Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.918x, což odpovídá cca 204.436-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Armádní podniky bude řídit sedmadvacetiletá dlouholetá spolupracovnice Metnara
Náměstkyní ministerstva obrany pro řízení státních podniků se stala spolupracovnice ministra Lubomíra Metnara (za ANO) Kateřina Suchoňová. Na základě vyjádření ministerstva to dnes uvedl server Lidovky.cz. Dosavadní politická náměstkyně se od června stane náměstkyní pro řízení nově vzniklé sekce správy a řízení organizací. Pod tuto sekci spadají například podniky VOP CZ a LOM Praha, které opravují a vyrábějí armádní techniku, či Vojenské lesy a statky ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šperky pro Nagyovou? Erik Best tuší, za co to bylo
Americký novinář Erik Best se ve svém komentáři pro FSFinalWord.cz rozepsal o soudu s dnes již manželkou někdejšího premiéra Janou Nečasovou. Šlo o šperky, které dostala od podnikatele Dana Křetínského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Z manažera státním úředníkem. Radek Němec si ve funkci na ministerstvu obrany vyřizuje účty
Neúspěšný manažer VOP CZ, za kterým zůstal rozpad vojenské výroby státního podniku, dnes sedí v Sekci vyzbrojování ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
,,Otřesné, horor." Babiš se uvolnil v hospodě: O Šabatové, EU a prasatech
REPORTÁŽ Andrej Babiš přijel do Chrastavy a mluvil i o zemědělství. „Po revoluci jsme řekli, všechno si dovezeme. Proto máme největší koncentraci řetězců na obyvatele. Zaspala se doba a teď to dohánět bude velmi těžké. A ještě jsme dovolili kupovat půdu cizincům,“ stěžoval si. A také o školství, které je divné. „Na vládě řešíme, že přijde ombudsmanka a péruje tam Plagu, že někdo neudělal maturitu z matematiky. Všechno se všude řeší, dokonce úkoly známkují nějaké organizace. No horor,“ podivoval se. Europoslankyně Dita Charanzová kritizovala fakt, že čeští europoslanci se nedokážou spojit ve prospěch Česka. „Jsme v tomhle opravdu unikát. Je to škoda. Děláme si tam ostudu,“ konstatovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Zbavit se kelímků, talířů a příborů z bioplastu můžeme jen spálením
Ministerstvo životního prostředí v rámci kampaně #dostbyloplastu za omezení jednorázových plastů vyzvalo firmy i jednotlivce, aby ve snaze snížit spotřebu jednorázových plastů nenahrazovali konvenční plasty tzv. bioplasty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
FOTO Totálně uvolněný Ivo Rittig oslavuje osvobození. Blamáž žalobců a zpovykaného redaktora ČT Hynka...
K aktuálnímu rozsudku soudu, jenž zbavil obžaloby všech 17 obviněných v kauze údajného tunelování pražského Dopravního podniku, se na sociálních sítích vyjádřil někdejší člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek, ale i redaktor Petr Spurný. A nechybí ani snímek, na němž příznivý verdikt slaví lobbista Ivo Rittig.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Legální online casina v Česku a na Slovensku
Rok 2017 znamenal velmi výraznou změnu pro všechny provozovatele hazardních her i pro hráče. O jaké změny vlastně šlo a co to znamená pro hráče?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Otřesné.“ Nora Fridrichová se rozloučila s ministrem Staňkem silnými slovy
Rezignací ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) se zabývali v pořadu 168 hodin veřejnoprávní České televize. Podle kritiků je to neviditelný ministr. Než přesně před měsícem náhle odvolal ředitele Národní galerie Jiřího Fajta a ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa. To ve světě kultury vyvolalo velké protesty. Petici za Staňkovo odvolání podepsalo přes 7,5 tisíce lidí. Ministru Staňkovi vyčítají hlavně nekompetentnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Evropská komise na pranýři. V ČT se debatovalo o EU a zkušení europoslanci prozradili, co zažívají v Bruselu
Už za pár dní se dozvíme, kdo uspěje v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Do první série předvolebních debat na ČT24 dorazili čtyři volební lídři, Ivan David (SPD), Kateřina Konečná (KSČM), Pavel Poc (ČSSD) a Pavel Svoboda (KDU-ČSL). Diskutovalo se například o dvojí kvalitě potravin, důležitosti našeho členství v EU, suchu, které trápí Česko, migraci, ale také o pravomocech Evropské komise nebo biopalivech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš pálil do Evropské komise. Opakovaně. A vedle sedící Jourová se neudržela
Na konferenci k patnácti letům českého členství v EU došlo k názorovému střetu mezi premiérem Andrejem Babišem a jeho stranickou kolegyní, eurokomisařkou Věrou Jourovou. Ta Babišovi oponovala při jeho kritice Evropské komise, která se týkala dvojí kvality potravin a evropských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hnus, lži a rozkrádačky, bude vám zle. Martin Koller se podíval pod pokličku eurovoleb. Našel spoustu špíny a pár statečných
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Za dveřmi jsou volby do europarlamentu ovládaného německými zájmy. Volby mohou přece jen trochu ovlivnit naši budoucnost, takže účast by měla být hojná. Rozhodně to nevzdávat. Jinak půdou k volbám organizovaně, možná se zpěvem Ódy na radost pouze bezmyšlenkovitě věřící voliči těch, kterým nic neříká vlast, národ, jejich historie, rodina tvořená mužem, ženou a jejich dětmi, slušnost a další pojmy, především čest, na nichž stojí lidská civilizace ve své pozitivní vývojové fázi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Darebáci! Klaus ml. zatím nejdrsněji o EU. A už ví, co se stane
Jak jsme již informovali, Česko čeká soud za nepřijímání migrantů. Rozsudek se údajně očekává na konci letošního roku. Česká republika se brání, že soud je o nařízeních, která už neplatí, a je jen formalistický. Podle zástupkyně Evropské komise však jde o potvrzení principu solidarity a o to, že pravidla se mají dodržovat. A co si o tom myslí poslanci Václav Klaus mladší a Zuzana Majerová Zahradníková?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Lež Pavla Zemana v České televizi
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman byl 16. 5. 2019 v pořadu Interview ČT 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Arnika: IPR čeká s portálem Praha zítra? spousta práce. Web s plánovanými projekty není kompletní
Spuštění webového portálu Praha zítra? je pro Pražany dobrá zpráva. Hlavní město bude představovat pražské stavební projekty a chce tak otevřeně informovat o rozvoji Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prosim vás, pomožte! Vždyť je to tady šílený. Cikáni, feťáci, žebraj, máchaj přirozením, děti se bojí ven… Šokující informace o místu uprostřed Prahy
Radotín je městská čtvrť a katastrální území o rozloze 930 hektarů, které jako jediné tvoří pražskou městskou část Praha 16. Ta vznikla 24. listopadu 1990 a do 31. prosince 2001 se nazývala Praha - Radotín. Na ParlamentníListy.cz se obrátilo několik obyvatel, kteří popisují, jak žití v této rozlehlé části metropole s necelými devíti tisíci obyvateli vypadá. A zkušenosti jsou to opravdu příšerné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kubero, distancujeme se od vás! Podepsáni Drahoš, Láska, Smoljak a další. Zcela nová akce
Předseda Senátu Jaroslav Kubera hovořil v neděli na tryzně v Terezíně o nebezpečích, která ohrožují naší svobodu. Varoval před lidmi, kteří by opět chtěli umlčovat své oponenty a zmínil několik hesel a myšlenek, za které by se tito lidé mohli schovávat. A právě tím mnohé vytočil do běla. V samotném Senátu se proti němu rozeběhla petiční akce, které se účastnilo několik častých petentů od Václava Lásky po Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kauza „Rusy neobsluhujeme“: Host jako host? Ne! hájí se ústavní soudce
Ústavní soudce Vojtěch Šimíček se v rozhovoru pro Lidové noviny rozmluvil o svém verdiktu v kauze hotelu, jehož majitel podmínil ubytování Rusů odsouzením anexe Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Totalita „multi-kulti“! udeřil Kubera v Terezíně. A je z toho veselo
Na vzpomínkové akci k uctění obětí nacistické perzekuce na Národním hřbitově v Terezíně promluvil i předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Jeho slova následně zkritizoval brněnský politik Matěj Hollan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér vystoupí s projevem na sněmu starostů a primátorů
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 23. května zúčastní XVII. sněmu Svazu měst a obcí v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Pirátský komunálník si vydupal u stánku celou láhev vína. Jen proto, aby mohl provozní udat
Pirátský radní Moravské Ostravy a Přívozu pro oblast veřejného prostoru Lukáš Jansa udal provozovatelky areálu Dětský ráj kvůli tomu, že mu po přemlouvání prodaly láhev vína. Kazí tím prý mravní výchovu dětí. Ženám teď hrozí, že o práci v areálu přijdou, informuje server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Růžena Chrasteková: Lži, nenávist a vztek - stěžejní ideologie opozice
A nejenom opozice, ale i politických neziskovek a různých spolků nenávistných, jako třeba toho "Milion chvilek ...". V podstatě destrukce demokracie v přímém přenosu, neustálé pokusy o převrat, o svržení vlády. Takové Majdanování, zatím, naštěstí, jenom ulhaným křikem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Newsroom Rosí o mě říká, že jsem ostuda médií... Takže Jaromír Soukup udělal něco, z čeho bude na Kavčích horách haló
Týden Jaromíra Soukupa. Pořad, v němž se moderátor Soukup na TV Barrandov věnuje aktuálním otázkám, které v minulých dnech hýbaly médii. Mimo jiné se tak věnoval České televizi nebo eurovolbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Štětina za sebe poslal do rozhlasu „porno“ Fischera. A ten se hned na úvod pustil do Bašty...
Radek Hlaváček (ČSSD), Daniel Konečný (TVŮJ KANDIDÁT), Jaroslav Bašta (Bezpečnost, odpovědnost, solidarita), Pavel Telička (HLAS), Pavel Šrámek (Agrární demokratická strana) a Petr Fischer (Evropa společně). Takové bylo obsazení debaty s kandidáty, kterou přinesl Český rozhlas před nadcházejícími evropskými volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Uprchlíci, solidarita. Zahradil byl v debatě „jak Dubček v Moskvě“, padlo. Podívejte se, kdo by mohl vést EU
Předevčírem se odehrála debata tzv. spitzenkandidátů, tedy lídrů frakcí v EP, kteří by se po volbách mohli stát předsedou Evropské komise. A dotyční se opravdu činili, zvláště na tématu migrace. Hesly jako solidarita, boj s klimatickou změnou nebo společné řešení se to jen hemžilo. Lídr evropských socialistů se pustil do středo a východevropanů, že bez solidarity budou za chvíli v Evropě zase hranice. Dánská politička z frakce, ve které je i ANO, zase prohlašovala, že Evropané chtějí, aby politici migraci legalizovali. A Jan Zahradil? „Jak Dubček v Moskvě,“ popsal vystoupení kandidáta ODS jeden z komentátorů na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Česká republika dlouhodobě bojuje proti nadměrnému užívání a závislosti na alkoholu
ČR na zasedání Rady ECOFIN odmítne návrh Rumunska na uvolnění pravidel pro domácí pálení alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Frustrovaná feministka, obtloustlá newyorská nula! Kotrba vytáhl na obranu herce Delona. A je to síla
Francouzský herec Alain Delon si má o víkendu převzít ocenění v podobě čestné Zlaté palmy festivalu v Cannes. Našli se však tací, kteří herci vyčítají jeho současné politické názory i to, jak se choval a co řekl v minulosti. Odstartovali tak petici, aby ocenění nedostal. Politický analytik Štěpán Kotrba pevně doufá, že si Delon cenu za své celoživotní dílo odnese, protože má právo na vlastní politický názor i na vlastní sexualitu. Zato americká zakladatelka feministické lobbistické iniciativy Women and Hollywood Melissa Silversteinová, která to celé rozpoutala, je podle něj nula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Na další možné zkorumpované zakázky na Brně-středu poukazuje kontrolní výbor
Dva stavební projekty v městské části Brno-střed, které zatím nejsou předmětem policejního vyšetřování v korupční kauze bývalého místostarosty Jiřího Švachuly (ANO), jsou nedostatečně zpracované tak, že komplikují řádný výběr stavební firmy. V tiskové zprávě to uvedli opoziční členové kontrolního výboru zastupitelstva. Projekty podle nich neposkytovaly firmám dost informací, což jim znemožňovalo vypracovat nabídku. To podle nich zřejmě tvořilo příležitost pro vznik korupčního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Benešová nebyla favoritkou Babiše, byla mu doporučena. Něco za něco. Lidovec Benešík naznačuje...
ROZHOVOR „Každý prezident chce mít svého vyznamenaného Jágra,“ říká poslanec a lidovec Ondřej Benešík a podotýká: „Kdo by protestoval proti vyznamenání Jaromíra Jágra?“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ale věnoval především vážnějším tématům. Upozornil například, že chování Miloše Zemana i vstřícnost České republiky může pro Čínu znamenat cestu k většímu celku, jehož jsme součástí, Evropské unii, která navíc zaspala, co se týká technologií. Nakonec prý nezbude než se spoléhat právě na Čínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Příprava realizace stavby obchvatu Náchoda vstoupila další fáze
Komentář na facebookovém profilu k průběhu stavby obchvatu Náchoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Děti z mateřských škol centrálního obvodu zahajují praktickou část dopravní výchovy
Dopravní výchova patří mezi nejdůležitější oblasti v bezpečnosti silničního provozu u dětí. Proto, stejně jako v minulém roce, uspořádal plzeňský centrální obvod pro předškoláky z mateřských škol dopravní výuku na dětském hřišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Kvóty, migrace, zrada českých občanů v Bruselu, demonstrace za „pravdu a lásku“... Tomio Okamura spustil kanonádu
ROZHOVOR „Já se ptám, proč soud EU řeší právní dohru z minulosti a chce nás trestat, když tvrdíte, že byly kvóty zrušeny?“ Předseda SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz reaguje na žalobu na Polsko, Česko a Maďarsko, kterou se zabývá unijní soud. Vyjadřuje se k trestnímu oznámení, které má v plánu na něj podat jednička kandidátky KSČM do evropských voleb Kateřina Konečná. Popsal svůj program na víkend a v závěru zhodnotil i protesty za nezávislost justice: „Opravdu jsem nestačil zírat, co se na Staroměstském náměstí dělo. To „nevymyslíš“.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Nikdy nevím, co čekat od novinářů, kteří mne kontaktují poprvé
Nedávno mne požádala televize seznam o rozhovor ve věci dokumentu, který má několik částí. Nazval jsem jej ANALÝZA MOŽNÝCH ÚČELOVÝCH TRESTNÍCH STÍHÁNÍ V ČESKÉ REPUBLICE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman vyslal hodně silný úder směrem k demonstracím: Nejde jim o Benešovou! Řada podivných zjevů, které tam vystupují...
Týden s prezidentem. Pravidelný pořad Jaromíra Soukupa, kdy vítá hlavu státu Miloše Zemana. Tentokrát byl pořad předtáčen v Lánech v úterý kvůli návštěvě Zemana v Maďarsku. I tak přišla na přetřes aktuální témata jako například demonstrace za nezávislost justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šef BIS Koudelka: Hlavními hrozbami pro Česko jsou terorismus a cizí zpravodajské aktivity
Hlavními hrozbami pro Českou republiku jsou terorismus a zpravodajské aktivity namířené proti ČR, Evropské unii a NATO. Na konferenci Bezpečné Česko v bezpečné Evropě to dnes řekl ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka. Šéfové českých zpravodajských služeb by uvítali změnu zákona o tajných službách a aby důkazy získané zpravodajskou činností, kterou povolil soud, mohly být snadněji použity v trestním řízení. Ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun doporučil vznik místa poradce pro národní bezpečnost, který by na vládní úrovni koordinoval bezpečnostní problematiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Reakce MHMP na reportáž ČT k rekonstrukci orloje
V reportáži České televize k pražskému orloji v pořadu Reportéři ČT z 20. května zazněly nepřesné až zavádějící informace, které bychom rádi uvedli na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pech: Volby do EU parlamentu. Proč nikdo nevyřeší dvojí kvalitu potravin?
Blíží se volby do evropského parlamentu a politici se předhánějí, kdo, že toho pro své občany v tom, byrokraty zamořeném prostředí, udělá více. Jsme svědky lží a nepravd, protože na většinu plánů nemají europoslanci ani kompetence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Může Benešová zasáhnout do kauzy Čapí hnízdo? Toto vzkázal z ČT demonstrantům Pavel Rychetský
Proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové se čekají další demonstrace. Lidé, kteří na ně chodí, se obávají o nezávislost české justice. Do pondělního Interview na ČT24 tentokrát přijal pozvání Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu, aby promluvil o tom, zda je nyní nezávislost justice skutečně ohrožena, jestli ji skutečně může zničit jedna ministryně spravedlnosti. „Bezprostřední ohrožení justice v tuto chvíli nehrozí. Zasahování Benešové do kauzy Čapí hnízdo? To je fantazie,“ říká Rychetský, podle kterého si ministryně rozhodně nebude chodit k Babišovi pro posvěcení svých rozhodnutí a pokyny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Piráti představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích
Piráti zvou novináře na prezentaci s názvem Jak Česko vnímá exekuce?, kde představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ještě skandálnější je vyjádření předsedy ODS Petra Fialy
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Martina Langa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Havel. Vzpomínáte? Zdeněk Zbořil trochu jinak o ,,rakouské kauze”. A TOP 09 připomíná...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Staňkův omyl! „Zřejmě stále ještě nepochybuje o síle zákona a potřebě hledat spravedlnost,“ komentuje rezignaci ministra kultury Antonína Staňka politolog Zdeněk Zbořil, který předpokládá, že prezident Miloš Zeman situaci využije. V dnešním Rozjezdu politolog také upozorňuje, že pokud se místopředsedkyně TOP 09 obává, že se Ruská federace nebo ukrajinský prezident zhroutí pod náporem „páně Ondráčkovy propagandy“, může se mýlit. A pád rakouské vlády kvůli skandálu vicekancléře? „Můžeme říct, že sice také jde o Sebastiana Kurze a koalici, ale i o EU a ‚moc bezmocných‘, ve skutečnosti nerovnoprávných. Navíc se hraje i s ruskými kartami,“ podotýká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lež na obrazovce ČT! A velmi vážná, varuje docent
Právník Zdeněk Koudelka se pro server Ceska-justice.cz zaměřil na podle jeho slov lež Pavla Zemana v České televizi. Jde mu konkrétně o vystoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana v pořadu Interview ČT24 dne 16. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
„Honza“ Hřebejk nabádá euroskeptiky, ať nechodí k volbám. Zde je odhodlaná odpověď Markéty Šichtařové
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zcela opačně, než zamýšlel, vybudil režisér Jan Hřebejk ekonomickou analytičku Markétu Šichtařovou. Ta se po jeho výzvě, aby k volbám do Evropského parlamentu šli jen ti se správňáckým názorem, rozhodla, že půjde odevzdat svůj hlas, i kdyby se do volební místnosti měla doplazit. Podivuje se, proč by jako obyvatelka Evropské unie neměla právo říct, kam chce, aby směřovala, když se současným směřováním k socialismu nesouhlasí. Hřebejkovu výzvu k veřejnosti proto obrací v tom smyslu, že kdo není s fungováním EU spokojen, o to větší důvod má to říct ve volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kdo nás pět let zastupoval v europarlamentu? Otestujete se, kolik zástupců si pamatujete
Českou republiku, která vstoupila do Evropské unie před 15 lety 1. května 2004, čekají již čtvrté volby do Evropského parlamentu. V něm má nyní Česko 21 z celkem 749 křesel. Předchozí volby se konaly 23. a 24. května 2014 a mandát získalo sedm politických stran. Nejúspěšnější bylo hnutí ANO těsně před TOP 09 se Starosty a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Podřezat Zemana jako svini, vyzývá funkcionář ODS. A s ním všechna „smradlavá prasata“, co podpořila zdanění církevních miliard
„Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini.“ Těmito brutálnimi slovy zaútočil na hlavu státu předseda ODS v Jesenici u Prahy a zastupitel Martin Lang. Nepřenesl se přes to, že Poslanecká sněmovna na konci dubna definitivně schválila zdanění církevních restitucí a že příslušný zákon prezident podepsal. Jeho ostrým slovům pak ve facebookovém komentáři neunikli ani další poslanci. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že věcí by se měla zabývat policie. Langovo vyjádření označila ODS za nepřijatelné a bude jej řešit, informoval Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Otevírat plovárny jen pro ženy? Zajdeme ve vstřícnosti menšinám až tak daleko? Poslankyně z Rakouska hovoří o migraci a o tom, co nás spojuje
ROZHOVOR Je nutné rozlišovat mezi uprchlíky spadajícími pod mezinárodní ochranu a ilegálními migranty, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rakouská poslankyně za stranu Svobodných (FPÖ) Anneliese Kitzmüllerová. Odmítnutí povinných kvót na uprchlíky bylo podle ní ve své době pochopitelné. Důležitou roli má v celém kontextu podle Kitzmüllerové integrace. Zásadní je podle ní otázka, do jaké míry by integrace do většinové společnosti pro nově příchozí měla být povinná? „Nemůžeme popřít, že ve velkých evropských městech již vznikají paralelní společnosti,“ dodává rakouská poslankyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Na atraktivnost vsetínské hvězdárny přispěje kraj téměř 20 miliony
Hvězdárna ve Vsetíně bude mít vzdělávací centrum i naučnou stezku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Je to nechutné. Martin Fendrych nabádá opozici, aby začala na Babiše řvát
Komentátor Martin Fendrych se ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz zaměřil na meze populismu. Podle jeho slov například premiér Andrej Babiš (ANO) žádné nemá a rozdává naše peníze na úkor nejslabších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda schválila termín „předsudečná nenávist“. Spácháte ji i tím, že zlehčujete osudy obětí nenávisti
Vláda schválila na konci dubna zavedení nového pojmu do českého právního systému – „předsudečná nenávist“. Nesprávným chováním se jí může v podstatě dopustit každý, informoval web Česká justice. Ústavní soud však připomíná, že vyvolávání strachu a působení na pudy není zatím v ČR zákonem regulováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda schválila termín „předsudečná nenávist“. Spácháte jej i tím, že zlehčujete osudy obětí nenávisti
Vláda schválila na konci dubna zavedení nového pojmu do českého právního systému – „předsudečná nenávist“. Nesprávným chováním se jí může v podstatě dopustit každý, informoval web Česká justice. Ústavní soud však připomíná, že vyvolávání strachu a působení na pudy není zatím v ČR zákonem regulováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lidé dnes opět poběží pro Paměť národa v šesti městech
Osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holokaustu, disidentů a všech bojovníků za svobodu si dnes připomenou lidé, kteří se v šesti městech ČR postaví na start charitativního Běhu pro Paměť národa. Akce se uskuteční v pražské oboře Hvězda a v Brně, Plzni, Hradci Králové, Třebíči a Uherském Hradišti, před týdnem lidé běželi v Ostravě, Olomouci, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Loňská akce vynesla na startovném 650.000 korun, které pomohou zdokumentovat osudy bojovníků za svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hrůza v Praze pokračuje, máme nová svědectví: „Feťákovi spadla stříkačka do toi-toiky mezi výkaly a on…“
ParlamentníListy.cz upozornily na velmi neblahou zkušenost s nepřizpůsobivými občany pražského Radotína. Článek vyvolal nejen výrazný čtenářský zájem, ale i značný počet ohlasů. Některé z nich nabízíme v pokračování o tom, jak také může vypadat žití v metropoli České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Lesby a gayové volají po manželství, společnost se na to zdá být připravená
Ombudsmanka provedla jedno z nejrozsáhlejších dotazníkových šetření mezi lesbami, gayi, bisexuály a trans lidmi v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Adepti na ocenění Zlatý volant pokračují v dobrých výkonech
I v dalších podnicích nedávno zahájené sezony pokračují tuzemští kandidáti na ocenění v prestižní anketě Zlatý volant v dobrých výkonech. Daří se i mladým nadějím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Stržínek (ANO): Valašské Meziříčí revitalizuje prostranství mezi hotelem Apollo a OD Křižná
Úplně novou podobu dostane chodník spojující hotel Apollo s areálem obchodního domu Křižná. Nutným úpravám se nevyhne ani bezprostřední okolí komunikace pro pěší. Revitalizace celého prostranství by měla být hotova do 26. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Při cvičení ochrany hranic zkontrolovaly hlídky 1 500 lidí, zjistily 128 přestupků
Při dvoudenním cvičení v Plzeňském kraji, které bylo zaměřeno na fiktivní nařízení vlády o znovuzavedení kontrol na ochranu vnitřních hranic, zkontrolovaly hlídky na hranicích více než 1 200 vozů a 1 500 lidí a zjistily 128 přestupků. ČTK o tom dnes informoval policejní mluvčí Jozef Bocán. Policie podle něj cvičení považuje za úspěšné, spolupráce s armádou, celníky, hasiči, zdravotníky a Vězeňskou službou fungovala. Cvičení skončilo dnes dopoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Soud rozhodl v kauze údajného tunelování DPP: Rittig, Dvořák i zbytek obviněných osvobozeni
Soud zbavil obžaloby všech 17 obviněných v kauze údajného tunelování pražského dopravního podniku (DPP). Podle soudce Petra Hovorky nebyl žalovaný skutek, ze kterého státní zastupitelství vinilo mimo jiné bývalého šéfa DPP Martina Dvořáka a lobbistu Iva Rittiga, trestným činem. Rozhodnutí není pravomocné, lze se proti němu odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český voják souzený za terorismus kvůli cestě na Donbas dostal podmínku a ztratí hodnost
Český voják Erik Eštu obžalovaný z terorismu za účast v bojích na Ukrajině dnes dostal u pardubického soudu podmíněný tříletý trest s odkladem na čtyři roky. Soud mu také udělil jako trest ztrátu vojenské hodnosti. Podle obžaloby se Eštu v roce 2015 vydal na Ukrajinu a účastnil se tam bojů na straně státu ovládaného proruskými separatisty. Eštu obvinění odmítal a tvrdil, že své zážitky zveličoval. Rozsudek není pravomocný, strany si nechaly lhůtu na odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Skončila lhůta pro podávání nabídek na provoz autobusové dopravy
Do včerejška mohli uchazeči o zajišťování veřejné linkové dopravy podávat své nabídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Připo*ranost. Mozky vymyté. Zárodky budoucích fašistických bojůvek... Hamplovi zrušili přednášku a je rušno. Podívejte se proč
V Brně se včera nekonala přednáška sociologa Petra Hampla. Proč? Prý kvůli agilnímu studentovi z Masarykovy univerzity a vedení knihovny, které se nechalo údajně zviklat nařčeními. A podle Petra Hampla si dotyčný ani nezjistil, co vlastně sociolog říká, a dokonce ho označil za antisemitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská zahájila prezentaci jižních Čech na slavnostech v Linci
Kraj tu Rakušanům servíruje své přírodní krásy i kuchyni
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Staněk rok prokazoval, že na vládní funkci nestačí
Komentář na facebookovém profilu k odstoupení ministra kultury Antonína Staňka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Vysoké regulace jsou znakem nedůvěry k lidem
Komentář na facebookovém profilu k regulacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Americký senátor Paul chce zablokovat prodej vrtulníků ČR
Americký senátor Rand Paul hodlá zablokovat prodej armádních vrtulníků Česku, který začátkem května schválilo americké ministerstvo zahraničí. Republikánský politik tento týden předložil v Senátu návrh několika usnesení zakazujících dohodnutý prodej vojenské techniky vedle Česka také Bahrajnu, Kataru či Spojeným arabským emirátům. Vyplývá to z informací dostupných na internetových stránkách amemrického Kongresu. Paul se podobné kontrakty pokoušel zastavit už loni, nezískal však dostatečnou podporu kolegů v Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): V pražských školách se stále ještě najde spousta schopných žáků
Již podeváté, ve středu 22. května ve 12:30 hodin, budou v Brožíkově sále Staroměstské radnice jako vítězové soutěže Sollertia Praha oceněni nejzručnější studenti pražských středních odborných škol. Z rukou radního Víta Šimrala převezmou originální stříbrné medaile vyražené k této příležitosti Českou mincovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Renata Vesecká pro PL: Benešová není hrozba. A že se nedá u nás objednat trestní stíhání? Kdo to říká, nemá pravdu
ROZHOVOR I když bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou a další právníky nazvala Marie Benešová v minulosti justiční mafií, dnes se nové ministryně spravedlnosti advokátka Renata Vesecká zastává. „Pravomoc ministra spravedlnosti není toho rázu, aby mohla zajistit to, co se podsouvá, nějakou beztrestnost. Podle mého názoru nehrozí nějaké zneužívání justice,“ prohlásila právnička. Slova o boji za nezávislost státních zástupců až do roztrhání těla proto považuje za mírně řečeno hysterické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Ještě větší zmetek než jsme si mysleli?
Poslanec Ondráček navštívil t.z. Doněckou republiku a pan Kalousek nelenil a komentoval tento krok ostrým kritickým tónem. To je jistě jeho občanské právo v rámci svobody slova. Ale poukazovat na to, že je tento krok v rozporu s oficiální politikou vlády, je z jeho úst to největší pokrytectví, jaké je možno si představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
FNUSA: Rekordní FAST běh odstartuje již za čtrnáct dní
Dvacet osm týmů z deseti jihomoravských škol. To je dohromady 84 dětí, které se zúčastní třetího ročníku zážitkového závodu FAST běh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tošenovský (ODS): 37,5 procenta elektromobilů do roku 2030
Komentář na facebookovém profilu k vizi eletromobility v Evropské unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ryba smrdí od hlavy
Komentář na facebookovém profilu k lobbování premiéra Babiše za vlastní byznys
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mynář podává trestní oznámení na senátora Lásku kvůli kauze ovlivňování soudců
Rozhodl jsem se aktivně bránit proti směšným pokusům některých aktivistických politiků a pofidérních neziskových organizací, oznámil Mynář.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Operní mafie v Národním divadle. Budete koukat, co se mezi umělci odehrává
V Národním divadle v Praze se prý nejspíš bude stávkovat. Píše o tom slovenský web Denník N, podle kterého již zaměstnanci poslali řediteli Janu Burianovi 31 otázek, na které žádají odpovědi. Hovoří o „kritické situaci“ v divadle. Mezi signatáři přitom jsou umělecký ředitel divadla a šéfka opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přišel, viděl a pak se z toho podělal. Pražský primátor to prý na uzavřeném jednání nezvládnul udržet
Jak může jedno hlasování městské rady změnit vzájemné sympatie či antipatie, to ParlamentníListy.cz ukáží v souvislosti s jednáním o zahájení výstavby metra D. Rada hlavního města totiž na svém pondělním sezení odmítla hlasovat veřejně a uchýlila se k tajné volbě. Důvodem prý byla obava z možné kriminalizace, jaké čelí například v kauze Opencard bývalé vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Drahoš, Majdan a zmlácený Ovčáček? Po konci „Václaváku“ se Česko rozhádalo na internetu. Ale hodně
Demonstranti proti premiéru Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové se přestali motat mezi turisty u Orloje na Staroměstském náměstí a přesunuli své akce na Václavák. Úterní demonstrace se tak měla stát jejich triumfem, dopředu se ozývaly výzvy, že Václavák bude zaplněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Trenky na Hradě, pískání na Zemana! Facka učiteli: Ředitel školy nemlčí. „Zeman za to nemůže.“ O školách se lže a tutlá, je to takhle
ROZHOVOR Českou školní inspekci více zajímá klima ve třídě než výsledky. A pokud má škola více žáků se sníženou známkou z chování, tak se z toho musí zodpovídat. Proto se školy snaží i závažnější prohřešky žáků tutlat a přehlížet, dokud nenastane nějaký exces, jakým byla tragédie na Třebešíně. I o tom v souvislosti s fackou žákyně šesté třídy učiteli v Bílině hovoří Miroslav Šoukal, který děti vnímá nejen pohledem dlouholetého ředitele základní školy, ale i optikou lektora jejich volnočasových aktivit. Zcela mimo realitu je podle něj aktivista a kandidát TOP 09 na senátora Martin Uhlíř, který viníka incidentu našel v prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Svobodní: Největším zastáncem svobody v Evropském parlamentu je Jiří Payne
Několik dnů před volbami do Evropského parlamentu svolal think-tank Liberální institut tiskovou konferenci, na které vystavil skóre všem českým europoslancům, jejichž klíčová hlasování posuzoval liberálním optikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Rozvojové Česko a kapitalistická Čína
Kdysi za časů oněch nám dle komunistické společensko-politické metodologie vtloukali do hlavy, že existují země socialistické, kapitalistické a rozvojové. Přidržme se tohoto členění a podívejme se, jak skrz tyhle staré brýle vypadá současný svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: V odpadu ve Vltavě dominuje plast
Šest stodvacetilitrových pytlů především plastového odpadu nasbíralo během osmi hodin pouhých pět dobrovolníků z Jaderné elektrárny Temelín při čištění řeky. Akce, která patří do seznamu takzvaných dobrovolnických dnů, potvrdila přetrvávající problém, který postihuje většinu českých toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Stanislav Hošek: Milion chvilek pro… demonstrace
Na základní otázku, proč lidé v poslední době tak často demonstrují je velice jednoduchá a jedině pravdivá odpověď, která zní: Protože mohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Vězeň napadl dozorce, ostatní vězni se bavili
Stalo se na základní škole. Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nikdy nevěřte ženským…
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš má výhrady k úřadům práce, mají kontrolovat zneužívání dávek
Úřady práce by měly začít víc kontrolovat zneužívání dávek a práci načerno. Na tiskové konferenci to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Uvedl, že má k fungování pracovních úřadů výhrady, mají podle něho velké rezervy. Podle předsedy vlády zatím nemá „příliš konkrétní výsledky“ ani 15 vládních opatření proti chudobě, která loni v září sestavilo ministerstvo práce a měly je připravit jednotlivé resorty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hňupe! Svazáku! Dusno v ČSSD: Přišlo to z okolí Bohuslava Sobotky
Romantický snílek, nebo vrah, který odstartoval nejhrůznější konflikt v dějinách lidstva? Jaroslav Foldyna položil věnec u cely v Terezíně, kde byl Gavrilo Princip, atentátník, jenž zabil Františka Ferdinanda d’Este, vězněn. Foto sdílel na Facebooku a vyvolal bouřlivou diskusi. „Věnec jsem mu nevěnoval za atentát, ale za vlastenectví, ochotu přinést osobní oběť, avšak především jako připomínku, že idealismus bez realistického uvažování dokáže napáchat nesmírné škody.“ Podle advokáta Radka Pokorného je neuvěřitelné, že Foldyna nechápe, jak je nevhodné něco takového udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Hrzánský a Lichtenštejnský palác navštívilo v rámci festivalu Open House přes čtyři tisíce návštěvníků
Úřad vlády České republiky se i letos zapojil do mezinárodního festivalu Open House. O víkendu 18. a 19. května 2019 v rámci pátého ročníku otevřel veřejnosti Hrzánský a Lichtenštejnský palác. Možnost prohlédnout si obě budovy využilo celkem 4310 zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Víte, co je pro mě naprosto neuvěřitelné?
Komentář na facebookovém profilu k hlavním úkolům ministra kultury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Model relikviáře sv. Maura v mezinárodní soutěži vězeňského umění v Polsku
Haptický model relikviáře sv. Maura v měřítku 1:1 se účastní v rámci připomenutí desetiletého úspěšného fungování modelářské dílny ve věznici Horní Slavkov klání v mezinárodní soutěži vězeňského umění v polském Sztumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jágr v Číně? Jsem hrdý! Hokejová legenda Milan Nový pro PL: Zeman a Babiš jsou bezpečný přístav, demonstranty nechápu
ROZHOVOR „Ti, kdo Jardu Jágra kritizují, by na něj naopak měli být hrdí! Jako jsem já,“ říká bývalý československý hokejový útočník a člen české hokejové síně slávy Milan Nový. V rozhovoru promluvil o situaci ve Francii a v Německu a zhodnotil třicet porevolučních let u nás. Vyjádřil se i k naší spolupráci s Čínou a pochválil pana prezidenta Zemana. Prozradil také, čím získal jeho sympatie pan premiér Andrej Babiš. „Zeman a Babiš? Nikoho lepšího tady nevidím,“ říká hokejová legenda, mezi jejíž největší úspěchy patří stříbro z olympiády v Innsbrucku 1976 nebo zlato z mistrovství světa 1976 a 1977.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Přituhuje: Andrej Babiš tvrdě o migraci a trestech pro Česko. Je to prý vážné
Premiér Andrej Babiš (ANO) svým typickým podravem Čau lidi pozdravil všechny, kteří si nenechají v neděli večer ujít jeho pravidelné komentáře na sociální síti Facebook. Mluvil nejen o evropských volbách, ale také o migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Drážní úřad pořádá seminář pro dopravce, provozovatele drah a držitele nákladních vozů
Drážní úřad připravuje na čtvrtek 30. května 2019 v pořadí 8. jednání národní implementace TAF a TAP. Dále zde zazní informace ke změně předpisů v oblasti přepravy nebezpečných věcí či informace o povinnostech dopravců k 30. červnu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Respekt je zděšen z vývoje ve Velké Británii po Mayové. Johnson a Farage...
Britská premiérka Theresa Mayová odchází a koncem září už nebude v úřadu. Co vše to pro Brity znamená, kdo bude jejím nástupcem a jak bude teď vypadat brexitový vývoj? Redaktor z Respektu Jiří Sobota nabídl svůj pohled na stále přituhující situaci ve Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Na dotace bossům bude pořád
Komentář na facebookovém profilu k situaci ve státním podniku Lesy ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Na Ukrajině si hrají s čertem. Bývalý velvyslanec Bašta referuje o fintě, kterou na nového prezidenta vymyslel Porošenko
V tomto týdnu ukrajinský parlament rozhodl o datu inaugurace nově zvoleného prezidenta Volodymyra Zelenského. Jak to ale nakonec dopadne? Objevily se zprávy, že Zelenskyj nemusí být prezidentem, protože příznivci Petra Porošenka a nejspíše i on sám prý protahují termín inaugurace a dostanou se pravděpodobně mimo časový limit ústavy. Na tamní dění si posvítil v komentáři na serveru Prvnízprávy.cz někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. „Ukrajinské hrátky s čertem. Skoro jako doma v Česku,“ komentuje ukrajinskou povolební situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Liberalisté a socialisté ničí svobodu a demokracii v Evropě
Za pár dní budeme rozhodovat o podobě a budoucnosti České republiky a Evropské unie. Zda půjde o výhodnou partii pro ČR, či diktaturu a násilné zasahování do suverenity států a porušení principu subsidiarity rozhodnou voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská předala petici proti uzavření Dolní zahrady zámku v Hluboké
Problém v komunikaci. Konkrétně mezi památkáři a městem Hluboká nad Vltavou. V tom je jádro sporu ohledně uzavření Dolní zahrady hlubockého zámku v nočních hodinách. Hejtmanka Ivana Stráská to řekla během schůzky s ministrem kultury Antonínem Staňkem v Týně nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Volební odhad podle portálu Politico
Na portálu Politico se objevily vlastně nejaktuálnější volební preference politických stran pro volby do Evropského parlamentu (EP). Tyto odhady se dost významně odlišují od odhadů či volebních preferencí jiných agentur pro výzkum veřejného mínění. Ostatní agentury, včetně těch renomovaných, se příliš do odhadů volebního výsledku v eurovolbách nepouští. Anebo zveřejňují tzv. volební potenciál, který neříká nic o budoucím výsledku eurovoleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Muž z kandidátky, která zničila Člověku v tísni předvolební školní bojovku: Když nás lidé ze srandy zvolí, uvidí, jak to ve skutečnosti chodí v europarlamentu. Zábava zaručena
ROZHOVOR „V europarláči jsou dobrý prachy, byla by hloupost dělat recesi a tvářit se, že nám z toho o prachy nejde,“ říká v předvolebním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz trojka na kandidátce recesistického hnutí do evropských voleb „ANO, vytrollíme europarlament“ taxikář Jiří Kyjovský. „Politická situace v ČR je šou sama o sobě, takže jestli u toho budeme ještě my, je vlastně úplně jedno. Od nás lidi aspoň přesně ví, co můžou očekávat,“ říká kandidát hnutí, které neskrývá, že chce své členy do Evropského parlamentu dostat kvůli tučným platům a korytům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Strhnout kříž, nebo radši celý památník. Skončilo už v Sudetech kádrování obětí?
REPORTÁŽ, FOTODOKUMENTACE Během květnových pietních aktů se mnohde kádrují uctívači Rusů versus Američanů s otázkou, kterým padlým hrdinům vlastně věnec k hrobu položit. Není to dlouho, co se povyšovaly oběti druhé světové války oproti té první, a to natolik, že u řady památníků s datem 1945 uniká, že jen zakrývaly svůj prvorepublikový původ, který se „přestal nosit“. Řada důkazů o ničení či historickém „poupravení“ takových artefaktů dodnes přetrvává hlavně v malých obcích, zejména v Sudetech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): S chutí jsem se přidal také
Komentář na facebookovém profilu k protestům proti vládě premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Klaus ODS spíše škodil, nedržel basu. Bude mít čtyři procenta, to pro nás není konkurence, vzkazuje poslanec Krejza, který jej vystřídal ve školském výboru
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Jde o Českou republiku a její postoj, co Číně dovolí. Bát se nemusí. To v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl poslanec ODS a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. „Líbit si to nechat nemusíme, jsme pevně zakotveni v Severoatlantické alianci a v Evropské unii a tak by to mělo zůstat, to je naše jediná záruka. Líbit bychom si takové chování nechat neměli,“ řekl také. A v evropských volbách se podle něj občanští demokraté poperou o druhé místo s Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vláda asi bude proti volebnímu právu od 16 let
Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od šestnácti let věku, vláda nejspíš v pondělí odmítne. Vyplývá to z předkládací zprávy na vládním webu. Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý diplomat vzpomíná na Teličku na ministerstvu zahraničí: Nomenklaturní kádr ÚV KSČ, hned po sametu přesedlal na EU...
Spisovatel a novinář Mnislav Zelený-Atapana se ve svém komentáři rozepsal o europoslanci Pavlu Teličkovi, který je dle jeho slov soudruhem a vypočítavým kariéristou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Ještě horší by bylo vyloučení Ruska z Rady Evropy
Komentář na facebookovém profilu k obnovení hlasovacích práv Rusku v Radě Evropy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Infantilní demonstrace, pedofilní ekologismus. Zdeněk Zbořil odložil servítek a řekl to naplno
Politolog Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro server Prvnízprávy.cz okomentoval aktuální dění u nás i ve světě. Vyjádřil se k pokračujícím demonstracím, z nichž některé označil za infantilní. A také k mimořádnému pohybu v mezinárodních vztazích, za kterým podle jeho slov stojí především šéf Bílého domu Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Leo Express se v létě znovu představí cestujícím na Orlicku
V rámci příprav na vstup soukromého železničního dopravce Leo Express do Pardubického kraje od prosince letošního roku proběhlo další kontrolní jednání svolané hejtmanem Martinem Netolickým se zástupci dopravce. Ten se zajímal nejen o tvorbu jízdního řádu, nasazování jednotek, ale také o připravenost vozového parku a nábor zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanec ANO se zastal Jaromíra Jágra: Když v zahraničí řeknu ČR, devadesát procent lidí řekne jeho jméno
ROZHOVOR Poslanec hnutí ANO Milan Pour se vehementně zastal hokejové legendy Jaromíra Jágra proti kritikům, napadajícím ho kvůli účasti na prezidentské návštěvě Číny. Na druhou stranu ale připomněl, že čínské technologie od společnosti Huawei skutečně mohou představovat bezpečnostní riziko a varování expertů bychom neměli brát na lehkou váhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy vydávají své historicky nejvýhodnější dluhopisy
Akciová společnost České dráhy vydává dluhopisy v celkové hodnotě 500 mil. EUR s kupónem 1,5 %. Podle bankovních expertů jde nejen o nejvýhodnější emisi Českých drah, ale zároveň o jedny z nejlevnějších dluhopisů, které kdy vydal český emitent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Celkem rozdělíme z rozpočtu 10 milionů korun
Organizace v sociální oblasti budou moci již brzy zažádat kraj o finanční prostředky na první měsíce příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Deformátoři
Pojem „deformátor“ je zde míněn jako protiklad k označení „reformátor“: označuje nositele nápadů na organizační změny, jejichž uskutečnění by přineslo nenapravitelné škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Cvičení na státní hranici skončilo
V rámci součinnostního cvičení jsme prověřili postupy stanovené operačním plánem pro úsek státní hranice v Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Každá rodina nemá na soukromé zařízení
Komentář na facebookovém profilu k chystané novele o sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Pavel, muž, na něhož je národ hrdý. Komentátor Kamberský se vyznal z obdivu ke generálovi z obálek časopisů
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský si s potěšením všímá, že se konečně čeští vojáci začínají objevovat na stránkách časopisů a o státních svátcích se objevují vlajky i na domech, na nichž se nikdy dříve neobjevovaly. Ve vztahu k armádě podle jeho slov prožíváme ještě hlubší a rychlejší proměnu. Z vojenské elity, které si společnost začala všímat a na niž po letech začíná být zase opatrně hrdá, vypíchl generála Petra Pavla a generála Karla Řehku, který tento týden převzal Cenu Arnošta Lustiga, na jejíž význam se komentátor rovněž zaměřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šabatová rozjíždí velkou bitvu za sexuální menšiny. Chce školit policisty i měnit školní osnovy
Kancelář veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové představila průzkum, jenž proběhl za účasti téměř dvou tisíc leseb, gayů, bisexuálů i transgender lidí. Ten ukázal, že tito lidé chtějí především zlepšit rodinný život a také, že stále čelí nejrůznějším útokům. Česká ombudsmanka by podle svých slov tuto situaci ráda změnila k lepšímu a promluvila o tom, jakými kroky k tomu hodlá dospět, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Tak teď snad už každý pochopí, co je EU zač. Petr Žantovský sledoval debatu kandidátů na šéfa komise a nevěřil svým očím
TÝDEN V MÉDIÍCH Probíhající soud Evropské unie s Českou republikou za to, že se nepodvolila migračním kvótám, které byly pro svou nesmyslnost po dvou letech zrušeny, je tím nejlepším, co se před volbami do Evropského parlamentu mohlo stát. Podle Petra Žantovského si aspoň mnozí další uvědomí, co nám na té stávající Evropské unii vadí. Kromě toho, že prožírá nepředstavitelné miliardy za nulový výsledek, prosazuje naprosté absurdity. To bychom si měli uvědomit a jít v pátek nebo v sobotu volit ty, kteří mají v hlavě mozek, a nejenom počítačku na prachy, které z EU dostávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Premiér Babiš nám pomohl s financováním magnetické rezonance v Kroměříži
Po jedenácti měsících výstavby se v úterý 14. května nově otevřela přístavba pavilonu A v Kroměřížské nemocnici, kde je umístěna nová magnetická rezonance a další diagnostické přístroje, stejně jako pracoviště ortoptiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé budou volit podle stran, ne osobností, míní politologové
Lidé se u voleb do Evropského parlamentu (EP) budou rozhodovat primárně podle svých stranických preferencí, na konkrétních osobnostech tolik záležet nebude. Kandidátkami mohou ale zamíchat preferenční hlasy. ČTK to řekli oslovení politologové. Dosavadní kampaň považují za mdlou a stereotypní, většina stran se shoduje na hlavních tématech a menší nemají takový potenciál zaujmout. Navíc subjekty do kampaně nechtějí vložit větší množství peněz, uvedli politologové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Petříček: Krym z hlediska ochrany lidských práv představuje šedou zónu
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček na jednání Výboru ministrů Rady Evropy v Helsinkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Do druhé fáze architektonické soutěže na stanici Veleslavín postoupilo pět návrhů
K prvnímu dvoudennímu zasedání se sešla mezinárodní porota architektonické soutěže na budoucí podobu železniční stanice Praha-Veleslavín. Soutěž vyhlásila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v souvislosti s přípravou a zpracování projektu Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín (včetně) – Praha-Letiště Václava Havla (včetně).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská instaluje v Trutnově knihobudky
Bývalé odvětrávací domky, které byly součástí centrálního zásobování teplem úplně změnily svou identitu. Společnost ČEZ Teplárenská se rozhodla pro změnu a z domků se po nutných stavebních úpravách vyklubaly krásné moderní knihobudky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk naznačil, proč na něj umělci uspořádali lynč: Zrovna se chystá nové rozdělení dotací...
Dosluhující ministr kultury Antonín Staněk oznámil, že ke konci května podá demisi. V rozhovoru pro Právo však překvapivě uvádí, že ho pravděpodobně nepoložily spory po odvolání Jiřího Fajta z čela Národní galerie Praha, ale spíše odpor proti chystaným změnám v rozdělování dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Analytik Vyoral o osobní zkušenosti s uměleckou frontou: Žádná jiná profese neprojevuje takové znaky sekty
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Kupředu levá a mládí vpřed! Udavači z řad pokrokové mládeže se chovají jako v padesátých letech. Tentokrát s podporou neziskového sektoru, který bije na poplach proti trollům, dezinformacím či netoleranci. Tomáš Vyoral nemohl odolat, aby právě s těmito lidmi zúčtoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Alkoholik, pokálel chodbu“, „Zloději, vysypali mi z urny tátu a mámu!“ Soud s mužem, který se vzpíral exekutorovi, se dost zvrhl
REPORTÁŽ Jaroslav Novák stojí před soudem kvůli tomu, že měl před více než dvěma lety vyhrožovat vykonavatelům soudního exekutora Juraje Podkonického, kteří ho přišli vystěhovat z bytu, střelnou zbraní. Ta se v jeho bytě posléze skutečně našla. Novák však tvrdí, že nebyla jeho. To, že měl lidem od exekutora hrozit zastřelením Novák odmítá. Dvojice svědků ovšem tvrdí něco jiného. Novák u soudu podnikal útoky na jejich věrohodnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje odbourává bariéry
Úrazy, nehody, vrozené vývojové vady i stáří. To jsou obvykle důvody, které vedou ke zdravotnímu postižení a imobilitě. Při návštěvě nemocnice a hospitalizaci pak mohou pacienti s poruchou mobility narážet na problémy bariérové i společenské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS zve na tradiční Den otevřených dveří
V sobotu 1. června mezi devátou a třináctou hodinou se otevřou brány podniku Kovosvit MAS široké veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Tradiční Gastroden hostí v pátek 24. května Střední škola gastronomie a služeb v Liberci. Již počtyřiatřicáté zde budou žáci prezentovat své dovednosti, tentokráte se bude akce odehrávat v duchu tématu Hobby naší doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vyvedeme naše zemědělství z područí Evropské unie k soběstačnosti
Už naši dědové – sedláci hospodařili s cílem zemědělské a potravinové soběstačnosti svých rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet
I letos se žáci a studenti základních a středních škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Je demise Staňka skutečně jistá? V ČSSD mají strach z dalšího kroku Zemana
I když ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) avizoval, že podá demisi koncem května, objevují se ze strany špiček sociální demokracie obavy, aby ve výměně nenastala komplikace. Za tou by mohl stát prezident Miloš Zeman, pokud by se rozhodl Staňkovu demisi nepřijmout a ve funkci jej podržet. Došlo by tak k završení možné dohody, o které MF DNES informovala již v lednu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ŘSD se dnes seznámí s nabídkami na audit mýtného systému
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes otevře obálky s nabídkami uchazečů o audit nového mýtného systému, který bude provozovat konsorcium společností CzechToll/SkyToll. Cenu desetiletého kontraktu na kontrolu fungování mýta úřad odhaduje na 495 milionů korun. Mýtný systém bude od příštího roku na zhruba 2 100 kilometrech dálnic a silnic první třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Brzy stoletá chemička modernizuje a investuje do ekologie
V roce 1920 byla v Pardubicích založena továrna Explosie. Vzhledem k tomu, že řada jejích výrob přešla do později zformované Synthesie, oslaví obě firmy v příštím roce společnou stovku. Jak se rozvíjí jeden z největších exportérů a zaměstnavatelů Pardubického kraje, se při návštěvě v podniku přesvědčil 1. náměstek hejtmana Roman Línek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Luňáková (ODS): Evropské volby prý přinesou revoluci! Jak by měla vypadat?
Evropské volby se blíží a všichni spekulují o tom, v jakém počtu budou rozdělena křesla v Evropském parlamentu po volbách. Zvítězí nacionalistická hnutí? Dostanou se do parlamentu socialisté?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Komunistům docházejí týden před eurovolbami nervy
Komentář na facebookovém profilu k informaci o trestním oznámení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Je to něco, za co by se měli naši předchůdci stydět
Předseda vlády Andrej Babiš dnes s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou, hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou, vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou a starostou města Brandýs nad Labem Vlastimilem Pickem slavnostně přestřihli pásku nově vybudované loděnice Klubu veslování Kondor Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar: Do rodných zemí nebude možné v některých případech deportovat ani zločince
Evropský soudní dvůr 14. května rozhodl, že azyl lze sice zločincům odebrat, ale ani tito lidé nesmějí být za určitých okolností deportováni. Případ se týká i České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vážné trhliny v tendru na mýtný systém. Soud rozhodl ve prospěch Kapsche. Zde je rozsudek
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se musí znovu vypořádat s námitkami, které měla firma Kapsch k tendru na mýtné. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně, který zrušil rozhodnutí Petra Rafaje z prosince loňského roku. ČTK to zjistila z úřední desky soudu. Jde například o námitku, která se týkala porušování zásady rovného zacházení. Mluvčí úřadu Martin Švanda řekl, že ÚOHS se s rozsudkem v současné době seznamuje a jistě proti němu podá kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
CSSP: Praha zajistila v zimě lidem bez přístřeší přes 27 tisíc noclehů
Letošní zimní opatření ukázala, že Praha má propracovaný a funkční systém humanitární pomoci lidem bez domova. Vzhledem ke stále se vylepšující síti služeb se toto nejhorší roční období pro osoby bez přístřeší obešlo bez větší újmy na zdraví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Zakázala ODS moji přednášku v Brně?
Knihovna Jiřího Mahena je největší veřejná městská knihovna na Moravě a druhá největší v ČR. Zřizuje ji Statutární město Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Návštěva Donbasu: Po stížnosti Petříčka teď promluvil sám Ondráček. Velmi ostře
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke své cestě do Doněcku, za kterou byl zkritizován ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem (ČSSD) i předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavem Kalouskem. „Jděte se bodnout, pane ministře,“ napsal nyní Ondráček Petříčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
SFŽP: Na úsporné renovace škol, nemocnic či úřadů míří další čtyři a půl miliardy korun
Z evropských fondů přitékají další peníze na ekologii měst a obcí a jejich úspornější provoz. Ministerstvo životního prostředí pokračuje v mimořádně úspěšných dotacích a nabízí obcím, městům, ale například i ministerstvům a jejich organizacím celkově 4,5 miliardy korun z Operačního programu Životní (OPŽP) prostředí na energeticky úsporné renovace veřejných budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Internetový prodejce přestal brát chleba od Babiše. Kvůli dotaci, kterou na něj čerpal
Internetový prodejce potravin Rohlík.cz oznámil, že přestává nabízet toastový chléb od společnosti Penam z Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Rohlík.cz tak reaguje na stomilionovou dotaci, kterou Agrofert získal z evropských rozvojových fondů. Ministerstvo financí nyní projekty Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, za více než 161 milionů korun, nepředložilo k proplacení Evropské komisi, jelikož čeká na výsledky auditu Evropské komise, zdali český premiér neporušuje pravidla o střetu zájmů. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že dotace byla udělená v souladu se zákonem a že jde o „politiku skrze tousty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Současná právní úprava data retention je ústavně konformní
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 58 poslanců na zrušení některých ustanovení zákona o elektronických komunikacích, trestního řádu, zákona o Policii České republiky a vyhlášky o uchovávání, předávání a likvidaci provozních a lokalizačních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: První modernizované bistrovozy byly uvedeny do provozu
Klimatizovaný interiér s komfortními koženými křesly 1. třídy a gastronomickým servisem na místa cestujících, bistro oddíl s kuchyňkou pro přípravu jídel a nápojů, se zázemím pro minibar, který obslouží cestující ve 2. třídě, a s výdejním pultem pro prodej rychlého občerstvení nabízejí cestujícím první tři modernizované bistrovozy. Zákazníci se s nimi aktuálně setkají ve spojích InterCity „Opavan“ z Prahy do Opavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): Praha podporuje inovace a zajímavé podnikatelské nápady
Začínajícím podnikatelům a inovátorům pomáhá v Praze Podnikatelské a inovační centrum už tři měsíce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Čerstvá zkušenost z Finska - data tu slouží lidem
Komentář na facebookovém profilu k elektronizaci státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Jan Korytář přednesl u soudu řadu spekulací
Vyjádření Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, k dnešnímu průběhu soudu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Prší. To je hrůza, že?
Mám velmi rád přírodu, a tak s ní vnitřně soucítím. V posledních letech s ní často i „trpím“. Zejména suchem. Je mi také líto sadařů, vinařů, jahodářů, zahrádkářů – prostě všech, kteří jsou na ní přímo závislí – a ona jim, z jejich úhlu pohledu, něco „zlého“ provede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Žádáme metodiku konzultací s příslušníky bezpečnostního sboru
Piráti včera zaslali Ministerstvu vnitra žádost o zpracování metodiky týkající se možnosti projevování odborných názorů příslušníků bezpečnostních složek ve vztahu k politikům. Iniciativu Pirátů podpořily odborové organizace Unie bezpečnostních složek a Odborová aliance integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pojď ven! Verhofstadt vyzval Salviniho na souboj. A vznesl závažné obvinění
Bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt na svém Facebookovém profilu vyzývá známého pravicového politika a italského ministra vnitra Matteo Salviniho k debatě a obviňuje ho, že spolu například s francouzskou političkou Le Penovou, rakouským politikem Strachem, který nyní čelí provalení skandální videonahrávky, na níž domlouvá státní zakázky s údajnou příbuznou ruského oligarchy, či s maďarským premiérem Orbánem usilují o zničení Evropy pod taktovkou Putina!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
David Rath: Vážený pane premiére, milý Andreji,
troufám si Vás, oslovit i milý Andreji s ohledem na Vaše přátelské přijetí na Čapím hnízdě, kde jste pro mě, mimo jiné uspořádal i výbornou večeři v kruhu Vašich nejmilejších. Nepíši proto, abych se nostalgicky zabýval vzpomínkami, ale proto, že se blíží volby do Evropského parlamentu a Vaše ANO opakuje chyby z voleb minulých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Další hranice lidské blbosti překonána!
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Vláda odmítla návrh Pirátů snížit zdanění práce
Vláda navrhuje zvýšení spotřební daně pro tabák, alkohol a hazardní hry a současně odmítá návrh Pirátů zvýšit daňovou slevu na poplatníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Podřezat Zemana? VIDEO před domem ODSáka. Mluvili s ním, uslyšíte jeho hlas
Výroky radního a předsedy ODS v Jesenici Martina Langa o prezidentu Zemanovi už se zabývá policie. Potvrdil to Deník N a ministr vnitra Jan Hamáček. Lang ve statusu na Facebooku vyzýval k likvidaci poslanců, kteří zvedli ruku pro zákon o restitucích, i prezidenta Zemana. V Raptor TV se rozhodli s radním natočit rozhovor. Lang sdělil, že slovník v příspěvku volil s ohledem na odpornost osob, o kterých pojednává, a na neudržitelnost a odpornost jednání, které ty osoby dělají. A dodal, že výzvy k likvidaci byly samozřejmě nadsázkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza ,,Ruse, omluv se za Krym”: Bomba? Plukovník-rozvědčík cupuje Ústavní soud. Nové informace
ROZHOVOR Bývalý důstojník vojenské zpravodajské služby Jiří Wagner úderně rozkrývá zfušovanou práci ústavních soudců. Případ „Hoteliér“, do kterého směšně tahají Čapkova doktora Galéna i Haškova Palivce, je prý odhaluje jako zpolitizované aktivisty. V kauze ostravského podniku, který odmítl ruské turisty, vytahuje fatální chybu – soudci zapomněli, že existuje dvojí občanství. Ukazuje, co odsunuli do pozadí, kde si protiřečí a podivně se zamotávají. A máme ignorovat mučení ze strany USA na různých místech světa? Byl plánován nátlak? Kde zůstali reportéři z České televize? Plukovník ve výslužbě klade v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz důležité otázky a prozrazuje, z čeho je mu hodně špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Vídeňská koalice lidovců se Svobodnými se zhroutila
V Rakousku se budou začátkem září konat mimořádné parlamentní volby, které navrhl spolkový prezident Alexander Van der Bellen po nedělním rozhovoru se spolkovým kancléřem Sebastianem Kurzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Svoboda: Ciferník na Černé věži dostane nový nátěr
První ciferník na českobudějovické Černé věži namalovaný na její stěnu se datuje od roku 1608. Zatím poslední obnova toho stávajícího byla provedena před čtyřiceti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas oslavil 96. narozeniny koncertem za účasti 15 tisíc návštěvníků
Český rozhlas oslavil 96. narozeniny od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání ve společnosti 15 tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): O výhodné krajské půčjky na rozvojové projekty mají obce zájem
O výhodné úvěry z nového finančního programu JESSICA II mohou Moravskoslezský kraj od konce dubna požádat obce a svazky obcí. Žádost o půjčky na rozvojové programy už podaly 4 obce, další projevily zájem. K dispozici je 238 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Při cvičném požáru na Dlouhých stráních ladili hasiči souhru s energetiky
Požár elektroinstalace v odtokovém kanálu mezi horní a dolní nádrží, všude hustý dým a zaměstnanec, se kterým velín ztratil spojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pro Huawei bude omezení aplikací velká rána, shodují se odborníci
Omezení aplikací typu Google Maps nebo Gmail by bylo pro čínskou firmu Huawei velkou ranou, řekl dnes ČTK bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Ondřej Malý. Reagoval tak na zprávu agentury Reuters, že americká společnost Google chystá omezit firmu Huawei v používání svého operačního systému Android. Podle prezidenta Výboru nezávislého ICT průmyslu Jakuba Rejzka se Google nejspíš obává sankcí ze strany americké vlády. Ceny mobilních telefonů v ČR to podle něj nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Premiér ohledně dvojí kvality potravin lže. Požaduji jeho omluvu
V novém vydání časopisu Týden premiér Babiš uvádí, že ve věci regulace dvojí kvality potravin byla Česká republika v Radě přehlasována, nicméně v Evropském parlamentu se to dalo zvrátit a vrátit Radě zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Dyje letos hlásí dostatek vody a těší se na vodáky
Řeka Dyje hlásí odemčeno! A taky dostatek vody. „Oproti loňskému suchému roku očekáváme, že letos bude v Dyji vody dostatek. A tak se na všechny vodáky už těšíme,“ říká David Gros, vedoucí Vodáckého oddílu Neptun Znojmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda se postavila proti návrhu Pirátů zvýšit daňovou slevu, připravila by rozpočet o dvě desítky miliard
Návrh poslanců Pirátů, kteří chtějí zvýšit základní daňovou slevu na poplatníka a na manželku, vláda na svém dnešním jednání odmítla. Vyplývá to z informací tiskového odboru Úřadu vlády. Měsíční sleva na poplatníka by se podle návrhu Pirátů měla zvýšit z nynějších 2 070 korun na 2 500 korun. Piráti chtějí také stanovit hranici pro daňové osvobození příjmů z prodeje cenných papírů nebo příjmů připadajících na podílové listy při zrušení podílového fondu. Přes negativní stanovisko vlády novelu projedná Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor, který nesnáší politickou korektnost: Drahoš těžce poškodil renomé vědců, kteří chtějí jít do politiky. Výzva Hřebejka? Drzost, měl by se stydět. A veřejnoprávní média...
NEKOREKTNÍ PROFESOR Mainstreamová a zejména veřejnoprávní média pomáhají udržovat stav rozšiřující se propasti mezi obyčejnými lidmi a světem vrcholných politiků či bohatě dotovaných politických neziskovek, jejichž neblahý vliv na naši společnost je už neoddiskutovatelný. Profesor Masarykovy univerzity Ivan Holoubek věří, že to mediálně-politickému establishmentu s jeho politickou korektností, touto převlečenou líbivou lží, už nebude procházet dlouho. Lídr hnutí Vědci pro ČR poznal, jak těžce poškodil renomé vědců, kteří se chtějí angažovat v politice, Jiří Drahoš. Přiznává své zklamání ze Zdeňka Svěráka a údiv nad drzostí režiséra Jana Hřebejka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Erik Best nechápe: Schizofrenní ČT. Jednou Bakalu odsuzuje, pak ho v dalším pořadu chrání
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se pozastavil ve svém komentáři na FSfinalword.cz nad, dle jeho slov, schizofrenní veřejnoprávní Českou televizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména
Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných porušeních zákona v případě uzavírání smluv v Národní galerii Praha (NGP). Smlouvy podle TI vykazují snahu obcházet zákon o registru smluv nebo zadávání veřejných zakázek, v některých případech může jít o střet zájmů. TI proto vyzvala k dalším kontrolám v NGP. Dopis TI je datován 13. května, ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal ředitele NGP Jiřího Fajta 18. dubna. Ředitel TI David Ondráčka ČTK řekl, že podezřelá zjištění jeho organizace evidovala ještě před Fajtovým odvoláním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ať bába vezme smeták! Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU
Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Evropské unii. „Dnes si povíme, proč podporovat Evropskou unii. Je to totiž ten úplně nejlepší spolek na světě!“ uvedla ironicky Čírtková s dovětkem, že Evropská unie je super.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO posiluje v energetických úsporách na slovenském trhu. Kupuje většinový podíl ve společnosti e-Dome
e-Dome je předním poskytovatelem komplexních energetických úspor a energetického managementu na Slovensku. Zaměřuje se i na energetické poradenství při výstavbě nových objektů a vylepšování funkčnosti energetických zařízení. Mezi její zákazníky patří firmy, obce, nemocnice, divadla, obchodní centra i průmyslové a administrativní areály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jéžišmarjá! Babiš o demonstrantech, Kellnerovi a párcích z Agrofertu
Premiér Andrej Babiš (ANO) poskytl rozhovor magazínu Týden. Mimo jiné v něm uvedl, že rozhodně neškodí České republice střetem zájmů či kauzami. Řeč přišla i na ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) či na dvojí kvalitu potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Když se sejdou zámečtí páni
Poprvé v historii Kraje Vysočina se 16. května 2019 setkali majitelé a správci padesátky hradů a zámků se sídlem na Vysočině. Centrem vysočinských „zámeckých pánů“ byl Velkomeziříčský zámek rodiny Podstatzkých-Lichtenstein.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan David: Jak dlouho přežije společnost, v níž je práce přežitek?
Invalidé a lenoši si nezaslouží stejný přístup. Péči o líné nepokládám za sociální službu, ale za asociální jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Otevření hranic dospělo až do podoby současné společné Evropy
Třicet let od otevření hranic si připomíná i Rakousko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jedlička (Svobodní): Horák a Kremlík - moji poradci do Evropského parlamentu
Když jsem se rozhodoval, koho v případě získání mandátu vezmu do poradního sboru, vybíral jsem osobnosti, které jsou zaprvé ideově spřízněné a zadruhé jsou za nimi vidět výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká
Video s Heinzem-Christianem Strachem dokázalo v krátké době převrátit celou rakouskou politickou scénu. Kancléř Sebastian Kurz již se Svobodnými vypověděl koaliční smlouvu a dle zpráv médií jednal s prezidentem Van der Bellenem, jak dále postupovat. Ale načasování incidentu je podezřelé spolu s faktem, že video pochází z roku 2017. „Takto se nyní budou po Evropě politicky likvidovat nepohodlné figury. Provokacemi zpravodajských služeb coby ruští agenti,“ říká lídr kandidátky ODS Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Červíček: V prvé řadě ctím ústavní uspořádání našeho státu
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podporuje iniciativy vedoucí k zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR
DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT se ztotožňuje s názory ochránců zvířat a požaduje zavedení kamerových systémů na všech jatkách v České republice bez výjimky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Muzea dostanou z IROP více než 2,55 miliardy
V sobotu 18. května jsme oslavili Mezinárodní den muzeí. Také díky Integrovanému regionálnímu operačnímu programu (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, přispíváme ke zlepšení muzejní činnosti a k zachování důležitých historických předmětů a dokumentů pro budoucí generace. IROP dosud podpořil 55 projektů krajských a státních muzeí za celkem 2,55 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pacal (Pro Třebíč): Město bude společně s občany hledat využití autobusového nádraží
Vedení města se rozhodlo nechat zpracovat ideovou studii využití tohoto prostoru. Ta bude zahrnovat situaci širších vztahů s důležitými vazbami na okolí, architektonickou situaci, dopravní schéma, zeleň, charakteristické řezy a pohledy, vizualizaci se zákresy do fotografie a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Víkend ADAC GT Masters nabídl skvělou podívanou, do Mostu zamíří i napřesrok
Adrenalinové souboje, dramatické okamžiky s četnými kolizemi, prokletí favoritů. To vše nabídl prestižní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters, který hostil tento víkend mostecký autodrom. Navštívilo jej 17 800 diváků. „Máme radost, že k nám našlo cestu tolik fanoušků. Potvrzuje se, že naše snaha přilákat do Mostu atraktivní a kvalitní motoristické podniky má odezvu. Spokojeny byly podle prvních ohlasů i týmy, což potvrdil promotér. Podepsal s námi už totiž smlouvu na příští rok,“ zhodnotila závodní víkend obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Radek Banga: Okamura je frustrovaný, že není bílý. Je mi ho líto
Zpěvák Radek Banga se na sociálních sítích zaměřil na volební promo volebního hnutí SPD a na Tomio Okamuru. A dokonce padlo i jméno německého nacistického vůdce Adolfa Hitlera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kauza OKD: Svědek uklouzl. A zemřel
Lidové noviny získaly verdikt soudu k patnáct let starému případu souvisejícímu s OKD. Podle všeho vyšetřování ovlivnila jedna zásadní chyba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Výsledky auditu v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí
Radní Pardubického kraje se seznámili s výsledky personálního auditu Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí. Ten si krajští radní objednali v době vnitroorganizačních problémů, které v mezičase vyústily v rezignaci ředitelky Michaely Tomanové. Audit zároveň navrhl konkrétní kroky ke zlepšení pro novou ředitelku Světlanu Jeřábkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Očekávali jsme výraznější zpomalení hospodářského růstu
Česká ekonomika na počátku letošního roku mírně zpomalila. Podle předběžného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt, očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy, v 1. čtvrtletí 2019 meziročně o 2,5 %, a ve srovnání s meziročním růstem ve 4. čtvrtletí 2018 tak zpomalil o 0,1 p. b.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Inicioval Stracheho aféru rakouský deep state?
Ministři FPÖ řídili i klíčové resorty zahraničních věcí, obrany a vnitra, a to včetně příslušných tajných služeb. Nedávno ovšem podnikli personální změny tam, kde byly pochybnosti o loajalitě (pouze) Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Komentáře Krysodlaka (6)
O politice, tajných službách, médiích i bezpečnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Mnohé "nové síly" přinášejí nápady, ze kterých jde hrůza
Komentář na facebookovém profilu k parlamentní demokracii a evropským hodnotám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Volný (JAP): Osa zla
Brusel-Berlín-Paříž je novodobou osou zla, která ruku v ruce buduje budoucí Evropskou unii bez původních Evropanů, bez tradiční evropské rodiny, zbavenou vlastní historie a hrdosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Šlechtová (ANO): V KLDR mě samozřejmě zajímá stav lidských práv
Komentář na facebookovém profilu k cestě do Severní Korey
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Marie Benešová vydala výbušné svědectví: Lidé z Hradu chodili konzultovat soudní kauzy už za prezidenta Havla
Marii Benešovou jmenoval prezident Miloš Zeman do funkce ministryně spravedlnosti na konci dubna. To vzbudilo vlnu nevole a napříč českými městy se konaly demonstrace za nezávislost justice, na které dorazily tisíce lidí včetně některých politiků, aby vyzvali novou ministryni k rezignaci. „Politici chodí na náměstí vykřikovat, že musím odstoupit, protože zastávám stejný názor. Je to scestné,“ říká v rozhovoru pro Novinky.cz s tím, že svým chováním nezavdala příčinu, aby o nezávislosti justice někdo pochyboval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Nerozhoduje jenom nejnižší nabídka, ale také rychlost
Na posledních dvou zasedáních schválila Rada Pardubického kraje záměr investovat do oprav středních škol. Radní potvrdili také výsledky výběrových řízení na dodavatele některých staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká televize: Po pěti letech hned pět nominací na festivalu v Monte Carlu
Při pohledu na nominace festivalu v Monte Carlu se mi podlomila kolena, říká režisér Dukly 61 David Ondříček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Extremisté nejsou na tomto náměstí, extremisté už dvacet let sedí v Bruselu. Okamura, Salvini, Le Penová a Wilders na jednom pódiu. A my byli u toho
REPORTÁŽ Předáci vlasteneckých, euroskeptických a protimigračních stran se sešli v sobotu na mítinku v Miláně. Hostil je italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini, který je známý svým nekompromisním postojem vůči imigraci a neziskovkám. Na akci vystoupili i předseda SPD Tomio Okamura, šéfka Národního sdružení Marine Le Penová či předseda nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders. Shromáždění na náměstí Piazza Duomo před milánskou katedrálou se podle agentury APA zúčastnily desítky tisíc stoupenců Salviniho Ligy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Vždy budu bojovat za tradiční rodinu
Komentář na facebookovém profilu k zasahování státu do modelu tradiční rodiny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Expertní tým vyjádřil kritický postoj vůči snahám rozšiřovat bezzásahové zóny
Porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Porošenko s Jaceňukem obehrávají Zelenského
Lidová fronta bývalého ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka oznámila, že vystupuje z koalice, dosud tvořené s Blokem Petro Porošenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Protiimigrační strany na vzestupu. V europarlamentu chtějí vlastní frakci
Většina stran, označovaných za nacionalistické, krajně pravicové či protiimigrantské, je nyní v Evropském parlamentu (EP) členem frakce Evropa národů a svobody (ENF). Členy ENF jsou například italská Liga vicepremiéra a ministra vnitra Mattea Salviniho, rakouská Svobodná strana Rakouska (FPÖ), nizozemská Strana pro svobodu Geerta Wilderse nebo francouzské Národní sdružení (RN). Do plánované nové frakce v EP se hlásí i řada obdobných stran z dalších zemí a podle průzkumů by popularita těchto stran mohla notně zamávat poměrem sil v EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Další český unikát má šanci dostat se na Seznam světového dědictví UNESCO
Česká republika by se za čas mohla chlubit další položkou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem představuje unikátní národní kulturní památku, jež dokládá staletý chov a výcvik jedinečného plemene – Kladrubského bělouše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Britský levicový poslanec prý špehoval pro ČSSR
Britský labouristický poslanec Geoffrey Robinson „špehoval“ pro Československo. Tvrdí to podle listu Mail on Sunday zpravodajské dokumenty někdejší československé Státní bezpečnosti (StB). Osmdesátiletý Robinson však takovéto obvinění odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zemanův tým odmítl další bezzásahové zóny, chce splavnit Labe
Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i vodními stavbami na Labi. Kvůli napadení stromů kůrovcem odmítl snahy rozšiřovat takzvané bezzásahové zóny v národních parcích, což se týká především Šumavy. Kritizoval také odklad stavby plavebních stupňů Děčín a Přelouč, informoval ČTK mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Schůzky u prezidenta se zúčastnil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), jeho předchůdce ve funkci Tomáš Podivínský (KDU-ČSL) a jihočeská hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Lepš (TOP 09): Do mobiliáře pražského Jižního Města přibyla otočná lavička
Pokud jste šli nedávno kolem polikliniky Opatovská, možná už jste si všimli jedné novinky - otočné lavičky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Voltairova předvolební rada
Že byl Voltaire (1694 – 1778) velikán ducha, filozof a mistr psaného slova, si většinou pamatujeme ze škamen střední školy. Ale že uměl společnost rozebírat až tak dokonale, a že zároveň uměl předvídat až tak pronikavě, to člověku dojde ve chvíli, kdy se vrátí k jeho slavným citátům. A zanechal jich nám úctyhodnou řádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal Karlínská kasárna
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Praze převzal areál bývalých Karlínských kasáren tzv. „Ferdinandova kasárna“ nebo také „Kasárna Jana Žižky z Trocnova“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Víc píchaček!
Dělali jste někdy „na píchačky“? Jestli ne, brzy budete, protože je členské státy EU budou muset zavést.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.5.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Koho (ne)volit v eurovolbách?
39 stran a hnutí. Všichni to s námi myslí dobře. Kdo se v tom má vyznat? Zvládneme ještě tak naše parlamentní volby. I ty místní. A prezidentské, ty jsou nejzábavnější. Zato senát už nás moc nebaví. A volit lidi někam do Bruselu?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.5.2019 v 06:40, zobrazit podobné
Tomáš Petříček je ostudou České republiky a ne Zdeněk Ondráček
Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček navštívil Doněckou republiku, která vznikla následkem krvavého převratu na Ukrajině a dokázala se vojensky ubránit, když na ni pachatelé tohoto převratu s podporou Západu vyslali vojska.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.5.2019 v 14:40, zobrazit podobné
ODS - podřezávání poslanců a představitelů státu?
Mohla by ODS opravdu v budoucnu pokud by se dostala do vlády podřezávat špatně hlasující poslance nebo prezidenta? No a co teprve špatně smýšlející občané? Co by se dělalo s nimi? Pracovní převýchovné tábory?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.5.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Výsledky práce předsedy školských odborů Františka Dobšíka za 15 let jsou tristní
František Dobšík byl zvolen předsedou ČMOS PŠ v roce 2003. Následující tabulka porovnává stav školství v současnosti s rokem 2003. Tímto tempem by trvalo 60 let, než by vláda splnila slib, že učitelé dostanou 130 % průměrné mzdy.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.5.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Volby do EU a nebezpečné lži
Marketing některých politických stran či mocenských center v době globalizace, kdy skutečná politika inkarnovala, jak říká filozof Miroslav Petříček, v globální šachy, které se hrají na šachovnici pokrývající celou planetu, na níž probíhá celá řada šachových utkání, v nichž každý tah v jedné hře ovlivňuje tahy na ostatních šachovnicích, počítá s tím, že pro většinu lidí je tato představa příliš abstraktní.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:41, zobrazit podobné
Eurouming ? Odposlechy se značně zkomplikují ...
Co se týče společného jazyka, nebyl pád Říma žádný problém. Římani zmizeli, ale zůstala latina a mezi lepšími lidmi se používala dalších DDD (1500) let. A jak se bude mluvit v EU, až odejdou po anglicku Britové ? To se moc neřeší.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Evropská unie podle Macrona
Pan Macron má dost velké problémy ve vlastní zemi, ale to mu nezabraňuje chrlit další a další nápady, jak by si představoval fungování EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Donald Trump - nejzajímavější prezident Spojených států!
Neřeším jeho postoje k té které politické nebo i vojenské „věci“, ale jeho chování v přístupu v politice, odstranilo kamennou a uhlazenou diplomatickou mluvu - "nóty". Již nedostačuje soudobým požadavkům překotného politického výv
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Jak se vyrábí prezident
Rakouský vicekancléř je povedený kujón. Chytře spojí příjemné s užitečným a při povalování na Ibize si jen tak bokem domluví šestimiliardovou injekci pro svoji předvolební kampaň.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Evropský soud odmítá chránit Evropany!
Podle soudního dvora EU jsou důležitější práva vraždícího migranta, než práva Evropanů. A v důsledku i jejich životy. Nevěříte?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.5.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. versus Martin Lang a jeho podřezávání prasat
Nemá smysl zapírat, že k napsání tohoto článku mě podnítil, v dobrém slova smyslu, jako vždy brilantní článek pana Nožičky, čímž mu touto cestou děkuji
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Hlasují jinak? Zabijte je!
„Nejsou to lidé a je dovoleno je zabíjet.“ Pokud myslíte, že je to výrok genocidního diktátora, jste vedle. Je to výrok českého politika, zastupitele ODS ... a není důvodem k jeho vyloučení ze strany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Piráti, TOP09 a STAN - prostě příklad marasmu politických stran
Taková malá studie proč je politika fuj, ale proč se jí nevyhneme a o populismu stran, co křičí o populismu jiných a o nemoci naší doby – korektnosti a té jediné pravé povolené pravdě.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Eva Jiřičná: Mějte EU rádi!
Jsem poněkud v rozpacích nad způsobem vedení kampaně před volbami do Evropského parlamentu. Heslo Evy Jiřičné znám ze svého mládí - tehdy nám soudružky učitelky a učitelé říkali, abychom milovali Sovětský svaz.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Automobilky a řidiči, Brusel s vámi pěkně zatočí
Ambiciozní plán EU, který ohrozí automobilový průmysl a bude stát miliardy, sníží globální emise o... neuvěřitelných a obrovských... necelé 1 procento.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Chodím městem a dívám se za vrata aneb Jiránek to dělá po Babišovsku
Zatímco jeho stranický šéf Petr Fiala (ODS) neúnavně kritizuje premiéra Babiše za všechno možné – obligátním Čapím hnízdem počínaje a EET konče, tak kladenský primátor Dan Jiránek od Andreje chytře opisuje. Je to plagiátorství?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 06:40, zobrazit podobné
Kterak to Šichtařová v Parlamentních listech nandala Hřebejkovi
Jan Hřebejk vydal prohlášení, ve kterém apeluje na odpůrce EU, aby se voleb do EP neúčastnili. To přeci musí každého euroskeptika rozpálit až doběla. A je nějaké lepší místo, kde si to s ním vyřídit, než jsou Parlamentní listy?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Bude ministrem kultury umělec, nebo neumělec?
Pokud si prezident nepostaví hlavu a na truc Hamáčkovi nepodrží ministra Staňka v křesle za to, že odstranil ředitele Fajta, který se drze a opakovaně dožadoval profesury, měl by od června fungovat ministr nový.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.5.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Učitelé slíbených 15 procent navíc stále nemají
Celý loňský rok média obtýden "informovala" veřejnost, že vláda učitelům zvýšila platy o 15 %, ve skutečnosti to bylo necelých 11 %, tedy jen o 3 procentní body více, než o kolik vzrostla průměrná mzda v ČR. Letos to bude stejné.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.5.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Zatracená EU !
Potřebovat? Nepotřebovat? Chtít? Nechtít? Utéct? Neutéct? Změnit? Nezměnit? Pít, či nepít? To je to, oč tu běží.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.5.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Spojené státy jsou úspěšné, ale spojení lidé budou úspěšnější
Po konci roamingových poplatků nastává další telekomunikační sblížení Unie; teď došla řada na mezistátní hovory. Od 15. května je volání do všech zemí Evropské unie o polovinu levnější. Vyjednavači EU donutili operátory snížit cenu, takže například z Česka si do zbytku Evropské unie zavoláte nanejvýš za 4,90 Kč za minutu.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.5.2019 v 08:41, zobrazit podobné
Tomáš Petříček je ostudou České republiky, kdežto Jaromír Petřík její největší chloubou
Škoda, že se toho nedožil Václav Havel. Nebýt pana Petříka, nežili bychom v pravdě, ale ve lži, nebo se rovnou pominuli. Jen víc takových bojovníků za naši svobodu!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Ekonomika v USA mlží a nebo již kráčí ke změně ?
V zájmu celého světa není žádoucí krach v USA,Rusku,Číně či EU. Současná obchodní válka samozřejmě nahrává těm sankcionovaným a v celkových objemech jde o něco jiného.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.5.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Vít Klíma: EU, tlupa šimpanzů a sv. Antoníček
Marx v Čechách vyšel z módy, takže, - abych moc nepobuřoval – vypůjčím si od něj jen jeden termín – imperialismus. Svět se v něm, díky koncentraci a centralizaci kapitálu, rozdělil na silné a slabé (jedince i státy). Ať už se nám to líbí či nelíbí, ve sporech mezi nimi, většinou platí právo silnějšího. Ještě ze školy si možná učený čtenář vzpomene na slavnou Darwinovu větu: „Survival of the fittest“, silnější vyhraje (přežije). V…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Podřežme Zemana!
Doposud zcela neznámý člen ODS a radní v Jesenici Martin Lang se proslavil výzvou k tomu, aby byl prezident Miloš Zeman „podřezán jako svině“. Za svými výroky si stojí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Proč je malá účast na volbách do parlamentu EU?
Odpověď na tuto otázku bude záležet na tom, kdo odpoví. Poslanci parlamentu EU, proevropští politici , ti kteří věří tomu, co hlásají dříve uvedení nebo ti, kteří ví, že ze svých daní musí přispívat na provozní a mzdové náklady EU
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Martin Stanoev: Ztratila hesla sametové revoluce svůj obsah?
Anebo naopak má étos spojený s 17. listopadem a následnými změnami stále co říci i v dnešní době?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 18.5.2019 v 11:41, zobrazit podobné
Jsou víc zábavné Pelíšky v podání TOP 09 nebo volební cíle Kateřiny Jacques?
Již na konci příštího týdne nás čekají volby do Evropského parlamentu. Kampaň do nich proto nyní vrcholí a občas je i docela zábavná…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Martin Lang versus Václav Klaus mladší
Měří se v ODS všem politiků stejným metrem? Když srovnám nedávnou kauzu Václava Klause mladšího a nynější případ radního z Jesenice Martina Langa, tak tento dojem opravdu nemám…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Šaškárna na Václaváku, premiér Babiš i Benešová znovu na tapetě, aneb lidé zase, jako ovce
Ovlivňování názorů lidí a manipulace s davy lidí má svá pravidla. Je potřeba především najít důvod k protestům, tedy proti komu, proti čemu a odůvodnit, kdo, či co, představuje zlo, které nám všem škodí a stanovit cíl.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Namísto přestavby přístavba
Diskuse o budoucnosti EU zahájená po britském referendu pomalu končí. Kýženou změnu kurzu nepřinesla. Dosavadní přístup „více Unie“ – „více doleva“ byl potvrzen. I Miloš Jakeš byl větší reformátor než dnešní vůdci EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:40, zobrazit podobné
Fotbal ANO versus ČSSD
Politici si opět z lékařů, sester a zdravotní péče uhňácali merunu, aby pomocí ní pokračovali ve svém politickém zápase o naše voličské hlasy.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:40, zobrazit podobné
David Rath:
Vážený pane premiére, milý Andreji, troufám si Vás oslovit i milý Andreji s ohledem na Vaše přátelské přijetí na Čapím hnízdě, kde jste pro mě, mimo jiné uspořádal i výbornou večeři v kruhu Vašich nejmilejších. Nepíši proto, abych se nostalgicky zabýval vzpomínkami, ale proto, že se blíží volby do Evropského parlamentu a Vaše ANO opakuje chyby z voleb minulých.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:41, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Kauza Strache aneb srovnání Rakouska a Česka
Rakouský vicekancléř a šéf FPÖ Strache rezignoval poté, co na se na veřejnosti objevila nahrávka jeho rozhovoru se ženou vydávající se za neteř ruského oligarchy. Během konverzace jí slíbil získání vládních zakázek za podporu před volbami.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:41, zobrazit podobné
Pojďte k volbám EU do EP navzdory Hřebejkovi a jemu podobným!
Pan Hřebejk a další umělci ve spolupráci s dalšími EU hráči vyzývají euroskeptiky aby nechodili k volbám. Pojďme volit i my co EU nemáme za zlatou slepici a bezchybnou organizaci.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:40, zobrazit podobné
Petr Janyška: Evropské volby: bude mít Macron sílu udržet další integraci?
Francouzský prezident je dnes v Evropě lídrem prointegračních sil. Situaci vnímá jako střet proevropských „progresistů“ a „suverenistů“. Po celém kontinentu burcuje. Nakolik ale po domácích nepokojích a v kontextu rozkolísané Evropy uspěje?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:41, zobrazit podobné
Jak mu vejložky načmáraly na záda dva zkřížený meče
Přijela po roce za příbuznými do Čech. Věděla, že společnost je v pohybu, ale netušila, že předešlý den policajti zmlátili dav mladých lidí. Mezi nimi i jejího bratrance. Ocitla se na začátku velké listopadové sametové revoluce. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.5.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Nejliberálnějším europoslancem je Payne ze Svobodných, nejhorší je Keller
Nejliberálnějšími europoslanci v právě končícím volebním období 2014–2019 se stali Jiří Payne a Petr Mach ze Svobodných (EFDD), nejméně liberálními naopak Jan Keller a Pavel Poc z ČSSD (S&D). 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Evropské volby
Tak nás čekají volby do Evropského parlamentu. Jako člověk zodpovědný a zajímající se o věci veřejné bych chtěla volit. Jenže koho - koho vybrat? Léta se netajím svým euroskepticismem a nebyla jsem nadšená ani vstupem ČR do EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Život v krabici.
President Václav Havel nazval paneláky králíkárnou. Já ho trochu poopravím. Jsou to krabice. Zvláště menší byty do 30 metrů čtverečních připomínají spíše hotelový apartmán.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
EU, tlupa šimpanzů a sv. Antoníček
V chovámí Alfa samců šimpanzů a EU není až tak velký rozdíl. Oba chtějí vládnou silnou rukou a oba se chtějí mít lépe, než zbytek jejich tlupy. Smutné je, pokud patříte mezi slabší kusy stáda, nebo slabší státy v rámci EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Česká justice zatím v ohrožení není
Konstatování, že česká justice momentálně není v ohrožení, může znít kacířky ve světle masových demonstrací, které se konají i kvůli obavám, že ohrožena je. To ovšem neznamená, že demonstrace jsou zbytečné. Upozorňují na skutečnost, že mocenský kartel, jehož páteř tvoří premiér a prezident, by kvůli svým politickým cílům mohl za určitých okolností na justici zaútočit. Není náhodou, že současnou vlnu demonstrací odstartovala arogantní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
František Hastík: Někde seniorům pomohla, nyní chce přitvrdit
Patřím do kategorie nepracujících důchodců a snažím se vyžít z penze, když úspory jsem dal do pořízení střechy nad hlavou. Babišova vláda seniorům pomohla slevami na jízdné, ale chystá se vzít příspěvek na brýle. Pro staré lidi špatná zpráva.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 10:41, zobrazit podobné
TOPlist