Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.918x, což odpovídá cca 204.436-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Mynář podává trestní oznámení na senátora Lásku kvůli kauze ovlivňování soudců
Rozhodl jsem se aktivně bránit proti směšným pokusům některých aktivistických politiků a pofidérních neziskových organizací, oznámil Mynář.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:36, zobrazit podobné
Operní mafie v Národním divadle. Budete koukat, co se mezi umělci odehrává
V Národním divadle v Praze se prý nejspíš bude stávkovat. Píše o tom slovenský web Denník N, podle kterého již zaměstnanci poslali řediteli Janu Burianovi 31 otázek, na které žádají odpovědi. Hovoří o „kritické situaci“ v divadle. Mezi signatáři přitom jsou umělecký ředitel divadla a šéfka opery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Přišel, viděl a pak se z toho podělal. Pražský primátor to prý na uzavřeném jednání nezvládnul udržet
Jak může jedno hlasování městské rady změnit vzájemné sympatie či antipatie, to ParlamentníListy.cz ukáží v souvislosti s jednáním o zahájení výstavby metra D. Rada hlavního města totiž na svém pondělním sezení odmítla hlasovat veřejně a uchýlila se k tajné volbě. Důvodem prý byla obava z možné kriminalizace, jaké čelí například v kauze Opencard bývalé vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
SFŽP: Na úsporné renovace škol, nemocnic či úřadů míří další čtyři a půl miliardy korun
Z evropských fondů přitékají další peníze na ekologii měst a obcí a jejich úspornější provoz. Ministerstvo životního prostředí pokračuje v mimořádně úspěšných dotacích a nabízí obcím, městům, ale například i ministerstvům a jejich organizacím celkově 4,5 miliardy korun z Operačního programu Životní (OPŽP) prostředí na energeticky úsporné renovace veřejných budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Internetový prodejce přestal brát chleba od Babiše. Kvůli dotaci, kterou na něj čerpal
Internetový prodejce potravin Rohlík.cz oznámil, že přestává nabízet toastový chléb od společnosti Penam z Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Rohlík.cz tak reaguje na stomilionovou dotaci, kterou Agrofert získal z evropských rozvojových fondů. Ministerstvo financí nyní projekty Agrofertu, patřícího do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, za více než 161 milionů korun, nepředložilo k proplacení Evropské komisi, jelikož čeká na výsledky auditu Evropské komise, zdali český premiér neporušuje pravidla o střetu zájmů. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že dotace byla udělená v souladu se zákonem a že jde o „politiku skrze tousty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Současná právní úprava data retention je ústavně konformní
Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny 58 poslanců na zrušení některých ustanovení zákona o elektronických komunikacích, trestního řádu, zákona o Policii České republiky a vyhlášky o uchovávání, předávání a likvidaci provozních a lokalizačních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: První modernizované bistrovozy byly uvedeny do provozu
Klimatizovaný interiér s komfortními koženými křesly 1. třídy a gastronomickým servisem na místa cestujících, bistro oddíl s kuchyňkou pro přípravu jídel a nápojů, se zázemím pro minibar, který obslouží cestující ve 2. třídě, a s výdejním pultem pro prodej rychlého občerstvení nabízejí cestujícím první tři modernizované bistrovozy. Zákazníci se s nimi aktuálně setkají ve spojích InterCity „Opavan“ z Prahy do Opavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Na Babiše si brousí zuby ombudsmanka. Ta evropská
Evropská ombudsmanka Emily O’Reilly bude vyšetřovat postup Evropské komise v kauze údajného střetu zájmů Andreje Babiše. Žádost na přezkoumání podal senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti), který upozorňuje na netransparentnost v postupu Komise, zejména v případě nezveřejnění korespondence mezi českým premiérem a eurokomisařem Güntherem Oettingerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Omluvte se mi, nebo vás dám k soudu, hrozí Fajt ministerstvu kultury
Bývalý generální ředitel Národní galerie Praha Jiří Fajt podle webu iDNES.cz požaduje omluvu Ministerstva kultury, jinak se obrátí na soud. Fajt nesouhlasí se svým dubnovým odvoláním ministrem kultury Antonínem Staňkem, ani s protokolem o kontrole galerie, který má jeho okamžité odvolání zdůvodňovat. Informace z protokolu považuje na nepravdivé a zavádějící.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Institut ekonomického vzdělávání a ČNB: Mladí znají výši kurzu a inflace, méně již ovládají teorii a úrokové počty
Studenti středních škol se většinou orientují v aktuálním ekonomickém dění a mnozí znají výši kurzu koruny vůči cizím měnám či míru inflace. Naopak v základní ekonomické teorii mají největší mezery a pokulhávají i v úrokových počtech a dalších otázkách z finanční gramotnosti. Takové jsou hlavní závěry z analýzy výsledků školních a krajských kol III. ročníku Ekonomické olympiády, která je největší celostátní soutěží ve znalostech o ekonomii a financích pro středoškoláky v Česku. Soutěž pořádá a odborně garantuje nezisková organizace Institut ekonomického vzdělávání z.u´. (INEV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Lentilky! Špatné lentilky! Babiš vtrhl do prodejny a začal nadávat. Bylo proč
Andrej Babiš se před volbami do Evropského parlamentu vydal zkoumat dvojí kvalitu potravin. Na vlastní oči porovnával některé výrobky v českých i německých supermarketech a jeho zjištění dvojí kvalitu potravin potvrdila. Podívejte se, co k tomu natočil za video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Dvojí kvalita sexu? Ne! Eurokandidát trénuje na Brusel v bordelu. Zve i vás
Kandidát do Evropského parlamentu Daniel Konečný, lídr hnutí TVŮJ KANDIDÁT, bude sledovat víkendové sčítání hlasů z netradičního místa – z „bordelu“. Dvojí kvalita nejen potravin, ale i služeb, je podle Konečného problémem, který naše občany skutečně trápí. Proto se rozhodl za vás za všechny otestovat jejich kvality. Konečný k této příležitosti vydal informativní video. Příznivci hnutí TVŮJ KANDIDÁT se o víkendu budou moci s politikem i s výsledky jeho zkoumání seznámit osobně. To jste ještě neviděli!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Pospíšil: Studenti chtějí TOP 09. A chtějí, abychom byli v EU a NATO. Jinak poroste vliv Ruska
Do XTV znovu zamířil europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Opět zdůrazňoval význam Evropské unie a její role pro Česko, tvrdil, že vůči ní není alternativy. Ale prý není eurohujer, takže připouští, že migraci EU nezvládla, ale receptem je podle něj společná ochrana hranic. A chlubil se, jaký je zájem o TOPku na středních a vysokých školách. „Oni chtějí, abychom byli v Evropské unii, abychom byli prozápadní, byli v NATO,“ prohlašoval o studentech Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ódéesák nabádající k podříznutí Zemana nebude ve straně potrestán. Omluvil se, takže je všechno v pořádku
Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Ve straně tak zůstává. Informaci serveru iRozhlas.cz o jeho setrvání potvrdil Langův nástupce v čele jesenické ODS Martin Kuruc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Rusům v hotelu Brioni se zase tolik nestalo
Hudebníci z pražského filharmonického sboru, Rus Vladimír a jeho krajané v ostravském hotelu Brioni mají jedno společné, měli povinně souhlasit s politickou myšlenkou a podpořit „správný“ názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš odmítá trestat Orbána! žalují do EU Piráti. Je to vážné
Belgický časopis MO, věnující se mezinárodní politice, přinesl obsáhlý text. V něm píše o tunelování evropských dotací českým premiérem Andrejem Babišem. V textu vystupují z České republiky poslanci Pirátů Ivan Bartoš a Mikuláš Peksa, kteří vybízejí evropské instituce, aby proti Babišovi zasáhly. Zcela otevřeně vyjadřují víru, že tím dojde ke změně politických poměrů v ČR. Mikuláš Peksa dokonce pro zvýšení efektu belgickým novinářům žaloval, že v Česku Babišovi poslanci odmítají podpořit sankce proti Maďarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Mediální vzdělávání Člověkem v tísni? Další indoktrinace studentů
20. května začaly na českých středních školách tzv. týdny mediálního vzdělávání, které jsou studentům exportovány tzv. nevládní neziskovou společností Člověk v tísni. Její aktivisté, a s nimi spřátelení novináři, se hodlají rozjíždět do českých škol s cílem naučit studenty „orientaci ve světě“ a předat jim „znalosti a dovednosti s mediálním vzděláváním“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Primátor Paparega: Dycky Most! A co dál?
Asi nikdy nebylo jméno našeho města skloňovanější než od začátku tohoto roku. Respektive od chvíle, kdy Česká televize začala vysílat seriál s názvem Most! Tvůrcům musím poděkovat, není slavnějšího města v České republice. Ostatně Richard Müller to na plese města také zmiňoval. Ačkoliv seriál skončil, o placky a trička je stále v turistickém informačním centru zájem. Ale co bude dál?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Klaus st. u Nigela Farage: Vytrvejte! Nezklamte nás, potřebujeme vás
Vleklá vládní krize ve Spojeném království dala vzniknout nové straně, Straně Brexitu (Brexit Party). Založil ji europoslanec Nigel Farage, bývalý lídr strany UKIP, a požadavkem strany je tzv. tvrdý Brexit bez dohody, tedy že by Británie opustila zónu volného obchodu i celní unii. Na včerejším setkání členů strany hovořil také bývalý prezident České republiky Václav Klaus, jenž své poznámky zveřejnil na svém webu. A jako obvykle nenechal na EU nit suchou: „Politické elity EU Brexit nechtěly přijmout, protože nechtěly dospět k pozitivnímu řešení. Chtěly co nejvíce potrestat, ponížit a odsoudit Velkou Británii. Chtěly ukázat, že není žádná možnost přátelského odchodu z EU, zvláště, že malé země nemají šanci EU opustit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Telička: Rakousko? Třeba špička ledovce. Slyšel jsem přiznání, koho v EU platí Rusové
ROZHOVOR „Dokonce v privátním rozhovoru mimo záznam…“ Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička v souvislosti s rakouským skandálem říká, že podobné praktiky nejsou novinkou: „Není to první případ. My jsme se s tím setkali ze strany, řekněme, krajních politických stran, zastoupených v Evropském parlamentu.“ Varuje před postupy, které rozleptávají politickou kulturu a vytvářejí zásadní problémy na politické scéně. Pozastavuje se nad komentářem europoslance ODS: „Mě překvapuje reakce kolegy Zahradila, téměř jako by mu to bylo líto, téměř jako kdyby to byli partneři, se kterými ODS počítá, a tudíž cítí potřebu vše zlehčovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Hanousek (Zelení): Kostlivci vypadávají ze skříní aneb přehrada Pěčín opět ožívá
Povodí Labe by podle informací přinesených Českou televizí rádo pokračovalo v přípravách projektu přehrady Pěčín na řece Zdobnici v Orlických horách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Sluníčka diskutují
Šest set šedesát nebezpečných slov o jedné běžné internetové debatě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Baxa z ODS řečnil na milionu chvilek v Plzni, pak zajel do ČT: Strach o nezávislost justice. Benešová omylem vyzradila budoucí plány
Místopředseda ODS Martin Baxa v Interview s ČT kritizoval odcházejícího ministra kultury Antonína Staňka. Označil ho za nekompetentní osobu, která nerozumí problémům české kultury, a také zpochybnil jeho postup při odvolání ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta. Poté přirovnal vládu Andreje Babiše k nekonečnému večírku, kde se „všechno rozdává všem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Nejprve, ty grázle, zloději, estébáku a pak pozvání k jednacímu stolu?
Někomu narostl hřebínek a myslí si, že půlka Václáváku mu umetá cestu do všech státních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Vyzývám ministra zahraničí, aby konal ve věci nezákonně zadržených aktivistů na Krymu
Europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil ve středu vyzval v otevřeném dopise českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, aby se sešel se svým ruským protějškem a vyzval ho, ať Rusko propustí 24 politických vězňů ze Simferopolu, kteří byli nezákonně zatčeni Federální službou bezpečnosti (FSB) letos v březnu na Krymu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalému náměstkovi hejtmana zmírnili korupční trest na podmínku
Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD Zdeňka Bursu za korupci. Místo něj mu uložil tříletou podmínku se čtyřletým odkladem. ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Simona Heranová. Bursa také podle verdiktu musí zaplatit 500.000 korun jako peněžitý trest, jinak stráví ve vězení 2,5 roku. Dnešní rozsudek je pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Maďarský scénář opozice. Blokády, střety s policií. Už v červnu, obává se Jiří Ovčáček
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček na Twitteru varoval, co se může stát po 4. červnu, kdy končí plán demonstrací pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii, který se dlouhodobě snaží o demisi premiéra Andreje Babiše a v současné době i o demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Prý by mohlo dojít na „maďarský scénář“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC představila nové uniformy zaměstnanců
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes na speciální módní přehlídce na pražském hlavním nádraží představila nové uniformy výpravčích. Nadčasový design, praktický střih, kvalitnější materiál a snadná údržba, to vše stejnokroje s prvky korporátní identity splňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: O integraci debatujme vážněji
Prezident Václav Klaus byl hostem pořadu Interview Plus na stanici Český rozhlas plus a měl to být rozhovor o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Skvělý projev, gratuluji, vítal prezident na Hradě Kuberu
Na Pražském hradě se letos podruhé sešli čeští ústavní činitelé na jednání, při kterém koordinují zahraniční politiku. Měli by mluvit o blížících se evropských volbách, sestavování vedení Evropského parlamentu a Evropské komise či chystaných zahraničních cestách. Ústavní činitelé se scházejí k zahraniční politice jednou za čtvrtletí, naposledy jednali na konci ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodní: Přestaňte nálepkovat lidi za odlišné názory
Svobodní, Liberland a Radostné Česko finišují před víkendovými volbami do Evropského parlamentu kampaní, která má změnit zažité vzorce chování. Série videí upozorňuje na zbytečné nálepkování lidí jen za to, že mají odlišné názory na fungování EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Herman (ANO): Šířil radní za ANO opravdu pomluvy?
Reakce na článek zveřejněný na serveru iDnes: Radní za ANO šířil pomluvy o šéfovi STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení na Lásku. Podává ho kancléř Mynář pro křivé obvinění
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář podává trestní oznámení za křivé obvinění na senátora Václava Lásku. Mynář také zároveň senátora Lásku vyzývá k tomu, aby „neztrácel dosavadní odvahu a po nedávném fiasku v pokusu obvinit prezidentskou kancelář z páchání údajného trestného činu se dobrovolně vzdal své imunity“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimír Dryml: Senioři, nevolte Piráty a lidovce
Prohlášení prezidenta spolku Senioři ČR k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Ovčáček před kamerou. Varuje před „nenávistí z Václaváku“
Volby do EU se blíží. Jaká bude účast, je ještě ve hvězdách, ale apely, aby občané šli volit, se ozývají z mnoha stran. Jeden krátký natočil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Pokud nechcete, aby v této zemi zvítězila nenávist z Václaváku, jděte k evropským volbám,“ uvedl jako argument. Ale z komentářů už se ozvalo, že nemá v práci co točit videa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Největší akce sběru mobilů v dějinách ČR „Pomoc na druhou“
V rámci Mezinárodního dne životního prostředí, který každý rok připadá na 5. června, se REMOBIL spojil s Českou poštou a společností ASEKOL s cílem ustanovit český rekord ve sběru starých mobilů a zároveň finančně podpořit agentury domácí péče. Leží vám v šuplíku starý a nepotřebný mobil? Přineste ho v týdnu od 3. do 7. června na jakoukoliv pobočku České pošty a REMOBIL z každého mobilu věnuje 10 Kč na podporu domácí péče prostřednictvím Nadace České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS zve spolu se svými partnery zákazníky na dva odborné semináře
Jak fungují obráběcí stroje vyrobené ve společnosti Kovosvit MAS s nástroji firmy Dormer Pramet a co očekávat od nového řídícího systému od společnosti Heidenhain. Taková jsou hlavní témata dvou odborných seminářů, které Kovosvit MAS ve spolupráci s partnery pořádá ve dnech 29. května a 5. června v showroomu společnosti v Sezimově Ústí. Na obou seminářích se očekává účast až stovky zákazníků a partnerů Kovosvitu MAS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČTÚ zveřejnil výroční zprávu za rok 2018
V mobilních sítích se v roce 2018 přeneslo 368 petabajtů dat. To je více než dvojnásobně než v roce předešlém. Zásluhu na tom má služba fixní LTE. Zatímco přes mobilní službu uživatelé přenesli celkem 135 PB, přes fixní LTE objem přenesených dat překonal 234 PB. Vyplývá to z dat, která ČTÚ zveřejnil v rámci své výroční zprávy za rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Gottmannová (Piráti): Děti a důchodci nedostanou přidáno, ale vezmou jim i to, na co měli nárok minulý rok
Vyjádření Kornélie Gottmannové, zastupitelky na MČ Praha 9 za Piráty ke snížení dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Proč jsou automobilky kritickým motorem německých investic?
Německý průmysl zvedá hlavu z písku, k tomu aby fungoval opět jako tahoun celé eurozóny, má ovšem daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Dvojí kvalita potravin? Věčné téma česka, ale vždy jen před volbami
Dvojí kvalita potravin je téma, o kterém se mluví celá léta. A ačkoliv mělo dojít ke kontrolám již před více, než rokem, stav je stejný. Jen nyní před volbami se na chvíli o tom zase začalo psát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vážný problém. Ondráček v Donbasu bude zneužit, varuje Cyril Svoboda
ROZHOVOR Návštěva komunistického poslance Zdeňka Ondráčka v samozvané Doněcké lidové republice nebyla podle bývalého ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody ostudou, jak řekl současný šéf diplomacie Tomáš Petříček, ale provokací. „Tady jde o vážný problém, protože Ukrajina je v těžké situaci a tato návštěva českého poslance může být zneužita silami, které rozbíjejí její integritu,“ prohlásil Cyril Svoboda. Velké riziko vidí i v návštěvě parlamentní delegace v čele s exministrem zahraničí Luborem Zaorálkem v severní Koreji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Odstřel Klause ml. v ODS? „Cikánka“ nevadila, podřezaný Zeman také ne. Nové informace
Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi, zní staré úsloví. Jak jsme vás již informovali, jediné, co se radnímu Langovi přihodilo, když na Facebooku psal, že prezidenta by bylo nejlepší podřezat jako svini, je, že už nebude předsedou místní organizace ODS. „Když jste v současné ODS dostatečně loajální k vedení, můžete naprosto všechno,“ zní už z internetu. A samozřejmě, vzpomínka na vyhození Václava Klause mladšího je ještě živá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Nechceme žít v orwellovském světě, kde je každý neustále monitorován
Plošné šmírování je podle Ústavního soudu v pořádku, Piráti to budou řešit legislativní cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Babiše smete pouze ekonomická krize, kdy mu dojdou i cizí peníze
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Cesta k nesvobodě v monstrózní knize: Rusko, Evropa, Amerika
Na základě velkoryse pojatého výzkumu a prostřednictvím událostí poslední doby v Rusku, na Ukrajině, v USA i v Evropě ukazuje autor Timothy Snyder podstatu hrozícího nebezpečí. Pomáhá porozumět, proč jsou tradiční politické ctnosti prospěšné a kterou z nabízených možností bychom si měli zvolit: rovnost, nebo oligarchii, individualitu, nebo totalitu, pravdu, nebo lež.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
„Milion chvilek“ jako Václav Havel? Silné srovnání
Organizátor akcí Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se rozhodl po sérii demonstrací přikročit k dalšímu kroku. Vyzval premiéra Andreje Babiše, aby se s ním střetl v televizní debatě. Ten to odmítl, ale člen RRTV Vadim Petrov takový postup ocenil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Můj pracovní výpis za posledních 5 let
Posledních pět let jsem se v europarlamentu věnoval tématům jako bezpečnost potravin, sucho, rakovina, dostupnost léků, eliminace chemických látek v životním prostředí, bezpečnost hasičů, ale také ochranou vody, půdy a vzduchu…Co se mi pro Vás podařilo prosadit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
To kdyby viděl Havel: Na jeho lavičce natočili Hampl a Konvička VIDEO k eurovolbám
Sociolog a protiimigrační aktivista Petr Hampl se sešel s docentem Jihočeské univerzity a protiislámským aktivistou Martinem Konvičkou, aby poseděli na „lavičce Václava Havla“ v Českých Budějovicích a podebatovali nad nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. Během svého posezení vzpomněli na to, jak Václav Havel udělal „obyčejný podvod“ a svým příznivcům vzkázali, koho určitě nemají volit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeská hospodářská komora nabízí firmám bezplatný audit
Bezplatný audit, zaměřený na zjištění stavu digitalizace a stanovení návrhů na jeho zlepšení, nabízí v těchto dnech firmám Jihočeská hospodářská komora (JHK). Audit v hodnotě mnoha desítek tisíc korun nabízí malým a středním podnikatelům z jižních Čech zdarma!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hruška (TOP 09): Společná zemědělská politika EU potřebuje reformu, máme řešení
Stav životního prostředí je velmi závislý na způsobu zemědělství. A naše zemědělství, kde velké agrární firmy nehledí na dlouhodobý (ale ani krátkodobý) stav krajiny a kvalitu půdy a vody, ale na zisky na konci roku, krajinu devastuje, a nikoliv udržuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Fakani, Igora Hnízda na ně!“ Dohra facky, kterou žákyně vlepila učiteli. Pro silné povahy
Případ bílinské šesťačky, která před ostatními spolužáky dala facku svému učiteli, se na facebookové stránce školy svezl až k debatě o fyzických trestech žáků. „Spratek dostane jednu od učitele, druhou o zeď a příště si to rozmyslí,“ i taková vyjádření se objevují jako rada, jak se mělo s nevychovanou dívkou „zatočit“. „Na učitele, který mi dal ukazovátkem přes ruce, vzpomínám s láskou….“ Na profilu základní školy si někteří neodpustili ani komentáře ohledně národnostního původu žačky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Šrámek (ADS): České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá
Peníze z rozpočtu Evropské unie přímo ovlivňují životní prostředí, zemědělství a krajinu v České republice. Naše hospodářství jsou na nich závislá. Věnuje se této problematice někdo v Evropském parlamentu za posledních 10 let?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Maturanti se o politiku nezajímají. K volbám ale přijdou
O politiku se nezajímá více než polovina letošních maturantů, k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu ale přijít chtějí. Vyplývá to z dubnového průzkumu vzdělávací společnosti Tutor, který se uskutečnil mezi 548 maturanty všech typů škol z různých regionů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
„HRA O TRŮNY už skončila, co kdybys skončil taky?“ Pane Babiši, FOTO transparentů proti Vám
REPORTÁŽ Na demonstraci proti Marii Benešové v úterý 21. května bylo lidově řečeno „hlava na hlavě“. Spolek Milion chvilek pro demokracii tak, zdá se, dostál svým slibům, že Václavské náměstí zaplní. Manifestující požadovali demisi Marie Benešové z pozice šéfky justice a jmenování „nezávislého“ ministra. Rovněž požadovali záruky, že nebude do justice mocensky zasahováno. Jak mezitím sdělil Andrej Babiš prostřednictvím „svých“ médií, na demonstrace si už zvykl. Podívejme se, jak včerejší demonstraci prožívali sami manifestující, například prostřednictvím hesel či výzev vepsaných na své transparenty a cedule.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Vstanou noví bojovníci (proti dvojí kvalitě)
Komentář na facebookovém profilu k předvolební debatě na TV NOVA a boji proti dvojí kvalitě potravin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: OECD zhoršuje odhad růstu české ekonomiky
Růst české ekonomiky letos podle aktuální prognózy OECD zpomalí na 2,6 procenta. OECD se tak připojuje k dalším institucím, českým i mezinárodním, které dále snižují odhad letošního růstu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Srážky se zatím uklidnily, řeky stagnují
Od včerejška přechází přes naše území fronta s vydatným deštěm. V reakci na tyto srážky došlo na některých vodních tocích k vzestupům hladin. Na Senici, Veličce a Vsetínské Bečvě byly včera dosaženy i 3. stupně povodňové aktivity (SPA). Situace se v tuto chvíli uklidnila, nedochází k nárůstu hladin vodních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Wagenknecht (Piráti): Babišův střet zájmu je porušováním evropského práva
Evropská ombudsmanka zahájila šetření netransparentnosti komisaře Oettingera a Evropské komise v kauze střetu zájmu českého premiéra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Občane, tvůj hlas neplatí! První skandál eurovoleb: Problém s volebními lístky
Vadné volební lístky komplikují volby v Prostějově. Seznam kandidátů s nejvyššími pořadovými čísly byl natištěn křivě, a tak se pořadová čísla některých kandidátů dostala mimo papír. Není je tak možné označit a hlas by byl neplatný. K volebním lístkům se vyjádřila i kandidátka do Evropského parlamentu Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
Konec demokracie. A pak se lidé naštvou. Tereza Spencerová si přehrála video z Rakouska a varuje...
Pokud si zvykneme na likvidaci nepohodlných politiků, pak to není jen konec demokracie, ale navíc evropskou společnost v dohledné době čeká konfrontace s mnohem radikalizovanějšími, protože o něco naštvanějšími a poníženějšími lidmi, vlastními občany, soudí analytička Tereza Spencerová po zveřejnění skandálního videa někdejšího vicekancléře Stracheho. Video Spencerová viděla a říká k němu své. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz též glosuje situaci před eurovolbami obecně stejně jako vývoj v Sýrii, kde se opět mluví o „chemickém útoku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 09:35, zobrazit podobné
KRNAP: Pojďte s pilou do lesa na dříví
Správa Krkonošského národního parku přichází s výzvou zejména místním obyvatelům – pojďte s pilou do lesa na dříví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Inspekce připomíná prodejcům tabákových výrobků registrační povinnost
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opakovaně upozorňuje maloobchodní prodejce cigaret a tabáku určeného k ručnímu balení cigaret, že od 20. 5. 2019 jim vznikla registrační povinnost pro účely sledovatelnosti tabákových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Zlá krev? Zeman a ČSSD ve sporu: Hrad má člověka na ministra, Hamáček taky. A může být ještě hůř
Kdo obsadí post ministra kultury po odcházejícím ministru kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD)? Před jeho schůzkou na Pražském hradě padají různá jména. Píší to Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Dominik Hašek do politiky? Neřekl ne. Zeman šikanuje část Česka, uvedl gólman
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek vystoupil na Václavském náměstí při úterním protestu proti jmenování Marie Benešové do čela resortu spravedlnosti. Na paškál si vzal premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. Rozhovor s ním přinesl deníkn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO To je rána: Známý umělec podpořil Kateřinu Jacques. Ale ne ledajaký!
Bývalá poslankyně Kateřina Jacques, která se nyní rozhodla kandidovat do europarlamentu, se na svém facebookovém profilu podělila o video, v němž jí udělil podporu Zdeněk Godla alias Franta ze seriálu Most!. „Dycky Káťa,“ parafrázovala hlášku ze seriálu Jacques.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Každý, kdo zachrání jeden lidský život, zachránil celé lidstvo
Projev prezidenta republiky při předávání ocenění Zlatý záchranářský kříž
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Češi rozhodnou o přeobsazení 21 křesel v Evropském parlamentu
Češi v nadcházejících dvou dnech rozhodnou o přeobsazení 21 křesel ve více než sedmisethlavém Evropském parlamentu. Svými hlasy ovlivní nejen výběr nového předsedy Evropské komise, ale také podobu budoucích evropských předpisů, které budou muset být přetaveny v české zákony. Volby budou zároveň testem spokojenosti občanů s politikou parlamentních, zejména vládních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Vlastenecká třída! Hrušínský a TOPka se zamračí: SPD udeřila
Jak jsme vás již informovali, Starostové a nezávislí spolu s TOP 09 se rozhodli pro svůj volební spot parodovat klasickou scénku z Hřebejkova filmu Pelíšky. A nyní totéž udělal kandidát č. 7 na kandidátce SPD, Robert Vašíček. Jaký je onen nešvar, který se rozšířil? Prý „Vítači“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 07:35, zobrazit podobné
Pokuta za zveřejnění odposlechů Nečasových byla snížena
Vydavatelství Mafra bude muset zaplatit 140 000 korun za zveřejnění některých informací z odposlechů telefonických hovorů expremiéra Petra Nečase (ODS) s někdejší šéfkou jeho kabinetu a současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou). Rozhodl o tom Úřad pro ochranu osobních údajů. Původní pokuta pro Mafru byla o 100 000 korun vyšší, soud ale případ vrátil k novému posouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Bydlení pro každého? Ne za každou cenu
Dostupné bydlení pro lidi v nouzi určitě řeší řada měst i v našem kraji. V Jihlavě někteří zastupitelé prosazují projekt Housing First, který má za evropské dotace pomoci lidem bez domova a lidem ohrožených bytovou nouzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Skandál s videem zničil Strachemu život. Skončil v politice, utekla od něj i jeho mladá manželka
Bývalý rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache, kterého donutil k demisi skandál točící se okolo videonahrávky, na níž s údajnou příbuznou ruského oligarchy na Ibize jedná o politické podpoře výměnou za zajištění státních zakázek, se nyní ocitá v ještě více nepříjemné situaci. Jeho manželka Philippa Strache se totiž podle nejbližších přátel rozhodla od něho i se synem Hendrikem přestěhovat ke svým rodičům. Informoval o tom Kronen Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
TOP 09 Příbram: Chceme vyvážené rozložení sil na radnici
Po zhruba půl roce Příbram mění populárního starostu, který získal pro hnutí ANO přesvědčivé, ne však většinové, vítězství. Nemění se však rozložení sil v exekutivních postech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Vůl Hřebejk, tupá hovada... Konečná přitvrzuje jak o EU, tak o kavárně a venkovu
ROZHOVOR „Chápu, nemají prezidenta rádi, ale jistě cítíme rozdíl mezi kritikou prezidenta a výzvou k násilí. Ten, kdo ten rozdíl jako Martin Lang necítí, tak by měl žít někde mezi primitivy a, pokud možno, stejně radši mlčet,“ říká k politickému osočování hlavy státu europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozornila, že všechny strany budou před volbami hlásat jinou Evropskou unii. Podle Konečné někdo o změně mluví po celou dobu mandátu a někdo narychlo naskakuje na volební vlak změny. Evropská unie podle ní musí dát hlas evropským občanům tak, aby mohli navrhovat legislativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 05:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal ústavní činitele ČR
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 22. května 2019 na Pražském hradě ústavní činitele České republiky. Setkání proběhlo za účasti prezidenta republiky, předsedy Senátu Parlamentu ČR, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, předsedy vlády, ministra zahraničí, ministra obrany a ministra vnitra, aby jednali o zahraničněpolitických tématech vč. voleb do Evropského parlamentu, jež v ČR proběhnou 24. a 25. května 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh voleb do Evropského parlamentu
ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh voleb do Evropského parlamentu 2019. Společnost zrušila v termínu voleb (24. – 25. 5. 2019) plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy způsobené nepříznivým počasím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pokuta za zveřejnění odpdlechů Nečasových byla snížena
Vydavatelství Mafra bude muset zaplatit 140 000 korun za zveřejnění některých informací z odposlechů telefonických hovorů expremiéra Petra Nečase (ODS) s někdejší šéfkou jeho kabinetu a současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou). Rozhodl o tom Úřad pro ochranu osobních údajů. Původní pokuta pro Mafru byla o 100 000 korun vyšší, soud ale případ vrátil k novému posouzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Promarněná šance
Letošní volby do EP by prý mohly mít pro další fungování EU dosti zásadní význam. Někteří politologové a novináři prohlašují, že kritické nálady vůči EU v jednotlivých členských zemích dosáhly již takového bodu, kdy lze očekávat výraznou změnu ve složení EP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
SVS dosud nařídila či nařídí mimořádná veterinární opatření 12 příjemcům zásilek drůbežího masa
Státní veterinární správa (SVS) dosud na základě zjištění přítomnosti salmonel v drůbežím mase nařídila či nařídí individuální mimořádná veterinární opatření (MVO) celkem dvanácti příjemcům zásilek masa ze zahraničí. Ve všech případech se jednalo o maso původem z Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Kilo brambor za 99 korun. Ať pan Babiš místo řepky zasadí mrkev. Je to habaďura, nenechte se opít rohlíkem, varuje před volbami Okamura
ROZHOVOR „Prázdná habaďúra na voliče těsně před volbami do Evropského parlamentu!“ I takto komentuje českou cestu při řešení problému s dvojí kvalitou potravin předseda SPD Tomio Okamura, který prosazuje závazné české státní normy. Zároveň upozorňuje na zvyšující se ceny. „V Praze na Andělu se o víkendu prodávaly nové brambory za 99 korun za kilo. Kilo petržele bylo v některých supermarketech za 130 korun, někde za 140 korun, zatímco kilo banánů stojí 30 korun,“ popisuje. V tomto kontextu podotýká, že seniorům i při zvýšení důchodů nezůstane nic nebo budou v minusu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót
Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve prospěch imigrace, uprchlíků či kvót. Například lídryně Kateřina Konečná z KSČM kvůli tomu podala na SPD trestní oznámení. ParlamentníListy.cz vyhledaly příslušné „přijaté texty“ a zároveň neskutečně dlouhý zápis s hlasováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Málek (KDU-ČSL): Evropské volby – v sázce je mnoho
Již za pár dní se otevřou volební místnosti a občané všech států EU budou vybírat nové zástupce do Evropského parlamentu. Ten spolu s národními vládami spolurozhoduje o podobě evropské legislativy, která má klíčové dopady i na české občany. Letos je opět v sázce velmi mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici
Deset policistů s technikou bude střežit albánsko – řeckou hranici. Jejich působení je součástí první společné operace agentury Frontex na západním Balkáně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Kuba (Soukromníci): Elektronické komunikace? Vláda opět nekoná
Každý řetěz je právě tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. V případě státu se ukázal být jedním ze slabých článků způsob komunikace, který používají úřady pro komunikaci mezi sebou a s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
To může říci jen myšlenkově a charakterově vybavený dement. A k Jakubu Jandovi se nevyjadřuji, musel bych být vulgární, vzkazuje bývalý poslanec Chalupa
ROZHOVOR Nechutně urážlivé a arogantní. Tak hodnotí odměny, které sám sobě vypsal bývalý generální ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt, exposlanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa, který zastával funkci předsedy sněmovního výboru pro obranu. Chalupa se rovněž zamýšlí nad skandálem, který zničil vládu v Rakousku, a ptá se, proč tak stará nahrávka vyšla až nyní. Na zhoršující se bezpečnostní situaci v Evropě jsou prý ozbrojené složky, navzdory podmínkám, připraveny dobře. Problémem prý ale budou politické elity...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Rejmont (TOP 09): Národ se probouzí?
Včera od 18:30 hodin proběhla v Praze velká demonstrace. Tentokrát na Václavském náměstí, kde se jí zúčastnilo na 50 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
SPD: Kdo nejde volit, podporuje politiku EU, imigraci a islamizaci
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek: Těm “pobouřeným” nevěřím ani pozdravení
Komentář na facebookovém profilu k projevu Jaroslava Kubery na tryzně v Terezíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš pryč z vlády. Benešové nevěřím. Takto to na Václaváku rozbalila kandidátka STAN
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na Václavském náměstí přinesla kromě známých osobností, jako byli revoluční konferenciér z roku 1989 Václav Malý nebo herci Anna Geislerová a Pavel Liška, také nové tváře. Jednou z nich byla Anna Dolejská. Moderátorem byla představena jako „právnička“. Zamlčeno bylo, že jde o kandidátku hnutí STAN na Praze 5, kde se potkala třeba s režisérem Janem Hřebejkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR: Řešitelům výzkumných projektů se otevírá příležitost v novém programu TREND
První veřejnou soutěž na výběr projektů průmyslového výzkumu a vývoje k podpoře v novém programu Ministerstva průmyslu a obchodu TREND vyhlásila 15. května 2019 Technologická agentura České republiky (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček dnes navštívil kraj Vysočina. Během této cesty se setkal s vedením kraje a také s představiteli sociální demokracie na Vysočině. Mimo to navštívil ženskou věznici ve Světlé nad Sázavou, Dálniční oddělení Policie ČR ve Velkém Beranově a poklepal základní kámen domova pro seniory v Chotěboři. O své návštěvě informoval na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Přímo organizované debaty z očí do očí jsou pro mě velkým přínosem
Sedm měst, sedm veřejných debat. Senátor Miloš Vystrčil v uplynulých týdnech už pošesté uspořádal sérii veřejných setkání. Pod názvem „Den senátora Miloše Vystrčila“ během 35 dní v dubnu a květnu navštívil všechna města v senátním obvodu 52 – Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Nevládní organizace: Senátore Kubero, žádáme vás, abyste se veřejně omluvil
Otevřený dopis České ženské lobby, Amnesty International ČR, Greenpeace a Společnosti pro trvale udržitelný život Jaroslavu Kuberovi kvůli projevu na tryzně v Terezíně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Kdy se dočkáme zásadního zvratu? Nízká cena rozhodně není zárukou kvality
Země západní Evropy v porovnání s Českou nebo Slovenskou republikou nezadávají veřejné zakázky na nejnižší cenu v tak velké míře, jako je tomu právě u nás. Z pozice místopředsedy Hospodářského výboru PS PČR vnímám problematiku zadávání veřejných zakázek velmi intenzivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Primátor Hřib: Proč stát hradí nové výrobní linky na toastový chléb a ne sociální práci a ochranu ohrožených dětí?
Vyjádření primátora hlavního města Prahy ke snížení dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Místo sedmi dnů rozhodovaly soudy o budoucnosti dítěte půl roku
Otec se obrátil na okresní soud, aby mu předběžným opatřením svěřil do péče nezletilého syna. V takovém případě má soud rozhodnout bezodkladně, nejpozději do sedmi dnů. Otec však na vydání rozhodnutí čekal půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Martin Koller lže, napsala PL europoslankyně Charanzová
Ve středu 21.května vyšel na ParlamentníchListech.cz článek analytika Martina Kollera s titulkem: Hnus, lži a rozkrádačky, bude vám zle. Martin Koller se podíval pod pokličku eurovoleb. Našel spoustu špíny a pár statečných. V článku mimo jiné kritizoval europoslankyni Ditu Charanzovou, která se proti jeho slovům ohrazuje a označuje je za lži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nenechte si to líbit. Přijďte k volbám a pošlete Andreji Babišovi jasný vzkaz
Komentář na facebookovém profilu k volbám do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Radní Prahy svírá strach?
Překvapivá informace o tom, že o výstavbě metra „D“ hlasovali radní Hl.m.Prahy tajně, aby nemohli být v budoucnu trestně stíháni, musela každému právníkovi vyrazit dech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
MSp: Ve Vídni se uskutečnila konference o potřebnosti hromadných řízení ve spotřebitelských sporech
Ministerstvo spravedlnosti pokračuje v přípravách návrhu zákona o hromadných žalobách a zástupkyně legislativního odboru Ministerstva spravedlnosti Anežka Janoušková v této souvislosti zúčastnila mezinárodní konference o kolektivní ochraně spotřebitelských práv v soudním řízení. Závěry této konference ukazují, že při přípravě návrhu zákona o hromadných žalobách se ministerstvo vydalo správným směrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Bývalí členové Regionální rady potvrdili to, co říkám od začátku
Vyjádření hejtmana Půty k dnešnímu průběhu soudu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: V zasažených oblastech dochází k vzestupům hladin
Přes naše území pokračuje fronta s vydatnými srážkami, především bylo zasaženo území Beskyd a Zlínska, Vsetínsku. Na tomto území byly naměřeny za posledních 6 hodin nejvyšší srážky v Brumově 44 mm, Vsetín 43 mm, Valašská Senice 40 mm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Pirátské historky v rodišti předsedy Bartoše: Kmotři si dělali tečky. Točili si losovačku na video a notářka se ještě smála
REPORTÁŽ „Na jednu stranu je dobré, aby si na místní úrovni rozdělovali evropské peníze, protože by měli lépe vědět, na co mají jít. Ale totálně se to zvrhlo. Projekty se vybíraly tak, že nějaký kmotr v Ústí dělal tečky u projektů, které budou vybrané, protože měl domluvené, že jeho kámoš bude dělat veřejnou zakázku,“ konstatoval na pirátské akci bývalý auditor Evropské komise Petr Jirman. A prozradil některé chuťovky, např. drahý zvedací most, který se ale nezvedá, či rozhledny pod kopcem. Přiznává, že čachry s eurodotacemi jsou i jinde, ale jsou i česká specifika, třeba slavná karlovarská losovačka, kde se losovalo tak dlouho, až byl vybrán ten správný. „Ještě si to chytráci natočili na video,“ poznamenal Jirman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
ODS: O víkendu se lidé mohou zasadit o hezčí zem
Občanští demokraté zakončili předvolební kampaň na Ladronce. V pražském parku proběhla ve středu akce, kterou symbolicky vyvrcholila kampaň ODS před volbami do Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Jak je to s Babišovou podporou sociální péče? Promlouvá dáma, která to řeší přímo na radnici
Vláda snížila dotace ze státního rozpočtu na výkon obecné sociální péče o 60 %. Na problém ukázala zastupitelka MČ 9 Kornélie Gottmannová a k tématu se již vyjádřil i pražský primátor Zdeněk Hřib, jenž se včera chystal o financování sociální péče debatovat s ministryní financí Alenou Schillerovou, ale ta mu tuto očekávanou schůzi zrušila. Hřib varuje, že místo na ohrožené děti a staré lidi jdou peníze do Agrofertu, a to například na stavbu linky na výrobu toastového chleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Data, která jsme získali, budou dostupná všem
Občané nerozumí exekučnímu řádu a volají po jeho zjednodušení, ukázal unikátní průzkum zpracovaný pro Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor rebel z ČSSD. Odmítá zdanění církevních restitucí, v rozhlase vysvětloval důvody
Dnešním hostem v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu, odvysílaném na Českém rozhlasu – Radiožurnálu byl senátor za ČSSD Pavel Štohl, který i přestože vláda s účastí jeho sociálních demokratů prosazuje dodatečné zdanění církevních restitucí, s tímto postupem spolu s dalšími dvěma senátory z ČSSD nesouhlasí. Štohl naznačil, že možná jde o „politickou věc“ a zdanění církevních restitucí bylo schváleno na popud komunistů výměnou za jejich podporu vlády Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Opozice chce další mimořádnou schůzi. Situace v sociálních službách je kritická, míní
Místo toho, aby dala vláda peníze potřebným, poskytuje slevy na dopravu lidem, z nichž mnozí to nepotřebují, stěžuje si opozice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno v 10:36, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Člověk, při jehož mediálních vystoupeních se nebudu muset stydět
Volím Ivana Holoubka a Vědce pro Českou republiku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zástupci dětských parlamentů se sešli na krajském úřadě
V Sále Jana Kašpara se konala Krajská konference žákovských parlamentů Pardubického kraje. Už potřetí ji uspořádala základní škola z Chrasti, která je jednou ze dvou pilotních škol Pardubického kraje, které zaváděly žákovské parlamenty. Záštitu nad celou akcí převzal radní pro školství Bohumil Bernášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Luňáková (ODS): Flexibilní stáže absolventů v dnešní postmoderní době
Evropská komise pro roky 2021-2027 navýšila rozpočet studijního programu Erasmus na 30 bilionů eur, tudíž v příštích letech by se na studijní stáže mohlo dostat až 12 milionů mladých lidí, proti současným čtyřem milionům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Zpěvák, producent a herec Martin France slavil kulaté jubileum
Do posledního místa obsazená romantická restaurace Černý kohout na barrandovském kopci, která se proslavila televizním pořadem Ano, šéfová, se otřásala v základech, protože tu zpěvák, producent a herec Martin France slavil své kulaté jubileum. Oslavil zde padesát let svého bytí. A jak se všichni jeho přátelé a kamarádi přesvědčili, tak věk je v jeho případě skutečně jen číslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Petice Zbyňka Prouska odeslaná Poslanecké sněmovně k systémovému vyřešení problematiky tzv. „šmejdů“
Zbyněk Prousek, který se dlouhodobě specializuje na rozkrývání praktik podvodných prodejců, takzvaných šmejdů odeslal Poslanecké sněmovně České republiky petici, ve které žádá po systémovém řešení problému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Do Olympiády dětí a mládeže zbývá měsíc, jižní Čechy vám drží palce
Pouhých 30 dní zbývá do slavnostního zahájení dalšího ročníku Olympiády dětí a mládeže (ODM). Pořadatelem Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 je Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné
Vraždící migranti, znásilňující migranti... Pravda se vyvalila, Holandskem otřásá aféra
Česko není jediná země, která v nedávné době vyměnila ministra spravedlnosti. Rezignoval také Mark Harbers v Nizozemí. Ovšem z úplně jiného důvodu. Je zde totiž důvodné podezření, že zprávy o kriminalitě migrantů byly prezentovány tak, aby vznikl dojem, že kriminalita není tak velká. O rezignaci informovala televize Fox News a servery Deutsche Welle a DutchNews.nl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Václav Klaus ml. versus Martin Lang a jeho podřezávání prasat
Nemá smysl zapírat, že k napsání tohoto článku mě podnítil, v dobrém slova smyslu, jako vždy brilantní článek pana Nožičky, čímž mu touto cestou děkuji
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Hlasují jinak? Zabijte je!
„Nejsou to lidé a je dovoleno je zabíjet.“ Pokud myslíte, že je to výrok genocidního diktátora, jste vedle. Je to výrok českého politika, zastupitele ODS ... a není důvodem k jeho vyloučení ze strany.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 14:40, zobrazit podobné
Martin Lang versus Václav Klaus mladší
Měří se v ODS všem politiků stejným metrem? Když srovnám nedávnou kauzu Václava Klause mladšího a nynější případ radního z Jesenice Martina Langa, tak tento dojem opravdu nemám…
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 15:40, zobrazit podobné
Šaškárna na Václaváku, premiér Babiš i Benešová znovu na tapetě, aneb lidé zase, jako ovce
Ovlivňování názorů lidí a manipulace s davy lidí má svá pravidla. Je potřeba především najít důvod k protestům, tedy proti komu, proti čemu a odůvodnit, kdo, či co, představuje zlo, které nám všem škodí a stanovit cíl.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Nejliberálnějším europoslancem je Payne ze Svobodných, nejhorší je Keller
Nejliberálnějšími europoslanci v právě končícím volebním období 2014–2019 se stali Jiří Payne a Petr Mach ze Svobodných (EFDD), nejméně liberálními naopak Jan Keller a Pavel Poc z ČSSD (S&D). 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Evropské volby
Tak nás čekají volby do Evropského parlamentu. Jako člověk zodpovědný a zajímající se o věci veřejné bych chtěla volit. Jenže koho - koho vybrat? Léta se netajím svým euroskepticismem a nebyla jsem nadšená ani vstupem ČR do EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:40, zobrazit podobné
Život v krabici.
President Václav Havel nazval paneláky králíkárnou. Já ho trochu poopravím. Jsou to krabice. Zvláště menší byty do 30 metrů čtverečních připomínají spíše hotelový apartmán.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 22.5.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Česká justice zatím v ohrožení není
Konstatování, že česká justice momentálně není v ohrožení, může znít kacířky ve světle masových demonstrací, které se konají i kvůli obavám, že ohrožena je. To ovšem neznamená, že demonstrace jsou zbytečné. Upozorňují na skutečnost, že mocenský kartel, jehož páteř tvoří premiér a prezident, by kvůli svým politickým cílům mohl za určitých okolností na justici zaútočit. Není náhodou, že současnou vlnu demonstrací odstartovala arogantní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
František Hastík: Někde seniorům pomohla, nyní chce přitvrdit
Patřím do kategorie nepracujících důchodců a snažím se vyžít z penze, když úspory jsem dal do pořízení střechy nad hlavou. Babišova vláda seniorům pomohla slevami na jízdné, ale chystá se vzít příspěvek na brýle. Pro staré lidi špatná zpráva.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 10:41, zobrazit podobné
TOPlist