Opata ocenil nábor, chce pokračovat v modernizaci armády
Náčelník generálního štábu Aleš Opata dnes při příležitosti roku ve funkci ocenil mimo jiné vývoj náboru personálu. Pokračovat chce v modernizaci armády, která podle něj vypracovala zhruba 140 požadavků na vybavení a techniku. Pokračují také práce na vytvoření Velitelství vojenských kybernetických sil v Brně, dodal. Opata loni 1. května vystřídal v čele generálního štábu Josefa Bečváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.5.2019 v 22:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 07. 05. 2019

Související články

Šlechtová doufá, že nový ministr podpoří modernizaci armády
Končící ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) doufá, že její nástupce v ministerské funkci bude pokračovat v potřebné modernizaci a přezbrojení české armády. Řekla to dnes ČTK na Dni pozemního vojska Bahna u Strašic na Rokycansku. Designovaný premiér Andrej Babiš v pátek oznámil, že v nové vládě už Šlechtová neusedne. Nahradit by ji měl dosavadní ministr vnitra Lubomír Metnar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Scénáře pro válku? Máme. Generál Opata nejen k pozici české armády v NATO
Hostem moderátorky Lucie Výborné v pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál byl náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata. Podle jeho slov jsme, co se týče vyvážené armády, dobří ve všech disciplínách, které armáda provozuje. „Myslím si, že jsme cenění jako kredibilní vojáci a kredibilní armáda, protože naše účast v operacích, na cvičeních s Aliancí a naše chování v Alianci vůbec je hodnoceno velice dobře,“ zmínil Opata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Šéf armády Opata byl za vojáky v Afghánistánu, přivezl jim dárky
Promítáním pohádek, mší, rybou a bramborovým salátem i společným posezením se slovenskými kolegy budou trávit Vánoce čeští vojáci v Afghánistánu. Vánoční dárky jim již v předstihu přivezl tento týden náčelník generálního štábu Aleš Opata. Necelé dva týdny před Vánoci navštívil české jednotky na základnách v provinciích Parván a Lógar i v hlavním městě Kábulu. Dárky k Vánocům dostali vojáci od armády, ale i od svých rodinných příslušníků a od veřejnosti. Opata byl v Afghánistánu od středy do dneška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.12.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bránit vlast se zbraní v ruce! Válečný hrdina Opata nastoupil do čela armády, slávy na Vítkově se zúčastnili i veteráni či Duka
FOTO, VIDEO V čele armády stanul válečný hrdina s mimořádným respektem a autoritou u řadových vojáků. Nový náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se oficiálně ujal funkce. Při slavnostním aktu na pražském Vítkově převzal z rukou ministryně obrany Karly Šlechtové bojový prapor a promluvil k vojákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Bránit vlast se zbraní v ruce! Válečný hrdina Opata nastoupil do čela armády, slávy na Vítkově se zúčastnili i veteráni či Duka
FOTO, VIDEO V čele armády stanul válečný hrdina s mimořádným respektem a autoritou u řadových vojáků. Nový náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se oficiálně ujal funkce. Při slavnostním aktu na pražském Vítkově převzal z rukou ministryně obrany Karly Šlechtové bojový prapor a promluvil k vojákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
opata černo
Česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Pomáhat jim budou koaliční partneři ze spojeneckých sil. České televizi to řekl náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata. Podle televize plánuje armáda ke hledání kompliců útočníka využít hlavně vojáky, kteří již v Afghánistánu jsou. Na jeho slova zareagovala poslankyně za ODS Jana Černochová, která se o resort obrany dlouhodobě zabývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Když budeme bojovat na hranicích našeho státu, bude to mít dopad na naše lidi. Generál Opata řekl jasné slovo k zahraničním misím
Jak moc je politicky a vojensky rozdělen současný svět a jaká jsou jeho největší bezpečnostní rizika? Nejen o tom přišel do úterního pořadu Interview na ČT24 debatovat s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou náčelník Generálního štábu Armády České republiky Aleš Opata. Pohovořil také o tom, jak důležitá je přítomnost české armády v Afghánistánu a jak moc je pro Česko zásadní být článkem Severoatlantické aliance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata jmenoval nové plukovníky
Při příležitosti oslav Dne vítězství se v pátek 4. května uskutečnilo ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově slavnostní jmenování vojáků do hodnosti plukovníka. Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Aleš Opata udělil také čestné odznaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata navštívil vojáky v Pobaltí
Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Aleš Opata navštívil tento týden ve středu a ve čtvrtek vojáky minometné čety 71. mechanizovaného praporu z Hranic a mechanizované roty ze žateckého 41. mechanizovaného praporu v Pobaltí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bečvář končí na generálním štábu, půjde do důchodu. Šlechtová vybrala nového šéfa armády
Josef Bečvář už nebude pokračovat na postu náčelníka generálního štábu. Ministryně obrany Karla Šlechtová se dohodla s prezidentem i premiérem, že Bečvářovi nebude mandát prodloužen. Novým náčelníkem generálního štábu bude stávající zástupce náčelníka generálporučík Aleš Opata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist