Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.351x, což odpovídá cca 227.029-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jiří Vyvadil: Blb nebo Koniáš? Spíše ten blb
Na Miloši Zemanovi je sympatické, že nepodlézá politickým stranám, i když by to mohlo být pro něho z hlediska budoucí prezidentské volby užitečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Od 1. ledna zahájí své vysílání nová plnoformátová stanice Barrandov FAMILY
Televizní skupina Barrandov, která v průběhu letošního roku významně posílila svoji pozici na trhu, pokračuje v krocích, které by jí měly zajistit další růst sledovaností. Od prvního ledna mění název televizní stanice Barrandov MUZIKA na Barrandov FAMILY.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vznikne nová „Džungle“? Kolem francouzského Calais už se zase houfují uprchlíci
Server britského deníku The Independent přináší zprávy o tom, že vymýcená „Džungle“ znovu ožívá. Do Calais a okolí na severu Francie se znovu vracejí uprchlíci, kteří byli relativně nedávno odvezeni z nelegálního uprchlického tábora známého právě pod označením „Džungle“. Běženci znovu doufají, že proniknou z Francie do Velké Británie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Praha možná bude muset rušit tramvajové spoje kvůli hluku
Praze a dopravnímu podniku (DPP) hrozí to, že budou muset redukovat počet tramvajových spojů. Důvodem jsou nová hygienická pravidla pro výpočet hlukových limitů. Týká se to tratí, které budou opravovány nebo už byly opraveny, ale neprošly ještě kolaudací. Novinářům to dnes řekli dopravní ředitel DPP Jan Šurovský a primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Omezení tramvají by se mohlo dotknout spojů jezdících od 22:00 do 6:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Evropská komise si vykládá pravidla po svém
V záplavě vánočních evropských a světových událostí tak nějak vyniklo prohlášení elitáře Junckera, který po nedávném teroristickém útoku nákladním automobilem v Berlíně prohlásil, že imigrační politiku EU ve vztahu k uprchlíkům i nadále nechce měnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Miloš Rejchrt: Prezident Zeman někdy působí směšně
Hostem Daniely Drtinové v pořadu byl farář a disident Miloš Rejchrt. Hovořilo se nejen o Chartě 77, ale i o prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stop škodlivému vlivu propagandy. Studenti šíří osvětu mezi mladými
Ondřej Chlupáček je jedním ze studentů Masarykovy univerzity (MU), který se podílel na projektu „Zvol si info“. Snaží se studenty naučit, jak poznat pochybný článek na internetu, jak rozpoznat dezinformační text a tak podobně. Tým studentů MU kampaň vede jak na internetu, tak na středních školách. Snaží se mladým lidem pomoct, aby neutonuli v moři obrovského množství informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
David Rath a ovoce ze zakázaného stromu. Máme dokument k největší politické kauze
Hrůza! Ten zlotřilý hejtman David Rath a parta jeho korupčníků už nebudou nikdy odsouzeni. Takhle dramaticky vypadaly po vynesení rozsudku Vrchního soudu v Praze téměř všechny reakce na to, že soud kauzu vrátil k nalézacímu soudu. Poté, co hysterie po vánočních svátcích poněkud opadla, je načase si přiblížit, co odvolací soud, a komu, vytkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jste odporný člověk, vmetla čtenářka ministru Hermanovi do tváře. A ten odpověděl...
Z PROFILŮ Také během vánočních svátků odpovídal na otázky, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz, ministr kultury Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Výzvou Vědci proti strachu a lhostejnosti jsme nezměnili nic, ale ráno v zrcadle se mi ze sebe aspoň nezvedá žaludek, říká profesor Petr
ROZHOVOR Dochází k celosvětovému nárůstu nacionalismu a do popředí se tlačí jedinci s psychopatickými rysy osobnosti. Ale tak úplně nový trend to není. Celý svět je území, kde je neklid jaksi všudypřítomný. Že to doléhá i k nám, je zákonité. Nejsme izolovaný ostrov. Tak se o budoucnosti vyjadřuje profesor Jaroslav Petr z Výzkumného ústavu živočišné výroby, kde se zabývá reprodukční biologií hospodářských zvířat. Také přednáší na České zemědělské univerzitě. Podle něj to všechno ale lidský druh homo sapiens zvládne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Když jsem poslouchal předvolební projevy Clintonové… Milan Uhde se v ČT zostra pustil do neúspěšné prezidentské kandidátky. Američany pak přirovnal k Adolfu Hitlerovi
Spisovatel a politik Milan Uhde zasedl v úterním Interview ČT24 proti moderátorce Zuzaně Tvarůžkové. Zhurta se pustil do neúspěšné americké prezidentské kandidátky Hillary Clintonové a nešetřil ani Američany obecně. Podle jeho názoru se neměli angažovat na Blízkém východě. Američané to prý možná sice mysleli dobře, ale to Hitler taky. Stranou pozornosti hosta nezůstaly ani počínání Ruska a jedna ďábelská hra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ladislav Kašuka: Je nejvyšší čas přestat dělat hlouposti a zrušit sankce proti Rusku
Nadešel okamžik přiznat si pravdu a říci světu, že Ruská federace není žádnou říší zla, jak nám líčí probruselská a proobamovská hlavní média a uznat, že Rusko udělalo za uplynulé dva roky vše proto, aby v Evropě udrželo mír a na Blízkém východě zničilo, nebo aspoň omezilo teroristickou hrozbu, rozlézající se z této oblasti jako mor plíživě do celého světa!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Lhát se nemá, ani když se čte mezi řádky
Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana zaznělo letos pozitivně. Dalo naději v lepší budoucnost i trochu pranýřovalo některé jevy v naší společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Manipulace s důkazy, neprůkazné odposlechy… V kauze lobbisty Dědice prý cosi zapáchá
„Naprosto se distancuji od obvinění, která jsou vůči mé osobě vznesena v obžalobě Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, pobočka Ostrava,“ tak začíná výpověď ostravského lobbisty Martina Dědice, jehož kauzu začal před Vánoci řešit ostravský soud. ParlamentníListy.cz přinášejí její plné znění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Stopy listopadu - vzpomínky a hodnocení Mojmíra Grygara
Minulý týden vyšla jeho kniha, kterou popsal tzv. „Sametovou revoluci“ z jeho pohledu exulanta, který žil od roku 1969 v holandském Amsterodamu jako literární historik a publicista. Po jejím přečtení mám pocit, že by zajímala i řadu čtenářů tohoto portálu. Stačí se zastavit u nejbližšího knihkupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Silvestr na památkách nabízí loučení s Vánoci i závod v běhu
Pohyb na čerstvém vzduchu, kulturní zážitky i ohlédnutí za končícími vánočními svátky nabídnou na přelomu roku památky ve správě Národního památkového ústavu. Na Silvestra budou mít návštěvníci poslední možnost prohlédnout si svátečně vyzdobené interiéry hradů a zámků a zavzpomínat na Vánoce, nový rok bude možné zahájit třeba výstupem na věž hradu Kunětická hora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
„Havlistická fašistická prasata. Jediná forma komunikace s vámi je bič!“ Mladí soudruzi účtují se Štětinou a dalšími
Svaz mladých komunistů se na svém webu Komsomol.cz vyjádřil k úmrtí Alexandrovců, kteří zahynuli po pádu letadla v Černém moři. Mimo jiné se obuli do, dle svých slov, havlistických hyen. „Zatímco morální lidé pociťují smutek, česká pravice slaví. Jak jinak – věrna svému morálnímu kreditu bestií a vlastizrádců,“ uvedli mladí komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Západním politikům se už jen smějeme. Poradkyně syrského prezidenta o pokrytectví Západu a velkém úpadku Evropy
Poradkyně syrského prezidenta Bašára Asada Busajna Šaaban poskytla obsáhlý rozhovor analytičce Tereze Spencerové. Stalo se tak přímo v syrském Damašku. Dáma v něm nešetřila ani kousavými poznámkami na adresu evropských politiků. Tvrdě také zúčtovala s Tureckem a celou západní koalicí bojující proti teroristům. S bojem proti terorismu to prý myslí vážně jen Sýrie, Rusko a Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tým specialistů na internet věcí vede student ČVUT v Praze, se svým projektem konkuruje světovým gigantům
Tomáš Záruba, student programu Elektrotechnika, energetika a management Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, založil, společně s dalšími kolegy, startup Byzance. Ten se zaměřuje na rapidně rostoucí trh internetu věcí (IoT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Alexandrovci jsou vojáci, napsal europoslanec Štětina o obětech leteckého neštěstí. Účet: Osm výhrůžek smrtí
Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) připomněl, že Alexandrovci jsou armádním souborem, který jel potěšit ruské vojáky bombardující Sýrii, civilisty nevyjímaje. Chystali se zatančit také v Aleppu, kde by tančili na hrobech mrtvých. Fakt, že zahynuli, Alexandrovce alespoň ušetřil této potupy. Za svá slova si prý od lidí vysloužil osm výhrůžek smrtí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MPSV uvolnilo další peníze na vybudování mikrojeslí
Ministerstvo práce a sociálních věcí umožní vznik dalších mikrojeslí. O podporu z Operačního programu Zaměstnanost je mezi žadateli velký zájem. Celkem bylo podpořeno 70 projektů, nejvíce mikrojeslí by mělo vzniknout ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec odhaluje možné počátky „ruské stopy“ ve volbách v USA. A vážná slova pronáší i o teroristické hrozbě v ČR a „samopaly vyzbrojených klucích“ v ulicích
ROZHOVOR „Že by špičkově vybavené americké tajné služby, které bez problémů „šmírovaly“ mobilní hovory všech evropských politiků včetně Angely Merkelové, nedokázaly zabránit „primitivním“ ruským hackerům v průniku do serverů hlavních politických stran USA? To se nezdá pravděpodobné,“ zamyšlí se nad podezřením z ovlivňování amerických prezidentských voleb ruskými tajnými službami bývalý poradce na ministerstvu obrany a bezpečnostní expert Jaroslav Štefec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Předvánoční hysterie v justici
V předvánočním čase se v justici odehrály události, které díky hysterickému přístupu novinářů, některých úředních činitelů i účastníků řízení samých dále oslabily beztak nevalnou důvěru veřejnosti v justici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Události těsně povánoční již naznačují, kam se bude ubírat Česká republika
Projev prezidenta není možné komentovat. Dávno již neříká to, co by řečeno být mělo. Jenom vykládá to, co lidé chtějí slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Jak na cizí propagandu
V poslední době se na Západě šíří nová hysterie. Za brexit, Trumpa, posilování Le Penové, AfD, Wilderse, Svobodných a všechno možné další prý může neskutečně rafinovaná ruská propaganda. A proto je nutné učinit z boje proti ní hlavní prioritu, zapomenout na základní lidská práva, jako je svoboda slova, a cenzurovat, označovat, nálepkovat, vytvářet seznamy zrádců a nespolehlivých atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česká republika i nadále odmítá evropskou směrnici o zbraních
Zástupci členských zemí Evropské unie 20. prosince 2016 v Bruselu odsouhlasili kompromisní verzi textu tzv. směrnice o zbraních, dojednanou mezi zástupci Evropského parlamentu, Evropské komise a Rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dalibor Špok: Jak být solidním politikem v postfaktické době
Rok 2016 byl výrazný především dvěma světovými volbami, které dopadly proti očekávání volebních průzkumů a které ukazují, jak moc se mění způsoby voličského rozhodování. Vstoupili jsme do postfaktické doby. V komplikující se postmoderní nabídce pravdy jednoduše volíme nevybrat si žádnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Již od začátku ledna bude možné využít vybrané obchvaty bez dálničních známek
Od prvního ledna příštího roku budou moci řidiči na dalších 11 úsecích dálnic v celkové délce 100 km jezdit bez dálniční známky. Jedná se o obchvaty velkých měst, které Ministerstvo dopravy nově od 1.1.2017 vyjme ze zpoplatnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: P.F. 2017
Asi jste na tom stejně jako já. I letos jsem v souvislosti s vánočními svátky a koncem občanského roku obdržel několik desítek tzv. „péefek“, různě graficky vyvedených přání s písmeny „pé“ a „ef“ na titulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šok a dramaturgický omyl, zaznívá z Babišových novin k Vánočnímu poselství Zemana
K vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana se ve svém komentáři pro MF Dnes vrátil komentátor Miroslav Korecký. „Miloš Zeman je dobrý rétor, v prezidentských projevech se však zatím stále hledá. A návrat k tradici vánočních poselství mu nepomohl,“ zkonstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Těžký úder Hradu od Radního ČT: Drzost je tu diagnóza, Zemanův milec už mistruje národ!
Nad tím, že policie nevpouštěla lidi na tradiční půlnoční mši ve svatovítské katedrále už pár minut po půlnoci, se na serveru Svobodné fórum zamýšlí člen Rady České televize Zdeněk Šarapatka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám nebude cenzurovat obsah médií ani internetu
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ani žádné jiné pracoviště Ministerstva vnitra nebude cenzurovat obsah médií ani internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Ministře Chovanče, na vaše šmírování a fízlování vám...
Prezident republiky Miloš Zeman se ve svém vánočním poselství ostře vymezil proti novému centru, které se za pár dní otevírá na Ministerstvu vnitra s úkolem bojovat proti dezinformacím a propagandě na internetu. Prý to bude malý útvar o 20 lidech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Obama se s Trumpem hádají o to, koho z nich by Američané zvolili
Do sporu o to, kdo z nich by vyhrál případný vzájemný souboj v letošních prezidentských volbách, se na dálku pustili současný a budoucí americký prezident. Informoval o tom web České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Somálský migrant k smrti vyděsil cestující v autobuse. Něco takového ještě nezažili
Španělsko, Velká Británie, Belgie, Francie, Německo. Ve všech těchto zemích již v minulých letech proběhl jeden či více teroristických útoků. Itálii se zatím něco takového vyhýbá, ale obyvatelé země tuší, že je to jen otázka času. Jejich obav chtěl patrně využit senegalský migrant, když vyhrožoval útokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelové bude po masakru v Berlíně horko, ale přežije. Toto je prý hlavní důvod
Nedávný berlínský útok na vánočním trhu může pozicí německé kancléřky Angely Merkelové notně zacloumat, píše v dnešní Mladé frontě Dnes její komentátor Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Vánoční tragédie, zvlčilá nekrofilie
Vánoční pohodou otřásla smutná zpráva. Dotloukla srdce desítek Alexandrovců. Zemřeli cestou tam, kde ruský voják drtí teroristické podsvětí. Stovky kondolencí proudí i z České republiky. Do ticha piety šplíchly i zvratky. Vane z nich koňská dávka sprostoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČOI: Pohonné hmoty v listopadu bez závad
Česká obchodní inspekce pravidelně sleduje jakost a kvalitu pohonných hmot. Stejně tomu bylo i v měsíci listopadu, kdy všechny odebrané vzorky vyhověly stanoveným požadavkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V nechvalně proslulé přistěhovalecké čtvrti Berlína bylo opět horko. Nedávno tam skopli ženu ze schodů, nyní došlo k dalšímu brutálnímu útoku
Před několika dny Berlíňany otřáslo video, na kterém bulharský migrant brutálně skopl nic netušící ženu dolů ze schodů. Nyní se podobná pochybná parta postarala o ještě horší záležitost. V metru zapálili bezdomovce a jen díky všímavosti ostatních cestujících neskončilo vše tragicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Díky za dar hudby
z Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Branislav Fábry: Európska únia proti slobode prejavu?
Ako je dobre známe, už dlhší čas sa hovorí o tom, že Európska únia sa nachádza v kríze. Kríza sa však týka nielen vývoja v oblasti ekonomiky či inštitúcií, na konci roku 2016 EÚ blamuje aj svoje vlastné tzv. európske hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Petice proti Orwellovu zákonu
My, níže podepsaní, si jsme vědomi potřeby řešit schopnost obrany státu v oblasti kybernetické bezpečnosti, máme ale zároveň naléhavou potřebu dodržování základních lidských práv a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Změň kurz USA vůči Rusku, bude nejspíš Trumpovi radit tento muž
Třiadevadesátiletý matador americké zahraniční politiky Henry Alfred Kissinger radí 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, jakou politiku držet ve vztahu k Rusku. Informuje o tom server německého bulvárního deníku Bild.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Tři ministerstva podepsala memorandum o zajištění letecké záchranné služby na Ústecku
Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, náměstek ministra vnitra Jiří Nováček a náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta dne 22. 12. 2016 podepsali memorandum o zajištění letecké záchranné služby v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Běhounek: Přes veškerou snahu se nedaří všechny potíže venkova uspokojivě řešit
Hejtman Jiří Běhounek diskutoval k tématům venkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Stroje nám zase berou práci? Vůbec ne
Příští generaci čeká vyšší produktivita práce a tím pádem méně času strávených pracovní činností, vyšší bezpečnost během výkonu pracovních povinností a také šance na větší bohatství a prosperitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
První Vánoce se zavřenými obchody
Česká obchodní inspekce o Vánocích provedla celkem 349 kontrol obchodů v souvislosti s novým zákonem č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Změny ve vedení města Havířova
Volební období 2014 - 2018 se zapíše do historie města Havířova, jako období přinášející opakovaně změny ve vedení města. Už po druhé se rozpadla koalice vedená KSČM, což znamená, že KSČM po 14 letech nebude ve vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra Chovanec: První stupeň ohrožení terorismem stojí Česko asi 30 milionů Kč
První stupeň ohrožení terorismem, který je v Česku vyhlášen od března, vyjde stát zhruba na 30 milionů korun. České televizi to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). V platnosti by měl zůstat minimálně do jara. Znamená to důslednější ochranu pro elektrárny nebo místa, kde se schází větší počet lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Úřad vydal stanovisko ke smlouvám o úhradě očkovacích látek
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal stanovisko k uzavírání smluv o úhradě léčivých přípravků obsahujících očkovací látky pro pravidelná očkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Opozice chce odstoupení starosty Chebu kvůli obvinění v kauze ROP Severozápad
Chebské zastupitelstvo se bude zabývat obviněním, kterému v kauze ROP Severozápad čelí starosta města Petr Navrátil (zvolen za ČSSD). Opozice shromáždila dostatek podpisů, takže starosta by měl zastupitelstvo svolat, opoziční zastupitelé ho tam chtějí vyzvat k odchodu. Navrátil, který kvůli obvinění pozastavil své členství v ČSSD, výzvy k rezignaci na funkci starosty dosud odmítal. Na středu svolal Navrátil tiskovou konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Richter (ANO): Přání do nového roku 2017
Brzy vstoupíme do nové roku a v tento čas posílá svá přání i předseda krajského předsednictva Ústeckého kraje a srdcem i duší aňák všem, kterým není lhostejná tato zem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stát po úspěšném převodu nádraží letos zahájil opravy nádražních budov za 102 milionů korun
Po úspěšném převodu nádraží z majetku Českých drah do vlastnictví státu zahájila letos Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) realizaci nejnutnějších oprav nádražních budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Německo páchá sebevraždu. Think-tank kvůli přístupu k uprchlíkům předpovídá zemi zkázu
Think-tank Gatestone Institute se sídlem v New Yorku, která se specializuje na strategické a bezpečnostní otázky, předpovídá Německu sebevraždu. Tento stát prý úspěšně pracuje na svém zničení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman se Sobotkou se opět setkají na novoročním obědě
Prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka se v pondělí setkají na tradičním novoročním obědě na zámku v Lánech. Setkání se zúčastní i manželky obou politiků. ČTK to dnes řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. S předsedy Sněmovny a Senátu se Zeman sejde později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Naše země, pane prezidente, až tak nevzkvétá. Žijete v akváriu
Jako většina politiků. Pracují za ně poradci. Píší jim programy. Popularitu řídí PR stratégové, ne myšlenky. Na izolovanost od reality dojel i Hitler. Na izolovanost našich politiků od nás dojíždíme my. Přestáváme je chápat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Otázka týdne z VZP LII.
Chtěla bych se podívat do webové aplikace Moje VZP, protože by mě zajímalo, co všechno tam o mně je, ale mám obavy, že je registrace složitá. Jak mám postupovat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Společný projekt Baletu Národního divadla a módní návrhářky Heleny Fejkové
6. ledna 2017 se uskuteční na Nové scéně speciální představení, projekt – módní show, který je dalším důležitým momentem ve spolupráci uměleckého šéfa Petra Zusky a oděvní designerky Heleny Fejkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan Poledník: Informační válka vyvrcholí. Média establishmentu vymírají jako dinosauři
Ivan Poledník přináší text z německého alternativního webu shrnující řadu odhalených mediálních lží, jimž jsme vystaveni ze strany totalitního establishmentu a varující před kopáním topícího se totalitního molocha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Setkání s justičními experty z mise EULEX Kosovo
Náměstek sekce mezinárodní a ústavněprávní, Petr Jäger se dne 21. 12. setkal se státní zástupkyní Jaroslavou Novotnou a soudcem Romanem Raabem, kteří k 14. 12. 2016 ukončili své působení v civilní misi Evropské unie k prosazování práva v Kosovu, který má zajistit naplňování rezoluce 1244 Rady bezpečnosti OSN (EULEX Kosovo).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
O zakázku za více než půl milionu na integraci cizinců nemá nikdo zájem
O zakázku na poskytování integračních služeb pro cizince za 520 milionů korun neprojevil zájem žádný uchazeč. Se začleňováním uprchlíků letos státu pomáhala Charita ČR, té ale smlouva vyprší na konci týdne. Ministerstvo vnitra chce proto příští rok integraci cizinců zajišťovat vlastními silami. Vyplývá to z informací ČTK. Zakázkou by se v blízké době měla zabývat vláda. Vyjádření ministerstva ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vyvěsit, nebo sundat? V Moldavsku zuří boj o vlajku Evropské unie
V Moldávii probíhá boj o evropskou vlajku. Nově zvolený proruský prezident Igor Dodon nechal vlajku EU odstranit od vstupu do prezidentské kanceláře. Stalo se tak během vánočních svátků. Liberálně smýšlející moldavští poslanci si toho však všimli a vlajku vrátili na místo. Informuje o tom server Politico.eu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Totální výprask Donaldu Trumpovi. Profesor Zelený z americké univerzity ukazuje, v čem všem se nový prezident USA fatálně mýlí. Jeho vláda může být velkým zklamáním
ROZHOVOR Globální profesor, ekonom, vědec, konzultant zahraničních vlád a podniků Milan Zelený tvrdí, že nástup Donalda Trumpa do čela Spojených států přinese velké zklamání. Za největší selhání Trumpova myšlení považuje vnímání světové ekonomiky jako soustavy krátkodobých dohod. Budoucí prezident podle něj nerozumí evolučním trendům, neumí se spontánním změnám přizpůsobit a hlavně neví, jak využít nabízených příležitostí inovace, digitálních technologií, robotizace i nového světa znalostí a deglobalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Průzkum: Brusel na náš názor kašle, myslí si více než 70 procent Čechů
Evropský parlament si nechal zpracovat průzkum, z jehož výsledků asi nebude právě nadšen. Mnozí Evropané si totiž myslí, že je jedno, co vlastně říkají, protože v Bruselu jejich hlas stejně nikdo moc neposlouchá. Podle stejného průzkumu Češi ovšem stále věří, že je pro ně členství v EU výhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Chceme být kolonií nadnárodních firem, nebo suverénní stát?
Česká republika se dlouhodobě řadí mezi země s velmi nízkou sazbou firemní daně – daně z příjmu právnických osob. Ta je až o 16 procentních bodů nižší, než je evropské maximum na Maltě a o 14 procentních bodů nižší než jsou nejvyšší sazby ve Francii nebo Belgii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za obnovu provozu Městských Lázní v Chomutově
My, níže podepsaní občané zásadně nesouhlasíme s aktuálním stavem Městských lázní v Chomutově a zdvořile žádáme o obnovu budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Silvestrovské vysílání ČRo nabídne zajímavé osobnosti, speciální pořady i zábavu
Vysílání stanic Českého rozhlasu na závěr roku bude plné zábavných pořadů, speciálních vydání a rozhovorů se zajímavými osobnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Uhl: Teroristický útok v Berlíně nemá nic společného s uprchlickou krizí
Občanský aktivista a novinář Petr Uhl zdůrazňuje, že teroristický útok v předvánočním Berlíně nemá nic společného s uprchlickou krizí. V textu pro server A2larm.cz také důkladně vysvětlil, proč je o tom přesvědčen. Postavil se tak proti názoru prezidenta Miloše Zemana, jenž ve Vánočním poselství pravil, že dnes už málokdo pochybuje o tom, že mezi uprchlickou vlnou a teroristickými útoky existuje spojitost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Celková důvěra v domácí ekonomiku se v závěru roku mírně snížila
Celková důvěra v domácí ekonomiku se v prosinci mírně snížila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti listopadu nepatrně poklesl o 0,2 bodu na hodnotu 99,1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vánoční poselství prezidenta Zemana si na České televizi pustil téměř milion lidí
Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana viděl v pondělí po poledni na programech České televize téměř milion diváků. Další desítky tisíc jej sledovaly na Nově, TV Barrandov nebo na internetu. Vyplývá to z informací provozovatelů. Loni prezidentský projev vidělo v ČT, na Nově a TV Barrandov přes 1,3 milionu lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Pasová kontrola není samospásné řešení, ale zločincům jejich konání ztěžuje
Včera to byl teprve týden od berlínské tragédie, ale mezitím se převalily Vánoce a tak se o tom už nepíše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Na Štědrý den se drtit nebude?
Před okny našeho bytového domu, v centru Plzně, je silnice a za ní železniční opravny. Bydlím v bytě s rodinou již dále než 16 let a za tu dobu z komína, který je výškovou dominantou města, neunikl ani obláček, zato počty antén přibývají. V listopadu přibylo ještě něco, nová činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vyděsil mě! Terorista z Berlína na útěku rozséval strach. Otřesená svědkyně promluvila
Server britského bulvárního deníku The Sun se věnuje osudu berlínského atentátníka Anise Amriho. Jedna britská turistka ho prý viděla ve francouzských Alpách dva dny po berlínském masakru. Deníku popsala své pocity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nikdo přece nemůže vážně věřit, že miliardáři Babišovi jde o obyčejné zaměstnance. Boj s dezinformacemi by se měl zaměřit na ČT. Kapitalismus skončí, říká poslanec komunistů
ROZHOVOR Poslanec Leo Luzar (KSČM) říká, že svět multikulturalismu posledních třiceti let skončil. Pravdoláskařská pohádka o občanské společnosti na Ukrajině byla rozkradená a všichni od ní dávají ruce pryč. „Snad konečně lidé práce pochopí, že být programátorem znamená patřit k 0,01 procentu obyvatel a ostatní na tom budou hůře než jejich rodiče. Konečně jim to otevře oči a budou přemýšlet o Marxovi a poslouchat, co říkají komunisté,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V Turecku začal první soud s údajnými spiklenci. Na stole je 21 doživotních trestů
V Turecku začíná první velký proces s aktéry letního neúspěšného pokusu o puč. Informuje o tom agentura Reuters s tím, že čistky, které následovaly po puči, se dotkly asi sta tisíc lidí, přičemž čtyřicet tisíc lidí bylo zatčeno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Požáry na Štědrý den si vyžádaly jeden lidský život a šest lidí se při nich zranilo
Na Štědrý den vyjeli hasiči celkem ke 261 událostem. Jednalo se zejména o 51 požárů, 46 dopravních nehod, 142 technických zásahů a 12 planých poplachů. Tato čísla dlouhodobě odpovídají průměru výjezdů hasičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Izrael proti celému světu
Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci požadující po židovském státu, aby přestal s výstavbou osad na okupovaných palestinských územích. USA vůbec poprvé tuto rezoluci nevetovaly a zdržely se hlasování, čímž umožnily její schválení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vládě byl předložen návrh seznamu soudců ad hoc Evropského soudu pro lidská práva na příští dva roky
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán a vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva Vít Alexander Schorm předložili vládě návrh seznamu soudců ad hoc Evropského soudu pro lidská práva na příští dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Čeští soukromí exekutoři zneužívají špatného zákona a krátí daně
Osoba v hmotné nouzi, důchodce, bezdomovec, student bez příjmů, každý může být nástrojem exekutora jak na daních ušetřit a vydělat miliony pro asi pětinu exekutorů, kteří navyšují náklady exekucí a udržují léta exekuce nemajetných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sama určitě chápete, že některé názory překrucujete, vpálil Lidinský redaktorce ČT v přímém přenosu
Předseda Úsvitu Miroslav Lidinský zhodnotil před kamerami vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana. Konstatoval, že se prezident zachoval jako obyčejný člověk, který přednesl lidskou řeč. Ocenil i prezidentův odpor k cenzuře internetu. V této souvislosti sdělil redaktorce České televize přímo do očí, že právě veřejnoprávní televize někdy nevykládá fakta v plné šíři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: EU neumí řešit migrační krizi, odmítá zavřít svou vnější hranici a tím všechny ohrožuje
Pan prezident je skvělý rétor. Jsem rád, že byl jeho projev pozitivní a sjednocující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tak to prý byla pravda. Britská královna se v soukromí jasně vyjádřila pro odchod země z EU
Britská královna se tradičně nevyjadřuje ke konkrétním krokům britské vlády v oblasti domácí či zahraniční politiky a aspoň navenek zůstává vždy nestranná. Nyní se však ukazuje, že v otázce referenda o vystoupení z Evropské unie tomu tak nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Soud znovu zrušil osvobození Jany Nečasové v kauze Vojenského zpravodajství
Pražský městský soud v pátek znovu zrušil osvobozující rozsudek nad Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a třemi bývalými zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V pekařství PAUL čeká tradiční Královský koláč
Dárky jsou rozdány a do dalšího Štědrého dne daleko? Vy ale nemusíte být smutní, ještě vás čeká tradiční Královský koláč (Galettes de rois), který bude v prodeji od 27. prosince minimálně do 6. ledna, tedy do Tří králů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nadbíhání Babišovi pokračuje
Reakce na vánoční projev prezidenta Miloše Zemana. (Nazývat to poselstvím považuji za neadekvátní a nafoukané)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká republika je na prahu nastupující epidemie chřipky
Jedno z kritérií, které vypovídá o počínající epidemii chřipky je počet nemocných na sto tisíc obyvatel. Tady jde o hranici 1600 až 1700 případů, od které hovoříme již o epidemii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně s premiérem otevřeli nové prostory sekce
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) Kateřina Valachová otevřela společně s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou nové samostatné prostory sekce sportu a mládeže slavnostní střelou na hokejovou branku. Poprvé v historii tak sport a mládež získávají v rámci ministerstva své vlastní prostory, které se nacházejí na Senovážném náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Telička: Poslat policisty na Václavák umí každý, ale ovlivnit dění v Radě EU už každý nedovede. Více problémů je v členských zemích než EU jako celku
ROZHOVOR „Poslat policisty na Václavák umí každý, ale ovlivnit dění v Radě EU už každý nedovede. Problémy jsou mnohem více v členských zemích než v EU jako celku,“ říká zkušený europoslanec Pavel Telička (ANO). Svá tvrzení pak ještě dále rozvádí: „Jistě, mnohé věci se rodily složitě a pomalu, některé záležitosti se dále nedoceňují, členské státy neposkytují včas potřebné kapacity, mnozí si hrají na svém písečku, někdo se jen doma předváděl a v EU neuměl nic vyjednat, ale to by nemělo při stavu politiky v některých členských státech nikoho překvapovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová: V EU žije přibližně 80 milionů osob s postižením, kteří mají právo na plnohodnotné zapojení do společnosti
Olga Sehnalová byla zvolena předsedkyní parlamentní meziskupiny pro práva osob s postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Principy právního státu
Každá organizovaná společnost (státní zřízení) potřebuje ke svému chodu soudce a soudy. Evropské, a v důsledku migrace i americké soudy vychází ze základů, které položili Římané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Noviny: Babiš chce společné sídlo ministerstev za šest miliard
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhuje postavit společné sídlo ministerstev u metra v pražských Letňanech za šest miliard korun, píše dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Další dvě závazná stanoviska EIA k prioritním dopravním stavbám
Stavební povolení tak může získat modernizace trati Sudoměřice – Votice a jihovýchodní část obchvatu Otrokovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rok 2016 na ČMKBK: Ministerstva na energetickém trhu znovu nakupovala elektřinu a plyn
I v roce 2016 si ministerstva zajistila dodávky energií na Českomoravské komoditní burze Kladno a řada z nich uveřejnila informace o ušetřených milionech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Uherskobrodští zalézali do chalup v obavách z místní buňky al-Káidy, vysmál se komentátor jednomu českému městu
Nad tím, že v Uherském Brodě zrušili od 21. prosince vánoční trhy, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí jejich komentátor Martin Zvěřina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Co bude hýbat evropskou ekonomikou v příštím roce?
Příští rok bude Evropa do velké míry žít opět politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Jezdící dálnici D8 by nevymyslel ani Jára Cimrman
Po neuvěřitelných 32 letech se podařilo za obrovské slávy zprovoznit celou dálnici D8. Otevřen byl poslední úsek, stavěný „pouhých“ devět let, s jedním velkým bonusem - nestabilním svahem - kvůli němuž může být úsek pojízdný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Komentátor: Zemanova slova byla málo sváteční
Nad včerejším projevem prezidenta Miloše Zemana se na titulní straně dnešních Lidových novin zamýšlí jejich komentátor Petr Kamberský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vyšetřovatelé našli černou skříňku ze zříceného letadla s Alexandrovci
Vyšetřovatelé našli skříňku se záznamy o letu z ruského letadla, které se zřítilo v neděli s 92 lidmi na palubě do Černého moře. Ve vlnách našli smrt mimo jiné členové armádního souboru Alexandrovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Tak tohle se Halíkovi určitě líbit nebude. Nepřítel je prý jasný a je jím...
Po necelém půlroce od posledního velkého útoku muslimských teroristů dostala Evropa další lekci o tom, čemu je nucena čelit. Bude tato lekce tou, z níž se Evropa konečně poučí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Neomalení poručníci z Bruselu, drzost Schulze vůči Trumpovi, majdanská sešlost hledající prezidenta, "kádrová rezerva" Pánek. Zdeněk Zbořil ukazuje, na co nezapomínat
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Přeplacení reprezentanti v Bruselu se nepředvádějí jen jako neschopní, ale také jako směšní, vlečení událostmi, které nedokážou ovlivnit. Při ohlédnutí za letošním rokem tvrdí politolog Zdeněk Zbořil, že reakce bohorovných volených i nevolených elit nedává naději, že by jakýkoli jimi řízený vývoj i v migrační krizi mohl být úspěšný. Z domácí politiky glosuje stále se rozrůstající vyšetřování trestných činů vládní ČSSD i opoziční ODS, počínání ministra-operativce, ale také majdanskou sešlost hledající prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nesmyslný projekt. Tak mluví o nové centrále proti organizovanému zločinu Šlachta
Nová centrála proti organizovanému zločinu nebude schopna řešit velké kauzy. Je to nesmyslný projekt. To uvedl v rozhovoru pro MF Dnes bývalý šéf protimafiánského útvaru a současný náměstek šéfa celníků Robert Šlachta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
SP ČR: EU chce bojovat s insolvencí a pomoct firmám odrazit se ode dna
V nedávné době Evropská komise (EK) předložila první legislativní návrh harmonizace hmotněprávních pravidel pro řešení úpadku podnikatelů. Návrh je zaměřen zejména na dobu, kdy podniku teprve úpadek hrozí tak, aby se ho včasnou restrukturalizací v této fázi podařilo ozdravit, a na podmínky oddlužení tak, aby mohli poctiví, ale neúspěšní podnikatelé do 3 let začít znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Zeman vyslal mezi řádky vážné varování vlastizrádcům
Vánoční projev hlavy státu byl jako zatroubení do polnice před rozhodujícími volebními bitvami v nadcházejícím roce!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Přeji vám sílu, energii a osobní štěstí
Přejeme vám, aby pro vás rok 2017 byl rokem dobrých rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanec Karamazov vypráskal Evropskou unii: Selhává ve všech oblastech působnosti. Protiunijní nálady jsou jen logickým vyústěním
ROZHOVOR „Vládě se podařilo vytvořit ze živnostníků obraz zlodějů a daří se jí podporovat v lidech zášť vůči úspěšným a pocit, že za neúspěchem kohokoli je třeba vždy hledat někoho jiného.“ Tak hodnotí činnost koalice poslanec za ODS Simeon Karamazov. Za ekonomický zločin se pak podle jeho slov dá považovat navrhovaný deficit rozpočtu na příští rok. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále řekl, že Evropská unie selhává ve všech oblastech své působnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Téměř pět stovek nově vycvičených nováčků míří k útvarům
Ve čtvrtek 22. prosince opustilo kasárna Dědice 472 nováčků Armády České republiky, kteří u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) úspěšně absolvovali tříměsíční kurz základní přípravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Rozhodování Nejvyššího soudu a Vrchního soudu v Praze a úplatky?
Všichni se zase vyjadřují ke kauze Nečesaný, Rath atd. a to většinou bez znalosti věci. Rozhodnutí Nejvyššího soudu o přerušení výkonu trestu případného vraha v rámci řízení o mimořádném opravném prostředku je samozřejmě relativním unikátem. To, že je někdo odsouzen, ale ještě neznamená, že byl odsouzen právem. I soudy se mohou mýlit, jde o riziko rozhodování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: Američané dělají vojenské manévry kolem ruských hranic a nějaký blb nás tady bude strašit Ruskem? Putin nebyl nikdy agresivní. Je to geniální stratég
ROZHOVOR Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura říká, že „s Trumpem přišla naděje na konec agresivní válečné politiky USA a naděje na smír Západu s Východem, naděje, že nedojde k válce s Ruskem, kterou západní elity po léta připravovaly.“ Putin dle něho nebyl nikdy agresivní. Je to prý politik a stratég s talentem geniálního šachisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.12.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist