Nejčtenější v danném dni? Historie článků

březen 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.012x, což odpovídá cca 209.340-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vyhození Klause ml.: Šafrův web kádroval novináře. Ale vynořilo se FOTO, které vše zvrátilo
S kým se vyfotíš, to je tvůj kamarád a jeho zájmům sloužíš. Alespoň tak by se dalo popsat uvažování Pavla Šafra a Johany Hovorkové z webu Forum24, když kritizovali redaktora Petra Koláře z Mladé fronty za „devótní“ a „servilní“ rozhovory, naposledy prý s Václavem Klausem mladším. A tak se redaktor Mladé fronty rozhodl jim práci usnadnit a udělal album všech osobností, se kterými se fotil a je s nimi podle této logiky kamarád. Nechybí Vojtěch Filip, Babiš, Zeman či Klaus starší. Ani Dominik Feri nebo Pavel Novotný. A Jaroslav Plesl vyhrabal starou fotku, kde je pro změnu vyfocený Pavel Šafr...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Největší tendr v historii armády provázejí problémy. Upozorňovali jsme na to, shodují se poslanci.
Nákup bojových pásových vozidel za rekordních 52 miliard korun je v ohrožení. Poslanci výboru pro obranu, kteří se kvůli tomu tento týden sešli, se dokonce obávají, že harmonogram stanovený ministerstvem obrany se nemůže stihnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman školil redaktora ČT a vyslal ošklivý vzkaz senátorům, co „zařízli“ Gerlocha
O půl čtvrté odpoledne prezident Miloš Zeman uzavřel svou návštěvu Karlovarského kraje. Hejtmance Mračkové-Vildumetzové (ANO) poděkoval za skvěle zvládnutou organizaci cesty. Neodpustil si pár kousavých poznámek jak proti aktivistům, kteří házeli květiny do koše, i redaktorovi České televize, tak i proti senátorům, kteří smetli ze stolu kandidaturu Aleše Gerlocha na ústavního soudce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Polákům musíme dát najevo, že jsou jejich potraviny u nás pod drobnohledem
Olga Sehnalová ke schůzce s ministrem zemědělství Tomanem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
ČVUT: Investice do startupu SmartGuide umožní globální pokrytí revolučním průvodcem v mobilu
Investoři věří, že mise SmartGuide udělat osobního průvodce z každého mobilu změní kvalitu cestování. Namísto času stráveného pátráním po informacích a stresu s navigací si cestovatelé užijí autentické zážitky. Inovativní technologie, rozšířená realita a uživatelská přívětivost zaujaly i odborníky, kteří SmartGuide zvolili Travel Startupem roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: Nový ředitel povede jablonecké strážníky od dubna
Městská policie Jablonec nad Nisou bude mít od dubna nového ředitele. Ten vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásili celkem tři uchazeči. Novým ředitelem bude od dubna Roman Šípek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: O Petru Fialovi z ODS zvěsti neuvěřitelné
„Poslouchej, víš že ten Petr Fiala, co teď vede tu bandu ODS napsal už 20 knížek,“ řekl mi kamarád a já po té informaci málem letěl z barového sedátka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Statky v prdeli, porcelánky v prdeli, fabriky v hajzlu.“ Zeman přilákal lidi. A my jsme se jich ptali
REPORTÁŽ „Jdeme na Miloše!“ znělo po ulicích v Aši už pěknou chvíli po poledni od mladých i starších. Již třikrát pobýval prezident v Ašském výběžku, v nejzápadnější části naší republiky. Na včerejší setkání dorazilo do centra města několik set natěšených lidí. Ale zazněly i tyto výhrady: „Myslel jsem, že se někdo zeptá, kde jsou fabriky, co tady byly! Všechno se tu zničilo. Teď už se nedá nic rozkrást, protože všechno mají Němci.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vodafone a Liberty Global dostanou varování od evropských regulátorů
Britská telekomunikační společnost Vodafone a firma Liberty Global dostanou varování od evropských regulátorů. Jejich vzájemný chystaný obchod za 22 miliard dolarů (téměř půl bilionu Kč) by mohl ohrozit hospodářskou soutěž. Agentuře Reuters to dnes sdělili dva lidé obeznámení se záležitostí. Vodafone loni v květnu oznámil, že chystá převzetí aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global v České republice, Německu, Maďarsku a Rumunsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Evropa není zdaleka jediný a dokonce ani největší hříšník
Projev na 7. schůzi Senátu 20. března 2019 k sdělení Evropské komise – Čistá planeta pro všechny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Primátor Zámečník: Nabídka na farmářských trzích se bude průběžně měnit podle ročního období
S příchodem jara se k radnici vrátily farmářské trhy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Dokument o Evropské unii, který změní váš pohled na Brusel
Dnes bude světová premiéra dokumentu s všeříkajícím názvem Pryč z EU. Jedná se o takový velký dokumentářní speciál, který by se měl líbit každé české televizi, protože by konečně znamenal vyváženou debatu o tom, jak se změnil náš život s Bruselem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Praha koupí na Vidouli pozemky pro volnočasový areál
Pražský magistrát koupí za zhruba 56,4 milionu korun pozemky na stolové hoře Vidoule v Praze 5, na kterých by měla vzniknout sportovně-relaxační zóna a park. Magistrát zároveň jedná o směně dalších pozemků tak, aby byla celá plocha budoucího areálu v majetku města do poloviny roku. Odkup dnes schválili zastupitelé. Město už loni koupilo část parcel za 23 milionů korun a rok předtím za asi 115,5 milionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Holubičí kapitulace Fedu dokonána
Kapitulace americké centrální banky na měnovou restrikci je téměř dokonána. Podle nové prognózy vedení Fedu již letos neočekává žádné další zvýšení úroků a restriktivní politika redukce bilance velmi pravděpodobně skončí již 30. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Šmírovali mě a napráskali Chovancovi. A já myslím, že to bylo tak... Plukovník vydal svědectví a FOTO
Bývalý elitní policista z Moravy, někdejší šéf ostravské expozitury Útvaru pro odhalování orghanizovaného zločinu (ÚOOZ), plukovník Jiří Komárek měl v době, kdy se řešila policejní reorganizace (v roce 2016) za zády sledovačku. A to zřejmě nikoliv pouze tu legální krytou razítkem soudního rozhodnutí, ale i sledování, které probíhalo mimo zákonné normy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Rabas: Planeta přítomnost člověka překoná jako dočasnou zdravotní indispozici
Projev na 7. schůzi Senátu 20. března 2019 k sdělení Evropské komise – Čistá planeta pro všechny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Jako kdyby Klaus ml. hlasoval pro znárodnění.“ ODS odkrývá, proč vyhodila syna exprezidenta
ROZHOVOR Vyloučení Václava Klause juniora z ODS bylo podle bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby vyústěním toho, jak se Václav Klaus dlouhodobě choval. Kdyby to byl nějaký bezejmenný člen ODS, a ne syn zakladatele strany a exprezidenta, strana by se s ním podle jeho slov už dávno rozešla. „Václav Klaus nezvládá jednu zásadní roli, kterou v politické straně potřebujete, být týmovým hráčem a dodržovat určitá pravidla, která ta strana má. A v tom je zcela nesrovnatelný s jeho otcem, ten ho převyšuje zhruba desetkrát v politické strategii, ve schopnosti být součástí politické struktury a budovat ji,“ prohlásil Martin Kuba, jenž je členem výkonné rady ODS, která o vyloučení Václava Klause mladšího rozhodla jednomyslně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kdyby Zeman navrhl na ústavního soudce Ježíše Krista, tak v tomto Senátu by neprošel, rozčiloval se v ČT Vondráček
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) míří na návštěvu Vatikánu. V Interview na ČT24 prozradil, zda jde o formální návštěvu, nebo o debatu o citlivých tématech. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se ale také zajímala, jaký je vztah Česka k církvím a jak se případně bude vysvětlovat zpětné zdanění finančních náhrad. Probrali například také nominaci Aleše Gerlocha na funkci ústavního soudce, kterou Senát nepodpořil, a také Vondráčkovo hudební řádění na půdě Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Syruček: Vzpomínka na Miroslava Polreicha
Známe se řadu let, jak se někdy říká, „od nepaměti“. Byl živým diskutérem na diskusních fórech, které organizuji už deset let v Evropském domě a vlastně tak jsme se sblížili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pašeračka Tereza si myslela, že kurvením bude bezpracně bohatá, řekl PL Schwarzenberg. Jako „nesčetné české holky“
Karel Schwarzenberg se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k případu Češky, kterou v Pákistánu za pašování heroinu odsoudili k téměř devíti letům vězení. Exministr zahraničí míní, že by jí stát měl pomoci. Přidal i poněkud peprný komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Středočeské ANO odmítá politické zásahy do rozhodování nezávislého úřadu
Zastupitelský klub ANO považuje za naprosto skandální snahu politiků ovlivňovat rozhodnutí úředníků Středočeského kraje ve věci údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. „Hnutí ANO jednoznačně odmítá vyvíjet tlak na rozhodování v tomto i jiných případech, protože úředníci musejí rozhodovat nestranně, politici naopak nesmějí žádný tlak vyvíjet. Piráti a hnutí STAN se svými vyjádřeními naprosto jasně vlamovali do tohoto nezávislého řízení,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda zastupitelského klubu Hnutí ANO Martin Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Cože? Staré VIDEO Václava Klause st. obíhá internetem. Jde o listopad 89
Když před lety začalo po českém internetu kolovat video, na kterém je zachycen Václav Klaus, jak v rakouské televizi ORF 12. listopadu 1989 říká, že pád Berlínské zdi byl pro Československo velkým překvapením a že si žádný Čechoslovák nepřeje rychlé politické změny, které by vedly k zavedení kapitalismu a tržního hospodářství u nás. Klaus toho tehdy řekl ještě mnohem víc. Řekl toho tolik, že senátor Přemysl Rabas neodolal a tehdejší Klausova slova připomněl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Srby jste nezlomili! Foldyna v TV rozpoutal peklo proti NATO, generál jen hleděl
Před pár dny jsme oslavili dvacáté výročí vstupu České republiky do NATO. Generál Jiří Šedivý a poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna nabídli na toto dvacetiletí dva zcela odlišné pohledy. Zatímco Šedivý označil za jednu z bezpečnostních hrozeb pro NATO a tím i pro nás jako pro členský stát Aliance Rusko, Foldyna oponoval, že žádní ruští emigranti nám tady nebodají ženy na ulicích, zatímco islámští radikálové přesně toto činí. A proto jsou oni tou hlavní hrozbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Každý druhý Čech chce být manažer a manuální práci u nás musí dělat přistěhovalci
V dnešní době se nejen u nás, ale téměř v celé Evropě stává trendem, že přibývá vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří nemají žádné praktické zaměření a tím pádem, ani žádné reálné upotřebení v životě a zaměstnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská obhájila prestižní ocenění
Stejně jako v minulém roce patří značka Pražská plynárenská mezi tzv. Superbrands.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vyhladovět Senát, navrhl Zeman. Kubera pro PL odpovídá... Čtěte sami
Vyhladovět Senát, který by se poté sám rozpustil, jak navrhuje prezident? Podle předsedy Senátu Jaroslava Kubery z ODS je to spíš bonmot. Podobné úvahy nejsou hodny rozumné politiky a ze strany prezidenta může jít o mstu. „To bychom také my mohli nechat vyhladovět pana prezidenta,“ řekl Kubera pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Ozbrojený“ muslim Kušnarenko má problém: Jde po něm orgán
Předsedovi pražských muslimů a advokátu Leonidovi Kušnarenkovi kvůli údajné výzvě k ozbrojení nyní reálně hrozí kárné řízení ze strany České advokátní komory (ČAK). Podnět podal tajemník komory Ladislav Krym, podle kterého Kušnarenkovy výroky mohou působit negativně a měl by se chovat rezervovaněji. Šéf pražských muslimů to odmítá, naopak se prý těší řadě pozitivních ohlasů, informuje server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Česká iniciativa pro umělou inteligenci AICZECHIA založena a napojena na evropskou síť CLAIRE
Dne 21. března 2019 proběhlo v Praze 1. řádné plenární zasedání AICZECHIA – celonárodní iniciativy pro umělou inteligenci, která byla ustavena dne 16. ledna 2019. AICZECHIA je otevřená platforma reprezentovaná 39 představiteli uznávaných českých akademických pracovišť a týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vojáci i politici uctí památku legendárního odbojáře Morávka
Pamětníci, vojáci, představitelé Parlamentu i města si dnes na Prašném mostě v Praze 6 připomenou památku štábního kapitána Václava Morávka, který na tomto místě 21. března 1942 zahynul při přestřelce s gestapem. Morávek tvořil v protektorátu společně s dalšími důstojníky československé armády Josefem Balabánem a Josefem Mašínem slavnou odbojovou skupinu, které se přezdívalo Tři králové. Nejmladší z nich, sedmatřicetiletý Morávek, unikal gestapu nejdéle, i on ale za svou činnost proti nacistům zaplatil životem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Od Macrona je vyhrožování hloupé. Britové jsou hrdý národ. Politolog Trávníček nastínil, jak se protáhne brexit
ROZHOVOR "Jestli v rozhádaném parlamentu existuje na něčem konsensus, pak je to odpor k brexitu bez dohody," říká politolog a znalec britské politiky Matěj Trávníček. Připomíná rovněž výpočty ekonomů, podle kterých by ČR v případě brexitu bez dohody přišla z 0,9 % HDP. Taktiku Emmanuela Macrona s případným vetem britské žádosti o odklad vystoupení z EU považuje Trávníček za hloupou. "Těžko budou Angličané skákat, jak Francouz píská," pokračuje politolog s poukazem na fakt, že Britové jsou hrdý národ a přidává pravděpodobné rozuzlení brexitové ságy. Mnohé nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura: Turecko je spojencem Islámského státu
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření tureckého prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vééélkýýý problém. Klaus našel podporu u Babiše, ODS v koncích, nedokáže ho odvolat z prestižního výboru ve Sněmovně
Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, to je oč tu běží. ParlamentníListy.cz získaly velmi zajímavé informace, které se právě tohoto vlivného sněmovního výboru týkají. To, že mu ještě stále předsedá Václav Klaus mladší, je pro tuto chvíli samozřejmostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jednání Evropského parlamentu o zákazu dvojí kvality vrcholí. Lví podíl na něm má europoslankyně Sehnalová
V Bruselu v těchto dnech, necelé tři měsíce před volbami do Evropského parlamentu, vrcholí vyjednávání o tom, jak budou v následujících letech vypadat práva spotřebitelů v celé EU. Poté, co v europoslankyní Sehnalovou navržené zprávě o dvojí kvalitě ze září loňského roku podpořila velká většina Evropského parlamentu řešení zařadit dvojí kvalitu na seznam vždy zakázaných nekalých praktik v příslušné směrnici, se nyní bojuje o konkrétní znění směrnice o nekalých obchodních praktikách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Moravec má problém: Nový kontrolor všech televizí promlouvá o něm i o ČT
ROZHOVOR Za jasné porušení Etického kodexu České televize, který ukládá moderátorům diskusních pořadů povinnost zachovávat nestrannost, považuje čerstvě zvolený člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov počínání Václava Moravce v posledním vydání Otázek. Zároveň jeho chování vnímá jako volání o pomoc, aby už ho konečně někdo odvolal, protože po čtrnácti letech ve stejném pořadu dál nemůže. Novému radnímu se také nelíbí, když veřejnoprávní novináři považují konfrontační styl za normu, často doprovázený aktivistickou žurnalistikou, prosazováním vlastního názoru či záměrnou manipulací nebo cílenou dehonestací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Šaškec: Umělec trpí kvůli Zemanovi! padlo. A teď je ostuda. A obrovská sranda
V sobotu večer v Rudolfinu herci napjatě čekali na to, který film získá nejvíc ocenění a tím i sošek Českého lva. Film Toman, který obdržel 13 nominací, nezískal nakonec ani jednu sošku. Server Pavla Šafra Forum24.cz to přičítá tomu, že režisér Ondřej Trojan v minulosti kritizoval premiéra Babiše a prezidenta Zemana. Trojan se proti této úvaze důrazně ohradil a obvinil Šafrův portál, že šíří neověřené nesmysly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Tusk: Summit podpořil rychlé a účinné řešení klimatických změn
Na potřebě rychlého a účinného řešení problematiky klimatických změn se dnes na summitu v Bruselu podle předsedy schůzky Donalda Tuska shodli šéfové států a vlád zemí Evropské unie. Tusk to řekl novinářům na tiskové konferenci po konci jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Středočeské ANO odmítlo údajné zásahy politiků do Babišovy kauzy
Středočeští zastupitelé za ANO tvrdí, že se někteří politici snažili ovlivňovat rozhodnutí krajských úředníků v kauze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). V dnešním prohlášení zaslaném ČTK kritizovali mimo jiné vyjádření opozice, že by se případ měl kvůli možné podjatosti převést do Prahy. Ve středních Čechách vládne Babišovo hnutí ANO. Reakci opozičních politiků ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jurečka chce upravit podmínky EET a zlepšit dostupnost bydlení
Především na malé živnostníky míří pozměňovací návrhy k podmínkám elektronické evidence tržeb (EET), které podal sněmovnímu hospodářskému výboru a rozpočtovému výboru první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Spolu s úpravami daní vztahujícími se na nákup bydlení dnes navrhované změny představil celostátnímu výboru lidovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Padající nálada v eurozóně = stabilní sazby ČNB
Podnikatelská nálada v eurozóně v březnu znovu poklesla a je to stále především kvůli průmyslu, který nemůže najít pevnou půdu pod nohama. Služby celkový obrázek lehce vylepšují, zejména díky relativně dobré náladě na pracovním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: České dráhy budou vozit cestující příštích šest let
Moderní vlaky, pohodlné a rychlé cestování do práce i na výlety, elektrizovaná železnice v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vondráček navštívil papeže Františka. Pozval ho do Česka
Papež František dnes přijal předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Ten hlavu katolické církve pozval do Česka, ta se však k tomu nijak konkrétně nevyjádřila. A dohodnuto nic není, řekl po setkání Vondráček v České televizi. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Počet obyvatel České republiky vzrostl na 10,65 miliónu
„V případě, že bude počet obyvatel České republiky narůstat současným tempem, staneme se do deseti let 11 miliónovou zemí. K tomuto vývoji je zapotřebí, aby Česká republika byla atraktivním místem pro život, kam se budou stěhovat lidé z kulturně příbuzných zemí. Nabídnout přitom můžeme dostatek pracovních příležitostí a stále se zvyšující životní úroveň,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vlach (ANO): Pokládám za důležité pomoci zahraničním studentům v orientaci u nás
Studenty programu Erasmus přivítal Tomáš Vlach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Výstavba cyklistického fenoménu evropského formátu Labská stezka vstoupila do poslední 3. etapy
Ústecký kraj pokračuje v budování cyklostezky Labská stezka, tentokrát její 3. etapou, která propojí již hotové úseky mezi Libochovany a Roudnicí nad Labem a prodlouží trasu až na hranice se Středočeským krajem. Celková délka 3. etapy je 44 km.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ušetřit na dovolené lze i tam, kde byste to nečekali
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Ožralej jak doga, sotva trefil do dveří. A ty věci, co vyřvával…“ Šéf Poslanecké sněmovny Vondráček, jak ho nemůžete znát. A to je teprve začátek, pane předsedo
Poté, co se v médiích zničehonic objevily staré snímky bujarého veselí na pultu Poslanecké sněmovny, získaly ParlamentníListy.cz od podobných zdrojů, které záznam doručily Seznamu, další velmi citlivé informace na předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Týkají se především alkoholových dýchánků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jsme jednou z nejbezpečnějších zemí, shodli se na konferenci Andrej Babiš a Jan Hamáček
V Měšťanské besedě v Plzni se ve středu konala konference v rámci diskusní platformy Univerzity Karlovy s názvem Bezpečné Česko? Té se na pozvání rektora UK Tomáše Zimy zúčastnil předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček. Oba se shodli, že Česko je bezpečná země. Hamáček dokonce tvrdí, že jsme jedna z nejbezpečnějších zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Za internet se demonstruje i v Karlových Varech
Pirátská strana Karlovarského kraje se připojuje k celoevropskému protestu, který se koná v sobotu 23. března od 14:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Vyrovnají se haluškové polotovary originálu?
Příprava halušek ze syrových brambor není složitá, pro někoho může být ale pracná. Právě na to spoléhají výrobci haluškových polotovarů. Nabídka těchto tradičních bramborových noků je na trhu překvapivě široká. Jak moc se haluškové polotovary liší od těch podomácku vyrobených? Na to se ve svém aktuálním vydání zaměřil časopis dTest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Česko a jak dál v bezpečnosti?
BEZPEČNOST SE TÝKÁ ÚPLNĚ VŠECH - týká se naší fyzické existence, nikoliv našich názorů, postojů smýšlení, náboženského cítění atp . - viz včerejší konference na toto téma v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Největší stavební akcí roku 2019 bude oprava žermanického přivaděče
Investice do vodních toků a vodních děl v roce 2019 dosáhnou výše necelých 250 mil. Kč, z nichž přes 81 mil. Kč bude hrazeno z dotací a programového financování Ministerstva zemědělství a přes 161 mil. Kč bude financovat státní podnik Povodí Odry z vlastních zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Hilšer zachraňuje Čínu
Slza mi málem ukápla nad statečností našich hrdinných senátorů, kteří na návrh Marka Hilšera odhlasovali usnesení, jímž odsoudili represe čínského režimu. „Senát by neměl mlčet k porušování lidských práv, lidské důstojnosti,“ pravil k tomu Hilšer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Nekončící příběh Aleny Vitáskové
První jarní den přinesl další zastavení na nekonečné křížové cestě pronásledování Aleny Vitáskové orgány trestního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Globočník (Zelení): Některým lidem se nezavděčíte nikdy
V pondělí jste se mohli v Babišově médiích dočíst, že se zelený zastupitel Petr Globočník bude stěhovat do vily v Janově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Pachatel dvou vražd byl dopaden
Specialisté z Odboru mezinárodní policejní spolupráce dodali do výkonu trestu muže cizí státní příslušnosti, který před čtvrt stoletím spáchal dvojnásobnou vraždu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vyhození Klause ml.: Pryč s Václavem Moravcem, napsal. Teď utnul Fialu a ODS
Manažer a pedagog Vadim Petrov se před několika dny stal členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Coby člen této velké rozhlasové rady nenechal nit suchou na moderátorovi České televize Václavu Moravcovi. A vrhl se i na ODS Petra Fialy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Důchodová komise projedná návrhy ke srovnání penzí žen a mužů
Návrhy na srovnání nižších penzí žen s penzemi mužů by se měla dnes zabývat komise pro spravedlivé důchody. Ministerstvo práce jí předložilo pět variant řešení ve státním důchodovém systému a dvě mimo něj. Resort navrhuje třeba zvýšit ženám důchod za každé dítě, jinak valorizovat penze žen a mužů či zavést novou sociální dávku. Úplné srovnání by si vyžádalo ročně dodatečně zhruba 32 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
TOP 09: Chomutov má zvolené vedení regionu na další dva roky
V pondělí 18. března proběhl regionální sněm chomutovské organizace. Chomutov byl posledním regionem, který sněmovní maraton v Ústeckém kraji ukončil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Obyvatelé Zlína-Malenovic se kvůli nemocnici bojí hluku i dopravy
Zvýšení frekvence dopravy, hluku, osvětlení areálu v noci či zabírání parkovacích míst se bojí obyvatelé Zlína-Malenovic kvůli zvažované výstavbě nové krajské nemocnice v této lokalitě. O plánech výstavby dnes s asi 200 obyvateli místní části Zlína besedovali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL), architekt Miroslav Pospíšil a tvůrci koncepce nemocnice. Krajští zastupitelé budou rozhodovat o stavbě nové krajské nemocnice 8. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Kadaň získala pozemky po bývalých státních podnicích
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Chomutově se podařilo převést pozemky v minulosti vedené v katastru nemovitostí na neznámého vlastníka, jejichž majetkoprávní prověřování bylo velice složité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Sólojízda Čaputové na ČT. Řekla, po čem Slováci touží
Favoritka přímých voleb slovenského prezidenta Zuzana Čaputová před druhým kolem hlasování byla hostem Zuzany Tvarůžkové v Interview ČT24. Hovořilo se o slovenských aktuálních poměrech, předvolebních prioritách, ale také o zahraniční politice. „Považuji místo Slovenska na Západě,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pražští rozdělí 18,6 milionu korun mezi sociální podniky
Hlavní město podpoří sociální podniky, které jsou zaměřené na gastronomii, ozvučení akcí nebo další služby. Dnes pražští zastupitelé schválili přidělení 18,6 milionu korun z evropských fondů na pět projektů, které budou zaměstnávat lidi znevýhodněné na trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Blažek (TOP 09): Vstup do NATO je nejvýznamnější polistopadovou událostí
Dne 12. března jsme si připomněli 20 let od vstupu České republiky do NATO. Tehdy v roce 1999 předali ve Spojených státech ministři tří zemí (ČR, Polsko a Maďarsko) ratifikační listiny tehdejší šéfce americké diplomacie Madeleine Albrightové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nepěkné vyhlídky. Ivan David poodkryl hnisající ránu českého zdravotnictví
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval psychiatra, publicistu, exministra zdravotnictví, bývalého ředitele Psychiatrické léčebny v Bohnicích, klinického farmakologa a soudního znalce Ivana Davida.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
V kolika do důchodu? Můžete být nepříjemně překvapeni. Ekonom Křeček hodnotí aktuální dění
ROZHOVOR "Lidé, kteří se rozhodnou mít děti jen kvůli vyššímu rodičovskému příspěvku, by raději žádné děti mít neměli," říká hlavní ekonom společnosti BHS Štěpán Křeček. Valorizovaný rodičovský příspěvek považuje za vítanou pomoc rodinám s nejmenšími dětmi. Důchody od příštího roku vzrostou o 900 korun, současné tempo navyšování důchodů podle Křečka ale nemůže trvat věčně a je jen otázkou času, kdy se znovu otevře diskuze o navýšení věku pro odchod do penze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Pardubická krajská organizace si zvolila nové vedení
V úterý 19.3. proběhl v Ostřetíně krajský volební sněm STAN Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Utopit Čaputovou. Drsný výrok lidovce má dohru. Čunek a další reagují
Člen jihomoravského krajského výboru KDU-ČSL Marek Venuta se rozhorlil v diskuzi o potratech a slovenskou prezidentskou kandidátku Zuzanu Čaputovou poslal do vody s kamenem na krku. Lidovci po něm požadují omluvu, exministr zemědělství Marian Jurečka však tvrdí, že Venuta to má právo říkat. Píše o tom Deníkn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Drsně proti Senátu: Zeman vymyslel, jak ho zničit
V obci Milhostov zakončil prezident Miloš Zeman svou návštěvu Karlovarského kraje. Mimo jiné se zde velmi zostra vyjádřil proti Senátu, když vymyslel taktiku, jak tuto komoru Parlamentu zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Změnit zdravotní pojišťovnu lze do konce března. ČPZP nabízí výrazně obohacenou nabídku služeb
Čas na změnu zdravotní pojišťovny se rychle chýlí ke konci. 31. března je poslední den tzv. přeregistračního období, ve kterém lze přejít k jiné zdravotní pojišťovně. Pokud nad tímto krokem přemýšlíte, nezapomeňte si před svým rozhodnutím prověřit všechny důležité informace, k nimž mimo jiné patří i nabídka preventivních programů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) rozšířila jejich portfolio a řadu příspěvků rovněž navýšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Doktor Hnízdil: Zemana je mi líto. Babiš je nešťastný. Trump je narušený
Do Prostoru X se vydal lékař Jan Hnízdil. A nedržel se zpátky. Společnost prý může za to, že stoupá výskyt rakoviny. Svým pacientům prý nedoporučuje sledovat politická zpravodajství, protože z nich čiší negace. Znovu zmínil, že na vrcholových pozicích sedí psychopaté. A Zemana i Babiše popsal tak, že si to jejich příznivci za rámeček nedají…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Upálí nám děti, když nezachráníme migranty? Itálie: Matteo Salvini k vážnému útoku
Jak jsme vás již informovali, včera došlo v Itálii poblíž Milána k únosu autobusu s 51 dětmi. Řidič, sedmačtyřicetiletý občan Itálie původem ze Senegalu, autobus zapálil, podle všech informací kvůli úmrtím migrantů ve Středozemním moři. Díky zásahu policie však nedošlo k žádným úmrtím. Matteo Salvini již poděkoval policii za úspěšný zásah a tázal se, jak mohl řidič, který měl podle médií záznam v trestním rejstříku, řídit školní autobus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pěstovat českého muslima, navrhuje šéfmuslim Kušnarenko. „Putinův agent!“ zaznělo
Lídr pražských muslimů Leonid Kušnarenko vyzval v uplynulých dnech k vyzbrojení. Důvodem je mimo jiné útok na Novém Zélandu, kde byli zabiti lidé v jedné z mešit. Rozhovor s ním přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Možností, které nám Norské fondy poskytují, si velice vážím
Program Norských fondů s názvem „Spravedlnost“ byl včera oficiálně zahájen na konferenci v Praze. Během programového období Norských fondů 2014 – 2021 bude rozděleno přibližně 170 milionů korun na projekty, zaměřené na podporu nápravných zařízení, posílení právního státu a zvýšení účinnosti soudního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Dienstbier: Změny klimatu ohrožují podstatu naší existence
Projev na 7. schůzi Senátu 20. března 2019 k sdělení Evropské komise – Čistá planeta pro všechny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany zváží vypovězení memoranda o spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu
Akce Českého svazu bojovníků (ČSBS) za svobodu jsou zneužívány k politické agitaci a k útokům proti českému spojenectví v NATO. Ministerstvo obrany proto zváží možnost vypovězení memoranda o spolupráci s ČSBS. Na jednání sněmovního výboru pro obranu to dnes řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Reagoval tak na kontroverze, které se kolem spolku pod vedením Jaroslava Vodičky v poslední době řešily. Metnar ale zároveň upozornil, že ve spolku je mnoho lidí, kteří si pozornost veřejnosti i ministerstva zaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČLFA: Členové loni půjčili firmám na stroje nebo zařízení 27,95 miliardy
Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) loni poskytly firmám a podnikatelům na financování strojů či zařízení 27,95 miliardy korun, bylo to o 0,04 % více peněz než v roce 2017. Celkem členové ČLFA v roce 2018 profinancovali 16 467 strojů a zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Rusko si stěžuje na nařčení, které se šíří kolem pronájmu nemovitostí v Praze
Ruské ministerstvo zahraničí dnes v Moskvě upozornilo českého velvyslance Vítězslava Pivoňku na údajně bezdůvodná nařčení, která se šíří kolem nemovitostí využívaných ruskou ambasádou v Praze. Oznámila to agentura TASS. V České republice se podle ruských diplomatů kolem tohoto tématu „vyvolává nezdravá atmosféra“. České Ministerstvo zahraničí sdělilo ČTK, že o věci s Ruskem jedná a záležitost zatím nebude komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Proč si místo Koudelky nepozvali šéfa civilní rozvědky… Andor Šándor se vrací k návštěvě Babiše v USA. A předně v centrále CIA
ROZHOVOR „Vedení armády rezignovalo na přemýšlení a plánování o Armádě České republiky jako celku,“ tvrdí bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. Podle něj se z české armády stal rezervoár menších bojových brigádních uskupení, která jsou přidělována k vyšším vojenským uskupením cizích států. Vyzbrojení i technika stará padesát let ukazuje, že byla armáda vládami zanedbána. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zároveň zamyslel nad tím, jak velký vliv bude mít při rozhodování o dostavbě jaderné elektrárny mezinárodní politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Proč neoznačíme nesmysl nesmyslem, hloupost hloupostí!
Projev na 7. schůzi Senátu 20. března 2019 k sdělení Evropské komise – Čistá planeta pro všechny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Aňa Geislerová zasáhla do politiky. A s ní i Hřebejk
Herečka Aňa Geislerová se k situaci ve společnosti vyjadřuje poměrně často. Naposledy vyjádřila svou kritiku vůči kardinálu Dominiku Dukovi. Její kolega z branže, režisér Jan Hřebejk, pro změnu podepsal petici proti kandidátovi na ústavního soudce Aleše Gerlocha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: Humanoidní robot Pepper bude předávat v Betlémské kapli diplomy
Kontroverzní. I tak by se dala popsat situace, která nastane 22. března 2019 v 10 hodin v Betlémské kapli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Klaus ml. to ohulil…“ uhranul Zahradil. Pomohl si i herečkou Jiráskovou a příběhem před lety
ROZHOVOR „Já jsem Václava Klause několikráthájil a výsledkem je jeho vzkaz přes média, že se k evropským volbám, kde já vedu kandidátku ODS a kde chceme dosáhnout nějaký dobrý výsledek, vůbec nedostaví. To je ilustrace jeho přístupu a pro mě poslední kapka,“ říká europoslanec Zahradil. Celou situaci kolem vyloučení Klause mladšího z řad ODS přirovnal k hudební kapele a skvělému kytaristovi, který však přehluší všechny ostatní. Každá kapela se ho prý nakonec musí zbavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: Radní schválili výběr nových provozovatelů veřejné linkové dopravy
Výběr dopravců, kteří budou od 15. prosince 2019 provozovat veřejnou linkovou dopravu ve Zlínském kraji, schválili v rámci realizované veřejné zakázky radní Zlínského kraje. Zakázka je rozdělena na celkem šest částí podle oblastí (Zlín, Uherské Hradiště, Kroměříž, Vsetín, Valašské Meziříčí, Valašské Klobouky).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Dlužníkům zůstane více. Vláda zvýšila nezabavitelnou částku pro lidi bez rodiny
Hranice, nad kterou se dlužníkům sráží peníze z výplaty bez omezení, se pro člověka bez rodiny od června výrazně zvedne.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Do záležitosti korunovačních klenotů se vloží prezident
Komentář na facebookovém profilu na téma navrácení korunovačních klenotů do Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Mluvčí studentů stávkujících za záchranu klimatu pronesl varování: Máme posledních dvanáct let
„Na záchranu Země máme dvanáct let,“ varuje mluvčí iniciativy pořádající středoškolské stávky za záchranu klimatu Petr Doubravský. Jen vysazovat stromy a třídit odpadky podle jeho slov nestačí. Za těmi největšími klimatickými problémy prý stojí velké firmy. „Situace vyžaduje systémová, politická řešení,“ říká v rozhovoru pro server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Kdo zná celý můj repertoár, ví předem mou odpověď.“ Tomáš Ortel se pro PL vyjádřil k útoku na mešity v Christchurch
ROZHOVOR „Často bývám kritizován za údajně neexistující islamizaci Evropy, a tedy téma, o kterém by se asi nemělo mluvit, natož zpívat,“ říká zpěvák, skladatel a textař Tomáš Ortel. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil mimo jiné o volbách do Evropského parlamentu a prozradil, koho on sám podpoří. Zmínil také negativní ohlasy v tisku poté, co se, jak říká, zúčastnil mnohých vlasteneckých akcí, a ptá se: „Je vlastenectví vůbec ještě v této zemi pozitivní hodnotou?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Masové protesty v Londýně
Jak informovala britská BBC, zástupci Evropské unie souhlasili s návrhem Theresy Mayové odložit datum výstupu Velké Británie z EU. Ovšem nikoliv bezpodmínečně. V Londýně také protestují zastánci druhého referenda. Podle předáka liberálních demokratů si nyní 60 % lidí přeje brexit zrušit. „Chci ukázat, že jsem rozzlobená a že jsem proti rasistické, xenofobní a nacionalistické rétorice, kterou se brexit zdůvodňuje všude ve zprávách,“ uvedla jedna z protestujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Psychicky nemocní“ islamističtí atentátníci a „pravicový extremista“ z Christchurch? Psychiatr varuje: Jakmile lidé zpozorují dvojí metr...
ROZHOVOR „Byl v té straně jediný, kdo byl často slyšet, a to s názory, za které se stydět rozhodně nemusel a nemusí,“ říká na adresu Václava Klause ml. známý psychiatr, bývalý dlouholetý člen ODS Jaroslav Zvěřina. Promluvil o blížících se volbách do Evropského parlamentu i o výsledcích prvního kola prezidentských voleb na Slovensku. Chladným ho nenechala slova Fera Feniče ohledně českého národa. „Je to zřejmě egoista propadlý globalismu, a tak se mu náš národ zdá být kolektivem břídilů, zejména když to není národ jeho,“ říká na adresu režiséra psychiatr. Vrátil se i k útoku na Novém Zélandu a k následnému prohlášení ministra Hamáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Aktuální hydrologická situace
Zásoby vody ve vodních nádržích jsou velmi dobré, téměř všechny dosahují nebo se blíží 100% naplnění a dávají dobrý předpoklad pro bezproblémové zásobování v jarním a letním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf senátorů ODS Vystrčil: Myslel jsem, že Václav Klaus mladší je jiný formát
ROZHOVOR Předsedu senátorského klubu ODS Miloše Vystrčila mrzí, že se každý zajímá o to, co bude ODS dělat s jedním poslancem. „Na to, že byla ideová konference ODS, kde byly velmi zajímavé výstupy, návrhy na reformu státu, na reformu důchodového zabezpečení, na to, jakým způsobem se začít chovat v oblasti ekonomické a daňové jinak, než se chováme, jak se postavit k životnímu prostředí nebo dalšímu vzdělávání, se nikdo neptá,“ prohlásil šéf senátorského klubu ODS a exhejtman Vysočiny Miloš Vystrčil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rodičovský příspěvek? Babiš ustoupí, ale musí se vědět, kde škrtat, odhadl v ČT Dolejš
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl poslanec za KSČM Jiří Dolejš. Diskuze probíhala na téma růstu důchodů, protože důchodcům vzrostly od ledna penze o 900 korun měsíčně. Neměla by vláda být podobně velkorysá i k rodičům s dětmi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nepomohlo mu, že ho představoval Mynář. Senátor Fischer v ČT osvětlil, proč nedal hlas pro Gerlocha
Hostem pořadu Interview ČT24 byl senátor Pavel Fischer. Řeč byla zejména o brexitu, který nyní otřásá Evropou. Nechybělo však ani jméno kandidáta na ústavního soudce Aleše Gerlocha, který Senátem neprošel. Proč? I na to Fischer odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
CzechTrade a průmyslový design - spojení, které funguje více než 10 let
Agentura CzechTrade propojuje od roku 2008 designéry s českými podniky a zlepšuje tak jejich renomé a konkurenceschopnost v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Praha bude první na světě. Nazí lidé, stálá expozice. Můžete si je osahat. Umělec představil, co chystá
ROZHOVOR Před časem Prahu zaujal do té doby nevídaný projekt, výstava skutečných nahých lidí, kde si návštěvník může na některé živé exponáty i sáhnout. Teď autor projektu Mário Petreje přichází s projektem stálé expozice Galerie Voayer, která poprvé otevírá 5. dubna v Domě módy na pražském Václavském náměstí. Autor celého projektu pro ParlamentníListy.cz o svém nápadu podrobně promluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Bitva o svobodu se zdá být prohrána
Když se Bruselem, Paříží a Berlínem podporovaná vlna migrace začala hnát Evropou mnozí to kritizovali. Okamžitě byli v médiích nazýváni fašisty, xenofoby apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Do Znojma zavítal vládní zmocněnec pro sport Hnilička. Kvůli bazénu
Do Znojma dnes přijel Milan Hnilička, vládní zmocněnec pro sport a legendární hokejový brankář, který je navíc budoucím šéfem Národní sportovní agentury, jež bude mít na starost financování sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Řada předmětů ve sbírkách muzeí potřebuje zásah restaurátora
Severočeské muzeum v Liberci restauruje necesér maršála Josefa Václava Radeckého z Radče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Hrušínský vyprovází Zemana na cestu do Číny: Snad nám zase přiveze nějaký ten Huawei, fujavei a churavei. Má nás fakt rád
Prezident Miloš Zeman po nějakém čase opět vyrazil na cesty po krajích. Ve čtvrtek ukončil třídenní návštěvu Karlovarského kraje a během své cesty znovu dokázal, že i ve svém druhém volebním období bude jako prezident nadále provokovat různými výroky. Tímto svým chováním upoutal pozornost ředitele Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského, který Zemanův karlovarský výlet zhodnotil několika větami. Podívejte se sami, co napsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vládou prosazovaná inkluze je cestou do pekel
Komentář na facebookovém profilu k důsledkům zavedení inkluze do škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Parlament i odbojáři uctili památku odbojáře Morávka bez ČSBS
Zástupci obou komor Parlamentu, Ministerstva obrany, Prahy i odbojářských sdružení dnes uctili památku hrdiny protinacistického odboje Václava Morávka. Učinili tak samostatně hodinu před akcí kontroverzního vedení Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), od nějž se místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer (ODS) distancoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vojenský kaplan s opravdu netradičními metodami promluvil. Dokázali by Češi padnout za vlast?
Vojenský kaplan Petr Šabaka v rozhovoru pro server Neovlivní.cz promluvil o vojáku zabitém v Afghánistánu Tomáši Procházkovi, před jehož kolegy z Grabštejna poté, co se o jeho smrti dozvěděli, předstoupil s tlakovým hrncem v náručí, aby demonstroval, že právě nastal čas na to, aby vypustili emoce. Podle jeho slov jsou takové věci účinnější než samotné kázání. Podobnou názornost zmínil i v dalších kázáních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Prasata!“ „Lháři!“ Vodičkův svaz a pravice jedou na krev: Přilétlo lejstro
Pamětníci, vojáci a představitelé Parlamentu ČR i města si dnes na Prašném mostě v Praze 6 připomenou památku štábního kapitána Václava Morávka, který na tomto místě 21. března 1942 zahynul při přestřelce s gestapem. ČTK k tomu poznamenala, že tuto vzpomínkovou akci ovlivní aktuální politické spory o to, zda současný šéf Českého svazu bojovníků za svobodu je mužem na svém místě, pokud v minulosti neváhal vyznamenat komunistu Zdeňka Ondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad: Nejlepší realizace pozemkových úprav byly oceněny ve 12. ročníku soutěže Žít krajinou
Ve čtvrtek 21. března 2019 se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo vyhlášení výsledků 12. ročníku soutěže Žít krajinou, kterou pořádá Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci se Stálou komisí senátu pro rozvoj venkova a s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Poslanci výboru pro veřejnou správu navštívili mostecký autodrom
Při čtvrtečním výjezdním zasedání v Ústeckém kraji byl jednou ze zastávek poslanců výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj areál mosteckého autodromu, návštěvu inicioval a připravil člen výboru a mostecký zastupitel Jan Schiller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Nedopustíme, aby se k nám vraždící monstra vůbec dostala
V německém Wormsu Tunisan brutálně ubodal mladou místní dívku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská má nového generálního ředitele
Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti ČEZ Teplárenská, a. s., se od 1. března stal Jan Nechvátal. Do Skupiny ČEZ přichází ze společnosti ACTHERM, v níž působil jako jednatel a zároveň i ředitel odštěpného závodu Chomutov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Začíná rekonstrukce Opavské ulice a mostu přes železniční trať v Ostravě
Moravskoslezský kraj zahájí rozsáhlou rekonstrukci Opavské ulice (II/479) včetně mostu přes železniční trať v Ostravě-Svinově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Harašení zbraněmi v médiích
Prakticky ve všech českých mainstreamových médiích téměř všichni komentátoři a tzv. analytici (s jedinou čestnou výjimkou Jana Schneidera) hovoří o potřebě razantně navyšovat vojenské výdaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Benzín a nafta zdražují. Ropa patří mezi nejrychleji rostoucí aktiva letošního roku
V uplynulém týdnu se ceny pohonných hmot měnily jen o haléře a v podstatě se udržovaly na konstantní úrovni. Nafta je stále dražší než benzín. S příchodem jara by se měla snížit poptávka po topné naftě, což se projeví sbližováním cen nafty a benzínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Vládní zákon o dostupném bydlení se nejspíš nestihne
Na včerejším grémiu k sociálním bydlení ministryně Dostálová uvedla, že hodlá připravit věcný záměr zákona o dostupném bydlení do ledna 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Klausovo (NE)odcházení
Komentář na facebookovém profilu na adresu reakcí Václava Klause staršího v souvislosti s vyloučením jeho syna z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Šándor: Pašeračka Tereza může být ráda, že nedostala vyšší trest
Češku Terezu Hlůškovou (22), kterou před více než rokem chytili na letišti v Láhauru s kufrem drog, odsoudil soud v Pákistánu na osm let a osm měsíců vězení. Čekají ji v tamním kriminálu drsné podmínky? To bude podle někdejšího náčelníka Vojenské zpravodajské služby a uznávaného odborníka na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management Andora Šándora záležet na celé řadě věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Odposlouchávaní se budou moci bránit
Státní orgány dlouhodobě neplní zákonnou povinnost informovat člověka, který byl v minulosti zbytečně odposloucháván. Problém se dostal do hledáčku Pirátů, kteří soustavně bojují proti narušování lidského soukromí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Než začnete „chlastat“, podepište petici proti Orbánovi! Nová akce české mládeže
Nelíbí se vám, co se děje v Maďarsku? Pak máte podle neziskové organizace Amnesty International a organizátorů Žižkovské noci 2019 možnost spojit příjemné s užitečným a podepsat festivalový dopis na podporu neziskových organizací v Maďarsku, kterým Viktor Orbán prý hází klacky pod nohy. A můžete se zúčastnit i diskuze s kanadským studentem, jehož si ČT pozvala k referátu o Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman prý chystá nové bydlení: Postaví si dům v Lánech, píše server
Plány prezidenta Miloše Zemana na důchod jsou odtajněny. Již dříve avizoval, že mu celoživotní úspory umožní koupit si bungalov, kde by si přál mít místnost s knihovnou. Své vize nejspíše začíná realizovat. Není to tak daleko odtud, odkud to velmi dobře zná. V únoru koupil za 2,5 milionu korun pozemek v Lánech na Kladensku. Tamní jsou ze svého budoucího souseda překvapeni, píše server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Přebytkem nemocnic ani zdravotníků kraj netrpí
Pod pojmem systemizace pracovních míst si většina z nás asi nepředstaví nic konkrétního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šimon Pánek: Ruský medvěd natahuje tlapy. Ekonomicky se uzdravil a zase chce vliv
Před několika dny jsme oslavili dvacet let našeho členství v NATO. Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni, která drtivou většinu peněz získává od soukromých dárců, jak Pánek často vysvětluje, je rád za naše členství v Alianci. Zdá se mu totiž, že velký ruský medvěd po nás stále natahuje své tlapy a rád by v České republice získal více vlivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Čaputová? „Budeme vás střílet, píše nám hoch od Sorose“. VIDEO o volbách na Slovensku
Na Slovensku se mílovými kroky blíží druhé kolo prezidentských voleb. Právnička Zuzana Čaputová má podle většiny slovenských médií solidně našlápnuto k vítězství. A k tomu, aby se stala první prezidentkou na Slovensku a vlastně i první ženskou prezidentkou ve V4. Poslanec strany SMER-SD je však odhodlán udělat vše pro to, aby Čaputová nevyhrála. Natočil kvůli tomu další video, ve kterém představuje Čaputovou tak, jak ji vidí on sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kozák (ODS): EU a národní zájmy
Vstup do Evropské unie byl naším národním zájmem. Naším národním zájmem je i to, aby EU fungovala co nejlépe a členským státům nabízela to, co od ní očekávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Advokát Sokol k pašeračce Tereze: Špatné zprávy. Nebude moc chytrá. Je mi jí líto? Takových máme plné kriminály
„Člověku je jí trochu líto, ale takových, co jich může být člověku líto, jsou i u nás plné kriminály,“ řekl advokát Tomáš Sokol na tvrdý trest pro dvaadvacetiletou Terezu Hluškovou, kterou před rokem zadrželi na pákistánském letišti s téměř deseti kilogramy drog v kufru. Teď byla odsouzena na osm let a osm měsíců vězení v nelidských podmínkách pákistánské věznice. Česká republika totiž nemá s Pákistánem uzavřenou smlouvu o vydávání odsouzených, takže se zatím zdá, že si pašeračka drog bude muset dlouhý trest odkroutit v nelidských podmínkách pákistánského vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátorská ubohost. Jejich úroveň... Zeman se Soukupem si spolu sedli a už to jelo...
Týden s prezidentem na TV Barrandov probíhal tentokrát z Karlovarského kraje, kde je nyní prezident na několikadenní návštěvě. Jako vždy došlo na diskusi nad aktuálními tématy. Mluvilo se jak o rodičovském příspěvku, brexitu, tak o Turecku či muslimské obci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Na blití? Mrtvolo Topolánku! smál se Zeman a probral Turecko, Češku v Pákistánu či slovenské volby
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Mirek Topolánek je politická mrtvola a tak to i zůstane. ParlamentnímListům.cz to řekl prezident Miloš Zeman. Reagoval na výroky expremiéra za ODS na výroky hlavy státu o Turecku. Zeman též řekl, že je připraven se sejít s ruským velvyslancem kvůli kauze, která aktuálně čeří česko-ruské vztahy. A komentoval i volby prezidenta na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Diskriminace z důvodu pohlaví – příběhy, které inspirují
Oběti diskriminace si často nejsou jisté, jestli jednání, kterému byly vystaveny, je diskriminační, nebo ne, na koho se mohou obrátit, jak se bránit a zajistit si důkazy, čeho se mohou domoci. Část obětí si není ani vědoma, že byly diskriminovány nebo obtěžovány, nebo si říkají, že tak to v životě chodí a nemá smysl s tím něco dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Przníte české děti! Poslanec Volný, profesí učitel, bouchl vzteky nad inkluzí
Poslanec Lubomír Volný sice již není členem hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, ale podle všeho nehodlá mlčet. Tentokrát se rozepsal o „zprzněných českých dětech“. Kdo je zprznil? Podle Volného tak učinili zastánci liberální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Brexit stále dokola
Kromě 29. března letošního roku, kdy mělo dojít k odchodu Velké Británie z Evropské unie (zatím neschválenému britským parlamentem), se objevují další dvě data: britská premiérka požádala o posunutí odchodu do 30. června letošního roku. Klíčovým datem ale zřejmě budou volby do Evropského parlamentu, které se konají 23. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hloupost, absurdita. Jako Kalouskova superhrubá mzda. Návrh Maláčové na přídavky dětem se dočkal výživné kritiky
Publicista David Klimeš zhodnotil jeden z plánů vlády Andreje Babiše (ANO). Kabinet si prý vytkl za cíl konat dobro, jenže zjistil, že na to jaksi nemá dost peněz, takže se ono konání dobra pořádně zvrtlo. Tentokrát podle Klimeše přišla vláda s opravdu hloupým nápadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Inkluze je jeden velký průšvih
Ministr školstvím respektive vláda by měla mít odvahu inkluzi bez otálení zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Vedení kraje by mělo vyvinout větší tlak
KDU-ČSL iniciovala seminář k VDV, řeší i peníze pro sociální služby, hospic a Buchtův kopec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dohra Klausova vyhazovu. Fiala na odstřel? Chystá se velký návrat, prsty v tom prý má Kalousek. Vlastimil Tlustý o nové ODS
ROZHOVOR „Kdysi jsem byl zastrašován já a moji příznivci. To jenom pokračuje!“ Exministr financí Vlastimil Tlustý popisuje v reakci na vyloučení Václava Klause ml. z ODS jednoznačný projekt splynutí ODS a TOP 09 a jmenuje konkrétní osoby, které za ním stojí. Až na pár partyzánů typu Jaroslava Kubery je podle něj současná ODS jen zakamuflovaná, převlečená Unie svobody, která úspěšně mate veřejnost. A jak dlouho bude potřebný profesor Petr Fiala? „Dokud kongres nové Unie svobody splynulé s TOP 09 neshledá jako lepšího ideového vůdce Mirka Topolánka,“ říká Tlustý, který s jistotou očekává, že se Václav Klaus ml. chopí s úspěchem příležitosti a založí novou politickou stranu. Tu by Vlastimil Tlustý veřejně podpořil a nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Od právníka bych takovou myšlenkovou jednoduchost nečekal
Některé články v tzv. svobodném tisku mne dovedou opravdu nadzvednout, naposledy pan doktor Kalvoda v Lidovkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Strašení globálním oteplováním je jedním z hlavních témat současnosti
Předmluva ke knize Vítězslava Kremlíka „Obchodníci se strachem“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Perlík po 17 letech končí jako šéf sdružení obcí Plzeňského kraje
Po téměř 17 letech skončí v pátek v pozici předsedy Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje (SMOPK) 73letý Jaroslav Perlík, který byl do loňských komunálních voleb starostou Hrádku u Rokycan. Ze největší úspěchy sdružení považuje prosazení převodů pozemků na obce od Státního statku Jeneč, Správy železniční dopravní cesty i Českých drah, zrychlení převodů armádního majetku na obce, úspěšný odpor proti rušení poboček pošty a policejních služeben v malých obcích i sběr ekologicky závadných ledniček s freonem, řekl dnes ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Krajský úřad vzbuzuje dojem, že praktikuje zdržovací taktiku
Středočeský kraj vrátil kauzu střetu zájmů premiéra Černošicím navzdory jednotnému postoji expertů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Náměstek: Odhad ceny metra D je 72 miliard, zatím stálo miliardu
Vedení hlavního města odhaduje, že stavba nové linky metra D z Písnice na náměstí Míru vyjde na 72 miliard korun. Náklady na přípravu stavby zatím činily zhruba miliardu korun. Na dnešním jednání zastupitelstva to uvedl primátorův náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Dodal, že jde o odhad podle aktuálních cen stavebních prací a finální cena vzejde ze soutěže na zhotovitele. Město chce letos začít s geologickým průzkumem pro stavbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ombudsman již čtyři roky zveřejňuje svá stanoviska
Před čtyřmi lety ombudsman spustil elektronickou evidenci, ve které si nejširší veřejnost může vyhledat stanoviska k jednotlivým případům, výzkumné zprávy, zprávy z navštívených zařízení nebo připomínky k zákonům. Zatímco některé soudy navzdory své povinnosti vyplývající z instrukce Ministerstva spravedlnosti dodnes nezveřejňují téměř žádné rozsudky, ombudsman jde příkladem a k dnešnímu dni zpřístupnil 3000 svých zpráv a zjištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Sra*ka! Co tam přimalovat? Havlova obří podobizna na zdi rozlítila českého režiséra. A nejen jeho
Na tzv. Lennonově zdi v Praze se objevil obraz prvního českého prezidenta Václava Havla. A režisér David Martínek kvůli tomu vypěnil. „Humanitární bombarďák“, jak Havla nazval, ho prý „se*e“. A pak se strhla hotová tsunami stížností a sprostých slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Ohlédnutí za vyhazovem Klause mladšího z ODS
16. března 2019 vyloučila výkonná rada ODS Václava Klause ml. ze svých řad. Stalo se tak na podkladě progredujících výpadů tohoto člověka proti zahraniční politice ČR, proti EU a ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Což takhle zasadit se o zrušení toho nesmyslu, soudruhu Maiere?
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vychází bravurní kniha: Posvátná Praha Karla IV.
Knihou „K vizi posvátné Prahy císaře Karla IV. a jejím duchovním kořenům", jejímž autorem je odborník Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Miroslav Šmied, měly možnost ParlamentníListy.cz listovat. Titul vydalo Nakladatelství Lidové noviny v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Zrušení karenční doby a zavedení eNeschopenky by se mohly odložit
Vláda jako kompenzaci zaměstnavatelům za zrušení karenční doby přislíbila zavedení plně digitální, plošné eNeschopenky, díky které by byli zaměstnavatelé o dočasné pracovní neschopnosti svých zaměstnanců informováni v reálném čase. Oficiální vládní návrh eNeschopenky, označený v poslanecké sněmovně jako tisk 333, je ale podle zaměstnavatelů nedodělek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Ameriko, není načase dát tomu tvému chráněnci pořádně přes hubu?
To ta vojenská základna a odbytiště zbraní stojí zato? Stejně na tebe kašle a jako člen NATO koupil zbraně i od Putina! To, co si ten samozvaný novodobý sultán dovoluje, překračuje všechny meze. Proč ne, když je ta hrobařka Evropy Merkel před ním v předklonu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Zprostředkovatelé zneužívají svého dominantního postavení na letišti
Prohlášení Sdružení českých taxikářů ke stávce řidičů a situaci na mezinárodním letišti v Praze Ruzyni, která je jen další eskalací dlouhodobě přetrvávajících a neřešených problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Němec: Zneužít Brno! Bojují proti hazardu jen kvůli svému prospěchu
Politická kariéra Matěje Hollana připomíná hazardní hru. V roce 2014 při krajských volbách brněnský aktivista trefil jackpot, jenže postupně o všechno přišel. Teď si musí hledat práci a hodlá se vrátit na začátek, kdy bojoval proti kamenným hernám. Hollan je však kontroverzní postava. S kamarádem Martinem Svobodou, který přiznal gamblerství, vyhlásili válku hazardu, ale on-line kasina jim zas tak nevadí. Na radnici navíc Hollan přihrával Svobodovi žetony v podobě dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Vyzýváme vládu k okamžité akci kvůli policejnímu vyšetřování předsedy ÚOHS
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek interpeloval vládu, jak vyhodnotila informace z policejních dokumentů zveřejněných v médiích, dle kterých policie podezírá předsedu antimonopolního úřadu Petra Rafaje z manipulace s mýtným tendrem a dalších prověřovaných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
EASAC: Bez omezení benzinové a naftové dopravy nelze splnit cíle Pařížské dohody
Jestliže země Evropské unie neomezí dopravu závislou na fosilních palivech, s nejvyšší pravděpodobností se jim nepodaří snížit emise dost na to, aby se dokázaly zbrzdit oteplování klimatu a dosáhnout cílů Pařížské dohody. Ve své nejčerstvější zprávě to konstatuje Expertní rada evropských akademií (EASAC), která sdružuje akademie věd členských zemí EU, Norska a Švýcarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ve Francii byl kvůli migrantovi zadržen řidič kamionu z ČR
Francouzská policie v minulých dnech krátce zadržela českého řidiče kamionu, v jehož nákladovém prostoru nalezla migranta. Robert Řehák z tiskového odboru českého ministerstva zahraničí na dotaz ČTK sdělil, že policie vyhodnotila řidičovo tvrzení, že o migrantovi nevěděl, jako věrohodné, proto ho propustila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček se v Plzni zúčastnili konference Bezpečné Česko
Na pozvání rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy se premiér Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček ve středu 20. března 2019 zúčastnili konference Bezpečné Česko v Měšťanské besedě v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): Zůstalo u planých slibů
Vedení hlavního města v rozporu s programovým prohlášením zatajuje podklady pro jednání zastupitelských výborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Hříchy Klause juniora
Kdyby se v britské Konzervativní straně mělo vylučovat za odlišný názor na setrvání v Evropské unii, nevím, zdali by vylučovali brexitáři nebrexitáře či nebrexitáři brexitáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Braňte ČT, PL jsou žumpa! „Břéťa“ Rychlík vám potřebuje něco říct
Režisér, scenárista, herec a vysokoškolský pedagog Břetislav Rychlík se rozepsal o mediálním světě. Rozhorlilo ho totiž, kdo všechno míří do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. „Již zapomenuté, ke všemu ochotné figurky kolem ODS či ČSSD se vynořují z bezútěšných krajin podsvětí opoziční smlouvy a především díky koalici ANO, SPD a KSČM se stávají mediálními zástupci veřejnosti,“ poznamenal Rychlík v komentáři pro server Denikn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Součástí bezpečnosti státu je i bezpečnost ekonomická
Na pozvání rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy se premiér Andrej Babiš ve středu 20. března 2019 zúčastnil konference v rámci diskusní platformy Univerzity Karlovy Česko! A jak dál? v Měšťanské besedě v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Karadžič a Albrightová
Bývalý vůdce bosenských Srbů Radovan Karadžič dostal doživotí. O procesu panují pochybnosti, zvláště však o spravedlivém přístupu ke všem účastníkům balkánského konfliktu. Ale budiž. Vítěz triumfuje nad poraženým a „nezávislý“ soud se přizpůsobí. Historicky normální situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Cenzura! Je to jinak. Tereza Spencerová k útoku na Zélandu i k Erdoganovi
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ ,,My se sice vojensky hrneme do muslimských zemí, ale přinejmenším zatím nám to nijak adekvátně nevracejí. Možná jsme ve válce s terorismem, a tím je obvykle míněn jen ten islámský, ale také to neplatí do důsledků, protože někdy se nám ti teroristé pro změnu hodí, jako tomu bylo po osm let války v Sýrii, kdy jsme je vyzbrojovali, financovali a využívali jako svou prodlouženou ruku ke svržení Asadova režimu,“ konstatuje analytička Tereza Spencerová k masakru na Novém Zélandu. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se věnuje i tomu, jak masakru využívají vlády západních zemí a Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Do p*dele, má rád Zemana, a co?“ Odborníci se včera naštvali
Jak jsme již informovali, Aleš Gerloch nebude ústavní soudcem, protože ho podpořilo pouze 19 senátorů z 64 hlasujících. Za Gerlocha se jasně postavili pouze senátoři ANO, proti Gerlochově nominaci se před hlasováním vyslovili lidovci, TOP 09 nebo představitelé Starostů a nezávislých či hnutí Senátor 21. Senátoři Gerlochovi vyčítali jeho minulost, komentátoři pak, že tato minulost jim vadí poněkud selektivně. A Jiří Ovčáček nebral ohledy vůbec a nezvolení Gerlocha prohlásil za bolševické kádrování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Třešňák (Piráti): Pojištěnce chápeme jako “akcionáře” dané pojišťovny
Poslanec Pirátů Petr Třešňák na tiskové konferenci představil pirátský návrh na zavedení způsobu volby pojištěnců do správních rad oborových zdravotních pojišťoven. Piráti chtějí prosadit přímou volbu zástupců pojištěnců do správních rad zaměstnaneckých pojišťoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: „Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU
"Mně to připomíná něco jako židovský výbor, jo, když nám řekli, že máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem, ale jinak prostě děláme to, co nám řeknou," řekl Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Chlupáč: Nebuďme teoretici, snažme se dostat vždycky k praxi
Projev na 7. schůzi Senátu 20. března 2019 k sdělení Evropské komise – Čistá planeta pro všechny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ministr vnitra Hamáček by neměl vyhrožovat lidem
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Kdyby straníci více četli, nemohli ho nikdy zvolit do čela. Spoluzakladatelka ODS vyzývá Fialu k rezignaci. A nejen to
ROZHOVOR Zbavovat se konkurence vylučováním ze strany je nejen nedemokratické, ale především zbabělé a značně odpudivé. V reakci na to, jak se občanští demokraté vypořádali s Václavem Klausem mladším, to říká zakladatelka ODS a bývalá členka Rady ČT Jana Dědečková. Zdánlivě dominantní pozici Petra Fialy přirovnává k situaci za Mirka Topolánka a Petra Nečase, jimž byli stejní lidé zcela „oddaní“, ale za zády se jim smáli a mydlili jim schody. Stejně tak rychle jako je opustí i Fialu, až usoudí, že jim již není potřebný. Prozatím doufají, že je jejich „morálním štítem“, aby byla dokonalá iluze, že ODS je nová a lepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
FNUSA: Americký velvyslanec navštívil brněnské vědce, chce rozvíjet spolupráci ve výzkumu
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) včera navštívil velvyslanec Spojených států amerických Stephen B. King s třemi kolegy z velvyslanectví USA v Praze. Cílem setkání bylo podpořit již zavedenou spolupráci v oblasti zdravotnického výzkumu a rozvíjet další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Jestli nám ujede vlak, pak jsme opravdu prohráli
Projev na 7. schůzi Senátu 20. března 2019 k sdělení Evropské komise – Čistá planeta pro všechny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Spisovatel Podracký: Kdyby Klaus ml. použil příměr ke Stalinovi, mělo by to jiný účinek. Žijeme v době politické korektnosti k menšinám. Ta je určující, nikoli obsah
„Za reformní názory vyhazovali naposledy komunisté. Vím, že se vracíme, ale u ODS mne to mrzí – historie se může opakovat důsledně,“ komentuje spisovatel a publicista Vlastimil Podracký vyloučení výrazného poslance Václava Klause mladšího z ODS. „ODS vyhozením Klause ukázala, že univerzalistickému a globalistickému nátlaku v cestě stát nebude. Klaus byl jediný, který v této věci udržoval o ODS mínění, že je konzervativní stranou a hájí tradiční hodnoty,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Klimatické spolčení hlupců
460 nebezpečných slov o záškoláckém aktivismu. Varování: Následující text obsahuje narativy, které v pražské a brněnské kavárně vyvolávají výbuchy vzteku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tlak na nezvolení Gerlocha ústavním soudcem se vyplatil. Hřebejk, Štěpánová, Sommerová a další si mnou ruce
Profesor Aleš Gerloch nebude ústavním soudcem. Senátoři jeho kandidaturu neschválili v tajných volbách. Proti byli hlavně lidovci a TOP 09. Klub otevřené demokracie dokonce před volbou zaslal dopis podepsaný více než 3 000 lidmi proti Gerlochovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Slonková zase o Babišovi: Toto se zatím nepsalo
Reportérka Sabina Slonková se na serveru Neovlivní.cz zaměřila opět na premiéra Andreje Babiše (ANO). Konkrétně se rozepsala o právníkovi Pavlu Smutném.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SPD řídí Babišův poradce a vydavatel časopisů, chtějí jen bezzubé hnutí, tvrdí Volný
Čerství odpadlíci z SPD tvrdí, že to není Tomio Okamura, kdo hnutí řídí. Moc podle nich v rukou drží tři muži v pozadí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 20.3.2019 v 13:36, zobrazit podobné
dTest: Máme prošlé potraviny sníst, nebo nemilosrdně vyhodit?
Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Oberfalzer: K akcím Českého svazu bojovníků za svobodu budeme přistupovat s obezřetností
Zástupci Senátu si v pátek 22. března připomenou štábního kapitána Václava Morávka u jeho pomníku u Prašného mostu v Praze 6. Nezúčastní se ale pietního aktu, který se každoročně koná na tomto místě, protože ho pořádá Český svaz bojovníků za svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Příchod konkurence na železnici bude přínosem pro občany našeho kraje
Hejtman Čunek podepsal nové smlouvy s železničními dopravci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ČEZ: Distributoři energií podepsali s operátory memorandum o spolupráci při kalamitách
Představitelé vedení společností ČEZ Distribuce, E.ON Distribuce, Česká telekomunikační infrastruktura, O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic podepsali memorandum o krizové komunikaci v době kalamit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj rozdělil dobrovolným hasičům přes 18 milionů
Radní Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválili několik dotací, cílených na zlepšení vybavení a zázemí jednotek sborů dobrovolných hasičů na obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Matzner: Není sporu o tom, kdo může danou licenci udělit a komu se má platit
Komentář JUDr. Jiří Matznera, obhájce paní Fišerové ke kauze KRTEK - dnešnímu rozhodnutí, které pravomocně řeší spory vyplývající z existence paralelních vztahů, na jedné straně smluv se samotným autorem (správkyní dědictví po Zdeňku Milerovi), na druhé straně se společnostmi sl. Karolíny Milerové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo nezjistilo podjatost šéfa úřadu v Babišově kauze
Ministerstvo spravedlnosti nezjistilo skutečnosti, které by naznačovaly podjatost ředitele středočeského krajského úřadu Jiřího Holuba v případu podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). ČTK to dnes řekla Helena Frintová z tiskového oddělení hejtmanství. Podnět na ministerstvo dala krajská opozice za STAN. První místopředseda STAN Vít Rakušan i předseda středočeské organizace Věslav Michalik ČTK řekli, že výsledek respektují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Naše dozorové orgány budou nadále intenzivně kontrolovat dovozy
Ministerstvo zemědělství obdrželo dopis od Polska. Po jeho vyhodnocení případně zahájí rušení mimořádných veterinárních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neříkejte, že je máte všechny přečtené
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Konec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Stomatolog, politický komentátor a bývalý místopředseda ODS a vlády Miroslav Macek v rozhovoru pro Český rozhlas Plus prozradil, jak čte dnešní společnost. Neuvědomujeme si prý, že jsme v zájmu velmocí, jak obrovský vliv na nás má Německo a pod jak velký tlakem jsme ze strany Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): V krajské knihovně vyhlásili Čtenáře roku
V sobotu 23. března 2019 se v Krajské vědecké knihovně v Liberci konalo slavnostní vyhlášení Čtenáře roku Libereckého kraje 2019. Soutěž pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Záštitu převzala regionální organizace ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Vláda schválila návrh zákona o náhradě újmy způsobené povinným očkováním
Vláda dnes schválila návrh zákona Ministerstva zdravotnictví, který přináší zcela novou možnost odškodnit ty osoby, kterým vznikla újma na zdraví v důsledku povinného očkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TI vyzvala vládu, aby iniciovala odvolání Rafaje z čela ÚOHS
Nevládní organizace Transparency International (TI) dnes otevřeným dopisem vyzvala vládu, aby iniciovala odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje z funkce. Podle organizace Rafaj narušuje důvěryhodnost úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) se k záležitosti nechtěl blíže vyjadřovat, informace má pouze z médií. Podle něj je vyšetření případu především věcí policie. Počátkem března zasahovali v ÚOHS policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Zahraniční zadluženost ČR ustupuje
Zahraniční dluh ČR dosáhl na konci loňského roku 169 mld. EUR a odpovídal tak 82 % HDP. Oproti roku 2017, kdy překročil hranici 90 % HDP, jde o poměrně výrazné zlepšení tohoto ukazatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Na odevzdání přiznání zbývá už jen týden
Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání pro poplatníky daně z příjmů za rok 2018 je 1. duben 2019. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Volí nevzdělanci, řekla Sommerová. A velí: Kupujte méně věcí! Více na VIDEU
Dokumentaristka Olga Sommerová v poslední době upoutala svým rozhovorem v Prostoru X, kde se vyjadřovala k politice a demokracii. Volby prohlásila za nebezpečné, protože v nich mohou volit i nevzdělaní, a za tento sentiment ji zkritizoval například Petr Žantovský, který její slova označil za hrubá a arogantní. A je zde další VIDEO, ve kterém Olga Sommerová vyzývá k uskrovnění a solidaritě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš vyklopil, co si s Trumpem řekli o Zemanovi a jak jednal s ČSSD. Drsné slovo o ČT
Do pořadu Xaver Live po dlouhém lákání a vnadění přišel premiér Andrej Babiš. Premiér se v interview věnoval jak své návštěvě Donalda Trumpa, tak nedávným problémům s rodičovským příspěvkem. Sdělil, jak má s prezidentem Zemanem rozdělené mezinárodní vztahy. A padlo i pár slov o České televizi a Václavu Klausovi mladším.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Brexit dostal ještě chvilku
Dva krátké odklady, jeden pro pád z útesu a druhý po případném schválení dohody o rozvodu s EU, to je všechno, co dokázala britská premiérka Mayová vyjednat na Evropské radě. Šéfové EU27 se rozhodli hlavně zabránit tomu, aby britský chaos narušil evropské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Ustyanovič: Podivná instituce senát
Senát zamítl kandidaturu profesora Gerlocha na člena Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Antisemitismus nové levice
V šedesátých letech byly v socialistickém Československu velmi oblíbené myšlenky tzv. nové levice, které se prolínaly s neomarxismem (Antonio Gramsci, Roger Garaudy, Jean Paul Sartre a j.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Legalizaci dvojí kvality potravin jednoznačné NE
Komentář na facebookovém profilu k jednání Evropského parlamentu o dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje může získat půl miliardy na návaznou péči
Ministerstvo pro místní rozvoj minulý týden avizovalo, že Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje, získal dalších 5,2 miliardy korun. Z této částky by mělo 1,9 miliardy připadnout výzvě č. 31 – Zvýšení kvality návazné péče. Nemocnice Pardubického kraje (NPK) by tak mohla od ministerstva získat dotaci téměř půl miliardy korun, protože všechny její projekty přihlášené k této výzvě dostaly zelenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Naštvaný předseda Sněmovny Vondráček: Mediální skandál? Pisálkům vzkazuji...
Předsedovi Poslanecké sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO) v poslední době média věnují značnou pozornost. Novináři upozorňují na to, že před Vánocemi v roce 2017 skotačil na stole předsedy Poslanecké sněmovny s kytarou v ruce. Především pravicové opozice označila jeho chování za velmi ostudné. Na počátku jara tohoto roku vyrazil Vondráček do Vatikánu a podle Miroslava Kalouska tam zase udělal ostudu. A Vondráček se naštval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci v Bagramu změřili své síly ve střeleckých dovednostech
Na základně Bagram se uskutečnila střelecká soutěž pod názvem TF LION. Celkem 122 vojáků z Polska, USA, Gruzie a České republiky změřilo své síly ve střeleckých dovednostech. Soutěžní klání uspořádali příslušníci 11. strážní roty BAF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Zopakoval jsem platnost loňské nabídky na letouny L-39NG
Ministr obrany Lubomír Metnar ve Vídni jednal nejprve s poslanci výboru pro národní obranu Národní rady a poté s rakouským protějškem Mariem Kunasekem. Hlavními tématy byla bilaterální vojenská a průmyslová spolupráce i společné aktivity v rámci Středoevropské obranné spolupráce (CEDC) a Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Posudek univerzity potvrdil správnost našeho rozhodnutí
Kompletně zpracovaný Investiční záměr, týkající se výstavby Nové krajské Baťovy nemocnice, převzal hejtman Jiří Čunek od Martina Šamaje, vedoucího týmu přípravného výboru pro výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Poškození finančních zájmů EU a dotační podvod
Kriminalisté odboru daní Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) provedli v uplynulých dnech rozsáhlou operaci s krycím názvem AURELIUS. Zadrželi 4 osoby a následně zahájili trestní stíhání čtyř fyzických a tří právnických osob pro zvlášť závažný zločin poškození finančních zájmů Evropské unie a dotační podvod s předpokládanou způsobenou škodou cca 300 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Další prů*er Vondráčka? Přišel s ním Kalousek. Prý je to ostuda
Poslední dobou se kolem osoby předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka množí pochyby o jeho slušném vychování. Je zde opět fotka. Vondráček na ní tentokrát pouze pokojně stojí. Ale vznikla někde, kde se fotit nesmí a cedule se zákazem jsou na fotce zachyceny. Ale předseda Sněmovny si s tím hlavu nelámal a v klidu tyto fotky sdílel na twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Výchova dětí ve vojáky, pohlcení Běloruska Ruskem, Putin povede dál zemi z jiné funkce... Mitrofanov představil vize budoucího Ruska
Co se stane, až v roce 2024 vyprší Vladimiru Putinovi prezidentský mandát? Právě této otázce se věnuje novinář Alexandr Mitrofanov na Českém rozhlase Plus. Je zde prý možnost, že by Rusko „pohltilo“ Bělorusko. A dle jeho informací se v Rusku začíná klást důraz na výchovu dětí k vojenské způsobilosti. Do vojensko-mládežnické organizace mají být zařazeny např. děti z dětských domovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Rozsápaný muž a zastřelení lvi. Tragédie ve Zděchově má dohru. Vážné podezření kvůli zásahu policie
Dohra tragické události na Valašsku, kdy lev roztrhal svého chovatele. Policejní odborářka poslala podnět k policejnímu prezídiu. Dle jejího zdroje byli lvi zastřeleni zbytečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Devět z deseti vzorků vody z Vltavy a Labe obsahovalo mikroplasty
Komentář na facebookovém profilu k znečištění vody plasty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hrozí nám uříznutím hlavy, prozradil tým Marka Wollnera z ČT
Dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT zavítal do pořadu veřejnoprávní televize Sama doma a divačkám a divákům popsal svou práci. Do studia ho doprovodily jeho dvě kolegyně, které prozradily, že jim lidé občas vyhrožují. Třeba tím, že jim uříznou hlavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2019 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Aktualita: děsivé probuzení J. Hamáčka
Od zdroje poměrně blízkého okolí ministra vnitra se dozvídáme, že Jan Hamáček prožil dnes ráno hluboký duševní otřes.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 23.3.2019 v 09:40, zobrazit podobné
EU se chystá přejmenovat dny v týdnu
Evropská agentura pro normalizaci připravuje reformu označování dnů v týdnu. Cílem je harmonizovat celý systém, zavést jednotná a srozumitelná pravidla a tím zjednodušit komunikaci mezi členskými státy EU i jednotlivými občany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Měli byste se stydět!
V rubrice „zaujalo nás,“ se objevil článek s nadpisem „Umře někdy prezident Zeman?“ Autor asi neví, že se slovy se nehazarduje. V pořádku. A co admini? Neměli by se stydět tento článek dát do rubriky, která každého práskne do očí?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 22:40, zobrazit podobné
Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje?
Vedení ODS JEDNOHLASNĚ(?) vyloučilo Václava Klause z ODS. Předseda Petr Fiala tu více, tu méně obratně toto rozhodnutí obhajuje. Klaus ml. se prý odklonil od programu ODS. A extremista Pavel Novotný ho reprezentuje?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.3.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Michaela Pixová: Babiš odrazuje EU od ochrany klimatu!!! A média mlčí!
Andrej Babiš na právě probíhajícím summitu Evropské unie ukazuje svůj skutečný postoj k ochraně klimatu, a také k požadavkům studentů a studentek, kteří minulý týden demonstrovali po celé České republice na protest proti nedostatečné ochraně klimatu ze strany vlády. Činy českého premiéra dokládají, že skutečnost je ještě daleko horší. Přední představitelé české vlády se dokonce po vzoru prezidenta Trumpa pokouší úsilí o ochranu klimatu a tedy i…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Hrátky s grafy
Data je dobré vizuálně prezentovat tak, aby je divák dobře pochopil. Často je ale možné vybrat z několika různých způsobů ten, který se autorovi nejlépe "hodí do krámu". Tentokrát o tom, zda vstup do EU zlepšil export ČR do EU-15.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.3.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Miloš Balabán: Mezi Washingtonem, Paříží a Berlínem
Evropská unie se dnes musí vyrovnávat s tím, že USA jsou na jedné straně stále ještě oporou mezinárodního řádu a na straně druhé jeho hlavním protivníkem. Tento rozpor přispívá k tomu, že se svět stává stále víc nepředvídatelný a neřiditelný. Pro EU jako celek i jejího nejsilnějšího člena, Německo, které je „exportním hegemonem“, se jedná o rizikovou situaci. Pokusy, aby americký prezident Trump svoji politiku korigoval, o což se pokoušel i…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:41, zobrazit podobné
Mayová není „Železná lady“ ani omylem
Britská premiérka podle tamního tisku „tápe“ a po druhém odmítnutí dohody mezi EU a Británií parlamentem se „sesypala“.  Nyní Británie zažila „ponížení“ poté, co vedení EU dalo Británii „ultimátum“.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Žluté vesty, Akt XIX
Jak jsem se zmínil výše, vláda po spektakulárním urban guerilla úspěchu  ultralevicových Black Bloc a Antifa milicí z minulého víkendu konečně přitvrdila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.3.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Jan Lipold: Budoucnost je známá
Prezident Miloš Zeman po čase znovu vycestoval do kraje a na Karlovarsku kromě jiného podpořil těžbu uhlí. Obnovitelné zdroje podle něj nemají budoucnost, vždyť za jejich rozkvětem prý stojí státní dotace.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 22.3.2019 v 12:41, zobrazit podobné
Brexit: Absurdní Mayová, ještě absurdnější EU
Britská premiérka Theresa Mayová se zúčastnila Evropské rady, na které obhajovala svou žádost o pozdržení termínu odchodu Velké Británie z EU. Bylo to celé naprosto absurdní divadlo .
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Petr Robejšek: Emmanuel I. a revoluce
Francouzská vláda oznámila, že při demonstracích "žlutých vest" budou nasazeni vojáci protiteroristické jednotky "Sentinelle". To může být osudné rozhodnutí.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 22.3.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: 1184, aneb z bláta do louže
Název článku nemá připomenout nějaké historické výročí, ale je číslem označujícím jedno z ustanovení občanského zákoníku, které mělo přispět ke slušným poměrům v bydlení.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.3.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Šedivé myši
Tak kdo, když ne Václav Klaus? Kdo může probudit ODS a vtisknout ji novou tvář, která by přitáhla voliče?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.3.2019 v 12:40, zobrazit podobné
Reforma EU je naprosto nevyhnutelná
Vyšší podpora EU je dobrá zpráva, ale usnout na vavřínech by byla obrovská chyba. Reforma je prostě nutná.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Nehorázná ruská drzost a mafiánský teror v režii chráněnce Kremlu
Z pražských bytů, které spravuje Ruská federace, jsou mafiány za pomoci brutálního násilí a dalších nevybíravých nátlakových metod vyháněni nájemníci. Chválím české ministerstvo zahraničí, že situaci řeší.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Logo ODS, Klaus ml. a Gerloch
Už dlouho víme, že logo a jeho příběh je při výběru zboží nejdůležitější. Právě z tohoto důvodu v posledních desetiletích do loga a slov s ním spojených investují firmy velké peníze. Totéž platí i v politice. Proto rozhodování ODS o vyloučení Václava Klause ml. z ODS a o podpoře či odmítnutí nominace Aleše Gerlocha na ústavního soudce jsou tak důležitá.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:41, zobrazit podobné
Diesel gate v EU a auto na Setrvačník aneb v USA jsou prodeje Nafťáků na vzestupu
"Bacchus et argentum mutant mores sapientum", že víno a mravy mění i mudrce. A tedy z chytré hlavy stává se dutá a omezená. To je tak když je popuštěna uzda Tuposti, spolu s ním kráčí Zaslepenost a poslední dobíhá Omezenost
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Nemá zpochybňování šéfa antimonoplního úřadu poškodit čistý štít ČSSD?
Do všelidové diskuse, zda se Jaroslav Faltýnek  zapletl s mýtem, anebo si jen vzal mandát, teď jako z udělání přispěly informace tajné služby, že šéf antimonopolního úřadu se dlouhodobě choval divně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.3.2019 v 16:40, zobrazit podobné
Fau eins, Fau zwei, ...., V4
S čím se ale potýkáme dodnes je relikt zvaný Visegrád. Ten měl skončit vstupem členských zemí do NATO, nebo nejpozději začleněním našich zemí do EU. Dnes působí jako spolek kverulantů, se kterými mají ostatní země EU jen potíže.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 07:40, zobrazit podobné
Když revoluce začne požírat své děti
Z pohledu dějin to není vlastně zas až tak dlouho, co emigroval český zpěvák Waldemar Matuška z tehdejšího komunistického Československa. Důsledek na sebe nenechal dlouho čekat: Matuška byl vzápětí v televizi a rozhlasu zakázán.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.3.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Jak Fiala vylil s vaničkou i Klausovo dítě
... aneb z nové brněnské operety "Fialový kavalír." První dějství: VK mladší tráví dlouhé dny nuceného exilu na pláži brněnské přehrady, když tu se rozvlní hladina a ze sinic se vynoří věž fialové ponorky "ODS" s profesorem Fialou
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.3.2019 v 11:40, zobrazit podobné
ODS: Dejte nám moc, a uvidíte.
Nic nového v politice. Nalákat voliče na sliby, je trvalý jev. Kdyby někdo udělal "vyúčtování" takových slibů, se zlou by se potázal.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.3.2019 v 16:40, zobrazit podobné
Martin Novotný: Rodičovský příspěvek jako záplata na korupci?
Andrej Babiš se opět podepsal pod samozvaný velký úspěch. Koaliční vláda odsouhlasila zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc na 300.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 20.3.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Nová autentická pravicová strana?
Klausové volají po vzniku autentické pravicové strany. Ještě že Miloš Zeman nevolá po vzniku nějaké autentické levicové. Oni nám tu totiž pánové Klaus senior a Zeman v tom pravolevém dělení udělali v minulosti trochu zmatek.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.3.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Rok 2013 byl pro Česko nejlepším od roku 1989! Víte paní Sommerová?
O. Sommerová se v Prostou X vyjádřila, že prý rokem 2013 začala v Česku jakási doba útlaku. A to díky tomu, že nastoupil Miloš Zeman a Andrej Babiš. Vážená paní, tak podívejte se. Rok 2013 byl pro mne naopak velkým rokem naděje.  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Je Evropská unie reformovatelná?
Jakmile je v Unii řeč o reformách, většinou to nic dobrého nevěstí. Změna kurzu není v dohledu. „Cesta do Sibiu“ je další promarněnou příležitostí. Z prosazování skutečné reformy slevit nesmíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Kainovo referendum
Petr Kain, komentátor lidovky.cz, se napůl kriticky, napůl nekriticky, vyjadřuje k návrhu zákona o celostátním referendu. Dle mého soudu je referendum z dílny ANO, ČSSD a Pirátů „dortem“ z kuchyně pejska a kočičky.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Slovo ke Golanským výšinám (Doplněno)
Po přemístění amerického velvyslanectví z Tel Avivu do izraelského hlavního města Jeruzaléma se prezident Trump zapsal do historie dalším činem odvahy. Nic pro ty, kdo vzývají politickou korektnost.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
ČR by v rámci EU měla prosazovat konec povinné politické korektnosti
Kolem roku 2022 se prý blíží další české předsednictví Evropské unii. Je jistě hodně věcí, co na EU změnit. Jednou z nich je konec povinné politické korektnosti a znovuobnovení skutečné svobody slova a demokracie.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Umře někdy prezident Zeman?
Jeho mluvčí naznačuje, že neumře. Nikdy. Něco na tom určitě bude. Smrtelné tělo hlavy státu asi přežije duch, který bude strašit ještě několik generací politiků i voličů. Momentálně, ještě zaživa, straší ve slovenských volbách.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.3.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Petr Fiala: Musíme znovu bojovat za svobodu a demokracii. Neodradí nás ani proruští trollové, ani populisté
Zklamu všechny, kteří čekají, že budu psát „o Klausovi“. Václav Klaus (zde podstatné jméno hromadné) je pro mě minulost. Ponechám toto téma skupině komentátorů, které posedla zběsilost, jejíž vyléčení by vyžadovalo buďto pokropení svěcenou vodou nebo psychiatra.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 25.3.2019 v 14:41, zobrazit podobné
Lubomír Zaorálek: Nikoho nechceme vidět v pekle
Text Emmanuela Macrona, kterým nedávno oslovil Evropu, začínal docela slibnou větou: „Brexit je symbolem krize Evropy, která nedokázala reagovat na potřebu národů domoci se ochrany vůči velkým otřesům současného světa.“
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 25.3.2019 v 10:41, zobrazit podobné
Moudré kroky pana prezidenta Zemana
Náš moudrý pan prezident díky svému zdraví už není moc vidět. Ale když ho občas převezou z lánského úkrytu na veřejnost, tak to stojí za to.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 23.3.2019 v 22:40, zobrazit podobné
O nejmenované "revoluci", co nám prý požírá děti
... jaká to je revoluce, to se ovšem nedozvíte. Stejně jako jsem se to nedozvěděl já. Ovšem nepochopení, neznalost, vlastně vůbec nic a vůbec nikomu nebrání, vylít zde slovy "klasika" kýbl hnoje, svých vlastních slovních polucí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 23.3.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. - mučedník
Odlišení vlastenectví a nacionalismu není až tak složité, jak by se mohlo zdát. Na příkladu Václava Klause mladšího to lze dobře demonstrovat. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 23.3.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Chaosexit aneb Když vystoupení dojednává zastánce setrvání v EU.
Pro většinu občanů je průběh Brexitu synonymem pro chaos. Podíváme-li se však na okolnosti, pak vlastní průběh je zatím více méně zákonitý.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 23.3.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Rozhorlení prezidenta Trumpa...
Źe je prezident USA Donald Trump občas chlapík s divokými nápady, je známo.Ale jeho výzva k evropským spojencům, aby řádně platili na svoji a tím i na obranu EU, sjednanou a dohodnutou částku , a to 2% z HDP, je zcela legitimní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 23.3.2019 v 05:40, zobrazit podobné
Perlička: Jak se z Vintířova stala provincie
Obec Vintířov na Sokolovsku, něco přes tisíc duší, má za sebou historickou návštěvu. Na Josefa ji navštívil prezident Zeman – a svým výrokem o Turecku rozbouřil diplomatické vlny mezi Prahou a Ankarou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.3.2019 v 20:40, zobrazit podobné
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ukazuje čím dál více svou pravou tvář. A Evropa…?
… Evropa, na rozdíl od Austrálie a Nového Zélandu mlčí… Alespoň jsem zatím ze strany evropských lídrů nikde nenašel jednoznačné odsouzení nejnovějších výroků tureckého prezidenta…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.3.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Paní premiérka Mayová požádá o odložení brexitu.
Tak tentokrát konečně fandím Bruselu. Tedy v případě, že takový nápad odmítne. Termín 29. březen byl před časem pevně stanoven. Práce na jakékoliv dohodě se ukázaly jako promarněný čas. Paní premiérka by měla odstoupit.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.3.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Brexit může zasáhnout i české studenty
Zatímco v Londýně pokračují bezvýsledně debaty o tom, jak a kdy by měla Velká Británie opustit EU, Evropská unie se musí připravit na všechny možné scénáře, včetně tzv. tvrdého brexitu bez dohody. Situace je totiž stále nejasná.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.3.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Deset let od pádu Topolánkovy vlády
V minulých dnech mě navštívila redaktorka Českého rozhlasu, aby se mnou natočila rozhovor týkající se pádu Topolánkovy vlády před deseti lety. Přiznám se, že pokud by se neozvala, tak bych si na tuto událost vůbec  nevzpomněl.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Nejsou ty reakce na Zemanovo „vměšování“ do slovenských voleb trochu hysterické?
Prezident Miloš Zeman přijal v neděli na zámku v Lánech kandidáta na úřad slovenského prezidenta Maroše Šefčoviče. Setkání, které se uskutečnilo na Šefčovičovu žádost, vyvolalo v českých médiích řadu negativních reakcí…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Prezidentská podpora Šefčoviče, aneb hradní fair play...
Před dvěma týdny prohlásil Miloš Zeman, že se do prezidentských voleb na Slovensku nebude vměšovat a zůstane nestranný. Týden před druhým, rozhodujícím kolem přijal v Lánech jednoho z kandidátů, Maroše Šefčoviče.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 24.3.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Proč nová autorskoprávní směrnice?
Jednadvacáté století je stoletím digitálním. Pro dobře fungující digitální vnitřní trh služeb potřebuje Evropa novou autorskoprávní směrnici. Nelze trvat na systémech minulosti. Pro kvalifikované posouzení změn je ale potřeba seznámit se s aktuální podobou návrhu, neohánět se zněním z roku 2016, jak to dělají některé populistické strany a hnutí.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:41, zobrazit podobné
Opět potvrzeno, že premiér měl pravdu
Aneb šokující zpráva serveru Arutz Sheva o pondělním (25/3) raketovém útoku na střední Izrael. Zmíněný web píše, že akci nařídil teroristům v Pásmu Gazy samotný Írán, ve snaze poškodit Netanjahua ve volbách.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Nejzásadnější problém EU dnešních dní vyřešen. Střídání času končí. Hurá...
Tak nám zrušili střídání času. Za dva roky touhle dobou už budíky přetáčet nebudeme. Prý to tak bude lepší. Fakt? Tak předně zrušením střídání času získáme ročně asi 150 - 200 hodin tmy jako bonus.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.3.2019 v 21:40, zobrazit podobné
TOPlist