Rodiče vzali své děti a vyrazili s nimi na Václavák protestovat proti ignorování změn klimatu
Převážně rodiny s dětmi se dnes sešly na náměstí Václava Havla v Praze, aby upozornily na klimatické změny a podle nich na nečinnost českých politiků a velkých společností. Protestní akcí a následnou peticí chtějí požádat pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), radu a zastupitelstvo města, aby „bezodkladně vyhlásili klimatickou nouzi“. Na piazzettu u Národního divadla dorazilo kolem dvou stovek dospělých a desítky dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 16:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 12. 05. 2019

Související články

Muslimští rodiče vyrazili do ulic: Konec indoktrinace o homosexuálech!
V britském Birminghamu vyrazilo do ulic několik stovek lidí. Ti demonstrovali proti tomu, co se jejich děti učí na školách o genderové problematice a o homosexuálech. Do čela protestů se postavili muslimové. Informuje o tom server britského deníku Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zastřelit! Čeští mládežníci chtějí stávkovat ve školách. A je veselo
Školačka, která odstartovala další debaty o změně klimatu ve Švédsku svou školní stávkou, má své následníky i v Čechách. Studenti středních škol se chystají protestovat i zde, a to 15. března. Rozhovor s nimi přineslo Rádio Wave. „Všichni ministři školství asi tak za posledních dvacet let by měli být za ranního rozbřesku zastřeleni a spolu s nimi většina jejich poradců a spolupracovníků,“ hodnotí za studenty zodpovědnou vzdělávací soustavu mediální expert Petr Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Brabec: Věřím, že snížíme emise o 80 procent do roku 2050
Česká republika bude schopna snížit emise skleníkových plynů minimálně o 45 procent do roku 2030 a emise o 80 procent v roce 2050. S předstihem plní své závazky vyplývající z klimaticko-energetického balíčku EU i z Pařížské dohody. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) to uvedl v reakci na dnešní studentskou stávku. Středoškoláci protestovali proti ignorování změn klimatu s cílem přimět politiky, aby důsledněji chránili klima a snižovali emise. Akce byla součástí celosvětové kampaně hnutí Friday for Future, které po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové každý pátek pořádá studentské stávky po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Stárek (ODS): O školství v Praze 6 se nikdo nestará, krizové budou už letošní zápisy
Narůstající počty dětí, které se chystají k zápisu do prvních tříd, ženou školství v Praze 6 do krize. Školy se blíží k 100% naplněnosti. Rodiče jsou odkázáni ve většině případů pouze na spádovou školu, která je povinna žáka přijmout. Ten to stav je výsledkem dlouhodobého ignorování vývoje ze strany radnice Prahy 6.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Energetik Beran k stávkujícím středoškolákům: Děti mají právo říct, co se jim nelíbí
ENERGETICKÉ OKÉNKO HYNKA BERANA „Naše děti mají právo si říci, v jakém světě po nás chtějí žít a co se jim nelíbí,“ říká na konto demonstrací středoškoláků proti změnám klimatu, z hnutí Fridays for Future, energetik a někdejší tajemník Pačesovy energetické komise Hynek Beran. Česká republika si podle Berana protestů nevšímá a tzv. „špinavou“ elektřinu dál vyváží za hranice. „Až to těm dětem dojde, co jejich rodiče tolerují, bude možná hůř,“ dodává Beran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci bude kramářkou písní protestovat proti běžencům
Dne 21. června od 8.45 bude Blok proti islamizaci – Obrana domova před úřadem vlády protestovat vlastní kramářskou písní proti přijímání jakéhokoliv počtu běženců z muslimských zemí. Zahájí tak svoji volební kampaň pro nadcházející parlamentní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Sirotci ze Sýrie, lidovci zase jak z gumy
Padesát dětí ve věku od 12 do 17 let. Sirotci, jejichž rodiče zemřeli v syrské válce. Kam s nimi? Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) má nápad. Postará se o ně Česká republika.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 12.9.2018 v 10:40, zobrazit podobné
Drahoš, Majdan a zmlácený Ovčáček? Po konci „Václaváku“ se Česko rozhádalo na internetu. Ale hodně
Demonstranti proti premiéru Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové se přestali motat mezi turisty u Orloje na Staroměstském náměstí a přesunuli své akce na Václavák. Úterní demonstrace se tak měla stát jejich triumfem, dopředu se ozývaly výzvy, že Václavák bude zaplněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký podpořil Tříkrálovou sbírku, vzal na sebe kostým Baltazara
Netradičním způsobem podpořil primátor města Plzně Martin Zrzavecký charitativní Tříkrálovou sbírku. Spolu s biskupem Plzeňské diecéze Tomášem Holubem a hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem na sebe dopoledne vzali kostým tří králů a v doprovodu dětí z pěveckého sboru 34. základní školy v Plzni vyrazili koledovat do ulic Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Proti težbě uhlí budou protestovat aktivisté na Mostecku
Občanské hnutí Limity jsme my pořádá od 27. června Klimakemp v Mostecké uhelné pánvi. Jeho účastníci budou diskutovat o změně klimatu, současné energetice a možnostem jejího alternativního vývoje. V pozvánce organizátoři uvedli, že při pětidenním setkání plánují také několik protestů proti těžbě a spalování uhlí. O jejich podobě budou informovat až krátce před zahájením Klimakempu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist