Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2019
Po 29162330
Út 3101724 
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.982x, což odpovídá cca 259.954-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ministr Vojtěch: Názor mladých lékařů je pro nás nesmírně důležitý
Komentář na facebookovém profilu ke spolupráci s absolventy lékařských fakult
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
„Dělá se mi špatně.” Úder bojovníkovi s Ruskem: Jde o Vondru, už i o něj... Překvapivý vývoj
Alexandr Vondra si dovolil kritizovat časopis Respekt, protože podle něj uhnul příliš doleva a bere se příliš vážně. Za to byl definitivně zařazen do skupiny „ruských trollů“, u kterých se lidé, kteří se považují za bojovníky proti kremelské hrozbě trumfují, kdo objeví větší „kompro“. Tentokrát vyhrál Jakub Kalenský, bývalý expert EU na boj proti dezinformacím. A mnohým se z jeho vítězství udělalo zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU
Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři ParlamentníchListů.cz. Reakce hlavy státu směřovaly k tématům České televize, kde padla jasná slova ke koncesionářským poplatkům. Prezident se nově vyjádřil k našemu členství v EU a možné změně názoru na naše členství v této organizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhorší
Pořad ČT To se ví! o dezinformacích si připravila ČT na nedělní večer. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „EUsoudruzi jedou velkou show!“ okomentoval zaměření pořadu komentátor z konkurenční TV Prima. Dle Vadima Petrova, člena rady RRTV se jedná o pořad, který navazuje na to nejhorší z Československé televize osmdesátých let. Dále padaly narážky, že pořad je pitomý, dá se na něj koukat až po deseti pivech a došlo i na srovnání se zábavou za protektorátu. Ale našel se jeden obhájce. „Ruský trollové zuřej. Nejvíc Ovčáček. Takže záááásah!“ zajásal Topolánkův bývalý poradce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Odporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Oči podlité krví, výhrůžky nejen politickému protivníkovi, investigativní slídění po jeho stopách od Švýcarska po Ukrajinu. To byly poznávací znaky skupin, kterým se v dějepisu říkalo zběsilí maloměšťáci.“ V dnešním Rozjezdu politolog Zdeněk Zbořil komentuje zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše. Podle Zbořila ulice dostává od České televize argumenty k pokračování „třídního boje“ a úraz, který v politickém zákulisí česká demokracie utrpěla je podle něj větší, než si dnes mnozí myslíme. „Vypadá to, že hon na Babiše, jeho rodinu a jeho voliče nabyl takové intenzity, že už to začalo být mnoha lidem, zasvěceným i nezasvěceným, odporné,“ podotýká politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
„Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad
Boj proti dezinformacím už nikdy nebude stejný, jako dříve. Česká televize v neděli večer spustila svůj očekávaný pořad To se ví, který si kladl za cíl nasadit do boje proti fake news humor a nadsázku. Tomu odpovídalo i obsazení bavičů Haliny Pawlowské a Aleše Hámy do role kapitánů obou týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodinách
Zastupitelé Prahy 5 v úterý odvolali starostu Daniela Mazura (Piráti) a ostatní radní. Starosta podle nich nezvládal vedení radnice. V Praze 5 do té doby vládli Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran ale v pondělí kvůli neshodám s Piráty vypověděly koaliční smlouvu a následovalo právě jednání, na kterém padl starosta. To je ovšem konec celého příběhu. ParlamentníListy.cz byly detailně informovány o tom, co se dělo před tím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ti herci tam hopsali a já si říkala... Benešová o Milionu chvilek i stíhání na objednávku
Marie Benešová navštívila Luboše Xavera Veselého v jeho studiu na XTV a rozpovídala se o justici. Kauzu nehodnotila, ale státní zástupce se podle ní určitě dlouho a zodpovědně rozmýšlel. Zopakovala, že v Česku se dá objednat trestní stíhání. Prý je to nový fenomén, dřív se tlačilo na to, aby někdo stíhán nebyl. A utrousila i pár slov o demonstracích proti její osobě: „Někdy jsem se i pousmála, když tam ti herci hezky na té tribuně hopsali a teď tam něco vykřikovali a říkala jsem si, dyť ani nevíte, o co jde.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká justice: ÚOHS by měl mýtnou smlouvu zneplatnit, škody půjdou do miliard
Renomovaný odborný web Česká justice uveřejnil včera zajímavý rozhovor s advokátem Michalem Pokorným, jak mohou dopadnout tahanice kolem českého mýta a o nepodařeném tendru na správce českého mýta. Ještě před ukázkami z rozhovoru je nutné si připomenout, že advokát Michal Pokorný není ani příbuzný ani jinak blízký advokáta stejného jména Radka Pokorného, který byl vlivným lobbistou a nejbližším poradcem dřívějšího premiéra Sobotky, za jehož působení se výběrové řízení na nového správce českého mýta připravovalo. Z rozhovoru s Michalem Pokorným pro Českou justici vybíráme:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Jen velký dobrák platí solárním baronům
Projev prezidenta republiky při jednání vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: V mělkém rybníce…
Jestliže je pravda, že lidi spojuje buď velká válka, nebo velká vize, tak je budoucnost EU a ČR dokonce víceméně předpověditelná. Do soudného dne si můžeme užívat dnů s politikou a bez, podobně jako posledních dnů léta. Konání politických představitelů v Bruselu, ECB ve Frankfurtu, Soudní dvůr Evropské unie v Luxemburgu, ale i čeští Piráti a společnost Hřib, Kolář, Minář & Co se rozhodli instalovat pro všechny občany Evropy právo na autodestrukci. Předpokládám, že vědí, že ve světě neexistuje strom, který by se nepohnul při větru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Projekt radaru MADR se blíží podpisu, Izraelci potvrzují garanci 30 % pro místní průmysl
V minulém týdnu se v některých médiích objevily nepodložené spekulace na téma akvizice radarů MMR izraelské společnosti IAI/ELTA pro českou armádu, a to s doslova bombastickými titulky. Podařilo se nám získat vyjádření přímo z Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Šok: Saša Vondra napsal o Respektu. A šel na dřeň. V kavárně popraskají hrnečky
Europoslanec Alexandr Vondra poskytl rozhovor týdeníku Respekt. Redaktor Marek Švehla se v něm věnoval hlavně dvěma tématům, cyklistice a právům homosexuálů. Vondra přiznal, že časopis, který pomáhal pojmenovat, už není pro něj. "Posunul se doleva a hodně zezelenal," poznamenal a dodal, že v Respektu není moc prostoru pro humor. Navíc si redaktor na Vondru postěžoval hned po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Emir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičáků
Srbského filmového režiséra světového formátu Emira Kusturicu českému čtenáři netřeba představovat. Našemu publiku je kromě filmové tvorby znám i svými politickými názory. Kusturica mluví česky, vystudoval totiž pražskou FAMU. A zde začíná náš příběh. Podle zjištění redakce totiž pražská filmová fakulta uvažuje, že se od svého slavného absolventa distancuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Král: Dilema současné měnové politiky ČNB
Česká republika stále odolává ochlazení ekonomického růstu a souvisejícímu protiinflačnímu tlaku, kterému čelí země a jejich centrální banky na západ od nás. Vrchol hospodářského cyklu máme sice za sebou, ale dynamika HDP zůstává nadohled třem procentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Prů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Ekonomka a blogerka Markéta Šichtařová varuje před ekonomickou recesí, která se prý nezadržitelně blíží. Důvodem jsou podle ní i populistické kroky vlády Andreje Babiše a intervence České národní banky. Prezident Miloš Zeman již před časem upozorňoval, že ekonomika půjde do recese, se slovy „mejdan skončil“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Historik: Spojovat Koněva s rokem 68 je nadnesené
O maršálu Koněvovi se hovořilo i v ranním vysílání Televize Seznam. Pro jedny je hrdina, pro druhé zrádce. Hosty byli historik Jan Koura z Ústavu světových dějin FF Univerzity Karlovy a sochař Pavel Karous.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo
Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledoval štáb České televize, vyptávající se na zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo. Exsenátor Jan Veleba, který vše sledoval zblízka, teď popisuje, co se kolem toho odehrávalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na objednávku vás zavřou! A pak si to rozmyslí. Vitásková se s justicí nepárala
Podle expertky na energetiku Aleny Vitáskové se státní zástupce Šaroch původně pokoušel o přepsání politické mapy, která se v demokratických státech může změnit pouze volbami. Státní zástupci to již beztrestně předvedli pádem Nečasovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
„Babiš je frajer!“ Ta, které se má premiér omluvit, to nemá jednoduché: Respekt zajel k ní domů
Paní Jana Filipová je první ženou, která dokázala dostat českého předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) k soudu. Soud mu nařídil, aby se omluvil za své nepravdivé tvrzení, že demonstranti z Milionu chvilek dostávají za účast na akcích zaplaceno. Spoluobčané z obce Koloveč v západních Čechách však dávají od paní Filipové ruce pryč. Časopis Respekt zjistil, že i navzdory výroku soudu jsou tu někteří přesvědčeni, že lidé demonstrují za peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Pomník armádnímu generálovi?
Současné nedůstojné útoky proti pomníku maršála Koněva v pražské Bubenči a snaha vedení radnice Prahy 6 (TOP 09) o jeho odstranění by překvapivě mohly vést k elegantnímu vyřešení nepříjemné záležitosti. O to spíš, že právě vyšla zpráva, že zastupitelé Prahy 6 rozhodli o přemístění pomníku na jiné místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Žádáme, vyzýváme! Milion chvilek promluvil: Budou nové demonstrace. A koho si vzali na pomoc?
Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se na videu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo. Neskrýval zklamání nad rozhodnutím státního zástupce Jaroslava Šarocha celou kauzu zastavit, a premiéra Andreje Babiše (ANO) tak neposlat k soudu. Minář proto na videu vznesl dva zásadní požadavky…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Němcová: Kvůli komunistům nemáme pevnou demokracii. Veselovský: Ale vy jste vládli. A politička...
Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny, poslankyně ODS Miroslava Němcová se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila mimo jiné k premiéru Andreji Babišovi (ANO). „Nedůvěřuji náhlé změně právního názoru,“ podotkla Němcová k zastavení trestního stíhání předsedy vlády v kauze Čapí hnízdo. Vyjádřila se také k tomu, proč nemáme pevnou demokracii. Podle jejích slov je tomu tak kvůli 40 letům komunismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Show ČT proti fake news: Ano, i Jaromír Soukup se vyjádřil
Moderátor Jaromír Soukup se na svém facebookovém profilu vyjádřil k nejnovějšímu pořadu České televie To se ví, který se věnuje dezinformacím a fake news.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Reakce na prohlášení P. Bráborce (HNHRM) k sociálním službám
Reaguji na vytržení faktické poznámky z kontextu Pavlem Bráborce (HNHRM) v Karlovarském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci opět zasednou nad návrhem na vyšší daně z lihu a cigaret
Poslanci z rozpočtového výboru dnes budou opět projednávat vládní daňový balíček, který především zvyšuje spotřební daně z lihu a tabákových výrobků. Proberou poslanecké pozměňovací návrhy, které se k němu sešly. Někteří poslanci budou chtít kromě jiného zachovat současnou výši poplatku za vklad do katastru nemovitostí, zatímco vláda ho chce zvýšit z tisícikoruny na dvojnásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Miláček USA Václav Havel. Henry Kissinger vyprávěl ČT, jak z něj udělal největšího fandu NATO
Žádný český politik nebyl tak častým hostem v Bílém domě jako Václav Havel. Žádný od dob Masaryka neměl s americkými špičkami tak blízké vztahy jako právě on. Důvody, proč myšlenky posledního československého a prvního českého prezidenta tak okouzlily zámořské elity, Česká televize připomněla s odkazem na novou knížku, která je připomíná v rozhovorech s americkými prezidenty, diplomaty i předními intelektuály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Neustále připomínat, že svoboda a demokratické principy nejsou zadarmo
Hlavní město zahajuje kampaň k letošnímu 30. výročí listopadových událostí roku 1989. Ke spolupráci na vytvoření její vizuální podoby pozvala Praha tři nejznámější fotografy té doby – Jana Šibíka, Karla Cudlína a Tomki Němce. Kampaň Praha slaví Samet! propojí občanské a kulturní projekty věnované výročí, které město podpořilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Policie odposlouchávala tisíce lidí a záznamy neexistují
Pirátský poslanec a předseda komise pro kontrolu odposlechů Tomáš Vymazal otevřel na sněmovním semináři téma kontroly odposlechů. V šestihodinové debatě rozdělené do tří bloků vystoupili jak zástupci politických stran, tak zástupci orgánů činných v trestním řízení a obhájců. Z diskuze vyšlo najevo, že jak soudy, tak státní zastupitelství dlouhodobě nedodržují informační povinnost – vyrozumění občanovi, že jej Policie odposlouchávala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš o Čapím hnízdu: Já si myslím, že je to prostě podvod
Předsedu vlády už policie nestíhá, státní zástupce už kauzu Čapí hnízdo zastavil. Pokud na tom nic nezmění nejvyšší státní zástupce, bude to definitivní. Argumenty pro konec trestního stíhání Andreje Babiše jsou ale účelové, tvrdí Piráti. Podle nich totiž existuje propojení malého Čapího hnízda s velkým Agrofertem. V Interview na ČT24 na toto téma tentokrát promluvil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rozpočet v čase výrazných rizik
Státní rozpočet ČR pro rok 2020 jen připraven k projednání ve sněmovně. Vláda jej schválila s varováním, že „makroekonomický rámec je zatížen řadou rizik“, která v úhrnu vnímá jako „výrazně negativní“. Taky se trochu tlučou fiskální a měnová politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Profesor od Zelených varoval: Na zemi je moc lidí. Moc skleníkového plynu, omezte hovězí maso. A stavte větrníky
REPORTÁŽ „Času moc nemáme. Změny, které probíhají, jsou strašně rychlé. Když ještě pár let bude pokračovat trend ve srážkách, jaký je, tak skutečně budou problémy s pitnou vodou,“ varoval v jabloneckém Eurocentru na přednášce s názvem Jak nevyschnout Josef Šedlbauer (SZ), profesor, jenž vede katedru chemie na Technické univerzitě v Liberci a je i krajským zastupitelem. „Některé věci nemůžeme změnit sami. Klimatická změna pokračuje a zvrátit ji bude vyžadovat velké koordinované úsilí ze všech úrovní. Bez toho, že dojde k velkým mezinárodním dohodám, se to nepodaří. Měli bychom ale ukazovat cestu, jak se to má dělat,“ domníval se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Primátor Kroupa: V otázce prodloužení a provozu tramvajové linky číslo 11 město koná. Jak daleko je Liberec?
Reakce primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy na rozhovor s náměstkem libereckého primátora Jiřím Šolcem na portálu LibereckéZpravy.cz ze 17. září 2019
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
První Havel, teď Greta. Podržte se
Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová se dočkala stejné pocty jako třeba bývalý prezident Václav Havel. Na Univerzitě George Washingtona si převzala ocenění organizace Amnesty International. Za své aktivity na ochranu klimatu byla vyhlášena Velvyslankyní svědomí. Do USA, kde se bude účastnit klimatického summitu OSN, přicestovala středoškolačka „ekologickou cestou“ na solární jachtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nikdo normální neuvěří, že vyšetřování kauzy Čapí hnízdo proběhlo v pořádku
Komentář na facebookovém profilu k událostem minulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Letiště Praha slaví Světový den cestovního ruchu a pořádá festival Kolem světa
Letiště Praha se připojuje ke Světovému dni cestovního ruchu a právě v tento den, 27. září, se přímo na letišti uskuteční festival Kolem světa. Na návštěvníky festivalu čeká bohatý program s několika přednáškami od známých cestovatelů či ochutnávky zahraničních kuchyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nečekal jsem to... Zasvěcený muž ke konci Čapího hnízda. Dal výzvu
Analytik webu Česká justice Petr Dimun se rozhovořil o kauze Andreje Babiše (ANO). Podle jeho slov pro server Blesk.cz chybí státním zástupcům větší odpovědnost. Zároveň upozorňuje na to, že případy nejsou housky na krámě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Bude na růst důchodů i rodičovský příspěvek
Růst důchodů a rodičovského příspěvku – to jsou největší úspěchy Ministerstva práce a sociálních věcí při vyjednávání o rozpočtu na příští rok. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) vyjednala pro svůj resort o 15,6 miliardy Kč navíc na mandatorní výdaje nad rámec valorizace. Současně získala o 400 milionů Kč více na investice, na výstavbu a rekonstrukci domovů pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Americká chamtivost! Od Okamury trochu jinak k výbuchu u Saúdů
Poslanec SPD Jiří Kobza se na svém facebookovém profilu vyjádřil k útoku na ropná zařízení firmy ARAMCO v Saúdské Arábii. Ten sice prý provedli jemenští povstalci, ale podle Saúdů a Američanů za tím stojí Íirán. Americký prezident Donald Trump dokoknce prohlásil, že proti této zemi připraví odvetná opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Z prdu kuličku neuděláš, pravil znalec medií po zhlédnutí pořadu o fake news. Amatérské, jednostranné, vůbec to nemělo vzniknout
„Ten pořad je od začátku špatný a měl by být koncipován úplně jinak. Jestli se inspirovali ze Západu, tak tohle bylo dosti amatérské,“ hodnotí nový pořad České televize s názvem To se ví mediální analytik Jiří Mikeš s tím, že je pokleslý a očekával více odbornosti. Kritizoval také politický výběr témat s tím, že je neobjektivní. Naopak politolog Lukáš Jelínek tvrdí, že mu politická satira na obrazovce chyběla a v tomto formátu je novinka zajímavá i pro příjemce informací, kteří se o politiku nezajímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Letmý pohled na českou kulturní scénu
Umění u nás je prezentováno veřejnosti především teoretiky a historiky umění nebo novináři údajně specializovanými na kulturu, kteří píší a pronášejí komentáře (v závěsu tvoří i publikace) o současném umění. Děje se to nesystematicky, kritiky vycházejí náhodně z libovůle novinářů, především když chtějí někoho „vytáhnout“ nebo jiného „zadupat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Veleba: Pátek třináctého září na Zahradě Čech
Pátek, třináctého září, krátce po desáté hodině, k bráně výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích přijíždí vládní limuzína. Vystupuje předseda vlády ČR Andrej Babiš - plní slovo a přijíždí na pozvání Okresní Agrární komory rovnou ze sněmovny, neoficiálně, soukromě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidal
Kvalitu nového osvětového pořadu nehodnotili jen uživatelé Facebooku, ale i kritici na ČSFD. A ani tam si nebrali servítky, hodnocení „odpad!“ jasně dominovalo. Jeden z hodnotitelů si neodpustil narážku, že i Talk show Jiřího Ovčáčka je lepší. Přišla i výtka, že cílová skupina, kterou by měl pořad vzdělávat, už při vysílání dávno spí. A do pořadu se pustila i kritička na iDNES. „Jedno velké nabádavé trojnásobné N čili Nic Než Nuda,“ zhodnotila pořad s Halinou Pawlowskou a Alešem Hámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Soros není zlý! Přesvědčuje Český rozhlas
George Soros je jedním z nejbohatších lidí ve Spojených státech. A navzdory tomu, že ze svého majetku rozdal 32 miliard dolarů, je pro řadu politiků po celém světě hlavním symbolem zla. Je mu už 89 let, ale tito politici mají pocit, že Soros je hlavní pekelník, který si chce i v tomto pokročilém věku podmanit svět. Jak na to přišli?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Odborář Středula varuje vládu: Od toho požadavku neustoupíme!
Pro odbory je podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly neakceptovatelné, aby učitelé dostali do tarifů jen půlku ze slibovaného desetiprocentního růstu mezd v příštím roce, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Hollan opět bojuje s hazardem a pomáhá Sazce
Bývalý komunální politik a muzikolog Matěj Hollan se poté, co jeho hnutí Žít Brno v roce 2018 nedostalo v brněnských komunálních volbách do zastupitelstva, vrací ke své minulosti aktivisty neziskového sektoru. I téma zůstává stejné: boj s hazardem. Společně s bývalým národním protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem bojují za nižší daně pro loterie, což v podmínkách českého hazardního trhu znamená pro společnost Sazka. Tím jdou proti návrhu ministryně financí Aleny Schillerové, která chce zvýšit sazbu daně z loterií z 23 na 30 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Reorganizace policejních škol nepřinesly očekávané úspory ani větší efektivitu při vzdělávání policistů
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření středních a vyšších policejních škol Ministerstva vnitra (MV) v letech 2012 až 2018. Zaměřil se i na reorganizace policejních škol, které provedlo MV v letech 2013 a 2016. Kontroloři zjistili, že tyto reorganizace nepřinesly ani plánované úspory, ani očekávané zefektivnění policejního vzdělávání. Náklady na policejní vzdělávání naopak v dalších letech rostly. U policejních škol pak kontrola odhalila nedostatky při převodu, inventarizaci a odpisování majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Aktivní a pracovité lidi nenecháme na holičkách
Komentář na facebookovém profilu ke schválenému rozšíření EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Oteplování? Jako Hitler! Český expert se s tím nemaže: Oblbují děti. A ty peníze, co vám ukradli...
Publicista a autor webu Klimaskeptik Vítězslav Kremlík tvrdí, že teorie o globálním oteplování nejsou nic víc než podvod a mladým lidem je tímto podvodem vymýván mozek podobně, jako ho mladým lidem kdysi vymýval Adolf Hitler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Nesouhlasím s (ne)schválením zpráv ČT
Tohle už je poslední příspěvek, který se bude věnovat tématu z minulého volebního výboru. Slibuji. Je to ale mimořádně důležité téma, které se týká nás všech. Proto Vám to musím napsat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
A to bude prů...? Tereza Spencerová má vážné zprávy. Připlatíte si za benzín?
Analytička Tereza Spencerová se zamyslela nad tím, co může přijít po útoku na dvě saúdskoarabská ropná pole, ze kterého americký ministr zahraničí Mike Pompeo viní Írán...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš pro PL: Koněv? Je to jinak. Rusko zpět do hry. Nový úder neziskovkám. Bakalova sekta. Vzkaz Petříčkovi
ROZHOVOR S PREMIÉREM Historii musíme přijímat v celé její šíři a nevybírat si účelově jen části, říká Andrej Babiš v reakci na chystané odstranění sochy maršála Koněva a oceňuje jeho úlohu při osvobození Čech. Premiér souhlasí s Donaldem Trumpem, aby se Rusko vrátilo zpět do G8. ParlamentníListy.cz s Babišem probraly i téma neziskovek, post Jourové v Evropské komisi nebo činnost ministra zahraničí Petříčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Den (pro) pěstounství letos hostily choceňské Peliny
Den (pro) pěstounství, který pořádá Pardubický kraj spolu s neziskovými organizacemi, se stal už potřetí oslavou rodiny, poděkováním dosavadním pěstounům a snad i inspirací těm, kteří o pěstounství uvažují. Letos jeho program hostil choceňský park Peliny a organizace se ujala nezisková organizace Amalthea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní
Komentář na facebookovém profilu k petici LIGA LIBE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Obnovení další vodní nádrže
Retence vody v krajině i zpomalení odtoku povrchové vody z krajiny – to jsou hlavní efekty vodní nádrže Drahotuše, jejíž obnovu v srpnu dokončilo Povodí Moravy, s. p. Kromě retence a zpomalení odtoku oprava prodloužila životnost celého vodního díla. Nádrž je dnes díky vydatným víkendovým srážkám napuštěná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
EU je ekonomická supervelomoc, vykládal před lidmi Niedermayer. Jen je škoda, že nemá společnou zahraniční politiku
REPORTÁŽ Europoslanec versus český podnikatel. Chvála prezidenta za jeho aktivity v Číně. To pro mnohé překvapivě zaznělo na setkání, které se uskutečnilo v Plzni a jehož se zúčastnilo několik desítek lidí, zejména studentů a vysokoškolských pedagogů. Zúčastnili se jej europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer, ekonom Lukáš Kovanda a „muž z lidu“ Tomáš Březina, zakladatel a ředitel a.s. BEST.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavlík (ČSSD): 7 a půl milionu korun za přípravu prototypu zastávky. Transparentní? Ani náhodou
Představitelé hlavního města Prahy naprosto selhali při přípravě nového městského mobiliáře a městu tak hrozí ostuda i miliardové škody. „Již v roce 2017 byla vybrána nová zastávka MHD a město zaplatila několik milionů korun vítěznému studiu Artěl za tento vítězný návrh. Do dnešního dne však zastávka ani přes platné smlouvy nebyla představena veřejnosti,“ uvedl předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček se v Protonovém centru seznámil s nejmodernějšími technologiemi léčby onkologických onemocnění
Protonové centrum v Praze zpřístupnilo v sobotu dne 14. září 2019 za účasti ministra průmyslu a obchodu Doc. Ing. Karla Havlíčka, Ph.D., MBA prostory svého zázemí. Jednalo se o jedinečnou příležitost prohlédnout si cyklotron, který je běžně veřejnosti nepřístupný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Správa NP Šumava: Ovlivňují bezzásahové zóny na Šumavě počasí v Čechách?
Stále častěji se objevují zprávy o tom, že hřebeny Šumavy, na kterých odumřela většina dospělých smrků kvůli kůrovci a vichřicím, způsobují sucho v českém vnitrozemí. Nejrůznější vědecká měření však nic takového nenaznačují a ani meteorologové nepotvrzují, že by odumřelé horní stromové patro nějak významně ovlivňovalo počasí v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Tlustý odkryl temné momenty polistipadové éry. Jak to bylo s uznáním Kosova? A jak se Bakala dostal k OKD?
Někdejší poslanec ODS Vlastimil Tlustý to v rozhovoru s moderátorem XTV.cz rozbalil. Konstatoval, že nás chce kdekdo řídit a používá k tomu ideologii. Momentálně je populární ideologie zelená. U lidí, kteří ji vyznávají, by Tlustý čekal, že začnou sami u sebe a třeba přestanou dýchat, aby zachránili planetu. Jednou z institucí, která nás chce řídit, je podle Tlustého EU, která má prý za to, že Češi jsou hloupí a potřebují být řízeni z vyšších míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Test Ostravou
Komentář na facebookovém profilu k situaci v ostravské ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Téměř 11 tisíc dětí v Pardubickém kraji se účastnilo regionálních olympiád
Po celý školní rok se na základních a středních školách v kraji zapojují žáci do regionálních sportovních olympiád. Ti nejlepší v 16 sportech postupují do Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ovčáček čelil tvůrci pořadu To se ví i rozpálené redaktorce: Vy jste problematická osoba. A sdílíte Sputnik
Na Seznamu Zprávách se v Duelu sešly dvě osobnosti, jejichž jméno je spojováno s dezinformacemi. Odborník na dezinformace z FSV Masarykovy univerzity Miloš Gregor a mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. A řešila se proslulá soutěž To se ví. Podle Ovčáčka se buď do ČT vloupali tvůrci České sody nebo scénář přišel z Moskvy. Gregor zase prohlásil, že Ovčáček je problematická osoba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Opakující se české bludy o osvobození Prahy
Naposledy se vyskytly v interview s Andorem Šándorem, kde tvrdil naprostý nesmysl: „Kdyby Koněv a jeho První ukrajinský front, kdyby Malinovského Druhý front byly někde u Košic, tak by skupina armád Schörner Mitte, která měla na milion vojáků, jaksi z území Československa nikam nespěchala… je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem. To je realita.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Knihovníci, policisté, kuchařky, těšte se. ČSSD vám nadělí štědrý bonus k výplatě
Jestli je v něčem ČSSD důsledná, pak v boji za státní zaměstnance. Jen v posledních dvaceti hodinách informovaly na sociálních sítích prakticky všechny její špičky o kroku, který se sociální demokracii podařil. Jedná se právě o zmíněné zvýšení platů státním zaměstnancům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: V Brně Trikolórní představení
Na den 28. září si naplánovalo hnutí Trikolóra svůj ustanovující sněm a z dostupných zpráv je nám sděleno, že programové pilíře představí bývalý prezident Václav Klaus, právník a exposlanec za ČSSD Zdeněk Koudelka a bývalý euro-poslanec a bývalý předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Romové ven z autobusu! Diskriminace? Server Romea udeřil
Slovenská společnost Eurobus podle serveru Romea.cz diskriminuje Romy. Řidiči této společnosti prý v Košickém kraji již několikrát odmítli svézt několik slovenských Romů. Ti zvažují, že budou podávat trestní oznámení z důvodu diskriminace. Podle firmy Eurobus jde jen o nedorozumění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Připravte se, tohle bude jízda
Nešlo si nevšimnout, jak velkou změnou prošel automobilový průmysl v posledních letech. A víte co? Věřím tomu, že v příštích deseti bude změna mnohem větší než za uplynulých padesát let dohromady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: Příspěvek na pomůcky pro trénink paměti
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Běžecký půlmaraton opět zpestří osobnosti motoristického sportu
Na mosteckém autodromu odstartuje v sobotu 2. listopadu třetí ročník amatérských vytrvalostních závodů The Most HALFMARATHON. Vzhledem k místu konání akce nebude mezi startujícími ani letos chybět osobnost z řad sportovců zaměřených na motoristické disciplíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Doležal: Měl by být starosta Kolář kvůli Koněvovu pomníku obviněn? Zákon existuje…
Na území Prahy 6 se ještě 9. května vedly líté boje, při nichž v Divoké Šárce padlo, tváří v tvář vojskům Waffen SS, 37 rudoarmějců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
AV ČR: Českobudějovičtí vědci zkoumají rybí obsádku. Chtějí zlepšit kvalitu vody
Hydrobiologové z Biologického centra Akademie věd ČR vyplují v září a v říjnu se svými výzkumnými loděmi a čluny na vodní nádrž Jordán v Táboře. Při komplexním průzkumu budou zjišťovat, v jakém stavu je početnost a složení rybí obsádky v nádrži. Zároveň provedou nápravná opatření, jejichž zásadním cílem je udržet, případně zlepšit kvalitu vody pro rekreační účely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivan Noveský: Trojí metr české justice aneb jednatelé třikrát jinak
Problémem české spravedlnosti je občas trojí metr. Za velmi podobnou činnost statutárního zástupce, ve funkci jednatele, jednou brněnský soud jednomu jednateli uložil velmi tvrdý mnohaletý nepodmíněný trest, druhého jednatele brněnský soud zcela zprostil a třetího jednatele již vyvinil žalobce přímo v obžalobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Česká mládež promluvila o politice. To jsou čísla! Už vyvolala zděšení a návrh
Důraz na životní prostředí a členství v EU či nespokojenost se současnou politickou situací charakterizují v současnosti většinu mladých lidí do 30 let. Polovina jich považuje za problematickou dostupnost bydlení. Ve srovnání se staršími generacemi jsou také většinou tolerantnější k přistěhovalcům. Vyplývá to z průzkumu s názvem Generace svobody, který ve spolupráci s agenturou Median zpracovala iniciativa Svobodný listopad na Univerzitě Karlově. ČTK to sdělili zástupci iniciativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Státní úřad inspekce práce zrealizoval v prvním pololetí roku 2019 přes 12 tisíc kontrol
Za první pololetí letošního roku uskutečnily orgány inspekce práce u zaměstnavatelů celkem 12 181 kontrol. Z tohoto počtu se 5 022 kontrol zaměřilo na dodržování bezpečnosti práce na pracovištích a bezpečný provoz vyhrazených technických zařízení, 2 530 kontrol se věnovalo dodržování pracovních vztahů a podmínek, na odhalování nelegálního zaměstnávání směřovalo 4 386 kontrol a na oblast zaměstnanosti bylo zaměřeno 243 kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš nepotěší Gretu: Otevřeně mluvil o oteplování, postaví se EU
Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil na půdě Poslanecké sněmovny k otázce ochrany klimatu. Hovořil mimo jiné o snižování emisí skleníkových plynů a o suchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Jana z Kolovče zvedla prapor vzdoru
Zpráva z tisku: Premiér a šéf ANO Andrej Babiš se má omluvit za své výroky o tom, že demonstranti na loňských protestech proti vládě byli zaplacení. Rozhodl o tom Okresní soud Praha-západ. Prvoinstanční verdikt je nepravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: „Předávat do EU!“ Vážná dohra Babišovy kauzy. Nový návrh z Bruselu
Evropské peníze? O těch by měli rozhodovat evropští prokurátoři. Tuto myšlenku sdělil europoslanec Stanislav Polčák za STAN v pořadu Pro a proti na ČRo plus včera. Prý byl v této otázce zdrženlivý, ale kauza Babiš, která podle něj skončila v podezřele pokročilém stádiu, ho přesvědčila. „Ať to posoudí soud toho členského státu. Ale tu žalobu by před ten soud posílal evropský prokurátor,“ řekl Polčák a dodal, že nevěří například rumunským a bulharským soudům, že budou nezávisle stíhat aktivní politiky. Milan Feranec z ANO ho varoval, že to je velký krok k federalizaci Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér si prohlédne pozemky, kde by mohla vyrůst úřednická čtvrť
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes navštíví pražské Letňany, kde by mohla v budoucnu vzniknout takzvaná vládní čtvrť. Ta by na jednom místě soustředila úředníky z několika ministerstev dosud rozmístěných po metropoli. O výstavbě velkého administrativního areálu pro úředníky mluví premiér delší dobu. Současný stav je podle něj pro stát neekonomický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
,,Bez Koněva by Němci Prahu rozflákali.” Vytočený Šándor o mladých hoších, co poučují. A o Kosovu
ROZHOVOR „Ačkoliv je špatně, že jsme uznali Kosovo, tak se s tím stejně nedá nic dělat a nikdo s tím pravděpodobně nic dělat nebude,“ říká bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor. Českou diplomacii označil za zoufalou, protože nemluví jedním hlasem. Navenek prý nepůsobíme jako země, která ví, co chce, a tím děláme sami sebe bezvýznamnými. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentoval nákup amerických vrtulníků, u nichž není jisté dostatečné využití. Je třeba dopředu zvážit, k čemu má technika sloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Já žádnou krizi nevidím. Premiér Babiš se ohradil proti strašení opozice
„Někdo se snaží vytvářet nějakou atmosféru a mluví o krizi, já tady žádnou krizi nevidím, lidé pořád nakupují. V tomhle směru je to velice pozitivní,“ odmítl během pondělního jednání o rozpočtu na příští rok premiér Andrej Babiš (ANO). Rozpočet se schodkem 40 miliard je podle premiéra „velice dobrý“. Babiš v reakci na kritiku argumentuje, že má ČR „skvělá čísla“. Naráží tak především na růst české ekonomiky a na naše nízké zadlužení. Nesouhlasil pak ani s kritikou ze strany prezidenta Miloše Zemana, že bychom měli vysoký počet státních úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Slečna z Kliniky chtěla upalovat policajty. A teď hrozí žalobou dámě, která se proti tomu ohradila
Bývalá policistka Petra Lhotáková, která upozorňovala na aktivistku z Kliniky, která na festivalu Prague Pride vyzývala k použití Molotovova koktejlu na policii, se má omluvit. Požaduje to advokátka aktivistky po zveřejnění rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde Lhotáková používá výrazy jako „je opravdu blbá“, „exot“ či „lehkoživka“. Lhotáková omluvu odmítla a nyní obdržela předžalobní výzvu, kde se opět požaduje omluva. Lhotáková na svém Facebooku nepřímo vzkázala, že se ráda sejde u soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda: Tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na rok 2020
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 16. září 2019 sešli na pátém jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Sociální partneři na zasedání diskutovali návrh podoby státního rozpočtu na rok 2020 a čerpání evropských fondů. Premiér Andrej Babiš také informoval sociální partnery o činnosti pracovních týmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SMS ČR: Trestní oznámení na primátora Jablonce nad Nisou - policie zahájila úkony trestního řízení
Sdružení místních samospráv České republiky podalo v polovině letošního srpna trestní oznámení na primátora Jablonec nad Nisou Milana Kroupu, který kvůli sporu o pohledávku rozhodl jako jednatel soukromé společnosti v postavení dodavatele o vypnutí kamerových systémů na území Jablonce nad Nisou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vnuk válečného veterána se připoutal k soše Koněva. Zmrzlej komouš není špatná představa, zaznělo k tomu u příspěvku Jakuba Jandy
K soše maršála Koněva na pražském náměstí Interbrigády se v pondělí v podvečer připoutal mladý muž. Je to další epizoda do příběhu pomníku, který chce starosta Ondřej Kolář z TOP 09 odstranit a řada obyvatel s ním nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Pěvkyně Pecková se pustila do české společnosti: Když hájím kulturu, nazývají mě elitářkou. Mám v Německu za sousedy migranty a přijali jsme je
Mezzosopranistka Dagmar Pecková srovnává českou a německou mentalitu. Podle Peckové bychom se měli od Němců naučit nezávidět a pracovat. A také bychom neměli dále podporovat rozkol ve společnosti mezi městem a venkovem, mezi tzv. pražskou kavárnou a zbytkem obyvatel. Uvedla to v rozhovoru pro web Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Marie Pošarová: Dejte si pozor na hady v oblecích! Jinak vám provedou falešnou centralizaci nemocnic
Dobrá zpráva: Fúze nemocnic v Plzeňském kraji se odkládá. Slučování špitálů neřeší nedostatek lékařů a neohlíží se na zájmy pacientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Státní zástupce Šaroch promluvil: Pod žádným tlakem jsem nebyl. Prostě chyběly důkazy
Podle dozorujícího státního zástupce v kauze Čapí hnízdo pražským kriminalistům chyběly důkazy. Z toho důvodu zastavil trestní stíhání všech osob, což jeho nadřízený Martin Erazím potvrdil. Šaroch dle svých slov nebyl pod žádným tlakem a vše probíhalo zcela standardně. Verdikt nyní posoudí Nejvyšší státní zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
FNUSA: Mezinárodní centrum rozšířilo spolupráci se světoznámou klinikou
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně rozšířilo svoji výzkumnou spolupráci s Mayo Clinic, jednou z nejlepších nemocnic v USA. Vedoucí Centra buněčného a tkáňového inženýrství FNUSA-ICRC doc. RNDr. Irena Koutná, Ph.D. nově spolupracuje s Dr. Quinnem Petersonem z Centra pro regenerativní medicínu této světoznámé kliniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Urá na Moskvu. Bobošíková s Ovčáčkem si povídali o městských liberálech a ČT, na Kavkách to neuslyší rádi
Hostem Jany Bobošíkové v jejím pořadu JB Talk na XTV byl mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Bavili se spolu o nálepkách, kterými je prezident označován, o vývoji v západní civilizaci či o Koněvovi a došlo i na Českou televizi. Jak velkou svobodu slova by chtěl Jiří Ovčáček? Jaké jsou zdroje nenávisti ve společnosti? Na to vše Jiří Ovčáček odpověděl. „Vracíme se zpátky před rok 1989,“ i tohle řekl Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Pro velmi chytré hlavy: Vychází kniha Hudba prvočísel
Prvočísla jsou záhadná stvoření. Jejich definice je velmi jednoduchá (nejsou součinem žádného jiného přirozeného čísla kromě jedničky), ale na jejich vlastnostech je vystavěna celá matematika a jejich nevyzpytatelné chování vyvádí z míry již desítky generací nejlepších odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Řešit problémy v Africe? Jenže za kolik? Ministr Petříček by chtěl víc
Pošlete dalších 300 milionů do Afriky na řešení migrační krize, žádá vládu ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Česko posílá rok co rok na humanitární, na rozvojovou pomoc a na další projekty celkově 5 až 6 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Dětský domov Čeladná je už stoletý
Sto let od vzniku dětského domova oslavily v sobotu děti, které v domově žijí, ale také dospělí, kteří v domově strávili dětství. Slavili také zaměstnanci, ředitelé a děti z ostatních dětských domovů zřizovaných krajem a další hosté. Ke stému výroční domov vydal také almanach, který sestavil spisovatel a novinář Petr Andrle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To je síla: Takhle mají dětem vysvětlovat, co je to EU
Jak naučit děti, co je to Evropská unie? Proevropské hnutí Pulse of Europe aktivisty Tomasze Peszynského má odpověď. Dítěti prý stačí říct, že EU je jako kamarádi. A na jednoduchých příměrech se snaží myšlenky Unie vysvětlit. „Když je ve třídě velký kluk, co všechny mlátí a bere jim svačiny, kamarádi se spojí a přeperou ho společně,“ popisují myšlenku Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Trutnov nabídne ukázky vyšetření
Zjistit svou krevní skupinu, vyzkoušet rehabilitační robotickou ruku či si prohlédnout porodní sál, to vše a mnoho dalšího nabídne trutnovská nemocnice na svém Dni otevřených dveří. V sobotu 21. září bude mít veřejnost možnost nahlédnout do chodu několika zdejších pracovišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Šikana živnostníků vstoupí do dalšího dějství
Komentář na facebookovém profilu ke schválenému rozšíření EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MHMP: Senátoři přislíbili Praze podporu vzniku Muzea paměti XX. století
V Senátu Parlamentu České republiky se uskutečnila diskuze na téma potřeby vybudování Muzea paměti XX. století v Praze. Radní hl. m. Prahy Hana Kordová Marvanová informovala senátory o přípravách na založení Muzea a o nejbližších krocích města. Senátoři ocenili myšlenku vybudování takové instituce a přislíbili podporu jejímu vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Politici musí vybrat co nejvíc daní, a pak je moudře přerozdělit
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Klienti operátorů už nebudou čelit drakonickým pokutám za změny smluv
Zákazníci dosud vázaní dvouletými smlouvami s mobilními operátory budou moci přejít k novému operátorovi výrazně jednodušeji, rychleji a už po prvních třech měsících zdarma bez pokuty. Návrhy pirátského poslance Martina Jiránka a Patrika Nachera (ANO) zlepšující vládní novelu v pátek ve třetím čtení schválila Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš osvobozen... A co teď? Kalouskova fanynka, odbornice přes duchy a tajemno, nad tím přemýšlela celý víkend
Slovní spojení „trestně stíhaný premiér“ patřilo mezi základní repertoár skoro všech Babišových kritiků. Nicméně, po zastavení trestního stíhání státním zástupcem si jeho kritici zřejmě budou muset najít jiné slovní spojení. Jedno takové vymyslela komentátorka a senzibilka Jenny Nowak, kterou zpráva zřejmě zasáhla natolik, že Babišovi věnovala rovnou sedm statusů. „OLAFem za podvodníka označený premiér zapsaný ve svazcích StB,“ navrhuje jako náhradu. A vzkazuje Babišovi zakódovanou zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Léčebný pobyt v Tatrách
Zástupci Policejního prezidia České republiky jako jedni z členů Správní rady Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra České republiky doprovodili 39 děti na nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Velkomeziříčská ODS má nového předsedu
Poté co v srpnu Radovan Necid vyhrál výběrové řízení a stal se ředitelem Krajské správy údržby silnic Kraje Vysočina dodržel svůj slib. Vystoupil z krajské politiky a ze strany ODS, aby podpořil stranu a nedostal se do nařčení ze střetu zájmů ve výkonu funkce ředitele příspěvkové organizace kraje Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Kde vzít dalších 300 miliard? Zemanmá nápad
Vláda dnes odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana probere návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Bašta (BOS): Poločas rozpadu
Povede oslabování našeho státu ke kopírování vývoje na Ukrajině? Kdo určuje zahraniční politiku ČR? To jsou otázky, kterými se zabývá ve svém komentáři Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
„Obama nám schválně škodil.“ Ben Kuras výbušně o exprezidentu USA a islámu
ROZHOVOR „Po sečtení všech faktů a událostí v islámském světě během Obamova prezidentství se určitě dojde k závěru, že jeho prezidentská politika vůči islámskému světu byla tím zásadním prvkem, který tuto část světa proměnil z totalitních – ale poměrně klidných a k Západu vstřícných režimů – v nekontrolovatelné peklo těch nejvražednějších bojůvek řídících se těmi nejvražednějšími verši, jaké se v Koránu dají najít. A že to nedělal z blbosti, nýbrž záměrně, ke škodě Západu,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spisovatel a publicista Benjamin Kuras. Vyjadřuje se i k tomu, do jaké situace je „zamčen“ v Británii premiér Johnson, proč po pádu komunismu neměl nastat rozkol Západu s Ruskem, že Ukrajina nikdy nebude součástí Západu a kdo si myslí, že Rusko vrátí Krym, spadl z Měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci
Lumír Němec v půli září vyjádřil názor, že si bratři Ctirad a Josef Mašínovi zaslouží naši úctu, protože se dokázali postavit komunistům se zbraní v ruce v době, kdy většina obyvatel tehdejšího Československa před komunisty jen uctivě klopila zraky. Bratři Mašínové a jejich skupina kladli ozbrojený odpor komunistům mezi lety 1951 až 1953. Navázali tak na odbojovou činnost svého otce generálmajora Josefa Mašína, který položil život v boji s nacisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…
Prezident Miloš Zeman v odpovědích na dotazy čtenářů PL uvedl, že je načase uvažovat o zrušení koncesionářských poplatků. Tento návrh s upřesněním konkrétních okolností má podporu premiéra. Babiš to řekl ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Šok: Migranti v Čechách. Šofér je zastrašil nožem. A jak to dopadlo?
Hned čtyři černé pasažéry přivezl z Řecka do Česka Stanislav Básl. Jel tam pro rýži, a když dorazil do skladu v západočeské Sušici a vykládal zboží, čekalo na něj překvapení. Za pytli s rýží byli schovaní zřejmě uprchlíci z Afghánistánu. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas a Rozhlas a televízia Slovenska podepsaly Dohodu o spolupráci
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a generální ředitel Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník dnes v sídle Českého rozhlasu podepsali Dohodu o spolupráci v zájmu rozšiřování rozhlasové spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Slovenskou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pavel Černý: Sebelepší policie nemůže zajistit občanům absolutní bezpečí
Projev v Senátu k petici, která má podpořit snahy o zakotvení práva na obranu se zbraní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Český a švédský nejvyšší kontrolní úřad jednaly o výsledcích kontrol a vzájemné spolupráci
Nejvyšší kontrolní úřad navštívila delegace nejvyšší kontrolní instituce Švédska v čele s generální auditorkou Helenou Lindberg. Se svými švédskými kolegy diskutovali zástupci NKÚ o výsledcích kontrol, o zahrnutí cílů udržitelného rozvoje v kontrolách a v neposlední řadě také o spolupráci obou institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Hlas: Takto by neměl vypadat rozpočet k modernizaci země
Komentář na facebookovém profilu ke státnímu rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kauza Koněv: „Starostův naschvál!“ Pirátka, která jediná podpořila sochu, promluvila
Raptor TV pořídila rozhovor s Barborou Hrůzovou. Ta byla jedinou členkou zastupitelstva Prahy 6, která minulý čtvrtek nepodpořila plán starosty Ondřeje Koláře na přesunutí pomníku maršála Koněva a jeho nahrazení jiným památníkem osvoboditelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Na Blízkém východě graduje vážná bezpečnostní krize
Komentář na facebookovém profilu ke stavu konfliktu na Blízkém východu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z ANO. Proslavil se vypnutím městských kamer
Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl dnes ČTK Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Odmítavý postoj k tzv. zákazové směrnici EU a dalším nesmyslným regulacím
Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu projevu na podporu petice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
ČAV: Češi nechtějí odpouštět dluhy. Dali by dlužníkům možnost si je odpracovat
Většina Čechů si myslí, že by dlužníci měli splatit alespoň 40 procent dluhu, aby jim jeho zbytek mohl být odpuštěn. Pouze dvě procenta občanů by byla ochotna dlužníkům odpustit dluh celý. Pomoc ze strany státu by Češi poskytli lidem, kteří se do dluhové pasti dostali za nešťastných okolností, jako je dlouhodobá nemoc či ztráta zaměstnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Zaměstnáváte lidi s postižením? Dejte si pozor na konec čtvrtletí
Firmám zaměstnávajícím lidi se zdravotním postižením přináší každý konec čtvrtletí riziko, že nedostanou příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na úhradu jejich platů, mezd a dalších nákladů spojených s jejich zaměstnáváním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nadšený Martin Fendrych: Zeman a Schwarzenberg spolu zapalují Masarykovu vatru, to je spojení
Komentátor Martin Fendrych volá po opětovném sjednocení české společnosti, která v posledních letech prochází hlubokou krizí. A právě dva sokové, kteří toto dělení pomáhali vytvářet, prezident Miloš Zeman a prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg, teď všem Čechům podle Fendrycha ukázali, že spojení je možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Mlčení Evropské komise ohledně auditů Babišových firem není namístě
Evropská komise, jejíž pracovníci provádějí audit čerpání evropských peněz firmami spojenými s premiérem Andrejem Babišem, nadále odmítá poskytnout pracovní verzi auditních zpráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Likvidátoři ČSSD v Ostravě v další akci?
Když jsem se minulý rok v létě nechal zlákat ke kandidatuře do Senátu v Ostravě, byla to jedna z četných chyb, kterých jsem se z idealismu ve svém životě dopustil. Dva měsíce před volbami, tedy již krátce po podání přihlášky k volbám, jsem v průzkumu seriózní agentury pro výzkum veřejného mínění na vzorku dvou tisíc respondentů z volebního obvodu zjistil, že je mě v mém volebním obvodě ochotno volit 54% respondentů a dalších 14% by tuto volbu zvažovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Miliardář Janeček chce zkvalitnit demokracii bojem proti fake news. Ty prý mohou i rozpoutat válku
Moderátorka Českého rozhlasu Barbora Tachecí na vlnách veřejnoprávního rozhlasu zpovídala miliardáře Karla Janečka. Prý se dnes věnuje především přednáškám, a to přednáškám o demokracii. Dnes prý lidé naslouchají fake news, zavádějícím a lživým zprávám, které mohou způsobovat i války. A po jejich přečtení mají lidé tendenci „volit to svoje“, což je podle Janečka problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): A z 15 % je najednou 5 %. Takhle se sliby neplní
Komentář na facebookovém profilu k navyšování mezd ve školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zrušení uznání Kosova by se mělo řešit, navrhuje Babiš. Petříček o tom ale nechce slyšet
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) chce na setkání představitelů státu řešit i otázku oduznání Kosova, jak si to přeje prezident Miloš Zeman. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) k tomu nevidí důvod. Informace přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Saúdská Arábie pokořila historický rekord v propadu těžby ropy
Po víkendových útocích na Saúdskou Arábii se dle renomovaných odhadů propadla tamní těžba ropy o 5,7 milionu barelů za den. Jedná se o historicky největší propad těžby, který je srovnatelný pouze s rokem 1978, kdy se v rámci islámské revoluce v Íránu propadla denní těžba o 5,6 milionu barelů. Další historické události na ropném trhu byly z hlediska propadu těžby již výrazně milosrdnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vnučka maršála Koněva: Dědeček miloval Prahu. A s rokem 1968 neměl nic společného
V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu vystoupila vnučka sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva Jelena Gelijevna. Zdůraznila, že její dědeček miloval Prahu, kterou osvobodil. Odmítla, že by se podílel na přípravě sovětské invaze do Československa v roce 1968, a pozornost věnovala i maďarskému povstání v roce 1956, které její dědeček nechal utopit v krvi. Tehdy se podle ní v Maďarsku chtěli vrátit nacisté a bylo třeba zasáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Kremlík: Dálnice u Panenského Týnce urychlí cestu mezi Prahou a Německem
Ministr dopravy Vladimír Kremlík zahájil stavbu dalšího úseku dálnice D7, kterým je rozšíření obchvatu Panenského Týnce na spojnici mezi Prahou a oblastí kolem německého města Chemnitz. Hotovo má být na podzim roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Právo na zbraň v Senátu: Dienstbier proti všem. Nemyslete si, že vás to ochrání před právem Evropské unie, hrozil
REPORTÁŽ Evropská unie se ani příliš netají, že usiluje o omezení počtu zbraní mezi občany a možnosti, aby se lidé sami mohli bránit útočníkům. V České republice v reakci na tento trend vznikla již druhá iniciativa usilující o ústavní zakotvení práva užití zbraně k vlastní obraně. V úterý se v horní komoře konalo veřejné slyšení, kde bylo téma diskutováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nová pracovní místa v Evropě nepřibývají
I když ekonomický růst EU rozhodně neatakuje žádné rekordy, situace na trhu práce se v posledních měsících stále zlepšuje. Potvrzuje to míra nezaměstnanosti, která sice dosahuje 6,3 % a na naše poměry je ještě docela vysoká, nicméně pořád je to nejnižší číslo za posledních dvacet let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Víc než sto tisíc Čechů si přeje bránit se se zbraní v ruce
Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela, která je mimo jiné reakcí na snahu EU držení zbraní omezovat. Doplnění Listiny základních práv a svobod vychází z petice, kterou podepsalo 102 000 lidí včetně mnohých ústavních činitelů. Na dnešním veřejném slyšení Senátu to uvedli předseda petičního výboru Pavel Černý a předseda senátního ústavně-právního výboru Miroslav Antl (za ČSSD), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Historik: Protektorát se vrátí? Nechtějí si to připustit. Ale...
Historik Jindřich Marek konstatoval, že za období druhé světové války měli Češi, Moravané a Slezané opravdu namále. Kdyby se válka vyvíjela jinak a nacistická Říše vítězila tak, jak to hlásala propaganda, náš národ by fakticky čekalo vyhlazení. A nelze vyloučit, že se bude podobná hrůza opakovat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Petříček nevidí důvod odvolávat uznání Kosova
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) nevidí důvod k tomu, aby Česko vzalo zpět uznání Kosova. Podle něj je třeba, aby česká zahraniční politika byla kontinuální a čitelná, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Nesouhlasíme s vyšším daňovým zatížením pokeru
Pirátský poslanec Tomáš Martínek se snaží odvrátit schválení vyššího zdanění pokeru v rámci vládou předloženého sazbového balíčku, který v rámci zákona o dani z hazardních her zvyšuje tuto daň ze současných 23 % na 30 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
DIAMO: Stovky lidí si přišly prohlédnout areál státního podniku v Ostravě
Jediný důl v Ostravě, na kterém se dodnes fárá, se v sobotu 14. září na pár hodin otevřel veřejnosti. Areál šachty a sídlo státního podniku DIAMO navštívilo 810 lidí, což bylo za dobu konání dnů otevřených dveří na šachtách na Ostravsku nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: V Iráku byl zahájen vzdělávací program na obnovu válkou poškozených památek
V Iráckém institutu pro restaurování památkového dědictví (IICAH) v Erbílu byl slavnostně zahájen vzdělávací program pro irácké památkáře organizovaný Národním památkovým ústavem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora navrhuje zrušit odborářům daňové výjimky a osvobození z placení daní
Hospodářská komora České republiky podporuje záměr ministryně financí Aleny Schillerové provést revizi daňových výjimek, zejména v zákoně o daních z příjmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Policisté už nebudou jezdit v autech, která patří do šrotu
Více na nová policejní auta, hasičskou techniku nebo platy: vláda schválila státní rozpočet na příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Mladý herec o svobodě a Havlovi
Herec Matyáš Valenta se v anketě serveru Aktuálně.cz vyjádřil k tomu, co pro něj znamená exprezident Václav Havel i rok 1989. Svoboda podle něj není tak jednoduchá, jak jsme si představovali, uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka Trošku
Pořad ČT To se ví v hodnocení o něco poklesl. Nyní má na Československé filmové databázi hodnocení 14 %. Satirická stránka Agentura Fejk ňůs provedla analýzu seriálů, které pořad ČT překonal. Stále zaostává za Esmeraldou a tvorbou Zdeňka Trošky. Přitom se najdou tací, kteří tvrdí, že právě pro diváky Troškových filmů je pořad určen...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
ČPZP: Počty lidí s Alzheimerovou chorobou stouply za pět let o 39 procent
Alzheimerova choroba, která závažně postihuje mozek a projevuje se zejména u seniorů, propuká u stále většího počtu lidí. V loňském roce evidovala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) celkem 2584 pojištěnců s touto diagnózou, což je o 810 pojištěnců více než před pěti lety. Mnohem rychleji se zvyšují náklady na jejich péči – od roku 2014 stouply o 80 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Prioritou zahraniční politiky musí být zachování národní suverenity
Minulý čtvrtek 12. září se v Praze konal summit premiérů Visegrádské skupiny a přizvaných zástupců zemí západního Balkánu. Cílem jednání bylo domluvení společného postupu v otázkách bezpečnosti, který budou uplatňovat a prosazovat v rámci EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Lapáčková (TOP 09): Stát na drogách
Evropské dotace jsou tuze příjemná věc. Zejména proto, že ještě stále převyšují částku, kterou do Bruselu odvádíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
MZV: Češi na Krymu by měli respektovat i ukrajinské zákony
Nedávná návštěva skupiny Čechů na ukrajinském poloostrově Krym anektovaný Ruskem byla soukromá, nikoliv oficiální, české zákony neporušili. České ministerstvo zahraničních věcí (MZV) tak dnes reagovalo na výzvu ukrajinského velvyslanectví v Praze, aby české úřady cestu odsoudily kvůli porušení ukrajinské legislativy pro vstup na okupované území. Současně ale ministerstvo nabádá české občany, aby při cestách respektovali zákony cizích zemí, včetně Ukrajiny. Turistické cesty na Krym nedoporučuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
,,Cikáni mají byznys z plození dětí" a podobná slova: Trestat za to? Známý advokát jasně promluvil
ROZHOVOR V České republice by nejspíš nedošlo k tomu, co se stalo na Slovensku, že po výrocích na adresu romského etnika byl odsouzen poslanec za trestný čin a přišel tak o svůj mandát. Mimo jiné žádal zastavit byznys, který si z plození dětí udělali cikáni. Renomovaný advokát Aleš Rozehnal je totiž přesvědčen, že ve svobodné společnosti mají lidé právo být i netolerantními a netolerantně se projevovat. Toto právo může být omezeno pouze tehdy, pokud vede k omezení práv druhých. Kriminalizace netolerantních projevů je dle něj nepatřičná a ve skutečnosti znamená vyjádření despektu k občanům, kteří jako by škodlivost těchto projevů nebyli schopni sami rozpoznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Využijeme každou skulinku, abychom to vládě zkomplikovali
Komentář na facebookovém profilu k rozšíření EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jihočeská centrála cestovního ruchu: Cykloturisté oslaví Václava i českou státnost na Eurovelo 13
Oslavit svatého Václava, patrona české země, všechny jeho jmenovce i Den české státnosti, netradičně v sedle jízdního kola uprostřed unikátní přírody České Kanady mohou všichni, kteří se 28. září zúčastní cyklojízdy Eurovelo 13 pro všechny. Společný výšlap česko-rakouským příhraničím bude rovněž připomínkou 30. výročí pádu takzvané Železné opony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO „Koněv se v Praze střetl s SS,“ říká pamětník. A generál šokuje novou informací
O maršálu Koněvovi se nyní hovoří hojně především v souvislosti s pomníkem v pražské Bubenči. Promluvil o něm nyní také válečný veterán Emil Šneberg, jenž byl účastníkem Pražského povstání v roce 1945. Video s ním nyní koluje po internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Schválením zákona, rušícím prvních 800 nesmyslných zákonů a vyhlášek, nekončíme
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) včera prosadil na vládě zákon, který ruší prvních 800 nefunkčních a zbytečných zákonů, vyhlášek nebo nařízení vlády. Jde o první krok v plánu zpřehlednit celý český právní řád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti vyšlou do boje o Senát Daniela Kůse
Členská základna Pirátů Plzeňského kraje zvolila jako svého kandidáta do Senátu Daniela Kůse. Ve volbách na internetovém fóru Pirátské strany se pro jeho nominaci vyslovilo 93 % hlasujících. Senátní volby se v plzeňském městském obvodě uskuteční příští rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Odvolací soud projedná kauzu vojáka, jenž měl bojovat na Ukrajině
Odvolací pražský vrchní soud dnes projedná případ českého vojáka Erika Eštu, který čelí obžalobě z účasti v bojích na Ukrajině. Pardubický krajský soud mu v květnu nepravomocně uložil tříletou podmínku a odňal mu vojenskou hodnost. Eštu byl původně obžalován z terorismu, krajský soud ho ale potrestal za účast na zločinecké organizované skupině. Eštu obžalobu odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Myslím si, že rozpočet je velice dobrý
Za účasti prezidenta Miloše Zemana vláda Andreje Babiše v pondělí 16. září 2019 projednala a schválila návrh zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2020. Schválila také rozpočet Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2020 a rozhodla o zrušení některých zákonů, které už pozbyly platnosti či významu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Prezident jednal s premiérem. Do OSN letos pojede Babiš, dohodli se
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer dorazil do zámku v Lánech na pravidelnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Oba státníci si podle informací ČTK vyměnili názory ohledně postoje České republiky ke Kosovu či situace na Ukrajině. Řešilo se rovněž i říjnové setkání hlav států zemí Visegrádské čtyřky (V4), kterého by se měli účastnit i prezidenti Srbska a Slovinska, a Babišova účast na Valném shromáždění OSN v New Yorku. Ohledně Sýrie se pak prezident s předsedou vlády shodli na tom, že by vzhledem k našemu velvyslanectví v Damašku mohla hrát ČR „aktivnější roli“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Rozpočet je navýšen kvůli programu dostupného bydlení v obcích
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes předložila vládě návrh rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení na rok 2020 a střednědobého výhledu na roky 2021-2022. Návrh počítá s navýšením rozpočtu o 340 milionů korun, a to zejména kvůli novému programu Výstavba pro obce, který pomáhá s řešením dostupného bydlení v obcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Kdy už bude konečně konec toho trápení
Koalice v Praze se trápí. Od samotného počátku. Jenomže zatím se nikdo neodhodlal bouchnout do stolu a toto trápení ukončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSD: Vláda schválila zákon o státním rozpočtu i s 15 miliardami na sucho, bezpečnost či sociální služby
Hlavním bodem pondělního jednání vlády byl návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Prezident Zeman vyřkl jednu velice zásadní věc
Prezident Miloš Zeman vyřkl jednu velice zásadní věc. Ta sama o sobě může velmi poškodit ČR, přestože by šlo o krok správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Vládní zmocněnec pro nové hrozby Šedivý varoval před Ruskem: Vedou sofistikované dezinformační kampaně, vyvolávají zmatky
Do nově zřízené funkce zvláštního zmocněnce pro odolnost a nové hrozby obsadilo Ministerstvo zahraničí bývalého velvyslance při NATO Jiřího Šedivého. Šedivý v rozhovoru pro server iDNES.cz varoval, že Česku hrozí velký soubor rizik. Poukázal pak zejména na dezinformační kampaně, které mají na našem území vést Ruská federace či Čína. Cílem kampaní ze strany Ruska je podle Šedivého „znejistit společnost, vyvolat zmatky, rozostřit vnímání reality či nějakým způsobem nás odklonit od příslušnosti k Západu a oslabit spojenecké vazby v rámci NATO či Evropské unie“. Příklad v boji proti dezinformacím si pak máme vzít především od Francie od nástupu prezidenta Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Zákon o myslivosti stanoví plány lovu
Ministerstvo zemědělství (MZe) se s Českomoravskou mysliveckou jednotou (ČMMJ) shodují na potřebě urychlené přípravy novely zákona o myslivosti. Dohodli se na tom ministr zemědělství Miroslav Toman a předseda ČMMJ Jiří Janota. MZe novelu předloží do připomínkového řízení do konce tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
AMSP: Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší
Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní finální konstrukce, které se nezřídka musí složitě opravovat i v objektech, které už byly předány do užívání: Tak vidí roli zahraničních pracovníků Petr Chovanec, předseda představenstva Cechu suché výstavby České republiky. Tento cech je jedním z 23 cechů zapojených do nedotačního projektu „Fandíme řemeslu“ Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Vláda opět zanedbala investice, přesto žene rozpočet do schodku
Návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2020 předpokládá schodek ve výši 40 miliard korun, který je v době růstu ekonomiky hrubou nezodpovědností. A to navíc s přihlédnutím k prvním příznakům zpomalování ekonomiky v Německu a očekávanému zpomalení růstu české ekonomiky v druhém pololetí tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Bouřlivé dění na trzích s ropou bude mít dopad na české řidiče. Není však nutné propadat panice
„Zatímco některé analýzy straší cenou ropy kolem 100 dolarů za barel, realita na trzích je zcela odlišná. Cena ropy Brent se po útocích v Saúdské Arábii pohybuje kolem 67 dolarů za barel. Současnou cenu přitom nelze označit za vysokou. Například před rokem stál barel ropy 78 dolarů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zrušit státní maturitu, zaznělo z Českého rozhlasu. Žáci by se měli učit hlavně kreativitě
Odborník na testování vědomostí studentů a spoluzakladatel projektu Kalibro Oldřich Botlík je proti povinné státní maturitě z matematiky, a dokonce by státní maturitu z matematiky úplně zrušil. Bývalý učitel gymnázia s vystudovanou Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy si myslí, že státní maturita je v současné podobě příliš složitá a nesložilo by ji ani 90 % žáků. Navíc podle něj postrádá smysl a jen zbavuje učitele odpovědnosti za vymýšlení nových forem výuky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda: Premiér navštíví lokality, vhodné pro vznik administrativního komplexu
Předseda vlády České republiky Andrej Babiš navštíví v úterý 17. září 2019 lokality zájmového území pro vznik administrativního komplexu v Letňanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Starosta Benátek nad Jizerou: Vývoj stavu českých lesů sleduji s velkými obavami
Od svých předků jsme zdědili lesy a celá lesní společenstva v nějakém stavu a je naší povinností předat budoucím generacím lesy alespoň ve stejné kvalitě, míní lesnický odborník Karel Bendl (ODS). Již řadu let se angažuje i v práci v přírodní rezervaci bývalého VVP Mladá Milovice a loni se stal teprve druhým porevolučním starostou Benátek nad Jizerou. Proč se rozhodl kandidovat a jaké jsou jeho plány? I s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Zní to jako problém
Komentář na facebookovém profilu k zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik hledá nového dodavatele elektronických jízdenek
Na zajištění a provozování systému elektronických jízdenek dnes Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal veřejnou zakázku. Dosavadní smlouva se společností GLOBDATA a. s., která služby SMS jízdenek DPP poskytuje od roku 2008, vyprší k 31. 12. 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vedení Prahy svolalo tiskovku k prezentaci svých úspěchů. Opozice nevěřícně zírala, čím vším se chlubili
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s koaličními partnery hodnotil uplynulý rok ve vedení města. Jako úspěšné hodnotí zahájení geologického průzkumu stavby metra D, zahájení prací na opravách mostů nebo zastavení dětských exekucí. Podle opozičních ODS a ANO ale koalice nefunguje, je rozhádaná a fungování města není transparentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Poslankyně SPD Jarošová položila ke Koněvovi květy, aby z nás smyla ostudu uvalenou Kolářem juniorem. A plánuje odstřihnout žílu politickým neziskovkám
ROZHOVOR „Z celé situace je mi opravdu smutno a trapně za ostudné jednání starosty Prahy 6. Sama jsem položila květy k tomuto pomníku, jednak nechci zapomínat na oběti sovětských vojáků, jednak jsem možná i tímto činem chtěla smýt hanbu, kterou na nás starosta Prahy 6 Kolář uvalil. Dotyčný by si měl uvědomit, že i díky maršálu Koněvovi má možnost na něho dnes kydat špínu, díky němu žije nejen on, ale i jemu podobní,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslankyně SPD za Ústecký kraj Monika Jarošová. Vyjadřuje se i ke Gretě Thunbergové, Matteu Salvinimu, Erdoganovi či podzimním demonstracím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Roman Žižlavský: Za prznění českého jazyka by se mělo chodit do vězení
Začal podzim. Přesně na první školní den odešly tropy a začalo pršet a ochladilo se. Loni to taky takhle na den vyšlo. Říkám si, že to tedy třeba s přírodou a rozhozeným klimatem tak špatné nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Elektromobilita ČEZ bude chytřejší díky izraelským technologiím
Nový IT systém pro komplexní řízení sítě veřejných dobíjecích stanic ČEZ a obsluhu zákazníků dodá a nainstaluje izraelská firma Driivz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Problém přesčasů ve zdravotnictví je řešitelný velice jednoduše
Otevřený dopis ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Havel nás nenáviděl, tvrdí slovenský poslanec. Přání k narozeninám se trochu zvrtlo
Slovenský poslanec Luboš Blaha popřál k narozeninám někdejšímu premiérovi Slovenské republiky. Udeřil přitom do bývalého slovenského prezidenta Andreje Kisky a osopil se na současnou prezidentku Zuzanu Čaputovou, která prý neváhala brát peníze od George Sorose. Ani další slovenské politiky neopominul. Ti podle Blahy nesahají Ficovi v podstatě ani po kotníky. Ránu od Blahy dostal i Václav Havel a Evropská unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň Plzeňská má sedm mláďat tučňáků Humboldtových
Letošní jarní hnízdění tučňáků Humboldtových v Zoologické a botanické zahradě města Plzně přineslo sedm nových mláďat. Dva mladé tučňáky pokřtil se svojí rodinou první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký. Vybrali pro ně jméno Vlasta a Mazlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Proč máme přidávat na místech, kde to není potřeba?
Komentář na facebookovém profilu k návrhu poslankyně Pekarové Adamové na zvýšení mateřské rodičům s vyššími příjmy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradil: Jourovou budou všichni nesnášet. A nás s ní. Z EU se řítí něco, co nedokážeme odhadnout
„Vůbec nevím, co bude paní Jourová v této funkci dělat. Bude jezdit se vztyčeným prstíkem po Evropě a nabádat premiéry, aby udělali to či ono? Pokud ano, za chvíli ji budou všichni nesnášet. A Českou republiku s ní. Včetně českého premiéra,“ komentuje resort, který byl přidělen české zástupkyni v Evropské komisi, dlouholetý eurospolanec ODS a předseda celoevropské frakce Evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil. ParlamentnímListům.cz též svěřil své obavy z tzv. „evropského zeleného údělu“ a vysmál se komentátorům Bakalova vydavatelství Economia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Můj dům – můj hrad. Bezpečnost občanů je na prvním místě
Pro naše občany chceme zajistit větší bezpečnost a ochranu soukromého majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Akce v Praze: Střelba a vojenská policie v pohotovosti
Ve vodojemu Klíčov v pražských Vysočanech se mezi 19. a 22. zářím uskuteční vojenské cvičení aktivních záloh. Výcviku zaměřeného na střežení objektů důležitých pro obranu státu se zúčastní pěší roty a složky integrovaného záchranného systému, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční růst cen zemědělských výrobců výrazně zpomalil
Meziměsíčně vzrostly ceny průmyslových výrobců o 0,1 %, ceny stavebních prací o 0,3 % a ceny tržních služeb pro podniky o 0,4 %, ceny zemědělských výrobců se snížily o 6,0 %. Meziročně byly vyšší ceny zemědělských výrobců o 4,1 %, průmyslových výrobců o 2,1 %, stavebních prací o 3,8 % a tržních služeb pro podniky o 2,7 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Srpen na ČMKB: Ceny dvouletých kontraktů elektřiny i zemního plynu klesly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v srpnu uzavřeno 587 kontraktů na dodávku 776 tisíc MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 658,6 milionu korun. Měsíční cenové průměry dvouletých kontraktů, které objemově převážily nad kontrakty jednoletými, u elektřiny i plynu klesly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Chtělo by to k našim studentům trochu úcty. Tohle není fér
Komentář na facebookovém profilu k vyjádřením o povinné maturitě z matematiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic: Starosta Litoměřic ocenil kvalitní spolupráci se silničáři
Vedení chomutovské Správy ŘSD navštívilo v rámci série koordinačních schůzek také litoměřickou radnici. Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč ocenil zejména kvalitní spolupráci se silničáři, za kterou hned v úvodu poděkoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Pirát: Vadí Rusům odstranění Koněva? Jejich problém
Radnice Prahy 6 ve čtvrtek rozhodla o přemístění sochy maršála Koněva a vybudování pomníku osvobození Prahy na jejím místě. Rusko v pátek už pohrozilo odvetou za plány zastupitelů šestého pražského obvodu pomník přemístit. Z toho si ale pirátský poslanec Jan Lipavský těžkou hlavu rozhodně nedělá. „Jestli Rusko bere odstranění Koněva jako provokaci, je to jeho problém,“ říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Útok na největší ropný areál světa může zdražit pohonné hmoty i v ČR
Komentář k očekávanému vývoji na trhu s ropou a pohonnými hmotami v ČR v kontextu rozsáhlého víkendového útoku na saúdskoarabská ropná zařízení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Má mít Slovensko vyšší minimální mzdu než Česko?
Komentář na facebookovém profilu k zvýšení minimální mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Předání zařízení pohraniční policii Bosny a Hercegoviny
Vláda České republiky v roce 2018 poskytla peněžní dar v hodnotě 25 mil. Kč, tj. cca 1 milion euro, Ministerstvu bezpečnosti Bosny a Hercegoviny na pomoc s řešením rostoucí migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Kde vzít dalších 300 miliard? Zeman má nápad
Vláda dnes odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana probere návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Před deseti lety Američané upustili od stavby radaru v České republice
Proti umístění radaru amerického protiraketového deštníku, který měl být instalován v ČR podle představ administrativy amerického prezidenta George Bushe mladšího, protestovala část české veřejnosti, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda probere rozpočet i evropské dotace. Výdaje státu přesáhnou 1,6 bilionu
Zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády budou na dnešním jednání tripartity debatovat o návrhu státního rozpočtu nebo o čerpání peněz z evropských fondů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Svoboda a demokracie není samozřejmost, každá generace musí o ni bojovat
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni demokracie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Málem visel! Velká ostuda českých politiků. V archivech prý existuje dokument, který by raději neviděli. Obstál jen Schwarzenberg
Režisér a spisovatel Ivan Fila u Barbory Tachecí v Českém rozhlase promluvil o komunistickém poslanci Františku Kriegelovi, kterého si velmi váží např. prezident Miloš Zeman. Fila prozradil, že nechybělo mnoho a komunisté pověsili komunistu Františka Kriegela na Šibenici. Moderátorce Barboře Tachecí také popsal, jak se Slovensko mohlo stát součástí Sovětského svazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Další neuvěřitelný zážitek s pražským primátorem: Místo klíčového jednání měl stát pod okny, klepat kosu a bál se sáhnout na kliku…
Jednání mezi premiérem Babišem a pražským primátorem Hřibem ohledně takzvané vládní čtvrti budí rozpaky. Ne tak ze strany předsedy ANO, jako spíš z přístupu zástupce Pirátů na radnici české metropole. Alespoň tak to vidí naše dva zdroje, které jsou o několika zmíněných schůzkách informovány. Jeden z nich dokonce uvedl, že zatímco všichni čekali na Hřibovu přítomnost, on prý „klepal kosu venku“ a nechtěl jít dovnitř. To ale není celé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Svržení Salviniho: Jasné slovo z Maďarska k migraci. Určené celé EU
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó se vyjádřil jasně. Oznámil světu, že vláda Vktora Orbána bude i nadále důkladně střežit hranice své země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Propad registrací nových osobních automobilů v EU
Evropský automobilový trh zažil v srpnu výrazný pokles registrací nových aut. V meziročním vyjádření jde o letošní největší propad (o 8,4 %), nicméně nemá smysl jej až tak zveličovat. Přece jenom jde o srovnání s loňským srpem, který byl výjimečný z důvodu přípravy automobilek na zavedení nových emisních pravidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Eva Holubová a Josef Klíma vstupují do stávky! Opravdu
Eva Holubová, Berenika Kohoutová, Petra Nesvačilová, Josef Klíma, Taťjana Medvecká a Tereza Dočkalová se rozhodli zapojit do společné stávky za klima, která se koná po celém světě 20. září 2019. Společně pro planetu hlásají ve videu, které zveřejnila organizace Greenpeace na svých facebookových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Přerozdělování povýšil pan Hřib na vyšší formu, Jánošíka 2.0
Zaklínadlo jménem rozpočtové určení daní by za normálních okolností mělo radnicím přinášet peníze na běžný chod. Ať už jde o financování školství nebo výdaje na provoz státní správy – výdej občanských průkazů nebo stavební úřady. Praxe však vypadá úplně jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Gazdík: Ať mladí volí od 16 let, brání to extremismu. Čapí hnízdo? Šaroch mluvil jinak, asi ho osvítil Duch svatý
ROZHOVOR „Jako člen mandátového a imunitního výboru jsem studoval spis na policii a slyšel na výboru argumenty vyšetřovatele i státního zástupce. A státní zástupce říkal něco úplně jiného, než nakonec napsal do svého závěru. Asi ho během těch čtyř let osvítil Duch svatý,“ říká k Čapímu hnízdu místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Podle jeho zkušeností mezi lidmi sílí přesvědčení, že se spravedlnosti v České republice dovolají jen těžko. A vláda to neřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve
Chystané natáčení filmu o bratrech Mašínových nejspíš opět vyvolá řadu protichůdných názorů o činnosti jejich skupiny, která se pokoušela z Československa probít na Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček: Z pohledu zhodnocení peněz i s ohledem na okolí dává investice smysl
Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se včera v doprovodu hejtmana Bohumila Šimka, primátorky města Brna Markéty Vaňkové a dalších zastupitelů kraje a města seznámil v JIC s aktuálními výsledky Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Karel Hvížďala: Petr Příhoda, důkladný laický historik
"Na podzim roku 1976 jsme se s přáteli, psychologem Petrem Příhodou a historikem Milanem Otáhalem rozhodli, že začneme pracovat na souhrnném textu o problematických místech v moderních českých dějinách...," napsal Petr Pithart a jen nepřipomenul, že takový projekt jako byla kniha Češi v dějinách nové doby, který podepsali pseudonymem Podiven, jim dal v době vládnoucí nenormality, kdy nesměli pracovat ve svém oboru, smysl života. Pseudonym si vypůjčili ze…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.9.2019 v 11:41, zobrazit podobné
Znakem vyspělé společnosti je (mimojiné) svoboda
O tom, že vyspělá společnost se vyznačuje větší mírou svobody jedinců, o nemožnosti dosáhnutí absolutní svobody a závěrem také o EU. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2019 v 05:40, zobrazit podobné
Chodím městem a dívám se za vrata aneb Co skrývá Jiránek pod pokličkou?
Primátor Dan Jiránek (ODS) stojí v čele koalice, která vede kladenskou radnici, takže logicky jdou za ním  nejen úspěchy, ale i neúspěchy. Chválit ho nebudu, na to si stačí sám a má na to svoje lidi, ale… Snažím se být objektivní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Václav Němec: Sedm smrtelných hříchů Miloše Zemana
Tento čtvrtek by Poslanecká sněmovna měla hlasovat o návrhu žaloby na prezidenta Miloše Zemana kvůli hrubému porušení Ústavy, který schválil Senát na své červencové schůzi většinou 48 ze 75 hlasů. Vše nasvědčuje tomu, že návrh ústavní žaloby nemá šanci získat ve sněmovně potřebnou třípětinovou většinu. Lze očekávat, že proti budou hlasovat poslanci za ANO, SPD, KSČM a zřejmě i někteří poslanci za ČSSD. Vyjádření poslanců Pavla Blažka nebo…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.9.2019 v 13:41, zobrazit podobné
Na velikosti záleží. Ne že ne
Čtyřleté úporné zkoumání pražských žalobců, zda premiér jednal nezákonně či nikoli, dospělo k prozatímnímu závěru, že před soud by Andrej Babiš postaven být neměl.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Ze štrasbursko-bruselské dílny
Dotace, nařízení, kvóty, omezování, plýtvání. To jsou produkty současné EU. Lze proti příkladům níže alespoň něco postavit, aby činnost EU celkově mohla být hodnocena neutrálně nebo dokonce kladně?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2019 v 07:40, zobrazit podobné
Poklonkování premiéra prezidentovi
Krok za krokem se nám přibližuje prezidentský systém. Přitom teď už se premiér nemusí obávat, že mu prezident neudělí milost. Tak proč před ním pořád chodí po kolenou? 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 17.9.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Den Rudé armády, další falzifikace dějin
28.1.18 Leninova vláda vydala dekret, kterým zřizovala Rudou armádu/RA ( mělo v ní sloužit 300.000 " dobrovolníků " z řad dělníků a rolníků ). Trocký se snažil o vybudování profesionální armády s carskými důstojníky, což sabotoval
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 21:40, zobrazit podobné
Komunisté diktují vládě, a chtějí porušovat ústavu a zákony
Rudí už naštěstí nemohou vraždit lidi a zavírat je do lágrů. Ale jak je patrné, soudruzi z KSČM jsou nepoučitelní. Vláda má podle nich zachránit Koněvovu sochu v Praze 6. Což je nesmyslné a protiprávní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Který ze Zemanů bude mít poslední slovo?
Každou vteřinou se nemilosrdně krátí  tříměsíční lhůta, kdy nejvyšší státní zástupce má vydat osudové rozhodnutí - buď potvrdit, že premiér dál stíhán nebude, nebo ho naopak poslat před soud, kdy  poté  bude možná úpět v žaláři.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Učitelé už budou zase v balíku!
    Slibem neurazíš a pohádky má každý rád. Tímto heslem se řídí už od svého nástupu do funkce současný ministr školství. Kdyby aspoň vláda i on stále platy učitelů neřešili a prostě na férovku řekli, že na školství kašlou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Opravdu to chceme ?
Jsem rád ,že jsme členy EU ,že i u nás začala demokracie a udělám vše proto ,aby tomu zůstalo .A i když mi je smutno ,že společnost rozdělena ,že poslouchá populisty. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.9.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Jak nebojovat proti antisemitismu
V úterý poslanecká sněmovna projednávala na návrh místopředsedy KDU-ČSL Jana Bartoška rezoluci o protižidovských náladách, která kromě několika nekontroverzních bodů odsuzuje propalestinské hnutí Boycott, Divestment, Sanctions (BDS) jako antisemitské. Dění ve Sněmovně v mnoha ohledech není vzhledem k dlouhodobě tvrdě proizraelské orientaci české zahraniční politiky překvapivé a jde ve šlépějích Německa nebo USA. Nálepkování a napadání…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.9.2019 v 12:41, zobrazit podobné
Kriminalizace Andreje Babiše zkrachovala
 Andrej Babiš není první český premiér, který čelil pokusu o kriminalizaci své osoby. Tím prvním českým premiérem, který je stále orgány činnými v trestních věcech sledován a čelí soudům, je Petr Nečas.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 16.9.2019 v 08:40, zobrazit podobné
TOPlist