Sociolog Herzmann, expert na průzkumy: Část voličů ANO už začíná být hodně netrpělivá. Lakmusovým papírkem bude, jak Babiš zvládne problém silnic
ROZHOVOR Mediální obraz dříče si premiér Andrej Babiš prý stále udržuje. S obrazem toho, kdo všechno zařídí, už je to horší. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl dlouholetý sociolog Jan Herzmann. Podle něj bude záležet na tom, jaké viditelné sliby se mu ještě podaří splnit. Pravicoví voliči prý čekají na novou energii, ale ani Václav Klaus mladší to nebude mít lehké. „Nevylučuji, že se ona energie upře ke spojení pravice k porážce Andreje Babiše. A taková energie by mohla zafungovat. Pak je samozřejmě otázkou, kdo bude ochoten o něco ustoupit ze svých pozic a do společného projektu jít. To není snadné,“ vysvětlil Herzmann. Navíc motivovat k volbám Čechy, kteří se o politiku nezajímají, je prý velmi obtížné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2019 v 10:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 05. 05. 2019

Související články

Známý „průzkumník“ Herzmann vysvětluje, proč Andrej Babiš imponuje tolika lidem. Opozici z toho bude hodně bolet hlava
CO NÁM DAL ROK 2018 Jan Herzmann, známý sociolog a expert na předvolební průzkumy, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá události posledního roku. Jeho fenoménem byl podle něj Andrej Babiš. Až historie podle něj posoudí, zda jeho vládnutí bylo úspěšné, či nikoliv. Vysvětlil také, že program hnutí ANO obsahuje věci, které budou pro české voliče populární vždy, a že lidé mají mnoho důvodů, proč Andreji Babišovi věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kupují si strany politické průzkumy? Promluvil expert Herzmann
Proč volby dopadají jinak, než je předpovídáno? Snaží se politické strany ovlivnit výsledky průzkumů? A jak se chová český volič? Nejen tyto otázky se snažil zodpovědět v pořadu Interview na internetové televizi Blue TV sociolog Jan Herzmann, který se již čtyřicet let věnuje výzkumům veřejného mínění a všem na to navazujícím aktivitám. „Samozřejmě jsem slyšel o tom, jak politici orodovali u některých výzkumných agentur za lepší výsledky průzkumu pro svou stranu. Některé agentury i takovou možnost samy nabízely,“ říká sociolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sociolog čte nálady před volbami: Lidem začíná vadit, co je Babiš zač. Ale pak proti němu vidí Kalouska...
Sociolog Jan Herzmann se v rozhovoru pro Lidové noviny zaměřil na náladu před volbami. Vysvětlil mimo jiné to, proč lidé začali více řešit problémy šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.10.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Sociolog: Babišovi odpůrci budou vždy tvrdit, že jeho vláda je špatná, příznivci že dobrá. Hlavní je, aby nějakou vládu sestavil a začalo se pracovat
ROZHOVOR „Česká veřejnost očekává, že Andrej Babiš sestaví vládu, to je to hlavní. S kým to bude, je tak trochu vedlejší. Jeho odpůrci jsou přesvědčeni, že to bude vláda špatná, ať v ní zasedne kdokoli. A jeho příznivci naopak věří, že to bude vláda dobrá, protože Andrej Babiš to zvládne,“ říká analytik a sociolog Jan Herzmann. Pokud by došlo k předčasným volbám, vysvětlil, že veřejnost by jako viníky vnímala ty strany, které se s hnutím ANO odmítly domluvit. Navíc by musely zvládnout financovat tři volební kampaně za sebou. A není vyloučeno, že by to Babišovu pozici ještě posílilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sociolog Jan Herzmann o dnešku: Je tu někdo, kdo je lepší, než jsem čekal
Sociolog Jan Herzmann v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny zhodnotil aktuální politickou situaci v České republice. Prozradil mimo jiné, kdo by mohl vytěžit nejvíc z rodícího se mocenského uskupení ANO, ČSSD a KSČM. Mohla by to prý být i ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sociolog Herzmann účtuje: Lidé jsou tu spíše levicoví. Babiš to dobře ví. Sám je pravičák, ale nabízí jim, co chtějí
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Těžko může volby v České republice vyhrávat někdo, kdo lidem nenabídne, že se stát postará – přinejmenším o zdravotní péči a zajištění v důchodu nebo v obtížných sociálních situacích,“ vysvětlil sociolog a analytik Jan Herzmann. Andrej Babiš to podle něj velmi dobře ví, a i když sám určitě vyznává spíše pravicové hodnoty, umí voličům nabídnout, co chtějí. V rozhovoru na téma české společnosti Herzmann dále řekl, že téma migrace je sice vyčerpané, ale obava z migrace zůstává v hlavách devíti z deseti Čechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotkovy kroky poškodí ČSSD, odhaduje sociolog Herzmann
Sociolog Jan Herzmann se v Lidových novinách zamýšlí nad aktuální vládní krizí a klade si otázku, jak tato krize ovlivní popularitu prezidenta Zemana, ministra financí Andreje Babiše (ANO) a premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Herzmannovy závěry sociální demokraty zřejmě ani trochu nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Slavný sociolog Herzmann jmenoval dvě nebezpečí pro Miloše Zemana. Obě jsou v hnutí ANO. Jinak se znovu stane prezidentem
Opětovná kandidatura Miloše Zemana na post prezidenta znamená, že se sníží počet kandidátů v prezidentské volbě. V rozhovoru pro server Lidovky.cz to uvedl sociolog Jan Herzmann. Řekl také, kteří politici by měli šanci v souboji s Milošem Zemanem uspět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Zeman podává nejlepší výkony, když je pod tlakem. A teď to předvedl znovu, říká sociolog Herzmann. O Drahoše teď prý bude bitka v pražských senátních obvodech
ROZHOVOR Ukázalo se, že proti Miloši Zemanovi existuje vhodnější kandidát, než byl Karel Schwarzenberg. „Je třeba přiznat, že potenciál ho porazit, tu byl. Hlasy Zemanovy opozice si polepšily o sedm set tisíc,“ vysvětluje analytik a sociolog Jan Herzmann. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že o Jiřího Drahoše bude před volbami ze stran různých subjektů velký zájem. Podle jeho názoru by například senátní volby v Praze s přehledem vyhrál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Uznávaný sociolog Herzmann pronáší vážná slova k protestům na Václaváku: Může to vypadat jako mobilizace veřejnosti, ale ve skutečnosti...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Překvapilo mne, že téměř 40 procent Čechů považuje veškerá obvinění vůči Andreji Babišovi za nesmyslná,“ říká sociolog Jan Herzmann, který z toho usuzuje, že pravicová opozice nemá šanci vyhrát parlamentní volby. Otázkou podle něj zůstává, s jakým náskokem hnutí ANO volby vyhraje a zda se mu podaří vytvořit vládní koalici. Českou republiku může prý čekat i protibabišovská koalice, která se neshodne na společném programu, a tudíž naši společnost příliš neposune.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist