Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2018
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So3101724 
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.251x, což odpovídá cca 221.811-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Moc hezké pojednání o Zemanovi a Babišovi. Sepsal jej Martin Fendrych
Babiš se topí, Zeman dává najevo, že hodlá pohrdat Sněmovnou. Těmito slovy hodnotí aktuální vládní krizi komentátor serveru Akruálně.cz Martin Fendrych. A to prý ještě není na celé dnešní krizi to nejhorší...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Slonkovou vyhodit! Kytky z hrobů rodičů Babiše a Okamury. Kubera. Jiří Čunek promlouvá, lidovci se překvapením začnou modlit
ROZHOVOR „Kdybych byl na místě premiéra a přesvědčen, že jsem nic špatného neudělal, tak bych neodstoupil,“ říká lidovec, senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek. Upozornil, že v první řadě je třeba došetřit kauzu Čapího hnízda a pak teprve řešit ostatní. Podle něj česká policie pochybila už tím, že požádala o vydání Andreje Babiše ke stíhání v době voleb. Toho, kdo by se domníval, že na načasování nezáleží, označil za hlupáka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: ČSSD - být či nebýt... (ve vládě)
Když si pustím televizi a vidím a slyším, co se děje, cítím se jako Alenka v říši divů. Nějaká skupina redaktorů a politických funkcionářů se mermomocí chce zbavit premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lidovec se snaží prosadit Čapí hnízdo na bezpečnostní výbor. Jestli chce pindat, tak já půjdu dělat něco užitečného, vzkazuje komunista Ondráček
Za pár dní bude Sněmovna rozhodovat o osudu premiéra Andreje Babiše (ANO). Ještě před tím by se bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny mohl zabývat otázkou, zda se Babiš pokouší ovlivňovat kauzu Čapí hnízdo, ve které je obviněn. Poslanci ANO, SPD a KSČM však považují takové jednání výboru za zbytečné. Komunista Zdeněk Ondráček má dokonce za to, že by výbor o této otázce jen zbytečně „pindal“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Macronovo zoufalství
Víkendové zprávy o blokádách ve Francii (dokonce i s jednou mrtvou ženou) by obvykle nikoho nepřekvapily, protože Francouzi stávkují, protestují a blokují tak často, že to vypadá na národní sport. Jenomže tentokráte jde o blokaci bez vůdce, bez odborů, bez politické strany. Prostě takové spontánní jednání. A to je novinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Společné obědy zlepšily i vztahy se spolužáky
Druhým rokem je Královéhradecký kraj zapojen do projektu Obědy do škol, jehož smyslem je potravinová pomoc dětem ze sociálně slabších rodin. Ve školním roce 2018/2019 čerpá tuto podporu 430 dětí, jejichž rodiny se nacházejí v takzvané hmotné nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): 17. listopad pro mě není jen zapálení svíčky na Národní třídě
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu 1989
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: Utajené rozhodnutí, které ukončilo epochu
Z plejády letošních jubilejních „osmiček“ bylo vůbec nejhalasněji vzpomínáno 50. výročí vstupu vojsk do Československa. Kupodivu taktéž kulaté výročí data epochálního významu, kdy bylo přijato zásadní rozhodnutí o odchodu sovětských vojsk z celé východní Evropy, zůstalo zcela opomenuto! Přitom někteří geopolitičtí pozorovatelé cynicky konstatují, že z dlouhodobého aspektu se 21. 8. 1968 nic podstatného nezměnilo – socialistické Československo bylo součástí sovětského bloku před intervencí a zůstalo jí potom i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Drážní úřad: Zkušební provoz v nejdelším tunelu je povolen do 31. prosince
Drážní úřad povolil ve čtvrtek v 15:50 hodin provoz v jižním tubusu Ejpovického tunelu, který je součástí přeložky tratě mezi Plzní a Rokycany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Spolupracoval s Havlem, teď promluvil. Sametovou revoluci prý odstartovala KGB
EXKLUZIVNĚ Dr. Jiří Valenta býval akademikem. Kromě toho se v 90. letech minulého století pohyboval I v české diplomacii. Vedl Ústav mezinárodních vztahů a pracoval jako poradce Jiřího Dienstbiera staršího či prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. V 60. letech Valenta studoval na pražské VŠE po boku současného prezidenta Miloše Zemana, aby v roce 1968 v reakci na srpnový vpád vojsk Varšavské smlouvy emigroval na Západ. Nakonec skončil v USA, kde mu v akademické kariéře pomohl otec Madeleine Albrightové František Korbel. V článku, který Valenta poskytl redakci ParlamentníchListů.cz, tento ostřílený analytik a specialista na Sovětský svaz vzpomíná na to, jak to bylo se sametovou revolucí. A přichází se šokující teorií, která otřese nejedním teplým místečkem. Jeho komentář přinášíme v českém překladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Šesták po vyznamenání od Zemana musel skončit v Akademii věd. Teď nám pověděl nepěkné věci o poměrech ve vědě i o Německu, které tak obdivujeme...
ROZHOVOR Často skloňovaný neomarxismus, jakési hledání přeměny reálných poměrů ve společnosti, je v podání hledačů degradováno a redukováno na jakousi touhu po životě spíše bez pravidel a povinností, jen s osobnostními právy. A to láká všechny mladé a sociálně nevyhraněné občany, proto volí hnutí právě na znamení svého protestu. Tak komentuje profesor Šesták situaci ve společnosti, v níž selhaly konvenční strany. Při zamyšlení nad významným říjnovým i listopadovým výročím se zamýšlí i nad tím, proč fotka Putina pobuřuje, zatímco foto Merkelové nás uspokojuje, proč kšeftovat s Německem je košer, ale s Ruskem je to nepřijatelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Národní je symbolem naší demokracie, kde bývalý estébák nemá co dělat. Seznamte se s aktivistou Gemundem, který vyhodil květiny od premiéra do koše
Český prezident Miloš Zeman a předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nám ničí demokracii, je přesvědčen aktivista Otakar Van Gemund, jenž vyhodil do koše kytici, kterou Babiš položil na Národní třídě k uctění událostí 17. listopadu 1989. Gemund si je podle svých vlastních slov vědom toho, že učinil radikální krok, když vyhodil květiny do koše, ale považuje ho za jediný správný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti
HORKÉ TÉMA Jak to bylo s příběhem Rusa Protopopova o výletě s Babišovým synem na Krym a východní Ukrajinu? Nakolik uvěřitelná je verze novinářů Slonkové s Kubíkem, nebo naopak vysvětlení premiéra Babiše? Odpovědi na řadu nesrovnalostí se ve studiu PL TV v pořadu Horké téma snažil najít politický analytik Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Kavárna jako normalizační komunisté
Pražská kavárna je stejně netolerantní jako předlistopadoví komunisté. Nepochyboval jsem, že k vyjádření své intolerance využijí výročí 17. listopadu. Nezklamali mě. Tak jak si sami přivlastnili 17. listopad a výročí velké společenské změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šibenice proti Babišovi: Drsná slova z Hradu. A nejen odtamtud
Na demonstraci proti současné vládě se včera na Václavském náměstí objevily také šibenice s heslem: Mafie patří na šibenici, a ne do vlády! Proti těmto symbolům se postavil nejen hradní mluvčí Jiří Ovčáček, ale i spolek Kaputin, jenž mimo jiné stál za vyhazováním květin, které k památníku na Národní třídě položili politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Nové vedení hlavního města
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na 1., ustavujícím, zasedání zvolilo primátorem hl. m. Prahy Zdeňka Hřiba, který dostal na starost oblast informatiky, evropských fondů a zahraničních vztahů. Kdo očekával tolik slibovaný hladký průběh vcelku jednoduchého jednání, byl zklamán. Zasedání zastupitelstva se protáhlo až do půlnoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Buď půjdou ti dva do tepláků, nebo žijeme in US Protectorate
Situace je jasná. Zřejmě se stal zločin a to jak podle státního práva Švýcarska, kde k němu došlo, tak i podle státního práva ČR, pod jehož jurisdikci oba podezřelí patří. Jde o redaktory Slonkovou a Kubíka, kteří ve službách Seznamu.cz navštívili ve Švýcarsku duševně nemocného syna předsedy české vlády, představili se mu jako novináři a požádali jej o rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČT lže! Z pana Bartoška se mi chce zvracet! Kauza hyen! Faltýnek, lidovec a brutální řež, jakou Moravcova věž dlouho nezažila
„ČT lže! Z pana (Jana) Bartoška se mi chce zvracet! Tady se dělá mediální kauza hyen!“ Moderátor Václav Moravec si do Žižkovské věže pozval 1. místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka a ten se pořádně rozjel. A nebyl sám. Lidovec Bartošek zmínil „slimáčky“, když hovořil o poslancích SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman je vulgární a permanentně lže, Babiš čelí podezření z únosu syna. A vy se divíte, když někdo věnce těchto lidí hodí do koše? Johana Hovorková má jasno
Nelíbí se vám, že věnce prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) nebo Tomia Okamury (SPD) skončily v odpadkovém koši? Na serveru Forum24.cz se dočtete, že Zeman či Babiš páchají v Česku mnohem horší věci. A pokud se nad něčím chceme pohoršovat, měli bychom se pohoršovat nad nimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci kontrolují EET
Od začátku roku provedli liberečtí celníci celkem 350 kontrol zaměřených na povinnosti obchodníků evidovat tržby. Porušení zákona o evidenci tržeb zjistili v 73 případech. V příkazním řízení na místě udělili pokuty ve výši 212 000 korun, dalších 377 000 korun vyměřili pak ve správním řízení. K okamžitému uzavření provozovny liberečtí celníci přistoupit nemuseli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Šibenice, výkaly přede dveřmi, dokonce Molotovovy koktejly. Komunistický generál připomněl Kocábovi, co prováděli „sametoví“ demonstranti v roce 1989
Mohla socialistická armáda zvrátit sametovou revoluci? Co by se stalo, kdyby čeští vojáci začali střílet do lidí? Udělali by to vůbec? V nedělní Partii televize Prima o tom debatovali bývalý velitel Západního vojenského okruhu Mojmír Zachariáš a jeden z klíčových aktérů Občanského fóra Michael Kocáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Brno hostilo první Český kosmický průmyslový den
Firmy navazovaly budoucí partnerství a mezi studenty hledaly nové talenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
K eurovolbám půjdeme na konci května
Volby do Evropského parlamentu budou v Česku 24. a 25. května příštího roku. Termín, který potvrdilo Ministerstvo vnitra v návrhu novely zákona o evropských volbách, vyplývá z březnového rozhodnutí Rady EU uspořádat volby na konci posledního květnového víkendu. Prezident je musí vyhlásit do 23. února.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): V Českých Budějovicích jsme součástí koalice
TOP 09 bude v následujícím období součástí koalice v Českých Budějovicích. Na svém ustavujícím zasedání rozhodlo zastupitelstvo o novém složení rady města, ve které bude mít TOP 09 funkci náměstka primátora. Do voleb TOP 09 kandidovala pod názvem Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09 na jedné kandidátce s KDU-ČSL a má s ní společný klub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Daň za roboty? A co příště?
Komentář na facebookovém profilu k úvahám o zavádění nových daní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Nic proti návštěvě otce u syna, ale...
Komentář na facebookovém profilu k cestě premiéra Babiše do Švýcarska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Schází jen křižník Aurora…
V Praze je rušno, slyšíme vzletná hesla o demokracii a o boji proti totalitě. Všude kolem nás planoucí oči, bojová nálada, k revoluci je blízko. V davu vidíme i šibenice… Schází již jen křižník Aurora na Vltavě a pak na signál z Aurory vyrazit na Pražský hrad a zúčtovat s totalitou. Tedy nejspíš s tou polistopadovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zklamaný David Rath po 17. listopadu: Takto jsem si to nepředstavoval, když jsme v roce 1989 obsazovali Lékařskou fakultu
David Rath má strach. Zdá se mu, že 29 let po sametové revoluci opět vládnou v naší zemi šiřitelé strachu. Neříkají si sice komunisté, ale jsou stejně nebezpeční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Co jsme dokázali a co dokážeme...
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Český premiér pokládal věnec tajně v noci, posmívá se německý tisk. Jinde píší o „triumfu Václava Havla“
Německý, britský i ruský tisk si dnes všímá aktuálních politických okolností českých připomínek 17. listopadu 1989. Německý deník Süddeutsche Zeitung, rakouská televize ORF i ruská tisková agentura TASS zdůrazňují, že letošní oslavy se konají ve stínu skandálu kolem premiéra Andreje Babiše a jeho syna. Zahraniční reakce shrnula ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Říha (KSČM): Společnost se radikalizuje
Jsme svědky událostí, které ještě více rozdělují společnost. Je na místě, komu to slouží a kam až chce a je ochoten toto rozdělení dotáhnout. Nenávist a rozdělení naši společnosti je na vrcholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Informace o třináctém slosování Účtenkovky
Do třináctého kola zaregistrovalo 352 023 soutěžících celkem 15 942 282 účtenek, z nichž do slosování bylo zařazeno 14 022 118.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Setrvání trestně stíhaného premiéra ve funkci je nepřípustné
Komentář na facebookovémn profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Chování FED v roce 2019
„Změna v očekávání kroků FED pro příští rok nahrává americkým dlouhodobým dluhopisům. Výnos desetiletého amerického vládního dluhopisu se nyní pohybuje okolo 3,05 procenta, což je níže oproti 3,20 procenta ze začátku října,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Vážně je to tak vtipné? Tvarůžková sjela místopředsedu ČSSD kvůli Babišovi
Začal týden, ve kterém se krátkodobě rozhodne o budoucnosti současné vlády Andreje Babiše. Vývoj kolem kauzy Čapí hnízdo zatěžuje celou politickou scénu a dostal se do těžko předvídatelných podob. Jak si s něčím takovým poradí jeho koaliční partner a jaký smysl má tlak na premiérův odchod, když neustále opakuje, že sám neodejde? To v pondělním Interview na ČT24 probrala s místopředsedou ČSSD a hejtmanem Martinem Netolickým moderátorka Zuzana Tvarůžková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Na Ukrajině se zřítila stíhačka SU-27 s americkým pilotem v kokpitu
Co dělal americký pilot v ukrajinském stroji určeném pro výcvik kadetů na ostrém vojenském cvičení NATO Clear Sky 2018? Co pohledávají vojska aliance na území nečlenského státu, kde navíc probíhá občanská válka? Chystá se provokace s “ruskou” stíhačkou na jaro příštího roku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek přiznal: Babišovu vládu neshodíme. Předčasné volby nikdo nechce
Hlasování o nedůvěře vládě se blíží. Už tento pátek se rozhodne o tom, bude-li Babiš sesazen z postu premiéra, nebo zda opoziční poslanci dostatečnou podporu neseženou. Končící předseda KDU-ČSL v rozhovoru pro Českou televizi naznačil, že páteční hlasování o nedůvěře vládě bude v podstatě jen rétorickým cvičením opozice, která ale v tuto chvíli nemá šanci něco změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiši, vyčisti bezpečnostní složky! Po demonstracích 17. listopadu je tu silná výzva
ROZHOVOR Analytička Irena Ryšánková pro ParlamentníListy.cz dopodrobna rozebrala dění okolo 17. listopadu. Prý se podařilo lidi spojit, bylo to ovšem ve společném znechucení z formy, kterou nabraly protesty proti Zemanovi s Babišem. „Jsou znechuceni šibenicí, házením kytic do koše,“ říká Ryšánková k událostem z Prahy. Důležitou roli v pozadí všech dějů údajně hrají Temelín a Dukovany, respektive chystané obří zakázky na jejich dostavbu. Připadnou Rusům, nebo Američanům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Já tě, Máňo, sejmu, směje se Zdeněk Zbořil oslavám 17. listopadu. Informace k roku 1989. A k trestu pro Slonkovou
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Revoluční síly mají sklony spíše ke kanibalismu než k tvorbě, ať už jde o jakoukoli kulturu nebo politiku,“ komentuje vyhazování květin u památníku 17. listopadu na Národní třídě politolog Zdeněk Zbořil, který připomíná morální škodu. V reakci na text z transparentu na Pochodu Za slušné Česko upozorňuje, že příklady táhnou. „Přivolávat smrt k loži prezidenta si dovolil nedávno i lékař údajně vázaný Hippokratovou přísahou. Tak proč by to nedělal i nějaký balvan z pražské periférie nebo Pařížské v Praze 1?“ Ke vzkazu Beaty Babišové novinářům, který zazněl na televizi Nova, přidává svou zkušenost švýcarského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skryté vzkazy rozhovoru Andreje Babiše s Korantengem. A drsný vývoj, když zhasly kamery
Ještě snad ani neskončil rozhovor Andreje Babiše s Rayem Korantengem na TV Nova, když se internetem začaly šířit první reakce na premiérem prezentované informace. Přínášíme výběr z toho nejpodstatnějšího. A v první řadě rozklíčováváme skryté signály z předmětného rozhovoru ve spolupráci s odborníkem na marketing, osloveným k tomuto účelu ParlamentnímiListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Nejsme jako oni. Opravdu?
Bývaly doby, kdy snaha o položení květin kupříkladu ke hrobu Jana Palacha připomínala bojovou hru na pašeráky a pohraničníky. Policajti a estébáci tvořili kordon a jen málokomu se podařilo proniknout k cíli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek? Jako sňatkový podvodník, udeřil Václav Klaus mladší. Aktuální vyjádření, která vzbudí rozruch
ROZHOVOR „Vláda přijímá evropské, nesmyslné zákony, buzeruje směnárníky s vracením peněz. Čili tato vláda není dobrá vláda,“ tvrdí poslanec a občanský demokrat Václav Klaus mladší s tím, že proto bude hlasovat proti ní. Ohřívat si „polívčičku“ na kauze s Andrejem Babišem mladším ale nehodlá, protože jde o věc morálky. Upozornil však, že když Miroslav Kalousek mluví o ústavnosti a demokracii, je to, jako když sňatkový podvodník mluví o lásce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
David Rath: Zase 17. listopad
Byl jsem 17. listopadu 1989 na Albertově a pak až do pendrekového konce na Národní třídě. V následujícím období pak každý den na Václaváku a nakonec na Letné. Současně jsme obsadili budovy lékařské fakulty a po nocích rozváželi letáky ,,revoluce"do nejrůznějších měst a vesnic. V prvních několika týdnech to bylo docela rizikové a řada lidí za to skončila ve vězení. S odstupem takřka třiceti let musím říci, že bych to udělal znovu - mělo to smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): K přijetí Istanbulské úmluvy v ČR nesmí dojít
Komentář na facebookovém profilu k ČSSD ve vládě a návrhu na přijetí Istanbulské úmluvy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Listopad, doba radosti a naděje, zklamání a skepse
V roce 1989 jsem byla studentkou medicíny. Když si vzpomenu na své pocity po událostech 17. listopadu a v týdnech, které následovaly, tak to byla euforie, radost a naděje i sebevědomé odhodlání, se kterým jsme se dívali do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Inspekce životního prostředí: Výrobce traktorů ZETOR porušil zákon na ochranu ovzduší
Inspektoři z oddělení ochrany ovzduší České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti ZETOR TRACTORS a.s. se sídlem v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Automatizace vyžaduje nový styl a obsah vzdělávání
Technologický pokrok jde mílovými kroky kupředu, ale školství nedokáže dostatečně pružně reagovat. Jakým směrem se bude vyvíjet dál? Dokáže rozvinout v dětech i dospělých dovednosti, které bude vyžadovat společnost a trh práce? O těchto otázkách diskutovali účastníci setkání v CERGE-EI při Národohospodářského ústavu AV ČR (společném pracovišti Akademie věd a Univerzity Karlovy), kteří navštívili přednášku odborníka Harryho Patrinose ze Světové banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Průlom: Babiš popsal, jak vypadala návštěva u syna Andreje a jeho matky. Řekne úplně vše
Premiér Andrej Babiš (ANO) se na svém facebookovém profilu vyjádřil k aktuální návštěvě ve Švýcarsku, kde se setkal se svým synem Andrejem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zničí nás roboti? U Moravce se rozeběhla ekonomická debata
Má se svěřit v budoucnu práce lidem, nebo robotům? České firmy si namísto lidí pořizují výkonnější stroje. Zakázek mají totiž dost, ale chybí jim pracovní síla. Politici a zaměstnavatelé hledají řešení. Stále častěji se mluví o digitalizaci, automatizaci a robotizaci, což by mělo prý zvýšit produktivitu a zažehnán by byl nedostatek pracovních sil. Ve druhé hodině nedělních Otázek Václava Moravce na ČT24 o nové podobě pracovního trhu a rizicích s tím spojených debatovali europoslankyně Martina Dlabajová, analytik Evropského odborového institutu Jan Drahokoupil a ekonom Pavel Kysilka. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
A teď se do mě řada lidí pustí, jaký jsem asociál... Markéta Šichtařová hovoří o tom, co podle ní socialisté nikdy nedokáží pochopit
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Česká národní banka stále tak trochu nechápe, v jaké fázi hospodářského cyklu se nacházíme. Chce korunu silnější, protože je přesvědčená, že nás stále čeká příští rok silný hospodářský růst, což je ale podle Markéty Šichtařové chybný předpoklad. Analytička předpokládá, že koruna bude dál oslabovat, i kdyby ČNB dál zvýšila úrokové sazby. Největší hloupost, kterou by ČNB mohla udělat, by byla, kdyby jí z toho ruply nervy a začala opět intervenovat, tentokrát na posílení koruny. Když jsme ji před třemi lety potřebovali silnější, tak ji centrální banka oslabovala, když ji teď potřebujeme slabší, tak by ji ČNB posilovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Z účelového natahování soudů se stal skvělý byznys. Soudce Fiala také o tom, jak se stát snaží každého chránit
Z účelového natahování soudních sporů se stal dobrý byznys, říká místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala. V rozhovoru pro Právo zveřejněném serverem Novinky.cz poukázal na to, že počet takových případů v tomto směru neustále narůstá a některým lidem tato vleklá řízení hrají do karet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Negativní dopady vodní dopravy nelze kompenzovat v souladu s požadavky ochrany přírody
Vyjádření Správy NP České Švýcarsko k možnosti stanovení kompenzačních opatření významně negativních vlivů Koncepce vodní dopravy na EVL Labské údolí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká televize: Díky speciálu ke Dni neslyšících získaly Zprávičky evropskou cenu
Pořad Zprávičky ČT :D uspěl v soutěži evropských veřejnoprávních televizí. Speciální vydání ke Dni neslyšících získalo bronz na každoroční výroční konferenci Youth News Exchange (YNE), která se zabývá zpravodajstvím pro děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Zaměstnávat hendikepované je prý příliš komplikované
Komentář na facebookovém profilu k zaměstnávání hendikepovaných na MPSV
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj a šetří díky úsporným opatřením 48 milionů na energiích
Jako každým rokem, tentokrát již podesáté, vyhodnotil Pardubický kraj úspory, kterých dosáhl prostřednictvím takzvaných EPC projektů, což jsou energeticky úsporná opatření v objektech v majetku kraje. Celkově je do EPC projektů zapojeno přes 50 organizací, které Pardubický kraj spravuje, jako například školy, nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kocáb a komunistický generál v Partii. Došlo i na nepěkné okamžiky listopadu 1989
Mohla socialistická armáda zvrátit sametovou revoluci? Co by se stalo, kdyby čeští vojáci začali střílet do lidí? Udělali by to vůbec? V nedělní Partii televize Prima o tom debatovali bývalý velitel Západního vojenského okruhu Mojmír Zachariáš a jeden z klíčových aktérů Občanského fóra Michael Kocáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: České památky lákají na adventní program
Návštěvnost hradů, zámků a dalších památek ve správě Národního památkového ústavu v letošním roce opět překonala pětimilionovou hranici. Sezona ovšem zdaleka není u konce, nyní památky lákají na bohatý adventní program, který nabídne více než 130 akcí po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Já byl přímo u vzniku Občanského fóra. A viděl jsem, jaká se hraje s národem hra s Havlem v hlavní roli
Politolog Zdeněk Zbořil vyznamenaný prezidentem Milošem Zemanem zavzpomínal na listopad 1989. Byl prý přítomen při vzniku Občanského fóra v Činoherním klubu. A právě tam došel k názoru, že se tu s národem hraje nějaká hra, jejíž ústřední postavou je Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD je na mizině, chce pronajímat část Lidového domu. Finance jsou velké téma, připouští rozpačitě lidé z vedení
Ve sněmovních volbách v říjnu 2017 utrpěli ČSSD i komunisté tvrdou porážku, když nedosáhli ani na 8 procent hlasů. V senátních volbách o rok později dopadly tyto dvě strany ještě hůř. Komunisté zcela zmizeli ze Senátu a sociální demokraté v horní komoře notně oslabili. Teď volební porážky obě strany nutí šetřit. Hodně šetřit. ČSSD teď řeší, co bude dál a někteří komunisté se zlobí na předsedu Vojtěcha Filipa. Kvůli výši jeho platu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V demokracii se musíte občas podřídit vítězi. Totalita je snažší, s davem se dá manipulovat, ale je to nebezpečné. Hudební producent Trdla připomíná Francouzskou revoluci
ROZHOVOR „Hlas lidu, hlas boží. Může se stát cokoli. Jen se bojím toho, že s davem je možné dost dobře manipulovat. A manipulace je vždycky nebezpečná,“ říká k současné atmosféře v zemi hudební producent Aleš Trdla. V rozhovoru promluvil nejen k 17. listopadu, ale také k situaci kolem Andreje Babiše. Zmínil také Václava Havla a Miloše Zemana a prozradil, jak vidí nezávislost českých médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Přežila hrůzy koncentráku, vzepřel se komunistům. Rozdávaly se Ceny paměti národa
Ceny Paměti národa v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé. Mezi oceněnými je protikomunistický odbojář a politický vězeň Jiří Světlík, Milena Blatná, jež pomáhala vězňům v uranových dolech, bývalá politická vězenkyně Helena Kociánová, která přišla den před propuštěním o nohu při pomoci spoluvězenkyni, a Marta Szilárdová, která přežila holokaust a zachránila život sestře během pochodu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Odpůrci komunistů připomněli světelným řetězem jejich oběti
Lidským světelným řetězem několik desítek lidí večer na Národní třídě připomnělo události 17. listopadu a uctilo oběti komunismu. Akci, kdy lidé kladli do řady hořící svíčky, zorganizovala platforma Bezkomunistů.cz. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce varuje před Českým mincovním obchodem
Česká obchodní inspekce obdržela za poslední 3 roky 83 podnětů spotřebitelů, které upozorňují na jednání společnosti, která vystupuje na českém trhu pod názvem „Český mincovní obchod“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Milan Šarapatka: Soumrak demokracie na Národní
Květiny pokládané k památníku 17. listopadu na Národní třídě jsou symbolem vzpomínek nejen na události před 29 lety, ale také na krvavé oběti nacistické brutality z doby okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Přežila hrůzy koncentráku, vzepřel se komunistů. Rozdávaly se Ceny paměti národa
Ceny Paměti národa v Národním divadle v Praze obdrželi za své statečné postoje čtyři lidé. Mezi oceněnými je protikomunistický odbojář a politický vězeň Jiří Světlík, Milena Blatná, jež pomáhala vězňům v uranových dolech, bývalá politická vězenkyně Helena Kociánová, která přišla den před propuštěním o nohu při pomoci spoluvězenkyni, a Marta Szilárdová, která přežila holokaust a zachránila život sestře během pochodu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Svoboda a demokracie jsou velmi křehké
Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Istanbulskou úmluvu nesmíme schválit. Sedmnáct zásadních důvodů od poslance Kobzy
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Použití utajené nahrávky indisponovaného syna považuji za projev neuvěřitelné novinářské špíny. Koneckonců, metody paní Slonkové nikdy neoplývaly etikou. Nejsem si jist svojí umírněnou reakcí, kdyby se něco podobného stalo mně a mým dětem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec SPD Jiří Kobza, místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny. „Hnutí SPD této vládě důvěru nedalo ani při prvním schvalování 11. 7. 2018. Nevidím důvod, proč bychom měli podpořit vládu s účastí ČSSD, která je prounijní, podporuje migraci, Istanbulskou smlouvu a další ultralevicové směřování nadnárodní Evropy, se kterým se SPD jako vlastenecké hnutí nemůže ztotožnit,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Farský (STAN): Premiér Babiš narušuje fungování právního státu
Komentář na facebookovém profilu ke kauze premiéra Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DIAMO: Státní podnik se účastnil technologické mise po Argentině
Přední čeští odborníci se pod vedením CzechInvest účastnili technologické mise po Argentině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Česká a slovenská móda oživila Brusel
Od pátku do neděle 9. až 11. listopadu 2018 ožilo centrum Bruselu soudobou českou a slovenskou módou a designem. V historické budově tržiště Halles St. Géry během víkendu představilo svou tvorbu 18 českých a slovenských mladých, nicméně výrazných návrhářů, kteří svým neotřelým designem jednoznačně zaujali a nadchli návštěvníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman Babiše v Lánech ujistil, že má jeho podporu
Prezident Miloš Zeman během dnešní večeře na zámku v Lánech ujistil premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, že pokud jeho kabinet padne, pověří ho sestavením nové vlády. Pro vyslovení nedůvěry podle Babiše není důvod. Novinářům to řekl po zhruba hodinu a půl dlouhém setkání s hlavou státu. Poslanci se k hlasování o nedůvěře vládě sejdou v pátek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí jezdí elektromobilem od ČEZ
Ministerstvo práce a sociálních věcí zařadí na tři roky do svého vozového parku elektromobil Volkswagen eGolf. Vůz dnes ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové slavnostně předal člen představenstva ČEZ Pavel Cyrani. Skupina ČEZ i touto cestou podporuje rozvoj elektrického pohonu v individuální i veřejné dopravě v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Masaryk popraven, Vltava zrudla českou krví! Jak ke vzniku Československa velmi pomohla fake news
STO LET REPUBLIKY Falešné zprávy a mediální manipulace či dezinformace jsou hitem internetu a tématem angažované diskuze. Připomeňme si při příležitosti stého výročí konce Velké války a vzniku Československa jednu zdánlivě nevinnou lež, která americkým tiskem proběhla koncem léta roku 1914. Šlo o zprávu zmiňující údajnou smrt Tomáše Masaryka, Karla Kramáře a o českém povstání v Praze, které mělo být krvavě potlačeno rakouskými úřady. Vyvracet „kachnu“, kterou nekriticky přebrala dvojice amerických respektovaných deníků, musela dokonce Masarykova choť Charlotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Plná náměstí proti Babišovi jsou něco jiného, než když odboráři sváželi autobusy „na demonstraci“. Proslulý mág TOP 09 Jaroslav Poláček ke skandálu premiéra a 17. listopadu
ROZHOVOR Jaroslav Poláček, dlouholetý volební manažer TOP 09, komentuje pro ParlamentníListy.cz dění posledních dní kolem premiéra Babiše a protestů, které proti jeho vládě propukly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hasičská vzájemná pojišťovna: Pojištění pro školy chrání také školáky
S koncem prázdnin se rodiče malých i velkých školáků chystají na další desetiměsíční maraton plný radosti, úkolů a někdy i drobných starostí. Nebývá snadné ratolesti po období letních radovánek usměrnit, aby svou energii zase věnovaly svědomitému plnění povinností na základce, gymnáziu nebo univerzitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MMR: Jak digitální technologie ovlivňují města? Odpověď budou hledat odborníci na mezinárodní konferenci
Ministerstvo pro místní rozvoj bude 22. – 23. listopadu hostit konferenci Evropská chytrá a sdílená města, které je organizována ve spolupráci s Evropskou hospodářskou komisí OSN (EHK-OSN) a Fakultou architektury ČVUT. Odborníci z celého světa budou řešit dopad informačních technologií a související sdílené ekonomiky na vývoj měst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Generál Lorenc nalezl své poznámky z roku 1989. Pracovalo se prý se třemi scénáři...
K událostem roku 1989 se vyjádřil muž, který měl v Československu na starosti rozvědku a kontrarozvědku. Jedná se o bývalého generála Alojze Lorence. Na Institutu ASA promluvil o situaci v 80. letech v Československu. “Lidem bylo třeba vysvětlovat. Možná by věřili, možná by nevěřili. Ale ten dialog chyběl,” řekl bývalý první náměstek federálního ministra vnitra. Celé video je dostupné na Youtube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká žurnalistika se válí v bahně, komentuje Ovčáček nejnovější „skandál“ kvůli Hradu
Server Lidovky.cz přinesl zprávu o tom, jak pro desítku významných zahraničních politiků, kteří v příštím roce přijedou za prezidentem Milošem Zemanem, jsou připraveny hodinky Prim s malým státním znakem a nápisy Pravda vítězí. Jejich cena vyjde na 15 tisíc korun. Stejné primky si navíc může objednat každý. To je podle někdejšího ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody projevem neúcty. Na celou věc už reagoval i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize nabídne o Vánocích čtyři pohádkové novinky, Popelku i film Po strništi bos
Nová pohádka Zdeňka Zelenky s Jiřinou Bohdalovou, česko-slovenská koprodukční pohádka oceňovaného režiséra Petera Bebjaka, rodinná filmová komedie Víta Karase i nová pohádka pro sluchově hendikepované děti. Česká televize ve svém vánočním vysílání nabídne také premiéru svého Českými lvy ověnčeného koprodukčního filmu Po strništi bos nebo oscarového snímku La La Land. Chybět nebude ani vánoční klasika Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví pětačtyřicet let od své premiéry. Silvestrovská noc bude poctou Václavu Neckářovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Zneuctili státní svátek a odkaz 17. listopadu 1939
Miloši odstup, nebo zemři. Táhni z Hradu. A mnoho dalších transparentů. A do toho exministr kultury mluví na Národní o pravdě a lásce. Tak si někteří představují boj za svobodu a demokracii...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Daňaři z Evropské unie se sešli v Praze
Více než 60 zástupců členských a kandidátských zemí Evropské unie se ve dnech 6. – 8. listopadu 2018 v pražském hotelu Pyramida zúčastnilo setkání vedoucích ústředních kontaktních orgánů pro mezinárodní spolupráci členských států Evropské unie v oblasti DPH, tzv. VAT Heads of Central Liasion Offices (CLO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Ať Českou televizi platí Soros a Lukačovič, alespoň bude jasné, čí zájmy ČT zastupuje
Po shlédnutí dvou nedělních publicistických pořadů České televize 168 hodin a Newsroom se dá s klidem konstatovat, že Česká televize odhodila jakékoliv zábrany a již se ani svou údajnou objektivitu nesnaží předstírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vybavenost letovisek na Krymu je žalostná! Jan Cemper k show Babiše na TV Nova a k oslavám 17. listopadu
ROZHOVOR Aktivista, publicista a spolupořadatel letošních vzpomínkových akcí k 17. listopadu Jan Cemper se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze premiéra Andreje Babiše. „Vyhazovat jejich květiny bylo špatné,“ řekl na adresu incidentu na Národní třídě, kde aktivista Otakar Van Gemund vyhodil květiny od Babiše, Zemana a Okamury do odpadkového koše. „Rozlišoval bych, jestli byl někdo řadovým členem KSČ, aparátčíkem, nebo donášel StB,“ uvedl na adresu rozdílného přijetí Andreje Babiše a Milana Štěcha veřejností při zmiňovaných oslavách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
To je síla. Nejdřív Nora Fridrichová, teď potkalo Okamurova poslance něco ještě horšího
Facebook zablokoval profil poslanci z hnutí SPD Lubomírovi Volnému. Zákonodárce tvrdí, že se tak stalo je proto, že šířil pravdu o údajných zločinech muslimů v Česku. Pracovníci Facebooku Volnému sdělili, že byl zablokován za šíření nenávisti. Na to, že Volný šíří na sociální síti nepodložené informace, upozornil i pořad 168 hodin České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Kazachstán na cestě ke společenské a hospodářské modernizaci
Tato středoasijská republika s velkou jistotou posiluje status sociálního státu a přibližuje svůj potencionál k světoznámému "skandinávskému modelu". Prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev představil novou strategii své země, jejíž hlavní prioritou je růst životních podmínek občanů, zvýšení úrovně důchodů a zlepšení kvality života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Etika představuje pro ÚOOÚ jednu z nejnaléhavějších strategických výzev
ÚOOÚ přináší na svých webových stránkách výběr nejzajímavějších pasáží z úvodní řeči předsedy úřadu Evropského inspektora ochrany údajů Giovanni Buttarelliho, kterou pronesl na 40. ročníku konference komisařů ochrany dat a soukromí v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Krištof (Soukromníci): Volební zkušenost z Prahy 4
Do volebního klání na Praze 4 jsme začali vstupovat někdy v dubnu jednáním se Svobodnými, Realisty a s hnutím Pro Prahu. Samozřejmě sčítat minulé volební výsledky či současné preference se nemá, ale nevypadalo to špatně. Po rychlém začátku a podepsání koaliční smlouvy nás zastavily dvě skutečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Evropská komise začala řešit platby pro Agrofert. Česko loajálně spolupracuje
Evropská komise dostala z Česka všechny potřebné podklady a nyní vyhodnocuje, zda platby společnostem patřícím do holdingu Agrofert byly v souladu se všemi pravidly, včetně těch o konfliktu zájmů. Výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu to dnes odpoledne řekne komisařka pro regionální politiku Corina Cretsuová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nemůžu to říct! Můj syn by se naštval. Andrej Babiš ohromil informacemi, které ani na TV Nova nepadly
Premiér Andrej Babiš se o víkendu vydal do Ženevy za svým nemocným synem. Ten pár dní předtím vystoupil v reportáži TV Seznam Zvláštní vyšetřování, kdy hovořil o tom, že jej jeho otec nechal unést. O čem se synem hovořil, serveru Novinky.cz příliš sdělovat nechtěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
O čem se mlčí: Dohra Babiše s Korantengem. Petra Paroubková vynáší silná slova, ozvala se i hodně vysoká místa
Exmanželka Jiřího Paroubka Petra Paroubková se po skončení vysílání na TV Nova, v němž vystoupila exmanželka Andreje Babiše (ANO), a následném rozhovoru premiéra s moderátorem Rayem Korantengem vyjádřila na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Policie nesmí šetřit politický projev nesouhlasu
Komentář na facebookovém profilu k vyhození květin na Národní třídě v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Tak pozor! Celé to bylo jinak, zaznělo po show s Babišem a Korantengem
Andrej Babiš starší znovu promluvil o svém synovi, tentokrát ve vysílání TV Nova. Uvedl, že na Krym syn odjel kvůli tlaku novinářů a protože Rus Protopopov neměl víza do Evropy. Vystoupila také matka Babiše mladšího a požádala slušné novináře, aby je neobtěžovali. Ale Seznam Zprávy Babišovo prohlášení i jeho exmanželky rozporují na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mistrovskej kousek! Řekl Josef Klíma v show Luboše Rosího na ČT o počinu Slonkové proti Babišovi
Pořad Zvláštní vyšetřování Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka na Televizi Seznam se probíral i v pořadu Newsroom ČT24. „Novinářská kauza roku,“ poznamenal moderátor Luboš Rosí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Zasadím se o zlepšení dopravy a řešení parkování v Plzni
Plzeňská TOP 09 bude příští čtyři roky v Plzni součástí vládní koalice a v devítičlenné radě bude mít jednoho zástupce. Bude jím předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule, který byl na dnešním ustavujícím zastupitelstvu města Plzně zvolen náměstkem primátora pro dopravu a životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice: Fotografie zavedou diváky do světa hudby
Slavnostní vernisáží byla ve čtvrtek 15. listopadu v hale litoměřické nemocnice zahájena další fotografická výstava. Autorem cyklu, který nese název „Mezi tóny“, je známý litoměřický fotograf a dlouholetý redaktor Českého rozhlasu Miroslav Zimmer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Včera jsem byl navštívit svého syna Andreje
Komentář na facebookovém profilu k událostem kolem Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Slonková provedla krádež. Syn se zasnoubil, sledují mou dceru. S Okamurou je to tak, vmetl Andrej Babiš Korantengovi
Moderátor Ray Koranteng exkluzivně pro TV Nova zpovídal premiéra Andreje Babiše ohledně kauzy jeho syna žijícího ve Švýcarsku. Andrej Babiš v rozhovoru vysvětlil, co se synem řešil ve Švýcarsku, opřel se do chování novinářů a také do politiků okolo Miroslava Kalouska. Najevo vyšly i podrobnosti o rozhovoru Babiše s Tomiem Okamurou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hasiči nemají žebrat o peníze
Komentář na facebookovém profilu k financování hasičských sborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Nový rybník Terezka u obory Hvězda se plní vodou
U obory Hvězda se od letošního podzimu začíná zrcadlit nová vodní hladina. Naše organizace zde pro hl. m. Prahu zastoupené odborem ochrany prostředí dokončila práce na rybníce Terezka, který navazuje na rybník Ve Hvězdě, jenž je součástí obory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přemluv bábu? Ne. Martha Issová promluvila k současné situaci
Herečka Martha Issová se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila k tomu, že je nesmírně šťastná, že zažila dobu, kdy byl Václav Havel naším prezidentem. „Chybí mi tu,“ poznamenala. Zároveň také uvedla, že současná společnost stále čeká velké vůdce, kteří za nás všechno vyřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Velvyslanec USA přednášel na Univerzitě obrany
V pátek 16. listopadu zavítal na Univerzitu obrany velvyslanec USA v České republice Stephen B. King a přednesl pro posluchače kurzu Generálního štábu, pedagogy a studenty přednášku na téma současná bezpečnostní a obranná politika Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Blansko: Boj za zdravou prostatu aneb Listopad pro muže
Již sedm let za sebou „bojuje“ v listopadu blanenská nemocnice za zdravá prsa žen. Třetím rokem bude „bojovat“ i za muže – za jejich zdravou prostatu, a to konkrétně vyšetřením prostatického specifického antigenu (PSA) v krvi u mužů nad 50 let zcela zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Úlohou předsedy vlády je řešit problémy země
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Globální pakt o migraci má globální dopad na západní civilizaci
Stanovisko Centra pro studium politického islámu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Černý pátek - Jak si obchodníci hrají s cenami
Svátek slevového či také nákupního „šílenství“ zvaný Black Friday (Černý pátek) letos připadá na 23. listopadu. Jak už to tak ale někdy bývá, není všechno zlato, co se třpytí. Zdánlivě výhodné ceny jsou často vypočítávány z výrazně zvýšených běžných cen, a konečná úspora tak může být mizivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Zasadím o zlepšení dopravy a řešení parkování v Plzni
Plzeňská TOP 09 bude příští čtyři roky v Plzni součástí vládní koalice a v devítičlenné radě bude mít jednoho zástupce. Bude jím předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule, který byl na dnešním ustavujícím zastupitelstvu města Plzně zvolen náměstkem primátora pro dopravu a životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Paní Slonková, neobtěžujte nás! Exmanželka Babiše vrátila úder nepřátelům premiéra. A už to jede...
V televizních novinách na TV Nova exkluzivně promluvila bývalá žena Andreje Babiše, která žije ve Švýcarsku s Andrejem Babišem mladším, jehož kauza otřásá již týden celým Českem. Na její vyjádření vzápětí zareagoval předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Promluvil také vysoce postavený pracovník Seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Více než 2,5 miliardy korun z IROP získá 55 muzeí
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, zveřejnil výsledky výzvy Muzea II. Díky uvolněným financím dojde k zefektivnění ochrany a využívání sbírkových fondů muzeí a k zpřístupnění nových expozic. Výzva se setkala s obrovským zájmem muzejní obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík řekl, že je smutné, koho většina lidí volila. Varoval před Ruskem
Na Koncertu pro budoucnost 2018 Festivalu svobody mimo jiné vystoupili také herečka Eva Holubová či kněz Tomáš Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sráč. Vzpomínáš? připomněla žena tomu, co vyhodil kytky Zemana a Babiše. On má nové drtivé zastání
Editorka serveru Expres.cz Barbora Koukalová se na svém facebookovém profilu vyjádřila k vyhozeným kyticím od památníku k 17. listopadu na Národní třídě. Šlo o květiny, které tam položili premiér Andrej Babiš, prezident Miloš Zeman a lídr SPD Tomio Okamura. A nebyla sama, na rozdíl od ní se jej však pak zastal například senátor Marek Hilšer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Koalice by podle Hamáčka měla zůstat. Jiná varianta není
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by teď pro opoziční návrh na vyslovení nedůvěry vládě nehlasoval. U Václava Moravce řekl, že opozice nemá plán pro případ pádu kabinetu. Pokud ČSSD odejde z vlády, nahradí ji hnutí Svoboda a přímá demokracie, uvedl. Zdůraznil však, že ČSSD o svém stanovisku teprve rozhodne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pamatujte si ty dva pány, co šíří lež a nenávist, křičel lidovecký skaut na demonstraci v Plzni. Pak se připojil hejtman z ČSSD Bernard, a ještě přiložil
REPORTÁŽ Několik set lidí se zúčastnilo večerní vzpomínky na 17. listopad v Plzni. Manifestace byla zaměřena podle organizátorů na připomínku současné vnitropolitické situace. Řada účastníků požadovala demisi vlády, odchod premiéra a prezidenta republiky z vedení státu. Na tapetě byly i ParlamentníListy.cz, které podle přítomného historika vypouštějí spolu s dalšími weby řadu zkreslených informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš vzkazuje demonstrantům: Protestujete proti nesmyslům, kterým jste uvěřili. O StB, o farmě, teď i o únosu mého syna
Premiér Andrej Babiš reaguje na tisíce lidí, kteří demonstrovali v sobotu během připomínky svátku 17. listopadu v Praze i v dalších krajských městech po celé České republice. Požadovali jeho demisi. „Protestující a odpůrci zneužívají choroby mého syna proti mně,“ napsal serveru iROZHLAS v SMS zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kraj pro příští rok předpokládá investice ve výši asi 850 milionů korun
V příštím roce by měl Karlovarský kraj hospodařit s příjmy ve výši 6, 558 miliardy korun a s výdaji, které činí 6, 780 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Za tohle nesete odpovědnost, Jane Hamáčku
Komentář na facebookovém profilu k cestě premiéra Babiše do Švýcarska
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pošvář (Piráti): Agrokoncerny skupují půdu jako jednu z nejlepších investic zejména kvůli dotacím
Poslanec Pirátů Jan Pošvář, člen zemědělského výboru, uspořádal kulatý stůl na téma dostupnosti půdy pro zemědělce. Cílem debaty bylo zhodnocení současného stavu, zejména ve vztahu k malým a začínajícím zemědělcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Levice se definitivně pomátla
Den co den přicházejí bizarnější a bizarnější zprávy o výrocích, myšlenkách a chování mladých levicových politiků. Zdá se, že to je globální trend, kdy se aktivisté předhánějí ve své hlouposti a neschopnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Oslavy 17.listopadu skončily na Václaváku „Koncertem pro budoucnost“. Moderoval Jindřich Šídlo
Na Václavském náměstí v Praze dnes odpoledne začal vystoupením Pražského výběru Koncert pro budoucnost. Až do večerních hodin se na pódiu budou střídat hudebníci a řečníci, napsala k akci ČTK. Po šesté hodině večer bylo Václavské náměstí kompletně zaplněno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Není to málo, Antone Pavloviči?
Homosexualisté a jejich zpovykaná lobby chtějí protlačit do zákona, že manželství je svazek nikoli muže a ženy, nýbrž dvou osob. A tak mě tak napadá:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý europoslanec Mach: Dneska nic neslavím. Je to výročí akce SSM, kterou proslavil trockista Uhl a přivlastnili si ji pravdoláskaři
Někdejší europoslanec za Českou republiku Petr Mach (Svobodní) 17. listopad neslavívá. Proč? Protože tento svátek si prý přisvojili pravdoláskaři, kteří se považují za lepší, ačkoli lepší vůbec nejsou. Alespoň podle Macha ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Dokážeme si uchovat „chladnou hlavu“?
Česko se koupe v mediální selance - nadávka stíhá nadávku, výčitky jsou „všednodenním“ chlebem, osočování je mediální polévkou pro chudé. Emoce stíhá emoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Režisér Jan Hřebejk vzpomíná: Na Národní nás stlačili, to byla největší sviňárna. Pak jsem utekl ke kamarádovi a viděl to na CNN...
Celé Česko si dnes připomíná 29. výročí sametové revoluce. Režisér Jan Hřebejk na 17. listopad 1989 zavzpomínal pro televizi Prima. Hřebejkova vzpomínka je trochu jiná, než u řady pamětníků, Pamatuje si totiž, jak o listopadu 1989 v tehdejším Československu referovala americká CNN. Prozradil také, čeho si na 17. listopadu 1989 cení nejvíc, A navrch přidal vzpomínku na jednu „komunistickou prasárnu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, melte si, co chcete... Andrej Babiš překvapil zprávou, jak to bude v pátek při jednání Sněmovny
V pátek 23. listopadu se od 9 hodin uskuteční mimořádná sněmovní schůze k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě. Schůzi vyvolali poslanci šestice opozičních stran kvůli posledním informacím v případu Čapí hnízdo premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše a o údajném únosu jeho syna na ukrajinský Krym anektovaný Ruskem. Andrej Babiš si však nadále drží svůj program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Kverulant: Stížnost proti zastavení vyšetřování v IT kauze NEN
Kverulant v minulosti odhalil a popsal řadu tunelů, ale jen jeden z nich zavádí i významnou inovaci. Neřeší totiž žádný skutečný problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Arnika: Spolky výstavbu neblokují. Na vině jsou úřady a jejich nedodržování lhůt
Z výzkumu (i) nevládní organizace Arniky vyplynulo, že občanské spolky podaly žalobu pouze v 0,025 % případů povolování staveb. Prokázalo se, že obviňování spolků nemá racionální základ (ii).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Pokorný (KSČM): Proč socialismus místo kapitalismu?
Socialismus je ztotožňován s nesvobodou a kapitalismus se svobodou. Proč je to fatální omyl? Proč kapitalismus nejde dohromady s morálkou? A proč je celosvětově rozšířen, když je tak špatný? Nejen na tyto otázky se pokouší odpovědět následující text.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
VLS: Děti nasbíraly pro zvěř v Ralsku na zimu 4 tuny kaštanů a žaludů
Celkem se dětem podařilo nasbírat okolo 4 000 kg žaludů a kaštanů. Nejlepšími sběrači byly žáci ze Základní školy Bakov nad Jizerou, kde se do sběru zapojilo 63 děti, které nasbíraly rekordních 3 129 kg. Nejvíce se přitom zapojila třída 3.B, kde se sběr údajně „zvrhnul“ v rodinná klání a sběračské lokality se nezřídka stávaly rodinným tajemstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalda Tullamore jako hlavní hrdina bojovníků za demokracii? Docentka Švihlíková rozebírá, co to ukazuje
Polistopadový vývoj v Česku byl a stále je typický neustálou delegitimizací jiných názorů velké části společnosti, píše ve svém komentáři na serveru Časopisargument.cz po letošních oslavách 17. listopadu ekonomka a autorka knihy „Kapitalismus, socialismus a budoucnost aneb Mikeš už přišel“ Ilona Švihlíková. Čím dál vzteklejší a nenávistnější reakce, které letos nezahrnovaly pouze vyhozené květiny, ale dokonce i „šibenice“ jsou podle jejích slov dány tím, že je čím dál víc narušována „oficiální“ vyprávěnka o porevolučním vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Pravidla pro užívání glyfosátu jsou připravená
Nová pravidla pro používání účinné látky glyfosát zakážou předsklizňovou aplikaci všech přípravků s glyfosátem na plodiny potenciálně určené pro potravinářské účely, tedy na obiloviny a řepku. Omezení začnou platit ode dne obnovení povolení přípravků obsahujících glyfosát v České republice, tedy od 1. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní tiskárna cenin: Ministryně financí byla u spuštění nového tiskového stroje
V závěru října Státní tiskárnu cenin poctila svou návštěvou ministryně financí JUDr. Alena Schillerová, PhD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V ústavu, kde byl mladý Babiš, hořelo
V Klecanech u Prahy hořelo v pondělí večer v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ). Nikdo se nezranil, lidé z ústavu se stihli evakuovat za pomoci personálu před příjezdem hasičů, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Požár se již podařilo uhasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Babiš patří do tepláků
Tento člověk, který se dostal do čela našeho státu, pohrdá demokracií, parlamentem a tedy parlamentní demokracií, pohrdá soudním systémem a policií, které jsou u nás tak slabé, že se nechají buď uplatit nebo zastrašit, pohrdá i vlastní rodinou, nectí pravdu i když se dovolává (a to je vrchol drzosti) Masarykovského hesla „Pravda vítězí“, pohrdá celou naší společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mises (Svobodní): Pojďme zcela legalizovat a dekriminalizovat konopí
Pirátští poslanci v těchto dnech předkládají návrh na změnu zákona o návykových látkách za podpory několika desítek poslanců z jiných stran. Cílem novely je uzákonit pěstování konopí v malém množství pro vlastní potřebu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Již nikdy nepojedu do Bělověžského pralesa, ale vždy se budu s láskou vracet do Lánské obory
Projev na křtu knihy „Lánská obora v proměnách času“ na zámku v Lánech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zdravý jídelníček za začíná prodražovat
Komentář k aktuálnímu zdražování mnoha druhů zeleniny a k jeho důvodům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
GA ČR podepsala memorandum se Sao Paulo Research Foudation
Předsedkyně GA ČR podepsala 5. listopadu 2018 memorandum o vzájemné spolupráci s brazilskou agenturou Sao Paulo Research Foudation (FAPESP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Dalším zvýšením minimální mzdy vláda opět vyhověla odborářům
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý v souvislosti s dalším zvýšením minimální mzdy za nekvalifikovanou práci a zaručených mezd dnes vyzval oficiálním dopisem předsedu vlády Andreje Babiše, aby vláda ve své politice přiměřeně vyhověla také oprávněným požadavkům zaměstnavatelů. Vláda o nařízení, kterým by se minimální mzda zvýšila od ledna 2019 o dalších 1.150 korun měsíčně, bude jednat zítra ráno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): V kterékoli jiné zemi by předseda vlády pod tíhou takového skandálu rezignoval
Komentář na facebookovém profilu k událostem kolem Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Má česká státnost budoucnost?
Nezdá se vám, že za 100 let naší moderní státnosti opsala naše země kruh – z provincie Rakousko-Uherska směřujeme, zdá se, neodvratně k provincii Evropské unie. Nebylo ve světle toho uplynulých 100 let zbytečným omylem? Jak se na to díváte vy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tramvaj má na přechodu přednost. DPP a Policie ČR vzdělávají žáky díky dopravně-bezpečnostní akci „Není cesty zpět“
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Policií ČR uspořádá ve dnech 20. – 29. listopadu 2018 již devátý ročník dopravně-bezpečnostního projektu „Není cesty zpět“. Účelem preventivní kampaně zaměřující se především na žáky základních škol je varovat chodce před riziky spojenými s provozem tramvají. Díky společné akci DPP a Policie ČR bude na čtyřech vybraných místech opět přistavena tzv. preventivní tramvaj, v níž se budou konat vzdělávací přednášky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman přijal čínskou vicepremiérku, setkání se zúčastnil i Jaromír Jágr
Prezident Miloš Zeman přijal dnes na zámku v Lánech čínskou vicepremiérku Sun Čchun-lan. Setkání bylo zaměřeno na další rozvoj česko-čínských vztahů, řekl ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Setkání se zúčastnil i hokejista Jaromír Jágr a někdejší fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd. Čínská média minulý týden informovala, že Sun Čchun-lan navštíví od 18. do 25. listopadu na pozvání místních vlád Českou republiku a Chorvatsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Školáci jako spotřebitelé - Co děláme a co dělat můžeme?
Proč jsou čeští spotřebitelé považování za málo sebevědomé, a může za to nedostatečné vzdělávání? Měla by spotřebitelská nauka být povinnou součástí školních osnov? I na tyto otázky hledala odpovědi mezinárodní konference na téma spotřebitelského vzdělávání dětí a mládeže, kterou v pondělí 19. 11. pořádala europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) v prostorách Poslanecké sněmovny PČR. Záštitu nad akcí převzala poslankyně PČR Kateřina Valachová (ČSSD), podpředsedkyně výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a bývalá ministryně školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Film Nedotčený ráj: Rusko zavítal do Prahy
Ve velmi odlehlých oblastech sice nemůžeme vidět přímé stopy lidstva, ale jeho vliv je zde i přesto patrný: rostoucí emise skleníkových plynů přispívají ke globálnímu oteplování. Co to znamená pro ekosystémy citlivé na změny klimatu, ukazuje film Nedotčený ráj: Rusko, který byl promítán 9. listopadu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Europoslanci chtěli znát, kdy Komise prověří stížnost na Babiše
Několik otázek souvisejících s přístupem Evropské komise ke stížnostem české organizace Transparency International na možný střet zájmů českého premiéra Andreje Babiše dnes někteří europoslanci směřovali na komisařku pro regionální politiku Corinu Cretsuovou. Ta na jednání výboru pro rozpočtovou kontrolu, věnovanému především stavu unijního rozpočtu v roce 2017, reagovala kromě jiného poznámkou, že debata o možných zneužíváních unijních fondů by měla být co nejméně zpolitizovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Varování Andreji Babišovi z ČSSD: Čapí hnízdo je odjištěný granát a bouchne znovu
Místopředseda ČSSD Martin Netolický trvá na tom, že by Andrej Babiš měl opustit post premiéra. Koaliční vláda ČSSD a ANO může pokračovat, ale pod vedením někoho jiného. Proč si to myslí? Babišovu kauzu firmy Čapí hnízdo totiž považuje za odjištěný granát, který jistojistě exploduje znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Senátu se bude diskutovat o novém civilním procesu
Občanský zákoník z roku 1964 byl nahrazen civilním kodexem až po padesáti letech, tedy s účinností od začátku roku 2014. Naproti tomu nový civilní řád soudní se teprve rodí, neb stále platí občanský soudní řád z roku 1963.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda Andreje Babiše je stále méně únosná
Komentář na facebookovém profilu k událostem kolem Andreje Babiše ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Německého důchodce našli s proříznutým hrdlem. Důkazy ukazují na mladého Afghánce
Server německého deníku Bild přinesl otřesný příběh seniora z Wittenburgu ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko. Byl zde zavražděn pětaosmdesátiletý Ditrich P. Dvacetiletý migrant z Afghánistánu mu podřízl hrdlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Více než polovina Čechů používá sociální sítě
V roce 2018 jsou k internetu připojeny již čtyři pětiny českých domácností (81%) a podobný podíl jich má i počítač (78 %). Největší nárůst byl zaznamenán v používání tabletu. Přibývá uživatelů, kteří k internetu přistupují prostřednictvím mobilního telefonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Odškodňujeme část klientů H-Systemu za nepřiměřenou délku soudního řízení
Ministerstvo spravedlnosti se rozhodlo ukončit soudní spory s částí klientů tzv. Majáku uzavřením dohody o narovnání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra uspořádalo Konferenci dobré praxe a ocenilo nejlepší projekty prevence kriminality
Dne 13. listopadu 2018 uspořádalo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti Konferenci dobré praxe 2018, na které vystoupili domácí i zahraniční odborníci v oblasti prevence kriminality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česko by mělo dát 300 milionů korun Turecku. Má se za ně starat o migranty
Česko by mělo v letech 2019 až 2023 přispět zhruba 300 miliony korun na evropskou finanční pomoc Evropské unie migrantům v Turecku. Příslušný materiál projedná na úterním zasedání vláda, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Ticho o občanské válce a utrpení v Jemenu
Ve srovnání s jinými konflikty na Blízkém východě se o občanské válce v Jemenu dozvídáme jen zřídka. Případné zprávy o situaci v Jemenu jsou navíc mimo hlavní zpravodajský proud. Navzdory tomu, že je tento konflikt pro obyvatele Jemenu bez nadsázky hrozivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Libra sleduje boj Theresy Mayové o přežití…
Tento týden bude v Evropě opět ve znamení politiky. V centru pozornosti bude další vývoj okolo dohody k brexitu na Britských ostrovech. Theresa Mayová se snaží najít podporu pro kompromis, který je kritizován ze všech stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Havlová si od manželství s Václavem neslibovala ani peníze, ani kariéru, uvádí Český rozhlas
Olga Havlová se stala poslední první dámou Československa a později první dámou nové České republiky. Po boku Václava Havla to občas měla dost těžké. Český rozhlas přinesl o těchto těžkostech pár podrobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Němcová: Nesrovnávejte to, že někdo byl za komunistů v StB, a to, že v 90. letech byla nezaměstnanost
Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a současná poslankyně za ODS Miroslava Němcová se v rozhovoru pro Seznam Zprávy vymezila proti Andreji Babišovi (ANO) i prezidentu Miloši Zemanovi. Podle jejích slov oba radikalizují společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Libor Lukáš: Moji „sametovou“ ideu se naplnit nepodařilo
Před dvaceti devíti lety, bezprostředně po událostech na Národní třídě v Praze, jsem jako mladý člověk, společně s přáteli a dalšími známými začal nadšeně organizovat občanský odpor proti tehdejší nomenklaturní garnituře na Bojkovsku a rovněž jsem se aktivně zapojil do činnosti Občanského fóra v okrese Uherské Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Senát má nové vedení – nic to nemění na tom, že jsme pro jeho zrušení
Minulý týden ve středu si senátoři zvolili nové vedení a jeho předsedou se na další období stal Jaroslav Kubera z ODS, kterému přejeme, ať se mu ve funkci daří a hájí zájmy všech našich slušných občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Moje sestra demokracie
Naše Demokracie je jen o pár měsíců starší než já. Ráda proto říkám, že jsme spolu vyrůstaly a já po jejím boku prožila celý svůj dosavadní život. Zatímco však dřív byla mou neodlučnou kamarádkou, v posledních letech se mi začala víc a víc vzdalovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Slonková, je to porno! Ondřej Hejma odpálil bombu na téma Babiš. Má brutální návrh, jak to vyřešit
V pořadu Podtrženo Sečteno se na XTV.cz opět k nedávným událostem vyjadřoval Ondřej Hejma, zakladatel kapely Žlutý pes a novinář. Okomentoval kauzu s Babišovým synem: „Je to hrůza, protože to vypadá, že o osudu České republiky rozhodují kolegové Slonková a Kubík.“ Ale i Babiš podle něj pochybil. A nakonec Hejma navrhl radikální řešení střetu zájmů, ve kterém podle jeho názoru Babiš je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SOS dětské vesničky: Děti mají právo na láskyplnou rodinu
Podle Úmluvy o právech dítěte mají děti právo vyrůstat v rodinném prostředí, v atmosféře štěstí, lásky a porozumění. V úterý 20. listopadu si připomeneme 29. výročí podepsání Úmluvy, tento den je označován jako Světový den dětských práv. Při té příležitosti chceme připomenout, že stále existují tisíce dětí, kterým je právo na láskyplnou rodinu upíráno, a to včetně těch nejmenších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Strašně to smrdí. Výbušné odborné vyjádření k věci Andreje Babiše mladšího
Psychiatr Tomáš Rektor se na svém facebookovém profilu vyjádřil k aktuální situaci kolem premiéra Andreje Babiše a jeho syna. „Ta situace je opravdu strašně blbá,“ podotkl Rektor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Pardubické hudební jaro 2019 získalo generálního partnera
BSG, o.p.s., která je zřizovatelem úspěšného mladého orchestru a stala se pořadatelem PHJ, prošla v uplynulých dvou letech stabilizační fází, na které se výrazně podílí i správní rada, která od roku 2017 působí v novém složení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš? Nora Fridrichová přizvala do ČT Jakuba Jandu. Ten pronesl vážná slova o lásce
Situací kolem premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho syna, jenž v pořadu Zvláštní vyšetřování Televize Seznam uvedl, že byl unesen na Krym, a kolem něhož se následně rozpoutaly spekulace kolem jeho nemoci, se zabýval i pořad 168 hodin na ČT1. Ten byl natočen ještě před odvysíláním prohlášení matky Andreje Babiše juniora Beatrice a také před návštěvou premiéra Babiše u svého syna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Bernard: Máme mezi sebou spoustu lidí, kteří se nedali zlomit
Další osobnosti získaly Čestnou plaketu hejtmana Plzeňského kraje za odvážné občanské postoje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman přijme Babiše, mluvit budou o kauze spojené s jeho synem
Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech přijme předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). Hlavním tématem pravidelné schůzky zřejmě bude politická krize spojená s informacemi o synovi premiéra Andreji Babišovi mladším. Zeman již dal v uplynulých dnech najevo, že za premiérem Babišem stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Předčasný jásot nad levnějším voláním
Tak nám volání do zahraničí od května zlevní až o 80 procent, hlásají titulky úspěch z Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice se zapojí do Evropského antibiotického dne /týdne
Ve dnech 18. až 25. listopadu se uskuteční Evropský antibiotický týden, jehož účelem je snaha oslovit a ovlivnit širokou laickou i odbornou veřejnost, podávat důkazy o dopadech nadbytečné spotřeby antibiotik a pokusit se omezit nepříznivý vývoj v jejich spotřebě i narůstající rezistenci mikroorganizmů. K osvětové akci se připojí Antibiotické středisko Nemocnice České Budějovice ve spolupráci s nemocniční lékárnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 19:35, zobrazit podobné
K Radě ČT míří stížnost na radního Šarapatku. Má zastupovat občany, přitom je označuje za „šílence“ a „proruské hnidy“
Zdeněk Šarapatka je zástupcem veřejnosti, který má jako člen Rady České televize kontrolovat činnost veřejnoprávních redaktorů. Jeho vystoupení na sociálních sítích ale ukazují, že roli zástupce veřejnosti a „kontrolora“ ČT si vykládá značně svérázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Čeněk (Svobodní): Stát je nenažraná mrcha
Když je dnes schvalován nějaký nový zákon, nařízení či novela, tvrdí nám stát, že zrovna toto směřuje ke zlepšení a zjednodušení podnikání a hlavně k pomoci malým a středním firmám. Po každém takovém prohlášení se mi otevírá kudla v kapse. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Prohlášení předsedů opozičních stran k aktuální vládní krizi
Předseda Pirátů Ivan Bartoš inicioval dnešní dopolední setkání s předsedy opozičních stran ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN v prostorách poslaneckého klubu Pirátů. Předsedové zmíněných stran se dohodli na společném prohlášení, které na tiskové konferenci citoval právě šéf Pirátů Ivan Bartoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Nová Ústava - volič nejen volí, ale i odvolává
Přiznám se, že mi hodně vadí, když občané hromadně „pláčou na nesprávném hrobě“ a nepláčou, nad tím, čím by měli skutečně plakat, a to je naše Ústava. A když už plakat, pak sami nad sebou, že bez odporu vznik takové Ústavy vůbec umožnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Nové informace nepomohou Babišovi rozptýlit podezření
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Babiš
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Pilot Andrej Babiš ml. a schizofrenie? Do kauzy kolem premiéra promluvil známý psychiatr Zvěřina
ROZHOVOR „Je-li Andrej Babiš mladší skutečně psychicky nemocný, pak ta reportáž s ním byla velmi „přes čáru“, říká známý psychiatr a bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina s tím, že nikdo ale nemůže z jednoho televizního záznamu posoudit, jak na tom Babišův syn skutečně je. Vysvětlil, jak se schizofrenie může projevovat a proč mohl dříve Babišův syn klidně pilotovat letadlo. Zmiňuje také antibabišovskou kampaň a opakování „Sobotkovy politiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 18:35, zobrazit podobné
Pouze na PL: Nejhorší je, když celej Václavák skanduje „Kalousek, Kalousek“, řekl Babiš komunistům za zavřenými dveřmi. Nejste silný premiér, reagoval Ondráček
ParlamentníListy.cz informovaly jako první už v pondělí, že premiér Andrej Babiš dorazí na jednání výkonného výboru ÚV KSČM. Tak se i stalo. Naše redakce navíc získala přesný záznam toho, jak se celé jednání odehrálo. Komunisté i přes částečnou kritiku premiéra potvrdili, že pro pád vlády hlasovat nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Bojím se, že se čeká na správného soudce, říká muž, který píchl do Čapího hnízda
Autor trestního oznámení v kauze Čapí hnízdo kritizuje práci policie i státního zástupce.
zdroj: aktualne.cz, přidáno v 14:36, zobrazit podobné
Babiš dorazil na jednání vedení KSČM, které řeší důvěru vládě
Premiér Andrej Babiš (ANO) dorazil na jednání vedení KSČM, které se bude zabývat postojem komunistů k pátečnímu hlasování o nedůvěře vládě. Při příjezdu do sídla KSČM s novináři nemluvil. Komunisté dnešní jednání svolali minulý týden poté, co se objevily informace o údajném únosu Babišova syna Andreje na Krym. KSČM podpořila v červenci vládu ANO a ČSSD v hlasování o důvěře, kabinet pro své setrvání i tentokrát potřebuje, aby komunisté nehlasovali proti němu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Hamáček vystoupil s policejním generálem. A řekl jasné slovo k případům Babiše
Po společné tiskové konferenci představitelů opozice se o slovo přihlásil také ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Rozhodl se prý uvést na pravou míru všechny možné dohady v kauzách premiéra Andreje Babiše, ať už jde o kauzu Čapí hnízdo, nebo údajný únos premiérova syna, Andreje Babiše mladšího, na ukrajinský poloostrov Krym.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Protopopová odchází z Národního ústavu duševního zdraví
Psychiatrička Dita Protopopová na vlastní žádost odchází z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ). Informaci Deníku dnes ČTK potvrdil mluvčí ústavu Jan Červenka. Posudek Protopopové měl podle médií synovi premiéra Andreje Babiše (ANO) pomoci vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Protopopová, která v minulosti byla Babišovou poradkyní na Ministerstvu financí, už dřív rezignovala na mandát zastupitelky Prahy 8. Psychiatrička uvedla, že ve své lékařské praxi nic nezanedbala a částečný úvazek v NUDZ ukončí kvůli mediálnímu tlaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zemědělská škola z Lanškrouna předává zkušenosti v Gruzii
V rámci projektu Pardubického kraje mohli své zkušenosti porovnávat učitelé a studenti ze dvou převážně zemědělských škol, a to z Lanškrouna a z gruzínského Tsinamdzgvriantkari.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Krev Kalouska, peníze do Nory Fridrichové... Jaromír Soukup se vyřádil na ČT, na pravici i na Slonkové
Nový Týden podle Jaromíra Soukupa na TV Barrandov nemohl mít jiné téma než Andrej Babiš. „Ta reportáž by byla i zajímavá, kdyby se tihleti dva kousci nestylizovali do parodie na Kriminálku Las Vegas,“ opřel se do Slonkové s Kubíkem. Zkritizoval i Remundu s Klusákem a jejich režii. Přešel na Českou televizi a ministra kultury, který by chtěl zvyšovat koncesionářské poplatky. A jako poslední uspořádal výprodej starých kauz, kterých se dle něj lepšolidé chytali, a to ve stylu legendy teleshoppingu Horsta Fuchse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Náměstek ministra spravedlnosti ocenil práci Bezplatné insolvenční poradny
Poděkování za užitečnou a pro společnost prospěšnou práci si od náměstka ministra spravedlnosti Michala Fraňka vyslechli zakladatelé Bezplatné insolvenční poradny v Českých Budějovicích. Stalo se tak v pátek 16. listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Chci, aby Rychnov řídili Rychnováci a Náchod Náchoďáci
Královéhradecký kraj i nadále připravuje investice v rámci průmyslové zóny Solnice-Kvasiny na Rychnovsku. Odboráře kvasinské automobilky o tom informoval hejtman Jiří Štěpán. V následujících letech by zde kraj spolu se státem a okolními obcemi měl proinvestovat více než šest miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
ÚSTR připomene studentskou okupační stávku v roce 1968
Ve dnech 18. až 21. listopadu 1968 zorganizovali studenti na fakultách v celém Československu okupační stávku na podporu „studentského desatera“, v němž kladli vedení KSČ řadu požadavků, například zrušení cenzury, svobodu slova, shromažďování, dodržování osobních svobod občanů, svobodu výjezdu za hranice či svobodu bádání. 50. výročí této významné události připomíná Ústav pro studium totalitních režimů se Studentskou radou FF UK vzpomínkovým večerem, který se koná 21. listopadu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Za dobrotu na žebrotu
Komentář na facebookovém profilu k vraždě německého seniora
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Babiši, je to tu: Přivedl ČSSD k totální katastrofě, teď odpálil vládu. A právě se k němu přidali další
Předseda ČSSD už dal najevo, že by si přál pokračování menšinové vlády ANO a ČSSD podporované komunisty. Jenže sám neví, jestli se svým názorem není v menšině. Kupříkladu pražská ČSSD trvá na tom, že ve vládě bude možné pokračovat jen za situace, kdy Babiš nebude premiérem. Pokud se tento požadavek nepodaří prosadit, měla by sociální demokracie alespoň ovládnout Ministerstvo spravedlnosti. Pak přišla z Prahy zásadní výzva: pojďme do opozice!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Vyšlo nám to, zaradoval se Hamáček na Twitteru. Za zvýšení minimální mzdy sklidil ovace. Přišlo i srovnání s německým trhem a tamními platy
Zvýšení minimální mzdy od 1. ledna 2019 o 1.150 korun na 13 350 korun prosadila ČSSD na úterním jednání vlády. Základní hodinová sazba se zvýší ze současných 73,20 na 79,80 korun. Příslušné nařízení vlády, jež od příštího roku zajistí druhý nejvyšší růst minimální mzdy v historii České republiky, předložila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Které centrální banky letos nakupují zlato? Česko mezi nimi nehledejte
Centrální banky kupují nejen víc zlata než v posledních letech, ale objevila se i řada nových odběratelů. Například Polsko a Maďarsko jako první země Evropské unie, které od počátku století nakoupily zlato, informoval portál Zlato.cz. Český zlatý poklad se od rozdělení federace naopak neustále tenčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Horší než krkavčí matka je čapí otec
Glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: 17. listopad na Národní třídě z nadhledu
Den boje za svobodu a demokracii si Fakulta architektury ČVUT, společně s rektorem ČVUT doc. Vojtěchem Petráčkem a děkanem fakulty prof. Ladislavem Lábusem, připomněla zapálením svíčky na Národní třídě a prohlídkou nové polyfunkční budovy DRN na rohu Mikulandské a Národní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Co vybaflo na čtenáře bulváru: „Pozadí vztahů v Babišově rodině!“ Což znamená toto
Co se o Babišově rodině dozvěděl čtenář Blesku? Bulvární deník se věnoval premiérovu rodinnému zázemí a věnoval mu většinu titulní strany a dvě strany následující. Přináší podrobnosti o Babišových rodinných příslušnících. Zjistil jméno Beaty Babišové za svobodna a přidal také, jaké nemovitosti si měli Babišovi potomci v Praze a v okolí pořídit. Novými zjištěními však bombasticky prezentovaný materiál zrovna neoplýval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
To bude švanda. Doktor Macek odhalil nové souvislosti kolem Babiše
Doktor Miroslav Macek se ve svých pravidelných glosách vyjadřuje ke společenskému dění v naší zemi. Stranou jeho pozornosti nemohla zůstat ani kauza premiéra Andreje Babiše a jeho syna Andreje Babiše mladšího. Mackovi v chování premiéra cosi smrdí. Hlavou nevěřícně kroutí i nad postupem policie a státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Jsme proti vládě, kde je ČSSD
Komentář na facebookovém profilu k podpoře vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Češi mají poprvé od roku 2011 vyšší kupní sílu než Slováci
ČR si může gratulovat. Poprvé od roku 2011 předčí Slovensko v průměrné kupní síle obyvatelstva. Slovensko navíc v pořadí překonáváme nejvýrazněji v tomto desetiletí (viz graf níže). Naše zaostávání z posledních let nebylo výsledkem přijetí eura na Slovensku, ale zejména naší intervence za slabší korunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt akutních respiračních infekcí v Praze
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) bude každý týden v rámci objektivního informování veřejnosti uvádět informace o výskytu hlášených akutních respiračních infekcí (dále jen "ARI") na území hlavního města Prahy. Pod pojmem akutní respirační infekce (ARI) je evidován soubor akutních onemocnění postihujících dýchací cesty a chřipku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
ČSSD prosadila zvýšení minimální mzdy o 1150 korun, jde o druhý nejvyšší růst v historii ČR
Zvýšení minimální mzdy od 1. ledna 2019 o 1150 korun na 13 350 korun prosadila ČSSD na dnešním jednání vlády. Základní hodinová sazba se zvýší ze současných 73,20 na 79,80 korun. Příslušné nařízení vlády, jež od příštího roku zajistí druhý nejvyšší růst minimální mzdy v historii České republiky, předložila členům vlády ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Kauza Babiš: Ale, ale. Tajemný Protopopov odhalen! Až teď vyšlo najevo, že...
Česká televize si vzpomněla, že se s Petrem Protopopovem také setkala. V pořadu Reportéři ČT proběhla reportáž o kauze syna Andreje Babiše. V ní ČT odhalila archivní záběry, v nichž se reportérky Markéta Dobiášová a Aneta Snopová snaží od Protopopova zjistit, kde se Andrej Babiš mladší nachází a zda mu patří vila, ve které Protopopov bydlel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Byl jsem blbej, šokoval umělec David Koller. Jde o politiku
Skupina Lucie vydala po mnoha letech nové album a zase pořádá koncerty. David Koller, jedna z hlavních tváří skupiny, se ale v posledních letech nevěnuje jenom muzice. Rozhodl se také připomínat zločiny komunismu. Dává jasně najevo, že lidé, kteří dříve sloužili komunistické moci, jako třeba současný premiér Andrej Babiš (ANO) nemají dnes v politice co pohledávat. I on sám však přiznává, že se před komunisty čas od řasu sklonil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví vyhlásili 54. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku
Ministerstvo kultury České republiky a Památník národního písemnictví vyhlásili už 54. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku. Nakladatelé, grafičtí designéři, kulturní instituce i studenti mohou své knihy do soutěže přihlašovat prostřednictvím online formuláře od 15. listopadu 2018 do 17. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nemyslím si, že ta estráda kolem výročí 17 listopadu skončila, pokračování je připraveno
Většinou se máme dobře, zvyšují se platy, dávky, důchody i naše zahraniční politika je konečně slyšet i v EU. Kdo za to může? Nelze pominout podstatný vliv premiéra Andreje Babiše s ANO, společně s ČSSD, tedy tato a minulá vláda.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 14:40, zobrazit podobné
Moje přiznání: Za účast na demonstraci k 17. listopadu jsem dostal zaplaceno 2 500 Kč!
Patrně i vy jste již během tohoto víkendu zaznamenali v médiích informace o tom, že ne vše kolem sobotní demonstrace na Staroměstském náměstí bylo tzv. "čisté". Dovolte mi proto, abych vás se svou osobní zkušeností seznámil i já. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:40, zobrazit podobné
Obrazem: 17. listopad 2018 v Praze
Průběh výročí 17. listopadu 1989 a 17. listopadu 1939 v Praze na Národní třídě, Albertově, Hradčanském náměstí a Staroměstském náměstí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Filip Karfík: Naši představitelé
Staroměstské náměstí v Praze, 17. listopadu 2018
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:41, zobrazit podobné
Proč jsem neslavil 17. listopad?
Rozhodně ne proto, že bych obdivoval státem řízenou ekonomiku. Nebo proto, že by se mi stýskalo po pánech typu Štrougala, Jakeše nebo Adamce. A to už vůbec nemluvím o partě kolem soudruha Gottwalda. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Listopadové účtování má dáti -dal
Slovenský president Andrej Kiska včera řekl, že 17. listopad je nejdůležitějším datem v dějinách moderního Slovenska. Český president Miloš Zeman neřekl vůbec nic
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 08:40, zobrazit podobné
Květinám se nemá ubližovat, ale!
Je třeba vždy rozlišovat mezi příčinou a následkem. Květiny Zemana, Okamury atd. skončily 17. listopadu v koši. Jenomže si za to dotyční také mohou sami.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Kolik hlasů pro odvolání vlády má opozice?
V  situaci, kdy ČSSD a KSČM „napínají“ média a nechtějí sdělit, jak budou hlasovat při hlasování o nedůvěře vládě, má opozice údajně „jistých“ 92 hlasů. Nic není ale tak, jak to na první pohled vypadá.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Michal Stehlík: Někdo nám rozbil nebo ukradl 17. listopad?
O tom našem svátku. Nebo o svátku jen některých?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 18.11.2018 v 17:41, zobrazit podobné
Dopis předsedovi vlády
Pravda a spravedlnost musí zvítězit nad lží a nenávistí. Zaručí nám to dodržování základních pravidel právního státu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 06:40, zobrazit podobné
Střípky z oslav 17. listopadu
Nečekejte žádné velké proslovy, naopak realitu všedního dne jen živější, neboť jsme byli vnímaví. Třeba vás to potěší. Přesto ke konci uvádím jeden podle mě z klíčových paradoxů doby. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 05:40, zobrazit podobné
Kdo se mstí Seznamu za reportáž ze Švýcarska?
Nechce se věřit, že premiér by se snížil k zákeřnému útoku proti serveru, jehož televize přinesla skandální reportáž o jeho synovi a způsobila nevídané pnutí na politické scéně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Včera bylo fajn, ale co bude zítra?
Letos byl pro mne 17. listopad jiný, protože události, které tomuto významnému dni předcházely, zatřásly i se mnou. Tento rok jsem se poprvé po třiceti letech začala bát o tu naši - před devětadvaceti lety vymodlenou demokracii!
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 05:40, zobrazit podobné
Ztráta paměti nebo kudla v zádech ?
Hamáček je proti pádu vlády. Stejně jako další poslanci ČSSD chce, ať skončí jen Babiš.To by prý bylo nejlepší řešení. Jenže Babiš řekl " NIKDY !"
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 18:40, zobrazit podobné
Svátek promarněných příležitostí a špatného svědomí
Nenašel jsem žádný důvod zúčastnit se některé z akcí k výročí Sametové revoluce. Spíše než oslavu boje za svobodu a demokracii nyní v tomto výročí spatřuji svátek promarněných šancí a špatného svědomí. O svobodu zde vlastně nejde.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 13:40, zobrazit podobné
David Klimeš: Deset minut u počítače a vím, kde Babiš junior bydlí. Ať premiér už odejde, ale příště se, prosím, raději vraťme ke klasickým reportážím
Ve vyjádření Beaty Babišové ke kauze Babiše juniora zaznělo, že novináři zveřejnili jejich adresu. Proti tomu se ohradila televize Seznam. Tak jsem si udělal takový malý pokus: Sednul jsem si k počítači, shlédl znovu videa, otevřel mapy a hledal... Stačilo mi k tomu u počítače deset minut, možná někdo zručnější by byl i rychlejší. No, je to pěkné místo v Ženevě – park nedaleko, k Ženevskému jezeru také kousek. Ale spíše je podstatná ta…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:41, zobrazit podobné
Ten, kdo pošpinil svátek 17. listopadu, jsou politici
Odvolám se na zajímavý dnešní článek Jana Jílka s názvem "Život, divadlo, politika není pro sraby". Je pro mne velmi inspirativní svým názvem a obsahem. Ale i název sám o sobě je jasně formulovaným názorem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 18.11.2018 v 22:40, zobrazit podobné
Je cvokem president USA Donald Trump, nebo jsou cvoci politici EU, včele s Merkelovou
President USA se s migranty nijak nemazlí a označil migranty z jihu za bezpečnostní riziko pro USA. Dokonce prý padlo i slovo invaze. Donald Trump poslal na Mexické hranice tisíce vojáku USA i Národní gardu.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Bez Gorbačova by nebylo „jara“ východní Evropy
K oslavám výročí „sametové revoluce“ po 17. listopadu 1989 se vyrojila nesčetná líčení jejího vývoje, postrádající znalost jejího skutečných počátků, průběhu a následujícího vývoje. Pokusím se to komentovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Cesta na Zanzibar - díl první
V roce 1989, kdy byla Sametová revoluce a mě bylo necelých 14 roků.Částečně jsem měl rozum z toho co se událo, a částečně mě to v tom věku celkem nechávalo klidným.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Babiš a jeho hra
Už jsem si řekl, že o Babišovi psát nebudu, ale na jeho zvolání „nikdy neodstoupím, nikdy“, odpovídám tímto článkem. Pan premiér je totiž opojený ze své moci, evidentně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 16:40, zobrazit podobné
Karel Hvížďala: 17. listopad, důvod k hlubšímu zamyšlení
Každé výročí, jako tomu bylo již u 28. října, by mělo být nejen důvodem k oslavám, ale jak často připomínají sociologové, i záminka k hlubšímu a sebekritickému zamyšlení, které událost zařadí do širšího kontextu.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:41, zobrazit podobné
Pohled zblízka: Pozor na rychlé soudy...
Pokud si přečtete text komentáře na Aktuálně.cz, asi budete skoro jistě s autorem souhlasit. Neb to zní logicky - UK je, byla a bude pro EU důležitá, je to blízký spojenec, i když společenství opouští. Proto je třeba s ním najít takovou dohodu, aby cesta k novému partnerství začala "bez karambolů".
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:41, zobrazit podobné
Frustrovani mladi a 17. listopad...
Je to smutné, jak se všechno politizuje. Není to tak dávno, kdy na výročí 17. listopadu se člověk šel projít, někde položil kytky, jinde si poslechl koncert, zašel na kafe a nemusel se starat o politiku. Ty časy jsou bohužel pryč.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Sociálně demokratické Déja vu
Tak tady máme vládní krizi, paní Müllerová. Po půl roce vlády menšinové koalice ANO a ČSSD (s podporou KSČM) se vláda otřásá v základech.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 11:40, zobrazit podobné
Konečně přijel na bílém koni!
Kdo? No přeci, můj jmenovec Martin. Kam? Inu, do Prahy... My, sebestřední "zpovykaní" Pražáci to stejně vše posuzujeme podle sebe. Koneckonců, nebýt Prahy, nebyla by ani Sametová revoluce.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Babiš si zajel do Švýcar zahrát se schizofrenním synem šachy, nic jiného neřešili...
Andrej Babiš, předseda vlády naší země, s vážnou tváří prohlašuje, že si po tajném nočním uctění výročí 17.listopadu odskočil do Švýcar zahrát šachy se svým psychicky postiženým synem. Žádné Čapí hnízdo neřešili...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:40, zobrazit podobné
17. listopad, tak tuhle partii A. Babiš drtivě prohrál.
17. listopadu byla v Ženevě sehrána velmi zajímavá šachová partie, jejíž vítěz byl ovšem znám již předem
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Kdy jindy protestovat proti zlu, než 17. listopadu – v „Den boje za svobodu a demokracii“?
V roce 1939 protestovali studenti proti zlu nacistickému, v roce 1989 jejich následovníci proti zlu komunistickému. A v roce 2018 protestují lidé proti zlu dvojice prezident Zeman – premiér Babiš.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 19.11.2018 v 09:40, zobrazit podobné
Na západní frontě klid
Transparenty s nelichotivými hesly už odvezli popeláři i s květinami vhozenými do koše. Jsme bohatší o rozporuplnou zkušenost. 17. listopadu na nejzápadnějším konci bývalého východního bloku lidé vyšli na vykřičená náměstí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Opozice kontra minimální mzda.
Je zvyšování minimální mzdy příčinou zhoršení ekonomických výsledků  privátních firem? Je zvyšování min. mzdy čistý populismus? Názor opozičních stran  (STAN,TOP O9, KDU-ČSL, ODS,PIRÁTI ) mi nejdou do hlavy a jsou následující :
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Martin Opatrný: Petr Pithart varuje před postupným omezováním svobody v Česku
"Svoboda je vždycky ohrožena. Musíme být bdělí a pohotoví, protože nevíme dne ani hodiny". Při setkání v Prague Business klubu to řekl na setkání s předními českými podnikateli někdejší předseda vlády a dlouholetý senátor Petr Pithart. Poukázal přitom na některé české politiky, na jejich nekritický vztah k Putinovu Rusku, i na informační válku Východu a Západu. „Úsilí získat a zejména udržet svobodu, právní stát, vyžaduje permanentní bdělost.…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
Kytice přestupků - Jan Hamáček
Policie řeší k jakému přestupku došlo při manipulaci s kyticemi od premiéra a prezidenta. Rád bych jí trochu pomohl a naznačil možné způsoby řešení.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
TOPlist