Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.268x, což odpovídá cca 222.698-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Mýlil jsem se. Německý novinář sídlící v Praze neobyčejně otevřeně o Zemanovi a Češích
Německý novinář žijící v Praze Hans- Jörg Schmidt se neobyčejně otevřeně rozpovídal o Němcích, Češích a jejich vzájemném vztahu. Sám se prý roky v našem národě mýlil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Zeman se na Pražském hradě setkal s marockým králem
Prezident Miloš Zeman se dnes na Pražském hradě setkal s marockým králem Muhammadem VI. Marocký vládce je v Česku na soukromé návštěvě a i setkání se Zemanem bylo podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka soukromé povahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šokující dokument o Saúdské Arábii. Takto brutálně se chová údajně nejbližší spojenec Západu
Lidskoprávním aktivistům ze Saúdské Arábie se podařilo natočit dokument, který odhaluje zoufalé poměry panující v zemi, která je považována za největšího spojence Západu z muslimského světa. Jak vyplývá z natočených záběrů, veřejné popravy, bití žen a pošlapávání základních lidských práv jsou zde na denním pořádku. Bližší informace o dokumentu přináší britský deník Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kohoute, ty debile. Umělcova slova o naší kultuře coby lejnu mají drsné dozvuky
Performer Milan Kohout minulý týden užasl nad tím, že Evropa nechává uprchlíky v bahně na řecko-makedonské hranici. Evropany označil za „svině“ a evropskou kulturu za „smradlavé hovno na tváři světa“. Na svá tvrzení obdržel řadu reakcí, vesměs nesouhlasných. S jejich pisateli se rázně vypořádává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Odhalení: Rusko boduje, lidé mu věří. EU nedokáže držet krok
Think-tank Evropské hodnoty ve svém nejnovějším přehledu „kremelské informační války“ shrnuje aktuální situaci ve východní Evropě. Dá se prý říci, že v uvedeném prostoru ruská propaganda posiluje. A Evropská unie s ní nedokáže držet krok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Kosovo a Makedonie: Uprchlíci se tam hromadí. Teroristé mají pré. Usáma bin Ládin v mešitě. Vojáci NATO se neodvažují
V neděli 20. 3. 2016 byla na prvním kanále Ruské státní televize odvysílaná reportáž o současné bezpečnostní situaci na Balkáně. Podle jejich informací uprchlíci, kteří nebyli vpuštěni do Evropské unie, ustupují do Kosova. Z toho se tak údajně stal „vroucí kotel“, ve kterém se nyní vaří rozčarovaní uprchlíci, drogoví dealeři, lidé rekrutující zklamané migranty do řad teroristických skupin a těžko říci, kdo další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Ale ale. Babišovi se prý zadrhla jeho klíčová věc
Andrej Babiš se hroutí na všech frontách. Kvůli Farmě Čapí hnízdo mu v poslední době přibyla nejedna vráska na čele, teď má však problémy i jeho další vysněný projekt. Rada vlády pro informační společnost totiž zamítla, aby firma IBM získala zakázku na technické řešení elektronické evidence tržeb bez výběrového řízení. Informují Živnostenské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lékaři jsou připraveni na uprchlíky ze zemí s výskytem TBC
Obavy z přílivu uprchlíků ze zemí, kde je častá tuberkulóza, se podle vedoucího Národní monitorovací jednotky dohledu nad TBC Jiřího Wallenfelse nepotvrdily. Loni byla zjištěna jen u dvou migrantů. Podle předsedy České pneumologické a ftizeologické společnosti Vítězslava Kolka ale "vyhráno není", zájem migrantů o azyl v Česku je minimální. Celkem bylo loni v ČR do registru nahlášeno 486 onemocnění, vedle dvou migrantů například také u 35 bezdomovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vítězové soutěžní ankety Dřevěná stavba roku 2016 jsou tady!
Dne 17. 3. 2016 byli vyhlášeni vítězové již 6. ročníku ankety Dřevěná stavba roku 2016, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Soutěžní ankety se zúčastnilo 88 děl v 8 soutěžních kategoriích. O vítězích rozhodovala jak odborná porota, tak laická veřejnost. Která díla nakonec uspěla? Dozvíte se níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vyletíme do luftu? Je to prý mnohem pravděpodobnější
Podle bývalého ruského ministra zahraničí Igora Ivanova je nyní riziko vzniku jaderné války nejvyšší od osmdesátých let minulého století. Za hlavní příčinu považuje odlišný pohled Západu a Ruska na ukrajinský konflikt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Na pastvinách v Milovicích se o víkendu narodilo druhé letošní hříbě divokých koní
Přesně týden po první radostné události letošního roku se na pastvině v Milovicích narodil druhý letošní přírůstek. Maminkou hříběte je tentokrát klisna Acanthis. Je to zároveň druhé hříbě, jehož otcem je hřebec Northcroft Firestarter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Savčenková je vinna, řekl ruský soud
Ukrajinská vojenská pilotka Nadija Savčenková je vinna. Informaci o rozhodnutí ruského soudu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní vyhlášení ankety "Fotbalista roku 2015"
Kancelář prezidenta republiky informuje o jeho programu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová může vyvolat další uprchlickou vlnu. Noviny odsuzují dohodu s Tureckem
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl a spolupracovník Lidových novin, matematik Vladimír Meier se vyjádřili k migrační krizi a jejímu možnému řešení. „Dveře od Evropy drží Turci,“ poznamenal Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman dnes na Hradě přijme marockého krále Muhammada VI.
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne přijme na Pražském hradě marockého krále Muhammada VI. Král je v Česku na soukromé návštěvě. Marocká ambasáda v Praze informace o návštěvě marockého krále odmítla komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
A je to: Stráž obrany státu
Parlamentní strana Úsvit ve spolupráci s hnutím Blok proti islámu vytváří svoji údernou jednotku. Důvodem je migrační krize. Na hranice tak chtějí poslat vycvičené strážce. Informuje o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vedení ANO se nelíbí útok ČSSD na Babiše. Připouští konec koalice
Špičky ANO po pondělním večerním jednání zaútočili na ČSSD a KDU-ČSL s tím, že by tyto strany mohly zavinit konec koaliční vlády.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vojenská policie si připomněla úmrtí svého příslušníka Milana Štěrby
Před osmi lety ukončil sebevražedný útočník život bývalého příslušníka Útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG) poručíka in memoriam Milana Šterby. Do konce jeho nasazení v Afghánistánu tehdy zbývalo pouhých 14 dní. V lesním hřbitově v pražském Motole se sešli zástupci Vojenské policie, aby uctili jeho památku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Aktivisté se chystají na Babiše. Budete koukat, co mu ve středu předvedou
Protikorupční organizace zaslaly otevřený dopis ministru financí Andreji Babišovi (ANO). Chtějí, aby zodpověděl na 22 otázek, především ke kauze farmy Čapí hnízdo či financování předvolební kampaně hnutí. Informovaly o tom servery iDnes.cz a SvobodnéFórum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Miliony imigrantů závislých na dávkách. EU se otřásá v základech. Hloupá politika Obamy, kremelská propaganda, vyhládlý ruský medvěd a světové spiknutí… Poslanec ODS hovoří
ROZHOVOR Poslanec ODS Martin Novotný říká, že se přehlíží zkušenost z řady zemí (například Francie), kde vznikla uprchlická ghetta se statisíci (a v součtu miliony) lidí závislých na sociálních dávkách. Imigrace bez regulace a přísných podmínek představuje velmi hmatatelné bezpečnostní riziko. Obamovská politika na Blízkém východě byla podle něho fatálně špatná, hloupá, neefektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Západní neziskovky prý nepochopily něco, co Rusové vědí už dávno. A proto jim lidé nevěří
Mediální a komunikační konzultant Karel Křivan soudí, že ruská propaganda na lidi zabírá, protože Rusové srozumitelně a bez obalu hovoří o tom, co je v jejich zájmu a jak toho hodlají docílit. Západ se svým slovníkem neziskovek by se prý měl poučit, jinak bude za Ruskem v této činnosti i nadále zaostávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová korunovala vítěze ankety Zlatý Ámos
V sále pražského hotelu Olšanka se koncem týdne konalo finále ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2016. Vítěze 23. ročníku Jana Flídra ze ZŠ 5. května Dvůr Králové nad Labem korunovala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš má prý velký problém s elektronickou evidencí. Výběrové řízení nevyšlo tak, jak si představoval
Elektronická evidence tržeb (EET) v koncích? ptá se server Živnostenské listy. Podle jeho informací totiž výběrové řízení na klíčového dodavatele nedopadlo podle plánů Ministerstva financí. Potáhne se podle všeho měsíce, možná roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Náměstek pro sport dorazil na Sportovní ligu ZŠ, kde se hrálo o pohár ministryně
První letošní republikové finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství ve florbalu zná vítěze. V závěrečném turnaji staršího žactva v Mladé Boleslavi se jimi stali stejně jako loni chlapci z 33. ZŠ Plzeň a nově dívky ze ZŠ Eden v Praze. Dvoudenní klání v Městské sportovní hale přineslo nejen vynikající organizaci a skvělou atmosféru, ale také vyrovnané a dramatické souboje vysoké úrovně. A bylo symbolické, že obě finále nabídla také florbalovou konfrontací Čechy vs. Morava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
O bezpečnost čínského prezidenta se budou starat stovky policistů
Několik stovek policistů se bude podílet na ochraně čínského prezidenta, který příští týden přijede na návštěvu Česka. V Praze si bezpečnostní opatření vyžádají omezení v silniční dopravě, městské hromadné dopravě nebo budou uzavřeny některé lokality, veřejná prostranství či památky zejména v centru metropole. ČTK to dnes oznámili mluvčí policejního prezidia a pražské policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda přemýšlí o stropním věku pro odchod do důchodu.
Vláda zatím uvažuje o dvou variantách pro ukončení zvyšování důchodového věku. Plánuje propočítat varianty 65 a 67 let. Kabinet chce rozhodnout na konci června. Novinářům to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Růst důchodového věku se každoročně zvyšuje u mužů o dva a u žen o čtyři měsíce, současná legislativa přitom nepočítá se zastropováním. Dnes schválený věcný záměr zákona, který připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí, by se měl týkat všech, kteří se narodili po roce 1971.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Úvahy z novin: Komunisté nebo Úsvit do vlády?
Útok na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) chystá podle informací Hospodářských novin pravicová opozice. A to na středeční mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny k otázce Čapího hnízda, které je spojováno s ministrem financí a lídrem hnutí ANO Andrejem Babišem. Pravicová opozice totiž bude chtít Babišovo odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zvedněte zadek. Popraviště TOP 09. Každá dobrá myšlenka futrovaná klackem, sděluje Zdeněk Zbořil k ...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek zapomněl při nabídce premiérovi, že nepodpoří vyslovení nedůvěry vládě, pokud by z ní odešel Andrej Babiš, na to, že něco takového musí garantovat důvěryhodná strana nebo alespoň její předseda. Při zamyšlení nad kauzou Čapí hnízdo na to poukazuje politolog Zdeněk Zbořil. Věnuje se také tomu, kde se rozhoduje o české politice, hokus-pokusu s vracením běženců do Turecka a jejich ponižování, které může být časovanou bombou vloženou do základů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Hvězda amerických konzevativců: Trump klidně může vypráskat Clintonovou jako po másle
Americký konzervativní spisovatel a politik Patrick Joseph Buchanan se prostřednictvím serveru EUportal.cz vyjádřil k prezidentským volbám v USA. Text přinesl také server ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme nové velvyslance
Prezident republiky Miloš Zeman převezme v úterý dne 22. března 2016 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací listiny těchto nových velvyslanců v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Tak jsme se dohodli s Tureckem, že zastaví migranty. A do Evropy pořád míří tisíce lidí...
Minulý týden došlo k uzavření dohody mezi Tureckem a Evropskou unií o navracení migrantů z Řecka zpět na turecké území. Dohoda měla mimo jiné omezit proud migrantů přes Egejské moře. A přestože v neděli vešla v platnost, do Řecka stále přicházejí další lidé. A dokonce nadprůměrné počty. Informují Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Vláda projednala zastropování hranice věku pro odchod do důchodu
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky se v pondělí 21. března 2016 zabýval stanovením maximální hranice věku pro odchod do důchodu. O dvou variantách, 65 a 67 letech, bude hlasovat nejpozději na konci června. Vláda dnes také rozhodla o návrhu novely zákona o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti či o národní strategii rozvoje sociálních služeb na roky 2016–2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Není to tak, že bychom se zaměřili jen na budování nádrží
Počet rozpracovaných pozemkových úprav se během dvou let zvýšil téměř o 320 %. Jsou účinným nástrojem prevence před suchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): Diskuze nad snížením věku odchodu do důchodu je čirý populismus
Paní ministryně Marksová přichází krátce před nadcházejícími volbami s populistickým krokem snížení věku odchodu do důchodu, který se týká až roku 2030. Místo toho, aby se MPSV pod vedením ministryně Marksové snažilo zabezpečit důchodový systém jako celek, dělá pouze populistické kroky. Odchod do důchodu lehce může změnit každá vláda. Hledat shodu nad koncepční změnou systému se snažila každá předchozí vláda, bohužel ne ta současná. Paní ministryni to, jak důchodový systém dlouho vydrží, ale vůbec nezajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sexuálními útoky migrantů začíná totální rozklad společnosti. Toto k tomu sepsal Okamura
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se opět rozepsal o tom, co dělají migranti v Německu a co dělá Německo s migranty. Hromadné sexuální útoky jsou podle něj pouze začátkem a ve spojení s nečinností státních orgánů vzniká nebezpečný mix.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Marušiak (TOP 09): Zeman vsadil svoji popularitu na propagaci názoru, že lhát se může
Miloš Zeman se rozhodl vsadit svoji popularitu na propagaci názoru, že lhát se může, protože pravda je relativní veličina a dá se s ní dobře žonglovat. Absolutních pravd je vskutku jako šafránu (např. že život člověka je konečný), a proto zde máme nezávislou moc soudní, která v jednotlivých sporech rozhodne, kdo je lhář, kdo má platit, kdo se má omluvit, či kdo má jít do vězení. Pokud bychom soudy neměli, zavládla by anarchie, neboť člověk není od přírody dobrý automaticky a potenciál k páchání bestiálních zvěrstev nosí ve svých genech každý jedinec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Česká republika pošle 100 milionů korun na podporu zemí, které čelí migraci
Česko letos pošle 100 milionů korun na podporu evropských zemí čelících migrační vlně. Nový program ministerstva vnitra dnes schválila vláda, uvedl úřad v tiskové zprávě. Prvních 20 milionů půjde na materiální podporu řecké a makedonské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká spořitelna a ministerstvo vydaly společné prohlášení k ukončení projektu sKaret
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Česká spořitelna se 2. března 2016 dohodly na ukončení smluvního vztahu a vypořádání vzájemných práv a povinností v projektu karty sociálních systémů (tzv. projekt sKarta).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Černý (ODS): Peroutka byl gentleman
Komentář krajského zastupitele a radního ve Žďáře nad Sázavou Radka Černého k aktuálnímu tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pozor, přátelé Saúdové. Už se na vás naštval i prezident Obama
Dnešní úvodník deníku The New York Times se věnoval americkému prezidentu Baracku Obamovi. Ten se totiž v nedávném rozhovoru pro The Atlantic ostře pustil do jednoho z největších spojenců USA, Saúdské Arábie. A ti mu to ihned vrátili, což ukazuje na to, že vztahy mezi oběma zeměmi nejsou zdaleka tak pevné, jako kdysi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Popov (TOP 09): Nerozhodnost může být smrtelná
Reakce na kauzu Čapí hnízdo a postoj premiéra Sobotky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Známý řezník, bojující proti Babišovi, míří do Senátu. Za Soukromníky
Internetový objev, který už řadu měsíců přesvědčivě hájí svá práva proti hnutí ANO, politice Agrofertu a Andreje Babiše, vstupuje do politiky. Petr Havlíček, známý díky své facebookové stránce Řeznictví u Pavlíka, to oznámil v pondělí odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rusko a Ukrajina by si mohly vyměnit zajatce, říká Sobotka
Řešením pro ukrajinskou pilotku Nadiju Savčenkovou, kterou dnes shledal ruský soud vinnou z nezákonného překročení ruských hranic a z vraždy dvou ruských novinářů, by podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohla být výměna zajatců mezi Ukrajinou a Ruskem. Řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání vlády s tím, že s výměnou zajatců počítají minské dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Novela insolvenčního zákona je plná nedostatků. Poslanci, nezavírejte oči
Osobní bankrot bývá jediným řešením pro dlužníky, kteří se dostali do dluhové pasti a nezvládají dluhy. Jenže připravovaná novela insolvenčního zákona vykazuje celou řadu nedostatků, které pak budou mít negativní dopad na obyčejného dlužníka. Asociace pro oddlužení chce poslance na ně upozornit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Protikorupční organizace jdou po Babišovi, který se původně kasal, že proti korupci hodlá bojovat.
Protikorupční organizace vyzvaly vicepremiéra, předsedu ANO a majitele Agrofertu Andreje Babiše, aby v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo objasnil také další aktivity, které při vstupu do politiky slíbil potírat. Uvedli to dnes v otevřeném dopise, jehož text poskytly ČTK. Chtěly by vyjasnit mimo jiné privatizaci Unipetrolu, nesrovnalosti ve financování volební kampaně hnutí ANO nebo okolnosti dotace pro slovenský podnik Duslo Šala, který patří pod Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
To je tak blbé, až je to dokonalé. Kolem Miloše Zemana vznikla hračka
Nejznámější „perly“ prezidenta Miloše Zemana si zájemci nově mohou poslechnout v rámci aplikace na svém mobilním telefonu či tabletu. Nechybí výroky o ukrajinské skupině Pussy Riot, prezidentovu vztahu k alkoholu či nedávný bonmot o kalašnikovu, jako možném způsobu, jak se zbavit ústavního činitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jaromír Štětina: Když jsem řekl, že Ukrajině je třeba dodávat zbraně, kolegové hrůzou lezli pod stůl. Hrozí nový Majdan. Mír v Evropě končí
V rámci festivalu Jeden svět besedoval v Třebíči europoslanec Jaromír Štětina. Téma diskuse určil film Zajatci, který se příběhem studenta biologie vrací k událostem na Majdanu. Štětina vzpomínal na to, co sám v době bojů na Majdanu zažil, ale věnoval se i perspektivě vývoje na východní Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Petránek: Němci už zase chtějí diktovat jako Hitler. Merkelové to zlomí vaz. A ani my nejsme v bezpečí, protože až...
ROZHOVOR Německá kancléřka Merkelová je za zenitem. ParlamentnímListům.cz to řekl zkušený novinář a pečlivý pozorovatel dění na mezinárodní scéně Jan Petránek. Němci už prý své kancléřce nebudou nikdy příliš důvěřovat a stejně tak ztrácí pozici lídra EU. „Stovky džihádistů čekají na příležitost a Merkelová tak svojí politikou vystavila riziku celou Evropu,“ říká Petránek, který okomentoval také vývoj v Sýrii a debatu nad dalšími možnými sankcemi proti Rusku kvůli věznění ukrajinské pilotky Savčenkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: U majetkových daní jsou největším problémem nedoplatky
Největším problémem spojeným s výběrem daně z nemovitých věcí, daně z nabytí nemovitých věcí, daně dědické a daně darovací je vysoký objem nedoplatků. Vyplývá to ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), který zkontroloval Generální finanční ředitelství a vybrané finanční úřady. Reakci kontrolovaných úřadů ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Je povinnost mít správný názor. Ustupujeme zlu, sděluje kněz a psychiatr Max Kašparů. A odsuzuje vládní návrh, proti kterému je i Zeman
ROZHOVOR Evropa se zbavila těžkých hříšníků. Podle kněze a psychiatra Jaroslava Maxmiliána Kašparů je to dáno proměnou hodnotového světa. Obsah sedmera hlavních hříchů se postupem času proměnil do dnešní podoby. Z pýchy se stalo zdravé sebevědomí, z lakomství zákon ekonomiky, nestřídmost se povýšila na vyšší životní úroveň, závist v boj o spravedlnost, hněv ve zdravou reakci na nekorektní jednání druhých, smilstvo v prevenci proti neurózám, lenost se proměnila v prokrastinaci. Kašparů stejně jako prezident Zeman odsuzuje pokusy nařídit ve školství inkluzi, sdělil ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Fuj, fuj, Babiš. Vzpomínáte, jak protikorupční bojovníci utíkali k ministru financí? Je zde změna
Když šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš vstupoval do politiky, sliboval utnout tipec korupci, netransparentnosti, podvodům a lhaní. Sympatie mu tehdy projevovali vedle jiných i protikorupční bojovníci. Titíž lidé od něj ale po vypuknutí kauzy Čapí hnízdo dávají dle zjištění České televize ruce pryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Předsednictvo ANO večer mimořádně projedná situaci v koalici
Předsednictvo hnutí ANO bude dnes večer na mimořádném zasedání jednat o aktuální situaci ve vládní koalici kvůli případu kolem Farmy Čapí hnízdo. Na programu budou i poslanecké návrhy v oblasti střetu zájmů, které mají omezit podnikání ministrů a zřejmě směřují na předsedu hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Velička (TOP 09): Neschopnost nebo úmysl?
Ti, kteří projíždějí každý den Ostravou - Porubou, okolo Vysoké školy báňské a Fakultní nemocnice Ostrava, si již začínají pomalu rvát vlasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zvedněte zadek. Zdeněk Zbořil s úsměvem komentuje řeči o Zemanovi a českém národě i „krvavou Naděždu“
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek zapomněl při nabídce premiérovi, že nepodpoří vyslovení nedůvěry vládě, pokud by z ní odešel Andrej Babiš, na to, že něco takového musí garantovat důvěryhodná strana nebo alespoň její předseda. Při zamyšlení nad kauzou Čapí hnízdo na to poukazuje politolog Zdeněk Zbořil. Věnuje se také tomu, kde se rozhoduje o české politice, hokus-pokusu s vracením běženců do Turecka a jejich ponižování, které může být časovanou bombou vloženou do základů EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
ANO: Snahy omezit podnikání ministrů mohou způsobit konec koalice
Návrh poslance Jana Chvojky (ČSSD) omezit v novele zákona o střetu zájmů podnikání ministrů považuje ANO za porušení koaliční smlouvy. Novinářům to řekl místopředseda strany Jaroslav Faltýnek po dnešním mimořádném zasedání předsednictva ANO. Pokud budou koaliční partneři takto pokračovat, budou to oni, kdo může být zodpovědný za konec koaliční spolupráce, stojí v usnesení předsednictva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Řeháček (ČSSD): O bezhlavé Marii
Město Ústí nad Orlicí není náboženský spolek. Jeho vedení se tak přesto chová. Před pár měsíci nakoupilo za městské peníze velký kamenný kříž. A nedávno do své „sbírky“ přikoupilo i sochu bezhlavé Panny Marie se stejně bezhlavým dítětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Čínská účast na Zemanově kanálu nabývá konkrétnější podoby. Mají zde prý investovat až miliardu eur
Čína by mohla investovat až miliardu eur do plavebního kanálu Dunaj – Odra – Labe, píše server Lidovky.cz. Tento kanál již dlouhou dobu propaguje prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Pravdoláskaři torpédují společnost. Jsou arogantní, myslí si, že jim to lidi budou žrát. Zkušený znalec médií rozebral, jak se v nich dnes "diskutuje"
ROZHOVOR „Torpédují společnost pravdoláskařskými názory a pohledy,“ uvedl k fungování veřejnoprávních médií mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha. A Savčenková? Hreha k této kauze pokládá otázku: Byla zatčena s naváděcím zařízením pro raketové útoky, nebo ne? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také vyjádřil k situaci státu v souvislosti s plánovaným sbližováním s Čínou: „Naivní kecy o tom, že Američané by za nás přehnaně řečeno položili život… Každý na nás kašle a chce jen ekonomicky něco získat. A že by chtěla Čína u nás v budoucnu zavádět neokomunismus? Nenapadá mě obava, se kterou bych přistupoval k čínským investicím.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanci Mariana Kotleby poprvé dorazili do parlamentu a bylo veselo. Jeden se divil, proč si nemůže nechat pistoli
Nový poslanec Ľudové strany Naše Slovensko Peter Krupa doprovázel dnes svého šéfa Mariana Kotlebu do Národní rady se střelnou zbraní. Informaci přinesl server DenníkN.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Marek (ANO): Nudíte se v Hradci? Zámek Pardubice!
Je to příběh jako z kroniky města Kocourkova. Vedení Hradce se pustilo do boje proti "urážlivé reklamě". Podle radnice prý slogan pobuřuje veřejnost, lidé píší stovky stížností a proto je potřeba hájit zájmy občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Je zle, pravicoví extremisté zavlečou Evropu do konfrontace. Analytik Jelínek volá po mobilizaci všech demokratů
ROZHOVOR Je zle a politická reprezentace napříč Evropou by měla zpozornět. „Měla by jít do sebe především po stránce hájení a reprezentace zájmů svých voličů, od kterého spousta stran podle mě fakticky ustoupila,“ uvedl politolog Lukáš Jelínek. Ten totiž varuje před vzestupem přízně voličů ke krajně pravicovým silám. Navíc upozorňuje na konflikt polské strany Právo a spravedlnost nejen s Evropou, ale i s Ruskem: „Polsko-ruské vztahy hrozí velmi vážnou eskalací. Polský nacionalismus, který se konfrontačně vymezuje vůči Rusku, může přivést do obtížné situace nejen Polsko, ale i Evropskou unii.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Západní neziskovky prý nepochopily něco, co Rusové vědí už dávno. A proto jim nikdo nevěří
Mediální a komunikační konzultant Karel Křivan soudí, že ruská propaganda na lidi zabírá, protože Rusové srozumitelně a bez obalu hovoří o tom, co je v jejich zájmu a jak toho hodlají docílit. Západ se svým slovníkem neziskovek by se prý měl poučit, jinak bude za Ruskem v této činnosti i nadále zaostávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Je zle, pravicoví extremisté zavlečou Evropu do války. Analytik Jelínek volá po mobilizaci všech demokratů
ROZHOVOR Je zle a politická reprezentace napříč Evropou by měla zpozornět. „Měla by jít do sebe především po stránce hájení a reprezentace zájmů svých voličů, od kterého spousta stran podle mě fakticky ustoupila,“ uvedl politolog Lukáš Jelínek. Ten totiž varuje před vzestupem přízně voličů ke krajně pravicovým silám. Navíc upozorňuje na konflikt polské strany Právo a spravedlnost nejen s Evropou, ale i s Ruskem: „Polsko-ruské vztahy hrozí velmi vážnou eskalací. Polský nacionalismus, který se konfrontačně vymezuje vůči Rusku, může přivést do obtížné situace nejen Polsko, ale i Evropskou unii.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Hromadným sexuálním napadáním žen to neskončilo. Naopak
Německé úřady zamlčují neustálé sexuální útoky migrantů. Potvrzuje to americký analytický Gatestone Institut. Silvestrovskou nocí, kdy nezákonní přistěhovalci v německých i jiných evropských městech hromadně sexuálně napadali ženy, to neskončilo. Naopak. Útoků na ženy neustále přibývá a policie i úřady to cíleně zamlčují. Institut svá tvrzení opírá o svědectví informovaných lidí, která posbíral z veřejně dostupných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Policie: Detektivové z útvaru na odhalování organizovaného zločinu zadrželi údajného "Vora v zakoně"
Na případu s krycím názvem MORBUS začali pracovat detektivové ÚOOZ SKPV na začátku roku 2015. V té době se však již delší čas zajímali o aktivity konkrétní skupiny cizinců ze zemí bývalého Sovětského svazu. Podle informací, které postupně nashromáždili, měla v Praze a Karlových Varech působit organizovaná skupina osob původem z Gruzie, Ukrajiny, Arménie a Ruské federace už od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Senátor Antl: Muslimové nemají žádnou úctu vůči ženám, považují je za svůj majetek. Pochybuji o jakémkoli přínosu uprchlíků. Ploty budou nutné
ROZHOVOR Předseda ústavně-právního výboru Senátu Miroslav Antl velice pochybuje o jakémkoliv přínosu uprchlíků. Muslimové v sobě dle něj nemají žádnou přirozenou úctu vůči ženám a zjevně je považují za svůj majetek. Ploty chránící jižní a východní hranice EU budou pro nás všechny nutností stejně jako úzká spolupráce v rámci Visegrádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
VIDEO Rozmlácená země? Odtud utíkají uprchlíci
Server PrvníZprávy.cz přinesl odkaz na video, jak vypadá dnešní Irák, odkud přicházejí migranti do Evropy. Na serveru YouTube jej umístil Matej Kozaček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vysoký počet zemřelých, migrační přírůstek, záporná bilance přirozené měny
Počet obyvatel České republiky vzrostl během roku 2015 o 15,6 tisíce na 10 553,8 tisíce. Zahraniční migrací přibylo 16,0 tisíce obyvatel, bilance přirozené měny však byla záporná (-0,4 tisíce). Výrazně více bylo v roce 2015 zemřelých (111,2 tisíce), zatímco počet živě narozených dětí (110,8 tisíce) se meziročně zvýšil jen mírně. Přibylo sňatků (48,2 tisíce), naopak ubylo rozvodů (26,1 tisíce) a potratů (35,7 tisíce).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lenka Procházková: Přicházejí grázlové a zabijáci. Potopa. Savčenková? Já při hladovce nevyšla schody, a ona...
Někdejší disidentka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková pro ParlamentníListy.cz poznamenala, že pokud bude v rámci boje s ruskou propagandou pozvána k podání vysvětlení, vrátí se do svých mladých let. Coby pozorovatelka slovenského dění hodnotí výsledky tamních voleb a vyjadřuje se i k otázkám uprchlické krize a jejího řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Útvar pro boj proti praní špinavých peněz bude zřejmě samostatný
Finanční analytický útvar Ministerstva financí se zřejmě stane samostatným správním úřadem nezávislým na ministerstvu. Počítá s tím novela zákona proti praní špinavých peněz, kterou dnes schválila vláda. Informoval o tom mluvčí vlády Martin Ayrer. Návrh novely rovněž reaguje na nové směrnice EU a zřizuje rejstřík skutečných vlastníků právnických osob. Novelu musí ještě schválit Parlament a podepsat prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Blázen, hloupá ženská. Vymýšlí samé krávoviny. Hoďte na ni síť, udeřilo na ministryni Marksovou zprava
ROZHOVOR První místopředseda Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek je šokován některými návrhy, s nimiž přichází ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „To jsou neuvěřitelné krávoviny, co vymýšlí. A bohužel jsem neslyšel premiéra, že by prohlásil: promiňte, já mám ve vládě hloupou ženskou, já ji vyměním za chytřejší,“ prohlásil Rudolf Baránek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, protože útok proti malým podnikatelům a živnostníkům není podle něj žádné špásování, ale nebezpečný trend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Největší důvěru má ministr vnitra Milan Chovanec, největší propad zaznamenala ministryně školství Kateřina Valachová
Jak ukázal aktuální březnový exkluzivní průzkum společnosti SANEP, který se dlouhodobě zabývá pravidelným hodnocením důvěryhodnosti ministrů koaliční vlády premiéra Bohuslava Sobotky, nejlépe hodnoceným členem vlády je poprvé ministr vnitra Milan Chovanec. Ten se aktuálně těší přízni 41,2% domácí populace a nahradil v čele dlouhodobě nejlépe hodnoceného vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. Milan Chovanec získává přízeň veřejnosti svými konzistentními postoji např. k uprchlické otázce, v níž se s ním ztotožňuje větší část veřejnosti než je tomu u jeho stranického šéfa a premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Poslanec Zahradník: Vláda by neměla podléhat tlaku Evropské unie
Velký počet stran včetně extremistů, kteří se dostali do parlamentu. Tak skončily volby na Slovensku. Jak ale upozorňuje Jan Zahradník (ODS), i u nás je takové protisystémové politické uskupení u moci už více než dva roky. Stejně tak mu ale vadí, že socialisté vrátili v jižních Čechách do hry komunisty. Co by v případě úspěchu v Jihočeském kraji ještě rád změnil? Prioritou volebního programu ODS je doprava a dopravní infrastruktura. A nejen o ní byla řeč. Vyjádřil se také k problematice životního prostředí či k tolik diskutovanému zákonu o NP Šumava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Finanční správa: Možností, jak zaplatit daně, je víc. Zajímavou novinkou je daňová složenka
Pro bezproblémové placení daní v roce 2016 zavedla Finanční správa několik novinek, které daňovým poplatníkům ušetří čas a starosti. Nejnovější možností, jak zaplatit v těchto dnech aktuální daň z příjmů fyzických osob, je prostřednictvím daňové složenky, která umožnuje uhradit daňové povinnosti na pobočkách České pošty bez poštovného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš se zhroutil ze špičky. Zle se propadá ministryně školství. Dienstbier s přehledem poslední
Nejvíce lidé důvěřují ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Alespoň to vyplývá z březnového šetření agentury SANEP, o kterém informuje Deník.cz. Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se propadl na druhé místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Popral se, vyděsil děvčata a vařil mu kotlebovec. Český politik vyjel na Slovensko
Debata nad úspěchem krajně pravicové Ľudové strany Naše Slovensko, které se v nedávných volbách podařilo proniknout na půdu slovenského parlamentu, zanechala v myslích našich východních sousedů hluboké stopy. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil tiskový mluvčí politické strany Patrioti ČR Daniel Rovný, který prostřednictvím svého facebookového profilu hlásí: „mainstreamová média vyluxovala některým lidem mozky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně bude debata o čínských zkušenostech s řízením státu
Ve Sněmovně se dnes při příležitosti blížící se návštěvy čínského prezidenta v ČR uskuteční seminář na téma Zkušenosti pro řízení a rozvoj státu. Koná se pod záštitou předsedy Sněmovny Jana Hamáčka a čínské velvyslankyně Ma Kche-čching. Proti udělení záštity však protestuje bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Vadí jí mimo jiné, že na něm promluví profesor z čínské stranické školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zemanovými výroky už se nebudu zabývat. Spíš mě děsí, že se objevil Sládek. Strach z migrace je jen v hlavách lidí. To říká senátor Papoušek
ROZHOVOR Lidem, kteří žijí v pohodlí a svobodě, chybí nějaký skutečný boj za ideály. Hledají ho pak v extremismu. Senátor Zdeněk Papoušek si také nemyslí, že by odchod Británie z Evropské unie musel nutně vyvolat dominový efekt. To, že se Evropa otřásá v základech, je ale podle něj pravda, nicméně je přesvědčen, že je to v zásadě dobrý spolek. Děsí ho spíš příznivci populistů u nás i ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Postarali jsme se o vybavení užitkovými vozidly už pro všechna okresní sdružení hasičů
Tři užitková devítimístná vozidla pro okresní sdružení hasičů a auto pro Krajské sdružení hasičů Jihomoravského kraje v celkové hodnotě 2,21 milionu korun převzali dnes z rukou hejtmana Michala Haška představitelé dobrovolných hasičů z Brna, Břeclavska a Vyškovska. Náklady na pořízení hradil Jihomoravský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Číňané obdivovali Václava Havla. A my jeho ideály opustíme kvůli pragmatismu, zoufala si expertka na ČT
V souvislosti s připravovanou návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, který v Praze plánuje s Českou republikou uzavřít strategické partnerství, promluvila sinoložka Olga Lomová ve Dvaceti minutách Radiožurnálu o nové orientaci české zahraniční politiky. Podivila se zejména nad tím, že ministerstvo zahraničních věcí nemá ani pořádný tým expertů, který by se zabýval spoluprací s tak významným partnerem, jako je dnešní Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ukrajinská poslankyně se domáhala účasti na soudu se Savčenkovou. Dopadlo to jinak, než plánovala...
Ukrajinská poslankyně Irina Gerašenková se spolu se svými kolegy vydala dnes brzy ráno do Ruska na soud s obviněnou ukrajinskou letkyní Naděždou Savčenkovo. Celé to ovšem nakonec dopadlo tak, že se musela spolu s celou ukrajinskou delegací vrátit zpět do Kyjeva. Vstup na území Ruské federace jí byl zakázán na dalších pět let!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Honzárek (TOP 09): Mým cílem je zlepšení komunikace kraje s obcemi
Duo Libor Honzárek a Hana Veronika Konvalinková povede do krajských voleb koalici TOP 09 a Strany zelených. Společně strany nominovaly také kandidáta, který se v jihlavském okrsku bude ucházet o místo v Senátu. Do boje v barvách koalice vyrazí Milan Kolář, úspěšný pořadatel festivalu Prázdniny v Telči a náměstek jihlavského primátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová se zúčastnila semináře s výchovnými poradci
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se koncem týdne setkala s výchovnými poradci na semináři „Společné vzdělávání krok za krokem“. Seminář uspořádalo MŠMT ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání a se zástupci Asociace výchovných poradců, Asociace ředitelů základních škol a Asociace pedagogů základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Policie: Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zadrželi údajného „Vora v zakoně“
Na případu s krycím názvem Morbus začali pracovat detektivové ÚOOZ SKPV na začátku roku 2015. V té době se však již delší čas zajímali o aktivity konkrétní skupiny cizinců ze zemí bývalého Sovětského svazu. Podle informací, které postupně nashromáždili, měla v Praze a Karlových Varech působit organizovaná skupina osob původem z Gruzie, Ukrajiny, Arménie a Ruské federace už od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora a svaz obchodu: Stát chce rozhodovat o tom, kam a kdy mají lidé chodit nakupovat a kde trávit volný čas
Senátní návrh zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, kterému by se měla tento týden ve třetím čtení věnovat poslanecká sněmovna, je zcela nepatřičným a neodůvodněným zásahem do liberálního podnikatelského prostředí. Návrh dnes na společné tiskové konferenci kritizoval prezident HK ČR Vladimír Dlouhý a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Marta Nováková. „Znemožnění nakupování v obchodech s rozlohou nad 200 metrů čtverečních o sedmi státních svátcích jde zcela proti evropskému trendu. Stát se tak navíc snaží rozhodovat o tom, kde a jak budou lidé trávit svůj volný čas, kam občané mají chodit nakupovat, kdo může a nemůže o svátcích podnikat,“ shodli se oba čelní představitelé HK ČR a SOCR ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zločin se nesmí vyplácet. Vláda podpořila novelu, která rozšíří možnost zabavit majetek odsouzeným
Zabavení by se mohlo týkat i majetku, který od pachatele získal někdo další nebo je ve společném jmění manželů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.3.2016 v 15:36, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Občas mám pocit, že sedíme na sudu s trhavinou
Minulý týden byla udělována každoroční cena poslancům Evropského parlamentu, která je ve vybraných oblastech činnosti EU vyhlašována již více než deset let. Za oblast zahraniční politiky „evropského Oscara“ letos obdržela poslankyně Dita Charanzová a stala se tak prvním českým politikem, který obdržel prestižní evropské ocenění za mimořádný přínos v této kategorii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Telička (ANO): Hodí EU přes palubu demokratickou opozici na Kubě?
Vysoká představitelka EU pro zahraniční politiku Federica Mogheriniová uzavřela před pár dny v Havaně jednání s kubánskými představiteli o dohodě o bilaterální spolupráci mezi EU a Kubou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Ministři financí bohužel zapomněli dodat, že...
Dohoda ministrů financí EU o daňové transparentnosti přináší rozčarování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Za Soukromníky bude v Plzni kandidovat Pavel Havlíček, živnostník z Klatov
Představitelé Strany soukromníků České republiky a Pavel Havlíček, živnostník z Klatov, se dohodli, že Pavel Havlíček bude kandidovat letos na podzim za stavovskou stranu ve volbách do Senátu Parlamentu ČR v senátním volebním obvodu č. 7 - Plzeň-město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Umístění v zařízení pro ohrožené děti má velmi vážné dopady na jejich vývoj, rozvoj schopností, včetně sociálních
Ministr Jiří Dienstbier dnes předkládá vládě podnět ke sjednocení služeb pro ohrožené děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Florida není jen 'slunečním státem', je také technologickým tygrem
Vicepremiér Bělobrádek zahájil pracovní cestu v USA, cílem je podpora vědy, podnikání a lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Obyvatel České republiky přibylo
Obyvatel České republiky přibylo. V loňském roce vzrostl jejich počet na 10 553,8 tisíc. Za růstem však nestojí vyšší počet narozených, ale příchod lidí ze zahraničí. Kromě toho výrazně přibylo zemřelých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: S hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o havárii civilního letadla
Kondolence ministra Zaorálka k havárii letadla v Rostově na Donu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Pardubický kraj za čtyři roky zdvojnásobil finanční podporu dobrovolným hasičům
V České Třebové se v pátek uskutečnilo krajské shromáždění dobrovolných hasičů Pardubického kraje. Jednotlivá okresní sdružení zde přednesla zprávu o své činnosti za uplynulý rok, ale také představila plány na ten letošní. Bilancoval však také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který shrnul končící čtyřleté období spolupráce, která se nesla především ve znamení navýšení podpory hasičským dobrovolníkům až na téměř dvojnásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Paroubek: Amorálnost se sešla se zločinem
Pan prezident tak trochu žehrá na to, že má podporu zhruba 60 % českých občanů a že pokud by se v tuto chvíli odehrály prezidentské volby, byl by zvolen v prvém kole. Podpora veřejnosti je však dáma nestálá a může se velmi rychle změnit. Tak jak vyprchá například přízrak migrační krize, až lidé v ČR zjistí, že se nemusí znepokojovat nad přívaly uprchlíků, které se valí, aby obsadily naše luhy a háje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Svobodní Praha 4: Kromě obligátních pytlíků a lahví se našla celá řada kuriózních úlovků
Svobodní z Prahy 4 informují o své víkendové akci:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Je ostudné nadávat lidem, kteří se bojí uprchlíků, zaznělo z velmi důležitého místa
Zatímco Vatikán a oficiální představitelé církve ve Velké Británii a Skotsku se jednoznačně postavili proti případnému brexitu, arcibiskup z Canterbury Justin Welby tak striktní stanovisko nezastává. Vedle toho odmítá označovat odpůrce přijímání uprchlíků za rasisty, byť sám nabádá vládu, aby přijala více než avizovaných 20 000 Syřanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Politika se podle sociální demokracie nesmí dělat jen s kalkulačkou v ruce
„Srdcem“ nazvala ČSSD noviny, kterými se rozhodla prezentovat občanům výsledky svého dosavadního působení ve vládě a rovněž práci sociálních demokratů ve vedení krajů. Každý je najde ve své schránce. „Chceme touto formou lidem sdělit, co už se vládě povedlo prosadit a jaké to pro ně má konkrétní přínosy. Účty občanům v novinách skládají rovněž naši hejtmani a další krajští představitelé sociální demokracie,“ uvedl premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Čekal jsem leccos, ale že jsou na Kubě lidé brutálně a prakticky bezdůvodně mláceni na ulici komunistickou policií...
Čekal jsem leccos, ale fakt, že na Kubě jsou lidé brutálně a prakticky bezdůvodně mláceni na ulici komunistickou policii, byl šokující - vzkázal Tomáš Zdechovský eurokomisařce Mogherini.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vacek (KDU-ČSL): Když občané (nevědomě) sponzorují stranu
Přímý pohled Josefa Vacka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hubáčková (KSČM): Moderní doba
Když se podíváme, jak vlastně fungují rodiny s dětmi, je třeba říct, že dnešní uspěchaná doba nám nedává příliš mnoho času věnovat se rodině tak, jak bychom chtěli, tedy lépe řečeno, jak to dělali naši rodiče a prarodiče. I když se o to logicky snažíme sebevíc. Do práce chodíme velmi brzy a vracíme se pozdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Rosenbergová (ČSSD): Před námi potopa, po nás potopa. A přehrada chátrá dál
Chátrající liberecká přehrada v Harcově je jednou z bolavých ran města. A jak to vypadá, zásadněji nepohne s jejím neutěšeným stavem ani současné vedení radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Podporuji zdravotnické organizace v požadavku na přidání deseti miliard korun ročně
Na společném jednání o aktuální situaci v českém zdravotnictví se v pátek sešel ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Lékařského odborového klubu, České lékařské komory, Asociace nemocnic ČR, Asociace českých a moravských nemocnic, Svazu pacientů ČR a Národní rady osob se zdravotním postižením ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Zástupci České republiky a Německa projednali problematiku peněžitých trestů
Minulý týden se z iniciativy ČR uskutečnilo v Praze pracovní jednání mezi zástupci justice z České republiky a Spolkové republiky Německo, během něhož obě strany prodiskutovaly problematické otázky, se kterými se justiční orgány setkávají v praxi, a které v současné době brání bezproblémovému uznávání a výkonu rozhodnutí ukládajících peněžité sankce nebo jiná peněžitá plnění mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kaska (TOP 09): V Jihočeském kraji jsou ohroženy dopravní stavby v hodnotě téměř 50 miliard korun
Přepracovat posudky EIA (posuzování vlivů na životní prostředí) u dopravních staveb oficiálně v hodnotě 94 mld. Kč, nově již cca za 200 mld. Kč a dost možná neoficiálně až v celkové hodnotě 9 686 398 851 EUR bude muset ŘSD a SŽDC, ale i další investoři, jako jsou např. kraje a města, pokud se česká vláda nedokáže dohodnout s Evropskou komisí na nějakém kompromisním řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Teplický pistolník Kubera v nejlepší formě: Dvakrát si koupím bůček a budu v databázi, že nežiju zdravě
Novinář Svobodného fóra Jan Jandourek udělal rozhovor s teplickým primátorem a senátorem za ODS Jaroslavem Kuberou. Mluvili spolu o muslimech v Teplicích, o migrační krizi a jejím řešení, řeč však přišla i na Andreje Babiše a také na budoucí volbu prezidenta České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Základem pro správné vyplnění Přehledu je inventura od České správy sociálního zabezpečení
Povinnost podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2015 mají všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které v roce 2015 vykonávaly činnost. Je jedno, zda vedlejší nebo hlavní a zda podnikaly jen po část roku. Přehled musí podat i OSVČ, které z důvodu dosažení nízkých příjmů po odpočtu výdajů nejsou povinny podat daňové přiznání. OSVČ mnohdy při vyplnění Přehledu chybují, např. ve výši úhrnu zaplacených záloh na pojistné. Přitom dobrým podkladem pro správné vyplnění Přehledu je tzv. inventura OSVČ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministři spravedlnosti: Zástupci České republiky a Německa projednali problematiku peněžitých trestů
Minulý týden se z iniciativy ČR uskutečnilo v Praze pracovní jednání mezi zástupci justice z České republiky a Spolkové republiky Německo, během něhož obě strany prodiskutovaly problematické otázky, se kterými se justiční orgány setkávají v praxi, a které v současné době brání bezproblémovému uznávání a výkonu rozhodnutí ukládajících peněžité sankce nebo jiná peněžitá plnění mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Požádal jsem ministra financí o prověření možnosti snížit DPH na dětské pleny
Premiér Sobotka chce na základě závěrů Evropské rady prověřit možnost snížení DPH na dětské pleny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Čtvrtstoletí Národního parku Šumava – Revitalizace mokřadů zmírňují dopady klimatických změn
Změna klimatu a výskyt extrémních situací, jako například sucho nebo povodně, se v posledních letech dostávají do popředí zájmu nejen odborníků, politiků ale hlavně nás všech. Stále více se tak diskutuje o opatřeních, jež by mohla nepříznivé dopady klimatické změny alespoň zmírnit. Mezi ně patří i nejrůznější aktivity na podporu zadržování vody v krajině, na které se Správa Národního parku Šumava zaměřila již záhy po svém založení a aktivně je realizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Začala nová éra českých sídlišť. Chci více efektivních peněz do obcí
Řešení problematiky sídlišť a potřeba integrace obcí. To jsou hlavní výstupy konference OSN Evropský Habitat pro Českou republiku. Účastnilo se jí téměř 4 000 odborníků z více než 50 zemí, kteří jednali na 96 samostatných oficiálních akcích. Nejvýznamnější akce celosvětového významu pořádaná v tomto roce v Praze skončila schválením Pražské deklarace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Velvyslanec Stašek se stal náměstkem pro řízení sekce ekonomicko-provozní
Novým náměstkem ministra zahraničních věcí pro řízení sekce ekonomicko-provozní byl jmenován Miloslav Stašek. Ve funkci tak nahradil Martina Prose.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Kandidát na senátora za monarchisty: Stát se voliči jeví jako nepřítel a ne jako garant svobod
ROZHOVOR V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Karel Kottek (KČ) upozornil na dobu první republiky, kdy jsme patřili k nejrozvinutějším ekonomikám světa. „Ve skutečnosti se ale jednalo o ekonomiku, která se takto dobře vyvinula v dobách Rakouska-Uherska a jejími symboly byla taková jména jako Kolben, Daněk, Ringhoffer, Škoda, Laurin, Klement a další,“ popsal. Kottek také vysvětlil, co mu dává naději, že se naše země opět postaví po bok historicky vyspělých a vzdělaných národů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Respitní péče umožňuje rodičům postižených dětí „nevyhořet“. Ohrožuje ji však nedostatek financí
Respitní péče se stává stále vyhledávanější rodinami, jejichž člen je kvůli svému postižení plně závislý na pomoci okolí 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. Umožňuje totiž rodinným příslušníkům, kteří o závislou osobu pečují, odpočinout si a načerpat síly. V rámci respitní péče starost o závislého přebírá na smluvenou dobu odborný asistent v domácím prostředí nebo organizace. Rodina tak má čas věnovat se relaxaci, koníčkům nebo si dopřát dovolenou. V současné době dle údajů Ministerstva práce a sociálních věcí respitní péči poskytuje 44 organizací, které se však potýkají s řadou problémů při financování svých služeb. Stále častěji se tak pro finanční podporu musí obracet na soukromé subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo nabídky na modernizaci úseku dálnice D1 Velká Bíteš – Devět křížůŘeditelství silnic a dálnic provedlo o víkendu úspěšnou demolici dvou nadjezdů nad dálnicí D1
Ředitelství silnic a dálnic provedlo v noci ze soboty 19. 3. na neděli 20. 3. úspěšnou demolici dvou nadjezdů nad dálnici D1. Stanovený časový harmonogram byl dodržen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic provedlo o víkendu úspěšnou demolici dvou nadjezdů nad dálnicí D1
Ředitelství silnic a dálnic provedlo v noci ze soboty 19. 3. na neděli 20. 3. úspěšnou demolici dvou nadjezdů nad dálnici D1. Stanovený časový harmonogram byl dodržen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zavírá migranty do basy, třeba dvacetkrát. Ženám odpírá vložky při menstruaci. Fanoušek Donalda Trumpa, ze kterého šílí lidskoprávníci
Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump v sobotu vystoupil na shromáždění svých příznivců ve městě Tuscon. Podpořit jej přijel i proslulý šerif arizonského okresu Maricopa County Joe Arpaio, který má pověst nejdrsnějšího šerifa v celé zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl byl zvolen kandidátem pro druhé funkční období
Akademický senát Univerzity obrany měl na svém zasedání dne 16. března 2016 na programu volbu kandidáta na rektora-velitele, jehož pak na návrh ministerstva obrany do funkce jmenuje prezident republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?
Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Macron vyhrožuje nesolidárním státům "vykopnutím" ze Schengenu
Podle iDnes.cz  francouzský prezident Emmanuel Macron tvrdě zaútočil na ty státy EU, které odmítají přijímat imigranty. Pohrozil jim vyloučením ze schengenského prostoru, což by těmto státům mohlo i vyhovovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Premiéru Babišovi jde ze Šojdrové hlava šejdrem.
Kdyby si premiér Babiš přečetl o Michaele Šojdrové něco na wikipedii, nemusel z ní udělat mediální hvězdu. Navíc mu přestávám rozumět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Carthago delenda est
Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Mravokárci.
Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby.  Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pocheho epocha 2 - Sirotčí vojska
Pocheho bývalý asistent Petříček coby nominant na ministra zahraničních věcí je roztomilým kompromisem. Poche a kmotři stojící za ním získají natrvalo to své (nebude se tu muset ani obcházet už takhle ohýbaný služební zákon) a prezident Zeman si opět dokáže svou převahu, co současně vyhovuje Andreji Babišovi. Premiérovi, jenž místo zaminira jezdí po Evropě, aby do nitra České republiky vysílal líbivou předvolební agitaci o zadržování migrace. Do ní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
TOPlist