Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.457x, což odpovídá cca 180.381-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

To se dostáváme už na úroveň cenzury, řekl nám Babiš o novém odboru ministra vnitra Chovance proti „ruské propagandě“
Dle průzkumu ministerstva vnitra věří polovina Čechů tomu, že za migraci ze Sýrie mohou USA, že by NATO nepomohlo spojeneckému státu v případě napadení a čtvrtina lidí věří „alternativním médiím“. Od Nového roku proto vznikne na ministerstvu vnitra odbor proti dezinformacím, protože veřejné mínění je prý pod tlakem dezinformací a propagandy cizích států – generál Petr Pavel přímo zmínil Rusko. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš vznik tohoto útvaru kritizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Za nepřímou podporu Zemana jsem divadelním světem vaporizován, prozradil profesor Franz
Profesor Vladimír Franz má kvůli tomu, že před druhým kolem prezidentské volby nepřímo podpořil Miloše Zemana, problémy. „Jako držitel šesti Radokových cen za nejlepší hudbu jsem v podstatě divadelním světem vaporizován,“ tvrdí Franz, a používá tak termín z Orwellova románu 1984. Značí odstranění nepohodlných. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Putin přisouvá zbraně k Polsku a Litvě. Generál Šedivý: Provokuje, aby ukázal své možnosti
Rusko rozmístí v Kaliningradu protiraketový systém a balistické rakety v reakci na raketový deštník USA. Více se k tomu na ČT24 vyjádřil bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude řešit se zástupci odborů platy a pracovní podmínky ve společnosti Ahold v ČR
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 22. listopadu 2016 setká ve Strakově akademii se zástupci odborových organizací společnosti Ahold, která provozuje v České republice hypermarkety a supermarkety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Naštvaná vysokoškolačka: Samozvaní mluvčí studentů na Albertově. Za mě rozhodně nemluvili! "Pražská kavárna" rozeštvává společnost. Kdyby byla u moci, snad by i postavila koncentrační tábory pro ty s jiným názorem
ROZHOVOR „Někteří studenti usilují o zachování současného systému vládnoucích elit a stranických oligarchií, kde se běžný občan nemůže domoci spravedlnosti ani demokracie.“ Tak vnímá manifest studentů k 17. listopadu vysokoškolačka a nejmladší zastupitelka za SPD Tereza Hyťhová, která nemá pocit, že jsou u nás ohroženy hodnoty liberální demokracie. Zároveň nesouhlasí s tím, že „nějací samozvaní mluvčí studentů v Praze mluví za všechny vysokoškolské studenty“. Ne říká i aktuálně diskutovanému návrhu poslanců o trestání veřejného hanobení prezidenta, v SPD totiž mají jiný nápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šmejdi a šunt. Doktor Jan Hnízdil pro PL o Trumpovi, Zemanovi, Schapirovi, Clintonové i dalajlámovi
ROZHOVOR Vystrašeným a nejistým lidem při rozhodování ve volbách ideálně vyhovuje velký hřmotný muž, sebejistý, drzý, arogantní, urážející, opilec, lhář. Dětinským slabochům imponuje, dodává sílu, uděluje jim povolení chovat se stejně. Tak si vysvětluje výsledek prezidentských voleb v USA lékař celostní medicíny Jan Hnízdil, jenž je znám díky komplexnímu výkladu medicíny, ale i nemilosrdné kritice politiků. Nyní říká, že chvastouni a populisté typu Zemana nebo Trumpa jsou jako šmejdi prodávající naivním lidem předražený šunt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dohoda s Vídní o Dukovanech může jít snáz než o Temelínu, doufá ministr Mládek
Dohoda s Rakouskem na dostavbě jaderné elektrárny v Dukovanech by mohla být pro Česko jednodušší než při někdejší stavbě druhé české jaderné elektrárny v Temelíně. Rakousko nicméně jadernou energetiku nadále odmítá. ČTK to řekl český ministr průmyslu Jan Mládek, který dnes ve Vídni jednal se svým protějškem Reinholdem Mitterlehnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Další smutná zpráva pro Brusel a Obamovu Ameriku. Tentokrát přišla z Estonska
Zatímco se v posledních dnech hovořilo o údajné lhostejnosti Donalda Trumpa v případě napadení Pobaltí Ruskem, v Estonsku stanula v čele nově vytvořené koalice strana, kterou nejvíce podporuje zdejší ruská komunita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Michal Horáček prozradil, jak za bolševika podváděl
Do minulosti prezidentského kandidáta Michala Horáčka se podíval deník Blesk. Textař mimo jiné figuroval i v seznamech StB, a to pod krycím jménem Sázkař v kategorii prověřovaná osoba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Naštvaná Klára Samková se zase pohádala o islámu. A pak vydala prohlášení k pražské kavárně o Havlovi, Halíkovi a dalajlámovi
Advokátka Klára Samková se na sociální síti Facebook pustila do polemiky s jinou právničkou. Protože nešlo o nic menšího než o islám, který Samková považuje za smrtelně nebezpečnou totalitní ideologii, nikoli jen o náboženství, známá advokátka nešetřila ostrými slovy. Kolegyni právničku dokonce obvinila, že o právu neví vůbec nic. Ale zdaleka nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Merkelová není charismatická lídryně, její projevy jsou na usnutí. Ale zabývá se fakty, to Němci oceňují. Integrace uprchlíků se daří, hodnotilo se v ČT
Především o fenoménu, kterým německá kancléřka Angela Merkelová bezesporu je, diskutoval v pondělním Interview ČT24 Vladimír Handl, analytik Ústavu mezinárodních vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Malým brát a velkým dávat?
Je sice chvályhodné, že velká zahraniční společnost Robert Bosch vytvoří na základě investiční pobídky od vlády stovky nových pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové
„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Císař se k Čechům se choval slušně a podporoval jejich kulturní instituce
Dnes uplynulo přesně sto let od úmrtí císaře Františka Josefa I., který našim zemím vládl rekordních 68 let. Za dobu jeho panování se Království české a Markrabství moravské změnily v hospodářsky vyspělé země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
"To je děs, kam jsme se to dostali!" Jandák se zhrozil nad výroky Halíka
Hostem pondělního vydání pořadu Kauza dne rádia Impuls byl poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Březina (ČSSD): Situace obyvatel dotčených bytů nám jako sociálním demokratům není lhostejná
Pražští zastupitelé za ČSSD chtějí jednat o odkupu bytových domů v Písnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Denacifikace – debolševizace
Když Německo po prohrané válce v roce 1945 skončilo na kolenou a bylo rozděleno mezi čtyři vítězné mocnosti, začalo na troskách hitlerovské „třetí říše“ postupné budování nového německého státu, resp. dvou. Toho na západě, pozdější NSR a toho na východě, pozdější NDR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tejc chce být prvním místopředsedou ČSSD
Poslanec Jeroným Tejc bude kandidovat na prvního místopředsedu ČSSD. Rozhodl o tom dnes Městský výkonný výbor ČSSD v Brně. Sjezd strany se uskuteční v březnu, rozhodovat bude i o předsedovi. Tejc na předsedu kandidovat nechce. Některé okresní organizace v Jihomoravském kraji podporují na předsedu současného šéfa strany a premiéra Bohuslava Sobotku. Tejc se o post místopředsedy ucházel už v loňském roce, ale ve druhém kole prohrál s ministrem vnitra Milanem Chovancem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nechutnosti a nenávist. Brutální pravda. Trumpovi fandím, přináší revoluci. Muslimové k nám přicházejí jako dobyvatelé, přinášejí chaos a války. Huml promlouvá
ROZHOVOR „Pokud Donald Trump dodrží své předvolební sliby, pak se svět změní nebývalou měrou. Mnohé bude muset redukovat, protože zjistí, že tak, jak si to představoval, není možné vše uskutečnit, ale i když dojde k naplnění 50 procent, bude to revoluce v mezinárodních vztazích. Ostatně zděšení lze pozorovat u mnohých politiků. „Osobně k novému prezidentu USA vzhlížím s nadějí, ale nejsem jeho obdivovatelem,“ říká poslanec ČSSD Stanislav Huml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kniha Výhod pro rok 2017 je již v prodeji
Druhé vydaní Knihy Výhod je již v prodeji. Jedná se o českou mutaci celosvětově oblíbeného konceptu a bestselleru, i když s klasickou knihou nemá nic společného. Tzv. Coupon Book, tedy kniha plná slevových kupónů, je kalendářní ročenka s platností po celý rok. Kniha je jedinečná jak svým rozsahem, tak i obsahem. Celkem nabízí 276 slevových kupónů, ze kterých si vybere opravdu každý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj vyhlašuje dotační programy pro rok 2017
Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2017 v oblastech územního plánování, regionálního rozvoje, ekovýchovy, péče o životní prostředí, podpory začínajících včelařů, kultury a památkové péče, podpory rozvoje vnějších a zahraničních vztahů a sociálního podnikání a rozvoje neziskového sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petice za propuštění zadržovaných Čechů v Turecku
S hlubokým neklidem jsme přijali zprávu o zadržení dvou Čechů Markéty Všelichové a Miroslava Farkase v Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Práva matky proti právům nenarozeného dítěte
Eutanazie a umělý potrat bývají nejčastějším předmětem vášnivých diskusí právníků a lékařů. Zejména právo na potrat se stává bitevním polem sporů zastánců a odpůrců a nabývá často charakteru politického boje. Není sporu o tom, že diskuse o tomto právu byla rovněž závažným tématem nedávno probíhající prezidentské kampaně v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Jsme připraveni být konstruktivní opozicí
Nové vedení Středočeského kraje si dopoledne na ustavujícím jednání zvolili krajští zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Stopa peněz: George Soros, český stát, Člověk v tísni, Česká televize. Prý je zde propojení
Největší a nejvlivnější nezisková organizace v Česku Člověk v tísni je mimo jiné financována miliardářem a filantropem Georgem Sorosem, Evropskou unií i z českého rozpočtu. Uvádí to alespoň server ePortal.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Norbert Naxera: Co se děje v Alianci národních sil
Před časem jsem byl osloven aliancí národních sil, (dále jen aliance) což je jedna z organizací, která usiluje o sjednocení národních opozičních sil pro volby v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zimola: Plácáme se v tom. Už nejde držet ústa. Sobotka je úplně mimo, je mi ho líto
Poměrně ostrý rozhovor věnoval jihočeský hejtman Jiří Zimola časopisu Týden. Nešetří především kritikou na šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku. Ten už podle něj nevnímá realitu a tápe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Skončíte, nikdo vás nepotřebuje. Primář – psycholog o lidech jako Tomáš Halík, kteří si myslí, že občané jsou hloupí
ROZHOVOR Vítězství Trumpa ve mně vzbudilo naději, že náš svět se probouzí do období rozumu, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz psycholog Jiří Brančík. Vysvětluje v něm, proč se mýlí lidé jako Tomáš Halík, i to, že společnost byla rozdělena vždycky. „Až budeme naprosto v jednotě a souladu, bez rozporů, stanou se z nás bytosti podobné mravencům a řízené CMS (Centrální mozek lidstva). Takto bezduchou bytostí se já osobně stát nechci,“ prozrazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Čechů s internetem v mobilu rychle přibývá
K internetu je připojeno už 77 % Čechů. 41 % sleduje webové stránky prostřednictvím mobilu. Nejčastěji na internetu čteme on-line zprávy a konzumujeme audiovizuální obsah. Stále více osob má také profil na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Poplatek za vstup na území EU se bude týkat i Britů, oznámil v ČT Füle
Především o chystaném zavedení systému ETIAS, který zpoplatní vstup na území EU pro občany ze zemí mimo EU, se hovořilo v dnešní Devadesátce na programu ČT24. Hlavním hostem pořadu byl Štefan Füle, bývalý eurokomisař pro rozšíření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Bagry a ryby
Vědecký tým v Beskydech řeší rybí dilema: Pozor bagr! Zůstat nebo prchnout?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
SP ČR podpořil zvýšení dávek pro dlouhodobě nemocné
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) dnes na letošní poslední Plenární schůzi Rady hospodářské a sociální dohody (tripartitě) vyzdvihl klíčové oblasti pro českou ekonomiku a sdělil vládě své požadavky pro jejich zlepšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek navštíví Rakousko
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek uskuteční 24. listopadu 2016 pracovní návštěvu Rakouska. Ministr bude jednat se svým protějškem Sebastianem Kurzem, v parlamentu se setká s jeho 1. místopředsedou Karlheinzem Kopfem, a rovněž s vídeňským starostou a hejtmanem Michaelem Häuplem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Snažíme se prosadit, aby hlavní město podalo do tendru nabídku a byty odkoupilo
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický opakovaně podpořil nájemníky bytů na sídliště Písnice a ve vršovické Bělocerkevské ulici. Domy i okolní pozemky kolem nich vlastní polostátní firma ČEZ, která chce vše prodat jednomu kupci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Pavel: Co dělat?
Po 28. říjnu a 17. listopadu rozbouřené vlny boje proti komunismu, Číně, Rusku a hlavně Miloši Zemanovi trochu utichly. Pochopitelně jen dočasně. Přesto bychom toho mohli využít k položení poměrně jednoduché otázky: Svět se nepopiratelně mění a volba nového amerického prezidenta je toho jen jedním z příkladů. Co má v této situaci dělat Česká republika?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Svoboda pro těhotné a rodící ženy
Velký senát Evropského soudu pro lidská práva vynesl dnes, v úterý 15. listopadu 2016, zamítavý rozsudek v kauze Dubská & Krejzová vs. Česká republika. Velký senát je odvolací stupeň a také poslední instance; na prvním stupni byl rozsudek taktéž zamítnut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Oslavný obraz Západu není rozšířen ani na Západě, to jen česká média... Profesor Bělohradský na akci varoval před temnou budoucností
REPORTÁŽ Kolo dějin se začíná otáčet zpět. Můžeme očekávat ztrátu našich sociálních jistot, zavedení trestu smrti či vzestup rasismu, pokud se tomu nebudeme razantně bránit. I taková varování zazněla na besedě v ostravském Knihcentru se známým filozofem, sociologem a vysokoškolským pedagogem Václavem Bělohradským, který tam také představil svou novou audioknížku s názvem Společnost nevolnosti. Profesor Bělohradský se na akci především snažil přiblížit návštěvníkům své názory na to, co dnes nejvíce ovlivňuje společnost, a také na špičkovou politiku ve vyspělém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kadlecová (ODS): Evropa podle Fillona? Konec byrokratického federalismu
Francois Fillon, kandidát francouzské pravice na prezidenta, který vzešel ze včerejších primárních voleb, se otevřeně hlásí ke gaullistické tradici konfederativní Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Jízdenku zdarma po celé Evropě pro každého 18náctiletého Evropana?
Evropský parlament navrhuje dát každému Evropanovi (občanovi EU) k 18náctým narozeninám jízdenku InterRail, se kterou může cestovat měsíc po celé Evropě zdarma. Za návrhem stojí předseda poslaneckého klubu Evropské lidové strany Manfred Weber.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Země V4 si vytvoří krizové středisko pro zvládání migrace
Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko vytvoří krizové středisko pro zvládání migrace. To má sloužit hlavně ke koordinaci a výměně informací. Ve Varšavě to dnes oznámil maďarský ministr vnitra společně se svými kolegy z Visegrádské čtyřky. Informovala o tom mimo jiné zahraniční média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Proč, paní ministryně?
Čekal jsem, že Sobotkova výměna ministrů nebude kosmetická a odstřelí paní Valachovou dříve, než české školství zkolabuje na úmor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
„Není cesty zpět“ – začíná sedmý ročník dopravně bezpečnostní akce DPP a Policie ČR
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a Policie ČR uskuteční ve dnech 22. – 25. listopadu 2016 již sedmý ročník dopravně bezpečnostního projektu „Není cesty zpět“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Jasné zákony a nižší daně zlepší nabídku práce
Zaměstnanci a podnikatelé jsou základním pilířem prosperity naší země. Stát se však k podnikatelům i zaměstnancům chová macešsky a tím doslova podřezává větev vlastní prosperitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Sektorové daně
Sociální demokracii začíná vrtat v hlavě obrovský odliv dividend do zahraničí, který je odvrácenou stranou politiky lákání přímých zahraničních investic. Dost opožděně zjišťujeme, do jaké extrémně nevýhodné pozice jsme se nechali vtlačit. Pokud jde o možnou nápravu, zatím se uvažuje o té nejjednodušší v podobě vyššího zdanění finančnictví, energetiky a telekomunikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Otázka týdne z VZP XLVII.
Podléhá odvodům zdravotního pojištění také to, když si přivydělávám prodejem na internetu? Jsem na mateřské dovolené a prodávám přes on-line bazary oblečení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babišovi jsem se nevzepřela, nemáme mezi sebou zlou krev, říká hejtmanka Jermanová
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla nová středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Řeč byla především o sestavování nové krajské koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tripartita projednává další nesystémové změny, které negativně zatíží státní kasu, zaměstnavatele i samotné OZP
Hospodářská komora ČR upozorňuje na množící se nesystémové návrhy současné vlády, které jsou častěji než dříve předkládány se zpožděním, nekoordinovaně a s chybějící kvalitní analýzou dopadů na občany, zaměstnavatele i státní rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Terorismus ve Francii. Chystal se prý další velký masakr
Francii hrozil další teroristický útok. Bezpečnostním službám se jej však podařilo odvrátit. Policie zatkla dokonce hned sedm lidí – dva v Marseille na jihu země a ostatní na východě. Informovala o tom mimo jiné agentura AP a světová média. Oznámil to totiž francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
František Dostál: Expertů na kecy je nepočítaně. Těch ostatních pomálu
Zmínění experti svými počiny tuší zajisté moc a peníze. Jinak by na sebe tolik nekřičeli. Jako kluk jsem často vystupoval z vlaku na nádraží na Vyšehradě. Přes kecy mnohých je z něho ale čím dál větší ruina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Potřebujeme strategický dialog s Tureckem
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek zastupoval ČR na zasedání Rady Evropské unie pro zahraniční věci (FAC), které proběhlo 14. listopadu 2016 v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bitva o Ferdinanda Peroutku. Ovčáček a Kaslová čtyřicet minut u jednoho stolu
Dílo Ferdinanda Peroutky nemá hodnotit ani prezident Miloš Zeman, ani jeho mluvčí Jiří Ovčáček, a dokonce ani já. Tak reagovala na historický přehled prezidentského mluvčího v diskusním pořadu serveru iDNES.cz Peroutkova vnučka Terezie Kaslová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kulatý stůl na téma: Systém prevence, sledování a léčby dekubitů v ČR
Dne 12. listopadu 2016 se pod záštitou hlavní sestry Ministerstva zdravotnictví České republiky Alice Strnadové, uskutečnil již 4. Kulatý stůl k problematice prevence, sledování a léčby dekubitů v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Děti nejsou majetek rodičů, ale…
Jsou děti majetkem rodičů nebo nejsou? Podle mě nejsou. Nicméně takto vůbec otázka nestojí. Demagogické podsouvání zastáncům tradiční rodiny, že si dělají na děti majetnické nároky, je naprosto nesmyslné. A hned Vám ukáži proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Junckera a Schulze nečeká nic pěkného. Bortí se to ze všech stran
Bruselské elity se ještě nestačily vzpamatovat ze šoku, který jim způsobil výsledek britského hlasování a amerických prezidentských voleb, a možná je brzy čeká další pohroma. Šéfka Národní fronty Marine Le Penová má podle aktuálních průzkumů největší šanci stát se prezidentkou Francie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Požaduji jasnou regulaci nekalých obchodních praktik na úrovni EU
Postavení zemědělců v potravinovém obchodním řetězci se podaří zlepšit jedině přijetím společné evropské legislativy, která bude regulovat nekalé obchodní praktiky. S tímto požadavkem vystoupila Česká republika na jednání Rady pro zemědělství a rybářství v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Roman Šmucler šokuje: Bez korupce to v našem zdravotnictví nejde
Zubařů je u nás hodně, a přitom je jich nedostatek. Proč tomu tak je, vysvětloval v internetové televizi DVTV v rozhovoru s Danielou Drtinovou známý zubař Roman Šmucler, který se na podzim příštího roku stane prezidentem České stomatologické komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
66. zasedání Výzkumné rady Technologické agentury ČR
Ve pátek 11. listopadu 2016 se konalo další jednání Výzkumné rady Technologické agentury České republiky (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Muž, který sepsal drsné věci o Václavu Havlovi, předložil fakta o prolhaných médiích
Častý přispěvatel serveru NeviditelnýPes.cz Tomáš Guttmann v minulosti zveřejnil svůj komentář na téma Václava Havla a jeho rodiny. Nyní přišel s textem zabývajícím se médii při amerických prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ještě k oslavám 17. listopadu: Nakopat, zfackovat, naplivat. Zbičujte se, skočte z věže, sdělil Martin Konvička...
„‚Studenti‘ by zasloužili zfackovat,“ říká Martin Konvička ohledně údajné reakce některých studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové na akci, která se konala 17. listopadu na Palachově náměstí. Prozradil také, zda na téma islám a islamizace diskutuje se svými kolegy i studenty i co od nich slýchá. „Celou škálu, od ‚jseš nacista‘ přes ‚jseš donkichot a potížista‘ až po ‚nikdy tě nezradím‘ – opravdu to je případ od případu,“ vysvětluje Martin Konvička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtmanem Ústeckého kraje se už podruhé stal Bubeníček (KSČM)
Hejtmanem Ústeckého kraje zůstává i pro další volební období Oldřich Bubeníček (KSČM). Ve veřejné volbě dostal 28 z 55 hlasů. Koalici uzavřeli v kraji komunisté s ČSSD a koalicí SPD-SPO. V zastupitelstvu mají nadpoloviční většinu právě 28 mandátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Novým hejtmanem Plzeňského kraje je Josef Bernard z ČSSD
Pátým hejtmanem Plzeňského kraje se dnes stal jednapadesátiletý Josef Bernard z ČSSD. Bývalého generálního ředitele plzeňské firmy Škoda Transportation, lídra ČSSD v krajských volbách, na ustavujícím zasedání volilo ve veřejném hlasování 23 z 45 zastupitelů vzešlých z říjnových voleb. V čele kraje Bernard střídá čtyřiašedesátiletého stranického kolegu Václava Šlajse, který už nekandidoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Norbert Hofer se v TV utkal se zeleným protivníkem. Došlo i na Hitlera a pak promluvil lid Rakouska
Po britském referendu a amerických prezidentských volbách budou volit hlavu státu také rakouští voliči. Norbert Hofer a Alexander Van der Bellen se včera utkali v televizní debatě, ve které dle průzkumu zvítězil kandidát rakouských Svobodných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Za císaře Františka Josefa I. se Češi z národa kočích a služek stali vyspělým, vzdělaným a sebevědomým národem, napsal Klausův Weigl
Nad odkazem rakousko-uherského císaře Františka Josefa I., od jehož smrti dnes uplynulo sto let, se na webu Echo24 zamýšlí Jiří Weigl. Ten v době prezidentství Václava Klause působil jako hradní kancléř, nyní je výkonným ředitelem Institutu Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeňková (HPP 11): Odvolali starostu Prahy 11 Štylera, puč ANO a TOP dokončen
Na Prahu 11 se vrací D. Mlejnský. Nejde sám a hlavními dveřmi (zatím). Pro návrat na radnici má zdatné pomocníky, kteří nejprve potřebovali zařídit jediné - dostat z radnice r. 2014 vítězné Hnutí pro Prahu 11 (HPP 11).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Národní muzeum v předvánočním čase otevírá novou výstavu „Milý Ježíšku, přeji si…“
Národní muzeum zve návštěvníky na slavnostní zahájení nové výstavy „Milý Ježíšku, přeji si…“, které proběhne ve čtvrtek 24. listopadu 2016 od 17.00 hodin v Národopisném muzeu Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Zavřel: Pane Votavo, zneužíváte svého postavení jako „zdánlivé mediální autority“
Otevřený dopis poslanci Václavu Votavovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Doba, kdy se trpělivost voličů s politikou elit vyčerpala
„Posílení strategické autonomie Evropy může být dosaženo pouze tehdy, když bude kontinent disponovat věrohodnějšími a akceschopnými vojenskými prostředky. Musíme být schopni použít sílu v těch krizích, jež ohrožují evropské bezpečnostní zájmy,“ napsali ministři zahraničních věcí Francie a České republiky v textu „Vstříc evropské strategické autonomii“, který byl v Čechách zveřejněn v těchto dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČOI: Dušičky byly ve znamení neznačených výrobků bez cenovek
O dušičkách většina z nás vzpomínala na své blízké, kteří již nejsou mezi námi. Snad každý chtěl na pietním místě zapálit svíčku nebo položit kytičku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Dva 17. listopady jako nastavené zrcadlo
To, co následovalo po listopadu 1989, má pachuť podvodu, kterému padly za oběť jak masarykovská republika, tak také ideály sociálně spravedlivějšího, demokratičtějšího státu a společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Europoslanec Telička: Protestovat proti prezidentovi je normální projev demokracie. Lidé, kteří nenávidí Zemana, jsou ale menšinou. A Trump...
ROZHOVOR „Vyhostí Trump skutečně až tři miliony nelegálních přistěhovalců a postaví zeď na hranicích s Mexikem? Počkejme si na to, jaká bude jeho reálná politika a konkrétní kroky,“ konstatuje zkušený diplomat a europoslanec Pavel Telička. Podle jeho dalších slov bylo také vedení Evropské unie velmi překvapené z vítězství extrovertního prezidentského kandidáta v USA. „První vyjádření vrcholných představitelů EU vůči nově zvolené americké administrativě nebyla optimální, ukázala na nepřipravenost,“ dodává ještě známý český politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vladimir Putin: Trump je ochoten normalizovat vztahy mezi USA a Ruskem. Já také
Podle ruského prezidenta Vladimira Putina potvrdil nově zvolený americký prezident Donald Trump ochotu normalizovat vzájemné vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy. Putin to sdělil na závěr summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) v peruánské metropoli Lima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Operační programy MŠMT realizovaly přes 15000 projektů
Celkem 48 výzkumných center a podpora tisíců projektů zaměřených na jazykové, technické a přírodovědné vzdělávání žáků základních a středních škol, to je úspěšná bilance Operačních programů Výzkum, vývoj a inovace a Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VaVpI a OP VK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nemocenská by se měla zvýšit, shodla se tripartita. Variant je víc
Tripartita se na dnešním jednání shodla na potřebě zvýšení nemocenské při delší pracovní neschopnosti. Existují však tři varianty, jak by se mohla změnit. Představitelé vlády, odborů a zaměstnavatelů to řekli novinářům po dnešním jednání v Praze. Změnu chce vláda přidat k novele o zdravotním pojištění, která už je ve sněmovně. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nemá problém ani s novým návrhem, s nímž dnes přišli odboráři, ale trvá na shodě s ANO a KDU-ČSL, kterou budou vládní strany hledat na středeční koaliční radě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hotovostní půjčky – poskytne vám je ještě někdo?
Drtivá většina půjček lze vyřídit a sjednat přes internet a vypláceny jsou převodem na účet. Hotovostní půjčky poskytuje jen hrstka společností, přesto existují a těší se obrovské popularitě. Hotovostní půjčky patří mezi jednu ze tří nejvyhledávanějších kategorií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČT: Od skrytého mikrofonu k 610 milionům diváků
Pondělí 21. listopadu se už po dvacáté stane Světovým dnem televize. Česká televize připomene v tento den cestu, kterou televize jakožto médium ušla od svého vzniku k 610 milionům diváků, kteří ji dnes v Evropě sledují. Zajímavosti z historie televize naleznete v druhé části této zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Trump znamená konec éry Bushů, Clintonů a Havlů. ČT jak za komunistů, místo na Reagana útočí na Putina. Zeman není hrozbou, říká Klausův spolupracovník
ROZHOVOR Bývalý europoslanec ODS a člen správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejček říká, že Česká televize vysílá jak za komunistů – místo na Reagana dnes nadává na Putina. Zvolení Trumpa je podle něj zemětřesením a snad i koncem éry Bushů, Clintonů, Albrightových a Havlů. Zeman není nebezpečím pro demokracii. Jsou jím ti, kteří se odmítají smířit s výsledkem demokratické volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Malínský (ČSSD): Lidový císař
Dnes uplynulo sto let od smrti jednoho z nejdéle vládnoucích monarchů lidských dějin. Zdánlivě zvládnutelná choroba – zápal plic – ukončila život předposledního panovníka habsbursko-lotrinského rodu Františka Josefa I.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Putin je silná značka, shodli se přední čeští marketingoví odborníci
Vladimir Putin je silná značka. Shodli se na tom přední čeští marketingoví odborníci Jiří Mikeš, Jitka Vysekalová a Ivan Binar. Ti hodnotili z marketingového hlediska dokument Prezident, jehož třetí díl odvysílá TV Kinosvět v úterý 22. listopadu a zopakuje ho v lednu příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mikulášská sbírka pro rodiny s dětmi s postižením začíná 5. prosince
Obdarovat děti můžete na Mikuláše, tedy 5. prosince, nejen balíčkem sladkostí, ale také prostřednictvím Mikulášské sbírky, kterou pořádá Společnost pro ranou péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Putin, Trump, geopolitika a svět válečného zločinu
Už není otázkou, zda džihád ve východním Aleppu padne, ale jen kdy se tak stane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Jan Mládek vystoupí na konferenci Eurasia Week v Paříži
Produktivita a odolnost zemí Eurasie bude hlavním tématem konference Eurasia Week 2016, která se uskuteční 22. – 24. listopadu v pařížském centru OECD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Roční kontrakty silové elektřiny zlevnily, plyn zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno bylo ve 46. týdnu uzavřeno 10 kontraktů na dodávku 9,7 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro spotřebitele za 8,2 milionu korun. Silová elektřina zlevnila, cena zemního plynu naopak vzrostla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šumová (SZ): Tvrdíte, že občanům nasloucháte, dokažte nám to
Otevřený dopis vedení města Česká Lípa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Už i Trump ví, že stát nelze řídit jako firmu
Po vítězství Donalda Trumpa se předpokládá, že bude druhý Reagan. Není to vůbec jisté. Trump nebyl guvernérem žádného státu a nezastával žádnou veřejnou ani politickou funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nová zelená úsporám: nově na výstavbu nízkoenergetických bytových domů
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR dnes společně vyhlašují novou kontinuální výzvu v programu Nová zelená úsporám zaměřenou na výstavbu bytových domů s velmi nízkou energetickou náročností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zachytili jsme nevídaný pokus o cenzuru z dílny zelené političky v Praze
Česká komora architektů měla před několika dny kulatý stůl společně s pražskou radní Kolínskou (SZ). Komora se během jednání podle dvou našich zdrojů postavila za metropolitní plán a architekta Kouckého. Následovat mělo společné prohlášení, do něhož ovšem zelená politička opakovaně zasahovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman přijal velitele jednotek aktivní zálohy
Na Pražském hradě přijal ve středu 16. listopadu prezident republiky Miloš Zeman velitele pěších rot aktivní zálohy působících při krajských vojenských velitelstvích a sedm velitelů z bojových jednotek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Trump s Putinem mohou společně vstoupit do dějin a změnit celý svět
To není žádná nadsázka, představte si, co by se stalo, kdyby se dvě největší a vojensky nejsilnější velmoci světa spojili a domluvili na tom, že společně udělají na světě pořádek, nastolí pro všechny stejný spravedlivý řád a zajistí dodržování lidských práv ve všech zemích na celé planetě!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Finanční správa rozšířila úřední hodiny k vyzvednutí autentizačních údajů k evidenci tržeb
Elektronická evidence tržeb – jeden z nejvýznamnějších projektů Finanční správy - startuje za pouhých 8 pracovních dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPO): Vláda musí zásadně změnit přístup k současné situaci
Kdokoliv má všech pět pohromadě a pozorně si přečte blog Benjamina Kurase, jistě mu ztuhne úsměv na rtech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB asi otevře ČNB dveře k ukončení intervencí později
Zdá se, že poslední slušná čísla z ekonomiky nejsou pro ECB stále dost dobrá. Poslední série výroků centrálních bankéřů (Mario Draghi, Vitor Constancio) ukazuje, že ECB pravděpodobně z řady důvodů zůstane v prosinci opatrná a natáhne svoji politiku tisku peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vládnou nám loutky. Lidem vymývají mozky, hodnotí polistopadový režim Jozef Banáš
Spisovatel a publicista Jozef Banáš se ve svém komentáři pro server Aktualne.atlas.sk vrátil k 17. listopadu. „Naděje. Kouzelné slovíčko, emoce, které nás vyhnaly na listopadová náměstí roku 1989. Cinkali jsme klíči v naději na lepší, důstojnější život. Arogance a pýcha komunistického establishmentu dovedla do ulic lidi – komunisty i nekomunisty,“ zmínil Banáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ruská propaganda je prý dnes mnohem chytřejší
Americký profesor Thomas Nichols se tématem propagandy zabývá už řadu let. Na konci října o propagandě přednášel začínajícím novinářům v Praze, na půdě Vyšší odborné školy publicistiky. Informoval o tom server Hlidacipes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Rozpočet EU 2017? Podpora ekonomiky, mladých i vnější politika
Dlouho očekávané hlavní črty evropského rozpočtu na příští rok jsou známy. V průběhu předešlé noci se na jejich podobě dohodli zástupci Evropského parlamentu, Komise i členských států. Unie tak bude moci hospodařit se 158 miliardami eur, tedy s více než 4 biliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
AČRA MK pomohla prosadit změnu v novele zákona 231/2001. Sponzorské vzkazy zákon nezkrátí
V souvislosti s novelou zákona číslo 231/2001 o rozhlasovém a televizním vysílání se AČRA MK ostře vymezila proti návrhu na omezení stopáže sponzorských vzkazů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Korte (TOP 09): Étosem 17. listopadu je víra ve svobodu a demokracii
Jan Hus, Jan Ámos Komenský, Tomáš Garrigue Masaryk, Jan Palach, Jan Opletal, Václav Havel. Co mají ti všichni společného? Je to jedna věc: láska k pravdě, ba dokonce boj za pravdu, který nadřadili lacinému podbízení a potlesku davů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tak jsem zase za vola. Koluje dětská říkanka o Miloši Zemanovi
Prezident Zeman se letos rozhodl připomínat si Den boje za svobodu a demokracii v soukromí v Lánech. Absenci jeho proslovu nechtěli na sociálních sítích nechat jen tak, a tak nyní koluje trochu neurvalý veršovaný návrh prezidentova svátečního poselství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS zamítl návrh na uložení zákazu plnění dodatků na provoz mýtného systému
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve svém prvostupňovém rozhodnutí z 18.11.2016 zamítl návrh na uložení zákazu plnění dodatků ke smlouvám o dodávce systému výkonového zpoplatnění pozemních komunikací a o poskytování služeb souvisejících s provozem systému výkonového zpoplatnění komunikací, které mají zajistit provoz systému elektronického mýta po roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Jak se uklízelo Zálesí
V neděli 20. listopadu proběhl další, v pořadí již šestý, velký úklid v Praze 4 pod naší taktovkou. Náš další kontejner odpadků jsme vysbírali v okolí Zálesí v Krči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jana Borkovcová: Svobodu, kterou jsme tehdy my vybojovali, dnešní studenti zpochybňují
Otevřený dopis předsedkyně Bloku proti islamizaci ministryni školství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Mostecký autodrom nabízí originální vánoční dárek. Ponožky s překvapením
Společnost AUTODROM MOST má inspiraci pro nadcházející vánoční období. Nabízí originální vouchery, jimiž lze mile překvapit pod stromečkem své blízké, přátele či zákazníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Z toho někoho trefí šlak: Muž, který našeptá Donaldu J. Trumpovi, aby se dohodl s Putinem a že islám je zlo. Máme jeho vystoupení v ruské TV a mnohem víc
Jmenování generála Micheala Flynna poradcem pro národní bezpečnost nového amerického prezidenta Donalda Trumpa vyvolalo u mnohých zastánců politiky dosluhujícího amerického prezidenta Baracka Obamy zděšení. Existují obavy, že Flynn z takto vlivné pozice, z jejíhož výkonu se kromě samotného prezidenta nikomu nezodpovídá, nasměruje americké zahraničně politické kormidlo do vod, které byly dosud pro USA nemyslitelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Fízlové a kreatury, hlásím se k nástupu do vězení jako první, napsal Jan Rejžek k zákonu o ochraně Zemana
Hudební kritik Jan Rejžek se v posledních dnech velmi „rozvášnil“ na sociálních sítích. Důvodem je především návrh zákona ohledně trestů za hanobení prezidenta a jeden z jeho navrhovatelů Zdeněk Ondráček. A také oslavy 17. listopadu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Otevřený dopis Josefu Kainarovi
Dáváte mi šanci, sílu a inspiraci dívat se na svět očima bohatšíma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prokop (ANO): Na Jižním Městě je málo pracovních příležitostí
Velká část obyvatel Prahy 11 denně dojíždí za prací. Vyplývá to z dat, které jasně říkají, že takřka 25% obyvatel opouští metrem tuto městskou část. Jedná se o cca 18 tisíc cestujících, kteří ráno jedou za prací do jiných částí Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Soukromá společnost musí ÚZSVM zaplatit za bezesmluvní užívání pozemku přes 933 tisíc
Plzeňské pracoviště ÚZSVM uspělo v odvolacím řízení u Krajského soudu v Plzni v soudním sporu o vydání bezdůvodného obohacení ve výši 933 053 Kč proti společnosti Owning Property s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Interaktivní mapa našich významných mokřadů
Podívejte se na webové stránky s informacemi o více než dvou tisícovkách těchto zajímavých míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Klaus ml.: Zvolení Trumpa je Stalingrad pro mudrlanty, herce, vědátory a velký byznys. Čím déle potrvá krach EU, tím to bude horší
ROZHOVOR Expert na školství ODS Václav Klaus mladší nemá rád tyátr při oslavách státních svátků, grupen akce mu prý pijí krev. A raduje se ze zlepšení mezinárodní situace, k níž podle něj přispěly dva ryze demokratické kroky – brexit a zvolení Donalda Trumpa. Nově zvolenému americkému prezidentovi přispěl na kampaň a na rozdíl od svého otce, exprezidenta Václava Klause, ho podporoval od samého počátku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tvrdě kritizuje Evropskou unii, která podle něj směřuje ke krachu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Chvála nevyjetých cest
Jezdit letos v Čechách autem je výsostná otrava, když máte být někde včas. Vždycky někde vjedete do vesnice, kde se rozhodli zkrášlit dosavadní kanalizaci evropskými penězi nebo konečně zbourat ruinu, jež ohrožovala okolí. Taky dost mostů je v opravě. Podaří-li se vám přestat litovat ztraceného času a najetých kilometrů, uvědomíte si, že všechny ty stavební práce včetně opravy D1 vás učí vlastivědě, že vám otevírají oči, že vidíte věci, kolem kterých jste svištěli po desetiletí, a nikdy jste je neviděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jak platit za vánoční dárky online bezpečně
Někteří čeští spotřebitelé se obávají ztráty peněz při nákupu online ze zahraničí. Podle Evropského spotřebitelského centra je nejvhodnější platit kartou nebo přes elektronickou peněženku, protože tak je spotřebitel nejlépe ochráněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
A šmytec: Facebook bude cenzurovat zprávy, které uzná za lživé
Obsah na Facebooku mají posuzovat údajně nezávislé týmy expertů a novinářů. Jeho zakladatel Mark Zuckerberg má totiž v plánu zatočit s falešným zpravodajstvím, hoaxy a spamovými programy. Informuje o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Naše zdecimovaná armáda neumí utratit ani to málo, co dostává
Naše armáda je dlouhodobě podfinancována, má místy nízkou naplněnost a necvičí intenzivně na všech stupních tak, jak by měla. Úroveň obranných schopností jednotlivých druhů vojsk je velmi rozdílná. A navíc peníze, které dostává, tak je neumí utratit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zajímavý program pro studenty i pedagogy nabídne během Dne otevřených dveří Fakulta elektrotechnická ČVUT
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze pořádá 25. listopadu od 8.30 hodin Den otevřených dveří. Během akce, která se již tradičně koná jak v sídle fakulty v pražských Dejvicích, tak i v budově na Karlově náměstí, budou představeny nejen možnosti studia, ale také špičkové laboratoře a projekty. Pro středoškolské učitele bude připraven seminář o výukové platformě Nucleo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Soud v Brně přerušil Janouškovi výkon trestu na rok
Krajský soud v Brně přerušil na rok výkon trestu lobbistovi Romanu Janouškovi kvůli zdravotnímu stavu. Janoušek si odpykává trest 4,5 roku vězení za to, že v Praze srazil ženu autem. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí soudu Simona Pešková. Důvodem je zdravotní stav odsouzeného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Takové neštěstí. Podívejte se, co se přihodilo Hillary a Billovi Clintonovým
Neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová musí spolknout další hořkou pilulku. Jak uvádí New York Post, Nadace Clintonových získala v porovnání s rokem 2014 téměř o 40 % méně finančních příspěvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Houbeles, to nás chcete přeřvat? Vy na lidi kašlete, účtuje Šichtařová s těmi, co si myslí, že jsou chytřejší než plebs
Nad tím, že pomalu a plíživě mizí svoboda a demokracie, se na svém blogu na serveru iDNES.cz zamýšlí ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Kdo tak hrubým způsobem znesvěcuje hlavní symbol své země, není student, ale ubožák a zaprodanec
Poslední dny dostávám mnoho reakcí a dotazů přes moje stránky v Parlamentních listech. Zde je jedna reakce a je bohužel vizitkou, kam až to akademici v této zemi dotáhli:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Svědectví z USA: Posrali jste se. Přehlížíte, jak bídně žijí lidé na venkově. Už je štvete, tak volili Trumpa
Skutečnost, že volba Donalda Trumpa prezidentem USA je vyhřeznutím letité prohlubně mezi americkým venkovem a městy, popisuje v obsáhlé stati americký publicista David Wong. Překlad jeho článku s titulkem ,,Jak se polovina Ameriky posrala" přináší server A2larm.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jezdil po světě, nikdy si nic nevydělal. Informace o Čechovi, kterého zadrželi Turci
Smutný pohublý chlapík v těžké depresi. Tak popisuje třicetiletého Miroslava Farkase, jehož minulý týden zatkli Turci na hranici s Irákem, reportérka časopisu Týden Pavlína Wolfová. S Farkasem se setkala před šesti týdny v Praze. Muž byl společně s Markétou Všelichovou obviněn z terorismu - on údajně bojuje po boku kurdských separatistů, ona prý zase rekrutovala dobrovolníky do války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Pojetí svobody v podání ANO a ČSSD
Po krátké úvaze jsem se rozhodl, že svůj podpis, pod návrh zákona pokoušícího se řešit hanobení prezidenta republiky, připojím. Jsem si vědomý, že tato iniciativa názorově rozděluje nejen poslaneckou sněmovnu, ale i občany naší země. Ostatně, jako prakticky vše, o čem se na zákonodárné půdě jedná, a co se následně, také často přijímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jak si vařili Apačové nebo Siouxové? To se dozvíte z Indiánské kuchařky, jejíž křest proběhne v Náprstkově muzeu za zvuku bubnu
V Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur proběhne ve středu 23. listopadu 2016 od 18.00 hodin křest knihy Indiánská kuchařka, recepty indiánů amerického Jihozápadu a Velkých planin. O Apačích, Navazích, Komančích a Siouxech je známo ledasco. Co ale jedli, když si právě nedopřávali kukuřičné placky nebo bizoní pečínku, a co se na jejich stolech objevuje dnes, to vše se mohou zájemci dozvědět z knihy Romana Tadiče, kterou vydalo nakladatelství Dauphin. Křest kuchařky doplní zajímavé promítání či indiánská hudba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Jaká bude Trumpova zahraniční politika?
Co čekat od zvoleného 45. prezidenta USA Donalda Trumpa na poli zahraniční politiky? Zatím můžeme jen usuzovat z jeho výroků během kampaně, ale jaké kroky skutečně podnikne, je zatím velkou neznámou. Každopádně reálná politika bude jistě mnohem umírněnější než předvolební rétorika. Kdo se z jeho zvolení může radovat a kdo má obavy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bohuslave, zemři bez nás. Pro koho vůbec děláš? Dosud největší nářez předsedovi ČSSD z lůna vlastní strany. Už pukají nervy
„Premiér Sobotka je nejlepším volebním manažerem politické firmy pana Babiše.“ Ostrými slovy na adresu premiéra a předsedy ČSSD nešetří některé místní organizace v republice, které žádají, aby rezignoval na post šéfa strany. „Sociální demokracie se musí rozejít s neomarxistickou touhou měnit společnost, která o to nestojí,“ vzkazují například z Brna. Sociální demokraté, kteří vyjadřují veřejně svůj nesouhlas s Bohuslavem Sobotkou, očekávají, že delegáti na nadcházejícím sjezdu předsedu dobře vyberou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prase, umělci, Putna... Až se budou všichni prát, bude jedno, kdo dal první facku, sděluje Zdeněk Zbořil k frontálnímu útoku na Miloše Zemana
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Z vystoupení některých řečníků během akcí k výročí 17. listopadu to vypadalo, že si někteří z nich myslí, že své zástupce může lid – podle Ústavy svrchovaný držitel moci – volit na náměstí. A ani tam by nemohl jen tak každý. Politolog Zdeněk Zbořil je po exhibici reprezentantů asi stovky pražských a moravských divadel přiživovaných z měšce Ministerstva kultury a několika stovek neziskovek placených bůhví odkud přesvědčen, že nám asi nejvíc vadí to jejich přetahování se, kdo je nejvulgárnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Výzva ke sjednocení opozičních stran a hnutí
Vlast – iniciativa DSZ (Demokratická strana zelených) směřující k sestavení společných kandidátních listin národně a vlastenecky orientovaných politických stran a hnutí pro volby do PS PČR v roce 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Podle některých zpráv se má v Česku postavit Tesla Gigafactory
Podle některých zpráv se má v Česku postavit Tesla "GIGAFACTORY" jako druhá na světě na výrobu baterií a elektromobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotka pokračuje v bilančních schůzkách, bude jednat s Pelikánem
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude dnes ráno jednat s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) o jeho výsledcích na ministerstvu a o prioritách pro zbývající rok do sněmovních voleb. Bude to čtvrtá Sobotkova bilanční schůzka s některým ze členů jeho kabinetu. Minulý týden jednal s ministry dopravy, průmyslu a zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tripartita projedná nemocenské či kompenzace zaměstnavatelům
Dvěma variantami zvýšení dávek nemocenského pojištění při déle trvající pracovní neschopnosti či kompenzacemi pro zaměstnavatele zdravotně postižených kvůli růstu minimální mzdy se bude na dnešním jednání zabývat tripartita. Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů mají na programu i plán na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti v příštím roce, stav čerpání prostředků z fondů Evropské unie nebo digitální agendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bubeníček (KSČM) by se dnes měl opět stát ústeckým hejtmanem
Ústečtí krajští zastupitelé dnes zvolí nové vedení kraje. Na svém prvním zasedání od voleb budou rozhodovat o hejtmanovi a radních. Prvním mužem v kraji, v němž vyhrálo v říjnových volbách hnutí ANO, se má stát dosavadní hejtman Oldřich Bubeníček z KSČM. Vítězná strana zůstane nejspíš podobně jako v některých jiných krajích v opozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Nemáme v plánu redukovat počet studentů na vysokých školách
Včera jsem diskutovala s rektorem Masarykova univerzita Mikuláš Bek v pořadu Otázky Václava Moravce o stavu českých vysokých škol. Prvním okruhem debaty byl rozpočet VŠ. Sama jsem si dala závazek pro příští rok vyjednat více peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Známý analytik: Donald J. Trump se spojí s Putinem proti Číně. Skončí s šířením demokracie
Analytik Lukáš Visingr v rozhovoru pro server iDnes.cz tvrdí, že od nového amerického prezidenta Donalda Trumpa můžeme čekat pragmatickou politiku, v níž se Washington zaměří na prosazování amerických zájmů ve světě. Svou roli v tom budou hrát Rusko, Čína, diktátoři z Blízkého východu, Kurdové, možná i ekonomická válka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Michael Rada: I přes snahu o zatajení, odhaleno
Ve světe moderních technologií je snadné manipulovat s masami. Co už tak snadné není, je dlouhodobě zatajovat fakta a skutečnosti. Před mnoha lety byla prvním zlomem encyklopedie skutečnosti WIKILEAKS, jejíž zakladatel má dodnes strach o svůj život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

V roce 1968
komunisti v Sovětském svazu svým vpádem „bratrských“ armád Varšavské smlouvy v zájmu komunistické moskevské hegemonie zachránili naše neschopné komunisty od „kontrarevoluce“, která zde nebyla.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 06:40, zobrazit podobné
Merkelová zradila EU
Přesně takto by o setkání Merkelové s Putinem psala americká liberální média. Protože ta jsou ale zaneprázdněná Trumpem, setkání německé kancléřky a ruského prezidenta jen odbydou krátkou poznámkou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
TOPlist