Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.006x, což odpovídá cca 209.027-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Nezávislá kandidátka do Senátu z „drsné“ Karviné: Naštvanost lidí je velká. Strach, že přijdete o práci, že vaše děti na tom budou stejně. Nikdo nečekal, že politika bude taková špína
ROZHOVOR „Naštvanost lidí je velká. Co se stalo, je neomluvitelné. To, že se s největší pravděpodobností všechno toto stalo tzv. ‚legální‘ cestou, je možná ještě horší. Křivda se nese hůř než cokoliv jiného,“ říká ke kauze OKD a toho, jak ji vnímají lidé v regionu, ze kterého pochází, nezávislá kandidátka do Senátu za obvod Karviná Markéta Kabourková. Podle toho, co nám Kabourková řekla, není situace v Karviné a na Ostravsku, co se týče sociálních a ekonomických věcí, vůbec „růžová“. A to navzdory často mediálně prezentovaným tvrzením, že se v Česku máme díky ekonomické konjunktuře dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pět projektů, které do roku 2030 vyřeší hlavní problém Prahy. ANO představilo další z vizí pro metropoli
Hnutí ANO pokračuje v prezentaci svého programu pro komunální volby v Praze. V obchodním domě Kotva, kde sídlí štáb primátorského kandidáta Petra Stuchlíka, se konala tisková konference, kdy byly prezentovány plány pro oblast dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paní Šojdrová, ručník do ringu. Dětský kříž: Nerozumíte tomu. Ty děti nejsou dobytek. Vraťte je do Sýrie! Babiš nám pomáhá, Sobotka na nás kašlal
Debata o přijetí či nepřijetí padesáti syrských válečných sirotků jede dál. K tématu se vyjádřila také prezidentka Mezinárodního dětského kříže Taťjana Horáková. Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) asi nebude mít z jejich slov příliš velikou radost. Představy političky o tom, jak je možné pomoct, jsou podle prezidentky dost naivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Útok Reportérů ČT na prezidenta přes švýcarského právníka a Putina. Je to jinak a složitější, vážení diváci
Na konci srpna odvysílali Reportéři ČT reportáž, ve které propojili jihomoravskou společnost Adast přes švýcarského právníka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Adast sponzoruje Zemanovce, což se stalo předmětem zájmu televizních reportérů a z jejich práce vyplynulo, že se Rusko snaží prostřednictvím této firmy ovlivňovat politickou situaci v zemi. Divákům reportéři opomněli ovšem sdělit, že kancelář švýcarského právníka Fabia Delca se stará o off-shore operace po celém světě. Spojování Putina s Adastem a následně pak prezidentem proto hodně pokulhává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
EU už neslibuje pozitivní vize, jenom vyhrožuje, všiml si sociolog Hampl. Pak promluvil o prodejnosti českých „elit“, které budou horlivě obhajovat cokoliv
ROZHOVOR „Naděje na prosperitu a naději se s členstvím v Evropské unii nenaplnila. Změnila se i rétorika obhajoby Evropské unie. Dnešní europropaganda je naopak založena na vyvolávání strachu, co děsivého by se stalo, kdybychom Evropskou unii opustili,“ říká sociolog Petr Hampl s tím, že menším motivem je pak vyvolávání pocitu viny. Současně varoval před usazováním muslimů v České republice. Z analýz vyplývá, že pokud bude současné tempo pokračovat, někdy kolem roku 2035 překročíme práh nevratné islamizace, který už překročily Švédsko, Německo a Velká Británie. Populista je podle něj ten, kdo odmítá dát imigraci na první místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Váleční uprchlíci? Tak to ne! Český provozovatel pensionu, který kvůli migraci prchl z Británie, odhaluje své bohaté zkušenosti
ROZHOVOR „Evropská unie je doslova na válečném tažení proti Maďarsku a Polsku, to nevidí pouze slepý,“ tvrdí Václav Řehák, který provozuje penzion na německé straně Šumavy. Z Velké Británie odešel právě kvůli migraci. Evropští politici totiž podle jeho slov preferují a upřednostňují před vlastními obyvateli ty, kteří nerespektují evropskou víru, zákony, morálku, zvyklosti. Ekonomická závislost na ostatních státech Evropské unie z nás měla prý učinit poddajné a poslušné. Řehák se domnívá, že svoboda je svazována cenzurou a udavači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Na Krymu se žije spokojeně, ve vězení jsou islámští teroristé. To nám řekl starosta z historické kolébky tamních Tatarů
REPORTÁŽ Když je člověk lídr či předák, měl by být s národem v dobách dobrých i zlých. Někteří předáci krymských Tatarů ale utekli na Ukrajinu, jako třeba Refat Čubarov, a nyní po Evropské unii hlásají, jak tady jejich lid žije v útlaku a strádá. To ale není pravda. Máme se dnes lépe, než když jsme byli součástí Ukrajiny. To reportérovi ParlamentníchListů.cz sdělil Refat Derdarov, starosta bezmála třicetitisícového města Bachčisaraj na Krymu, bývalého hlavního města Krymského chanátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Viníkem tohoto neutěšeného stavu je MPSV
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 18. září 2018 k návrhu zákona o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
„Havířov bez migrantů“, dala na billboard. Teď primátorka ČSSD těm, kdo na ni křičí: Víte, co jsme si tady užili? Jak k nám jezdili, strašili lidi
ROZHOVOR „Ne, nejsem xenofobní. Naši občané byli zastrašováni SPD a my reagujeme i tímto billboardem.“ Primátorka Havířova Jana Feberová, která vzbudila velký rozruch billboardem s nápisem Havířov bez migrantů, vysvětluje, že jde o reakci ČSSD na kampaň SPD před volbami do Poslanecké sněmovny. Zároveň takto dávají občanům informaci o jejich stanovisku v otázce nelegální migrace. Sama podporuje současnou migrační politiku české vlády i účast sociálních demokratů v koalici. Lituje pouze toho, že expremiér Bohuslav Sobotka neodešel z pozice předsedy vlády dřív.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Karlovarského kraje vybere svého nástupce na konci roku
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO) vybere svého nástupce v čele kraje zřejmě až na konci letošního roku. Mračková Vildumetzová v únoru avizovala, že se funkce hejtmanky do konce roku vzdá a ponechá si pouze poslanecký mandát. Otázku budoucího hejtmana už přednesla krajskému vedení ANO, zabývat se jí ale budou nejdříve po říjnových komunálních volbách, řekla ČTK Mračková Vildumetzová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Za 20 let dosáhneme bodu, odkud nebude návratu
Ze zajímavého analytického článku Viktora Lošťáka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti mají nový nápad proti podivným privatizacím
Lhůta pro takzvané mimořádné vydržení majetku, jak je zakotvil nový občanský zákoník, by se mohla u nemovitostí prodloužit o pět let. V novele kodexu to navrhl pirátský poslanec Lukáš Černohorský. Cílem návrhu je podle něho zabránit mimořádnému vydržení pochybně privatizovaného a převáděného státního majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček podpořil řízení EU proti Maďarsku: Orbánovy kroky mě znepokojují
Zatímco premiér Andrej Babiš hlasování některých českých europoslanců, kteří podpořili návrh na zahájení řízení proti Maďarsku, podle nějž by mohla být Maďarsku odebrána hlasovací práva v Evropské unii, označil za nesolidární – Jan Hamáček, který je pověřen vedením Ministerstva zahraničních věcí, má na středeční hlasování Evropského parlamentu jiný názor. Pro výzvu, aby Unie zahájila řízení proti Maďarsku kvůli porušování evropských hodnot, má podle svých slov pochopení, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna bude schvalovat úpravy v poskytování některých dávek
Sněmovna by měla dnes hlasovat o úpravách povinného poskytování části příspěvku na živobytí v poukázkách místo peněz a o širší technické novele volebních zákonů. Poslanci budou schvalovat také senátní návrh, který by změnil poskytování příspěvku na mobilitu pro postižené lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Omezit upíří praxi spekulantů
Podstata triku s neustálým neúměrným zvyšováním cen vody a bydlení je zřejmá. Jde o způsob, jak účinně a dlouhodobě oškubávat ty, kdo se bez těchto základních životních potřeb neobejdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg opustil nemocnici. Je zdráv?
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který ve středu upadl kvůli chvilkové indispozici ve Sněmovně, dnes odpoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici ve Střešovicích. ČTK to řekl sám Schwarzenberg s tím, že je v pořádku. Osmdesátiletý doyen Sněmovny byl přes noc hospitalizován v nemocnici na pozorování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Až vám o nás zase budou lhát
Postavili jsme 31 kompletních samostatných kandidátek s celkem 812 kandidáty, jednu kandidátku koaliční a do boje za zrušení Senátu vysíláme tři špičkové odborníky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Komunální volby nám klepou na dveře
Každý z nás se musí zamyslet nad tím, že pokud přijde k volebním urnám, může ovlivnit svým hlasem to, kam bude směřovat jeho obec či město po další čtyři roky. Je třeba především dívat se dopředu a spravovat obce a města tak, abychom zajistili zlepšení života nám všem i těm, kteří dnes ještě neodrostli dětským střevíčkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
50 sirotků: Vyjádřila se Monika Babišová. Stručně a jasně, paní Šojdrová
Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se na své jediné sociální síti Instagramu vyjádřila k aktuálnímu tématu přijetí či nepřijetí několika desítek sirotků z uprchlických táborů. Celou iniciativu vyvolala europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která se chtěla na Babišovou ve věci přijetí sirotků obrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hlasování o Maďarsku: Porušení pravidel, říká zkušený Čech z europarlamentu. Ještě bude veselo
Maďarský premiér Viktor Orbán (Fidesz) v pátek oznámil, že jeho vláda zažaluje u Evropského soudního dvora Evropský parlament pro špatný součet hlasů při hlasování o návrhu na potrestání Maďarska. Návrh na zahájení řízení podle článku 7 Smlouvy o EU, podle nějž by Maďarsko mohlo být zbaveno hlasovacích práv v orgánech EU, podle jeho vyjádření v rádiu Kossuth, nebyl řádně schválen. Námitku proti výsledku hlasování vznesli i maďarští europoslanci. Při hlasování podle nich nebyla splněna podmínka souhlasu 2/3 přítomných poslanců. Do kvóra předepsaného článkem 354 Smlouvy o fungování EU chybělo 9 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš vrátil úder: Klokánek už nemá místa pro české děti! Víte, kolik jsem dal českým sirotkům? Se Šojdrovou jsem mluvil a...
Český předseda vlády Andrej Babiš se ještě jednou vyjádřil k přijetí – nepřijetí 50 válečných sirotků ze Sýrie v Česku. Premiér znovu odmítl přijmout byť jediného sirotka. Argumentoval mimo jiné tím, že české Klokánky jsou už teď plné dětí, které potřebují naši pomoc. A to nebyl jeho jediný argument. Předložil jich opravdu hodně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Nikdo si nesmí myslet, že se může chovat jako buran
Komentář na facebookovém profilu ke kauze fotografie prosetických prvňáčků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Levicový slovinský premiér se pustil do Visegrádu: My budeme konstruktivním členem EU
Nový slovinský premiér Marjan Šarec kritizoval země Visegrádské čtyřky (ČR, Maďarsko, Polsko, Slovensko; V4) kvůli jejich migrační politice. V rozhovoru poskytnutém televizi RTV Slovenija uvedl, že na rozdíl od V4 nehodlá Slovinsko v migrační politice podnikat žádné „sólo akce“. Šarecovu středolevému menšinovému kabinetu parlament vyjádřil důvěru ve čtvrtek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Kyselé ksichty v europarlamentu. Banda! Komisař, kterého nikdo nezvolil, má drzost mluvit o „demokracii“, pálil Nigel Farage
Evropský parlament odhlasoval ve středu 12. září usnesení doporučující Evropské komisi zahájit disciplinární řízení proti členskému státu Evropské unie. Jde o Maďarsko a možným trestem je odebrání Maďarsku hlasovacího práva v EU. Bývalý vůdce Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP)  a eurosposlanec Nigel Farage se v Evropském parlamentu zase pořádně rozjel a vystoupil s proslovem plným emocí, v němž se postavil za maďarského premiéra Viktora Orbána. Video zveřejnil na svých facebookových stránkách Středoevropan.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Další neuvěřitelné pokračování kauzy Paroubkových. Jde o byznys paní Petry, zmíněn i mafiánský zabiják s přezdívkou Potkan
Mezi Petrou Paroubkovou a kandidátem do Senátu za ČSSD na Ostravsku Jiřím Paroubkem to už nějaký čas pořádně vře. Řeší se dcera Margarita, ale především peníze po rozchodu. Petra exmanžela obvinila z nelegálních příjmů, Český rozhlas pak včera přišel s reportáží o tajemné půjčce 3,5 milionu korun od moravského podnikatele. Vzápětí se objevila další informace. Že Petra Paroubková v minulosti podnikala se Slovákem, který poskytl alibi na doživotí odsouzenému slovenskému mafiánskému zabijákovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Putin nám vzkazuje, ať si trheme, lamentuje Martin Fendrych
Komentátor Martin Fendrych ve svém článku na serveru Aktuálně.cz poukazuje na další vývoj kauzy otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Salisbury. Konkrétně se zaměřuje na „zpravodajské divadlo“, které prý mají na svědomí ruské tajné služby. Dva Rusové, Alexandr Petrov a Ruslan Boširov, které britské úřady obvinily z otravy bývalého agenta, totiž v ruské televizi RT (známé též jako Russia Today) uvedli, že byli v Británii pouze jako turisté. „Celé je to mimořádně zfušované,“ píše Fendrych a zamýšlí se, proč tomu tak asi je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina se dohodl s městy Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou na podpoře sportu
Krajští zastupitelé dnes odhlasovali dva materiály, které řeší spolupráci kraje a měst při rozvoji sportu respektive sportovního zázemí v Havlíčkově Brodě a ve Žďáře nad Sázavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hyeny z ČT, televizní Taliban. Profesorka Syková vypovídá, jak Wollnerova redaktorka zneužila zničenou matku zemřelého chlapce a honila ji s kamerou
ROZHOVOR Nabízet divákům realitu pokřivenou k nepoznání, tak vypadá činnost redaktorů České televize. V pořadu Reportéři ČT se o tom znovu přesvědčila profesorka Eva Syková, která bude za tři týdny v senátních volbách obhajovat svůj mandát mimo jiné i proti poraženému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Politička a vědkyně přiznává, že její blízké i spolupracovníky jímá zlost nad obludnou mocí některých prohnilých redaktorů. Lidí honících se za senzací, neštítících se hyenismu, jaký si lze jen stěží představit a přitom nenesoucích za znásilnění reality sebemenší odpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Komunisté odmítli schválit Konečnou do čela eurokandidátky. Semelová se pak pustila i do Filipa
VÍME PRVNÍ Poněkud ostřejší průběh, než se očekávalo, má víkendové jednání ÚV KSČM. Nemile překvapena tím byla zejména místopředsedkyně strany a europoslankyně Kateřina Konečná. ParlamentníListy.cz získaly informace přímo z jednacího sálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pár poznámek o „těch kolem“… z Aleppa
Rozhodující ofenzíva proti severosyrské provincii Idlíb, která je posledním velkým opěrným bodem džihádu v Sýrii, stále ještě nezačala. Stále nelze vyloučit, že možná ani nezačne, i když to je jen málo pravděpodobné. Lze ale předpokládat, že mezi Moskvou a Ankarou „to vře“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Paměť národa s pomocí kraje natočí Příběhy našich sousedů
Královéhradečtí zastupitelé odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši 450 000 korun obecně prospěšné společnosti Post Bellum na projekt Příběhy našich sousedů k osmičkovým výročím z Královéhradeckého kraje. Projekt startuje již koncem září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Že vy vůbec máte odvahu se k tomu vyjadřovat!“ V ČT posadili k jednomu stolu kněze a komunistu Dolejše. A bylo dusno
Proč by podle představ komunistů měly církve odvádět daň z majetku, který jim ukradli komunisté? Na tuto otázku odpovídal v Událostech, komentářích komunistický poslanec Jiří Dolejš. Seděl přitom proti katolickému knězi Štěpánu Robovi. Ten vmetl Dolejšovi do tváře, že jeho předchůdci zabíjeli křesťany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká policie stíhá islamistu za přípravu bombového útoku, píše dnešní tisk
Česká policie obvinila za přípravu bombového teroristického útoku mladíka, který se podle kriminalistů přiklání k radikálnímu islámu. S odkazem na policejní spis to napsala dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku mladík, který je původem Slovák a vystupuje pod jménem Abdul Rahman, chodil do pražských mešit, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Komise pro ocenění účastníků odboje bude zachována, uvedl Metnar
Etická komise ČR pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu zůstane zachována. Poslancům to dnes řekl ministr obrany Lubomír Metnar s tím, že se na tom dohodl s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem (oba za ANO). Podle Metnara mu Kněžínek slíbil, že svůj návrh na ukončení činnosti komise k roku 2022 stáhne z projednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Proč by měla být státní správa v pozici, že to jsou nadlidi
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - odpověď na interpelaci poslance Bartoše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sněmovní komise k OKD vyslechla jednoho svědka, další dva pozvala na pátek
Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD dnes vyslechla jednoho svědka, další dva má pozvané na páteční odpoledne. Novinářům to v závěru dnešního jednání řekl předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti). Dodal, že jde o civilní zaměstnance, nikoliv politicky aktivní osoby. Konkrétnější být nemohl s ohledem na to, že jednání komise je neveřejné, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš si posvítí na své europoslance. Kvůli hlasování o Maďarsku
Premiér Andrej Babiš (ANO) probere s europoslanci za ANO, proč ve středu hlasovali pro to, aby členské země EU zahájily řízení proti Maďarsku kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Považuje to za zbytečné, když poslední slovo budou mít představitelé členských zemí. Evropa se podle něj nemá rozdělovat, problémy unie jsou podle něj jinde, řešit by měla například brexit. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vysoký důstojník: Zeman a občané podepsali papír. Úředníci EU se kvůli tomu zamkli. Jde o bezpečnost. A vaši politici?
ROZHOVOR Ve skutečně demokratických zemích, a Česká republika takovou je, by se nemělo bránit slušným, skutečně prověřeným občanům v tom zbraň získat, používat a případně ji nosit. Prezident nového spolku LIGA LIBE Pavel Černý, pplk. v.v., upozorňuje, že petice proti směrnici Evropské komise, jež výrazně zasahuje do svobod a práv občanů podepisují i lidé, kteří ani nemají zbrojní průkazy. Tuší ale, že zákazy zbraní to zakazování z Bruselu neskončí. Jde o to, co nám naservírují příště. Evropská unie dnes paradoxně hubí sama sebe vlastními nesmysly a regulací čehokoli, sama dnes vyrábí nepřátele jistě původně velmi dobré evropské myšlence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman jmenoval Mazance novým předsedou Nejvyššího správního soudu
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu (NSS) sedmašedesátiletého Michala Mazance. Dosavadní místopředseda instituce se funkce ujme od 1. října. V čele nejvyšší instance správního soudnictví Mazanec vystřídá jejího prvního a doposud jediného šéfa Josefa Baxu, kterému tento měsíc končí mandát, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Náměstek Mačák: Nedopustil jsem se ani přestupku!
Před více než měsícem nastoupil na Ministerstvo kultury nový náměstek. Šéf resortu Antonín Staněk (ČSSD) na tuto pozici přivedl někdejšího náměstka hejtmana Olomouckého kraje Aloise Mačáka, rovněž sociálního demokrata. Některá média v regionu přitom psala, že má “problematickou minulost”. Jak ale Mačák sám sdělil ParlamentnímListům.cz, jde o nesmyslné pomluvy, pocházející z pera jediného novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Příjmová stránka lidí s invaliditou třetího stupně je dlouhodobě horší než příjmy starobních důchodců
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 18. září 2018 k návrhu zákona o veřejném zdravotním pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
NKÚ: Programátoři už podruhé hackli stát. Zvítězila aplikace o zadluženosti obcí a jejich výdajích
Z pátku na sobotu se v sídle Nejvyššího kontrolního úřadu opět sešli programátoři nad otevřenými daty veřejné správy. Přes 60 účastníků Hackathonu veřejné správy dostalo k dispozici data od 10 veřejných institucí. Po 24 hodinách programování představily týmy 11 aplikací a dalších produktů. Ukázali v nich, k čemu se dají data veřejné správy využít a jak by mohla dál sloužit veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Manžel hejtmanky Jermanové toho má dost. Zúčtoval s novinářem Seznamu
Manžel středočeské hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové Jakub Pokorný podal trestní oznámení na novináře serveru Seznam.cz Vojtěcha Blažka, viní ho ze stalkingu. Žurnalista v létě natočil reportáž o tom, že Pokorný využíval manželčino služební auto ke svým cestám do práce, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump hrotí obchodní válku, zavádí další cla, produkty Applu ale cel zatím ušetřil
Komentář aktuálně oznámenému rozhodnutí americké administrativy zavést od příštího týdne cla na čínské zboží za 200 miliard
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Oni tu válku prostě chtějí... Změny po akci Putina. Tereza Spencerová a nový vývoj v Sýrii
Masakr, který se nakonec asi neodehraje. Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdogan, prezidenti Ruska a Turecka, se domluvili, že strategicky významné město Idlíb se stane demilitarizovanou zónou, kterou budou hlídat ruské a turecké jednotky. Oddálili tak masakr, který očekávaly snad všechny světové mocnosti. Ale nyní Rusové postrádají letadlo, které „zmizelo“ při útocích na pobřežní město Latakia. Podezřelých je vskutku dost. Informovala o tom britská BBC. A temné varování přináší i Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Jaroslav Hutka nasadil písničku o sirotcích. Aňa Geislerová vyřvala Babiše
Písničkář Jaroslav Hutka přišel s novou skladbou, která se věnuje uprchlíkům mířícím do Česka. A na Facebooku přibyl také komentář herečky Ani Geislerové, která se domnívá, že máme premiérem zrůdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Vlády ČR a SR projednaly oslavy 100. výročí Československa i společný postup v rámci V4 a EU
V Košicích se v pondělí 17. září 2018 uskutečnilo už šesté společné zasedání vlády České republiky a vlády Slovenské republiky. Kabinety v čele s premiéry Andrejem Babišem a Peterem Pellegrinim jednaly o přípravě oslav 100. výročí vzniku Československa, spolupráci v rámci regionálních uskupení i unijních otázkách. Výsledky jednání jsou shrnuty do společného prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vláda Andreje Babiše prosazuje další navyšování dávek nepřizpůsobivým
Komentář na facebookovém profilu k zvyšování neadresného vyplácení dávek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vládní zdroj: „Ministrem zahraničí nebude Poche, ale jeho učeň. Vše se děje za zády Hamáčka. A víte, jak se Honzovi říká v Praze?"
ParlamentníListy.cz pravidelně informují o dění na Ministerstvu zahraničních věcí. Ačkoli je to už docela ohraná písnička, jména jsou pořád stejná. Prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš a zástupci ČSSD Poche, Kaucký, Petříček, Hamáček. Nyní nám ovšem do téhle mozaiky přibylo další jméno. Je jím Petr Dolínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poche? Křik na Zemana? Profesor Aleš Gerloch má jasný závěr
ROZHOVOR Uznávaný odborník na ústavní právo a profesor na Právnické fakultě Univerzity Karlovy Aleš Gerloch v souvislosti s problematickou situací kolem ministra zahraničních věcí prohlásil, že prezident nemůže jmenovat do vlády někoho, kdo není navržen premiérem. „Nemělo by to být tak, že si prezident sám vybírá nebo že se mu předkládá alternativa dvou, tří kandidátů. To už není postup, který by byl v souladu s Ústavou, protože vládu sestavuje předseda vlády, který už byl jmenován,“ prohlásil právník, který kandiduje do Senátu v říjnových volbách. Přesto varuje před snahou po omezení prezidentských pravomocí, které by podle něj mohlo narušit ústavní princip dělby moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík, Hutka, Jan Hrušínský, Olga Sommerová. Hádejte, co podepsali. A co po vás chtějí
Výzva Češi pomáhají prostřednictvím internetových stránek vyzývá k tomu, aby lidé nebyli lhostejní k utrpení druhých. Iniciátoři jsou podle svých slov znepokojeni současným společenským vývojem. „Hluboce se stydíme za lhostejný přístup naší země k pomoci lidem prchajícím z velmi kruté války,“ podotýkají iniciátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Smutné a ubohé divadlo. Babiš se ocitl ve velmi choulostivé situaci a tohle by měl vysvětlit. Profesor Keller o tom, jak probíhalo trestání Orbána, a co se pro podporu uprchlíků ještě chystá
ROZHOVOR „Příznačné je už to, že mu (Orbánovi) na jeho ‚obhajobu‘ vyměřili pět minut (o necelé dvě minuty čas překročil). Nemohl reagovat ani na to, když mu šéf liberálů naznačoval, že může být srovnáván s Hitlerem. Nemohl reagovat ani na to, když šéf socialistů tvrdil, že Maďarsko je nejzkorumpovanějším státem Evropy. A nemohl se bránit, ani když ho jakýsi poslanec nazval odpadem. To divadlo nebylo jen smutné, ale i velice ubohé,“ říká o řízení proti Maďarsku europoslanec Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Takto Nora Fridrichová na ČT zametla s Viktorem Orbánem a národem Maďarů
Ve včerejších 168 hodinách se Česká televize věnovala tématu Maďarska. Maďarsko obecně a Viktor Orbán konkrétně jsou trnem v oku Evropské unii, která premiéra Orbána osočuje, že porušuje základní hodnoty EU a započala proti němu disciplinární řízení. V pořadu mluvili například hungarista Evžen Gál, bývalý maďarský velvyslanec György Varga a Peter Pöthe, psychiatr maďarského původu. Hovořil také Vladimír Bartovic, ředitel Institutu pro evropskou politiku Europeum. Všichni čtyři se v názoru na Maďarsko víceméně shodovali, obránce současné politiky Viktora Orbána v pořadu slyšet nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Štětina začíná panikařit. Ani není divu
Je paradoxní, že k celkem opodstatněně adorativnímu jednání, přesněji k hlasování europoslance J. Štětiny (TOP 09) pro možnost, aby Evropská komise zahájila řízení pro podezření z jednání maďarské vlády proti duchu evropských hodnot, se zvedá vlna nesouhlasu a odporu a celkem logicky se k tomu také emotivně silnými slovy vyjadřují někteří politici, resp. poslanci (hlas lidu je v tomto případě pořád ještě to poslední, na co vůbec může někdo z poslanců, tím méně z europoslanců, reagují), europoslanec J. Štětina se cítí být ohrožen z verbálního vyhrožování, zatímco pejorativní útoky, včetně výhrůžek na osobu prezidenta republiky, by měly být velkoryse přehlíženy, ne-li také dokonce chápány či považovány za nedělitelnou součást demokracie v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Zahálek: Čeští vojáci v Afghánistánu? Abychom se nedivili...
V návaznosti na nedávnou smrt českých vojáků během vojenské mise v Afghánistánu opět propukla diskuze o tom, zda je tato mise správná a zda čeští vojáci, kteří od začátku mise padli, nezemřeli zbytečně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Dětem máme pomáhat tam, kde se narodily a kde žijí
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
KSČM: 80 let od Mnichovské zrady – další diktát nedopustíme
Před 80 lety z 29. na 30. září 1938 byla podepsána pro Československou republiku a její občany potupná Mnichovská dohoda. Naše státnost byla rozbita za ponižujících podmínek nacistického Německa za souhlasu našich dřívějších spojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Junckerův krok k likvidaci národních států. Poslední nápad předsedy komise zničí zbytky naší samostatnosti, varuje Markéta Šichtařová
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V okamžiku, kdy začneme rozhodovat kvalifikovanou nebo prostou většinou, znamená to totální likvidaci i toho zbytku autonomnosti, které malé státy dosud mají. Tak reaguje Markéta Šichtařová na návrh předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera ukončit jednomyslné hlasování v otázkách daní v rámci Evropské unie. Analytička s pobavením kvituje výzvu lékaře Jana Hnízdila, který nabízí politikům kvůli jejich nesplnitelným volebním slibům přednostní konzultace v obavách o jejich duševní zdraví, a přiznává, že na ni se politici se žádostí o konzultace obracejí před volbami sami, ale nakolik se pak radami řídí, to už je jiná věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Neúnosná délka vyřizování příspěvku na péči
Nedodržování lhůt při posuzování zdravotního stavu posudkovými lékaři v řízeních o příspěvku na péči je dlouhodobý problém. Zejména u odvolání jsou lhůty výrazně překračovány a není neobvyklé, že se na výsledek odvolacího řízení čeká déle než rok. Na ombudsmanku se v této věci obrací stále víc lidí, o řešení problému chce proto jednat s ministryní práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Starosta Londýna Khan požaduje nové referendum o brexitu
Nové referendum o brexitu? I to je možné. K uspořádání k němu vyzval londýnský starosta Sadiq Khan. Na základě informací od agentury Reuters o tom píše server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Draxler (ANO): Středočeský kraj se zapojí do projektu „Skalní města České republiky“
Středočeský kraj se společně s krajem Královéhradeckým, Libereckým a Ústeckým, zapojí do projektu „Skalní pískovcová města České republiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Wir wollen heim ins Reich!
15. 9. 1938 poprvé zaznělo heslo Wir wollen heim ins Reich! a 21. 9. Češi sami z vlastní vůle odstoupili pohraničí Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Přijdou do Sněmovny a pak... Jiří Čunek besedoval na Valašsku. A místním otevřeně řekl, co se děje v Parlamentu
REPORTÁŽ „Vřískají na sebe od pultu!“, „Přijdou do Sněmovny, rok se z toho léčí, pak nějak spolupracují, většinou odtažitě. A rok před dalšími volbami se začnou řezat.“ V Poslanecké sněmovně je to jen hra. To Senát je lepší, i když: „My chlapi v Senátu říkáme, že pro ženy by to mělo být do čtyřiceti let a pro muže od čtyřiceti let. Ale to se nám nepodaří prosadit.“ Senátor a hejtman Zlínského kraje popisoval na besedě v Bystřici pod Hostýnem, kde byl hostem senátorky Šárky Jelínkové, jak to chodí v politice. Konstatoval i to, že by podle něj měl být každý hejtman i senátorem, protože by dobře využil zkušeností. Řeč přišla i na jeho Valašsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
10. výročí vzniku spolku Veterán Policie České republiky
Ve středu 12. září 2018 ve 13.00 proběhlo slavnostní shromáždění konané u příležitosti 10. výročí založení spolku Veterán Policie České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Takto to prý dnes vypadá v rozbombardovaném syrském Aleppu
V Sýrii už sedm let zuří občanská válka. Většinu území už zase ovládá diktátor Bašar Asad, který válku před lety rozpoutal tím, že nechal střílet do svých spoluobčanů, kteří na demonstracích volali po větší svobodě ve své zemi. Jedním z míst, které válka zasáhla opravdu hodně, je město Aleppo. Ruské letectvo shodilo na město obrovské množství bomb a vládní jednotky bojovaly s povstalci takřka o každý dům. A jak to v Aleppu vypadá dnes? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Já budu rozhodovat, já budu vobsazovat ty místa, já to budu řídit!" České dráhy se snaží ovládat Faltýnkův muž se špičatými botami. Máme svědectví
O Janu Štrofovi, pozoruhodné postavě pražské politiky, která se nově našla pod křídly Jaroslava Faltýnka a Radka Vondráčka, jsme psali několikrát. A to nejen v souvislosti s jeho minulostí, ale také právě zmíněnou současností. Asi i tyto materiály "vyprovokovaly" naše zdroje k tomu, aby popsaly Štrofovo jednání na Českých drahách. Právě v této státní firmě je Štrof od července letošního roku člen dozorčí rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Facka přímo z ČSSD: Exministr vyzval Pocheho, aby se vzdal všech funkcí ve straně i kandidatury na ministra
Někdejší ministr průmyslu za ČSSD Jan Mládek se tvrdě opřel do svého stranického kolegy Miroslava Pocheho. Tím, co kandidát na ministra zahraničí předvádí, prý velmi poškozuje sociální demokracii i Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus pro PL o trestání Maďarska Bruselem: Skandální vrchnostenská arogance EU a vyhrožování odpůrcům migrace. Babišova podpora Orbána je správná. A nechvalně známý Poche…
ROZHOVOR Bývalý prezident Václav Klaus odpověděl na otázky ParlamentníchListů.cz, které se týkaly kroků Evropské unie proti Maďarsku. „Krok Evropského parlamentu vůči Maďarsku je skandální. Je to zjevný příklad vrchnostenské arogance těch, kteří dnes EU ovládají, vůči menším a především postkomunistickým zemím… Poslední hlasování v Evropském parlamentu je výhrůžkou i vzkazem všem dalším zemím, jak s nimi bude „poevropsku“ zacházeno,“ uvedl k tomu Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bláha (ANO): Snížení byrokratických požadavků Českého statistického úřadu
Podnikateli, podej hlášení! Povinnosti vůči Českému statistickému úřadu, zná každý podnikatel velice dobře. Všechny ty nejrůznější dotazníky a povinné výkazy představují pro nás malé a střední podnikatele nesmírnou administrativní a časovou zátěž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Evropa patří Evropanům, vyslal jasný vzkaz dalajláma
Tibetský duchovní vůdce dalajláma zavítal do Švédska a pronesl zde jasná slova. „Evropa patří Evropanům,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Smlouvy o dílo byly podepsány, Chomutov se dočká obchvatu
V historických prostorách kostel Sv. Kateřiny v Chomutově byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem a zhotoviteli akce Nová komunikace u města Chomutova, společnostmi Herkul a.s., Eurovia CS, a.s., Silnice Group a.s. a SMP CZ. Výstavba by měla být zahájena příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KSČM a SPD neprosadily sněmovní debatu o paktu o migraci
Komunisté a následně ani hnutí SPD Tomia Okamury neprosadili, aby se Sněmovna na této schůzi zabývala globálním paktem o migraci. Zatímco Zdeněk Ondráček (KSČM) chtěl znát postoj kabinetu k tomuto paktu, Okamura chtěl, aby k němu dolní komora zaujala stanovisko, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
František Kuba: Piráti – neziskovky – exorcisté
Jen malé fantazírování...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Úplně nejsnazší obstrukcí je námitka o nepravosti důkazu
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 19. září 2018 k trestnímu zákoníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky se setká s německými podnikateli
Prezident republiky Miloš Zeman se ve čtvrtek dne 20. září 2018 v rámci své oficiální návštěvy Spolkové republiky Německo setká v 17:00 hodin v hotelu Hilton v Berlíně se zástupci nejvýznamnějších německých společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Je to normální zbabělec, zaútočil poslanec na ministra Ťoka. Jde o problém na Českých drahách
Předsednictvo Českých drah prý není usnášení schopné. Diletantismus, ostuda, záměr, krtkogate, rozčiluje se Jindřich Berounský ze Svazu odborářů služeb a dopravy. Podle něj dozorčí rada Českých drah zásadně pochybila a porušila stanovy této společnosti. Po odvolání Pavla Krtka z nejvyšší pozice Drah je tak vedení ČD údajně k ničemu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zmrd a ubožák, kdo nechce pomoct dětem, podpořili sirotky Svobodní. A je veselo. Ozval se Jakl...
V kauze syrských sirotků se projevila i strana, která není v českých médiích moc vidět. Jedná se o Svobodné. Největší úspěch Svobodných bylo zvolení Petra Macha do Evropského parlamentu, od té doby však strana velké úspěchy neslavila. Nyní se postavila za rodiny, které prý chtějí sirotky adoptovat. Ve svém stranickém vyjádření apelují, abychom světu ukázali, že máme lidskost a hrdost. A místopředseda Svobodných Radim Smetka šel ještě dál. Padla slova o zmrdech a ultimzmrdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kamarád, s ním Zeman a Babiš zametou... Ministr ,,náhradní Poche" a překvapivá zpráva o něm
O kandidátovi na ministra zahraničních věcí Tomáši Petříčkovi píše dnešní MF Dnes. Jak uvádí, pro straníky z ČSSD je poměrně neznámý. Ví se o něm jen to, že byl několik let asistentem a poradcem europoslance Miroslava Pocheho. Toho právě na postu šéfa diplomacie odmítá prezident Miloš Zeman. K Petříčkovi se zatím nevyjádřil, čeká na setkání. Premiér Andrej Babiš s nominací souhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
BBC: Migrantské děti, kolik je vám let? Odpovědi raději nečíst
V souvislosti s kauzou „sirotků ze Sýrie“ se znovu oživila ožehavá otázka. Poslankyně Michaela Šojdrová, která celou akci organizuje, tvrdila, že zmíněné „děti“ jsou převážně chlapci ve věku 12-17 let, později bylo zjištěno, že spíše 15-17. Fenoménem uprchlické krize přitom je, že řada imigrantů se vydává za nezletilého, ovšem testy potom odhalí, že jim reálně je mnohem více. Ze Švédska dorazila čísla ukazující, že to rozhodně není ojedinělý úlet, ale spíše pravidlo. Na statistiku upozornil ParlamentníListy.cz europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Proč chce vedení SPD zlikvidovat důvěru v celou vlasteneckou scénu?
Neuvěřitelné personální nominace a činy vedení SPD mají k vlastencům a k vlastenectví hodně daleko. Jenže tím odhání voliče všem vlasteneckým subjektům a odrazují je od účasti ve volbách. Proč to dělají?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Švarcbek (KSČM): Za hasičema do Bělé nad Radbuzou
Když se mě přátelé ptali, co budu dělat v sobotu 25.8., tak jsem odpovídal, že mám jasno, vyrážím na hasičkou soutěž do Bělé nad Radbuzou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bude veselo? TOP 09 chce ve středu ve sněmovně probírat sirotky ze Sýrie
Ve středu Sněmovně TOP 09 navrhne přijmout usnesení, kde by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Představitelé strany to oznámili na dnešní tiskové konferenci. Podle první místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové by šlo o symbolické humanitární gesto. Strana tak navazuje na iniciativu europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL), kterou odmítá a kritizuje premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér bude s europoslankyní o věci jednat v pátek odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Sněmovna nejspíše schválí odklad projektu elektronické neschopenky
Projekt elektronické neschopenky od příštího roku spuštěn nebude, neboť tento uzákoněný termín nebude možné naplnit. Sněmovna proto pravděpodobně schválí zrušení termínu v zákoně o pojistném na sociální zabezpečení, jak to navrhla vláda. Její záměr dnes v nedokončeném prvním kole projednávání podpořila i opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Paní Šojdrová tenkrát dětem nepomohla. Jitka Chalánková o sirotcích ze Sýrie, Orbánovi a Norsku
ROZHOVOR Hlasování europoslanců o Maďarsku považuje nezávislá kandidátka do Senátu Jitka Chalánková za černý den Evropského parlamentu ve vztahu ke svobodě a suverenitě jednotlivých států. „Existuje snaha evropské levice, konkrétně kolem Emanuela Macrona, odloudit liberálnější křídlo z Evropské lidové strany do jím zakládající skupiny Generace Evropa. Je možné, že je to tlak na maďarského premiéra Viktora Orbána a na jeho politickou stranu FIDEZS, jestli vystoupí z konzervativní lidové frakce sami, nebo jestli konzervativní frakce přistoupí k tomu, že je vyloučí,“ prohlásila bývalá poslankyně TOP 09. V rozhovoru hovoří i o pokračování kauzy dětí Michalákových v Norsku a bouři kolem přijetí syrských sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Muslimové na volebních kandidátkách. Často takových, kde byste je vážně nečekali
V blížících se komunitních volbách kandiduje v Teplicích dvojice cizinců- paradoxně shodou okolností za partaje, které podle svých názvů i programů sází na české vlastenectví. Ve městě, jehož obyvatelé se už dlouho bouří před stoupajícími počty muslimských návštěvníků zdejších lázní, respektive jejich chováním v ulicích města a jejich skupováním pozemků kolem Teplic na (i nelegální výstavbu rodinných domů) to vyvolalo značné averze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Poslankyně ANO: S těmi sirotky je to hlavně mediální humbuk. Ani nevíme, kdo to vlastně je
Někdejší ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Helena Válková se znovu vyjádřila ke kauze přijetí 50 syrských uprchlíků v Česku. Vyjádřila se velmi ostře. Předseda vlády a šéf hnutí ANO se podle jejího názoru vůbec nemusí obhajovat. Leccos vysvětlovat musí podle Válkové ti, kteří se syrských válečných sirotků zastávají...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Ekonomie je složitá společenská věda. Kdo ji zvládne, dává úžasný nástroj k pochopení světa
Václav Klaus slavnostně zahájil akademický rok Národohospodářské fakulty VŠE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh – mýty a pravda
V pondělí 17. září 2018 se měl po obvyklé čtvrtroční přestávce vrátit do soudní síně Krajského soudu v Brně senát předsedy Aleše Novotného, aby pokračoval v rozplétání kauzy Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) a jeho čtrnácti spoluobžalovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sirotci: Kurvo, buzerantská svině, kladivem přes tlamu! píší Jiřímu Ovčáčkovi. A Babišovi... Nahlédněte sami
Když se řekne Jiří Ovčáček, některým lidem se zřejmě dělá rudo před očima. O tom svědčí i jeho včerejší příspěvek na sociální síti Twitter. Za návrh, že kdo chce pomáhat, měl by odjet do Sýrie, sklidil Ovčáček snad všechny nadávky z českého slovníku vulgarit. Odpad, ubožák a idiot, to je jen začátek tirády, kterou na hradního mluvčího spustil internet. Andrej Babiš také neunikl komentářům. A to jenom sdílel fotky ze svého setkání s Peterem Pellegrinim, přesto dostal vynadáno za sirotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Arabské klany řádí v Německu. Už se o nich píšou i knihy
Německá média se začínají čím dál tím častěji věnovat ožehavému tématu rozvětvených arabských klanů, které ovládají podsvětí ve velkých městech. Německý politolog libanonského původu Dr. Ralph Ghadban o nich dokonce napsal knihu, která vyjde příští měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman dnes jmenuje Mazance předsedou Nejvyššího správního soudu
Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje předsedou Nejvyššího správního soudu Michala Mazance, jenž v uplynulých 15 letech zastával funkci místopředsedy. Do čela soudu se Mazanec postaví od 1. října, nahradí prvního a dosud jediného předsedu soudu Josefa Baxu, který přejde na post řadového člena nejvyšší instance správního soudnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kolem České televize se to popralo: Dědek z Hradu. Vyhladovět ČT... Bum. Zablokovaný Facebook. Šílenec z Rady. Přestaňte s propagandou na dětech!
Pořady České televize jako Reportéři ČT, 168 hodin Nory Fridrichové či Zprávičky budí rozporuplné reakce. Objevují se nesmlouvaví kritici těchto pořadů s výrazy jako smrtící koktejl, agitka, neznalost a hloupost, televizní Talibán, šílenec z Rady ČT. Na druhou stranu lidé je hájící si na adresu kritiků také mnohdy neberou servítky. Od nich se lze dočíst zase "o zlém dědkovi a Putinovu mužiku z Hradu či o ruském švábovi na Barrandově". ParlamentníListy.cz shrnuly poslední slovní bitvy na toto téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Malý (Svobodní): Štvanice na pravdu
Kandiduji do Senátu a do zastupitelstva MČ v Praze 8. Kampaň si zcela hradím z rodinných úspor. Tvorbu webů, videí, letáky. Neprezentuji to, co jiným nadiktuje stranická PR agentura. Prezentuji svoje dlouhodobé a neměnné názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Občané Vratislavic, zeptejte se hejtmana, váš názor ho zajímá
Hejtman Martin Půta ve středu 19. září 2018 zavítá do Vratislavic nad Nisou. Tradiční hejtmanský den začne setkáním se starostou Lukášem Pohankou. V plánu je návštěva místní základní a mateřské školy, beseda se žáky, prohlídka rodného domu Ferdinanda Porsche, vratislavické kyselky, domova důchodců, zauhlovací a vodárenské věže, kostela a závěrečná diskuze s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česká Suverenita: Europoslankyně Šojdrová k nám chce dovézt bojovníky Islámského státu
Česká Suverenita okamžitě po vyjádření paní europoslankyně Šojdrové o tom, že chce přivést 50 sirotků ze Sýrie, upozornila na to, že pod rouškou humanity se do České republiky mohou dostat vycvičení bojovníci islámského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Je gentlemanství přežitek?
Komentář na facebookovém profilu k netoleranci vůči odlišnému názoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sestřelený let MH17: Rusové přišli s novou a pozoruhodnou verzí, co se stalo
Od sestřelení letadla MH17 nad Ukrajinou uplynuly už čtyři roky. Mezinárodní vyšetřovací tým v čele s nizozemskými experty konstatoval, že letoun byl sestřelen ruskou technikou, ale Ruská federace stále závěry vyšetřovatelů zpochybňuje a nabízí odlišné verze toho, co se mohlo na nebi nad Ukrajinou stát. Teď si vymysleli další možný scénář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Od protihitlerovské koalice k Česko-německé deklaraci. Listovali jsme unikátní knihou
Hutná studie, kterou měly ParlamentníListy.cz možnost listovat, analyzuje proces mírového uspořádání s Německem po druhé světové válce a československou, respektive českou účast na něm v časovém horizontu více než šedesáti let. Titul, který čítá bezmála pět stovek stran, v těchto dnech vydává nakladatelství Dokořán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Je to zřejmé. Chtějí oslabit Orbána. Marek Benda se tvrdě pustil do „enormně levicového Evropského parlamentu“. A předložil nepěkný účet Merkelové
ROZHOVOR „To, že se v Evropě a zejména v Evropském parlamentu dnes vyvíjejí enormní aktivity, které mají oslabit Viktora Orbána, je zřejmé a zjevné a souvisí bohužel s enormní levicovostí Evropského parlamentu,“ říká poslanec a občanský demokrat Marek Benda. Podle něj má ODS nejrealističtější politiku ve vztahu k Evropské unii. Není totiž ani zdivočele vystupující, ani kývající na všechno, co je nám zvenčí řečeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv nabídlo obcím matriční kalkulačku
Záměr ministerstva vnitra financovat matriční úřady čistě podle takzvaného výkonového modelu povede podle SMS ČR k tomu, že agendu matrik na menších obcích budou muset samosprávy financovat ze svého vlastního rozpočtu. Od ledna 2019 jim bude stát podle odhadu SMS ČR posílat o zhruba dvě třetiny méně peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Roadshow pro zákazníky na Slovensku se Kovosvitu vydařila
V průběhu jednoho týdne projeli s obráběcím strojem MCV800 na korbě kamionu napříč Slovenskem. Absolvovali sedm zastávek v areálu podniků, které jsou stávajícími nebo potenciálními zákazníky. Výsledkem mise zástupců jihočeské strojírenské firmy Kovosvit MAS je řádově 40 absolvovaných jednání, konkrétní objednávky na nákup obráběcích strojů, prohloubení vztahů se zákazníky i příslib dalších jednání. Netradiční roadshow se vydařila a ve firmě už plánují její druhý ročník, který by se měl uskutečnit v rozšířené podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ceny stavebních prací rostou nejvíc od roku 2008, průmyslové nejvýrazněji od roku 2012
Ceny stavebních prací rostou nejvíc od roku 2008, průmyslové ceny pak nejvýrazněji od roku 2012. V zemědělských cenách se zatím letošní horší úroda neprojevuje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nepřipustíme, aby v naší zemi žili nelegální imigranti
Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron ladili společnou strategii na nadcházející summit k migraci, který se bude konat 20. září v rakouském Salcburku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Premiérův argument je úplně nesmyslný
Komentář na facebookovém profilu k názoru premiéra Babiše na koordinaci zahraniční politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS předvedly na Dnech NATO celou škálu svých výrobků
Speciální partneři Dnů NATO a Vzdušných sil AČR holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a společnost TATRA TRUCKS jsou tradičními účastníky této největší bezpečnostní akce ve střední Evropě. Divákům ve statických expozicích i během dynamických ukázek předvedly vojenská vozidla, automobily nebo například slavný americký vrtulník UH-60 Black Hawk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Tak se již opět o Mostu mluví, píše a kroutí se nad námi hlavou...
SMM a ProMost (bývalí Severočeši Most) spolu nemluví, ale někteří ano. Jedni chtějí stavět vesnici pro lůzu, druzí obytné kontejnery, ala vsetínský Čunek. Takže je reálné se opět sejít na kšeftech typu Palerma na Severu a podají si korupčnické ruce..
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Sen o multikulturalismu se rozplynul již dávno
Sen o multikulturalismu se rozplynul již dávno. Přesto stále je pro Evropu přijatelné uvažovat o tom, že migranti, kteří sem přicházejí a zejména muslimové se mohou integrovat, přijmout naše pravidla, naše kulturní zvyklosti a náš způsob života, byť si zachovají třeba svou víru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Nemohou vědět, že víme
Běžím po pruhu pro pěší, který lemuje cyklostezku v celkové šířce asi čtyř metrů, a již z dálky vidím, jak se proti mně blíží dvojice pejskařů. Jdou volně a pohodově, jeden po jedné straně cyklostezky, druhý po pruhu pro pěší, každý vede na vodítku většího psa bez košíku. Oba pejskaři se mezi sebou živě baví a mezi nimi zůstává asi dvoumetrová mezera, po krajích cesty na žádné straně místo není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Klaus ml. umlčen. Tak co ta cenzura internetu? Zveřejněno VIDEO, které prý vypovídá o mnohém
Jsou velké společnosti působící na internetu opravdu nestranné a politicky neangažované? Mnozí by na tuto otázku již teď odpověděli jasným ne. Ale nyní se objevilo video, které ukazuje, jak se v roce 2016 stavěla ke zvolení Donalda Trumpa společnost Google. Zveřejnil jej server Breitbart. Reakce členů představenstva byly více než výmluvné a pro příznivce tehdy čerstvě zvoleného amerického prezidenta rozhodně ne příznivé. Video se objevilo právě včas vzhledem k tomu, že Václav Klaus mladší byl zabanován na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Václavu Klausovi ml. po Partii TV Prima zablokovali Facebook. Proti blokacím na něm bojuje, hájí Maďarsko a nadává mu ,,kolaborant” Štětina
Poslanec Václav Klaus mladší (ODS) byl zablokován na svém facebookovém profilu. On sám nyní chystá novelu zákona, která by měla cílit na cenzuru sociálních sítí. Klaus mladší včera také diskutoval na TV Prima v pořadu Partie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví se připojilo k mezinárodnímu Dni bezpečí pacientů
Podle údajů Světové zdravotnické organizace je ve světě v průměru až jednomu pacientu z deseti ublíženo během poskytování zdravotní péče. Celkové náklady na chyby při poskytování péče dosahují celosvětově až 42 miliard dolarů ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sirotci: Zmrdství! Hnojař, zločinec, stupňují se nadávky na Babiše. Ale zvedají hlavu lidé, kteří tvrdí, že je to celé úplně jinak
Útoky proti Andreji Babišovi ve věci syrských sirotků se stupňují. Někteří politici, novináři či „opinion makeři“ již sahají i k vulgarismům na jeho adresu. Babiš v podstatě rozpoutal bouři na téma, jaký je „lidožrout“. Možná nejvulgárněji se směrem k předsedovi vlády vyjádřil člen Rady ČT. Objevují se však i pochybnosti o tom, jak to se sirotky ze Sýrie vlastně je...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Čerstvý vítr v jihlavské politice má název „Žijeme Jihlavou!“
Koalice do komunálních voleb s názvem Žijeme Jihlavou! na jednu stranu možná sdružuje zdánlivě nesourodé politické subjekty, na stranu druhou ale představuje jeden silný politický program. Program, který přináší komplexní pohledy i řešení problémů, se kterými se naše krajské město potýká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Poučení z uprchlické krize
Děláme dobře, když se tak obětavě věnujeme osvětě evropských partnerů a poukazujeme na potřebu pomoci uprchlickým zemím. Je lepší, když lidé mají důvod zůstat doma. Ale měli bychom vidět i břevno v oku svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš je bezcitný psychopat a lidská hyena. Šíří jedovatý egoismus, zuří Marek Hilšer kvůli sirotkům ze Sýrie
Neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer, který teď usiluje o vstup do Senátu, se nikdy netajil tím, že je kritický k předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO). Tentokrát se na něj však zlobí víc než jindy. Označil Babiše za psychopata a hyenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Benešovka je řešitelná pomocí dotací
Rekonstrukce Benešovy třídy nemusí zadlužit Hradec Králové na roky dopředu. Finance v řádu stovek milionů korun lze čerpat pomocí dotačních titulů ze státního rozpočtu. Na setkání s občany k opravě Benešovy třídy to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Všichni pracovníci se řídí jasnými pravidly, která jsou daná zákonem
Reakce na články v Hospodářských novinách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová, Mirko Raduševič: Dva neuralgické body - Idlíb a Kosovo
Lídři Ruska, Turecka a Íránu po jednáních v Teheránu přijali společnou deklaraci a shodli se na uspořádání mezinárodní konference o problému syrských migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Středula s Maláčovou se u Moravce posmívali Babišovi: Asi byl rozrušen a spletl si jméno. Lidé rozhodně nechtějí „nepracovat a jen brát prachy“
Moderátor České televize Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD), předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu a víceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jana Rafaje. Středula si hned v úvodu rýpl do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Ministryně Maláčová se přidala. Když se dostal ke slovu Rafaj, přivítal je v realitě a položil na stůl fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Metnar řídí obranu i bez Twitteru, není o něm slyšet. Rád řeším věci v klidu, říká
Lubomír Metnar patří mezi méně viditelné členy kabinetu, v minulých vládách přitom ministři obrany patřili k těm nejvýraznějším.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Rath (Česká Suverenita): Kdo jsou syrští sirotci?
Česká Suverenita důrazně varuje před neuváženým pseudohumanismem různých Kalousků a Šojdrových a dalších moralistů, kteří spustili povyk, když premiér A.Babiš konstatoval, že nechce do Česka přijímat žádné muslimské migranty včetně sirotků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Prožrané daně
Ministerstvo financí opakovaně – už roky, a to bez ohledu na stranu, která mu zrovna vládne – podléhá nebezpečné iluzi. Má dojem, že jak se ekonomice dařilo letos, tak se jí taky bude dařit v roce příštím. To má ale jisté ponuré následky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štayrová (ANO): Od slibů k činům
Najděte si prosím 3 minuty pro Hradec Králové. Víc vám tenhle text nezabere.100%. Na našem krásném městě mi moc záleží, a proto kandiduji za Hnutí ANO na primátorku v podzimních komunálních volbách. Dneska bych vám ráda představila naše priority. Je načase přejít od slibů k činům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Kambodži zakázali slovo „rodina“ a pak začali vraždit. Nová kniha slavného německého rebela ukazuje, že to možná hrozí i tady
Exdiplomat Jaroslav Bašta se pro server PrvníZprávy.cz rozepsal o tom, co nás čeká a nemine. Hovoří také o díle Thilo Sarrazina, jehož kniha Německo páchá sebevraždu byla nejen nejprodávanější, ale také velmi kritizovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelná pitomost. To už není ironie ani černý humor, to je realita k pláči. Myslel jsem si, že po Hudečkovi už nic horšího nebude. A Krnáčová… Exnáměstek primátora o tom, co se děje s Prahou
ROZHOVOR „Nejenom ODS, ale i ostatní strany najednou ztratily myšlenky, vize. Všimněte si, že většina volebních výkřiků jsou: ‚Já nejsem jako oni a já to dokážu.‘ Všichni slibují to samé: ‚Tráva bude zelenější, postavíme parkovací domy i pod lavičky a okruh bude.‘ Všichni budou najednou schopní a pomůžou nám. Jenom socani šli ještě dál a slibují ráj na zemi, kde bude všechno zadarmo. My jsme jen místní strana, já hledám problémy Prahy 8, které lze vyřešit, a ne výkřik typu ‚já to umím‘,“ říká bývalý náměstek primátora a exstarosta Prahy 8 Josef Nosek, který kandiduje v komunálních volbách na osmičce a do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Německý otec vyprávěl na demonstraci, jak mu imigranti zavraždili syna. Drž hubu, nacisto, řvala Antifa
Do nelehké situace se dostal otec třicetiletého Markuse Hempela, kterého před rokem zabil syrský migrant s dalšími třemi přáteli. Nyní otec Markuse vystoupil na demonstraci, kde se mu za jeho slova však dostalo také vypískání a křik od antifašistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce: Králem distribuční maturity se stal domácí Michal Procházka
Další várka žáků z partnerských středních škol Skupiny ČEZ se po roce sešla na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Europoslanec Niedermayer: Jsem rád, že se tolik českých europoslanců postavilo za evropské hodnoty. Ti zbylí by měli vysvětlovat, o co jim jde
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Pokud se řízení proti Maďarsku bude vést, není to řízení proti maďarským lidem, ale kvůli vládě, která si počíná způsobem, o kterém existují pochyby, jestli se vejde do hodnotového spektra, na kterém Evropská unie stojí,“ říká o středečním hlasování v Evropském parlamentu, které doporučilo Evropské komisi zahájit řízení proti Maďarsku kvůli ohrožení hodnot Evropské unie, europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer. Je přesvědčen, že České republice nic podobného jako Maďarsku a Polsku nehrozí, protože podle něj v této situaci nejsme a ani tímto směrem nesměřujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
EU už nenabízí nic pozitivního, jenom vyhrožuje, všiml si sociolog Hampl. Pak promluvil o prodejnosti českých „elit“, které budou horlivě obhajovat cokoliv
ROZHOVOR „Naděje na prosperitu a naději se s členstvím v Evropské unii nenaplnila. Změnila se i rétorika obhajoby Evropské unie. Dnešní europropaganda je naopak založena na vyvolávání strachu, co děsivého by se stalo, kdybychom Evropskou unii opustili,“ říká sociolog Petr Hampl s tím, že menším motivem je pak vyvolávání pocitu viny. Současně varoval před usazováním muslimů v České republice. Z analýz vyplývá, že pokud bude současné tempo pokračovat, někdy kolem roku 2035 překročíme práh nevratné islamizace, který už překročily Švédsko, Německo a Velká Británie. Populista je podle něj ten, kdo odmítá dát imigraci na první místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petice za jednotné doplatky na léky
V České republice má každá lékárna možnost si platbu pacienta stanovit dle vlastních kritérií. Pro příklad v jedné lékárně platí zákazník přes tisíc korun za léky na tlak a ve druhé, 10 kilometrů vzdálené, je doplatek v řádu stokorun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek: Večeře s možnými „sponzory“ státu
Andrej Babiš ví, stejně jako to vědí lidé, kteří se v Česku zajímají trochu více o ekonomiku státu, že ze země odchází v některých letech až 300 mld. Kč dividend na účty mateřských společností českých dceřiných firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr vzkazuje do Bruselu: Českou vládou byste se měli zabývat také. Babiš patří na hanbu k Orbánovi
Evropský parlament jasnou většinou přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Vláda Viktora Orbána, která kritiku odmítá, by tak čelila například i sankcím. Jenže podle Pavla Šafra by problém Maďarska neměl zakrývat, jaká je situace v Česku. Babiš si zaslouží stejný odpor jako Orbán, ať s ním sedí na hanbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nabídněme návrat do vlasti Čechům z Ukrajiny
Česko se po státním převratu na Ukrajině v roce 2014 velmi nehezky zachovalo k etnickým Čechům, kteří projevovali vůli vrátit se do své domoviny. Návrhy na širší repatriaci byly fakticky odmítnuty. Zřejmě někdo nechtěl takovým krokem přiznat, že situace na Ukrajině děsivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Výstavba Center odborného vzdělávání jede podle plánu
Za přispění fondů z Evropské unie Liberecký kraj buduje za částku 545 mil. Kč celkem 8 Center odborného vzdělávání (COV). Vybrané střední školy získají nejmodernější dílny, laboratoře, nové stroje z praxe, které umožní zajistit výuku na nejmodernějším vybavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček: Padesát sirotků ze Sýrie bychom zvládli. Babiš je ubožák, přidal se Farský
Česká republika by zvládla přijmout 50 dětí, které v syrské válce přišly o rodiče, uvedl na twitteru ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD). Reagoval tak na premiéra Andreje Babiše (ANO), který v dnešním rozhovoru pro Právo přijetí sirotků odmítl. Babišův výrok kritizovali i někteří další politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Opravdu chceme dělat ze škol záchytky?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu prodloužení školní docházky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Byty v Praze zdražuje vysoká poptávka a nízká výstavba, ne digitální platformy
Analýza trhu rezidentního bydlení v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš je ušišlaný chudák a parodie na Bilaka. Premiér odmítl přijímat syrské sirotky a okamžitě se ozval Kalousek i další
Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Novinky.cz znovu rázně zopakoval, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka. Lidovecká europoslankyně Šojdrová lobbuje za to, aby ČR přijala padesát nezletilých syrských sirotků. „Proč bychom je přijímali?“ uvedl podiveně Babiš v rozhovoru a pokračoval, že sirotky máme i u nás a musíme je připravit na vstup do života. Na jeho prohlášení se strhla vlna reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Paříž, samá Paříž
Kolikrát jsme přešli Seinu, nikdo z nás nepočítal. Od pondělí do pátku to mohlo být aspoň desetkrát. Od Chatelet k fontáně na bulváru Saint Michel a zpátky. Na obou koncích mostu Saint Michel vrtají něco ve vozovce, žlutočerná omezení jsou nejen tady, ale všude po městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Kraj prodal areál elektrotechnických dílen v Kateřinkách u Liberce
Liberecký kraj prodal areál elektrotechnických dílen Střední školy strojní, stavební a dopravní v libereckých Kateřinkách, jejímž je zřizovatelem, za bezmála 6,2 milionu korun. Střední škola ani kraj již pro nemovitosti neměly využití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Gebauer (ANO): Změny v krajských nemocnicích se posouvají na příští rok
Pozitivní změny v krajských nemocnicích pocítí pacienti o půl roku později, než se předpokládalo. Vzhledem ke složitosti celého procesu se termín jejich realizace přesouvá z letošního prosince na červen 2019. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FOTO Další demonstrace „u Marxe“ v Chemnitz. Ovládl ji host z Izraele, kterému teroristé zavraždili dceru
REPORTÁŽ V Saské Kamenici (Chemnitz) vyšli lidé znovu do ulic. Opět kvůli obavám o svou bezpečnost. Demonstrace z tohoto týdne však byla něčím zvláštní. Vystoupil na ní postarší pán žijící v Izraeli, kterému zahynula dcera při teroristickém útoku. Tato strašlivá událost se mu vpálila do mysli tak silně, že považoval za důležité přijet do Saské Kamenice a podpořit zdejší obyvatele. Pronesl velmi silný projev, který demonstranti odměnili hromovým potleskem. Podívejte se sami, co občanům Chemnitzu sdělil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Za šest měsíců jsem zrušil kvóty. Poche? S ním už nepočítá nikdo
Premiér Andrej Babiš se v rozhovoru pro server Novinky.cz vyjádřil k několika horkým tématům, která rezonují nejen v české společnosti. Rozhovořil se například o českých europoslancích, kteří doporučili zahájit řízení s Maďarskem kvůli ohrožení hodnot, o své budoucnosti v politice, nebo o přijímání syrských sirotků do České republiky. Pozornosti opět neuniklo ani téma obsazení postu ministra zahraničních věcí, na který prezident republiky odmítá jmenovat kandidáta ČSSD Miroslava Pocheho. „S Pochem už nikdo nepočítá,“ říká premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Rezervaci velkých kopytníků dnes navštívila Eva Zažímalová
Špičky české vědy se dnes po celý den seznamovaly s výsledky ochranářského a výzkumného projektu spojeného s návratem velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Němeček (ODA): Mladí Češi nemají zájem podnikat, roste však počet úředníků
Levicové vlády v posledních letech ale svým postupem, rostoucí administrativní a byrokratickou zátěží typu EET neustále ztěžují podnikání a demotivují stávající i potenciální podnikatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Newsroom ČT24, dezinformační pořad dezinformačního média. Petr Žantovský děkuje. A píše o neuvěřitelné drzosti ukrajinské ambasády
TÝDEN V MÉDIÍCH Různým podobám cenzury se v pravidelném mediálním přehledu věnuje Petr Žantovský. Začíná snahou ukrajinského velvyslance v Praze zasahovat do toho, co smí odvysílat Česká televize. Pokračuje dodatečným přidáváním černošských studentů na fotku školy, aby splňovala požadavky multikulturalismu. Pořádně s ním zacloumal také článek, v němž se tvrdí, že záplava svobodného projevu může utopit demokracii. Zmiňuje také takřka neuvěřitelnou cenzuru ze strany Facebooku a vše uzavírá zkušeností s Newsroomem ČT24, který považuje za dezinformační pořad dezinformačního média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Velmi podivný rozhovor německých novinářů s kancléřem Kurzem. Mimo jiné si musel vyslechnout přirovnání k Hitlerovi
Rakouský kancléř Sebastian Kurz poskytl rozhovor německému magazínu Spiegel, jehož redaktoři od začátku nezastírali, že Kurz nepatří zrovna k jejich nejoblíbenějším politikům. Historicky nejmladší rakouský kancléř čelil neustálé palbě nepříjemných až zavádějících otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubek: Konferenciér Soukup a jeho žaloby
J. Soukup je nejen generálním ředitelem a majitelem TV Barrandov, on je také jejím hlavním konferenciérem, analytikem, komentátorem a tak nějak vůbec všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
ŘSD o víkendu zprovozní modernizované úseky D1 Hořice – Koberovice a Velké Meziříčí – Lhotka
Ředitelství silnic a dálnic zprovozní během následujícího víkendu dva modernizované úseky dálnice D1. Jedná se o úsek 10, EXIT 75 Hořice – EXIT 81 Koberovice a úsek 20, EXIT 146 Velké Meziříčí – EXIT 153 Lhotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Patnácté Rozmluvy na Hanspaulce
I legální pracovní migrace je vážným a riskantním fenoménem naší současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vloni se v Česku konalo 52 567 svateb. Nejvíc za posledních deset let
Více než polovina snoubenců je ve věku mezi 25 až 34 lety. Podle aktuálních statistik jde o 52 % ženichů a 57 % nevěst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Nejsem schopen rozlišovat dítě české a syrské
Komentář na facebookovém profilu k návrhu přijmout syrské sirotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Náměstek Kysela se musí Změně omluvit
Hnutí Změna podalo v dubnu 2017 žalobu na náměstka primátora Tomáše Kyselu, který na svém facebookovém profilu a na internetových stránkách www.tydenvlk.cz pomlouval a obvinil z korupce politiky Změny pro Liberec, zejména Jana Korytáře a Josefa Šedlbauera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Trestný čin maření voleb? Na pořad Reportéři ČT vyvstala nová vážná kritika
Rozhovor se senátorkou za ČSSD, která nyní kandiduje za hnutí ANO, vědkyní Evou Sykovou, přinesl server Info.cz. Syková bude soupeřit s prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem na Praze 4, Drahoš přitom býval jejím nadřízeným. K senátním souboji na Praze 4 se v té souvislosti vyjádřil také neúspěšný prezidentský kandidát Petr Hannig.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Varování ohledně George Sorose a na něho navázaných aktivistů. A nejen to. Policejní exprezident vystoupil před kamerou PL
Pořad Horké téma internetové televize serveru ParlamentníListy.cz přivítá někdejšího policejního prezidenta Stanislava Novotného, který zvedne důležité téma - svobodu slova. Proč právě ji? Protože se mu zdá, že lidé, kteří si dnes dovolí vystoupit proti stoupencům liberální demokracie, jsou všemi možnými prostředky umlčováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáčka znepokojují některé kroky maďarského premiéra Viktora Orbána
Středeční hlasování Evropského parlamentu (EP) nebylo soudem s Maďarskem a ani nesouviselo s postojem Budapešti k migraci. Novinářům to dnes řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen i řízením Ministerstva zahraničí. Uvedl rovněž, že jako předsedu ČSSD ho některé kroky vlády maďarského premiéra Viktora Orbána znepokojují. S europoslanci ČSSD, kteří se ke stanovisku EP postavili různě, o jejich hlasování mluvit nebude. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Neskutečné – někteří čeští europoslanci hájí zájmy proimigrační Evropské unie!
Evropská unie i za podpory některých českých europoslanců (Poche a další) ukázala svou pravou tvář – chce transparentně trestat Maďarsko za to, že nechce imigranty ve své zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Je nutné udělat revizi dávek nepojistného systému
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 14. září 2018 k návrhu zákona o pomoci v hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ruské manévry na Dálném východě
Řada komentátorů v západním mediálním mainstreamu straší opět ruskými manévry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hřib (Piráti): Praha si zaslouží schopné a minulostí nezatížené lidi ve vedení
Piráti představili svou povolební strategii a tým, s nímž chtějí vést Prahu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Megačelisti? Houbičky!
Film The Meg podle knihy Steva Altena (*1959) Meg: Román o děsu hlubin (1997) jsme viděli ve třech: se synem a se synovcem, a to v síti multikin Cinestar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: ČR opět získala statut „země prosté nákazy“
Světová organizace pro zdraví zvířat oficiálně uznala ČR prostou Newcastleské choroby drůbeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Výtvarná soutěž „Vesmírný Ještěd“ zná své vítěze
Liberecký kraj již zná vítěze soutěže, kterou vyhlásil na začátku srpna v rámci Oslav Ještědu na téma „Vesmírný Ještěd“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Další srážka Pocheho se Zemanem a Babišem. Jde o velvyslance Číny: Pochem ovláda rada navrhla Pocheho kamaráda. Hrad prý ale vyhlíží jiné jméno
Další politický spor je tady, týká se obsazení postu velvyslance v Číně. Podle představ prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše by novým velvyslancem v Číně měl být viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík. Problém je, že personální rada, kterou diriguje Miroslav Poche, do Číny vybrala náměstka ministra a Pocheho stranického kamaráda Lukáše Kauckého. A do celé věci je prý zapletený i guvernér České národní banky Jiří Rusnok, píše Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Díra v ISS aneb neskutečná ruská trapárna
Rusové nyní tvrdí, že díru v orbitální stanici udělali Američané, ovšem český lid to vidí jinak a má z nich legraci. „Ruští kosmonauti si chtěli pověsit na stěnu obraz Putina a nějak to nevyšlo,“ zní jeden z mnoha názorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česká Suverenita: Obdivujeme premiéra Orbána, bojuje i za nás
Česká Suverenita je rozhořčena usnesením Evropského parlamentu, který přijal doporučení podniknout kroky proti Budapešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Programátoři zkusí z dat veřejných institucí vytvořit programy
V sídle Nejvyššího kontrolního úřadu v Praze se dnes po roce sejdou programátoři nad otevřenými daty veřejných institucí v rámci akce Hackathon veřejné správy. Během dvoudenní akce budou chtít amatérští i profesionální programátoři ukázat, že data veřejných institucí lze využívat efektivněji než dosud a budou se je snažit přeměnit v užitečné programy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Paroubkovy zmizelé miliony. Jsou tu nové informace a padlo i slovo „otrokářství“
Expremiér Jiří Paroubek má další problém. Možná si na něj došlápnou úředníci z berňáku. Ve hře je prý i možnost, že se Paroubek dostane v podstatě do postavení otroka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ostudné šikanování Maďarska dokazuje, že EU je diktaturou. A bude hůř. Kolaborantství českých europoslanců, kteří hlasovali proti Orbánovi… Okamurův kandidát, jehož nemají rádi v ČT, hovoří
ROZHOVOR „Přichází doba zásadního omezování spolčovacího a shromažďovacích práv a svobody slova. Nastane utahování šroubů, šikanování, kriminalizace, vyhazování z práce, sledování, štvanice na nepohodlné. Současná moc se nezhroutí tak snadno. Ví, že lidé ji stále silněji odmítají, takže jedinou její šancí na přežití bude jistá obdoba moderní diktatury. Už je za dveřmi a čeká i nás,“ říká kandidát SPD do Senátu Ladislav Jakl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Europoslanec Jaromír Štětina: Mně a mám kolegům je vyhrožováno smrtí. Množí se slovo kandelábry
„Hrozí nám teď smrtí,“ stěžuje si europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09). A může za to prý komentář poslance za ODS Václava Klause mladšího, v němž Štětinu i další europoslance odsoudil a označil za „kolaboranty“ za to, že hlasovali pro možnost, aby Evropská komise zahájila řízení pro podezření z jednání maďarské vlády proti duchu evropských hodnot. A nechybělo ani vyjádření předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska či poslance KSČM Jiřího Dolejše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sluňákov: Den malých archeologů
V sobotu 22. září proběhne na Sluňákově a v okolí Den malých archeologů. Tradiční sluňákovský tematický den bude letos spojený s projektem Živá archeologie v Domu přírody Litovelského Pomoraví. Při aktivitách využijeme repliky hliněných pecí a vertikální tkalcovský stav postavený v letošním roce na workshopech vedených archeologem Filipem Šrámkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pražští komunisté podali trestní oznámení kvůli odstranění předvolební reklamy
KSČM se kvůli odcizení předvolebních plakátů obrátila na policii. Podala trestní oznámení na neznámého pachatele, který zřejmě v noci z úterý na středu odstranil reklamu KSČM, která byla vyvěšena na 44 sloupech trakčního vedení a veřejného osvětlení na Vinohradské třídě v Praze 2 a v ulici Želivského v Praze 3. Podle strany vznikla škoda 44 000 korun. ČTK to sdělil tajemník krajského výboru strany Viktor Pázler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Když si henleinovský Freikorps došlápl na „trpasličí národ ve střední Evropě“. S publicistou Zdeňkem Čechem o sudetoněmeckém povstání v ČSR
ČESKÉ OSMIČKY Lynčování, mučení, přestřelky a další incidenty. Ty se v rámci henleinovského pokusu o puč v pohraničí odehrály v sedmdesáti českých městech a vesnicích. Některé střety byly hodně vypjaté, například boj o Habartov. Henleinovské bojůvky se tehdy, 12. a 13. září 1938, vydaly doslova bez milosti ničit suverénní Československo. A za nimi pak vpadl do země Sudetoněmecký Freikorps, vyzbrojený za našimi hranicemi v říši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Komora daňových poradců: Soutěž o nejlepší diplomovou práci má své vítěze
Do 1. ročníku soutěže diplomových prací na daňové téma, kterou v březnu vyhlásila Komora daňových poradců ČR, se přihlásilo 15 studentů z 8 vysokých škol. Odborná hodnotící komise ustanovená Prezidiem Komory, vybrala tři vítězné práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ukliďme Česko: Dobrovolníci zjistí, kolik PET lahví se povaluje v přírodě
Karlovarské minerální vody (KMV) zahajují spolupráci s celostátní úklidovou akcí "Ukliďme svět, ukliďme Česko" a s pomocí do ní zapojených dobrovolníků v sobotu 15. září při Celosvětovém úklidovém dni zmapují, jaký podíl mezi volně pohozenými odpadky (tzv. littering) tvoří použité PET lahve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poche, Hulinský, kšefty a mlaskání u plných koryt: Explozivní dění na magistrátu v Praze pouze na PL
Když ve čtvrtek odpoledne otevřely ParlamentníListy.cz obálku, na které byl pouze název našeho média, nečekali jsme, o co půjde. Takových anonymů totiž dostáváme mnoho. Uvnitř byly prakticky jen tři papíry. Fakta - minulost - citace. Všechny tři oddíly přitom měly společného jmenovatele: odvolanou a zároveň neodvolanou ředitelku pražského magistrátu Martinu Děvěrovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): Je s podivem, že poslanci, zvolení občany ČR do EP, nehájí jejich zájmy
Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 k finančnímu rámci EU na období 2021 - 2027
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Verdikt ECB - vyšší rizika pro růst, nižší pro inflaci
ECB se v září příliš neodchýlila od trajektorie načrtnuté na předešlých zasedáních. ECB chce stále ukončit politiku kvantitativního uvolňování (QE) na konci tohoto roku, přičemž od konce tohoto měsíce bude do bilance nakupovat cenné papíry pouze v objemu 15 miliard euro měsíčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Deset rad, jak houbám prodloužit život
Houbařská sezóna je v plném proudu, houbaři se z lesů vracejí s plnými košíky. Nejobvyklejším způsobem zužitkování přebytků je sušení hub. Časopis dTest přinesl několik tipů na zpracování a uchování hub pro pozdější spotřebu. Abyste si na oblíbených pokrmech mohli pochutnat i mimo hlavní sezónu, zkuste houby zmrazit, prosolit nebo naložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Štvanice na Maďarsko začala
Maďarsko již delší dobu čelí ostrakizaci a útokům ze strany převážně levicových liberálů a socialistů v celé EU. Na návrh „zelené“ europoslankyně z Nizozemí europoslanci schválili zahájení řízení proti Maďarsku, které může v extrémním případě vyvrcholit odebráním hlasovacích práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Odporný zločin Evropské unie, která dokazuje, že jsou jí vlastní obyvatelé ukradení. Evropské národy mají právo zbavit se nadvlády Bruselu. Okamura, Zahradil či Foldyna o Babišovi a Orbánovi
ANKETA Premiér Andej Babiš se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz distancoval od europoslanců zvolených za ANO, kteří hlasovali pro návrh o zahájení řízení proti Maďarsku dle článku 7 Smlouvy o EU, kdy mohou být Maďarsku odebrána hlasovací práva v EU. O Teličkovi a Ježkovi zvolenými za ANO řekl, že „nás zradili“. Babiš řekl, že stojí za maďarským premiérem Viktorem Orbánem a že to je náš spojenec. A že Orbán byl jediný, kdo postupoval dle Dublinu a čelil ilegální imigraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Musíme mít hrdost. Vozit sem ty děti je hloupost. Maďarsko se EU postavilo. Právnička Hamplová ukazuje, jaké důsledky bude mít kauza Šojdrová
ROZHOVOR „Já považuji za hloupé přivézt sem děti, které sem prostě nepatří a budou tu trpět, jen proto, že někdo chce dělat nesmyslná předvolební gesta,“ říká známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Podotýká, že kauzu sirotci považuje za uměle vyrobený problém. „Paní Šojdrová chtěla titulky, a tak je má. Bohužel si myslím, že udělala reklamu spíše současnému premiérovi.“ Hamplová odmítá, že kvůli přístupu české vlády míří republika do izolace a že si zasloužíme opovržení. „Doplatili bychom naopak na to, kdybychom se nechali současným impotentním vedením EU tlačit do nesmyslné politiky a la Německo a podobně.“ Věnuje se i trestání Maďarska: „Čím víc půjde EU proti Orbánovi, tím víc bude on populární.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sirotci neprošli. Tak si Kalousek alespoň zaburácel před Sněmovnou, zde VIDEO
Ve Sněmovně bylo ve středu odpoledne a večer velmi rušno. Poslanci se přeli o pakt OSN o migraci a pakt o uprchlících. Živo však bylo i na pražském Malostranském náměstí, kde několik demonstrantů tvrdě kritizovalo předsedu vlády Andreje Babiše. Zavítal mezi ně i Kalousek, který si z Babiše tropil žerty. Promluvil však také na vážnou notu – o přijetí 50 syrských válečných uprchlíků v Česku. Než Sněmovna návrh na přijetí syrských dětí hodila do koše, stihl si Kalousek zařečnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Asociace krajů: Kraje žádají v rámci centrálních přijímacích zkoušek na střední školy jednotné bodové hodnocení
Úroveň vzdělávání a výsledky maturitních zkoušek jsou na řadě středních škol tristní. Hejtmani proto vyzývají ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu k urychlenému řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Zaměstnanci vyrazili do práce bez aut
Den bez aut, který je součástí kampaně Evropský týden mobility, už posedmé podpořili také zaměstnanci krajského úřadu, příspěvkových organizací Moravskoslezského kraje, městských úřadů Kopřivnice, Krnova, Opavy a Hlučína. Do práce dnes dorazili bez auta. Přes 500 lidí přijelo hromadnou dopravou, na kolech, koloběžkách, někteří přišli i pěšky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Věci, o kterých se raději nemluví. Drogy, zneužívání dávek, dětští delikventi. Tvrdá data odhalují realitu života v Mostě
Lidé na sociálních dávkách platí v Mostě o 6 až 8 tisíc korun vyšší nájem než jejich pracující sousedé. Turistika za nezaměstnaností - tak policie označila nový fenomén, jehož důsledkem jsou prý mimo jiné rvačky olašských Romů a možná i ta kontroverzní rétorika v předvolebním politickém klání, ve kterém se kandidáti hádají kvůli nepřizpůsobivým, lůze nebo havěti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nedostupnost péče a pozdní diagnóza jsou největší problémy pacientů s Alzheimerovou chorobou
V pátek 21. září si celý svět připomene Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Jeho cílem je upozornit na problematiku tohoto onemocnění a informovat o možnostech prevence a léčby. U nás je však problém alzheimeriků širší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Pražská TOPka ji nenávidí! Hanka Marvanová tady fakt nemá co dělat, ty lidi její osobou pohrdaj.“ V Praze se začíná dělit moc a některé to bude bolet
Hana Kordová Marvanová je podle internetové encyklopedie česká právnička a politička, v letech 1990 až 1998 a opět 2002 až 2003 poslankyně České národní rady a Poslanecké sněmovny PČR za Občanské fórum, ODS a Unii svobody, v letech 2001 až 2002 předsedkyně US-DEU a v roce 2002 krátce místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR. V roce 2014 několik měsíců působila jako náměstkyně ministryně spravedlnosti ČR Heleny Válkové, kterou pro změnu drželo hnutí ANO. Nyní je Marvanová jednou z hlavních postav slepence TOP 09 a STAN ve spolupráci s KDU-ČSL, LESem Martina Bursíka a Demokraty Jana Kasla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hlavní město Praha darovalo dotaci ve výši 2 347 400 korun na vysoce specializované vybavení vozů určených pro převoz kriticky nemocných pacientů v rámci jednotlivých klinik VFN v Praze
Všeobecná fakultní nemocnice je v současné době jeden z největších poskytovatelů zdravotních služeb pro pacienty nejen na území Prahy a Středočeského kraje, ale v řadě případů z celé České republiky. O tom svědčí i čísla: téměř 60.000 hospitalizací ročně a kolem 1 700 000 ambulantních vyšetření. Jednotlivá pracoviště jsou umístěna na území Prahy 2, Prahy 6, ale také na Zbraslavi. Dopravní obsluha těchto lokalit je velmi náročná a zahrnuje i dopravu nemocných. Pro transport nemocných ve stabilizovaném stavu má VFN, i díky Magistrátu hl. města Prahy, dostatečné vybavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Mluvil jsem se Zemanem, jmenování Petříčka by mělo být bez komplikací, říká Hamáček
Předseda ČSSD také věří, že málo známý Tomáš Petříček bude v čele ministerstva zahraničí velmi viditelný.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.9.2018 v 13:36, zobrazit podobné
dTest: Čtyři nové crashtesty – sedanu Audi A6 a VW Touareg se dařilo
Pro zájemce o koupi automobilu je bezpečnost vozu většinou klíčovým prvkem. Program nezávislého testování nových automobilů Euro NCAP dnes zveřejnil výsledky nárazových zkoušek čtveřice letošních modelů – Audi A6, dodávky Fordu Tourneo, malého SUV Suzuki Jimny a SUV Volkswagen Touareg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Co na to Šojdrová? předložila Tereza Spencerová šokující údaj
Analytička Tereza Spencerová zase jednou usedla ke kávě a sepsala, jak vnímá to, co se děje ve světě. V souvislosti s konfliktem mezi Ruskem, Sýrií a Izraelem varuje před třetí světovou válkou. Nikoli poprvé. Ale stranou její pozornosti nezůstává ani česká debata o přijetí padesáti válečných sirotků ze Sýrie. Spencerová připomněla, že vedle Sýrie už několik let zuří občanská válka i v Jemenu a zdá se jí zvláštní, proč se europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) nepere stejně hlasitě také za sirotky z Jemenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Arnika: Mělnická elektrárna má problém se rtutí, plánovaná spalovna ho nevyřeší
Plánované ZEVO Mělník bude mít z celého komplexu modernizované elektrárny minimální podíl na výrobě tepla ve výši pouhých 5 % z celkového výkonu, na emisích rtuti do ovzduší se však bude podílet ze 45 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nová regulace zkresluje čísla z automobilového trhu
Automobilový průmysl je největším tuzemským průmyslovým oborem vytvářejícím přímo přes šest procent HDP nebo také 23 % přidané hodnoty celého zpracovatelského průmyslu. ČR je proto zemí nejvíce závislou na výrobě dopravních prostředků v celé EU navzdory tomu, že o poznání menší Slovensko produkuje (montuje) více osobních automobilů na hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Tři témata k diskusi
Jsou věci, kterým i přes veškerou snahu nelze rozumět. Někteří politici nosí dlouhodobě dres jedné strany, přesto však ve volebních kampaních neváhají udělat kotrmelec a inklinovat k zcela jiné názorové platformě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánek: Přijměte sirotky. Já už nemůžu, kvůli věku
„Proč bychom se měli starat o Syřany?“ ptá se premiér Andrej Babiš (ANO). A neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek mu na twitteru odpovídá. A rozjela se bouřlivá diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČT zakazuje SPD účast v debatách, píše generál Blaško. A další úder veřejnoprávní TV. A ještě jeden
Česká televize si objednala studii, která ukázala, že její zpravodajství je v devadesáti osmi procentech zcela objektivní a ani zbylá dvě procenta neporušují profesní standardy nijak závažně. Experti se však studii podivují a upozorňují zejména na to, že ČT se svými hodnotami vzdálila značné části české populace. O tom, jak nesmírné je toto vzdálení, vypovídá například i nejnovější „kauza“, kterou rozvířil kandidát Okamurovy SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Sýrie sestřelila ruské letadlo, a může za to Izrael
Tak to by snad nevymyslel ani Jára Cimrman. Rusko obvinilo Izrael, že může za sestřelení jeho průzkumného letadla IL – 20. Skutečným viníkem je však Sýrie, která dlouhodobě ohrožuje Židovský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné
„84 procent lhalo o věku.“ Zdechovský k návrhu kolegyně Šojdrové o sirotcích
ROZHOVOR „Věřím, že kolegyně Michaela Šojdrová to myslí dobře, ale je potřeba větší diskuse a více vědět,“ říká k návrhu přijmout padesát syrských sirotků europoslanec Tomáš Zdechovský. Celá diskuse na toto téma je podle něj mnohem složitější a je nešťastné, jakým způsobem probíhá. Zmiňuje, že se často stává, že uprchlíci či migranti uvádějí nižší věk, takové zkušenosti má i česká cizinecká politicie a sděluje čísla ze Švédska. Reakci premiéra Andreje Babiše, který záměr Šojdrové rychle odmítl, označil za hloupou a nepromyšlenou. Ať už se na politické scéně děje cokoli, jedna věc je podle něj jistá: Lidé u nás dokážou pomáhat a bez hlouposti politiků se docela dobře obejdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.9.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Stínový „ministr zahraničí“ Poche potopil Maďarsko
 Volně se pohybující ve strukturách Ministerstva zahraničí Miroslav Poche hlasoval pro zahájení sankčního řízení s Maďarskem. Pro hlasovali i poslanci za TOP 09, STAN a ČSSD. Odpadlíci z ANO se stali „zrádci“.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Hurá na Praděd..
Pan prezident - vím z tisku - v rámci návštěvy našeho kraje zavítá i na Praděd. Výška hory však bude k této významné příležitosti podstatně snížena, na naše české (moravské) poměry je prý hora zbytečně vysoká.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Konferenciér Soukup a jeho žaloby
J. Soukup je nejen generálním ředitelem a majitelem TV Barrandov, on je také jejím hlavním konferenciérem, analytikem, komentátorem a tak nějak vůbec všechno. Někteří zasvěcenci spočítali, že vystupuje již v jedenácti pořadech své televize.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.9.2018 v 05:41, zobrazit podobné
Jsou Švédští demokraté neonacistické zrůdy? Trochu jiný pohled na švédské volby
Švédsko má za sebou důležité parlamentní volby. Samotné výsledky nepřinesly žádné velké překvapení, protože průzkumy dokázaly odhadnout nálady voličů celkem přesně. Jak se z nich můžeme poučit i u nás?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:40, zobrazit podobné
Šojdrová navrhuje přijmout sirotky (nebo spíše dětské migranty?)
Michaela Šojdrová, europoslankyně za KDU-ČSL, chce apelovat na ústavní činitele s tím, aby schválili koncept přijetí sirotků ze Sýrie. Podle Šojdrové jich má být padesát a pro svůj návrh nezískala ani souhlas své strany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Výstavba obecních bytů problém nevyřeší
Sotva lze totiž očekávat, že občané v obcích budou ochotni podpořit a tolerovat výstavbu bytů pro ty, kteří neplatí nájemné, devastují bytový fond a jejich soužití a ostatními občany vede jen k problémům a nesvárům
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.9.2018 v 11:41, zobrazit podobné
Tomáš Petříček - nový kandidát ČSSD na ministra zahraničí
Novým kandidátem ČSSD na post ministra zahraničí je Tomáš Petříček. V současnosti náměstek ministra zahraničí tak nahradil Miroslava Pocheho, kterého už zřejmě čekání přestalo bavit.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.9.2018 v 08:40, zobrazit podobné
RG-14 – malorážka, která málem zabila Reagana
30. března 1981, Washington, D.C. – Nový prezident Spojených států amerických odchází z hotelu Hilton. Těsně předtím, než nastoupí do připravené limuzíny, vyskočí z davu šílený střelec a vypálí šest ran z revolveru malé ráže.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Konflikt Válková versus Šojdrová postavil Witowskou mimo hru
V pořadu Události, komentáře vystoupila Michaela Šojdrová se svým návrhem na přijetí padesáti sirotků. Oponentkou jí byla Helena Válková. Ani slavná Světlana Witowská neměla šanci dámy ukočírovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Další útok na Babiše s pomocí syrských sirotků zahájila europoslankyně Šojdrová KDU-ČSL
Ve skutečnosti nejde o nic jiného, než o snahu prolomit zásadní stanovisko premiéra Andreje Babiše ANO k odmítání přijímání migrantů z Afriky a Středního východu, které nechce přijímat naprostá většina našich občanů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:40, zobrazit podobné
ČSSD spláče nad výdělkem - Zasloužil by si eurokomisař vyhostit na sv. Helenu?
Protože soboty bývají obvykle chudé na politické záležitosti - dokonce  ani masové předvolební mítinky  se nebudou konat  a  ani agitační dvojice nevyrazí po domech přemlouvat partaje, ohlédneme se za pátkem.    
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.9.2018 v 17:40, zobrazit podobné
Pěknej ptáček pan Hamáček!
Není ovšem sám. Ani v EU, ani v ČR. Politiků, kteří by rádi mistrovali jednotlivé členské státy EU a jejich demokraticky zvolené představitele, je, jak se hezky česky říká, hafo. Držitelé jediné pravé pravdy berou kdekoho hákem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.9.2018 v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Večeře s možnými „sponzory“ státu
Andrej Babiš ví, stejně jako to vědí lidé, kteří se v Česku zajímají trochu více  o ekonomiku státu, že ze země odchází v některých letech až 300 mld. Kč dividend na účty mateřských společností českých dceřiných firem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.9.2018 v 20:41, zobrazit podobné
Eva Kislingerová: The New York Times: V roli autora anonym
Na konci minulého týdne vyšel v deníku New York Times úvodník kritizující Donalda Trumpa. Nic překvapivého, redakce NYT v posledních letech nepokrytě souzněla s Hillary Clintonovou a Demokratickou stranou. K tomu se blíží důležité volby, případná porážka republikánů oslabí prezidentovu pozici. Jako zcela zásadní problém se mi ovšem jeví neexistující autor.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.9.2018 v 12:41, zobrazit podobné
Tak už alespoň víme, koho v květnu 2019 nevolit do Evropského parlamentu
Naši europoslanci za ANO, TOP 09, STAN a tvrdošíjný adept na ministra zahraničí Miroslav Poche z ČSSD, se při posledním hlasování v Evropském parlamentu ukázali opět v plné parádě, když hlasovali pro sankční řízení proti Maďarsku.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.9.2018 v 07:40, zobrazit podobné
Miloš Balabán: Maďarská karta, migrační bolehlavy a eurasijští tygři
Evropský parlament doporučil, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot EU. Je to konfrontace s modelem „neliberální demokracie“ maďarského premiéra Viktora Orbána. Jistě je možné ho kritizovat. Jenže jestliže maďarští voliči již potřetí zvolili do parlamentu velkou většinou Orbánův Fidesz, jeho politika jim zjevně není proti srsti. Určitě ne v případě migrace. Boj o „srdce a mysli“ Maďarů by se ale měl…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 18.9.2018 v 18:41, zobrazit podobné
Evropský parlament velmi otevřeně o Číně
Evropský parlament si připomíná patnáctileté výročí navázání strategického partnerství mezi EU a Čínou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2018 v 12:40, zobrazit podobné
Evropský a ameický protekcionismus.
Zle je, když Trump uvalí dovozní cla na zahraniční zboží. A zle je, když se to má týkat Evropy. Zarytí fandové volného obchodu křičí, brečí a ječí. Bojují za svět bez cel. Proč ale aplikujeme opačný postoj, jedná-li se o EU?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Sirota levnější než plakát
Michaela Šojdrová, europoslankyně za KDU-ČSL, přišla s nápadem, abychom přijali 50 syrských sirotků především z utečeneckých táborů v Řecku. Nápad je to dobrý hlavně proto, že je to levnější než dát tisknout předvolební plakáty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2018 v 05:40, zobrazit podobné
To je lež, Maďarsko není antisemitské
Neříkám, že maďarský premiér Viktor Orbán je vzorem dokonalosti, ale některá obvinění vůči jeho zemi ze strany Bruselu jsou nespravedlivá. Například výtky z údajného antisemitismu patří k těm absolutně nesmyslným.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Benjamin Kuras: Od czexitu k bruxitu
Proč jsem od někdejšího názoru, že bychom měli vystoupit z EU, přešel k názoru, že EU je potřeba zbourat, přeorat a nastavit znovu jako asociaci svobodných států, bez Evropské komise, a hlavně bez těch desítek „direktorátů“ pro konkurenci, pro věci ekonomické a monetární, pro vnitřní trh a služby, pro zaměstnanost a sociální věci, pro spravedlnost, práva a občanství, pro průmysl a podnikatelství, pro správné tvary banánů, a kdovíčemu se ještě…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.9.2018 v 10:41, zobrazit podobné
EU vzkazuje: „Diverzita ras a kultur je povinná, diverzita názorů na toto téma je tabu.“
Hlasování Evropského parlamentu proti Maďarsku má širší význam. Jde o to, že EU svévolně povyšuje další a další své levicové ideály na základní Evropské hodnoty, a nutí násilím své členy, aby je takto přijímali.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2018 v 05:40, zobrazit podobné
Karenční není garanční
V posledních dnech se hodně mluví o hrozbě rozklížení koalice, protože někteří poslanci ANO jsou pro zachování karenční doby, přestože její zrušení bylo podmínkou socialistů, aby do vlády vstoupili, a premiér na to tehdy kývl.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2018 v 16:40, zobrazit podobné
Maďarsko na pranýři. Nepatřili by na něj spíše Merkelová a vrcholní politici EU?
Evropští poslanci tento týden odhlasovali, aby bylo vůči Maďarsku spuštěno řízení kvůli „vážnému ohrožení evropských hodnot.“
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Klaus ml. versus sociální sítě, Evropa a USA
Václav Klaus mladší v pondělí na semináři o svobodě slova v poslanecké sněmovně prohlásil, že chystá zákon, který by zakazoval sociálním sítím, jako je například Facebook či Twitter mazat kontroverzní příspěvky. Ptáček vyletěl z klece a křičí, aby na sebe upozornil, takže ho musejí okřikovat i spolustraníci: zmíněné platformy nespadají pod českou jurisdikci, ani pod jurisdikci EU, proto je takový návrh scestný.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.9.2018 v 21:41, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Proč jsem hlasoval proti zprávě o Maďarsku
V Maďarsku se dějí věci, s nimiž demokrat, slušný člověk a právník má velký problém, korupcí a nepotismem počínaje. Premiér Orbán mi navíc rozhodování svým nacionalistickým projevem v plénu Evropského parlamentu rozhodně neusnadnil. Zpráva Sargentini nicméně nebyla jen tak nějaká zpráva, ale šlo o vůbec první aktivaci článku 7 SEU Evropským parlamentem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.9.2018 v 13:41, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
Maďarsko vzdoruje kárnému řízení EU
Článek Soerena Kerna "Hungary Defiant in the Face of EU Censure", který vyšel 13. září 2018, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.9.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Projev Viktora Orbána v Evropském parlamentu
Maďarský premiér odmítl všechny výtky o porušování demokracie, obvinil Komisi ze zaujatosti a tvrdí, že opoziční poslanci musí respektovat právo Maďarů určit si, s kým chtějí žít pospolu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Česko potřebuje národní program boje proti zadlužování a exekucím
Česko potřebuje národní program proti zadlužování a exekucím… Andrej Babiš stále opakuje mantru o tom, jak země bohatne a snad ještě hysteričtější jsou různé podnikatelské svazy při úvahách nad zvýšením minimální mzdy.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 18.9.2018 v 10:41, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Nic se nemá přehánět
Se zájmem jsem si v sobotu přečetl rozhovor českého premiéra Andreje Babiše. Hovořil racionálně, hovořil velmi pozitivně o koaliční spolupráci se sociální demokracií, ale jedna věc z jeho rozhovoru sklidila zaslouženou kritiku.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.9.2018 v 20:41, zobrazit podobné
Velký blokátor „dostal“ i Klause ml.
Václav Klaus junior si na Facebooku tak dlouho  troufal tvrdit, že sociální sítě jsou určeny pro svobodnou výměnu názorů a neměly by být z politických důvodů cenzurovány, až na to „dojel.“  Facebook mu zablokoval profil.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2018 v 17:40, zobrazit podobné
Jaký Poche, takový Hamáček
O skandálních činech a výrocích europoslance Pocheho, kterému jeho stranický šéf Hamáček vděčí za post předsedy ČSSD a proto jej tak neústupně hájí a protlačuje na ZAMINI, téměř každodenně referují již i mainstreamová média.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2018 v 12:40, zobrazit podobné
EU ničí nadutost odpovědných
Evropský parlament většinou hlasů schválil návrh na zahájení řízení proti Maďarsku dle článku 7 Smlouvy o EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2018 v 17:40, zobrazit podobné
Makáme s Babišem povinně patnáct hodin denně
Neměli by všichni ti, co volili Babiše, taky makat patnáct hodin denně jako on, abychom se my všichni ostatní měli už konečně líp i bez dotací z EU?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.9.2018 v 19:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist