Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.557x, což odpovídá cca 185.599-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kolem obsazení pražského podniku začíná být dusno. Piráti nezasahuji
Z dvě stě dvaceti tří kandidátů vybrali Piráti zhruba třicítku nových zástupců do pražských podniků. Podle materiálu, který dnes publikovaly Novinky.cz je vybírala “pirátská” komise složená ze tří až pěti obvykle stejných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tady se demokracie 30 let jen předstírala. Režisér a umělec vydal drtivou zprávu o době po roce 1989. Zlodějiny, prodaní politici, vysávání státu... A to, co nás čeká
„Zastupování, skutečné, je klíčem. Ptejte se svého politika, co pro vás dělá.“ I tato slova zaznívají od režiséra Davida Martinka v jeho analýze s názvem 2019, kterou poskytl ParlamentnímListům.cz. Hovoří o prohře politického stylu, který skoro třicet let předstíral budování demokracie podle západních norem. Popisuje současný proces změny české politiky a vytvoření prostředí tvrdé politické soutěže, které se odehrává na půdorysu nejvýznamnější transformace společnosti za posledních padesát let. Čtvrtá průmyslová revoluce totiž zásadně mění pravidla. „Odvíjí se další klíčový zápas o technologický předstih, který kapitalismus spoludefinuje jako systém. Kdo v něm vyhraje, získá minimálně podíl na spolurozhodování o podobě planety.“ Vysvětluje i to, proč by měli mít u nás zaměstnanci průměrný plat kolem 50 tisíc měsíčně. Nejde ale jen o bilancování nebo vizi, Martinek jasně říká, s čím začít tady a teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka žádá vládu o dvě změny zákonů s velkým přínosem pro lidi
Vláda v pátek 11. 1. projedná dva návrhy ombudsmanky. Ta vládu žádá o zajištění dvou jednoduchých změn právních předpisů, které však budou mít výrazný pozitivní přínos pro občany při projednávání jejich záležitostí s úřady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Bloger je chytřejší než policie
Reakce na příspěvek blogera Martina Novotného na webu Aktuálně.cz „Czechtourism zpátky na scéně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: O tom, jak český karbanátek převálcoval Ameriku
Je to jak v té pohádce o českém Honzovi, který se stal králem… Tento příběh je zcela pravdivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Jevonsův paradox a my
Vždy na konci či začátku roku se objevují různé prognózy, co nás čeká a také zaručená doporučení, co bychom určitě dělat měli nebo naopak, co bychom zcela jistě dělat neměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Jak obhájit krádež
Žižkovská Klinika má být exekučně vyklizena. Soudy sice rozhodly jednoznačně, k nápravě protiprávního vztahu však zatím nedošlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Velmi nízké mzdy pošťáků musíme zvýšit
Komentář na facebookovém profilu k aktuální situaci České pošty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Horká debata ve studiu ČT: Cameron se mohl zastřelit, vypálil Pithart. Nevěřím v evropské jaro, ale v evropský podzim, padlo od Bělohradského
Hosty druhé části Otázek Václava Moravce byl expremiér Petr Pithart, politolog Petr Kopecký a filozof Václav Bělohradský. Hovořilo se především o současném politickém dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Pošťáci překonali rekord ve sběru mobilů
Celkem 2 707 mobilů a 2 kg ostatního příslušenství nebo elektrozařízení vybrali pošťáci v rámci interní zaměstnanecké sbírky s názvem Mobily pro Jedli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Šabatová žádá vládu, aby zajistila dálkové nahlížení do spisů
Vláda bude na pátečním jednání řešit i dvě doporučení veřejné ochránkyně práv. Ombudsmanka Anna Šabatová vládu žádá, aby změnou zákona zajistila účastníkům správních řízení možnost dálkově nahlížet do spisu formou pořízení a zaslání kopií. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
To je takový žvást, utřel Moravec Valachovou. A přidala se Udženija: Nevím, proč by pan moderátor měl platit obědy mým dětem
V nedělních Otázkách Václava Moravce se střetly tři dámy - někdejší ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), Alexandra Udženija (ODS) a pirátská poslankyně Olga Richterová. Političky se shodly na tom, že bezpečnost státu je na prvním místě a stojí nad jakýmikoliv ekonomickými zájmy té či oné firmy. Moravec ve vysílání šil do prezidenta Miloše Zemana. Alexandra Udženija zasadila ránu premiéru Babišovi. Konstatovala, že předseda vlády tady „amatérsky vykřikuje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Odvetná opatření Číny? Premiér Babiš v Partii vypustil podstatnou informaci ke kauze Huawei. A pak došlo na ilegální migranty a přímý vzkaz do Bruselu
Minulou neděli vystoupil v Partii televize Prima druhý český prezident Václav Klaus a notně rozvířil české politické vody. Tuto neděli usedl do křesla pro hosta předseda vlády Andrej Babiš (ANO), který před kamerami rozehrál své velké sólo. Prozradil, co všechno chystá. „Žádný ilegální migranti nepřijdou. A Brusel si může říkat, co chce,“ prohlásil mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Reakce na reportáž v ČT24
Níže dementujeme/upřesňujeme některé informace, které zazněly/jsou uváděny v návaznosti na odvysílání reportáže v Událostech ČT dne 7. 1. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf české armády Bečvář vede zbrojařskou firmu Glomex MS
Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář se stal od ledna prezidentem zbrojařské firmy Glomex Military Supplies. Ve funkci bude odpovědný za strategii firmy či kontakt s partnery a zákazníky. Firma to dnes sdělila ČTK v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Hlava státu se zastává cizí velmoci proti vlastním tajným službám
Komentář na Twitteru k vyjádření prezidenta Zemana, že ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka a ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Dušan Navrátil ohrozili ekonomické zájmy České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Litomyšlská nemocnice: LDN se přesunula do zrekonstruované interny, vilu Klára si kraj zatím nechá
Litomyšlská interna je v novém. Budova ze 30. let minulého století prošla po padesáti letech rozsáhlou rekonstrukcí a v současné době nabízí pacientům i personálu mnohem větší komfort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Archeologický výzkum pod budoucí dálnicí přinesl řadu cenných svědectví
Záchranný archeologický výzkum pod dvěma úseky budoucí dálnice D35 v Pardubickém kraji skončil. Přinesl v České republice novou zkušenost s unikátním systémem spolupráce soukromé stavební firmy Eurovia s odborným garantem Pardubického kraje – Východočeským muzeem v Pardubicích (VČM) a s odbornými organizacemi Archaia a Archeologické centrum Olomouc. Odkryl řadu nových nálezů, z nichž vyniká senzační objev dochované 7000 let staré dřevěné studny u Ostrova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Stydím se za svého premiéra.“ Bývalý tvůrce „knížecích“ kampaní spouští akci neposlušnosti
V několika obcích a městech České republiky se tento týden objeví billboardy občanů, kteří se zapojili do akce Stydím se za svého premiéra. První z téměř stovky vylepí ve čtvrtek dopoledne v Praze 5, premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pošle takto svůj vzkaz zpěvák Kryštof Michal. Další billboardy, které si zájemci sami zaplatili, budou k vidění do konce tohoto týdne. ČTK to dnes sdělil Jaroslav Poláček, majitel agentury Produkujeme, která akci organizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Režisér Jakub Kohák: Já bych byl fantastickým prezidentem. Taky umím říct „bablbam“
Režisér Jakub Kohák se prý o politiku moc nezajímá, raději staví lego se synem. Je však přesvědčen, že by byl dobrým prezidentem. Jak na to přišel? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Do pořádání Olympiády dětí a mládeže se zapojí města a šest partnerů
Liberecký kraj bude od 23. do 28. června letošního roku pořádat Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, budou mít mladí závodníci možnost soutěžit také v letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně – street art.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Teď vybuchne bomba: Slova politiků k důchodci Baldovi, „protiimigračnímu teroristovi“. Kníže, Okamura, Foldyna, Hamáček a jiní
ANKETA Český „terorista“ se u soudu přiznal ke kácení stromů na železniční trať. Důchodce tím prý chtěl varovat před muslimskou migrací. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co říkají na názor, že byl obětí manipulací a protimigračních kampaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tvrdý Brexit, nastane chaos... Komentátor to s Británií vidí černě
Britské poslance dnes čeká hlasování o dohodě, kterou dokázala premiérka Theresa Mayová vyjednat s Evropskou unií. V tuto chvíli se zdá, že parlament dohodu odmítne a nastane tzv. tvrdý Brexit. Myslí si to šéfkomentátor Seznamu a bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v Británii Jiří Hošek, jenž se obává, že nás po dnešním hlasování čeká chaos, protože nemalá část poslanců sní dokonce o zrušení Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb. Volily za jiné osoby
Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb v obci Chlístovice na Kutnohorsku. Jsou podezřelé, že volily za jiné osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Ona měla krámy, pak na to vlítli a nakonec...“ Fuj. Vůbec to nečtěte. Jde o Kliniku, psáno ve čtyři ráno
Vyklízení komunitního centra Klinika neušlo pozornosti médií. Nakonec k většímu incidentu nedošlo, pouze se aktivisté uhnízdili na střeše. Z médií a od politiků se ozývaly názory pro a proti. Jeden z těch drsnějších svěřil v brzkých sobotních hodinách sociálním médiím bývalý marketér Pirátů a publicista Jakub Horák. A přidává historku, která by slabším náturám mohla pokazit chuť k jídlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pokrytectvím, cenzurou a hloupou korektností se Evropa nespasí
Hned v úvodu nejprve o nás. I v ČR se máme na co ptát; zvláště media a z nich ještě jednou zvláště ČT, její ovlivňování veřejného mínění důrazem na určité události při jiných zamlčených, po třetí zvláště výběrem témat a diskutujících, a poslední zvláště, to vše intenzivněji před každými volbami. A ve velké Evropě atributy z titulku přivedli k dokonalosti vyhazovy z práce, pokutami a soudním trestáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čeští jaderní fyzikové se podílejí na stavbě urychlovačového centra FAIR
Nedaleko německého Darmstadtu se buduje v rámci Evropské výzkumné infrastruktury pro hadronovou fyziku FAIR velký částicový urychlovač, který má ambiciózní přinést nové poznatky o struktuře hmoty za vysokých teplot, tlaků a hustot i o jevech souvisejících se vznikem vesmíru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čeká vás třeba šok. Zdeněk Zbořil k mobilům z Číny: Zeman si pamatuje. Pozor, občané
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Zahájení globální války mezi Spojenými státy a Čínou na vedlejších bojištích? Politolog Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu komentuje kauzu Huawei. „To, zda důsledky dopadnou na PPF nebo Škoda Auto, předvídat neumím, ale že k tomu může dojít, si umím představit.“ Věnuje se také brutálnímu útoku na poslance AfD, když mimo jiné říká: „Ono dnes stačí jen o takové události informovat, a kdo tak učiní, může se dostat do hledáčku Zprávy Policie a MV ČR o politickém ‚extremismu‘, což už je něco jako ‚měkký trestný čin‘.“ A Klinika? „Nenadávejme na klavíristu, když je špatné piano.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vás, Rusy, nemám rád, řekl Pavel Nový. Sdělil nám své historky z Ruska a s Rusy
Zemi nazývá královstvím a zdůrazňuje nutnost chápat a znát vlastní minulost. Herec Pavel Nový tvrdí, že jedenačtyřicet let totality se jen tak vymazat nedá a dějepis je nutné učit v souvislostech. „Jestliže nemáte vztah k minulosti, nebo ji neznáte, není šance pochopit současnost. Vše, co se nyní děje, je stále v nás,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde také popsal svůj zážitek z Ruska po roce 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal budovu v Ústí nad Labem, převzatou od Národního památkového ústavu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem prodal v prvním kole výběrového řízení budovu převzatou od Národního památkového ústavu za 3,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Roky bydleli zadarmiko v širším centru. Měli by poděkovat a vypadnout! Jaroš setřel squattery z Kliniky. Pak ale dodal něco důležitého, co by mělo zajímat Babiše
Marketingový expert Martin Jaroš se vyjádřil k tzv. Autonomnímu sociálnímu centru Klinika v Praze na Žižkově. „Slibuju, že vám to k celé věci nasadí ostřejší brýle,“ poznamenal na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Lednový daňový dárek
Komentář na facebookovém profilu k reportu daňové komise EP Taxe3
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pakty OSN a Istanbulská deklarace pro mě nic neznamenají. Stejně se podle nich nebudeme řídit, bouchl do stolu Babiš
Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo pohovořil o plánovaném zvýšování důchodů. „V roce 2021 bude průměrný důchod alespoň 15 tisíc,“ předpokládá a upřesnuje, kde na tyto stoupající výdaje chce brát finance. A znovu se také například pustil do ministryně práce Maláčové kvůli jejímu návrhu na zvyšování životního minima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Pozdrav ze socialistické Kanady
Tohle mi z Vancouveru napsal můj dávný kamarád Víťa Suchodol, bigbíťák, rocker, bubeník, se kterým, kdyby tenkrát nepláchnul do Kanady, jsme možná hráli v jedné kapele. Zveřejňuju to s jeho svolením a kvůli kontextu v plném znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
DPP: Krátkodobé výluky v provozu tramvají v lednu 2019
Informace o změnách v pražské MHD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Nesouhlasím s pokračováním demonstrací!“ Zakladatelka žlutých vest zásadně promluvila pro PL k tomu, co se právě děje ve Francii
EXKLUZIVNĚ Prezident Emmanuel Macron Francii vládne tak, jako by země byla nějakým malým začínajícím podnikem. V občanech z toho roste pocit velkého zklamání. To řekla ParlamentnímListům.cz jedenapadesátiletá Jacline Mouraudová, která stála u zrodu hnutí žlutých vest ve Francii a dnes je považována za zástupkyni umírněného křídla. Tato rozvedená matka tří dětí z bretaňského Ploërmél vystupuje jako hudebnice s tahací harmonikou, ale je i terapeutkou využívající hypnózu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Ústav dějin umění se rozšiřuje o oddělení muzikologie
Ústav dějin umění AV ČR získal nové oddělení, od ledna v něm pracují i muzikologové. Jejich zaměření je poměrně široké, zkoumat budou českou a evropskou hudbu od středověku až po současnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Výbor TRAN schválil návrhy ke zvýšení bezpečnosti vozidel
Na čtvrtečním zasedání Výboru TRAN, prvním v tomto roce, poslanci Výboru podpořili pozměněný návrh Komise ke zlepšení bezpečnosti vozidel a odhlasovali své stanovisko k nařízení o obecné bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Piráti: Celostátní fórum České pirátské strany již příští víkend
Zasedání Celostátního fóra Pirátské strany, nejvyššího orgánu Pirátů, se sejde v Táboře v hotelu Palcát už příští víkend, 19. a 20. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Dva roky s Trumpem - neštěstí pro mezinárodní politiku
Na podzim roku 2016 věřil jen málokdo tomu, že Donald Trump uspěje v prezidentských volbách. Většina průzkumů a politologů byla přesvědčena o tom, že Baracka Obamu vystřídá v Bílém domě Hillary Clintonová. Ona pověstná mlčící většina však rozhodla, že tomu bude jinak. A tento měsíc jsou to právě dva roky, co se Donald Trump ujal prezidentského úřadu. Jak si zatím ve své funkci vede? Inu, neslavně…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman dle sinologů bojuje proti bezpečnostním institucím své země
Český prezident Miloš Zeman bojuje proti bezpečnostním institucím vlastního státu v pořadu na televizi, kterou financuje čínská společnost. Tak hodnotí Zemanovo vyjádření k varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před výrobky čínských firem Huawei a ZTE sinologové z portálu Sinopsis.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman zahájí letošní zahraniční cesty summitem na Slovensku
Účastí na summitu východních členů NATO na Slovensku zahájí letos své zahraniční cesty prezident Miloš Zeman. V prvním pololetí by měl také navštívit Rakousko, Maďarsko a Čínu. ČTK to řekl ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák. Do konce roku by mohl prezident navštívit Srbsko nebo některý ze států severní Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
V Pardubickém kraji budou občanské akce k Palachovu výročí
K 50. výročí upálení Jana Palacha se v Pardubickém kraji na 16. ledna připravuje několik vzpomínkových akcí. Organizují je jednotlivci, nikoli radnice. Například v Králíkách na Velkém náměstí se v podloubí účastníci sejdou v 17:30, řekla ČTK Monika Hejkrlíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
„Lidé, kteří mají pocit, že nám mají poroučet, co si máme myslet, jací máme být. A za to je velmi dobře platit?!“ Toto Petr Žantovský tentokrát objevil v médiích
TÝDEN V MÉDIÍCH Do veřejného prostoru čím dál více pronikají lidé, kteří jsou přesvědčeni o tom, že nám mají poroučet, co si máme myslet, jací máme být, a pokud možno nepochybovat o jejich slovech, pokud možno je následovat a ještě k tomu je obdivovat, adorovat a velmi dobře platit. Petr Žantovský to ilustruje na rozhovoru s aktivistou, který tvrdí, že Češi jsou hloupí a volí politiky, kteří pracují se lží a demagogií. Pozastavuje se ale i nad tím, proč seriózní média informují i o banalitách, a vychází mu z toho, že stačí, aby šlo o akci namířenou proti prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Návrh Šabatové o správním řízení vláda možná zohlední v novele
Vláda možná zohlední v příští novele požadavek veřejné ochránkyně práv, aby byli účastníci správního řízení informováni, že mohou proti správnímu rozhodnutí podat žalobu k soudu. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO). Další návrh ombudsmanky Anny Šabatové, který se týkal zasílaní kopie spisů účastníkům správních řízení, vláda odmítla s tím, že stávající úprava toto již umožňuje v případech, kde je to technicky možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Města na Chomutovsku chtějí, aby vláda řešila příspěvky na bydlení
Představitelé Chomutova, Kadaně, Klášterce nad Ohří a Jirkova požadují, aby vláda začala řešit problematiku sociálních dávek na bydlení. Kritizují současný systém, kdy na neúměrně vysoké dávky plynou ze státní pokladny stamiliony korun, ze kterých ale v mnoha případech profitují především spekulanti s byty. Ve společném dopise s požadavkem na projednání možné změny legislativy starostové a místostarostové oslovili předsedu vlády Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Generál Šándor rozebral, kdo všechno nás může odposlouchávat, i když se o tom nemluví. A připomněl, jak se naše tajné služby ztrapnily v minulosti
ROZHOVOR „Maje výhrady k některým krokům prezidenta Zemana, přesto bych ho nenazval služebníkem Kremlu či Pekingu. Byť Čína je jeho oblíbenou destinací,“ říká bezpečnostní analytik a generál v záloze Andor Šándor. Co se vztahu USA a Ruska týče, Donald Trump podle Šándora nevnímá Putinovo Rusko jako primární hrozbu. „Myslím, že Putin příliš zvýrazňuje vliv Ruska, který zdaleka nedosahuje doby ‚zašlé‘ slávy a síly Sovětského svazu. Rusko je pouhou regionální velmocí, byť s obrovským arzenálem jaderných zemí,“ uvádí věci na pravou míru generál Šándor. Nevěnovali jsme se ale jen mezinárodním otázkám, na přetřes přišel i výkon premiéra Babiše a hodnocení prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ten soudce je zločinec, řádil John Bok. Už nejsme normální stát. Trochu jiná verze kauzy, kvůli které hrozí basa Aleně Vitáskové
Spravedlnost pláče, nevinní lidé jsou odsouzeni do vězení. Legální podnikání je kriminalizováno a lidé odsuzováni na základě zájmů energetické mafie, po mediální štvanici a prostřednictvím selhání justice, které je minimálně omylem, ne-li zločinem. Takto byl ve čtvrtek odpoledne v Praze prezentován příběh solárních elektráren v Chomutově, kvůli kterým skončili ve vězení podnikatelští bratři Zdeněk a Alexander Zemkové a s nimi několik dalších lidí. Jedná se o diametrálně odlišnou verzi, než byla prezentována v médiích, například v Reportérech ČT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Zásadní slova prezidenta Zemana: Klausova prezidentská kandidatura, další rána šéfovi NÚKIB a také Chovancovu „ministerstvu pravdy“
Další Týden s prezidentem na TV Barrandov s Jaromírem Soukupem přinesl jako vždy mnoho zajímavých postřehů. Zazněly názory na státní rozpočet, „kauzu Huawei“, i na téma hodnocení euroatlantických vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Samosprávy požadují větší podporu státu v boji se suchem a kůrovcem
V Brně se dnes konal 4. ročník konference Samosprávy 2019. Nejskloňovanějšími pojmy mezi zúčastněnými odborníky a komunálními politiky byly tentokrát voda a les.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví odmítá tvrzení, že zdrželo poskytnutí dotace pro Ústav chirurgie ruky
Ministerstvo zdravotnictví reaguje na článek „Nemocnice, kde zachránili ruku tenistky Kvitové, se dočkala dotace. I když to Babišův ministr zdržel“ serveru Seznam zprávy ze dne 8. 1. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek představil priority, které bude letos rezort předkládat
Ve středu 9. ledna 2019 se ministr spravedlnosti Jan Kněžínek setkal se zástupci Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ministr se svým týmem představil poslancům priority, kterými se bude rezort v letošním roce zabývat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Policie, policie jede! Aktuální VIDEO z Kliniky
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyjádření k problematice balistických vest
Reakce na informace uvedené v MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Bakala v problémech
Bakalovy problémy probíhají po několika liniích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Poslali Američany do... a ponížili USA? Je to ještě zajímavější, Tereza Spencerová ví víc. I o Macronovi, EU a Skripalovi: Legrace končí
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turecký prezident Erdogan se odmítl setkat s delegací USA vedenou Johnem Boltonem, který pomáhal inscenovat puč proti vládě Turecka. Tím se Erdogan postavil na stranu Donalda Trumpa v jeho sporu s elitami Ameriky, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz analytička Tereza Spencerová. V Evropské unii podle ní už končí legrace, což se ukazuje na mlčení evropských státníků k Macronovu potlačování protestů Žlutých vest, dodává. Legrace v EU podle Spencerové končí, a to třeba i kvůli tomu, co v Polsku vyjednal Matteo Salvini.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Barbarský útok na poslance AfD
Poslance Bundestagu a šéfa regionální pobočky AfD v Brémách Franka Magnitze přepadli nedaleko centra Frankfurtu maskování útočníci a způsobili mu těžká zranění. Nejdříve ho měli pachatelé omráčit dřevěnou tyčí a následně ho kopat do hlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Takové „západní“ výdobytky tady nechceme
Komentář na facebookovém profilu k ideologii genderu a kampani #MeToo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Naivní Merkelová chtěla přepisovat dějiny a místo toho uvrhla zemi do traumatu. Vzorový příklad naivity, ukazuje bezpečnostní expert z Izraele
ROZHOVOR O člověku, se kterým jsem mluvil, by mohl být napsán napínavý román. Méně naivity znamená větší bezpečnost – to je prolog exkluzivního rozhovoru se špičkovým bezpečnostním odborníkem z velmi citlivé oblasti světa. Skutečným odborníkem na rozdíl od mnoha „expertů“ vyjadřujících se ke všemu, co u nás v ČR považujeme za bezpečnostní problémy. Hovořili jsme o nezbytné nutnosti znovuzavedení základní vojenské služby, ale ne na pár měsíců, ale aspoň na rok. A i o tom, že osamělý vlk nikdy není sám – někde má svoji smečku… Nir Regev má zcela jasno v tom, co všechno zahrnuje pojem „bezpečnost“. Především díky osobním zkušenostem, mnohdy těžce zaplaceným. A zažil toho opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli. A internet už praská ve švech
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Starý Topolánkův skandál. Poslanec se bavil při vzpomínce na nakupování poslanců. Jde i o Klause a Soukupa
Zelení už dlouho nejsou členy Poslanecké sněmovny, ale zřejmě na tento čas rádi vzpomínají. Alespoň si to myslí poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík, když citoval slova předsedy Zelených. V komentářích se pak propírala minulost spojená se Zelenými. A padlo i jméno vlastníka TV Barrandov Jaromíra Soukupa...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily v lesích na Rakovnicku kulturní památku
Barokní sochu svatého Jana Nepomuckého zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky zrestaurovaly na Rakovnicku ve Středočeském kraji v katastru Nový Dům koncem loňského roku Lesy České republiky za 170 tisíc korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Co to kecáte? Luděk Sobota odhalil, jak mu nadávali za medaili od Zemana a kdo „rozděluje společnost“
Hostem Studia 6 Víkend České televize byl komik Luděk Sobota. Vyprávěl nejen o své spolupráci s hercem Miloslavem Šimkem, ale také o tom, jak dostal vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
MMR: V integrovaných nástrojích v IROP zbývá pro žadatele ještě 12 miliard korun
Zájemci o podporu například veřejné dopravy, opravy silnic nebo kulturních památek prostřednictvím integrovaných nástrojů mají stále možnost získat dotaci. Stačí jen sledovat webové stránky nositelů integrovaných nástrojů, kde se zveřejňují všechny podrobné informace, a to nejen k vyhlašovaným výzvám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Chyby vlády a parlamentu
Svoboda slova je zatím tím největším „výdobytkem“ sametové revoluce. Upálení Palacha tenkrát pozvedlo sebevědomí národa. Současné ekonomické zájmy většiny občanů převyšují nad morálkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Kde je největší problém českého zdravotnictví?
Prý nedostatek sester je největší současný problém zdravotnictví v ČR. Údajně se na tom shodli mladý ministr Mgr. práv Vojtěch (ANO) s panem presidentem a jeho týmem poradců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Cestování lékařů přes hranice by mělo skončit, plánuje německý ministr
Za časů ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) lékaři hrozili, že pokud nedostanou přidáno, odejdou do Německa, kde dostanou mnohem vyšší mzdu. Lékařské odbory čas od času vracejí tuto výhrůžku na stůl. Jenže německý ministr zdravotnictví Jens Spahn teď udělal českým doktorům čáru přes rozpočet. V rozhovoru pro švýcarský list Blick am Sonntag konstatoval, že by EU měla podobné přesuny lékařů zarazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
První evropský chalífát. A věci, které se nepíší o „žlutých vestách“. Hovoří nestor novinařiny a znalec Francie Milan Syruček
ROZHOVOR Jak dalece se oddálila současná myšlenka Evropské unie od ideí Churchilla a de Gaulla, kteří viděli Evropu „od Atlantiku po Ural“! Dnes její aparát nabobtnal do počtu 170 000 úředníků a stále roste. Bývalý novinář Milan Syruček se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zabývá také francouzskou Sorbonnou, kterou štědře dotují arabské státy, jež se netají tím, že by Francii chtěly mít jako první evropský chalífát, a kde nedávno bez povšimnutí našich médií proběhl incident mezi studentkou a ředitelem o nošení šátku v hodině. V liberalismu se prý tato univerzita nechvalně proslavila už dříve, a to udělením doktorských titulů třem vedoucím představitelům Rudých Khmerů, kteří způsobili ve své zemi genocidu nepředstavitelných rozměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonom hrozil z Bakalových novin: Hrozné podkopávání našich spojeneckých závazků. Volit by měly i děti, vždyť ony jsou budoucnost
Investiční bankéř Ondrej Jonáš varuje před tím, že Česko jede setrvačností a neinvestuje do budoucnosti. Další krize nás tak podle jeho slov může vážně ohrozit. Uvedl to pro server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Herec Cina nechápe, proč je manželství určeno jen mužům se ženami. Letos chce být uvědomělý člověk a prosadit změnu
Herec Jan Cina patří mezi hlavní tváře iniciativy „Jsme fér“. Na rok 2019 si prý dal za cíl nejen dál prosazovat práva homosexuálů, ale také stát se lepším člověkem, ba dokonce ideálním člověkem. V životě prý měl také etapu, kdy chtěl být malou mořskou vílou, nebo spíš malým mořským princem. Podstatné prý bylo, aby měl ocas. Ocas jako ryba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnaných v prosinci bylo o 50 tisíc méně než loni
K 31. 12. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 231 534 uchazečů o zaměstnání. To je o 16 524 více než v listopadu a o 49 086 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší prosincovou hodnotu od roku 1996, kdy bylo bez práce 186 339 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
A co Američané? Ve věci mobilů Huawei udeřila SPD
Jaroslav Novák, jenž sám sebe představuje jako politicky aktivního spisovatele a poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury, se vyjádřil ke kauze Huawei. Na to, jak moc se v poslední době mluví o Číně, se mu zdá, že se až příliš málo mluví o Spojených státech, které prý jen v roce 2014 aktivně sledovaly 1,2 milionu lidí. Pozadu nezůstala ani Velká Británie a další země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny
Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše zůstat ještě další dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: V jakých případech je možno požádat o prominutí penále
Otázka týdne ze Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu loni věnovalo na dobročinné aktivity nejvyšší částku ve své historii
Pozitivní vývoj letového provozu a příznivé hospodářské výsledky umožnily ŘLP ČR, s. p., podpořit v roce 2018 neziskový sektor rekordní částkou 7 milionů korun. Tento štědrý sponzorský příspěvek si mezi sebou rozdělily charitativní a sociální organizace, zdravotnická zařízení i školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
172 tisíc korun pro europoslnce, 628 tisíc korun pro jeho asistenty. Měsíčně. O to se hraje
Volby do Evropského parlamentu se blíží, a tak nechybí ani střety o podobu kandidátek. Jak totiž píší Lidové noviny, hraje se i o 38 milionů korun na asistenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AV ČR: Nové centrum EPIREC - Na léčbě epilepsie se v Motole podílejí vědci a inženýři
Unikátní platforma propojující výzkum epilepsie s klinickou praxí funguje od ledna ve Fakultní nemocnici v Motole. V multioborových týmech zde pracují vedle lékařů také vědci z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fyziologického ústavu Akademie věd ČR. Inovativní poznatky, na jejichž zpracování se podílejí i odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT, zkvalitní a zefektivní péči o pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček nebude nadšen: V ČSSD sepsán ostrý dokument o Ukrajině, jde Babišovi
Exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek sdílel na svém facebookovém profilu interpelaci Jaroslava Foldyny (oba ČSSD) ve věci stanoviska Ministerstva zahraničních věcí k ukrajinskému zákonu o veteránech včetně banderovců. Interpelace míří na stůl Tomáše Petříčka, šéfa diplomacie (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Jsme absolutní špička mezi postkomunistickými zeměmi
Komentář na facebookovém profilu k ratingovému hodnocení ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Ke skutečnému řešení málokdy stačí paušální přístup
Komentář na facebookovém profilu k návrhu premiéra Babiše na další zvyšování důchodů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Chovanec končí ve Sněmovně, nesouhlasí s vládou ČSSD s ANO
Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec se vzdá poslaneckého mandátu. Ze Sněmovny chce odejít do konce března. Řekl to podle České televize dnes v Plzni na krajském sjezdu strany. Nesouhlasí totiž s účastí ČSSD ve vládě s hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Pravidla zaměstnávání cizinců
Na semináři se seznámíte s vízovými procesy a aktuálními možnostmi pobytových titulů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Wágner: Je třeba utáhnout šrouby?
Jak se v posledních dnech díky nejrůznějším článkům a rozhovorům z našich sdělovacích prostředků dozvídáme, na českých silnicích loni zemřelo 565 lidí, o 63 více než předloni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor po svém okomentoval kauzu Huawei a narazil na diplomata Koláře
Diplomat Petr Kolář zareagoval na svém facebookovém profilu na komentář šéfredaktora Info.cz Michala Půra ke kauze Huawei. Podle jeho slov je tento komentář ve svém závěru klasickým překroucením příčiny a následku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková se bude zajímat o konkrétní výsledky podnikatelských misí
Na oficiální návštěvu Singapuru, Thajska a Indie v neděli odlétá ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková s premiérem Andrejem Babišem. Doprovázet je budou zástupci 42 českých firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Inspirativní muž plný energie, vzpomínají na Bradyho politici
Jako o inspirativním, odvážném muži plném energie a vlastenci hovoří čeští politici o pamětníkovi holokaustu Jiřím Bradym, který zemřel v noci na dnešek v kanadském Torontu. Vedle exministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), který je Bradyho synovcem, úmrtí komentovali zejména ti, kteří se za Bradyho postavili před třemi lety ve sporu s Hradem o státní vyznamenání. Brady tehdy ocenění nedostal, ačkoli ho o záměru prezidentská kancelář předem informovala. Herman to interpretoval jako reakci prezidenta Miloše Zemana na svou schůzku s tibetským vůdcem dalajlamou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Liknavost při plnění plánů na omezení světelného smogu ohrožuje zdraví občanů
Vláda ČR na mimořádné páteční schůzi hodnotila plnění úkolů pro omezení světelného znečištění. Podle plánu z března roku 2018 dostaly konkrétní úkoly Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo zdravotnictví. Ne všechny rezorty však k plnění úkolů přistupují svědomitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Teplicích se podařilo prodat rozsáhlé pozemky v Krušných horách
Předmětem výběrového řízení s aukcí byly dva volně přístupné pozemky o celkové rozloze 40 497 m2, ležící na okraji obce Moldava, v katastrálním území Nové město u Mikulova, těsně za objekty rekreačních chat. Nachází se na území horské oblasti Krušných hor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): V kroměřížské nemocnici už to zase vře
Komentář na facebookovém profilu k sílícímu napětí v kroměřížské nemocnici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Potřebujeme upravit vzdělávací proces
Komentář na facebookovém profilu k investicícm do vzdělání
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Městská nemocnice Ostrava otevřela jednotku Následné intenzivní péče
Zcela novou jednotku Následné intenzivní péče otevřela v pátek 11. ledna Městská nemocnice Ostrava. Je teprve třetí nemocnicí v kraji, která takovou jednotkou disponuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
K Babišovi míří výzva: Oddlužit lidi, co neplatí nájem? Tak to ne!
Zástupci bytových družstev a společenství vlastníků vyzývají vládu, aby řešila problémy s dluhy za bydlení i takzvaný byznys s chudobou. Stěžují si na spekulanty, kteří pronajímají byty chudým a inkasují od nich dávky, úhrady pak ale neplatí. Novely, které měly problém řešit, prý v praxi nefungují. ČTK to sdělili zástupci Svazu českých a moravských bytových družstev (SČMBD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Celní správa: Ruzyňští celníci odhalili pašeráka heroinu
Ruzyňští celníci odhalili na Letišti Václava Havla v Praze zásilku heroinu. Drogu pašoval ve svém zavazadle pětačtyřicetiletý cizinec, který přicestoval pravidelnou linkou Dubaj - Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Europoslanec Štětina zakládá nové hnutí. Chce konkurovat nejen TOP 09
Europoslanec Jaromír Štětina se rozhodl znovu kandidovat do Evropského parlamentu. Mandát už nebude obhajovat za TOP 09 kvůli rozporům se současným vedením této strany. Do voleb chce jít za nové hnutí Evropa společně, které se rozhodl založit. Oznámil to dnes na svém twitteru. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Přestaňme si konečně utahovat z nejlepšího ministra dopravy
Od roku 2010 se v ČR postavilo 75 km dálnic. Za stejné období v Polsku 783 km a v menším Maďarsku 447 km. Superman očividně lítá do Polska a Maďarska...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
V roce 2018 zemřelo na silnicích v Libereckém kraji 21 lidí
V roce 2018 vyšetřovala Policie na území České republiky celkově 104 764 dopravních nehod. Při těchto nehodách přišlo o život 565 osob. Tento počet představuje výrazné meziroční zvýšení. Obětí nehod je v republice o 63 více než za stejné období v loňském roce. V Libereckém kraji dopadl rok 2018 lépe než ten předchozí. Usmrcených bylo meziročně o 3 osoby méně. Kraj naplánoval další preventivní akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Maloobchod stále roste, problémem jsou auta. Letos přijde zpomalení
Komentář k listopadovým maloobchodním tržbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Varování českého prezidenta nerozumím
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření prezidenta Zemana o čínském financování firmy Škoda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Praha má zájem získat 154 nemovitostí
Premiér Andrej Babiš jednal v sídle vlády, Strakově akademii, s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Tématem schůzky byly především investiční záměry v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO: Pronásledování, rána zezadu a útěk. Brutální útok na německého poslance zachytily kamery
Nejprve německá média publikovala fotografie zraněného německého poslance Franka Magnitze ze strany Alternativa pro Německo (AfD), kterého napadli tři zatím neznámí útočníci. Nyní německá policie zveřejnila záběry z pondělního útoku, které naznačují, jak k útoku došlo a že proběhl trochu jinak, než se spekulovalo. Na dopadení pachatelů státní zastupitelství v Brémách vypsalo odměnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Hlavně že vláda zařídí, aby bylo líp
Komentář na facebookovém profilu k argumentaci vlády o výstavbě dálniční sítě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pařížskou čtvrtí otřásl silný výbuch. Na místě je nejméně dvacet zraněných. Lidé podlehli panice, že jde o teroristický útok
Pekařstvím v centru Paříže v sobotu ráno otřásla silná exploze, kterou podle místní policie zapříčinil zřejmě únik plynu. Na místě vzplanul požár a míří tam záchranáři. Zraněny jsou desítky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelná tahanice o zločineckého imigranta. Z Německa byl deportován, Afghánistán ho ale vrátil zpět. Zde je důvod
Třiadvacetiletého žadatele o azyl Mortazu D., kterého Německo začátkem týdne vyhostilo do vlasti, vrátily ve čtvrtek afghánské úřady zpátky do Mnichova. Jako důvod uvedly podlomené duševní zdraví, i když má muž na svém kontě dlouhý seznam zločinů, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Podpora sportu patří mezi nejvyšší v historii
Zástupci zastřešujících sportovních svazů v regionu jednali ve středu s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a krajským radním pro oblast sportu a cestovního ruchu René Živným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Arnika: Alejí roku 2018 se stala Alej přátelství na Karlovarsku
Vítěznou alejí osmého ročníku ankety se stala dubová Alej přátelství na jezeře Medard u Sokolova. Získala přízeň 1592 hlasujících a stala se nejoblíbenější alejí roku 2018 jak v Karlovarském kraji, tak i v celé republice. Arnika k vítězné aleji na jaře umístí pamětní ceduli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Ohlédnutí za uplynulou sezónou na zámku Bečov
Přestože byl loňského roku zaznamenán mírný pokles návštěvnosti zámku Bečov, hned dvakrát jsme díky turistům zapisovali historický rekord. Rok 2018 byl bohatý na překvapení, poučení, novinky i úspěchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jakub Kunert: Cesta ke koruně – Devizová ústředna Rakousko-uherské banky na zachování devizového monopolu
Česká národní banka připravila u příležitosti významného 100. výročí vzniku československé koruny seriál o jejím vzniku s názvem Cesta ke koruně. Dozvíte se v něm, jaké významné osobnosti stály u zrodu koruny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čtyři mušketýři. Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb.
Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos v květnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Expertní tým prezidenta bude v Lánech jednat o zdravotnictví
Expertní skupina prezidenta Miloše Zemana bude dnes na zámku ve středočeských Lánech jednat o zdravotnictví. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který se jednání zúčastní, budou převládat systémové otázky jako je personální stabilizace zdravotnictví, dostupnost péče v odlehlých regionech, reforma primární lékařské péče a dostupnost léčiv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Kauza Huawei – jde o byznys v rámci mocných soupeřů
Nedávná kauza okolo prohlášení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Bezpečnostní a informační služby (BIS) je velmi podivná a aktuálně poškozuje ekonomické zájmy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Tomu, kdo si chce zapálit, v tom nikdo nezabrání
Komentář na facebookovém profilu ke zmírnění protikuřáckého zákona
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Opozice brání kybernetický úřad proti prezidentovi. Farský měl poznámku o ohnutých zádech
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) má oprávněné důvody pro vydání varování před technologií čínské firmy Huawei, řekl dnes ČTK v reakci na kritiku prezidenta Miloše Zemana vůči úřadu i Bezpečnostní informační službě (BIS) místopředseda opoziční ODS Martin Kupka. Podle předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska je hlavní povinností prezidenta hájit národní zájmy, přičemž na prvním místě je bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Z domu Jana Palacha se již letos stane památník
Ve středočeské obci Všetaty v domě, kde Jan Palach strávil své dětství, vzniká památník, který bude připomínat jeho život a sebeobětování i širší historické souvislosti jeho činu. Památník, který se otevře již 21. srpna tohoto roku připravuje Národní muzeum za podpory Ministerstva kultury podle vítězného architektonického návrhu společnosti MCA ateliér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ta metodika je zmatečná. Jak si to vlastně představují? Babiš se na tiskovce rozčiloval, co to předvádí kybernetický úřad
Po pátečním jednání vlád předstoupil před novináře její šéf Andrej Babiš a svým místy česko-slovenským stylem se vyjádřil ke kauze Huawei. A nejen k ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozpad státu byl vlastizrada. Češi a Slováci spolu účtovali ve studiu ČT. Došlo i na nadávky
Před kamerami České televize zase jednou stanul exministr obrany Alexandr Vondra (ODS). A nebyl sám. Moderátorka Michaela Jílková v pořadu Máte slovo nastolila otázku rozpadu Československa. A toto následovalo. Historik Jan Rychlík připomněl, že česká a slovesná historie se velmi lišila. Od slovenských hostí zaznělo, že se liší dokonce i české a slovenské nadávky. České jsou prý „anální“, zatímco slovenské „genitální“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Rudí Khmérové a lepšolidé
Jsem opravdu hodně háklivý na to, když se z absolutního lidského neštěstí vytlouká politický kapitál nebo když je zneužíváno k primitivní propagandě. To není nic jiného než hyenismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Praha se chystá motivovat své partnery ke snižování emisí skleníkových plynů
Letiště Praha pokračuje v úsilí o snižování uhlíkové stopy. Nyní se chystá získat pro myšlenku důkladného měření a snižování emisí také blízké partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Virtuální výstava k 65. výročí založení Památníku národního písemnictví
Památník národního písemnictví připravil ve spolupráci se Slovenskou národní galerií v Bratislavě virtuální projekt, v němž představuje 65 nejvýznamnějších dokumentů ze svého sbírkového depozitáře. Virtuální výstava vznikla k 65. výročí založení Památníku národního písemnictví a představuje to nejvýznamnější, co Památník národního písemnictví ve své sbírce má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Že jsou Češi xenofobové? Mýtus, který byl zbořen, říká komentátor nad statistikou
Komentátor Petr Kamberský v pátečních Lidových novinách boří hned tři mýty, které kolují o Češích. V prvé řadě prý není pravda, že jsou Češi, Moravané a Slezané xenofobové. Podle toho prý vůbec není pravda, že by cizinci brali našincům práci. A už vůbec není pravda, že cizinci v Česku pracují především jako kopáči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Exekuční vyklízení Kliniky na Žižkově bude dnes pokračovat. Aktivisté stále odmítají dům opustit
Druhým dnem bude dnes pokračovat exekuční vyklízení budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově, kde neoprávněně funguje Autonomní sociální centrum Klinika. Ve čtvrtek byli aktivisté několikrát vyzváni k opuštění budovy, kterou vlastní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), ale výzvy neuposlechli a zůstali v předním křídle domu. Dnes v 10:00 se exekutor k budově vrátí a vyhodnotí, zda požádá o pomoc bezpečnostní službu nebo policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Za příchod Babiše můžeme všichni. Sám bych spoustu věcí udělal jinak, říká Kalousek
Nejsem příčinou toho, že pravice více nespolupracuje, i kdybych se zastřelil, nic to nevyřeší, tvrdí Miroslav Kalousek v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2019 v 05:36, zobrazit podobné
„Za mě dupnout na krk.“ Padly tresty pro dva lidi z Česka. Přáli smrt novorozenci Ibrahimovi
Soudy v Praze 6 a na Vyškově potrestaly dva lidi, kteří na sociální síti Facebook přáli smrt dítěti. Jde o trestné činy namířené proti novorozenému chlapci Ibrahimovi, který se narodil v roce 2017 v Třinci české matce a kurdskému otci, informoval server Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podpoří projekty na ochranu životního prostředí. K dispozici je 6,5 milionu korun
V průběhu února mohou obce, školy, neziskové organizace, právnické i fyzické osoby žádat Liberecký kraj o dotace až do výše 150 tisíc korun na projekty z oblastí ochrany přírody, ekologické výchovy, dlouhodobé práce s mládeží a předcházení vzniku odpadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy usiluje o to, aby nový mýtný systém byl v současném rozsahu už od prosince
Ministerstvo dopravy usiluje o to, aby nový mýtný systém od nového dodavatele mohl na zpoplatněné síti silnic a dálnic začít fungovat už od letošního 1. prosince. Členům sněmovního kontrolního výboru to dnes řekl náměstek ministra dopravy Jakub Kopřiva. V mýtném tendru zvítězilo konsorcium CzechToll/SkyToll, které uspělo s nabídkou za desetiletý provoz 10,75 miliardy korun. Nahradí tak dosavadního provozovatele, firmu Kapsch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Musíme být připraveni na možné kybernetické hrozby
Ministr obrany navštívil Národní centrum kybernetických operací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vy jste toho pomatence a zoufalce vybavili propagačními materiály... Kvůli „českému teroristovi“ se u SPD strhla drsná přestřelka
Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury se na své facebookové stránce vyjádřila k útoku důchodce Jaromíra Baldy, který je sympatizant SPD a který se snažil vzbudit odpor vůči migrantům například tím, že pokácel stromy v okolí železničních tratí, do kterých pak narazily vlaky s cestujícími. „Jeho jednání je odsouzeníhodné. Nikdy nebyl naším členem,“ píše ve svém vyjádření SPD, což vyvolalo ostrou kritiku a okamžitě se na sociální síti začaly objevovat důkazy o tom, že Balda měl k SPD velice blízko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Proč čínský velvyslanec dezinterpretoval výsledek schůzky s Babišem? A jak se dívají Číňané na Čechy? Sinoložka promluvila
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítala sinoložka Olga Lomová. Na rozhlasových vlnách popsala, jak uvažují Číňané. Prozradila, že na počátku jednání si Číňané kladou často enormní požadavky, ale počítají s tím, že z nich budou muset slevit. Pokud Číně ustupujeme příliš rychle, děláme podle sinoložky chybu. Lomová citovala i velkého komunistického diktátora Mao Ce-tunga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Stát chce, aby občané plnili své povinnosti včas, sám v tom ale selhává
Stavební řízení v České republice patří k nejdelším na světě, to komplikuje život nejen stavebníkům, ale hlavně lidem, kteří chtějí dosáhnout na vlastní bydlení. Jednou z největších brzd stavebního řízení v ČR jsou pozdě vydaná stanoviska dotčených orgánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kordová Marvanová: Zranění při pádu Trojské lávky se dočkají odškodnění do konce ledna
Pražští radní na příštím zasedání projednají odškodnění pro čtyři zraněné po pádu lávky z 2. prosince 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice má novou magnetickou rezonanci a mamograf
Ve středu byla v Klaudiánově nemocnici na oddělení radiodiagnostiky slavnostně uvedena do provozu nová magnetická rezonance a také mamograf.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: České podniky se stále více opírají o cizince
Více než desetinu zaměstnanosti v Česku tvoří lidé s cizím státním občanstvím. Mezi zaměstnanci jich nejvíce pracuje ve zpracovatelském průmyslu, často mají zaměstnání prostřednictvím agentur práce. Polští občané se mimoto hojně uplatňují v těžbě a dobývání, rumunští v informačních a komunikačních činnostech, bulharští v dopravě a ukrajinští v zemědělství, obchodě a ve zdravotní a sociální péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO a VIDEO Žluté vesty proti klinikářům! Na Žižkově došlo na fyzickou sílu. Většina squatterů se vzdala. A ti ostatní... Podívejte se sami
REPORTÁŽ V hledáčku médií se ve čtvrtek 10. ledna opět ocitla budova žižkovské Kliniky. Na místo totiž dorazil exekutor pověřený nelehkým úkolem objekt pro jeho vlastníka, kterým je státní organizace SŽDC, vyklidit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Hvězdná tour ve Středočeském kraji
Místní organizace TOP 09 ve Středočeském kraji spojily síly a zahajují edukativní projekt o Evropské unii. Obsah projektu vznikal za spolupráce s europoslancem Luďkem Niedermayerem. Diskusními večery bude provádět Vojtěch Vais, právník, zakladatel středočeské mládeženické organizace Toptým a zastupitel Kosmonos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: S výrazným růstem volných pracovních míst již nelze počítat
Zpomalení české ekonomiky v průběhu loňského roku se do situace na pracovním trhu zatím nijak nepromítá. I prosinec potvrdil jednoznačný převis poptávky po zaměstnancích nad jejich nabídkou a tento nesoulad bude i v roce 2019 hlavním důvodem pokračujícího rychlého růstu mezd. Zatímco nezaměstnanost se bude i letos pohybovat na velmi nízkých hodnotách, tak ve srovnání s loňským rokem již nelze počítat s dalším výrazným růstem volných pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Dvojí metr…
Často jsem v poslední době konfrontován s tím, že je někde, někým na něco uplatňován dvojí metr. Setkávám se s tím v osobních rozhovorech, v korespondenci i na sociálních sítích. Jedním z příkladů je převládající mediální posuzování demonstrací obyvatelstva v různých zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Termín některých voleb možná bude pevný, senátní obvody neměnné
Senátní, krajské a obecní volby by se mohly konat v pevném termínu, který by se neposunoval jako nyní. Pevné by mohly být i senátní volební obvody, které se podle současné úpravy mění v souvislosti se změnami v počtu obyvatel. Návrhy ústavních úprav chystá Ministerstvo vnitra, poslance sněmovního výboru pro veřejnou správu s nimi dnes seznámil náměstek ministra Petr Mlsna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Oslovíme i Jiřího Čunka, aby se zúčastnil debaty
Lidovci v únoru uspořádají dvě debaty kandidátů na předsedu strany, kterého budou vybírat delegáti březnového sjezdu. Jedna z debat bude pro straníky, druhá bude otevřená pro veřejnost. ČTK a Českému rozhlasu to po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Pavel Bělobrádek, který se rozhodl funkci neobhajovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Injekční stříkačky kolem základní školy. Exstarosta byl u vyklízení Kliniky, aktivisté na něj vytáhli netradiční zbraň
Ve věci Kliniky byl aktivní i bývalý starosta Prahy 3 za ODS Alexander Bellu. Podal trestní oznámení v souvislosti se znásilněním, kterého se měl dopustit Jiří (Marie) Feryna, a také se snažil, aby bylo vymoženo právo SŽDC na budovu. Proto se u příležitosti vyklízení Kliniky média snažila získat jeho reakci. Aktivisté z Kliniky jim k tomu foukali bublifuk a natáčeli se přitom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kliniky: P*čo, debile, počastoval ,,klinikář" exekutora. Okupanti se usídlili na střeše
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Brno a Jihomoravský kraj se na veletrhu představí společně a z jiného úhlu
Druhá polovina ledna patří v Brně již tradičně veletrhům GO a REGIONTOUR. Ty se budou konat na brněnském výstavišti od 17. do 20. ledna 2019 a opět budou místem setkání profesionálů v cestovním ruchu i široké veřejnosti. Město Brno se na veletrhu představí na společném stánku s Jihomoravským krajem. Tématem pak bude prezentace Brna i destinace Jižní Morava z jiného úhlu pohledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Diskuse s odbory byla vždy tvrdá, ale korektní a konstruktivní
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se sešel se zástupci odborových organizací Hasičského záchranného sboru. Tématem setkání bylo zlepšování podmínek příslušníků bezpečnostních sborů a zaměstnanců i personální posílení Hasičského záchranného sboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Nekompetentní výroky koordinátorky Vedralové škodí protidrogové politice
Úřad vlády podle nás překračuje své kompetence, když kariérní úřednici – národní protidrogové koordinátorce Jarmile Vedralové – dává možnost se veřejně vyjadřovat ke zdravotním tématům, která nejsou v její odborné kompetenci ani odborných znalostech a schopnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kliniky: P*čo, debile, počastoval ,,klinikář" exekutora. Uvnitř budovy jsou děti. Ve 12:30 věc jede dále
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 59. díl. Psychologie propagandy II.
Už v minulém díle jsme představili stěžejní práci Františka Marka, filosofa, sociologa, překladatele, spisovatele a VŠ pedagoga (1913-1987), s názvem Psychologie propagandy. Přetiskli jsme pasáže týkající se samé podstaty propagandy a jejího psychologického působení. Dnes z ní přinášíme část zabývající se tím, jak propaganda manipuluje veřejným míněním prostřednictvím selektivního a dezinterpretativního zpravodajství. Pokud vám tyto více než třicet let staré formulace připomenou něco velmi povědomého z vaší současnosti, vězte, že to není náhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO z Kliniky: Vypadněte do 11:30, vyzval exekutor
V 10 hodin dopoledne začalo vyklízení Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Vykonavatel soudního verdiktu dopoledne dorazil k objektu a žádal občany, aby ho ke Klinice pustili. Dům obklopil dav lidí. Sami aktivisté dopředu avizovali, že povedou pasivní odpor proti výkonu exekuce. A takhle to dopadlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Vývoz vozidel pomáhá zahraničnímu obchodu, ČR má nejnižší nezaměstnanost od svého vzniku
Vývoz motorových vozidel pomáhá zahraničnímu obchodu. Česká republika má nejnižší obecnou míru nezaměstnanosti od svého vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Povinné spoření na důchod – další hloupost ministryně Maláčové
ČSSD už opravdu neví kudy kam. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce, aby soukromé důchodové spoření bylo povinné pro všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Provedeme analýzu rizik a prověříme zabezpečení našich systémů
Magistrát hlavního města Prahy si nechá vypracovat analýzu rizik a prověří zabezpečení systémů, činí tak v reakci na varování před užíváním produktů společností Huawei Technologies a ZTE Corporations.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Železný musel křičet: Okamura a lídr ODS rozjeli cirkus, jaký ČT dlouho neviděla
V Událostech, komentářích na ČT24 se tentokrát řešila celostátní referenda. Návrhy na ně podávala SPD, komunisté a ČSSD. Hosty byli předseda SPD Tomio Okamura a místopředseda ODS a senátor Miloš Vystrčil. Téma referend však politikům vydrželo jen do půlky debaty, pak se začali hádat o stanovy SPD tak, že je Jakub Železný, který jejich televizní setkání moderoval, musel co chvíli okřikovat. „Nejsou tam všichni členové, je tam klíč. To je nepřímá demokracie, rozumíte tomu?“ ptal se Vystrčil Okamury, jestli rozumí vlastním stanovám. „Vy jste z toho udělal úplnej galymatyáš,“ bránil se předseda SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Investice umožní lepší připravenost absolventů pro pracovní trh
Školní dílny při Střední škole průmyslové, textilní a polygrafické v Hronově nabídnou žákům modernější prostředí i vybavení. Královéhradecký kraj zde dokončil další projekt na zlepšení praktické připravenosti technických oborů. Za téměř 14 milionů byla opravena budova a pořízeny nové stroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
STAN: Novelizace legislativy je v boji proti suchu klíčová
Stát musí navýšit výdaje na boj proti suchu a novelizovat například stavební zákon. Na tom se shodli odborníci, kteří se zúčastnili konference Voda-půda-krajina: Ochrana v EU a ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zítra nastoupí policie na Kliniku. Naposledy, když v Praze vyháněla squattery, to byla pětidenní akce. A nikdo neví, kolik to stálo
Kolik mužů zákona zaměstná vyhánění squatterů z obsazeného objektu? Po tom se prostřednictvím zákona o právu na svobodný přístup k informacím pídila policejní odborářka a ředitelka Mobbing Free Institutu a rovněž bývalá policistka Petra Lhotáková. A výsledek? Minimálně lehce rozpačitý...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Víte vy toto o důchodcích? Poradce Andreje Babiše odhalil zásadní fakta
ROZHOVOR Makroekonom Jaroslav Ungerman byl poradcem vlád Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka, nyní radí současnému premiérovi Andreji Babišovi. Právě práci současného premiéra hodnotí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Co je špatného na tom, že důchodcům umožníme cestovat za sníženou cenu?“ ptá se Ungerman a odmítá označovat zlevněné jízdné pro studenty a důchodce za rozhazování. Dodává, že ve velkých městech měli důchodci slevy už dříve, zatímco na malých obcích takovými výhodami nedisponovali. Ungerman se rovněž pochvalně vyjadřuje o EET a výběru daní. „Pokud jde o výběr DPH, pak nedávno paní ministryně financí uvedla, že se snížil únik DPH z necelých dvaceti procent na zhruba 11–12 %. A to je, myslím, velmi dobrý výsledek,“ soudí makroekonom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Kompletní modernizaci náchodské nemocnice dokončíme podle plánu
Královéhradecký kraj nakoupí za 300 milionů korun vybavení náchodské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Podzim na kunštátském zámku patřil dětem
Celkem 379 dětí a 32 pedagogů a asistentů pedagogů navštívilo na podzim edukační program Život na středověkém hradě Státního zámku Kunštát. Speciální výukový formát je určen žákům I. a II. stupně základních škol a na základě spolupráce a doporučení edukačního oddělení Národního památkového ústavu zahrnuje vazbu na školní rámcové vzdělávací programy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jana Kunšteková: V Syrské provincii Idlíb bojují pod ochranou Turecka džihádisté mezi sebou
"V Severní a severozápadní Sýrii probíhají těžké boje – Turecko je v bryndě," napsal 2. ledna na svůj facebookový profil komentátor dění v Sýrii Faruk Firat, který má zdroje přímo na místě. V minulosti už několikrát postoval v předstihu před běžnými médii aktuální vývoj, který se během pár dní potvrdil. A jeho informace se potvrdily i nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ve čtvrtek dorazí na Kliniku exekutor. Chce to zkusit po dobrém, obyvatelé však ustoupit nehodlají
Ve čtvrtek dopoledne zahájí soudní exekutor Ivo Luhan vyklizení budovy v Jeseniově ulici na pražském Žižkově, kde sídlí Autonomní sociální centrum Klinika. Jak exekutor uvedl pro server Aktuálně.cz, nejprve zkusí situaci vyřešit po dobrém a ohledně případné asistence policie se rozhodne až podle situace. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kancléř Mynář promluvil o schůzkách se soudci. Byly prý zcela běžné, s vědomím prezidenta
Hradní kancléř Vratislav Mynář na schůzky se soudci chodil s vědomím prezidenta Miloše Zemana. Odmítl, že by se je pokoušel ovlivnit. Stejně jako při schůzkách s politiky či řediteli firem šlo podle něj o seznámení dotyčného se stanovisky, postoji a postupy prezidenta. Mynář to řekl ve videu, které umístil na hradních stránkách, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Vedle prvního letošního miminka drží porodnice i další prvenství
Nejčasnějším českým miminkem roku 2019 se stal Tomášek, narozený v písecké porodnici necelou minutu po půlnoci, Nemocnice Písek ale drží v oblasti porodnictví i další primát. Už podruhé za sebou získala prvenství ve spokojenosti rodiček v rámci projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP). Dále je také ojedinělá v tom, že v ní rodí téměř z poloviny ženy z jiných okresů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V Kambodži za Pol Pota vidláci z venkova masakrovali „lepšolidi“, znělo k výročí z ČT. Novináři došla trpělivost a vysvětlil, že to bylo úplně jinak
Prezident Miloš Zeman mluvil ve svém vánočním poselství o „lepšolidech“. Měl tím na mysli ty, kteří se podle jeho názoru povyšují nad jiné a mají pocit, že jejich názor má větší váhu než názor jiných lidí. Po pár týdnech od vánočního poselství debata o „lepšolidech“ pokračuje. Svou troškou do mlýna přispěli spisovatel Jáchym Topol a hudebník a novinářPetr Štěpánek. Oba se k tomuto tématu vyjádřili poměrně svérázně. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman znovu nejmenoval dva profesory. A Kalousek toho má dost. Natočil toto VIDEO
Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do kritiky prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát za to, že nejmenoval docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. „Prezident i premiér usilovně pracují na rozkladu právního státu,“ říká Kalousek ve videu umístěném na Twitteru, v němž promlouvá k českým občanům a nabádá je, aby to v dalších volbách pomohli změnit. „To nemá cenu. Polovina voličů evidentně vůdce chce,“ reagovali lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Migrant ohrabával, žena mu zlomila nos. Zdechovský ji chválil a našli se dobráci, kteří... Europoslanec vám poví sám
Napsal jsem, že žena má právo se bránit agresorovi, a už na mě přišly udavačské e-maily do Bruselu, že nejsem loajální k EU, posteskl si europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Modlím se za Klause. Je potrestán tím, že je směšný. Já nejsem průměrný
Kněz Tomáš Halík se rozhovořil pro Seznam Zprávy. Mimo jiné mluvil o tom, jak si lidé do něj promítají své démony. „Modlím se i za Klause,“ řekl také Halík. Tématem rozhovoru však bylo také upálení Jana Palacha, od něhož uplyne 50 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ale, ale. Bohatý sponzor Jiřího Drahoše a KDU-ČSL má průšvih se státní institucí
Národní technická knihovna žene k soudu developera Luďka Sekyru, známého sponzora KDU-ČSL, který dle médií ze zákulisí léta ovládá zejména pražskou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
O „luxusně nejlevnější“ nabídku v tendru na nového provozovatele českého mýta se začne zajímat policie, zjistil Ekonomický deník
Známé rčení anglického miliardáře a bankéře Rothschilda: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věcí,“ u nás zdomácnělo už dávno a řídí se jím kdekdo. Určitě ale ne naši státní úředníci. I proto mají dnes velké problémy s technikou čínské firmy Huawei, kterou si jako nejlevnější koupil snad každý náš vládní úřad, i proto kolabuje rekonstrukce dálnice D1, protože zde pracují stavební firmy, které byly nejlevnější. Výběrová řízení, kde vyhrává jediné kritérium, a tím je nejlevnější cena, přivede tento stát ještě k mnoha problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„CIA a KGB jsou to samé.“ Vlastimil Tlustý k Zemanovi i k církevním restitucím tak, jak se to nebude líbit
ROZHOVOR Exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý se v případě čínské firmy Huawei zastal prezidenta Miloše Zemana. Nebezpečí, která jsou popisována u této čínské firmy, jsou podle něj stejná u všech podobných firem, finské, jihokorejské , americké nebo čínské. „Tajné služby, které mají díky jejich firmám k dispozici naše data, se ve své racionalitě příliš neliší, hájí své zájmy a s těmi, kdo je poškozují, nemají slitování. A já se nechci vtáhnout do fandění jedněch agentů proti druhým, když si myslím, že dělají všichni totéž,“ prohlásil bývalý vlivný politik v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Rizika evropské ekonomiky narůstají
Pozornost nejenom finančních trhů se bude dnes upírat především do Británie, kde má tamní parlament jednat o dohodě o vystoupení země z EU. Šance, že dojednaná smlouva hladce projde, je poměrně malá, a tak nejistota, co se bude dít dál, zůstává ve hře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Přímá volba prezidenta v zrcadle názorů
Několik dnů zpátky to byl rok, co byl Miloš Zeman podruhé zvolen prezidentem České republiky v přímé volbě. Dost nemile jsem byl překvapen, že při hlasování ve Sněmovně PČR v r. 2011 se komunisté hlasování zdrželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nepřijímejme do Evropy žádné další masy nepřizpůsobivých nájezdníků
Komentář na facebookovém profilu k útokům migrantů evropské ženy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Potrefená hUSA se ozvala!
Ještě před měsícem jsem neměl ani tušení o ukrytých čínských špionech přímo v kapse svého saka. Copak já, ale co ti všemocní vládci světa, kteří chodili se svým špionem v kapse po těch nejdůležitějších schůzkách, jak státních, tak i těch s milenkami. Pokud máme všemu věřit, co nám ti „moudří“ bulíkují, tak Pán Bůh s námi. Všechno je vyzrazeno, státní tajemství i ty naše milenky. Nyní se bojíme ukázat na ministerstvu, v úřadě, ale i doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí selhalo v zabezpečení, přišli na něj hackeři. A pak svůj průšvih ještě vyžvanilo
Ministerstvo zahraničí podle expertů další svou chybou pozvalo hackery, píše reportér MF Dnes Lukáš Valášek ve svém textu zveřejněném na serveru iDNES.cz. Analýzu svého mizerného zabezpečení prý zveřejnilo ministerstvo na webu. Byla součástí žádosti o stomilionovou evropskou dotaci, kterou chtělo ministerstvo čerpat na posílení svého IT. Mizerně jsou na tom podle informací MF Dnes i další ministerstva. Zdá se, že skandál kolem Huawei je jen špičkou ledovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura: Vláda by neměla nikoho obviňovat jen tak z plezíru a bez důkazů
Komentář na facebookovém profilu k varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost před výrobky čínských firem Huawei a ZTE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Útok na zvolené politiky je útokem na demokracii
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů k případu webu white-media.info
Vyjádření Úřadu pro ochranu osobních údajů k znepřístupnění webu www.white-media.info.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Martin C. Putna hovoří: Exekutor vtrhl na Kliniku, rozmlátil zařízení, udělal nepořádek. Vždy to tam bylo uklizené, sympatické, bez drog. Doplatili na to, že podporovali uprchlíky
Exekuční vyklizení žižkovské Kliniky začalo ve čtvrtek, po odchodu aktivistů už jsou přízemní prostory budovy prázdné a začaly zabezpečovací práce. Někteří aktivisté však stále zůstávají na střeše Kliniky. Situaci v Interview Plus v Českém rozhlase okomentoval literární historik a pedagog Martin C. Putna, který se řadí mezi zastánce autonomního sociálního centra. „Klinika je fenomén. Politici jí nejprve fandili, zlom přišel s uprchlickou krizí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Smrt Pawla Adamowicze je velkou tragédií
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Monitoring pozůstatků Juditina mostu a vltavského dna v jeho okolí
Ve dnech 14.–16. 1. 2019 proběhne s využitím moderní potápěčské techniky a archeologických dokumentačních postupů monitoring dna řeky Vltavy v bezprostředním okolí gotického Karlova mostu (2. polovina 14. století) a jeho předchůdce, románského Juditina mostu (3. čtvrtina 12. století).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petra Procházková líčila, jak Rusové likvidují nepohodlné novináře. Třeba je pošlou do Afriky...
Novinářka Petra Procházková se na serveru Deníkn.cz rozepsala o tom, jak byla loňská vražda tří ruských novinářů v Africe pečlivě připravenou akcí. Podle jejích slov přišel příkaz z Moskvy. A to od lidí, kteří útočili i na americké volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Singapur je z hlediska HDP na obyvatele de facto lídr na světě
Premiér Andrej Babiš zahájil svou týdenní pracovní cestu po Asii. V Singapuru se setkal s prezidentkou i předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš je z vraždy polského starosty zděšený, Petříček ji odsoudil
Premiér Andrej Babiš (ANO) je zděšený z vraždy gdaňského starosty Pawla Adamowicze. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ji odsoudil jako hanebný čin a označil za tragédii. Oba vyjádřili soustrast rodině zavražděného i Polsku. Čin odsuzují i čeští opoziční politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: V pondělí 21. ledna ráno nastane úplné zatmění Měsíce
V pondělí 21. ledna 2019 před tři čtvrtě na šest ráno se Měsíc ponoří déle než na hodinu celým svým diskem do zemského stínu. Nastane tak úplné zatmění Měsíce, které bude navíc na dlouhá léta poslední svého druhu – další z našeho území spatříme až v září roku 2025. Měsíc během zatmění z oblohy nezmizí, neboť se na jeho povrch budou promítat odstíny pozemských červánků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Do kategorie majetková křivda spadají pouze restituce, a nebo i exekuce?
Exekuce, zlodějny za bílého dne posvěcené předchozími zákonodárci. Problém nejen právní, ale navýsost etický, morální a společensky naprosto devastujicí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk o Grebeníčkově knize: Je možné vyjadřovat různé názory
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Vrátil se ke křtu knihy Miroslava Grebeníčka o církevních restitucích. Moderátorce Marii Bastlové však vyčetl, že by měla věnovat pozornost důležitějším otázkám. Třeba těm, čím prospěl české kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera vyděsil Takáče. Šlo o Huawei a čínského velvyslance
Druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS), byl hostem v pondělním pořadu Interview na ČT24. S moderátorem Danielem Takáčem hovořil o kauze Huawei a ZTE. Prozradil, jak aktuální česko-čínský spor probral s velvyslancem Pekingu, zda si české úřady vymýšlejí a jak tuto situaci řešit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šafrovo forum: Babiš se schovává v Singapuru, aby se nemusel účastnit akcí k Palachovu výročí
Zahraniční cesty vysoce postavených politiků bývají plánovány celé měsíce dopředu. Na jednu z nich v neděli odjel i český premiér Andrej Babiš. Navštíví Singapur či Indii. Server Pavla Šafra Forum24.cz dospěl k závěru, že si Babiš nechal naplánovat cestu na půlku ledna naprosto schválně, aby se nemusel účastnit akcí k uctění památky Jana Palacha a nemusel čelit demonstrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích Krušných hor padají stromy a cesty jsou zaváté, vstup nedoporučujeme
Na větvích a stromech vysoká vrstva mokrého a těžkého sněhu, k tomu silný vítr a neustávající sněžení, zaváté cesty i ukazatele, mlha. Tak vypadají na začátku týdne lesy v Krušných horách. Lesníci varují běžkaře, lyžaře, skialpinisty i pěší a upozorňují na riziko pádu stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Nemůžeme schvalovat koncentrační tábory a loupeže orgánů
Piráti připravují zákon, který má zamezit kupčení s lidskými orgány. Spolupracují se senátorem Markem Hilšerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Novinář poslouchal Pirátku v neděli u Moravce. A z toho co vykládala byl pořádně zmatený
Publicista Petr Pešek se na serveru Reflex.cz rozhodl nahlédnout do duší českých Pirátů. Z toho, co tam našel, ho prý občas až mrazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Budou se přepisovat osnovy dějepisu. Po stížnostech BIS ministerstvo začalo konat
Zástupci Ministerstva školství se sešli s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou kvůli veřejné části výroční zprávy. V té se civilní kontrarozvědka okrajově věnovala právě školní výuce, a to s odkazem na sovětskou interpretaci moderních dějin, kterou je na českých školách podle tajné služby stále poznamenána interpretace moderních dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Návrh nového zákona o zbraních
Ministerstvo v současné době připravuje návrhy čtyř nových zákonů upravujících nakládání se zbraněmi, střelivem a municí v civilní sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: V Německu se vynořila nová politická strana Patriotů
Na německé politické scéně byla ustavena nová krajně pravicová strana Patriotů. Vzešla z útrob Alternativy pro Německo, která o víkendu měla sjezd zabývající se květnovými volbami do evropkého parlamentu. Zakladatelem se stal 44letý André Poggenburg, bývalý ze strany vyloučený dlouholetý předseda její Sasko - Anhalské organizace, kde v tamním zemském sněmu byl vůdcem opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): Liberální demokracii budeme prosazovat a bránit
Části zastupitelů Krajského úřadu byla doručena žádost občana pro ředitele Jihočeské komorní filharmonie pana Otakara Svobody. Důvodem byl veřejně vyjádřený nesouhlas s výroky a chováním bývalého prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Státní vlajku v Afghánistánu musí vojáci měnit každých šest měsíců
Úkolem 18. úkolového uskupení v operaci Resolute Support, které od listopadu působí na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v Afghánistánu, je zajišťovat permanentní logistickou a administrativní podporu pro všechny jednotky nasazené na území Afghánistánu. Kromě pracovních povinností čeká třicet dva vojáků a vojákyň z České republiky i několik ceremonií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pobodaný starosta Gdaňsku zemřel
Pobodaný starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz zemřel. Bylo mu 53 let. Informuje o tom server polského deníku Gazeta Wyborcza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nikdy nesmíme dopustit násilný způsob vyznání politických názorů
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor Piťha do vězení nepůjde. Žalobu ženské lobby odložili
Katolický duchovní Petr Piťha má o starost méně. Trestní oznámení, které na něj podala Česká ženská lobby za kázání o Istanbulské úmluvě, odložil státní zástupce jako neodůvodněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Veřejný dluh ČR je nejnižší od roku 2009
Komentář k vývoji dluhu sektoru vládních institucí ve třetím čtvrtletí 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nové vedení Prahy chce změnit smlouvu s Pekingem. Kvůli Tchaj-wanu
Vedení hlavního města chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Shodli se na tom zástupci pražské koalice složené z Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Čínská odveta i v nejvyšších patrech?
„Sakra, Jiří, kde jsi? „nevrle se zeptal prezident Zeman mluvčího Ovčáčka, který vstoupil do pracovny, aby podal hlášení o reakcích médií na jeho čtvrteční kritiku šéfů tajných služeb, že poškodili naše ekonomické zájmy v Číně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Dnešní akce v Paříži není již moc velká srandička
Ruská propaganda uvádí,že protesty "žlutých vest " jsou placeny agenty s USA. Jde  prý o narušení pořádku v EU,kdy sílí protesty na všech stranách.Zde je přímý přenos z Paříže : https://cz.sputniknews.com/video/201901128919997
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.1.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Důrazná vzpomínka na nejhorší volební období od sametové revoluce
Včera jsem se ráno brzo probudil, a tak jsem si pustil televizi. A na ČT 2 šel pořád "Ochránce" z roku 2012. A jeho téma bylo "Nezaměstnaní" a to konkrétně tzv. systémem "DONEZ" a tzv. "veřejná služba". Vzpomínáte ještě na to?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 9.1.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Heřman Chromý: Budou mít "obchodní" zájmy čínské zahraniční politiky přednost před českými?
V posledních "soukupovinách" (TV Barrandov, 10. 1. 2019) vyslal prezident Zeman hned tři “šrapnely“ proti NUKIB, BIS, jejichž činnost opakovaně zpochybnil.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 11.1.2019 v 09:41, zobrazit podobné
Babišovo zvedání důchodů a jak by se to mělo dělat podle mě
Pan Babiš emotivně zdůvodňoval, proč důchodcům přidal v průměru 900 Kč a příští rok chce zvedat zas o to samé. Je to málo nebo moc, a lze v tom hledat nějakou spravedlnost? Podle TOP09 je jen populista a dělá všechno špatně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Miroslav Grebeníček „Ve znamení kříže,“ pravda, nebo lež?
  Velký rozruch způsobila nedávno vydaná kniha „Ve znamení kříže“ od Miroslava Grebeníčka. Na webu se objevila řada „recenzí.“ Tito „recenzenti“ ovšem, jak sami přiznali, knihu nečetli.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:40, zobrazit podobné
Rychle se zadlužte, ČSSD to za vás zaplatí
ČSSD padají preference, a tak přemýšlí, jak to udělat, aby se jí vrátili voliči. Minulý týden proto přišla s myšlenkou za všechny prachy. Doslova.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Nová pohlazení Miloše Zemana
aneb i v novém roce se probudil laskavý prezident sjednotitel.Vypadá to na další zajímavý rok sjednocování naší rozpolcené společnosti.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:40, zobrazit podobné
Zlobivé státy EU: Polsko, Maďarsko, nově Rumunsko
Podle místopředsedy Evropské komise Katainena je hlavní výzvou pro EU v roce 2019 stav právního státu v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. Rumunsko se dostalo do hledáčku Bruselu poté, co ho Juncker označil za „nepřipravené“.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 10.1.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Kniha „Ve znamení kříže“ z pera emeritního předsedy KSČM je skutečný bestseller
Fakta předkládaná autorem v této knize jsou nezpochybnitelná. Doufejme a přejme si, že její autor se stejnou erudicí a stejně precizně zpracuje i historii uherskohradišťstké věznice
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:40, zobrazit podobné
Čímže nám to Miloš Zeman zase vyhrožuje ?
Že Číňani odejdou ? No tak už aby šli. A ať rovnou ode všeho odevzdají klíče. Ale ono to nebude tak jednoduché. Ale co je jisté, není důvod se s nimi nějak moc mazat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Evropa nebo EU?
Jak se blíží rozhodování britského parlamentu ohledně brexitu, tak se v diskuzích stále častěji dostávám do přenic s zastánci i odpůrci EU a paradoxně ani jedni mě nemají moc v lásce, proto jsem se rozhodl sepsat svůj pohled na EU
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.1.2019 v 20:40, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Jak dál v ombudsmanově
Nemyslím, že je vhodné aby několik měsíců před volbou nového ombudsmana byl nyní volen jeho zástupce, aniž by nový ombudsman měl na tuto volbu nějaký vliv. Mé zkušenosti potvrzují, že to práci ombudsmana může komplikovat
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 12.1.2019 v 21:41, zobrazit podobné
Ve školství chybí 1 bilion 450 miliard korun aneb 26 let planých vládních slibů
Vzdělávání pro politiky nikdy skutečnou prioritou nebylo. Dokazuje to porovnání programových prohlášení všech minulých vlád. Žádné dosud nebylo splněno, i když vláda přežila celé volební období. Což není příliš časté…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.1.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Nejsou lidi a moderátoři taky ne
Pokračuji z téhož inspiračního zdroje jako u předchozího článku, tedy ze surfování po programu TV Barrandov. Při sledování Týdne s prezidentem ze záznamu přetekl tento až do Duelu. Chytil jsem se drápkem a zůstal čumět na drát.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Napoleon Bonaparte – citát
Napoleon Bonaparte byl francouzský vojevůdce a státník, císař v letech 1804–1814 a poté sto dní na přelomu jara a léta 1815. Během Velké francouzské revoluce udělal závratnou kariéru: už ve 24 letech byl generálem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Byty, ČNB a vláda
Je dobře, že vláda již nějaký čas chápe nezbytnost podpory výstavby komunálních nájemních bytů.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:41, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Začala generační změna v české politice
V lamentování nemalé části komentátorské obce nad Andrejem Babišem a Milošem Zemanem, jakož i nad malou schopností většiny takzvaných tradičních stran mocenskému tandemu Babiš-Zeman čelit, poněkud zaniká, že v české politice konečně dochází k dlouho očekávané generační výměně, která bude mít pozitivní důsledky. O potřebě generační změny začal kdysi mluvit už prezident Václav Havel, který si od jmenování některých mladých politiků do…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 9.1.2019 v 19:41, zobrazit podobné
Martin Novotný: Zeman nepřítel inteligence
Pan prezident opět vytahuje drápky. Ještě si užijeme, než se dědeček odebere na venkov a bude číst u krbu vybranou literaturu. Jako se vrátil sníh na české hory, tak se znovu vrací kauza jmenování vysokoškolských profesorů
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:41, zobrazit podobné
OTÁZKY(2) V. Moravce ke stavu EU na ČT24 13 .1 .2019
K debatě si tentokrát pozval seriozní osoby – Petra Pitharta, levicového filosofa Bělohradského a profesora politologie na v Leidenu Petra Kopeckého.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman
stále odmítá jmenovat docenty Jiřího Fajta a I. Ošťádala profesory bez ohledu na české zákony a bez ohledu na akademické svobody.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Petr Fiala: Oslíčku, otřes se, říká státu Babiš. A vláda slibuje a slibuje
Věříte, že dárky nosí Ježíšek? Malé děti ano. Jejich přání se zázrakem splní a dárek se prostě objeví pod stromečkem. Z jejich bezstarostné důvěry máme radost. Kdyby si ale totéž myslel dospělý, budeme ho považovat za blázna.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:41, zobrazit podobné
Mirek Vodrážka: Punkpolitika – tajemství Theresy Mayové
Klasické společenské vědy jako například politologie nebo sociologie, nám často nedokáží vysvětlit důležité jevy, byť přímo patří do oblasti jejich zkoumání. To se ukazuje i v případě politiky brexitu, kterou prosazuje britská politička a premiérka Spojeného království a vůdkyně Konzervativní strany Theresa Mayová. Brexit je totiž často popisován a vysvětlován jako něco neočekávaného, nahodilého a příliš chaotického.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:41, zobrazit podobné
Pan president nejmenováním profesorů dokázal, že je čestný chlap!
Líbí se mi, že pan prezident nejmenováním dvou profesorů opět dokázal, že je čestný chlap, navíc konzistentní ve svých postojích.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Lukáš Wagenknecht: Jak dopadlo rozkrývání skutečných majitelů
Naše protikorupční vláda vyřešila požadavek na rozkrývání skutečných majitelů společností tak, že je nová evidence neveřejná.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 13.1.2019 v 19:41, zobrazit podobné
Miroslav Grebeníček „Ve znamení srpu a kladiva“, pravda nebo lež?
Velký rozruch způsobil zde nedávno zveřejněný článek o knize docenta M. Grebeníčka. Tak velký, že mne taky dokonale rozrušil, takže přispívám svou trochou do mlýna
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.1.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Školákům obědy zdarma - určitě ne!
Rozumím ČSSD, že se chce chovat sociálně, ale dávat cokoliv zdarma plody "nepřináší". Rozhodně ne, voličskou přízeň na základě "jednorázového" daru byť s trvalou účinností.Dar přijmete - zadarmo je zadarmo, ale tím to končí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.1.2019 v 16:40, zobrazit podobné
Jiří Dolejš: Levicoví geronti, flagelanti a furianti
Netřeba na levici podléhat okázalé ideologizaci, sebemrskačství, ani spasitelskému komplexu senilnících autorit. Účinná politika má kořeny v proměnách světa a nevyroste jen z rituálů a trosek toho starého. Může se tak přerodit znovu to, co začalo před dvěma stoletími ?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 12.1.2019 v 08:41, zobrazit podobné
Miloš Zeman má pravdu. Ti, co mají na starosti bezpečnost České republiky, jsou čučkaři.
To přece ví každý, že bezpečnostní hrozbou pro náš stát  není čínská společnost Huawey a dokonce ani ruští špioni. Kolem skutečné bezpečnostní hrozby přitom všichni chodí, jako kolem horké kaše.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Naděje pro pacienty
Ať zde máme také nějaké pozitivní zprávy z EU, tak přikládám velice zajímavý rozsudek Soudního dvora EU z konce minulého roku. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 12:40, zobrazit podobné
Miroslav Žák: Jací jsme (aneb Po třiceti letech)
Tento článek by se také mohl jmenovat „Jací jsme po třiceti letech (aneb Pohled do vlastní tváře)“. Proč? Protože v listopadu roku 2019 to bude právě třicet let, kdy skončil komunistický režim. Jestliže délku jedné generace určují statistici a sociologové přibližně na dobu asi dvaceti let, pak třicet let představuje přibližně délku jedné a půl generace. O to však nejde. Spíše o to, jací po těch třiceti letech vlastně jsme? V listopadu 1989 jsme byli…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 10.1.2019 v 21:41, zobrazit podobné
Souhlasím, ČSBS hájí komunistické zločince, antisemity a popírače holocaustu
Poslanec za ODS Jakub Janda se tvrdě opřel do tzv. Českého svazu bojovníků za svobodu. Označil jej za pofidérní spolek adorující bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu“
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 10.1.2019 v 20:40, zobrazit podobné
Byty, ČNB a vláda
Je dobře, že vláda již chápe nezbytnost podpory výstavby komunálních nájemních bytů. Představa zejména některých pravicových politiků a ekonomů, že možnost, aby bytový problém u nás vyřešila výstavba na hypotéky,je nesmyslná.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 10.1.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Čím je pro mě evropanství
Dost často člověk naráží na slova jako evropanství, proevropský, protievropský, euroskeptický apod., často se směřuje Evropa a EU. Evropanství je dokonce oficiálním kvalifikačním požadavkem na člena Evropské komise, jednoho z orgánů EU. Je tedy na místě ptát se, co to znamená.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 10.1.2019 v 16:41, zobrazit podobné
Brexit, naděje pro EU
"Je-li ideologie obecným uvažováním o světě, které má normativní důsledky pro politiku, pak je nacionalismus ideologií, a to ideologií ze všech nejmocnější...."
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 10.1.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Bez Brexitu Evropská unie nepřežije
Dnešní rozhodování britských poslanců o dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie ovlivní zásadně nejen budoucnost Británie ale také celé Evropské unie.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Náhradní vojenská služba
Nemyslela jsem si, že o tomhle někdy napíšu, ale když je to výročí 30. let od sametové revoluce, myslím, že musím.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Z protiimigračních plánů prý EU couvá
Uprchlická střediska v severní Africe a zvýšení počtu unijních pohraničníků se nekoná, nikdo to neřeší. Vítačům se do toho samozřejmě nechce a nevítači nejsou u moci.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Jan Tománek: Komunismus je zlo a komunisté se opravdu neposlouchají
Prezident Václav Havel se s nimi snažil nemluvit a myslím, že to bylo velice správné. Od těch dob se ale bohužel hodně změnilo. Bylo by prima, kdybychom je pro začátek zase alespoň neposlouchali...
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:41, zobrazit podobné
Jak funguje Europarlament.
Dnes vyšel na Lidovkách článek, ve kterém se jeho autor zamýšlel nad tím, že po odchodu Velké Británie z EU budeme mít horší pozici při prosazování našich požadavků. Tak se dnes podíváme na to, jak Europarlament funguje.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.1.2019 v 21:40, zobrazit podobné
Škemrající europoslanci
129 převážně levicových europoslanců podepsalo dopis adresovaný Britům, aby neopouštěli EU a „vyhnuli se tak katastrofě spojené s brexitem“
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.1.2019 v 12:40, zobrazit podobné
Chyby vlády a parlamentu
Svoboda slova je zatím tím největším „výdobytkem“ sametové revoluce. Upálení Palacha tenkrát pozvedlo sebevědomí národa. Současné ekonomické zájmy většiny občanů převyšují nad morálkou. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.1.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Hradčany Huawei, ukončete nástup, dveře se zavírají.
Na naší politické scéně je od včerejška rušno. Okamurovci i grebeníčkovci stojí pevně za Zemanem, ostatní hnutí a partaje nikoli. ODS by už konečně měla hledat společnou cestu s Anoisty, Jinak hrozí klausovsko- zemanovské peklo.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 16:40, zobrazit podobné
O kauze Diag Huawei..
Aneb má prezident pravdu v tom, že naše tajné služby jsou čučkaři a nebo, ti co jej kritizují, že táhne tuto zem na východ? 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Jen tak si jde svou cestou
Občas se dějí věci. Soud osvobodí policajta, co dělal jen svoji práci. Británie neví jak bude odcházet z EU. Pubertální holka ve slušné rodině z ničeho nic spolyká prášky. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
Je štěstím v naší zemi žít, a je neštěstím, to štěstí mít
Předseda vlády psychouš, prezident psychouš. Slova básníkova v geniální zkratce dávají odpověď na tzv. českou otázku, kterou si lámal hlavu už i TGM 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Quo vadis, Anglie?
Britský parlament dnes čeká důležité hlasování o dohodě s EU. Očekává se její odmítnutí. Méně zřejmý je další vývoj situace.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Hranice chráněné nemáme a teror dorazil už i k nám
Náš moudrý pan prezident vyhrál volby díky slibu, že nás uchrání před muslimskou invazí a SPD se dostala do parlamentu díky slibu v podstatě tohotéž. Výsledek?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Nejen že jde o všechno, ale taky platí, že i možné je všechno
... jde o Brexit, abyste dlouze netápali. A jde o osud Británie a také o osud EU. Tím spíš, by všichni rozumní a myslící lidé, měli zvážit, co by asi tak mohl přinést Czexit, nejen naší zemi, ale každému jednomu z vás.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Brexit - EU, média i naši politici z nás dělají hlupáky
Jednání o Brexitu v britském parlamentu procházejí svou nejžhavější fází a média na nás chrlí informace, ze kterých zůstává rozum stát, protože člověk musí zákonitě nabýt dojmu, že Velkou Británii zřejmě vede banda imbecilů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Dolejš: Palachiáda a konec rezignace v Čechách
Půl století od upálení studenta Palacha je současně 30 let od represí, kdy se začal drolit minulý režim. Od normalizátorů to byla hloupost a výraz jejich neschopnosti reformovat systém navzdory proklamovaným přestavbovým heslům. I když ani dnes nelze rozhodnout, zda sebevražda je víc tragedii či hrdinství, z připomínky této události by se neměl vytrácet ani pietní rozměr, ani skutečný historický kontext.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
Už i prezident M. Zeman přestal považovat kněze a preláty za elity.
Máme v novodobé ČR  novinku - veřejně se mezi sebou melou špičky české katolické církve. Možná si řeknete, že je nám to fuk. Třeba ano, ale jejich vliv na společnost a zejména univerzity byl hodně zásadní. To se mění.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Přivlastní si pražskokavárníci Palacha stejně jako si přivlastnili 17. listopad?
"Jedině my, pražskokavárníci" máme ten správný patent na demokracii a právo slavit 17. listopad". To jsou zřejmě myšlenky ničitele květin z Národní. Bude se podobně tato sebranka chovat i k odkazu Jana Palacha? Doufám, že ne.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Na obranu premiérky Mayové
Tak, jak se očekávalo, britští poslanci odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 16:40, zobrazit podobné
TOPlist