Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.557x, což odpovídá cca 185.599-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kolem obsazení pražského podniku začíná být dusno. Piráti nezasahuji
Z dvě stě dvaceti tří kandidátů vybrali Piráti zhruba třicítku nových zástupců do pražských podniků. Podle materiálu, který dnes publikovaly Novinky.cz je vybírala “pirátská” komise složená ze tří až pěti obvykle stejných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Tady se demokracie 30 let jen předstírala. Režisér a umělec vydal drtivou zprávu o době po roce 1989. Zlodějiny, prodaní politici, vysávání státu... A to, co nás čeká
„Zastupování, skutečné, je klíčem. Ptejte se svého politika, co pro vás dělá.“ I tato slova zaznívají od režiséra Davida Martinka v jeho analýze s názvem 2019, kterou poskytl ParlamentnímListům.cz. Hovoří o prohře politického stylu, který skoro třicet let předstíral budování demokracie podle západních norem. Popisuje současný proces změny české politiky a vytvoření prostředí tvrdé politické soutěže, které se odehrává na půdorysu nejvýznamnější transformace společnosti za posledních padesát let. Čtvrtá průmyslová revoluce totiž zásadně mění pravidla. „Odvíjí se další klíčový zápas o technologický předstih, který kapitalismus spoludefinuje jako systém. Kdo v něm vyhraje, získá minimálně podíl na spolurozhodování o podobě planety.“ Vysvětluje i to, proč by měli mít u nás zaměstnanci průměrný plat kolem 50 tisíc měsíčně. Nejde ale jen o bilancování nebo vizi, Martinek jasně říká, s čím začít tady a teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: O tom, jak český karbanátek převálcoval Ameriku
Je to jak v té pohádce o českém Honzovi, který se stal králem… Tento příběh je zcela pravdivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tvrdý Brexit, nastane chaos... Komentátor to s Británií vidí černě
Britské poslance dnes čeká hlasování o dohodě, kterou dokázala premiérka Theresa Mayová vyjednat s Evropskou unií. V tuto chvíli se zdá, že parlament dohodu odmítne a nastane tzv. tvrdý Brexit. Myslí si to šéfkomentátor Seznamu a bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v Británii Jiří Hošek, jenž se obává, že nás po dnešním hlasování čeká chaos, protože nemalá část poslanců sní dokonce o zrušení Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb. Volily za jiné osoby
Policie obvinila dvě ženy z ovlivňování voleb v obci Chlístovice na Kutnohorsku. Jsou podezřelé, že volily za jiné osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Ona měla krámy, pak na to vlítli a nakonec...“ Fuj. Vůbec to nečtěte. Jde o Kliniku, psáno ve čtyři ráno
Vyklízení komunitního centra Klinika neušlo pozornosti médií. Nakonec k většímu incidentu nedošlo, pouze se aktivisté uhnízdili na střeše. Z médií a od politiků se ozývaly názory pro a proti. Jeden z těch drsnějších svěřil v brzkých sobotních hodinách sociálním médiím bývalý marketér Pirátů a publicista Jakub Horák. A přidává historku, která by slabším náturám mohla pokazit chuť k jídlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pokrytectvím, cenzurou a hloupou korektností se Evropa nespasí
Hned v úvodu nejprve o nás. I v ČR se máme na co ptát; zvláště media a z nich ještě jednou zvláště ČT, její ovlivňování veřejného mínění důrazem na určité události při jiných zamlčených, po třetí zvláště výběrem témat a diskutujících, a poslední zvláště, to vše intenzivněji před každými volbami. A ve velké Evropě atributy z titulku přivedli k dokonalosti vyhazovy z práce, pokutami a soudním trestáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Čeští jaderní fyzikové se podílejí na stavbě urychlovačového centra FAIR
Nedaleko německého Darmstadtu se buduje v rámci Evropské výzkumné infrastruktury pro hadronovou fyziku FAIR velký částicový urychlovač, který má ambiciózní přinést nové poznatky o struktuře hmoty za vysokých teplot, tlaků a hustot i o jevech souvisejících se vznikem vesmíru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Čeká vás třeba šok. Zdeněk Zbořil k mobilům z Číny: Zeman si pamatuje. Pozor, občané
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Zahájení globální války mezi Spojenými státy a Čínou na vedlejších bojištích? Politolog Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu komentuje kauzu Huawei. „To, zda důsledky dopadnou na PPF nebo Škoda Auto, předvídat neumím, ale že k tomu může dojít, si umím představit.“ Věnuje se také brutálnímu útoku na poslance AfD, když mimo jiné říká: „Ono dnes stačí jen o takové události informovat, a kdo tak učiní, může se dostat do hledáčku Zprávy Policie a MV ČR o politickém ‚extremismu‘, což už je něco jako ‚měkký trestný čin‘.“ A Klinika? „Nenadávejme na klavíristu, když je špatné piano.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Vás, Rusy, nemám rád, řekl Pavel Nový. Sdělil nám své historky z Ruska a s Rusy
Zemi nazývá královstvím a zdůrazňuje nutnost chápat a znát vlastní minulost. Herec Pavel Nový tvrdí, že jedenačtyřicet let totality se jen tak vymazat nedá a dějepis je nutné učit v souvislostech. „Jestliže nemáte vztah k minulosti, nebo ji neznáte, není šance pochopit současnost. Vše, co se nyní děje, je stále v nás,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde také popsal svůj zážitek z Ruska po roce 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli. A internet už praská ve švech
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Starý Topolánkův skandál. Poslanec se bavil při vzpomínce na nakupování poslanců. Jde i o Klause a Soukupa
Zelení už dlouho nejsou členy Poslanecké sněmovny, ale zřejmě na tento čas rádi vzpomínají. Alespoň si to myslí poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík, když citoval slova předsedy Zelených. V komentářích se pak propírala minulost spojená se Zelenými. A padlo i jméno vlastníka TV Barrandov Jaromíra Soukupa...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily v lesích na Rakovnicku kulturní památku
Barokní sochu svatého Jana Nepomuckého zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky zrestaurovaly na Rakovnicku ve Středočeském kraji v katastru Nový Dům koncem loňského roku Lesy České republiky za 170 tisíc korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Co to kecáte? Luděk Sobota odhalil, jak mu nadávali za medaili od Zemana a kdo „rozděluje společnost“
Hostem Studia 6 Víkend České televize byl komik Luděk Sobota. Vyprávěl nejen o své spolupráci s hercem Miloslavem Šimkem, ale také o tom, jak dostal vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
MMR: V integrovaných nástrojích v IROP zbývá pro žadatele ještě 12 miliard korun
Zájemci o podporu například veřejné dopravy, opravy silnic nebo kulturních památek prostřednictvím integrovaných nástrojů mají stále možnost získat dotaci. Stačí jen sledovat webové stránky nositelů integrovaných nástrojů, kde se zveřejňují všechny podrobné informace, a to nejen k vyhlašovaným výzvám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Chyby vlády a parlamentu
Svoboda slova je zatím tím největším „výdobytkem“ sametové revoluce. Upálení Palacha tenkrát pozvedlo sebevědomí národa. Současné ekonomické zájmy většiny občanů převyšují nad morálkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Kde je největší problém českého zdravotnictví?
Prý nedostatek sester je největší současný problém zdravotnictví v ČR. Údajně se na tom shodli mladý ministr Mgr. práv Vojtěch (ANO) s panem presidentem a jeho týmem poradců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Cestování lékařů přes hranice by mělo skončit, plánuje německý ministr
Za časů ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) lékaři hrozili, že pokud nedostanou přidáno, odejdou do Německa, kde dostanou mnohem vyšší mzdu. Lékařské odbory čas od času vracejí tuto výhrůžku na stůl. Jenže německý ministr zdravotnictví Jens Spahn teď udělal českým doktorům čáru přes rozpočet. V rozhovoru pro švýcarský list Blick am Sonntag konstatoval, že by EU měla podobné přesuny lékařů zarazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
První evropský chalífát. A věci, které se nepíší o „žlutých vestách“. Hovoří nestor novinařiny a znalec Francie Milan Syruček
ROZHOVOR Jak dalece se oddálila současná myšlenka Evropské unie od ideí Churchilla a de Gaulla, kteří viděli Evropu „od Atlantiku po Ural“! Dnes její aparát nabobtnal do počtu 170 000 úředníků a stále roste. Bývalý novinář Milan Syruček se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zabývá také francouzskou Sorbonnou, kterou štědře dotují arabské státy, jež se netají tím, že by Francii chtěly mít jako první evropský chalífát, a kde nedávno bez povšimnutí našich médií proběhl incident mezi studentkou a ředitelem o nošení šátku v hodině. V liberalismu se prý tato univerzita nechvalně proslavila už dříve, a to udělením doktorských titulů třem vedoucím představitelům Rudých Khmerů, kteří způsobili ve své zemi genocidu nepředstavitelných rozměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ekonom hrozil z Bakalových novin: Hrozné podkopávání našich spojeneckých závazků. Volit by měly i děti, vždyť ony jsou budoucnost
Investiční bankéř Ondrej Jonáš varuje před tím, že Česko jede setrvačností a neinvestuje do budoucnosti. Další krize nás tak podle jeho slov může vážně ohrozit. Uvedl to pro server iHNed.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Herec Cina nechápe, proč je manželství určeno jen mužům se ženami. Letos chce být uvědomělý člověk a prosadit změnu
Herec Jan Cina patří mezi hlavní tváře iniciativy „Jsme fér“. Na rok 2019 si prý dal za cíl nejen dál prosazovat práva homosexuálů, ale také stát se lepším člověkem, ba dokonce ideálním člověkem. V životě prý měl také etapu, kdy chtěl být malou mořskou vílou, nebo spíš malým mořským princem. Podstatné prý bylo, aby měl ocas. Ocas jako ryba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnaných v prosinci bylo o 50 tisíc méně než loni
K 31. 12. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 231 534 uchazečů o zaměstnání. To je o 16 524 více než v listopadu a o 49 086 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší prosincovou hodnotu od roku 1996, kdy bylo bez práce 186 339 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
A co Američané? Ve věci mobilů Huawei udeřila SPD
Jaroslav Novák, jenž sám sebe představuje jako politicky aktivního spisovatele a poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury, se vyjádřil ke kauze Huawei. Na to, jak moc se v poslední době mluví o Číně, se mu zdá, že se až příliš málo mluví o Spojených státech, které prý jen v roce 2014 aktivně sledovaly 1,2 milionu lidí. Pozadu nezůstala ani Velká Británie a další země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny
Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše zůstat ještě další dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
VZP: V jakých případech je možno požádat o prominutí penále
Otázka týdne ze Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Řízení letového provozu loni věnovalo na dobročinné aktivity nejvyšší částku ve své historii
Pozitivní vývoj letového provozu a příznivé hospodářské výsledky umožnily ŘLP ČR, s. p., podpořit v roce 2018 neziskový sektor rekordní částkou 7 milionů korun. Tento štědrý sponzorský příspěvek si mezi sebou rozdělily charitativní a sociální organizace, zdravotnická zařízení i školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
172 tisíc korun pro europoslnce, 628 tisíc korun pro jeho asistenty. Měsíčně. O to se hraje
Volby do Evropského parlamentu se blíží, a tak nechybí ani střety o podobu kandidátek. Jak totiž píší Lidové noviny, hraje se i o 38 milionů korun na asistenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
AV ČR: Nové centrum EPIREC - Na léčbě epilepsie se v Motole podílejí vědci a inženýři
Unikátní platforma propojující výzkum epilepsie s klinickou praxí funguje od ledna ve Fakultní nemocnici v Motole. V multioborových týmech zde pracují vedle lékařů také vědci z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fyziologického ústavu Akademie věd ČR. Inovativní poznatky, na jejichž zpracování se podílejí i odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT, zkvalitní a zefektivní péči o pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček nebude nadšen: V ČSSD sepsán ostrý dokument o Ukrajině, jde Babišovi
Exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek sdílel na svém facebookovém profilu interpelaci Jaroslava Foldyny (oba ČSSD) ve věci stanoviska Ministerstva zahraničních věcí k ukrajinskému zákonu o veteránech včetně banderovců. Interpelace míří na stůl Tomáše Petříčka, šéfa diplomacie (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Jsme absolutní špička mezi postkomunistickými zeměmi
Komentář na facebookovém profilu k ratingovému hodnocení ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Ke skutečnému řešení málokdy stačí paušální přístup
Komentář na facebookovém profilu k návrhu premiéra Babiše na další zvyšování důchodů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman znovu nejmenoval dva profesory. A Kalousek toho má dost. Natočil toto VIDEO
Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do kritiky prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát za to, že nejmenoval docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. „Prezident i premiér usilovně pracují na rozkladu právního státu,“ říká Kalousek ve videu umístěném na Twitteru, v němž promlouvá k českým občanům a nabádá je, aby to v dalších volbách pomohli změnit. „To nemá cenu. Polovina voličů evidentně vůdce chce,“ reagovali lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Migrant ohrabával, žena mu zlomila nos. Zdechovský ji chválil a našli se dobráci, kteří... Europoslanec vám poví sám
Napsal jsem, že žena má právo se bránit agresorovi, a už na mě přišly udavačské e-maily do Bruselu, že nejsem loajální k EU, posteskl si europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Modlím se za Klause. Je potrestán tím, že je směšný. Já nejsem průměrný
Kněz Tomáš Halík se rozhovořil pro Seznam Zprávy. Mimo jiné mluvil o tom, jak si lidé do něj promítají své démony. „Modlím se i za Klause,“ řekl také Halík. Tématem rozhovoru však bylo také upálení Jana Palacha, od něhož uplyne 50 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ale, ale. Bohatý sponzor Jiřího Drahoše a KDU-ČSL má průšvih se státní institucí
Národní technická knihovna žene k soudu developera Luďka Sekyru, známého sponzora KDU-ČSL, který dle médií ze zákulisí léta ovládá zejména pražskou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
O „luxusně nejlevnější“ nabídku v tendru na nového provozovatele českého mýta se začne zajímat policie, zjistil Ekonomický deník
Známé rčení anglického miliardáře a bankéře Rothschilda: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věcí,“ u nás zdomácnělo už dávno a řídí se jím kdekdo. Určitě ale ne naši státní úředníci. I proto mají dnes velké problémy s technikou čínské firmy Huawei, kterou si jako nejlevnější koupil snad každý náš vládní úřad, i proto kolabuje rekonstrukce dálnice D1, protože zde pracují stavební firmy, které byly nejlevnější. Výběrová řízení, kde vyhrává jediné kritérium, a tím je nejlevnější cena, přivede tento stát ještě k mnoha problémům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„CIA a KGB jsou to samé.“ Vlastimil Tlustý k Zemanovi i k církevním restitucím tak, jak se to nebude líbit
ROZHOVOR Exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý se v případě čínské firmy Huawei zastal prezidenta Miloše Zemana. Nebezpečí, která jsou popisována u této čínské firmy, jsou podle něj stejná u všech podobných firem, finské, jihokorejské , americké nebo čínské. „Tajné služby, které mají díky jejich firmám k dispozici naše data, se ve své racionalitě příliš neliší, hájí své zájmy a s těmi, kdo je poškozují, nemají slitování. A já se nechci vtáhnout do fandění jedněch agentů proti druhým, když si myslím, že dělají všichni totéž,“ prohlásil bývalý vlivný politik v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Rizika evropské ekonomiky narůstají
Pozornost nejenom finančních trhů se bude dnes upírat především do Británie, kde má tamní parlament jednat o dohodě o vystoupení země z EU. Šance, že dojednaná smlouva hladce projde, je poměrně malá, a tak nejistota, co se bude dít dál, zůstává ve hře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Přímá volba prezidenta v zrcadle názorů
Několik dnů zpátky to byl rok, co byl Miloš Zeman podruhé zvolen prezidentem České republiky v přímé volbě. Dost nemile jsem byl překvapen, že při hlasování ve Sněmovně PČR v r. 2011 se komunisté hlasování zdrželi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nepřijímejme do Evropy žádné další masy nepřizpůsobivých nájezdníků
Komentář na facebookovém profilu k útokům migrantů evropské ženy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Potrefená hUSA se ozvala!
Ještě před měsícem jsem neměl ani tušení o ukrytých čínských špionech přímo v kapse svého saka. Copak já, ale co ti všemocní vládci světa, kteří chodili se svým špionem v kapse po těch nejdůležitějších schůzkách, jak státních, tak i těch s milenkami. Pokud máme všemu věřit, co nám ti „moudří“ bulíkují, tak Pán Bůh s námi. Všechno je vyzrazeno, státní tajemství i ty naše milenky. Nyní se bojíme ukázat na ministerstvu, v úřadě, ale i doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí selhalo v zabezpečení, přišli na něj hackeři. A pak svůj průšvih ještě vyžvanilo
Ministerstvo zahraničí podle expertů další svou chybou pozvalo hackery, píše reportér MF Dnes Lukáš Valášek ve svém textu zveřejněném na serveru iDNES.cz. Analýzu svého mizerného zabezpečení prý zveřejnilo ministerstvo na webu. Byla součástí žádosti o stomilionovou evropskou dotaci, kterou chtělo ministerstvo čerpat na posílení svého IT. Mizerně jsou na tom podle informací MF Dnes i další ministerstva. Zdá se, že skandál kolem Huawei je jen špičkou ledovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura: Vláda by neměla nikoho obviňovat jen tak z plezíru a bez důkazů
Komentář na facebookovém profilu k varování Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost před výrobky čínských firem Huawei a ZTE
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Útok na zvolené politiky je útokem na demokracii
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů k případu webu white-media.info
Vyjádření Úřadu pro ochranu osobních údajů k znepřístupnění webu www.white-media.info.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Martin C. Putna hovoří: Exekutor vtrhl na Kliniku, rozmlátil zařízení, udělal nepořádek. Vždy to tam bylo uklizené, sympatické, bez drog. Doplatili na to, že podporovali uprchlíky
Exekuční vyklizení žižkovské Kliniky začalo ve čtvrtek, po odchodu aktivistů už jsou přízemní prostory budovy prázdné a začaly zabezpečovací práce. Někteří aktivisté však stále zůstávají na střeše Kliniky. Situaci v Interview Plus v Českém rozhlase okomentoval literární historik a pedagog Martin C. Putna, který se řadí mezi zastánce autonomního sociálního centra. „Klinika je fenomén. Politici jí nejprve fandili, zlom přišel s uprchlickou krizí,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Smrt Pawla Adamowicze je velkou tragédií
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Monitoring pozůstatků Juditina mostu a vltavského dna v jeho okolí
Ve dnech 14.–16. 1. 2019 proběhne s využitím moderní potápěčské techniky a archeologických dokumentačních postupů monitoring dna řeky Vltavy v bezprostředním okolí gotického Karlova mostu (2. polovina 14. století) a jeho předchůdce, románského Juditina mostu (3. čtvrtina 12. století).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petra Procházková líčila, jak Rusové likvidují nepohodlné novináře. Třeba je pošlou do Afriky...
Novinářka Petra Procházková se na serveru Deníkn.cz rozepsala o tom, jak byla loňská vražda tří ruských novinářů v Africe pečlivě připravenou akcí. Podle jejích slov přišel příkaz z Moskvy. A to od lidí, kteří útočili i na americké volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Singapur je z hlediska HDP na obyvatele de facto lídr na světě
Premiér Andrej Babiš zahájil svou týdenní pracovní cestu po Asii. V Singapuru se setkal s prezidentkou i předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš je z vraždy polského starosty zděšený, Petříček ji odsoudil
Premiér Andrej Babiš (ANO) je zděšený z vraždy gdaňského starosty Pawla Adamowicze. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) ji odsoudil jako hanebný čin a označil za tragédii. Oba vyjádřili soustrast rodině zavražděného i Polsku. Čin odsuzují i čeští opoziční politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: V pondělí 21. ledna ráno nastane úplné zatmění Měsíce
V pondělí 21. ledna 2019 před tři čtvrtě na šest ráno se Měsíc ponoří déle než na hodinu celým svým diskem do zemského stínu. Nastane tak úplné zatmění Měsíce, které bude navíc na dlouhá léta poslední svého druhu – další z našeho území spatříme až v září roku 2025. Měsíc během zatmění z oblohy nezmizí, neboť se na jeho povrch budou promítat odstíny pozemských červánků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Do kategorie majetková křivda spadají pouze restituce, a nebo i exekuce?
Exekuce, zlodějny za bílého dne posvěcené předchozími zákonodárci. Problém nejen právní, ale navýsost etický, morální a společensky naprosto devastujicí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk o Grebeníčkově knize: Je možné vyjadřovat různé názory
Hostem pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD). Vrátil se ke křtu knihy Miroslava Grebeníčka o církevních restitucích. Moderátorce Marii Bastlové však vyčetl, že by měla věnovat pozornost důležitějším otázkám. Třeba těm, čím prospěl české kultuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera vyděsil Takáče. Šlo o Huawei a čínského velvyslance
Druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS), byl hostem v pondělním pořadu Interview na ČT24. S moderátorem Danielem Takáčem hovořil o kauze Huawei a ZTE. Prozradil, jak aktuální česko-čínský spor probral s velvyslancem Pekingu, zda si české úřady vymýšlejí a jak tuto situaci řešit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Šafrovo forum: Babiš se schovává v Singapuru, aby se nemusel účastnit akcí k Palachovu výročí
Zahraniční cesty vysoce postavených politiků bývají plánovány celé měsíce dopředu. Na jednu z nich v neděli odjel i český premiér Andrej Babiš. Navštíví Singapur či Indii. Server Pavla Šafra Forum24.cz dospěl k závěru, že si Babiš nechal naplánovat cestu na půlku ledna naprosto schválně, aby se nemusel účastnit akcí k uctění památky Jana Palacha a nemusel čelit demonstrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lesích Krušných hor padají stromy a cesty jsou zaváté, vstup nedoporučujeme
Na větvích a stromech vysoká vrstva mokrého a těžkého sněhu, k tomu silný vítr a neustávající sněžení, zaváté cesty i ukazatele, mlha. Tak vypadají na začátku týdne lesy v Krušných horách. Lesníci varují běžkaře, lyžaře, skialpinisty i pěší a upozorňují na riziko pádu stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Nemůžeme schvalovat koncentrační tábory a loupeže orgánů
Piráti připravují zákon, který má zamezit kupčení s lidskými orgány. Spolupracují se senátorem Markem Hilšerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Novinář poslouchal Pirátku v neděli u Moravce. A z toho co vykládala byl pořádně zmatený
Publicista Petr Pešek se na serveru Reflex.cz rozhodl nahlédnout do duší českých Pirátů. Z toho, co tam našel, ho prý občas až mrazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Budou se přepisovat osnovy dějepisu. Po stížnostech BIS ministerstvo začalo konat
Zástupci Ministerstva školství se sešli s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou kvůli veřejné části výroční zprávy. V té se civilní kontrarozvědka okrajově věnovala právě školní výuce, a to s odkazem na sovětskou interpretaci moderních dějin, kterou je na českých školách podle tajné služby stále poznamenána interpretace moderních dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Návrh nového zákona o zbraních
Ministerstvo v současné době připravuje návrhy čtyř nových zákonů upravujících nakládání se zbraněmi, střelivem a municí v civilní sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: V Německu se vynořila nová politická strana Patriotů
Na německé politické scéně byla ustavena nová krajně pravicová strana Patriotů. Vzešla z útrob Alternativy pro Německo, která o víkendu měla sjezd zabývající se květnovými volbami do evropkého parlamentu. Zakladatelem se stal 44letý André Poggenburg, bývalý ze strany vyloučený dlouholetý předseda její Sasko - Anhalské organizace, kde v tamním zemském sněmu byl vůdcem opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Bouzek (TOP 09): Liberální demokracii budeme prosazovat a bránit
Části zastupitelů Krajského úřadu byla doručena žádost občana pro ředitele Jihočeské komorní filharmonie pana Otakara Svobody. Důvodem byl veřejně vyjádřený nesouhlas s výroky a chováním bývalého prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Státní vlajku v Afghánistánu musí vojáci měnit každých šest měsíců
Úkolem 18. úkolového uskupení v operaci Resolute Support, které od listopadu působí na základně HKIA (Hamid Karzai International Airport) v Afghánistánu, je zajišťovat permanentní logistickou a administrativní podporu pro všechny jednotky nasazené na území Afghánistánu. Kromě pracovních povinností čeká třicet dva vojáků a vojákyň z České republiky i několik ceremonií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Pobodaný starosta Gdaňsku zemřel
Pobodaný starosta Gdaňsku Pawel Adamowicz zemřel. Bylo mu 53 let. Informuje o tom server polského deníku Gazeta Wyborcza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Nikdy nesmíme dopustit násilný způsob vyznání politických názorů
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Profesor Piťha do vězení nepůjde. Žalobu ženské lobby odložili
Katolický duchovní Petr Piťha má o starost méně. Trestní oznámení, které na něj podala Česká ženská lobby za kázání o Istanbulské úmluvě, odložil státní zástupce jako neodůvodněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Veřejný dluh ČR je nejnižší od roku 2009
Komentář k vývoji dluhu sektoru vládních institucí ve třetím čtvrtletí 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Nové vedení Prahy chce změnit smlouvu s Pekingem. Kvůli Tchaj-wanu
Vedení hlavního města chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Shodli se na tom zástupci pražské koalice složené z Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže: Potvrzení 200tisícové pokuty pro město Březová
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zamítl rozklad podaný městem Březová a potvrdil prvostupňové rozhodnutí Úřadu, v němž byla ve společném správním řízení zahájeném z moci úřední na základě výsledků vlastní kontrolní činnosti uložena pokuta ve výši 200 tisíc korun za spáchání přestupků při zadávání jedenácti veřejných zakázek, přičemž s vybranými dodavateli již zadavatel uzavřel smlouvy o dílo. Rozhodnutí nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident odmítl povýšit Fajta a Ošťádala na profesory. Rektor Zima nastoupil před kameru ČT a začal o tom, jak jej přiměje konat, co se sluší a patří
Prezident Zeman se rozhodl nejmenovat Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. K rozhodnutí Miloše Zemana se vyjádřil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, který na stanovisku pana prezidenta nenechal nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Na Šumavě trvá nebezpečí pádu stromů. Správa uzavírá jelení výběh v Návštěvnickém centru Kvilda
Na celém území Národního parku Šumava hrozí nebezpečí pádů stromů nebo jejich částí. Správa NP Šumava proto nedoporučuje vydávat se na turistické výlety či na výlety na běžkách do terénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Janek Kroupa stál před soudem. Český rozhlas s ním. Byli jsme u jednání, které zaujme i Babiše
Reportér Janek Kroupa opět působí svému zaměstnavateli, veřejnoprávnímu Českému rozhlasu, vrásky na čele. Tentokrát byl kvůli jeho článku dokonce rozhlas postaven před soud. Věc souvisí s kauzou nahrávek premiéra Babiše a bývalého novináře MF Dnes Marka Přibila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Aby stíhal Prahu i Brusel. Kvůli funkcím Pospíšila mění hlavní město termíny jednání
Jednání pražské rady se kvůli Pospíšilovi přesunulo z úterý na pondělí. Europoslancem a současně zastupitelem by chtěl zůstat i po květnových volbách.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:36, zobrazit podobné
Petice proti zneužívání odkazu Jana Palacha italskými extremisty
Letošní výročí sebeupálení se Jana Palacha je o něco významnější než výročí předešlá. Je tomu totiž celých 50 let od činu, který otřásl světem. Je proto zřejmé, že bude tomuto výročí dáváno mnohem více pozornosti než výročím předešlým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Tady se dělá byznys a my u toho chybíme
Komentář na facebookovém profilu k velvyslanectví v Singapuru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou prodal v elektronické aukci řopík
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou prodal v elektronickém aukčním systému dva pozemky, včetně pevnostního objektu stálého lehkého opevnění tzv. řopíku. Jednalo se o jednu z prvních elektronických aukcí nemovitého majetku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Kontext skandálu Huawei a ZTE
Varování NÚKIB před výrobky firem Huawei a ZTE docela rezonuje. Ve veřejné debatě ale zaznívá velké množství dezinformací a polopravd. Pokusím se proto shrnout politický a technologický kontext pro pochopení této kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Od deseti k pěti: Katastrofa TOP 09 se prohlubuje. Nové a vážné informace
Jak jsme již dříve informovali, TOP 09 se bude stěhovat ze svého současného sídla v Tyršově domě, který vlastní Česká obec sokolská (ČOS). Pro server iDnes se k okolnostem toho, že Oldřich Lomecký, vysoký činitel ČOS, odešel z TOP 09, vyjádřil jak Jiří Pospíšil, tak samotný bývalý starosta Prahy 1. Pospíšil tvrdí, že za vyhazovem ze současného sídla je politika. „Všechny platby byly včas, nemáme žádné dluhy, odchod nijak nesouvisí s ekonomickou situací. Je podle mě dán politickými důvody,“ říká europoslanec a předseda TOP 09. Ale Lomecký namítá, že se rozhodnutí o výpovědi nezúčastnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Fotopasti potvrdily, že vlci se na jihu Třeboňsku rozmnožili
Na česko – rakouském pomezí na jihu Třeboňska byl potvrzen výskyt vlků na začátku března 2018. Odborníci podle pobytových stop, stržených hospodářských i volně žijících zvířat a fotografií z fotopastí zjistili, že se tu pohybuje vlčí pár. V průběhu léta pak fotopasti zaznamenaly čtyři až pět vlčat. Znamená to, že vlčí smečka se na Třeboňsku etablovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Prznění paměti národa, fašismus. Lenka Procházková velmi zle o naší současnosti. A o ČT
ROZHOVOR „Lid, zakotvený v Ústavě jako zdroj veškeré moci, je ve skutečnosti jen zdrojem financování cizích záměrů. Platíme armádu, která stát neubrání, platíme školství, které už z druhé generace našich dětí vyrábí bioroboty, platíme veřejnoprávní média, která do svého sterilního bazénku pouští jen šlapače vody,“ komentuje Českou republiku třicet let po revoluci spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková. Podle ní svoboda myšlení leká i mnohé současné politiky, a proto by chtěli, aby se informace a názory šířily kontrolovaně a pouze v určených mantinelech. Hledání pravdy však prý není koupel v dezinfekcí vonícím bazénu, ale spíše plavání v divoké řece.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Úprava mediální karantény ČNB
Česká národní banka upravuje pojetí části své mediální karantény vztahující se k měnověpolitickým zasedáním. Počínaje únorovým měnovým zasedáním budou moci představitelé ČNB za níže uvedených podmínek veřejně vystupovat již bezprostředně po skončení tiskové konference k výsledkům měnového jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Šumová (Zelení): Životnímu prostředí se nevěnuje pozornost, kterou si zaslouží
Rozloučení předsedkyně ZO Strany zelených v České Lípě Vladimíry Šumové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Nekompromisní soudce: Byl to terorismus! Senior Balda dostal 4 roky
Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes uznal soud seniora Jaromíra Baldu vinným z teroristického útoku a poslal ho na čtyři roky do vězení. Nařídil mu také ambulantní psychiatrické léčení. Jedenasedmdesátiletý Balda předloni pokácel dva stromy na železniční koleje, navíc šířil výhrůžné letáky. Chtěl tak u lidí vyvolat strach z muslimských migrantů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Soudu navzdory: Prezident Zeman se rozhodl nejmenovat Ošťádala s Fajtem profesory
Prezident Miloš Zeman se rozhodl nejmenovat docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. Učinil tak poté, co mu soud věc vrátil k dalšímu řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda má řešit problémy, a ne je způsobovat
Komentář na facebookovém profilu k hospodaření státu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Souhlasím, ČSBS hájí komunistické zločince, antisemity a popírače holocaustu
Poslanec za ODS Jakub Janda se tvrdě opřel do tzv. Českého svazu bojovníků za svobodu. Označil jej za pofidérní spolek adorující bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Posledním dnem pro podání přiznání k dani silniční je 31. leden
Letošní přiznání k dani silniční je potřeba podat a daň také zaplatit nejpozději do konce ledna. Přiznání by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, jejichž silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla (dále jen "vozidla") podléhají dani silniční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Na dotační politiku našich vlád doplácí malí zemědělci
Komentář na facebookovém profilu k zemědělské dotační politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: České TV pořady – a proč, prosím vás?
To abychom si snad o sobě mysleli bůhvíjací nejsme kabrňáci, co si umí udělat všechno sami, jak jsme si to namlouvali za totality? Televizní mnohahodinové revuální a hudební pořady všech druhů, filmy každého myslitelného žánru a snad z každého prostředí, které v republice existovalo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zločinci a lotři. Jde i o George Bushe. Na vlnách rozhlasu zněla nevídaná slova o migrantech v Evropě
V sobotních Hovorech na ČRo Plus byl hostem tentokrát politolog Jan Eichler, který přednáší na Fakultě mezinárodních vztahů na VŠE. A s ním bylo jasné i téma, o kterém se hovořilo. Francie, zatížená z minulosti koloniálním dědictvím a současně útoky teroristů. Popsal situaci a politiku, která vedla k tomu, že nyní je ve Francii 6 až 8 milionů Alžířanů či lidí s tímto původem. A doufá, že nedojde k útokům zde v ČR. „Záminky by mohly být lecjaké, včetně nedomyšlených výroků některých našich vrcholových politiků, které ztotožňují islám a terorismus,“ tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Ctibor Veleba: Když se dělá vše proto, aby to nešlo...
Takto lze okomentovat situaci lodní dopravy na Vranovské přehradě, alespoň pro společnost Rekreace Vranov…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení brexitu a mizerného evropského průmyslu
Čeká nás týden, kdy si politika může s trhy opět pohrát. Na prvním místě budou evropské trhy sledovat především úterní hlasování o brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
172 tisíc korun pro europoslance, 628 tisíc korun pro jeho asistenty. Měsíčně. O to se hraje
Volby do Evropského parlamentu se blíží, a tak nechybí ani střety o podobu kandidátek. Jak totiž píší Lidové noviny, hraje se i o 38 milionů korun na asistenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČSSD je čím dál tím více probruselská
Pražská ČSSD, ve které silnou frakci tvoří Mladí sociální demokraté, si vytýčila další metu. Po protlačení svých kandidátů na ministerské posty, chtějí řídit celou ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
SVOL: Zvedá se vlna solidarity s vlastníky lesů
Lidé a instituce jsou odhodláni v letošním roce různými formami pomoci vlastníkům lesů při zvládání jejich nelehké situace. Ptají se však, jak bude postupovat stát a zda jejich pomoc bude něco platná, pokud opatření státu budou pomalá a neefektivní. Mají obavu, že jejich pomoc bez účinné podpory státu katastrofickou situaci v lesích nevyřeší, jen se vypaří jako kapka vody v příliš rozsáhlém požáru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Gemund, co vyhodil Zemanovy a Babišovy kytky do koše: Udělal bych to znovu
Aktivista a překladatel Otakar van Gemund je jeden z demonstrantů, který loni 17. listopadu na Národní třídě vyhodil do koše květiny od premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, prezidenta Miloše Zemana a lídra SPD Tomio Okamury. Jak uvedl v rozhovoru pro Týden, květiny od Zemana a Babiše by vyhodil klidně znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Kavan: Stáhnout se ze Sýrie a předhodit Kurdy Turkům? Nepřijatelné. Živelně se stahovat z Afghánistánu je nevhodné
ROZHOVOR Pokud státní orgány mají právo a povinnost chránit bezpečnostní informace, nebudou podle bývalého ministra zahraničních věcí a někdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana používat přístroje organizací, které mohou být napojeny na výzvědné orgány té které země. „To se týká velmi malého počtu orgánů a jednotlivců, kteří mají bezpečnostní zájem některé informace utajit, proto nebudou podnikat riskantní kroky. Ale to je v politickém, bezpečnostním, diplomatickém i podnikatelském světě alfa a omega, to je běžnou abecedou jednání,“ řekl v reakci na varování českých úřadů před používáním čínských mobilů Huawei a na přestřelku mezi premiérem Andrejem Babišem a čínským velvyslancem bývalý významný politik a diplomat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Vize nula: Letem světem statistikami dopravní nehodovosti za rok 2018
Během roku 2018 vyšetřovala Policie ČR celkově 104 764 dopravních nehod, při kterých zahynulo 565 osob, dalších 2 465 bylo zraněno těžce a 25 215 lehce. Oproti roku 2017 došlo k významnému zvýšení obětí nehod (o 63, tj. 12,5 %), navýšil se i počet těžce (o 126, tedy 5,4 %) a lehce zraněných (o 475, tj. 1,9 %). Více bylo i nehod vyšetřovaných Policií ČR, a to o 943, tedy 0,9 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti uspořádali Piratecon k sociálnímu bydlení
Pravidelná setkání Pirátů k zásadním politickým tématům s názvem Piratecon probíhají i v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Přebytek hospodaření i míra zadlužení poklesly
Saldo hospodaření sektoru vládních institucí dosáhlo ve třetím čtvrtletí 2018 přebytku 21,0 mld. Kč, což představuje 1,55 % HDP. Příjmy sektoru vládních institucí dosáhly 40,9 % HDP, zatímco výdaje 39,3 % HDP. Míra zadlužení sektoru vládních institucí klesla meziročně o 1,21 p. b. na 33,90 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Bilance ČMKB v roce 2018: Průměrně 31 kontraktů denně
Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKB) bylo loni uzavřeno 7783 kontraktů, tedy v průměru 31 kontraktů denně. Denní frekvence kontraktů tak meziročně vzrostla o téměř 11 procent. Každý obchodní den se průměrně zobchodovalo 26,7 tisíce MWh energií v hodnotě 25,2 milionu korun, zatímco v roce 2017 to bylo 24,7 tisíce MWh (16,1 milionu korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Petříček nebude nadšen: V ČSSD sepsán ostrý dokument o Ukrajině
Exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek sdílel na svém facebookovém profilu interpelaci Jaroslava Foldyny (oba ČSSD) ve věci stanoviska Ministerstva zahraničních věcí k ukrajinskému zákonu o veteránech včetně banderovců. Interpelace míří na stůl Tomáše Petříčka, šéfa diplomacie (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová a Macron teď ovládnou vše. Náš diplomat promluvil o EU
České republice nastanou po odchodu Británie z EU složitější časy. Angličané, Velšané a Skoti byli podle jednoho z českých diplomatů častými spojenci Čechů, Moravanů a Slezanů. Teď si budeme muset hledat spojence nové a jednat se Švédy, Finy nebo Portugalci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Čunek: Chceme ve školách vytvářet atmosféru, která umožní hledat přirozená řešení
Zlínský kraj zahájil cyklus vzdělávání pro ředitele škol o palčivých problémech současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ivan David: Svobodná a spravedlivá…
„Pokud má být společnost svobodná, musí být spravedlivá… zákony mohou být dobré, špatné, ale musí platit stále a pro všechny. Změna pravidel během procesu je něco, co nesmí nikdy nastat. A když vláda dělá toto, tak jde proti vlastním lidem a rozkládá společnost“ . (Milan Knížák citován Zdeňkem Jemelíkem:http://www.chamurappi.eu/novinky-a-akce/zdenek-jemelik-pouceni-z-vystoupeni-spolku-spravedlnost/)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Zástupci Prahy jednají s ministrem Ťokem o Pražském okruhu
Zástupci hlavního města jednají s ministrem dopravy Danem Ťokem (za ANO) o výkupech pozemků pro úsek 511 Pražského okruhu. Náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl před schůzkou novinářům, že na obecných principech spolupráce města a státu panuje shoda a dnešní jednání už se týká detailů výkupů. Podle náměstka by mělo přinést návrh dalšího postupu, který poté bude muset ještě schválit vedení města. Úsek 511 má propojit D1 a Běchovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Z**de, řekl pirát staršímu kolegovi a strčil do něj. Jde o hodně, i o Putina
I u Pirátů to občas vře. O strkanici u kuchyňky píší Lidové noviny. Mělo k ní dojít mezi Giuseppem Maiellem, jenž se nedostal do Poslanecké sněmovny, ale byl lídrem zlínské kandidátky Pirátů, a místopředsedou strany Mikulášem Peksou. A šlo o to, kdo bude kandidovat v eurovolbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Bohuslav Sobotka nastoupil do práce
Expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je konzultantem. Jak píše server Neovlivní.cz, radí mmo jiné také bývalému federálnímu poslanci Janu Vildovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Vondrák: Transformace našeho regionu opravdu dobře nastartovala
V polovině volebního období, kdy v čele vedení kraje stojí koalice hnutí ANO, KDU-ČSL a ODS, jsou v regionu cítit změny. Moravskoslezský kraj mění image, stává se důležitým hráčem v oblasti inovací, proměnilo se jeho vnímání u lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Nutně potřebujeme mezigenerační spravedlnost
Komentář na facebookovém profilu ke zvyšování důchodů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Konec obchodní války USA a Číny, nebo finální "střet civilizací"?
V den, kdy prezidenti Trump a Xi Jinping zasedli v Buenos Aires k večeři, aby se pokusili ukončit obchodní válku mezi oběma velmocemi, byla ve Vancouveru zatčena Sabrina Meng Wanzhou, finanční ředitelka a dědička firmy Huawei. Zdá se, že někdo má zájem, aby večeře na summitu G 20 nedopadla, jak si snad přejí oba mocní muži. Čeká nás tentokrát finální „Střet civilizací“, jak předvídal „xenofob“ Samuel Huntington?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Raždík (SPD): Necháme Německo vyhrát druhou světovou válku?
Centrální banka má moc řídit celou ekonomiku země. Necháme cizince v Německu řídit ekonomiku naší země? Nechtěl tohle i Hitler? Nebylo to přesně to, proti čemu bojovali a proč umírali naši předkové?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Svitavská speciální škola dostala nový plášť, střechu a dílny
Významným okamžikem ve Speciální základní škole a střední škole ve Svitavách se stalo slavnostní dokončení jedné z největších investic do tohoto zařízení, které má v letošním školním roce 58 žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nedopusťme, aby politická korektnost a multikulturalismus ovládly i ČR
Komentář na facebookovém profilu k jednání muslimského starosty Londýna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Palachův týden? Zmlátili i slepce či paní s kočárkem, zavzpomínal historik u Veselovského na řádění policistů
Historik Petr Placák vzpomínal s moderátorem Martinem Veselovským na DVTV.cz na Palachův týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček rozumí, že Chovanec nechce pro postoj k ANO štěpit klub
Exministr vnitra a někdejší zastupující šéf sociální demokracie Milan Chovanec informoval před Vánoci současného předsedu ČSSD Jana Hamáčka o svém záměru opustit po březnovém sjezdu strany Sněmovnu. Předseda sociálních demokratů ČTK napsal, že jeho krok respektuje a rozumí mu. Chovanec podle něj nechce štěpit poslanecký klub. Podle místopředsedy ČSSD Romana Onderky jde o Chovancovo osobní rozhodnutí, i on napsal, že poslancovo rozhodnutí respektuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Středočeská rota aktivní zálohy si jako první vyzkoušela výcvik na simulátorech
Záložníci ze Středočeského kraje jsou první mezi aktivními zálohami, kteří si vyzkoušeli výcvik na speciálních vojenských trenažérech v Brně a Vyškově. Cvičení, při němž byly simulovány situace a úkoly, které by příslušníci AZ plnili i ve skutečnosti, se setkalo s velkým ohlasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Konečná: Výzva národu, aby šel do ulic? Ať Hřebejk vyleze z pražského skleníku a jde se podívat do fabriky mezi lidi práce, z čeho mají strach!
ROZHOVOR „Ať pan Hřebejk vyleze z pražského skleníku a jde se podívat do fabriky mezi lidi práce, nebo do domovů důchodců, do nemocnic. Tam by viděl, z čeho mají lidé skutečný strach,“ říká na adresu známého režiséra europoslankyně Kateřina Konečná a mluví například o strachu seniorů, zda si budou moci zaplatit léky nebo nájem. V rozhovoru promluvila o volbách do Evropského parlamentu a prozradila, co jí vadí na EU. Zdůraznila také důležitost nepromlčitelnosti zločinů privatizace a vrátila se i k „divokým devadesátkám“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty v roce 2018 pokračovala v rekonstrukcích tratí, nezapomínala ani na dopravce a cestující
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má za sebou úspěšný rok. Patří mezi největší konečné příjemce finančních prostředků z aktuálního Operačního programu Doprava, ke konci loňského roku měla schválený příspěvek ve výši 99,5 procenta z celkové alokované částky pro SŽDC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Pane ministře, kde jste?!
Naprosto skandálním způsobem se na sociálních sítích zviditelnil ukrajinský velvyslanec v ČR Yevhen Perebyinis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Totální výsměch BIS, která mluví do školství: Rudá armáda nás neosvobodila, nic takového neexistovalo. A Rusko? Neexistuje. Za východní hranicí Ukrajiny spadnete do oceánu!
Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před "ruským vlivem na školství", tedy výuce dějin podle sovětského modelu, nenechala klidnou mediální a politickou analytičku Irenu Ryšánkovou, která s přidanou ironií poskytla pro ParlamentníListy.cz vlastní komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer přednášel o lidech postižených exekucemi. Dostal se ale i k Zemanovi. A to nebylo hezké povídání
REPORTÁŽ Miloš Zeman má svého Bakalu. Exministr Němec jako přítel exekutorů, kterým spolu s právníky vycházel na ruku. Pět milionů exekucí v naší malé republice a tvrdý přístup, který nemá obdoby nikde v západní Evropě. Byznys jako z kouzelnického klobouku. Za deset tisíc půl milionu, za korunu dluhu téměř „dvacka“. Senátor Marek Hilšer představil auditoriu neutěšený stav, na kterém se podílí i současná hlava státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za omezení provozu replik historických vozidel v centru Prahy
Žádost k rukám primátora Hřiba a starosty Prahy 7 Čižinského
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vidíme velmi nezodpovědnou britskou politiku, vypálila v rozhlase europoslankyně Charanzová
Do křesla pro hosta úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu usedla europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová. Na rozhlasových vlnách popsala, jak by to mohlo dál vypadat s Brexitem. Evropská unie se prý připravuje i na situaci, kdy dojde na tzv. tvrdý Brexit a případný chaos. Nejpravděpodobnější se jí však zdá, že Brexit bude odložen. Věnovala se však i českým voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Drsná přestřelka v Českém rozhlasu. Ovčáček a senátor Růžička se pohádali kvůli zabezpečení Hradu
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na vlnách Českého rozhlasu obhajoval zavedení bezpečnostních kontrol na Pražském hradě. Zdůrazňoval, že v žádném případě nebudou zrušeny. Byly prý zavedeny proto, aby chránily návštěvníky Hradu. O prezidenta tady údajně vůbec nejde. Senátor Jiří Růžička zvolený s podporou TOP 09 však hradnímu mluvčímu důrazně oponoval, že by se Hrad měl otevřít veřejnosti, protože už nežijeme v totalitním státě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ruský terorismus? Na Ukrajině Rusko odpálilo dům, stopy vedou přes Polsko až k poslanci AfD, tvrdí Svobodná Evropa
Spiknutí proruských aktivistů sahající od Německa přes Polsko až po Rusko? Rádio Svobodná Evropa přináší příběh, ve kterém figuruje opravdu mnoho evropských zemí. Polští aktivisté měli spáchat na popud německého novináře útok na maďarské kulturní centrum na Ukrajině. A pak se přes Slovensko vrátit do Polska. Referuje o tom Rádio Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Pražský primátor a spolupracovník Českého rozhlasu podporují zloděje
Již od dob starého Říma považujeme vlastnické právo za právo absolutní. Tak jako máme právo vlastněnou věc držet, užívat ji, nakládat s ní, tak máme právo zabránit jiným osobám v užívání věci patřící do našeho vlastnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Rok 2018 opět ve znamení vyššího počtu cestujících i destinací
Letiště Václava Havla Praha od roku 2013 nepřetržitě roste. V roce 2018 odbavilo podle nejnovějších provozních výsledků celkem 16 797 006 cestujících, což znamená 9% meziroční nárůst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová přijede 11. března do Prahy
Bývalá americká ministryně zahraničí českého původu Madeleine Albrightová přijede 11. března do Prahy. Jednaosmdesátiletá pražská rodačka zde představí svou nejnovější knihu Fašismus: Varování. Uvedli to dnes zástupci nakladatelství Argo na setkání s novináři. Knihu vydalo Argo koncem loňského prosince. Albrightová chystá také akce v Brně, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petříček: ČR preferuje odchod Británie z EU dohodou
Česká republika je připravená na jakoukoli variantu Brexitu. Novinářům to dnes po schůzi senátního výboru pro záležitosti EU řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Nejlepší by podle něj byl odchod Británie z Evropské unie dohodou. Zprávu přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Důležitá pravidla přestávají být vidět, říká Karel Havlíček
V Česku už je tolik nařízení, zákonů, novel a jejich novel, že už to ani nikdo nespočítá. Právo zahlcuje příval nesmyslů, ideologií, důležitá pravidla se vytrácejí a zákon přestává být vymahatelný. O tom všem s právníkem a zakladatelem Stálé konference českého práva (SKČP) Karlem Havlíčkem v nebývale otevřeném rozhovoru pro portál FAEI.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Národní technická knihovna podala žalobu na společnost Sekyra Goup
V únoru 2017 se uvolnily, roztříštily a spadly dvě skleněné tvarovky z vnějšího opláštění budovy Národní technické knihovny (NTK) v Dejvicích. Podle znaleckého posudku, vypracovaného Kloknerovým ústavem ČVUT, bylo příčinou havárie extrémní namáhání skla v okolí nosného bodu, které bylo způsobené nevhodným kotvením skleněných prvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pravicová politika je sociální
Komentář na facebookovém profilu k dotačním programům pro potřebné
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Velký bratr v ledničce i koupelně
Největší světová výstava spotřební elektroniky CES, která právě proběhla v americkém Las Vegas, ukázala takový trend sbližování virtuálního a fyzického světa, že brzy pohltí i nás nebo aspoň naše myšlenky a vaše vzorce chování. Začne to tím, že všechny přístroje budou rozumět hlasovým pokynům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Rád bych napravil chybu, že nemáme v Singapuru velvyslance
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Singapuru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Dočasné omezení přístupu ve stanici metra Hlavní nádraží
Dopravní podnik hlavního města Prahy upozorňuje na dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra C Hlavní nádraží
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Hodnocení stavu životního prostředí v ČR podle názoru české veřejnosti
Nadpoloviční většina českých občanů (57 %) hodnotí stav životního prostředí u nás jako dobrý. Z časové řady výzkumů STEM vyplývá, že v roce 1997 jasně převažoval názor, že životní prostředí v naší zemi není dobré (jen 13 % pozitivních hodnocení).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Čau lidi, a tuto zábavnou historku znáte?
Komentář na facebookovém profilu k dotacím pro velké firmy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Prvním mládětem roku 2019 je antilopa koňská
Druhého ledna zaznamenala liberecká zoo první přírůstek tohoto roku. V brzkých ranních hodinách se narodil samec antilopy koňské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářství: Jde to do kytek. Hlavně Německo. Propadá se to strašně rychle, je to šílené
Ekonom Vladimír Pikora se ve svém pravidelném Eurodeníku zaměřil na pokles evropských akcií, který je v současné době jen lehký. „Přitom když se člověk podívá na nové zprávy, čekal by i větší pokles,“ poznamenal. A věnuje se také Německu, které je podle něj velkým zklamáním, jeho výroba poklesla o 1,9 procenta, zatímco trh čekal růst o 0,3 procenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„Afričané jsou méně inteligentní než my. Kdo je zná, ten to ví,“ řekl nositel Nobelovy ceny. A takhle s ním zametli
„Odvolávám, co jsem odvolal,“ praví se v Pyšné princezně. Stárnoucí americký vědec James Watson, nositel Nobelovy ceny, si okolo roku 2007 nedal pozor na jazyk a spojoval inteligenci s rasovým původem. Po omluvě mu byly ponechány už jen čestné tituly. Na začátku roku byl odvysílán dokument, ve kterém vědec přiznal, že názor nezměnil. A přišel i o to málo, co měl. Informovala o tom britská BBC a deník Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neznamená zkratka BIS „Bolševická Interpretační Správa“?
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Výklad demokracie pana Gemunda odsuzujeme
Vyhození kytic na Národní třídě byl připravený útok proti demokraticky zvoleným státním představitelům. Že šlo o promyšlený a předem plánovaný útok na naší demokracii, není pochyb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Za několik dní vznikne největší zóna volného obchodu
Již v únoru by platnosti měla nabýt obchodní dohoda mezi Evropskou unií a Japonskem. Vytvoří se tak historicky největší zóna volného obchodu. Dojde k zjednodušení vývozu, ale i poklesu celních tarifů u importovaných japonských aut o 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Velký úspěch sportovců Olympu
V sobotu 12. ledna vybojovala stříbrnou medaili na mistrovství Evropy v rychlobruslařském víceboji Martina Sáblíková, o den později dojela ženská biatlonová štafeta ve světovém poháru třetí, na její výkon navázali čtvrtí čeští muži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: V zaměstnanosti jsme v Evropské unii premianti
Komentář na facebookovém profilu ke zprávě Úřadu práce o zaměstnanosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Provozní budova tvrze Bouda by měla stát již letos
Tvrz Bouda na Králicku je nejchladnější veřejnosti přístupnou památkou v České republice. Jejím vlastníkem je od roku 2011 Pardubický kraj, který se od této doby snaží vylepšovat nejen návštěvnický, ale také provozní komfort.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Hučín: Myslel jsem, že dav zaútočí na Sněmovnu a zabrání zvolení Babiše. Holýma rukama už to nepůjde, už se zapouzdřili
„Já se s výsledky voleb neumím a nemohu smířit. My jsme ten režim zažili a já jsem nebyl nějaký pasivním trpitelem,“ říká disident, bývalý důstojník BIS a válečný veterán třetího odboje Vladimír Hučín. Zdůraznil, jak těžká je pro něj jako pro předsedu Konfederace politických vězňů skutečnost, že na postu premiéra sedí právě Andrej Babiš. „Pro politické vězně a lidi, kteří poznali, co ten režim tehdy prováděl, je to naprosto nepřijatelné,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
„Václav Moravec ve vyšetřovací vazbě. Jiří Pospíšil zmizel.“ Tohle vysílala ČT. Nezbláznili jsme se
Jaké pořady dávala ČT v den, kdy se vyklízela Klinika? V pozdních večerních hodinách to byla repríza jakoby britského dokumentu z roku 2011, který vytváří imaginární verzi Česka v roce 2022, kde zvítězila „ultrapravicová“ strana, která zavedla policejní a veřejnou perzekuci homosexuálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Překvapivé výsledky lavinového výzkumu na Fakultě biomedicínského inženýrství
Jak dýchá člověk uvězněný v lavině? Jak rychle dochází k úbytku kyslíku? Tyto a další otázky řeší na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) tým vědců z katedry biomedicínské techniky ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a Armádou ČR. V rámci lavinového výzkumu se zaměřují na dýchání obětí pod sněhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Na právníky, soudní výlohy, náklady spojené s exekucí, Klinika žádá na Facebooku o podporu
Autonomní sociální centrum Klinika žádá své příznivce o finanční příspěvky na svůj transparentní účet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Antonín Staněk přijal italského velvyslance
Ministr kultury Antonín Staněk přijal v Nostickém paláci dne 14. ledna 2019 velvyslance Italské republiky J.E. pana Francesca Saveria Nisia, který diplomatickou misi v České republice zahájil 22. října loňského roku. Do Prahy se přitom vrací již podruhé, na začátku 90. let působil na italském velvyslanectví jako obchodní rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Dopravní obslužnost průmyslové zóny Liberec JIH
Již několik let řešíme v Liberci napojení průmyslové zóny JIH na rychlostní komunikaci I/35. Důvod je jasný - ze 17 000 automobilů, které denně projíždí ulicí České mládeže, jich většina směřuje právě do průmyslové zóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Křenek (BOS): Projev zoufalství západních tajných služeb
O pozadí hysterie kolem Huawei, o kterém se cudně mlčí, protože představuje totiž hrozbu pro západní tajné služby, které již nebudou mít přístup k datům operátorů, kteří se rozhodnou postavit své sítě na čínské technologii Huawei.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
FOTO Kyjev: Ceny západní, platy východní. Do nákupáku se lidé chodí spíš podívat. Už abychom byli v EU, říkají
REPORTÁŽ Kyjev není zrovna destinací, o kterou byste stáli. Poněkud povadlá vzpomínka na doby Sovětského svazu se tu mísí s raketovým boomem oligarchů, kteří podnikají a stavějí o sto šest. Křiklavé barevné západní reklamy v postsovětském metru, bulváry postavené v době SSSR, kdy vše staré a carské muselo pryč... ale stačí stočit zrak do přilehlých dvorků a zákoutí. Ceny západní, platy více než východní. Zvláště novoroční doba (nový pravoslavný rok se tu slaví o pár dní déle než u nás) na vás dýchne směsicí Hollywoodu a Santa Klause, protože ten Mikuláš je takový nějaký promoskevský. V době energetické krize, kdy venkov svítí jen když musí, Kyjev ozdobil svíčkami a zářivkami kdejaký stromeček – to nemluvě o budovách úřadů, bank či obchodů, které tu byly osvícené snad už od sklepa až po nejvyšší patra včetně střechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Průmysl v eurozóně - listopadový šok
Průmysl v eurozóně propadl o 1,7 % meziměsíčně, což reálně srazilo výrobu meziročně o 3,3 %. To je nejhlubší reálný propad průmyslu od roku 2012, který jsme navíc pozorovali napříč všemi velkými ekonomikami eurozóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Pěstujme společenskou atmosféru, která nevede k radikalizaci
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí starosty města Gdaňsk Pawla Adamowicze, který podlehl následkům útoku mladého Poláka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ otevírá výzkumníkům nové SafeCentrum
Český statistický úřad výrazným způsobem rozšiřuje nabídku poskytovaných služeb v oblasti mikrodat. Od 15. ledna 2019 bude pracovníkům výzkumných a vědeckých institucí umožněno samostatně pracovat v nově zřízeném SafeCentru v prostorách Ústřední statistické knihovny. Přístup bude možný za přesně vymezených podmínek s důrazem na vysokou ochranu dat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Ekonomické zisky versus veřejné zdraví
Evropský parlament ve středu 16. ledna hlasuje o závěrečné zprávě Zvláštního výboru pro autorizaci pesticidů v EU (PEST), který fungoval v roce 2018, a jehož jsem byl koordinátorem pro frakci S&D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Čerpání rozpočtu Ministerstva obrany opět plné slibů
Samohybné houfnice DANA, víceúčelové vrtulníky a radiolokátory MADR, tedy 20 miliard korun opět přesunuto do dalšího roku. Po kolikáté páni ministři a paní ministryně za ANO?!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Antonín Staněk přijal velvyslance Velké Británie
Ministr kultury Antonín Staněk se dnes 14. ledna 2019 v Nostickém paláci setkal s velvyslancem Velké Británie J.E. panem Nickem Archerem, který v České republice působí od ledna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Kříž (Svobodní): Fetišizace soukromého vlastnictví?
Žijeme v éře zpochybňování všeho. Expertem na cokoliv je kdekdo. Už nestačí staré dobré doporučování živočišných a rostlinných tuků, kdy jsme byli „experty“ přesvědčováni, že musíme jíst pouze rostlinné tuky, protože živočišné nás zabíjejí, zatímco o dvacet let později tomu bylo naopak. Vždy stejně přesvědčivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš se sešel se singapurskou prezidentkou a premiérem
Schůzkami s prezidentkou Halimah Yacobovou a s předsedou vlády Lee Hsien Loongem zahájil dnes premiér Andrej Babiš návštěvu Singapuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Chovanec (ČSSD): Svoje jsem si odmakal
Komentář na facebookovém profilu k odchodu z vrcholné politiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Marek Benda uhranul slovy o lídrech EU, kteří nemají děti. A o Orbánovi
S Janou Bobošíkovou se na XTV tentokrát sešel nejdéle sloužící poslanec v České republice, předseda ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Marek Benda (ODS). Hned na úvod řekl, že poslanec SPD by neměl být vydán k vyšetřování i přes jeho „debilní“ výrok. Témata byla různá, od Havla a roku 1989 přes vládu Andreje Babiše až po hrozbu z Číny, Ruska i Evropské unie. A chyby z minulosti. „Moje největší politická chyba, kterou jsem kdy udělal, bylo, že jsem hlasoval pro přímou volbu prezidenta,“ zavzpomínal poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Nové svědectví o Janu Palachovi: Možná to s ním bylo celé jinak
Dlouholetý kamarád Jana Palacha Stanislav Hamr promluvil o svém blízkém kamarádovi z dětství a studentských let. A jak uvádí server Aktuálně.cz, umí překvapit. Hamr totiž hovořil o tom, jak jej štval svatouškovský pohled na Palacha. A proto se právě rozhodl říct o něm pár slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Sebeupálení Jana Palacha, čin hodný následování?
Při kulatém výročí sebeupálení Jana Palacha, 50 let po tomto činu, je nutné si položit otázku, zda čin zaslouží obdiv, nebo dokonce adoraci, či zda lze Palachův čin hodnotit objektivněji a s odstupem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Záchranná stanice loni ošetřila rekordních 4712 živočichů
4712 přijatých pacientů, 141 živočišných druhů, 1934 ošetřených mláďat, 303 netopýrů a 365 dnů práce. Je za námi další rok v Záchranné stanici hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy, rok rekordů a neustávající práce našich zaměstnanců. Pojďte se společně s námi ohlédnout za tím, co vše se v záchranné stanici událo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Stránský pronesl vážnou věc o voličích Zemana
Spisovatel, scenárista, překladatel a skaut Jiří Stránský se na vlnách Českého rozhlasu pořádně obul do prezidenta Miloše Zemana. Lidé, kteří ho volili, mají dnes podle Stránského černé svědomí. Zeman se prý stal prezidentem především proto, aby se mohl pomstít všem lidem, u kterých dospěl k závěru, že mu v minulosti ubližovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Chovanec dál povede ČSSD v Plzeňském kraji. Hamáček děkoval
Členové ČSSD v Plzeňském kraji zvolili na své dnešní krajské konferenci staronovým krajským předsedou strany Milana Chovance. Do čela strany navrhli delegáti krajské konference současného předsedu Jana Hamáčka. Ten za nominaci už na svém twitterovém účtu poděkoval, napsala ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
FN Královské Vinohrady: Letošní Silvestr jeden z nejhorších za posledních 20 let
Počet a závažnost poranění rukou, které byly způsobeny petardami a římskými svícemi z běžné nabídky obchodů, byla letos mimořádná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Nové technické konzultační místo ČEZ Distribuce je otevřeno v Hradci Králové
Komfortní vyřízení požadavků svých klientů zajišťuje nové technické konzultační místo (TKM) společnosti ČEZ Distribuce v Hradci Králové na Riegrově náměstí. Lidé i firmy z Královéhradeckého kraje zde mohou pohodlně vyřídit distribuční požadavky, jako například žádost o připojení, změnu příkonu, informace o odstávkách elektřiny, zaizolování vedení, žádosti o přeložku a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Více peněz na investice pro příspěvkové organizace
Zhruba 1,4 miliardy korun dostanou letos příspěvkové organizace Olomouckého kraje například na dokončení rozpracovaných a zahájení nových investičních akcí. Vyplývá to z nově schváleného krajského rozpočtu. Prostředky na rozvoj „příspěvkovek“ tak oproti roku 2018 narostou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): "Do what is right for our country" - ale co to je?
Komentář na facebookovém profilu k brexitu, aktuální situaci ve Velké Británii a otázce nového referenda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Europoslanci z kontrolního výboru mohli nahlédnout do tajných dokumentů v případu premiéra Babiše
Europoslanci z kontrolního výboru (CONT) se v tomto týdnu mohou seznámit s tajnými dokumenty týkajícími se postupu vyšetřování v kauze podezření na střet zájmů premiéra Babiše. Jde však jen o seznámení se s průběhem a tím, jak budou vypadat další kontroly, bližší informace a první závěry bude sdělovat až Komise, a to po ukončení kontroly v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Pro Fórum 24, pro Jana Janďourka a pro ČT
Tak přečíst si to samozřejmě mohou i jiní. K Fóru 24 mám schizofrenní vztah. Šédredaktorem tohoto portálu je Pavel Šafr, který bydlí tak 210 metrů směrem východním ode mě – a to rád zde připomínám, a když někdy třebas i za dva roky se nahodile sejdeme v místní Pizzerii, s veselou se přivítáme. A dokonce si myslím, že se vidíme rádi, protože naše názory jsou tak absolutně odlišné, a víme, že jsme ideovými odpůrci, že se nikdy nemůžeme dohodnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Matějka (SNČR): Lisabonská smlouva a proč jste o ní nesměli rozhodovat
Dlouhé roky sleduji, jak málo lidí u nás ví, co je to Lisabonská smlouva. Co všechno nám sebrala, aniž bychom o takové změně mohli rozhodnout. Smlouva, která jako politický podvod změnila za našimi zády pravidla hry v EU, do které jsme vstupovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Adámek (STAN): Čím více je Zlín živý, tím lépe
Živý Zlín 2019 zachová to nejlepší z minulých ročníků a chystá novinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace: První dvě konference Implementace METODIKY 2017 proběhnou v tomto roce v Praze a Liberci
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) ve spolupráci s Vysokou školou finanční a správní a Technickou univerzitou v Liberci si Vás dovolují pozvat na další běh konferencí Implementace METODIKY 2017 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Máme sponzorovat Vodičkův svaz bojovníků za svobodu? Ani náhodou. Předložím návrh o neziskovkách
ROZHOVOR V Českém svazu bojovníků za svobodu je spousta lidí s morálním kreditem a členů, kteří pečují o památníky a naše historické dědictví, ale nazval jsem je pofidérním spolkem proto, co z něj udělali pan Vodička s panem Andresem – vedení svazu. Vezměte si, že v roce 2006 měl tento svaz přes 10 tisíc členů, k dnešnímu dni je to polovina. Většina členů odešla po jejich aférách s financováním, poté, co se provalila jejich minulost,“ vysvětluje svou kritiku ČSBS v rozhovoru pro PL.cz poslanec ODS Jakub Janda. Vysvětluje i to, že není nepřítel neziskovek, těch, co mají nějaký společenský přínos. „Což si o gender neziskovkách nemyslím.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Rychnovská průmyslovka patří mezi nejlépe vybavené školy
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola v Rychnově nad Kněžnou získala nejmodernější technické vybavení v učebně pro výuku elektro oborů a diagnostiky motorových vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Ať se jde Hřebejk léčit, udeřil zkušený pozorovatel. A spustil i o Palachovi, Gerebeníčkovi a Ondráčkovi
ROZHOVOR Jan Palach byl podle bývalého komunistického poslance a někdejšího předsedy Levého bloku, advokáta Jaroslava Ortmana hrdina. A nic na tom nezmění ani výroky poslanců KSČM Zdeňka Ondráčka nebo Miroslava Grebeníčka. „Na rozdíl od Palacha na ně nikdo vzpomínat nebude. Po padesáti letech po nich neštěkne ani pes. Když jsem řekl, že Palach je svědomím národa, tak pan Ondráček žádným svědomím národa není. To je opačný případ. On se nechá spláchnout klidně do kanálu a znovu vyleze ven. A to samé je Miroslav Grebeníček,“ prohlásil známý advokát Jaroslav Ortman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Kraj podpoří projekty k zadržení vody v krajině
„Srážkový deficit na území Kraje Vysočina od roku 2015 do konce roku 2018 dosáhl téměř 450 mm, z hlediska srážek byl loňský rok na území kraje horší než suchý rok 2015.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Vítkovický jez je opraven
Nevyhovující technický stav stávajících povrchů jezových polí poškozených při chodu štěrkových splavenin za vyšších průtoků v řece Ostravici byl důvodem rozsáhlé dvouleté opravy vítkovického jezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Ostravští celníci odhalili magnety na tachografu
V sobotu v odpoledních hodinách prováděli ostravští celníci z oddělení Mobilního dohledu kontrolu na dálnici D1, kilometr 368, směr Bohumín. Hlídka zastavila nákladní vozidlo estonské imatrikulace a požádala řidiče, aby předložil doklady. Při kontrole jim mj. ukázal i digitální kartu řidiče, která nevykazovala žádný údaj o činnosti – jízdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Reálně hrozí omezení dostupnosti i kvality zdravotní péče
Personální deficit ve všech zdravotnických profesích vážně ohrožuje dostupnost i kvalitu českého zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Knihovny, které přilákají mladé, si podporu zaslouží
Více než jedenáct a půl miliónu korun uvolní letos Olomoucký kraj na podporu knihoven. Náruživí čtenáři se tak nemusí obávat, že by o svoji oblíbenou zálibu přišli nebo ji museli omezit. Příslušné smlouvy uzavřelo hejtmanství se sedmi pověřenými knihovnami v úterý 15. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: S těžbou štěrkopísku v Uherském Ostrohu kraj dlouhodobě nesouhlasí
Jihomoravský kraj připravuje odvolání proti rozhodnutí báňského úřadu o těžbě štěrkopísku v Uherském Ostrohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: Ples v opere - symbol sociálnej nerovnosti
Každý rok sa stretnú najväčší snobi Slovenska v róbach, za ktoré by sa priemerná slovenská rodina dokázala odstravovať niekoľko rokov. A tvária sa, že to robia pre ľudí. Pánabeka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Do konce ledna je možno požádat o příspěvek na výsadbu stromů
Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se také letos mohou opět obracet na Nadaci ČEZ s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Například o příspěvek na výsadbu stromů je možno požádat do konce ledna. Jen loni podpořila energetická nadace přes tisíc dobročinných projektů za více než 175 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes uskutečnila mše za Jana Palacha
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes v podvečer uskutečnila vzpomínková mše za Jana Palacha, který se 16. ledna před 50 lety zapálil na Václavském náměstí v Praze a o tři dny později zemřel. Mši sloužil katolický kněz Tomáš Halík. Student filozofické fakulty se svým činem snažil probudit národ z letargie po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy a přimět ho k odporu proti nastupující normalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prokeš (SPD): Podvod pod taktovkou města „Dáme na Vás“
V projektu „Dáme na Vás“ zvítězil projekt zastupitele a navrhovatele za ODS Antonína Tůmy - Skatepark v Tuřanech. Tento projekt byl hrazen z veřejného rozpočtu města Brna, tedy z peněz daňových poplatníků, a byl realizován v částce cca 1 350 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Komentátor po odsouzení teroristy Baldy vyhlíží další, kteří ale šíří své myšlenky dál. Zeman, Okamura, Babiš, Piťha
Senior Jaromír Balda dostal od soudu čtyři roky za teroristický akt, který mohl vést k velkému neštěstí na železnici. Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych má za to, že českého občana k teroristickému aktu možná navedli svými výroky i prezident Miloš Zeman či šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. A tito pánové mohou své myšlenky šířit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šimůnek (ODS): Chci obec stmelovat, nikoliv rozdělovat
Patrik Šimůnek (ODS) je ve funkci starosty malé obce teprve měsíc a už jsou za ním vidět změny. Nebojí se jít si tvrdě za svým a lidé to oceňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Stamiliony půjdou letos do oprav a modernizací silnic
Na silnicích Moravskoslezského kraje bude i letos velmi rušno. Přes 800 milionů korun půjde na rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy a mostů. Také Ředitelství silnic a dálnic bude pracovat na „svých jedničkách“. Stavební ruch si vyžádá uzavírky a dopravní omezení. Cesty je však nutné opravit, třetina je ve špatném technickém stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček na jednání s odboráři České pošty: Udělám vše pro zvýšení platů od května
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se dnes sešel se zástupci odborových organizací České pošty. Hlavním tématem jednání byl nárůst platů zaměstnanců České pošty o 10 procent, které ministr prosazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Počet Britů v Česku s blížícím se Brexitem roste. Žije jich tu přes sedm tisíc. Jejich odchod ze dne na den by postihl některé firmy
V Česku žije na 7 100 Britů a Britek. Zhruba 30 procent z nich se v zemi usadilo natrvalo. Lidí z Británie každoročně přibývá. Od roku 2007 se jejich počet téměř zdvojnásobil. Vyplývá to ze statistik Ministerstva vnitra. Podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) v ČR teď pracují asi 4 000 britských občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Babišovo zvedání důchodů a jak by se to mělo dělat podle mě
Pan Babiš emotivně zdůvodňoval, proč důchodcům přidal v průměru 900 Kč a příští rok chce zvedat zas o to samé. Je to málo nebo moc, a lze v tom hledat nějakou spravedlnost? Podle TOP09 je jen populista a dělá všechno špatně.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:40, zobrazit podobné
Kniha „Ve znamení kříže“ z pera emeritního předsedy KSČM je skutečný bestseller
Fakta předkládaná autorem v této knize jsou nezpochybnitelná. Doufejme a přejme si, že její autor se stejnou erudicí a stejně precizně zpracuje i historii uherskohradišťstké věznice
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:40, zobrazit podobné
Čímže nám to Miloš Zeman zase vyhrožuje ?
Že Číňani odejdou ? No tak už aby šli. A ať rovnou ode všeho odevzdají klíče. Ale ono to nebude tak jednoduché. Ale co je jisté, není důvod se s nimi nějak moc mazat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Evropa nebo EU?
Jak se blíží rozhodování britského parlamentu ohledně brexitu, tak se v diskuzích stále častěji dostávám do přenic s zastánci i odpůrci EU a paradoxně ani jedni mě nemají moc v lásce, proto jsem se rozhodl sepsat svůj pohled na EU
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.1.2019 v 20:40, zobrazit podobné
Martin Novotný: Zeman nepřítel inteligence
Pan prezident opět vytahuje drápky. Ještě si užijeme, než se dědeček odebere na venkov a bude číst u krbu vybranou literaturu. Jako se vrátil sníh na české hory, tak se znovu vrací kauza jmenování vysokoškolských profesorů
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.1.2019 v 10:41, zobrazit podobné
OTÁZKY(2) V. Moravce ke stavu EU na ČT24 13 .1 .2019
K debatě si tentokrát pozval seriozní osoby – Petra Pitharta, levicového filosofa Bělohradského a profesora politologie na v Leidenu Petra Kopeckého.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:40, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman
stále odmítá jmenovat docenty Jiřího Fajta a I. Ošťádala profesory bez ohledu na české zákony a bez ohledu na akademické svobody.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 17:40, zobrazit podobné
Petr Fiala: Oslíčku, otřes se, říká státu Babiš. A vláda slibuje a slibuje
Věříte, že dárky nosí Ježíšek? Malé děti ano. Jejich přání se zázrakem splní a dárek se prostě objeví pod stromečkem. Z jejich bezstarostné důvěry máme radost. Kdyby si ale totéž myslel dospělý, budeme ho považovat za blázna.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:41, zobrazit podobné
Mirek Vodrážka: Punkpolitika – tajemství Theresy Mayové
Klasické společenské vědy jako například politologie nebo sociologie, nám často nedokáží vysvětlit důležité jevy, byť přímo patří do oblasti jejich zkoumání. To se ukazuje i v případě politiky brexitu, kterou prosazuje britská politička a premiérka Spojeného království a vůdkyně Konzervativní strany Theresa Mayová. Brexit je totiž často popisován a vysvětlován jako něco neočekávaného, nahodilého a příliš chaotického.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:41, zobrazit podobné
Pan president nejmenováním profesorů dokázal, že je čestný chlap!
Líbí se mi, že pan prezident nejmenováním dvou profesorů opět dokázal, že je čestný chlap, navíc konzistentní ve svých postojích.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 14.1.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Lukáš Wagenknecht: Jak dopadlo rozkrývání skutečných majitelů
Naše protikorupční vláda vyřešila požadavek na rozkrývání skutečných majitelů společností tak, že je nová evidence neveřejná.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 13.1.2019 v 19:41, zobrazit podobné
Bez Brexitu Evropská unie nepřežije
Dnešní rozhodování britských poslanců o dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie ovlivní zásadně nejen budoucnost Británie ale také celé Evropské unie.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Náhradní vojenská služba
Nemyslela jsem si, že o tomhle někdy napíšu, ale když je to výročí 30. let od sametové revoluce, myslím, že musím.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Z protiimigračních plánů prý EU couvá
Uprchlická střediska v severní Africe a zvýšení počtu unijních pohraničníků se nekoná, nikdo to neřeší. Vítačům se do toho samozřejmě nechce a nevítači nejsou u moci.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 13:40, zobrazit podobné
Jan Tománek: Komunismus je zlo a komunisté se opravdu neposlouchají
Prezident Václav Havel se s nimi snažil nemluvit a myslím, že to bylo velice správné. Od těch dob se ale bohužel hodně změnilo. Bylo by prima, kdybychom je pro začátek zase alespoň neposlouchali...
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 15.1.2019 v 09:41, zobrazit podobné
Jak funguje Europarlament.
Dnes vyšel na Lidovkách článek, ve kterém se jeho autor zamýšlel nad tím, že po odchodu Velké Británie z EU budeme mít horší pozici při prosazování našich požadavků. Tak se dnes podíváme na to, jak Europarlament funguje.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.1.2019 v 21:40, zobrazit podobné
Jen tak si jde svou cestou
Občas se dějí věci. Soud osvobodí policajta, co dělal jen svoji práci. Británie neví jak bude odcházet z EU. Pubertální holka ve slušné rodině z ničeho nic spolyká prášky. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
Je štěstím v naší zemi žít, a je neštěstím, to štěstí mít
Předseda vlády psychouš, prezident psychouš. Slova básníkova v geniální zkratce dávají odpověď na tzv. českou otázku, kterou si lámal hlavu už i TGM 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Quo vadis, Anglie?
Britský parlament dnes čeká důležité hlasování o dohodě s EU. Očekává se její odmítnutí. Méně zřejmý je další vývoj situace.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Hranice chráněné nemáme a teror dorazil už i k nám
Náš moudrý pan prezident vyhrál volby díky slibu, že nás uchrání před muslimskou invazí a SPD se dostala do parlamentu díky slibu v podstatě tohotéž. Výsledek?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Nejen že jde o všechno, ale taky platí, že i možné je všechno
... jde o Brexit, abyste dlouze netápali. A jde o osud Británie a také o osud EU. Tím spíš, by všichni rozumní a myslící lidé, měli zvážit, co by asi tak mohl přinést Czexit, nejen naší zemi, ale každému jednomu z vás.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Brexit - EU, média i naši politici z nás dělají hlupáky
Jednání o Brexitu v britském parlamentu procházejí svou nejžhavější fází a média na nás chrlí informace, ze kterých zůstává rozum stát, protože člověk musí zákonitě nabýt dojmu, že Velkou Británii zřejmě vede banda imbecilů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Dolejš: Palachiáda a konec rezignace v Čechách
Půl století od upálení studenta Palacha je současně 30 let od represí, kdy se začal drolit minulý režim. Od normalizátorů to byla hloupost a výraz jejich neschopnosti reformovat systém navzdory proklamovaným přestavbovým heslům. I když ani dnes nelze rozhodnout, zda sebevražda je víc tragedii či hrdinství, z připomínky této události by se neměl vytrácet ani pietní rozměr, ani skutečný historický kontext.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
Už i prezident M. Zeman přestal považovat kněze a preláty za elity.
Máme v novodobé ČR  novinku - veřejně se mezi sebou melou špičky české katolické církve. Možná si řeknete, že je nám to fuk. Třeba ano, ale jejich vliv na společnost a zejména univerzity byl hodně zásadní. To se mění.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Přivlastní si pražskokavárníci Palacha stejně jako si přivlastnili 17. listopad?
"Jedině my, pražskokavárníci" máme ten správný patent na demokracii a právo slavit 17. listopad". To jsou zřejmě myšlenky ničitele květin z Národní. Bude se podobně tato sebranka chovat i k odkazu Jana Palacha? Doufám, že ne.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Na obranu premiérky Mayové
Tak, jak se očekávalo, britští poslanci odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 16:40, zobrazit podobné
TOPlist