Rok 1968: Zeman si pozve ruského velvyslance. Publicista vzpomíná na americké vojáky z Iráku
Ruští poslanci se chystají přijmout zákon, podle něhož byla okupace Československa legálním činem a účastníci operace, kteří neváhali zabíjet československé občany, mají získat status veteránů s příslušnými výhodami. Prezident Miloše Zeman si o tom chce pohovořit s ruským velvyslancem v Česku. Publicista Kamberský doplnil, že i američtí vojáci, kteří působili v Iráku, jsou z pohledu svého státu veteráni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 13:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 05. 06. 2019

Související články

V Iráku zůstáváme. Musíme bedlivě sledovat Írán, oznámil Trump
45. prezident USA Donald Trump v rozhovoru pro CBS prohlásil, že sice trvá na svém plánu stáhnout americké vojáky ze Sýrie, ale v Iráku je chce ponechat. Mají bedlivě sledovat, co se děje v sousedním Íránu. Zprávu převzala agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2019 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09 vyzvala Petříčka, ať povolá ruského velvyslance
Opoziční TOP 09 vyzvala dnes ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby kvůli sporu o sochu sovětského maršála Ivana Koněva v Praze a slovnímu výpadu ruského ministra kultury Vladimira Medinského na starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), povolal k vysvětlení ruského velvyslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Stropnický si předvolal ruského velvyslance
Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) si na středu předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Chce od něj slyšet vysvětlení výroku ruské diplomacie, že jed Novičok použitý při útoku na přeběhlého ruského agenta v Británii mohl pocházet z Česka. Stropnický už v sobotu ruské tvrzení odmítl, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman přijal na Hradě amerického velvyslance Kinga. Debatovali o aktuální situaci
Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě přijal amerického velvyslance Stephena Kinga. Zeman ani velvyslanec k jednání neposkytli komentář. Tématem setkání měly být aktuální události ve světě i česko-americké vztahy, řekl před schůzkou mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se v Iráku setkal s předsedou vlády Abádím i českými vojáky
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka navštívil ve dnech 26.–27. srpna 2017 Iráckou republiku. Jednal zde s předsedou vlády Hajdarem Abádím, prezidentem Fuádem Masúmem a předsedou Sněmovny reprezentantů Iráku Salímem Džabúrím. Hlavními tématy jednání byly zapojení ČR do koalice proti ISIL, bezpečnostní spolupráci a účasti ČR na rekonstrukci Iráku. Premiér se v rámci návštěvy setkal také s českými vojáky působícími na základně v Baladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Drsná Zemanova reakce na Rusy? Jeho pozice prý sílí. Ondřej Neff hodnotí krok prezidenta
Prezident Miloš Zeman přijal ve čtvrtek na Hradě ruského velvyslance Alexandra Zmejevského, aby mu sdělil, že nesouhlasí s přijetím zákona, který by uznal účastníky sovětské okupace Československa v roce 1968 za válečné veterány. Prezident označil onen pokus za drzou provokaci, a pokud by měl zákon být přijat, mělo by to prý negativní dopady na vzájemné vztahy. „Obě formulace jsou značně příkré, a proto ten úžas, že jejich původcem byl tradičně prorusky servilní prezident,“ okomentoval prezidentův krok publicista Ondřej Neff a zamyslel se nad tím, co tento nečekaný obrat v prezidentově politickém směřování znamená. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zemřel novinář a chartista Jan Petránek, bylo mu 86 let
Ve věku 86 zemřel v sobotu večer novinář a publicista Jan Petránek, dlouholetý redaktor Československého rozhlasu. V srpnu 1968 byl jedním z těch, kteří vysílali z budovy rozhlasu ostřelované sovětskými vojáky. Po roce 1968 byl z rozhlasu propuštěn, podepsal Chartu 77. V roce 2015 obdržel od prezidenta medaili Za zásluhy o stát. O Petránkově úmrtí dnes informoval Český rozhlas .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně obrany Šlechtová v Iráku navštívila české vojáky
Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) navštívila české vojáky působící v Iráku. V zemi se setkala s vojenskými policisty, leteckým výcvikovým týmem i s chemickými instruktory. Armáda to uvedla na svém webu. Na dvoudenní cestě, kterou zakončila dnes večer, ji doprovodil zástupce náčelníka generálního štábu Aleš Opata, který se od května stane novým šéfem generálního štábu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Náčelník generálního štábu Opata navštívil vojáky v Mali a Iráku
Náčelník generálního štábu Aleš Opata od středy do pátku navštívil české vojáky v Iráku a v Mali. Na iráckých základnách Camp Dublin a Balad se potkal s výcvikovými jednotkami chemického vojska, Vojenské policie a Policie ČR a s leteckými instruktory, kteří školí irácké piloty a personál českých bitevníků L-159. V Mali v hlavním městě Bamaku se setkal s vojáky, kteří mají na starosti ochranu výcvikové mise Evropské unie. ČTK to sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Opata podle ní vojákům také přivezl vánoční dárky a pozdravy z domova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Předseda Sněmovny Radek Vondráček přijal ruského velvyslance
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček ve středu 20. prosince přijal ruského velvyslance v České republice Alexandra Zmejevského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist