Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Hnus z minulosti. Bublan mluvil o tom, jak měl ÚSTR pod vedením Žáčka hledat kompro na politiky. A nejen to
Někdejší ministr vnitra a exsenátor za ČSSD František Bublan byl před pár dny senátory zvolen členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Proti tomu se vymezili předsedové odborových organizací ÚSTR – považují za nepřijatelné, aby v čele instituce stál člověk, který ji podle nich chtěl zničit. Bublan se však hájí, že k instituci žádný negativní postoj nemá. V Interview Plus v Českém rozhlase také hovořil o tom, že svazky StB o něčem vypovídají, ale není to ta jediná pravda. „Někdy to ani není úplná pravda, je to hodně zavádějící,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2019 v 16:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 01. 08. 2019

Související články

Kompro na Babiše. Drtinová si pozvala ódéesáka Žáčka a už to jelo
Poslanec ODS a zakladatel Ústavu pro studium totalitních režimů nikoli poprvé prohlásil, že se sociální demokraté snažili najít kompromitující informace na Andreje Babiše. Podle Žáčka tak však činili až poté, co sami ÚSTR prakticky srazili na kolena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
ÚSTR versus František Bublan: Odboráři udeřili, exministr se ohradil
Dva předsedové odborových organizací Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Miroslav Vodrážka a Petr Blažek vyzývají senátory, aby do rady ÚSTR nevolili bývalého senátora a ministra vnitra za ČSSD Františka Bublana. Vytýkají mu hlavně snahu o zrušení ústavu. Svoji výzvu zveřejnili na webu. Bublan to ale odmítá, ČTK řekl, že se mu v tomto směru spíše křivdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Členy rady ústavu pro studium totalit se stali Stehlík i Bublan
Členy Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se znovu stal historik Eduard Stehlík a nově někdejší ministr vnitra a bývalý senátor ČSSD František Bublan. Oba byli kandidáty Sněmovny. Senát dnes jejich nominaci v tajných volbách hladce potvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Bublana ne, ten nás chtěl zrušit! bouří se zaměstnanci ÚSTRu
Dva předsedové odborových organizací Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Miroslav Vodrážka a Petr Blažek vyzývají senátory, aby do rady ÚSTR nevolili bývalého senátora a ministra vnitra za ČSSD Františka Bublana. Vytýkají mu hlavně snahu o zrušení ústavu. Svoji výzvu zveřejnili na webu. Bublan to ale odmítá, ČTK řekl, že se mu v tomto směru spíše křivdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Odbory ÚSTR chtějí projednat odvolání historika z komise
Odboráři z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) si stěžují na vedení ústavu kvůli jeho postupu vůči americkému historikovi Aviezeru Tuckerovi. Ústav jej podle odborů vyhodil z mezinárodní komise, která měla posuzovat odbornost ÚSTR. Tucker byl podle předsedy Nezávislé odborové organizace ÚSTR Miroslava Vodrážky ústavu nepohodlný, neboť mohl kritizovat údajnou snahu současného vedení ústavu bagatelizovat totalitu. Vedení ÚSTR se podle Vodrážky snaží prosazovat historicky revizionistické pojetí minulosti. Ústav kritiku odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Mirek Vodrážka: Vážená paní senátorko / Vážený pane senátore,
obracíme se na Vás v souvislosti s volbou člena Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Jedná se o významnou funkci, neboť člen Rady ÚSTR se má podle zákona č. 181/2007 Sb. podílet nejen na plnění úkolů této instituce, k nimž patří nestranné zkoumání doby nesvobody a období komunistické moci, ale také dohlížet na činnost jeho vedení. Dne 10. července 2019 byl poslanci vybrán jako kandidát na tuto funkci František Bublan, kterého navrhl…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 20.7.2019 v 19:41, zobrazit podobné
František Bublan: Migrace se nás netýká
František Bublan, senátor za ČSSD, se rozhodl neobhajovat svůj mandát. Poskytl rozhovor na lidovky.cz, v němž vyjadřuje své soudy o české politice.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 13.8.2018 v 12:40, zobrazit podobné
Může být trestní stíhání Babiše účelově načasované před volbami? Exministr vnitra Bublan, který zná postupy policie, má jasno
ROZHOVOR Obviňováním všech z politického komplotu se Andrej Babiš podle exministra vnitra a senátora Františka Bublana dostal do krajní pozice. „Na to se zapomenout nedá, takže bude těžko hledat nějaké koaliční partnery. Pokud by to nastalo, bylo by to velké zklamání pro voliče, kdyby ti, kteří ho dnes odsuzují, s ním za dva měsíce sedli ke společnému stolu a chtěli upéct nějakou koalici,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz František Bublan. A v tom mu prý ani prezident moc nepomůže, spíš mu prohlášeními, že Babiše jmenuje, i kdyby seděl ve vazbě, uškodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Boj o Koněva: Prasata, hnus z Hradu, teror Rudé armády, vystoupil Kolář. A pak přišla odpověď
Dnes se na zastupitelstvu Prahy 6 opět jednalo o soše maršála Koněva. Onřej Kolář, starosta Prahy 6 za TOP 09, ve svém dlouhém projevu vysvětloval své postoje. „Tento hnus, který se vylinul z Hradu, si myslím, že nemůžeme tolerovat,“ obořil se na prezidenta a jeho mluvčího. Mluvil i o prasatech a teroru, který přinesla Rudá armáda. Zastupitelé si prý nemají nechat nic vnutit ani od prezidenta, ani od Jiřího Ovčáčka. A po Kolářovi promluvil komunistický poslanec Ondráček...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo? Hnus, běžte do háje! Vlastimil Tlustý ztratil nervy: Co čeká Babiše
ROZHOVOR „To je fakt hnus. Vy české spravedlnosti dáváte na frak!“ vzkazuje bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý, který také popisuje černobílé vidění politiky. „Buď jste s Babišem, nebo proti Babišovi. Tasit a hurá na sebe! Je to strašné.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje Tlustý nejen pozici premiéra Andreje Babiše a říká: „Vše, co se teď děje, je příprava na osudovou bitvu typu Lipany nebo Waterloo.“ A co očekávat do voleb? Nic. Ovšem pokud vznikne vláda bez účasti Andreje Babiše, bude mít jediný skutečný hlavní cíl, a to je zatočit s ním. „Já bych dál nespecifikoval, co všechno znamená slovo zatočit. Odvážím se ale…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist