Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.083x, což odpovídá cca 213.045-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Režisér: Chystá se český majdan. V pátek k něčemu dojde. Jsou placeni z ciziny
„Miloš Zeman není loutkou, která je někým manipulována, a to lidé cítí,“ říká režisér Jiří Svoboda. Podle jeho slov nyní politici litují, že změnili volbu prezidenta na přímou, protože by o hlavě státu chtěli rozhodovat sami. Svoboda tvrdí, že všichni politikaří, jen ministr Andrej Babiš má jasnou představu o řízení státu. Ostatní se veřejně ukazují, ale vize směřování země nevidí. Jen řízení se instrukcemi z Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Klára Samková: Vy umělci a vzdělanci, i kdyby Zeman poblil korunovační klenoty, bude to menší škoda než to, co pácháte vy!
Ostře se vůči divadelníkům a jejich petici vymezila advokátka Klára Samková v příspěvku, který zveřejnila na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Brady do piče. Češi mají srandu ze všeho, včetně současného rozruchu kolem vyznamenání. Nahlédněte
Kauza kolem ne/udělení státního vyznamenání přeživšímu holocaustu Jiřímu Bradymu se rozrostla do obřích rozměrů, ve stále rostoucí intenzitě plní český veřejný prostor. Na plné obrátky frčí i lidová tvořivost, která si nemilosrdně střílí z hradního osazenstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kauza Brady: Nový důkaz, že je Zeman vyděrač? Daniel Herman vytasil mail
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se nevzdává. Serveru Blesk.cz nyní zaslal text e-mailu, který měl poslat svému strýci Jiřímu Bradymu dne 8. září po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na slovenském velvyslanectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Umělci se organizovaně postavili proti Miloši Zemanovi: Až přijdete do divadla...
Asociace profesionálních divadel a Herecká asociace vydaly společné prohlášení nazvané Nemůžeme mlčet, v němž ostře kritizovaly chování politických elit v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Odsoudily nedávné prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů o oficiální politice Česka vůči Číně i „mstivou hanebnost“ prezidenta, který neudělí vyznamenání pamětníkovi Osvětimi a Terezína Jiřímu Bradymu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prosím vás, kdo je to ten Jiří Brady? Na internetu leží zajímavé záležitosti
Pamětník koncentračního tábora v Osvětimi Jiří Brady je v posledních dnech částí médií a politiků prezentován jako světově proslulá osobnost, u které je velkou ostudou, že české státní vyznamenání ještě neobdržela. Objevily se informace, že je držitelem „mnoha zahraničních ocenění“ nebo že je jeho přínos prezentaci holocaustu zcela zásadní. Některé skutečnosti ovšem tento obraz ideálního kandidáta trochu rozbíjejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Brady sem Brady tam, Brady kam se podíváš…..
Česká média se předhánějí v prezentaci Jiřího Bradyho jako málem jediného bojovníka proti fašismu, jediného, kdo v době nacistické okupace trpěl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kateřina Jacques se rozhorlila: Dana Drábová bude mluvit na Staroměstském náměstí? To je vtip?
Konkurenční oslavy 28. října na Staroměstském náměstí mají shromáždit všechny, kterým nekonvenují způsoby prezidenta Zemana a nechtějí se kompromitovat účastí na oficiálních oslavách na Pražském hradě. Pestrost této koalice však očividně mnohým nekonvenuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Když budete pořád lidi takhle štvát... Známý profesor varuje Západ
Globalisté ženou západní demokracie do záhuby. Pokud se nechtějí neodvratně odcizit od nacionalistů a konzervativců, musí je přestat nazývat rasisty a pokusit se o konstruktivní řešení imigračního problému, míní americký profesor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dagmar Havlová nepůjde na Hrad
Bývalá první dáma Dagmar Havlová se nezúčastní oslav 28. října na Pražském hradě. Zařadila se tak k politikům, kteří se z ceremoniálu k výročí české státnosti omluvili na protest proti politice prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
To je ale překvapení. Šlachta vyhrál konkurs, ve kterém byl sám
Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se od listopadu stane náměstkem generálního ředitele Celní správy pro oblast pátrání. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí celníků Martina Kaňková. Šlachta uspěl ve výběrovém řízení; podle dřívějšího vyjádření Celní správy byl jediným uchazečem o funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Kauza Brady
Kauza Brady je ukázkou toho, kam až jsou politici pražské kavárny schopni zajít, aby mohli dehonestovat prezidenta republiky. To všechno aniž by měli v ruce nějaký důkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Zpátky nás vleče kádrovácké harašení
Europoslanec Jiří Maštálka, zotavující se po zdravotním trablu, se sobotního jednání ÚV KSČM ještě zúčastnit nemohl. Svůj diskusní příspěvek zaslal písemně. Pod názvem „Jen nebrečet nad rozlitým mlékem“ jej ovšem zveřejnil i na svém blogu, webech Haló novin a KSČM a také v Parlamentních listech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kancléř Mynář na ČT: Jestli mám používat silné výrazy jako vy, tak řeknu, že pan Herman lže
Kancléř prezidenta Zemana Vratislav Mynář ve středu usedl do křesla pro hosta pořadu Interview ČT24. Prozradil, jak bude Hrad dál postupovat v kauze Peroutka, a snažil se také znovu vysvětlit, jak to bylo s vyznamenáním/nevyznamenáním pana Bradyho. Kancléř Mynář se v této souvislosti dovolával i diskuse na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Biologickou léčbu lupénky má o 25 % více klientů VZP než před třemi lety
Přes 380 milionů vydala v loňském roce Všeobecná zdravotní pojišťovna na léčbu svých klientů s lupénkou. Bezmála čtvrt miliardy korun si přitom vyžádala tzv. biologické léčba těch nejtěžších případů. Počet pacientů, kteří jsou těmito moderními přípravky léčeni, se za poslední tři roky zvýšil o 25 % a průměrné roční náklady na každého z nich se pohybují kolem hranice 270 tisíc korun. Právě biologická léčba přitom umožňuje dostat komplikované případy dlouhodobě pod kontrolu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Konec hry? S medailí pro Hermanova strýce je to jinak, než se píše. Přinášíme zcela nové informace
Nejasnosti ohledně neudělení vyznamenání pro Jiřího Bradyho by mohly teoreticky skončit. Kanada, jejímž občanem Brady je, má přesně definované podmínky pro udílení medailí jiných zemí svým občanům. Podle zjištění ParlamentníchListů.cz nebyla žádná žádost z české strany kanadské vládě podána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rychetský ze zúčastní ceremoniálu, ale zkritizoval Hrad
Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský se zúčastní oslav 28. října a předávání vyznamenání na Pražském hradě. Jde o výraz úcty k svátku, uvedl v prohlášení, ve kterém ale zároveň kritizuje postup Hradu v kauze kolem vyznamenání pro Jiřího Bradyho. Podle Rychetského by měl být Brady 28. října oceněn vysokým státním vyznamenáním, „i kdyby bylo třeba přidat na pódium Vladislavského sálu jednu židli navíc“. Rychetský se vymezil i vůči prohlášení nejvyšších ústavních činitelů v souvislosti s návštěvou dalajlámy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Viktor Lošťák: Obutá i bosá, sleva nesleva. Zelená šalinkarta po Novém roce
Před volbami v roce 2014 slíbil Martin Ander a Strana Zelených zlevnit roční předplatní jízdenku v Brně z 4 750 korun na dva a půl tisíce. Za dva měsíce, tedy po více než dvou letech, se konečně Brňané dočkají. Opravdu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ondráček (KSČM): K výrokům ministra kultury
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Budeme muset v ČT škrtat, když nám nebudete víc platit! vyhrožuje občanům ředitel Dvořák
Pokud se nezvýší koncesionářský televizní poplatek, bude muset Česká televize omezovat vlastní tvorbu. V rozhovoru pro server E15.cz to uvedl generální ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dalibor Balšínek: Zeman je odpudivý. Čím naší zemi vlastně prospívá?
Nad kauzou Jiřího Bradyho a rolí, kterou v ní hrál prezident Miloš Zeman, se na serveru Echo24 zamýšlí jeho šéfredaktor Dalibor Balšínek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Opolzer: O korupci
Je známo, že korupce je tajné okrádání státních prostředků. Bojuje s ní lidstvo od nepaměti. Žít na úkor druhých je stará pohanská praxe. Zatím se jí nepodařilo odstranit policií, soudy, zákonodárstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Novela zákona o pozemních komunikacích zlepší kvalitu silnic první třídy
Současný zákon o pozemních komunikacích v podstatě neumožňuje krajům zapojit se do péče o silnice I. třídy. Stát totiž může na kraje převést pouze jejich celkovou správu. To by ale pro kraje znamenalo neúměrnou finanční zátěž, a proto se logicky brání podepisovat příslušné smlouvy. Výsledkem této nešťastné situace je, že silnice I. tříd jsou ve srovnání se silnicemi II. a III. tříd co do výše investic do rozvoje a oprav popelkou a neutěšeně chátrají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Machr přes průzkumy odhaluje, jak je to s Milošem Zemanem, jeho oblibou u lidí, a naznačuje podstatné věci do voleb
ROZHOVOR Nárůst popularity Miloše Zemana se vezl na vlně strachu z migrace. Ve správný čas mluvil jasně a rozhodně na rozdíl od jiných politiků. To si myslí sociolog a předseda správní rady agentury Střediska empirických výzkumů STEM Jan Hartl. Zeman podle něj razí představu lidového prezidenta, kterého jsme tu dosud neměli. V rozhovoru dále řekl, že oblíbenost politiků nezáleží ani tak na kauzách samotných, ale na způsobu, jak se s nimi dokážou vyrovnat nebo se z nich vykroutit. Zdůraznil také, že mnoho problémů společnosti vzniká, protože politici a činitelé rozhodují, aniž solidním výzkumům věnují potřebnou pozornost. Kdyby tak učinili, ušetřili by nám mnoho problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Oslavy vzniku ČSR budou nejvyhrocenější za poslední roky
Blížící se oslavy vzniku Československa budou nejvyhrocenější v moderní historii státu. I když se i v minulých letech vedly kolem svátku, a to především v souvislosti se jmény oceňovaných nebo s důvody nepozvání některých osobností, spory, letošní intenzity nedosáhly. K tradičním kritikům prezidenta Miloše Zemana se kvůli sporu o ocenění pro přeživšího holocaustu Jiřího Bradyho přidala řada politiků či osobností veřejného života, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní pietního aktu na Vítkově a večera na Pražském hradě
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se v pátek 28. října 2016 zúčastní pietního aktu na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově v Praze. U příležitosti 98. výročí Dne vzniku samostatného československého státu uctí premiér Sobotka položením věnce památku bojovníků za Československo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Zábavné poučení o lese a přírodě pro malé i velké
OSLAVY LESA NA FLOŘE aneb „Lesy v Olomouckém kraji jsou lesy pro lidi“ – takové bylo motto již 6. ročníku veřejností oblíbené akce, kterou pořádali lesníci Olomouckého kraje pro obyvatele města Olomouce a okolí, jež mají zájem o přírodu. Letošní ročník se konal pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje a primátora města Olomouce a Povodí Moravy bylo spolupořadatelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Vážení spoluobčané, nenechte se zblbnout a vezměte rozum do hrsti!
Že Evropa není v současné době v dobré kondici, to není nic nového. A že má „úspěšně“ našlápnuto k pořádnému průšvihu je evidentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hrad požádal o odložení exekuce kvůli nezaplacené pokutě
Kancelář prezidenta republiky podala návrh na odložení exekuce kvůli pokutě za nerespektování rozsudku v kauze novináře Ferdinanda Peroutky. Informaci, kterou uvedla Česká televize, potvrdil ČTK mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Návrh ale podle ČT zatím nemá vliv na čtvrteční lhůtu splatnosti, bude ho posuzovat soudní exekutor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Proč tolik moudrých lidí ze Západu fascinuje Vladimír Putin? Má to prý kořeny v historii
James Bloodworth si v textu pro The International Bussines Times klade otázku, co tolik lidí na Západě, počínaje Donaldem Trumpem, tolik táhne k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Svou roli v tom prý zřejmě hraje obdiv k silnému vůdci, pod nímž ovšem lidé na Západě žít nemusejí. Ale není za tím jen obdiv k vůdci...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kořalka ze vzduchu
Zlatý grál nalezen. Kysličník uhličitý ze vzduchu lze levně upravit a znovu na něj jezdit. Či využít jinak, jak se sluší na líh čili etanol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Spokojený Jiří Brady: Díky Zemanovi dostávám spoustu vyznamenání
Jiří Brady si pochvaluje, že všechno zlé je pro něco dobré. Udělalo by mu prý radost, kdyby dostal státní vyznamenání ze své rodné země, k čemuž teď bohužel nedojde, ale počínání prezidenta Zemana vedlo také k tomu, že se teď panu Bradymu dostává tolika poct, že si to ani nedokázal představit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zvěrstva, o kterých se nesmělo mluvit. Tam se znásilňovalo, vraždilo... Znalec Francie odhrnuje nánosy špíny z tábora v Calais
Francouzské úřady začaly vyklízet nechvalně proslulý uprchlický tábor v Calais. Čekaly příliš dlouho, zkritizoval je v ČT analytik Ústavu mezinárodních vztahů (AMO) Jan Eichler a ukázal na zvěrstva, která se tam děla a dlouho se o nich nesmělo mluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tajtrlíci, naprosto nevěrohodní, opřel se do Zemanových odpůrců zpěvák Pepa Nos. Seděl jsem tuhle v kavárně a slyšel dva poslance plánovat, jak prezidenta odstraní
„To je šíleně dětinský! Pro mne jsou ti politici, co říkají, jak na Hrad 28. října nepůjdou, naprosto nevěrohodný lidi! Chovají se jak tajtrlíci,“ rozohnil se nad konáním českých zákonodárců český písničkář, učitel jógy a jazyků Pepa Nos. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz řekl k aféře Brady mnohé a dokonce přidal historku o tom, jak před časem seděl ve sněmovní kavárně a tam zaslechl vážný rozhovor dvou poslanců o tom, jak přinutí Miloše Zemana, aby abdikoval tím, že ho dají k soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): V době ekonomického růstu je tak veliký schodek absurdní
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nacistické vydírací praktiky hradčanského alkoholika. Zámecký pán Berwid Buquoy už odhodil všechny zábrany
Český a německý politolog a historik Jan Berwid-Buquoy se tvrdě pustil do prezidenta Miloše Zemana. Nebral si servítky a konstatoval, že u nás současná hlava státu nastoluje alkoholický komunismus. Využívá k tomu prý i „idiotského zostuzení“ Ferdinanda Peroutky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Zemanův alkoholický komunismus
Miloš Zeman je komunističtější než sama komunistická strana KSČM. Po vylhaných útocích na F. Peroutku a nesmyslných útocích na B. Sobotku je nyní na řadě dalajláma. Tento duchovní vůdce je trnem v oku čínské komunistické vládě a Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Václav Klaus pronese projev u příležitosti státního svátku
Václav Klaus se v pátek dne 28. října 2016 od 12.00 hodin zúčastní shromáždění k 98. výročí vzniku samostatné Československé republiky v prostorách Slavnostního sálu Národního památníku na Vítkově, kde vystoupí se svým projevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Umělec Pavel Nový se vyjádřil ke kauze Jiřího Bradyho. O Zemanovi mluvil velmi nepěkně
Známý herec divadla Ypsilon Pavel Nový vnímá kauzu a celé dohadování politických špiček kolem sporu o státní ocenění pro Jiřího Bradyho ve zcela jasném světle. „To není žádné dohadování – existuje lhář a pravdomluvec a to je naprosto daný a tady bych poznamenal, že i Goebbels říkal, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou,“ sděluje kromě jiného v rozhovoru ParlamentníchListů.cz herec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za odvolání ministra Daniela Hermana
Petice za odvolání ministra kultury Daniela Hermana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Lipská
Od 28. do 30. října 2016 bude uzavřen jízdní pas ve směru z centra na komunikaci Lipská (sjízdná rampa z Evropské třídy – hranice hl. m. Prahy). Důvodem je souvislá oprava povrchu vozovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Nejlepší soubory a orchestry mladých vystoupí na Žofíně
Ve Velkém sále pražského Žofína vystoupí 9. listopadu od 19.00 hodin nejlepší tuzemské soubory a orchestry mladých hudebníků, vítězové Národní rozhlasové soutěže mladých orchestrů a souborů Concerto Bohemia, kterou každoročně pořádá Český rozhlas. Na koncertu soutěže, která letos slaví 25 let své existence, zazní skladby z téměř všech období hudební historie od renesance až po současnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ne, nebojte se! Chovancovi lidé vyjmenovali, co všechno nebude smět dělat nové „antipropagandistické oddělení“
Ministerstvo vnitra České republiky seznámilo veřejnost na svých oficiálních internetových stránkách s nově vznikajícím útvarem nesoucím název Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Já na Hrad přijdu, vzkazuje kardinál Dominik Duka
Kardinál Dominik Duka se zúčastní slavnostního předávání státních vyznamenání v den státního svátku 28. října. Duka to uvedl na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Poslední den otevřených dveří v Benešově vile v roce 2016
O víkendu 29. – 30. října budou mít návštěvníci poslední možnost v tomto roce navštívit prezidentské sídlo manželů Benešových v Sezimově Ústí. Úřad vlády ČR zpřístupní vilu Hany a Edvarda Benešových od 10 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha nahrazuje stromy vykácené při přestavbě ÚČOV
Hlavní město se prostřednictvím své organizace Lesy hl. m. Prahy pustilo do výsadby stromů, které nahradí dřeviny pokácené při přestavbě a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. V Praze tak do konce listopadu přibude téměř 600 nových stromů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dalajláma? Voják Jaroslav Štefec se s duchovním vůdcem nemazal
Zbrojní analytik, voják v záloze a někdejší ředitel armádního úřadu pro vyzbrojování Jaroslav Štefec se zamyslel nad dalajlámou. Zaujal jej totiž příspěvek, v němž byl dalajláma zmiňován jako významná duchovní autorita naší doby. V té souvislosti se vyjádřil také ke sporu o vyznamenání pro strýce ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiřího Bradyho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Otřesné. Jak je vůbec možné, že zdánlivě slušní lidé mohou vyprodukovat tolik zloby a lži. Okamura promluvil ke kauze Brady, Zeman, Herman a dalajláma
ROZHOVOR „Nenávist tu rozhodně nehlásá prezident... Ano, dělá kroky, které se části elit v zemi nelíbí a ty pak ty vášně rozněcují. Média i politici čekají na každý prezidentův krok, aby ho mohli nějak znevážit a použít proti němu – a pak se není co divit, že část veřejnosti má prezidenta za špatného člověka, protože o něm slyší jen to špatné. Prezident nikdy nevyslovil tolik vulgarit jako mnozí jiní politici – ale zatímco jiným podle médií a takzvaných elit občasné hrubé slovo sluší a zlidšťuje je, prezident Zeman je hrubec. To je obrovské pokrytectví,“ říká předseda SPD a poslanec Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Nesmíme zavírat oči před realitou
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Matějka: Herman likviduje festivaly, které zaštítil prezident
Prezident republiky jakožto i ostatní nejvyšší ústavní činitelé poskytují záštity festivalům klasické hudby jako projev jejich kvality a prestiže. Prezident z největších festivalů v posledních dvou letech poskytl záštity např. Pražskému Jaru, MHF Český Krumlov, MHF České doteky hudby a MHF Petera Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytkou na Vysočině. Je dnes snadno dohledatelné, že ministr kultury Herman se mstí festivalům nad kterými má záštitu prezident republiky a to tím, že jim více než jiným likvidačně krátí finanční prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
MS: Poslanecká sněmovna schválila změny v úpravě svéprávnosti
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu občanského zákoníku, která prodlužuje dobu pro přezkumy všech osob, které byly před rokem 2014 omezeny či zbaveny způsobilosti k právním úkonům, ze tří na pět let. Změna zákona byla nutná z důvodu větší ochrany osob s omezenou svéprávností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka udělí pamětní medaili Karla Kramáře Jiřímu Bradymu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka udělí ve čtvrtek 27. října 2016 v Kramářově vile pamětní medaili Karla Kramáře Jiřímu Bradymu. Symbolicky tak ocení jeho celoživotní úsilí o obranu lidských práv, svobod a obhajování humanistických a demokratických principů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Škrty v České televizi?
Dnes ráno se na Parlamentních listech objevil článek „Budeme muset v ČT škrtat, když nám nebudete víc platit! vyhrožuje občanům ředitel Dvořák“. Pokud se nezvýší koncesionářské poplatky, bude muset Česká televize omezovat vlastní tvorbu. V rozhovoru pro server E15.cz to uvedl generální ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: Mrtvice je léčitelná
Světový den mrtvice (World Stroke Day), vyhlášený Světovou organizací pro mrtvici (World Stroke Organization) na 29. říjen, nám má svým letošním heslem „Mrtvice je léčitelná“ zprostředkovat zejména tu zásadní informaci, že přestože je mozková mrtvice závažný zdravotní problém, účinné metody, jak významně zmírnit či zcela eliminovat její následky, dnes už existují. Jaké prostředky to jsou a jak je o pacienty s mrtvicí postaráno v naší republice – k tomu se vyjádřil přednosta specializovaného cerebrovaskulárního centra a primář neurologie Nemocnice Na Homolce MUDr. Miroslav Kalina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jste klerofašista? Daniel Herman statečně čelil kritice
Na řadu otázek čtenářů, týkajících se především kauzy Jiřího Bradyho, odpovídal v posledních hodinách na svém profilu na webu ParlamentníListy.cz ministr kultury Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření v Uhříněvsi
Provoz na komunikaci Přátelství v Uhříněvsi v úseku před křižovatkou s náměstím Protifašistických bojovníků ve směru z centra bude omezen až do 15. listopadu 2016. Rekonstrukce kanalizační přípojky si podle zhotovitele vyžádá delší čas, než bylo plánováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Mario Draghi se snažil v Berlíně obhájit ECB
Šéf ECB Mario Draghi včera v Berlíně (nehledě na poslední dobrá čísla) odhodlaně bránil probíhající tisk peněz (QE). Podle jeho slov není pochyb o tom, že přispěl k růstu a zaměstnanosti. Draghi tím ale pravděpodobně zatím nechtěl vyslat žádný signál, zda se ECB chystá v prosinci prodlužovat QE. Šlo spíše o reakci na rostoucí politickou kritiku ECB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Novela občanského zákoníku byla velmi střídmá, a tak se rozjela lidová tvořivost
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Chalánková (TOP 09): Nesouhlasíme s tím, že pozměňovací návrh by byl v rozporu s ústavou
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme členy diplomatického sboru
Prezident republiky Miloš Zeman přijme členy diplomatického sboru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Politici se opět vyznamenali
Je velmi zajímavé,že všichni naráz znají Jiřího Bradyho. Ještě pře týdnem většina republiky nevěděla kdo to je,co dělal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Tak, tohle je jasná tečka za kauzou Jiří Brady. Bando idiotů, nechali jste se vydírat hajzlem. Je jednoduché zmanipulovat poslance
Ambasáda Kanady nedostala od Pražského hradu žádné informace o tom, že by občan Kanady Jiří Brady měl od českého prezidenta převzít státní vyznamenání. Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt přitom informoval, že ambasády se informují vždy. Podle komentátora Štěpána Kotrby tak „kauza Brady“ navzdory křiku prezidentových odpůrců končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: ČR poskočila v žebříčku Světové banky o 69 míst
Ve včera vydaném žebříčku Světové banky Doing Business se Česká republika v „disciplíně“ placení daní umístila na 53. místě oproti loňskému 122. místu. Výrazná změna je dána zejména úpravou metodiky indikátoru, kdy byl indikátor rozšířen o úkony daňové správy po podání daňového přiznání k DPH, postupující elektronizací správy daní a některými technickými upřesněními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Češi umějí darovat, ale umějí s dary i nakládat?
Z Hospodářských novin minulého víkendu jsem se dozvěděl, že Češi jsou stále štědřejší. Ze stejného zdroje však přitekla i informace, že Brusel varuje Česko, aby nespoléhalo na dotace, že namísto nich bude dostávat půjčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Daněk (SPO): Ministr Herman by po včerejším dni už neměl být ministrem
Okamžitou rezignaci by měl oznámit ministr Herman a omluvit se všem lidem za to, co způsobila jeho fáma
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka se neobává, že by rozpočet Sněmovnou neprošel
Vládní návrh státního rozpočtu na příští rok, kterým se dnes začne zabývat Poslanecká sněmovna, je kompromisem po složitých vyjednáváních, řekl novinářům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Neobává se, že by pro návrh koalice neměla mezi poslanci dost hlasů, očekává jeho schválení v první polovině prosince. Rozpočet podle něj zajistí bezpečnost občanů, podpoří zdravotnictví a školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kailová (ČSSD): Změny ve způsobu rozhodování o umístění dítěte do ústavní výchovy považujeme za protiústavní
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nepište, že na Ukrajině je občanská válka. Není to tak, varuje média odborník z USA
Západní média by měla v souvislosti s „konfliktem na Ukrajině“ používat jinou terminologii, měla by nazývat věci pravými jmény. Ve skutečnosti se jedná o „hybridní válku s Ruskem“ a mezi jejími účastníky jsou „hybridní ruské síly“, napsal pro Atlantic Council novinář Peter Dickinson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Znám Daniela Hermana 30 let. Bydleli jsme v jednom pokoji, rozhovořil se pro PL Jan Jandourek. A vyzval Zemana k odchodu
ROZHOVOR Podle sociologa, spisovatele a publicisty Jana Jandourka by bylo nejlepší, aby při nejbližší možné příležitosti Miloš Zeman odešel z funkce prezidenta a spolu s ním Hrad opustili všichni ostatní lidé, kteří jsou hloupí, nekompetentní a zastávají zájmy zemí, které nejsou totožné se zájmy České republiky. „Myslím, že to, co Miloš Zeman dělá, je taková výslednice jeho vlastní osobnosti a sklonů s tím, že je současně představitelem jiných politických a ekonomických sil, které ho na tom místě potřebují a budou ho tam držet, i kdyby snad měl být v umělém spánku,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Jan Jandourek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tak tedy: Jdete na Hrad?
Jít, či nejít na Hrad? Od chvíle, kdy předseda sněmovního hnutí STAN Petr Gazdík ohlásil, že proti oficiálním oslavám 28. října na Pražském hradě uspořádá na Staroměstském náměstí demonstraci těch, kteří se na Hrad jít stydí, dostávají všichni politici otázku, ke které z akcí se přidají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Neměli by Češi svátek 28. října raději zrušit?
Je to provokativní myšlenka, ale má racionální jádro. Vždyť se slaví svátek státu, který už neexistuje a mnoho jeho obyvatel jej odmítalo. Monarchisté budou tento den pochodovat v Praze z Václavského na Malostranské náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ASZ: Z Národní konference Venkov 2016 aneb Péči o venkov má sedlák v krvi
Zástupci Asociace soukromého zemědělství ČR se zúčastnili Národní konference Venkov 2016, kterou ve dnech 20. – 21. října uspořádal v Litoměřicích Spolek pro obnovu venkova ČR. Mottem konference byl Venkov v hlavě. Asociace se na přípravě konference aktivně podílela a připravila workshop na téma Zemědělství a rodinné podniky v souvislostech, který moderoval předseda ASZ ČR Josef Stehlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Smlouva CETA? Belgie zachraňuje Evropany před zotročením
Potají vyjednávaná smlouva mezi EU a Kanadou s názvem Komplexní hospodářská a obchodní dohoda (CETA) dostala smrtelnou ránu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Herman (KSČM): Vystrčení zadku na armádu USA není trestným činem
Dne 20. října 2016 se konal druhý soudní proces s Martinem Zapletalem, který byl původně vyškovským soudem potrestán trestním příkazem k desetiměsíční podmínce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Provedenou revizí kotlů se jejich majitelé vyhnou pokutě
Nová povinnost čeká od konce letošního roku majitele většiny kotlů na tuhá paliva napojených na teplovodní soustavu ústředního vytápění domu. Podle platného zákona o ochraně ovzduší musí do konce každý spalovací zdroj na tuhá paliva o příkonu 10 – 300 kW napojený na radiátory projít kontrolou technického stavu a provozu (revizí). Od 1. ledna 2017 si totiž může příslušný městský úřad (ORP) vyžádat potvrzení o revizi. V případě nedodržení povinnosti čeká takového provozovatele kotle postih až do výše 20 tisíc korun. Nejpozději za dva roky je nutné revizi kotle pravidelně zopakovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zajímavé: Daniel Herman vyjevil, o čem si povídá s Andrejem Babišem
Ministr Daniel Herman se obsáhle vyjádřil ke kauze „medaile pro strýce“, která za poslední necelý týden takřka rozvrátila politickou scénu. Podle redaktora MF DNES, který rozhovor vedl, vnímá ministr celou situaci „s dalajlámovským klidem“. Rozohnil se prý jen v momentu, když slyšel, že nedodržel slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Konferenci o e-tržbách a veletrh pokladních řešení navštívilo dvanáct set podnikatelů
Konferenci Evidence tržeb v praxi a doprovodný veletrh pokladních zařízení, která se uskutečnila v úterý 25. října v pražském kongresovém centru, navštívilo rekordních 1200 podnikatelů a živnostníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Méně je někdy více
28. října oslavíme Den vzniku samostatného československého státu. Mnozí se těší na volný den a doufají, že doženou to, co v pracovních dnech nestíhají. Ať už je to možnost být s rodinou či udělat pořádek na chalupě a také zavzpomínat, jak to vlastně před těmi lety bylo. Večer pak usednout u televize a v klidu sledovat přenos z Pražského hradu a konečně poznat ty, kterým prezident udělí vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg z ČT: Zeman pozdvihuje českou malost, na tu jeho posádku je tristní pohled. Víte, jak se říká tomu, kdo si pro peníze lehá?
Jít, či nejít na Hrad oslavit státní svátek? V úterních Událostech, komentářích České televize se o to hádali Martin Komárek (ANO), Jaroslav Zavadil (nestr. za ČSSD), Ivan Gabal (nestr. za KDU-ČSL) a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg (TOP 09). Ten naznačil, že si čeští politici lehají před Čínou na záda jako lehká děva. Gabal také varoval před čínskou politikou v Česku. A to opravdu velmi důrazně. Zavadil naznačil, že by mohl být prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Firma postavila černou stavbu, Praha 1 jí přesto odpustila nájemné
Pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský podal trestní oznámení na členy rady městské části Praha 1 kvůli porušení povinnosti jednat s péčí řádného hospodáře. Rada Prahy 1 totiž odpustila nájemné ve výši 1,2 milionu Kč provozovateli tržiště Dlouhá 14 za dobu, kdy nebyl schopný tržiště provozovat v důsledku rekonstrukce objektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat hlavní parametry státního rozpočtu
Poslanci budou dnes schvalovat základní parametry státního rozpočtu na příští rok, který vláda navrhla se schodkem 60 miliard korun. Rozhodnout by měli o sněmovní podobě úprav občanského zákoníku, do něhož by se mohlo vrátit předkupní právo na podíl spolumajitele u nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Jihomoravském kraji dnes partneři podepíšou koaliční smlouvu
Zástupci hnutí ANO v Jihomoravském kraji dnes podepíšou koaliční smlouvu s ČSSD, Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. Koalice bude mít 34 mandátů z celkových 65. V opozici skončí KDU-ČSL, KSČM, ODS, SPD s SPO a Zelení s Piráty. Kandidátem na hejtmana bude lídr ANO Bohumil Šimek. Koaliční dohody jsou již podepsány, nebo aspoň předběžně dohodnuty ve všech krajích kromě Ústeckého a Karlovarského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Brady dnes dostane klíč od Prahy a cenu za zásluhy o mír
Primátorka hlavního města Adriana Krnáčová (ANO) dnes udělí na Staroměstské radnici Klíč od obce pražské Jiřímu Bradymu, který byl za druhé světové války vězněn v Terezíně a Osvětimi. Brady také obdrží cenu Prix Irene za zásluhy o mír mezi lidskými skupinami. Brady měl údajně od prezidenta Miloše Zemana dostat řád T. G. Masaryka, kvůli schůzce Bradyho příbuzného, ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) s dalajlamou jej ale prý nedostane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Umělci se organizovaně postavili proti Miloši Zemaovi: Až přijdete do divadla...
Asociace profesionálních divadel a Herecká asociace vydaly společné prohlášení nazvané Nemůžeme mlčet, v němž ostře kritizovaly chování politických elit v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Odsoudily nedávné prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů o oficiální politice Česka vůči Číně i „mstivou hanebnost“ prezidenta, který neudělí vyznamenání pamětníkovi Osvětimi a Terezína Jiřímu Bradymu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kardinál Miloslav Vlk zaútočil na Zemana. Zde si může přečíst odpověď
Končící jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se pustil do kardinála Miloslava Vlka. Pokud si církevní hodnostář myslí, že na Hradě dochází ke kupčení se státními vyznamenáními, měl by se prý podívat na to, jakým způsobem byly v parlamentu schváleny církevní restituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy ČR informují o pracovních postupech a zásadách bezpečnosti práce
V publikaci informují Lesy ČR o pracovních postupech a zásadách bezpečnosti práce při lesnických činnostech prováděných ve státních lesích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek jednal s íránským náměstkem pro energetiku
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes přijal tříčlennou íránskou delegaci vedenou náměstkem ministra pro energetiku Hushangem Falahatianem. Íránští představitelé se bezprostředně předtím zúčastnili také prvního zasedání společné pracovní skupiny pro energetiku a setkání s podnikateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Jandourek: Vy věříte Forejtovi? Tomu, co v minulosti lhal o svém vzdělání?
Kdekdo si dnes klade otázku, kdo lže v kauze pana Jiřího Brady. Ať už je pravda na jakékoli straně, komentátor Jan Jandourek na Svobodném fóru Pavla Šafra připomíná, že šéf hradního protokolu Jindřich Forejt v minulosti pravdu neříkal. Věřit mu dnes v kauze pana Bradyho proto údajně vyžaduje hodně silný žaludek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Osvětovou kampaň Dřevo je cesta zahájil ministr zemědělství
Ve středu 26. 10. 2016 byl slavnostně zahájen projekt „Dřevo je cesta“, který organizuje Nadace dřevo pro život. Cílem projektu je informovat veřejnost o pozitivních dopadech využívání dřeva - naší domácí obnovitelné suroviny - na životní prostředí, českou společnost a ekonomiku. Za účelem efektivního šíření této osvětové kampaně bude vytvořena komunita nositelů a podporovatelů značky „Dřevo je cesta“. Historicky prvním členem této komunity se stalo Ministerstvo zemědělství. Originální dřevěné oprávnění k využívání této značky převzal sám ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Ulice a jejich okolí v Klánovicích čeká kompletní rekonstrukce
Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru nejvýhodnější nabídky na kompletní rekonstrukci a definitivní úpravu celého uličního prostoru včetně chodníků, vjezdů, parkovacích stání, odvodnění a zelených ploch v ulicích Lovčická a Blešnovská a v částech ulic K Rukavičkárně a Sendražická v městské části Praha – Klánovice. Vítězem veřejné zakázky se stala společnost Pohl Geosan – Klánovice s nabídkovou cenou 31 162 279 Kč bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zástupci evropského byznysu jednali na půdě SP ČR s ministrem Pelikánem
Na pozvání Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) dorazila včera do Prahy delegace zástupců evropských svazů a zástupců BusinessEurope (BE) a uspořádala jednání Výboru pro legislativní záležitosti BusinessEurope mimořádně mimo Brusel. Zástupci z více než 15 zemí Evropy přijeli do Prahy diskutovat o legislativě týkající se insolvence, ochrany spotřebitelů, digitální agendy včetně geo-blockingu, duševního vlastnictví i dopadech Brexitu. Delegaci vedl pan Jérôme P. Chauvin, zástupce generálního ředitele BE, samotné jednání pak řídil předseda Výboru pro legislativní záležitosti BE pan Heiko Willems. Pozvání na jednání přijal také ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Výzva
Přes mailovou poštu, telefonicky, prostřednictvím sociálních sítí, během návštěv i náhodných setkání se na nás často obracejí sympatizanti Platformy, kterým nestačí pouhé deklarování její podpory. Chtějí se zapojit aktivně. To je pro nás příjemné zjištění. Takovou iniciativu je třeba využít pro náš společný cíl – zabránit postupné islamizaci Evropy a ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Alex Newman: Že jste nic nespáchali? Velký Bratr vám to vysvětlí
Alex Newman varuje před novou “politikou”, kterou představil Bílý dům na sklonku prezidentského období Baracka Obamy a která již nezakrytě mění kdysi svobodný svět na totalitu - stejně jako u nás
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Petrů (ČSSD): Při projednávání novely stavebního zákona hrály roli zájmy ministerstev
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Říjnový den otevřených dveří Senátu nabídne komentované prohlídky i jubilejní výstavu
U příležitosti Dne vzniku samostatného Československa se v pátek 28. října 2016 opět otevře sídlo Senátu Parlamentu ČR veřejnosti. Na návštěvníky budou čekat komentované prohlídky Valdštejnského paláce, zpřístupněny budou i historické prostory Kolovratského paláce. Veřejnost se také může těšit na výjimečnou výstavu k 20. výročí ustavení horní komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dbejte na své zdraví i v práci
Zdravotní potíže, které vznikají v pracovním procesu, bývají často podceňovány. Bolesti zad nebo pálení očí zaměstnanci většinou přejdou a vzniklé problémy mnohdy řeší, až když už je situace vážná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zemanovi není nic svaté, dávno už se zpronevěřil prezidentské přísaze. Servilní dopis postavený na lži. Jihočeskému topkařovi už došla trpělivost
ROZHOVOR O „aférách“ kolem návštěvy dalajlámy, prohlášení několika nejvyšších ústavních činitelů a údajném tlaku prezidenta Zemana na ministra Hermana promluvil pro ParlamentníListy.cz místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09). „Není to poprvé, co Miloš Zeman uplatňuje různé formy ústrků vůči těm, kteří vyjádřili nesouhlas buď přímo s ním, nebo se zájmovými skupinami spjatými s Hradem,“ říká Josef Knot. Vyjádřil se také k prohře TOP 09 v nedávných komunálních volbách a prozradil další plány strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Tato vláda neumí investovat a zřejmě neví, co se děje
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: 62 procenta občanů jsou zcela proti přijímání uprchlíků
Tři pětiny českých občanů (62 %) se domnívají, že by Česká republika vůbec neměla přijímat uprchlíky. 30 % dotázaných je názoru, že by ČR měla uprchlíky přijímat pouze na přechodnou dobu, než se budou moci vrátit do vlasti a 3 % dotázaných jsou pro to, aby ČR uprchlíky měla přijímat a nechat je se zde usadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Autor pohádky o lesníkovi Kračmarovi vyhrál v literární soutěži VLS
Nádherný příběh s názvem „Jak lesník Kračmara a myslivec Sýkora vysvobodili lesní vílu Julínku ze zakletí“ zvítězil v soutěži v konkurenci čtyř desítek literárních dílek žáků základních škol z Liberecka a Mladoboleslavska. Její autor, Matouš Balda ze ZŠ Doctrina Liberec, převzal věcné dary z rukou ředitele divize VLS Mimoň Romana Vohradského stejně jako druzí na pásce – sesterský autorský tandem Adélka a Zuzanka Řehořkovy. Školačky ze Zákup stříbrnou příčku vybojovaly pohádkou „Tajemná noční jízda“ o závodu trpaslíků na divokých prasatech, vtipnou story s netradičním rozuzlením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mluvčí Ztohoven se v rádiu přiznal: Rozstříhání standardy mělo ukázat, co chceme udělat s prezidentským úřadem
Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala ve středeční Kauze dne na Rádiu Impuls Petra Žílku, mluvčího recesistické skupiny Ztohoven, která si získala pozornost např. tím, že zničila standartu prezidenta republiky – jeden ze státních symbolů naší vlasti. Co chystají recesisté teď?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: MPO podporuje inovativní přístupy k podnikání
Nabídnout potenciálním, začínajícím i zavedeným podnikatelům širokou škálu nástrojů pro zefektivnění podnikatelských aktivit prostřednictvím technologických, sociálních a ekonomických inovací je cílem dvoudenního Festivalu chytrého podnikání (Smart Business Festival), který dnes na pražském Výstavišti zahájil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Oblíbený cíl - Zeman
Je to jak z učebnice pro pokračovací kurz politických technologů. Téma: Jak poškodit věrohodnost politika, který tak nějak nezapadá. Miloš Zeman. Můžeme si o něm myslet,co chceme, ale prostě nezapadá. A co je ještě horší, má podporu nejméně poloviny obyvatel České republiky, kteří jsou oprávněni v přímé volbě dát hlas pro prezidentského kandidáta podle vlastního výběru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Projekt Společně pomohl maminkám žít zdravěji
Evropský projekt Společně, zaměřený na podporu správného životního stylu u těhotných a kojících žen, s důrazem na sociálně znevýhodněné skupiny obyvatelstva, se po roce usilovné činnosti blíží ke svému závěru. Za Českou republiku byl jeho hlavním řešitelem nutriční tým Thomayerovy nemocnice v Praze. Do projektu se v našem hlavním městě zapojilo téměř 1300 účastnic, z nichž většina uvedla, že pro ně byl velkým přínosem. Tvůrci projektu věří, že bude při podpoře maminek inspirovat i další evropská a česká města, kterým není zdraví jejich občanů lhostejné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nábor dárců krve a řada preventivních vyšetření. To je Den zdraví v Pardubické nemocnici
Stát se novým dárcem krve, dozvědět se cenné poznatky o svém zdraví, odnést si důležité informace o prevenci a navrch získat autogramy pardubických hokejistů nebo vstupenky na jejich zápas. To vše bude možné v jeden den v Pardubické nemocnici. Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 se ve zdejším areálu uskuteční Den zdraví určený pro širokou veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): V rozpočtu je jednoznačně znát, že se blíží volby
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Radek Pokorný: Zkušební útok na Hrad jako ze Švejka - Nedáte-li strýčkovi medaili, dostanete přes...
Radek Pokorný komentuje hysterii neziskových organizací a jejich snahu odvolat ředitele Odboru azylové a migrační politiky MV ČR, který se na semináři k imigraci nebál podělit o své pravdivé zkušenosti s "uprchlíky"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Na bolesti zad fyzioterapií a vhodným pohybem
Bolesti zad jako varování. V dnešní stresem ovládané době naše tělo chátrá a často vysílá varovné signály, jež ignorujeme. Právě takovým signálem jsou bolesti zad různé intenzity, se kterými se alespoň jednou za život setká až 80 procent populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Disident a bývalý zpravodajec Hučín odhaluje, co v tajných službách zjistil o Miloši Zemanovi. Tragikomická figura, všichni se děsí, jakou ostudu zase vyvede
ROZHOVOR „Ekonomika našeho státu je důležitá, ale ne za cenu přimhuřování očí před porušováním principů základních lidských práv a svobod,“ konstatuje jeden z mála účastníků třetího odboje u nás a bývalý důstojník BIS Vladimír Hučín. Ten naprosto nesouhlasí s tím, aby nám některá z mocností mohla diktovat, s kým se můžeme stýkat a s kým nikoli. „Čína i tím, že vyjadřuje nesouhlas s kontakty s dalajlámou, jen prokazuje, že je ve své podstatě totalitním státem. Servilita některých politiků pak snižuje naši suverenitu a je samozřejmě čínskou stranou dobře monitorována a zpravodajsky využívána,“ doplňuje ještě odbojář Hučín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Stropnický? V ANO se prý o této možnosti vážně uvažuje
Současný ministr obrany Martin Stropnický (ANO) uvažuje o tom, že se zúčastní vnitrostranických primárek v hnutí ANO a možná bude kandidovat i na prezidenta. Do jisté míry to prý záleží na tom, co udělá Miloš Zeman. Stropnický se ale vyjádřil k uprchlické krizi a zmínil přitom teroristy z hnutí Tálibán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
HK: Bartoňová Pálková - V novele stavebního zákona zůstává stále řada nedostatků
Hospodářská komora ČR oceňuje nedávné schválení novely stavebního zákona Vládou ČR, nicméně tento materiál, který dnes projedná Poslanecká sněmovna PČR, má i nadále řadu nedostatků. Nedošlo k sjednocení principu jeden úřad – jedno řízení – jedno rozhodnutí, problémová jsou i povolovací řízení u velkých staveb a další. I souběžně projednávaná novela o EIA neřeší skutečné koncepční problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Zavřel: Cílená likvidace Metropolitního spořitelního družstva?
Lze vysledovat celou řadu do sebe vzájemně zapadajících nepřímých důkazů, které nasvědčují tomu, že Metropolitní spořitelní družstvo (MSD) bylo zlikvidováno po vzájemné a koordinované spolupráci státních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Karamazov (ODS): Učitelům sice přidáme, sami však rozházíme ještě víc
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Neformální oslava 28. října v Museu Kampa a noční prohlídka muzea zdarma
U příležitosti oslav výročí vzniku samostatného Československa připravilo Museum Kampa pro své návštěvníky vzpomínkové setkání, v rámci kterého si budou moci netradičně ve večerních hodinách zdarma prohlédnout muzeum nebo si vyrobit stužku v barvách trikolory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Není podstatné více škrtat, ale hledat více zdrojů
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Helena Siwková: Maločeský skandál
Řád Tomáše Garrigua Masaryka je vyšším státním vyznamenáním České republiky. Prezident republiky jej uděluje nebo propůjčuje osobám, které se vynikajícím způsobem zasloužily o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv. Tak praví Wikipedie. V posledních letech jsme si již zvykli, že s přibližujícími se daty udělování tohoto ocenění se v médiích začnou objevovat negativní informace o nominovaných a kritika prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ekonom Sedláček u Veselovského: Zeman vejde do dějin jako kuriozita. Co provádí, to nedělali ani komunisti
K současné kauze kolem neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu se vyjádřil také ekonom Tomáš Sedláček. Učinil tak během rozhovoru, který poskytl internetové televizi DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nové lipové stromořadí roste na Opavsku díky místním, Arnice a dárcům
Čtyřicet lip, které nyní lemují cestu od Malých Hoštic k soutoku řek Opava a Moravice, jsou výsledkem práce Arniky, místních lidí i dobrovolníků zblízka i daleka. Stromořadí by ovšem nemohlo vzniknout především bez podpory 257 dárců, kteří přispěli do třetího ročníku sbírky „Lopatka pro alej“. Výsadbu podpořily také firmy z Opavska - DDD SERVIS OPAVA v.o.s. a AVIO s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vilímec (ODS): To není rozpočet jako takový, to jsou víceméně čísla na papíře
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nejšílenější osoba v Evropě, kápo z koncentráku. Martin Schulz prý zcela vážně může vystřídat kancléřku Merkelovou
Němce čekají tak jako nás parlamentní volby příští rok na podzim. Sociální demokracie, která je ve vládě kancléřky Merkelové a zároveň má ambice jí ve spolkovém kancléřství vystřídat, však stále neví, koho proti ní do voleb nasadí. A čím dál častěji se hovoří o řešení, z něhož mnoha lidem v Evropě vstávají hrůzou vlasy na hlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle si nezasloužíme. Herec Oldřich Navrátil vystoupil proti Zemanovi
Hostem Těžkého pokondra na Frekvenci 1 byl herec Oldřich Navrátil, který již delší dobu podporuje TOP 09. Nyní se ve svých slovech mimo jiné vyjádřil k českému prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Již tři roky po sobě česká ekonomika roste
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze a Red Hat otevřely společnou výzkumnou a vývojovou laboratoř
Spolupráci vědců, studentů a předního poskytovatele open-sourceových řešení, společnosti Red Hat, zastřešuje nové výzkumné a vývojové pracoviště Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. To bylo otevřeno 26. října jako součást katedry počítačů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Antonín Moulis: Zpráva o stavu české společnosti
Rozdělená česká společnost, útoky na prezidenta, blamáž s Bradym, bojkot oslav 28. října. Jen málo pozitivních zpráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Daněk (BPP): Kam až může zajít lidská hloupost
Bez pozvání já přes Atlantik letěl, a dostal místo jedné pocty jiných spousty, aniž bych je vlastně chtěl...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Celkové výdaje dokázala vláda za tři léta svého mandátu zvýšit o 136 miliard
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad vlády jezdí elektromobilem od ČEZ
Zaměstnanci Úřadu vlády budou v ulicích Prahy i v okolí hlavního města jezdit elektromobilem. Úřad totiž na dobu tří let zařadí do svého vozového parku elektromobil VW e-Golf. Vůz dnes vedoucímu Úřadu vlády Pavlu Dvořákovi slavnostně předal člen představenstva a ředitel divize vnější vztahy a regulace ČEZ Ivo Hlaváč. Jedná se o aktivitu projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Sedláček: Neřešme ptákoviny
Je k neuvěření, že zatímco se ve světě dějí věci, u nás, jako na potvoru, žijeme žabomyšími válkami. Byť je hloupost a omezený rozhled mnoha současným tzv. novinářům vlastní, jejich nekompetentnost v oblasti vystihnutí toho opravdu důležitého, je zarážející. Kdo bude, či nebude mít medaili a proč ano, či ne řešíme, ale, že se připravují přesuny vojsk NATO dále na východ i na černomořské pobřeží, naše „hlídací psy demokracie“ málo zajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Státní rozpočet je koncipován jako nepřekročitelný plán
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 26. října 2016 k Vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu České republiky na rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tohle si nezasloužíme. Herec Oldřich Navrátil vystoupil proti Zemanovi ok
Hostem Těžkého pokondra na Frekvenci 1 byl herec Oldřich Navrátil, který již delší dobu podporuje TOP 09. Nyní se ve svých slovech mimo jiné vyjádřil k českému prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Sedmdesát osm procent podniků se cítí ohroženo digitálními startupy
Sedmdesát osm procent podniků se podle nového průzkumu domnívá, že digitální startupy jsou nebo budou hrozbou pro jejich organizaci. Tento fenomén podněcuje inovativní společnosti k rozvoji, který dále urychluje úpadek soupeřů. Téměř polovina (45 %) dotazovaných globálních podniků se obává, že je v příštích třech až pěti letech může převálcovat konkurence startupů zrozených v digitálním prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Dělejte si své ceremonie a oslavy, jak chcete, ale beze mě. Hovoří přeživší holocaustu Toman Brod
Historik, spisovatel a pamětník holocaustu Toman Brod soudí, že státní vyznamenání by měl předávat vážený a zasloužilý člověk, který by důstojně reprezentoval tento významný ceremoniál. Protože ho však nemáme, Brod radí raději metály odmítnout a nejít v pátek na Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 12:35, zobrazit podobné
MPO: ČR o devět příček zlepšilo své postavení v žebříčku Doing Business 2017
Světová banka výrazně zlepšila hodnocení podnikatelského prostředí v České republice. V oznámených výsledcích svého celosvětově respektovaného žebříčku Doing Business 2017 přiřadila v celkovém hodnocení podnikatelského prostředí Česku 27. příčku, což oproti loňskému hodnocení představuje meziroční zlepšení o 9 pozic. Zároveň jde o historicky nejlepší umístění, jakého kdy Česká republika dosáhla – oproti roku 2010 jde o zlepšení o 47 míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tady nemají rádi muslimy a Romy. Pozor, nejde o Českou republiku
Bavorský premiér Horst Seehofer z CSU je od počátku migrační krize považován mezi německými politiky za největšího kritika rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové pozvat do země syrské uprchlíky. Obyvatelé této spolkové země jsou však podle aktuální studie ještě mnohem radikálnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Bez funkčního grantového systému se česká věda z bahna nevyhrabe
Kvalita českého výzkumu je nízká. Svůj podíl na tristním stavu nese špatná práce grantových agentur. Bez reorganizace jejich činnosti a většího zaměření na podporu excelence se lepších výsledků ve výzkumu nedočkáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 20:35, zobrazit podobné
AVZ: První postřehy k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek
Asociace pro veřejné zakázky (AVZ) uspořádala ve dnech 13. – 14. října 2016 v Hradci Králové 9. ročník odborné konference nazvané „Dekáda za námi a nový zákon před námi – První postřehy a dopady nového zákona o zadávání veřejných zakázek do praxe, aneb oslavte s AVZ již 10 let její existence“. Konference se konala pod záštitou Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj, Petra Rafaje, předsedy ÚOHS, a Zdeňka Finka, primátora statutárního města Hradec Králové. Konference se zúčastnilo 150 zástupců z řad odborné veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2016 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist