Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.226x, což odpovídá cca 168.328-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Václav Danda: Perutě hučí nad nad našimi hlavami. Připravuje se Německo na válku?
Václav Danda uvažuje nad skutečným záměrem probíhajícího obřího cvičení NATO na našem území, o kterém média pozoruhodně mlčí, a upozorňuje na stejně pozoruhodnou předválečnou aktivitu německé vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Josef Pražan: Skutečné pozadí karty Lítačka
Nová karta Lítačka je projektem silné vlivové skupiny uvnitř hnutí ANO, které je navázáno na ministerstvo dopravy a České dráhy. Jde o Jaroslava Faltýnka (předsedu poslaneckého klubu pověřeného jednáním o staronové koalici na HMP) a Milana Ferance (prvního náměstka ministra dopravy). Každodenní agendu pak vyřizuje právník Agrofertu Květoslav Hlína (připravil a provedl výměnu vedení Dopravního podniku Praha). Politicky je tento obchod zastřešen dohodou mezi Jaroslavem Faltýnkem a Petrem Hulínským (aktuálně náměstkem ministra vnitra).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Chce ministr kultury pomoci zrušit Benešovy dekrety?
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Interpelace ministra Hermana kvůli jeho účasti na srazu sudetoněmeckého landsmanšaftu v Norimberku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kulometná palba Aleše Hušáka: Jediný pořádný politik je Zeman. Prý nás ohrožuje Rusko, takže...
Na počátku října se neodehrají jen krajské volby, ale také volby senátní, a to do jedné třetiny horní komory. Na Praze 6 bude souboj o křeslo senátora velmi zajímavý už jen tím, kdo vstoupí do politického klání. Jedním ze zájemců o hlasy voličů je bývalý šéf Sazky Aleš Hušák. Ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls popsal, co mu pomůže získat hlasy voličů. Jeho plán je velmi barvitý. Zahrnuje české seniory a kulomety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Dvojčata přelstila berlínskou zeď - v devadesáti všechno vyklopila
Ingeborg Kosmowská a Ursula Rebienová jsou jednovaječná dvojčata. Nedávno jim bylo devadesát. Berlínskému „Kurieru“ na oslavě narozenin prozradila, jak si kvůli berlínské zdi dělala dobrý den z úřadů západního i východního Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin poskytl zásadní rozhovor. Zastavte se a čtěte
„Co se expanze naší sféry zájmů týče, můj let do Vladivostoku z Moskvy trval 9 hodin. To je jen o trochu méně než z Moskvy do New Yorku. Opravdu si myslíte, že máme zájem na tom, někam expandovat?“ uvedl v exkluzivním rozhovoru pro Bloomberg prezident Ruské federace Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman opět utřel Jakuba Jandu. Vysmál se také Pavlu Šafrovi, Daniele Drtinové a Martinu Veselovskému
Z PROFILU Prezident Miloš Zeman po čase odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Hlava státu zodpověděla desítky dotazů na téma migrační krize, hrozby teroristických útoků, ale i kvalitu zpravodajství ze strany některých novinářů. Zeman se nevyhnul ani nepříjemným a konfrontačním otázkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jaroslav Hanák: Odbory vykrádají benefiční programy zaměstnavatelů a prezentují je jako vlastní návrhy
Jako součást předvolebního dění hodnotí Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) dnešní vyhlášení požadavků odborářů. SP ČR odmítá již dříve zmiňovaný požadavek na uzákonění pátého placeného týdne dovolené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v Dukovanech ve spolupráci s Rosatomem
V úterý 6. září se v Dukovanech konal kulatý stůl na téma: Dodavatelské zajištění výstavby 5. bloku v JE Dukovany ve spolupráci s Rosatomem. Účastníci se snažili najít odpovědi na otázky možného zapojení českých firem do výstavby nových bloků v Dukovanech a také na to, čím se tyto firmy budou živit, než za 15 let začne výstavba v Česku. Řešením může být rozšíření stávajících dodávek do elektráren stavěných Rosatomem v Rusku i v dalších zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Svobodná Evropa: Ondřej Kundra odhalil světu, jak u nás řádí Rusko
Informace zveřejněné Bezpečnostní informační službou České republiky jasně dokazují, že Česko, které se na první pohled zdá být velmi poklidnou zemí, se ve skutečnosti vyskytuje ve víru rozpoutaném politickými a obchodními zájmy zemí, jako jsou Rusko či Čína. O hrozbě, která České republice hrozí, informuje Rádio Svobodná Evropa - Rádio Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šimáčková (HOZK): Kdo jsme? HOZK Teplice
A jak je řečeno v jedné staré knize „podle jejich ovoce je poznáte“. Možná neznáte nás samotné, nevíte, kdo jsme, ale mnozí z vás jistě znají plody naší práce, aniž by věděli, že za nimi stojíme právě my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Sportovní solidarita ještě žije
Běloruská delegace paralympijských sportovců nesla na stadionu Maracana v Riu při slavnostním zahájení paralympiády ruskou vlajku. Podle Bělorusů šlo o akt sportovní a lidské solidarity s ruskými sportovci, kteří byli z her vyloučeni, aniž by bylo prokázáno porušení dopingových pravidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Úřednice z kauzy Čapího hnízda na ministerstvu financí povýšila
Úřednice ministerstva financí, která v Bruselu vyzvídala informace o vyšetřování farmy Čapí hnízdo, nakonec povýšila. Kvůli kauze přitom čelila kárnému řízení. Na ministerstvu naopak zřejmě skončí oba nadřízení, kteří na její aktivitu upozornili. Napsal to dnes server Neovlivní.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Nelze uplatňovat princip kolektivní viny
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Odpověď na interpelaci poslance Valenty, týkající se účasti na sudetoněmeckém srazu v Norimberku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Ve společnosti nelze šířit nenávist vůči menšinám
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Odpověď na interpelaci poslance Černocha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Praha v šoku, zbytek republiky v klidu
Když čtu někdy titulky v novinách, jak je tu nějaký šok, musím se smát. Situace očima pražských novinářů je těžce vzdálená realitě. Ať vrátí novinářský, nebo občanský průkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pane premiére, teď jste ukázal priority vaší vlády
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Reakce na odpověď premiéra Sobotky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Zasněžování Jizerské magistrály zlepší podmínky běžeckých tratí
Nový zasněžovací systém na Jizerské magistrále v Bedřichově má pomoci čelit rozmarům počasí, které v posledních letech komplikuje běžkařům zimní sezonu v Jizerských horách. Podporu projektu, na němž se společně budou podílet obec Bedřichov, Jizerská o.p.s. a Liberecký kraj podpořila včera i ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a přislíbila pomoc při získávání zdrojů financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Ach ti kuřáci
Nevím, kolikrát již byli v Parlamentu propíráni kuřáci. Jen letos je tomu už snad desetkrát. Začínají mi připadat jako nepřítel státu číslo jedna. Přiznávám, jsem kuřák, a zároveň i vím, že to není nic dobrého. Proto jsem i rád, že nikdo z mých potomků nekouří. Závidím také těm z nás, kteří, když jsme to poprvé někdy před šedesáti léty zkoušeli, se pozvraceli a kouření zavrhli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
"Chce se mi z vaší práce zvracet!" okřikl Šafr Babišovu redaktorku do telefonu. A později ještě přitvrdil
Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr se omluvil za to, že do telefonu řekl redaktorce MediaHub.cz, že se mu z její práce chce zvracet. A vzpomněl při tom na Havla, na underground a také několikrát na Andreje Babiše a estébácké manýry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Česká centra ve světě připomínají nedožité osmdesátiny Václava Havla
Česká centra připomenou nedožité osmdesátiny Václava Havla (5. 10. 1936 – 18. 12. 2011). Vzpomínkový cyklus zahrnuje výstavy, divadelní představení, filmové projekce, přednášky, besedy s pamětníky. Díky spolupráci se zastupitelskými úřady se o Havlově výročí hovoří v celé Evropě a Americe. V některých zemích se téma objevilo již na jaře. Hlavní část vzpomínkových akcí je plánována na podzim letošního roku. Většina programů se koná ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Kraje dlouhodobě podpořily spravedlivé odměňování
Asociace krajů ČR dnes jednala u premiéra Bohuslava Sobotky s ministryní práce a sociálních věcí a zástupci odborářů v dopravě k odměňování řidičů autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
"Odmítáme nevyžádané rady evropských a jiných úředníků." Zeman vyzval k posílení Visegrádu
Česká republika a Slovensko potřebují posílit Visegrád (V4), pokud chtějí hrát v Evropě důstojnou roli. Na oslavě slovenského státního svátku Den ústavy, který připadá na 1. září a který si dnes připomněli hosté na slovenském velvyslanectví v Praze, to řekl český prezident Miloš Zeman. Vítaným spojencem V4 by podle něho mohlo být i Rakousko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Sněmovna zablokovaná zástupným problémem, aneb tonoucí se stébla chytá….
Úterní jednání Poslanecké sněmovny bylo opět zablokováno několikahodinovou polemikou, co že to vlastně ministr financí Babiš řekl nebo neřekl o romském táboru v Letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Radek Novotný: Vrchní soud rozhodne o ukončení tunelování vodárny a drancování peněženek lidí
Soudci Vrchního soudu v Olomouci budou v září (od 8.9. 2016) rozhodovat o tom, zda soukromé zahraniční penězovody instalované mezi lidi a okresní vodárny v ČR, jde soudní cestou odinstalovat a tím lze vodárny ubránit proti tunelování. Vznikne tak precedens pro celou ČR!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Malá strana je jako milenec ve skříni. Umí, ale nesmí o tom mluvit
Hovořím o otázkách Václava Moravce. Jsou do nich připuštěni jen někteří. Ostatní "zavřou do skříně".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana: Prezident Zeman nereprezentuje Českou republiku důstojně
Za nejnebezpečnější považuji snahu orientovat českou zahraniční politiku směrem k Rusku a Číně. Zeman také porušuje předvolební sliby, prokazatelně lže, vydržuje si na Hradě své pochybné kamarády a bohužel už ztratil i svou dřívější vtipnost, říká František Kopřiva (Piráti). S nejmladším lídrem v historii krajských voleb v Česku jsme si povídali nejen o jeho aktivitách a cestě do politiky. Prozradil nám také, čím bude chtít konkurovat často o generaci starším a zkušenějším politikům a jaký recept má na řešení problémů kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Savčenková bojovně: Odstřihnout Moskvu od světového bankovního systému, cenu ropy snížit na 5 dolarů a za půl roku Rusko padne
Poslankyně v ukrajinském parlamentu Nadija Savčenková poskytla návod na to, jak se během půl roku zbavit Ruska. Bývalá letkyně je přesvědčena, že hlavní je přerušit veškeré obchodní styky, píše ukrajinský server Segodnja.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Společný seminář SP ČR a KDP ČR k daňové uznatelnosti výdajů na výzkum a vývoj
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) dlouhodobě upozorňuje na nejistotu spojenou s aplikací odčitatelné položky na výzkum a vývoj dle zákona o daních z příjmů. Proto dnes uspořádal ve spolupráci s Komorou daňových poradců ČR (KDP ČR) v prostorách VŠE v Praze seminář věnovaný této problematice. Vystoupili na něm daňoví poradci, zástupci Ministerstva financí ČR, Finanční správy, Úřadu vlády ČR a Technologické agentury ČR. Cílem semináře bylo rekapitulovat současný stav v této oblasti a předat zkušenosti z praktické aplikace odčitatelné položky z pohledu daňových poplatníků a vnést více světla do této ne zcela jasné oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Temelín zastavil najíždění druhého bloku
Temelín zastavil najíždění druhého bloku. Důvodem je revize systému těsnění ložiskových stojanů turbíny. Aktuálně se turbína vychlazuje, což potrvá do konce týdne. Teprve poté může začít oprava. Délka odstávky je předběžně stanovena na necelé dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: V otázce vstupu policie na FAMU došlo k pochybení
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Odpověď na interpelaci poslankyně Adamové ve věci policejního zásahu na Evropské ulici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Koluje VIDEO: Kandidátka předvedla, kterak menstruuje
Po internetu koluje starší video, v němž kandidátka hnutí Úsvit do krajských voleb Dominika Myslivcová vysvětluje, jak těžké to je, když ženy mají „své dny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Že v Letech nesmrdí prasečák? Vyjádřil se Daniel Herman
Na řadu čtenářských dotazů, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, odpovídal v poslední době ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Pecková (TOP 09): Sexuální násilí na dětech patří k nejodpornějším zločinům, a přesto...
Projev na 49. schůzi sněmovny 7. září 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění trestní zákoník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud vynese rozsudek nad pražskými radními v kauze opencard
Pražský městský soud dnes vynese rozsudek v kauze opencard. Mezi patnáctkou obžalovaných je deset někdejších pražských radních včetně bývalých primátorů Bohuslava Svobody (ODS) a Tomáše Hudečka (dříve TOP 09). Podle státního zástupce způsobili Praze škodu 24,9 milionu korun tím, že v roce 2012 prosadili dvě smlouvy s firmou Haguess. Všichni vinu odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Znásilňování, loupeže, válka v ulicích, zapalování aut... To je u nás ve Švédsku díky imigrantům na denním pořádku. Pozor, ať to v ČR nedopadne stejně. Švédský novinář podává otřesné svědectví
ROZHOVOR Švédský novinář Björn Herstad v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz říká, že kvůli imigrantům již Švédsko není bezpečná země. Ve Stockholmu v prvních šesti měsících roku 2016 bylo policii nahlášeno, že bylo zapáleno a shořelo či bylo jiným způsobem zničeno 700 aut. Více než 500 případů zničení či poničení majetku denně bylo policii nahlášeno během roku 2015. 1,6 milionu švédských obyvatel, což činí 16 procent populace, se narodilo v jiné zemi než ve Švédsku a tři miliony obyvatel Švédska mají imigrantský původ. Imigranti mají na svědomí 55 procent trestných činů; pokud jde o loupeže, tak 69 procent; a u znásilnění je to 77 procent. V ulicích hoří auta, ženy jsou znásilňovány a lidé napadáni imigranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Obama učinil něco dosud nevídaného: Na federálního soudce navrhl muslima
Prezident Spojených států Barack Obama učinil dosud nevídaný krok. Podle informací deníku New York Times nominoval vůbec prvního praktikujícího muslima do pozice federálního soudce. Mohl by se jím stát Abid Riaz Qureshi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ZZSHMP vyjadřuje upřímnou soustrast slovenským kolegům a jejich blízkým
Ve středu 7. září večer se na Slovensku nedaleko Banské Bystrice zřítil záchranářský vrtulník společnosti Air-Transport Europe (ATE) se čtyřmi lidmi na palubě. Na místo havárie ihned vyrazili týmy složek integrovaného záchranného systému. Přes tmu a nepřístupný horský terén se s pomocí vrtulníku ministerstva vnitra nakonec po několika hodinách podařilo zřícený stroj najít. Bohužel tři záchranáři (dva muži a jedna žena) i převážený pacient utrpěli při pádu vrtulníku smrtelná zranění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Exdetektiv Komárek: K reformě policie dal pokyn Chovanec. Ministr reaguje
Reorganizace policie se rozjela na pokyn ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Novinářům to dnes řekl bývalý detektiv protimafiánského útvaru Jiří Komárek, který dnes vypovídal 5,5 hodiny před sněmovní komisí zabývající se spornou policejní reformou, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bém se vyjádřil ke kauze Opencard: Tady nešlo o žádnou nápravu křivd, ale...
Soud neřešil podstatu a smysl projektu elektronické karty Opencard, ale jedno konkrétní politické rozhodnutí, které se podle bývalého primátora Prahy Pavla Béma (ODS) stalo dlouho po jeho odchodu z čela města a on s ním neměl nic společného. Bém to uvedl na svém facebookovém profilu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Potřebujeme zaměstnat cizince, ale odbory jsou proti, postěžoval si v ČT Babiš
Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš se ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize rozpovídal o tom, jak tuhý boj o rozpočet na příští rok ho čeká. Pochvaloval si také, jak vláda skvěle vybírá daně a přichází s elektronickou evidencí tržeb. Na úvod však promluvil o skvělé zaměstnanosti v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hodečková (SZ): Strana zelených v koalici se Sdružením nezávislých kandidátů v našem kraji
Straně zelených v koalici se Sdružením nezávislých kandidátů se v Moravskoslezském kraji podařilo nominovat opravdu zajímavé osobnosti různých profesí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hyperfinance: Blýská se na lepší časy? Reálná mzda v Česku stoupla o 7,7 procenta!
„U nás jde přestavba tak rychle, že my už dnes se máme líp než zítra… pozítří… včera… No včera jsi to přece říkal, předsedo,“ slavná hláška jedné z našich nejoblíbenějších hereček Heleny Růžičkové z kultovní trilogie Slunce, seno byla pro úvod tohoto článku více než vhodná. Nedávno se totiž objevila zpráva, ve které je uvedeno, že reálná mzda v Česku stoupla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lukáš Lhoťan: Je Konvička nasazen, aby zničil antiislámské hnutí?
Nemohu se zbavit silného dojmu, že pan Konvička a jeho estrádní parta jsou tajně placeni z eurounijních peněz, aby předem zdiskreditovali jakoukoliv snahu o racionální a solidní protiislámské hnutí v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lenka Procházková se obává nové velké války. Proto prý podepsala petici
Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková vysvětluje, proč se rozhodla podepsat petici požadující vystoupení Česka ze Severoatlantické aliance. Nemůže prý mlčet k hrozbě blížící se nové velké války. Má za to, že se tato válka opravdu blíží, a mlčet k tomu je prý zločin. Českou republiku považuje Procházková jen za vazalský stát USA a tato záležitost ji rozhodně nenechává v klidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Obrovský průšvih Obamovy dcery. Nahý zadek a drogy. Prezident zuří
Chtěli byste vidět dceru prezidenta Spojených států Baracka Obamy Maliu, jak zvedá sukni a vrtí svým odhaleným zadečkem? Teď máte možnost. Po internetu totiž koluje video dcery nejmocnějšího muže planety, na němž je vidět, jak dobře se baví na jednom večírku. Mimo jiné na akci kouřila i trávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Vyzývám ministra Brabce, aby odmítl nátlak ekologů v případě zákona o Šumavě
V posledních měsících se jasně ukázalo, že připravovaný zákon o Šumavě, jenž by poškodil nejen přírodu, ale i místní obyvatele, ztrácí ve Sněmovně podporu. I proto bylo jeho projednávání odloženo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Bátěk: Opravdu nám ideologové či političtí příštipkáři vytrhnou trn z paty?
V Egyptě, dřívější obilnicí starověkého Říma, žije přes 85 milionů lidí, kteří jsou zcela závislí na jediné řece a nilském údolí. Přesto na úrodné půdě staví a zpracovávají ji na cihly. Společnost těsně před kolapsem? Lze se možná v Evropě utěšovat, že si za to mohou díky své porodnosti cirka 5,5 dětí na jednu ženu v 70. letech sami, ale protože všichni na jednom jevišti velkého světa stojíme a cokoliv se tu koná, všech se týče (Jan Amos Komenský), klid na místě být nesmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
První místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka obdržel polské státní vyznamenání
1.místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka obdržel polské státní vyznamenání „Kříž za zásluhy“ za rozvoj polsko - české spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stanu se terčem! Opět
Rozhodl jsem se, že budu kandidovat na hejtmana. A tak je mi jasné, že se opět stanu velkým terčem. Stanu se oblíbeným cílem mediálních útoků, které se mne budou snažit účelově diskreditovat, ponižovat nebo zesměšňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Předák bojovníků za svobodu: Jste křesťanští psi, vás je potřeba vyvraždit. Takové náboženství nemáme. Turecko do EU nepouštět!
ROZHOVOR O nedostatečné podpoře státu bývalým vězňům koncentračních táborů i o kašně s Rüdigerem od Frantze Metznera si ParlamentníListy.cz povídaly s Františkem Radkovičem, předsedou Českého svazu bojovníků za svobodu v Jablonci nad Nisou. Řeč se stočila i k Turecku, které by rozhodně nemělo být podle Radkoviče členem EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Bělobrádek veřejně. Přiznal svou největší politickou chybu, která vynesla Zemana na Hrad, a prozradil, co je prý ve skutečnosti za reorganizací policie
REPORTÁŽ Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek veřejně debatoval s brněnskými občany, kteří přišli na setkání do Moravské galerie v Brně. Obyvatele zajímala přímá volba prezidenta. Bělobrádek přiznal, že jeho politická chyba byla, když apeloval na lidovecké senátory, aby souhlasili s přímou volbou prezidenta. „Tehdy Petr Pithart varoval, že je to dynamit do základů ústavy, a měl pravdu. Prezident, který bude zvolen proti Zemanovi, nemusí mít podporu politických stran. Ta může být naopak kontraproduktivní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta vydala první společnou Česko-lichtenštejnskou známku
Česká pošta spolu s Liechtensteinische Post AG vydala příležitostnou poštovní známku, která má stejný motiv a grafické zpracování jak v České republice, tak i v Lichtenštejnsku. Motivem známky se stalo dílo autora Gerrita Dou: Mladá dáma na balkóně. Jedná se o jedno z uměleckých děl, které kníže Jan II. z Lichtenštejna věnoval tehdejší soukromé Společnosti vlasteneckých přátel umění, přímé předchůdkyni dnešní Národní galerie. Tam se také 7. září 2016 uskutečnilo slavnostní představení známky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mlejnek (Moravané): Stop byrokratizaci!
Byrokratizace v České republice překročila únosnou mez. Proto voláme: "Stop byrokratizaci a zelenou úsporám!" Vaši Moravané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
František Matějka: Ničíme sami sebe a ani k tomu prý nepotřebujeme islamisty
Každou chvíli čtu o nebezpečích za našimi hranicemi. Přitom jsme doma ve vleku lidí s volebním právem, se kterým se válí na hladině v hrnci, koukají přes okraj a připitoměle se usmívají na ruku, která zvyšuje teplotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: V neděli končí výluka na brněnském hlavním nádraží, cestujícím slouží nová nástupiště
Tuto neděli končí tříměsíční omezení dopravy na brněnském hlavním nádraží. Správa železniční dopravní cesty opravovala od června 2. a 3. nástupiště, přilehlé koleje, trakční vedení nad nimi a most nad ulicí Špitálka. Oprava si vyžádala finanční náklady bezmála 92 miliónů korun. Ukončení letní výluky zpestří na hlavním nádraží také návrat oblíbené znělky „Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Omezení domovní svobody bez rozhodnutí soudu nelze tolerovat
Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o ochraně ovzduší, jejíž součástí je i ustanovení, které úředníkům umožní vstoupit do soukromého obydlí občanů za účelem kontroly kotle, aniž by k němu měli zmocnění soudu, jako tomu je v případě závažnějších trestních činů. ODS a TOP 09 se proto obrátí se stížností na Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jen u nás. Vystoupení Zdeňka Trošky proti NATO: Žižka, Švejk, poručík Dub, Rusko...
Místopředseda KSČM pro ideologii Josef Skála poskytl serveru ParlamentníListy.cz doprovodný text tématu, které komunisté považují u nadcházejících krajských voleb za zásadní. Řeč je o vystoupení z NATO, které hodlají komunisté prosazovat ze všech sil. Skála vysvětluje proč. Své k tomu řekl i režisér Zdeněk Troška. Připomněl, že Češi jsou hrdý národ a máme na co být hrdí – na Švejka i na Žižku...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Norbert Hofer promluvil z českého rádia. Toto prý udělá, pokud se stane rakouským prezidentem
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl kandidát na rakouského prezidenta a předseda Svobodných Norbert Hofer. Promluvil o migrační krizi, o Evropské unii, o tom, co by dělal, kdyby se stal prezidentem, a řekl i pár slov k nařčením z populismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR instalovaly v Týništi hmyzí hotel
Tak zvaný hmyzí hotel instalovaly počátkem září Lesy ČR na zahradě Semenářského závodu v Týništi nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
AK ČR: Hašek - zvýšení mezd řidičů vyjde kraje na více než miliardu korun
Navýšení mezd řidičů linkových autobusů vyjde na více než miliardu korun. Po dnešním (8. září 2016) jednání odborů s vládou a se zástupci krajů to řekl předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Pane premiére, jak můžete připustit cenzuru placenou z peněz daňových poplatníků?
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Interpelace na premiéra Sobotku o financování neziskových organizací
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Koubek (TOP 09): Společnost ČEZ se rozhodla prodat zhruba 740 bytů na pražském sídlišti v Písnici
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Interpelace na premiéra Sobotku ve věci prodeje bytů v Písnici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Opozice kritizuje Prahu. Lítačka není o moc levnější než opencard
Náklady na provoz nové karty na městskou hromadnou dopravu s názvem Lítačka nejsou výrazně nižší než náklady, které Praha platila za provoz kritizované karty opencard. ČTK to řekli zastupitelé opoziční ODS, TOP 09 a pirátů, které si dnes kvůli Lítačce primátorka Adriana Krnáčová (ANO) pozvala na schůzku. Lítačka postupně nahrazuje dosluhující opencard, která město vyšla na 1,75 miliardy korun. Kvůli opencard dnes padly podmíněné tresty u soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka: Čína na nás nijak netlačí
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyloučil, že by důvodem prodloužení azylového řízení s čínskými křesťany byly politické tlaky nebo české zájmy v Číně. Uvedl to dnes ve Sněmovně na dotaz jejího místopředsedy a předsedy STAN Petra Gazdíka, který vyjádřil obavy, že důvodem odkladů by mohlo být sbližování českého prezidenta a vlády s čínským režimem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Nevyužitý objekt v Králíkách by mohl sloužit jako věznice
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán společně s generálním ředitelem Vězeňské služby ČR Petrem Dohnalem dnes navštívili město Králíky, kde jednali se starostkou Janou Ponocnou a členy rady města o případném využití objektu bývalého dětského výchovného ústavu. Vězeňská služba ČR projevila o tento areál zájem s tím, že by v něm vybudovala věznici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Enrico Letta: Evropa se nachází v procesu rozpadu
Boj jednotlivých evropských zemí s terorismem nebo migrační vlnou je nemožný. Evropská integrace se přitom nachází v bodě nula. To jsou názory profesora mezinárodních vztahů a bývalého italského premiéra Enrica Letta, jehož rozhovoru pro stanici Deutsche Welle přinášíme. Mimo popisu situace v Itálii se rozhovor zejména týká EU. Itálie má s uprchlíky v současnosti největší problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Česká televize opět znehodnocuje volby přes své krajské debaty
Již v minulosti ČT ukázala, jak umí manipulovat průzkumy pro tzv. debaty krajských lídrů. Již v roce 2010 nepustila do krajské debaty v Ústeckém kraji dnešního prezidenta Miloše Zemana, ve volbách tehdy získala SPO v Ústeckém kraji téměř 6 procent...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nejvíc azylantů do České republiky stále přichází z Ukrajiny
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Odpověď na interpelaci poslance Okamury o ochraně občanů před terorismem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Elizabeth Yoreová: Nesvatá aliance otřásá křesťanstvem, František znovu nástrojem zkázy
Elizabeth Yoreová přináší krajně znepokojivé informace z nedávno uniklých dokumentů Sorosovy nadace, čímž ukazuje, jak zkorumpovaný modernistický Řím seje zkázu nejen na poli víry a mravů, nýbrž i na poli politickém
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Konečná: Američané se prostě rozhodli, že svět bude krvácet, zatímco oni budou v klidu spát. USA se chovají jako diktátor. A jejich myšlenky na světovládu...
15 LET OD 11. ZÁŘÍ Podle europoslankyně KSČM Kateřiny Konečné americké intervence na Blízkém východě po 11. září 2001 vedly k destabilizaci nejen celého regionu, ale i Evropy a Asie. „Američané se prostě rozhodli, že svět bude krvácet, zatímco oni budou v klidu spát,“ zlobí se Konečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Britské referendum představuje pro EU signál, že se něco musí změnit
Konference AECR: Evropští konzervativci v Praze představí plán na reformu EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kratochvíl: Co si myslí?
Poprask na politické scéně, vyvolaný převážně opozičními poslanci, měl podle průzkumu zcela opačný účinek, než pravděpodobně předpokládali. Hnutí ANO výrokem Babiše o cikánském táboře neztrácí, ale naopak válcuje všechny pokrytecké parlamentní strany (jak s chutí říkají) napříč politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy připravuje 12 projektů revitalizačních opatření
Celkem 12 projektů na revitalizaci vodních toků a přírodě blízkých protipovodňových opatření připravuje aktuálně Povodí Moravy, s.p. Největší akce se týkají povodí řek Bečvy a Moravy pod Olomoucí a v případě získání finanční podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj bude celková výše investic přesahovat 1,12 mld. Kč. Konkrétní projekty byly projednány a vybrány na závěrečném jednání se zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Demonstrace proti imigrantům, tábory lidu, protesty proti Ukrajině. Za tím vším v Česku stojí Putin, naznačuje mladá analytička
Juniorní analytička programu Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty Veronika Víchová zveřejnila na webu HlídacíPes.org analýzu propojení české extremistické scény a proruského aktivismu. Jedno mají krajní levice i pravice společné. Adorují Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Korte chybně obvinil Babiše a věc graduje. Padla výzva k odchodu
Poslanec Daniel Korte (TOP 09) po dnešním mimořádném jednání sněmovní komise pro kontrolu odposlechů trvá na tom, že ministerstvo financí porušilo zákon. Postrádá tři pravidelné zprávy o odposleších použitých celníky, ostatní jsou podle něj bezcenné. Další člen komise Ivan Gabal (KDU-ČSL) vyzval Korteho k odchodu z čela komise, ten však odmítá závažné pochybení. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes ráno řekl, že jeho resort zákonné povinnosti plní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci: Absolventi nepatří do fronty na úřadu práce
"Primárním cílem jakékoli školy musí být uplatnitelný absolvent na trhu práce. Školy nesmí zásobovat úřady práce klienty. Zajistíme, aby střední školství, které je v gesci Moravskoslezského kraje, při otevírání jednotlivých oborů přizpůsobovalo svou nabídku potřebám firem. Při výuce budeme dbát na průběžnou praxi absolventů přímo u zaměstnavatelů, " to je jedním z cílů Moravskoslezské koalice Svobodných a Soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
MZV: Čeští podnikatelé se setkali se svými myanmarskými protějšky
Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s českou ambasádou v Rangúnu a Svazem průmyslu a dopravy ČR uspořádalo 5. září 2016 v Černínském paláci česko-myanmarské podnikatelské fórum, na němž měly české firmy možnost navázat kontakty s myanmarskými podnikateli a seznámit se s podnikatelským prostředím v Barmě/Myanmaru. Podnikatelské fórum zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB zatím nezvažuje natažení QE, co na to ČNB?
ECB naplnila naše očekávání a překvapila trh tím, že se rozhodla přešlapovat na místě. Beze změny tak zůstává nejen nastavení sazeb, ale především politika kvantitativního uvolňování (QE). A to platí i pro indikovaný konec QE v březnu 2017 (cca za půl roku). To je negativní zpráva pro dluhopisy, především na delším konci křivky a naopak dobrá pro euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Smrt Věry Čáslavské: Hnusné. Ty zemědělský pohůnku Velebo, nadává opět Jan Rejžek. A něco přidal
Publicista a hudební kritik Jan Rejžek napsal Poslední slovo do Lidových novin. Věnoval jej senátorovi Janu Velebovi a jeho reakci na smrt Věry Čáslavské a připomněl osobnost české historie Jana Jínu, na kterého již veřejnost dávno zapomněla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tak to je pecka. FOTO, nad kterým lehl smíchy Jaroslav Foldyna
Život někdy tropí hlouposti, například na plakátovacích plochách. Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se velmi nasmál nad volebním plakátem komunistického náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Josefa Babky. Respektive nad kontextem, v jakém byl na plakátovém sloupu umístěn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zájem o online informace z portálu Moje VZP mají i 90letí klienti
Bezmála jedenáct tisíc uživatelů se jen za prvních sedm dní zaregistrovalo na nový portál Moje VZP, kde mohou klienti největší pojišťovny získat online podrobné informace související s jejich zdravotním pojištěním a péčí, kterou za ně VZP lékařům uhradila. Portál je v ostrém provozu od září a registrovat se mohou všichni klienti starší 15 let. Přihlásit se je mimořádně snadné a bez problémů to zvládají i ti, pro které práce s počítačem nebyla většinu života samozřejmostí – nejstarším registrovaným klientem je momentálně 91letý muž z Mladé Boleslavi a za ním následuje 90letá žena z Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Naše země, naše pravidla
Vaše výsosti, princi Zaidee Husajne, já jsem sice nebyl jako poslanec PSP ČR zvolen všemi vládami jako Vy, vysoký komisař OSN, byl jsem ale zvolen sice "jen", ale pro mne především, občany České republiky proto, abych hájil jejich zájmy. Na rozdíl od Vás jsem se nyní stal kritikem téměř celé současné politické reprezentace EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VLS: Na Doupovském kanónu čekala zájemce vyjížďka s lesníky na kole
Na historicky první sportovní akci na území vojenského újezdu Hradiště - Doupovský kanón 2016 jen tak někdo nezapomene. Na tvářích ostřílených vytrvalců z dlouhé „ULTRA“ tratě, hobíků z krátké tratě i běžců z terénního půlmaratonu se odráželo nadšení z jedinečného zážitku a Vojenské lesy a statky ČR byly u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kuchař: Kroměřížská výzva mimo realitu
Ztráta schopnosti vidět realitu a vnímat trendy je pro mne jediným možným vysvětlením existence iniciativy Kroměřížská výzva. Je to polibek smrti pro všechny kandidáty na jejich seznamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lukša: Uvažujme
Do politiky by měli chodit úspěšní lidé, klidně i bohatí. Politika je řemeslo jako každé jiné a i tady by mělo platit, že by politici měli být úspěšní lidé, za kterými jsou vidět konkrétní výsledky jejich práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Kraje dlouhodobě podpořily spravedlivé odměňování lidí
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se dnes zúčastnil za Asociaci krajů ČR jednání u premiéra Bohuslava Sobotky s ministryní práce a sociálních věcí a zástupci odborářů v dopravě k odměňování řidičů autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Pořízek (SaS): Stát a kraj kašle na malé a střední vinaře
Krajský lídr Petr Pořízek představuje další milované místo našeho kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Tandem Zeman-Hofer by byl pro středoevropskou stabilitu obrovskou vzpruhu…
Svět se jako reakce na to, co selhalo, mění a v podstatě lze jednoduše nalinkovat směr, kterým se třebas na příštích dalších 20 let bude ubírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Erdogan: Evropané jsou rasisté a Asad je vrah
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan předvedl před několika dny ostrý výpad vůči Evropě, který zůstal stranou pozornosti světových i tuzemských médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: I v Praze hrozí požáry
Hl. m. Praha upozorňuje, že vzhledem k vývoji počasí hrozí v příštích dnech nebezpečí požárů. Výstrahu vyhlásil ČMHU a doporučil zdržet se aktivit, které by mohly vyvolat požár.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti Znojma
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek vítá čtvrteční (8. září 2016) rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v Brně, který se zabýval kasační stížností Znojma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce se stala partnerem AV ČR v oblasti klinické medicíny
Předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš a Ivan Oliva, ředitel Nemocnice Na Homolce, podepsali 8. září 2016 Memorandum o vzájemné spolupráci obou institucí. Nemocnice Na Homolce se tak stala partnerem Akademie věd ČR v oblasti klinické medicíny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Dosud jenom dvě vlády nenavrhovaly výdajové limity zvýšit
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: K návrhu na zvýšení střednědobých výdajových rámců na léta 2017 a 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Když ministr popírá, že vám někdo zevnitř ničí demokracii, je to průšvih. Nechte profesionály pracovat
Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda podle svých slov v poslední době mluvil s lidmi ze zpravodajských a bezpečnostních institucí různých spojeneckých států. O tom, co zjistil, píše na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zločiny migrantů: Takové statistiky jste ještě neviděli
Nový průzkum provedený v Rakousku odhalil, že celkem 11 158 žadatelů o azyl ve středoevropské zemi spáchalo v první polovině roku 2016 trestný čin. Jedna pětina z nich do Rakouska přišla z Afghánistánu, informuje Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Vítám rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který vyhověl kasační stížnosti Znojma
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek vítá čtvrteční (8. září 2016) rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v Brně, který se zabýval kasační stížností Znojma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Řady nezaměstnaných řídnou a neatraktivních míst přibývá
Nezaměstnanost už v podstatě přestává být problémem české ekonomiky. Míra nezaměstnanosti se v srpnu opět snížila (tentokrát na 5,3 %) a je tak nejnižší od roku 2009. Když k tomu připočteme rostoucí počet volných pracovních míst na jedné straně a rekordní zaměstnanost v ekonomice na straně druhé, je trh práce v nejlepší kondici za posledních sedm let. Pryč jsou důsledky posledních dvou recesí, které tvrdě dopadly na zaměstnanost i na mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČPS: Výzva na dotace pro automobily s alternativním pohonem bude vyhlášena pravděpodobně už v říjnu
Výzvu na dotace na nákup automobilů s alternativním pohonem pro kraje a obce vyhlásí Ministerstvo životního prostředí (MŽP) pravděpodobně už letos v říjnu. Dotace 50 tisíc Kč by měla být vyhrazena pro vozy na stlačený zemní plyn (CNG), dalších 100 tisíc korun by mělo zamířit na plug-in hybrid, tedy hybridní auta, jejichž baterie mohou být dobity tím, že se připojí k elektrickému zdroji, a 150 tisíc Kč by měl být příspěvek na nákup čistého elektromobilu. V roce 2017 by se mohla stejná nebo podobná výzva týkat už i občanů. Podle MŽP mají kraje, města a obce stejný zájem o CNG vozy a elektromobily, 43 resp. 48 procent a nejmenší zájem jen 9 procent o vozidla hybridní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Muslimka: Proč bych se měla omlouvat za to, že nějaký parchant seká hlavy?
O muslimkách žijících ve Velké Británii a jejich radikalizaci se rozepsal na webu ReportérMagazín.cz František Kalenda. Vše podle něj začalo tak, že například devětadvacetilé doktorandce lidé začali nadávat, že je muslimská ku*va a že se má vrátit domů. Po zážitku, kdy jí jeden z mužů plivl do obličeje a další serval šátek z hlavy, se začala i s manželem účastnit dění v nejbližší mešitě, vedené saúdským imámem s velmi radikálními názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Grebeníček (JSČM): Chtělo by to narovnat páteř české politiky a přestat posluhovat různým planetárním magorům
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Interpelace na premiéra Sobotku ve věci migrační krize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Snížení odvodů jako nejlepší nástroj na zvýšení mezd
Odborové svazy vyzvaly k růstu mezd o 5 až 5,5 %. Přitom již neříkají, jak tohoto růstu chtějí dosáhnout. ODS má na rozdíl od odborů jasné řešení, které k růstu reálných mezd povede. Toto řešení nezatíží zaměstnavatele vyššími náklady a pomůže jim také k vytváření nových pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Těžko se můžeme s panem poslancem Grebeníčkem shodnout
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Odpověď na interpelace poslance Grebeníčka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Populista? Já? Norbert Hofer zpražil kritiky
Norbert Hofer, kandidát Svobodné strany Rakouska na prezidenta našich jižních sousedů, odmítl blízkost ke krajní pravici i nálepku populisty. Informoval o tom web Českého rozhlasu. Svobodní přitom dlouhodobě čelí kritice za blízkost ke krajní pravici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Míra nezaměstnanosti v ČR je jedna z nejnižších v Evropě
Během podzimních měsíců bychom mohli být svědky dočasného poklesu podílu nezaměstnaných osob pod hladinu 5 %. Z vývoje na pracovním trhu je však nicméně patrné, že další snižování nezaměstnanosti bude daleko pozvolnější než v posledních dvou letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prostě zábava. Babišův politik zpražil TOP 09, která se včera čertila
Omyl přiznal poslanec TOP 09 Daniel Korte. Původně tvrdil, že ministr Andrej Babiš neposlal do Sněmovny ani jednou zprávu o použití odposlechů, čímž podle něj porušuje zákon. Teď musel přiznat, že několik zpráv ve Sněmovně je. Informoval o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Akademik: Rusové by delší válku nevydrželi. Před pár lety jim hrozil vojenský nezdar, ze kterého se poučili...
ROZHOVOR „Názory, že zbraně má vlastnit jen armáda nebo policie jsou typické pro totalitní režimy,“ říká vysokoškolský pedagog z Katedry evropské integrace na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Ostravě Radomír Kaňa. Ten je ale zásadně proti zřizování nových tzv. asistenčních sborů policie. K tomu pak říká: „Řada z nás si ještě pamatuje na pomocníky VB, kteří především udávali a špiclovali, tak toho bych se už nechtěl dožít. Navíc máme v České republice v rámci členských zemí EU jeden z nejvyšších počtů policistů na 100 tisíc obyvatel. To se celkem málo ví.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Černé děti sem, bílé děti vedle. Zoufalý ředitel školy řeší útěk žáků před imigranty
Vedení gymnázia v dánském městě Aarhus se stalo terčem kritiky lidskoprávních aktivistů poté, co se rozhodlo rozdělovat nové žáky do tříd na základě jejich etnického původu. Škola se tak prý dopouští diskriminace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bylo to úplně jinak. Další experti promluvili o 11. září, přinesli i hlasy svědků
Od teroristických útoků na newyorská Dvojčata tento týden uplyne již patnáct let. Nejenom konspiračním teoretikům však tato přelomová událost nedopřává i po tak dlouhé době klidný spánek. Čtveřice amerických expertů nyní přišla s teorií, že budovy Světového obchodního centra se zhroutily v důsledku řízené demolice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rusové rozlítili Američany: Málem jste ublížili našim pilotům v Černém moři
Rusové rozlítili Američany. A to kvůli chování pilotů ruských bojových letounů Suchoj Su-27. Podle Američanů se chovali při manévru nad Černým mořem nebezpečně, píší Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Vyjádření ministra Chovance jsou až skandální
Projev na 49. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. září 2016: Interpelace na pana ministra vnitra ve věci policejního zásahu na Evropské ulici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bývalí pražští primátoři dostali za kauzu opencard podmínky
Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dnes dostal v kauze opencard podmíněný trest 2,5 roku, další exprimátor Tomáš Hudeček (dříve TOP 09) dvouletou podmínku stejně jako někdejší radní pro dopravu Josef Nosek. Nejpřísnější potrestání - tříletou podmínku - si podle pražského městského soudu zaslouží někdejší radní pro IT Eva Vorlíčková a šéf magistrátního IT odboru Jan Teska. Deset z 15 obviněných včetně tří současných pražských zastupitelů soud zprostil viny. Verdikt není pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Vlasák: Najít dobrého zaměstnance je jako hledat jehlu v kupce sena
komentář k nezaměstnanosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Baleťák Harapes: Správný umělec je takový, který má rád umění v sobě, a ne sebe v umění. A to by mělo platit i v politice
Český rozhlas se rozhodl představit všechny kandidáty do Senátu, s nimiž natočil předvolební vizitky. Jak se představili kandidáti na Praze 6, konkrétně právník Aleš Hušák, politolog Daniel Solis, univerzitní profesor Václav Bělohradský, publicista František Čuňas Stárek či baletní mistr Vlastimil Harapes, si můžete přečíst v následujících řádcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Univerzita Pardubice se otvírá veřejnosti i v neděli – V rámci DED nabízí prohlídku historické budovy i posezení na Lavičce Václava Havla
Obyvatelé i návštěvníci města Pardubic mohou v neděli 11. září navštívit řadu míst a historických objektů, kam nemají příležitost běžně vkročit. Mezi nimi je i Univerzita Pardubice, která zve na prohlídku své nejstarší historické budovy na náměstí Čs. legií v centru města a v univerzitním kampusu v Polabinách, ve Studentské ulici, nabízí posezení na Lavičce Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Evropě prý hrozí občanská válka
Před nebezpečím občanské války v Evropě varoval ve vyslání veřejnoprávní maďarské televize M1 bezpečnostní expert László Földi. Svůj názor opírá o bezpečnostní krizi, která provází migrační vlnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Volič navštívil senátorku Strany zelených. Zeptal se jí na podivné výdaje. A ona utekla
Hodně zvláštní případ komunikace s voleným zastupitelem popsal na svém facebookovém profilu Jiří Komrska. Ten ve středu absolvoval domluvenou schůzku se senátorkou Ivanou Cabrnochovou (SZ, Praha 10). Její vyústění zřejmě nečekal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Inkvizice končí, nastupuje Insolvence
Tak na ně došlo (prý). Novodobí inkvizitoři zvaní insolvenční soudci s výdělky často vysoko převyšujícími nejen životní minimum, ale i hladinu 350.000,-Kč měsíčně, začínají žádat o ukončení činnosti, jejich platy a odměny by se totiž měly snížit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): V českém školství je prováděna ideologická výchova dle doporučení Světové banky!
Česká školní inspekce doporučila školám jmenovat koordinátory pro globální rozvojové vzdělávání. Tito koordinátoři budou kontrolovat, zda učitelé „správně“ vysvětlují témata migrace, kulturní a politická globalizace, diskriminace, xenofobie atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
V Senátu se uskuteční konference ke stému výročí narození F. Mitterranda
Konference „François Mitterrand jako velký Evropan a jeho odkaz dnešku“ se uskuteční v úterý 13. září 2016 od 15 hodin v Jednacím sále Valdštejnského paláce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka ODS: Andrej Babiš je představitel komunistického myšlení sedmdesátých a osmdesátých let
Stížnost Ústavnímu soudu proti cenzuře internetu ze strany ministerstva financí odevzdá tento týden senátorka Veronika Vrecionová (ODS), strana Piráti a iniciativa Přichází cenzor v čele s Markem Antošem. Informoval o tom server Reflex.cz, který na toto téma přináší s Vrecionovou rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Půvab a nostalgie zakouřených hospůdek
Kouření je zdraví škodlivá neřest. Přesto nejsem přesvědčen, že jeho důsledky jsou horší než nezdravý životní styl, koukání do počítače a pojídání brambůrků a tyčinek. Bez komplexního přístupu považuji boj proti tabáku za pokrytectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Český europoslanec zabránil zrušení víz pro Kosovo
Kosovo nemůže mít se zeměmi Evropské unie bezvízový styk. Není totiž schopné plnit potřebné podmínky. Důkazem jsou například silně zkorumpovaná státní správa a falešné pasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lipno dětem aneb den s Integrovaným záchranným systémem 2016
Poklidný konec léta na Lipně zpestří víkendová akce, kterou si užijí nejen děti, ale i jejich rodiče. V sobotu 10. září se do Lipna nad Vltavou sjedou jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému, aby návštěvníkům prezentovali svou nevšední práci, i speciální techniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Chlór, pot a skluzy. Známý komik se vysmál Škromachovi a přidal sexuální vtip
Nejžhavější kauzy letošního léta více méně vtipně okomentoval na internetové televizi DVTV komik Lukáš Pavlásek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ohavné, otřesné, zděsila se Táňa Fischerová a poučila čtenáře: Pravda a láska jsou největšími ideály lidstva!
I když léto tráví herečka, moderátorka a politička Táňa Fischerová na chalupě, přesto prý zaznamenala výrok ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše o koncentračním táboře v Letech, jehož se dopustil před pár dny a nad kterým se téměř všichni politici napříč politickým spektrem pohoršovali. „Výrok to byl ohavný. Díky tomu ovšem ČT citovala slova doktora, který tehdy za války v táboře byl očitým svědkem. Jeho výpověď o umírajících dětech a poměrech v táboře byla otřesná. Byli to naši čeští lidé, kteří tohle dělali,“ říká k tomu v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Fischerová. I když je před volbami, tak se podle ní žádná ze známých politických stran dosud nijak viditelně nevyprofilovala. „Asi nemají žádný pořádný program a ani lídra. Není mezi nimi rozdíl. Jsou to pouhé výtahy k moci,“ upozorňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán vyhlášen mužem roku
Ministerský předseda Maďarska Viktor Orbán byl na úterním 16. ekonomickém fóru v polském městě Krynica jmenován mužem roku. „Mnohokráte vám děkuji, tuto cenu přebírám s velkou pokorou,“ uvedl maďarský politik při slavnostním ceremoniálu, v rámci kterého přebíral cenu z rukou polské premiérky Beaty Szydlové, informuje polský server Rzeczpospolita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Autobusáci jdou prosit Sobotku o vyšší platy
O platech řidičů linkových autobusů budou dnes jednat zástupci Odborového svazu dopravy s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Budou diskutovat o návrhu ministerstva práce, který počítá s přeřazením šoférů do vyšší platové třídy, navýšením peněz za čekání na další jízdu a zavedením takzvaného příplatku za ztížené pracovní prostředí. Zástupci zaměstnavatelů chtějí, aby premiér garantoval naplnění této dohody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Mám návrh - vybudujme nový progresivní pracovní tábor v Letech
Je dobré, že se Bohuslav Sobotka tak rozčílil nad řešením romské otázky v Česku. Tak situace je katastrofická. To – jak kuse zdůraznil Andrej Babiš – před rokem 1989 rozhodně nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
STOP kamionům - Iniciativa za dostavbu Pražského okruhu: Vyjádření k jednání premiéra Sobotky
Před více než dvěma měsíci jsem premiérovi Sobotkovi osobně předal otevřený dopis, pod který se podepsalo více než 2500 občanů zasažených tranzitní kamionovou dopravou vedoucí přes hlavní město. Vyzývali jsme v něm našeho premiéra i naši vládu k urychlené dostavbě Pražského okruhu, tzv.511.Do dnešního dne jsme na tento dopis, ke kterému každým dnem přibývají další a další podpisy (aktuálně cca 3800), nedostali bohužel žádnou písemnou, byť třeba formální odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Současné preference politických stran jsou vcelku bez velkého překvapení
Nejpřesnější výzkumná agentura v ČR, TNS Aisa, zveřejnila v neděli průzkum veřejného mínění zpracovaný pro ČT, podle kterého mají politické strany následující volební preference:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Premiér Sobotka bude jednat s komisařem EK Philem Hoganem
V pátek 9. září 2016 bude předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka jednat ve Strakově akademii s komisařem Evropské komise pro zemědělství a rozvoj venkova Philem Hoganem. Tématem jednání bude především situace na zemědělských trzích včetně podpory zemědělců v sektoru mléka a vepřového masa, kterou předseda vlády ČR v létě prosazoval na evropské úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Hollande mimo. Nahradí ho Macron?
Současný francouzský socialistický prezident François Hollande nemůže ani pomyslet na obhajobu působení v Elysejském paláci. Pouhých 15 procent podpory Francouzů by ho v případě účasti ve volbách vykázalo do zcela trapné situace. Na politické scéně se ale rodí nová hvězda, bývalý ministr hospodářství Emmanuel Macron, možný prezidentský kandidát s podporou levice, středu, ale i části pravicových Republikánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Norbert Hofer v Praze: Rakušané píší o Zemanovi a Ovčáčkovi a vytahují věc z minulosti
Rakouská média řeší návštěvu prezidentského kandidáta Svobodných Norberta Hofera v České republice, kde ho přivítá prezident Miloš Zeman. Deník Die Presse mimo jiné připomíná, že český prezident nebýval vždy zrovna velkým příznivcem Svobodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
FOTO Fešák sporťák, je prostě nejlepší. Mezi lid přijeli Jiří Dienstbier a Kateřina Valachová
REPORTÁŽ Proč je důležité volit sociální demokraty v krajských a senátních volbách, vysvětlovali na mítinku v Liberci i dva ministři české vlády – Jiří Dienstbier a Kateřina Valachová. „Program sociální demokracie míří k tomu, aby byla zachována důstojnost každého jednoho člověka ve společnosti. Aby byly slušné příjmy, slušné zabezpečení v nemoci, ve stáří,“ uvedl Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nadílka Terezy Spencerové: Pravda o 11. září. Facka jako hrom pro USA. Proudy peněz zlým lidem, o kterých se nemluví. Izolace Ruska? V izolaci je Západ
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Úvahy nad výročím 11. září 2001, summit skupiny G20, vývoj v Sýrii, který nejde do ruky Američanům. Financování džihádistů v Bosně, situace na Ukrajině, politické snění Angely Merkelové, strategické sbližování Ruska a Japonska. To vše v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí pro čtenáře ParlamentníchListů.cz rozebírá editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Bolševici vraždili děti, putinovskému Rusku to nevadí
V září 1918 vyhlásili Lenin a spol. v Rusku rudý teror. Jen v Kyjevě bylo podle skromných odhadů kyjevskými čekisty za dva měsíce zavražděno a umučeno více než tisíc dětí důstojníků carské armády, žáků kadetských škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Výběr DPH se významně zlepšuje i v mezinárodním srovnání
Mezera ve výběru DPH, tzv. VAT GAP se v České republice podle nejnovější studie Evropské komise rychle zmenšuje. Reálný pokles mezi roky 2013 a 2014 o 10 miliard, respektive z 19% na 16% z očekávaného výběru DPH, přiblížil Českou republiku k průměru Evropské unie, který byl v roce 2014 14%.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lukša: Lidé sami rozhodnou o směřování Moravskoslezského kraje
Strana Dobrá volba je nováčkem na politickém poli. Náš zájem bude především směřovat k řešení problémů občanů, obcí a měst Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vzpoura proti Merkelové. To nebude moci přehlédnout
Kancléřka Angela Merkelová se ocitá v důsledku volebního neúspěchu CDU v Meklenbursku – Předním Pomořansku pod stále větším tlakem. Šéf bavorské CSU Horst Seehofer jí dal nyní doslova nůž na krk. Pokud Merkelová nezmění svoji migrační politiku, nemůže od CSU očekávat podporu pro svoji další kandidaturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Na severu Sýrie se usadili Turci
V Sýrii se z turecké strany mělo jednat o dočasnou operaci, určenou k osvobození města Djarabulus od džihádistů a k zabránění obsazení tohoto hraničního města ozbrojenými silami syrských Kurdů. Pátého dne průběhu této turecké intervence na severu Sýrie se střet začal měnit na otevřený konflikt mezi Ankarou a kurdskými silami, jejichž mocenské ambice v Turecku vzbuzují obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Noviny: Daniel Korte si utrhl ostudu
Ostudu nyní zažívá poslanec TOP 09 Daniel Korte, který v minulých dnech zkritizoval ministra financí Andreje Babiše (ANO) za nezasílání zpráv o nasazení odposlechů Celní správou. Ukázalo se totiž, že zprávy jsou ve sněmovním trezoru pro utajované dokumenty. Píše o tom deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Norbert Hofer v Praze: Tak to je změna! Průšvih, Zemane. Dva totálně jiné komentáře ze dvou Babišových novin
Pozvání rakouského prezidentského kandidáta Norberta Hofera (Svobodní) je podle komentátora Petra Kamberského ukrutná svévole ze strany české hlavy státu Miloše Zemana. Píše o tom v Lidových novinách, které patří Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Předvolební horečka ovlivňuje předvolební sliby
Předvolební kampaň by měla být soubojem politických programů a myšlenek. A nikoliv soubojem peněz, počtu propagačních předmětů, koblihů a placené inzerce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat zejména interpelacemi
Poslanci se dnes budou věnovat zejména pravidelným interpelacím na členy vlády. Budou taky schvalovat plán sněmovního projednávání návrhu státního rozpočtu pro příští rok, který musí vláda předložit do konce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dovezeme vás na moře, pak si vás vyloví Evropané. Byla oficiálně vyložena děsivá pravda o migrantech
Lidé mířící přes Středozemní moře do Evropy jsou ve své většině ekonomičtí migranti. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jefim Fištejn patnáct let po útocích na New York: Doba poživačnosti skončila, teď budeme muset bojovat
Nad tím, jak se proměnila svoboda a bezpečnost patnáct let po útocích z 11. září 2001, se na serveru Reflex.cz zamyslel publicista Jefim Fištejn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Debakl Merkelové CDU ve volbách
Když v březnu 2016 získala islamofobní strana AfD v zemských volbách v Sasku – Anhaltsku 24,3 % hlasů, neviděli to mnozí analytici a komentátoři nějak fatálně. Neviděli to ještě jako jasný trend v německé politice vedoucí k etablování této strany. Již ve druhých zemských volbách v řadě však, byť v poněkud politicky zjitřenějších podmínkách „nových spolkových zemí“, se AfD dostala nejen do zemského sněmu, ale rovněž s výsledkem přesahujícím 20 % hlasů (přesně: 20,8 % a 18 mandátů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bývalý detektiv Komárek dokončí slyšení před poslaneckou komisí
Sněmovní vyšetřovací komise ke kontroverzní reorganizaci celostátních policejních útvarů dnes dokončí výslech bývalého detektiva protimafiánského útvaru Jiřího Komárka. Jeho slyšení bylo přerušeno v polovině srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Červenka (Svobodní): Není nad objektivní výzkum
Je to tak směšné, co výzkumníci v některých krajích vyzkoumali, že to až budí dojem, že v průběhu výzkumu nebyli úplně při smyslech a soutěžili, kdo do jeho výsledků propašuje větší nesmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Návrat vojenské posádky, nové lanovky i wi-fi v každém vlaku. ODS představila své plány v Ostravě
REPORTÁŽ „Usilujeme o navrácení prestiže Moravskoslezskému kraji jako v době, kdy byl hejtmanem Evžen Tošenovský, aby se znovu stal ekonomickým tygrem Česka,“ prohlásil v Ostravě v pondělí 5. září při slavnostním zahájení krajské volební kampaně ODS její lídr Jakub Unucka. Ten vidí jako největší problém ostravského kraje úbytek mladých lidí, kteří odcházejí z regionu za lepší budoucností do jiných míst v republice nebo i do zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MZV: Ministři zahraničí ČR a Rakouska se setkali s hejtmany příhraničních regionů
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 8. září 2016 ve Valči u Třebíče setkal k bilaterálnímu jednání s ministrem pro Evropu, integraci a zahraniční věci Rakouska Sebastianem Kurzem. Předmětem jejich rozhovoru byla především aktuální bilaterální, regionální a zahraničněpolitická témata. S hejtmany příhraničních regionů projednali při navazujícím setkání konkrétní projekty přeshraniční spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Smrt Čáslavské není žádná událost. Smát se Havlovi je v pořádku. Panstvo má pocit, že jim nic nehrozí, ale to se přepočítali, udeřil Petr Hampl
ROZHOVOR „Pokud v téhle zemi vyroste skutečné neonacistické hnutí, ponesou plnou odpovědnost lidé jako Sobotka nebo Dienstbier,“ označuje viníky sociolog a politik Petr Hampl. Tím ovšem jeho výčet nekončí. Nejen, že konkrétně jmenuje další politiky a vysvětluje důvody, ale má dokonce i podezření na cílené jednání některých elit. Hampl hovoří i o daleko horším scénáři, než by byl případný krvavý výbuch násilného nacionalismu. „Pokud by se naplnily záměry současné vládnoucí elity, byla by na konci hořící země drancovaná bandami podobnými Islámskému státu.“ A že se někteří lidé smějí Václavu Havlovi? „To je velice zdravé. Otázkou spíš je, proč se někteří lidé té lži ještě pořád drží,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Český sportovní funkcionář byl naštvaný z toho, že mistrovství bude v Rusku: Raději jsem si vypnul telefon
Svět biatlonu zažil šok. Mezinárodní biatlonová unie (IBU) navzdory protestům odborníků rozhodla, že se mistrovství světa v letech 2020 a 2021 bude konat v Rusku. Podle prezidenta Českého svazu biatlonu Jiřího Hamzy toto rozhodnutí uškodí světovému biatlonu. Informuje iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Chci poděkovat těm, kteří fungují přes NEPLNĚNÍ partajních slibů
Zase se bude slibovat - učitelům peníze, podnikatelům podpora, rodinám pomoc, důchodcům zvýšení důchodů. Zbude pak z toho velké NIC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Klaus mladší: Školy zavádějí pracovníky pro evropské myšlení. To nebylo ani za komunismu
Stát má vytvářet podmínky pro učitele a pro školy, aby dobře fungovaly. Nemá přinášet množství ideologických projektů, což se ale teď děje. Uvedl to expert ODS pro oblast školství Václav Klaus ml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist