Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2019
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.405x, což odpovídá cca 177.668-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Mejdlo ČT“ ve Varech - vyjde najevo, kolik to stálo? Poslanec dal návod, komu mají lidé psát
Z PROFILŮ Komunistický poslanec Leo Luzar napsal pár slov k údajnému mejdanu České televize, který se měl odehrát v Karlových Varech během Mezinárodního filmového festivalu. Večírek byl údajně natolik bujarý, že museli zasahovat dokonce i strážci zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Propaganda. Ale na Západě. Exšéf tajné služby promluvil o Rusku, Číně, „dezinformacích“ a Krymu
ROZHOVOR „Přiznám se, že jsem na tyto výrazy alergický. Každý mele o hybridních strategiích, asymetrickém válčení, fake news a tak dál,“ říká bývalý šéf Vojenského zpravodajství a někdejší velvyslanec České republiky v Afghánistánu, generálmajor v záloze Petr Pelz. „Až 80 procent článků v základních sdělovacích prostředcích je dílem státem organizované propagandy,“ cituje ze závěrů rešerše jedné americké univerzity z roku 2016. „Mým zkušenostem a pocitům tohle číslo přijde odpovídající,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Havlův odkaz z Listopadu 89? To jako ti udavači? Dotaz, který Kláru Samkovou rozpálil
POLOČAS HORKÉHO ROKU Kdo má být „uchovávatelem odkazu“ 17. listopadu? ptá se v rozhovoru pro PL.cz advokátka Klára Samková. „Udavači ze sociálních sítí i v reálném životě? Nebo ti, kteří vykládají, jak jsou lepší, chytřejší a morálně bezúhonnější?“ Chovají se podle ní jako farizejové. „Ve své nadřazenosti by ukamenovali i Ghándího a, což je ještě pozoruhodnější, myslím, že by zvedli ruku i proti Havlovi. Jsem přesvědčena, že jestli něco Václavu Havlovi bylo naprosto cizí, tak ten postoj nadřazenosti nad ostatními... Jeho ‚přátelé‘, zaštiťující se jeho jménem, se však takového jednání neštítí,“ konstatuje. Vysvětluje, i proč lidé nevypadají šťastní. „Lidství v České republice není hodnota sama o sobě. Opět vítězství udavačství a stažení se s veřejného prostoru.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
SŽDC: Uhlířské Janovice mají opravenou výpravní budovu
V železniční stanici Uhlířské Janovice na Kutnohorsku se dnes uskutečnila slavnostní prezentace opravené výpravní budovy. Investorem akce byla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), zhotovitelem prací společnost STRABAG Rail. Opravy probíhaly od loňského října do května letošního roku, jejich celková hodnota dosáhla 8,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
„Prasata!“ Šok, muslimky si máčely nohy ve Vřídle, lid je rudý vzteky
Na sociálních sítích se začala šířit fotografie muslimských žen, které si na karlovarské Vřídelní kolonádě omývají nohy v jednom z pramenů. Rozlícení internetoví přispěvatelé fotografii nenechali bez reakce. „A kdybych si já vytřel hýžďovou rýhu listem z koránu, to by bylo pozdvižení,“ napsal pobouřeně jeden z uživatelů. Jiní komentují, že to je „klasická ukázka úcty k jiné kultuře“. A v souvislosti s incidentem byla rovněž připomenuta i jistá podobnost s chováním některých z umělců, kteří se ve Varech taktéž neostýchali osvěžit na veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Rozkradené miliardy. Mediální doping Milionu chvilek. Ministr Vojtěch to rozjel u Xavera
Moderátor Luboš Xaver Veselý přivítal v internetové televizi XTV.cz ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Dozvěděl se od něj mimo jiné, že demonstranti z Milionu chvilek nejsou vůči vládě Andreje Babiše (ANO) spravedliví. Přičítá to na vrub médiím. Vedle toho popsal, jak se v českém zdravotnictví kradly miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Vláda otálí s nominací eurokomisaře. Aby vyhověla zákonu, svolá poslance z dovolené
Nominanda musí projednat evropský výbor sněmovny, který už v létě nezasedá. Premiér Babiš s ním dosud kvůli tomu nekomunikoval.
zdroj: aktualne.cz, přidáno v 14:36, zobrazit podobné
Sodoma u Havla, jen pro dospělé. Docent Valenčík se cestou do práce nestačil divit
V Praze můžete vidět ledacos. Tak například docent Radim Valenčík, známý čtenářům ParlamentníchListů.cz svými ekonomickými rozbory, měl v pátek zcela nečekaný zážitek při ranní cestě do práce. Rozhodl se totiž při své cestě po pražském nábřeží nasměrovat své kroky kolem Národního divadla na Náměstí Václava Havla. A tam se nestačil divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Základní příjem a zelí
Zkuste si to představit. Dostanete od státu každý měsíc zvláštní cenný papír, za který si můžete koupit pouze čerstvé potraviny od místních výrobců. Něco jako základní příjem. Nápad, který vznikl ve spolupráci britských vědců a farmářů. Může být levnější než léčení důsledků nezdravých potravin plus sociální dávky a dotace mizejících služeb z vyprázdněného venkova. Debatujme o tom!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Exšéf tajné služby promluvil o Rusku, Číně, „dezinformacích“ a Krymu
ROZHOVOR „Přiznám se, že jsem na tyto výrazy alergický. Každý mele o hybridních strategiích, asymetrickém válčení, fake news a tak dál,“ říká bývalý šéf Vojenského zpravodajství a někdejší velvyslanec České republiky v Afghánistánu, generálmajor v záloze Petr Pelz. „Až 80 procent článků v základních sdělovacích prostředcích je dílem státem organizované propagandy,“ cituje ze závěrů rešerše jedné americké univerzity z roku 2016. „Mým zkušenostem a pocitům tohle číslo přijde odpovídající,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pohrdá šéf ÚOHS Rafaj soudem? Zaznívá
Jeho úřad (ÚOHS) má dohlížet na férové podmínky při tendrech a hlídat dodržování zákona o zadávání veřejných zakázek. Sám Rafaj se ale postavil nad zákon i pravomocné soudní rozsudky. Jinak podle oslovených právníků nelze nazvat jeho konání v posledních týdnech a měsících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Západ? Čaputová? Tereza Spencerová se omlouvá přátelům, ale nemůže jinak. „U blbejch,“ dodává
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Snažím se na Blízkém východě vysvětlovat a obhajovat západní politiku a cítím se trapně. Omlouvala jsem se za despelt k Zuzaně Čaputové slovenským přátelům v Praze a zjistila jsem, že ji vidí podobně, sděluje analytička Tereza Spencerová ParlamentnímListům.cz v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. Věnuje se též ,,kydům” Donalda Trumpa na demokratické kongresmanky a dovozu ruských raket do Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Doučování z Ústavy pro senátora Lásku. Právník Hasenkopf trhá žalobu na Zemana na kusy
Ústavní žaloba na prezidenta republiky, kterou sepsal senátor Václav Láska a připojilo se k ní několik jeho kolegů, nemá příliš šancí na úspěch. A připouštějí to i senátoři, kteří chtějí prezidenta před Ústavní soud popohnat. Aby vysvětlili, proč toto obvinění prezidenta vůbec podávají, vykládají jakési fráze o tom, že Ústavní soud by měl dát „autoritativní výklad prezidentových pravomocí“. Právník Pavel Hasenkopf, který se na ústavní právo zaměřuje, to označuje za neuvěřitelnou nesoudnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hutka je elita? Takhle mluví o těch, co ho krmí a chrání mu zadek? Umělec to schytal
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Měl pan Hutka na mysli, že se vezou zedníci, kteří postavili dům, v němž bydlí? Že se vezou zemědělci, pekaři, řezníci či kuchaři, kteří se činí, aby měl co do svého ‚elitního‘ bříška?“ ptá se komentátor Tomáš Vyoral v reakci na výroky písničkáře Jaroslava Hutky, který se nedávno zajímavé rozhovořil o svém vnímání elit. A pár otázek má Vyoral i ke kritikům Karla Gotta: „Ublížil někomu? Zlikvidoval někoho? Tehdy nebo nyní? Hrdinů jsou plné hřbitovy a komediantů plná náměstí. Ale někdo taky musel a musí lidem rozdávat radost.“ Dále se tento týden text věnuje zajímavým tématům, se kterými se roztrhl pytel: Černoška v roli agenta 007, mše za uprchlíky v podání papeže Františka nebo zvolení Ursuly von der Leyen do čela Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk opět vysílá na síti. A opět tím šokoval úplně všechny
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) je velmi aktivní na sociálních sítích. Nedávno si stěžoval, že ho zradil předseda strany Jan Hamáček. Tentokrát poslal pozdrav z festivalu Colours of Ostrava. A měl vedle sebe nečekaného parťáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Piráti si dělají, co chtějí, bez ohledu na zájmy země a jejích občanů
Komentář na facebookovém profilu k jednání pražského primátora Hřiba vůči Číně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 06:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar si přečetl, co žádá německá kapitánka od EU. A zhrozil se: Masakr všech zúčastněných!
Německá kapitánka lodi Sea Watch 3 Carola Rockete, která převezla desítky žadatelů z Afriky do Itálie, a to proti vůli italských úřadů, poskytla rozhovor deníku Bild. Když si ho přečetl matematik Marian Kechlibar, neudržel se...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Znalec s informacemi z okolí prezidenta: Hamáček porušil dohodu se Zemanem. A víte, co to znamená, když jste šéf ČSSD...
Petr Holec, komentátor Info.cz, poctil návštěvou Luboše Xavera Veselého a v hodnocení politiků a stran nikoho nešetřil. Demonstranti z Letné prý chtějí změnit výsledky voleb, i když tvrdí opak. Petr Fiala stranu sice vytáhl z debaklu, ale může být špuntem dalšího úspěchu. Zato Klaus mladší může podle Holce tvořit další vládu. Nejhůře to schytala ČSSD: „Je to skutečně banda lidí, kteří si jdou po krku a už nejsou schopni respektovat vůbec nic.“ Zeman prý drží Staňka, protože Hamáček porušil dohodu. A kdyby šla ČSSD z vlády ven? „Oni se nikdy nepůjdou nechat zaměstnat do soukromého sektoru, oni to neznají, to je pro ně úplně UFO,“ míní komentátor Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí
Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování bylo staženo. Jeden ze symbolů hnutí MeToo se hroutí. Ekonomka by prý ale ráda věděla, kdy se zhroutí i další rudé hrůznosti a kdo zaplatí lidem, které tyto hrůznosti poškodily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Politik od Klause ml. spustil kanonádu: Obří organizace v pozadí Milionu chvilek. Havloidi. Zelené náboženství! Papež líbá nohy uprchlíkům...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Jestliže nejvyšší představitel římskokatolické církve líbá nohy uprchlíkům a neudržuje jako svátost manželství a spojení muže a ženy, tak je nasnadě, že je v Evropě něco špatně. Lidi mladší 30 let dnes už neumí vyjmenovat desatero, zato uznávají mnoho pohlaví,“ říká bývalý šéf Národního parku Šumava a koordinátor hnutí Trikolóra v jižních Čechách Jiří Mánek. Promluvil o 17. listopadu a zmínil i Václava Havla a Miloše Zemana. Své si řekl jak na adresu havlistů, tak i kritiků Karla Gotta. Nevynechal ani Milion chvilek pro demokracii. Svůj názor řekl i ohledně Číny a Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Národní technické muzeum vystavuje v muzeu v České Skalici
Národní technické muzeum představí tři úspěšné putovní výstavy v Muzeu Boženy Němcové v České Skalici. Od 16. července 2019 si zde budou návštěvníci moci prohlédnout výstavy „První den míru“, „Karel Čapek. Fotograf“ a „Splněné sny. Odvěká touha létat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Výjimku pro Chvaletice bude řešit ministerstvo, účastníci z řad spolků a obcí se odvolali
V těchto dnech končí lhůty pro podání odvolání proti rozhodnutí úředníků Pardubického kraje udělit provozovatelům elektrárny Chvaletice výjimku z emisních limitů pro oxidy dusíku a rtuť. Podle tohoto rozhodnutí by mohl největší znečišťovatel v kraji vypouštět po roce 2021 do ovzduší více škodlivin, než povoluje evropská legislativa. Již nyní je jasné, že udělení výjimky bude přezkoumávat ministerstvo životního prostředí. Některé spolky a obce, které vystupovaly v řízení proti výjimce, se totiž odvolaly. Své odvolání v zákonné lhůtě zaslaly organizace Greenpeace, Hnutí DUHA a Frank Bold.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Sudeťáci se změnili. Vy ne, čeští nácíčci a bolševici! A pak učitel dostal tvrdou odpověď
Návrh, že by se sraz Sudetoněmeckého krajanského sdružení eventuálně konal v Čechách pozvedl ze židle kdekoho. Naposledy téma zvedl Jakub Roth na Foru24, kde tvrdí, že je to dobrý nápad. Prý proto, že to „strašně rozčílí naše česko-moravsko-slezské nácíčky a bolševiky“, a také to prý povede k usmíření a lepšímu poznání našich sousedů. Roth také vyčítá Čechům komunisty a dodává: „Vy sami jste udávali a vy sami jste zabíjeli ve jménu jedné ideologie. Takže – co chcete komu vyčítat? Oni se změnili. Vy ne. Takže, prosím, mlčte a styďte se!“ Ale právník Tomáš Tyl má na jeho výzvu drsnou odpověď: „Oni se změnili jen tak, že chtějí zpět to, co drželi.“ A připomíná nacistické zločiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
František Laudát se těší, až lid odvalí Zemana s Babišem
Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se domnívá, že prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš jsou velkými balvany, které však dříve nebo později odvalíme z cesty. „Není otázkou jestli, ale kdy,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Kasační stížnost proti rozsudku ve věci smlouvy na mýtný systém
Krajský soud v Brně vyhlásil rozsudek, jímž zrušil rozhodnutí Úřadu i následné rozhodnutí předsedy ÚOHS ve věci návrhu společnosti Kapsch Telematic Services, spol. s r. o., na uložení zákazu plnění smlouvy na provoz systému elektronického mýtného uzavřené mezi Ministerstvem dopravy České republiky a společnostmi CzechToll, s. r. o., a SkyToll, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ne, ne, ne. Se Šmardou a ČSSD je to zase jinak
Sociální demokracie si sice chce prosadit Michala Šmardu na Ministerstvo kultury, ale podle dnešní MF Dnes couvá v tom, že by dala prezidentovi v tomto směru nějaké ultimátum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: Tohto ste agentom, milá pani
"Nie som agentka Sorosa" is the new "mala som na maturitnom vysvedčení samé jedničky"? Pri všetkej úcte, ona to tá Čaputová nevidí, že sa nekonečne strápňuje? Rovnako, ako sa strápňovala Nicholsonová, keď hrdo dokazovala, že má maturitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Tři politické zásady Jana Hamáčka. Po jejich přečtení pochopíte, co se děje kolem Staňka
Server Aktuálně.cz se pokusil nahlédnout do duše předsedy ČSSD Jana Hamáčka a jako bájná Sibyla předpovědět osud strany i samotného předsedy. Je prý při tom třeba pracovat se třemi přikázáními, která Hamáček hlásá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Podporujte paní Ursulu, nenechte se svádět demagogy, vzkazuje národu kníže Schwarzenberg. Proti se postavil nejen Foldyna, ale dokonce i Saša Vondra
ANKETA Může být Evropa do roku 2050 uhlíkově neutrální, jak hodlá prosazovat nová šéfky Evropské komise Ursula von der Leyen? ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co si o záměru někdejší německé ministryně obrany myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Doktor Campbell o malé Grétě, kapitánce Carole a našich chvilkařích: Debilizace společnosti dosáhla zcela nové úrovně. Toto je výsledek liberální demokracie
POLOČAS HORKÉHO ROKU Symptomy vytoužené bídy! O tom, co nás vlastně ničí, hovoří vysokoškolský pedagog, znalec geopolitiky, doktor Jan Campbell. „Mohou přežít pouze mladí, radikální, kreativní a destruktivní občané, spojení s narcisty a politickými ambicemi a aktivisty dávajícími přednost pokryteckému moralizování před právem.“ „Debilizace společnosti“ podle něj dostala nový rozměr. „Zbavuje lidi sebe samých. Debilizovaný jedinec se nedokáže postavit proti názoru z venku, při mysli na odpor dostane strach z následků a pocit viny. Debilizace společnosti je proto efektivnější než represe.“ A že lidé nevypadají šťastně? Lidé jsou nešťastní! Přidává i postřeh k působení eurokomisařky Věry Jourové. Ta by podle Campbella měla urychleně vyhledat lékařskou pomoc, sdělit výsledek veřejnosti, začít studovat Bibli kralickou a odejít na dlouhodobý sabatikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 06:35, zobrazit podobné
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Zastavme masakr daňků!
Prohlášení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT k podpoře petice s názvem Zastavme masakr daňků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Ve výběrovém řízení ke 4. výsadkové rotě AZ uspělo 11 borců včetně jedné ženy
V 7 hodin ráno stálo u vstupní brány na letišti 43. výsadkového praporu v Chrudimi devatenáct uchazečů, kteří se rozhodli splnit velmi přísné limity dvoudenního výběrového řízení k 4. výsadkové rotě aktivní zálohy. V neděli 14. července ho dokončilo jedenáct borců, mezi nimi poprvé uspěla i žena. Výběrové řízení k výsadkové rotě aktivní zálohy si nenechal ujít ani podplukovník Ivo Zelinka, zastupující velitel organizačního jádra výsadkového pluku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Co si to dovolujete vůči mistru Gottovi?
Karel Gott údajně zpíval o hovně a byl komunistický kolaborant! Takto mluví dnešní takzvaná elita naší kulturní scény!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jak znám Zemana ještě z doby, kdy jsem byl mluvčím ve vládě… Libor Rouček odhaduje, co nastane kolem vlády
POLOČAS HORKÉHO ROKU Ať premiér odstoupí! Přesně tohle by podle bývalého místopředsedy Evropského parlamentu Libora Roučka měl udělat Andrej Babiš, abychom si mohli připomenout 30 let od sametové revoluce důstojně. A že nás Babiš zbavil Timmermanse? „O to více to Andreji Babišovi nová Evropská komise a Evropská rada spočítají. Naše postavení v EU bude po extempore českého premiéra ještě slabší než v minulosti,“ podotýká Rouček. Vládní krize podle něj bude trvat dál a socialisté z vlády neodejdou. „Obávám se, že jde jen o další odsouvání problému. Jak znám prezidenta Zemana ještě z doby, kdy jsem byl mluvčím ve vládě… Když si něco usmyslí, bude na tom trvat,“ upozorňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Dáváme větší pravomoc soudcům
Komentář na facebookovém profilu k návrhu změny podmínek pro přerušení trestu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Europoslanec za SPD Ivan David vysvětluje, proč zůstal sedět při evropské „nehymně“
ROZHOVOR „Na zemědělství jde 40 procent unijního rozpočtu a Česko je tzv. evropskou politikou těžce poškozeno. Proto jsem se snažil dostat do výboru AGRI a bylo mi vyhověno,“ říká Ivan David, poslanec Evropského parlamentu za hnutí SPD. MUDr. David se směje poslancům, kteří naletěli na žádosti o podporu před volbou předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové: „Sliby se slibují a blbí poslanci se radují“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Čaputová řekla jasné slovo k Rusku. A vzkaz vyslala i směrem k Lukašenkovi
Na slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou se zaměřil server DeníkN.cz. Všímá si také slov komentátora slovenského deníku SME Petra Tkačenka. Podle něj si Čaputová jede svoje. Mnohé Slováky tak svou zahraniční aktivitou překvapuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš telefonoval s Ursulou von der Leyen. Prozradil, o čem spolu debatovali
Vláda rozhodne o českém kandidátovi do Evropské komise do konce srpna. Novinářům to dnes při návštěvě Jihočeského kraje řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet podle něj zatím čeká na potvrzení, zda předsedkyně příští komise Ursula von der Leyen myslela vážně své dřívější prohlášení, že bude chtít po každé zemi dva kandidáty, aby z nich mohla vybírat. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Úskalí autopůjčoven v zahraničí
Chystáte se na dovolenou do zahraničí bez auta? Pokud si plánujete půjčit vůz v místní půjčovně, dejte si pozor, abyste nenaletěli. Důvěřiví turisté jsou snadným cílem nepoctivých půjčoven, protože neovládají místní jazyk ani legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
To se nepovedlo: Babišův muž řekl něco, co bude mít dohru
Poslanec Jiří Bláha z Babišova hnutí ANO by možná rád naplánoval život všem mladým ženám, které se rozhodnou mít děti. Bláha prohlásil, že by ženy měly vést „ten správný rodinný život“, což mimo jiné znamená vrátit se včas do zaměstnání. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) na Bláhovi nenechala nit suchou. A členové Okamurova hnutí Svoboda a přímá demokracie se přidali. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza „Zeman má rakovinu“ pokračuje. Soud rozhodl
Nejvyšší soud (NS) už rozhodl o stížnosti pro porušení zákona, kterou podal někdejší ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) v souvislosti s odložením trestního oznámení Hradu na Brňana Svatopluka Bartíka. Výsledek zatím není známý. Podnět k podání stížnosti dal prezident Miloš Zeman. Bartík napsal v roce 2017 na Facebooku, že Zeman má rakovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jsme všichni vrazi? Vzkaz kapitánce, která vozí Salvinimu migranty. Zase přivezla nové!
Německá námořní kapitánka lodi Sea-Watch 3 Carola Racketeová se má dnes dostavit k odloženému výslechu do sicilského města Agrigento. I přes zákaz přijímat uprchlíky jich přivezla Italům z Afriky hned 40. Předseda SPD Tomio Okamura ji v tomto týdnu zde v Parlamentních listech označil jako „sluníčkářku, která se snad zbláznila“! Kromě toho nadbytečného adverbia „snad“ s tím lze v podstatě souhlasit. Říká pro PL komentátor Lidových novin Tomáš Procházka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Volové... Chlastáte, hulíte, už je líp. Topolánek se rozkřikl na národ
Velmi ostrý komentář napsal na svůj twitterový účet neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek. Uživatele, kteří jej sledují, dokonce nazval voly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Uzené šproty v oleji mohou obsahovat úlomky kovu
Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z preventivních důvodů z prodeje šarži více než 24 000 konzerv uzených šprotů v oleji od lotyšského výrobce. Důvodem je nález úlomku kovu v jedné z konzerv spotřebitelem v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Trestat za ruské lži! Zeman je šíří! Řekl Čech Kalenský v USA. Je hezké tu být, s Českem se to nedá srovnat, dodal
Analytik think-thanku Atlantic Council Jakub Kalenský se na půdě amerického Kongresu nechal slyšet, že Česko je zemí, která má poněkud prokremelského prezidenta. Jeho slova rozčílila hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka natolik, že začal hovořit o vlastizradě. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Do roku 2030 se z pohornické krajiny Karvinska stane velmi atraktivní lokalita
Komentář na facebookovém profilu k revitalizaci Karvinska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Finanční správa zadržuje historicky nejméně nadměrných odpočtů DPH
Finanční správě ČR se daří stále efektivněji cílit kontroly plátců DPH. Svědčí o tom celkový objem zadržených nadměrných odpočtů DPH, který se snižuje. Vyplývá to ze statistik FS ČR k 30. 6. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Tichý start krize? Lidé vzali Deutsche Bank útokem, odklánějí úspory, tvrdí server
Deutsche Bank stojí podle portálu ZeroHedge před možným bankrotem. V několika minulých týdnech své investiční fondy začaly stahovat desítky firem, přičemž tento „run na banku“ kulminuje v těchto dnech při výběrech přesahujících miliardu dolarů denně. Je to reakce na velkou restrukturalizaci, která výrazně pozmění fungování banky, a také na myšlenku Deutsche Bank prodat své fondy francouzské BNP Paribas. Současná bankovní panika připomíná podobnou situaci dnes již zkrachovalé americké banky Lehman. Je s podivem, že ačkoliv světová média o tomto stavu čile informují, německá média k tématu mlčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Hulákání zástupců KSČM, SPD a ODS
Komentář na facebookovém profilu ke křiku jistých stran nad zvolením von der Leyen za předsedkyni Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Arbitr politické elegance ČSSD
Jak se člověk stává politickou celebritou? Mám tedy na mysli politickou celebritou a tím, kdo zásobuje veřejnost „moudrými“ slovy. V podmínkách ČSSD nezaleze do politického zapomnění po vzoru Sobotky, ale naopak ještě dál posiluje své politické postavení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Čísla o gayích - nic hezkého. Deprese, poruchy, sebevraždy. A v ČT hned začali o zlých Rusech
Násobně vyšší pravděpodobnost deprese, úzkostných poruch nebo sebevražd hrozí dle mezinárodních studií sexuálním menšinám, informovala dnes okolo poledního ČT24. Prý je jich na světě 5–10 %. Gayové, lesby a bisexuálové jsou dle tvrzení vědců vystaveni většímu stresu než heterosexuálové. Detaily má dle ČT přinést první studie zaměřená na „menšinový stres“ v Česku. S Národním ústavem duševního zdraví na ní údajně spolupracuje odborník z USA John Pachankis. A zazněla slova o Rusku: „Je tam vlastně zakázáno říct, že menšinová sexuální orientace je v pořádku a je rovná té většinové.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zemanovi budou řvát pod okny. Chystá se demonstrace
Překladatel a bývalý diplomat Fedor Bruoth, opakovaně vyzývá zákonodárce k tomu, aby zkrotili prezidenta Miloše Zemana a vykázali ho do patřičných mezí. Zatím tak ale neučinili a podle překladatele je čas přistoupit k další akci, která by mohla napomoci ke zkrocení stávajícího pána Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„I kráva může mít pravdu...“ Štěpán Kotrba má vzkazy herečce Geislerové. O venkovanech. A o Milionu chvilek
POLOČAS HORKÉHO ROKU Současný rozklad společnosti není vadou, ale naopak zcela logickým důsledkem kapitalistického uvažování, orientovaného na osobní prospěch. A když do toho ještě vstoupí „profesionální rozesírači“ jako na Letné, nelze se vlastně vůbec divit tomu, v jakém je dnes společnost stavu. Analytik Štěpán Kotrba si myslí, že ve společnosti existují skutečně zásadní rozpory a dnes už je prakticky nemožné situaci zklidnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Maminky si zaslouží velký respekt, ne moudra poslance Bláhy
Komentář na facebookovém profilu k myšlence poslance Bláhy, který tvrdí, že ženy na rodičovské dovolené ztrácí pracovní návyky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Staněk? Nic prý nekončí. Info z okolí Zemana. A Okamura a „ta jeho banda...“
Komentátor serveru Info.cz Petr Holec se v rozhovoru s Pavlem Štruncem vyjádřil k aktuálním politickým otázkám. Podle jeho slov vládní krize určitě nekončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza Gott: „O hovně?“ Dohra slov Jindřicha Šídla. Přišlo to z Respektu a nečekali jsme to
Dá se s klidem říci, že nedělní jubileum zpěváka Karla Gotta rozbouřilo divoké vášně, při kterých mnozí cítili potřebu na zpěváka vyjevit svůj názor. Jedním z nich byl i Jindřich Šídlo, jež prohlásil, že Gottovy písničky byly "především o hovně". A Šídlův bývalý kolega pak organizoval své věrné, aby pro něj hlasovali v anketě ParlamentníchListů.cz, kterou označil za "psycho v Gottlandu".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Klaus st. o Rusku. Líbit se to nebude vůbec nikomu
Druhý český prezident Václav Klaus přijal pozvání pohovořit na britské Hillsdale College o dnešním Rusku. Pohovořil o něm z pozice člověka, který „není žádným odborníkem na Rusko, ale – snad – expertem na přechod od komunismu ke kapitalismu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ufňukaný kecy. Tvůj táta podjebával Jakeše, tak to máš. Saša Uhlová dostala odpověď na nářky, jak je chudá
Analytik Štěpán Kotrba se vyjádřil k článku novinářky Saši Uhlové, který zveřejnil server Novinky.cz. Uhlová, dcera disidenta Petra Uhla, si stěžuje, jak v její pražské čtvrti, kde bydlí, končí jeden krámek za druhým. Podle jejích slov jde o to, že se mění skladba obyvatelstva, kdy místo stálých obyvatel jsou v lokalitě turisté a cizinci. A i ona sama se domnívá, že brzy ji vysoké nájmy vyženou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Co bylo vizí, snem, stalo se realitou
Komentář na facebookovém profilu k vývoji v Semilech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Z TOP 09 by se neměli stát druzí lidovci, reaguje Pospíšil na Czerninovu kandidaturu
Říká se, že jsme stranou pražské kavárny, ale mě tak často nikdo v nějaké kavárně neviděl, tvrdí Tomáš Czernin, který se chce věnovat venkovu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:36, zobrazit podobné
Zeman hraje, ostatní fňukají. Proto imponuje čím dál více lidem, myslí si komentátor Pečinka
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka se ve svém nejnovějším textu zaměřuje na otázku, proč postoj prezidenta České republiky Miloše Zemana v současné vládní krizi imponuje stále většímu počtu lidí. „Je to hráč, který si nestěžuje na to, že musí hrát politické hry. On je hraje, stejně jako někdo dýchá,“ má jasno Pečinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Místo nálepkování či kritizování aktivních mladých jednejme o nich s nimi
Komentář na facebookovém profilu ke kauze 'měly by dostat přes držku', kteroužto větu pronesl šéf svazu průmyslu Hanáka na adresu dětí, protestujících za klima
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Smůla na patách
Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla
Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro demokracii. Že hlava státu popřála legendě k narozeninám, za což Gott prohlásil „Ať žije pan prezident!“, osazenstvo tzv. chvilkové skupiny ocenilo přízvisky jako zaprodanec, ubožák či mrtvá po proudu plující ryba. A i ti shovívavější prohlašovali, že Gott je sice skvělý zpěvák, ale žádný velký myslitel. „Že z něj ‚národ‘ udělal modlu svědčí jen a jen o podprůměrnosti obou,“ tvrdil jeden z příznivců demonstrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Pálí nás dobré bydlo? Klima lidé řeší, když nejsou sociální problémy. A mluvit o „zločinech privatizace“ je úplně absurdní, kroutí hlavou politolog Mrklas
POLOČAS HORKÉHO ROKU S trochou nadsázky nás pálí dobré bydlo. Tak vidí politolog Ladislav Mrklas z institutu CEVRO letošní vlnu protestů a celkové „blbé nálady“, kterých jsme letos svědky. Od roku 1989 podle něj zbohatli všichni, jen někteří méně než ostatní, a právě to plodí frustraci a rovněž bezhlavé zadlužování, které vede k exekucím a dalším věcem, které mizernou náladu ještě prohlubují. U protestů proti Andreji Babišovi připomněl paradox, že náměstí a pláně z podstatné části plní lidé, kteří s ním kdysi bojovali proti korupci a jejichž aktivity dnešní premiér ještě jako soukromý miliardář přes různé fondy platil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Zneužijí Rusové naše fotky? Svět zůstává v klidu, ČT dramaticky volá do kybernetického úřadu
Aplikace FaceApp, pomocí které můžete na sociální síti postaršit nebo omladit své fotky nebo se podívat, jak byste vypadali v těle opačného pohlaví, prý skrývá také jednu past. Pokud si s aplikací pohráváte, dáváte společnosti souhlas s užitím nahraných fotografií a jmen pro jakékoliv účely, kdekoliv na světě, na neomezenou dobu. A to je prý o to nebezpečnější, že „veselá“ aplikace má pocházet z Ruska. Varování, které obletělo svět, uveřejnil i Český rozhlas. Časopis Forbes však tvrdí, že s celou aférou je to trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Expert na právo EU: Evropský pilíř sociálních práv je jen další mantra nové Evropy. Za Česko jej podepsal Bohuslav Sobotka. Jeho poslední pomsta. Máme se na co těšit
Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval specialistu na právo Evropské unie a mezinárodní právo soukromé, absolventa Právnické fakulty a mezinárodních teritoriálních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, legislativce Ministerstva spravedlnosti a spolupracovníka Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Úkol na prázdniny - malovat v plenéru
Stalo se vám v poslední době, že jste při procházce krajinou narazili na malíře, který u stojanu maloval? V domě mých rodičů visí olejomalba doškové chaloupky s příznačným hnojištěm a kadibudkou. Malíř tímto dílem zaplatil za svůj prázdninový pobyt ve vesnici. Za první republiky to bývalo časté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petice: Za Krkonoše bez odpadkoušů
Nedopusťme uzavření Krkonoš!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Naštěstí občas zvítězí zdravý rozum
Komentář na facebookovém profilu ke kauze ruské rodiny ve Švédsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pražští filharmonici chtějí od Prahy náhradu za čínské turné
Orchestr PKF – Prague Philharmonia žádá Prahu a Ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek příjmů způsobený tím, že Čína zrušila jejich plánované turné. Filharmonici to dnes oznámili v tiskové zprávě s tím, že od obou institucí cítí vstřícnost, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Automobily, které nesplňují emisní limity, nemají v ulicích Prahy co dělat
Kontrolám dodržování emisních limitů a vozidel s vymontovanými či poškozenými filtry pevných částic už v Praze nic nebrání. Zástupci metropole, Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy a vybraných stanic technické kontroly (STK) podepsali memorandum o spolupráci. První kontroly přímo v provozu budou probíhat v nejbližší době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Politici i komentátoři pohrdají lidmi
Komentář na facebookovém profilu k reakcím politiků a médií na návrh tolerance alkoholu u řidičů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
„Kalousek je skútr.“ Kvůli Ursule von der Leyen a EU se pomlátily špičky české politiky
Ursula von der Leyen byla definitivně zvolena europarlamentem jako šéfka Evropské komise. A europoslanec Jan Zahradil už větří problémy pro Andreje Babiše: „Já se těším na Babišův výraz, až na něj vyrukují s plánem na uzákonění bezuhlíkaté ekonomiky.“ Také provokuje Miroslava Kalouska, který už sonduje, jestli se od něj představitelé ODS nebudou distancovat. Kalousek, Pilip a Telička jsou jako skútr, startujou na první našlápnutí, směje se europoslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Při prodeji pozemků Prahy 6 byla neoprávněně poskytnuta sleva 34 milionů
Zastupitelé Pirátů MČ Praha 6 Jiří Hoskovec, Jana Kabelová, Ondřej Chrást a poslanec Jan Lipavský podali trestní oznámení kvůli prodeji lukrativních pozemků Prahy 6, tzv. Areálu Dračky, dceřiné společnosti kyperské entity skupiny Penta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Nový odbavovací systém OPUSCARD přinese víc pohodlí
Moderní odbavovací systém sítě OPUSCARD pro tarif IDOL pro příměstskou autobusovou dopravu bude sloužit obyvatelům Libereckého kraje. Oproti původním plánům na vytvoření vlastního systému však půjde o přenesení a úpravu toho, jenž již úspěšně funguje v Praze a Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Evropská inflace stále hluboko pod cílem ECB
Finální statistiky potvrdily, že inflace v eurozóně zůstává i nadále velmi utlumená. Zatímco ještě před rokem se na chvíli dotkla cíle ECB, v letošním roce se od něj spíše vzdaluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Gott? Symbol přizdisráčství. A ty jseš blbější než Šídlo, napsal podnikatel
Je modlou mnoha Čechů, mnozí jej milují. Ale najdou se i tací, kteří zpěváka Karla Gotta, jenž v minulých dnech oslavil významné životní jubileum – 80. narozeniny – zatracují. Mezi nimi je například publicista a podnikatel z Ostravy Petr Sedláček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Bezdružické parní léto 2019
Na malebné západočeské trati z Pňovan do Bezdružic se bude o víkendu 20. a 21. července opět konat tradiční akce Bezdružické parní léto. Návštěvníci se budou moci svézt nostalgickým vlakem v čele s parní lokomotivou a také historickým autobusem v úseku Bezdružice – Teplá. Připraven bude také pestrý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Promlčeti zlato?
Komentář na facebookovém profilu k Čapímu hnízdu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Uzavírky na silnicích první třídy jsou jen částečné
Od 22. července do 1. září bude částečně omezen provoz na silnici I/35 mezi Borušovem a Žipotínem. Stejné omezení platí až do 20. července na silnice I/34 v silničním úseku mezi Hlinskem a Poličkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Středočeský úřad míní, že černošický úřad v kauze Babiš chyboval
Středočeský krajský úřad vidí procesní i další nedostatky v postupu městského úřadu v Černošicích, který v lednu udělil premiérovi Andreji Babišovi (ANO) pokutu za přestupek v podobě střetu zájmů. Vyplývá to z textu rozhodnutí, jímž středočeský úřad v březnu vyhověl Babišovu odvolání a vrátil věc k novému projednání do Černošic. Nyní krajský úřad text svého i černošického rozhodnutí zveřejnil na webu, a to na základě žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Na zveřejnění dnes upozornila organizace Transparency International ČR, která současně argumenty středočeského úřadu zpochybnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
V Senátu se chystá boj za práva českých držitelů zbraní
Peticí LIGY LIBE „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“ se bude příští úterý 23. července od 10:30 hod. zabývat na veřejném jednání senátní výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Hlavním cílem hnutí je hájit práva každého slušného bezúhonného občana na zbraň či sebeobranný prostředek a proti populistickým zákazům v této oblasti. Hnutí reprezentuje práva 300 tisíc legálních držitelů zbraní. Podle vyjádření senátorů tak masivní petici v Senátu nepamatují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jejda! „Menší“ pirátská nepříjemnost. O střet zájmů prý nejde
Pirátský politik David Bodeček je radním pro majetek a bytovou politiku v Praze 1. Zároveň však také šéfuje realitní kanceláři. Střetu zájmů se však brání. Píše o něm deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Vyjednal jsem s Krakonošem ještě jednu šanci
Černý scénář uzavření Krkonoš pro veřejnost, kterým ve svém otevřeném dopise hrozil vládce hor Krakonoš, byl v tuto chvíli díky intervenci ministra životního prostředí Richarda Brabce odvrácen. Turisté však v Krkonoších musí zásadně změnit své chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kobza uzemnil Takáče, zdrtil „Uršulu“: To jsou nápady! Zničit bundeswehr jí zabralo dva roky, uvidíme, co EU
Evropští poslanci rozhodli, že předsedkyní Evropské komise bude dosavadní německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, která chce čistší a ekologičtější Evropu, nová migrační pravidla, tzv. spravedlivou minimální mzdu všude v EU či aktivnější roli Evropy v krizovém světě. Do pořadu Interview na ČT24 si na rozebrání některých programových bodů Ursuly von der Leyenové tentokrát Daniel Takáč přizval místopředsedu sněmovního zahraničního výboru Jiřího Kobzu (SPD), jenž na ně podle svých slov nahlíží spíše skepticky a některé z nich považuje za hloupé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nas*áno a dluhy. J. X. Doležal rozmázl Kliniku. Řekl, jak to bylo
Jiří X. Doležal na serveru Reflex.cz napsal, že před pár dny nabyl právní moci rozsudek, podle něhož musí aktivisté z Kliniky uhradit náklady spojené s vyklízením, když v rozporu se zákonem obývali celé měsíce a fakticky okupovali cizí majetek. A jako by to samo o sobě nestačilo, k již řečenému verdiktu se prý aktivisté postavili víc než hanebně. Jejich počínání publicistovi připomnělo jámu plnou výkalů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Na Babiše čekali v Jílovém odpůrci připravované varianty dálnice D3
Na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) dnes v Jílovém u Prahy čekala asi stovka lidí s transparenty namířenými proti připravované středočeské variantě dálnice D3 a proti premiérovi. Křičeli „hanba“ a pískali. Premiér spolu s ministry dopravy Vladimírem Kremlíkem (za ANO) a životního prostředí Richardem Brabcem (ANO) přijel do jílovského muzea diskutovat se starosty o dálnici přes Posázaví. Na setkání novináři nemají přístup, po jednání je plánován briefing.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lepší to už nebude. Vysoce postavený člověk ze Škody promluvil
Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl člen představenstva Škody Auto a prezident Sdružení automobilového průmyslu Bohdan Wojnar. Na rozhlasových vlnách prozradil, zda už automobilovému průmyslu v Česku nedochází dech a co s ním může udělat předpokládaný rozsáhlý přechod na elektromobily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Rada vlády projednala aktuální protikorupční opatření
Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše v úterý dne 16. července 2019 na svém 20. jednání projednala důležitá protikorupční opatření, k jejichž přijetí se vláda zavázala v programovém prohlášení: regulaci lobbingu a ochranu oznamovatelů. Návrh regulace lobbingu bude brzy předložen vládě k rozhodnutí o jeho postoupení Parlamentu a návrh zákona o ochraně oznamovatelů bude vládě předložen do konce roku. Rada dále projednala aktuální stav plnění doporučení Skupiny států proti korupci při Radě Evropy (GRECO) a Výroční zprávu o činnosti Rady za rok 2018 a Plán činnosti Rady v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Stres a utrpení zvířat je příliš vysokou cenou za naše pobavení
Komentář na facebookovém profilu k ochraně zvířat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Erdogan rozbíjí NATO. Díky…
Největším bezpečnostním nebezpečím alespoň naší části světa je agresivní vojenský pakt NATO. Při každém dalším vystoupení generálního tajemníka NATO, který ohlašuje další útoky na Rusko člověk jen bezmocně lapá po dechu. Ví že představitelé členských zemí znovu půjdou na co nejútočnější variantu podle zásady Tusko je největší nepřítel a to bychom se podívali, abychom ke konfliktu nevyhecovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Vládní návrh zákona o státním zastupitelství je výsměch
Piráti dnes odeslali připomínky k vládní novele zákona o státním zastupitelství. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek představil poslaneckou novelu zákona o státní zastupitelství spolu s ODS a KDU-ČSL již v červnu. Ministryně spravedlnosti Benešová nyní představila slibovanou vládní novelu zákona, ta má ale silné nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Choutky Zelenského - Olympiáda na Ukrajině
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na včerejším setkání s ministrem mládeže a sportu Ihorem Ždanovem a šéfem Národního olympijského výboru Sergejem Bubkou dal pokyn k zahájení příprav organizace olympijských her Ukrajinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Do Prahy zavítali špičkoví fyzici z celého světa
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě významných fyziků v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČR? Rozkradeno. Většina z nás otročí pro zahraniční firmy. Vládnoucí třídu to nezajímá. Mrazivá slova publicisty Lhoťana
POLOČAS HORKÉHO ROKU Většina Čechů se po roce 1989 chovala blbě a neodpovědně, myslí si novinář, publicista a exmuslim Lukáš Lhoťan. Dovolili totiž prý, aby se k moci dostali politici, kteří legálně rozkradli a rozprodali, co se dalo. „To, že zde nejspíše naprostá většina obyvatel musí otročit v německých či švédských nadnárodních firmách s mizernými platy, je vládnoucí třídě jedno,“ dodává k dnešnímu stavu věcí Lhoťan. A připomíná, jak se nedávno přiklepla obří dotace slovutné německé automobilce; na českou firmu, která navíc vyvíjí zcela unikátní a průlomový typ baterie, se už ale nedostalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Dohoda s vlastníky pozemků v okolí Nemocnice Krč je podepsána
Zástupci hlavního města Prahy a předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) Petr Witowski dnes podepsali dohodu navazující na Iniciální rámcovou dohodu o koordinovaném postupu v rámci projektu metra I. D a okolní výstavby v lokalitě Nemocnice Krč uzavřenou v březnu 2017. Vlastníci pozemků podepíší dohodu v následujících dnech. Dnešní podpis nové klíčové dohody znamená odblokování dosavadní situace, stažení žaloby vlastníků proti územnímu rozhodnutí, umožnění výstavby metra D a v neposlední řadě rozvoj celé oblasti díky realizaci projektu vlastníků pod názvem Nová Krč. Dohodu v pondělí schválila Rada hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Zničené, rozbité, zvandalizované? Stačí se nevzdát
Komentář na facebookovém profilu k teorii rozbitých oken
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Slaboučká a zavázaná…
Češi mají odjakživa odpor k vnější moci, která rozhoduje o nich. A tak po Rakousko – uherském vyrovnání se na protest na delší odmítli účastnit zasedání Říšské rady ve Vídni, proto měli odpor k Brežněvově Moskvě a proto mají tolik výhrad k fungování Evropské unie…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jeden ekoaktivista řadu let terorizuje všechny dopravní investice na Zlínsku
Komentář na facebookovém profilu k blokování dopravních staveb ekologickými aktivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Kampaně právu nesvědčí
Když nastupuje zneužívání moci, vytváří se trestněprávní kampaně. Držitelé moci se snaží ospravedlnit zneužívání moci honem na čarodějnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Kontroly zaměřené zejména na prodej alkoholu dětem a hraní hazardních her
Hasičský záchranný sbor ČR se společně s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, celníky a dalšími subjekty zapojil do kontrolní akce pořádané Policií České republiky HAD 2019 (HAZARD, ALKOHOL A DĚTI).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Olomouc: V Týnečku vznikne klub seniorů
Od srpna vznikne v městské části Týneček nový klub seniorů. Jejich celkový počet v Olomouci tak stoupne na 22.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Aby Pražané nedopláceli na masivní nárůst turismu...
Komentář na facebookovém profilu k řešení turismu v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Proboha: „Agentka!“ Děsivé věci o prezidentce Čaputové
Během kampaně i po ní se co chvíli objevovala nařčení slovenské prezidentky, že je tzv. agentkou Sorose. Jak informoval Blesk.cz, Čaputová to odmítla při návštěvě Maďarska. „Myslím si, že každé seriózní médium by se mělo vyhýbat šíření konspirační propagandy,“ prohlásila. „Myslíte si, že se to dá odbýt jednou větou a tvářit se, že je to konspirace? Nebuďte směšná, paní prezidentko,“ odpovídá jí slovenský poslanec Ľuboš Blaha. A dodává, že ani nemusela Sorose v životě vidět, aby mohla být označena za jeho agentku. Stačí, že brala jeho peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Lithium? Babiš: Měli jsme si nechat vodu, uhlí, všechno. To s Karlem Gottem, co někteří říkali...
Premiér Andrej Babiš opět zavítal do studia Luboše Xavera Veselého. V kauze lithium tvrdil, že prodávat přírodní zdroje byla chyba: „Měli jsme si to všechno nechat. Hlavně vodu, teda.“ Problémy s odvoláním Staňka a jmenováním Šmardy označil za otravné a absurdní, zvláště pokud by kvůli nim měla padnout vláda. Ale na nové volby se nechystá, protože je prý nikdo nechce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Oceněný umělec, autor posměšného VIDEA o Zemanovi, vynadal Česku: Havel byl výjimka, Mašínové hrdinové
Skutečně fascinující vhled do myšlení české umělecké fronty předvedl v rozhovoru na kameru pro web časopisu Reflex režisér Jiří Havelka. Názory tvůrce improvizačního divadla VOSTO5 a držitele Ceny ÚSTR za svobodu, demokracii a lidská práva vyvolaly rozruch a během týdne se začaly šířit internetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Každé třetí kontrolované zahradnictví na severní Moravě porušilo zákon
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uskutečnila kontroly v provozovnách zahradnictví. Porušení zákona zjistili inspektoři zhruba u každé třetí kontroly zahradnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Česko se přiklání ke snaze EU o zlepšení klimatu. Nechce ale ohrozit ekonomiku
Česko se přiklání ke snaze Evropské unie o zlepšení klimatu, ale nechce ohrozit českou ekonomiku. Na dnešním obědě s velvyslanci členských a kandidátských zemí EU to prohlásil premiér Andrej Babiš (ANO). Kandidátka na šéfku Evropské komise, jednoho z vrcholných orgánů EU, Ursula von der Leyenová pokládá za nutné, aby EU byla v roce 2050 neutrální z hlediska emisí skleníkových plynů. Babiš a představitelé dalších zemí středu a východu Unie ale na summitu EU v červnu zmínku o klimatické neutralitě EU v závěrečném dokumentu z jednání zablokovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Další nekoncepčnost - armáda hodlá vybudovat výsadkový pluk.
V posledních dnech se velení naší armády pochlubilo skutečností, že hodlá 1. října 2020 v Chrudimi zahájit svou činnost nový výsadkový pluk. Další nekoncepčnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
,,Z roku 89 je hromada hnoje.” Generál Blaško o Havlovi či ,,žbleptech” Jourové. Hledejte viníky, vyzývá
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Odkaz toho, co mělo být motem roku 1989, šíbři obrátili v hromadu hnoje. Bohužel,“ komentuje nemilosrdně posledních třicet let od pádu komunismu europoslanec, generálmajor Hynek Blaško. Zločiny privatizace by však podle něj vyšetřeny být měly, ať už jsou promlčeny, nebo nikoliv. Je třeba znát viníky. Před eurokomisařkou Věrou Jourovou se zastal seniorů. Má je nechat na pokoji, čeští senioři jsou prý protřelí životem a umějí se orientovat. Současně varoval před přijetím eura, s nímž bychom přijali i dluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Nedopustím osekání peněz v programu Rodina
Komentář na facebookovém profilu k nedostatku financí pro rodinná centra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Těsné zvolení von der Leyenové. Zachránit ji měli Poláci
V dnešním tajném hlasování europoslanci rozhodli, že v čele příští Evropské komise stane dosavadní německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová, která získala celkem těsnou podporu – 383 hlasů. Německá politička, kterou do funkce navrhl summit EU počátkem tohoto měsíce, potřebovala nejméně 374 hlasů. Nakonec tedy obdržela jen o devět hlasů více. Proti bylo 327 členů Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pro mě to žádný problém není, hájil poslanec ANO vyšetřovaného premiéra. Vadí mu, že se to musí neustále řešit
Společné vládnutí hnutí ANO a ČSSD zatím pokračuje. Premiér Andrej Babiš a předseda sociální demokracie Jan Hamáček se snaží dostat k prezidentovi, aby mu znovu vysvětlili, proč to má s ministrem kultury udělat tak, jak to žádá ČSSD. Jak vlastně poslanci hnutí ANO vnímají dnešní tahanice o post ministra kultury? Nejen na to se tentokrát v pořadu Interview na ČT24 ptal Daniel Takáč místopředsedy zahraničního výboru PS Jaroslava Bžocha (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Úkolové uskupení převzalo v Lotyšsku operační úkol
Slavnostní nástup k předání operačního úkolu velitelem 2. úkolového uskupení AČR alianční předsunuté přítomnosti (enhanced Forward Presence, eFP) Lotyšsko nadporučíkem Davidem Trnečkou veliteli 3. úkolového uskupení nadporučíku Jaromíru Haplovi se uskutečnil dne 10. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Ministři by měli řešit především témata, týkající se fungování justice
Ve dnech 18. a 19. července 2019 se v Helsinkách sešli ministři spravedlnosti a vnitřních věcí. Justiční část setkání se věnovala třem okruhům: aktuálním aspektům aplikace principu vlády práva (Rule of Law) ve členských státech, využívání alternativních trestů a multilaterální mezinárodní justiční spolupráce v občanských věcech. Jednání proběhlo v souvislosti s počínajícím finským předsednictvím v Radě Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Kontrola nad tím, kolik migrantů tu je? Není. Pelikán řekl, odkud migranti létají. A také, jak se do toho „pletou“ neziskovky
Arabista Petr Pelikán poskytl rozhovor serveru Info.cz. Prohlásil v něm mimo jiné, že podle jeho názoru vůbec nevíme, kolik nelegálních migrantů se dnes pohybuje na území Česka. Kritizoval také neziskové organizace, které se podle něj pohybují na hraně zákona. A když tak činí, nelze v EU účinně regulovat migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
„Vezmou za vděk i Českem," varuje před migranty profesor od Klause ml. Politici prý zavařili na generace dopředu
ROZHOVOR "Pokračující migrační krize bude mít nedozírné a dalekosáhlé důsledky na Evropu," říká Mansoor Maitah, profesor Vysoké školy ekonomické a člen hnutí Trikolóra. Varuje, že i když nyní migranti míří na Západ, v budoucnu mohou vzít za vděk také Českem. A jeho názory na kolonialismus a německou kapitánku by si na Západě asi za rámeček nedali: "Kolonialismus v mnoha zemích po sobě zanechal relativně funkční státy s fungující infrastrukturou."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Doktor Campbel o malé Grétě, kapitánce Carole a našich chvilkařích: Debilizace společnosti dosáhla zcela nové úrovně. Toto je výsledek liberální demokracie
POLOČAS HORKÉHO ROKU Symptomy vytoužené bídy! O tom, co nás vlastně ničí, hovoří vysokoškolský pedagog, znalec geopolitiky, doktor Jan Campbell. „Mohou přežít pouze mladí, radikální, kreativní a destruktivní občané, spojení s narcisty a politickými ambicemi a aktivisty dávajícími přednost pokryteckému moralizování před právem.“ „Debilizace společnosti“ podle něj dostala nový rozměr. „Zbavuje lidi sebe samých. Debilizovaný jedinec se nedokáže postavit proti názoru z venku, při mysli na odpor dostane strach z následků a pocit viny. Debilizace společnosti je proto efektivnější než represe.“ A že lidé nevypadají šťastně? Lidé jsou nešťastní! Přidává i postřeh k působení eurokomisařky Věry Jourové. Ta by podle Campbella měla urychleně vyhledat lékařskou pomoc, sdělit výsledek veřejnosti, začít studovat Bibli kralickou a odejít na dlouhodobý sabatikl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
ČEZ: Síť rychlého veřejného dobíjení hlásí jako první v ČR 100 stanic, za rok narostla na dvojnásobek
Metu stovky instalovaných rychlodobíjecích stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Jubilejní stojan č. 100 je ode dneška řidičům elektromobilů k dispozici v Praze na Poděbradské ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Ředitelem FN u svaté Anny v Brně je Vlastimil Vajdák
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jmenoval na pozici ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Vlastimila Vajdáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: O program TREND je velký zájem, podpořeny budou nejlepší projekty
Technologická agentura České republiky (TA ČR) ukončila příjem žádostí o dotace na projekty průmyslového výzkumu a vývoje v programu TREND, který administruje pro Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Odsouzený přispěl do státního rozpočtu rovným milionem korun
Ústecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získalo na základě usnesení Vrchního soudu v Praze pro státní rozpočet částku ve výši jednoho milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Celá D3 by měla být podle premiéra Babiše hotová do roku 2028
Dálnice D3 z Mezna k hranicím s Rakouskem by měla být hotová v roce 2024. Celá D3 z Prahy k hranicím bude hotová do roku 2028, řekl dnes novinářům premiér Andrej Babiš (ANO). V Netřebicích na Českokrumlovsku řekl, že bude naléhat na Rakousko, aby svou část dálnice dokončilo rovněž v roce 2024. Rakušané zatím vůbec nepřipravují úsek z Rainbachu ke státním hranicím. Na dotaz ČTK to dnes řekla ředitelka jihočeské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Vladimíra Hrušková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: V záchraně budovy nádraží Vyšehrad budeme nadále pokračovat
Magistrát hlavního města Prahy nepřistoupil na podmínky vlastníka ohledně vykoupení nádraží Vyšehrad. Ačkoli tomuto kroku rozumíme, jelikož požadovaná cena neodpovídá ceně v místě a čase obvyklé, je nezbytné v jednání nebo hledání řešení pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce: Umělá inteligence může pomoci v prevenci dekubitů
Dekubity, známé také jako proleženiny, představují pro oblast zdravotnictví významný problém. Společnost GoodAI a Nemocnice Na Bulovce provedly pilotní testy, které ukazují, že analýzu snímků na bázi umělé inteligence lze využít na pomoc právě při prevenci dekubitů. K vývoji dané technologie je zapotřebí další výzkum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Prohlášení k česko-čínským vztahům
Ministerstvo zahraničí ČR vede s čínskou stranou dialog v mnoha oblastech společných zájmů - jedná se např. o vědu a výzkum, zemědělství, energetiku, zdravotnictví, kulturu, sport, vzdělání, letectví či cestovní ruch. Rozhodně se ale nevyhýbáme ani citlivým tématům, jako je ochrana lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Miloš Zeman opět ukázal, že není nadstranický prezident
Komentář na facebookovém profilu k prezidentské podpoře SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Soudy možná nebudou muset přerušovat vězení ženám, jež otěhotní
Soudy možná nebudou muset vězněným těhotným ženám nebo matkám dítěte mladšího jednoho roku automaticky přerušovat výkon trestu. Skupina poslanců STAN, Pirátů, SPD, ČSSD, KSČM a TOP 09 v čele s Janem Farským (STAN) navrhla, aby soud mohl každý konkrétní případ stejně jako u těžce nemocných vězňů posoudit a rozhodnout, zda se žena dostane dočasně na svobodu, nebo ne, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Respektujme jeden druhého, jsme přece jeden tým
Zatímco rtuti na teploměrech se v těchto prázdninových dnech šplhat nahoru moc nechce, politika je, zdá se, přímo ve varu. A tak i ti z vás, kteří o politické šarvátky pranic nestojíte, se zprávám o nich vyhnete jen s velkou námahou. Pokud vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Akademie věd: ČR a Maďarsko iniciují platformu V4 pro energetický výzkum
Místopředseda Akademie věd ČR Jan Řídký se zúčastnil jednání o společné platformě zemí Visegrádské čtyřky (V4) pro energetický výzkum. Tématem byly také inovační strategie a laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech, které si prohlédl maďarský vicepremiér a ministr inovací a technologií Lászlo Palkovics.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Skutečným programem soc. dem. jsou jen krmelce
Glosář k 28. týdnu '19
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SVOL: Vlastníci lesů žádají o pomoc premiéra
Jednání o finanční pomoci vlastníkům lesů pro zvládnutí následků kůrovcové kalamity vláda odložila na 22. července. Odsouvání problému, nejasnosti kolem pravidel a licitování kolem částky, kterou stát na pomoc vlastníkům lesů vyčlení v letošním roce a v r. 2020, vyvolává silné obavy, zda vláda myslí svou pomoc doopravdy. Zástupci vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů proto žádají o přijetí u premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Staněk? Kdo to je? A Babiš, Okamura, Ivan Bartoš... Dorazil překvapivý průzkum
Přestože je jméno ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) poměrně hojně skloňovaným, podle průzkumu STEM se ukazuje, že lidé jej neznají. Uvedla to až polovina dotázaných. Nejlépe hodnoceným českým politikem nadále zůstává premiér Andrej Babiš (ANO), jeho popularita však dále oslabuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ministr nekoná, doplácejí na to pacienti z pohraničí
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Lužické nemocnice v Rumburku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
STEM: Popularita stranických osobností v červnu 2019
Andrej Babiš zůstává nejlépe hodnoceným českým politikem, jeho popularita však dále oslabuje. Podíl jeho odpůrců je již znatelně vyšší než podíl jeho sympatizantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČMKB: V 1. pololetí bylo zobchodováno téměř 5,5 milionu MWh energií, více než za tři čtvrtletí loňského roku
Energetický trh Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKB), určený pro konečné odběratele, zaznamenal v krátké době už třetí rekordní objem zobchodovaných energií. Po rekordních objemech loňského roku, a poté i letošního prvního čtvrtletí překročila rovněž pololetní bilance obchodování všechny dosavadní výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Přístup EU k funkcím je obdobný, jen ty legitimace dosud chybějí
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Regulace lobbingu je důležité protikorupční opatření
Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí pod vedením předsedy vlády Andreje Babiše projednala na 20. jednání důležitá protikorupční opatření, k jejichž přijetí se vláda zavázala v programovém prohlášení: regulaci lobbingu a ochranu oznamovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Čučkaři“ to podělali? Nové info o boji BIS proti Rusku. Je to prý složitější
O zásahu tajných služeb proti lidem napojeným na ruské špiony se pro server Seznam Zprávy rozhovořila šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz Sabina Slonková. Podle jejích slov tento zásah, který měl dokázat schopnosti BIS, přiživil dlouhodobé napětí mezi tajnou službou a civilní rozvědkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Uchvatitelské ambice nemáme. Ústecku Šluknovsko nebudeme anektovat. Slibujeme
Komentář na facebookovém profilu k situaci na Šluknovsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Existuje poučení z krizového vývoje?
Česká republika je hospodářsky ve velmi dobré kondici. Hospodářství roste, podíl státního dluhu k HDP se již několik posledních let snižuje a veřejné finance státu jsou zcela pod kontrolou. Oproti zmatené a archaické hospodářské politice pravicových vlád přinesly vlády ČSSD a hnutí ANO a hnutí ANO a ČSSD klid a stabilitu a růst životní úrovně širokých vrstev obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Obcím musí být zajištěny prostředky pro reálnou podporu jejich obyvatel
Poslankyně Pirátů Olga Richterová se dnes vydala do Kladna. Město řeší dlouhodobé problémy spojené s bydlením a s jevy typickými pro sociálně vyloučené lokality. V Kladně se Richterová sešla jak s primátorem Danem Jiránkem, tak se zástupci neziskových organizací Člověk v tísni, Azylový dům Kladno a Vějíř. Informace získané při dnešní návštěvě hodlá poslankyně využít v dalších diskusích s ministerstvy práce a sociálních věcí, vnitra a financí. Kladno má dnes několik desítek ubytoven. Kolem dvaceti z nich obývají lidé závislí na doplatcích na bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Fyzici obdrželi pamětní medaile Senátu a Akademie věd
Fyzici, mezi kterými jsou i držitelé Nobelovy ceny, dnes dostali medaile od Senátu a Akademie věd (AV). Do Prahy přijeli přednášet své vědomosti na mezinárodní konferenci Hranice kvantové a mezoskopické termodynamiky 2019. Slavnostní předání cen v Národním domě na Vinohradech předcházelo dvěma veřejným přednáškám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
EU hodila bobek na vlastní nesmysl, komentuje Stonjeková podivné volby
Komentátorka Karolína Stonjeková na svém facebooku sarkasticky komentuje volbu Ursuly von der Leyenové do čela Evropské komise. Pozastavuje se zejména nad tím, že se před posledními volbami vymyslel mechanismus lídrů stran, kteří budou na post šéfa EK kandidovat. Von der Leyenová ovšem mezi tyto lídry nepatří. „Takže si EU jen s velkou pompou hodila další bobek na další ze svých slavných a pracně vymyšlených nesmyslů,“ komentuje volbu Stonjeková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha zveřejnila návrh Akčního plánu snižování hluku
Magistrát hl. m. Prahy dokončil třetí kolo strategického hlukového mapování a zveřejnil jeho výstupy společně s návrhem obsahu Akčního plánu snižování hluku v hlavním městě. K němu je možné do 19. srpna zasílat připomínky. Hlukové mapování si klade za cíl určit v Praze místa s největším hlukem a následně přijmout plány prevence a snižování hluku v prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Máme na stole konečně konkrétní projekty 3,5 miliardy proti suchu
Premiér Andrej Babiš ve středu 17. července 2019 vyrazil na pracovní cestu do Středočeského kraje. Tématem návštěvy byla především problematika sucha a její řešení. Kromě toho si prohlédl místo stavby pokračování Pražského okruhu a diskutoval o variantách středočeské části dálnice D3. Na cestě jej doprovázeli ministři životního prostředí Richard Brabec, zemědělství Miroslav Toman a dopravy Vladimír Kremlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Acorus: Jogínská komunita opět pomáhá obětem domácího násilí
Pražská jogínská komunita opět v rámci oslav Mezinárodního dne jogy - Namaste Yoga Day - pomáhala obětem domácího násilí. Namaste Yoga Day na konci června byl vyvrcholením 3. ročníku charitativního projektu na podporu neziskového centra ACORUS. Vybralo se celkem 13 706,- korun na přímou odbornou pomoc, kterou poskytuje ACORUS obětem domácího násilí bezplatně. Letošní ročník nesl symbolické poselství “Daruj živou vodu”. Element vody symbolizuje emoce, intuici a ženský princip a po traumatech způsobených násilím je třeba je očistit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Jasný úkol pro finančák a možná i policii
Komentář na facebookovém profilu k další kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Oranžové kolo na Colours - letos se bude pro charitu „šlapat rukama“
Místo klasických cyklistických trenažerů nabídne letošní festival Colours of Ostrava simulátory handbiků neboli kol pro vozíčkáře, na kterých se „šlape rukama“. Zájemci na nich mohou vysportovat energii, kterou pak Nadace ČEZ převede na finance a pošle stejně jako vloni nadačnímu fondu LA VIDA LOCA a obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Ne, neplánuji žalovat Českou republiku, ale...
Komentář na facebookovém profilu k restitucím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Až Čechům zkusí sebrat zbraně, oni je „ztratí“ a schovají. Ani nacisté nepochodili. A to hrozil trest smrti
ROZHOVOR „Ti lidé si za nemalé vlastní peníze a za dodržení velmi přísných kritérií něco pořídili a někdo jim to nyní bude nejen zakazovat, ale jak je vidno na příkladu Nového Zélandu, třeba i násilně brát,“ hrozí se elitní policejní instruktor podplukovník Pavel Černý při přemýšlení nad událostmi z Nového Zélandu, kde tamní vláda začala od majitelů vykupovat legálně držené zbraně. Kdyby k takové akci došlo v ČR, lidé by pravděpodobně nic nevraceli a zbraně by schovali, i s vědomím toho, jaké postihy jim hrozí, soudí Černý a dodává: „Protože nikdo neví, co třeba za pár let zde bude. Je to vlastně u nás taková národní tradice. Podobně poschovávané zbraně tu byly i za komunistů a dokonce také předtím za nacistů, kdy za to byl i trest smrti. Přesto tehdy Češi své zbraně nevydali.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Propad evropského automobilového trhu
Aby špatných zpráv nebylo málo, můžeme dnes přidat hned další, a sice statistiky o registracích nových osobních automobilů v EU za červen. V meziročním srovnání se propadly o téměř 8 % a zcela tak smazaly nadějné výsledky z předchozích měsíců. Lídrem pádu bylo tentokrát Švédsko, které z něj samo o sobě “zajistilo” téměř třetinu, následované Francií a Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Hošek: Jak se žije s handicapem
Když jsem byl ještě malý chlapec, nikde kolem nás postižení, jak se tehdy říkalo, nebyli. Dalo by se říct, že spíše nebyli vidět, nemluvilo se o nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
A domů byste si uprchlíka vzali? Jednoho tu máme! Šokující VIDEO z USA
Americká novinářka, korespondentka webu INFOWARS a influencerka na sociálních médiích Kaitlin Bennettová ve svém novém videu na youtube ukazuje na pokrytectví lidí, kteří protestují proti uzavření hranic s Mexikem, jak plánuje americký prezident Donald Trump. Bennettová na demonstraci za otevřené hranice konfrontovala demonstrující s domnělým uprchlíkem a ptala se, zda jsou demonstranti ochotni okamžitě pomoci. Jejich vyhýbavé odpovědi o jejich solidaritě nesvědčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM úspěšně zastupuje v majetkoprávních sporech i obce
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) úspěšně zastupuje obce i organizační složky státu v majetkoprávních sporech před soudy, rozhodčími orgány, správními úřady a jinými orgány. Možnosti zastupování právními zástupci ÚZSVM v loňském a letošním roce využily obce Libotenice a Doksany na Litoměřicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
FN Brno: Lékaři upozorňují na prevenci, počet HIV nakažených roste
HIV centrum vzniklo na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU již v roce 1991 a patří do sítě sedmi takto specializovaných center v České republice. Léčí se zde přibližně 250 pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Mám rád moře. Vlny, břeh, lodě, všechno. A hodně rád plavu
Komentář na facebookovém profilu k času strávenému mimo politiku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ratlík Babiš. Byl to Zemanův plán? ptá se publicista. A ještě něco k ČSSD
Někteří komentátoři tvrdí, že na stávající vládní krizi je nejvíc bita ČSSD, protože nemá šanci vybrat si, kdo ji bude reprezentovat v kabinetu Andreje Babiše (ANO), a navíc nemá moc šanci prezentovat svůj program, protože se neustále mluví o minstrovi kultury Antonínu Staňkovi. Publicista Jan Jetmar však tvrdí, že na současné krizi je nejvíc bit premiér Andrej Babiš, který se před očima roztéká asi tak rychle jako vosková svíčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Gott, on není mrtvej? Pustil to do kalhot. Jiří Mádl se bavil nad tím, jak Mistra označily děti
Novináři se malých dětí zeptali, zda znají Karla Gotta. Dozvěděli se, že Karel Gott je něco jako Chuck Norris, že je pěkný, že se jim nelíbí, že je mu sto let a „že to pustil do kalhot“. Nad souborem pestrých odpovědí se královsky bavil herec Jiří Mádl, který se o svou radost podělil na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Petříček k migraci: Česko je připraveno pomoci, ale kvóty odmítáme
Česko je připraveno pomoci ve společném evropském řešení migrace, odmítá ale kvóty na rozdělování uprchlíků mezi členské země Evropské unie. ČTK to dnes sdělil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Reagoval na výrok německého ministra vnitra Horsta Seehofera, podle něhož se připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace blíží nule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny průmyslových výrobců meziměsíčně klesly
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,5 %. Ceny průmyslových výrobců se snížily o 0,7 %, stavebních prací o 0,2 % a tržních služeb pro podniky o 0,3 %. Meziročně se zvýšily ceny zemědělských výrobců o 12,9 %, průmyslových výrobců o 2,5 %, stavebních prací o 4,8 % a tržních služeb pro podniky o 2,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Senioři nesmí stát na okraji zájmu celé společnosti
Komentář na facebookovém profilu k seniorům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Zbaví se v Praze Koněva? Maršál město osvobodil, starosta za TOP 09 ho teď chce smazat z názvu ulice
Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) spolu s kolegy z vedení městské části uvažují o přejmenování Koněvovy ulice. Maršál Ivan Stěpanovič Koněv byl jedním z lidí, kteří se zásadním způsobem zasloužili o osvobození Prahy ze spárů nacistů, za což mu patří dík. Jenže Koněv se nepodílel jen na osvobození naší vlasti, ale také na okupaci dalších zemí. Potlačoval např. maďarský pokus o svobodný nádech v roce 1956. V ulicích maďarských měst tehdy tekla krev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Stoupl počet migrantů, kteří nelegálně přešli hranici z ČR do Německa
Počet migrantů, kteří nelegálně překročili hranice z Česka do Německa, se loni o něco zvýšil. Zatímco v roce 2017 jich bylo 4035, loni 4295, což představuje nárůst o 6,5 procenta, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ptáček (TOP 09): Přejmenování Koněvovy ulice na Žižkově si určití lidé přejí
Komentář na facebookovém profilu k přejmenování Koněvovy ulice na Žižkově
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, nešetřil kritikou Seehofer
Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Jak vypadá týden v roli regionálního politika
Komentář na facebookovém profilu k událostem v regionu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Alternativní stravování dětí závisí na možnostech školky
Mají školky povinnost vyhovět rodičům, kteří žádají dietní stravu pro své děti trpící celiakií, potravinovou alergií nebo intolerancí, nebo by pro ně chtěli vegetariánskou či veganskou stravu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Práva mladistvých v trestním řízení se zřejmě rozšíří
Předlohu prohlubující práva mladistvých v trestním řízení, jež vychází z evropské směrnice, Senát patrně schválí. Dnes novelu podpořil ústavně-právní výbor. Plénum ji bude schvalovat příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vládní komedie v režii ČSSD bude pokračovat!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Deficit pozitivních zpráv
Jestli je v posledních měsících nadbytek něčeho, tak především nepříznivých ekonomických zpráv z našeho blízkého okolí. Ať už jsou to stále jasnější známky slábnoucí evropské ekonomiky nebo zhoršující se nálady firem (viz Ifo) a analytiků (včerejší ZEW). Kdybychom měli hledat společného jmenovatele s touto expanzí negativismu, bude to nepochybně obava ze zhoršení mezinárodního obchodu, respektive potenciálního vyhrocení tzv. obchodních válek s následnými dopady na zahraniční trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Černoška místo Jamese Bonda? Pusťte si majora Zemana, když vám to vadí, říká Libor Rouček
Bývalý europoslanec Libor Rouček se vysmál všem, kteří se podivují nad nápadem britských filmařů nahradit slavného filmového agenta Jamese Bonda černoškou. Radí jim, ať si, jestli s moderním světem mají problém, pouštějí raději příběhy s Honzou Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Kampaň „Neskákej mi pod kola!“ pokračuje
Dbejte své bezpečnosti a myslete na fakt, že tramvaj má přednost nejen na přechodu! Přesně to hlásá kampaň „Neskákej mi pod kola!“, která nyní kromě výstražné tramvaje upozorňuje na nebezpečí střetu nástřikem lidských siluet na tramvajových svršcích. Nástřik obrysů těl byl proveden na místech v Praze s častým rizikem střetu tramvaje s chodcem. Tento počin Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) opět vznikl v rámci uvedené kampaně ve spolupráci s BESIP, Policií ČR a ROPID.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Pekarová-Adamová z TOP 09: Von der Leyenová bude muset čelit tlaku nacionalistů a populistů
Poslankyně za TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se vyjádřila k nově zvolené předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové, která se podle jejích slov dostává do čela EU v těžkých časech. „Bude muset čelit tlakům nacionalistů a populistů,“ míní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Státní pozemková správa: Pobočka Vsetín prezentovala výsledky své práce
Pobočka Vsetín, KPÚ pro Zlínský kraj se letos poprvé zúčastnila a také prezentovala výsledky své práce na tradičním XIII. Ovčáckém dni na Valašsku. Akce se konala v sobotu 15. června 2019 v areálu Střední zemědělské a přírodovědné školy pod záštitou Miroslava Tomana, ministra zemědělství, Jiřího Čunka, hejtmana Zlínského kraje a Radima Holiše, starosty města Rožnova p. Radhoštěm a dalších významných osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Zvolení von der Leyenové do čela EK je pro ČR děsivá zpráva
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení von der Leyenové na post předsedkyně Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Louny: Město vzdalo další hold svému velkému rodáku Zdeňku Sýkorovi
Nová piazetta, náměstíčko před Vrchlického divadlem v Lounech, vzdává hold světově uznávanému malíři a místnímu rodákovi Zdeňku Sýkorovi. Na speciálním povrchu je totiž znázorněná rozměrná černobílá kompozice různě poskládaných geometrických obrazců, kterou umělec vytvořil v roce 1962 na protipožární oponě divadla. Během jeho rekonstrukce na začátku 21. století však opona ze šesti ocelových plátů o celkovém rozměru 7,8 × 5,8 metru zmizela neznámo kam. Její kopie na speciálně upraveném zemském povrchu, což z ní defakto dělá originál, tak byla vytvořena podle fotografie. V rámci grantu Pomoc regionům přispěla městu Louny na stavební práce s tím spojené Nadace ČEZ částkou 325 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na zlepšení zabezpečení přejezdů jde ročně přibližně miliarda korun
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje ročně přibližně miliardu korun na zlepšení zabezpečení všech typů železničních přejezdů. Každý rok se tak zvýší úroveň zabezpečení na přibližně 150 úrovňových kříženích. Vzhledem k závažným střetnutím způsobeným nedodržováním pravidel silničního provozu jeho účastníky také aktuálně přehodnocuje pravidla pro přípravu dalších staveb, které souvisejí se zvyšováním bezpečnosti na železničních přejezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Přeji von der Leyenové ve funkci mnoho štěstí
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení von der Leyenové na post předsedkyně Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Začínáme v rámci Lítačka vyvíjet aplikaci
Komentář na facebookovém profilu k dopravě v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Zvolení von der Leyen do čela Evropské komise vítáme
Poslanec Evropského parlamentu za STAN Stanislav Polčák spolu s dalšími kolegy ve frakci Evropské lidové strany (ELS) hlasoval pro zvolení Ursuly von der Leyen, proto její vítězství ve volbě do čela Evropské komise vítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Správa uprchlických zařízení: Vánoční sbírka zaměstnanců pomohla také dětem na Ukrajině
V rámci vánoční sbírky, která proběhla mezi zaměstnanci Správy uprchlických zařízení, bylo vybráno neuvěřitelné množství hraček, oblečení pro různé věkové kategorie, hygienických a výtvarných potřeb, doplňků i školních pomůcek. To vše bylo před Vánocemi spravedlivě rozděleno dětem v našich zařízeních. Vzhledem k rozsahu vybraných věcí jsme se ovšem rozhodli zaslat část vybraných věcí dětem na Ukrajině. Proto jsme oslovili pobočku organizace ADRA v Havířově, která realizuje řadu zajímavých charitativních projektů přímo na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Von der Leyen se dostala do křesla předsedkyně Evropské komise o 9 hlasů
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení von der Leyenové za předsedkyni Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Ursula von der Leyen je žena s fascinující politickou kariérou
Komentář na facebookovém profilu k volbě předsedy Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČEZ se zapojí do průzkumu těžby lithia na Cínovci
Z hlediska trhu je angažmá ČEZ v průzkumu možnosti těžby lithia na Cínovci jednoznačně pozitivní zprávou. Akcie společnosti European Metal Holdings (EMH) poskočily na londýnské burze po zveřejnění zprávy o více než dvacet procent (viz graf níže), na nejvyšší úroveň od loňského března. V očích trhu se totiž zvyšuje pravděpodobnost, že se na Cínovci lithium jednou opravdu začne těžit. To by cenu daných akcií zřejmě i mnohonásobně zvýšilo. EMH disponuje přednostním právem k těžbě a ČEZ navíc zváží, zda do ní kapitálově vstoupí, což jen podporuje apetýt investorů po akciích EMH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zbraně! A peníze z Ruska, účtuje Jakub Janda s „italskou krajní pravicí“
Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda si na svém facebookovém profilu všiml, jak italská krajní extrémní pravice na italském území skladovala arzenál zbraní. A konstatuje i to, jak byla napojená na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš s ministry navštíví střední Čechy, proberou sucho a dopravu
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes s některými členy vlády navštíví Středočeský kraj. Tématy pracovní cesty jsou sucho a doprava, kromě Babiše proto do regionu zamíří ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO), zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Možnosti souběžného konání místního referenda s volbami využily již tři obce
Čtyři měsíce od uzákonění pirátské reformy místních a krajských referend, která umožnila, aby se volby a referenda mohly konat ve stejnou dobu a ve stejných volebních místnostech, se dostavují první pozitivní výsledky. Souběh místních referend ušetřil již třem obcím náklady na jejich konání a přispěl k vyšší účasti při hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: MZK získala do správy další historickou knihovnu
V těchto dnech končí postupný převoz 6 000 svazků převážně starých tisků z dominikánského kláštera ve Znojmě do depozitáře MZK v Brně. Již v červnu MZK takto získala knihovnu brněnského kláštera sv. Voršily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
AVČR: Pět nositelů Nobelovy ceny přijede do Prahy na fyzikální konferenci
Jen málokterá přehlídka se může pochlubit tak výjimečnými hosty. Do Prahy v polovině července přijede pět laureátů Nobelovy ceny za fyziku, aby se potkali na mezinárodní konferenci nazvané Hranice kvantové a mezoskopické termodynamiky. Akci, jejíž součástí jsou přednášky nobelistů pro veřejnost, pořádá Fyzikální ústav Akademie věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Dluhová relativita
Ačkoliv dnes zveřejněné statistiky vládního zadlužení zemí EU by mohla potěšit už proto, že relativní dluh zemí EU i eurozóny meziročně klesá na 81 % HDP, respektive 86 %, při pohledu na absolutní čísla, už tak optimisticky situaci vidět nemusíme. Na konci prvního čtvrtletí překonalo vládní zadlužení zemí eurozóny poprvé 10 bilionů EUR a bylo o 157 mld. vyšší než ve stejném období loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Těžko můžeme bojovat proti kalamitě, když národní park Šumava odmítá jakýkoli zásah
Kůrovec ohrožuje i německé a rakouské lesy, shodla se mezinárodní pracovní skupina vytvořená ke kůrovcové kalamitě na Šumavě a v příhraničí, která řešila krizovou situaci na setkání v bavorském Freyungu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Mám jedno skromné přání, svěřila se starostka Frýdlantu nad Ostravicí
Během turistické sezóny se počet obyvatel města až trojnásobí. Čím je Frýdlant nad Ostravicí unikátní? Kdy bude dokončen projekt Brána Beskyd? Nejen o tom jsme si povídali s dlouholetou starostkou Helenou Pešatovou (BPP). Radnice má před sebou několik finančně nákladných projektů. V jaké fázi je jejich realizace a jak ovlivní hospodaření města? Řeč přišla i na dopady schválení zákona o vyrovnání s církvemi. Proč jej vítá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Koncerty na Vranově a rakouském Hardeggu připomenou 30 let bez železné opony
Hned dva koncerty vážné hudby připravily na letní sezónu správy národních parků Podyjí a Thayatal pro hrad v Hardeggu a zámek ve Vranově. Představí se na nich interpreti z Česka i Rakouska. Obě města spolu se Znojmem i Retzem propojí i bezplatný autobus. Na první vystoupení se zájemci mohou v Hardeggu těšit už 20. července. Druhé čeká vranovský zámek 10. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nyní pan premiér zjistil, že nejsou ani peníze
Komentář na facebookovém profilu k seškrtání plánovaných investic
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Co tak nové Tajemství výchovy v ČT?
Stalo se mi to před chvíli. Chystal jsem se na tramvajové zastávce usednout na lavičku a nevšiml si asi čtyřletého chlapce, který ve snaze vybojovat přede mnou místo pro sebe (a snad i pro svou maminku), se zřejmě z běhu (jinak bych ho včas stačil vnímat), vrhl pod můj už usedající zadek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Zase o něco více otvíráme radnici veřejnosti
Magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Operátorem ICT spustil upravenou verzi aplikace Zmente.to, která je od nynějška jednodušší a výrazně přehlednější. Občané tak mohou snáze elektronicky předávat podněty městu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad teroristou Baldou, jenž útočil na vlaky
Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Jaromírem Baldou, jenž si má odpykat čtyři roky vězení za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým trestným činem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Po Junckerovi jdeme z bláta do louže
Komentář na facebookovém profilu ke zvolení Ursuly von der Leyenové předsedkyní Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Okamura s Konečnou si dali vzájemně pár facek
Myslíte si, že je správné, že když ukradnete někomu milion, musí mu zloděj vrátit jen 700.000 Kč a zbytek si nechat? Já ne. Ale možná by vás mohlo zajímat, že Kateřina Konečná a Tomio Okamura souhlasí s opakem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: Hlavní figurou na šachovnici je prezident
Ač každý den slyšíme, že premiér je slabý, že se rozbil a nefunguje, je to jen důsledek hry pana prezidenta, který ví, jak fungují globální šachy. Nejdůležitější byl jeho první tah, v kterém jako za své úkony nezodpovědná osoba předsedou vlády jmenoval politicky nezkušenou trestně stíhanou osobu, která ho má kontrolovat, protože vláda za něj nese odpovědnost, což si ovšem za této situace nemůže dovolit.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 18.7.2019 v 16:41, zobrazit podobné
ČSSD aneb Česká Strana SebeDestruktivní
K probíhající koaliční „krizi-nekrizi“ se už vyjádřil kdekdo, a tak jsem asi jedna z posledních, kdo tak dosud neučinil. Je na čase to napravit, plácnout taky nějaké ta moudro a pokusit se přitom neopakovat již tisíckrát sdělené.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Martin Novotný: Poslední možný zločin Čapího hnízda?
Slovní spojení Čapí hnízdo se už zdá obestřeno tolika skandály, že ten další české občany rozhodně nevyvede z míry. Tentokrát jde o zločin, který zatím premiér Babiš na svém účtě nemá. Krácení daní.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.7.2019 v 17:41, zobrazit podobné
Ursula a otázka společné EU armády.
Po nástupu Ursuly von BT (Bundeswehr Terminator) do čela EK se experti v otázce budování společné EU armády v názorech rozdělili na dvě zhruba stejně početné skupiny.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.7.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Kdo má dostat přes držku
„Čtrnáctileté děti protestující proti změnám klimatu by měly dostat přes držku. Stávkují za něco, čemu nerozumí,“ zhodnotil aktivitu mladých Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.7.2019 v 12:40, zobrazit podobné
ČSSD odhalena!
Aneb "všechno je jinak", jak s oblibou říkával Jan Werich. Také by ale mohlo jít o pouhé zamyšlení nad tím, kam až může zajít lidská nenávist. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Soudkyně Barbara porušila zákon
Soudkyně Barbara tedy rozhodla v rozporu s platným právem, měla by být poslána do Justiční akademie, nebo by jí měl být alespoň přidělen asistent, který o platném právu má alespoň nějaké povědomí …
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.7.2019 v 12:41, zobrazit podobné
Což takhle zrušit s ministrem kultury i ministerstvo?
31.7.2019 má skončit ministr kultury a ČSSD nemá k dispozici žádného ucházejícího kandidáta na tuto funkci, takže se nabízí jednoduché řešení - zrušit i ministerstvo Ostatně několik drobných změn by umožnilo zrušit i další...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.7.2019 v 05:40, zobrazit podobné
EU: Ursula je béčko za Angelu
Náš premiér Andrej Babiš si pochvaluje zvolení nové předsedkyně Evropské komise, kterou se stala Ursula von der Leyenová. Je ovšem příznačné, že Německo dnes ovládají ženy včele CDU i německé SPD.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.7.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Proč nechce Hamáček odejít z vlády
Sociální demokracie se v současné vládní krizi způsobené prezidentovým otálením s odvoláním Antonína Staňka z postu ministra kultury a prezidentovými výhradami ke jmenování místopředsedy ČSSD Michala Šmardy novým ministrem kultury stále více zamotává do těžko srozumitelného přediva hrozeb, že z vlády odejde, a následných prohlášení, že chce ještě s prezidentem a premiérem o celé věci jednat. Předseda strany Jan Hamáček prezentuje toto váhání…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.7.2019 v 20:41, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Nová předsedkyně Evropské komise zvolena
Slabou většinou byla zvolena křesťanská demokratka, tedy zástupkyně vítězné politické frakce z eurovoleb, byla zvolena žena, Němka, Evropanka, nespitzenkandidátka. Dovolte mi pár prvních komentářů.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:41, zobrazit podobné
Byl francouzský soudce „zhulený“?
Soudci jsou snad v každé zemi v pokušení považovat se za „stát ve státě“. Nad jejich rozsudky zůstává někdy „rozum stát“. Bojuje s nimi americký prezident Trump i izraelský premiér Netanjahu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.7.2019 v 06:40, zobrazit podobné
Václav Hořejší: Dokonce i Václav Klaus má někdy pravdu.
Již nějakých 25 let nejsem (mírně řečeno) příznivcem Václava Klause. Je smutnou skutečností, že jím prosazená cesta transformace naší ekonomiky v 90. letech byla nesprávná, a že s jejími důsledky se budeme potýkat ještě aspoň dvě generace. Velmi škodlivé jsou i jeho dlouhodobě vyjadřované protievropské názory.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.7.2019 v 19:41, zobrazit podobné
TOPlist