Státní veterinární správa: Vyplácení zástřelného a nálezného v souvislosti s africkým morem prasat a Aujeszkyho chorobou je obnoveno
Státní veterinární správa (SVS) dne 30. 1. 2018 obnovila vyplácení zástřelného a nálezného v souvislosti s aktivním a pasivním monitoringem afrického moru prasat (AMP) a monitoringem Aujeszkyho choroby (ACH). SVS intenzivně hledala finanční prostředky na vyplácení zástřelného a nálezného od 12. 1. 2018, kdy došlo k zastavení vyplácení z důvodu chybějících finančních prostředků. Výše zaslaných žádostí totiž výrazně překročila původně odhadovaný počet a tím i částku připravenou k jejich proplacení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 09:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 01. 02. 2018

Související články

SVS vydává nová opatření k africkému moru prasat, dotknou se především chovatelů domácích prasat
Státní veterinární správa (SVS) dnes vydala nová mimořádná veterinární opatření v souvislosti s nákazou africkým morem prasat (AMP). Nové nařízení se dotkne především chovatelů domácích prasat v zamořené oblasti – okrese Zlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Přijímání vzorků na Aujeszkyho chorobu bylo ukončeno
Státní veterinární správa koncem loňského roku informovala, že k 31. 12. 2017 končí monitoring Aujeszkyho choroby u divokých prasat. U vzorků odebraných z prasat ulovených v roce 2018 nebude již možné nárokovat zástřelné ve výši 1000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SVS: Aktuální informace k výskytu afrického moru prasat
Státní veterinární správa eviduje první případy potvrzené nákazy africkým morem prasat v oblasti vně ohradníků v červené zóně zamořené oblasti na Zlínsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Ke konci roku končí monitoring Aujeszkyho choroby u divokých prasat
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje, že k 31. 12. 2017 končí na území České republiky monitoring výskytu Aujeszkyho choroby u ulovených divokých prasat. Nárok na zástřelné ve výši 1000 Kč lze uplatňovat pouze u vzorků odebraných do 31. 12. 2017. Za vzorky odebrané po tomto termínu již nebude propláceno zástřelné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.12.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Mimořádná opatření kvůli africkému moru prasat platí i po ukončení stavu nebezpečí
Přestože ve Zlínském kraji skončil stav nebezpečí v souvislosti s africkým morem prasat (AMP), všechna opatření vydaná Zlínským krajem i Státní veterinární správou zůstávají v platnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
SVS: Protilátky proti viru Aujeszkyho choroby má v ČR asi pětina prasat divokých
Státní veterinární správa (SVS) provedla mezi 10. 10. – 31. 12. 2017 plošný monitoring Aujeszkyho choroby (ACH) v populaci prasat divokých. V jeho rámci byla zjišťována přítomnosti protilátek ve vzorcích krve odebrané od všech divokých prasat ulovených na území ČR v tomto období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Za každý kus, vyšetřený na Aujeszkyho chorobu, dostanou lovci tisíc korun
Státní veterinární správa (SVS) zahájila monitoring Aujeszkyho choroby prasat u odlovených kusů divokých prasat na území České republiky. Poslední dlouhodobý monitoring výskytu této nákazy v populaci divokých prasat byl ukončen v roce 2013. Pravidelný monitoring je jedním z důležitých nástrojů pro udržení příznivé nákazové situace v zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Aktuální stav výskytu afrického moru prasat
Státní veterinární správa k dnešku eviduje 76 nalezených uhynulých divokých prasat. Testy prokázaly virus afrického moru prasat (AMP) u 51 kadáverů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa vyhlásí nová opatření kvůli africkému moru prasat
Státní veterinární správa (SVS) vyhlásí nová opatření v souvislosti s výskytem afrického moru prasat v okrese Zlín. V reakci na nález sedmi kusů uhynulých divokých prasat mimo oblast ohraničenou pachovými a elektrickými ohradníky nařídí obcím v celém Zlínském kraji provedení soupisu malochovů domácích prasat. Ve vymezené oblasti, kde k novým nálezům nakažených divočáků došlo, bude dočasně zakázán či velmi omezen lov divokých prasat, aby se snížilo riziko šíření nákazy dál. Malochovatelům prasat v této oblasti bude nařízeno do konce ledna prasata porazit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veretinární správa upozorňuje na zákaz krmení prasat kuchyňskými odpady
V souvislosti s aktuálním výskytem afrického moru prasat na Zlínsku upozorňuje Státní veterinární správa (SVS), že již téměř 15 let platí v České republice zákaz krmení prasat kuchyňskými odpady. Dodržování tohoto zákazu je jednou z důležitých zásad biologické bezpečnosti, která má zamezit tomu, aby se pro prasata smrtící nákaza dostala do chovů domácích prasat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist