tak po téměř čtyřech letech od jihlavské premiéry dokumentu v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zaprodanci Bruselu z řad britských poslanců blokují vystoupení Británie z EU
Britský premiér Boris Johnson má stále těžší pozici při naplnění výsledků referenda o brexitu, v rámci kterého má Spojené království opustit Evropskou unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
V Luhačovicích vyhlásí vítěze soutěže Vesnice roku
V Luhačovicích na Zlínsku dnes odpoledne vyhlásí organizátoři výsledky celostátní soutěže Vesnice roku 2019. Tradičně budou oznámeny na přehlídce Jarmark venkova, při které se divákům představí jednotliví finalisté. Do 25. ročníku soutěže se přihlásilo 206 obcí z celé republiky, do finále postoupilo 13 krajských vítězů. V porovnání s loňskem se do klání zapojilo o 22 obcí méně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vyšetřovatel Čapího hnízda oznámil u Slonkové, že „zvažuje“ odchod od policie. Petr Žantovský varuje před mediální nátlakovou akcí
TÝDEN V MÉDIÍCH Tak neuvěřitelně zásadní věc, jakou je případný pád vlády a pokus o převrat v zemi, nelze relativizovat nějakými žvásty uvozenými slovy, že zvažuje odchod od policie. Petr Žantovský tak reaguje na slova vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila, která zazněla na serveru Neovlivní. Analytik uvádí na pravou míru i sekernický komentář redaktora Martina Schmarcze, který se pustil do prezidenta Miloše Zemana za to, že se vyslovil pro zpětvzetí uznání Kosova jako samostatného státu. Rozporuje především jeho tvrzení, že nynější hlava státu hrála důležitou roli na začátku řetězce událostí, které nakonec vedly ke vzniku státu kosovských Albánců, a připomíná, že k agresi NATO vůči Srbsku došlo pouhých dvanáct dnů po vstupu Česka do tohoto společenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): Stejné podmínky pro všechny lesní hospodáře
Poslanecká sněmovna dnes přijala změny v lesním zákoně, reagující na kůrovcovou kalamitu, které budeme moci rychleji a efektivněji čelit. Mezi nimi i návrh STAN na narovnání podmínek mezi lesními hospodáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Návštěvnost Národního parku Šumava stále roste
Návštěvnost v letošní letní sezóně na území Národního parku Šumava byla opět vyšší, než v roce 2018. Od začátku června do konce srpna 2019 navštívilo sledované lokality více než 675 tisíc turistů. Loni za stejné období navštívilo sledovaná místa zhruba 600 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr kultury by rád, kdyby oceněná ruská filmařka zůstala v ČR
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes na pražské FAMU poděkoval ruské studentce školy Darie Kaščejevové za její mezinárodní úspěch a reprezentaci české kultury. Ve čtvrtek americká akademie oznámila, že studentka katedry animace slavné pražské školy získala studentského Oscara za film Dcera. Kaščejevová uvedla, že by ráda v Česku zůstala co nejdéle a připravovala další filmy. Zaorálek uvedl, že by rád pomohl tomu, aby studentka pocházející z Ruské federace mohla v Česku zůstat co nejdéle, jak si to sama přeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Berg (Zelení): Petici proti spalovně podepsalo přes 5000 lidí
Počet lidí, kteří na Vsetíně nechtějí spalovnu, překonal pět tisíc. Jejich petici projednali zastupitelé a dohodli se, že na dalším jednání se ke spalovně vyjádří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Žamboch: Zbohatnutí rozvojových zemí není pro nás hrozba, ale příležitost
Jakkoli chudoba třetího světa vyvolává v západním světě občasné vlny soucitu, je svět, kde lidé třetího světa žijí na úrovni vyspělých zemí obvykle považován těmi samými soucitnými lidmi za neudržitelný, a tedy nežádoucí, což kupodivu bez odporu přijímají i někteří kritici environmentalismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Rozhodnutí respektujeme, ale pochybnosti budou stále přetrvávat
Dnes bylo zastaveno trestní stíhání vše osob v tzv. kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce Martin Erazím se ztotožnil s právním názorem státního zástupce Jaroslava Šarocha a trestní stíhání zastavil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Gabal, Kolář st., generál Pavel a Koštoval udeřili na ruského ministra. Nejde jen o starostu Koláře, ale i o naše jádro
„Česká republika už není nesvéprávným vazalským satelitem SSSR a nehodlá jím být ani pro Rusko,“ píší v otevřeném dopise ruskému ministru kultury Vladimirovi Medinskému politik a sociolog Ivan Gabal, manažer a bývalý diplomat Petr Kolář, bývalý náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval a generál Petr Pavel. Požadují od něj omluvu kvůli jeho přirovnání starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře k vůdci regionální pobočky nacistické strany NSDAP v návaznosti na rozpory ohledně umístění sochy maršála Koněva. Autoři dopisu píší, že si „musíme a budeme rozhodovat, jaká socha u nás kde bude stát, a kdo u nás může stavět bezpečné jaderné elektrárny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čižinský (KDU-ČSL): Stavební a vodní zákon byl dělán velmi rychle a bohužel je to na něm vidět
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení návrhu poslanců Jana Birkeho, Pavla Kováčika, Karla Turečka a Zdeňka Podala na vydání zákona, kterým se mění stavební zákon a vodní zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis ministru kultury Ruské federace: Požadujeme omluvu
Otevřený dopis ministru kultury Ruské federace, Vladimirovi Medinskému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Ve srovnání se zahraničím jsou tarify v České republice vysoké
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o elektronických komunikacích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Čínská lidová republika: Primátor Prahy negativně působí v otázkách národní suverenity Číny a jejích klíčových zájmů
Vyjádření tiskového mluvčího velvyslanectví Čínské lidové republiky k čínsko-české kulturní výměně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Výstava v Národním památníku na Vítkově představí Podkarpatskou Rus jako součást našich dějin
Národní muzeum otevírá v Národním památníku na Vítkově novou výstavu s názvem Podkarpatská Rus – součást našich dějin, která představuje Podkarpatskou Rus v dobových souvislostech. Tato výstava je svým návštěvníkům otevřena od 11. září tohoto roku až do února 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Faltýnek nastoupil před novináře: Byla to uměle vytvořená kauza. Zdá se, že stále žijeme v právním státě
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek na tiskové konferenci před kamerami ČT zdůraznil, že kauza firmy Čapí hnízdo byla uměle vyvolána a jejím cílem bylo poškodit hnutí ANO a vyhnat z politiky šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Poté si pochvaloval, že ještě stále žijeme v právním státě a státní zastupitelství celou kauzu zastavilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Budeme čekat na další Studénky?
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. 9. 2019 k třetímu čtení vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o dráhách a další související zákony
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Thajci jsou pro českou ekonomiku přínosem
Česká republika je pro Thajce stále atraktivnější. Podle vyjádření české ambasády v Thajsku navštíví ročně Českou republiku až 50 tisíc Thajců a tento počet se stále zvyšuje. Nyní je navíc na zajímavá a méně vytížená místa naší vlasti bude lákat nová televizní série, na jejíž výrobě se podílela také agentura CzechTourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ostuda Jourová. Novinář prozradil, jak to dopadlo, když vyslovil její jméno před mírným diplomatem z Polska
Daniel Kaiser se na Echo24 zamyslel nad gescemi, které má Věra Jourová jako komisařka. Prý je naše jediné štěstí, že její portfolio působí jako vtip a je vybrakované. „Rozeštvávači potenciál Jourové pro Visegrád se tím hodně umenšil,“ napsal Kaiser. Co tím myslel?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR zpevnily břeh Rokytenky poškozený velkou vodou
Letošní povodňové škody na Rokytence v Rokytnici na Vsetínsku tento týden odstranily Lesy České republiky. Náklady podniku přesáhnou milion korun. Další projekt se plánuje na Rokytence příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Koho upálí Milion chvilek?“ Babiš totálně osvobozen: Sranda už začala
Poté, co dnes pražský městský státní zástupce aproboval zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše ve věci čerpání dotací pro středočeskou farmu Čapí hnízdo, se k tomu vyjádřili někteří uživatelé na sociálních sítích. Vladimír Ira navrhl: „Milion chvilek pro pátek třináctého... Co nebo koho bude zapalovat Minář toho 17.?“ mířil dotaz diskutéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Nezávislost státních zástupců chceme posílit již za dva týdny
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek v rámci novely zákona o státním zastupitelství, která řeší evropské žalobce, obratně načetl a do třetího čtení tak poslal společný návrh Pirátů, ODS a KDU-ČSL na posílení nezávislosti a současně ztížení odvolatelnosti státních zástupců. Materiál by se tak mohl finálně projednat již v rámci příštího zasedání Sněmovny za dva týdny, příští týden ho projedná Ústavně právní výbor Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude s šéfy zdravotních pojišťoven jednat o úhradách
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes bude s řediteli zdravotních pojišťoven jednat o úhradách zdravotní péče pro příští rok. Vyhláška, kterou připravilo ministerstvo zdravotnictví, počítá s příjmy veřejného zdravotního pojištění ve výši 350 miliard korun. Na péči by mělo jít asi 335 miliard korun, podle Babiše je možné mluvit o navýšení ještě asi o šest miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Podpoří hnutí ANO pevné zařazení projednání návrhu manželství stejnopohlavních párů?
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – interpelace k umožnění uzavření manželství stejnopohlavních párů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Mezi kronikami jsou i literární a výtvarná díla
Kde v kraji mají nejlépe vedenou kroniku? V Semilech a Horní Branné. Odborná porota vybrala vítěze Soutěže o nejlepší kroniku v Libereckém kraji, která se koná jednou za dva roky. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 12 měst a obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Já zažil, co prováděli ve sněmovně Chovanec se Sobotkou. Žumpózní. Exposlanec Chalupa se rozhodl promluvit
ROZHOVOR „Tady se ořezávají sliby, které hnutí ANO dalo, kterým jsem věřil a pro které jsem pracoval, a jsem z toho zklamaný. Když se podíváte na sliby a výsledek po sedmi letech, nejde o nic, čím bych se asi mohl chlubit,“ říká bývalý člen hnutí ANO Bohuslav Chalupa. Podle něj vláda zklamala v mnoha odvětvích. Od obrany až po školství a zdravotnictví. Navíc prohlásil, že českou demokracii a dohodu napříč politickým spektrem omezuje právě politické stranictví. I po odchodu z Babišova hnutí považuje načasování kauzy Čapí hnízdo za politicky účelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČMKOS: Krizový štáb neměl k dispozici poslední verzi úhradové vyhlášky
Včerejší jednání členů krizového štábu s předsedou vlády Andrejem Babišem konečný výsledek nepřineslo. Premiérovi jsme odprezentovali reálný stav českého zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Za zahraniční politiku je stále ještě odpovědná vláda, ne Zeman
Komentář na facebookovém profilu k prezidentově poznámce o Kosovu, kterou pronesl v Srbsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Den (pro) pěstounství letos hostily choceňské Peliny
Den (pro) pěstounství, který pořádá Pardubický kraj spolu s neziskovými organizacemi, se stal už potřetí oslavou rodiny, poděkováním dosavadním pěstounům a snad i inspirací těm, kteří o pěstounství uvažují. Letos jeho program hostil choceňský park Peliny a organizace se ujala nezisková organizace Amalthea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Němcová: Kvůli komunistům nemáme pevnou demokracii. Veselovský: Ale vy jste vládli. A politička...
Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny, poslankyně ODS Miroslava Němcová se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila mimo jiné k premiéru Andreji Babišovi (ANO). „Nedůvěřuji náhlé změně právního názoru,“ podotkla Němcová k zastavení trestního stíhání předsedy vlády v kauze Čapí hnízdo. Vyjádřila se také k tomu, proč nemáme pevnou demokracii. Podle jejích slov je tomu tak kvůli 40 letům komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Show ČT proti fake news: Ano, i Jaromír Soukup se vyjádřil
Moderátor Jaromír Soukup se na svém facebookovém profilu vyjádřil k nejnovějšímu pořadu České televie To se ví, který se věnuje dezinformacím a fake news.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Miláček USA Václav Havel. Henry Kissinger vyprávěl ČT, jak z něj udělal největšího fandu NATO
Žádný český politik nebyl tak častým hostem v Bílém domě jako Václav Havel. Žádný od dob Masaryka neměl s americkými špičkami tak blízké vztahy jako právě on. Důvody, proč myšlenky posledního československého a prvního českého prezidenta tak okouzlily zámořské elity, Česká televize připomněla s odkazem na novou knížku, která je připomíná v rozhovorech s americkými prezidenty, diplomaty i předními intelektuály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní
Komentář na facebookovém profilu k petici LIGA LIBE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Obnovení další vodní nádrže
Retence vody v krajině i zpomalení odtoku povrchové vody z krajiny – to jsou hlavní efekty vodní nádrže Drahotuše, jejíž obnovu v srpnu dokončilo Povodí Moravy, s. p. Kromě retence a zpomalení odtoku oprava prodloužila životnost celého vodního díla. Nádrž je dnes díky vydatným víkendovým srážkám napuštěná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš o Čapím hnízdu: Já si myslím, že je to prostě podvod
Předsedu vlády už policie nestíhá, státní zástupce už kauzu Čapí hnízdo zastavil. Pokud na tom nic nezmění nejvyšší státní zástupce, bude to definitivní. Argumenty pro konec trestního stíhání Andreje Babiše jsou ale účelové, tvrdí Piráti. Podle nich totiž existuje propojení malého Čapího hnízda s velkým Agrofertem. V Interview na ČT24 na toto téma tentokrát promluvil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
EU je ekonomická supervelomoc, vykládal před lidmi Niedermayer. Jen je škoda, že nemá společnou zahraniční politiku
REPORTÁŽ Europoslanec versus český podnikatel. Chvála prezidenta za jeho aktivity v Číně. To pro mnohé překvapivě zaznělo na setkání, které se uskutečnilo v Plzni a jehož se zúčastnilo několik desítek lidí, zejména studentů a vysokoškolských pedagogů. Zúčastnili se jej europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer, ekonom Lukáš Kovanda a „muž z lidu“ Tomáš Březina, zakladatel a ředitel a.s. BEST.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): 7 a půl milionu korun za přípravu prototypu zastávky. Transparentní? Ani náhodou
Představitelé hlavního města Prahy naprosto selhali při přípravě nového městského mobiliáře a městu tak hrozí ostuda i miliardové škody. „Již v roce 2017 byla vybrána nová zastávka MHD a město zaplatila několik milionů korun vítěznému studiu Artěl za tento vítězný návrh. Do dnešního dne však zastávka ani přes platné smlouvy nebyla představena veřejnosti,“ uvedl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Správa NP Šumava: Ovlivňují bezzásahové zóny na Šumavě počasí v Čechách?
Stále častěji se objevují zprávy o tom, že hřebeny Šumavy, na kterých odumřela většina dospělých smrků kvůli kůrovci a vichřicím, způsobují sucho v českém vnitrozemí. Nejrůznější vědecká měření však nic takového nenaznačují a ani meteorologové nepotvrzují, že by odumřelé horní stromové patro nějak významně ovlivňovalo počasí v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Tlustý odkryl temné momenty polistipadové éry. Jak to bylo s uznáním Kosova? A jak se Bakala dostal k OKD?
Někdejší poslanec ODS Vlastimil Tlustý to v rozhovoru s moderátorem XTV.cz rozbalil. Konstatoval, že nás chce kdekdo řídit a používá k tomu ideologii. Momentálně je populární ideologie zelená. U lidí, kteří ji vyznávají, by Tlustý čekal, že začnou sami u sebe a třeba přestanou dýchat, aby zachránili planetu. Jednou z institucí, která nás chce řídit, je podle Tlustého EU, která má prý za to, že Češi jsou hloupí a potřebují být řízeni z vyšších míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Téměř 11 tisíc dětí v Pardubickém kraji se účastnilo regionálních olympiád
Po celý školní rok se na základních a středních školách v kraji zapojují žáci do regionálních sportovních olympiád. Ti nejlepší v 16 sportech postupují do Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Opakující se české bludy o osvobození Prahy
Naposledy se vyskytly v interview s Andorem Šándorem, kde tvrdil naprostý nesmysl: „Kdyby Koněv a jeho První ukrajinský front, kdyby Malinovského Druhý front byly někde u Košic, tak by skupina armád Schörner Mitte, která měla na milion vojáků, jaksi z území Československa nikam nespěchala… je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem. To je realita.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: V Brně Trikolórní představení
Na den 28. září si naplánovalo hnutí Trikolóra svůj ustanovující sněm a z dostupných zpráv je nám sděleno, že programové pilíře představí bývalý prezident Václav Klaus, právník a exposlanec za ČSSD Zdeněk Koudelka a bývalý euro-poslanec a bývalý předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Romové ven z autobusu! Diskriminace? Server Romea udeřil
Slovenská společnost Eurobus podle serveru Romea.cz diskriminuje Romy. Řidiči této společnosti prý v Košickém kraji již několikrát odmítli svézt několik slovenských Romů. Ti zvažují, že budou podávat trestní oznámení z důvodu diskriminace. Podle firmy Eurobus jde jen o nedorozumění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Připravte se, tohle bude jízda
Nešlo si nevšimnout, jak velkou změnou prošel automobilový průmysl v posledních letech. A víte co? Věřím tomu, že v příštích deseti bude změna mnohem větší než za uplynulých padesát let dohromady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Příspěvek na pomůcky pro trénink paměti
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Měl by být starosta Kolář kvůli Koněvovu pomníku obviněn? Zákon existuje…
Na území Prahy 6 se ještě 9. května vedly líté boje, při nichž v Divoké Šárce padlo, tváří v tvář vojskům Waffen SS, 37 rudoarmějců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AV ČR: Českobudějovičtí vědci zkoumají rybí obsádku. Chtějí zlepšit kvalitu vody
Hydrobiologové z Biologického centra Akademie věd ČR vyplují v září a v říjnu se svými výzkumnými loděmi a čluny na vodní nádrž Jordán v Táboře. Při komplexním průzkumu budou zjišťovat, v jakém stavu je početnost a složení rybí obsádky v nádrži. Zároveň provedou nápravná opatření, jejichž zásadním cílem je udržet, případně zlepšit kvalitu vody pro rekreační účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Noveský: Trojí metr české justice aneb jednatelé třikrát jinak
Problémem české spravedlnosti je občas trojí metr. Za velmi podobnou činnost statutárního zástupce, ve funkci jednatele, jednou brněnský soud jednomu jednateli uložil velmi tvrdý mnohaletý nepodmíněný trest, druhého jednatele brněnský soud zcela zprostil a třetího jednatele již vyvinil žalobce přímo v obžalobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká mládež promluvila o politice. To jsou čísla! Už vyvolala zděšení a návrh
Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací charakterizují v současnosti většinu mladých lidí do 30 let. Polovina jich považuje za problematickou dostupnost bydlení. Ve srovnání se staršími generacemi jsou také většinou tolerantnější k přistěhovalcům. Vyplývá to z průzkumu s názvem Generace svobody, který ve spolupráci s agenturou Median zpracovala iniciativa Svobodný listopad na Univerzitě Karlově. ČTK to sdělili zástupci iniciativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Státní úřad inspekce práce zrealizoval v prvním pololetí roku 2019 přes 12 tisíc kontrol
Za první pololetí letošního roku uskutečnily orgány inspekce práce u zaměstnavatelů celkem 12 181 kontrol. Z tohoto počtu se 5 022 kontrol zaměřilo na dodržování bezpečnosti práce na pracovištích a bezpečný provoz vyhrazených technických zařízení, 2 530 kontrol se věnovalo dodržování pracovních vztahů a podmínek, na odhalování nelegálního zaměstnávání směřovalo 4 386 kontrol a na oblast zaměstnanosti bylo zaměřeno 243 kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš nepotěší Gretu: Otevřeně mluvil o oteplování, postaví se EU
Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil na půdě Poslanecké sněmovny k otázce ochrany klimatu. Hovořil mimo jiné o snižování emisí skleníkových plynů a o suchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Nečekal jsem to... Zasvěcený muž ke konci Čapího hnízda. Dal výzvu
Analytik webu Česká justice Petr Dimun se rozhovořil o kauze Andreje Babiše (ANO). Podle jeho slov pro server Blesk.cz chybí státním zástupcům větší odpovědnost. Zároveň upozorňuje na to, že případy nejsou housky na krámě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Bude na růst důchodů i rodičovský příspěvek
Růst důchodů a rodičovského příspěvku – to jsou největší úspěchy Ministerstva práce a sociálních věcí při vyjednávání o rozpočtu na příští rok. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) vyjednala pro svůj resort o 15,6 miliardy Kč navíc na mandatorní výdaje nad rámec valorizace. Současně získala o 400 milionů Kč více na investice, na výstavbu a rekonstrukci domovů pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: „Předávat do EU!“ Vážná dohra Babišovy kauzy. Nový návrh z Bruselu
Evropské peníze? O těch by měli rozhodovat evropští prokurátoři. Tuto myšlenku sdělil europoslanec Stanislav Polčák za STAN v pořadu Pro a proti na ČRo plus včera. Prý byl v této otázce zdrženlivý, ale kauza Babiš, která podle něj skončila v podezřele pokročilém stádiu, ho přesvědčila. „Ať to posoudí soud toho členského státu. Ale tu žalobu by před ten soud posílal evropský prokurátor,“ řekl Polčák a dodal, že nevěří například rumunským a bulharským soudům, že budou nezávisle stíhat aktivní politiky. Milan Feranec z ANO ho varoval, že to je velký krok k federalizaci Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér si prohlédne pozemky, kde by mohla vyrůst úřednická čtvrť
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes navštíví pražské Letňany, kde by mohla v budoucnu vzniknout takzvaná vládní čtvrť. Ta by na jednom místě soustředila úředníky z několika ministerstev dosud rozmístěných po metropoli. O výstavbě velkého administrativního areálu pro úředníky mluví premiér delší dobu. Současný stav je podle něj pro stát neekonomický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
,,Bez Koněva by Němci Prahu rozflákali.” Vytočený Šándor o mladých hoších, co poučují. A o Kosovu
ROZHOVOR „Ačkoliv je špatně, že jsme uznali Kosovo, tak se s tím stejně nedá nic dělat a nikdo s tím pravděpodobně nic dělat nebude,“ říká bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. Českou diplomacii označil za zoufalou, protože nemluví jedním hlasem. Navenek prý nepůsobíme jako země, která ví, co chce, a tím děláme sami sebe bezvýznamnými. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentoval nákup amerických vrtulníků, u nichž není jisté dostatečné využití. Je třeba dopředu zvážit, k čemu má technika sloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Já žádnou krizi nevidím. Premiér Babiš se ohradil proti strašení opozice
„Někdo se snaží vytvářet nějakou atmosféru a mluví o krizi, já tady žádnou krizi nevidím, lidé pořád nakupují. V tomhle směru je to velice pozitivní,“ odmítl během pondělního jednání o rozpočtu na příští rok premiér Andrej Babiš (ANO). Rozpočet se schodkem 40 miliard je podle premiéra „velice dobrý“. Babiš v reakci na kritiku argumentuje, že má ČR „skvělá čísla“. Naráží tak především na růst české ekonomiky a na naše nízké zadlužení. Nesouhlasil pak ani s kritikou ze strany prezidenta Miloše Zemana, že bychom měli vysoký počet státních úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Slečna z Kliniky chtěla upalovat policajty. A teď hrozí žalobou dámě, která se proti tomu ohradila
Bývalá policistka Petra Lhotáková, která upozorňovala na aktivistku z Kliniky, která na festivalu Prague Pride vyzývala k použití Molotovova koktejlu na policii, se má omluvit. Požaduje to advokátka aktivistky po zveřejnění rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde Lhotáková používá výrazy jako „je opravdu blbá“, „exot“ či „lehkoživka“. Lhotáková omluvu odmítla a nyní obdržela předžalobní výzvu, kde se opět požaduje omluva. Lhotáková na svém Facebooku nepřímo vzkázala, že se ráda sejde u soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na rok 2020
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 16. září 2019 sešli na pátém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři na zasedání diskutovali návrh podoby státního rozpočtu na rok 2020 a čerpání evropských fondů. Premiér Andrej Babiš také informoval sociální partnery o činnosti pracovních týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SMS ČR: Trestní oznámení na primátora Jablonce nad Nisou - policie zahájila úkony trestního řízení
Sdružení místních samospráv České republiky podalo v polovině letošního srpna trestní oznámení na primátora Jablonec nad Nisou Milana Kroupu, který kvůli sporu o pohledávku rozhodl jako jednatel soukromé společnosti v postavení dodavatele o vypnutí kamerových systémů na území Jablonce nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pěvkyně Pecková se pustila do české společnosti: Když hájím kulturu, nazývají mě elitářkou. Mám v Německu za sousedy migranty a přijali jsme je
Mezzosopranistka Dagmar Pecková srovnává českou a německou mentalitu. Podle Peckové bychom se měli od Němců naučit nezávidět a pracovat. A také bychom neměli dále podporovat rozkol ve společnosti mezi městem a venkovem, mezi tzv. pražskou kavárnou a zbytkem obyvatel. Uvedla to v rozhovoru pro web Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Marie Pošarová: Dejte si pozor na hady v oblecích! Jinak vám provedou falešnou centralizaci nemocnic
Dobrá zpráva: Fúze nemocnic v Plzeňském kraji se odkládá. Slučování špitálů neřeší nedostatek lékařů a neohlíží se na zájmy pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní zástupce Šaroch promluvil: Pod žádným tlakem jsem nebyl. Prostě chyběly důkazy
Podle dozorujícího státního zástupce v kauze Čapí hnízdo pražským kriminalistům chyběly důkazy. Z toho důvodu zastavil trestní stíhání všech osob, což jeho nadřízený Martin Erazím potvrdil. Šaroch dle svých slov nebyl pod žádným tlakem a vše probíhalo zcela standardně. Verdikt nyní posoudí Nejvyšší státní zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

František Kostlán: Bílí heterovlastenci: Žid s náckem v objetí
Benjamin Kuras a Tomáš Vandas, Lenka Procházková a Jaroslav Bašta, Petr Žantovský a Ladislav Jakl, Petr Hampl a Martin Konvička, Alexander Tomský a Stanislav Novotný – smutní hrdinové letního „Vlasteneckého setkání v Příčovech,“ které pořádalo Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže, jmenovitě jeho předseda, známý islamobijec Hampl. A to „jistě jen náhodou“ v den, kdy v Praze probíhal průvod Prague pride.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.9.2019 v 14:41, zobrazit podobné
Bloger Michal Pohanka mi zničil dobrou pověst
Jak je známo a staletími prověřeno, žena má dobrou pověst jenom jednu. Já jsem o tu svoji přišla včera, když vyšel blog s názvem: Vyspal jsem se s blogerkou Zdeňkou Ortovou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Šílené útoky kyselinou v Británii, Itálie nás chce trestat a ČR pošle stamiliony Africe.
Smutná Itálie, kyselinová Británie, ale ta chce alespoň z Unie ven. Zatímco nová italská vláda nám chce přidělovat migranty, Piráti u nás ruší už i linku pro vozíčkáře a my pošleme miliony. Italové zrazeni a zbaběle napadené ženy
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.9.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Miloš Balabán: Evropská nejistota: skok do horkého podzimu
Na sklonku léta se Evropa stává zajímavou politickou laboratoří. Hned ve třech významných zemích Evropské unie se odehrávají důležité politické události, které mohou už od horkého podzimu ovlivnit její směřování v budoucnosti. Na prvním místě je určitě Velká Británie. Již probíhá odpočítávání do posledního říjnového dne, kdy by měla napodruhé definitivně opustit EU. Zvykli jsme si, že proces opouštění je hodně dramatický, mísí se v…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.9.2019 v 07:41, zobrazit podobné
Přemístění sochy maršála Koněva by se nemělo odbýt.
Na její znovuodhalení by měl být pozván Vladimir Vladimirovič Putin, president Miloš Zeman, ruský ministr kultury Vladimir Medinskij a samozřejmě by měli mít možnost se zúčastnit i ti nejlepší pracovníci trollí farmy v Petrohradě.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.9.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Chodím městem a dívám se za vrata aneb Co skrývá Jiránek pod pokličkou?
Primátor Dan Jiránek (ODS) stojí v čele koalice, která vede kladenskou radnici, takže logicky jdou za ním  nejen úspěchy, ale i neúspěchy. Chválit ho nebudu, na to si stačí sám a má na to svoje lidi, ale… Snažím se být objektivní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: A na Bakalu se zapomnělo?
Předseda sněmovní komise k problematice privatizace OKD, Černohorský, nechal uniknout do médií informaci, že možná podá trestní oznámení.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 13.9.2019 v 17:41, zobrazit podobné
Václav Němec: Sedm smrtelných hříchů Miloše Zemana
Tento čtvrtek by Poslanecká sněmovna měla hlasovat o návrhu žaloby na prezidenta Miloše Zemana kvůli hrubému porušení Ústavy, který schválil Senát na své červencové schůzi většinou 48 ze 75 hlasů. Vše nasvědčuje tomu, že návrh ústavní žaloby nemá šanci získat ve sněmovně potřebnou třípětinovou většinu. Lze očekávat, že proti budou hlasovat poslanci za ANO, SPD, KSČM a zřejmě i někteří poslanci za ČSSD. Vyjádření poslanců Pavla Blažka nebo…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Petr Příhoda, důkladný laický historik
"Na podzim roku 1976 jsme se s přáteli, psychologem Petrem Příhodou a historikem Milanem Otáhalem rozhodli, že začneme pracovat na souhrnném textu o problematických místech v moderních českých dějinách...," napsal Petr Pithart a jen nepřipomenul, že takový projekt jako byla kniha Češi v dějinách nové doby, který podepsali pseudonymem Podiven, jim dal v době vládnoucí nenormality, kdy nesměli pracovat ve svém oboru, smysl života. Pseudonym si vypůjčili ze…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:41, zobrazit podobné
Znakem vyspělé společnosti je (mimojiné) svoboda
O tom, že vyspělá společnost se vyznačuje větší mírou svobody jedinců, o nemožnosti dosáhnutí absolutní svobody a závěrem také o EU. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:40, zobrazit podobné
Komunismus bránil Československo před genderismem a LGBT ideologií
To řekl člověk, který byl tváří demokratických změn v našem státě, politik, bývalý prezident, popírač vlivu člověka na klimatické změny a dnes garant zahraniční politiky v hnutí Trikolora: Václav Klaus senior.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.9.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Svoboda vlastního jména nebo zmatek ?
Samozřejmě, že tu „stát není od toho, aby lidem říkal, jak se mají jmenovat
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 13.9.2019 v 16:41, zobrazit podobné
Co cesta to ostuda
Miloš se opět vyznamenal. MZV se zapotí, než kosovskou ostudu urovná. Pokud to pan Petříček stihne do 28. října, měl by jej prezident zařadit na seznam vyznamenaných.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.9.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Ze štrasbursko-bruselské dílny
Dotace, nařízení, kvóty, omezování, plýtvání. To jsou produkty současné EU. Lze proti příkladům níže alespoň něco postavit, aby činnost EU celkově mohla být hodnocena neutrálně nebo dokonce kladně?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Poklonkování premiéra prezidentovi
Krok za krokem se nám přibližuje prezidentský systém. Přitom teď už se premiér nemusí obávat, že mu prezident neudělí milost. Tak proč před ním pořád chodí po kolenou? 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Na velikosti záleží. Ne že ne
Čtyřleté úporné zkoumání pražských žalobců, zda premiér jednal nezákonně či nikoli, dospělo k prozatímnímu závěru, že před soud by Andrej Babiš postaven být neměl.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Den Rudé armády, další falzifikace dějin
28.1.18 Leninova vláda vydala dekret, kterým zřizovala Rudou armádu/RA ( mělo v ní sloužit 300.000 " dobrovolníků " z řad dělníků a rolníků ). Trocký se snažil o vybudování profesionální armády s carskými důstojníky, což sabotoval
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:40, zobrazit podobné
Komunisté diktují vládě, a chtějí porušovat ústavu a zákony
Rudí už naštěstí nemohou vraždit lidi a zavírat je do lágrů. Ale jak je patrné, soudruzi z KSČM jsou nepoučitelní. Vláda má podle nich zachránit Koněvovu sochu v Praze 6. Což je nesmyslné a protiprávní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Který ze Zemanů bude mít poslední slovo?
Každou vteřinou se nemilosrdně krátí  tříměsíční lhůta, kdy nejvyšší státní zástupce má vydat osudové rozhodnutí - buď potvrdit, že premiér dál stíhán nebude, nebo ho naopak poslat před soud, kdy  poté  bude možná úpět v žaláři.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Migrace: Conte chce opět přerozdělovat a trestat!
Staronový italský premiér Giuseppe Conte chce opět prosadit automatické přerozdělování migrantů, kteří míří do italských přístavů. V tom případě je ochoten zmírnit tvrdou protiimigrační politiku své vlády.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova
Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.9.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Opravdu to chceme ?
Jsem rád ,že jsme členy EU ,že i u nás začala demokracie a udělám vše proto ,aby tomu zůstalo .A i když mi je smutno ,že společnost rozdělena ,že poslouchá populisty. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Kriminalizace Andreje Babiše zkrachovala
 Andrej Babiš není první český premiér, který čelil pokusu o kriminalizaci své osoby. Tím prvním českým premiérem, který je stále orgány činnými v trestních věcech sledován a čelí soudům, je Petr Nečas.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Jourová z ANO, vítězství národních zájmů v Bruselu
Nejtvrdší kritika však kupodivu nepřišla ze směru KSČM, ODS, Pirátů, KDU-ČSL, nebo Top 09, ale docela překvapivě od Tomia Okamury z SPD, jenž docela vážně míní, že hnutí ANO nepodporuje české národní zájmy.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.9.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Má mít Slovensko vyšší minimální mzdu než Česko?
Třicet let po pádu komunismu si můžeme koupit to samé zboží, jako v Německu, Anglii nebo Francii, akorát platy pořád pokulhávají. A my to chceme změnit. Jednou z možností je zvyšovat minimální mzdu, což pravice odmítá.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.9.2019 v 17:41, zobrazit podobné
Jestlipak někdy panu Zaorálkovi dojde, že řídí už zcela jiné ministerstvo?
Anebo v Praze zabloudil a neví, kde je magistrát? Anebo ví a mravenčí politická práce s našimi lidmi mu nevoní...?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Izrael má právo na existenci, současní antisemité následují Hitlera
Dobrý počin od předsedy poslaneckého klubu KDU-ČSL Jana Bartoška, který sněmovně navrhl rezoluci, jež by odsoudila projevy antisemitismu vyhrožující likvidací Židovského státu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.9.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Učitelé už budou zase v balíku!
    Slibem neurazíš a pohádky má každý rád. Tímto heslem se řídí už od svého nástupu do funkce současný ministr školství. Kdyby aspoň vláda i on stále platy učitelů neřešili a prostě na férovku řekli, že na školství kašlou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Jak nebojovat proti antisemitismu
V úterý poslanecká sněmovna projednávala na návrh místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška rezoluci o protižidovských náladách, která kromě několika nekontroverzních bodů odsuzuje propalestinské hnutí Boycott, Divestment, Sanctions (BDS) jako antisemitské. Dění ve Sněmovně v mnoha ohledech není vzhledem k dlouhodobě tvrdě proizraelské orientaci české zahraniční politiky překvapivé a jde ve šlépějích Německa nebo USA. Nálepkování a napadání…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:41, zobrazit podobné
Bude mít prezident dilema?
V pátek 13. září byly v Izraeli zveřejněny poslední volební preference před úterním (17/9) hlasováním. Izraelci budou vybírat 120 zákonodárců do Knesetu – a ledacos nasvědčuje tomu, že bychom mohli být svědky dalšího patu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.9.2019 v 21:40, zobrazit podobné
Prezident Zeman si nesmí pšouknout
Zachytila jsem zprávičku, že prezident Zeman zašeptal do ucha srbskému prezidentovi, že nesouhlasí s tím, co se stalo s Kosovem. Tleskám, aniž bych sledovala cestu prezidenta Zemana do Srbska, protože jestli toto zašeptal
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.9.2019 v 15:40, zobrazit podobné
V roce 1999 k nám vláda Miloše Zemana dotáhla albánské uprchlíky z Kosova
A o tyto albánské uprchlíky se staral za peníze daňových polatníků, hádejte kdo, to fakt neuhádnete. Jasně, že Člověk v tísni. Jo, svatá pravda, jen blbec nemění své názory
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.9.2019 v 17:40, zobrazit podobné
David Klimeš: Prezidenta lze umravnit jen osekáním hradního rozpočtu
V ústavě se píše, že „prezident republiky zastupuje stát navenek“, v případě Miloše Zemana je však na místě se ptát který. Už slušnou sérií výroků v zahraničí se dostal do kolize s oficiální pozicí vlády. Nyní se mu to naposledy podařilo v Srbsku, kde se vyslovil pro odvolání uznání Kosova a přihodil, že Kosovo nemá rád. Prezident je jistě spokojen. Vyvolal vřavu, notně poničil visegrádskou politiku vůči západnímu Balkánu a v Praze ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 12.9.2019 v 10:41, zobrazit podobné
Amtikomunista Dolínek a antirusista Petříček - to jsou paradoxy!
Předseda poslaneckého klubu ČSSD Petr Dolínek sbírá podpisy pro odvolání předsedy komunistů Vojtěcha Filipa z postu místopředsedy sněmovny. Tomáš Petříček podniká „další kroky“ ve věci názorů ruského ministra kultury.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Dohoda s Talibanem je mrtvá.
Napsal objevně na svém twiteru pan prezident Trump. Chytrému napověz, dohoda žádná není potřeba. Z Afghánistánu je jenom potřeba odejít. Pak se mohou teprve uzavírat dohody, mírové, obchodní. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
TOPlist