Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 822x, což odpovídá cca 42.891-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Muž, který má dvacet osm exekucí, míří za Okamuru do voleb
Sedmačtyřicetiletý Zdeněk Prášek, živnostník a zároveň kandidát Okamurovy SPD do krajských voleb, je málo známým politikem. Do ParlamentníchListů.cz ovšem přišlo upozornění na skutečnost, že právě tento dotyčný má na sobě téměř třicet exekucí. Pátrali jsme a zjistili, že je to pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
HK: Továrková - ICT a telekomunikační sektor podporuje dnes Vládou ČR projednávaný návrh zákona, který pomůže snížit náklady na budování vysokorychlostního internetu
Vláda dnes projednávala Návrh zákona o opatřeních ke snížení nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací, který implementuje směrnice Evropského parlamentu a Rady EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Helena Siwková: Krajské volby – pohled voliče z Vysočiny
Volby se nezadržitelně blíží a tak nás politici opět ze všech stran ubezpečují, jak dobře to s námi myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lidovecký poslanec natvrdo: Přestaňme dělat Asadovu režimu fíkový list a uzavřeme českou ambasádu v Damašku
O napětí v rusko-amerických vztazích diskutovali v úterních Událostech, komentářích poslanci Ivan Gabal (KDU-ČSL) a Pavel Kováčik (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nejezchleb (KSČM): Nenechme Babiše ovládnout kraje
KSČM během čtyř let v mnoha krajích dokázala, že umí být lidem blíž, umí řešit jejich problémy a že hlas pro komunisty nezůstane ztracený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Arnika: Pražská pískoviště mají problém s kadmiem, ale další toxické látky jsou naštěstí v normě
Experti z Arniky se v minulých měsících vypravili na 9 pražských hřišť v 6 městských částech, aby zde odebrali vzorky písku z pískovišť i plochy celého hřiště. V laboratořích Vysoké školy chemicko-technologické v Praze pak byly tyto vzorky testovány na obsah toxických těžkých kovů. Výsledky odhalily nadlimitní množství kadmia u všech vzorků s výjimkou jediného. Koncentrace dalších měřených látek byly naštěstí hluboko pod limity danými vyhláškou ministerstva zdravotnictví. Průzkum byl zaměřen na pískoviště v obytných oblastech, v místech s vysokým dopravním zatížením či blízko spalovny odpadů v pražských Malešicích. S pískem na hřištích přichází děti do kontaktu často a současně existuje riziko, že se v něm budou hromadit škodlivé látky. To je také důvodem, proč se Arnika na hřiště vydala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda zlepšuje podmínky řidičů ve veřejné linkové autobusové dopravě
Jsem rád, že jsme ve vládě našli shodu a schválili jsme návrh ministryně práce a sociálních věcí Marksové na spravedlivější odměňování řidičů ve veřejné linkové autobusové dopravě od ledna 2017. Vláda tím podpořila dobré fungování veřejné dopravy v krajích a zajistila dopravní obslužnost pro občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice získala další monitory dechu
Pět monitorů dechu novorozenců získalo Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Strakonice, a. s., díky projektu Nadace Křižovatka „Maminko, dýchám“. Ten pomáhá nově narozeným dětem ohroženým Syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
O nové krajské vládě může v Moravskoslezském kraji rozhodnout asi milion voličů
Pětadvacet volebních subjektů – 14 politických stran, 8 koalic a 3 politická hnutí s 1280 kandidáty jde 7. a 8. října do krajských voleb v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jandík (ODS): sTopka na šestce
Ideologie zakazování a regulování už dospěla do své další bizarní fáze. Tentokrát s transmutací v dopravě na Praze 6. Jezdí moc aut? Tak je zakážeme!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Volte Bělohradského. Je to čerstvý vítr, píše šéfredaktor
Kandidaturu filozofa Václava Bělohradského na post senátora podpořil šéfredaktor webu a2larm.cz Jaroslav Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vařila Václavu Havlovi. A šla o tom vyprávět do ČT
V ranním vysílání ČT24 zavzpomínala na Václava Havla, který by se dnes dožil 80 let, výtvarnice a herečka Věra Křesadlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dnes si popovídám s Vaškem, překvapila Dagmar Havlová
Na středu připadají nedožité osmdesáté narozeniny exprezidenta Václava Havla a média se předhánějí v připomínkách tohoto jubilea. Deník Blesk přináší vzpomínku vdovy Dagmar Havlové, která mimo jiné bulváru prozradila, jak si dnes plánuje zesnulého manžela připomenout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Podařilo se
V době, kdy jsem již skoro nedoufal, se to podařilo. Poslanecká sněmovna schválila senátní návrh zákona, který zavádí bonifikovanou veřejnou službu. Prosadit zákon nebylo vůbec jednoduché a při jeho obhajobě v Poslanecké sněmovně jsem se docela zapotil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zemřel první slovenský prezident
zdroj: www.ceskatelevize.cz, přidáno 5.10.2016 v 22:46, zobrazit podobné
Vladimíra Dvořáková: Koho vybrat? Ententyky, dva špalíky...
Můj kolega a kamarád Jiří Kunc kdysi označil volby za svátek demokracie, někteří teoretikové demokracie považují svobodné volby za synonymum demokracie, jedinou skutečnou podmínku a zároveň dostatečný důkaz její reálné existence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Jaká byla volební kampaň Aleny Vitáskové
Konkurence ve volebním obvodu Ostrava, v němž kandiduje Alena Vitásková, je velmi silná. Kromě ní se o zvolení uchází dalších devět kandidátů, vesměs místních celebrit: Radim Babinec (ANO 2011), 42 let, náměstek primátora/ Jan Becher (Piráti), 40 let, knihkupec/Petr Borna (DSSS), 48 let, podnikatel/Liana Janáčková (Nezávislí), 62 let, starostka obvodu Ostrava-Mariánské Hory/Tomáš Málek (Ostravak), 48 let, primář/Zdeněk Nytra (nez. kandidát), 55 let, ředitel Hasičského záchranného sboru MS kraje/Josef Pravda (ČSSD), 53 let, předseda představenstva/Ilja Racek (KDU-ČSL SZ), 66 let, ředitel Slezského divadla/Ivan Strachoň (KSČM), 43 let, náměstek hejtmana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Hleďme hlavně na to, kdo nás zbaví NATO
Ano, a nikoho, kdo nám tu možnost nedává, o tomto víkendu nevolme! Protože tahle věc se týká naší cti i přináležitosti ke všemu povznášejícímu, co si z historie jako národ neseme. Máme totiž na vybranou: Buďto ono pamětihodné a velké, co nám naši dějinní velikáni vštěpovali, uchováme a nepotřísněné vypočítavostí okamžiku to předáme dál, anebo to v zájmu současné výhody zahodíme a budeme i nadále coby vystrašení a konjukturální komplicové sloužit zločinu. Protože NATO je zločin a útok, nesoucí sice na štítu Defence čili obranu , ale s obranou má společnou právě jen onu k oklamání lehkověrných lidí určenou část svého názvu. Jinak je to bijec, zrozený pro ofenzívu, přepad a útok, a to už proto, že pro obranu nemá faktického použití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Putin se rozhodl - Rusko je světová supervelmoc č. 1 a kdo to nechápe, má smůlu…
Vím, že jsem tím otravným, ale opět musím začít majdanem a budu s ním začínat vždy, dokud se ještě najde nějaký hloupý západní politik, který nechápe, že podpora násilného převratu v Kyjevě s cílem oslabit a ponížit Rusko, se stala počátkem konce síly a pohody Evropské unie a virtuální síly útočného paktu NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká centra: Čeští umělci na asijském PAMS
Na 12. ročníku veletrhu scénických umění PAMS v Soulu (Performing Arts Market in Seoul) konaném od 4. – 8. 10. 2016 v jihokorejském Soulu se i letos představí Česká republika. Nejvýznamnější asijský veletrh zaměřený na oblast tanečních a scénických umění pravidelně přiláká tisice návštěvníků. Letošní ročník uvede v rámci sekce PAMS Link představení Divočina souboru BURKI & COM v prostoru MAPO Arts Center a zpěvačku Never Sol. Česká centra iniciovala a koordinují českou účast za podpory Ministerstva kultury České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Podniky trápí nedostatek technicky vzdělaných zaměstnanců
České firmy se poslední čtyři roky potýkají s problémem nedostatku technicky vzdělaných zaměstnanců. Může za to dobrý stav české ekonomiky, ale i nízká provázanost podniků a vzdělávacích institucí. Podle odborníků je klíčovým krokem pro zlepšení negativního trendu právě lepší spolupráce zaměstnavatelů a škol. Dále pak i užší profilace firem, zaměření na ziskovost a zaměstnávání technicky vzdělaných lidí z řad cizinců. Zároveň však odborníci dodávají, že současný stav povede i ke snaze o zlepšování firemně-kulturních podmínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Koller: Úsvit a BPI proti islamizaci naší republiky
Úsvit s Blokem proti islamizaci jako hlavní vlastenecká politická síla dlouhodobě hledá cesty k ochraně naší země, národy a české rodiny před globalisty, evropskou totalitou a islamizací. Předkládáme následující návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Museum Kampa připravilo výstavu Josefa Istlera
Museum Kampa připravilo výstavu Josefa Istlera, jedné z vůdčích osobností českého Informelu. Výstava, která potrvá do 15. ledna 2017, představí autorovu invence širokého rozsahu – od prací informelního charakteru s kořeny v surrealistickém výrazu, až po abstraktní liniové kompozice a figurativní práce. Výstava v Museu Kampa prezentuje výběr obrazů a grafik ze soukromých sbírek a sbírek veřejných institucí z České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Tanec kolem Saúdů a jejich odpovědnosti za 11. září nekončí
Kongresmani jako by se zalekli své vlastní odvahy, přestávají si užívat role „bojovníků proti terorismu“ a couvají zpět v obavách, co vše by zákon JASTA mohl ve skutečnosti přinést.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Děsivý článek o Václavu Havlovi a jeho rodině. Letí jako hurikán českým internetem
Častý přispěvatel serveru Neviditelný pes Tomáš Guttmann zveřejnil svůj komentář na téma morálky Václava Havla a jeho rodiny. Poznamenává v něm, že doložená fakta o životě Havlových rodinných příslušníků jsou málo lichotivá. Článek se nyní, ve dnech připomínání nedožitých 80. Havlových narozenin, masivně šíří českým internetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Polsko na cestě do středověku
Tisíce Poláků, hlavně žen, včera protestovaly proti přijetí nového zákona o zákazu potratů, který bude polským Sejmem pravděpodobně schválen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: CVVM k důvěryhodnosti ústavních institucí
CVVM ve svém nejnovějším průzkumu veřejného mínění zjišťovalo, jaké důvěře se či nedůvěře se těší jednotlivé vybrané ústavní instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
FAEI: Řešte zákazníkům problémy, inovace přijdou samy
Inovace jsou nezbytné pro udržení pozice firmy na trhu. Jenže málokdo ví, co by zákazníci opravdu ocenili. V „zasedačce“ se to obvykle vymyslet nedá. Jak přijít na to, co zákazníci opravdu ocení a jak s tím pracovat, vysvětluje v rozhovoru pro FAEI.cz Petr Šídlo, předseda správní rady o.p.s. Česká inovace a partner inovační firmy Direct People.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Na jižní Moravě letos přibude 40 Eurozámků a 900 Euroklíčů
Celkem 40 Eurozámků a 900 Euroklíčů pomůže do konce roku 2016 zlepšit dostupnost veřejných služeb osobám se zdravotním postižením, rodičům dětí do tří let a také těm, kteří přijedou na návštěvu. Jihomoravský kraj je již od roku 2012 regionem, kde je tato jednoduchá, ale významná pomůcka samozřejmostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Fandím mladým podnikatelům
Ivo Valenta po návštěvě malé vinotéky na Slovácku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Střet zájmů versus Evropská komise - 2:0
Evropský parlament projednával kauzu úniku informací o firmách registrovaných v zámořských daňových rájích, konkrétně na Bahamách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Roš Hašana 5 777
Jak uvádí midraš Vajikra Raba 29:4-5 Nový rok počítáme každoročně od šestého dne stvoření světa, kdy Hospodin stvořil prvního člověka (Adama). Podle rabínských tradic jsou v tento den otevřeny tři knihy – kniha života, smrti a kniha prostředních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tady všichni lžou, je to jinak. Komunista se vrátil z Donbasu a vyprávěl
„Pozorovatelé OBSE na obou stranách konfliktu namísto toho, aby nějak zasáhli, tak za velmi slušné peníze sedí na hotelích a jen se tupě vymlouvají, že nemohou naplňovat článek tři dohody,“ svěřuje se v rozhovoru ParlamentníchListů.cz poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) se zkušenostmi, které získal v tzv. Doněcké lidové republice, odkud právě přijel jako pozorovatel voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy zahájilo rekonstrukci Vranovské přehrady
Povodí Moravy, s.p. zahájilo rekonstrukci koruny hráze Vranovské přehrady. Slavnostní ceremoniál k zahájení rekonstrukce se uskutečnil 3. října dopoledne přímo na koruně hráze ve Vranově nad Dyjí. Takřka tříletou opravu koruny hráze zahájil generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský společně se starostou Vranova nad Dyjí Lubomírem Vedrou a Tomášem Nosskem, zástupcem dodavatelské OHL ŽS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Zakažme Ježíška, tři krále, Mikuláše s čertem i černocha
Tradice to mají v dnešním světě politické, kulturní, rasové a další korektnosti těžké. Je třeba se proto zamyslet, jaké nové společenské postavení mohou, resp. mají biblické či mýtické osoby a bytosti v „nové“ Evropě zastávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svitavský (BPP): TOP 09 a Žít Brno má v Brně další vážný předvolební problém!
TOP 09 a Žít Brno má v Brně další vážný předvolební problém! Jejich přední kandidát do Zastupitelstva JMK je prošetřován pro podezření ze šikany!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zemřel první slovenský prezident Kováč. Bylo mu 86 let
Slovenský Denník N přinesl ve středu po osmé hodině večer smutnou zprávu. Ve věku 86 let zemřel první slovenský prezident Michal Kováč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Projev u příležitosti výročí 80. narozenin prezidenta Václava Havla
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes zúčastnil v pražském Rudolfinu koncertu, který byl věnován výročí nedožitých 80. narozenin prezidenta Václava Havla. Po slavnostním zahájení a projevech hostů byla na programu Symfonie č. 9 e moll Z Nového světa skladatele Antonína Dvořáka v podání České filharmonie pod taktovkou dirigenta Semjona Byčkova. Premiér ve svém projevu ocenil osobnost a přínos bývalého českého prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Klika (ČSSD): Děkuji vládě za podporu horníkům z Mostecka
Reakce na schválení kompenzace pro horníky z Mostecka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová navštíví Jihomoravský kraj
Ve čtvrtek 6.10. 2016 navštíví Jihomoravský kraj ministryně školství Kateřina Valachová a předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kde a kdy budou volit představitelé ODS
Účast členů předsednictva ODS ve volbách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát Škrabal: Je zapotřebí zeštíhlit, ne-li sloučit zdravotní pojišťovny
Do senátních voleb zbývá již jen pár dní. ParlamentníListy.cz oslovily všechny kandidáty předních stran v České republice. Dnes na naše otázky odpovídá nezávislý senátní kandidát za STAN za volební obvod Kroměříž. Zajímalo nás nejen, čím bude chtít přesvědčit voliče. Zevrubně se vyjádřil k situaci ve zdravotnictví a prohlubující se sociální nerovnosti ve společnosti. Co se musí změnit? Pozastavuje se ale i nad jedním z aktuálních rozhodnutí prezidenta. Jakým?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Pravidelná výluka lanové dráhy Újezd – Petřín
Od pondělí 10. října do pátku 21. října 2016 bude z důvodu pravidelné revize mimo provoz lanová dráha Újezd – Petřín. Provoz bude plně obnoven v sobotu 22. října v 9 hodin ráno. Lanová dráha prochází pravidelnými kontrolami dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o průjezdu nadměrného nákladu
V noci z 6. na 7. října bude přes část území hl. m. Prahy přepravován nadměrný náklad. Jde o dva konvoje o dvou jízdních soupravách s nákladem strojního zařízení s velkou hmotností i většími rozměry, zejména šířkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Velký kotrmelec
Vrátí se Spojené státy k myšlence, že z nás udělají cíl? Kdyby došlo na to, co prohlásil Republikán Mike Pence v televizní debatě kandidátů na viceprezidenta Spojených států, začnou nám znovu vnucovat radar do Brd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Valenta má trvalé bydliště ve Zlíně. Úřady to potvrdily
Senátor Ivo Valenta, který za stranu Svobodných a Soukromníků kandiduje na post hejtmana Zlínského kraje, je občanem kraje. Nikoliv Monte Carla, jak je uvedeno na volebních lístcích. Informaci potvrdila mluvčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ultralehký letoun z ČVUT v Praze získal zlatou medaili na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně
České vysoké učení technického v Praze se na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně prezentuje s ultralehkým dvoumístným letounem UL-39 ALBI. Ten odbornou komisi zaujal natolik, že v kategorii Inovace v transportu a logistice získal Zlatou medaili MSV 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zastupitelstvo vydalo Zásady územního rozvoje kraje
Jihomoravští zastupitelé na svém zasedání 5. října 2016 schválili jeden z nejdůležitějších dokumentů končícího volebního období - Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje a vydali je formou opatření obecné povahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: V zásadních věcech táhneme za jeden provaz
Jihomoravští zastupitelé na svém zasedání 5. října 2016 schválili jeden z nejdůležitějších dokumentů končícího volebního období - Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje a vydali je formou opatření obecné povahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Atos přinese do vzdělávání rozšířenou realitu
Projekt Newton (Networked Labs For Training in Sciences And Technologies) je součástí programu Evropské unie Horizont 2020, určeného pro studenty středních, vysokých škol a celoživotního vzdělávání. Zaměřuje se především na technické obory, které se dají v anglickém jazyce zastřešit pod zkratkou STEM (Science, Technology, Engineering, Math).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD Ústecký kraj: Komentář ke kompenzaci platů horníkům v Ústeckém kraji
Jaroslav Foldyna: Co říkám na zprávu, že vláda přijala rozhodnutí o kompenzaci horníků v Ústeckém kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Další ulice v Suchdole budou napojeny na kanalizaci
Rada hl. m. Prahy schválila uzavření smlouvy na vybudování další etapy kanalizace v Budovci v městské části Praha – Suchdol. Vítězem veřejné zakázky se stala společnost Alstap, s.r.o., s nabídkovou cenou 33 222 883 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
S Jiřím Šlégrem o volbách a cílech. A taky o drtivé porážce s Kanadou na Světovém poháru
ROZHOVOR „Naše občany nejvíce trápí jejich bezpečnost, zneužívání sociálních dávek a levná pracovní síla. To je určitě něco, co se v případě mého zvolení pokusím změnit. Ze svých zkušeností z Poslanecké sněmovny vnímám, že senátoři se těší větší důvěře veřejnosti než poslanci," říká kandidát ČSSD do Senátu na Mostecku Jiří Šlégr
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Havel byl, je a bude věčně živ. Opruz. Oklamal národ. Odvážný. Je stále živý. Tohle nám řekli Zaorálek, kníže, Gazdík či Okamura o odkazu Václava Havla. Imigranti, neziskovky, šílení masturbující umělci...
ANKETA Manželka zesnulého exprezidenta Václava Havla Dagmar Havlová v rozhovoru pro Českou televizi vyzvala ke zdrženlivosti ohledně toho, co by se mohlo po Václavu Havlovi jmenovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
HK: Dlouhý - Další zvýšení minimální mzdy může poškodit některé zaměstnavatele. Chybí odpolitizování tohoto institutu
Minimální mzda, zákoník práce a další instrumenty k „ochraně“ zaměstnanců jsou v ČR bohužel politicky zneužívány. Proces navyšování mezd se navíc neopírá o relevantní data a neobsahuje věrohodné analýzy budoucích dopadů na zaměstnanost. Vnější zásahy v této oblasti jsou pro české hospodářství přímo škodlivé. Podnikatelé v čele s Hospodářskou komorou ČR jsou proto přesvědčeni, že se minimální mzda musí odpolitizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda pokračuje ve zvyšování minimální mzdy, do r. 2017 ji zvýšíme na 11 tisíc korun
Jsem rád, že vláda schválila návrh ministryně Marksové na zvýšení minimální mzdy ze stávajících 9 900 korun na 11 000 korun, a to s účinností od ledna 2017. U minimální hodinové mzdy zavádíme spodní hranici 66 korun namísto stávajících 58,70 korun. Během mandátu naší vlády jsme tak již minimální mzdu zvýšili celkem o 2 500 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Do sbírek Národního technického muzea přibyly unikátní spotřebiče z 30. a 60. let minulého století
Nové přírůstky do sbírky domácích spotřebičů a elektrotechniky získalo Národní technické muzeum v Praze (NTM) během letošního Recyklačního víkendu, který už tradičně uspořádalo ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Výherci
V jediném plánovaném televizním duelu kandidátů na víceprezidenta USA včera bojovali na Longwood University dva zkušení výkonní politici (ve svých domácích státech), jinak prakticky neznámí mimo USA. Republikán Mike Pence, za Donalda Trumpa, a demokrat Tim Kaine, za Hillary Clinton, udělali podle mého dobrou figuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Kandidát do senátu Kos maže příspěvky občanů na svém Facebooku
Kandidát do Senátu Ladislav Kos umístil na svou facebookovou stránku status ohledně toho, že se zatím neobjevil žádný předvolební průzkum k senátním volbám. Zdálo se mu, že není žádné porovnání šancí jednotlivých kandidátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman se odvázal: Zaútočil na dvě firmy a rozesmál občany
Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty Zlínským krajem také podnik TESCOMA, kde se setkal se zaměstnanci. Jak mimo jiné podotkl, je nutné investovat do lidského kapitálu, který tvoří úspěch každého podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka poprvé nevyloučil vládní spolupráci s komunisty. Filip není proti, ale vadí mu NATO
Komunisté se stávají stále žádanějším "zbožím", a to už zdaleka nejen na krajích, ale také přímo na úrovni centrální vlády.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:36, zobrazit podobné
Bylo to úplně jinak. Petr Uhl překvapuje slovy o Václavu Havlovi
V české společnosti se prý vytváří kult Václava Havla, který si přisvojují zejména exponenti české pravice, včetně katolických kněží. To velmi nadzdvihuje levicového intelektuála Petra Uhla, který se rozhodl na webu deníkreferendum.cz představit Václava Havla takového, jaký podle něj byl – tedy jako levicového intelektuála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vitásková (Úsvit-NK): Posledních 7 dnů před volbami 30. 9. 2016
Úvod k souboru programových bodů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Krajské volby = referendum o vládě
Krajské volby jsou často používány občany jako referendum o spokojenosti s vládou. Ve vyspělých demokraciích vedly prohrané regionální volby často k rezignaci premiéra. Stejně tomu může být i tentokrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka navštívil Orlickoústeckou nemocnici
Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka při své cestě po regionu navštívil 1. října 2016 Orlickoústeckou nemocnici. Součástí návštěvy byla prohlídka nemocnice a také diskuze se zaměstnanci a zástupci odborů. Mezi diskutovanými tématy byl rozvoj Orlickoústecké nemocnice, vzdělávací systém sester a navyšování mezd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČMA: Na stát se nemůžeme spolehnout, shodli se manažeři na setkání Klubu Manažerů roku
Setkání Klubu Manažerů roku zorganizovala Česká manažerská asociace v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Cílem setkání bylo diskutovat o konkurenceschopnosti českého průmyslu a digitální společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda projedná růst minimální mzdy či kompenzace pro horníky
Vládu dnes čeká jednání o zvýšení minimální mzdy. Na jejím růstu o 1100 korun od ledna příštího roku na 11.000 korun se shodla tripartita. Ministři se na svém posledním jednání před krajskými a senátními volbami budou zabývat také kompenzacemi pro propuštěné havíře z uhelných a uranových dolů, změnami v oblasti přestupků či návrhem na působení české armády v Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Voliči mají poslední možnost požádat si o voličský průkaz
Voliči mají dnes poslední možnost požádat si o voličský průkaz. Využít jej mohou v případech, pokud krajské zastupitele či senátory nebudou moci volit v místě stálého bydliště. Volit s ním ale budou moci jen v rámci kraje, kde bydlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Úvaha: Když Británie odešla z Unie, musí bojovat proti Bruselu někdo jiný. No a Maďarsko...
Orbánovým evropským pokerem nazývá uskutečněné referendum v Maďarsku matematik a publicista Marian Kechlibar. Jeho text přinesl server NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kandidát Skandera: Myslím, že jsme to v naší zemi vzali za špatný konec
Bruntálsko je dlouhodobě opomíjeno vládou i krajem a mám několik nápadů, které by jednoznačně pomohly okresu k vyšší zaměstnanosti a také k lepší prosperitě, míní Rudolf Skandera. Jaké? Proč přijal nabídku jako nestraník kandidovat za Úsvit a jak hodnotí spojení hnutí s Blokem proti islamizaci v krajských volbách? Zamýšlí se také nad změnou fungování NATO a nad dalšími potřebnými opatřeními pro zajištění naší bezpečnosti. A kriticky se vyjádřil zejména na adresu vlády. Ale nejen jí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ochlasta? Zemanův podpůrce Filip Renč hovoří o Václavu Havlovi
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA „Ti, kteří dnes Havla kritizují, to jsou zpravidla lidé, kteří studovali na zahraničních školách nebo byli členy Socialistického svazu mládeže anebo byli v ústavech pro mentálně choromyslné,“ tvrdí v rozhovoru ParlamentníchListů.cz režisér Filip Renč, jenž Václava Havla pokládá za největšího, nejodvážnějšího a nejtvrdšího chlapa, kterého kdy v životě potkal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Babybox v Pardubické nemocnici bude mimo provoz. Dojde k výměně za modernější typ
V Pardubické nemocnici dojde k výměně babyboxu. Stávající speciální schránka pro uložení novorozenců bude nahrazena modernějším typem. Zařízení, které je umístěno z boční strany pavilonu Porodnicko-gynekologické kliniky, bude mimo provoz od 17. října 2016. Nový babybox by měl ve zkušebním provozu fungovat od 26. října 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
"Lady Opencard". Přečtěte si více o státní zástupkyni, kterou dnes zatkli
Kdo je dnes zadržená státní zástupkyně Dagmar Máchová, které byly už v květnu odebrány trestní případy? Její obraz předložily české veřejnosti ČTK a Lidové noviny. Žena zvaná „Lady Opencard“ neměla za sebou jen tuto slavnou kauzu karty všech Pražanů, která nakonec skončila v propadlišti dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Šedivý (KSČM): Konečné řešení invazivních druhů v Evropě. Jsou jimi také imigranti?
Evropská unie plánuje přísnější regulaci nepůvodních invazivních živočišných a rostlinných druhů. Aktuálně vzniká v Bruselu seznam organismů, které bude nutné na starém kontinentu buď omezit, nebo dokonce zlikvidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Rozčílená ombudsmanka Šabatová: Místo aby policisté rázně zakročili proti čínským agresorům, došlápli se na jejich oběti
Ombudsmanka Anna Šabatová zkritizovala českou policii za to, jak se chovala při čínské návštěvě. Místo toho, aby strážci zákona zakročovali proti agresivním příznivcům čínského prezidenta, došlápli si spíš na oběti těchto agresorů. Své o tom vědí např. na FAMU, kde podle Šabatové postupovala policie opravdu velmi zmatečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Prezidentu Václavu Havlovi by letos bylo 80 let
Kulaté výročí pana prezidenta V. Havla připadá na 5. října 2016. Čím si ho připomenout?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se ostře vyjádřil o České televizi. Nejlepší by prý bylo úplně zrušit koncesionářské poplatky
I když bylo deštivé počasí, náměstí v Uherském Brodě bylo zaplněno. Přijel totiž prezident Miloš Zeman. V doprovodu hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka (ČSSD) se seznamuje s problémy kraje a občanů. Vyjádřil se mimo jiné ke kauze Ferdinanda Peroutky i k veřejnoprávní České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
BIC: Komentované výstupy na Lysou horu mají za sebou další úspěšnou sezónu
V průběhu června až září měli návštěvníci Beskyd možnost zažít netradiční výstup na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Beskydské informační centrum Frýdek-Místek pro ně uspořádalo již pátý ročník komentovaných výstupů s průvodcem na Lysou horu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Panenka: Obr na hliněných nohách se hroutí. Deutsche Bank drtí rizikové úvěry i rekordní pokuty
Lukáš Panenka za pomoci textu analytika Michaela Snydera komentuje kritickou situaci největší německé banky současnosti, jejíž krach s sebou může dolů stáhnout celou evropskou ekonomiku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Korupce by měla být nepromlčitelná, navrhuje senátní adept. Je chirurg, kandiduje v drsném kraji a s ničím se moc nepáře, takže to stojí za to
ROZHOVOR „Často slyšíme, že peníze na zdravotní péči nejsou, ale na reklamy zdravotních pojišťoven při přetahování klientů mezi nimi se snadno najdou,“ říká chirurg Vítězslav Maláč, nezávislý kandidát do senátu za KDU-ČSL. Ten si v minulých letech získal oblibu na Bruntálsku i v celém Moravskoslezském kraji nejen jako lékař, ale také jako nesmlouvavý kritik politické korupce. „Chtěl bych navrhnout nepromlčitelnost korupčního jednání a zamezit v tomto případě i použití prezidentské milosti v případě nepoctivého politika nebo veřejného činitele. Současně bych podporoval zákon o ochraně oznamovatele korupce,“ ještě dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sázkový byznys je férový, jako když jdete do kina, přesvědčoval lidi prezidentský kandidát Horáček. Nejsme prý Zemanistán ani Bimboland
REPORTÁŽ Na Mendelově univerzitě v Brně v rámci cyklu Lidé z praxe se studenty debatoval Michal Horáček. Mluvilo se o jeho zkušenostech ze sázkového byznysu, Horáčkově pohledu na „autentický život“ za totality a dnes, ale i o případné kandidatuře na prezidenta. Michal Horáček začal připomínkou roku 1989, kdy podle něj občané paternalistického státu, který všechno věděl a choval se k nim jako k nesvéprávným dětem, najednou dospěli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nesmíme polevovat v ostražitosti, vyzývá Škromach čtenáře. Pak prozradil, co by dělal, kdyby jej nezvolili
Z PROFILŮ Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) by rád obhájil svůj post v horní komoře Parlamentu České republiky a dál sloužil občanům. Přesto v odpovědích čtenářům serveru ParlamentníListy.cz prozradil i to, co by dělal, kdyby náhodou senátorský post neobhájil. Nikoli poprvé se vyjádřil také k uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD Most: Klika - děkuji vládě za podporu horníkům z Mostecka
Reakce na schválení kompenzace pro horníky z Mostecka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Křížovky uchvátily seniory, o křížovkářskou ligu měli nebývalý zájem
„Chceme další křížovky,“ žádali senioři po skončení Křížovkářské ligy, ojedinělé tříměsíční soutěže určené starší generaci. Zájem o luštění deseti křížovek předčil očekávání organizátorů. Celkově se zapojilo 1 184 lidí v 25 městech a obcích severní Moravy a Slezska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman před lidmi vyzval k uvěznění dalšího "privatizátora". Podívejte se, kdo to je
Prezident Miloš Zeman zavítal do společnosti CRYSTALEX CZ a setkal se s občany Karolinky. Stalo se tak u příležitosti jeho návštěvy Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová může kandidovat znovu. Úředníci ji odmítli vyškrtnout z voleb
Lékařka Alena Dernerová zůstává platnou kandidátkou a může se zúčastnit senátních voleb na Mostecku. ČTK to dnes řekla mluvčí mostecké radnice Alena Sedláčková. Mostecký magistrát odmítl požadavek na její odvolání, který na konci minulého týdne podala místopředsedkyně hnutí Severočeši.cz Hana Jeníčková. Mostečtí úředníci se tak zachovali zcela opačně než úředníci krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pane Konvičko, proč ničíte protiislámské hnutí?!
Loajalita má své meze a už se nedá mlčet. Takto to dopadá, když politický prvňáček si dá neuskutečnitelné cíle (nebo mu je někdo nakukal) a dělá všechno pro to, aby ti, co mu fandili, si poťukali na čelo a šli hledat jinam. To, co musí sluníčka a další odpůrce kritiků islámu hřát u srdce, je rozdrobenost protiislámského hnutí. Martine Konvičko, kam se poděla věcná kritika stále více se rozlézající muslimské nepatřičnosti v Evropě z Vašich dřívějších článků? Solidní argumentace je právě to, co přitáhlo další čtenáře a co rozšiřovalo řady Vašich příznivců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kdo kritizuje Havla, je pomýlený. Dnes jsme to dopracovali k tomu, že si ministři pletou parlament s fabrikou. Bývalý disident, ministr a velvyslanec hovořil z rádia
Diplomat a novinářský matador Luboš Dobrovský zavzpomínal ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu na Václava Havla. Znal ho již za vlády komunistů a po roce 1989 byl dokonce jeho kancléřem na Hradě. Vysvětloval, proč Havel po roce 1989 s komunisty jednal tak smířlivě. Posléze se Dobrovský vymezil proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Průzkum: Nespolehliví plátci DPH nejrychleji přibývají ve Středočeském kraji
Počet firem na seznamu nespolehlivých plátců DPH stále narůstá, i když čím dál pomaleji. Ve třetím kvartálu letošního roku jich přibylo 644 a celkový počet nespolehlivých plátců DPH se ke konci září vyšplhal na 6 174. Jedná se o nejnižší kvartální, stejně jako meziměsíční, přírůstek za poslední rok. V tomto období rostl podíl nespolehlivých plátců DPH nejvíc mezi firmami s tržbami do 10 milionů korun a u společností se sídlem ve Středočeském kraji. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Za komunistů mohl i nezaměstnaný Havel chodit na kafe do Slávie. Takto nyní jejich senátní kandidát promluvil u Drtinové
Díky komunismu tu máme rozvinutou prodejní síť. Tvrdí to alespoň kandidát do Senátu na Praze 6 Pavel Franěk (KSČM). Byl hostem pořadu Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lídr ODS Baxa: Koalici s komunisty si Plzeňský kraj nezaslouží
Po celé čtyři roky se mi zdálo, že si koalice nese znamení zrodu. Byla to koalice poražených a tomu odpovídal její bezbarvý výkon, říká pro ParlamentníListy.cz jednička na kandidátce ODS Martin Baxa, která v roce 2012 vyhrála volby v kraji. S přesvědčením zajistit kvalitní dopravní síť, moderní školství, dostupné zdravotnictví a sociální služby v kraji chce úspěch strany zopakovat. Nevyhnuli jsme se ale i tématu bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ombudsman: Policie chybovala při návštěvě čínského prezidenta
V rámci bezpečnostních opatření při návštěvě čínského prezidenta policie při některých incidentech jednala nepřiměřeně a zmatečně. Bezdůvodně některé osoby zajišťovala a převážela je na služebnu Bartolomějská, jako zmatečné lze označit jednání na FAMU v souvislosti s vyvěšenou tibetskou vlajkou. Místo aby zakročila proti agresivním příznivcům čínského prezidenta nebo alespoň zjistila jejich totožnost, zakročila naopak proti oběti jejich útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Zrušení roamingových poplatků - navrhovaná opatření nesmějí vést k dodatečným příplatkům
Poslanci Evropského parlamentu včera večer diskutovali s představiteli Evropské komise o návrhu prováděcího předpisu v souvislosti s plánovaným zrušením roamingu v EU. Předpis má zabránit obavám operátorů ze zneužívání různých tarifů ve členských zemích, vyvolává však stále řadu otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Policisté sebrali pražskou státní zástupkyni. Dohlížela na Opencard, podezírají ji z vynášení
Státní zástupkyně Dagmar Máchová skončila v rukou policie. V minulosti sama dohlížela na vyšetřování řady citlivých kauz – Opencard či případ Nemocnice na Homolce, ale teď zřejmě bude mít co vysvětlovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Hasiči zdolali simulovaný požár Žižkovské věže
V náročných podmínkách Žižkovské televizní věže se jednotky Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy snažily včera (3. 10.) zdolat simulovaný požár. Úkolem bylo lokalizovat a eliminovat jeho ohnisko ve výšce 105 metrů, včetně záchrany civilistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jiřina Šiklová na havlovské debatě: Jsme příliš bohatí, žijeme na úkor ostatních. Byli i horší prezidenti než Zeman, třeba Zápotocký
REPORTÁŽ Filozof, vysokoškolský pedagog a publicista profesor Jan Sokol převzal ve středu odpoledne z rukou Dagmar Havlové Cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Při té příležitosti se v mezinárodním duchovním centru – Pražské křižovatce – konala debata, v níž přišli na přetřes prezident Miloš Zeman i strach z uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Totem z Václava Havla, kult osobnosti. Adorace k jubileu exprezidenta se totálně vymkla, varují odborníci
Na prvního českého prezidenta Václava Havla se teď vzpomíná v souvislosti s jeho nedožitými osmdesátými narozeninami, které připadají na 5. října. Podle mediálních expertů je ho však v médiích až příliš. „Ty nadšené tirády mu spíše škodí. Myslím, že už je načase, aby se objevil historik, který nějakým způsobem působení Havla zhodnotí a řekne, co udělal dobře a co špatně,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz Irena Ryšánková. Podobně smýšlí i Jana Dědečková. „Chybí mi v současnosti renomovaný historik, který by vědecky polemizoval s dílem a životem Václava Havla, jako to svého času uměl příslušník české historické obce Josef Pekař v případě T. G. Masaryka,“ domnívala se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Flachs (SPD): Co Vám slibuje a neslibuje lídr kandidátky za Jihočeský kraj?
Osobně považuji za největší problém celého českého státu klesající porodnost, která pomalu a jistě způsobuje vymírání českého obyvatelstva. O co jiného by se měla vláda starat, potažmo všichni politici? Je snad něco důležitějšího?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Zastupitelstvo vydalo Zásady územního rozvoje kraje
Jihomoravští zastupitelé na svém zasedání 5. října 2016 schválili jeden z nejdůležitějších dokumentů končícího volebního období - Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje a vydali je formou opatření obecné povahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Podřeknutí experta - kvóty připravovala EU patnáct let
Pavel Kopecký se zamýšlí nad dopadem víkendového maďarského lidového hlasování o odmítnutí imigračních kvót a ptá se, zda jsme svědky postupného pukání ledů tak, jako před šestadvaceti lety
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zákaz kouření v autě, pokud tam budou děti. I to prý mohou poslanci schválit
Poslanci by mohli zakázat kouření ve vozidlech, pokud v nich cestují i děti. Možnost zřizování kuřáren v restauracích by se naopak podle dnešního stanoviska zdravotnického výboru do vládního návrhu takzvaného protikuřáckého zákona dostat neměla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jančura se prý snažil vydírat hejtmana Zimolu. Ten podává trestní oznámení a nám k tomu řekl více
Podnikatel Radim Jančura nepřímo vstoupil do politiky, když nejprve v médiích a poté na svých autobusech i na billboardech začal bojovat proti některým politikům ČSSD. Jeho útok na hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimolu však může krále žlutých autobusů přijít draho. Hejtman na něj podává trestní oznámení. ParlamentnímListům.cz prozradil, co se mezi hejtmanstvím a podnikatelem odehrálo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Přistěhovalci z černé Afriky... a dál si to přečtěte sami. Byli jsme na akci europoslance Národnědemokratické strany Německa
JINÝMA OČIMA „Přistěhovalci z černé Afriky jsou jen prostředkem prounijních politiků, jak zničit národní státy a nastolit multikulturní společnost. Evropské společenství nám vyhlásilo válku,“ řekl doslova představitel Národnědemokratické strany Německa (NPD) Udo Voigt během své návštěvy Ústeckého kraje, kam přijel na pozvání Dělnické strany sociální spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Foldyna (ČSSD): Co říkám na zprávu, že vláda přijala rozhodnutí o kompenzaci horníků v Ústeckém kraji?
Komentář ke kompenzaci platů horníkům v Üsteckém kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Huml: Těmto kecům jsem nevěřil ani tenkrát… Jde o reálnou hrozbu konce Evropy. Přicházející chaos, násilí a arogance…
ROZHOVOR Poslanec ČSSD Stanislav Huml míní, že pokud se EU začne rozpadat, měli bychom oprášit myšlenku neutrality a je možná alternativa v rámci Visegrádu, ke kterému by se přidaly další státy. Sociální systém je dle něj již našponovaný k prasknutí a příchod imigrantů nepřežije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO My jsme pindíci. Slavný herec, volič TOP 09, sehrál scénku o světové politice
Myslíte si, že vám vládne demokraticky zvolená vláda? To jste malé děti nebo co? Vládnou vám ilumináti, poznamenává video A bude hůř na serveru Playtvak.cz. V hlavních rolích se zde představil podporovatel TOP 09 Oldřich Navrátil (otec), Jan Brožek (syn) a Dagmar Vadovičová (matka).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
JCCR: V Nové Bystřici založili tradici běhu do České Kanady. Akce podpořila osmiletého zdravotně postiženého Jana Šánu
Nabídku četných aktivit v Nové Bystřici letos rozšířil první ročník běžeckého závodu. V městečku si sportovci organizují své akce většinou sami. Běh Českou Kanadou byl zčásti výjimkou, protože se na něm kromě místních atletů podílela i radnice. Stal se zároveň charitativním projektem se snahou podpořit zdravotně postiženého osmiletého chlapce. Záměr pomoci Honzovi Šánovi z Hradiště pořadatelům i díky projektu Jižní Čechy olympijské vyšel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Rozezlený poslanec Vyzula přitvrzuje, kuřákům žádná práva nenáleží
Zdravotní výbor Sněmovnydnes opět jedná o protikuřáckém zákonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní situace v Ústeckém kraji se pomalu zlepšuje, soudí kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje
ROZHOVOR „Problémem Ústeckého kraje je trvale vysoká nezaměstnanost. V kraji také narůstá počet osob žijících v chudobě a v sociálně vyloučených lokalitách. Sociálně vyloučených lokalit je v kraji 80, což je absolutně nejvyšší počet v celé ČR. V sociálně vyloučených lokalitách žije více než 38 tisíc lidí, což je více než jedna třetina všech obyvatel sociálně vyloučených lokalit v celé ČR. S nezaměstnaností a chudobou lidí žijících v sociálně vyloučených lokalitách souvisí napětí mezi obyvateli regionu a vyšší kriminalita, zejména pak krádeže," vypočítává chyby kraje Martin Klika, kandidát za ČSSD do zastupitelstva Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zabránil hrozící škodě státu přesahující 330 miliard korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zvítězil ve sporu o určení pravosti platebních příkazů v hodnotě přes 330 miliard korun. Příkazy se měly týkat poradenství k výstavbě dálnic údajně podepsané někdejším federálním ministrem financí začátkem 90. let. Městský soud v Praze pravomocně potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 a zamítl žalobu na určení pravosti listin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeserte se, estébácké Parlamentní listy! Zemanův upocený vepř Jandák, oslavuje Havlovy narozeniny Jan Rejžek
Způsob, jakým referují ParlamentníListy.cz o bývalém prezidentovi Václavu Havlovi v době, kdy si připomínáme jeho nedožité osmdesáté narozeniny, se zřejmě velmi nelíbí známému kritikovi Janu Rejžkovi. Ten to poněkud netradičním způsobem naznačil na svém twitterovém účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bačkory Václava Havla. Vývar, guláš a štrúdl. Oslavy pokračují
Terezie Kaslová, vnučka Ferdinanda Peroutky, v nedávné minulosti zaujala tím, že poslala exekutory na Pražský hrad na prezidenta Miloše Zemana, aby z něj vymohli omluvu za slova, která o jejím dědečkovi pronesl. Výrazně jiný vztah měla paní Kaslová k bývalému prezidentovi Václavu Havlovi. Promluvila o něm na serveru Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: ECB vypustila pokusný balónek o útlumu QE, který může doletět na české území
ECB vypustila pokusný balónek, který je sakramentsky důležitým signálem pro ČNB a vlastně vůbec všechny, kdo uvažují o tom, co bude se zafixovanou českou korunou příští rok. Podle agentury Bloomberg by mělo od jara docházet k postupnému utlumování měnové expanze, tak jak to před dvěma lety spustil. Konkrétně nekonkrétní “zdroje” z útrob ECB mluví o tom, že panuje shoda o útlumu nákupů dluhopisů o 10 mld. eur měsíčně. Připomeňme, že dnes ECB nakupuje do své bilance dluhopisy za 80 mld. měsíčně. Neboli pokud by “zdroje” měly pravdu a s útlumem se začalo v dubnu 2017, tak se s touto expanzivní politikou může skončit krásně do konce příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Zdravá, prosperující a dobře spravovaná metropole. Praha představila veřejnosti nový strategický plán
Institut plánování a rozvoje včera v Městské knihovně představil veřejnosti návrh aktualizace Strategického plánu Prahy včetně jeho vyhodnocení na životní prostředí. Nyní bude návrh plánu předložen zastupitelům ke schválení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátorka Dernerová: Cítím se poškozena situací, kterou způsobila Hana Jeníčová
Prohlášení MUDr. Aleny Dernerové k senátním volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lídr Jihočechů Hroch: Je třeba zavést přísnější hraniční kontroly pro uprchlíky
Před čtyřmi roky skončili Jihočeši 2012 se třetím nejvyšším počtem mandátů v opozici. Jakých největších chyb se vedení kraje v minulosti dopustilo? Jaký přístup hnutí preferuje k otázce bezpečnosti, dopravy a celkového rozvoje kraje? Nejen o tom jsme si povídali s předsedou hnutí, zastupitelem kraje a dlouholetým starostou Kovářova Pavlem Hrochem. Zavazuje se také, že celý program hnutí je založen na reálných záměrech, které se dají splnit v průběhu volebního období. O jaké konkrétní sliby jde?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Naprostá většina kolegů pracuje pro město zcela nad rámec odměny, říká kandidátka z Libereckého kraje
ROZHOVOR „Politiky, a vlastně tedy i sebe, mohu vnímat dvojím způsobem. Buď tak, jak často slýchám ve volební kampani od lidí. A sice, že jsme lidé, kteří jdou jen za dobrým korytem a svým zájmem. A že něco slibujeme a po volbách na sliby zapomeneme. Jsem dva roky městskou zastupitelkou v opozici. A mám tak možnost vidět, že naprostá většina kolegů pracuje pro město zcela nad rámec odměny," říká kandidátka do zastupitelstva Libereckého kraje Květa Vinklátová (Starostové pro Liberecký kraj).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Komunikace Poustka v Lysolajích bude rekonstruována
Komunikace Poustka v městské části Praha – Lysolaje projde kompletní rekonstrukcí. Rada hl. m. Prahy schválila uzavření smlouvy s vítězem výběrového řízení, společností Strabag, a.s., s nabídkovou cenou 22 481 265 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
K podělání. Jaké kalhotky má dneska Šabatová. Zlý Dienstbier a sluníčkářská banda. Vnitřní teroristé v cikánských enklávách. Doubrava jasně potvrdil, že kandiduje do Senátu
ROZHOVOR Senátor Jaroslav Doubrava vysvětluje spory u Severočechů.cz a zdůrazňuje, že nadále kandiduje do Senátu a nepatří mezi vyškrtnuté. „Snažím se něco dělat v sociální problematice a snažím se pomáhat v boji proti vnitřním teroristům v cikánských enklávách nepřizpůsobivých obyvatel na severu Čech,“ řekl Doubrava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Čarnogurský: Havel nechtěl rozpad Československa. Ale věděl, že to je nezvratné
Bývalý prezident Václav Havel by se dnes dožil 80 let. „I já si jej připomínám,“ uvedl v ČT24 slovenský politik a disident Ján Čarnogurský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Aktivisté Greenpeace jdou dolů z chladicí věže. Ještě předtím vytvoří barevnou mlhu
Dnes jsou aktivisté Greenpeace na chladicí věži chvaletické elektrárny již třetí den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ležel mu „na stole“. Profesor Pafko vzpomíná na Václava Havla
ROZHOVOR Uznávaný chirurg profesor Pavel Pafko zachránil život bývalému prezidentovi Václavu Havlovi, když mu úspěšně odstranil zhoubný nádor plic. Chirurg, který odoperoval přes třináct tisíc pacientů, vzpomíná na toho nejvýznamnějšího z nich jako na slušného člověka, který nechtěl žádná privilegia a který i v kritické situaci dokázal poděkovat. „On v době, když nemohl mluvit, protože měl vývod z průdušnice, vzal papír a napsal na něj – děkuji. Tak zůstává v mé paměti,“ prohlásil emeritní přednosta III. Chirurgické kliniky pražské Fakultní nemocnice Motol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tohle už je peklo: V Německu začíná být díky migrantům zle, policie nic nenadělá
Deník Rheinische Post informuje o vysoké kriminalitě v Dortmundu, na které se podílí v drtivé většině případů přistěhovalci. Zejména v okolí třídy Mallinckrodtstraße je prý situace neúnosná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Irena Bartoňová Pálková: Nejsme tak bohatí, abychom mohli vybírat nejlevnější zakázky
Víc než 600 miliard ročně rozděluje zákon o veřejných zakázkách. To je opravdu velká zodpovědnost a selský rozum napovídá, že by zákon měl být vypilovaný k dokonalosti. Obzvlášť když si jeho novou verzi vynutilo pět nových směrnic Evropské unie zlepšujících pravidla unijního zadávání zakázek, které bylo zapotřebí vnořit do našeho právního řádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dětský kanál ČT: Děti, dneska slavíme. Václav Havel, předurčený k velkým krokům!
Nedožité osmdesátiny Václava Havla jsou během středy jedním ze stěžejních témat vysílání České televize. Od téměř monotematického ranního vysílání po večerní tematický koncert České filharmonie a komponovaný večer na ČT Art, kde se můžete s jeho dílem seznamovat až do půl dvanácté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Úspěchy talentovaných studentů Univerzity Pardubice v zahraničí
Zimní semestr dalšího akademického roku právě začal a Univerzita Pardubice si díky svým studentům připisuje další úspěchy. Postarali se o ně hned tři studenti, kteří se rozjeli do světa. Student Fakulty ekonomicko-správní Jakub Zimola vyhrál soutěž studentských inovátorů ve Velké Británii. A dvojice studentů z Fakulty elektrotechniky a informatiky je na dvoutýdenní stáži v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nas... Andrej Babiš seděl u TV, kde běžel Sobotka, a soptil: Jen žvaní. Magor Dienstbier. Junckerovy blbosti. Podraz!
Redaktoři MF DNES prozradili, že ministr financí Andrej Babiš byl při rozhovoru, který jim v průhonické Sokolovně poskytl, velmi nabroušený. Pokřikoval na Bohuslava Sobotku v televizi, pustil se do předsedy Evropské komise i do ČSSD a jednoho z jejích ministrů rovnou nazval magorem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Závodní formule studentů ČVUT v Praze se představí v dejvickém kampusu
Dne 12. října se před dejvickým monoblokem Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze uskuteční další ročník akce Den s formulemi ČVUT. Během ní studenti představí jak formuli s elektrickým pohonem týmu eForce FEE Prague Formula, tak i monopost se spalovacím motorem skupiny CTU CarTech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Evropa nesmí dále přihlížet invazi islamistů
Bývalý premiér Austrálie má pravdu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nová generace: Téma migrace a pohádka o "chytré horákyni"
Josef Mičan, kandidát hnutí NOVÁ GENERACE a jeho zamyšlení nad tématem migrace v programu krajských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mladí hlupáci z ČT. Zkušený mediální šéf se rozjel na téma Václav Havel
OSMDESÁTINY VÁCLAVA HAVLA Proamerický Václav Havel? Podle dlouholetého vedoucího představitele vydavatelských domů v ČR, nyní výkonného tajemníka Odborového svazu novinářů a pracovníků médií Petra Masopusta spíše se slzou v oku vzpomínal na svoji návštěvu v USA. Staví se česká a zvláště veřejnoprávní média k prvnímu polistopadovému prezidentu nekriticky? Prý to pramení spíše z neznalosti jednotlivých žurnalistů, jejichž obzor vidění je necelých dvacet let zpět. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje rovněž „humanitárnímu bombardování“, ale také Knihovně Václava Havla, nad jejímž financováním mecenášem Bakalou by se podle Masopusta vedení mělo minimálně zamyslet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin prý jasně vítězí. USA mohou přitvrdit sankce, jenže...
Západní komentátoři se věnují napjatým vztahům mezi Spojenými státy a Ruskem. Ani pozastavení jednání o příměří ze strany Washingtonu prý Moskvě nijak neuškodí. Prezidentu Putinovi se prý podařilo díky sofistikovaným manévrům pojistit si vztahy se všemi velmocemi regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Letošním havláriím sice počasí trošku nepřálo, ale jinak se jim očekávaně daří
Aby bylo jasno. Tyto řádky nejsou psány za účelem sebemenšího znevážení jména a činů našeho největšího dramaticko-politicko-filozofického velikána a největšího humanitála všech dob – Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Starý Le Pen šokoval tak, jak to nikdo nečekal. Marine asi zůstala koukat
Kandidátovi na francouzského prezidenta Nicolasi Sarkozymu se dostalo nečekané podpory od bývalého vůdce Národní fronty Jeana-Marie Le Pena. Osmaosmdesátiletý Le Pen uvedl, že pokračovatelem jeho odkazu je spíš Sarkozy než jeho dcera Marine.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ostudné a blouznivé prohlášení. Šéf evropských socialistů se pustil do Zemana za jeho návrh k "deportacím uprchlíků"
Výroky českého prezidenta Miloše Zemana o deportaci uprchlíků jsou ostudné a blouznivé, řekl dnes šéf frakce socialistů v Evropském parlamentu Gianni Pittella. Italský polik tak reagoval na rozhovor, který Zeman poskytl britskému listu Financial Times při návštěvě na řeckém ostrově Rhodos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Špatné silnice plné kamionů i liduprázdné cyklostezky. V ČT diskutovali kandidáti na středočeského hejtmana
Poslední krajská předvolební debata byla v úterý večer vysílána zpravodajskou televizí ČT24 s lídry kandidátek Středočeského kraje. Ve studiu s moderátorem Jakubem Železným debatovali Vít Rakušan (STAN), Zdeněk Štefek (KSČM), Petr Tiso (TOP 09), Josef Vacek (Spolu pro kraj, KDU-ČSL, SZ a SNK ED), Luboš Zálom (Svobodní a soukromníci), Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), Miloš Patera (ČSSD), Martin Kupka (ODS) a František Kopřiva za Piráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist