Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2018
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.251x, což odpovídá cca 221.811-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jindřiška Budweiserová: Česká pošta je založena na lidské práci a nelze ji nahradit technologiemi
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Petice Za spravedlivou úhradu nákladů základních poštovních služeb,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Podnikatel a politický marketér má jasno: Pokud byl materiál Slonkové a Kubíka pořízen s cílem destabilizovat vládu...
ROZHOVOR „Reportáž Slonkové a Kubíka je podprahovou „reportáží o natáčení reportáže“, tedy více o akci a emocích než o faktech,“ hodnotí nejnovější mediální dílo této novinářské dvojice podnikatel, mentor strategie a marketingu Petr Viktorýn. Ohledně zmíněných novinářů, kteří ve Švýcarsku natočili rozhovor skrytou kamerou se synem premiéra Andreje Babiše, pak říká, že šli za hranu etiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šíříte bludy, možná jste naletěli, varoval Vondráček Piráta na ČT. Šlo o kauzu Babišova syna
V Událostech, komentářích České televize se utkali předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Vondráček opozici obvinil, že naletěla reportérům serveru Seznam Zprávy a vyxzval ji, aby odvolala hlasování o nedůvěře vládě. Michálek oponoval, že Babiš toho má „na triku“ mnohem víc a nynější události jsou jen „poslední kapkou“. Tvrdou ránu zasadil i policii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zahraniční vyučující přednášel na ZČU o vývoji a bezpečnosti jaderných reaktorů
Před studenty Západočeské univerzity v Plzni, jejichž studium je spojeno s jadernou energetikou, vystoupil 9. listopadu Jevgenij Kulikov z ruské jaderné univerzity MIFI. Seznámil je s tím, jakou úlohu dnes hraje jaderná energetika ve světě, jak se vyvíjely reaktory typu VVER, které máme i v Česku, a především, jak se vyvíjí jejich bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pedagogická komora: MPSV výrazně pokrátilo zvýšení tarifních platů učitelů. Vláda návrh schválila
Ve středu 14. 11. 2018 schválila vláda novelu nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš mladší, „papír o jeho hlavě“ a cesta na Krym: Informace, které vnášejí nové světlo
Kauza Andreje Babiše a jeho syna hýbe českou politickou i společenskou scénou. Jak to bylo s posudkem, který říká, že je Babiš junior psychicky nemocen a neschopen výslechu? A jak to bylo s cestou na Krym? To rozkrývají jednotlivá média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Moc hezké pojednání o Zemanovi a Babišovi. Sepsal jej Martin Fendrych
Babiš se topí, Zeman dává najevo, že hodlá pohrdat Sněmovnou. Těmito slovy hodnotí aktuální vládní krizi komentátor serveru Akruálně.cz Martin Fendrych. A to prý ještě není na celé dnešní krizi to nejhorší...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Těžko po Babišovi můžeme chtít, aby svým odstupem reagoval na sdělení dvou novinářů, oponoval Takáčovi v ČT Grospič
„Je to puč Palermo,“ tak premiér Andrej Babiš označil svou poslední kauzu, ve které jeho syn mluvil o únosu na Krym. Informace, které přinesly zprávy Seznamu, premiér odmítá s tím, že jde o naplánovanou akci. Odmítá tak i výzvy opozičních stran k rezignaci. Do středečního Interview přišel na toto téma promluvit místopředseda KSČM Stanislav Grospič. Odpovídal například na otázky, zda komunisté podpoří Babišovu vládu, až se bude v Parlamentu hlasovat o jejím pádu, a zda jsou pro ně tato nová zjištění o Babišově kauze důležitá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kopřiva (Piráti): Nezasahujeme do tradic, bavíme se o civilním manželství
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Slonkovou vyhodit! Kytky z hrobů rodičů Babiše a Okamury. Kubera. Jiří Čunek promlouvá, lidovci se překvapením začnou modlit
ROZHOVOR „Kdybych byl na místě premiéra a přesvědčen, že jsem nic špatného neudělal, tak bych neodstoupil,“ říká lidovec, senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek. Upozornil, že v první řadě je třeba došetřit kauzu Čapího hnízda a pak teprve řešit ostatní. Podle něj česká policie pochybila už tím, že požádala o vydání Andreje Babiše ke stíhání v době voleb. Toho, kdo by se domníval, že na načasování nezáleží, označil za hlupáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: ČSSD - být či nebýt... (ve vládě)
Když si pustím televizi a vidím a slyším, co se děje, cítím se jako Alenka v říši divů. Nějaká skupina redaktorů a politických funkcionářů se mermomocí chce zbavit premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lidovec se snaží prosadit Čapí hnízdo na bezpečnostní výbor. Jestli chce pindat, tak já půjdu dělat něco užitečného, vzkazuje komunista Ondráček
Za pár dní bude Sněmovna rozhodovat o osudu premiéra Andreje Babiše (ANO). Ještě před tím by se bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny mohl zabývat otázkou, zda se Babiš pokouší ovlivňovat kauzu Čapí hnízdo, ve které je obviněn. Poslanci ANO, SPD a KSČM však považují takové jednání výboru za zbytečné. Komunista Zdeněk Ondráček má dokonce za to, že by výbor o této otázce jen zbytečně „pindal“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Slonková a Kubík se hlásí s novinkami ze Švýcarska. Úřadují v kavárně přímo proti domu mladého Babiše
Reportéři Sabina Slonková a Jiří Kubík se rozhodli na serveru Seznam Zprávy pokračovat v pátrání po pravdě v kauze Čapí hnízdo. Vydali se tak opět do Ženevy, švýcarského města, kde bydlí syn českého premiéra Andreje Babiše (ANO) Andrej. Ten v minulosti na kameru vypověděl, že v souvislosti s Čapím hnízdem podepsal nějaké dokumenty, ale neví, co v nich bylo. Zároveň také hovořil o únosu Petrem Protopopovem, zaměstnancem jeho otce, na Krym. Premiér Babiš výpověď svého syna popírá a dnes se za ním sám vydal do Ženevy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Duch listopadové revoluce vymírá, stěžuje si tehdejší student, známý z ÚSTRu. Může za to i Zeman...
Současný poslanec za ODS Pavel Žáček byl jedním z účastníků listopadových událostí roku 1989. Později se stal hlavou Ústavu pro studium totalitních režimů a dnes je zákonodárcem. Po takřka třiceti letech od sametové revoluce má za to, že duch této revoluce umírá. Svou vinu na tom podle jeho názoru nese i prezident Miloš Zeman, který odkaz revoluce zlehčuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Z demonstrace Za slušné Česko: Miloši, odstup nebo zemři! V průvodu jde i Kalousek
REPORTÁŽ „Miloši ve slavném roce 2018 buď odstup, nebo zemři. S úctopu Jára C.". To je jen jedno z hesel, které se objevila na pochodu z Hradčanského náměstí přes Národní třídu až na Staroměstské náměstí. Dav několika tisíc lidí volal po demisi předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) i po odchodu Miloše Zemana z postu prezidenta. Rodiče ukazovali dětem, kde v roce 1989 komunisté nechali mlátit studenty toužící po svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Praha 11 stále bez vedení. Politici se ani po měsíci nedohodli vůbec na ničem
Ustavující zasedání zastupitelstva Prahy 11 skončilo po necelé hodině. Noví zastupitelé totiž neschválili program, na němž byla volba členů rady městské části a dalších orgánů. Důvodem jsou pokračující koaliční jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Únos z Čapího hnízda
V posledních dnech se v médiích objevily dva materiály týkající se vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Na iRozhlas.cz zveřejnili sumář klíčových důkazů, kterými disponují orgány činné v trestním řízení, a na TV Seznam reportáž o Babišovi juniorovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Jaromír Soukup rozsápal Slonkovou a kauzu Babiše mladšího zboxoval tvrdými slovy
Na TV Barrandov se včera v pořadu Moje Zprávy obou Andrejů Babišů zastal vlastník a generální ředitel této televize Jaromír Soukup. Kauzu nazval „Hon na syna“. „Je to ukázka český hnusný novinářský žumpy,“ rozčiloval se nad reportáží Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka. Prý se v ní nic nového nezjistilo a jedná se o „malou nechutnou manipulaci“. A opět se trefil do Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hodinové sólo pro opozici na ČT: Jurečka a Rakušan dramaticky vykládali o ohrožení spravedlnosti. Pak vše rozsekl vedle sedící Okamura
Vzácná shoda mezi opozičními stranami – volají po rezignaci premiéra Andreje Babiše. Důvodem je reportáž serveru Seznam Zprávy, ve které premiérův syn Andrej Babiš ml. mluví o tom, jak byl jako nepohodlný svědek v kauze Čapí hnízdo zavlečen na okupovaný Krym. Zároveň hovoří o tom, že podepsal dokumenty týkající se Čapího hnízda, ale nevěděl jaké. Je kabinet Andreje Babiše ohrožený? Nad novými zjištěními v kauze Čapí hnízdo přišli do pořadu Devadesátka v České televizi debatovat předseda hnutí SPD Tomio Okamura, první místopředseda hnutí STAN Vít Rakušan a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Doprava se otevírá veřejnosti, drony se budou prohánět po ministerstvu, k vidění bude protiatomový kryt
V sobotu 17. listopadu se opět otevřou dokořán dveře Ministerstva dopravy. Hlavním tématem letošního ročníku bude bezpilotní létání. Návštěvníci si prohlédnou budovu ministerstva, navštíví pracovnu ministra, bývalý byt komunistického prezidenta Gustáva Husáka, podzemní protiatomový kryt. Uvidí dálniční asistenční vozidlo či lodě plavební správy. Otevřeno bude od 10 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Bulvár, dezinformace. Jan Schneider novinářce Slonkové totálně rozložil příběh s mladým Babišem
Poté, co reportéři webu Seznamzpravy.cz Sabina Slonková a Jiří Kubík zveřejnili reportáž, ve které s nimi ve dveřích bytu hovořil zjevně vyděšený syn premiéra Andreje Babiše, se mezi některými novináři začala událost srovnávat s únosem slovenského premiéra Michala Kováče v divokých devadesátých letech. Bezpečnostní expert Jan Schneider ale celou kauzu vidí výrazně jinak a svůj text nazval „Spíše Sarajevo, než Kováč, aneb politické ejaculatio praecox“ Sarajevo je kauza z roku 1997, kdy Jan Ruml s Ivanem Pilipem počkali, až premiér Václav Klaus odletí do Bosny, a pak jej vyzvali k odstoupení. Babiš byl ve chvíli zveřejnění článku v letadle z Francie do Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Macronovo zoufalství
Víkendové zprávy o blokádách ve Francii (dokonce i s jednou mrtvou ženou) by obvykle nikoho nepřekvapily, protože Francouzi stávkují, protestují a blokují tak často, že to vypadá na národní sport. Jenomže tentokráte jde o blokaci bez vůdce, bez odborů, bez politické strany. Prostě takové spontánní jednání. A to je novinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Společné obědy zlepšily i vztahy se spolužáky
Druhým rokem je Královéhradecký kraj zapojen do projektu Obědy do škol, jehož smyslem je potravinová pomoc dětem ze sociálně slabších rodin. Ve školním roce 2018/2019 čerpá tuto podporu 430 dětí, jejichž rodiny se nacházejí v takzvané hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): 17. listopad pro mě není jen zapálení svíčky na Národní třídě
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu 1989
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Utajené rozhodnutí, které ukončilo epochu
Z plejády letošních jubilejních „osmiček“ bylo vůbec nejhalasněji vzpomínáno 50. výročí vstupu vojsk do Československa. Kupodivu taktéž kulaté výročí data epochálního významu, kdy bylo přijato zásadní rozhodnutí o odchodu sovětských vojsk z celé východní Evropy, zůstalo zcela opomenuto! Přitom někteří geopolitičtí pozorovatelé cynicky konstatují, že z dlouhodobého aspektu se 21. 8. 1968 nic podstatného nezměnilo – socialistické Československo bylo součástí sovětského bloku před intervencí a zůstalo jí potom i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Zkušební provoz v nejdelším tunelu je povolen do 31. prosince
Drážní úřad povolil ve čtvrtek v 15:50 hodin provoz v jižním tubusu Ejpovického tunelu, který je součástí přeložky tratě mezi Plzní a Rokycany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Spolupracoval s Havlem, teď promluvil. Sametovou revoluci prý odstartovala KGB
EXKLUZIVNĚ Dr. Jiří Valenta býval akademikem. Kromě toho se v 90. letech minulého století pohyboval I v české diplomacii. Vedl Ústav mezinárodních vztahů a pracoval jako poradce Jiřího Dienstbiera staršího či prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. V 60. letech Valenta studoval na pražské VŠE po boku současného prezidenta Miloše Zemana, aby v roce 1968 v reakci na srpnový vpád vojsk Varšavské smlouvy emigroval na Západ. Nakonec skončil v USA, kde mu v akademické kariéře pomohl otec Madeleine Albrightové František Korbel. V článku, který Valenta poskytl redakci ParlamentníchListů.cz, tento ostřílený analytik a specialista na Sovětský svaz vzpomíná na to, jak to bylo se sametovou revolucí. A přichází se šokující teorií, která otřese nejedním teplým místečkem. Jeho komentář přinášíme v českém překladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Šesták po vyznamenání od Zemana musel skončit v Akademii věd. Teď nám pověděl nepěkné věci o poměrech ve vědě i o Německu, které tak obdivujeme...
ROZHOVOR Často skloňovaný neomarxismus, jakési hledání přeměny reálných poměrů ve společnosti, je v podání hledačů degradováno a redukováno na jakousi touhu po životě spíše bez pravidel a povinností, jen s osobnostními právy. A to láká všechny mladé a sociálně nevyhraněné občany, proto volí hnutí právě na znamení svého protestu. Tak komentuje profesor Šesták situaci ve společnosti, v níž selhaly konvenční strany. Při zamyšlení nad významným říjnovým i listopadovým výročím se zamýšlí i nad tím, proč fotka Putina pobuřuje, zatímco foto Merkelové nás uspokojuje, proč kšeftovat s Německem je košer, ale s Ruskem je to nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Národní je symbolem naší demokracie, kde bývalý estébák nemá co dělat. Seznamte se s aktivistou Gemundem, který vyhodil květiny od premiéra do koše
Český prezident Miloš Zeman a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nám ničí demokracii, je přesvědčen aktivista Otakar Van Gemund, jenž vyhodil do koše kytici, kterou Babiš položil na Národní třídě k uctění událostí 17. listopadu 1989. Gemund si je podle svých vlastních slov vědom toho, že učinil radikální krok, když vyhodil květiny do koše, ale považuje ho za jediný správný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Profesor Jirák, legenda české teorie médií: Opravdu váhám, zda v kauze „mladý Babiš“ převažuje veřejný zájem nad ochranou soukromí. Co jsme se vlastně dozvěděli nového?
ROZHOVOR Dokud je kauza Andrej Babiš mladší tak živá, obtížně se posuzuje, zda šlo o veřejný zájem. Podle Jana Jiráka, dlouholetého vedoucího univerzitních kateder mediálních studií, se přínos informace ukáže až postupem času. „Nejsem si jist, že jsme se dozvěděli něco tak zásadního. To, že má Babiš syna, je celkem běžně dostupná informace. To, že je někde mimo dosah policie, evidentně policie věděla,“ řekl v rozhovoru Jirák s tím, že emocionálnost není veřejným zájmem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nikdy, nikdy, nikdy! Babiš je jako malý chlapeček, co se šprajcne a bouchá pěstičkou. Masaryk by se v hrobě obracel. Hejtman Netolický navrhuje zásadní změnu
ROZHOVOR Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický poskytl ParlamentnímListům.cz svůj pohled na kauzu údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše. Záležitost, která již několik dní otřásá politickou scénou, v posledních hodinách ještě graduje. Netolický vyzývá Babiše, aby odstoupil. Vlídné a hřejivé slovo nemá ani pro prezidenta Miloše Zemana. Kauza Babiš se podle Netolického musí hbitě vyřešit. Babiš by podle něj měl neprodleně odstoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hrozí „válka oligarchů“ a odplata za Babišova syna? Miroslav Kalousek upozornil, že Pleslova MF Dnes prý vyhrožuje miliardáři, pro kterého píše Slonková
Výhrůžky či standardní komentáře a analýzy? Co znamenají slova MF Dnes adresovaná majiteli Seznamu, Ivu Lukačovičovi? Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se opět vyjadřoval ke kauze Babišova syna. Bude Mafra expandovat i do ženských časopisů? A co na to Miroslav Kalousek?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
To je zrůdnost, sorry. Mirek Topolánek se pustil do Andreje Babiše
Potom, co novináři Jiří Kubík a Sabina Slonková zveřejnili reportáž se synem předsedy vlády Andrejem Babišem ml., se v Česku vede debata o tom, zda se novináři zachovali eticky, když vyrazili za synem českého premiéra přímo do jeho švýcarského bytu, nebo zda se zachovali jako hyeny, což tvrdí sám premiér Babiš. Už se k tomu vyjádřil i expremiér Mirek Topolánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pospíšil v zákulisí vystartoval na Kalouska. A odrovnal ho. Pouze na PL
Pokud je nějaké politické jméno synonymem TOP09, pak je to zcela jistě bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. O jeho "lásce" se současným předsedou TOPky Pospíšilem informovaly ParlamentníListy.cz několikrát. Jak se zdálo, že má svého času Kalousek navrch, teď se situace obrátila. Doslova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Navrhovanou úpravou bude umožněna plná úhrada většího spektra zdravotnických prostředků
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. k návrhu zákona, kterým se mění zákon o veřejném zdravotním pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné odhalení, otřes politiky v Česku, český prezident „Milan“ Zeman... Takto své čtenáře informují zahraniční média
Přijde klub populistů z východní Evropy o jednoho ze svých členů, ptá se dnes ve svém článku věnovaném vládní krizi v Česku francouzský list Les Echos. Vývoji kolem českého premiéra Andreje Babiše se dnes věnovala například i německá agentura DPA, podle které kauza Čapí hnízdo otřásá českou politickou scénou. Politické situaci v Česku se dnes věnuje například i rakouská agentura APA či evropský server Politico.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Průzkum, který Babiše nepotěší. Většina lidí věří informacím z reportáže Slonkové a Kubíka. Ta ovlivnila i část voličů ANO
Většina Čechů věří, že premiér Andrej Babiš (ANO) se snaží, aby jeho blízcí nevypovídali v kauze Čapí hnízdo. Téměř polovina lidí to zároveň považuje za závažnou informaci. Vyplývá to z průzkumu agentury Median. Syn Andreje Babiše řekl serveru Seznam Zprávy, že premiér chtěl, aby kvůli kauze zmizel z Česka. Premiér a jeho dvě dospělé děti čelí v kauze obvinění z dotačního podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nevludová (SPD): Majetek republiky je nás všech a měli bychom se tak k němu chovat
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k zákonu o sociálním zabezpečení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice: Nadace Křižovatka darovala šest monitorů dechu
Šest monitorů dechu získalo Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Strakonice od Nadace Křižovatka. Přístroje v celkové hodnotě 12 tisíc korun převzal z rukou dárců primář MUDr. Václav Vlášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Já bleju. Ten ministr USA, to je náhoda? Štěpán Kotrba drtí kauzu Babiše ml. informacemi a souvislostmi
Andrej Babiš čelí rozsáhlé zpravodajsko-policejní hře, v žádném případě by ve funkci neměl končit. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik Štěpán Kotrba. Podle něho se nejedná o vnášení mafiánských praktik do politiky, jen složitou situaci v jedné rodině. Z novinářů Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka podle svých slov Kotrba „už léta bleje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Andrej Babiš zatím jen obviňuje všechny kolem sebe
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček bude s Babišem mluvit o výrocích premiérova syna
Předsedové vládních stran Andrej Babiš (ANO) a Jan Hamáček (ČSSD) se dnes sejdou kvůli výrokům Babišova syna Andreje ke kauze Čapí hnízdo. Opozice vyzvala Babiše k odstoupení z funkce premiéra, ČSSD zvažuje podle ministra vnitra Hamáčka různé varianty. Babišův syn tvrdí, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo, v níž premiér i jeho dvě dospělé děti čelí obvinění z dotačního podvodu, držen v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Natáčet psychicky nemocného člověka, tajně a tímto způsobem, je odporné a hnusné
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Místopředseda ČSSD: Teď se budeme ptát my Babiše
Ke kauze Babiše mladšího se v rozhovoru pro DVTV vyjádřil místopředseda ČSSD a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Koalice se k této záležitosti podle jeho slov musí sejít nejpozději zítra. „Rezignovala Protopopová, tím se ukazuje, že se jednotliví aktéři hlásí k odpovědnosti,“ říká s tím, že je předseda Hamáček ubezpečoval, že policie koná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín: Když vidím komíny Agrofertu, mám chuť dál dělat 3. odboj. To bych z vězení už nevylezl. O Babišovi mám informace. A Slonková...
ROZHOVOR „Třetí odboj pro mě ještě úplně neskončil,“ říká bývalý důstojník BIS, politický vězeň a válečný veterán Vladimír Hučín. Sám řadu bývalých komunistů v Přerově nyní vídá na setkáních. „Vidím lidi, kteří se podíleli na mém opakovaném zatýkání, na perzekucích, na pronásledování, ti jsou dnes v hnutí ANO, kde je jim dobře,“ tvrdí Hučín. Při pohledu z továrny na komíny Agrofertu ho prý mrzí, že třetí odboj už nemůže praktikovat dál. Obává se, že už by se z vězení nedostal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Českým médiím nevěřím ani nos mezi očima, vzkazuje ke kauze Babišova syna prezident Zeman. Premiérovi radí, ať nerezignuje
Prezident Miloš Zeman se pro TV Nova exkluzivně vyjádřil k údajnému únosu premiérova syna na Krym. Podle něj zpráva může být dezinformací. Prezident se na vše zeptá Andreje Babiše osobně, a to na pravidelné schůzce příští týden. Do té doby se nechce vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti
HORKÉ TÉMA Jak to bylo s příběhem Rusa Protopopova o výletě s Babišovým synem na Krym a východní Ukrajinu? Nakolik uvěřitelná je verze novinářů Slonkové s Kubíkem, nebo naopak vysvětlení premiéra Babiše? Odpovědi na řadu nesrovnalostí se ve studiu PL TV v pořadu Horké téma snažil najít politický analytik Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Kavárna jako normalizační komunisté
Pražská kavárna je stejně netolerantní jako předlistopadoví komunisté. Nepochyboval jsem, že k vyjádření své intolerance využijí výročí 17. listopadu. Nezklamali mě. Tak jak si sami přivlastnili 17. listopad a výročí velké společenské změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šibenice proti Babišovi: Drsná slova z Hradu. A nejen odtamtud
Na demonstraci proti současné vládě se včera na Václavském náměstí objevily také šibenice s heslem: Mafie patří na šibenici, a ne do vlády! Proti těmto symbolům se postavil nejen hradní mluvčí Jiří Ovčáček, ale i spolek Kaputin, jenž mimo jiné stál za vyhazováním květin, které k památníku na Národní třídě položili politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Nové vedení hlavního města
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na 1., ustavujícím, zasedání zvolilo primátorem hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba, který dostal na starost oblast informatiky, evropských fondů a zahraničních vztahů. Kdo očekával tolik slibovaný hladký průběh vcelku jednoduchého jednání, byl zklamán. Zasedání zastupitelstva se protáhlo až do půlnoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Buď půjdou ti dva do tepláků, nebo žijeme in US Protectorate
Situace je jasná. Zřejmě se stal zločin a to jak podle státního práva Švýcarska, kde k němu došlo, tak i podle státního práva ČR, pod jehož jurisdikci oba podezřelí patří. Jde o redaktory Slonkovou a Kubíka, kteří ve službách Seznamu.cz navštívili ve Švýcarsku duševně nemocného syna předsedy české vlády, představili se mu jako novináři a požádali jej o rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČT lže! Z pana Bartoška se mi chce zvracet! Kauza hyen! Faltýnek, lidovec a brutální řež, jakou Moravcova věž dlouho nezažila
„ČT lže! Z pana (Jana) Bartoška se mi chce zvracet! Tady se dělá mediální kauza hyen!“ Moderátor Václav Moravec si do Žižkovské věže pozval 1. místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a ten se pořádně rozjel. A nebyl sám. Lidovec Bartošek zmínil „slimáčky“, když hovořil o poslancích SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman je vulgární a permanentně lže, Babiš čelí podezření z únosu syna. A vy se divíte, když někdo věnce těchto lidí hodí do koše? Johana Hovorková má jasno
Nelíbí se vám, že věnce prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo Tomia Okamury (SPD) skončily v odpadkovém koši? Na serveru Forum24.cz se dočtete, že Zeman či Babiš páchají v Česku mnohem horší věci. A pokud se nad něčím chceme pohoršovat, měli bychom se pohoršovat nad nimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci kontrolují EET
Od začátku roku provedli liberečtí celníci celkem 350 kontrol zaměřených na povinnosti obchodníků evidovat tržby. Porušení zákona o evidenci tržeb zjistili v 73 případech. V příkazním řízení na místě udělili pokuty ve výši 212 000 korun, dalších 377 000 korun vyměřili pak ve správním řízení. K okamžitému uzavření provozovny liberečtí celníci přistoupit nemuseli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Šibenice, výkaly přede dveřmi, dokonce Molotovovy koktejly. Komunistický generál připomněl Kocábovi, co prováděli „sametoví“ demonstranti v roce 1989
Mohla socialistická armáda zvrátit sametovou revoluci? Co by se stalo, kdyby čeští vojáci začali střílet do lidí? Udělali by to vůbec? V nedělní Partii televize Prima o tom debatovali bývalý velitel Západního vojenského okruhu Mojmír Zachariáš a jeden z klíčových aktérů Občanského fóra Michael Kocáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Brno hostilo první Český kosmický průmyslový den
Firmy navazovaly budoucí partnerství a mezi studenty hledaly nové talenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
K eurovolbám půjdeme na konci května
Volby do Evropského parlamentu budou v Česku 24. a 25. května příštího roku. Termín, který potvrdilo Ministerstvo vnitra v návrhu novely zákona o evropských volbách, vyplývá z březnového rozhodnutí Rady EU uspořádat volby na konci posledního květnového víkendu. Prezident je musí vyhlásit do 23. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): V Českých Budějovicích jsme součástí koalice
TOP 09 bude v následujícím období součástí koalice v Českých Budějovicích. Na svém ustavujícím zasedání rozhodlo zastupitelstvo o novém složení rady města, ve které bude mít TOP 09 funkci náměstka primátora. Do voleb TOP 09 kandidovala pod názvem Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09 na jedné kandidátce s KDU-ČSL a má s ní společný klub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Daň za roboty? A co příště?
Komentář na facebookovém profilu k úvahám o zavádění nových daní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Nic proti návštěvě otce u syna, ale...
Komentář na facebookovém profilu k cestě premiéra Babiše do Švýcarska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Schází jen křižník Aurora…
V Praze je rušno, slyšíme vzletná hesla o demokracii a o boji proti totalitě. Všude kolem nás planoucí oči, bojová nálada, k revoluci je blízko. V davu vidíme i šibenice… Schází již jen křižník Aurora na Vltavě a pak na signál z Aurory vyrazit na Pražský hrad a zúčtovat s totalitou. Tedy nejspíš s tou polistopadovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zklamaný David Rath po 17. listopadu: Takto jsem si to nepředstavoval, když jsme v roce 1989 obsazovali Lékařskou fakultu
David Rath má strach. Zdá se mu, že 29 let po sametové revoluci opět vládnou v naší zemi šiřitelé strachu. Neříkají si sice komunisté, ale jsou stejně nebezpeční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Co jsme dokázali a co dokážeme...
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Český premiér pokládal věnec tajně v noci, posmívá se německý tisk. Jinde píší o „triumfu Václava Havla“
Německý, britský i ruský tisk si dnes všímá aktuálních politických okolností českých připomínek 17. listopadu 1989. Německý deník Süddeutsche Zeitung, rakouská televize ORF i ruská tisková agentura TASS zdůrazňují, že letošní oslavy se konají ve stínu skandálu kolem premiéra Andreje Babiše a jeho syna. Zahraniční reakce shrnula ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Říha (KSČM): Společnost se radikalizuje
Jsme svědky událostí, které ještě více rozdělují společnost. Je na místě, komu to slouží a kam až chce a je ochoten toto rozdělení dotáhnout. Nenávist a rozdělení naši společnosti je na vrcholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Informace o třináctém slosování Účtenkovky
Do třináctého kola zaregistrovalo 352 023 soutěžících celkem 15 942 282 účtenek, z nichž do slosování bylo zařazeno 14 022 118.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Setrvání trestně stíhaného premiéra ve funkci je nepřípustné
Komentář na facebookovémn profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Lůza na Národní
Když jsem dnes ráno (17. listopadu 2018) otevřel veřejnoprávní zpravodajský server ČTK, nevěřil jsem vlastním očím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Fórum cestovního ruchu
Osmý ročník konference Fórum cestovního ruchu s podtitulem "Nové cesty" se uskuteční ve dnech 21. – 22. listopadu 2018 v prostorách EA Hotelu Tereziánský Dvůr v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká suverenita: Jen duševní zrůdy vyhazují květiny z pamětních míst
Česká Suverenita žádá exemplární potrestání těch, kteří ukradli od pamětní desky květiny demokraticky zvolených představitelů státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Liberální demokracie zajišťuje lidem ten nejlepší život v historii, kázal student na Albertově. Rektor Bek litoval zvolení Kubery
Češi, Moravané a Slezané si připomínají výročí boje za svobodu a demokracii. Před 29. lety se začala s konečnou platností hroutit komunistická moc. K jejímu zhroucení tehdy napomohli i studenti. Dnešní studenti si jejich počínání připomněli na pietním aktu na Albertově v Praze. Senátor, rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek studenty varoval, že naši dnešní svobodu ohrožují oligarchové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Je mi z vás zle, bezmozci. Šibenice, květiny v koši, a prý že nejsme jako oni... Budete koukat, odkud znějí tyto hlasy
Premiér Andrej Babiš (ANO) se proplížil na Národní třídu v noci a položil tam věnec k uctění památky 17. listopadu 1989. Stejně se zachoval i předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) se Babiš zachoval zbaběle. Tvrdě však odsoudila i ty občany, kteří hodili Babišův či Okamurův věnec do koše. Takovéto chování je podle ní primitivní, odsouzeníhodné a nedůstojné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Vytleskaný Jiří Drahoš na Národní: Zemanovy hrátky. Je zase na koni. Takto se státník nechová
U pamětní desky na Národní třídě v Praze, kam premiér Andrej Babiš po půlnoci přinesl kytici, kterou pak někdo vyhodil do koše, vyzpovídala televize Prima nového senátora a bývalého kandidáta na prezidenta České republiky Jiřího Drahoše, který se účastnil i pietního aktu u Hlávkovy koleje. Zdůraznil, že za svobodu a demokracii je stále třeba bojovat a prozradil, jaký čeká vývoj situace na vládní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ukradené výročí. Lidi, nebuďte užitečnými idioty. Expert na geopolitiku ukazuje, co stojí za dnešními protesty proti vládě
„Lidé, nebuďte užitečnými idioty, jako v roce 1989. Za současnými protivládními demonstracemi může být neochota podepsat Globální pakt o migraci, tendr na jadernou elektrárnu nebo válka gangů usilujících o politickou moc, uvádí pro ParlamentníListy.cz geopolitický analytik a právník Marek Kyncl, který dlouhodobě žije v Rusku, ve své zdrcující analýze polistopadového vývoje a současných událostí, ze které tuhne krev v žilách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Milión neomarxistických chvilek pro pokrokovou demokracii
Informační bomba s Babišem juniorem explodovala a již začali vyrážet do bojového šiku aktivisté a činovníci nejrůznějších nátlakových neziskovek pod praporem pravdy a liberální demokracie. Tedy pravdy té, kterou sami považují za přijatelnou, a demokracie té správné, liberální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miloš Jakeš prozradil, kdo prý spustil Listopad 1989. Padla konkrétní jména
Bývalý generální tajemník KSČ Miloš Jakeš je přesvědčen o tom, že studentské shromáždění 17. listopadu 1989 v Praze zneužili pro své účely příslušníci Státní bezpečnosti v čele s Alojzem Lorencem ve spolupráci s některými členy tehdejšího ústředního výboru KSČ, kteří si přáli změnit stranické vedení. „Chtěli změnit svým činem vedení strany, a zatím otevírali cestu k likvidaci socialismu,“ uvedl šestadevadesátiletý Jakeš v prohlášení, které předal ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petráš (BOS): Menšiny, které prohrály volby, nerespektují vůli většiny národa
Výzva plitikům a politickým stranám k ukončení destrukce naší společnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Takto aktivisté skupiny Kaputin vyhodili květiny Babiše a Okamury. Jsou neslučitelné s demokracií, vzkázali
Předseda vlády Andrej Babiš a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura položili na Národní třídě květiny už v nočních hodinách. Dlouho ale u památníku 17. listopadu nevydrželi. Nad ránem se dostavila skupina aktivistů, která je přímo před televizní kamerou vyhodila do odpadkového koše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Slonková Babišovi napovídala, co má říkat. Vidět to nesestříhané, možná bychom se divili, rozebírá Petr Žantovský. Na ČT „zazářil“ okřikující moderátor i expert vážně strašící postřílením opozice
TÝDEN V MÉDIÍCH Hodně otazníků visí podle Petra Žantovského nad reportáží Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka, při níž zpovídali Andreje Babiše mladšího. Reportérka v podstatě napovídala, jak má premiérův syn odpovídat, a protože šlo o sestřih, tak není jisté, že ty odpovědi byly opravdu reakcí na předcházející odpovědi, nebo jestli tam té nápovědy bylo ještě víc. Mediální analytik kroutí nevěřícně hlavou nad tím, že i přesto 99 procent médií a nějakých 49 procent politiků začalo brát reportáž jako bernou minci, o níž se nediskutuje. Je to rozehrané podobně jako kauza Olovo, při níž byl také terčem nenáviděný premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček nevěří vlastním očím. Na protibabišovské demonstraci na Václaváku stála šibenice a nikomu to nevadí
„Demisi! Hanba!“ Ve čtvrtek večer daly na Václavském náměstí tisíce lidí najevo, co si myslí o Andreji Babišovi. Požadovali konec premiéra. Jenže demonstrace měla i svou stinnou stránku, na kterou upozornil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Na demonstraci se totiž objevila šibenice s heslem, že „Mafie patří na šibenici, a ne do vlády“. Není to přitom tak dávno, co šibenice na demonstraci vzbudily velkou nechuť veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: S kolegy ze senátního klubu ODS se velmi často názorově shodujeme
Senátor Ivo Valenta vstoupil do klubu ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš mladší prý trpí schizofrenií. Jak takový člověk vnímá sebe a své okolí, promluvil expert
Premiérův syn Andrej Babiš mladší promluvil. Novinářům Seznamu Zpráv, kteří jej přepadli v jeho švýcarském bytě, sdělil, že ho manžel lékařky Protopopové, která napsala zprávu o jeho zdravotní nezpůsobilosti pro stíhání v kauze Čapí hnízdo, loni proti jeho vůli odvezl na Krym. Nakolik to ale brát vážně? Babiš zdůrazňuje, že jeho syn trpí schizofrenií. O nevyzpytatelnosti chování hovoří i jeho bývalý opatrovník Protopopov. Jak lidé se schizofrenií obvykle přemýšlejí a jak se chovají? Blíže o tom pohovořil pro deník Právo místopředseda České psychiatrické společnosti Martin Hollý. „Schizofrenici se bojí pronásledování a spiknutí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Fuuuuj.“ Demonstrace proti Babišovi v Českých Budějovicích se zvrtla a schytal to i Okamura
REPORTÁŽ Nejen v Praze, ale i v Českých Budějovicích se demonstrovalo. Na Sokolském ostrově se ve čtvrtek večer na akci s názvem „Požadujeme demisi Andreje Babiše, demonstrace za právní stát“ sešly zhruba tři stovky lidí. K nim tady kromě pořadatelů demonstrace promluvil například i bývalý senátor Jiří Šesták, nebo i krajský tajemník KDU-ČSL Šimon Heller. Opět také bylo možné podepsat petici Milionu chvilek pro demokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Rozumná volba senátorů
Vítám volbu senátora Kubery do čela Senátu. Vítám volbu člověka, který se více řídí vlastním zdravým rozumem než stranickými poučkami a zaběhnutými klišé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Proč Slonková s Kubíkem tak nápadně ukazovali na kameru, kde mladý Babiš bydlí? Advokát Hrádela připomíná minulou záležitost s Kalouskem a církevními restitucemi
ROZHOVOR Mnoho otazníků, šok, šok a zase šok. Advokát Karol Hrádela pro ParlamentníListy.cz podrobně analyzuje mnohé dosud opomíjené záležitosti kolem kauzy údajného únosu Babišova syna. Podle doktora Hrádely jsme sice mnoho věcí slyšeli, ale nikdo neví, kde je pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vy, co o výročích plníte prostranství a řvete. Dožadujete se demokracie, ale vůbec jste nepochopili její princip, vzkazuje profesor Keller
ROZHOVOR Europoslanec a profesor sociologie Jan Keller připomíná, že hlavním požadavkem všech, kdo demonstrovali proti režimu v listopadu 1989, byly svobodné volby. Brzy se ale zjistilo, že část lidí nemá v úmyslu jejich výsledek respektovat. „Plní každým rokem při nejrůznějších výročích veřejná prostranství, nadávají těm, kdo volby vyhráli, a dožadují se demokracie, jejíž princip nepochopili.“ Záležitost ohledně premiérova syna Andreje Babiše podle Kellera nelze objektivně hodnotit, pokud se nevyjádří příslušné orgány: „Politici, kteří si ji troufají hodnotit již nyní, na sebe jen prozrazují, že jim o objektivitu v žádném případě nejde. Jelikož v řádných volbách neuspěli, snaží se kauzy využít k mocenskému zvratu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Goláň: Babišův syn se dostal na Krym za pomoci ruských tajných služeb
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI zabavila v Hřensku padělky za více než milion korun
Česká obchodní inspekce Ústeckého kraje provedla mimořádnou kontrolní akci na tržnici v Hřensku. U všech kontrolovaných prodejců zjistila porušení právních předpisů. Dále zabavila 92 kusů padělků v hodnotě originálů 1 008 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Čunek: Každý z projektů je Čapí hnízdo
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Horáček: Z reportáže o mladém Babišovi mám pocit manipulace. Jedna věc je ale zvláštní
Náměstek Národního ústavu duševního zdraví Jiří Horáček se vyjádřil k reportáži o synovi Andreje Babiše (ANO). Poznamenal, že dokumentace ošetřující lékařky Andreje Babiše mladšího Dity Protopopové je v pořádku po etické i právní stránce. Co shledává jako zvláštní, je situace, kdy se o Andreje Babiše mladšího staral manžel lékařky. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní divadlo zve na premiéru inscenace Návštěva podle povídky Emila Hakla
O blížícím se konci světa, stárnutí a pečených kachnách…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česko stojí kvůli odpadu před soudem EU. Advokát navrhuje zamítnout žalobu
Evropský Soudní dvůr by měl odmítnout jako nepřípustnou žalobu Evropské komise (EK) proti České republice kvůli tomu, že nepřevzala od Polska zpět 20.000 tun údajně nebezpečného odpadu. Navrhuje to ve svém dnes zveřejněném stanovisku advokát Soudního dvora EU Nils Wahl. Česká strana už v minulosti dala najevo, že nic zpět přebírat nebude, protože podle ní o odpad nejde. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Žáci SOŠ Liberec postavili v rámci výuky budovu pro školní zahradnictví
Areál Střední odborné školy (SOŠ) Liberec v Jablonecké ulici se rozrostl o novostavbu. Jedná se o sklad upravené zeminy, který pro školní zahradnictví postavili žáci stavebních oborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jak skončil v blázinci? Další fakta kolem syna Andreje Babiše. A FOTO
Andrej Babiš mladší se svěřil Blesku s tím, jak to celé začalo. Podle jeho slov celý jeho příběh začal za volantem a skončil u psychiatra. E-mail, který Blesku zaslal, je již staršího data. Jeho otec pak dnes na svém facebookovém profilu sdílel fotografie z Ukrajiny a Krymu, aby bylo patrné, že jeho syn byl šťastný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek poblil Kuberu. A schytal to už i od Gazdíka
Komu se nelíbí nový předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera? Kromě redaktorů Českého rozhlasu a Respektu je to předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. I on předhazuje Kuberovi jeho výroky o harašení. A ptá se Starostů: „Když se profilujete jako proevropská síla, proč jste podpořili protievropského předsedu Senátu Kuberu proti osobnosti evropského formátu Václavu Hamplovi?“ Svou nelibost vyjádřil jako obyčejně na Twitteru a schytal kritiku, že nyní není na pravici čas kopat okolo sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): V rámci boje za rovnost společnost dělá vše pro to, aby vymřela
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Michálek: Česká lůza se prý mstila po válce na nevinných příslušnících SS
Kamarád mi poslal odkaz na stránku facebooku, která je věnována oslavě nacistických veteránů a čerstvě je tam organizována sbírka pomocí prodeje kalendáře nacistických veteránů na sociální podporu těchto válečných nacistů v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Z debaty o manželství nelze vynechat děti, protože o ně jde především
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu poslanců Výborného, Bělobrádka, Jurečky, Bartoška, Golasowské, Juchelky a dalších na úpravu Listiny základních práv a svobod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SVOL: Je nutné splatit lesům dluh, který vůči nim společnost má
13. listopadu předalo Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů „Petici za zdravé a prosperující lesy pro příští generace“ místopředsedovi Petičního výboru Poslanecké sněmovny Stanislavu Blahovi, který je zároveň členem Rozpočtového výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Co se stane s registrovaným partnerstvím, které máme v současné době?
Projev na 20. schůzi Poslanecké sněmovny 14. listopadu 2018 k návrhu změny občanského zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babišův výbuch hněvu v živém přenosu: Sprosťárna, hnus. Můj syn je nemocný, zneužili ho. Ti novináři... Kdo je vybavil, rozvědka? Bývalí zaměstnanci?!
Český premiér Andrej Babiš si už poněkolikáté stoupl před novináře a vyjádřil se ke kauze údajného únosu svého syna. Použil při tom slova jako „puč Palermo, odporné, hnus, hyenismus“. Pak naznačil, kdy se dozvíme více...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vyšetřovatel Nevtípil a „nevyslechnutelný“ Babiš ml.? Padlo silné podezření. Jen na PL
EXKLUZIVNĚ Dříve nebyl problém, proč vyšetřovatel Čapího hnízda neodjel do Švýcarska na služební cestu? Proč nepožádal o výslech na tamní ambasádě? Vzpomínám, že kolega od nás byl takto vyslýchat dokonce na Kypru. Dřívější dlouholetý kriminalista a vyšetřovatel ekonomické kriminality kolem „kmotra“ Františka Mrázka Roman Pavlík sdělil ParlamentnímListům.cz, co si myslí o tom, proč policie dosud nevyslechla syna Andreje Babiše, který je jedním z obviněných v kauze údajného dotačního podvodu kolem farmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Je možné, že si to Babišův syn vymyslel. Babiš není pod vlivem Ruska
Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda má strach, že po současné kabinetní bouři nastoupí úřednická vláda stvořená prezidentem Zemanem, která bude nepokrytě plnit přání Ruské federace. I když má k Babišovi řadu výhrad, jednu věc prý přece jen musí uznat. Babiš se zatím nesklonil pře Ruskem a před Čínou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš má vážně velký problém. Do věci se vložil advokát Tomáš Sokol
Právník Tomáš Sokol se na webu SeznamZprávy vyjádřil k juristickým aspektům nových skutečností v kauze Čapí hnízdo, které přinesl pořad Zvláštní vyšetřování. Podpořil názor redaktorů tohoto webu Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka (který s ním, pikantně, rozhovor vedl a kladl otázky) ohledně příčetnosti Babiše juniora i ohledně dobrovolnosti či nedobrovolnosti jeho cesty na Krym.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Indická velvyslankyně na ČVUT vyzkoušela spuštění modelu jaderného reaktoru. Říkají mu Vrabec
Velvyslankyně Indické republiky Narinder Chauhan navštívila Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, aby se blíže seznámila s jejími aktivitami a vybavením a projednala možnosti další spolupráce v oblasti vzdělávání. Na modelu školního jaderného reaktoru VR-1 Vrabec si také vlastnoručně vyzkoušela jeho spuštění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jsme v háji, nebo v háji? ČSSD smutně přemýšlí, co teď dělat. Ví, že Babiš...
V úterý tradičně začíná jednání Poslanecké sněmovny, ovšem tentokrát měl na Malé Straně zahajovací den mnohem dramatičtější průběh. Důvodem byly nové informace v kauze Čapí hnízdo, zveřejněné na webu SeznamZprávy.cz. Vůbec nejdramatičtější to podle zpráv MF DNES bylo na poslaneckém klubu vládní ČSSD, která je v otázce reakce na kauzu koaličního partnera rozpolcena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura otočil: Vláda s podporou SPD, padlo po jednání s Babišem. A nejen to
Vládní krize způsobená reportáží redaktorů Slonkové a Kubíka, zabývající se kauzou Čapí hnízdo a rolí premiérova syna Andreje Babiše mladšího, může mít překvapivé vyústění. Zmínil jej předseda třetí nejsilnější sněmovní formace SPD Tomio Okamura po jednání s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Andrej Babiš zatím jen obviňuje všechny kolem sebe
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
GIS Day 2018 a Hasičský záchranný sbor ČR
Hasičský záchranný sbor ČR se již tradičně aktivně účastní celosvětových oslav Dne geografických informačních systémů známého pod zkratkou GIS DAY. GIS se dnes využívá v mnoha oborech: od zdravotnictví, školství, dopravy, veřejné správy až např. po ochranu přírody a krajiny. GIS DAY si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s tím, co to vlastně geografické informační systémy jsou, a jak ovlivňují náš každodenní život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme ve středu dne 14. listopadu 2018 od 14:00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
STEM: Veřejnost hodnotí EET i Účtenkovou loterii většinou pozitivně
Ve dnech 9. - 14. 10. 2018 STEM provedl pro Ministerstvo financí ČR bleskový výzkum, který se zaměřil na názory veřejnosti na elektronickou evidenci tržeb a účtenkovou loterii. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl zkoumán kombinací technik PAPI a CAWI. Dotázáno bylo 1041 osob starších 18 let. Statistická chyba činí plus minus 3 procentní body při rozložení odpovědí 60:40 v celém výběrovém souboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Evropská unie potřebuje Velký právní úklid
Jan Zahradil zvolen kandidátem frakce ECR na příštího předsedu Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura: Kauzu Čapí hnízdo je třeba co nejrychleji prošetřit a objasnit
Komentář na facebookovém profilu k reportáži TV Seznam o údajném únosu Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Považujeme za nepřípustné, aby docházelo k politickému nátlaku na vyšetřovatele
Vyjádření KSČM ke kauze Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Chování FED v roce 2019
„Změna v očekávání kroků FED pro příští rok nahrává americkým dlouhodobým dluhopisům. Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu se nyní pohybuje okolo 3,05 procenta, což je níže oproti 3,20 procenta ze začátku října,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Vážně je to tak vtipné? Tvarůžková sjela místopředsedu ČSSD kvůli Babišovi
Začal týden, ve kterém se krátkodobě rozhodne o budoucnosti současné vlády Andreje Babiše. Vývoj kolem kauzy Čapí hnízdo zatěžuje celou politickou scénu a dostal se do těžko předvídatelných podob. Jak si s něčím takovým poradí jeho koaliční partner a jaký smysl má tlak na premiérův odchod, když neustále opakuje, že sám neodejde? To v pondělním Interview na ČT24 probrala s místopředsedou ČSSD a hejtmanem Martinem Netolickým moderátorka Zuzana Tvarůžková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Na Ukrajině se zřítila stíhačka SU-27 s americkým pilotem v kokpitu
Co dělal americký pilot v ukrajinském stroji určeném pro výcvik kadetů na ostrém vojenském cvičení NATO Clear Sky 2018? Co pohledávají vojska aliance na území nečlenského státu, kde navíc probíhá občanská válka? Chystá se provokace s “ruskou” stíhačkou na jaro příštího roku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek přiznal: Babišovu vládu neshodíme. Předčasné volby nikdo nechce
Hlasování o nedůvěře vládě se blíží. Už tento pátek se rozhodne o tom, bude-li Babiš sesazen z postu premiéra, nebo zda opoziční poslanci dostatečnou podporu neseženou. Končící předseda KDU-ČSL v rozhovoru pro Českou televizi naznačil, že páteční hlasování o nedůvěře vládě bude v podstatě jen rétorickým cvičením opozice, která ale v tuto chvíli nemá šanci něco změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiši, vyčisti bezpečnostní složky! Po demonstracích 17. listopadu je tu silná výzva
ROZHOVOR Analytička Irena Ryšánková pro ParlamentníListy.cz dopodrobna rozebrala dění okolo 17. listopadu. Prý se podařilo lidi spojit, bylo to ovšem ve společném znechucení z formy, kterou nabraly protesty proti Zemanovi s Babišem. „Jsou znechuceni šibenicí, házením kytic do koše,“ říká Ryšánková k událostem z Prahy. Důležitou roli v pozadí všech dějů údajně hrají Temelín a Dukovany, respektive chystané obří zakázky na jejich dostavbu. Připadnou Rusům, nebo Američanům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Já tě, Máňo, sejmu, směje se Zdeněk Zbořil oslavám 17. listopadu. Informace k roku 1989. A k trestu pro Slonkovou
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Revoluční síly mají sklony spíše ke kanibalismu než k tvorbě, ať už jde o jakoukoli kulturu nebo politiku,“ komentuje vyhazování květin u památníku 17. listopadu na Národní třídě politolog Zdeněk Zbořil, který připomíná morální škodu. V reakci na text z transparentu na Pochodu Za slušné Česko upozorňuje, že příklady táhnou. „Přivolávat smrt k loži prezidenta si dovolil nedávno i lékař údajně vázaný Hippokratovou přísahou. Tak proč by to nedělal i nějaký balvan z pražské periférie nebo Pařížské v Praze 1?“ Ke vzkazu Beaty Babišové novinářům, který zazněl na televizi Nova, přidává svou zkušenost švýcarského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery
Ještě snad ani neskončil rozhovor Andreje Babiše s Rayem Korantengem na TV Nova, když se internetem začaly šířit první reakce na premiérem prezentované informace. Přínášíme výběr z toho nejpodstatnějšího. A v první řadě rozklíčováváme skryté signály z předmětného rozhovoru ve spolupráci s odborníkem na marketing, osloveným k tomuto účelu ParlamentnímiListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Nejsme jako oni. Opravdu?
Bývaly doby, kdy snaha o položení květin kupříkladu ke hrobu Jana Palacha připomínala bojovou hru na pašeráky a pohraničníky. Policajti a estébáci tvořili kordon a jen málokomu se podařilo proniknout k cíli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek? Jako sňatkový podvodník, udeřil Václav Klaus mladší. Aktuální vyjádření, která vzbudí rozruch
ROZHOVOR „Vláda přijímá evropské, nesmyslné zákony, buzeruje směnárníky s vracením peněz. Čili tato vláda není dobrá vláda,“ tvrdí poslanec a občanský demokrat Václav Klaus mladší s tím, že proto bude hlasovat proti ní. Ohřívat si „polívčičku“ na kauze s Andrejem Babišem mladším ale nehodlá, protože jde o věc morálky. Upozornil však, že když Miroslav Kalousek mluví o ústavnosti a demokracii, je to, jako když sňatkový podvodník mluví o lásce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
David Rath: Zase 17. listopad
Byl jsem 17. listopadu 1989 na Albertově a pak až do pendrekového konce na Národní třídě. V následujícím období pak každý den na Václaváku a nakonec na Letné. Současně jsme obsadili budovy lékařské fakulty a po nocích rozváželi letáky ,,revoluce"do nejrůznějších měst a vesnic. V prvních několika týdnech to bylo docela rizikové a řada lidí za to skončila ve vězení. S odstupem takřka třiceti let musím říci, že bych to udělal znovu - mělo to smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): K přijetí Istanbulské úmluvy v ČR nesmí dojít
Komentář na facebookovém profilu k ČSSD ve vládě a návrhu na přijetí Istanbulské úmluvy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Listopad, doba radosti a naděje, zklamání a skepse
V roce 1989 jsem byla studentkou medicíny. Když si vzpomenu na své pocity po událostech 17. listopadu a v týdnech, které následovaly, tak to byla euforie, radost a naděje i sebevědomé odhodlání, se kterým jsme se dívali do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Inspekce životního prostředí: Výrobce traktorů ZETOR porušil zákon na ochranu ovzduší
Inspektoři z oddělení ochrany ovzduší České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti ZETOR TRACTORS a.s. se sídlem v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Automatizace vyžaduje nový styl a obsah vzdělávání
Technologický pokrok jde mílovými kroky kupředu, ale školství nedokáže dostatečně pružně reagovat. Jakým směrem se bude vyvíjet dál? Dokáže rozvinout v dětech i dospělých dovednosti, které bude vyžadovat společnost a trh práce? O těchto otázkách diskutovali účastníci setkání v CERGE-EI při Národohospodářského ústavu AV ČR (společném pracovišti Akademie věd a Univerzity Karlovy), kteří navštívili přednášku odborníka Harryho Patrinose ze Světové banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Průlom: Babiš popsal, jak vypadala návštěva u syna Andreje a jeho matky. Řekne úplně vše
Premiér Andrej Babiš (ANO) se na svém facebookovém profilu vyjádřil k aktuální návštěvě ve Švýcarsku, kde se setkal se svým synem Andrejem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zničí nás roboti? U Moravce se rozeběhla ekonomická debata
Má se svěřit v budoucnu práce lidem, nebo robotům? České firmy si namísto lidí pořizují výkonnější stroje. Zakázek mají totiž dost, ale chybí jim pracovní síla. Politici a zaměstnavatelé hledají řešení. Stále častěji se mluví o digitalizaci, automatizaci a robotizaci, což by mělo prý zvýšit produktivitu a zažehnán by byl nedostatek pracovních sil. Ve druhé hodině nedělních Otázek Václava Moravce na ČT24 o nové podobě pracovního trhu a rizicích s tím spojených debatovali europoslankyně Martina Dlabajová, analytik Evropského odborového institutu Jan Drahokoupil a ekonom Pavel Kysilka. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
A teď se do mě řada lidí pustí, jaký jsem asociál... Markéta Šichtařová hovoří o tom, co podle ní socialisté nikdy nedokáží pochopit
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Česká národní banka stále tak trochu nechápe, v jaké fázi hospodářského cyklu se nacházíme. Chce korunu silnější, protože je přesvědčená, že nás stále čeká příští rok silný hospodářský růst, což je ale podle Markéty Šichtařové chybný předpoklad. Analytička předpokládá, že koruna bude dál oslabovat, i kdyby ČNB dál zvýšila úrokové sazby. Největší hloupost, kterou by ČNB mohla udělat, by byla, kdyby jí z toho ruply nervy a začala opět intervenovat, tentokrát na posílení koruny. Když jsme ji před třemi lety potřebovali silnější, tak ji centrální banka oslabovala, když ji teď potřebujeme slabší, tak by ji ČNB posilovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Z účelového natahování soudů se stal skvělý byznys. Soudce Fiala také o tom, jak se stát snaží každého chránit
Z účelového natahování soudních sporů se stal dobrý byznys, říká místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala. V rozhovoru pro Právo zveřejněném serverem Novinky.cz poukázal na to, že počet takových případů v tomto směru neustále narůstá a některým lidem tato vleklá řízení hrají do karet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Negativní dopady vodní dopravy nelze kompenzovat v souladu s požadavky ochrany přírody
Vyjádření Správy NP České Švýcarsko k možnosti stanovení kompenzačních opatření významně negativních vlivů Koncepce vodní dopravy na EVL Labské údolí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize: Díky speciálu ke Dni neslyšících získaly Zprávičky evropskou cenu
Pořad Zprávičky ČT :D uspěl v soutěži evropských veřejnoprávních televizí. Speciální vydání ke Dni neslyšících získalo bronz na každoroční výroční konferenci Youth News Exchange (YNE), která se zabývá zpravodajstvím pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Zaměstnávat hendikepované je prý příliš komplikované
Komentář na facebookovém profilu k zaměstnávání hendikepovaných na MPSV
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj a šetří díky úsporným opatřením 48 milionů na energiích
Jako každým rokem, tentokrát již podesáté, vyhodnotil Pardubický kraj úspory, kterých dosáhl prostřednictvím takzvaných EPC projektů, což jsou energeticky úsporná opatření v objektech v majetku kraje. Celkově je do EPC projektů zapojeno přes 50 organizací, které Pardubický kraj spravuje, jako například školy, nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kocáb a komunistický generál v Partii. Došlo i na nepěkné okamžiky listopadu 1989
Mohla socialistická armáda zvrátit sametovou revoluci? Co by se stalo, kdyby čeští vojáci začali střílet do lidí? Udělali by to vůbec? V nedělní Partii televize Prima o tom debatovali bývalý velitel Západního vojenského okruhu Mojmír Zachariáš a jeden z klíčových aktérů Občanského fóra Michael Kocáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: České památky lákají na adventní program
Návštěvnost hradů, zámků a dalších památek ve správě Národního památkového ústavu v letošním roce opět překonala pětimilionovou hranici. Sezona ovšem zdaleka není u konce, nyní památky lákají na bohatý adventní program, který nabídne více než 130 akcí po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli
Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl prý přítomen při vzniku Občanského fóra v Činoherním klubu. A právě tam došel k názoru, že se tu s národem hraje nějaká hra, jejíž ústřední postavou je Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD je na mizině, chce pronajímat část Lidového domu. Finance jsou velké téma, připouští rozpačitě lidé z vedení
Ve sněmovních volbách v říjnu 2017 utrpěli ČSSD i komunisté tvrdou porážku, když nedosáhli ani na 8 procent hlasů. V senátních volbách o rok později dopadly tyto dvě strany ještě hůř. Komunisté zcela zmizeli ze Senátu a sociální demokraté v horní komoře notně oslabili. Teď volební porážky obě strany nutí šetřit. Hodně šetřit. ČSSD teď řeší, co bude dál a někteří komunisté se zlobí na předsedu Vojtěcha Filipa. Kvůli výši jeho platu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V demokracii se musíte občas podřídit vítězi. Totalita je snažší, s davem se dá manipulovat, ale je to nebezpečné. Hudební producent Trdla připomíná Francouzskou revoluci
ROZHOVOR „Hlas lidu, hlas boží. Může se stát cokoli. Jen se bojím toho, že s davem je možné dost dobře manipulovat. A manipulace je vždycky nebezpečná,“ říká k současné atmosféře v zemi hudební producent Aleš Trdla. V rozhovoru promluvil nejen k 17. listopadu, ale také k situaci kolem Andreje Babiše. Zmínil také Václava Havla a Miloše Zemana a prozradil, jak vidí nezávislost českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Přežila hrůzy koncentráku, vzepřel se komunistům. Rozdávaly se Ceny paměti národa
Ceny Paměti národa v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé. Mezi oceněnými je protikomunistický odbojář a politický vězeň Jiří Světlík, Milena Blatná, jež pomáhala vězňům v uranových dolech, bývalá politická vězenkyně Helena Kociánová, která přišla den před propuštěním o nohu při pomoci spoluvězenkyni, a Marta Szilárdová, která přežila holokaust a zachránila život sestře během pochodu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Odpůrci komunistů připomněli světelným řetězem jejich oběti
Lidským světelným řetězem několik desítek lidí večer na Národní třídě připomnělo události 17. listopadu a uctilo oběti komunismu. Akci, kdy lidé kladli do řady hořící svíčky, zorganizovala platforma Bezkomunistů.cz. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce varuje před Českým mincovním obchodem
Česká obchodní inspekce obdržela za poslední 3 roky 83 podnětů spotřebitelů, které upozorňují na jednání společnosti, která vystupuje na českém trhu pod názvem „Český mincovní obchod“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Šarapatka: Soumrak demokracie na Národní
Květiny pokládané k památníku 17. listopadu na Národní třídě jsou symbolem vzpomínek nejen na události před 29 lety, ale také na krvavé oběti nacistické brutality z doby okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Přežila hrůzy koncentráku, vzepřel se komunistů. Rozdávaly se Ceny paměti národa
Ceny Paměti národa v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé. Mezi oceněnými je protikomunistický odbojář a politický vězeň Jiří Světlík, Milena Blatná, jež pomáhala vězňům v uranových dolech, bývalá politická vězenkyně Helena Kociánová, která přišla den před propuštěním o nohu při pomoci spoluvězenkyni, a Marta Szilárdová, která přežila holokaust a zachránila život sestře během pochodu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Svoboda a demokracie jsou velmi křehké
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Istanbulskou úmluvu nesmíme schválit. Sedmnáct zásadních důvodů od poslance Kobzy
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Použití utajené nahrávky indisponovaného syna považuji za projev neuvěřitelné novinářské špíny. Koneckonců, metody paní Slonkové nikdy neoplývaly etikou. Nejsem si jist svojí umírněnou reakcí, kdyby se něco podobného stalo mně a mým dětem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec SPD Jiří Kobza, místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny. „Hnutí SPD této vládě důvěru nedalo ani při prvním schvalování 11. 7. 2018. Nevidím důvod, proč bychom měli podpořit vládu s účastí ČSSD, která je prounijní, podporuje migraci, Istanbulskou smlouvu a další ultralevicové směřování nadnárodní Evropy, se kterým se SPD jako vlastenecké hnutí nemůže ztotožnit,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Premiér Babiš narušuje fungování právního státu
Komentář na facebookovém profilu ke kauze premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DIAMO: Státní podnik se účastnil technologické mise po Argentině
Přední čeští odborníci se pod vedením CzechInvest účastnili technologické mise po Argentině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Česká a slovenská móda oživila Brusel
Od pátku do neděle 9. až 11. listopadu 2018 ožilo centrum Bruselu soudobou českou a slovenskou módou a designem. V historické budově tržiště Halles St. Géry během víkendu představilo svou tvorbu 18 českých a slovenských mladých, nicméně výrazných návrhářů, kteří svým neotřelým designem jednoznačně zaujali a nadchli návštěvníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bojovník s korupcí Razima: Pracoval jsem v BIS za Havla a jsem na to hrdý. Babiš je práskač StB. Nezbavili jsme se komunismu v nás
ROZHOVOR Zakladatel a ředitel neziskové organizace Kverulant bojující s korupcí Vojtěch Razima byl jedním ze studentů, kteří se zúčastnili listopadových demonstrací v roce 1989, tedy v době, kdy se lámal socialistický režim. V devadesátých letech pak pracoval coby zpravodajský důstojník pro Bezpečnostní informační službu za doby úřadování prezidenta Václava Havla a dle svých slov je na to hrdý. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se protikorupční aktivista Razima vypořádal jak s trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem, tak i s prezidentem Milošem Zemanem. Rozpovídal se i o tom, jak spolek Kverulant bojuje s korupcí a jak vnímá možný posun v řešení tohoto problému v Česku. Nezbavili jsme se takového toho komunismu v nás, toho chrapounství, snahy to ohnout a ošulit, popisuje své dojmy Razima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Odkaz 17. listopadu není stále naplněn
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Babišovo provinění aneb Úspěch se neodpouští
Ta naše povaha česká má závrtné problémy s tím, vyslovit uznání a obdiv úspěšnému člověku. Na rozdíl, např od USA, je u nás úspěch obrovským proviněním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bakalu vyvlastnit! Agrofert vyvlastnit! Sváteční akci revoluční levicové mládeže završila show s gumovým Klausem
REPORTÁŽ Gumový Václav Klaus, coby hlavní architekt kuponové privatizace v Česku, rozhazující do vzduchu bezcenné papírky, slova o cenově nedostupném bydlení, horentně se zvyšujících nájmech a pracující chudobě – zhruba v takto negativním stylu si výročí 17. listopadu 1989 na pražském náměstí Republiky připomněli levicově naladění aktivisté. Demonstraci s názvem „Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou“ na místo svolaly iniciativa Socialistická solidarita, iniciativa Bydlet-Žít a Alternativa zdola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Generální ředitel převzal ocenění Řád vavřínu
Nejvyšších poct podnikatelské veřejnosti se letos dočkalo za účasti více než 400 podnikatelů, představitelů státní správy a osobností veřejného života celkem 14 osobností z řad podnikatelů, manažerů, lékařů, sportovců i vědeckého a uměleckého světa. Ocenění převzal také generální ředitel České pošty Roman Knap.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Podvodný sameťák, do škol se zavádí esesácký duch. Přesně kvůli tomu studenty v roce 1939 popravovali, připomíná zpěvák a senátní kandidát
17. listopadu v roce 1939 nacisté brutálně zakročili proti vysokoškolským studentům a na základě vyhlášky říšského protektora Konstantina von Neuratha proběhlo uzavření českých vysokých škol. Za jedním z nejvýznamnějších dnů v dějinách České republiky se dnes ohlíží i Pepa Nos, zpěvák a senátní kandidát. Ostře kritizuje, že si lidé tyto udalosti nepřipomínají dostatečně, na rozdil od sametové revoluce. „Podvodný sameťák nahradil důstojnou vzpomínku a uctění památky povražděných studentů,“ píše na svém facebookovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Odpouštějící paní Němcová?
Pár slov k projevu paní Němcové na manifestaci v Praze proti premiérovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Porota Banky roku ocení nejvýznamnější osobnost česko-slovenského peněžnictví za uplynulých 100 let
Mezi cenami letošního 17. ročníku prestižní Banky roku se objevuje jedna mimořádná kategorie, která si připomíná století české státnosti. Osobnost československého peněžnictví 1918-2018 vybírala odborná porota složená ze dvou desítek významných bankéřů, finančníků či ekonomů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Připomínka studentů, popravených v roce 1939. Sólo měl Milan Štěch
Uzavření vysokých škol nacistickými okupanty 17. listopadu 1939 a smrt studenta Jana Opletala a dalších umučených a popravených studentů si dnes připomněli lidé u Hlávkovy koleje v Praze. Výročí událostí z roku 1939 o 50 let později stálo na začátku sametové revoluce. Setkání se zúčastnili politici, zástupci vysokých škol, studentů, akademické sféry i církví. Zazněly především apely na to, aby lidé nezapomínali na oběť studentů i na to, aby se jediný mezinárodní svátek s českými kořeny vrátil do českých kalendářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Aspoň o víkendu si připomeňte československé svátky
Chtěli byste si připomenout významné československé svátky a ukázat svým dětem, proč jsou některé dny tak důležité? Pak společně přijďte v sobotu 17. listopadu do Nové budovy Národního muzea na akci s názvem Aspoň na víkend si připomeňte československé svátky. Nejenže využijete sváteční vstup zdarma do Národního muzea, ale také se vaše ratolesti dozví zábavnou formou řadu zajímavých informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Květiny od Zemana, Babiše a Okamury na Národní třídě vyhodili do koše. Kalousek to schvaluje slovy o vyšším principu mravním
Na Národní třídě je od rána živo. Do tradičního festivalu pokládání věnců k památníku 17. listopadu často proniká aktuální politika a letos, když výročí přišlo do časů politické krize, se rozhodně nečekalo, že by to bylo jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Zákonodárci v roli vyšetřovatelů
Vážení straničtí představitelé politických uskupení v Poslanecké sněmovně. Vaše zaslepenost vůči potřebám občanů této republiky je odstrašující. Způsob vlády v naší republice vám vyhovuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Opozice chce prostě svrhnout vládu
Komentář na facebookovém profilu k aktuální politické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Situace v České republice 29 let po 17. listopadu 1989
Letošní rok 2018 je plný zásadních výročí, která měla vliv jednak na vznik republiky před 100 lety, ale také na život obyvatel během těchto 100 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Byl jsem pro vás proruskej debil. Pehe, Drahoš a Strach komentují aktuální dění kolem Babiše a Zemana
Aktuální politické dění vybízí ke komentářům na sociálních sítích. Premiér Andrej Babiš (ANO) vyvrací podezření, že měl nechat unést na Krym svého vlastního syna Andreje, aby nevypovídal ve věci Čapího hnízda. Prezident Miloš Zeman se za něj postavil a uvedl, že i kdyby padla vláda, jmenuje ho premiérem znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Průzkum: Babiš podle Čechů rozděluje společnost a ovlivňuje média
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle většiny Čechů rozděluje společnost, je ve střetu zájmů a ovlivňuje média. Podle většiny lidí ale také zlepšil výběr daní a ekonomickou situaci Česka. Vyplývá to z průzkumu agentury Median z 13. a 14. listopadu. Průzkum agentura provedla po zveřejnění kauzy kolem výroků Babišova syna. Již dříve Median zveřejnil, že podle většiny účastníků průzkumu by měl kvůli kauze premiér sám, nebo i s celou vládou odstoupit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic představuje dvě expozice nehod při práci na dálnici za provozu
Jako součást prevence nehod při práci na dálnici za provozu zřizuje Ředitelství silnic a dálnic na dálničních odpočívkách na přechodnou dobu dvě expozice s následky těchto nehod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Den TA ČR 2018: Letošním ročníkem se linul rytmus po-kroku
Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 proběhl již pátý ročník Dne Technologické agentury ČR (TA ČR), který se nesl v rytmu pokroku. V rámci programu se v dopoledních hodinách konala mezinárodní konference s názvem Research Valuation v Hauch Gallery, která byla zaměřena především na mladou generaci v kontextu změn, které společně přináší inovace a nové technologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Poslanci, záleží-li vám na budoucnosti našich dětí i nás samých, konejte
Otevřený dopis poslankyním a poslancům Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): 17. listopad bez prostoru pro vzpomínky
Občané České republiky se ocitli v posici rukojmích či přípustných vedlejších ztrát v mocenském zápase muže, který bojuje o svoji osobní svobodu a o osobní svobodu svých blízkých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
To nemůže skončit dobře. USA prý skončí jako Řecko. Markéta Šichtařová nevěří vlastním očím
Ekonomka Markéta Šichtařová kroutí hlavou nad tím, co předvádějí levicoví politici, zvláště pak mladí levicoví politici. Dáma je toho názoru, že se předhánějí, kdo vymyslí větší hloupost. A nejhorší jsou aktivisté, kteří se nakonec dostanou do politiky. Ti prý představují průšvih jako Brno i se Šalingradem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
NZM: „Je strach žít.“ Hrůzu kolektivizace dokládá unikátní nález skrytý ve dveřích statku
Národní zemědělské muzeum získalo zcela unikátní artefakt - nápis z roku 1957, autentický popis hrůz kolektivizace na českém venkově. Vzkaz byl vepsán přímo na dřevo při výrobě dveří, pravděpodobně truhlářem. Při řezání dřeva na podpal jej našli dědici rodinného statku na Prostějovsku. Muzeologové nápis považují za jeden z nejautentičtějších dokladů utrpení lidí na venkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš seznámil Junckera s plánem ČR na školku pro sirotky v Sýrii
S českým plánem na postavení školky a školy pro zhruba 150 sirotků v Sýrii dnes předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera seznámil v Bruselu premiér Andrej Babiš. O plánu už ve čtvrtek jednal s českou velvyslankyní v Sýrii Evou Filipi i zástupci firmy, která by se na věci mohla podílet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Česko-slovenský poradenský den k důchodům již podesáté. Nyní v Uherském Hradišti
Blíží se vám důchodový věk a pracovali jste nebo pracujete ve Slovenské a České republice? Chcete získat informace o svých důchodových nárocích v obou státech? Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) a slovenská Sociální pojišťovna (SP) pořádají další společný poradenský den k důchodům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Režisér Adamec: Samet změnil životy k lepšímu, ale ne všem stejně. Byli jsme vedeni k vnímání Havla jako spasitele. Naše skepse k EU...
ROZHOVOR „Neschopnost politiků mluvit spolu rozumně ve prospěch občanů, upřednostňování pouhých stranických zájmů v bojích o osobní pozice na výsluní – to je pro mě největším zklamáním po roce 89,“ říká k blížícímu se výročí 17. listopadu režisér Jiří Adamec. Prozradil také, co se podle něj od sametové revoluce naopak povedlo, vyjádřil se k demokracii i k nezávislosti médií a promluvil o Miloši Zemanovi i Václavu Havlovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Varování obyvatelstva pomocí SMS zpráv je považováno pouze za doplněk
Vyjádření MV-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR k článku na zpravodajském portálu idnes.cz ze dne 14. listopadu 2018 s názvem „Konec sirén v Čechách, Evropská unie je nahradí mobilními výstrahami“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer: Babiš stále nepochopil, že tahle země není jeho
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Svatomartinská konference – nejnovější trendy v oblasti soutěžního práva
Již dvanáctý ročník Svatomartinské konference o nejnovějších trendech v oblasti práva hospodářské soutěže a významné tržní síly se ve dnech 14.–15. listopadu konal v sídle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu
Na ustavující schůzi Senátu 12. funkčního období byli zvoleni do orgánů Senátu také dva senátoři za ČSSD. Senátor Ivo Bárek je předsedou Mandátového a imunitního výboru, Miroslav Antl je znovu v čele Ústavně právního výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Přiznat chybu je lidské
Otevřený dopis poslankyním a poslancům Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hana Lipovská: Alois Rašín. Blesky bijí do vrcholků hor
Dr. Alois Rašín se stal během prvního století republiky zploštěným učebnicovým heslem, jež lze – zastíněno postavou Tomáše Garrigua Masaryka – vtěsnat do pouhých tří bodů: Muž 28. října, první československý ministr financí a tvůrce měnové reformy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš se rozpálil do běla v Bruselu: Jourovou vzali na základě vymyšlené lži Kroupy do vazby. A tenhle redaktor teď údajně chodí kolem baráku mé starší dcery!
Předseda České vlády se po jednání v Bruselu vyjadřoval k odchodu Velké Británie z EU. Stávající britská premiérka je ohrožena. Části jejich poslanců se ani trochu nelíbí dohodla, kterou s EU vyjednala. Babiš doufá, že nakonec bude dohoda uzavřena. Když se chtěl s novináři rozloučit, přišel dotaz na jeho syna a Babiš se znovu rozpálil do běla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Už půl milionů zákazníků využilo vyzvednutí balíku na kód
Od začátku října, kdy Česká pošta zavedla možnost vyzvednout si balík bez dokladu totožnosti pomocí šestimístného kódu, tento zrychlený proces využilo již půl milionu zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Díky snaze Pirátů dojde ke zpomalení růstu platů politiků
Sněmovna díky dlouhodobému tlaku Pirátů, kteří iniciovali mimořádnou schůzi, projednala bod týkající se platů politiků a schválila vládní návrh zpomalující růst platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna a plíživá euroizace české ekonomiky
Česká koruna zažívá těžké chvilky i přesto, že jí ČNB tento rok již pětkrát pomohla zvýšením úrokových sazeb. Vedle těkavého zahraničního kapitálu ji brzdí i stále vysoká úroveň zajištění českých exportérů na trzích. A nejen to, řada exportně orientovaných podniků pravděpodobně řeší zajištění zcela mimo trh - eurovými úvěry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hrady a zámky přivítaly letos přes pět milionů návštěvníků, lákala klasika i nové okruhy
Památky ve správě Národního památkového ústavu letos navázaly na mimořádně úspěšné sezony z předchozích let. Do konce října na ně zavítalo téměř 5,3 milionu návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Maďarský ministr poděkoval českým poslancům za podporu ve sporu s EU
Maďarský minstr zahraničí Péter Szijjártó dnes v Praze poděkoval českému kolegovi Tomáši Petříčkovi (ČSSD) za postoj české Sněmovny, která kritizovala doporučení Evropského parlamentu (EP) zahájit proti Maďarsku řízení kvůli vážnému porušení hodnot EU, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Alena Vitásková na skřipci
To, co se v naší milé vlasti v současnosti děje, odpovídá citátu z klasika: „vymknuta z kloubů doba šílí“. Tanec, rozpoutaný kvůli reportáži Sabiny Slomkové a Jiřího Kubíka o setkání s Andrejem Babišem ml., vyvolává pochybnosti o duševním zdraví politiků, kteří v něm tančí. Podivnosti se ale dějí i mimo svět nadutých pseudoelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
HK ČR vyznamenala Řádem Vavřínu 14 osobností. Mezi nimi i mistra kamnářského řemesla Ryndu, rektora UK Zimu nebo Jaromíra Jágra
Nejvyšších poct podnikatelské veřejnosti se letos dočkalo za účasti více než 400 podnikatelů, představitelů státní správy a osobností veřejného života celkem 14 osobností z řad podnikatelů, manažerů, lékařů, sportovců i vědeckého a uměleckého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Připomeňme si společně 17. listopad
Václav Havel řekl, že naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC zahájila provoz v nejdelším železničním tunelu v ČR, první vlak jím projel 15. listopadu
Rekordních 4 150 metrů, tolik nově měří nejdelší železniční tunel v České republice. Trať Rokycany – Plzeň, jejíž je součástí, tím získala primát v rámci celé sítě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Prvním vlakem, který projel sníženou rychlostí jižním tubusem Ejpovického tunelu, byl 15. listopadu v podvečerních hodinách nákladní vlak. Cestující se tunelem poprvé projeli ve zvláštním spoji 16. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Chceme Evropu, která stojí za lidmi. Dejme jí nástroje, které k tomu potřebuje
Z projevu kancléřky Merkelové na plenárním shromáždění Evropského parlamentu by člověk snadno nabyl dojmu, že jí jde o silnou a akceschopnou Evropu, která nabízí řešení tam, kde jsou na to členské státy samy krátké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Státní zástupce promluvil o Babišovu synovi: Nesmíte zapomínat, že ...
Představitelé státního zastupitelství a policie předstoupili před novináře a vyjádřili se k práci na kauze Čapí hnízdo a na možném únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO) Andreje Babiše mladšího. Státní zástupce Martin Erazím připomněl, že premiérův syn je v kauze Čapí hnízdo obviněn a jako obviněný může na svou obhajobu říkat naprosto cokoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen zahraničního obchodu zmírnil
V září 2018 se vývozní a dovozní ceny meziměsíčně snížily o 0,1 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 100,0 %. Meziročně se vývozní ceny zvýšily o 1,4 %, dovozní ceny o 2,4 %. Směnné relace dosáhly hodnoty 99,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Radomil Bábek: Tři dny dobra za cizí peníze
Poslanecká sněmovna schválila, hlavně hlasy poslanců ČSSD, KSČM, ANO a Pirátů, předlohu sociální demokracie na zrušení takzvané karenční doby. Tak dlouho se socialisté snažili, až jim to vyšlo. Zaměstnanci už nebudou první tři dny marodit zadarmo. Zdůrazňuji, že se to týká jen zaměstnanců, protože živnostníci jsou neplaceně nemocní celé dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bývalá investigativní novinářka ztrhala postup Slonkové a Kubíka: Mně přivřeli nohy do dveří, napadli kameramana, pěstí odrazili mikrofon, ale že bych někoho nemocného natáčela tajně?!
ROZHOVOR „Způsob jejich práce (Slonkové a Kubíka) je diametrálně odlišný od toho, jak jsem pracovala já. Neumím si představit, že bych šla za nemocným člověkem s nepřiznanou kamerou, či nahrávacím zařízením, nechala bych ho mluvit v domnění, že jde o jakýsi přátelský rozhovor s někým, s kým by on sám rád mluvil, a pak to sestříhala do podoby, v jaké jsme to viděli. Mně bylo toho pána ve dveřích, který evidentně netušil, k čemu má rozhovor sloužit, upřímně líto. Jsou věci, které se nedělají,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá poslankyně hnutí ANO Jana Lorencová, která pracovala jako investigativní novinářka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zaznělo v ČT: Zeman vyslal od Soukupa jasný vzkaz těm, kteří chtějí svrhnout Babiše. A taky pro ČSSD
Jaké mohou mít události kolem kauzy Čapí hnízdo dopady na politickou situaci u nás? A ovlivní Zemanovo prohlášení, že pokud padne vláda, pověří sestavením nové Babiše znovu, kroky ČSSD a opozičních politických stran? O tom promluvil v ranních hodinách na České televizi politolog Petr Jüptner z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. „Role sociální demokracie je pro další vývoj naprosto klíčová,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Zneuctili státní svátek a odkaz 17. listopadu 1939
Miloši odstup, nebo zemři. Táhni z Hradu. A mnoho dalších transparentů. A do toho exministr kultury mluví na Národní třídě o pravdě a lásce. Tak si někteří představují boj za svobodu a demokracii ... 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:40, zobrazit podobné
Je to jasné, Slonkovou a Kubíka zaúkolovala Šojdrová. Chudáček zase a opět zneužitý Havel!
Člověk by málem řekl, taková novinářská konstrukce. Ale je to samozřejmě dobře načasované na 17. listopad. Chudák zase a opět zneužitý Havel!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.11.2018 v 20:40, zobrazit podobné
Nemyslím si, že ta estráda kolem výročí 17 listopadu skončila, pokračování je připraveno
Většinou se máme dobře, zvyšují se platy, dávky, důchody i naše zahraniční politika je konečně slyšet i v EU. Kdo za to může? Nelze pominout podstatný vliv premiéra Andreje Babiše s ANO, společně s ČSSD, tedy tato a minulá vláda.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Moje přiznání: Za účast na demonstraci k 17. listopadu jsem dostal zaplaceno 2 500 Kč!
Patrně i vy jste již během tohoto víkendu zaznamenali v médiích informace o tom, že ne vše kolem sobotní demonstrace na Staroměstském náměstí bylo tzv. "čisté". Dovolte mi proto, abych vás se svou osobní zkušeností seznámil i já. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:40, zobrazit podobné
Obrazem: 17. listopad 2018 v Praze
Průběh výročí 17. listopadu 1989 a 17. listopadu 1939 v Praze na Národní třídě, Albertově, Hradčanském náměstí a Staroměstském náměstí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Filip Karfík: Naši představitelé
Staroměstské náměstí v Praze, 17. listopadu 2018
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:41, zobrazit podobné
Proč jsem neslavil 17. listopad?
Rozhodně ne proto, že bych obdivoval státem řízenou ekonomiku. Nebo proto, že by se mi stýskalo po pánech typu Štrougala, Jakeše nebo Adamce. A to už vůbec nemluvím o partě kolem soudruha Gottwalda. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Listopadové účtování má dáti -dal
Slovenský president Andrej Kiska včera řekl, že 17. listopad je nejdůležitějším datem v dějinách moderního Slovenska. Český president Miloš Zeman neřekl vůbec nic
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Vážně nemáme na víc?
Dnes uplyne 29 let od počátku Sametové revoluce, Přitom mám po probuzení pocit, jako bych se probudil jen v mírně upravené verzi roku 1989 před revolucí. Ve verzi jakéhosi „komunismu s lidskou tváří“.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 07:40, zobrazit podobné
Zeman - Babiš ... zuby - nehty ... bolševika, komunistu ani estébáka prostě neodvoláš
Miloš Zeman v TV Barrandov citoval známé rčení z bible: " ... podle ovoce, poznáte je"; a ovocem jeho politického a nyní především prezidentského angažmá, je zcela rozhádaná politická reprezentace a rozeštvaná společnost.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.11.2018 v 17:40, zobrazit podobné
Květinám se nemá ubližovat, ale!
Je třeba vždy rozlišovat mezi příčinou a následkem. Květiny Zemana, Okamury atd. skončily 17. listopadu v koši. Jenomže si za to dotyční také mohou sami.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Kolik hlasů pro odvolání vlády má opozice?
V  situaci, kdy ČSSD a KSČM „napínají“ média a nechtějí sdělit, jak budou hlasovat při hlasování o nedůvěře vládě, má opozice údajně „jistých“ 92 hlasů. Nic není ale tak, jak to na první pohled vypadá.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Michal Stehlík: Někdo nám rozbil nebo ukradl 17. listopad?
O tom našem svátku. Nebo o svátku jen některých?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 18.11.2018 v 17:41, zobrazit podobné
Dopis předsedovi vlády
Pravda a spravedlnost musí zvítězit nad lží a nenávistí. Zaručí nám to dodržování základních pravidel právního státu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 06:40, zobrazit podobné
Střípky z oslav 17. listopadu
Nečekejte žádné velké proslovy, naopak realitu všedního dne jen živější, neboť jsme byli vnímaví. Třeba vás to potěší. Přesto ke konci uvádím jeden podle mě z klíčových paradoxů doby. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:40, zobrazit podobné
Pamětní kytice v koši..
Hodit pamětní kytici do koše je sprosté plivnutí do tváře všem obětem 17. listopadu 1939 a 1989. Jedním slovem ubohost.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:40, zobrazit podobné
Soumrak demokracie na Národní
Květiny pokládané k památníku 17. listopadu na Národní třídě jsou symbolem vzpomínek nejen na události před 29 lety, ale také na krvavé oběti nacistické brutality z doby okupace.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 18:40, zobrazit podobné
Od Jakeše po Bureše II.
Pokud se v naší zemi chodí na výročí 17. listopadu chodit klanět k pomníku "sametové revoluce" estébáci a bývalí nomenklaturní kádři KSČ, není jen něco shnilého ve státě Českém, ale je to s naší společnosti totálně, ...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 16:40, zobrazit podobné
17. listopad, naše nová vládní krize a revoluční džinové
K 17. listopadu si píšu článek téměř každý rok. Ráda na tu dobu vzpomínám, ráda o ní vyprávím studentům. Oba 17. listopady byly střetem svobody a dvou mocných totalit - nacismu a komunismu. Demokracie je systém velmi  zranitelný...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Fotografie z listopadu 1989
Sametová revoluce je označení období politických změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem roku 1989, které vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na pluralitní demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Aktivisti se aktivizují.
Už zítra se chystají oslavy výročí listopadu 1989. Co může občan krásné české kotliny očekávat? Bohužel, nepůjde jenom o připomínku, jak jsme proti pendrekům vyzvonili klíči demokracii!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.11.2018 v 13:40, zobrazit podobné
Petr Hlaváček: Babišovi s láskou
„Každý dělá kampaň na Babiše… Nechápu, proč tato vláda by neměla mít důvěru, když dělá skvělé věci… Žádné nové fakta v kauze Čapí hnízdo není… Já vám lenom chci říct, že nikdy neodstoupím, nikdy! Nech si to všichni zapamatují, nikdy! Pokuď budu odvolanej, fajn. Chci jenom poděkovat panu prezidentovi, který samozřejmě, a moc mu děkuju, jsem strašně rád, že mě podpořil… Já len řikám, že toto je pečlivě připravená akce…“ …
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 16.11.2018 v 12:41, zobrazit podobné
Babiš hystericky kope kolem sebe - další obětí je pakt OSN o migraci
Premiér Babiš se snaží o nemožné. Ustát důvodné podezření z únosu, podvodu a lží. V normální zemi by takový premiér už musel 10x odstoupit.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.11.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Kdo se mstí Seznamu za reportáž ze Švýcarska?
Nechce se věřit, že premiér by se snížil k zákeřnému útoku proti serveru, jehož televize přinesla skandální reportáž o jeho synovi a způsobila nevídané pnutí na politické scéně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Včera bylo fajn, ale co bude zítra?
Letos byl pro mne 17. listopad jiný, protože události, které tomuto významnému dni předcházely, zatřásly i se mnou. Tento rok jsem se poprvé po třiceti letech začala bát o tu naši - před devětadvaceti lety vymodlenou demokracii!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:40, zobrazit podobné
Ztráta paměti nebo kudla v zádech ?
Hamáček je proti pádu vlády. Stejně jako další poslanci ČSSD chce, ať skončí jen Babiš.To by prý bylo nejlepší řešení. Jenže Babiš řekl " NIKDY !"
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 18:40, zobrazit podobné
David Rath: Zase 17. listopad
Byl jsem 17. listopadu 1989 na Albertově a pak až do pendrekového konce na Národní třídě. V následujícím období pak každý den na Václaváku a nakonec na Letné. Současně jsme obsadili budovy lékařské fakulty a po nocích rozváželi letáky „revoluce“ do nejrůznějších měst a vesnic. V prvních několika týdnech to bylo docela rizikové a řada lidí za to skončila ve vězení. S odstupem takřka třiceti let musím říci, že bych to udělal znovu - mělo to…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:41, zobrazit podobné
Jsem o 29 let starší a dnes už vím, že zvonění klíčů bylo symbolem naděje
A zůstává i krásnou vzpomínkou na léta mládí. Jenže optimismus z počátku devadesátých let dávno zmizel. Pro spoustu lidí včetně mé maličkosti, kterým bylo v listopadu 1989 třicet a víc,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 20:40, zobrazit podobné
Zase 17. listopad
Byl jsem 17. listopadu 1989 na Albertově a pak až do pendrekového konce na Národní třídě. V následujícím období pak každý den na Václaváku a nakonec na Letné. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 19:40, zobrazit podobné
Pokud někdo určuje, kdo může položit kytici na Národní třídu, chová se jako bolševik
Kytice, které dnes položili prezident Zeman a premiér Babiš na Národní třídě k uctění památky 17. listopadu, skončily v odpadkovém koši. Hodili je tam demonstranti, vyznávající ty "správné" demokratické principy.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 13:40, zobrazit podobné
Opozici nechybí plán B - nemá respektovaného vůdce
Parlamentní opozice se pokusí příští pátek vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše. ČSSD lavíruje a tvrdí, že opozice nemá „plán B“ a proto raději zůstane ve vládě než mimo ní. Není to celá pravda.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Aktéři Listopadu, na které zapomínáme
Jsou jich desítky, pro nás bezejmenných spoluobčanů. Bez nich bychom však právě dnes nemohli prožívat státní svátek.  Nebylo by  co stavit. Až do roku 89 byl 17. listopad „pouze“ tzv. významným dnem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Kdo dnes nejvíc ohrožuje svobodu a demokracii v ČR?
17. listopad je dnes vnímán jako "den boje za svobodu a demokracii". A bohužel i dnes je svoboda a demokracie docela dost ohrožená. A ze strany koho? Ne, ze strany současného prezidenta republiky to rozhodně není.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Pouštní liška, romantický básník a 17. listopad
Tři dny a tři připomínky, které spolu někdy souvisí,  snad to nedopadne, jako když kočička s pejskem pekli dort.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:40, zobrazit podobné
David Klimeš: #KrachStatu 10: Dva důvody, proč by měl premiér odejít
Peroutka napsal Budování státu. My bychom měli začít psát Krach státu... Tentokrát o tom, proč by měl Andrej Babiš v zájmu Česka alespoň na čas opustit premiérský post. #KrachStatu Předchozí díly Krachu státu ke shlédnutí zde.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 16.11.2018 v 11:41, zobrazit podobné
Na západě probíhá Čínská kulturní revoluce … a kontrarevoluce
Komentátoři se snaží pojmenovat, co se to v současnosti v západním civilizačním okruhu vlastně děje. Myslitelé typu Pehe se dění snaží interpretovat jako “poslední vzpouru bílého muže”, či raději “vzpouru tupého venkovana”. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.11.2018 v 22:40, zobrazit podobné
Kabelky paní Nagyové, sledování, hyeny a lvi; možný únos, ale především maření vyšetřování
... jo, kdyby paní Slonkovou někdo zastřelil, to by byla jiná, nebo by to bylo v pořádku? Současný premiér nejspíš ovlivňoval šetření policie, není to ve světle kauzy "kabelek" Nagyové, opravdu na odstoupení jeho i jeho vlády? Ne?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.11.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Svátek promarněných příležitostí a špatného svědomí
Nenašel jsem žádný důvod zúčastnit se některé z akcí k výročí Sametové revoluce. Spíše než oslavu boje za svobodu a demokracii nyní v tomto výročí spatřuji svátek promarněných šancí a špatného svědomí. O svobodu zde vlastně nejde.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:40, zobrazit podobné
David Klimeš: Deset minut u počítače a vím, kde Babiš junior bydlí. Ať premiér už odejde, ale příště se, prosím, raději vraťme ke klasickým reportážím
Ve vyjádření Beaty Babišové ke kauze Babiše juniora zaznělo, že novináři zveřejnili jejich adresu. Proti tomu se ohradila televize Seznam. Tak jsem si udělal takový malý pokus: Sednul jsem si k počítači, shlédl znovu videa, otevřel mapy a hledal... Stačilo mi k tomu u počítače deset minut, možná někdo zručnější by byl i rychlejší. No, je to pěkné místo v Ženevě – park nedaleko, k Ženevskému jezeru také kousek. Ale spíše je podstatná ta…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:41, zobrazit podobné
Ten, kdo pošpinil svátek 17. listopadu, jsou politici
Odvolám se na zajímavý dnešní článek Jana Jílka s názvem "Život, divadlo, politika není pro sraby". Je pro mne velmi inspirativní svým názvem a obsahem. Ale i název sám o sobě je jasně formulovaným názorem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:40, zobrazit podobné
Kam až jsme dospěli
Dnes je 17. listopad. Je to významné datum v dějinách naší země. Rok 1939, kdy zemřel student Jan Opletal, jenž byl mezi těmi, kteří protestovali proti narůstajícímu fašismu. 17. listopad 1989...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Spáchá ČSSD sebevraždu?
Když přefiltrujeme hysterický řev Babišových nepřátel, zbydou nám z celé nové kampaně jen dvě informace: Babiš má dceru s bipolární poruchou a syna schizofrenika.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.11.2018 v 18:40, zobrazit podobné
Další komické strašení ohledně Velikonoc aneb pryč s Pomlázkou
Údajně jsou ohroženy české Velikonoce, tvrdí vedle Ondřeje Neffa zdejší esoterik Čermák. EU se chystá prý prostřednictvím Istanbulské smlouvy zakázat Pomlázku! Považte, EU sahá na národní poklad! Bububu!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.11.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Jak si ODS vymyslela levici, čili Tvrdě do minulosti
Občanská demokratická strana se vzdaluje od hranic nebytí. Jejich překročení přitom předvídali i někdejší čelní členové. Leč trend je nastolen, zdá se, nakonec jiný. Přisvědčují tomu též dvoje poslední volby. Ačkoliv se v rámci objektivity sluší podotknout, že poslední hlasování o komunálu (jinak řečeno, volby druhého řádu) nemusejí mít s celostátní sociální atmosférou tolik společného. Nicméně pokud by existovaly pochybnosti o obecních…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.11.2018 v 14:41, zobrazit podobné
Petr Fiala z ODS odsoudil Babiše bez soudu, chová se jako bolševici v padesátých letech
Babiš musí odstoupit! MUSÍ, MUSÍ, MUSÍ, hřímá Petr Fiala z ODS. Podobně hřímali i radikální bolševici v padesátých letech, kdy bez soudu odsuzovali sobě nepohodlné lidi, kteří jim stáli v cestě.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.11.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Jsem lékař s arogancí bez hranic
Kolega bloger Michal Pohanka napsal velmi čtivý článek, v němž tepe zlořády našeho zdravotnictví. Myslím, že je ještě velmi shovívavý, protože skutečnost je daleko horší. Zde je můj coming out. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.11.2018 v 13:40, zobrazit podobné
Je cvokem president USA Donald Trump, nebo jsou cvoci politici EU, včele s Merkelovou
President USA se s migranty nijak nemazlí a označil migranty z jihu za bezpečnostní riziko pro USA. Dokonce prý padlo i slovo invaze. Donald Trump poslal na Mexické hranice tisíce vojáku USA i Národní gardu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Bez Gorbačova by nebylo „jara“ východní Evropy
K oslavám výročí „sametové revoluce“ po 17. listopadu 1989 se vyrojila nesčetná líčení jejího vývoje, postrádající znalost jejího skutečných počátků, průběhu a následujícího vývoje. Pokusím se to komentovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Cesta na Zanzibar - díl první
V roce 1989, kdy byla Sametová revoluce a mě bylo necelých 14 roků.Částečně jsem měl rozum z toho co se událo, a částečně mě to v tom věku celkem nechávalo klidným.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Babiš a jeho hra
Už jsem si řekl, že o Babišovi psát nebudu, ale na jeho zvolání „nikdy neodstoupím, nikdy“, odpovídám tímto článkem. Pan premiér je totiž opojený ze své moci, evidentně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: 17. listopad, důvod k hlubšímu zamyšlení
Každé výročí, jako tomu bylo již u 28. října, by mělo být nejen důvodem k oslavám, ale jak často připomínají sociologové, i záminka k hlubšímu a sebekritickému zamyšlení, které událost zařadí do širšího kontextu.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:41, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Pozor na rychlé soudy...
Pokud si přečtete text komentáře na Aktuálně.cz, asi budete skoro jistě s autorem souhlasit. Neb to zní logicky - UK je, byla a bude pro EU důležitá, je to blízký spojenec, i když společenství opouští. Proto je třeba s ním najít takovou dohodu, aby cesta k novému partnerství začala "bez karambolů".
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:41, zobrazit podobné
Frustrovani mladi a 17. listopad...
Je to smutné, jak se všechno politizuje. Není to tak dávno, kdy na výročí 17. listopadu se člověk šel projít, někde položil kytky, jinde si poslechl koncert, zašel na kafe a nemusel se starat o politiku. Ty časy jsou bohužel pryč.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Sociálně demokratické Déja vu
Tak tady máme vládní krizi, paní Müllerová. Po půl roce vlády menšinové koalice ANO a ČSSD (s podporou KSČM) se vláda otřásá v základech.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Konečně přijel na bílém koni!
Kdo? No přeci, můj jmenovec Martin. Kam? Inu, do Prahy... My, sebestřední "zpovykaní" Pražáci to stejně vše posuzujeme podle sebe. Koneckonců, nebýt Prahy, nebyla by ani Sametová revoluce.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Babiš si zajel do Švýcar zahrát se schizofrenním synem šachy, nic jiného neřešili...
Andrej Babiš, předseda vlády naší země, s vážnou tváří prohlašuje, že si po tajném nočním uctění výročí 17.listopadu odskočil do Švýcar zahrát šachy se svým psychicky postiženým synem. Žádné Čapí hnízdo neřešili...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:40, zobrazit podobné
17. listopad, tak tuhle partii A. Babiš drtivě prohrál.
17. listopadu byla v Ženevě sehrána velmi zajímavá šachová partie, jejíž vítěz byl ovšem znám již předem
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Kdy jindy protestovat proti zlu, než 17. listopadu – v „Den boje za svobodu a demokracii“?
V roce 1939 protestovali studenti proti zlu nacistickému, v roce 1989 jejich následovníci proti zlu komunistickému. A v roce 2018 protestují lidé proti zlu dvojice prezident Zeman – premiér Babiš.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Průhonická politika
V předvečer 17. listopadu bych se chtěl vyjádřit k politice Andreje Babiše, kauze Čapí hnízdo, dopadu na náš politický systém a v poslední řadě také osvětlit některá fakta a vyvrátit lži předsedy vlády.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.11.2018 v 21:40, zobrazit podobné
Na západní frontě klid
Transparenty s nelichotivými hesly už odvezli popeláři i s květinami vhozenými do koše. Jsme bohatší o rozporuplnou zkušenost. 17. listopadu na nejzápadnějším konci bývalého východního bloku lidé vyšli na vykřičená náměstí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Opozice kontra minimální mzda.
Je zvyšování minimální mzdy příčinou zhoršení ekonomických výsledků  privátních firem? Je zvyšování min. mzdy čistý populismus? Názor opozičních stran  (STAN,TOP O9, KDU-ČSL, ODS,PIRÁTI ) mi nejdou do hlavy a jsou následující :
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Martin Opatrný: Petr Pithart varuje před postupným omezováním svobody v Česku
"Svoboda je vždycky ohrožena. Musíme být bdělí a pohotoví, protože nevíme dne ani hodiny". Při setkání v Prague Business klubu to řekl na setkání s předními českými podnikateli někdejší předseda vlády a dlouholetý senátor Petr Pithart. Poukázal přitom na některé české politiky, na jejich nekritický vztah k Putinovu Rusku, i na informační válku Východu a Západu. „Úsilí získat a zejména udržet svobodu, právní stát, vyžaduje permanentní bdělost.…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
Kytice přestupků - Jan Hamáček
Policie řeší k jakému přestupku došlo při manipulaci s kyticemi od premiéra a prezidenta. Rád bych jí trochu pomohl a naznačil možné způsoby řešení.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
TOPlist