Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2019
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt310172431
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.555x, což odpovídá cca 185.495-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Tvrdý Brexit, nastane chaos... Komentátor to s Británií vidí černě
Britské poslance dnes čeká hlasování o dohodě, kterou dokázala premiérka Theresa Mayová vyjednat s Evropskou unií. V tuto chvíli se zdá, že parlament dohodu odmítne a nastane tzv. tvrdý Brexit. Myslí si to šéfkomentátor Seznamu a bývalý zpravodaj Českého rozhlasu v Británii Jiří Hošek, jenž se obává, že nás po dnešním hlasování čeká chaos, protože nemalá část poslanců sní dokonce o zrušení Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli. A internet už praská ve švech
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman znovu nejmenoval dva profesory. A Kalousek toho má dost. Natočil toto VIDEO
Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do kritiky prezidenta Miloše Zemana. Tentokrát za to, že nejmenoval docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. „Prezident i premiér usilovně pracují na rozkladu právního státu,“ říká Kalousek ve videu umístěném na Twitteru, v němž promlouvá k českým občanům a nabádá je, aby to v dalších volbách pomohli změnit. „To nemá cenu. Polovina voličů evidentně vůdce chce,“ reagovali lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty v roce 2018 pokračovala v rekonstrukcích tratí, nezapomínala ani na dopravce a cestující
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má za sebou úspěšný rok. Patří mezi největší konečné příjemce finančních prostředků z aktuálního Operačního programu Doprava, ke konci loňského roku měla schválený příspěvek ve výši 99,5 procenta z celkové alokované částky pro SŽDC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Pane ministře, kde jste?!
Naprosto skandálním způsobem se na sociálních sítích zviditelnil ukrajinský velvyslanec v ČR Yevhen Perebyinis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Totální výsměch BIS, která mluví do školství: Rudá armáda nás neosvobodila, nic takového neexistovalo. A Rusko? Neexistuje. Za východní hranicí Ukrajiny spadnete do oceánu!
Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před "ruským vlivem na školství", tedy výuce dějin podle sovětského modelu, nenechala klidnou mediální a politickou analytičku Irenu Ryšánkovou, která s přidanou ironií poskytla pro ParlamentníListy.cz vlastní komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Senátor Hilšer přednášel o lidech postižených exekucemi. Dostal se ale i k Zemanovi. A to nebylo hezké povídání
REPORTÁŽ Miloš Zeman má svého Bakalu. Exministr Němec jako přítel exekutorů, kterým spolu s právníky vycházel na ruku. Pět milionů exekucí v naší malé republice a tvrdý přístup, který nemá obdoby nikde v západní Evropě. Byznys jako z kouzelnického klobouku. Za deset tisíc půl milionu, za korunu dluhu téměř „dvacka“. Senátor Marek Hilšer představil auditoriu neutěšený stav, na kterém se podílí i současná hlava státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Petice za omezení provozu replik historických vozidel v centru Prahy
Žádost k rukám primátora Hřiba a starosty Prahy 7 Čižinského
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vidíme velmi nezodpovědnou britskou politiku, vypálila v rozhlase europoslankyně Charanzová
Do křesla pro hosta úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu usedla europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová. Na rozhlasových vlnách popsala, jak by to mohlo dál vypadat s Brexitem. Evropská unie se prý připravuje i na situaci, kdy dojde na tzv. tvrdý Brexit a případný chaos. Nejpravděpodobnější se jí však zdá, že Brexit bude odložen. Věnovala se však i českým voličům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Drsná přestřelka v Českém rozhlasu. Ovčáček a senátor Růžička se pohádali kvůli zabezpečení Hradu
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na vlnách Českého rozhlasu obhajoval zavedení bezpečnostních kontrol na Pražském hradě. Zdůrazňoval, že v žádném případě nebudou zrušeny. Byly prý zavedeny proto, aby chránily návštěvníky Hradu. O prezidenta tady údajně vůbec nejde. Senátor Jiří Růžička zvolený s podporou TOP 09 však hradnímu mluvčímu důrazně oponoval, že by se Hrad měl otevřít veřejnosti, protože už nežijeme v totalitním státě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Adámek (STAN): Čím více je Zlín živý, tím lépe
Živý Zlín 2019 zachová to nejlepší z minulých ročníků a chystá novinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum, vývoj a inovace: První dvě konference Implementace METODIKY 2017 proběhnou v tomto roce v Praze a Liberci
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) ve spolupráci s Vysokou školou finanční a správní a Technickou univerzitou v Liberci si Vás dovolují pozvat na další běh konferencí Implementace METODIKY 2017 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Máme sponzorovat Vodičkův svaz bojovníků za svobodu? Ani náhodou. Předložím návrh o neziskovkách
ROZHOVOR V Českém svazu bojovníků za svobodu je spousta lidí s morálním kreditem a členů, kteří pečují o památníky a naše historické dědictví, ale nazval jsem je pofidérním spolkem proto, co z něj udělali pan Vodička s panem Andresem – vedení svazu. Vezměte si, že v roce 2006 měl tento svaz přes 10 tisíc členů, k dnešnímu dni je to polovina. Většina členů odešla po jejich aférách s financováním, poté, co se provalila jejich minulost,“ vysvětluje svou kritiku ČSBS v rozhovoru pro PL.cz poslanec ODS Jakub Janda. Vysvětluje i to, že není nepřítel neziskovek, těch, co mají nějaký společenský přínos. „Což si o gender neziskovkách nemyslím.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Rychnovská průmyslovka patří mezi nejlépe vybavené školy
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola v Rychnově nad Kněžnou získala nejmodernější technické vybavení v učebně pro výuku elektro oborů a diagnostiky motorových vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Ať se jde Hřebejk léčit, udeřil zkušený pozorovatel. A spustil i o Palachovi, Gerebeníčkovi a Ondráčkovi
ROZHOVOR Jan Palach byl podle bývalého komunistického poslance a někdejšího předsedy Levého bloku, advokáta Jaroslava Ortmana hrdina. A nic na tom nezmění ani výroky poslanců KSČM Zdeňka Ondráčka nebo Miroslava Grebeníčka. „Na rozdíl od Palacha na ně nikdo vzpomínat nebude. Po padesáti letech po nich neštěkne ani pes. Když jsem řekl, že Palach je svědomím národa, tak pan Ondráček žádným svědomím národa není. To je opačný případ. On se nechá spláchnout klidně do kanálu a znovu vyleze ven. A to samé je Miroslav Grebeníček,“ prohlásil známý advokát Jaroslav Ortman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Kraj podpoří projekty k zadržení vody v krajině
„Srážkový deficit na území Kraje Vysočina od roku 2015 do konce roku 2018 dosáhl téměř 450 mm, z hlediska srážek byl loňský rok na území kraje horší než suchý rok 2015.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Vítkovický jez je opraven
Nevyhovující technický stav stávajících povrchů jezových polí poškozených při chodu štěrkových splavenin za vyšších průtoků v řece Ostravici byl důvodem rozsáhlé dvouleté opravy vítkovického jezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Ostravští celníci odhalili magnety na tachografu
V sobotu v odpoledních hodinách prováděli ostravští celníci z oddělení Mobilního dohledu kontrolu na dálnici D1, kilometr 368, směr Bohumín. Hlídka zastavila nákladní vozidlo estonské imatrikulace a požádala řidiče, aby předložil doklady. Při kontrole jim mj. ukázal i digitální kartu řidiče, která nevykazovala žádný údaj o činnosti – jízdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Reálně hrozí omezení dostupnosti i kvality zdravotní péče
Personální deficit ve všech zdravotnických profesích vážně ohrožuje dostupnost i kvalitu českého zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Knihovny, které přilákají mladé, si podporu zaslouží
Více než jedenáct a půl miliónu korun uvolní letos Olomoucký kraj na podporu knihoven. Náruživí čtenáři se tak nemusí obávat, že by o svoji oblíbenou zálibu přišli nebo ji museli omezit. Příslušné smlouvy uzavřelo hejtmanství se sedmi pověřenými knihovnami v úterý 15. ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: S těžbou štěrkopísku v Uherském Ostrohu kraj dlouhodobě nesouhlasí
Jihomoravský kraj připravuje odvolání proti rozhodnutí báňského úřadu o těžbě štěrkopísku v Uherském Ostrohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Ľuboš Blaha: Ples v opere - symbol sociálnej nerovnosti
Každý rok sa stretnú najväčší snobi Slovenska v róbach, za ktoré by sa priemerná slovenská rodina dokázala odstravovať niekoľko rokov. A tvária sa, že to robia pre ľudí. Pánabeka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Do konce ledna je možno požádat o příspěvek na výsadbu stromů
Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se také letos mohou opět obracet na Nadaci ČEZ s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Například o příspěvek na výsadbu stromů je možno požádat do konce ledna. Jen loni podpořila energetická nadace přes tisíc dobročinných projektů za více než 175 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes uskutečnila mše za Jana Palacha
V kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze se dnes v podvečer uskutečnila vzpomínková mše za Jana Palacha, který se 16. ledna před 50 lety zapálil na Václavském náměstí v Praze a o tři dny později zemřel. Mši sloužil katolický kněz Tomáš Halík. Student filozofické fakulty se svým činem snažil probudit národ z letargie po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy a přimět ho k odporu proti nastupující normalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Prokeš (SPD): Podvod pod taktovkou města „Dáme na Vás“
V projektu „Dáme na Vás“ zvítězil projekt zastupitele a navrhovatele za ODS Antonína Tůmy - Skatepark v Tuřanech. Tento projekt byl hrazen z veřejného rozpočtu města Brna, tedy z peněz daňových poplatníků, a byl realizován v částce cca 1 350 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Komentátor po odsouzení teroristy Baldy vyhlíží další, kteří ale šíří své myšlenky dál. Zeman, Okamura, Babiš, Piťha
Senior Jaromír Balda dostal od soudu čtyři roky za teroristický akt, který mohl vést k velkému neštěstí na železnici. Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych má za to, že českého občana k teroristickému aktu možná navedli svými výroky i prezident Miloš Zeman či šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. A tito pánové mohou své myšlenky šířit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Šimůnek (ODS): Chci obec stmelovat, nikoliv rozdělovat
Patrik Šimůnek (ODS) je ve funkci starosty malé obce teprve měsíc a už jsou za ním vidět změny. Nebojí se jít si tvrdě za svým a lidé to oceňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Stamiliony půjdou letos do oprav a modernizací silnic
Na silnicích Moravskoslezského kraje bude i letos velmi rušno. Přes 800 milionů korun půjde na rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy a mostů. Také Ředitelství silnic a dálnic bude pracovat na „svých jedničkách“. Stavební ruch si vyžádá uzavírky a dopravní omezení. Cesty je však nutné opravit, třetina je ve špatném technickém stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Hamáček na jednání s odboráři České pošty: Udělám vše pro zvýšení platů od května
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se dnes sešel se zástupci odborových organizací České pošty. Hlavním tématem jednání byl nárůst platů zaměstnanců České pošty o 10 procent, které ministr prosazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Počet Britů v Česku s blížícím se Brexitem roste. Žije jich tu přes sedm tisíc. Jejich odchod ze dne na den by postihl některé firmy
V Česku žije na 7 100 Britů a Britek. Zhruba 30 procent z nich se v zemi usadilo natrvalo. Lidí z Británie každoročně přibývá. Od roku 2007 se jejich počet téměř zdvojnásobil. Vyplývá to ze statistik Ministerstva vnitra. Podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) v ČR teď pracují asi 4 000 britských občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Mayová drtivě prohrála. Její dohodu o Brexitu poslanci jasně odmítli
Britští zákonodárci v úterý odmítli dohodu o vystoupení země z Evropské unie, kterou v Bruselu vyjednala premiérka Theresa Mayová. Nyní vláda musí do pondělí přijít s alternativním plánem. Do Brexitu zbývá třiasedmdesát dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Liga Libe: Myslivci, rybáři, držitelé zbraní i vojáci se bouří proti zákazu olověných střel a olůvek
Protestní výzvu 1 000 000 občanů převezme ve čtvrtek "velká ústavní trojka": za Senát předseda Jaroslav Kubera, za Poslaneckou sněmovnu předseda Radek Vondráček i vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeské ANO na celostátním sněmu podpoří v předsednické funkci Andreje Babiše
Jihočeské ANO bude na celostátním sněmu hnutí podporovat do funkce předsedy hnutí jeho současného předsedu a premiéra Andreje Babiše. Rozhodl o tom dnešní krajský sněm. Jihočeské ANO rovněž podpoří jako prvního místopředsedu předsedu poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka. ČTK to řekla předsedkyně jihočeského ANO Radka Maxová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Chtěla jsem slyšet názory lidí a názory odborníků z praxe
Poslankyně Kateřina Valachová strávila dnešní den rozhovory s klienty a pracovníky poraden pro předlužené občany v Ústí nad Labem a v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Pražáci, buďte opatrní a nehrajte si na svém písečku...
Vedení hlavního města chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek, obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Pokud to má v plánu pražská koalice učinit, je to ten nejhloupější počin na úrovni „provinciální“ politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Veřejně přístupná daňčí obora ve Veltrusech
V brzké době se do nové části poprvé nastěhují daňci. Tato část obory bude veřejnosti přístupná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Začíná rozsáhlé šetření k úrovni digitalizace jihočeských firem
Všichni malí a střední podnikatelé z jihu Čech mohou v následujících měsících přispět ke zjištění stavu úrovně digitalizace firem v tomto regionu. Stačí, když během několika minut vyplní dotazník, přístupný na internetu. Do budoucna tak budou moci podniky přispět například k přípravě regionální podpory v oblasti digitalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy zmodernizují motoráky pro lokální tratě, dostanou i Wi-Fi
Národní dopravce připravuje modernizaci 19 motorových vozů řady 809 a 810 pro lokálky a vedlejší regionální výkony v Moravskoslezském kraji. V současné době probíhá příprava dokumentace k modernizaci. Samotná přestavba vozů by se měla uskutečnit v letech 2019 a 2020 v dceřiné společnosti Českých drah, firmě DPOV, a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ruský soud prodloužil části ze skupiny ukrajinských námořníků vazbu až do konce dubna
Ukrajinští námořníci zadržení při incidentu v Kerčském průlivu se hned tak domů nedostanou. Alespoň část z nich ne. Moskevský okresní soud prodloužil osmi námořníkům vazbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Soud osvobodil policistu, který autem zahradil cestu ujíždějícímu motorkáři
Policistu Šimona Vaice, který předloni svým služebním autem zahradil ujíždějícímu motorkáři cestu služebním autem a byl viněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, zprostil Městský soud v Praze v úterý definitivně obžaloby. Soud zamítl odvolání státního zástupce. Říjnový rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8 je tak pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice, která by mohla vzniknout v Letňanech, by mohla nahradit Bulovku, říká primátor Hřib
Nemocnice, která by mohla podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vzniknout v Letňanech, by měla nahradit Nemocnici na Bulovce. Podle primátora je nevyhovující a rekonstrukce do podoby, kdy by vyhovovala moderním potřebám, je nereálná. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí pražských Pirátů Martina Vacková. Hřib se také spojil se středočeskou hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO), která záměr kritizovala, a o projektu bude s krajem dále jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Se Singapurem chceme rozvíjet kooperaci v oblasti vzdělávání, vědy, výzkumu a inovací
Předseda vlády Andrej Babiš pokračoval v úterý 15. ledna 2019 v týdenní pracovní cestě po Asii. Navštívil centrum pro výzkum autonomním vozidel, setkal se s honorárním konzulem ČR v Singapuru, jednal s ministry financí a zahraničních věcí a zahájil Česko-singapurské podnikatelské fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Patnácté kolo Účtenkovky už zná své výherce
V úterý 15. ledna proběhlo už patnácté slosování Účtenkovky, do kterého 350 tisíc aktivních soutěžících zaregistrovalo celkem 15 574 063 účtenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Bára Štěpánová promluvila k divákům ČT: Nemalé části společnosti nejde o svobodu. Stačí jim ty jogurty a lepší oblečení. A že jim někdo dá tisícovku k důchodu
Herečka Bára Štěpánová v úterním Interview ČT24 prozradila, v čem vidí největší chybu posledního československého prezidenta Václava Havla. Největší chybou bylo, že "zmetkům" ukázal vlídnou tvář a ti toho okamžitě zneužili. I díky nim prý už dnes nežijeme ve svobodné zemi. Jako svobodná prý jen vypadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Romantici z pražské radnice
Začíná být docela zábavné, sledovat současného primátora Hřiba a jeho družinu, jak se zvolna dostávají do tajů politiky. Primátor Hřib jednal před pár dny s předsedou vlády a z jednání vyšla velmi „závažná“ informace, že stát bude pokračovat ve výstavbě vnějšího (expresního) okruhu kolem Prahy. Pan primátor Hřib to má zřejmě za velké vítězství ducha nad hmotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Za vyšší daňové příjmy z loňska opravíme další silnice
Dosažené daňové příjmy za rok 2018 byly o téměř 354 milionů vyšší, než byl předpoklad. Včerejší mimořádná schůze Rady Libereckého kraje odsouhlasila jejich zapojení do rozpočtu na letošní rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Část Pardubic možná čeká evakuace až tří tisíc lidí kvůli bombě
Pardubický magistrát se připravuje na možnost, že bude muset kvůli nálezu nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války evakuovat část města asi s 3 000 obyvatel, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Evropská komise prodlouží účinnost předpisů pro veřejnou podporu a zahájí hodnocení
Evropská komise plánuje o dva roky prodloužit sedm předpisů upravujících poskytování veřejné podpory, které by jinak pozbyly účinnosti s koncem roku 2020. Zároveň zahájila proces hodnocení (evaluace) těchto a dalších předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kárám Vás, abych Vás nemusel dále trestat. Máme znění toho, jak Dominik Duka napomenul Halíka. A nové informace
Napomenutí kněze Tomáše Halíka ze strany pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky je pravomocné, oficiálně totiž vyšlo v úředním věstníku pražské arcidiecéze Acta Curiae. Platnost napomenutí už Halík nemůže ničím zvrátit, ani odvoláním k papeži do Vatikánu. ParlamentníListy.cz případ podrobně sledují a na základě dalšího patrání zjistily dosud nikde nezveřejněné podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): „Zítra zase tady“
Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Brněnští vědci využili rotaci fotonů k posouvání mikroobjektů
Oddělení Mikrofotoniky Ústavu přístrojové techniky Akademie věd České republiky (ÚPT AV ČR) v Brně přispělo novými cennými poznatky k tématu, za něž byla před měsícem udělena Nobelova cena za fyziku. Práci brněnských vědců o použití fotonů s vlastní rotací nedávno zveřejnil prestižní časopis Nature Communications.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
„Ciwe, to je parta.“ Marketingový expert si přečetl, co nového napsali u Bakaly o Zemanovi a jeho okolí. A nestačí se divit
Server iHNned.cz vlastněný miliardářem Zdeňkem Bakalou, přinesl informaci, že někteří lidé pohybující se kolem prezidenta Zemana vydělávají na exekucích a na byznysu s chudobou. Článek vzbudil značnou pozornost i na sociálních sítích. Do vzrušené debaty o článku se zapojil např. marketér Jakub Horák, který dopomohl k velkému volebnímu úspěchu Pirátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Kos: Povolební agonie v Praze 11
Po říjnových volbách je Praha 11 stále bez nového vedení, přesto chce “stará” Rada bez mandátu schválit ve čtvrtek 17. 1. rozpočet na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Wikimedia: Encyklopedie startuje soutěž v psaní o českém kulturním dědictví
Od 15. ledna až do 15. března 2019 se na české Wikipedii uskuteční soutěž v psaní článků. Nese název Popiš památku a za cíl si klade zvýšení povědomí o našem kulturním dědictví – významných vilách, hradech, pevnostech nebo mostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Ostře sledovaný příběh prchající saúdské dívky má šťastný konec. Získala azyl v Kanadě. Ale je zde temné varování
Saúdská dívka, která utekla rodině kvůli týrání do Thajska, získala právo na azyl v Kanadě. Dříve se jmenovala Rahaf Muhammad Kunúnová, ale potom, co se jí rodina zřekla, už rodinné jméno nepoužívá. Informovala o tom televize Al-Džazíra. Doufá, že její příběh bude inspirovat další saúdské dívky a přiměje vládu arabské monarchie změnit legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Institut Aleny Vitáskové: Politicky pronásledována Ing. Alena Vitásková
Otevřený dopis poslankyním, poslancům, senátorkám, senátorům a členům Vlády ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Petříčkovi radí manažer CEFC Sklenář. Čínu s ním neřeším, odmítá kritiku ministr
Sinologové však Sklenářovo angažmá považují za bezpečnostní riziko. Aktiva CEFC loni převzal čínský státní konglomerát Citic Group.
zdroj: aktualne.cz, přidáno v 15:36, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Britské delirium
Přiznávám, že dvou sledování britského rozvalu v přímém přenesu bylo fakt něco nechutného a já automaticky vypínal televizi, když na tuto otázku padla řeč. O nic jsem nepřišel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj podpořil principy fair trade obchodu a zahájil kampaň KrajBezPlastu
V pondělí 14. ledna 2019 se v prostorách brněnského sídla krajského úřadu uskutečnila další akce na podporu principů fair trade obchodu s názvem Zdravá a férová snídaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Koncert italských neofašistů "ve jménu" Jana Palacha považujeme za zneužití jeho odkazu
Vzpomínka na Jana Palacha na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Šéf italské organizace: Palach se obětoval i za svobodu Evropanů
Jan Palach se obětoval nejen za svobodu českého lidu, ale za svobodu Evropanů, a proto je na něj nutné vzpomínat. ČTK to dnes na Václavském náměstí u příležitosti 50 let ode dne, kdy se upálil student Jan Palach, řekl předseda proevropské italské organizace EuropaNow! Eric Jozsef.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO je pro silné povahy: Jiří X. Doležal se šel podívat na Kliniku, na některé věci si troufl sahat pouze holí
Že byl na Klinice pořádek? Jiří X. Doležal s tím nesouhlasí. V článku Pokálená klinika obvinil Martina C. Putnu ze lži. A co víc, Putna prý chce, aby jeho lži byly jediná povolená pravda, tvrdí Doležal. „Představa, že hromadu výkalů, kterou jsme na klinice nafotili, nakáleli na zahradě exekutoři, aby poškodili dobrou pověst anarchistů, je daleko za hranicemi slabomyslnosti, a Putnovy výroky daleko za hranicemi normální politické lži,“ myslí si novinář. Přidal i srovnání s nacisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 15:35, zobrazit podobné
Většina migrantů je nelegálních, řekla v pořadu Na prahu změn Monika Pilloni
Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byla pozvána Monika Pilloni, aktivní členka Ligy Severu Mattea Salviniho a také koordinátorka Ligy pro komunikaci s italskými občany žijícími v České republice a na Slovensku. Čechoitalka Monika Pilloni v rozhovoru s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným diskutovala o současné italské politické scéně, také o fenoménu Ligy a jejím předsedovi M. Salvinim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČSSD chce peníze z našich daní pro nepřizpůsobivé!
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
ČVUT: Den otevřených dveří na Fakultě stavební
Zájemci o studium na Fakultě stavební ČVUT mohou v lednu vybírat ze dvou termínů, kdy navštíví Den otevřených dveří. V pátek 25. i v sobotu 26. ledna je pro ně připraveno od 9.30 do 15.00 hodin seznámení se studijními programy, podmínkami přijímacího řízení i možnostmi přípravných kurzů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“
Jací jsou tzv. mileniálové? Lukáš Senft na webu A2larm míní, že jsou vyhořelou generací. A že je to ve skutečnosti dobře. Zkušenosti podle něj mileniálům ukázaly, že tvrdá práce a podnikavost budoucnost nezajistí. A stěžuje si na to, jak mileniály vidí starší generace. „V takové situaci totiž nezbývá než vytvářet novou podobu světa,“ tvrdí autor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Byl prý hrdina jako Mašínové. Nestřílel, ale upálil se. Spolužák Jana Palacha přinesl nové svědectví
Do studia Českého rozhlasu zavítal pan Stanislav Hamr, spolužák Jana Palacha a jeho velký přítel. Rozhodl se promluvit k lidem právě v den, kdy si připomínáme 50. výročí sebeupálení Jana Palacha. Pan Stanislav Hamr nabídl na svého spolužáka tak trochu jiný pohled, než se nám běžně nabízí. Už v minulosti se prý snažil Palacha popsat nejen jako hrdinu, ale také jako obyčejného člověka. „A to se trošku nehodilo zase,“ prohlásil Hamr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Strašlivá rozklíženost britské společnosti
Komentář na facebookovém profilu k výsledku hlasování o dohode v případě brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek se dohodla s odbory na dalším zvýšení mezd
Už potřetí za sebou dostanou zaměstnanci Nemocnice Písek, a. s., od ledna přidáno o 10 procent. Vedení nemocnice po dohodě s odborovými organizacemi opět vyhovělo nařízení vlády a zvýšilo tarifní mzdu, navíc všech svých pracovníků. Už třetím rokem tak budou mít lékaři, zdravotní sestry i další nezdravotnický personál vyšší tarif o celých 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Brexit musí být definitivní, nechť se k němu připojí i ostatní státy Evropské unie
Britští poslanci z řad opozice na mě působí dojmem jakési prodloužené výhružné ruky Evropské unie, která se nechce smířit se svým demokratickým počátkem rozpadu, a tak za každou cenu vyhrožuje Britům přes britskou opozici pro-bruselských alpinistů, což mi připomíná nedávný útěk ze saúdskoarabského islámského područí. Právě britská opozice se v poslední době chová jako zhrzení islámští teroristé!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Dohoda o brexitu padla. Vláda musí zajistit ochranu postavení našich občanů žijících ve Velké Británii
Britští poslanci v úterý odmítli dohodu o odchodu Velké Británie z EU tak, jak ji dojednala premiérka Theresa May a unijní vyjednavači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Ať se jde Hřebejk léčit, udeřil zkušený pozorovatel. A spustil i o Palachovi, Grebeníčkovi a Ondráčkovi
ROZHOVOR Jan Palach byl podle bývalého komunistického poslance a někdejšího předsedy Levého bloku, advokáta Jaroslava Ortmana hrdina. A nic na tom nezmění ani výroky poslanců KSČM Zdeňka Ondráčka nebo Miroslava Grebeníčka. „Na rozdíl od Palacha na ně nikdo vzpomínat nebude. Po padesáti letech po nich neštěkne ani pes. Když jsem řekl, že Palach je svědomím národa, tak pan Ondráček žádným svědomím národa není. To je opačný případ. On se nechá spláchnout klidně do kanálu a znovu vyleze ven. A to samé je Miroslav Grebeníček,“ prohlásil známý advokát Jaroslav Ortman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Katastrofa. A klidně už na jaře, popsal Václav Cílek přesně, co nás čeká
Na webu Kupredudominulosti.cz vyšel rozhovor s Václavem Cílkem, geologem, klimatologem a spisovatelem. A také člověkem, který se připravuje na krize. A právě o nich v rozhovoru hovořil. Hovořil jednak o ekonomické krizi, kterou může způsobit bankovní systém, a pak také o té environmentální. „Dá se tedy velmi jednoduše očekávat, že čínská produkce rýže, i kdyby nebyly nějaké velké klimatické změny, může snadno spadnout o desetinu. Ale 10 procent čínské produkce rýže je kapacita třech největších vývozců,“ varuje geolog. My to prý přežijeme, ale země třetího světa...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 13:35, zobrazit podobné
Historik Jareš: Překvapuje mě, že se k Palachovi hlásí protikladné osobnosti
Histork Jakub Jareš z Ústavu pro studium totalitních režimů se pro deník Blesk rozhovořil o tom, jak se na Václavském náměstí před 50 lety zapálil dvacetiletý student Jan Palach. Jak uvedl, svým činem chtěl mladík vyburcovat národ z letargie, která nastala po srpnové invazi roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Historická prohra Theresy Mayové. Na co budou trhy citlivé?
Ne, které zaznělo v britském parlamentu při hlasování o brexitu bylo hodně silné. Theresa Mayová prohrála poměrem 432 ku 202 s tím, že proti bylo i 118 poslanců vlastní strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny průmyslových výrobců se v roce 2018 meziročně zvýšily o 2,0 %
Meziměsíčně vzrostly ceny zemědělských výrobců o 2,2 % a ceny stavebních prací o 0,2 %. Ceny průmyslových výrobců klesly o 1,1 % a ceny tržních služeb pro podniky o 0,4 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 3,4 %, ceny průmyslových výrobců o 2,4 %, ceny stavebních prací o 4,1 % a ceny tržních služeb pro podniky o 2,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Palach chtěl svojí obětí vyburcovat společnost proti nastupující normalizaci
Vzpomínka na Jana Palacha na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 12:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT vyhlašuje výzvu k přidělení nadačních příspěvků
Stejně, jako v uplynulých letech, i letos Nadace SYNOT podpoří neziskový sektor Zlínského kraje, a to především oblastí Valašska a Slovácka. Pomoc bude jako tradičně zacílena na sektor zdravotní a sociální, školství a zájmové činnosti, sportu a kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Jan Veleba: No nevolte ho, když je tak dobrý..., džentlmen
Reakce na článek „Mayová drtivě prohrála. …“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 60. díl. Psychologie propagandy III.
Již potřetí se zastavujeme u studie Františka Marka (1913-1987) Psychologie propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Proč lidé volí Babiše a Okamuru? NE-úspěch, NE-důvěra, NE-informovanost, NE-kompetence a NE-jistota, píše šéf Milionu chvilek pro demokracii
Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii a student filozofie Mikuláš Minář se rozhovořil pro server Přítomnost.cz o politické situaci i o tom, co bude dál s iniciativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Velká Británie musí přijít s náhradním plánem, uvedl Petříček
Možnost úpravy návrhu smlouvy o odchodu Velké Británie z EU, kterou v úterý britský parlament odmítl, země unijní sedmadvacítky nevidí. Novinářům to dnes řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). O případném oddálení lhůty pro odchod je třeba jednat s ostatními zeměmi sedmadvacítky. Míč je přitom podle ministra na straně Británie, která musí přijít s náhradním plánem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
UK odhalila pamětní dlaždici Palacha, jeho čin nesmí být zapomenut
V pražském Karolinu dnes zástupci Univerzity Karlovy odhalili pamětní dlaždici Jana Palacha. Připomíná významný čin, který student Filozofické fakulty UK provedl před 50 lety na protest proti lhostejnosti k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Na dlaždici je uvedeno jeho jméno, datum narození, sebeupálení a smrti. Dlaždice je na místě, kde stála v roce 1969 rakev s Palachovými ostatky. Návštěvníci k ní dnes mohli klást svíčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Zákaz se kamen a krbů netýká
Reakce MŽP na článek v Deníku: Stát zvažuje zakázat chatařům čoudící kamna
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Vyhlášení otevřené výzvy v rámci Azylového, migračního a integračního fondu
Ministerstvo vnitra vyhlásilo otevřenou výzvu pro předkládání projektových žádostí v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, finančního nástroje Evropské unie pro podporu společné politiky v oblasti řízení migračních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 11:35, zobrazit podobné
Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Čtvrtina restaurací neprošla při kontrole fritovacích olejů
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vyhodnotili fritovací oleje v každé čtvrté kontrolované restauraci nebo rychlém občerstvení za nevhodné k lidské spotřebě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Žbánek: Multifunkční hala nabídne využití pro všechny možné druhy sportů
„Hala by měla vzniknout v Hynaisově ulici místo stávajícího zimního stadionu a zcela využít scelené území pozemků."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Tak to je pecka: Jaromír Soukup prý jde do politiky. Už letos
Moderátor a ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup bude podle všeho kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Informuje o tom server Info.cz s tím, že jeho televizní show tak skončí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Opilý, ale ten výkon! Zákulisní informace o Miloši Zemanovi. To je něco
Novinář Jaroslav Kmenta se v magazínu Reportér zaměřil na to, proč se prezident Miloš Zeman změnil oproti roku 1989. Učinil tak rok poté, co byl Zeman opětovně zvolen do prezidentského křesla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Pravičáci! Pozor! Evropou obchází strašidlo druhé šance!
Tak se rychle začněte šikovat, dámy a pánové z pravice. Brusel se nám zase chystá diktovat. Komise si vymyslela „druhou šanci“ pro podnikatele a živnostníky v dluzích. Je třeba se aktivizovat a začít křičet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Voda v nádrži Hubenov pomalu stoupá
Vydatnější srážky v průběhu letošní zimy pomohly ke zvýšení hladiny ve vodárenské nádrži Hubenov nedaleko Jihlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Klinika a filozofie
Levicoví aktivisté, kteří už léta neprávem obývají Kliniku na Žižkově, zcela pochopitelně svoji neomaleností znechucují širokou veřejnost. Zároveň se zde ukazuje, jak dvojí metr stát uplatňuje při uplatňování své moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kvůli pyrotechnickému průzkumu se možná bude Svítkov evakuovat
Aktuální informace pro občany Pardubic a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík: Nějaké spojení s TOP 09 a STAN by nikomu nic nepřineslo. Oni se od nás odklánějí
ROZHOVOR Kvůli volebnímu zákonu, který znevýhodňuje malé strany, je podle některých politiků a odborníků třeba, aby se menší demokratické strany spojovaly. Podle bývalého senátora Daniela Kroupy je dokonce čas na vytvoření jakési obdoby Občanského fóra. Ale lidovci dávají přednost svému konzervativnímu programu před užší spoluprací s dalšími subjekty. „Obávám se, že hnutí STAN a TOP 09 se v poslední době hodně kloní spíš k liberálnímu proudu, takže v těch věcech, které jsou pro KDU-ČSL zásadní, jsme se spíš od sebe vzdálili, než přiblížili,“ vysvětlil místopředseda KDU-ČSL a poslanec Ondřej Benešík a jako příklad rozdílného pohledu uvedl manželství osob stejného pohlaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Na světě je nové vydání Celosvětové plemenné knihy siky vietnamského
Moderní zoologické zahrady hrají mnohdy zcela zásadní roli v případě zvířecích (pod)druhů, které jsou na pokraji vyhubení. Díky záložním populacím chovaným v lidské péči se v řadě případů podařilo zachránit určitý (pod)druh před úplným vymizením z planety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: Čínská odveta na zatčení finanční ředitelky Sabriny Wanzhou přišla neuvěřitelně rychle
Čína promptně reagovala na zatčení zatčení Sabriny Wanzhou, finanční ředitelky a dědičky firmy Huawei ve Vancouveru - čínský soud vynesl trest smrti nad Kanaďanem, který byl obviněn z pašování drog. Kanaďan byl původně odsouzen k 15 letům vězení, ale na odvolání čínského prokurátora se vyšší instance přiklonila k trestu smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran
Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na školství, tedy výukou dějin podle sovětského modelu, nenechala klidnou mnohé diskutéry na sociálních sítích, a nejen na nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Představil jsem novelu správního řádu
Komentář na facebookovém profilu k novele správního řádu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Babiš se setká s thajským premiérem a dalšími členy vlády
Setkáními s premiérem Prajutchem Čan-Očou a dvěma ministry zahájí dnes český premiér Andrej Babiš svou návštěvu v Thajsku. Hlavními tématy premiérové návštěvy českého předsedy vlády v této jihoasijské zemi by podle úřadu vlády měly být obranná spolupráce a obranný průmysl, obchodní a průmyslová spolupráce a turismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Petříček: Okamurova SPD ohrožuje liberální demokracii
Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) považuje SPD Tomia Okamury za hrozbu pro evropskou liberální demokracii. Řekl to alespoň v rozhovoru pro server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Slávek Popelka: Budoucnost, která záleží na nás
Pokud zůstaneme součástí Evropské Unie, je jen otázkou času, kdy naši zemi zaplaví muslimští migranti. Důsledky toho začínají být zřejmé v západní části Evropy. Znamená to rozklad a postupný konec naší civilizace a návrat o několik staletí zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Projekt Studuj na zdrávce pomáhá řešit nedostatek sester
Za více než dva roky dokázal projekt Studuj na zdrávce zvýšit zájem o studium na středních zdravotnických školách v Královéhradeckém kraji. Unikátní projekt, na kterém se podílejí školy v Hradci Králové a Trutnově, finančně podporuje Královéhradecký kraj. Dosud na něj vynaložil téměř jeden milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Brankář Petr Čech o brexitu, politice a dnešním internetu. Stojí to za to
Velká Británie je v nejistotě. Poslanci v parlamentu drtivě přehlasovali návrh dohody o Brexitu, se kterým předstoupila premiérka Theresa Mayová. Zpátky na stromy, dalo by se říct. A legendární brankář Arsenalu Petr Čech ohlásil konec své fotbalové kariéry. A ačkoliv spolu obě zprávy, pokud víme, nesouvisí, Čech se právě o Brexitu vyjadřoval v novoročním interview s Jiřím Hoškem na Seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Profesor Tomský a knihovník Žantovský rozebírali na ČT aktuální dění v Británii
Expert na Velkou Británii, politolog Alexander Tomský a bývalý velvyslanec ČR ve Velké Británii Michael Žantovský, se rozhovořili v pořadu Události, komentáře ČT24 o Brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Státní úřad pro jadernou bezpečnost: Týdenní vyhodnocení radiační situace na území ČR
V týdnu od 7.1. do 13.1.2019 byla radiační situace na území ČR normální a nevykazovala žádné zaznamenatelné odchylky od obvykle měřených hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Gratuluji panu Vokálovi k osvobozujícími rozsudku
Bohužel, přesto a právě pro to je stále něco velmi smrdutého ve státě ..."Dánském" ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Železný se pochlubil: Za „Palachova týdne“ jsem byl nejmladší trestně stíhaný aktivista
Moderátor České televize Jakub Železný se pro server Forum24.cz rozhovořil o tom, jak prožil palachiádu. V období Palachova týdne mu bylo 16 let a byl nejmladším trestně stíhaným aktivistou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Pražské hnutí ANO do svého předsednictva nominovalo Jana Říčaře
Pražské ANO se v úterý 15.ledna sešlo, aby hlasovalo o nominaci do předsednictva hnutí ANO. Do pozice místopředsedy a člena předsednictva byl nominován Jan Říčař. Ten aktuálně zastává pozici předsedy krajské organizace Praha. Svůj hlas a podporu mu vyjádřilo 76 z 82 přítomných delegátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Setkání tváří v tvář Speed Dating – režiséři
Nový formát divadelního setkání poprvé příští týden v úterý 22. ledna ve 20:00 v Cafe NONA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území
V rámci dělení vyšších daňových příjmů pamatuje Liberecký kraj i na obnovu památek. K dispozici je částka 4,3 milionů korun. Tu kraj rozdělí mezi šest ohrožených památek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté diskutovali na Facebooku kvůli našemu článku. Žumpa! Slušný člověk PL nečte, takto promluvil lídr ČSSD v Praze a učitel genderových studií a Jiří Zimola…?
Zdroj ParlamentníListy.cz upozornil na bouřlivou diskusi mezi sociálními demokraty odehrávající se na facebookové stránce Davida Slepičky, sociálnědemokratického politika z Týna nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jen tak si jde svou cestou
Občas se dějí věci. Soud osvobodí policajta, co dělal jen svoji práci. Británie neví jak bude odcházet z EU. Pubertální holka ve slušné rodině z ničeho nic spolyká prášky. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
Je štěstím v naší zemi žít, a je neštěstím, to štěstí mít
Předseda vlády psychouš, prezident psychouš. Slova básníkova v geniální zkratce dávají odpověď na tzv. českou otázku, kterou si lámal hlavu už i TGM 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.1.2019 v 18:40, zobrazit podobné
Nejen že jde o všechno, ale taky platí, že i možné je všechno
... jde o Brexit, abyste dlouze netápali. A jde o osud Británie a také o osud EU. Tím spíš, by všichni rozumní a myslící lidé, měli zvážit, co by asi tak mohl přinést Czexit, nejen naší zemi, ale každému jednomu z vás.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Brexit - EU, média i naši politici z nás dělají hlupáky
Jednání o Brexitu v britském parlamentu procházejí svou nejžhavější fází a média na nás chrlí informace, ze kterých zůstává rozum stát, protože člověk musí zákonitě nabýt dojmu, že Velkou Británii zřejmě vede banda imbecilů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Dolejš: Palachiáda a konec rezignace v Čechách
Půl století od upálení studenta Palacha je současně 30 let od represí, kdy se začal drolit minulý režim. Od normalizátorů to byla hloupost a výraz jejich neschopnosti reformovat systém navzdory proklamovaným přestavbovým heslům. I když ani dnes nelze rozhodnout, zda sebevražda je víc tragedii či hrdinství, z připomínky této události by se neměl vytrácet ani pietní rozměr, ani skutečný historický kontext.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
Už i prezident M. Zeman přestal považovat kněze a preláty za elity.
Máme v novodobé ČR  novinku - veřejně se mezi sebou melou špičky české katolické církve. Možná si řeknete, že je nám to fuk. Třeba ano, ale jejich vliv na společnost a zejména univerzity byl hodně zásadní. To se mění.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Přivlastní si pražskokavárníci Palacha stejně jako si přivlastnili 17. listopad?
"Jedině my, pražskokavárníci" máme ten správný patent na demokracii a právo slavit 17. listopad". To jsou zřejmě myšlenky ničitele květin z Národní. Bude se podobně tato sebranka chovat i k odkazu Jana Palacha? Doufám, že ne.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Na obranu premiérky Mayové
Tak, jak se očekávalo, britští poslanci odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 16:40, zobrazit podobné
TOPlist