Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.918x, což odpovídá cca 204.436-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petr Němec: Z manažera státním úředníkem. Radek Němec si ve funkci na ministerstvu obrany vyřizuje účty
Neúspěšný manažer VOP CZ, za kterým zůstal rozpad vojenské výroby státního podniku, dnes sedí v Sekci vyzbrojování ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Legální online casina v Česku a na Slovensku
Rok 2017 znamenal velmi výraznou změnu pro všechny provozovatele hazardních her i pro hráče. O jaké změny vlastně šlo a co to znamená pro hráče?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Hnus, lži a rozkrádačky, bude vám zle. Martin Koller se podíval pod pokličku eurovoleb. Našel spoustu špíny a pár statečných
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Za dveřmi jsou volby do europarlamentu ovládaného německými zájmy. Volby mohou přece jen trochu ovlivnit naši budoucnost, takže účast by měla být hojná. Rozhodně to nevzdávat. Jinak půdou k volbám organizovaně, možná se zpěvem Ódy na radost pouze bezmyšlenkovitě věřící voliči těch, kterým nic neříká vlast, národ, jejich historie, rodina tvořená mužem, ženou a jejich dětmi, slušnost a další pojmy, především čest, na nichž stojí lidská civilizace ve své pozitivní vývojové fázi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kubero, distancujeme se od vás! Podepsáni Drahoš, Láska, Smoljak a další. Zcela nová akce
Předseda Senátu Jaroslav Kubera hovořil v neděli na tryzně v Terezíně o nebezpečích, která ohrožují naší svobodu. Varoval před lidmi, kteří by opět chtěli umlčovat své oponenty a zmínil několik hesel a myšlenek, za které by se tito lidé mohli schovávat. A právě tím mnohé vytočil do běla. V samotném Senátu se proti němu rozeběhla petiční akce, které se účastnilo několik častých petentů od Václava Lásky po Jiřího Drahoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Reakce MHMP na reportáž ČT k rekonstrukci orloje
V reportáži České televize k pražskému orloji v pořadu Reportéři ČT z 20. května zazněly nepřesné až zavádějící informace, které bychom rádi uvedli na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pech: Volby do EU parlamentu. Proč nikdo nevyřeší dvojí kvalitu potravin?
Blíží se volby do evropského parlamentu a politici se předhánějí, kdo, že toho pro své občany v tom, byrokraty zamořeném prostředí, udělá více. Jsme svědky lží a nepravd, protože na většinu plánů nemají europoslanci ani kompetence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Může Benešová zasáhnout do kauzy Čapí hnízdo? Toto vzkázal z ČT demonstrantům Pavel Rychetský
Proti nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové se čekají další demonstrace. Lidé, kteří na ně chodí, se obávají o nezávislost české justice. Do pondělního Interview na ČT24 tentokrát přijal pozvání Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu, aby promluvil o tom, zda je nyní nezávislost justice skutečně ohrožena, jestli ji skutečně může zničit jedna ministryně spravedlnosti. „Bezprostřední ohrožení justice v tuto chvíli nehrozí. Zasahování Benešové do kauzy Čapí hnízdo? To je fantazie,“ říká Rychetský, podle kterého si ministryně rozhodně nebude chodit k Babišovi pro posvěcení svých rozhodnutí a pokyny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Piráti představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích
Piráti zvou novináře na prezentaci s názvem Jak Česko vnímá exekuce?, kde představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Mynář podává trestní oznámení na senátora Lásku kvůli kauze ovlivňování soudců
Rozhodl jsem se aktivně bránit proti směšným pokusům některých aktivistických politiků a pofidérních neziskových organizací, oznámil Mynář.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Operní mafie v Národním divadle. Budete koukat, co se mezi umělci odehrává
V Národním divadle v Praze se prý nejspíš bude stávkovat. Píše o tom slovenský web Denník N, podle kterého již zaměstnanci poslali řediteli Janu Burianovi 31 otázek, na které žádají odpovědi. Hovoří o „kritické situaci“ v divadle. Mezi signatáři přitom jsou umělecký ředitel divadla a šéfka opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přišel, viděl a pak se z toho podělal. Pražský primátor to prý na uzavřeném jednání nezvládnul udržet
Jak může jedno hlasování městské rady změnit vzájemné sympatie či antipatie, to ParlamentníListy.cz ukáží v souvislosti s jednáním o zahájení výstavby metra D. Rada hlavního města totiž na svém pondělním sezení odmítla hlasovat veřejně a uchýlila se k tajné volbě. Důvodem prý byla obava z možné kriminalizace, jaké čelí například v kauze Opencard bývalé vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Drahoš, Majdan a zmlácený Ovčáček? Po konci „Václaváku“ se Česko rozhádalo na internetu. Ale hodně
Demonstranti proti premiéru Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové se přestali motat mezi turisty u Orloje na Staroměstském náměstí a přesunuli své akce na Václavák. Úterní demonstrace se tak měla stát jejich triumfem, dopředu se ozývaly výzvy, že Václavák bude zaplněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Trenky na Hradě, pískání na Zemana! Facka učiteli: Ředitel školy nemlčí. „Zeman za to nemůže.“ O školách se lže a tutlá, je to takhle
ROZHOVOR Českou školní inspekci více zajímá klima ve třídě než výsledky. A pokud má škola více žáků se sníženou známkou z chování, tak se z toho musí zodpovídat. Proto se školy snaží i závažnější prohřešky žáků tutlat a přehlížet, dokud nenastane nějaký exces, jakým byla tragédie na Třebešíně. I o tom v souvislosti s fackou žákyně šesté třídy učiteli v Bílině hovoří Miroslav Šoukal, který děti vnímá nejen pohledem dlouholetého ředitele základní školy, ale i optikou lektora jejich volnočasových aktivit. Zcela mimo realitu je podle něj aktivista a kandidát TOP 09 na senátora Martin Uhlíř, který viníka incidentu našel v prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Svobodní: Největším zastáncem svobody v Evropském parlamentu je Jiří Payne
Několik dnů před volbami do Evropského parlamentu svolal think-tank Liberální institut tiskovou konferenci, na které vystavil skóre všem českým europoslancům, jejichž klíčová hlasování posuzoval liberálním optikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Rozvojové Česko a kapitalistická Čína
Kdysi za časů oněch nám dle komunistické společensko-politické metodologie vtloukali do hlavy, že existují země socialistické, kapitalistické a rozvojové. Přidržme se tohoto členění a podívejme se, jak skrz tyhle staré brýle vypadá současný svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: V odpadu ve Vltavě dominuje plast
Šest stodvacetilitrových pytlů především plastového odpadu nasbíralo během osmi hodin pouhých pět dobrovolníků z Jaderné elektrárny Temelín při čištění řeky. Akce, která patří do seznamu takzvaných dobrovolnických dnů, potvrdila přetrvávající problém, který postihuje většinu českých toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Stanislav Hošek: Milion chvilek pro… demonstrace
Na základní otázku, proč lidé v poslední době tak často demonstrují je velice jednoduchá a jedině pravdivá odpověď, která zní: Protože mohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Vězeň napadl dozorce, ostatní vězni se bavili
Stalo se na základní škole. Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nikdy nevěřte ženským…
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš má výhrady k úřadům práce, mají kontrolovat zneužívání dávek
Úřady práce by měly začít víc kontrolovat zneužívání dávek a práci načerno. Na tiskové konferenci to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Uvedl, že má k fungování pracovních úřadů výhrady, mají podle něho velké rezervy. Podle předsedy vlády zatím nemá „příliš konkrétní výsledky“ ani 15 vládních opatření proti chudobě, která loni v září sestavilo ministerstvo práce a měly je připravit jednotlivé resorty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
SFŽP: Na úsporné renovace škol, nemocnic či úřadů míří další čtyři a půl miliardy korun
Z evropských fondů přitékají další peníze na ekologii měst a obcí a jejich úspornější provoz. Ministerstvo životního prostředí pokračuje v mimořádně úspěšných dotacích a nabízí obcím, městům, ale například i ministerstvům a jejich organizacím celkově 4,5 miliardy korun z Operačního programu Životní (OPŽP) prostředí na energeticky úsporné renovace veřejných budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Internetový prodejce přestal brát chleba od Babiše. Kvůli dotaci, kterou na něj čerpal
Internetový prodejce potravin Rohlík.cz oznámil, že přestává nabízet toastový chléb od společnosti Penam z Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Rohlík.cz tak reaguje na stomilionovou dotaci, kterou Agrofert získal z evropských rozvojových fondů. Ministerstvo financí nyní projekty Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, za více než 161 milionů korun, nepředložilo k proplacení Evropské komisi, jelikož čeká na výsledky auditu Evropské komise, zdali český premiér neporušuje pravidla o střetu zájmů. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že dotace byla udělená v souladu se zákonem a že jde o „politiku skrze tousty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Současná právní úprava data retention je ústavně konformní
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 58 poslanců na zrušení některých ustanovení zákona o elektronických komunikacích, trestního řádu, zákona o Policii České republiky a vyhlášky o uchovávání, předávání a likvidaci provozních a lokalizačních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: První modernizované bistrovozy byly uvedeny do provozu
Klimatizovaný interiér s komfortními koženými křesly 1. třídy a gastronomickým servisem na místa cestujících, bistro oddíl s kuchyňkou pro přípravu jídel a nápojů, se zázemím pro minibar, který obslouží cestující ve 2. třídě, a s výdejním pultem pro prodej rychlého občerstvení nabízejí cestujícím první tři modernizované bistrovozy. Zákazníci se s nimi aktuálně setkají ve spojích InterCity „Opavan“ z Prahy do Opavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šimral (Piráti): Praha podporuje inovace a zajímavé podnikatelské nápady
Začínajícím podnikatelům a inovátorům pomáhá v Praze Podnikatelské a inovační centrum už tři měsíce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Čerstvá zkušenost z Finska - data tu slouží lidem
Komentář na facebookovém profilu k elektronizaci státní správy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Jan Korytář přednesl u soudu řadu spekulací
Vyjádření Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, k dnešnímu průběhu soudu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Prší. To je hrůza, že?
Mám velmi rád přírodu, a tak s ní vnitřně soucítím. V posledních letech s ní často i „trpím“. Zejména suchem. Je mi také líto sadařů, vinařů, jahodářů, zahrádkářů – prostě všech, kteří jsou na ní přímo závislí – a ona jim, z jejich úhlu pohledu, něco „zlého“ provede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Žádáme metodiku konzultací s příslušníky bezpečnostního sboru
Piráti včera zaslali Ministerstvu vnitra žádost o zpracování metodiky týkající se možnosti projevování odborných názorů příslušníků bezpečnostních složek ve vztahu k politikům. Iniciativu Pirátů podpořily odborové organizace Unie bezpečnostních složek a Odborová aliance integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pojď ven! Verhofstadt vyzval Salviniho na souboj. A vznesl závažné obvinění
Bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt na svém Facebookovém profilu vyzývá známého pravicového politika a italského ministra vnitra Matteo Salviniho k debatě a obviňuje ho, že spolu například s francouzskou političkou Le Penovou, rakouským politikem Strachem, který nyní čelí provalení skandální videonahrávky, na níž domlouvá státní zakázky s údajnou příbuznou ruského oligarchy, či s maďarským premiérem Orbánem usilují o zničení Evropy pod taktovkou Putina!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
David Rath: Vážený pane premiére, milý Andreji,
troufám si Vás, oslovit i milý Andreji s ohledem na Vaše přátelské přijetí na Čapím hnízdě, kde jste pro mě, mimo jiné uspořádal i výbornou večeři v kruhu Vašich nejmilejších. Nepíši proto, abych se nostalgicky zabýval vzpomínkami, ale proto, že se blíží volby do Evropského parlamentu a Vaše ANO opakuje chyby z voleb minulých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Další hranice lidské blbosti překonána!
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Vláda odmítla návrh Pirátů snížit zdanění práce
Vláda navrhuje zvýšení spotřební daně pro tabák, alkohol a hazardní hry a současně odmítá návrh Pirátů zvýšit daňovou slevu na poplatníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Podřezat Zemana? VIDEO před domem ODSáka. Mluvili s ním, uslyšíte jeho hlas
Výroky radního a předsedy ODS v Jesenici Martina Langa o prezidentu Zemanovi už se zabývá policie. Potvrdil to Deník N a ministr vnitra Jan Hamáček. Lang ve statusu na Facebooku vyzýval k likvidaci poslanců, kteří zvedli ruku pro zákon o restitucích, i prezidenta Zemana. V Raptor TV se rozhodli s radním natočit rozhovor. Lang sdělil, že slovník v příspěvku volil s ohledem na odpornost osob, o kterých pojednává, a na neudržitelnost a odpornost jednání, které ty osoby dělají. A dodal, že výzvy k likvidaci byly samozřejmě nadsázkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza ,,Ruse, omluv se za Krym”: Bomba? Plukovník-rozvědčík cupuje Ústavní soud. Nové informace
ROZHOVOR Bývalý důstojník vojenské zpravodajské služby Jiří Wagner úderně rozkrývá zfušovanou práci ústavních soudců. Případ „Hoteliér“, do kterého směšně tahají Čapkova doktora Galéna i Haškova Palivce, je prý odhaluje jako zpolitizované aktivisty. V kauze ostravského podniku, který odmítl ruské turisty, vytahuje fatální chybu – soudci zapomněli, že existuje dvojí občanství. Ukazuje, co odsunuli do pozadí, kde si protiřečí a podivně se zamotávají. A máme ignorovat mučení ze strany USA na různých místech světa? Byl plánován nátlak? Kde zůstali reportéři z České televize? Plukovník ve výslužbě klade v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz důležité otázky a prozrazuje, z čeho je mu hodně špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Vídeňská koalice lidovců se Svobodnými se zhroutila
V Rakousku se budou začátkem září konat mimořádné parlamentní volby, které navrhl spolkový prezident Alexander Van der Bellen po nedělním rozhovoru se spolkovým kancléřem Sebastianem Kurzem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Svoboda: Ciferník na Černé věži dostane nový nátěr
První ciferník na českobudějovické Černé věži namalovaný na její stěnu se datuje od roku 1608. Zatím poslední obnova toho stávajícího byla provedena před čtyřiceti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Český rozhlas oslavil 96. narozeniny koncertem za účasti 15 tisíc návštěvníků
Český rozhlas oslavil 96. narozeniny od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání ve společnosti 15 tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): O výhodné krajské půčjky na rozvojové projekty mají obce zájem
O výhodné úvěry z nového finančního programu JESSICA II mohou Moravskoslezský kraj od konce dubna požádat obce a svazky obcí. Žádost o půjčky na rozvojové programy už podaly 4 obce, další projevily zájem. K dispozici je 238 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Při cvičném požáru na Dlouhých stráních ladili hasiči souhru s energetiky
Požár elektroinstalace v odtokovém kanálu mezi horní a dolní nádrží, všude hustý dým a zaměstnanec, se kterým velín ztratil spojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Pro Huawei bude omezení aplikací velká rána, shodují se odborníci
Omezení aplikací typu Google Maps nebo Gmail by bylo pro čínskou firmu Huawei velkou ranou, řekl dnes ČTK bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Ondřej Malý. Reagoval tak na zprávu agentury Reuters, že americká společnost Google chystá omezit firmu Huawei v používání svého operačního systému Android. Podle prezidenta Výboru nezávislého ICT průmyslu Jakuba Rejzka se Google nejspíš obává sankcí ze strany americké vlády. Ceny mobilních telefonů v ČR to podle něj nezmění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Premiér ohledně dvojí kvality potravin lže. Požaduji jeho omluvu
V novém vydání časopisu Týden premiér Babiš uvádí, že ve věci regulace dvojí kvality potravin byla Česká republika v Radě přehlasována, nicméně v Evropském parlamentu se to dalo zvrátit a vrátit Radě zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Grois (ČSSD): Dyje letos hlásí dostatek vody a těší se na vodáky
Řeka Dyje hlásí odemčeno! A taky dostatek vody. „Oproti loňskému suchému roku očekáváme, že letos bude v Dyji vody dostatek. A tak se na všechny vodáky už těšíme,“ říká David Gros, vedoucí Vodáckého oddílu Neptun Znojmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda se postavila proti návrhu Pirátů zvýšit daňovou slevu, připravila by rozpočet o dvě desítky miliard
Návrh poslanců Pirátů, kteří chtějí zvýšit základní daňovou slevu na poplatníka a na manželku, vláda na svém dnešním jednání odmítla. Vyplývá to z informací tiskového odboru Úřadu vlády. Měsíční sleva na poplatníka by se podle návrhu Pirátů měla zvýšit z nynějších 2 070 korun na 2 500 korun. Piráti chtějí také stanovit hranici pro daňové osvobození příjmů z prodeje cenných papírů nebo příjmů připadajících na podílové listy při zrušení podílového fondu. Přes negativní stanovisko vlády novelu projedná Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor, který nesnáší politickou korektnost: Drahoš těžce poškodil renomé vědců, kteří chtějí jít do politiky. Výzva Hřebejka? Drzost, měl by se stydět. A veřejnoprávní média...
NEKOREKTNÍ PROFESOR Mainstreamová a zejména veřejnoprávní média pomáhají udržovat stav rozšiřující se propasti mezi obyčejnými lidmi a světem vrcholných politiků či bohatě dotovaných politických neziskovek, jejichž neblahý vliv na naši společnost je už neoddiskutovatelný. Profesor Masarykovy univerzity Ivan Holoubek věří, že to mediálně-politickému establishmentu s jeho politickou korektností, touto převlečenou líbivou lží, už nebude procházet dlouho. Lídr hnutí Vědci pro ČR poznal, jak těžce poškodil renomé vědců, kteří se chtějí angažovat v politice, Jiří Drahoš. Přiznává své zklamání ze Zdeňka Svěráka a údiv nad drzostí režiséra Jana Hřebejka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Erik Best nechápe: Schizofrenní ČT. Jednou Bakalu odsuzuje, pak ho v dalším pořadu chrání
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se pozastavil ve svém komentáři na FSfinalword.cz nad, dle jeho slov, schizofrenní veřejnoprávní Českou televizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Valí se to všechno ven. Průšvih v Národní galerii v Praze se prý netočil jen kolem Fajta. Padla další jména
Organizace Transparency International ČR (TI) zaslala Ministerstvu kultury svá zjištění o možných porušeních zákona v případě uzavírání smluv v Národní galerii Praha (NGP). Smlouvy podle TI vykazují snahu obcházet zákon o registru smluv nebo zadávání veřejných zakázek, v některých případech může jít o střet zájmů. TI proto vyzvala k dalším kontrolám v NGP. Dopis TI je datován 13. května, ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal ředitele NGP Jiřího Fajta 18. dubna. Ředitel TI David Ondráčka ČTK řekl, že podezřelá zjištění jeho organizace evidovala ještě před Fajtovým odvoláním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ať bába vezme smeták! Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU
Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Evropské unii. „Dnes si povíme, proč podporovat Evropskou unii. Je to totiž ten úplně nejlepší spolek na světě!“ uvedla ironicky Čírtková s dovětkem, že Evropská unie je super.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO posiluje v energetických úsporách na slovenském trhu. Kupuje většinový podíl ve společnosti e-Dome
e-Dome je předním poskytovatelem komplexních energetických úspor a energetického managementu na Slovensku. Zaměřuje se i na energetické poradenství při výstavbě nových objektů a vylepšování funkčnosti energetických zařízení. Mezi její zákazníky patří firmy, obce, nemocnice, divadla, obchodní centra i průmyslové a administrativní areály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jéžišmarjá! Babiš o demonstrantech, Kellnerovi a párcích z Agrofertu
Premiér Andrej Babiš (ANO) poskytl rozhovor magazínu Týden. Mimo jiné v něm uvedl, že rozhodně neškodí České republice střetem zájmů či kauzami. Řeč přišla i na ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) či na dvojí kvalitu potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Když se sejdou zámečtí páni
Poprvé v historii Kraje Vysočina se 16. května 2019 setkali majitelé a správci padesátky hradů a zámků se sídlem na Vysočině. Centrem vysočinských „zámeckých pánů“ byl Velkomeziříčský zámek rodiny Podstatzkých-Lichtenstein.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan David: Jak dlouho přežije společnost, v níž je práce přežitek?
Invalidé a lenoši si nezaslouží stejný přístup. Péči o líné nepokládám za sociální službu, ale za asociální jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Otevření hranic dospělo až do podoby současné společné Evropy
Třicet let od otevření hranic si připomíná i Rakousko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jedlička (Svobodní): Horák a Kremlík - moji poradci do Evropského parlamentu
Když jsem se rozhodoval, koho v případě získání mandátu vezmu do poradního sboru, vybíral jsem osobnosti, které jsou zaprvé ideově spřízněné a zadruhé jsou za nimi vidět výsledky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká
Video s Heinzem-Christianem Strachem dokázalo v krátké době převrátit celou rakouskou politickou scénu. Kancléř Sebastian Kurz již se Svobodnými vypověděl koaliční smlouvu a dle zpráv médií jednal s prezidentem Van der Bellenem, jak dále postupovat. Ale načasování incidentu je podezřelé spolu s faktem, že video pochází z roku 2017. „Takto se nyní budou po Evropě politicky likvidovat nepohodlné figury. Provokacemi zpravodajských služeb coby ruští agenti,“ říká lídr kandidátky ODS Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Na Babiše si brousí zuby ombudsmanka. Ta evropská
Evropská ombudsmanka Emily O’Reilly bude vyšetřovat postup Evropské komise v kauze údajného střetu zájmů Andreje Babiše. Žádost na přezkoumání podal senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti), který upozorňuje na netransparentnost v postupu Komise, zejména v případě nezveřejnění korespondence mezi českým premiérem a eurokomisařem Güntherem Oettingerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Omluvte se mi, nebo vás dám k soudu, hrozí Fajt ministerstvu kultury
Bývalý generální ředitel Národní galerie Praha Jiří Fajt podle webu iDNES.cz požaduje omluvu Ministerstva kultury, jinak se obrátí na soud. Fajt nesouhlasí se svým dubnovým odvoláním ministrem kultury Antonínem Staňkem, ani s protokolem o kontrole galerie, který má jeho okamžité odvolání zdůvodňovat. Informace z protokolu považuje na nepravdivé a zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Institut ekonomického vzdělávání a ČNB: Mladí znají výši kurzu a inflace, méně již ovládají teorii a úrokové počty
Studenti středních škol se většinou orientují v aktuálním ekonomickém dění a mnozí znají výši kurzu koruny vůči cizím měnám či míru inflace. Naopak v základní ekonomické teorii mají největší mezery a pokulhávají i v úrokových počtech a dalších otázkách z finanční gramotnosti. Takové jsou hlavní závěry z analýzy výsledků školních a krajských kol III. ročníku Ekonomické olympiády, která je největší celostátní soutěží ve znalostech o ekonomii a financích pro středoškoláky v Česku. Soutěž pořádá a odborně garantuje nezisková organizace Institut ekonomického vzdělávání z.u´. (INEV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Lentilky! Špatné lentilky! Babiš vtrhl do prodejny a začal nadávat. Bylo proč
Andrej Babiš se před volbami do Evropského parlamentu vydal zkoumat dvojí kvalitu potravin. Na vlastní oči porovnával některé výrobky v českých i německých supermarketech a jeho zjištění dvojí kvalitu potravin potvrdila. Podívejte se, co k tomu natočil za video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Dvojí kvalita sexu? Ne! Eurokandidát trénuje na Brusel v bordelu. Zve i vás
Kandidát do Evropského parlamentu Daniel Konečný, lídr hnutí TVŮJ KANDIDÁT, bude sledovat víkendové sčítání hlasů z netradičního místa – z „bordelu“. Dvojí kvalita nejen potravin, ale i služeb, je podle Konečného problémem, který naše občany skutečně trápí. Proto se rozhodl za vás za všechny otestovat jejich kvality. Konečný k této příležitosti vydal informativní video. Příznivci hnutí TVŮJ KANDIDÁT se o víkendu budou moci s politikem i s výsledky jeho zkoumání seznámit osobně. To jste ještě neviděli!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Studenti chtějí TOP 09. A chtějí, abychom byli v EU a NATO. Jinak poroste vliv Ruska
Do XTV znovu zamířil europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Opět zdůrazňoval význam Evropské unie a její role pro Česko, tvrdil, že vůči ní není alternativy. Ale prý není eurohujer, takže připouští, že migraci EU nezvládla, ale receptem je podle něj společná ochrana hranic. A chlubil se, jaký je zájem o TOPku na středních a vysokých školách. „Oni chtějí, abychom byli v Evropské unii, abychom byli prozápadní, byli v NATO,“ prohlašoval o studentech Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ódéesák nabádající k podříznutí Zemana nebude ve straně potrestán. Omluvil se, takže je všechno v pořádku
Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Ve straně tak zůstává. Informaci serveru iRozhlas.cz o jeho setrvání potvrdil Langův nástupce v čele jesenické ODS Martin Kuruc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusům v hotelu Brioni se zase tolik nestalo
Hudebníci z pražského filharmonického sboru, Rus Vladimír a jeho krajané v ostravském hotelu Brioni mají jedno společné, měli povinně souhlasit s politickou myšlenkou a podpořit „správný“ názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš odmítá trestat Orbána! žalují do EU Piráti. Je to vážné
Belgický časopis MO, věnující se mezinárodní politice, přinesl obsáhlý text. V něm píše o tunelování evropských dotací českým premiérem Andrejem Babišem. V textu vystupují z České republiky poslanci Pirátů Ivan Bartoš a Mikuláš Peksa, kteří vybízejí evropské instituce, aby proti Babišovi zasáhly. Zcela otevřeně vyjadřují víru, že tím dojde ke změně politických poměrů v ČR. Mikuláš Peksa dokonce pro zvýšení efektu belgickým novinářům žaloval, že v Česku Babišovi poslanci odmítají podpořit sankce proti Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Eurovize jako prototyp konce světa
V sobotu, 18. května 2019 proběhlo v Tel Avivu finále této písňové soutěže, ale mě to jako soutěž zpěváků nepřipadalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Reakce na reportáž Českého rozhlasu
NKÚ se důrazně ohrazuje vůči tvrzení Českého rozhlasu, že cesta jeho prezidenta Miloslava Kaly do Peru byla plýtváním peněz daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánek jásal nad Dominikem Haškem. A smál se Jágrovi, až mu na to odpověděli fotkou...
K událostem posledních dnů opět promluvil bývalý premiér Mirek Topolánek. Odsoudil jednak senátory, kteří se vymezili proti šéfovi Senátu Kuberovi za jeho výroky v Terezíně. Prý z toho kouká snaha Kuberu sesadit. Ale zato pochválil Dominika Haška za jeho občanské postoje projevené na demonstraci. Jágra označil za mimoně a poslance Hniličku za kolaboranta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR v rámci kontrol zachraňuje zdraví či životy seniorů
Od ledna do dubna 2019 provedli zaměstnanci Úřadu práce ČR 12 563 sociálních šetření a 58 584 šetření v místě, tj. celkem 71 147 šetření. Na základě takto zjištěných skutečností ÚP ČR zamítl 135 nových žádostí o některou z dávek hmotné nouze a odejmul 195 už vyplácených dávek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Ombudsmanka škodí
Glosář k 20. týdnu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šok: Babiš připustil předčasné volby. ,,A držím jim palce," dodal
V úterý odpoledne, zatímco Václavským náměstím zněly výzvy k jeho odchodu, premiér Andrej Babiš hovořil s novináři z MF DNES. A zazněly skutečně zajímavé věci. Například pohrozil komunistům a sociálním demokratům, že jestli nepodpoří státní rozpočet na příští rok, budou na stole předčasné volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem
Pod záštitou náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové se sešli ředitelé a učitelé základních, středních a uměleckých škol z regionu na pracovním workshopu, který se zaměřil na sdílení zkušeností z finského, slovenského a českého školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Dnes to nebude o politice. Prezident Zeman na Hradě přijme a ocení záchranáře
Na Pražském hradě budou dnes oceněni lidé za záchranářské činy. Ceny jim již tradičně předá prezident Miloš Zeman. Vyhlášen bude již 20. ročník projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?
Společná tisková zpráva KČ, KONS a SMS k volbám do EP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Kladruby a okolí jsou dokladem pečlivé a vysoce odborné práce
Česká republika by se za čas mohla chlubit další položkou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem představuje unikátní národní kulturní památku, jež dokládá staletý chov a výcvik jedinečného plemene – Kladrubského bělouše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany představí na veletrhu IDET současnou i budoucí techniku
Ve dnech 29. až 31. května se na brněnském výstavišti uskuteční 15. ročník mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET. Resort obrany bude i letos největším vystavovatelem, v rámci veletrhu se pak uskuteční řada jednání a schůzek s cílem podpořit český obranný průmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
dTest: Reklamace v kadeřnictví – lépe jí předcházet
Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČT? Trapný. Ozval se poslanec, na kterého Václav Moravec „zapomněl“. Velmi ostře
Hostem Luboše Xavera Veselého v XTV byl poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher. Ten si hned na úvod postěžoval na „nefér“ chování České televize, která ho rozčílila, když ho nepozvali do Otázek Václava Moravce, v nichž se probíralo téma lichev a exekucí, které sám velmi usilovně řeší a na které došlo v druhé půli pořadu. Občas prý Nacher kvůli tomu „dostane po papuli“ a pak o problematice hovoří jiní. V závěru se Nacher rozhovořil i o nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové a vyjádřil se k právě probíhajícím protestům proti ní: „Určitě bych neprotestoval preventivně proti něčemu, co možná v budoucnu udělá,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
A teď co? Zatímco „Milion chvilek“ bouří proti Benešové, vyplouvají vážná fakta. Zcela opačná
Autor analýzy o možnosti objednání trestního stíhání v Česku advokát Karol Hrádela se rozhovořil o posudku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, na jehož základě prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) prý tvrdí, že si v České republice lze objednat trestní stíhání. Hrádela poukázal na to, že je v Česku dle něj skutečně možné objednat trestní stíhání a zároveň se táže, proč někteří vyvozují, že své výroky o objednání trestního stíhání Babiš se Zemanem opírají právě o tvrzení Benešové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Michálek: Bernard Malamud a mladí idioti, plní síly
I kdybych od Malamuda neznal jinou knihu než povídkový soubor Idioti mají přednost, vlastně i kdybych neznal nic jiného než ten sarkastický název, přece by byl v mém životě tím nejcitovanějším spisovatelem. Tisíckrát mi připomněl, jak to na světě chodí, a tím mi poskytl dílčí úlevu. Je to tak, idioti mají navrch, prostě mají přednost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora zve firmy do podnikatelské delegace, doprovázející prezidenta do Slovinska
Hospodářská komora České republiky vyzývá české firmy k účasti v podnikatelské delegaci, která ve dnech 5. a 6. června doprovodí prezidenta České republiky Miloše Zemana na jeho oficiální návštěvu Slovinska. Podnikatelskou delegaci povede prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová: Je důležité, aby byl přístup k dávkám na bydlení podmíněn bezdlužností
Ministerstvo spravedlnosti již navrhlo řadu kroků, které mají zlepšit aktuální situaci v oblasti výživného. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová dnes na její žádost přijala šéfku resortu práce a sociálních věcí Janu Maláčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Vymírání druhů není sranda. Pracuju na řešení s Evropskou komisí
Stav přírody se dle světových studií rapidně zhoršuje. Jak na tom ale ve skutečnosti Evropa je? Kvůli zastaralosti a chybějícím informacím nikdo přesně neví. Český europoslanec Pavel Poc proto s Evropskou komisí připravuje robustní přehodnocení, kterým nastaví rámec nové politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Fiala připomněl slova europoslance KDU-ČSL o islámu. Ten reagoval toaletním papírem, jenže tím to neskončilo
Místopředseda SPD Radim Fiala na svém facebooku připomněl slova europoslance KDU-ČSL Tomáše Zdechovského, podle něhož je skutečný islám mírumilovný, což pronesl koncem minulého roku na konferenci týkající se Islámského státu. Netrvalo dlouho a pod jeho příspěvkem se strhla bouřlivá diskuse, které se oba zmínění zúčastnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Olga Matušková a Helena Vondráčková uctily na Vyšehradě památku Waldemara Matušky
V rámci 10. výročí od úmrtí Waldemara Matušky uctily zpěvákovu památku jeho manželka Olga Matušková Blechová a Helena Vondráčková. Zpěvačky spolu přišly k Waldemarově hrobu na Vyšehradě, na který položily pugéty žlutých růží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Chabr (TOP 09): K provozování kobek na náplavkách se sešlo 52 nabídek
Od pátku 31. května do neděle 2. června 2019 se na Hořejším nábřeží uskuteční akce pod názvem #nasenaplavka pro celou rodinu. Víkendový program pro všechny věkové kategorie, včetně přímého přenosu koncertu z Pražského jara, pořádá správce pražských náplavek, společnost TRADE CENTRE PRAHA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Rána válečným štváčům
Vlivná část mediálního mainstreamu v Evropě i u nás, poté, co zjistila, že by na filmovém festivalu v Cannes mohl převzít čestnou Zlatou palmu za celoživotní dílo Alain Delon, propadla naprosté hysterii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Přijdou Dominik Hašek a Tomáš Klus! oznámil „Milion chvilek“... a ozvaly se nadávky. Zemanovci si posílají obrázek
Dnes se nehraje jen zápas mezi Českem a Švýcarskem v hokeji, ale i zápas o nezávislost české justice. Alespoň si to myslí pořadatelé další demonstrace proti Andreji Babišovi a ministryni Benešové ze skupiny Milion chvilek pro demokracii. Oznámili, že na akci vystoupí zpěvák Tomáš Klus. Ale reakce nebyly tak radostné, jak možná čekali. Ozvala se slova o skřecích a nesnesitelném patosu. Dorazí také Dominik Hašek a hned se obecenstvo na Facebooku ptalo: „A co Jágr?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: Vláda předstírá řešení dvojí kvality potravin, podstatu problému ale přehlíží
Vláda včera, jen pár dnů před volbami do Evropského parlamentu, představila své řešení dvojí kvality potravin. Podle Pirátů je však bohužel stejně bezzubé jako opatření, které bylo před časem schváleno na evropské úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Eurovolby: Macrona nechce ani jeho rodiště. Je to s ním vážné. Le Penová chystá pomstu
Jak vypadají přípravy na evropské volby ve Francii. Dle serveru Euronews to s podporovu prezidenta Macrona vázne i v jeho rodném městě Amiens. Konkurence ze zahraničí, Žluté vesty, dotahující republikáni. Současný prezident to nebude mít snadné a Marine Le Penová prohlásila volby za referendum o Macronově dosavadním panování. „Pokud uspěje, tak z toho bude čerpat mylný pocit legitimity na národní úrovni a zahájí druhé dějství svého prezidentsví,“ řekla Le Penová. A dodala: „Proto říkám Francouzům: Postavte se mu, prosím."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Péče o pacienta s roztroušenou sklerózou stála loni VZP v průměru 131 tisíc. Přibývá biologické léčby
Více než 2,1 miliardy korun zaplatila loni Všeobecná zdravotní pojišťovna za péči o své klienty s roztroušenou sklerózou. Lékaři tuto diagnózu pojišťovně vykázali u 16 166 lidí. Z celkové částky šlo 1,74 miliardy na moderní biologickou léčbu, kterou dostává rok od roku více nemocných. Protože biologické léky jsou velmi drahé, rostou náklady na léčbu výrazně rychleji, než jak přibývá pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Cyklisté vyjeli na silnice, řidiči s nimi musejí počítat
Jarní počasí vylákalo do ulic a na silnice vedle motocyklistů i další vyznavače jednostopého dopravního prostředku – cyklisty. Řidiči motorových vozidel s nimi proto až do pozdního podzimu musejí počítat a chovat se k nim obezřetně. Na druhou stranu i cyklisté jsou účastníky silničního provozu, z čehož také pro ně vyplývá řada povinností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČT a štváči proti národu! Babiš bude potěšen: Veleba se neudržel a napsal o řepce
Bývalý senátor a prezident Agrární komory ČR Jan Veleba se rozepsal ve svém komentáři o pěstování řepky olejky. Podle jeho slov jde o nádhernou ušlechtilou rostlinu, která dává polím organickou hmotu, zadržuje svým hustým kořáním vodu a je požehnáním pro potravináře a zároveň nejvýznamnější medonosnou plodinou, rok co rok jeden celý měsíc živí pilné včelky, které ji zároveň opylují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Luňáková (ODS): Evropané chtějí bydlet, nemají ale kde…
V médiích napříč Evropou se mluví o tom, že letošní evropské volby přinesou revoluci. Jak by ale měla vypadat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Rychetský: Pryč od Orbána. Má špatný zvuk. Snad to EU zvrátí
Česko by se mělo v Evropské unii snažit, aby nebylo příliš spojováno s visegrádskou skupinou (V4), kterou tvoří se Slovenskem, Maďarskem a Polskem. Vývoj v Maďarsku a Polsku míří špatným směrem, řekl v pondělí na pražské konferenci Evropské dialogy Václava Havla předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Podle náměstka ministra zahraničí Martina Povejšila značka V4 nemá v EU jen pozitivní zvuk, odborníci ale rozlišují mezi jednotlivými středoevropskými zeměmi a jejich postoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Někdo v Česku napadne muslimy a oni to oplatí, bojí se šéf BIS Koudelka
Pokusy rozbít NATO a pravicový extremismus. Dvě hrozby, na něž v rozhovoru pro MF Dnes upozorňuje šéf Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: S Životem u vody seznámí návštěvníky Muzejní noc na loveckém zámku Ohrada
V sobotu 25. května je nejen pro rodiče a děti přichystána Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Od 16 do 22 hodin se mohou malí i velcí návštěvníci dozvědět, jak se žije rostlinám a zvířatům v blízkosti vodních ploch a toků. Připraven je také doprovodný program a živá hudba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí dlouhodobě sleduje bezpečnostní situaci v Egyptě
Aktuální doporučení k cestám do Egypta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Turisté se budou moci projet po Slezské Hartě na elektrolodi
Od letošní sezóny bude dalším lákadlem pro turisty unikátní elektroloď. Zájemci si užijí plavbu po hladině Slezské Harty už od začátku června. Moravskoslezský kraj tak pokračuje v podpoře cestovního ruchu, na pořízení elektrolodi dal 14 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Znepokojivá zpráva ministryně spravedlnosti
V článku Deformátoři ze 17.května 2019 jsem vyjádřil potěšení nad tím, že ministryně spravedlnosti Marie Benešová upustila od záměru vrhnout se na změny organizační a řídící struktury soudů a státního zastupitelství. V této souvislosti jsem pak vysvětlil mylnost představy, že v ČR máme čtyřstupňovou soustavu soudů, jejíž „výška“ je příčinou zdlouhavosti soudního řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: U tří ze čtyř prodejců textilu přes internet zjištěno porušení zákona
Česká obchodní inspekce v minulém roce uskutečnila kontrolní akci zaměřenou na prodej textilních výrobků přes internet. V polovině roku 2018 provedla 51 kontrol a porušení právních předpisů zjistila při 37 kontrolách, což je téměř v 73 procentech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V EU nemůžeme ovlivnit téměř nic. Pokud se do pěti let nic nezmění, odejdeme bez placení! Prezident malého státu udeřil
ROZHOVOR „Při vstupu do EU jsme si objednali hlavně svobodný pohyb a obchod v rámci EU. Dostali jsme místo toho 300 tisíc stran regulací, zkorumpovaný systém dotací, šíleně drahou podporu (ne)obnovitelných zdrojů a ještě nám cpou evropskou armádu, daně a zahraniční politiku,“ říká o realitě Evropské unie Vít Jedlička, lídr evropské kandidátky Svobodní, Liberland a Radostné Česko – ODEJDEME BEZ PLACENÍ. „Češi si neuvědomují, jak moc levicový celý projekt EU je,“ dodává Jedlička, podle kterého by k reformě EU mohlo dojít, pokud by v těchto eurovolbách po celé Evropě vyhrávaly euroskeptické strany, které by pak blokovaly volbu nové Komise a vynutily si skutečné změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš chce, aby stát koupil ostravské hutě za korunu. Analytici to označili za populismus
Stát chce koupit podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO) za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN) Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Oslovení analytici Babišův nápad označili za populismus, odbory uvedly, že by převzetí hutí státem pravděpodobně přivítaly. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) dnes ČTK řekl, že s odboráři AMO bude jednat ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda přijala novely, které mají zabránit dvojí kvalitě potravin, navrhla také zvýšit rodičovský příspěvek
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 20. května schválila návrhy dvou novel zákonů, zákona o potravinách a zákona o ochraně spotřebitele, které mají vyřešit problém s dvojí kvalitou potravin a dalšího zboží na trhu EU a v České republice. Ministři také odsouhlasili návrh novely zákona o státní sociální podpoře, kterou chce vláda zvýšit rodičovský příspěvek ze stávajících 220 000 na 300 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Zlo je zlo. Žádné menší zlo neexistuje. Jděte k volbám a volte srdcem
Nenechte se nikým manipulovat, že je lepší volit tzv. "menší zlo". Žádné menší zlo neexistuje, zvláště, je-li nabídka dobré volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Začíná stavba metra D, šachty a štoly geologického průzkumu se využijí na první stanice
Pražští radní dnes rozhodli o výstavbě metra D a finančním krytí geologického průzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
EU se snaží pod záminkou terorismu odzbrojit bezúhonné, zákonů dbalé občany, burcuje kandidát Strany soukromníků Jiří Šebesta
ROZHOVOR Nedílnou součástí cíleného programu demontáže naší společnosti je podle místopředsedy Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva Jiřího Šebesty proces odzbrojení evropské populace. „Pod maskou boje proti terorizmu administrativa Evropské unie likviduje či omezuje možnost legálního nabývání, držení a používání zbraní bezúhonnými, zákona dbalými občany,“ prohlásil člen předsednictva Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR. Je přesvědčen, že tento přístup je potřeba změnit, už kvůli zachování bezpečnosti občanů, proto kandiduje do Evropského parlamentu za Stranu soukromníků České republiky a Nezávislí s podporou ODA a profesních společenstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Pesimismus není namístě - je čas být správně aktivní jako poslanec i volič
Házet flintu do žita pár dní před volbami je chybou a pokud si 100 000 lidí z celé ČR řekne, že přece chce změnu a k volbám půjde zvolit vhodnou stranu, může se změnit mnohé. Moc nad politiky má nyní volič, který rozhodne co bude a kdo bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jak u nás dopadnou Evropské volby? Zde je odhad
Evropské volby klepou na dveře a tak server Politico přinesl odhad, jak by mohly dopadnout. Hnutí ANO by si mohlo podle všeho polepšit na šest křesel, uspějí i Piráti se čtyřmi. Informace přinesl server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Kupka: Personálních změn ve vládě už bylo tolik, že to zpochybňuje legitimitu vyjádření důvěry. Tu dostal zcela jiný kabinet
ROZHOVOR „Pravice usiluje o svět, kde se stát nemotá lidem do života víc, než je nezbytně nutné. Kde nechává postarat se o sebe ty, kteří to zvládají, aby o to účinněji mohl pomoci těm, kdo to z různých důvodů nezvládnou. Opakem je levice, která má snahu lidi neustále vést, ukazovat jim, jak mají žít,“ řekl v rozhovoru místopředseda ODS Martin Kupka. Tvrzení, že takové rozdělení je zastaralé, považuje za nepravdivé. Vlády odborníků totiž prý nakonec troskotají na neschopnosti politicky rozhodnout politické otázky, protože se nemají bez politického cíle a dlouhodobé hodnoty podle čeho řídit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také sdělil, že současné výměny na postech ministrů vyvolávají pochybnosti o důvěryhodnosti celé vlády, protože ta původní měla jiné složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
ČESKÁ CHUŤOVKA: Potravina, která se nevyhazuje
Vyhlášení 11. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2019" a 9. ročníku soutěže o značku „DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2019“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla, aby komunální politiky směli volit lidé od 16 let
Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální Ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?
Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a všichni kandidáti se činí leč mohou. Ani paní Šojdrová není výjimkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Je na rozhodnutí každého subjektu, zda se dotačního programu zúčastní
Reakce Jihočeského kraje na tento článek: https://zdopravy.cz/jihoceske-cyklobusy-v-ramci-systemu-cyklotrans-po-17-letech-letos-nevyjedou-oznamil-dopravce-28430/
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Nejhorší by bylo, kdyby kvůli průtahům ostrouhali všichni
Komentář na facebookovém profilu ke schválenému návrhu rodičovského příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Za zákaz dvojí kvality potravin měla vláda bojovat v Radě EU, kde naprosto selhala
Reakce místopředsedkyně zemědělského výboru Veroniky Vrecionové na tiskovou konferenci předsedy ČSSD Jana Hamáčka a ministra zemědělství Miroslava Tomana k dvojí kvalitě potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda rozhodla o rodičovské: Od ledna se zvýší u novorozenců i dětí do čtyř let
Vyšší rodičovskou získají od ledna rodiče novorozenců i dětí do čtyř let, kteří budou příspěvek zrovna pobírat. Návrh na nárůst rodičovské o 80 000 korun na 300 000 korun dnes schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor kabinetu. Návrh musí ještě projednat Parlament a k podpisu ho pak dostane prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Volby do Evropského parlamentu mohou na trhy přinést nové napětí
Po velmi slušném výsledku HDP za první kvartál projde v tomto týdnu Evropa dvěma dalšími testy. Za prvé dostaneme první várku podnikatelských nálad za květen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Náš zájem trvá, pokud se město rozhodne provoz předat
Vyjádření hejtmana Ústeckého kraje k prodeji litoměřické nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: České učňovské školství je časovanou bombou
Pokud v České republice nezměníme postoj k odbornému vzdělávání, čekají naši ekonomiku těžké časy. České učňovské školství je časovanou bombou, kterou dosud politici přehlíželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Návrh státního rozpočtu 2020 – návrat ČR mezi nejlepší země světa bude muset počkat
Reakce předsedy ODS Petra Fialy na návrh rozpočtu na rok 2020, který dnes představili premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Plaga v ohrožení? Sám o tom neví
Ministr školství Robert Plaga (ANO) poskytl rozhovor magazínu Respekt ohledně školství. On sám za sebe chce podle svých slov přidat školám volnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Cizáci jsou jim bližší... Tlustý „natřel“ Hřebejka a další
Na XTV v Podtrženo, sečteno účtoval znovu Vlastimil Tlustý. Doufá, že demonstranti ze Staroměstského náměstí vědí, že vláda kvůli nim nepadne. Tvrdí, že pořadatelé budou v příštích volbách na kandidátkách. Tlustý též zhodnotil Ondráčkův výlet na Donbas, odvolání Jiřího Fajta či Piráty. A na závěr přidal teorii, proč tolik vlivných vzdělanců podporuje diktát Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Česká republika se má skvěle, chválil Babiš rozpočet na tiskovce
Na tiskové konferenci dnes o přípravách státního rozpočtu pohovořili ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO). Hovořilo se i o diskutovaném rodičovském příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Itálii ochraňuje před přílivem imigrantů Salvini, Maďary Orbán, Čechy Okamura
Nebýt radikálních a nekompromisních opatření, které navzdor lídrům EU zavedli italský ministr vnitra Matteo Salvini a maďarský premiér Viktor Orbán, byl by příliv imigrantů do zemí EU několikanásobný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Je to islámský terorismus, islámský! Ben Kuras dal na stůl jasná fakta
ROZHOVOR „Nic takového jako ‚mezinárodní terorismus‘ neexistuje. Je to mlžící, politickou korektností ovlivněné klišé. Existují jen konkrétní terorismy s konkrétními cíli, národními, náboženskými, ideologickými. Chceme-li se nějakému terorismu bránit, musíme si jej napřed identifikovat a ujasnit si, čím je nebezpečný. Jediným smrtelně nebezpečným terorismem je dnes terorismus islámský, který v Evropě tvoří 91 % teroristické činnosti,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista Benjamin Kuras. Dále vysvětluje, že je potřeba „vyházet ty zazobance, kteří Unii dnes vládnou“, že britská premiérka Mayová možná vejde do dějin jako ta, která zničila Konzervativní stranu, nebo že progresivisté mají společnou s islámem likvidaci křesťanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Budou se i za Kremlíka provozovat pouze Šimpanzeny?
Vtipný titulek je vypůjčen z internetu a z jedné věty vyčteme nejen srovnání pomalých českých železnic s japonskými shinkanseny, ale především i to, že jsme v minulosti nebyli zvyklí na to, že by Československé státní dráhy bylo možné označit lidově za ty, co jsou „sto let za opicemi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
KRNAP: Pasecký Památník zapadlých vlastenců má prestižní „bronz“ v soutěži Gloria musaealis
Generální rekonstrukce celé budovy i expozice pasecké pobočky Krkonošského muzea Správy KRNAP – Památníku zapadlých vlastenců získala III. místo v soutěži o Cenu Gloria musaealis v kategorii Muzejní počin roku 2018!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Mediální vzdělávání Člověkem v tísni? Další indoktrinace studentů
20. května začaly na českých středních školách tzv. týdny mediálního vzdělávání, které jsou studentům exportovány tzv. nevládní neziskovou společností Člověk v tísni. Její aktivisté, a s nimi spřátelení novináři, se hodlají rozjíždět do českých škol s cílem naučit studenty „orientaci ve světě“ a předat jim „znalosti a dovednosti s mediálním vzděláváním“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Dycky Most! A co dál?
Asi nikdy nebylo jméno našeho města skloňovanější než od začátku tohoto roku. Respektive od chvíle, kdy Česká televize začala vysílat seriál s názvem Most! Tvůrcům musím poděkovat, není slavnějšího města v České republice. Ostatně Richard Müller to na plese města také zmiňoval. Ačkoliv seriál skončil, o placky a trička je stále v turistickém informačním centru zájem. Ale co bude dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Klaus st. u Nigela Farage: Vytrvejte! Nezklamte nás, potřebujeme vás
Vleklá vládní krize ve Spojeném království dala vzniknout nové straně, Straně Brexitu (Brexit Party). Založil ji europoslanec Nigel Farage, bývalý lídr strany UKIP, a požadavkem strany je tzv. tvrdý Brexit bez dohody, tedy že by Británie opustila zónu volného obchodu i celní unii. Na včerejším setkání členů strany hovořil také bývalý prezident České republiky Václav Klaus, jenž své poznámky zveřejnil na svém webu. A jako obvykle nenechal na EU nit suchou: „Politické elity EU Brexit nechtěly přijmout, protože nechtěly dospět k pozitivnímu řešení. Chtěly co nejvíce potrestat, ponížit a odsoudit Velkou Británii. Chtěly ukázat, že není žádná možnost přátelského odchodu z EU, zvláště, že malé země nemají šanci EU opustit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Telička: Rakousko? Třeba špička ledovce. Slyšel jsem přiznání, koho v EU platí Rusové
ROZHOVOR „Dokonce v privátním rozhovoru mimo záznam…“ Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička v souvislosti s rakouským skandálem říká, že podobné praktiky nejsou novinkou: „Není to první případ. My jsme se s tím setkali ze strany, řekněme, krajních politických stran, zastoupených v Evropském parlamentu.“ Varuje před postupy, které rozleptávají politickou kulturu a vytvářejí zásadní problémy na politické scéně. Pozastavuje se nad komentářem europoslance ODS: „Mě překvapuje reakce kolegy Zahradila, téměř jako by mu to bylo líto, téměř jako kdyby to byli partneři, se kterými ODS počítá, a tudíž cítí potřebu vše zlehčovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Hanousek (Zelení): Kostlivci vypadávají ze skříní aneb přehrada Pěčín opět ožívá
Povodí Labe by podle informací přinesených Českou televizí rádo pokračovalo v přípravách projektu přehrady Pěčín na řece Zdobnici v Orlických horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Sluníčka diskutují
Šest set šedesát nebezpečných slov o jedné běžné internetové debatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Baxa z ODS řečnil na milionu chvilek v Plzni, pak zajel do ČT: Strach o nezávislost justice. Benešová omylem vyzradila budoucí plány
Místopředseda ODS Martin Baxa v Interview s ČT kritizoval odcházejícího ministra kultury Antonína Staňka. Označil ho za nekompetentní osobu, která nerozumí problémům české kultury, a také zpochybnil jeho postup při odvolání ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta. Poté přirovnal vládu Andreje Babiše k nekonečnému večírku, kde se „všechno rozdává všem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Nejprve, ty grázle, zloději, estébáku a pak pozvání k jednacímu stolu?
Někomu narostl hřebínek a myslí si, že půlka Václáváku mu umetá cestu do všech státních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vyzývám ministra zahraničí, aby konal ve věci nezákonně zadržených aktivistů na Krymu
Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil ve středu vyzval v otevřeném dopise českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby se sešel se svým ruským protějškem a vyzval ho, ať Rusko propustí 24 politických vězňů ze Simferopolu, kteří byli nezákonně zatčeni Federální službou bezpečnosti (FSB) letos v březnu na Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalému náměstkovi hejtmana zmírnili korupční trest na podmínku
Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500.000 korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Maďarský scénář opozice. Blokády, střety s policií. Už v červnu, obává se Jiří Ovčáček
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru varoval, co se může stát po 4. červnu, kdy končí plán demonstrací pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii, který se dlouhodobě snaží o demisi premiéra Andreje Babiše a v současné době i o demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Prý by mohlo dojít na „maďarský scénář“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC představila nové uniformy zaměstnanců
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes na speciální módní přehlídce na pražském hlavním nádraží představila nové uniformy výpravčích. Nadčasový design, praktický střih, kvalitnější materiál a snadná údržba, to vše stejnokroje s prvky korporátní identity splňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: O integraci debatujme vážněji
Prezident Václav Klaus byl hostem pořadu Interview Plus na stanici Český rozhlas plus a měl to být rozhovor o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skvělý projev, gratuluji, vítal prezident na Hradě Kuberu
Na Pražském hradě se letos podruhé sešli čeští ústavní činitelé na jednání, při kterém koordinují zahraniční politiku. Měli by mluvit o blížících se evropských volbách, sestavování vedení Evropského parlamentu a Evropské komise či chystaných zahraničních cestách. Ústavní činitelé se scházejí k zahraniční politice jednou za čtvrtletí, naposledy jednali na konci ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodní: Přestaňte nálepkovat lidi za odlišné názory
Svobodní, Liberland a Radostné Česko finišují před víkendovými volbami do Evropského parlamentu kampaní, která má změnit zažité vzorce chování. Série videí upozorňuje na zbytečné nálepkování lidí jen za to, že mají odlišné názory na fungování EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Šířil radní za ANO opravdu pomluvy?
Reakce na článek zveřejněný na serveru iDnes: Radní za ANO šířil pomluvy o šéfovi STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení na Lásku. Podává ho kancléř Mynář pro křivé obvinění
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář podává trestní oznámení za křivé obvinění na senátora Václava Lásku. Mynář také zároveň senátora Lásku vyzývá k tomu, aby „neztrácel dosavadní odvahu a po nedávném fiasku v pokusu obvinit prezidentskou kancelář z páchání údajného trestného činu se dobrovolně vzdal své imunity“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Senioři, nevolte Piráty a lidovce
Prohlášení prezidenta spolku Senioři ČR k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Ovčáček před kamerou. Varuje před „nenávistí z Václaváku“
Volby do EU se blíží. Jaká bude účast, je ještě ve hvězdách, ale apely, aby občané šli volit, se ozývají z mnoha stran. Jeden krátký natočil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Pokud nechcete, aby v této zemi zvítězila nenávist z Václaváku, jděte k evropským volbám,“ uvedl jako argument. Ale z komentářů už se ozvalo, že nemá v práci co točit videa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Největší akce sběru mobilů v dějinách ČR „Pomoc na druhou“
V rámci Mezinárodního dne životního prostředí, který každý rok připadá na 5. června, se REMOBIL spojil s Českou poštou a společností ASEKOL s cílem ustanovit český rekord ve sběru starých mobilů a zároveň finančně podpořit agentury domácí péče. Leží vám v šuplíku starý a nepotřebný mobil? Přineste ho v týdnu od 3. do 7. června na jakoukoliv pobočku České pošty a REMOBIL z každého mobilu věnuje 10 Kč na podporu domácí péče prostřednictvím Nadace České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS zve spolu se svými partnery zákazníky na dva odborné semináře
Jak fungují obráběcí stroje vyrobené ve společnosti Kovosvit MAS s nástroji firmy Dormer Pramet a co očekávat od nového řídícího systému od společnosti Heidenhain. Taková jsou hlavní témata dvou odborných seminářů, které Kovosvit MAS ve spolupráci s partnery pořádá ve dnech 29. května a 5. června v showroomu společnosti v Sezimově Ústí. Na obou seminářích se očekává účast až stovky zákazníků a partnerů Kovosvitu MAS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČTÚ zveřejnil výroční zprávu za rok 2018
V mobilních sítích se v roce 2018 přeneslo 368 petabajtů dat. To je více než dvojnásobně než v roce předešlém. Zásluhu na tom má služba fixní LTE. Zatímco přes mobilní službu uživatelé přenesli celkem 135 PB, přes fixní LTE objem přenesených dat překonal 234 PB. Vyplývá to z dat, která ČTÚ zveřejnil v rámci své výroční zprávy za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Gottmannová (Piráti): Děti a důchodci nedostanou přidáno, ale vezmou jim i to, na co měli nárok minulý rok
Vyjádření Kornélie Gottmannové, zastupitelky na MČ Praha 9 za Piráty ke snížení dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč jsou automobilky kritickým motorem německých investic?
Německý průmysl zvedá hlavu z písku, k tomu aby fungoval opět jako tahoun celé eurozóny, má ovšem daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Dvojí kvalita potravin? Věčné téma česka, ale vždy jen před volbami
Dvojí kvalita potravin je téma, o kterém se mluví celá léta. A ačkoliv mělo dojít ke kontrolám již před více, než rokem, stav je stejný. Jen nyní před volbami se na chvíli o tom zase začalo psát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vážný problém. Ondráček v Donbasu bude zneužit, varuje Cyril Svoboda
ROZHOVOR Návštěva komunistického poslance Zdeňka Ondráčka v samozvané Doněcké lidové republice nebyla podle bývalého ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody ostudou, jak řekl současný šéf diplomacie Tomáš Petříček, ale provokací. „Tady jde o vážný problém, protože Ukrajina je v těžké situaci a tato návštěva českého poslance může být zneužita silami, které rozbíjejí její integritu,“ prohlásil Cyril Svoboda. Velké riziko vidí i v návštěvě parlamentní delegace v čele s exministrem zahraničí Luborem Zaorálkem v severní Koreji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Odstřel Klause ml. v ODS? „Cikánka“ nevadila, podřezaný Zeman také ne. Nové informace
Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi, zní staré úsloví. Jak jsme vás již informovali, jediné, co se radnímu Langovi přihodilo, když na Facebooku psal, že prezidenta by bylo nejlepší podřezat jako svini, je, že už nebude předsedou místní organizace ODS. „Když jste v současné ODS dostatečně loajální k vedení, můžete naprosto všechno,“ zní už z internetu. A samozřejmě, vzpomínka na vyhození Václava Klause mladšího je ještě živá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Nechceme žít v orwellovském světě, kde je každý neustále monitorován
Plošné šmírování je podle Ústavního soudu v pořádku, Piráti to budou řešit legislativní cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Babiše smete pouze ekonomická krize, kdy mu dojdou i cizí peníze
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Cesta k nesvobodě v monstrózní knize: Rusko, Evropa, Amerika
Na základě velkoryse pojatého výzkumu a prostřednictvím událostí poslední doby v Rusku, na Ukrajině, v USA i v Evropě ukazuje autor Timothy Snyder podstatu hrozícího nebezpečí. Pomáhá porozumět, proč jsou tradiční politické ctnosti prospěšné a kterou z nabízených možností bychom si měli zvolit: rovnost, nebo oligarchii, individualitu, nebo totalitu, pravdu, nebo lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Milion chvilek“ jako Václav Havel? Silné srovnání
Organizátor akcí Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se rozhodl po sérii demonstrací přikročit k dalšímu kroku. Vyzval premiéra Andreje Babiše, aby se s ním střetl v televizní debatě. Ten to odmítl, ale člen RRTV Vadim Petrov takový postup ocenil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Můj pracovní výpis za posledních 5 let
Posledních pět let jsem se v europarlamentu věnoval tématům jako bezpečnost potravin, sucho, rakovina, dostupnost léků, eliminace chemických látek v životním prostředí, bezpečnost hasičů, ale také ochranou vody, půdy a vzduchu…Co se mi pro Vás podařilo prosadit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To kdyby viděl Havel: Na jeho lavičce natočili Hampl a Konvička VIDEO k eurovolbám
Sociolog a protiimigrační aktivista Petr Hampl se sešel s docentem Jihočeské univerzity a protiislámským aktivistou Martinem Konvičkou, aby poseděli na „lavičce Václava Havla“ v Českých Budějovicích a podebatovali nad nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. Během svého posezení vzpomněli na to, jak Václav Havel udělal „obyčejný podvod“ a svým příznivcům vzkázali, koho určitě nemají volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeská hospodářská komora nabízí firmám bezplatný audit
Bezplatný audit, zaměřený na zjištění stavu digitalizace a stanovení návrhů na jeho zlepšení, nabízí v těchto dnech firmám Jihočeská hospodářská komora (JHK). Audit v hodnotě mnoha desítek tisíc korun nabízí malým a středním podnikatelům z jižních Čech zdarma!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hruška (TOP 09): Společná zemědělská politika EU potřebuje reformu, máme řešení
Stav životního prostředí je velmi závislý na způsobu zemědělství. A naše zemědělství, kde velké agrární firmy nehledí na dlouhodobý (ale ani krátkodobý) stav krajiny a kvalitu půdy a vody, ale na zisky na konci roku, krajinu devastuje, a nikoliv udržuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Fakani, Igora Hnízda na ně!“ Dohra facky, kterou žákyně vlepila učiteli. Pro silné povahy
Případ bílinské šesťačky, která před ostatními spolužáky dala facku svému učiteli, se na facebookové stránce školy svezl až k debatě o fyzických trestech žáků. „Spratek dostane jednu od učitele, druhou o zeď a příště si to rozmyslí,“ i taková vyjádření se objevují jako rada, jak se mělo s nevychovanou dívkou „zatočit“. „Na učitele, který mi dal ukazovátkem přes ruce, vzpomínám s láskou….“ Na profilu základní školy si někteří neodpustili ani komentáře ohledně národnostního původu žačky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šrámek (ADS): České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá
Peníze z rozpočtu Evropské unie přímo ovlivňují životní prostředí, zemědělství a krajinu v České republice. Naše hospodářství jsou na nich závislá. Věnuje se této problematice někdo v Evropském parlamentu za posledních 10 let?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Maturanti se o politiku nezajímají. K volbám ale přijdou
O politiku se nezajímá více než polovina letošních maturantů, k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu ale přijít chtějí. Vyplývá to z dubnového průzkumu vzdělávací společnosti Tutor, který se uskutečnil mezi 548 maturanty všech typů škol z různých regionů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„HRA O TRŮNY už skončila, co kdybys skončil taky?“ Pane Babiši, FOTO transparentů proti Vám
REPORTÁŽ Na demonstraci proti Marii Benešové v úterý 21. května bylo lidově řečeno „hlava na hlavě“. Spolek Milion chvilek pro demokracii tak, zdá se, dostál svým slibům, že Václavské náměstí zaplní. Manifestující požadovali demisi Marie Benešové z pozice šéfky justice a jmenování „nezávislého“ ministra. Rovněž požadovali záruky, že nebude do justice mocensky zasahováno. Jak mezitím sdělil Andrej Babiš prostřednictvím „svých“ médií, na demonstrace si už zvykl. Podívejme se, jak včerejší demonstraci prožívali sami manifestující, například prostřednictvím hesel či výzev vepsaných na své transparenty a cedule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hodečková (Zelení): Překvapení? Nejlepší ekologický program pro eurovolby mají Zelení
Nejvíce ekologický program pro volby do europarlamentu mají Spojenci pro Evropu, na němž kandidují Zelení (volební lístek číslo 26). Následky změny klimatu začínáme pociťovat na vlastní kůži a času jednat ubývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Facka učiteli: Chtěl Zemana zahrabat do hnoje. „Žijeme v blahobytu, všichni si myslí, že jim všechno projde,“ říká ředitel gymnázia v Teplicích
Fackující žákyně má větší společenský přesah než je pouhá nekázeň. „Lidé se cítí bezpečně – v tom smyslu, že si mohou dovolit téměř cokoliv, aniž by se museli bát trestu.“ K incidentu šesťačky z Bíliny, která v pátek dala facku učiteli, se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman. Ten mimo jiné vloni vzbudil pozornost reakcí na vulgarismy Miloše Zemana: Na Facebook tehdy napsal, že školníkovi uložil, ať obrazy prezidenta zahrabe do kompostu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Aňa Geislerová: Vedu kampaň, Babiši! Martha Issová: Dělaj si z nás... Pavel Liška: Voni to neustojej
Na včerejší demonstraci za nezávislou justici nemohli chybět herci, kteří se proti Babišovi a Zemanovi vymezují, jako je Anna Geislerová, Martha Issová, Pavel Liška, Lenka Krobotová a Jiří Macháček. A Anna Geislerová potvrdila slova premiéra. „Ano, my vedeme kampaň,“ přiznala herečka. A dodala s jistotou, že tato kampaň bude úspěšná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Toužíte vybrat europoslance a nebudete doma? Poslední šance vyřídit si voličský průkaz
Poslední šanci k získání voličského průkazu dnes budou mít lidé, kteří z jakýchkoli důvodů nebudou moci volit evropské poslance v místě svého bydliště. Musí si pro něj ale dojít na radnici či obecní úřad v domovské obci. Lhůta pro písemnou žádost skončila minulý pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Myslím, že nám na volby stačí jeden den
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zahraniční agentury si všímají sílících demonstrací v Česku
Dnešní další pražský protest proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti spojený s požadavky demise premiéra Andreje Babiše zaznamenaly zahraniční tiskové agentury. Některé uvádějí, že demonstrace jsou stále početnější, a americká AP píše, že místo dřívějšího Staroměstského náměstí tentokrát organizátoři zvolili pro akci mnohem větší Václavské náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Piráti v hudebním klipu vyzývají: Nezaspěte volby
Piráti včera na sociálních sítích spustili předvolební hudební klip pro volby do Evropského parlamentu. Apelují v něm na všechny občany, aby nepropásli volby, které se budou konat už tento víkend – 24. a 25. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Skutečně v pravý čas jste se, bývalí soudruzi, odkopali
Komentář k vyjádření Martina Langa, radního ODS z Jesenice u Prahy, na adresu prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Čtyřlístek slaví 50 let. I prostřednictvím poštovních známek
Česká pošta představí ve středu 22. 5. 2019 známkový sešitek s výplatními písmenovými poštovními známkami, které připomínají oblíbený český komiks Čtyřlístek. Ten v letošním roce oslaví padesáté výročí od vydání prvního čísla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se vyjádřil k výzvě demonstrantů k TV duelu: Nevidím důvod na ni reagovat, chtějí se jen zviditelnit
Lidé mají právo demonstrovat a vyjadřovat svůj názor, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) k dnešnímu protestu na pražském Václavském náměstí. Předseda vlády ČTK současně napsal, že nevidí žádný důvod reagovat na výzvu lídra organizátorů ze spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláše Mináře k televiznímu duelu. Minář podle Babiše využívá demonstrace ke svému zviditelnění, premiér mu doporučil, aby si založil politickou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Drsné! Vytočený Ondráček přešel do protiútoku. Jde o Donbas
Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM), který v posledním týdnu čelí ostré kritice za svou kontroverzní cestu do Doněcké lidové republiky, se nyní tvrdě ohradil i proti našim čtenářům, kteří mu zanechali dotazy. „Byla to soukromá cesta a po té nikomu nic není. Nikdy se nebudu nikomu zpovídat, co a s kým dělám ve svém volnu,“ odpovídá tvrdě čtenářům, kteří chtějí znát detaily ohledně jeho cesty. A jednomu čtenáři vzkazuje: „Buď moc sledujete českou mediální žumpu a neumíte si udělat vlastní názor, nebo jste od přírody méně chápající a s tím se pak nedá v podstatě nic dělat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy
Dnes večer se v Praze uskutečnila již čtvrtá demonstrace v pořadí organizovaná spolkem Milion chvilek pro demokracii za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Tentokrát podle odhadu zaplnilo Václavské náměstí kolem 50 tisíc lidí ze všech koutů České republiky. Na akci vystoupili jak odborníci, kteří promluvili o Babišově střetu zájmů, tak známé osobnosti, např. zpěvák Tomáš Klus či legendární hokejový brankář Dominik Hašek, kteří se ostře pustili do premiéra i do prezidenta. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii vyzval premiéra Babiše k veřejné debatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zjišťovalo stav učitelů v regionálním školství
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy realizovalo na začátku roku 2019 mimořádné šetření ke stavu učitelského sboru v regionálním školství, konkrétně ve všech mateřských, základních, středních a vyšších odborných školách. Základním smyslem celého šetření bylo získat údaje nezbytné pro vzdělávací politiku, s ohledem na tato reálná data nastavit vhodná opatření a ve výsledku pak efektivně řídit vzdělávací soustavu a systém v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nebudeme investovat do ilegálních migrantů. Sorry jako
Komentář na facebookovém profilu k migračním kvótám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Klus s Haškem na Václaváku? Vzpomínky na Havla. Za „totáče“ to prý přerostlo v „samet“
Ve vysílání pořadu Názory bez cenzury od TV Primy se dnes řešila právě probíhající čtvrtá demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Na toto téma přišli diskutovat komentátor Bohumil Pečinka a sociolog docent Ondřej Císař. Hosté se shodli na důležitosti demonstrací a také na tom, že demonstrace příliš nezmění, ale má spíše varovný charakter. Organizátoři dnes očekávají účast 40 až 50 tisíc demonstrantů na Václavském náměstí, kam dorazí i zpěvák Tomáš Klus či Dominik Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Dvacet minut na řečnění, akčnější interpelace. Šéf sněmovny trvá na změnách jednání
Nelze se divit, že premiér Babiš nemá moc motivaci chodit do sněmovny, když ho opozice často uráží, tvrdí Aktuálně.cz šéf sněmovny za ANO Vondráček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:36, zobrazit podobné
Radek Sárközi: Ministr školství chce umožnit, aby mohl učit každý
Pedagogická komora nesouhlasí s novelou zákona o pedagogických pracovnících
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: On-line finanční úřad usnadní život milionům občanů
MOderní a JEdnoduché daně nebo mírnější sankce. MF představilo novelu daňového řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Pražská strojírna bude vyrábět kolejové konstrukce nejmodernější technologií
Nové zařízení na ohýbání kolejnic využívající nejmodernější technologie získala v těchto dnech od švýcarské společnosti Stierli-Bieger AG Pražská strojírna a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Teče jim do bot? Šmejdí kmotři se zbavují luxusních nemovitostí za desítky milionů
EXKLUZIVNĚ Kontroverzní „podnikatelé“, kteří v minulosti zbohatli na předváděcích akcích pro důchodce, se zbavují nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kdo sedí doma a nejde k volbám do Evropského parlamentu, hlasuje pro migraci a islamizaci. Místopředseda SPD Radim Fiala má zásadní poselství
ROZHOVOR „Pevně doufám, že nikdo z vlastenců nebude sedět doma. Sedět doma znamená hlasovat pro imigraci a islamizaci. Jsme ve stejné situaci, jako byla řada zemí západní Evropy před třiceti lety. Tehdy se zdálo, že takové problémy neexistují a existovat nemohou. Propásly čas a dnes jsou původní obyvatelé těchto zemí v řadě měst cizinci ve vlastní zemi. S postupující islamizací je čeká útlak a konec demokracie a svobody. Tam, kde se nepodvolí, islám ukáže svou pravou tvář. Tvář netolerantní a násilnou. Je nutné jít v pátek či v sobotu k volbám, aby podobná situace nenastartovala u nás,“ upozorňuje místopředseda SPD Radim Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Obyvatelé i návštěvníci Cepu si v kapli opět poslechnou varhany
Obec Cep na Třeboňsku získala od Jihočeského kraje dotaci 70 tisíc korun na opravu varhan v kapli sv. Jana Křtitele. Jedná se již o třetí a zároveň finální etapu rekonstrukce tohoto vzácného nástroje. Obnáší mimo jiné opravu měchu, kompletování a ladění. Lidé by se do jeho tónů mohli opět zaposlouchat v říjnu tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Lidovci představili ústavní stížnost kvůli zdanění náhrad církvím
Lidovci představili na úterní tiskové konferenci v Senátu ústavní stížnost proti zákonu na zdanění církevních restitucí. K ústavní stížnosti, kterou inicioval senátorský klub KDU-ČSL, se svými podpisy připojilo 42 senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
AMSP: Maloobchodníci nemohou nést odpovědnost za dvojí kvalitu výrobků
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vítá opatření vlády k zabránění dvojí kvalitě potravin i dalších výrobků, jako je kosmetika prací prášky apod. Zcela jednoznačně je ale proti tomu, aby odpovědnost byla na obchodníkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Volby do Evropského parlamentu, cíle a program republikánů
Otázky, týkající se mé kandidatury a našich cílů, jsou v poslední době stále častější, a proto shrnu velmi stručně naše záměry a základní údaje o nás a naší činnosti v EP, pokud budeme vámi zvoleni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Termín pro zaplacení daně z nemovitých věcí se blíží
Finanční správa rozešle celkem cca 3,3 mil. obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2019. Lhůta pro zaplacení daně (nebo její první splátky) končí 31. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Euro? Seberou nám naše rezervy, oznámil lídr Vít Jedlička. O EU zaznělo víc
Vít Jedlička, kandidát uskupení Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení, a předseda Strany nezávislosti ČR František Matějka byli hosty předvolební debaty Regionální televize na téma Koruna, nebo euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): EU vede lidi k tomu, že se postaví proti své vlastní zemi
Komentář k žalobě EK na ČR kvůli odmítnutí přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Hejtmani budou jednat se svými slovenskými protějšky
Ve dnech 23. a 24. května 2019 se v Českém Krumlově setkají hejtmani českých a moravských regionů se svými slovenskými kolegy ze Sdružení samosprávných krajů SK8. Společně chtějí jednat o tématech, která řeší kraje v ČR i na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Dalších čtyřicet miliard na rozpočtovém obzoru
Po čtyřech měsících skončil státní rozpočet se schodkem téměř 30 mld. korun, a to si ještě v rámci příjmů pomohl osmnácti miliardami z privatizace. Přitom za celý rok by měl být deficit jen o deset miliard vyšší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Slunečné počasí a nadupaný program na zemi i ve vzduchu přilákaly přes dvacet tisíc návštěvníků
Slunečné počasí ve spojení silných strojů a profesionálů na zemi i ve vzduchu znovu přilákalo na královéhradecké letiště během dvou dnů více než dvacet tisíc návštěvníků. Nejlepší jezdci i nejzkušenější piloti předvedli své umění 17. a 18. května 2019 na letišti v Hradci Králové v rámci nejrozsáhlejší letecké a motoristické show v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Zdanění církevních restitucí je hanebné, přidáváme se k ústavní stížnosti
Senátoři KDU-ČSL a ODS podávají ústavní stížnost na zdanění církevních restitucí, které společně prosadilo hnutí Andreje Babiše, ČSSD, KSČM a SPD. Podle občanských demokratů je návrh na zdanění hanebný a snižuje spravedlnost a předvídatelnost právního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR vrátily potok Vlčinec v Orlických horách do přírodního koryta
Meandry nahradily uměle napřímené betonové koryto potoka Vlčinec v katastru Olešnice v Orlických horách v Královéhradeckém kraji. Faunu i flóru podpořily nové tůně a mokřady. Lesy ČR právě dokončily projekt za 1,3 miliony korun, další v rámci programu VRACÍME VODU LESU. Práce trvaly od září 2018 do letošního dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Karel Hvížďala: Volby do EU a nebezpečné lži
Marketing některých politických stran či mocenských center v době globalizace, kdy skutečná politika inkarnovala, jak říká filozof Miroslav Petříček, v globální šachy, které se hrají na šachovnici pokrývající celou planetu, na níž probíhá celá řada šachových utkání, v nichž každý tah v jedné hře ovlivňuje tahy na ostatních šachovnicích, počítá s tím, že pro většinu lidí je tato představa příliš abstraktní.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:41, zobrazit podobné
Donald Trump - nejzajímavější prezident Spojených států!
Neřeším jeho postoje k té které politické nebo i vojenské „věci“, ale jeho chování v přístupu v politice, odstranilo kamennou a uhlazenou diplomatickou mluvu - "nóty". Již nedostačuje soudobým požadavkům překotného politického výv
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Václav Klaus ml. versus Martin Lang a jeho podřezávání prasat
Nemá smysl zapírat, že k napsání tohoto článku mě podnítil, v dobrém slova smyslu, jako vždy brilantní článek pana Nožičky, čímž mu touto cestou děkuji
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Hlasují jinak? Zabijte je!
„Nejsou to lidé a je dovoleno je zabíjet.“ Pokud myslíte, že je to výrok genocidního diktátora, jste vedle. Je to výrok českého politika, zastupitele ODS ... a není důvodem k jeho vyloučení ze strany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Piráti, TOP09 a STAN - prostě příklad marasmu politických stran
Taková malá studie proč je politika fuj, ale proč se jí nevyhneme a o populismu stran, co křičí o populismu jiných a o nemoci naší doby – korektnosti a té jediné pravé povolené pravdě.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Eva Jiřičná: Mějte EU rádi!
Jsem poněkud v rozpacích nad způsobem vedení kampaně před volbami do Evropského parlamentu. Heslo Evy Jiřičné znám ze svého mládí - tehdy nám soudružky učitelky a učitelé říkali, abychom milovali Sovětský svaz.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Automobilky a řidiči, Brusel s vámi pěkně zatočí
Ambiciozní plán EU, který ohrozí automobilový průmysl a bude stát miliardy, sníží globální emise o... neuvěřitelných a obrovských... necelé 1 procento.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Chodím městem a dívám se za vrata aneb Jiránek to dělá po Babišovsku
Zatímco jeho stranický šéf Petr Fiala (ODS) neúnavně kritizuje premiéra Babiše za všechno možné – obligátním Čapím hnízdem počínaje a EET konče, tak kladenský primátor Dan Jiránek od Andreje chytře opisuje. Je to plagiátorství?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 06:40, zobrazit podobné
Kterak to Šichtařová v Parlamentních listech nandala Hřebejkovi
Jan Hřebejk vydal prohlášení, ve kterém apeluje na odpůrce EU, aby se voleb do EP neúčastnili. To přeci musí každého euroskeptika rozpálit až doběla. A je nějaké lepší místo, kde si to s ním vyřídit, než jsou Parlamentní listy?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Vít Klíma: EU, tlupa šimpanzů a sv. Antoníček
Marx v Čechách vyšel z módy, takže, - abych moc nepobuřoval – vypůjčím si od něj jen jeden termín – imperialismus. Svět se v něm, díky koncentraci a centralizaci kapitálu, rozdělil na silné a slabé (jedince i státy). Ať už se nám to líbí či nelíbí, ve sporech mezi nimi, většinou platí právo silnějšího. Ještě ze školy si možná učený čtenář vzpomene na slavnou Darwinovu větu: „Survival of the fittest“, silnější vyhraje (přežije). V…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Podřežme Zemana!
Doposud zcela neznámý člen ODS a radní v Jesenici Martin Lang se proslavil výzvou k tomu, aby byl prezident Miloš Zeman „podřezán jako svině“. Za svými výroky si stojí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Proč je malá účast na volbách do parlamentu EU?
Odpověď na tuto otázku bude záležet na tom, kdo odpoví. Poslanci parlamentu EU, proevropští politici , ti kteří věří tomu, co hlásají dříve uvedení nebo ti, kteří ví, že ze svých daní musí přispívat na provozní a mzdové náklady EU
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Martin Lang versus Václav Klaus mladší
Měří se v ODS všem politiků stejným metrem? Když srovnám nedávnou kauzu Václava Klause mladšího a nynější případ radního z Jesenice Martina Langa, tak tento dojem opravdu nemám…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Šaškárna na Václaváku, premiér Babiš i Benešová znovu na tapetě, aneb lidé zase, jako ovce
Ovlivňování názorů lidí a manipulace s davy lidí má svá pravidla. Je potřeba především najít důvod k protestům, tedy proti komu, proti čemu a odůvodnit, kdo, či co, představuje zlo, které nám všem škodí a stanovit cíl.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Namísto přestavby přístavba
Diskuse o budoucnosti EU zahájená po britském referendu pomalu končí. Kýženou změnu kurzu nepřinesla. Dosavadní přístup „více Unie“ – „více doleva“ byl potvrzen. I Miloš Jakeš byl větší reformátor než dnešní vůdci EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 20:40, zobrazit podobné
Fotbal ANO versus ČSSD
Politici si opět z lékařů, sester a zdravotní péče uhňácali merunu, aby pomocí ní pokračovali ve svém politickém zápase o naše voličské hlasy.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 16:40, zobrazit podobné
David Rath:
Vážený pane premiére, milý Andreji, troufám si Vás oslovit i milý Andreji s ohledem na Vaše přátelské přijetí na Čapím hnízdě, kde jste pro mě, mimo jiné uspořádal i výbornou večeři v kruhu Vašich nejmilejších. Nepíši proto, abych se nostalgicky zabýval vzpomínkami, ale proto, že se blíží volby do Evropského parlamentu a Vaše ANO opakuje chyby z voleb minulých.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:41, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Kauza Strache aneb srovnání Rakouska a Česka
Rakouský vicekancléř a šéf FPÖ Strache rezignoval poté, co na se na veřejnosti objevila nahrávka jeho rozhovoru se ženou vydávající se za neteř ruského oligarchy. Během konverzace jí slíbil získání vládních zakázek za podporu před volbami.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 21.5.2019 v 09:41, zobrazit podobné
Pojďte k volbám EU do EP navzdory Hřebejkovi a jemu podobným!
Pan Hřebejk a další umělci ve spolupráci s dalšími EU hráči vyzývají euroskeptiky aby nechodili k volbám. Pojďme volit i my co EU nemáme za zlatou slepici a bezchybnou organizaci.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 20.5.2019 v 22:40, zobrazit podobné
Petr Janyška: Evropské volby: bude mít Macron sílu udržet další integraci?
Francouzský prezident je dnes v Evropě lídrem prointegračních sil. Situaci vnímá jako střet proevropských „progresistů“ a „suverenistů“. Po celém kontinentu burcuje. Nakolik ale po domácích nepokojích a v kontextu rozkolísané Evropy uspěje?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 20.5.2019 v 17:41, zobrazit podobné
Nejliberálnějším europoslancem je Payne ze Svobodných, nejhorší je Keller
Nejliberálnějšími europoslanci v právě končícím volebním období 2014–2019 se stali Jiří Payne a Petr Mach ze Svobodných (EFDD), nejméně liberálními naopak Jan Keller a Pavel Poc z ČSSD (S&D). 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Evropské volby
Tak nás čekají volby do Evropského parlamentu. Jako člověk zodpovědný a zajímající se o věci veřejné bych chtěla volit. Jenže koho - koho vybrat? Léta se netajím svým euroskepticismem a nebyla jsem nadšená ani vstupem ČR do EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Život v krabici.
President Václav Havel nazval paneláky králíkárnou. Já ho trochu poopravím. Jsou to krabice. Zvláště menší byty do 30 metrů čtverečních připomínají spíše hotelový apartmán.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
EU, tlupa šimpanzů a sv. Antoníček
V chovámí Alfa samců šimpanzů a EU není až tak velký rozdíl. Oba chtějí vládnou silnou rukou a oba se chtějí mít lépe, než zbytek jejich tlupy. Smutné je, pokud patříte mezi slabší kusy stáda, nebo slabší státy v rámci EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 21.5.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Česká justice zatím v ohrožení není
Konstatování, že česká justice momentálně není v ohrožení, může znít kacířky ve světle masových demonstrací, které se konají i kvůli obavám, že ohrožena je. To ovšem neznamená, že demonstrace jsou zbytečné. Upozorňují na skutečnost, že mocenský kartel, jehož páteř tvoří premiér a prezident, by kvůli svým politickým cílům mohl za určitých okolností na justici zaútočit. Není náhodou, že současnou vlnu demonstrací odstartovala arogantní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
František Hastík: Někde seniorům pomohla, nyní chce přitvrdit
Patřím do kategorie nepracujících důchodců a snažím se vyžít z penze, když úspory jsem dal do pořízení střechy nad hlavou. Babišova vláda seniorům pomohla slevami na jízdné, ale chystá se vzít příspěvek na brýle. Pro staré lidi špatná zpráva.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 10:41, zobrazit podobné
TOPlist